Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Bieg
2022.09.22

JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ (25 WRZEŚNIA) - BIEG O PUCHAR WÓJTA

W niedzielę 25 września na stadionie sportowym w Zblewie odbędzie się IV edycja Biegu o Puchar Wójta Gminy Zblewo. To świetna impreza dla wszystkich – i dla dużych i dla tych małych, bo w bogatym programie wydarzenia każdy znajdzie coś dla siebie. W związku z organizacją biegu wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu... 

wfoś
2022.09.22

„USUWANIE WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST Z TERENU WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO” (EDYCJA 2022)

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłosił  konkurs dla gmin woj. pomorskiego pod nazwą „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego” (edycja 2022).

KURS
2022.09.21

WAŻNA WIADOMOŚĆ DLA OSÓB Z UKRAINY, UCIEKAJĄCYCH PRZED WOJNĄ

W związku z otrzymaniem dotacji z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego na wsparcie osób uciekających przed wojną w Ukrainie zorganizowane zostaną kursy języka polskiego. Zajęcia będą odbywać się w Zblewie - 2 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. Zgłoszenia pod nr  telefonu 58 588 43 81 wew. 46...

święto bulwy
2022.09.21

ŚWIĘTO BULWY W BORZECHOWIE - ALEŻ BYŁO PYSZNIE!

Borzechowskie Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich Modraki tym razem zaprosiły na prawdziwą ziemniaczaną ucztę. Królowały na niej najbardziej znane i lubiane dania z ziemniaków, ale nie brakowało też mniej znanych potraw. „Ziemniaki na naszym Kociewiu to podstawa swojskiej kuchni! Stąd nasze zaproszenie na Święto Bulwy.."

dozynki
2022.09.20

TAK ŚWIĘTOWALIŚMY DOŻYNKI PARAFIALNE W ZBLEWIE...

W minioną niedzielę (18 września) dziękowaliśmy wspólnie za udane plony podczas dożynek parafialnych w Zblewie. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem korowodu dożynkowego, który przeszedł spod pomnika Matki Boskiej do kościoła parafialnego. Korowód prowadziła Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn.

Dożynki
2022.09.16

ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI W ZBLEWIE (18 września)

Wspólne dziękowanie za udane plony to przepiękna tradycja, która jednoczy nas od wieków… Dlatego, pełni wdzięczności za tegoroczne plony, Wójt Gminy Zblewo Artur Herold, Ksiądz Prałat Zenon Górecki i Rady Sołeckie Parafii Zblewo zapraszają wszystkich Rolników, Hodowców, Sadowników, Pszczelarzy, Ogrodników, Przetwórców na dożynki ... 

-
2022.09.16

KOMUNIKAT GOPS ZBLEWO

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zblewie informuje, że wnioski złożone w związku z prowadzonym postępowaniem w sprawie wypłaty dodatku węglowego NIE ZOSTANĄ rozpatrzone w przewidzianym ustawowo terminie tj. 30 dni od dnia złożenia wniosku o jego przyznanie. Powodem zaistnienia powyższej sytuacji jest...

seniorzy
2022.09.16

BRAWO NASI SENIORZY! WIWAT NASZE ZŁOTKA!

W sobotni ranek (10 września), pomimo deszczu i chłodu Seniorzy z Gminy Zblewo stanęli na starcie spartakiady w Starogardzie... I zdobyli złoty puchar! Seniorzy z Gminy Zblewo od lat biorą udział w corocznej Powiatowej Spartakiadzie Emerytów i Rencistów w Starogardzie Gdańskim. Nie mogło ich zabraknąć i w tym roku. Gminę Zblewo reprezentowały koła PZERiI ze Zblewa i z Borzechowa.

ZIEMNIAKI
2022.09.13

MODRAKI ZAPRASZAJĄ NA ŚWIĘTO BULWY. BĘDZIE PYSZNIE!

Koło Gospodyń Wiejskich „MODRAKI” z Borzechowa zaprasza serdecznie na kolejną, wspaniałą biesiadę – tym razem pod znakiem BULWY. A że dobrze już drodzy Państwo  znacie nasze Modraki to wiecie, że z pewnością będzie bardzo pysznie i swojsko! Zapraszamy zatem już za tydzień – we wtorek 20 września...

dożynki
2022.09.13

PARAFIANIE Z PINCZYNA PODZIĘKOWALI ZA UDANE PLONY

Dożynki w Pinczynie, czyli dziękczynienie za tegoroczne plony miały miejsce 4 września 2022 r. w kościele parafialnym. Zgodnie z tradycją wniesiono wieniec dożynkowy wykonany z warzyw, owoców, zbóż oraz kwiatów. Jego przygotowaniem zajęli się mieszkańcy Pałubinka - Monika Adamowska z mężem.

Queen
2022.09.08

SPOCZYWAJ W POKOJU, KRÓLOWO...

Dziś wieczorem odeszła królowa Elżbieta II, brytyjska monarchini...  Spoczywaj w pokoju, Królowo... I choć jesteśmy daleko, łączymy się naszymi sercami z Narodem Brytyjskim - w szczerym smutku i wielkim żalu...

sala bytonia
2022.09.05

CO NOWEGO NA PLACU BUDOWY SALI GIMNASTYCZNEJ W BYTONI?

Zaglądamy na plac budowy nowej sali gimnastycznej w Bytoni... A tam trwają roboty ziemne - obecnie prowadzone są wykopy pod przyszłe fundamenty. Przypomnijmy, iż wykonawcą prac jest nasza lokalna firma *Zojax s.c. Zofia i Jan Wildman* ze Zblewa, a Inwestorem jest Gmina Zblewo. Cieszymy się, trzymamy kciuki...

 

MODRAKI
2022.09.05

KGW MODRAKI Z BORZECHOWA NA PODIUM KULINARNEJ BITWY REGIONÓW!

Ależ to była smakowita sobota! W pierwszą sobotę września (3.09) w Starogardzie Gdańskim zorganizowano apetyczny "Piknik z produktem polskim" i konkurs kulinarny pn. "Bitwa Regionów", w którym wzięło udział 19 KGW z naszego powiatu, w tym trzy koła z naszej gminy. Nasze Panie zaprezentowały się fantastycznie!

ważne
2022.09.05

WAŻNA WIADOMOŚĆ DLA OBYWATELI UKRAINY - CYFROWY DOKUMENT TOŻSAMOŚCI

Gmina Zblewo informuje, że został uruchomiony w ramach aplikacji mObywatel cyfrowy dokument tożsamości: Diia.pl. Jest to elektroniczny dokument potwierdzający tożsamość wydawany osobom, które przekroczyły granicę po 24 lutego b.r. w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy.
Narodowe Czytanie
2022.09.05

NARODOWE CZYTANIE 2022: MŁODZIEŻ CZYTAŁA "BALLADY I ROMANSE"

W piątek 2 września punktualnie o godz. 11.00 dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Małgorzaty Hillar w Zblewie - Emilia Bielska zainaugurowała „Narodowe Czytanie” w gminie Zblewo. W tym roku lekturą akcji były "Ballady i Romanse" Adama Mickiewicza. A czytała je - nasza wspaniała Młodzież, uczniowie klas VIII szkoły w Zblewie.

JARMARK
2022.08.31

JARMARK KOCIEWSKI W WIRTACH - TU BIŁO SERCE KOCIEWIA!

W ostatnią niedzielę wakacji (28 sierpnia) wszystkie drogi prowadziły do Arboretum Wirty w gminie Zblewo. Tysiące gości bawiło się tu do późnego wieczora na Jarmarku Kociewskim, zorganizowanym pod patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.Jednym słowem: Jarmark Kociewski w Arboretum Wirty był naprawdę piękną promocją Kociewia i świetnym finałem wakacji. 

festyn
2022.08.31

FESTYN STRAŻACKI W PINCZYNIE - BYŁO NAPRAWDĘ WYJĄTKOWO!

Sobotni festyn strażacko-sołecki w Pinczynie był nie tylko świetną, letnią imprezą, na której wszyscy się doskonale bawili, a atrakcji było co niemiara. Festyn ten był także – a może przede wszystkim - pięknym dowodem solidarności mieszkańców, którzy bez wahania okazali wsparcie i pomoc Druhom z OSP Pinczyn. A cel był jeden – zdobycie środków na zakup drabiny mechanicznej na podwoziu samochodowym dla miejscowej jednostki. 

Akcyza
2022.08.30

UWAGA ROLNICY! PRZYPOMINAMY: TERMIN MIJA 31 SIERPNIA!

Wójt Gminy Zblewo informuje wszystkich producentów rolnych, że od 01 sierpnia do 31 sierpnia 2022 roku  można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na rok 2022.
Do wniosku należy dołączyć oryginały faktur... 

Teatr
2022.08.28

TEATR Z ELBLĄGA WYSTĄPI JUŻ DZISIAJ (28 SIERPNIA) W WIRTACH!

Już dzisiaj (28 sierpnia - w niedzielę) – Jarmark Kociewski w Wirtach. Wybieracie się? Będziecie z nami? Warto, bo w programie m.in. wielka scena i świetna sztuka! W niedzielny wieczór o godz. 19:00 – Leśna Scena Arboretum Wirty czyli prześwietny Teatr im. Aleksandra Sewruka z Elbląga, który wystawi dla Was spektakl „Mayday 2”. 

JARMARK
2022.08.28

TO JUŻ DZISIAJ (28 SIERPNIA) - JARMARK KOCIEWSKI W WIRTACH. ZAPRASZAMY!

Serdecznie zapraszamy na Jarmark Kociewski w Wirtach. To wspaniała, letnia impreza pełna przepięknej kultury Kociewia i ciekawych ludzi. A wszystko to w wyjątkowym miejscu – w naszym Arboretum Wirty. Spotkajmy się tu zatem już 28 sierpnia. Czekamy na Państwa tego dnia już od godz.11:00

festyn
2022.08.23

W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ (27 SIERPNIA) - ZAPRASZAMY DO PINCZYNA NA FESTYN STRAŻACKI!

Już w najbliższą sobotę tj. 27 sierpnia o godz. 15:00 serdecznie zapraszamy do Pinczyna na festyn strażacki. Dodajmy - festyn wyjątkowy, bo oprócz integracji i dobrej zabawy przyświeca mu ważny cel. Jaki? Przeczytajcie... I przyjdźcie, bo to będzie fantastyczna impreza! Organizatorzy zadbali o to, by w bogatym programie festynu każdy znalazł coś dla siebie.

DZIAŁKI
2022.08.22

ATRAKCYJNE DZIAŁKI NA SPRZEDAŻ: WADIUM DO 26 SIERPNIA, PRZETARG - 30 SIERPNIA

Gmina Zblewo wystawiła na sprzedaż dwie atrakcyjne działki. Przetarg odbędzie się już 30 sierpnia (wadium płatne do 26 sierpnia). Jeśli ktoś z Państwa szuka działki, to warto przemyśleć tę ofertę, bo cena jest atrakcyjna, a lokalizacja – świetna! Działki położone są niedaleko „berlinki” – na obrzeżach Zblewa.

ENERGA
2022.08.22

W ZBLEWIE POWSTANIE GŁÓWNY PUNKT ZASILANIA

W Zblewie powstanie Główny Punkt Zasilania. Nowa stacja elektroenergetyczna ENERGA-OPERATOR, która powstanie w naszej gminie, przyczyni się do zwiększenia potencjału przyłączeniowego zarówno dla odbiorców, jak i OZE. Poprawi również bezpieczeństwo energetyczne około 50 tysięcy mieszkańców powiatu starogardzkiego i okolicznych terenów.

Burza
2022.08.20

OSTRZEŻENIE POGODOWE NA 20.08 - BURZE Z GRADEM/2

Woj. pomorskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h. 

Dodatek
2022.08.18

GOPS W ZBLEWIE PRZYJMUJE WNIOSKI O DODATEK WĘGLOWY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zblewie informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie dodatku węglowego. Wnioski o wypłatę dodatku węglowego można składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zblewie do 30 listopada 2022 r. w godzinach od 8:00 do 14:00.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne