Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

morsy
2023.01.24

MORSY ZAPRASZAJĄ NA FINAŁ WOŚP DO TWARDEGO DOŁU - NA KAWĘ, KONCERT I MOC ATRAKCJI!

Już w najbliższą niedzielę – 29 stycznia - nasze Morsy Zblewo całym sercem zapraszają wszystkich (nie tylko miłośników morsowania) na wspaniałe przedpołudnie w najpiękniejszym miejscu tej części świata czyli nad brzegiem jeziora Niedackiego w Twardym Dole. Start o godz.11:00!

konkurs
2023.01.24

FOTOGRAFUJESZ? WEŹ UDZIAŁ W NASZYM KONKURSIE Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA KOCIEWIA

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Kociewia Wójt Gminy Zblewo ogłasza konkurs fotograficzny pn.  „Najlepiej Kociewie czuje się w Zblewie”. To już szósta edycja tego konkursu, który organizujemy wspólnie z Partnerami – Lokalną Organizacją Turystyczną KOCIEWIE oraz Nadleśnictwem Kaliska.

TRUDNA SYTUACJA NA DROGACH!
2023.01.21

TRUDNA SYTUACJA NA DROGACH!

Sypie śnieg. Warunki drogowe w naszej gminie i w całym regionie są bardzo trudne. Przypominamy telefony do koordynatorów akcji zima na drogach gminnych, powiatowych, wojewódzkich, krajowych.Otrzymaliśmy potwierdzenie, iż Gmina Zblewo rozpoczyna akcję odśnieżania i posypywania dróg gminnych. Obecnie trudna sytuacja jest na DK22 (skrzyżowanie przy centrum handlowym w Zblewie). GDDKiA podjęła już działania. Zachowajmy ostrożność i rozwagę.

farny bip
2023.01.20

FARMY FOTOWOLTAICZNE - WARTO ZAJRZEĆ DO BIP GMINY ZBLEWO

Uprzejmie informujemy, iż opublikowaliśmy dzisiaj w BIP Gminy Zblewo: obwieszczenie o wszczęciu postępowania oraz publicznie dostępny wykaz danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie...

wegiel
2023.01.20

SPRZEDAŻ WĘGLA PRZEZ GMINĘ ZBLEWO - WAŻNA INFORMACJA!

Drodzy Państwo, kontynuujemy sprzedaż węgla dla Mieszkańców. W związku z tym zapraszamy do kontaktu z nami osoby, które złożyły wniosek na zakup węgla (na rok 2022, jak i na 2023) i jeszcze nie zrealizowały tego zakupu. Jak sprawdzić, czy można już zrealizować swój wniosek? Wystarczy do nas zadzwonić...

Kropek
2023.01.19

STANISŁAW KROPIDŁOWSKI W REPREZENTACJI POLSKI NA CUKIERNICZYCH MISTRZOSTWACH ŚWIATA

Już w najbliższy poniedziałek - Cukiernicze Mistrzostwa Świata Juniorów, a na nich jako członek reprezentacji Polski - Stanisław Kropidłowski z Kropek Piekarnia Cukiernia. Jesteśmy przedumni! Gratulujemy! Cała Gmina Zblewo mocno trzyma kciuki. To naprawdę ogromny sukces - już na tym etapie. Powodzenia! 

WOŚP
2023.01.17

ZAPRASZAMY DO ZBLEWA NA 31. FINAŁ WOŚP

Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie oraz wolontariusze WOŚP z Pinczyna serdecznie zapraszają na 31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku – 29 stycznia od godz. 15.00 gramy, bo „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” Miejsce finału: Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie.

folie
2023.01.13

„USUWANIE FOLII ROLNICZYCH I INNYCH ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ”

Podobnie jak w 2022 roku, Urząd Gminy w Zblewie planuje złożyć wniosek do NFOŚiGW w Warszawie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. W tym celu niezbędne jest pozyskanie informacji od Rolników z naszej gminy, czy są zainteresowani oddaniem tych odpadów.

przegląd
2023.01.13

XXIII DEKANALNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W ZBLEWIE

W przeglądzie wzięli udział młodzi wykonawcy z kilku miejscowości i szkół. Ileż było radości – zarówno ze spotkania, jak i ze śpiewania. Nasz przegląd to bowiem nie tylko muzyczna scena, na której możemy podziwiać i oklaskiwać utalentowane muzycznie dzieci i młodzież. To także piękna okazja do wspólnego spotkania, kolędowania i radości  z tego szczególnego, świątecznego czasu.

szkolenie
2023.01.12

PONAD 100 ROLNIKÓW WZIĘŁO UDZIAŁ W GMINNYM SZKOLENIU

Ponad stu rolników z gminy Zblewo wzięło dzisiaj (tj. 12 stycznia) udział w szkoleniu, zorganizowanym przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Starogardzie Gdańskim i Urząd Gminy w Zblewie.Szkolenie gminne pt. "Ekoschematy - wymogi warunkowości oraz zmiany w dopłatach bezpośrednich” zorganizowano w GOK. Wszystkim Rolnikom dziękujemy za spotkanie.

FARMA
2023.01.11

BUDOWA I EKSPLOATACJA FARMY FOTOWOLTAICZNEJ O MOCY DO 8 MW WRAZ Z NIEZBĘDNĄ INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ (OBRĘB ZBLEWO)

 
W BIP Gminy Zblewo opublikowano publicznie dostępny wykaz danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie dla projektu: "Budowa i eksploatacja farmy fotowoltaicznej o mocy do 8 MW (...)
bip informacja
2023.01.11

ROZBUDOWA DROGI KRAJOWEJ NR 22 NA ODCINKU ZBLEWO - STAROGARD GDAŃSKI. ODCINEK I: ZBLEWO - SUCUMIN

W BIP Gminy Zblewo opublikowano Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego w sprawie wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji...
MORSY
2023.01.09

"BIEG MORSA" W TWARDYM DOLE. BRAWO MORSY ZBLEWO!

W minioną sobotę 7 stycznia było szaro, buro i mgliście... Ale nie nad jeziorem Niedackim w Twardym Dole! Bo tam, gdzie są nasze Morsy Zblewo - zawsze jest kolorowo, wesoło, ciepło i serdecznie. I aktywnie! I tak też było w niedzielę, bo w samo południe nad jeziorem Niedackim rozegrano doroczny „Bieg Morsa” wokół jeziora.

mecz
2023.01.09

SPORTOWE POWITANIE NOWEGO ROKU W PINCZYNIE

W niedzielę 1 stycznia w Pinczynie odbył się tradycyjny Mecz Noworoczny. Było to już 13-ste spotkanie zawodników i sympatyków piłki nożnej, którzy zebrali się aby rozpocząć nowy rok na sportowo. W meczu wzięło udział aż 27 zawodników, a kibicowały im rodziny, znajomi i sympatycy piłki nożnej.

ORSZAKI
2023.01.09

JASEŁKA, ORSZAKI I WIELKIE KOLĘDOWANIE W ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI W GMINIE ZBLEWO

Już tradycyjnie 6 stycznia barwne i rozśpiewane Orszaki Trzech Króli przeszły ulicami Zblewa i Pinczyna. Uroczyście było też w Borzechowie. Ależ to były piękne wydarzenia! We wspólnym, radosnym świętowaniu wzięło udział liczne grono mieszkańców.

kolej
2023.01.09

„PRACE NA LINII KOLEJOWEJ NR 203 NA ODCINKU TCZEW – CZERSK”

Uprzejmie informujemy naszych Mieszkańców, iż opublikowano zawiadomienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku w postępowaniu w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą: „Prace na linii kolejowej nr 203 na odcinku Tczew – Czersk”...
DK22
2023.01.09

PRZEBUDOWA DROGI KRAJOWEJ NR 22 NA ODCINKU CZARNA WODA - ZBLEWO

Szanowni Państwo, informujemy, iż w BIP Gminy Zblewo opublikowano obwieszczenie o wszczęciu postępowania administracyjnego o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia "Rozbudowa drogi krajowej nr 22 na odcinku Czarna Woda - Zblewo".
sesja
2023.01.05

BUDŻET NA 2023 - UCHWALONY. JAKIE INWESTYCJE W NOWYM ROKU?

Sesja budżetowa odbyła się w czwartek 29 grudnia. Nowo uchwalony budżet Gminy Zblewo opiewa na starcie na ponad 73 mln zł dochodów. Jakie plany inwestycyjne na ten rok ma gmina? Wyjaśnia to wójt Artur Herold. „Nasz budżet - jak co roku - jest ruchomy, z pewnością zmieni się w kolejnych miesiącach...

rada
2023.01.04

WYRÓŻNIENIE DLA PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY ZBLEWO LESZKA BURCZYKA

Wracamy jeszcze do starego roku, bo zakończył się on pięknie i wyjątkowo – jubileuszem XV-lecia działalności Forum Przewodniczących Rad Gmin i Powiatów Województwa Pomorskiego. Jedną z osób  aktywnie działających w Forum jest od lat przewodniczący naszej Rady Gminy – Leszek Burczyk. Podczas jubileuszowej gali spotkała Go miła niespodzianka i niewątpliwy zaszczyt.

kąpielisko
2023.01.04

OGŁOSZENIE PROJEKTU UCHWAŁY RADY GMINY ZBLEWO (WYKAZ KĄPIELISK)

Na podstawie art. 37 ust. 10 i 11 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne  (Dz. U. z 2022 r. poz. 2625 ze zm.), Wójt Gminy Zblewo podaje do publicznej wiadomości projekt uchwały Rady Gminy w Zblewie w sprawie określenia wykazu kąpielisk na terenie gminy Zblewo w 2023 r. oraz ustalenia sezonu kąpielowego.

SZKOLENIE
2023.01.02

WAŻNE SZKOLENIE DLA ROLNIKÓW

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Starogardzie Gdańskim zaprasza na szkolenie gminne pt. "Ekoschematy - wymogi warunkowości oraz zmiany w dopłatach bezpośrednich”. Szkolenie odbędzie się w dniu 12 stycznia 2023 r. o godz. 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie. W roku 2023 ARiMR wprowadza nowe zasady dotyczące wniosków obszarowych.
orszak
2023.01.02

ORSZAK TRZECH KRÓLI I JASEŁKA KOCIEWSKIE W PINCZYNIE

Ależ to będzie piękne wydarzenie! Już w piątek 6 stycznia w Pinczynie – Orszak Trzech Króli uświetniony wspaniałymi Jasełkami Kociewskimi w wykonaniu naszej Kociewskiej Familiji pod kierownictwem Zyty Mikołajewskiej. Jasełka odbędą się po Mszy św. o godz.10:30. Serdecznie zapraszamy!

koncert
2023.01.02

ZAPRASZAMY DO BORZECHOWA NA KONCERT NOWOROCZNY

Sołtys Borzechowa Renata Klimowicz i borzechowskie Koło Gospodyń Wiejskich Modraki serdecznie zapraszają na drugi, borzechowski Koncert Noworoczny. Pierwszy zorganizowano rok temu i okazał się wielkim sukcesem. Stąd decyzja o tym, by koncerty te stały się wydarzeniem cyklicznym. Wystąpi zespół Akord Kociewie – młodzi artyści z naszego regionu. 

Orszak
2022.12.29

ZAPRASZAMY NA ORSZAK TRZECH KRÓLI W ZBLEWIE

Już za tydzień - 6 stycznia - Święto Trzech Króli. Tego dnia aż dwa wyjątkowe wydarzenia: o godz. 11.00 - orszak z kościoła na Plac 700-lecia i wspólne kolędowanie z Gminną Orkiestrą Dętą przy OSP...  NA 

krócej
2022.12.28

W PIĄTEK 30 GRUDNIA - KRÓTSZE GODZINY PRACY URZĘDU I JEDNOSTEK GMINNYCH

Uprzejmie informujemy, iż w ostatni piątek w tym roku tj. 30 grudnia Urząd Gminy w Zblewie będzie czynny krócej tj. do godz.13:00. Krótsze godziny urzędowania w tym dniu dotyczą także jednostek Gminy Zblewo.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne