Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

ŁAW
2023.05.29

NABÓR NA ŁAWNIKÓW DO SĄDU REJONOWEGO W STAROGARDZIE GD.

Trwa nabór na łąwników. Uprzejmie informujemy, że ławników do sądów rejonowych wybierają rady gmin, w głosowaniu tajnym, jako zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej. W związku z powyższym Rada Gminy Zblewo zwraca się z prośbą o zgłaszanie kandydatów na ławników do Sądu Rejonowego w Starogardzie Gdańskim na kadencję 2024-2027.

Dzień
2023.05.27

DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO TO NASZE WSPÓLNE ŚWIĘTO

27 maja - Dzień Samorządu Terytorialnego. To nie tylko święto samorządowców i pracowników samorządowych, ale wielkie święto całej Wspólnoty - nas, wszystkich Mieszkańców. Dlatego - wszystkiego najlepszego, Kochani Mieszkańcy! Dziękujemy za wszystko, co wspólnie, każdego dnia robimy dla naszej Małej Ojczyzny...

dzień dziecka
2023.05.25

WĘDKARSKI DZIEŃ DZIECKA JUŻ 27 MAJA - WĘDKARZE Z PINCZYNA ZAPRASZAJĄ!

Gorąco zapraszamy wszystkie Dzieci na wspaniały, wędkarski Dzień Dziecka. To wydarzenie, które już od wielu lat organizują nasi niezawodni Wędkarze z 64 koła PZW w Pinczynie.  W programie: zawody spławikowe, konkursy i niespodzianki. Czekamy na Was 27 maja od godz.8.00 nad jeziorem w Strudze.

majówka
2023.05.24

JUŻ W TĘ NIEDZIELĘ - ZAPRASZAMY DO BYTONI NA HISTORYCZNĄ MAJÓWKĘ

Rekonstrukcja historyczna akcji partyzanckiej AK „Szyszki” na placówkę niemiecką w Leśnej Hucie. A ponadto - bogate ekspozycje i majówka... Jednym słowem - widzimy się 28 maja 2023 roku o godzinie 16:00 na boisku w Bytoni na imprezie z cyklu „Pomorze.  Historia, którą  (nie)znamy...  Do zobaczenia!

paweł peka
2023.05.24

KULTOWA TAKSÓWKA Z SERIALU "ZMIENNICY" JEST W ZBLEWIE. CHCECIE SIĘ PRZEJECHAĆ?

Mamy dla Was prawdziwą niespodziankę. Pamiętacie najsłynniejszą, polską taksówkę z serialu „Zmiennicy”? Tę w odcieniu „bahama yellow” o numerze bocznym WPT 1313? Auto  należało niegdyś do Warszawskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego, potem zagrało w serialu, a dziś… 

FESTYN
2023.05.24

3 CZERWCA - FESTYN RODZINNY W ZBLEWIE. ZAPOWIADA SIĘ ŚWIETNA ZABAWA!

GOK w Zblewie - w imieniu Wójta Gminy Zblewo oraz Sołtysa i Rady Sołeckiej wsi Zblewo - serdecznie zaprasza na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Już 3 czerwca na Placu 700 - lecia w Zblewie od godz. 14.00 będzie czekała na Was moc atrakcji.

borzechowo
2023.05.22

ZAPRASZAMY DO BORZECHOWA NA FESTYN "OD PRZEDSZKOLAKA DO BABCI I DZIADKA"

Szkoła w Borzechowie oraz animatorzy borzechowskiego Orlika serdecznie zapraszają na wspaniały festyn z okazji Dnia Dziecka. Czeka moc atrakcji - gry i zabawy, tańce-hulańce, konkursy, poczęstunek KGW Modraki, muzyka na żywo oraz wspaniała loteria. Gorąco zapraszamy już w najbliższą sobotę 27 maja do Borzechowa! 

bieg
2023.05.22

PIĘKNE, SPORTOWE EMOCJE I RADOŚĆ ZE SPOTKANIA! TAK BYŁO NA SOBOTNIM BIEGU ULICZNYM W ZBLEWIE

To była piękna, sportowa sobota. Prawie 300 zawodników zameldowało się na naszym Biegu Ulicznym z okazji 100-lecia KS Sokół Zblewo. Bieg miał także prestiżową rangę Mistrzostw Polski Marynarzy oraz Mistrzostw Powiatu Starogardzkiego.

majówka
2023.05.22

MAJÓWKA SENIORÓW W PIĘKNYM I GOŚCINNYM ARBORETUM WIRTY

Niedawno, w najpiękniejszym ogrodzie świata czyli w naszym Arboretum Wirty odbyła się tradycyjna majówka naszego zblewskiego Klubu Seniora. Pogoda była wyśmienita, humory dopisały, a piękna sceneria kwitnących, majowych Wirt zachwycała! Czy może być lepsze miejsce na wymarzoną majówkę?

BIEG
2023.05.17

W SOBOTĘ BIEG ULICZNY W ZBLEWIE – BĘDĄ CZASOWE UTRUDNIENIA W RUCHU

Już w najbliższą sobotę 20 maja ulicami Zblewa pobiegną biegacze, uczestnicy Biegu Otwartego z okazji 100-lecia KS Sokół Zblewo. W związku z tym Organizator biegu – Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie informuje o czasowych utrudnieniach w ruchu, za które przepraszamy i prosimy o zrozumienie.

JARMARK RĘKODZIEŁO
2023.05.17

PIĘKNA SZTUKA I WSPANIALI ARTYŚCI - I KOCIEWSKI JARMARK ARTYSTÓW ZA NAMI

W sobotę 13 maja w Zblewie odbył się I Kociewski Jarmark Artystów. Impreza przyciągnęła rzesze miłośników pięknego rękodzieła. Na jarmarku swoją twórczość zaprezentowało ponad 50 wystawców. Goście byli zachwyceni piękną sztuką. Było malarstwo, rzeźba, haft, ceramika, biżuteria i wiele innych stoisk...

ODBIÓR ODPADÓW
2023.05.17

TRWA ODBIÓR ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

W naszej gminie trwa właśnie "wystawka" - w kolejnych miejscowościach zgodnie z harmonogramem, dostępnym TUTAJ (link do harmonogramu). Przypominamy - jakie odpady można wystawić. Macie Państwo pytania dotyczące odbioru odpadów? Jesteśmy do Państwa dyspozycji - tel. (58) 588 43 88 wew.46 (UG Zblewo).

 

PIĘKNA INICJATYWA KOCIEWSKICH POSZUKIWACZY
2023.05.15

PIĘKNA INICJATYWA KOCIEWSKICH POSZUKIWACZY

W sobotę 13 maja grupa ponad 60 wolontariuszy uporządkowała stary cmentarz ewangelicki w Zblewie. Inicjatorem akcji było Kociewskie Stowarzyszenie Poszukiwaczy „Kociewscy Poszukiwacze”. I to właśnie nasi Poszukiwacze zaplanowali i sprawnie skoordynowali sobotnie prace, w czym udzielił im pełnego, organizacyjnego wsparcia wójt Artur Herold. Prace porządkowe rozpoczęto już wczesnym rankiem.

kamil akcja
2023.05.15

UCZCZONO PAMIĘĆ MAŁEGO KAMILA

W minioną sobotę 13 maja w Częstochowie odbył się pogrzeb 8-letniego Kamilka, skatowanego na śmierć. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską. I w wielu miejscach, w dniu pogrzebu zebrali się mieszkańcy, by uczcić pamięć skatowanego chłopca i wyrazić swój sprzeciw wobec przemocy. Taka chwila pamięci miała miejsce również w Zblewie. Była to inicjatywa naszej mieszkanki Jolanty Burczyk, która nie kryła, iż jako matka jest wstrząśnięta tą tragedią.

wegiel
2023.05.15

WAŻNA INFORMACJA W SPRAWIE WĘGLA DYSTRYBUOWANEGO PRZEZ GMINĘ ZBLEWO

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż w dniu 28.04.2023 nastąpiły zmiany legislacyjne dotyczące sprzedaży pozostałego w gminach paliwa stałego, tzw. sprzedaży końcowej węgla. Nowelizacja ustawy wydłuża sprzedaż paliwa stałego uprawnionym mieszkańcom do 31 lipca 2023 r.

przegląd
2023.05.11

XVII GMINNY PRZEGLĄD RECYTATORSKI „BRZECHWA DZIECIOM”

Przegląd zorganizowano w Publicznym Przedszkolu „Zielona Łąka” w Pinczynie. W przeglądzie wzięło udział 27 dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych naszej gminy. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom. Celem przeglądu było rozwijanie zainteresowań poezją oraz kształtowanie umiejętności recytatorskich.

jasna góra
2023.05.11

NASZE SOKOŁY DOTARŁY NA JASNĄ GÓRĘ

Wielki szacunek i brawa dla naszych sportowców z KS Sokół Zblewo oraz ich przyjaciół, którzy podjęli trud pielgrzymki na Jasną Górę dla uczczenia 100-lecia klubu. Pielgrzymka wyruszyła w sobotę 6 maja. Po porannej mszy św. pielgrzymów pobłogosławił na drogę ks. prałat Zenon Górecki. I wyruszyli! Grupa 9 śmiałków miała do pokonania drogę zaplanowaną na 412 km.

Jarmark
2023.05.10

ZAPRASZAMY DO ZBLEWA NA I KOCIEWSKI JARMARK ARTYSTÓW

Zapraszamy na I Kociewski Jarmark Artystów, który odbędzie się już 13 maja w Dworku Tucholskim w Zblewie. Przyjdźcie i odkryjcie piękno Kociewia oraz wspaniałych ludzi, którzy tworzą ten region. 

biblioteczka
2023.05.09

OTWORZYLIŚMY BIBLIOTECZKĘ PLENEROWĄ W WIRTACH

W poniedziałek 8 maja – w Ogólnopolskim Dniu Bibliotekarza i Bibliotek – otworzyliśmy pierwszą w naszej gminie biblioteczkę plenerową. A stanęła ona w miejscu niezwykłym! W naszym najpiękniejszym na świecie Arboretum Wirty. Biblioteczka też jest niezwykła! Zrobiliśmy ją własnymi siłami. Powstała w pniu starej daglezji (z Wirt oczywiście). Do tego dwa stare okna i mnóstwo pracy oraz serca...

Objazd
2023.05.05

UWAGA OBJAZD! AWARYJNA NAPRAWA PRZEJAZDU KOLEJOWEGO W PIESIENICY

Szanowni Mieszkańcy, w związku z awaryjnym wykonywaniem naprawy przejazdu drogowo - kolejowego w Piesienicy, informujemy o wprowadzeniu od dnia dzisiejszego tj. 5 maja tymczasowej organizacji ruchu. Prace remontowe prowadzone będą do 18 maja 2023 r. 

-
2023.05.04

NAJLEPSZE ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA STRAŻAKA

Z okazji Dnia Strażaka wszystkim naszym Druhnom i Druhom składamy najpiękniejsze życzenia i podziękowania za oddaną służbę na rzecz drugiego Człowieka. Dziękujemy, że jesteście! Niech św. Florian ma Was zawsze w swej opiece...

FESTIWAL
2023.04.28

ROZPOCZĄŁ SIĘ WIELKI FESTIWAL SPORTU W ZBLEWIE!

My już rozpoczęliśmy wielką, sportową majówkę w Zblewie! Tuż po godz.10.00 w hali widowiskowo-sportowej w Zblewie wystartował Festiwal Sportu pełen wspaniałych pokazów, sportowej rywalizacji i pięknych emocji także dla kibiców. Zapraszamy do kibicowania i podziwiania pokazów sportowych – wstęp wolny! Impreza potrwa aż 3 dni.

przystanek
2023.04.28

ZBUDOWALIŚMY PRZYSTANEK W RADZIEJEWIE

Mamy nowy przystanek! Stanął w Radziejewie. Wójt Artur Herold postanowił, że zamiast zlecać budowę na zewnątrz i kupować drogie, często niesolidne i mało estetyczne konstrukcje – zrobimy to sami. I tak się stało! Przystanek zbudowaliśmy własnymi siłami – Zakład Komunalny wykonał podstawę, a wiatę zbudowali niezawodni druhowie z OSP ZBLEWO. 

KONSTYTUCJA
2023.04.28

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Wielkie brawa dla społeczności PSP z Oddziałami Integracyjnymi im.W.Kwaśniewskiego w Zblewie za piękne pielęgnowanie patriotyzmu wśród naszej młodzieży. Wczoraj (27 kwietnia) mieliśmy tego kolejny przykład. W hali widowiskowo-sportowej w Zblewie zorganizowano bowiem uroczystość z okazji nadchodzącego Święta Konstytucji 3 Maja.

usc
2023.04.28

KIEROWNIK USC HANNA DUNAJSKA PRZECHODZI NA EMERYTURĘ

Hanna Dunajska - wieloletni kierownik Urzędu Stanu Cywilnego UG Zblewo, wraz z końcem kwietnia przechodzi na zasłużoną emeryturę. Pani Hania pracowała w naszym Urzędzie Gminy 41 lat, z czego 33 lata na stanowisku kierownika USC. Przez ten czas towarzyszyła nam - mieszkańcom i wspierała nas w najważniejszych momentach naszego życia.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne