Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

szczepienia
2021.10.16

W NABLIŻSZĄ NIEDZIELĘ SZCZEPIBIUS PO RAZ KOLEJNY W GMINIE ZBLEWO

Już w najbliższą niedzielę (17 października) kolejną akcję szczepień w gminie Zblewo organizuje Wojewoda Pomorski. Tym razem szczepibus odwiedzi aż trzy miejscowości tj.: Kleszczewo Kościerskie, w godz.9:00-11:00, boisko sportowe; Borzechowo, w godz.12:00-14:00, świetlica wiejska; Bytonię, w godz.14:30-15:30, przy remizie OSP.

PLENER
2021.10.14

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY PODCZAS II KOCIEWSKIEGO PLENERU MALARSKIEGO

Kolejne, świetne wydarzenie artystyczne w Gminie Zblewo. Trwa II Kociewski Plener Malarski w Dworku Tucholskim w Zblewie. Plener rozpoczął się 10 października i potrwa 2 tygodnie. Biorą w nim udział znakomici artyści malarze z całej Polski.

DEN
2021.10.14

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Nasi kochani "Szkólni"! Przesyłamy Wam serdeczności i słowa wdzięczności. Szczególnie mocno pozdrawiamy w tym dniu także naszych wspaniałych, emerytowanych Nauczycieli i pracowników oświaty... Pamiętamy o Was i życzymy Wam zawsze uśmiechniętych uczniów i satysfakcji z pracy.

bazarek
2021.10.13

WIELKI SUKCES "MODRACZKOWEGO BAZARKU". KOLEJNY JUŻ ZA TYDZIEŃ!

Za nami – pierwszy „Modraczkowy Bazarek”. Było smacznie, wesoło, a Gości przybyło tylu, że Gospodynie naprawdę dwoiły się i troiły, by nadążyć ze smażeniem ruchanek! Kolejny bazarek – za tydzień. Modraki są tak uradowane sukcesem pierwszego bazarku, że na kolejny zapowiadają – jeszcze więcej, jeszcze smaczniej i jeszcze weselej!

KOMPUTERY
2021.10.13

KOMPUTERY DLA DZIECI Z RODZIN BYŁYCH PRACOWNIKÓW PGR

Gmina Zblewo planuje złożenie wniosku w ramach Konkursu Grantowego  Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym –„Granty PPGR”. Celem programu jest wsparcie w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu. Zachęcamy uprawnione osoby do składania wniosków w terminie do dnia 25 października 2021 r.

stadion
2021.10.13

MODERNIZACJI STADIONU W ZBLEWIE – CIĄG DALSZY!

Zaledwie w połowie roku Gmina Zblewo oddała do użytku piękny, nowoczesny stadion w Zblewie. Teraz przyszedł czas na kolejny etap kompleksowej modernizacji obiektu: budowę nowego budynku szatniowego wraz budową toalet dla kibiców oraz urządzenie nowego parkingu. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu.

PLAC ZABAW
2021.10.13

DLA NAJMŁODSZYCH MIESZKAŃCÓW!

Na rozpoczęcie nowego roku szkolnego mamy wspaniałą niespodziankę dla najmłodszych mieszkańców Pinczyna. Przy nowym przedszkolu „Zielona Łąka” powstał bowiem nowoczesny, ogromny plac zabaw. Obiekt jest imponujący! Kolorowy, nowoczesny, atrakcyjny a przede wszystkim – bezpieczny plac zabaw został wykonany na powierzchni blisko 500 m2.

nauczyciele
2021.10.12

MAMY NOWYCH NAUCZYCIELI MIANOWANYCH. GRATULUJEMY!

Już tradycyjnie, w pierwszych tygodniach roku szkolnego wójt Artur Herold wręcza akty nadania stopnia awansu zawodowego dla nauczycieli mianowanych z naszych szkół. W tym roku awans taki spotkał następujących pedagogów: Anna Łąska, Karolina Dolna, Helena Walos i ks. Paweł Orłowski. Podczas kameralnej uroczystości, nauczyciele złożyli ślubowanie...

bazarek
2021.10.11

ZAPRASZAMY DO BORZECHOWA NA "MODRACZKOWY BAZAREK"!

Cieplutkie, prosto z patelni ruchanki z fjutem... Swojski żurek, pasztet z kaczki, pasztet wegański, ryby w occie, naleśniki  i krokiety, gołąbki, zupy, smalec swojski, ciasta... Te i inne lokalne specjały będzie można kupić już jutro (we wtorek 12 października) na pierwszym "Modraczkowym Bazarku" w Borzechowie. Jesteśmy eko, unikamy plastikowych opakowań, dlatego zabierzcie ze sobą własne pojemniczki i przyjeżdżajcie do nas! Zapraszamy!

KIERMASZ
2021.10.11

OD PIĄTKU RUSZA KIERMASZ WIANKÓW I STROIKÓW NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. ZAMÓWIENIA MOŻNA SKŁADAĆ JUŻ DZISIAJ!

Jak co roku Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kleszczewie Kościerskim organizują kiermasz wianków i stroików na Wszystkich Świętych. Podczas kiermaszu można kupić naprawdę piękne, oryginalne kompozycje...

kiszonki
2021.10.08

KISZONKI „MODRAKÓW” – NAGRODZONE!

Nasze „Modraki” zdobyły właśnie nagrodę w konkursie "Nie marnuJEMY z Carrefour". Udział w tym projekcie pięknie pokazuje szacunek Gospodyń z Borzechowa do żywności. Projekt promuje bowiem niemarnowanie żywności czyli przetwarzanie i zagospodarowywanie tzw. „resztek”.  Modraki zgłosiły do konkursu pyszne kiszonki, przygotowane przez Ewelinę Lubińską z Borzechowa.

PRZEBUDOWA LINII KOLEJOWEJ TCZEW-CZERSK. OBWIESZCZENIE MARSZAŁKA I PROJEKT DECYZJI PKP
2021.10.05

PRZEBUDOWA LINII KOLEJOWEJ TCZEW-CZERSK. OBWIESZCZENIE MARSZAŁKA I PROJEKT DECYZJI PKP

W BIP Gminy Zblewo publikujemy Obwieszczenie Marszałka Województwa Pomorskiego w Gdańsku, z którym warto się zapoznać. Dotyczy ono wszczęcia postępowania w sprawie zatwierdzenia: „Projektu robót geologicznych w celu określenia warunków geologiczno - inżynierskich na obszarze objętym inwestycją...

wieści
2021.10.05

BRAWO MAJA! KOLEJNE ZŁOTO NASZEJ ZAWODNICZKI!

Mamy świetne wieści wprost z maty Karate Olimpijskiego. Za nami – X Turniej Karate Yamabushi Cup, w którym wzięło udział aż 349 zawodników z 30 klubów karate z całej Polski. Mieszkanka naszej gminy – Maja Walendziak, reprezentująca Sportowy Klub Karate SENSHI z Tczewa, wywalczyła tam złoty medal w kategorii kumite indywidualne dziewcząt 10-11 lat +35 kg...

WIRTY - NASZ PRZYRODNICZY SKARB
2021.10.05

ARBORETUM W WIRTACH - NASZ PRZYRODNICZY SKARB

Trwa realizacja projektu pn. „Zabezpieczenie zasobów przyrodniczych Borów Tucholskich poprzez ochronę i restytucję różnorodności gatunkowej i siedliskowej w Arboretum Wirty”. W ramach projektu leśnicy z Nadleśnictwa Kaliska odwiedzają dzieci w szkołach, a potem następuje rewizyta i dzieci odwiedzają Wirty.

DOBRZY KIEROWCY ROSNĄ Z NAMI!
2021.10.05

DOBRZY KIEROWCY ROSNĄ Z NAMI!

Publiczna Szkoła Podstawowa w Borzechowie zakwalifikowała się do udziału w projekcie edukacyjnym „Dobrzy kierowcy rosną z nami”. Fundacja CREDU wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji oraz Pomorską Radą BRD organizują projekt edukacyjny, w ramach którego do szkoły przyjedzie Policja z materiałami, scenariuszami i pogadankami. W ramach projektu uczniowie klas I- IV otrzymają kilka zadań do wykonania.

-
2021.10.04

PERŁA DLA BORZECHOWSKICH MODRAKÓW! MARYNOWANA MORYNKA NAGRODZONA!

Kolejny, wielki – i to ogólnopolski - sukces Koła Gospodyń Wiejskich „Modraki” z Borzechowa. Tym razem nasze kociewskie Modraki zdobyły Perłę 2021 – nagrodę za najlepszy, polski regionalny produkt żywnościowy! Za co? Za fantastyczną marynowaną morynkę!

HARCERZE I SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA Z PINCZYNA W HOŁDZIE OFIAROM ZBRODNI SZPĘGAWSKIEJ
2021.10.04

HARCERZE I SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA Z PINCZYNA W HOŁDZIE OFIAROM ZBRODNI SZPĘGAWSKIEJ

W tym roku obchodziliśmy 82. rocznicę hitlerowskiego ludobójstwa w Szpęgawsku. W Lesie Szpęgawskim Niemcy wymordowali około 7 tysięcy mieszkańców Starogardu Gdańskiego i okolic - Polaków i Żydów. Od połowy września 1939 roku do końca II wojny światowej zamęczono w tym miejscu wybitnych patriotów (...)

-
2021.09.28

BIEG W TWARDYM DOLE - TO BYŁO NASZE WIELKIE, SPORTOWE ŚWIĘTO!

Przy prawdziwie letniej pogodzie, w Twardym Dole nad jeziorem Niedackim rozegrano III Bieg o Puchar Wójta Gminy Zblewo. Impreza z roku na rok się rozrasta, bo biegacze kochają tę piękną trasę pośród lasów Nadleśnictwa Kaliska, otwartość i dobry klimat Gminy Zblewo dla sportowców, a także doceniają atrakcyjne nagrody, przygotowane przez Organizatorów.

-
2021.09.28

JEST PRACA W TWARDYM DOLE!

Centrum Wypoczynkowe Twardy Dół zatrudni KELNERA / KELNERKĘ. Do naszej Restauracji "Pod Sosnami" poszukujemy młodych, ambitnych, energicznych i uśmiechniętych osób do pracy na stanowisku kelner / kelnerka. Oferujemy stałą pracę na podstawie umowy. Chcesz dołączyć do naszego zespołu? Zadzwoń : 516 008 512 i zapytaj o szczegóły.

ŻEGNAJ, DRUHU WACŁAWIE...
2021.09.28

ŻEGNAJ, DRUHU WACŁAWIE...

Odszedł druh Wacław Ossowski... Serdeczny, dobry, skromny Człowiek. Serce i dusza naszej Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Pinczynie. Długoletni Kapelmistrz Orkiestry. Swoją radością, serdecznością, pogodą ducha i uśmiechem obdarzał wszystkich, których spotkał na swojej drodze. Kochał Ludzi. Kochał muzykę. Kochał Pinczyn. I kochał swoją Orkiestrę... To było Jego życie, Jego radość, Jego wielka Rodzina...

-
2021.09.24

UWAGA! MOŻLIWE UTRUDNIENIA

W związku z organizacją III BIEGU O PUCHAR WÓJTA GMINY ZBLEWO, jutro tj. w niedzielę 26 września mogą wystąpić utrudnienia dla użytkowników dróg leśnych w okolicy Twardego  Dołu. Za utrudnienia przepraszamy. 

CHCESZ SIĘ ZASZCZEPIĆ? MOŻESZ TO ZROBĆ DZISIAJ W ZBLEWIE! SZCZEPIBUS - CZEKA!
2021.09.23

CHCESZ SIĘ ZASZCZEPIĆ? MOŻESZ TO ZROBIĆ DZISIAJ W ZBLEWIE! SZCZEPIBUS - CZEKA!

Już dzisiaj - w czwartek 23 września kolejną akcję szczepień przeciwko COVID-19 w gminie Zblewo organizuje Wojewoda Pomorski. Od godz. 7:00 do 15:00 przed siedzibą OSP Zblewo stoi szczepibus, w którym obsługa UCK Gdańsk szczepi szczepionką Johnson&Johnson oraz Pfizer (młodzież).

-
2021.09.23

ZAPRASZAMY NA "SOBOTĘ SPISOWĄ" W ZBLEWIE

Przypominamy, iż jeszcze tylko do 30 września br. trwa Spis Powszechny. Mieszkańców, którzy nie dopełnili jeszcze obowiązku spisowego, zapraszamy na „sobotę spisową”. W najbliższą sobotę w godz.9:00-18:00 w Urzędzie Gminy będą czekali rachmistrze, którzy pomogą Państwu dokonać spisu.

WÓJT SPOTKAŁ SIĘ Z RODZINĄ ŚDS-u
2021.09.23

WÓJT SPOTKAŁ SIĘ Z RODZINĄ ŚDS-u

We wtorek (21 września) w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim odbyło się spotkanie rodziców i opiekunów podopiecznych naszego domu z wójtem gminy Zblewo. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, doceniamy to, że w końcu mogliśmy się wszyscy spotkać i porozmawiać. Cieszymy się na takie spotkania, bo lubimy gościć w naszych progach naszych przyjaciół!

AKCJA
2021.09.23

"MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ!" - SPRZĄTANIE ŚWIATA W PINCZYNIE

W dniach 16-17 września, jak co roku, uczniowie szkoły w Pinczynie przystąpili do akcji „Sprzątanie Świata”  pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę!”. Chociaż pogoda nie sprzyjała, nasi uczniowie – od tych najmłodszych – po tych najstarszych, wyposażeni w rękawiczki ochronne oraz worki na śmieci, w które zaopatrzył ich Urząd Gminy w  Zblewie, wyruszyli na ulice Pinczyna.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne