Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

-
2021.01.05

PUNKTY SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19 W POWIECIE STAROGARDZKIM

Mieszkańcy Gminy Zblewo będą mieli zapewniony dostęp do punktów szczepień przeciwko Covid-19. W serwisie rządowym gov.pl opublikowano już listę placówek, w których mają się odbywać szczepienia. Na liście są m.in. POLMED i MEDYK - ośrodki z terenu naszej gminy (Zblewo, Semlin).

"GOKLANDIA" ONLINE - ZAPRASZAMY!
2021.01.04

RUSZA "GOKLANDIA" ONLINE - ZAPRASZAMY!

Dzisiaj pierwszy dzień ferii zimowych. Niestety, planowana na ten czas stacjonarna „GOKLANDIA” w naszym GOK-u nie odbędzie się w związku z pandemią. Ale mamy też dobre wiadomości! Już od dzisiaj tj. poniedziałku 4 stycznia zapraszamy na ferie z "GOKLANDIĄ" online!

-
2021.01.04

ORSZAKI TRZECH KRÓLI - W TYM ROKU W SYMBOLICZNYM ZAKRESIE

Już za kilka dni – w środę 6 stycznia - Święto Trzech Króli. Jak co roku ulicami naszych miejscowości przejdą tradycyjne Orszaki Trzech Króli – jednak ze względu na pandemię w bardzo ograniczonej formule i jedynie symbolicznym zakresie. Organizatorzy - parafia w Zblewie i parafia w Pinczynie - apelują o zachowanie wszystkich środków ostrożności.

-
2020.12.31

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Szanowni Państwo - drodzy Mieszkańcy, Goście i Przyjaciele Gminy Zblewo! Stoimy u progu Nowego 2021 Roku. Niechaj przyniesie on Państwu tak upragniony przez nas wszystkich powrót do normalnego życia, do stabilizacji, spotkań z najbliższymi, uśmiechu i codziennej radości pozbawionej ciągłych obaw i zmartwień...

-
2020.12.29

NOWY HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW OD 1 STYCZNIA 2021

Od 1 stycznia 2021 roku obowiązuje nowy harmonogram odbioru odpadów z terenu Gminy Zblewo. Zachęcamy do zapoznania się z nim. W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z nami - UG Zblewo, tel. (58) 588 43 81 wew.46.

-
2020.12.29

31 GRUDNIA URZĄD GMINY CZYNNY KRÓCEJ

Uprzejmie informujemy, iż w najbliższy czwartek tj.31 grudnia Urząd Gminy w Zblewie będzie otwarty krócej tj. do godz.13.00. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wcześniejszą wizytę w urzędzie. A po przerwie noworocznej zapraszamy Państwa od poniedziałku 4 stycznia (godz.7:30).

WAŻNA INFORMACJA W SPRAWIE UŻYTKOWANIA OBIEKTÓW SPORTOWYCH W GMINIE ZBLEWO
2020.12.29

WAŻNA INFORMACJA W SPRAWIE UŻYTKOWANIA OBIEKTÓW SPORTOWYCH W GMINIE ZBLEWO

W związku z nowymi wytycznymi sanitarnymi informujemy, że od dnia 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia  2021 r. do odwołania z sportowych obiektów gminnych mogą korzystać wyłącznie licencjonowani zawodnicy Polskich Związków Sportowych...

W TEN ŚWIĄTECZNY CZAS SKŁADAMY PAŃSTWU SERDECZNE ŻYCZENIA...
2020.12.23

RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA! W TEN ŚWIĄTECZNY CZAS SKŁADAMY PAŃSTWU SERDECZNE ŻYCZENIA...

Szanowni Państwo, nasi drodzy Mieszkańcy i Przyjaciele Gminy Zblewo! Przed nami tak bardzo wyczekiwany, świąteczny czas – Boże Narodzenie. Przyjmijcie prosimy nasze najpiękniejsze życzenia… Niechaj będzie to dla Państwa po prostu naprawdę Dobry Czas.

-
2020.12.22

WIELKIE BRAWA I JESZCZE WIĘKSZA RADOŚĆ "MAŁYCH KOCIEWIAKÓW"!

Nasze "Małe Kociewiaki" z Gminnego Przedszkola w Zblewie otrzymały I Nagrodę w XXIX Kociewskim Konkursie Plastycznym na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową. Wystawę pokonkursową Szopek obejrzeć można w Galerii Neptun w Starogardzie Gdański od 17 grudnia 2020r. Radość z otrzymanego w nagrodę prezentu była wielka! Serdecznie gratulujemy i bardzo się cieszymy!
OGŁOSZENIE O OTWARTYM NABORZE PARTNERA
2020.12.22

TRWA OTWARTY NABÓR PARTNERA

Gmina Zblewo, działając zgodnie z art. 9 ust. 1, art. 30 ust. 1 i art. 31 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 ogłasza otwarty nabór na partnera...

-
2020.12.18

KIERMASZ DLA OLUSIA: „TO WAŻNE, ŻE DZIAŁAMY RAZEM…”

To była piękna akcja, pełna bezinteresownej dobroci i hojności… A wszystko po to, by zebrać środki na leczenie małego Olka Lewandowskiego, chorego na SMA. „Podczas kiermaszu zebraliśmy kwotę 5.378,81 zł. Jesteśmy szczęśliwi, bo pieniądze te znów o kolejny, mały kroczek przybliżają Olusia do upragnionego celu. W imieniu nas wszystkich z całego serca dziękujemy!"(...)

RAZEM NA ŚWIĘTA...
2020.12.18

BORZECHOWO. POMOC W RAMACH AKCJI "RAZEM NA ŚWIĘTA"

W ubiegłym roku społeczność szkolna PSP w  Borzechowie po raz pierwszy przyłączyła się do pięknej akcji MEN „Razem na Święta”, która idealnie odzwierciedla nasze coroczne przedświąteczne działania. Naszą pomoc skierowaliśmy do osób starszych, potrzebujących i często samotnych w naszej najbliższej okolicy.

PIENIĄDZE NA ZAKUP KOMPUTERA DLA DZIECKA Z ROLNICZEJ RODZINY. WNIOSKI DO 30 GRUDNIA!
2020.12.18

PIENIĄDZE NA ZAKUP KOMPUTERA DLA DZIECKA Z ROLNICZEJ RODZINY. WNIOSKI DO 30 GRUDNIA!

Do 30 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką. Wysokość pomocy wynosi 1500 zł na rodzinę.

„SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW”
2020.12.18

„SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW”

Ochrona środowiska jest bardzo ważna. Doskonale o tym wiedzą pierwszoklasiści z naszej szkoły, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”.  Przygody głównych bohaterów programu oczarowały uczniów i na pewno zainspirowały do wspólnego działania na rzecz naszej planety.

W WIGILIĘ URZĄD GMINY ORAZ JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE GMINE - NIECZYNNE
2020.12.17

W WIGILIĘ URZĄD GMINY NIECZYNNY

Drodzy Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, iż w Wigilię (24 grudnia - czwartek) Urząd Gminy w Zblewie oraz gminne jednostki organizacyjne (GOK, Gminna Biblioteka Publiczna i jej filie, GOPS, CUW oraz Zakład Komunalny) będą nieczynne. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wcześniejsze załatwienie spraw. Zapraszamy po świętach – będziemy ponownie do Państwa dyspozycji ...

MIKOŁAJ W „ZIELONEJ ŁĄCE”
2020.12.17

MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ DZIECI W „ZIELONEJ ŁĄCE”

Mikołąjki – to czas długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci,  większe oraz i te mniejsze. Już od wielu lat od początku istnienia naszego przedszkola, w tym dniu  witamy szczególnego gościa. Tak właśnie zdarzyło się także tego roku. Przedszkole „Zielona Łąka” odwiedził Święty Mikołaj ze słodkimi upominkami dla naszych wyjątkowych przedszkolaków. 

"WITAJ MIKOŁAJU MIŁY..."
2020.12.17

"WITAJ NAM W PRZEDSZKOLU MIKOŁAJU MIŁY..."

„Witaj nam w przedszkolu Mikołaju miły, na piękne prezenty dzieci zasłużyły…”  Tak powitały św. Mikołaja dzieci w oddziałach przedszkolnych Publicznej Szkoły Podstawowej w Zblewie w piątkowy i poniedziałkowy dzień.   Wszystkie dzieci od samego rana z dużą niecierpliwością spoglądały w stronę drzwi i nadsłuchiwały „Mikołajowego” dzwonka.

-
2020.12.15

ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA

Co roku grudzień w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim był wyjątkowym czasem, wypełnionym przygotowaniami do świąt. W pracowniach przygotowywano piękne ozdoby, które mieszkańcy mogli podziwiać na kiermaszu. A potem cała rodzina ŚDS-u zasiadała do wspólnego wigilijnego stołu. Wszyscy dzielili się opłatkiem, były kolędy i jasełka. W tym roku wszystko jest inaczej, ale pomimo to, udało się zorganizować wspaniałą niespodziankę!

-
2020.12.15

BORZECHOWO. MIKOŁAJKI ORAZ PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Kilka dni temu nasze przedszkolaki z Borzechowa świętowały – i to podwójnie! 8 grudnia dla przedszkolaków z Publicznej Szkoły Podstawowej w Borzechowie był dniem ważnym oraz magicznym. Ważnym, bowiem nowo przyjęte w tym roku dzieci oficjalnie zostały prawdziwymi przedszkolakami, a magicznym - ponieważ odwiedził je Święty Mikołaj!

 

-
2020.12.15

TOMASZEWO PRZYSTROJONE NA ŚWIĘTA

Wieś Tomaszewo przygotowuje się na Święta Bożego Narodzenia nie tylko duchowo, ale dbamy również o wprowadzenie prawdziwie świątecznego nastroju wokół nas. Coroczną tradycją stało się ubieranie choinki przy wiacie "Pod bocianami". Choinka jest już pięknie ubrana i rozświetlona. W tym roku również wiata wiejska jest świątecznie przystrojona.

-
2020.12.15

TRWA AKCJA "PACZUSZKA DLA MALUSZKA"

„Paczuszka dla maluszka” to akcja charytatywna, w którą w naszej parafii Zblewo włączyło się wiele osób. Chętni do pomocy mogą przynieść artykuły higieniczne i kosmetyczne przeznaczone dla niemowląt oraz dla ich mam i położyć pod choinkę do miejscowego kościoła. Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki pielęgnacyjne dla niemowląt.

KOLEJNE ŚWIETNE WIEŚCI! SPORTOWE ZBLEWO 2020!
2020.12.11

KOLEJNE ŚWIETNE WIEŚCI! SPORTOWE ZBLEWO 2020!

Znane są już wyniki ostatniego w tym roku rozstrzygnięcia programu „Sportowa Polska 2020”. I są to bardzo dobre wiadomości dla Gminy Zblewo, bo zdobyliśmy w tym konkursie kolejne dofinansowanie! „Zgłosiliśmy do konkursu zadanie polegające na budowie nowoczesnego zaplecza szatniowo-socjalnego na stadionie w Zblewie. Nasz projekt został wysoko oceniony ...

-
2020.12.09

KOLEJNE TRZY MILIONY DLA GMINY ZBLEWO!

Ta wiadomość z pewnością bardzo ucieszy naszych Mieszkańców! W ramach kolejnego, tym razem konkursowego etapu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do naszej gminy trafią bowiem aż 3 miliony zł! Projekty, które zostaną dofinansowane z drugiej transzy środków tego funduszu wybrała specjalna komisja powołana przy Premierze.

-
2020.12.09

PRZEDSZKOLAKI DLA OLUSIA - TRWAJĄ LICYTACJE, DOŁĄCZ DO GRUPY!

Nasze wspaniałe przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Zblewie, ich równie wspaniałe rodziny oraz pracownicy przedszkola już działają! To dzięki nim w naszym przedszkolu znalazło się mnóstwo cudowności do wystawienia na licytację dla Olka, za co oczywiście bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom! Zostały już wystawione pierwsze przedmioty i kolejno będą wstawiane następne.

-
2020.12.09

W LIPIEJ GÓRZE MAŁEJ – KAWA I SŁODKOŚCI OD MIKOŁAJA!

W mikołajkową niedzielę w Lipiej Górze Małej zapanowała już prawdziwie świąteczna atmosfera. O miły, mikołajkowy akcent zadbał sołtys Andrzej Wałaszewski i tutejsza Rada Sołecka. Dzięki temu święty Mikołaj odwiedził wszystkie domy w sołectwie, zostawiając dla mieszkańców upominki: paczkę kawy i czekoladowego mikołaja.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne