Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

-
2019.08.01

UL. DWORCOWA W BYTONI: JEST UMOWA, JEST PRZETARG!

Mamy świetną wiadomość dla mieszkańców Bytoni i Cisa, dotyczącą przebudowy ulicy Dworcowej łączącej te dwie miejscowości.  Niedawno tj. 12 lipca, wójt Artur Herold oraz skarbnik gminy Hanna Puttkammer podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku umowę o dofinansowanie zadania „Przebudowa drogi gminnej Bytonia Cis nr 210018G wraz z odwodnieniem na odcinku ul. Dworcowej w Bytoni km 0+000 do km 0+688”.

-
2019.07.31

SZYJEMY LALKĘ KOCIEWIANKĘ! PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS!

Już za kilka dni w Zblewie ruszy wielkie szycie i wyszywanie! Jednym słowem: powstanie lalka szmacianka Kociewianka, promująca gminę Zblewo i Kociewie. Można się jeszcze zapisać na warsztaty i wziąć udział w tym niezwykłym projekcie. Trzeba się jednak pospieszyć, bo zainteresowanie jest ogromne, a liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy!

-
2019.07.31

MODERNIZACJA INFRASTRUKTURY WODNEJ NA TERENIE GMINY ZBLEWO

W ostatnich dniach lipca do Zblewa i Jezierc przyjechały nowe zbiorniki retencyjne. Już trwa ich montaż, a w sierpniu w Stacji Uzdatniania Wody w Zblewie montowane będą także ogniwa fotowoltaiczne. Wszystko to w ramach realizowanego przez Gminę projektu unijnego „Modernizacja i rozbudowa systemu wodno-ściekowego w aglomeracji Zblewo”.

-
2019.07.30

SEZON BIEGOWY W PEŁNI. KOLEJNE SUKCESY KS SOKÓŁ ZBLEWO

II edycja Półmaratonu Szlakiem Bielika w Parparach została rozegrana w minioną sobotę 27.07.2019 r. Nasz KS Sokół Zblewo reprezentowało trzech zawodników: Kamila Grzonka, Bartosz Loose i Daniel Hoffmann. Bieg drogami leśnymi i w wysokiej temperaturze był trudny i wymagający, mimo to nasza "złota Kamila" znów stanęła na najwyższym podium!

-
2019.07.30

JUŻ W TEN CZWARTEK: ŚWIĘTO KOCIEWIA NA 759. JARMARKU ŚW. DOMINIKA

1 sierpnia podczas Jarmarku Św. Dominika w Gdańsku odbędzie się Święto Kociewia, które przez wiele lat gościło na tej największej imprezie wystawienniczo-plenerowej w Europie pod nazwą Unikaty z Kociewia.  Całe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14.00 przy Zielonej Bramie, skąd ruszy pochód Kociewiaków.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy]

Informacje techniczne