Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

sołtys
2022.06.24

ARKADIUSZ LASKIEWICZ NOWYM SOŁTYSEM ZBLEWA

W środę 22 czerwca na zebraniu sołeckim mieszkańcy Zblewa wybrali nowego sołtysa. Wybory były konieczne w związku z nagłą śmiercią dotychczasowego sołtysa śp.Romana Rambowskiego. Podczas zebrania mieszkańcy zgłosili 3 kandydatury (Andrzej Gajewski, Mateusz Drawski oraz Arkadiusz Laskiewicz), ale tylko A.Laskiewicz wyraził zgodę na kandydowanie. I został wybrany na sołtysa Zblewa.

-
2022.06.23

UTRUDNIENIA W RUCHU - I ZBLEWSKI BIEG SOKOŁA 25.06.2022 R.

Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie uprzejmie informuje, że w dniu 25.06.2022 r. w godz. od 12.00 do ok. 19.00 na Stadionie Sportowym w Zblewie odbędzie się I Zblewski Bieg Sokoła. W związku z przygotowaniami i organizacją tej imprezy będą utrudnienia w ruchu kołowym na ul. Sportowej w stronę lasu do Twardego Dołu
WIANKI
2022.06.21

WIANKI W NOC KUPAŁY

W czwartek 23 czerwca zapraszamy do Semlina i do Borzechowa! Będzie można spędzić miło czas wijąc wianki i biesiadując przy ognisku. Już o godz.18:00 Gospodynie z KGW Modraki z Borzechowa zapraszają do Pazdy nad Wdą. Na polanie nad rzeką odbędzie się tradycyjna impreza „Wianki na Wdzie”. A o godz.20:00 wianki i lampiony popłyną na jeziorze w Semlinie. Będą też pieczone kiełbaski i świetna zabawa.

dkms
2022.06.21

25 CZERWCA – AKCJA DKMS W ZBLEWIE. PRZYJDŹ I ZAREJESTRUJ SIĘ JAKO DAWCA SZPIKU!

Gorąco zachęcamy do udziału w Dniu Dawcy Szpiku, który odbędzie się w Zblewie już 25 czerwca! Namiot DKMS stanie na stadionie w Zblewie w godzinach 13:00-18:00. Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę!

bieg
2022.06.21

I ZBLEWSKI BIEG SOKOŁA JUŻ W TĘ SOBOTĘ!

Gorąco zapraszamy na I Zblewski Bieg Sokoła, podczas którego biegacze będą rywalizować na 11 km trasie. Startujemy 25 czerwca o godz.16:00! Tym razem na komendę Wójta Gminy Zblewo bieg rozpocznie na pięknym – nowo wyremontowanym stadionie w Zblewie. Oprócz biegu głównego będzie też marsz NW i bieg dla dzieci (zapisy w Biurze Zawodów od godz.12:00). Zapraszamy!

szymon
2022.06.20

BRAWO SZYMON PELLOWSKI! ALEŻ JESTEŚMY DUMNI!

Szymon Pellowski, uczeń szkoły w Pinczynie (i najlepszy uczeń tej szkoły - średnia 6.00!) uzyskał tytuł laureata - finalisty na etapie centralnym XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia". Szymon - jako jeden z laureatów etapu wojewódzkiego - reprezentował w nim województwo pomorskie.

KONCERT
2022.06.20

ZAPRASZAMY NA XVI KONCERT PIEŚNI KOŚCIELNEJ

Już w najbliższą niedzielę tj. 26 czerwca w naszym kościele parafialnym w Zblewie odbędzie się wspaniały koncert. W tym roku weźmie w nim udział 6 zespołów. Wystąpią:  Chór „Lutnia” z Czerska, Chór z Przywidza, Chór „Lutnia” z Brus, Chór pw. św. Józefa z Raciąża, Kwartet „Amoroso” ze Starogardu Gdańskiego, Chór pw. św. Cecylii ze Zblewa.

akcja
2022.06.17

ZEBRALIŚMY 50 TON ODPADÓW Z GOSPODARSTW ROLNYCH!

We wtorek 14 czerwca nasza inspektor ds. gospodarki odpadami UG Zblewo Małgorzata Milewska nie urzędowała za biurkiem, a na parkingu w centrum Zblewa! Przez cały dzień zbieraliśmy bowiem od naszych Rolników odpady z gospodarstw rolnych z terenu całej Gminy - m.in. folie i sznurek. Łącznie odebraliśmy dziś ponad 50 TON takich odpadów! 

jezierce
2022.06.17

FESTYN W JEZIERCACH: BYŁO ŚWIETNIE!

Tegoroczny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Jeziercach upłynął pod znakiem świetnej zabawy! Organizatorzy zadbali o moc atrakcji – był tradycyjny mecz, spotkanie ze strażakami z OSP Semlin, a także kolorowy dmuchaniec i ścianka wspinaczkowa. O gości całym sercem i gościnnością jak zawsze zadbały Panie (i Panowie) z KGW Jezieranki. Dzieci zajadały się m. in. watą cukrową i popcornem oraz pysznymi słodkościami.

zdjęcie
2022.06.15

ZEBRANIE WIEJSKIE SOŁECTWA ZBLEWO

Zawiadamia się mieszkańców sołectwa ZBLEWO, że dnia 22 czerwca  2022r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się zebranie wiejskie w sprawie  wyboru sołtysa. I termin zebrania - godz. 18.00. W przypadku braku 1/20 uprawnionych do głosowania mieszkańców, zebranie odbędzie się w II terminie...

    

umowa
2022.06.14

UMOWA PODPISANA! BUDUJEMY SALĘ W BYTONI!

Gmina Zblewo dostała kwotę 7,8 mln zł na realizację projektu pn. "Budowa kompleksu sportowego z salą gimnastyczną, boiskiem i placem zabaw w miejscowości Bytonia". Z pewnością wielu z Państwa interesuje, na jakim etapie realizacji jest dzisiaj ten projekt? Oto najnowsze i bardzo dobre wieści, bo …dzieje się! Wójt Gminy Zblewo Artur Herold i Jan Wildman właściciel firmy Zojax podpisali umowę na budowę sali!

krwiodawcy
2022.06.14

KRWIODAWCY NIE ZAWIEDLI!

W poniedziałek 13 czerwca, podczas III akcji poboru krwi w Zblewie zebrano 13 litrów krwi! Zainteresowanie było ogromne - zaledwie krwiobus stanął przed remizą OSP, od razu ustawiła się kolejka krwiodawców! Tegoroczna akcja udała się znakomicie. Łącznie stawiło się 36 krwiodawców z gminy Zblewo i z sąsiednich gmin. Był też jeden mieszkaniec Ukrainy. Do oddania krwi zakwalifikowano 29 osób. 

 

-
2022.06.09

13 CZERWCA – ODDAJ KREW!

Już 13 czerwca tj. w najbliższy poniedziałek - III akcja poboru krwi w Zblewie. Gorąco zachęcamy do udziału w akcji! Krwiobus stanie w godz.9:00-14:00 jak zawsze przed OSP Zblewo przy ul. Głównej. Na krwiodawców czekają atrakcyjne vouchery i upominki. Aktualności dotyczące tej akcji, jak i działalności naszych krwiodawców można śledzić na fanpagu Krwiodawcy Gmina Zblewo. Podziel się darem swojej KRWI z tymi, którzy tego potrzebują... Dla których oznacza to życie i zdrowie.

festyn
2022.06.08

SOŁECTWO JEZIERCE ZAPRASZA NA FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA!

Sołtys i Rada Sołecka wsi Jezierce oraz KGW Jezierce serdecznie zapraszają na sołecki festyn z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę 11 czerwca od godz.14:00 - bawimy się na miejscowym boisku. Czekają atrakcje i niespodzianki. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

MIRADOWO
2022.06.08

W MIRADOWIE ŚWIĘTOWANO DZIEŃ DZIECKA

W Miradowie Dzień Dziecka świętowano aż dwa dni – 1 czerwca i w minioną sobotę. Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji dla najmłodszych – przygotowano m.in. gry i zabawy, skoczną zabawę na kolorowym dmuchańcu, konkurencje sportowe. Były też lody, upominki i malowanie buziek. Dzieci były zachwycone!  Zabawa była wręcz wyśmienita!

trzosowo
2022.06.08

TRZOSOWO. 80 LAT PÓŹNIEJ...

Przypomnijmy: w nocy 8/9 czerwca 1942 roku żołnierze Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" oraz Polskiej Armii Powstania podjęli próbę zamachu na Adolfa Hitlera. Od tamtych wydarzeń minęło 80 lat, ale pamięć o tym bohaterskim zrywie naszych ziomków - trwa...W niedzielę 5 czerwca do Trzosowa zjechały setki mieszkańców i gości, by wziąć udział w uroczystości i historycznej inscenizacji.

konkurs
2022.06.07

KONKURS NA PROJEKT FLAGI KOCIEWIA

Coś się kroi! Coś naszego i bliskiego, łączącego całe Kociewie a przede wszystkim – nas, Kociewiaków. O czym mowa? O naszej fladze. Fladze Kociewia. Czy Kociewie doczeka się swojej flagi? Mamy taką nadzieję - tym bardziej, że wiele innych regionów ma swe flagi, a Kociewie wciąż nie... Inicjatywa kociewskiej flagi nie jest nowa – powstała już kilka lat temu...

pałubinek
2022.06.07

FESTYN W PAŁUBINKU I RADOŚĆ Z NOWEJ WIATY SOŁECKIEJ

W pierwszą sobotę czerwca mieszkańcy Pałubinka bawili się na festynie z okazji Dnia Dziecka. Przygotowano wspaniałe atrakcje m.in. kolorowe zjeżdżalnie, które były przez całe popołudnie wręcz oblegane przez zachwycone dzieci oraz przejażdżki trajką. Był też poczęstunek – na mieszkańców czekały słodkości oraz kiełbaski z grilla. Nie zabrakło też miłych niespodzianek...

borzechowo
2022.06.06

"OD PRZEDSZKOLAKA DO BABCI I DZIADKA" W BORZECHOWIE - BYŁO WSPANIALE!

Ależ to była fantastyczna zabawa! W sobotę 4 czerwca, na dorocznym festynie „Od przedszkolaka do babci i dziadka” w Borzechowie wspaniale bawili się mieszkańcy i goście. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla każdego – dla małego i dużego!

DZIEŃ DZIECKA
2022.06.02

WIELKIE ŚWIĘTOWANIE DNIA DZIECKA W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM

W Dniu Dziecka w szkole w Kleszczewie Kościerskim nie zabrakło mnóstwa atrakcji i zabaw zorganizowanych przez Radę Rodziców, Straż Pożarną z Semlina, sołtysa wsi oraz Grono Pedagogiczne. Na pierwszej godzinie uczniowie przygotowywali piękne, zdrowe, wielobarwne bufety śniadaniowe.

majówki
2022.06.02

MAJÓWKI NASZYCH ZBLEWSKICH SENIORÓW

Maj to – zdaniem wielu – najpiękniejszy miesiąc w roku! I właśnie ten piękny czas nasi seniorzy ze Zblewa wykorzystali na zorganizowanie tradycyjnych majówek. Najpierw w gościnnym gospodarstwie Józefa Peki spotkali się seniorzy z PZERiI koło w Zblewie. Była wspólna biesiada, tańce i zabawa oraz miły czas spędzony na łonie przyrody. Zabawa była fantastyczna!

polski ład
2022.06.02

PRAWIE 12 MILIONÓW DLA GMINY ZBLEWO! RUSZY BUDOWA KANALIZACJI W BYTONI!

Wójt Artur Herold nie kryje radości: w II edycji Polskiego Ładu Gmina Zblewo otrzymała promesę na prawie 12 mln zł! Pozwoli to Gminie m.in. na rozpoczęcie kolejnej, historycznej inwestycji czyli na budowę kanalizacji w Bytoni. 

JUBILEUSZ
2022.06.02

KS. DR EDWARD KAMPEN OBCHODZIŁ ZŁOTY JUBILEUSZ KAPŁAŃSTWA

Pamięć. Wdzięczność. Szacunek. Te trzy słowa najpełniej oddają tę piękną uroczystość.W niedzielę 29 maja w kościele parafialnym w Zblewie ks. dr Edward Kampen obchodził swój 50. jubileusz kapłaństwa. Parafianie nie zawiedli i tłumnie przybyli, by towarzyszyć swojemu kapłanowi, wieloletniemu proboszczowi parafii w Kleszczewie Kościerskim w tym ważnym dniu.

DZIEŃ DZIECKA
2022.06.01

FANTASTYCZNY DZIEŃ DZIECKA I "ATAK CLOWNÓW" W ZBLEWIE!

W poniedziałek 30 maja hala widowiskowo-sportowa w Zblewie wypełniła się Dziećmi z całej gminy Zblewo. Na wspólne, radosne świętowanie Dnia Dziecka zaprosili: wójt Artur Herold, GOK w Zblewie oraz Rada Sołecka Zblewa. A zabawa była naprawdę wspaniała! Specjalnie dla Dzieci wystąpił świetny „Teatr na walizkach”, który przedstawił pełen humoru „Atak clownów”.

wędkarze
2022.06.01

FESTYN NAD JEZIOREM WIELKIM czyli WĘDKARZE Z PINCZYNA - DZIECIOM!

Wędkarze żadnej pogody się nie boją i w sobotę 28 maja z samego rana licznie zjechali nad jezioro Wielkie w Strudze. Było słońce, był deszczyk, były ryby, a potem ognisko z kiełbaskami, ale przede wszystkim - było dużo dobrej zabawy i radości!  W tegorocznym festynie wzięło udział 35 młodych wędkarzy. Przygotowano dla nich konkurs wędkarski i konkurencje sportowe

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne