Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

POMÓŻ! ŻEBY ŻYĆ, MAŁA JULKA Z PINCZYNA POTRZEBUJE INTENSYWNEJ REHABILITACJI…
2020.12.03

ŻEBY ŻYĆ, JULKA Z PINCZYNA POTRZEBUJE NASZEJ POMOCY!

Drodzy Mieszkańcy, w tym szczególnym, przedświątecznym czasie gorąco apelujemy, abyście zechcieli przyłączyć się do zbiórki środków na leczenie naszej małej Mieszkanki – Julki z Pinczyna. Dziewczynka ma zaledwie 5 lat, a już zmaga się z okrutną chorobą. „Moja córeczka jest jednym z dwóch dzieci w Polsce, które nadal żyją z tą chorobą. Jest wyjątkowa, chociaż ja tak bardzo bym chciała, by była po prostu zwyczajna… Tymczasem ciąży na niej wyrok...

SPADŁ PIERWSZY ŚNIEG! UWAGA NA OBLODZENIE! ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG 2020/21 - LISTA KONTAKTÓW
2020.12.03

SPADŁ PIERWSZY ŚNIEG! UWAGA NA OBLODZENIE! ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG 2020/21 - LISTA KONTAKTÓW

Dzisiaj tj. 3 grudnia spadł pierwszy śnieg, a więc - witaj zimo! Bez względu na to, jak długo u nas zagości i jaka będzie tegoroczna zima warto znać listę kontaktów do osób odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg gminnych w naszej gminie.

RAPORT Z DRÓG: ŁĄKOWA - JAK NOWA!
2020.12.03

RAPORT Z DRÓG: ŁĄKOWA - JAK NOWA!

Sprawdzamy jak postępują prace przy utwardzaniu dróg gminnych, realizowane dzięki dofinansowaniu z RFIL. Kilka dni temu ukończono utwardzanie kolejnego odcinka ul. Łąkowej w Zblewie. Przebudowany został 190 m odcinek drogi, której nawierzchnia została wykonana z płyt YOMB. Wzmocniono też dodatkowo skarpy po obu stronach drogi..

BYTONIA. PLAC PRZED REMIZĄ ZMIENIŁ SIĘ NIE DO POZNANIA!
2020.12.03

BYTONIA. PLAC PRZED REMIZĄ ZMIENIŁ SIĘ NIE DO POZNANIA!

W Bytoni zakończyły się już prace przy utwardzaniu placu przed miejscową świetlicą wiejską i remizą. Sołtys Janusz Schűtzmann nie kryje radości: plac prezentuje się znakomicie! Wykonano solidny podjazd pod budynek oraz ciąg pieszy. Oddziela je od siebie pas zieleni, który – jak zapowiada wójt Artur Herold - już na wiosnę będzie pięknie zagospodarowany. Niewątpliwie zyska na tym wizerunek całej Bytoni.

-
2020.12.03

ZBIÓRKA ODZIEŻY ZAKOŃCZONA. KOCHANI MIESZKAŃCY – JESTEŚCIE WSPANIALI!

Zakończyła się zbiórka odzieży, zorganizowana przez OSP Pinczyn na rzecz małego Olka Lewandowskiego. Efekty tej akcji przeszły najśmielsze oczekiwania druhów. Zebrano ogromną ilość odzieży, która zostanie teraz posegregowana i trafi do firmy recyklingowej lub bezpośrednio na aukcje prowadzone na rzecz Olusia...

ODSZEDŁ ŚP. JAN KILIAN
2020.11.30

ODSZEDŁ ŚP. JAN KILIAN

Z głęboikim żalem przyjęliśmy wiadomość, iż na wieczny odpoczynek odszedł samorządowiec, polityk, poseł na Sejm RP VIII kadnecji  śp.Jan Kilian... Jego Rodzinie i Bliskim, a także współpracownikom składamy najszczersze wyrazy współczucia i zapewniamy o naszej pamięci w tym trudnych chwilach...

KORZYSTAMY Z DOFINANSOWANIA WFOŚiGW W GDAŃSKU - RAPORT ZA 2020 ROK
2020.11.30

KORZYSTAMY Z DOFINANSOWANIA WFOŚiGW W GDAŃSKU - RAPORT ZA 2020 ROK

Gmina Zblewo otrzymała wsparcie finansowe z WFOŚiGW w Gdańsku w ramach konkursu pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego” – (edycja 2020)...

-
2020.11.26

„MALUCH+” PO RAZ DRUGI DLA GMINY ZBLEWO!

Mamy świetne wieści! Wczoraj tj. 25 listopada Gmina Zblewo zdobyła kolejne dofinansowanie z rządowego programu „Maluch+” – tym razem na klubik dziecięcy w nowo powstającym przedszkolu w Zblewie.  „Nasze działania w celu zapewnienia optymalnej opieki najmłodszym dzieciom w gminie Zblewo są konsekwentne i kompleksowe. Staramy się zbudować dobrze zorganizowany, jak najpełniejszy system opieki przedszkolnej na długie lata " - mówi wójt Artur Herold...

-
2020.11.26

MIKOŁAJ SPOTKA SIĘ Z DZIEĆMI W BORZECHOWIE

Sołtys i Rada Sołecka Borzechowa oraz KGW Modraki z Borzechowa serdecznie zapraszają na „Borzechowskie Mikołajki”. W tym roku – z powodu pandemii – wydarzenie odbędzie się w mocno zmienionej, ograniczonej formule z zachowaniem najwyższych środków ostrożności. Nie będzie więc tradycyjnego spotkania wszystkich dzieci z Mikołajem na skwerku w centrum wsi.

"DZIECKA PRAWA TO POWAŻNA SPRAWA!"
2020.11.25

"DZIECKA PRAWA TO POWAŻNA SPRAWA!"

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.  Grupy przedszkolne 0a i 0b z tej okazji bawiły się ubrane na niebiesko, poznały również podstawowe prawa dzieci, wykonały plakat, a koledzy z grupy 0b obdarowali swoich rówieśników pięknymi niebieskimi sercami z życzliwymi pozdrowieniami.

-
2020.11.25

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W BYTONI

Mimo pandemii i wynikających z niej ograniczeń tej uroczystości nie mogło zabraknąć w życiu przedszkola! Pasowanie na przedszkolaka to zawsze wielkie wydarzenie i wielkie przeżycie. Bohaterami spotkania były maluchy z grupy „Motylki”.  Dzieci zaprezentowały piosenki, wierszyki, a także grę na klawesach.  

-
2020.11.25

AKCJA "LAURKA DLA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA"

Kochane Dzieci, w związku z pandemią Św. Mikołaj nie będzie mógł osobiście odwiedzić Waszych przedszkoli i szkół. Prezenty pewno jak zawsze podrzuci Wam w buty. Mikołaj jednak ma do Was prośbę: chciałby otrzymać od Was laurki na które czeka do 1 grudnia br. Laurki można przynieść i wrzucić je do skrzynki podawczej przed Urzędem Gminy w Zblewie lub zrobić zdjęcie...

-
2020.11.24

NOWA KARUZELA DLA DZIECI Z KLESZCZEWA

W tym roku z powodu pandemii nie odbyły się festyny letnie, tak bardzo lubiane przez naszych mieszkańców. Sołtys Kleszczewa Kościerskiego Marian Reszka wraz z Radą Sołecką postanowili zatem przeznaczyć środki sołeckie, które były zaplanowane na czerwcowy festyn sołecki na doposażenie placu zabaw na Osiedlu. Zakupiono nową, kolorową karuzelę...

WIELKIE SUKCESY MAŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW
2020.11.23

WIELKIE SUKCESY MAŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW

Dzieci z naszego przedszkola w Zblewie zostały laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Dla Dzieci i Młodzieży "Krajobraz Kociewia - Tradycje i Współczesność". Trafiły do nas aż 3 nagrody: II nagrodę zdobyła Amelka z grupy Motylki, III nagrodę Julka również z grupy Motylki, a wyróżnienie - Stefania z grupy Żabki.

 

KOLEJNA AKCJA STRAŻAKÓW Z PINCZYNA DLA MAŁEGO OLKA
2020.11.23

KOLEJNA AKCJA STRAŻAKÓW Z PINCZYNA DLA MAŁEGO OLKA

Strażacy z OSP Pinczyn wiele razy udowodnili, że można na nich zawsze liczyć. Tym razem nasi druhowie prowadzą kolejną akcję dla małego Olka Lewandowskiego – zbiórkę odzieży. Strażacy apelują: „ Przy drzwiach naszej remizy został postawiony pojemnik, w którym możecie Państwo zostawić zbędne, nienoszone już rzeczy..."

„A TO POLSKA WŁAŚNIE…” – PRZECZYTAJ WIERSZE NAGRODZONE W KONKURSIE
2020.11.23

„A TO POLSKA WŁAŚNIE…” – PRZECZYTAJ WIERSZE NAGRODZONE W KONKURSIE

Jesteśmy już po rozstrzygnięciu konkursu literackiego o tematyce patriotycznej. Zdajemy sobie sprawę, że konkursy literackie nie należą do najłatwiejszych, tym bardziej  dziękujemy za tak duży odzew! W państwa pracy było tak wiele serca, zaangażowania i literackiej pasji. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim twórcom!

-
2020.11.23

ZNAMY LAUREATÓW KONKURSU PLASTYCZNEGO Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie ogłosił zwycięzców konkursu plastycznego “Kto Ty jesteś? Polak mały”. Jak podkreśliło jury konkursu, prace są na bardzo wysokim poziomie i zasługują na uznanie. Serdecznie gratulujemy! A czyja praca wygrała?

MIŁEGO DNIA ŻYCZY PSP W ZBLEWIE!
2020.11.21

MIŁEGO DNIA WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM ŻYCZY SPOŁECZNOŚĆ PSP W ZBLEWIE!

Z okazji dzisiejszego Dnia Życzliwości i Pozdrowień społeczność PSP w Zblewie przesyła wszystkim Mieszkańcom najlepsze pozdrowienia i życzenia miłego dnia!

-
2020.11.21

"PRACA SOCJALNA TO SZTUKA SŁUCHANIA I NAUKA NADZIEI...". DZISIAJ DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

"Praca socjalna to sztuka słuchania i nauka nadziei, sztuka czynienia życia innych osób lepszym..." - te prawdziwie piękne słowa z okazji dzisiejszego święta wypowiedziała minister Marlena Maląg. Składamy wszystkim pracownikom służb socjalnych najpiękniejsze życzenia i serdeczne podziękowania! Jesteście niezastąpieni!

SZUKAMY PRACOWNIKÓW! ZOBACZ AKTUALNE NABORY NA WOLNE STANOWISKA
2020.11.17

SZUKAMY PRACOWNIKÓW! ZOBACZ AKTUALNE NABORY NA WOLNE STANOWISKA W URZĘDZIE I W GOPS

Gmina Zblewo szuka pracowników! Wolny etat czeka w naszym Urzędzie Gminy (stanowisko ds. inwestycji) oraz w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej (stanowisko kierownika GOPS).  Apilkacje można składać kolejno do: 23 i 30 listopada. Zapraszamy do naszego zespołu!

MUSISZ ODBYĆ KWARANTANNĘ? ZOBACZ NOWĄ OFERTĘ DWORKU TUCHOLSKIEGO!
2020.11.17

MUSISZ ODBYĆ KWARANTANNĘ? DWOREK TUCHOLSKI MA DLA CIEBIE ŚWIETNĄ OFERTĘ!

Dworek Tucholski w Zblewie przygotował ofertę dla osób zobligowanych do odbycia kwarantanny. Specjalnie dla nich Dworek udostępnił osobny budynek z siedmioma pokojami, które są ozonowane. W ofercie jest także wyżywienie, serwowane pod drzwi pokoju...

-
2020.11.16

JUBILEUSZ KGW SEMLIN. KOCHANE PANIE GOSPODYNIE - DZIĘKUJEMY!

Dokładnie jutro tj. we wtorek 17 listopada przypada 10. rocznica reaktywacji Koła Gospodyń Wiejskich w Semlinie.Panie Gospodynie znane są nie tylko ze swojej aktywności, ale także - ze swojej pasji, wielkiego uśmiechu i radości! Życzymy naszym Paniom wielu kolejnych lat działalności, pełnych sukcesów, satysfakcji i spełnienia!

-
2020.11.16

KORZYSTAMY Z DOFINANSOWANIA WFOŚiGW W GDAŃSKU

Gmina Zblewo otrzymała wsparcie finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (WFOŚiGW w Gdańsku) w ramach konkursu pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego” – (edycja 2019) na unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest znajdujących się  na terenie gminy.

-
2020.11.14

NASI KOCHANI SENIORZY - SKŁADAMY WAM NAJLEPSZE ŻYCZENIA!

Dzisiaj - 14 listopada - wielkie i wspaniałe święto dedykowane wyjątkowym osobom... Ogólnopolski Dzień Seniora! Z tej okazji składamy naszym Seniorom najpiękniejsze życzenia, pełne słońca, radości i uśmiechu! Dziękujemy, że jesteście, bo jesteście kochani i niezastąpieni!

SZANOWNI PAŃSTWO - MIESZKAŃCY SEMLINA, SEMLINKA, JEZIERC, KLESZCZEWA KOŚCIERSKIEGO, TOMASZEWA, WAŁDÓWKA, LIPIEJ GÓRY MAŁEJ...
2020.11.13

SZANOWNI PAŃSTWO - MIESZKAŃCY SEMLINA, SEMLINKA, JEZIERC, KLESZCZEWA KOŚCIERSKIEGO, TOMASZEWA, WAŁDÓWKA, LIPIEJ GÓRY MAŁEJ...

Szanowni Państwo, udało nam się uruchomić alternatywną sieć wodociągową do Państwa miejscowości, dzięki czemu jest dostarczana woda (...)

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne