Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

-
2021.08.04

MAMY PIĘKNE OGRODY!

Znamy już laureatów konkursu sołeckiego pn. „Najpiękniejsza posesja sołectwo Zblewo”. Ogrody były piękne, dyskusja komisji długa, a werdykt jednomyślny. Nagrodę główną przyznano państwu Monice i Wojciechowi Gnatowskim z ul. Suche Bagno, a kolejne miejsce zajęły Panie: II miejsce – Mirosława Drawska i Anna Piątek, a III – Dorota Bielang i Jolanta Pawłowska.

ZAPRASZAMY NA SŁODKI KIERMASZ DLA AGATKI
2021.08.03

ZAPRASZAMY NA KIERMASZ DLA AGATKI

Włączamy się w kolejną akcję charytatywną i gorąco zapraszamy wszystkich na nasz „Kiermasz dla Agatki”. Na naszym stoisku znajdziecie przepyszne, swojskie ciasta upieczone specjalnie na kiermasz przez nasz Gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich i przez Seniorów z gminnych kół PZERiI. Kiedy i gdzie nas znajdziecie? Już w najbliższy czwartek - 5 sierpnia – na targowisku gminnym.

-
2021.08.03

PRZED NAMI – ŚWIĘTO KOCIEWIA

Już w piątek 6 sierpnia odbędzie się ŚWIĘTO KOCIEWIA. Jedyne takie wydarzenie, które integruje wszystkie subregiony Kociewia zaznaczając tym samym swoją obecność na wielowiekowym wydarzeniu jakim jest Jarmark św. Dominika. Święto Kociewia rozpocznie Korowód Kociewski, czyli barwny przemarsz Kociewiaków...

-
2021.08.02

MOBILNE PUNKTY SPISOWE W KOLEJNYCH MIEJSCOWOŚCIACH NASZEJ GMINY

Drodzy Mieszkańcy, cieszymy się, że nasza propozycja mobilnych punktów spisowych w poszczególnych miejscowościach naszej Gminy spotyka się z Państwem uznaniem. Dlatego organizujemy dyżury rachmistrzów w kolejnych miejscowościach naszej Gminy.

-
2021.08.02

 W PINCZYNIE POWSTAŁ KLUB SENIORA. I JUŻ PRĘŻNIE DZIAŁA!

Niespełna miesiąc działa w Pinczynie Klub Seniora, a już tętni w nim życie i sporo się tu dzieje! Spotkania, wspólne wyjazdy i przede wszystkim mnóstwo dobrej energii – oto jak mijają pierwsze tygodnie działalności klubu. Klub finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego (...)

1 SIERPNIA - AKCJA SZCZEPIEŃ W PINCZYNIE
2021.08.01

TRWA AKCJA SZCZEPIEŃ W PINCZYNIE. MOŻESZ SIĘ ZASZCZEPIĆ DO GODZ. 17.30

Dzisiaj tj. w niedzielę 1 sierpnia w naszej Gminie trwa akcja szczepienia przeciwko COVID-19, zorganizowana przez Wojewodę Pomorskiego. Szczepienia są prowadzone już od godz. 8:00, a potrwają do godz. 17:30 w salce katechetycznej przy plebanii w Pinczynie. Nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja – wystarczy przyjść.

1 SIERPNIA GODZINA „W”. W HOŁDZIE POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM ZABRZMIĄ SYRENY
2021.08.01

1 SIERPNIA GODZINA „W”. W HOŁDZIE POWSTAŃCOM ZABRZMIĄ SYRENY

Dzisiaj - 1 sierpnia o godzinie 17:00 (godzinie "W") w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - w naszej Gminie, jak w całym Pomorskiem i całej Polsce, zabrzmią syreny alarmowe. Zatrzymajmy się i oddajmy hołd Bohaterom!

-
2021.07.30

JAK CO ROKU GOŚCILIŚMY PIELGRZYMÓW

Dzisiaj - w piątek 30 lipca - jak co roku (i to od wielu już lat) przez naszą gminę przeszła rozśpiewana grupa pielgrzymów, zdążająca z Helu na Jasną Górę. To najdłuższa trasa pielgrzymkowa na Jasną Górę! I jak co roku życzliwej gościny w swoich domach udzieli pielgrzymom nasi Mieszkańcy, a przed zblewską świątynią powitał ich nasz ksiądz prałat Zenon Górecki.

JUŻ JUTRO – W SOBOTĘ 31 LIPCA – SPRZĄTAMY JEZIORO NIEDACKIE!
2021.07.30

JUŻ JUTRO – W SOBOTĘ 31 LIPCA – SPRZĄTAMY JEZIORO NIEDACKIE!

Baza nurkowa Eco Dive działająca przy Ośrodku Wypoczynkowym w Twardym Dole wyszła ze świetną inicjatywą. A my – Gmina Zblewo wraz z ZUOK Stary Las - z radością się w nią włączyliśmy i wspólnie zapraszamy już jutro – w sobotę 31 lipca – na wielkie sprzątanie naszego pięknego jeziora Niedackiego.

-
2021.07.30

70. URODZINY KOŁA PZW W PINCZYNIE

Wędkarze z koła PZW nr 64 z Pinczyna świętują właśnie wspaniały jubileusz 70.-lecia nieprzerwanej działalności. To jedno z najstarszych kół wędkarskich w powiecie starogardzkim. I jedno z najliczniejszych, bo w kole zrzeszonych jest prawie 300 wędkarzy i to nie tylko z gminy Zblewo! Koło jest także bardzo aktywne - co roku organizuje kilka dużych zawodów i imprez wędkarskich.

PRZED NAMI WSPANIAŁY KONCERT W PINCZYNIE. ZAPRASZAMY!
2021.07.29

PRZED NAMI WSPANIAŁY KONCERT W PINCZYNIE. ZAPRASZAMY!

W sobotę 31 lipca po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45 w kościele parafialnym w Pinczynie odbędzie się koncert instrumentalny w ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Usłyszymy: organy – Gedymin Grubba i bazuna koncertowa – Wojciech Gruba. Serdecznie zapraszamy! 

KOLOROWE WAKACJE Z OŚRODKIEM KULTURY
2021.07.29

KOLOROWE WAKACJE Z OŚRODKIEM KULTURY

Dobiega końca pierwszy miesiąc tegorocznych wakacji. Dla wszystkich chętnych dzieci, które całe wakacje lub ich część spędzają w domu, Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie przygotował ciekawą ofertę zajęć i zabawy. Były to m.in.  zajęcia sportowe z Marta Rekowską, podchody, zabawy ruchowe, karaoke, warsztaty „giga bańki mydlane”, zajęcia plastyczne.

"BO W ORKIESTRACH JEST SIŁA!"
2021.07.29

"BO W ORKIESTRACH JEST SIŁA!" - ZAGRALIŚMY W GNIEWINIE

Nasza Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn wzięła udział w XIV Kaszubskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Gniewinie. Przeczytajcie orkiestrową relację z tego wydarzenia. "Po długiej przerwie od wszelkich imprez masowych udało nam się wziąć udział w tak wspaniałym przedsięwzięciu, podczas którego reprezentowaliśmy naszą Gminę jak i region Kociewia..."

BRAWO KOCHANE PANIE! WIELKI SUKCES GOSPODYŃ Z KGW ZBLEWO
2021.07.28

BRAWO KOCHANE PANIE! WIELKI SUKCES GOSPODYŃ Z KGW ZBLEWO

Kolejny sukces Gospodyń z Gminy Zblewo! Tym razem KGW Zblewo zostało laureatem konkursu kulinarnego zorganizowanego w ramach „Festiwalu KGW Polska od kuchni”. Nasze Panie wystawiły do konkursu wyborną sałatkę z topinamburu i konopi. W czym tkwił sekret tego dania? Jak to w czym! W miłości! I w najlepszych, naturalnych składnikach, pochodzących z naszych zblewskich łąk i pól.

festyn
2021.07.28

RODZINNA SOBOTA W BIAŁACHOWIE

W słoneczną, lipcową sobotę (24 lipca) mieszkańcy sołectwa Białachowo bawili się na dorocznym Festynie Rodzinnym. I jak zawsze była wspaniała zabawa! Organizatorzy festynu zadbali o to, by w to piękne, sobotnie popołudnie nikt się nie nudził. Było wesoło, smacznie i ciekawie! Oczywiście najwięcej atrakcji czekało na najmłodszych, dla których przygotowano m.in. dmuchany zamek, konkursy sportowe, ściankę...

KONCERT NA 2 MISTRZÓW, 3 TRĄBKI 1300 PISZCZAŁEK!
2021.07.27

KONCERT NA 2 MISTRZÓW, 3 TRĄBKI 1300 PISZCZAŁEK!

W niedzielę 25 lipca w zblewskim kościele odbyła się prawdziwa uczta muzyczna w wykonaniu dwóch artystów: organisty - Patryka Podwojskiego oraz trębacza Jakuba Szynal. Koncert był wyjątkowy z kilku powodów. Po raz pierwszy słuchacze mieli okazję poprzez transmisję obrazu w prezbiterium obserwować skomplikowaną grę na organach oraz obserwować grę...

-
2021.07.23

TO OSTATNIA CHWILA, BY ODDAĆ GŁOS NA NASZE KGW ZBLEWO! GŁOSUJMY!

To już naprawdę ostatnia chwila, by oddać głos na nasze Gospodynie z KGW Zblewo, które biorą udział w „Festiwalu KGW Polska od kuchni”. Gorąco zachęcamy do wsparcia naszych Pań – oddanie głosu jest bezpłatne, wystarczy wejść na facebooka – na profil Festiwalu i zalajkować zdjęcia naszego Koła.

-
2021.07.23

DYŻUR RACHMISTRZA W KLESZCZEWIE I W JEZIERCACH

Chcąc ułatwić Państwu dostępność i pomoc w szybkim i sprawnym wypełnieniu obowiązku spisowego, zorganizowaliśmy dyżur rachmistrza w kolejnych miejscowościach naszej gminy. W dniu 26.07.2021 (tj. poniedziałek) mieszkańcy będą mogli dokonać spisu u dyżurującego rachmistrza: - w godzinach 9.00 do 12.00 w Jeziercach, a w godzinach 12.30 do 16.00 w Kleszczewie Kościerskim.

-
2021.07.22

DYŻUR RACHMISTRZA W RADZIEJEWIE

Urząd Gminy w Zblewie uprzejmie przypomina, że trwa spis powszechny ludności i mieszkań. Chcąc Państwu zapewnić jak najwyższą dostępność i fachową pomoc rozpoczynamy dyżury naszych rachmistrzów w terenie. Już w najbliższą niedzielę – 25 lipca – będziemy w RADZIEJEWIE. W godzinach 9:00 -14:00 w świetlicy wiejskiej w Radziejewie mieszkańcy będą mogli dokonać spisu u dyżurującego tam rachmistrza..

-
2021.07.19

JUŻ W TĘ NIEDZIELĘ - KONCERT MUZYKI ORGANOWEJ

W najbliższą niedzielę (25 lipca) o godz.11:00 prawdziwa gratka dla miłośników muzyki organowej. Zapraszamy serdecznie na koncert w wykonaniu organisty Patryka Podwojskiego oraz trębacza Jakuba Szynal do naszego kościoła pw. św. Michała Archanioła w Zblewie. W programie znajdą się najpiękniejsze arcydzieła muzyki oraz improwizacje organowe.

-
2021.07.19

ZAPRASZAMY NA FESTYN DO BIAŁACHOWA

Już w najbliższą sobotę (24 lipca) zapraszamy do gościnnego Białachowa na Festyn Rodzinny. Organizatorzy imprezy – Sołtys i Rada Sołecka oraz KGW Białachowo – przygotowali wiele atrakcji. Panie Gospodynie – jak zawsze - zadbają o pyszne, swojskie jedzenie. W programie także m.in. zabawy dla dzieci – ścianka wspinaczkowa i dmuchańce oraz świetna muzyka – zagra nasza CZARNANUTA.

STRATEGIA ROZWOJU GMINY – WYPEŁNIJ ANKIETĘ!
2021.07.19

STRATEGIA ROZWOJU GMINY – PROSIMY, WYPEŁNIJ ANKIETĘ!

Szanowni Państwo, w związku z opracowywaniem Strategii Rozwoju Gminy Zblewo na lata 2021 - 2030 zapraszamy Państwa do udziału w badaniu ankietowym. Celem ankiety jest zebranie Państwa opinii na temat potrzeb i kierunków rozwoju naszej Gminy. Kwestionariusz ankiety mogą Państwo wypełniać do 26 lipca 2021 roku.

-
2021.07.16

"BIAŁA SOBOTA" W GMINIE ZBLEWO. OD PONIEDZIAŁKU (19 LIPCA) RUSZAJĄ ZAPISY NA BADANIA!

Już 31 lipca w Zblewie odbędzie się ważna akcja profilaktyki zdrowia pn. „Biała Sobota”. Na badania można zapisać się już od poniedziałku (19 lipca). W ramach „Białej Soboty” będzie można wykonać badania USG 4D ciążowe, piersi oraz węzłów chłonnych. Każda z Pań biorących udział w akcji, zostanie również przeszkolona z samobadania piersi.

"CYFROWE ZBLEWO" - GRANT DLA GMINNEGO OSRODKA KULTURY W ZBLEWIE!
2021.07.16

"CYFROWE ZBLEWO" - GRANT DLA GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ZBLEWIE!

Mamy naprawdę świetne wieści, które ucieszą z pewnością wszystkich mieszkańców! Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie zdobył właśnie grant – ponad 145 tysięcy zł - na konwersję cyfrową naszego GOK-u! To będzie prawdziwa, techniczna rewolucja.

OGNISKO CHÓROWE
2021.07.16

OGNISKO CHÓROWE

W minioną niedzielę, na posesji p. Janiny Bara, wdowy po Stanisławie Bara – byłym działaczu naszej grupy śpiewaczej, członkowie chóru parafialnego spotkali się na corocznym ognisku. Ze śpiewem na ustach, w doskonałych humorach i z upieczoną kiełbaską w dłoni, zaplanowany wcześniej wieczór przebiegał w przecudownej atmosferze, która udzieliła się wszystkim uczestnikom imprezy.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne