Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

zdjęcie
2023.09.27

WAŻNA INFORMACJA ZAKŁADU KOMUNALNEGO WS JAKOŚCI WODY!

WAŻNA INFORMACJA ZAKŁADU KOMUNALNEGO WS JAKOŚCI WODY! Tym razem mamy dobre wieści - kolejne badania wody NIE WYKAZAŁY nieprawidłowości pod względem mikrobiologicznym. Woda może być użyta BEZ OGRANICZEŃ.
mewa
2023.09.26

DO ZBLEWA DOTARŁA MEWA!

Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL w Zblewie to jedna z największych atrakcji turystycznych naszego regionu. Prowadzi je wielki pasjonat motoryzacji i historii Paweł Peka. Bogatą kolekcję zabytkowych pojazdów i aut wzbogacił ostatnio o … samolot. To M20 MEWA czyli samolot transportu sanitarnego - lotnicza karetka produkcji PZL Mielec, służąca niegdyś w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

seniorzy
2023.09.25

SENIORZY POŻEGNALI LATO

Niedawno, nasi seniorzy z PZERiI koło w Zblewie spotkali się, by na łonie przyrody wspólnie pożegnać lato. Spotkanie zorganizowano w środę 20 września w przepięknym „Kociewskim Zaciszku” w Białachowie. To ulubione przez naszych seniorów miejsce na majówki, biesiady i spotkania integracyjne. A seniorzy lubią się spotykać i wspólnie spędzać czas, daje im to wiele radości.

PILNE! WAŻNA INFORMACJA WS JAKOŚCI WODY!
2023.09.22

PILNE! WAŻNA INFORMACJA WS JAKOŚCI WODY!

Szanowni Państwo, Zakład Komunalny podaje ważną informację ws wody. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli przekażecie Państwo tę informację również Waszym sąsiadom, którzy nie są użytkownikami fb/innych mediów elektronicznych i być może ta wiadomość do nich nie dotarła. Dziękujemy za tę pomoc. Zachęcamy do śledzenia bieżących informacji w serwisie Zakładu Komunalnego Gminy Zblewo - https://www.zkgz.com.pl/

ZAKŁAD KOMUNALNY
2023.09.21

UWAGA - W PIĄTEK (22.09) BRAK WODY W CZĘŚCI GMINY ZBLEWO

Szanowni Państwo, Zakład Komunalny w Zblewie informuje, iż w najbliższy piątek 22 września w godz.10:00-16:00 nastąpi BRAK WODY w miejscowościach: Zblewo na ul. Młyńskiej, Starogardzkiej, Osiedlu Dębowym, Osiedlu Rzemieślniczym, ul. Prywatnej, Białachowskiej, oraz w miejscowościach Białachowo, Białachówko, Radziejewo. 
ziemniak
2023.09.21

DZIEŃ ZIEMNIAKA W BORZECHOWIE - ALEŻ BYŁO PYSZNIE!

Wczorajszy dzień – środa 20 września – upłynął w naszej gminie pod znakiem ziemniaka! A wszystko to dzięki naszym wspaniałym Paniom Gospodyniom z KGW Modraki z Borzechowa, które już kolejny raz zaprosiły wszystkich na Dzień Ziemniaka. Było smacznie, wesoło i bardzo sympatycznie.

DOŻYNKI
2023.09.20

ŚWIĘTO PLONÓW W ZBLEWIE

W rolniczej gminie Zblewo dożynki to zawsze wielkie i ważne święto. Nie inaczej było w tym roku. Po dożynkach parafialnych (które tydzień wcześniej odbyły się m.in. a w parafii Pinczyn) przyszedł czas na gminną uroczystość. Rozpoczęła się ona Mszą św. w intencji rolników, którą w zblewskim kościele parafialnym odprawił ks. prałat Zenon Górecki. Mszę uświetnił chór pw. św. Cecylii ze Zblewa oraz Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn.

PIKNIK
2023.09.20

OGROMNY SUKCES PIKNIKU DLA DARKA - ZEBRANO PONAD 100 TYSIĘCY ZŁ! BRAWO STRAŻACY, BRAWO MIESZKAŃCY!

Gdy ludzie działają razem, z bezinteresownej chęci pomocy drugiemu człowiekowi - nie ma rzeczy niemożliwych. A pięknym tego przykładem był „Piknik charytatywny dla Darka”, podczas którego w minioną niedzielę w Pinczynie w zaledwie kilka godzin zebrano ponad 100 tys. zł!

dzień ziemniaka
2023.09.19

MODRAKI ZAPRASZAJĄ DO BORZECHOWA NA DZIEŃ ZIEMNIAKA

Jeśli nie macie planów na najbliższą środę, to mamy świetną propozycję! Wybierzcie się do Borzechowa na pyszny i swojski Dzień Ziemniaka. KGW MODRAKI z Borzechowa czeka na Was i serdecznie zaprasza! Królować będa pyszne, swojskie dania przygotowane z ziemniaków oczywiście. A że Modraki słyną z pysznej kuchni - warto tu być!

info
2023.09.15

INFORMACJA URZĘDU GMINY W ZBLEWIE

Uprzejmie informujemy, iż w najbliższy poniedziałek tj. 18 września w godz.12:00-14:00 Urząd Gminy w Zblewie będzie czasowo nieczynny. Przepraszamy Państwa za utrudnienia.

Kondolencje
2023.09.14

ODSZEDŁ ŚP. EDMUND HEROLD...

Odszedł pan Edmund Herold. Człowiek znany, lubiany i szanowany. Przedsiębiorca, społecznik, pasjonat... Zawsze radosny, wesoły, uśmiechnięty. Rodzinny... Prywatnie - Tata naszego wójta. Rodzinie i Bliskim składamy najszczersze kondolencje... Szczególne słowa wsparcia i otuchy kierujemy do pani Teresy Herold...

woda
2023.09.14

UWAGA MIESZKAŃCY BYTONI I CISA! WAŻNA INFORMACJA O JAKOŚCI WODY

Zakład Komunalny Gminy Zblewo przekazuje komunikat w sprawie jakości wody. Przypominamy kontakt do ZKGZ: telefony alarmowe - tel. 513 027 950, tel. 58 588 42 73. Zgłoszenia przyjmujemy całą dobę.
-
2023.09.12

RADOŚĆ, WDZIĘCZNOŚĆ, SZACUNEK... - DOŻYNKI PARAFIALNE W PINCZYNIE

W niedzielę 10 września nasi rolnicy z parafii Pinczyn świętowali dożynki parafialne. Było to prawdziwe święto dla całej społeczności, dlatego kościół wypełnił się mieszkańcami wdzięcznymi za dar Chleba. W gronie tym był m.in. wójt Artur Herold, sołtys PinczynaTomasz Boszka z małżonką, sołtys solectwa Karolewo Stanisław Fojut...

piknik
2023.09.12

ZAPRASZAMY DO PINCZYNA NA PIKNIK CHARYTATYWNY DLA DARKA

Już w najbliższą niedzielę 17 września na placu WDK w Pinczynie odbędzie się piknik charytatywny DLA DARKA. Pan Dariusz z Pinczyna pod koniec czerwca br. uległ poważnemu wypadkowi drogowemu, przeszedł szereg operacji ratujących życie i teraz czeka go długotrwała i bardzo kosztowna rehabilitacja. 

WIRTY
2023.09.11

BYŁO PIĘKNIE! "NAD NIEMNEM" W WIRTACH - NASZA KOLEJNA ODSŁONA "NARODOWEGO CZYTANIA"

W piątkowe przedpołudnie (8 września) piękną powieść Elizy Orzeszkowej " Nad Niemnem" czytaliśmy nie tylko w centrum Zblewa, ale także na łonie przyrody - w sercu naszego Arboretum Wirty. Była to inicjatywa społeczności szkolnej z Borzechowa, która licznie wzięła udział w tym wydarzeniu.

seniorzy
2023.09.11

PUCHAR I DESZCZ MEDALI DLA NASZYCH SENIORÓW ZE ZBLEWA, PINCZYNA I BORZECHOWA. GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY!

W sobotę 9 września w Starogardzie Gdańskim ponad 200 seniorów z całego powiatu wzięło udział w XVIII Powiatowej Spartakiadzie Emerytów, Rencistów i osób z niepełnosprawnościami. Naszą gminę reprezentowały 3 koła PZERiI: z Pinczyna, Borzechowa i Zblewa. Wszystkie trzy drużyny spisały się na medal!

CZYTANIE
2023.09.11

"NARODOWE CZYTANIE" W ZBLEWIE

W miniony piątek (8 września) na skwerku Jana Pawła II w Zblewie czytaliśmy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – a wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Naszą zblewską odsłonę tego projektu przygotowała Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar w Zblewie, a relację można było oglądać na żywo dzięki Gminnemu Ośrodkowi Kultury. Gospodynią wydarzenia była dyrektor naszej biblioteki, inicjatorka i organizatorka gminnej akcji - Emilia Bielska.

Dozynki
2023.09.08

PRZED NAMI DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE, WSPÓLNE DZIĘKCZYNIENIE ZA UDANE ZBIORY

W imieniu Wójta Gminy Zblewo, Księdza Prałata - Proboszcza Zblewskiego oraz Sołtysów zapraszamy wszystkich Rolników, Sadowników, Hodowców, Pszczelarzy, Ogrodników i Przetwórców na wspólne dziękczynienie za tegoroczne plony. Uroczysta msza św. odbędzie się w Zblewie 17 września o godz. 10:00. Do zobaczenia.

info
2023.09.06

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE WS DOFINANSOWAŃ DO INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH I ŹRÓDEŁ CIEPŁA

Energa Obrót SA, Grupa ORLEN zapraszają wszystkich chętnych na prezentację programów dofinansowań do instalacji fotowoltaicznych i źródeł ciepła. Przedstawione zostaną m.in. programy: Mój Prąd 5.0, Czyste Powietrze oraz Program Agroenergia. Spotkanie odbędzie się 14 września o godz.17.00 w GOK Zblewo.
 
ZMIANA
2023.09.06

ZMIANA STAŁEJ ORGANIZACJI RUCHU NA PLACU 700-LECIA W ZBLEWIE

Urząd Gminy informuje mieszkańców gminy Zblewo o zmianie stałej organizacji ruchu na placu 700-lecia w Zblewie. Od dnia 7.09.2023 r. na placu obowiązują zasady dla strefy zamieszkania, o czym informują odpowiednie znaki na wlotach na w/w plac.Przypominamy o przepisach obowiązujących strefie zamieszkania - zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym.
NARODOWE CZYTANIE
2023.09.06

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZBLEWA NA "NARODOWE CZYTANIE"

Gminna Biblioteka Publiczna im.Małgorzaty Hillar w Zblewie serdecznie zaprasza na "Narodowe Czytanie", które odbędzie się dnia 8 września (tj.piątek) o godz. 11.00 na skwerze im. Jana Pawła II w Zblewie (plac przy fontannie). W tym roku czytamy "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Serdecznie zapraszamy, a dla tych, którzy nie mogą być z nami osobiście - transmisja na żywo na facebooku GOK Zblewo.

FESTYN
2023.09.06

MOC ATRAKCJI NA FESTYNIE STRAŻACKO-SOŁECKIM W PINCZYNIE

W sobotę 2 września, tuż po oficjalnej części obchodów 90. jubileuszu OSP Pinczyn przyszedł czas na wspólną zabawę czyli festyn strażacko-sołecki, przygotowany wspólnie przez OSP Pinczyn, KGW Pinczyn oraz sołectwo Pinczyn. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Były „Bajeczki u Aneczki” i strefa zabaw oraz animacji dla dzieci, ścianka wspinaczkowa oraz – jak zawsze w Pinczynie -  wata cukrowa...

JUBILEUSZ
2023.09.06

TAK ŚWIĘTOWALIŚMY JUBILEUSZ OSP PINCZYN

To było wielkie wydarzenie dla całej społeczności Pinczyna i Gminy Zblewo. W minioną sobotę 2 września świętowano tu bowiem 90-lecie OSP Pinczyn. Obchody jubileuszu rozpoczęły się w południe od uroczystej Mszy św. w pinczyńskim kościele parafialnym. Wzięli w niej udział członkowie OSP Pinczyn wraz z rodzinami oraz delegacje z innych jednostek OSP...

RAJD
2023.09.06

ZAPRASZAMY DO WIRT NA MTB RAJD

Mamy dla Was świetną propozycję na nadchodzący weekend - wsiadajcie na rower i przyjedźcie już w tę sobotę 9 września do Arboretum Wirty. Tego bowiem dnia z naszego arboretum wystartuje MTB RAJD, a czekać będą na Was trasy o długości 10 i 30 km. Zapraszamy - zapisy w Biurze Zawodów od godz.11.00. Udział w rajdzie jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona (30 zawodników). 

Iskry
2023.09.01

"ISKRY NIEPODLEGŁEJ" - ZAPRASZAMY JUŻ W NAJBLIŻSZY PONIEDZIAŁEK 4 WRZEŚNIA

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to nowoczesny spektakl multimedialny umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która odwiedza całą Polskę. ISKRY NIEPODLEGŁEJ to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata...

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne