Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

-
2022.01.17

JUŻ JUTRO NA BAZARKU m.in. PASZTET Z PERLICZKI, SZARPAKI I KOCIEWSKIE GULANDZIE!

Znamy menu jutrzejszego Modraczkowego Bazarku. Jak zawsze - same przysmaki, w tym m.in.: kociewskie gulandzie, czarnina, szarpaki, rosół z kaczki, galaretka z kurczaka, zimne nóżki perliczki, pasztet z koguta z lubczykiem, pasztet z perlicy, łazanki ze swojską kapustą...

meteo
2022.01.16

ALERT POGODOWY: UWAGA NA SILNE WICHURY!

Uwaga! Przed nami bardzo niebezpieczna pogoda! IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze dla wszystkich powiatów woj.pomorskiego. Prognozuje się wystąpienie silnego i bardzo silnego wiatru o średniej prędkości od 50 km/h do 70 km/h, w porywach do 100 km/h, w pasie nadmorskim lokalnie w porywach do 110 km/h (...)

nurkowie
2022.01.14

WÓJT I NURKOWIE U MORSÓW ZBLEWO

Zima w pełni, dlatego zaglądamy dziś nad jezioro Niedackie, żeby sprawdzić, co słychać u naszych Morsów Zblewo. W święto Trzech Króli Morsy zorganizowały prawdziwie królewskie morsowanie. A w kolejną, styczniową niedzielę wraz z Morsami po raz pierwszy (ale z pewnością nie ostatni) morsował nasz wójt Artur Herold. Byli też nurkowie z IOWA Klub Nurkowy...

www
2022.01.14

„PRZYJACIELE DZIECI” W AKCJI. KOLEJNY PROJEKT STRZAŁEM W DZIESIĄTKĘ!

W 2020 roku zrealizowano projekt „Ogród sensoryczny łączy pokolenia” napisany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Borzechowa. Projekt okazał się dużym sukcesem, dlatego grupa „Przyjaciele dzieci” napisała wniosek na realizację kolejnego projektu dla uczniów naszej szkoły, jak również mieszkańców...

-
2022.01.13

FOTO STUDIO Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA. ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZISIAJ!

Zapraszamy na pierwszą w tym roku naszą akcję - studio fotograficzne z okazji Dnia Babci i Dziadka 2022. Zrób sobie zdjęcie w naszym studio fotograficznym, które specjalnie z okazji tego święta czekać będzie na Was w naszym GOK-u. Na plan zdjęciowy zapraszamy wnuczki i wnuków bez względu na wiek, jak również dziadków z wnukami!

wracamy
2022.01.10

WRACAJĄ „MODRACZKOWE BAZARKI”. JUŻ JUTRO (11.01) PIERWSZY BAZAREK W NOWYM ROKU. BĘDZIE PYSZNIE!

Dobre wieści od KGW Modraki z Borzechowa: już od jutra (11 stycznia) po świąteczno-noworocznej przerwie wracają wtorkowe Modraczkowe Bazarki. A co w jutrzejszym menu? M.in: zapiekany pstrąg nadziewany warzywami, szandar czyli kociewska baba ziemniaczana, nadziewana kapusta,  zrazy po kociewsku, bigos..

3 króli
2022.01.10

TRZECH KRÓLI W PINCZYNIE – RADOSNY DZIEŃ DLA NAS WSZYSTKICH!

Jeden z wielu orszaków Trzech Króli, które organizowane były 6 stycznia w całej Polsce, odbył się w Pinczynie. To już tradycja, iż wspólnota pinczyńskiej parafii właśnie w ten sposób obchodzi to radosne święto. Pinczyński orszak ruszył w tym roku spod plebanii, tuż przed świąteczną sumą. Jak zawsze prowadziła go gwiazda...

koncert
2022.01.07

KONCERT NOWOROCZNY W BORZECHOWIE

Sołtys Borzechowa Renata Klimowicz i tutejsze „Modraki” przygotowały dla mieszkańców i przyjaciół sołectwa wspaniałą niespodziankę na powitanie Nowego Roku. W czwartek 6 stycznia, w święto Trzech Króli zorganizowano tu bowiem „Koncert Noworoczny”. W borzechowskiej świetlicy wiejskiej wystąpił zespół Akord Kociewie.

3 króli
2022.01.07

ORSZAK TRZECH KRÓLI W ZBLEWIE – WYJĄTKOWY, RADOSNY, WZRUSZAJĄCY…

W święto Trzech Króli (6 stycznia) mieszkańcy naszej gminy wzięli udział w orszakach. Zorganizowano je w parafii Zblewo oraz w parafii Pinczyn. Zapraszamy na relację ze zblewskiego orszaku, a już wkrótce pokażemy Państwu także jak równie wspaniale świętowano Trzech Króli w Pinczynie. 

Ug
2022.01.06

7 STYCZNIA UG I JEDNOSTKI GMINY - NIECZYNNE!

Szanowni Państwo,  uprzejmie przypominamy, iż - jak już wcześniej informowaliśmy - w piątek 7 stycznia UG i jednostki Gminy będą nieczynne (dzień wolny za 1.01, który przypadał w sobotę). Przepraszamy za niedogodności z tym związane. 

meteor
2022.01.04

MECZ NOWOROCZNY W PINCZYNIE

Tradycyjnie 1 stycznia na Orliku w Pinczynie rozegrano mecz noworoczny. Impreza odbywa się corocznie od 2011 roku - była to więc już 12 edycja!  W sportowe szranki stanęły 3 drużyny. A w nich -  koledzy z boiska i sympatycy piłki nożnej. Drużyny zagrały  w systemie "każdy z każdym", ale to nie wynik sportowy był najważniejszy...

morsy BIEG
2022.01.03

V BIEG MORSÓW - NASZE SPORTOWE POWITANIE NOWEGO ROKU!

Nowy Rok w Gminie Zblewo powitaliśmy aktywnie, promując zdrowy tryb życia, sport i miłość do przyrody! Jednym słowem – spotkaliśmy się na biegu wokół jeziora Niedackiego w Twardym Dole. Inicjatorem i organizatorem biegu są Morsy Zblewo, które w tym roku zaprosiły do wspólnego, noworocznego biegania również sportowców z zaprzyjaźnionego klubu sportowego Sokół Zblewo.

-
2022.01.03

PRZYPOMINAMY: ZOSTAŁO TYLKO 6 MIESIĘCY!

Szanowni Państwo, przypominamy, że od 1 lipca 2021 roku właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB)*. Deklaracje, można składać online, bezpośrednio w CEEB lub w wersji papierowej, za pośrednictwem urzędu gminy. Gdzie i jak można uzyskać w naszym UG?

sesja
2021.12.31

BUDŻET GMINY NA 2022 ROK PRZYJĘTY JEDNOGŁOŚNIE

W środę 29 grudnia, na ostatniej w tym roku sesji Rady Gminy Zblewo przyjęto budżet gminy na 2022 rok. Radni podjęli uchwałę w tej sprawie jednogłośnie.  „To bardzo dobry budżet i cieszę się zarówno z tego, że został przez RIO zaopiniowany bez uwag, jak i z tego, że nasi Radni przyjęli go jednogłośnie ..." - mówi wójt.

ŚWIĘTA
2021.12.31

DZIĘKUJEMY, ŻE TAK PIĘKNIE UDEKOROWALIŚCIE PAŃSTWO NASZĄ GMINĘ NA ŚWIĘTA!

W tym wyjątkowym, świąteczno-noworocznym czasie nasze domy, ulice i miejscowości mienią się światełkami i pięknymi ozdobami. Możemy je podziwiać w całej gminie, we wszystkich naszych sołectwach. Co roku są wspanialsze i coraz bardziej zachwycające! Jedną z tak pięknie udekorowanych na święta posesji (...)

ZBIÓKA
2021.12.30

ZWIERZĘTA POTRZEBUJĄ POMOCY – POZBĄDŹ SIĘ KOCY!

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji, zainicjowanej w naszej gminie przez Zofię Kuraszewicz z naszej Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP Pinczyn. Oto treść apelu pani Zosi: „Ruszamy ze zbiórką dla organizacji, która odbiera głodzone i katowane zwierzęta od ich oprawców i się nimi opiekuje. Zachęcamy przede wszystkim do przekazywania starych ręczników, poszewek lub prześcieradeł (...)

informacja
2021.12.30

UWAGA! W SYLWESTRA UG CZYNNY KRÓCEJ, 7 STYCZNIA - NIECZYNNE

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż jutro tj. w Sylwestra 31 grudnia nasz Urząd Gminy w Zblewie będzie czynny do godz. 13.00. Z kolei za tydzień tj. w piątek 7 stycznia... 

osp akcja
2021.12.28

STRAŻACY URATOWALI UWIĘZIONE W LODZIE ŁABĘDZIE

W mroźny poniedziałek 27 grudnia, przy temp. -12 stopni C, na jeziorze Niedackim w Twardym Dole miała miejsce niezwykła akcja ratunkowa. „Otrzymaliśmy zgłoszenie o zamarzniętych na jeziorze łabędziach. Dwoma zastępami ruszyliśmy natychmiast do akcji. Na miejscu zastaliśmy aż 11 ptaków, które zostały uwięzione w zamarzniętej wodzie (...)

wiata
2021.12.28

NOWA WIATA W PAŁUBINKU JUŻ STOI!

Zrealizowaliśmy właśnie inwestycję pn. „Budowa wiaty rekreacyjnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Pałubinek”.  Cieszymy się, bo tym samym Mieszkańcy zyskali nowe, wygodne miejsce spotkań i organizacji imprez. Z pewnością już wkrótce wiata będzie tętnić życiem. Inwestycja jest dofinansowana z PROW 2014-2020.

życzenia
2021.12.23

ŻYCZYMY PAŃSTWU RADOSNYCH, WSPANIAŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!

Drodzy Mieszkańcy i Goście! Życzymy Państwu ciepłych, rodzinnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych bliskości i serdeczności. Niechaj radość, dobro i pokój, które płyną z Bożego Narodzenia, wypełnią Państwa serca i przyniosą nadzieję oraz siłę na każdy dzień Nowego Roku 2022. Niech będzie to dla Państwa dobry, szczęśliwy czas!

koncert
2021.12.22

ZAPRASZAMY: OBEJRZYJCIE W ŚWIĘTA NASZ "KONCERT ŚWIĄTECZNY"

Za nami wyjątkowe, muzyczne wydarzenie – „Koncert Świąteczny”, przygotowany online przez Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie. Wczoraj – 21 grudnia – odbyła się premiera koncertu, ale wciąż można go obejrzeć w sieci, by wspólnie z nami kolędować i cieszyć się ze świąt.

RODZINA ŚDS-u SPOTKAŁA SIĘ PRZY WIGILIJNYM STOLE
2021.12.22

RODZINA ŚDS-u SPOTKAŁA SIĘ PRZY WIGILIJNYM STOLE

Jak co roku, rodzina naszego Środowiskowego Domu Samopomocy Gminy Zblewo w Kleszczewie Kościerskim spotkała się przy wspólnym, wigilijnym stole. Jako uczestnicy zajęć tworzymy wspólnotę, tworzymy ŚDS-ową rodzinę i właśnie dlatego postanowiliśmy zasiąść przy wspólnym stole, będącego namiastką spotkania wigilijnego...

bazarki
2021.12.22

ŚWIĄTECZNE TRADYCJE NA "MODRACZKOWYCH BAZARKACH"

Przez cały grudzień Gospodynie z KGW Modraki z Borzechowa organizowały wyjątkowe, świąteczne „Modraczkowe Bazark”i, promujące nasze kociewskie, bożonarodzeniowe tradycje. Co tydzień na świątecznych bazarkach pyszności nie brakowało. Królowały nasze tradycyjne, swojskie dania. Były więc łazanki, „postna kapusta”, pierogi, barszcz i kompot brzadowy...

kondolencje
2021.12.21

ODSZEDŁ ŚP. ZENON GILA

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, iż odszedł od nas śp. Zenon Gila, radny Rady Gminy Zblewo w latach 1994-1998 oraz 1998-2002. Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego składamy serdeczne kondolencje, łącząc się w smutku i w modlitwie…

jasełka
2021.12.17

PIĘKNE JASEŁKA W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM

W grudniu już tradycyjnie w naszych przedszkolach i szkołach wystawiane są jasełka. Dziś chcielibyśmy przedstawić Państwu jasełka nie tylko piękne, ale i wyjątkowe! Dlaczego? Ano dlatego, że są symbolem obecnych czasów – uczniowie przygotowywali je, będąc w klasowej kwarantannie… A przygotowali je - mimo tych trudności - naprawdę wspaniale. Dziękujemy!

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne