Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

apka
2024.03.01

JUŻ JEST! NOWA APLIKACJA GMINNA GOTOWA DO POBRANIA

Cieszymy się ogromnie ogłaszając, że nowa aplikacja gminna dotycząca gospodarki odpadami komunalnymi jest już dostępna i co najlepsze - jest darmowa dla wszystkich mieszkańców Gminy Zblewo! Co z niej wynika? M.in. - aktualny harmonogram wywozu odpadów, który teraz możesz sprawdzić w każdej chwili, bo masz go "pod ręką".

sala
2024.02.29

CZEKALIŚMY 22 LATA! PRZED NAMI - OTWARCIE NOWEJ SALI GIMNASTYCZNEJ W BYTONI

Już w najbliższą sobotę 2 marca – długo oczekiwane wydarzenie: otwarcie nowo wybudowanej sali gimnastycznej w Bytoni. Czekano tu na nią 22 lata. Sala gimnastyczna w Bytoni to nowoczesny obiekt pozbawiony jakichkolwiek barier architektonicznych, jest ekologiczny i przede wszystkim funkcjonalny, uszyty na miarę potrzeb mieszkańców Bytoni. 

spotkanie autorskie
2024.02.26

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z MICHAŁEM MAJEWSKIM

Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar w Zblewie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z pisarzem, rzeźbiarzem i znakomitym fotografikiem Michałem Majewskim. Spotkanie odbędzie się dnia 5 marca o godz. 17.00 w bibliotece w Zblewie, wstęp wolny. Rozmowę poprowadzi Magdalena Dalecka. Serdecznie zapraszamy.

SZKOLENIE
2024.02.26

„OPIEKUNKA NIEMEDYCZNA NA WSI” – WAŻNE SZKOLENIE W PINCZYNIE

W sobotę 24 lutego w gościnnym Pinczynie odbyło się bardzo ważne i potrzebne szkolenie "Opiekunka niemedyczna na wsi". Wzięła w nim udział liczna grupa Pań zarówno z Pinczyna, jak i z innych miejscowości naszej gminy oraz z sąsiednich gmin. Panie bardzo zaangażowały się w zajęcia, a te były zarówno teoretyczne, jak i praktyczne.

spotkania
2024.02.26

W BYTONI SPOTKALI SIĘ PRZEDSTAWICIELE POMORSKICH ZESPOŁÓW PIEŚNI I TAŃCA

W sobotę 24 lutego w szkole w Bytoni mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli aż 30 zespołów pieśni i tańca z całego Pomorza. Spotkanie to zorganizowało Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie. A wszystko po to, by pomorskie zespoły mogły się bliżej poznać i nawiązać stałą współpracę. I tak się stało.

sala
2024.02.26

OTWARCIE SALI GIMNASTYCZNEJ W BYTONI – SERDECZNE ZAPROSZENIE DLA MIESZKAŃCÓW

Mamy dla Państwa, drodzy Mieszkańcy - wyjątkowe zaproszenie. Długo czekaliśmy na tę chwilę i dziś chcemy podzielić się z Wami tą wielką radością. Dlatego – prosimy – już w najbliższą sobotę 2 marca przyjdźcie i zobaczcie naszą nową salę gimnastyczną w Bytoni. Otwórzmy ją RAZEM! Zapraszamy i czekamy na Państwa.

bytonia
2024.02.21

"DOBRZE JEST NAM TU BYĆ…" - ŚWIATOWY DZIEŃ KOCIEWIA W BYTONI

„Dobrze jest nam tu być…”  - te pochodzące z legendy o genezie opactwa w Pelplinie słowa stały się hasłem wiodącym tegorocznych obchodów Dnia Kociewia w szkole w Bytoni. Zorganizowano je 15 i 16 lutego. Przygotowano moc atrakcji, któych wspólnym mianownikiem było nasze Kociewie.

ZEBRANIA
2024.02.21

ZAPRASZAMY NA ZEBRANIA WIEJSKIE: SOŁECTWO BYTONIA, SOŁECTWO SEMLIN

Uprzejmie informujemy, iż w najbliższym czasie odbęda się kolejne zebrania wiejskie. Zebranie w Bytoni zaplanowano na 27 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej, a zebranie w Semlinie - 5 marca o godz.17.00. Serdecznie zapraszamy na spotkania.

PISMO WS INWESTYCJI
2024.02.19

PISMO INWESTORÓW W SPRAWIE BUDOWY OSIEDLA MIESZKANIOWEGO W BORZECHOWIE

Wójt Gminy Zblewo przedstawia do wiadomości Mieszkańców pismo Inwestorów dotyczące budowy osiedla mieszkaniowego  w Borzechowie.

ŚLEDZIK
2024.02.19

UDANY "ŚLEDZIK" KLUBU SENIORA W ZBLEWIE

W miniony wtorek – czyli w tradycyjnego „śledzika” - spotkali się nasi Seniorzy z Klubu Seniora w Zblewie. Zebranie w GOK Zblewo zgromadziło liczne grono klubowiczów i przyjaciół klubu, wśród których był m.in. wójt Artur Herold, sołtys A.Laskiewicz i kierownik GOPS w Zblewie G.Formela. Przewodnicząca Renata Słomińska nie kryła radości ze spotkania w tym szczególnym czasie. 

ŚMIECI
2024.02.19

PRZYPOMINAMY: ZASADY WNOSZENIA OPŁAT ZA ODPADY KOMUNALNE - BEZ ZMIAN

Przypominamy o obowiązku terminowego uiszczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Opłatę miesięczną należy wpłacać do 25. dnia każdego miesiąca na wyznaczony indywidualny numer konta bankowego. Wysokość opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie uległa zmianie.

piaseczno
2024.02.19

VII PIELGRZYMKA BIEGOWA ZE ZBLEWA DO PIASECZNA

W niedzielę 18 lutego odbyła się VII Pielgrzymka Biegowa ze Zblewa do Sanktuarium Matki Bożej Piaseckiej. Trasa pielgrzymki wynosiła ponad 40 km, a przemierzyło ją 15 biegaczy z gminy Zblewo i nie tylko. Byli to także zawodnicy z klubu „Aktywni Kociewiacy” oraz dwóch biegaczy z Czerska, z których jeden był niewidomy i przebiegł cała trasę w asyście swojego przyjaciela.

PECTUS
2024.02.19

TO JUŻ DZIŚ! RUSZA DYSTRYBUCJA WEJŚCIÓWEK NA KONCERT „PECTUS AKUSTYCZNIE”

Już dzisiaj tj. w poniedziałek 19 lutego od godz.15:00 rusza dystrybucja wejściówek na koncert z okazji Dnia Kobiet "Pectus AKUSTYCZNIE". Przypominamy, że to koncert dla Mieszkanek gminy Zblewo, a wejściówki czekają na nasze kochane Panie w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie.

WODA
2024.02.16

WAŻNA INFORMACJA DLA ROLNIKÓW!

Wójt Gminy Zblewo zwraca się z prośbą do rolników z terenu gminy o zgłaszanie w formie pisemnej zaistniałej sytuacji zalewania gruntów rolnych. Informacje te są niezbędne do wystąpienia do Wojewody Pomorskiego o powołanie komisji ds. szacowania szkód w gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi na terenie Gminy Zblewo.

modraki
2024.02.16

„KOCIEWIE JAK MALOWANE” – ŚWIATOWY DZIEŃ KOCIEWIA Z MODRAKAMI

Ależ to był piękny dzień, pełen radości, uśmiechu i Kociewia! A wszystko to dzięki naszym kochanym Modrakom z Borzechowa, które wczoraj – w czwartek 15 lutego - zorganizowały Dzień Kociewia pod hasłem „Kociewie jak malowane!”. Przez cały dzień w borzechowskiej świetlicy królowało kociewskie jadło (w tym m.in. ruchanki, fefernuski i placki ziemniaczane)...

przedszkole
2024.02.16

"PYTASZ SIA DZIA KOCIEWIAKI MAJÓ SWOJE DÓMY..."

"Pytasz sia dzia Kociewiaki majó swoje dómy..." - Odpowiadając na pytanie z naszego kociewskiego hymnu możemy śmiało powiedzieć, że w Zblewie wśród naszych przedszkolaków!  Wczoraj – 15 lutego -  odbyło się w naszym przedszkolu wielkie święto - dzieci miały okazję uczestniczyć w Przeglądzie Recytatorskim Gwary Kociewskiej z okazji Światowego Dnia Kociewia.

ala
2024.02.15

PANI ALICJO - DZIĘKUJEMY!

Po 40 latach pracy w Urzędzie Gminy Zblewo nasza koleżanka Alicja Zalewska przeszła na zasłużoną emeryturę. Wprawdzie oficjalnie jeszcze do końca lutego jest na urlopie, ale pożegnała się już zarówno z nami, jak i z Radnymi.  Nasza pani Ala to wyjątkowa Osoba, bardzo związaną ze zblewskim samorządem. Z naszym UG Zblewo związała całe swoje zawodowe życie! Rozpoczęła pracę w 1983 roku

 

film
2024.02.13

PREMIERA FILMU "OCYPEL. GRÓB 41" W ZBLEWIE

W pierwszy piątek lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie odbyła się projekcja filmu pt. „ Ocypel. Grób 41” w reż. Mirosława Umerskiego – mieszkańca Zblewa. Na ekranie mieliśmy okazję zobaczyć aktorów Kociewskiej Niezależnej Formacji Teatralnej, a także członków GRH Wojnowo i GRH Ziemi Krajeńskiej. Film przedstawia autentyczną, niezwykle wzruszającą historię uwięzienia...

chór
2024.02.13

WIZYTA CHÓRU PW. ŚW. CECYLII W RACIĄŻU

10 lutego 2024r. na zaproszenia chóru św. Józefa z Raciąża (rodzinna miejscowość naszego księdza Prałata) zblewski chór parafialny wraz z opiekunem ks. Proboszczem Zenonem Góreckim udał się na kurtuazyjną biesiadę kociewsko – borowiacką w tamtejszym Wiejskim Domu Kultury. W programie przewidziano liczne atrakcje oraz występy chóru miejsca i zespołu „Kasztelanki” w ludowym repertuarze. 

zwrot
2024.02.09

UWAGA ROLNICY! ZWROT AKCYZY OD PALIWA

Wójt Gminy Zblewo informuje wszystkich producentów rolnych, że od 1 do 29 lutego 2024 roku można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na rok 2024.Wypełniony wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w pok. nr 2 w Urzędzie Gminy Zblewo.

kociewie
2024.02.09

"KOCIEWIE JAK MALOWANE! - PRZED NAMI ŚWIATOWY DZIEŃ KOCIEWIA I ŚWIETNE WYDARZENIA!

Zapraszamy na wielkie świętowanie! Światowy Dzień Kociewia już jutro - 10 lutego, a my wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich "Modraki" z Borzechowa zapraszamy już w następny czwartek do Borzechowa. Od samego rana do wieczora Modraki pokażą Wam, jak piękne jest nasze Kociewie. Gorąco zapraszamy!

NAZDÓR
2024.02.09

WAŻNA INFORMACJA Z NADZORU WODNEGO W STAROGARDZIE GDAŃSKIM

Przekazujemy Państwu informację z Nadzoru Wodnego w Starogardzie Gd. dotyczącą utrzymania urządzeń wodnych melioracyjnych szczegółowych.

świetlica
2024.02.07

ŚWIETLICA WIEJSKA W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM - CORAZ BLIŻEJ

Na tę wiadomość mieszkańcy Kleszczewa Kościerskiego długo czekali. I doczekali się! Gmina Zblewo ogłosiła przetarg na budowę świetlicy w Kleszczewie Kościerskim. Budynek został zaprojektowany w taki sposób, aby swoim wizerunkiem łączył nutę nowoczesności, tradycji i ekologii. Wewnątrz ogrzewany będzie pompą ciepła wspomaganą fotowoltaiką.
 
DROGI
2024.02.07

RUSZA WAŻNY PROJEKT. PORZĄDKUJEMY ZIELEŃ PRZY GMINNYCH DROGACH

W gminie Zblewo ruszają zakrojone na szeroką skalę prace porządkowe i pielęgnacyjne dotyczące zieleni przy gminnych drogach. Prace te będą polegać na przycince i pielęgnacji drzew oraz krzewów przy drogach gminnych. Tym samym zostaną uporządkowane i udrożnione pasy drogowe.

PRZETARG
2024.02.07

PRZETARG, JAKIEGO JESZCZE NIE BYŁO!

Gmina Zblewo ogłosiła właśnie wyjątkowy przetarg na modernizację dróg.  Dlaczego wyjątkowy? Wójt Artur Herold nie kryje zadowolenia, bo to prawdziwy multi przetarg, obejmujący swoim zakresem ponad 40 odcinków dróg gminnych z terenu całej gminy. Jak tłumaczy wójt, stało się to możliwe dzięki pozyskanym dofinansowaniom z Polskiego Ładu i Rządowego Programu Rozwoju Dróg.   

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne