Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

BYTONIA
2018.11.16

PRZYPOMINAMY - JUŻ DZISIAJ UROCZYSTOŚĆ W BYTONI!

ZSP w Bytoni oraz Oddział Kociewski ZK-P zapraszają 16.11.2018 (piątek) o godz.18:00 na „Wieczór słowno-muzyczny z nutą patriotyczną oraz wystawę malarstwa – polskie pejzaże”. W programie m.in.: występy oraz wernisaż wystawy malarstwa.

-
2018.11.16

MORSY ZBLEWO UCZCIŁY STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Nasze Morsy Zblewo uczciły stulecie odzyskania niepodległości nie tylko wspólnym, biało-czerwonym morsowaniem w Twardym Dole. Morsy wystartowały bowiem także w kilku biegach, które w miniony weekend były organizowane w całej Polsce. Poznań, Gdynia, Sopot, Malbork, Pruszcz Gdański – wszędzie tam były i biegały nasze Morsy Zblewo!

pinczyn wieczorek
2018.11.14

WIECZÓR HISTORII W PINCZYNIE

„Rozwinięto przygotowany sztandar i w radosnym pochodzie z udziałem całej ludności Pinczyna udano się najpierw pod mieszkanie ks. Larischa. Ten ciężko chory, stanął przy oknie i ze łzami w oczach przyjął defiladę. W taki  to sposób, pinczyniacy wyrazili swą wdzięczność dla swego kapłana, patrioty i społecznika, który dał im po zagonie polskiej ziemi, nauczył ich ją uprawiać, kochać i bronić... " - oto fragment niezwykłej relacji sprzed 100 lat, uwiecznionej w starej kronice z Karolewa. Pokazano ją podczas wieczorku patriotycznego w Pinczynie...

-
2018.11.14

WIELKIE ŚWIĘTOWANIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W ZBLEWIE

Wielkie świętowanie w Zblewie rozpoczęło się mszą św. w intencji Ojczyzny, po której oddano hołd poległym i ofiarom z gminy zblewskiej z czasów I wojny światowej, wojny bolszewicko-polskiej i II wojny światowej. Złożono kwiaty i zapalono znicze. Później uroczystość przeniosła się na miejscową halę widowiskowo-sportową...

-
2018.11.14

DLA NIEPODLEGŁEJ - W BORZECHOWIE

W przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w borzechowskiej szkole odbyła się uroczysta akademia. Było wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, występy uczniów i podsumowania konkursów. Piękny wystrój dodatkowo podkreślał świąteczną atmosferę. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy]

Informacje techniczne