Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

REKRUTACJA DO KLUBIKU W PINCZYNIE – ROZPOCZĘTA!
2021.05.17

REKRUTACJA DO KLUBIKU W PINCZYNIE – ROZPOCZĘTA!

Dzisiaj tj. 17 maja rozpoczęła się tegoroczna rekrutacja do naszego gminnego Klubiku Dziecięcego w Pinczynie. Dokumenty (tj. wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami) należy składać do 31 maja. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych planowane jest na 14 czerwca (godz.14.00).

RZECZNIK RZĄDU Z GOSPODARSKĄ WIZYTĄ W ZBLEWIE
2021.05.11

RZECZNIK RZĄDU Z GOSPODARSKĄ WIZYTĄ W ZBLEWIE

W poniedziałek 10 maja w Gminie Zblewo gościł Piotr Müller – sekretarz stanu, rzecznik prasowy Rządu RP oraz Piotr Karczewski – Doradca Prezydenta RP, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, a przy tym –  przyjaciel Gminy Zblewo. Wizyta miała charakter gospodarski. Wójt Artur Herold z radością zaprezentował działania samorządu...

-
2021.05.11

BIBLIOTEKA ZAPROSIŁA PRZEDSZKOLAKÓW NA BAJKOWE SPOTKANIE POD CHMURKĄ

Fantastyczna akcja naszych Pań Bibliotekarek z Gminy Zblewo, które – korzystając z przepięknej pogody – zaprosiły dzieci z Gminnego Przedszkola w Zblewie na czytanie bajek w plenerze. Nie zabrakło też wspaniałych gości! Uśmiechy najmłodszych mówiły wszystko – to było wspaniałe, prawdziwie bajkowe przedpołudnie!  

-
2021.05.06

WIOSENNA AKCJA "WYSTAWKA" RUSZA OD 17 MAJA

Drodzy Mieszkańcy przypominamy o zbiórce odpadów wielogabarytowych, zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, odpadów niebezpiecznych. Zgodnie z harmonogramem tzw. Wystawka będzie odbywać się od 17 maja. Prosimy pamiętać, że niekompletny sprzęt elektroniczny i elektryczny (tj. częściowo zdemontowany np. lodówka bez agregatu) nie zostanie odebrany.

LOWE ZAPRASZA NA NOWE WARSZTATY: „KOCIEWIE W OBIEKTYWIE” I „BLIŻEJ NATURY”
2021.05.06

LOWE ZAPRASZA NA NOWE WARSZTATY: „KOCIEWIE W OBIEKTYWIE” I „BLIŻEJ NATURY”

Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Zblewo zaprasza mieszkańców Kociewia na nowe, ciekawe warsztaty!  Aktualnie prowadzimy rekrutację na warsztaty on-line „Bliżej Natury” oraz warsztaty fotograficzne „Kociewie w obiektywie". Udział w warsztatach jest bezpłatny!

JAK SPRAWDZIĆ TOŻSAMOŚĆ RACHMISTRZA?
2021.05.06

SPRAWDŹ TOŻSAMOŚĆ RACHMISTRZA!

W związku z rozpoczęciem pracy przez rachmistrzów telefonicznych od 4 maja br., informujemy w jaki sposób można zweryfikować jego tożsamość: poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/, poprzez kontakt z infolinią spisową numerem 22 279 99 99  (wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza).

PRZED NAMI WSPANIAŁY KONCERT Z WYJĄTKOWEJ OKAZJI. PRZYŚLIJ ŻYCZENIA DLA SWOJEJ MAMY!
2021.05.05

PRZED NAMI WSPANIAŁY KONCERT Z WYJĄTKOWEJ OKAZJI. PRZYŚLIJ ŻYCZENIA DLA SWOJEJ MAMY!

Drodzy Mieszkańcy, w związku ze zbliżającym się Dniem Matki, chcielibyśmy Państwa zaprosić do udziału w II edycji koncertu z tej okazji. Kolejny raz dajemy wszystkim mieszkańcom możliwość złożenia życzeń dla swoich mam. Na Wasze życzenia czekamy do 10 maja.

-
2021.05.05

DZISIAJ SZCZEGÓLNE ŚWIĘTO!

Dzisiaj szczególnie ciepłe pozdrowienia kierujemy do wszystkich niepełnosprawnych mieszkańców naszej gminy oraz ich rodzin i opiekunów. Pozdrawiamy gorąco naszych przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim - zarówno podopiecznych, jak i rodziców oraz terapeutów, a także członków najbardziej uśmiechniętego i życzliwego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Uśmiechnij się".

W SOBOTĘ 8 MAJA - ĆWICZENIA WOJSKOWE W OKOLICY PIESIENICY I RADZIEJEWA
2021.05.05

8 MAJA ĆWICZENIA WOJSKOWE W OKOLICY PIESIENICY I RADZIEJEWA

Informujemy o planowanych działaniach wojsk na terenie naszej Gminy - w okolicy miejscowości Piesienica i Radziejewo. Już w najbliższą sobotę - 8 maja - 71 batalion lekkiej piechoty w Malborku będzie przeprowadzał tam ćwiczenia wojskowe 711 kompanii. Nie przewiduje się jakichkolwiek utrudnień w ruchu pojazdów i przemieszczaniu się mieszkańców.

DZISIAJ DZIEŃ STRAŻAKA: KOCHANE DRUHNY I DRUHOWIE! DZIĘKUJEMY...
2021.05.04

DZISIAJ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA: KOCHANE DRUHNY I DRUHOWIE! DZIĘKUJEMY...

Dzisiaj - 4 maja - obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji wszystkim strażakom, a w szczególności naszym Druhnom i Druhom z gminnych jednostek OSP chcemy powiedzieć: DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE!

OD 4 MAJA PRACĘ ROZPOCZYNAJĄ RACHMISTRZOWIE TELEFONICZNI
2021.05.04

OD 4 MAJA PRACĘ ROZPOCZYNAJĄ RACHMISTRZOWIE TELEFONICZNI

Od 4 maja br. swoją pracę przez telefon rozpoczynają rachmistrzowie spisowi. Będą dzwonić z numeru 22 828 88 88.  Rachmistrz spisowy ma nadany oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe zawierający imię i nazwisko,  numer, godło, informację o przetwarzaniu danych osobowych.

NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
2021.05.03

WIWAT SEJM, WIWAT NARÓD, WIWAT WSZYSTKIE STANY...

Wiwat Sejm, wiwat Naród, wiwat wszystkie Stany ! – aż chciałoby się wykrzykiwać stojąc na deskach sceny szkolnej hali widowiskowo - sportowej! W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Świętowanie w tradycyjny sposób tej ważnej rocznicy w czasie pandemii okazało się wręcz niemożliwe....

-
2021.05.03

UCZNIOWIE Z PINCZYNA ŚWIĘTUJĄ 230. ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja z 1791 r. Uczniowie szkoły w Pinczynie przygotowali się do obchodów tak ważnej rocznicy dla naszego państwa. Wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym: Nasza Flaga.

-
2021.05.02

CZEKAMY NA WASZE ZDJĘCIA! 2 MAJA - DZIEŃ FLAGI. ŚWIĘTUJMY RAZEM: WYWIEŚMY POLSKĄ FLAGĘ! BĄDŹMY DUMNI!

Dzisiaj - 2 maja - obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji zapraszamy do wspólnego świętowania. Wywieśmy polską flagę na naszych domach, posesjach, firmach i instytucjach. Niech żyje Biało-Czerwona!

AKTYWNE SOŁECTWO POMORSKIE – ZNAMY WYNIKI.  10 TYSIĘCY DLA PAŁUBINKA!
2021.04.28

AKTYWNE SOŁECTWO POMORSKIE – ZNAMY WYNIKI. 10 TYSIĘCY DLA PAŁUBINKA!

Wójt Artur Herold konsekwentnie dba o to, aby inwestycje były prowadzone we wszystkich sołectwach naszej gminy. Dlatego w tym roku Gmina Zblewo zgłosiła do konkursu „Aktywne Sołectwo Pomorskie” planowaną inwestycję gminną w Pałubinku.

MISTRZOSTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH O PUCHAR WÓJTA. ZAPISY OD 4 MAJA!
2021.04.27

MISTRZOSTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH O PUCHAR WÓJTA. ZAPISY OD 4 MAJA!

Wszyscy czekamy na wiosnę,a wraz z nią - na poprawę sytuacji epidemicznej i szybki powrót do dawnego życia, w tym m.in. do imprez sportowych. I już planujemy! A plany na ten sezon są naprawdę atrakcyjne. Dlatego już dzisiaj serdecznie zapraszamy do Twardego Dołu na wyjątkowe wydarzenie...

-
2021.04.27

„SPRZĄTANIE ŚWIATA” W PINCZYNIE

Za nami wspaniała akcja „Sprzątanie Świata”, która w tym roku odbyła się pod hasłem „Sprzątamy swój kawałek ziemi”.  Poprzez czynny udział w sprzątaniu dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Pinczynie mogły w sposób bezpośredni, namacalny zetknąć się z problemem zaśmieconego środowiska.

TRWA SPIS POWSZECHNY. JAK MOŻESZ SIĘ SPISAĆ?
2021.04.27

TRWA SPIS POWSZECHNY. JAK MOŻESZ SIĘ SPISAĆ?

Przypominamy – trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Spis jest obowiązkowy i potrwa do 30 września. Spisać można się na kilka sposobów: w domu przez internet, dzwoniąc na infolinię tel. 22 279 99 99 lub korzystając ze specjalnie przygotowanego stanowiska do samospisu internetowego, dostępnego w naszej bibliotece...

-
2021.04.26

USUŃ AZBEST! RUSZA KOLEJNA EDYCJA PROGRAMU

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłosił  konkurs dla gmin woj. pomorskiego pod nazwą „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego” (edycja 2021). Do konkursu mogą zostać zgłoszone tylko zadania ujęte w gminnym programie usuwania azbestu.

POMÓŻ SENIOROWI SPISAĆ SIĘ BEZPIECZNIE!
2021.04.26

POMÓŻ SENIOROWI SPISAĆ SIĘ BEZPIECZNIE!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 dotyczy wszystkich  mieszkańców Polski również seniorów. Jeśli wśród Państwa bliskich, znajomych, sąsiadów są osoby starsze, które nie posiadają komputera lub mają kłopot z obsługą telefonu, pomóżmy im bezpiecznie zrealizować obowiązek spisowy w najdogodniejszej dla nich formie...

"TO WAŻNY IMPULS DO DALSZEGO ROZWOJU GMINY..."  - KOLEJNE ŚRODKI NA GMINNE INWESTYCJE
2021.04.26

POZYSKALIŚMY KOLEJNE ŚRODKI NA GMINNE INWESTYCJE

Gmina Zblewo konsekwentnie realizuje plany inwestycyjne na 2021 rok i to zarówno jeśli chodzi o postęp prac, jak i pozyskiwanie środków zewnętrznych. Właśnie udało nam się zdobyć kolejne dofinansowania: z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i z PROW. Jakie inwestycje zostaną zrealizowane?

BRAWO MIESZKAŃCY: WIELKIE SPRZĄTANIE W SEMLINIE
2021.04.26

BRAWO MIESZKAŃCY: WIELKIE SPRZĄTANIE W SEMLINIE

Myli się ten, kto sądzi, iż w dzisiejszych czasach czyny społeczne to już przeszłość. Jest wręcz przeciwnie – to przyszłość, która integruje mieszkańców wokół ważnego celu. I tak właśnie było w Semlinie, gdzie zorganizowano społeczną akcję sprzątania świata – tego najbliższego, bo za płotem. Inicjatorzy akcji nie kryją zadowolenia, bo odzew mieszkańców był wspaniały!

SPISAŁEŚ SIĘ JUŻ PRZEZ INTERNET? WEŹ UDZIAŁ W LOTERII!
2021.04.22

SPISAŁEŚ SIĘ JUŻ PRZEZ INTERNET? WEŹ UDZIAŁ W LOTERII!

Wziąłeś udział w spisie? Weź również udział w loterii i graj o nagrody.  Po wypełnieniu formularza spisowego pobierz unikatowy 10-znakowy kod, uprawniający do wzięcia udziału w loterii. Zarejestruj otrzymany kod od 22 kwietnia do 7 lipca 2021 r. na stronie https://loteria.spis.gov.pl/. Oglądaj transmisje online z losowań I sprawdź, czy wygrałeś!

GOK ZAPRASZA: "TO CO DAŁ NAM KRZYSZTOF KRAWCZYK..." - KONKURS WOKALNY
2021.04.20

GOK ZAPRASZA: "TO CO DAŁ NAM KRZYSZTOF KRAWCZYK..."

Na koncert Krzysztofa Krawczyka (Festyn Kociewski, lipiec 2018) zjechały tłumy... To było wspaniałe wydarzenie, a piosenki K.Krawczyka wciąż są w naszych sercach. Dlatego nasz GOK w Zblewie postawnowił uczcić pamięć tego wyjątkowego artysty i zorganizował konkurs, a na finalistów czeka wielka scena!

RUSZYŁ NABÓR WNIOSKÓW DO "DZIAŁAJ LOKALNIE"
2021.04.20

RUSZYŁ NABÓR WNIOSKÓW DO "DZIAŁAJ LOKALNIE"

LGD „Chata Kociewia” ogłosiła właśnie kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu Działaj Lokalnie XII- 2021. Nabór trwa w terminie 19.04.2021- 24.05.2021. O dofinansowanie w wysokości do 6 tysięcy złotych mogą się ubiegać m.in. organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną - np. fundacje, stowarzyszenia, uczniowskie kluby sportowe, KGW...

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne