Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

-
2021.03.15

SUKCESY NASZYCH LEKKOATLETÓW Z KS SOKÓŁ ZBLEWO

Mimo pandemii i mroźnej zimy nasi lekkoatleci z KS Sokół Zblewo są aktywni, trenują i biorą udział w zawodach. Właśnie zakończyli III Malborską Powiatową Ligę Biegową i Maszerującą. Liga jest cyklem 4 biegów - po jednym biegu miesięcznie, od listopada do lutego. W tym roku ze względu na pandemię zawody były rozgrywane wirtualnie. Na czym to polega?

-
2021.03.15

PINCZYN: SŁODKA NIEDZIELA DLA OLEŃKI

Serniki, szarlotki, snickersy, 3-bity, bounty… w sumie 27 blach swojskich ciast, a do tego wielkie serca Pań Gospodyń z KGW Pinczyn oraz bezinteresowna pomoc szczodrych Mieszkańców. Tak wyglądała wczorajsza niedziela w Pinczynie. Mimo przejmującego chłodu, deszczu i wiartu zorganizowano tu charytatywny kiermasz słodkości oraz zbiórkę do puszek dla maleńkiej Oleńki ze Studzienic.

PRZYWITAJ WIOSNĘ Z OLEŃKĄ!
2021.03.15

PRZYWITAJ WIOSNĘ Z OLEŃKĄ!

Już tylko tydzień dzieli nas do powitania wiosny! I bez względu na to, czy od 21 marca zapanuje wiosenna aura czy nie, jesteśmy pewni, że w Waszych sercach będzie królowało prawdziwe słońce! A wszystko to za sprawą kolejnej, charytatywnej akcji dla małej Oli Dzienniak ze Studzienic pn. "Przywitaj wiosnę z Oleńką". Zapraszamy do udziału! Pomóżmy Oleńce...

OD NAJBLIŻSZEGO PONIEDZIAŁKU W GMINIE ZBLEWO RUSZA DYSTRYBUCJA BEZPŁATNYCH MASECZEK
2021.03.12

OD NAJBLIŻSZEGO PONIEDZIAŁKU W GMINIE ZBLEWO RUSZA DYSTRYBUCJA BEZPŁATNYCH MASECZEK

Do Urzędu Gminy w Zblewie dotarł transport kilkudziesięciu tysięcy jednorazowych maseczek medycznych przeznaczonych dla wszystkich mieszkańców naszej gminy. Dystrybucja maseczek w naszej gminie rozpocznie się w najbliższy poniedziałek  tj. 15 marca 2021 roku i potrwa do piątku 26 marca.

WIELKIE SERCA MIESZKAŃCÓW: WIELKOPOSTNA JAŁMUŻNA MISYJNA
2021.03.12

WIELKIE SERCA MIESZKAŃCÓW: WIELKOPOSTNA JAŁMUŻNA MISYJNA

W III niedzielę Wielkiego Postu zakończyliśmy zbiórkę ręczników dla misyjnych szpitali w Afryce prowadzonych przez werbistów. Zebraliśmy 299 ręczników, dodatkowo ktoś ofiarował pościel i kocyk. Serdeczne Bóg zapłać za wielkie serce i misyjnego ducha! We wtorek (9 marca) dary zostały dostarczone do Pieniężna (...)

-
2021.03.12

MAMY ŚWIETNE, SPORTOWE WIEŚCI: BRAWO MAJA!

W niedzielę 7 marca 2021 w Bydgoszczy odbył się jeden z niewielu w tym sezonie turniej karate WKF - XX International Championship Central Europe Open. Mieszkanka naszej gminy Maja Walendziak reprezentująca Sportowy Klub Karate Senshi  dotarła do półfinału w kategorii kumite indywidualne dziewcząt 7kyu i starsze, 10-11 lat +30 kg gdzie musiała uznać wyższość koleżanki z łódzkiego klubu, plasując się na 5 miejscu.

DLA OLEŃKI: W SOBOTĘ KIERMASZE W ZBLEWIE, W NIEDZIELĘ – W PINCZYNIE
2021.03.12

DLA OLEŃKI: W SOBOTĘ KIERMASZE W ZBLEWIE, W NIEDZIELĘ – W PINCZYNIE

W nadchodzący weekend w naszej gminie odbędą się aż trzy charytatywne kiermasze dla maleńkiej Oleńki Dzienniak!W sobotę zapraszamy na dwa kiermasze do Zblewa: kiermasz ciast i słodkości odbędzie się przy ul. Głównej – tuż obok kiosku z prasą oraz pod Biedronką w Zblewie. Serdecznie zapraszamy!

NAJLEPSZE ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA SOŁTYSA!
2021.03.11

NAJLEPSZE ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA SOŁTYSA!

Dzisiaj – 11 marca – Dzień Sołtysa. Z tej okazji naszym wspaniałym Paniom i Panom Sołtysom z 17 sołectw na terenie Gminy Zblewo składamy najpiękniejsze życzenia! Dziękujemy za Waszą aktywność, piękne inicjatywy i za to, że prawdziwie jesteście blisko spraw Mieszkańców i zawsze możemy na Was liczyć…

KGW PINCZYN ZAPRASZA NA KIERMASZ SŁODKOŚCI DLA OLEŃKI
2021.03.10

KGW PINCZYN ZAPRASZA NA KIERMASZ SŁODKOŚCI DLA OLEŃKI

Panie Gospodynie z Pinczyna mają wielkie i kochające serca, o czym wiele razy mogliśmy się przekonać. Nasze Panie znów włączają się w kolejną akcję pomocy dla chorego dziecka – tym razem dla małej Oleńki Dzienniak ze Studzienic. Już w najbliższą niedzielę 14 marca KGW Pinczyn organizuje kiermasz ciast i słodkości. Panie będą sprzedawać wypieki przed kościołem już od rana.

OD 13 MARCA !
2021.03.10

OD 13 MARCA OGRANICZENIA W DOSTĘPNOŚCI OBIEKTÓW SPORTOWYCH W GMINIE ZBLEWO

Uprzejmie przypominamy, iż od 13 marca w województwie pomorskim będą obowiązywać szczególne obostrzenia związane z pogarszającą się sytuacją epidemiczną. M.in. ograniczona będzie dostępność obiektów sportowych... 

PRZEDSZKOLE "LEŚNA PRZYGODA" W ZBLEWIE: MAMY DOBRE WIEŚCI!
2021.03.10

PRZEDSZKOLE "LEŚNA PRZYGODA" W ZBLEWIE: MAMY DOBRE WIEŚCI!

Mamy dobre wieści dotyczące budowy nowego przedszkola "LEŚNA PRZYGODA" w Zblewie. W piątek 5 marca Gmina Zblewo ogłosiła przetarg na II etap budowy przedszkola. Jaki zakres prac obejmuje przetarg?  I jakie jeszcze dobre nowiny związane z realizacją tej inwestycji mamy dla Państwa? Przeczytajcie koniecznie!

KILOMETRY DLA OLUSIA I OLEŃKI
2021.03.10

KILOMETRY DLA OLUSIA I OLEŃKI: CHODZIMY, BIEGAMY, JEŹDZIMY!

Z radością zdajemy relację z przebiegu akcji, w którą włączył się Samorząd Uczniowski naszej szkoły. SU zainicjował i rozpropagował akcję, jednak to Wy drodzy uczniowie wraz ze swoimi rodzinami, nauczyciele  - chodzicie, biegacie, jeździcie na rolkach i rowerach dla chorych maluchów Olusia i Oleńki.

POMOC DLA ROLNIKÓW W OPRACOWANIU WNIOSKÓW O DOPŁATY OBSZAROWE
2021.03.10

POMOC DLA ROLNIKÓW W OPRACOWANIU WNIOSKÓW

Dnia 15.03.2021 roku rusza kampania naboru wniosków o dopłaty obszarowe. Pomocy rolnikom z Gminy Zblewo w opracowaniu wniosków udzieli Henryk Świadek -  doradca Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Starogardzie Gdańskim. Z pomocy tej można skorzystac już od 17 marca w UG Zblewo...

TO BYŁ WSPANIAŁY, MUZYCZNY DZIEŃ KOBIET W ZBLEWIE - RELACJA Z KONCERTU
2021.03.09

TO BYŁ WSPANIAŁY, MUZYCZNY DZIEŃ KOBIET W ZBLEWIE - RELACJA Z KONCERTU

Dzień Kobiet w naszej Gminie zawsze jest wielkim świętem! Tym razem Panie spotkały się jednak nie jak co roku na hali widowiskowo-sportowej, ale w domowym zaciszu - przed smartfonami, laptopami i telewizorami. A wszystko po to, by wziąć udział w transmisji live koncertu, który z okazji Dnia Kobiet przygotował dla nich wójt Artur Herold... Zobaczcie naszą relację!

-
2021.03.09

KONCERT Z OKAZJI DNIA KOBIET – ZAPRASZAMY ZA KULISY

To był niezwykły koncert! Pierwszy raz nie realizowaliśmy go w formie wydarzenia z udziałem publiczności, ale przez live streaming. Cały koncert nadawaliśmy na żywo z naszego GOK-u. Dziesiątki metrów kabli, konsole, światła, rusztowania, wzmacniacze, odsłuchy, mikrofony, kamery, technicy… To było duże wyzwanie i wiele nerwów, czy wszystko się uda. Zapraszamy za kulisy!

WÓJT GMINY ZBLEWO ZAPRASZA NA KONCERT Z OKAZJI DNIA KOBIET (ONLINE)
2021.03.08

LINK DO TRANSMISJI! TO JUŻ DZISIAJ! ZAPRASZAMY NA KONCERT Z OKAZJI DNIA KOBIET (ONLINE)

Już dzisiaj - 8 marca o godz.18:00 zapraszamy na przepiękny koncert z okazji Dnia Kobiet pt. "Dla pięknych Pań na pokrzepienie serc i ducha"  w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP Pinczyn. Aby obejrzeć koncert wystarczy kliknąć  w poniższy link o godz: 18:00 (przekierowanie do serwisu youtube -https://youtu.be/sTiamDqPRNU)
PRZYŁĄCZYLIŚMY SIĘ DO AKCJI "TULIPANECZKI DLA OLECZKI"
2021.03.08

PRZYŁĄCZYLIŚMY SIĘ DO AKCJI "TULIPANECZKI DLA OLECZKI"

Z okazji Dnia Kobiet w całym regionie zorganizowano dzisiaj akcję „Tulipaneczki dla Oleczki”. Można było kupić piękne, kolorowe tulipany, a dochód ze sprzedaży trafi w całości na konto Oleńki Dzienniak ze Studzienic. Z wielką radością przyłączyliśmy się do tej pięknej akcji, a kolorowe bukiety tulipanów trafiły dziś do wielu z nas – pracowników Urzędu Gminy, GOK-u i biblioteki, GOPS-u oraz do naszych współpracowników. Dziękujemy!

DZIEŃ KOBIET W BIBLIOTECE PEŁEN KSIĄŻEK, KWIATÓW I PIĘKNYCH AFORYZMÓW...
2021.03.08

DZIEŃ KOBIET W BIBLIOTECE PEŁEN KSIĄŻEK, KWIATÓW I PIĘKNYCH AFORYZMÓW...

Na każdą Czytelniczkę, która odwiedzi dzisiaj nasze biblioteki czeka maleńki, ale jakże uroczy upominek! Jaki? Oczywiście - dobra książka, a do niej - najpiękniejsze, wieczne, mądre i pełne miłości sentencje, cytaty i aforyzmy o kobiecie, przygotowane przez nasze Bibliotekarki w formie maleńkiego zwoju, owiniętego czerwoną wstążeczką.

„NOWE BRONTO” JUŻ W PODZIALE!
2021.03.08

„NOWE BRONTO” JUŻ W PODZIALE!

Miło nam poinformować wszystkich mieszkańców naszej okolicy oraz naszych sympatyków, że dobiegł końca długi i żmudny proces renowacji naszego niezastąpionego Ciężkiego Samochodu Ratownictwa Technicznego Mercedes Bronto. Było to niezbędne w celu utrzymania gotowości operacyjnej auta, które pomimo swego wieku nadal okazuje się niezastąpione w sytuacjach kryzysowych.

RUSZYŁY ZAPISY NA KONFERENCJĘ "OBLICZA REGIONALIZMU WE WSPÓŁCZESNEJ SZKOLE (...) "
2021.03.08

RUSZYŁY ZAPISY NA KONFERENCJĘ "OBLICZA REGIONALIZMU WE WSPÓŁCZESNEJ SZKOLE (...) "

Już można zapisywać się na konferencję dla nauczycieli "Oblicza regionalizmu we współczesnej szkole. Dobre praktyki, inspiracje, motywacja." Jest to wydarzenie zapowiedziane z okazji 6. Kongresu Kociewskiego. Konferencja obejmie cykl 6 spotkań online trwających od 15-26.03.2021 roku.

LOWE ONLINE: PIERWSZA POMOC BEZ TAJEMNIC…
2021.03.03

LOWE ONLINE: PIERWSZA POMOC BEZ TAJEMNIC…

W ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Gminie Zblewo działającego przy PSP im. E. Dywelskiego w Bytoni uruchomiliśmy szkolenia online z zakresu pomocy przedmedycznej i epidemiologicznej dla nauczycieli i pracowników szkół z całego powiatu. Obecnie przeszkoliliśmy już ponad 300 osób!

-
2021.03.03

PINCZYN: "W KRAINIE POEZJI DZIECIĘCEJ"

W ostatni piątek lutego w Publicznej Szkole Podstawowej w Pinczynie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Najpierw odbyły się eliminacje klasowe, podczas których wyłoniono dwóch kandydatów  na szkolny etap konkursu. W tym roku tematyka wierszy była dowolna, a dzieci znakomicie poradziły sobie z recytacją. Brawa dla nich! 

MAŁY CZŁOWIEK W WIELKIEJ BIBLIOTECE – POZNAJCIE NASZYCH NAJMŁODSZYCH „SUPER CZYTELNIKÓW”!
2021.03.02

MAŁY CZŁOWIEK W WIELKIEJ BIBLIOTECE – POZNAJCIE NASZYCH MAŁYCH „SUPER CZYTELNIKÓW”!

Z dumą ogłaszamy, że najmłodsi czytelnicy z gminy Zblewo odebrali już swoje pierwsze, drugie, a co niektórzy - i trzecie już dyplomy w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek”! Przypomnijmy, iż trwająca od kilku miesięcy akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania z dzieckiem bibliotek i codziennego, wspólnego z nim czytania.

ZBIÓRKA NAKRĘTEK PRZED UG DLA OLEŃKI DZIENNIAK
2021.03.02

ZBIÓRKA NAKRĘTEK PRZED UG DLA OLEŃKI DZIENNIAK

Kochani Mieszkańcy, kilka miesięcy temu postawiliśmy przed naszym Urzędem Gminy ogromny pojemnik na nakrętki. Zbieraliśmy je dla małego Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody. Zbiórka dla chłopca zakończyła się i od teraz nakrętki zbieramy dla kolejnego, chorego i potrzebującego dziecka - Oleńki Dzienniak ze Studzienic.

-
2021.03.02

GOPS INFORMUJE: OD 2 DO 4 MARCA WYDAWANIE ŻYWNOŚCI

Dzisiaj tj. 2 marca rusza kolena tura wydawania żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa  2014-2020 realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Publikujemy harmonogram wydawania żywności i uprzejmie prosimy wszystkie osoby odbierające żywność o zachowanie środków ostrożności.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne