Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

PRZED NAMI WSPANIAŁY KONCERT W PINCZYNIE

opublikowano: 29 lipca 2021

 • Koncert

W sobotę 31 lipca po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45 w kościele parafialnym w Pinczynie odbędzie się koncert instrumentalny w ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Organowego.

Usłyszymy: organy – Gedymin Grubba i bazuna koncertowa – Wojciech Gruba. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na to niezwykłe wydarzenie.

KOLOROWE WAKACJE Z OŚRODKIEM KULTURY

opublikowano: 29 lipca 2021

 • wakacje z gokiem

Dobiega końca pierwszy miesiąc tegorocznych wakacji. Dla wszystkich chętnych dzieci, które całe wakacje lub ich część spędzają w domu, Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie przygotował ciekawą ofertę zajęć i zabawy. Były to m.in.  zajęcia sportowe z Marta Rekowską, podchody, zabawy ruchowe, karaoke, warsztaty „giga bańki mydlane”, zajęcia plastyczne. Nie mogło zabraknąć ulubionej gry naszych dzieci czyli „Zbijaka”.

"BO W ORKIESTRACH JEST SIŁA!"

opublikowano: 29 lipca 2021

 • orkiestra

Nasza Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn wzięła udział w XIV Kaszubskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Gniewinie. Przeczytajcie orkiestrową relację z tego wydarzenia. "Po długiej przerwie od wszelkich imprez masowych udało nam się wziąć udział w tak wspaniałym przedsięwzięciu, podczas którego reprezentowaliśmy naszą Gminę jak i region Kociewia..."

BRAWO KOCHANE PANIE! WIELKI SUKCES GOSPODYŃ Z KGW ZBLEWO

opublikowano: 28 lipca 2021

 • kgw

Kolejny sukces Gospodyń z Gminy Zblewo! Tym razem KGW Zblewo zostało laureatem konkursu kulinarnego zorganizowanego w ramach „Festiwalu KGW Polska od kuchni”. Wojewódzkie eliminacje festiwalu przeprowadzono w sobotę 24 lipca w Parszczycach w gminie Krokowa. Nasze Panie wystawiły do konkursu kulianrnego wyborną sałatkę z topinamburu i konopi. W czym tkwił sekret tego dania? W miłości!

RODZINNA SOBOTA W BIAŁACHOWIE

opublikowano: 28 lipca 2021

 • festyn

W słoneczną, lipcową sobotę (24 lipca) mieszkańcy sołectwa Białachowo bawili się na dorocznym Festynie Rodzinnym. I jak zawsze była wspaniała zabawa! Organizatorzy festynu zadbali o to, by w to piękne, sobotnie popołudnie nikt się nie nudził. Było wesoło, smacznie i ciekawie! Oczywiście najwięcej atrakcji czekało na najmłodszych, dla których przygotowano m.in. dmuchany zamek, konkursy sportowe z nagrodami oraz ściankę wspinaczkową.

KONCERT NA 2 MISTRZÓW, 3 TRĄBKI 1300 PISZCZAŁEK!

opublikowano: 27 lipca 2021

 • koncert

W niedzielę 25 lipca w zblewskim kościele odbyła się prawdziwa uczta muzyczna w wykonaniu dwóch artystów: organisty - Patryka Podwojskiego oraz trębacza Jakuba Szynal. Koncert był wyjątkowy z kilku powodów. Po raz pierwszy słuchacze mieli okazję poprzez transmisję obrazu w prezbiterium obserwować skomplikowaną grę na organach oraz obserwować grę na kilku rodzajach trąbki...

TO OSTATNIA CHWILA, BY ODDAĆ GŁOS NA NASZE KGW ZBLEWO! GŁOSUJMY!

opublikowano: 23 lipca 2021

 • kgw

To już naprawdę ostatnia chwila, by oddać głos na nasze Gospodynie z KGW Zblewo, które biorą udział w „Festiwalu KGW Polska od kuchni”. Gorąco zachęcamy do wsparcia naszych Pań – oddanie głosu jest bezpłatne, wystarczy wejść na facebooka – na profil Festiwalu i zalajkować zdjęcia naszego Koła.

JUŻ W TĘ NIEDZIELĘ - KONCERT MUZYKI ORGANOWEJ

opublikowano: 19 lipca 2021

 • KONCERT

W najbliższą niedzielę (25 lipca) o godz.11:00 prawdziwa gratka dla miłośników muzyki organowej. Zapraszamy serdecznie na koncert w wykonaniu organisty Patryka Podwojskiego oraz trębacza Jakuba Szynal do naszego kościoła pw. św. Michała Archanioła w Zblewie. W programie znajdą się najpiękniejsze arcydzieła muzyki oraz improwizacje organowe.

ZAPRASZAMY NA FESTYN DO BIAŁACHOWA

opublikowano: 19 lipca 2021

 • FESTYN

Już w najbliższą sobotę (24 lipca) zapraszamy do gościnnego Białachowa na Festyn Rodzinny. Organizatorzy imprezy – Sołtys i Rada Sołecka oraz KGW Białachowo – przygotowali wiele atrakcji. Panie Gospodynie – jak zawsze - zadbają o pyszne, swojskie jedzenie. W programie także m.in. zabawy dla dzieci – ścianka wspinaczkowa i dmuchańce oraz świetna muzyka – zagra nasza CZARNANUTA. Będą też niespodzianki i wiele upominków do wygrania. W tym radosnym dniu Białachowo nie zapomina o tych, którzy potrzebują naszej wspólnej pomocy, dlatego podczas imprezy odbędzie się zbiórka do puszki dla maleńkiej Oli Dzienniak ze Studzienic.

JUŻ OD PONIEDZIAŁKU RUSZAJĄ ZAPISY NA BADANIA W RAMACH "BIAŁEJ SOBOTY" W GMINIE ZBLEWO

opublikowano: 16 lipca 2021

 • biała sobota

Już 31 lipca w Zblewie odbędzie się ważna akcja profilaktyki zdrowia pn. „Biała Sobota”. Na badania można zapisać się już od poniedziałku (19 lipca). W ramach „Białej Soboty” będzie można wykonać badania USG 4D ciążowe, piersi oraz węzłów chłonnych. Każda z Pań biorących udział w akcji, zostanie również przeszkolona z samobadania piersi.

„CYFROWE ZBLEWO” – GRANT DLA GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ZBLEWIE!

opublikowano: 16 lipca 2021

 • grant

Mamy naprawdę świetne wieści, które ucieszą z pewnością wszystkich mieszkańców! Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie zdobył właśnie grant – ponad 145 tysięcy zł - na konwersję cyfrową naszego GOK-u! To będzie prawdziwa, techniczna rewolucja.

OGNISKO CHÓROWE

opublikowano: 16 lipca 2021

 • ognisko

W minioną niedzielę, na posesji p. Janiny Bara, wdowy po Stanisławie Bara – byłym działaczu naszej grupy śpiewaczej, członkowie chóru parafialnego spotkali się na corocznym ognisku. Ze śpiewem na ustach, w doskonałych humorach i z upieczoną kiełbaską w dłoni, zaplanowany wcześniej wieczór przebiegał w przecudownej atmosferze, która udzieliła się wszystkim uczestnikom imprezy. Na pieczeniu kiełbasek nie mogło zabraknąć ks. Prałata Zenona Góreckiego, który zawsze jest z nami i wprowadza przesympatyczny klimat spotkania. Gościem specjalnym ogniska była matka księdza Zenona, pani Pelagia.

RUSZYŁY ROBOTY DROGOWE NA UL. SZKOLNEJ W BORZECHOWIE. PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA

opublikowano: 15 lipca 2021

 • szkolna

Wójt Gminy Zblewo uprzejmie informuje, że rozpoczęły się prace budowlane dotyczące remontu nawierzchni drogi powiatowej nr 2704G na odcinku Wirty - Borzechowo. Zamierzenie inwestycyjne wykonywane jest przez Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Starogardzie Gdańskim.

OSP SEMLIN: WAŻNY KROK DO PRZODU!

opublikowano: 13 lipca 2021

 • semlin

Niezmiernie nam miło iż możemy się Państwu pochwalić urządzeniem które realnie wpłynie na bezpieczeństwo naszej okolicy. Mowa o stacji obiektowej DSP - 52L która pozwala na alarmowanie jednostki przez Państwową Straż Pożarną a więc i ratowników. Stacja wysyła komunikat na telefony komórkowe jednocześnie do wszystkich naszych ratowników uruchamiając syrenę.

UWAGA ROLNICY - WAŻNA INFORMACJA NT ODBIORU FOLII Z GOSPODARSTW

opublikowano: 12 lipca 2021

 • ważne

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Chętnych rolników prosimy o złożenie deklaracji dot. ilości odpadów które chcieliby zutylizować w ramach programu do 15 sierpnia 2021 r. do punktu informacji w Urzędzie Gminy Zblewo. Odbiór folii rolniczych nastąpi w 2022 r.  

 

NASZ NOWY PRZYSTANEK KOCIEWIE! JAKI BĘDZIE? ZAGŁOSUJ!

opublikowano: 12 lipca 2021

 • głosuj

Drodzy Mieszkańcy, mili Przyjaciele Gminy Zblewo! Drugi z naszych Przystanków Kociewie jest już wyremontowany. Znajduje się on w Bytoni, przy DK22 – na granicy Gminy Zblewo (od strony Gminy Kaliska, na wysokości Almaxu). Czas, aby coś tu zmalować. Prosimy Was o radę! Haft kociewski czy zwierzęta? Głosowanie trwa do północy!

ŚDS ŁĄCZY... "ZWYCZAJNY-NIEZWYCZAJNY PAN EDWARD I 95. LAT PANI FRANCISZKI

opublikowano: 7 lipca 2021

 • śds

Dzisiaj tj. w środę (7 lipca) Środowiskowy Dom Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim zorganizował „Piknik Rodzinny” w Wirtach.  To był przepiękny i wyjątkowy dzień, pełen gości, wzruszeń i niespodzianek. Jak podkreśla Grzegorz Formela, kierownik GOPS w Zblewie i gospodarz pikniku, ideą tego spotkania miała być możliwość spotkania się rodziny ŚDS-u po długim czasie izolacji związanej z koronawirusem. Jednak – jak się okazało - dzień ten przyniósł wiele niespodzianek i okazał się prawdziwym świętem dla całej społeczności ŚDS-u.

UWAGA! OSTRZEŻENIE METEO - BURZE Z GRADEM/2

opublikowano: 7 lipca 2021

 • burza

Uwaga, dzisiaj w nocy (8/9 lipca) może wystąpić bardzo niebezpieczna pogoda - silny układ burzowy dotrze z południa Polski również nad nasz region. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Poinformujmy innych i śledźmy bieżące ostrzeżenia pogodowe.

ZAUWAŻYŁEŚ DZIKIE WYSYPISKO ŚMIECI? REAGUJ!

opublikowano: 6 lipca 2021

 • śmieci

Coraz częściej docierają do nas sygnały o dzikich wysypiskach lub zaśmiecaniu naszych ulic, skwerów i innych miejsc publicznych. Apelujemy, abyście reagowali drodzy Państwo i zgłaszali takie sytuacje. Jak to zrobić? Warto też zwrócić uwagę na problem zachowania czystości po naszych psach. Sprzątajmy po naszych pupilach! To nie tylko nasz obowiązek, wynikający z regulaminu utrzymania czystości, ale zróbmy to z szacunku dla naszych sąsiadów i innych mieszkańców.

STRATEGIA ROZWOJU GMINY – WYPEŁNIJ ANKIETĘ!

opublikowano: 3 lipca 2021

 • ankieta

Szanowni Państwo, w związku z opracowywaniem Strategii Rozwoju Gminy Zblewo na lata 2021 - 2030 zapraszamy Państwa do udziału w badaniu ankietowym. Celem ankiety jest zebranie Państwa opinii na temat potrzeb i kierunków rozwoju naszej Gminy. Kwestionariusz ankiety mogą Państwo wypełniać do 26 lipca 2021 roku. Wnioski z badania zostaną wykorzystane do opracowania projektu Strategii Rozwoju Gminy Zblewo na lata 2021 - 2030.

ZAKŁAD KOMUNALNY INFORMUJE

opublikowano: 3 lipca 2021

 • ZAKŁAD

Zakład Komunalny Gminy Zblewo uprzejmie informuje, iż w związku z planowaną modernizacją ulicy Semlińskiej w Pinczynie od 5 lipca 2021 r. rozpoczną się prace związane z wymianą studni kanalizacyjnych. W związku z prowadzonymi pracami mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym.

WAKACJE W GMINIE ZBLEWO: NURKUJ W JEZIORZE W TWARDYM DOLE!

opublikowano: 2 lipca 2021

 • nurkowanie

Wszyscy kochamy czas wakacji! Serdecznie zapraszamy do wypoczynku na terenie Gminy Zblewo. Mamy dla Was fantastyczne atrakcje, któe chcemy Wam pokazać. Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy chcielby przedstawić swoją ofertę aktywnego wypoczynku na terenie naszej gminy. Napiszcie do nas, a my opowiemy o Was naszym Mieszkańcom i Gościom. Dzisiaj - zapraszamy do nurkowania w Twardym Dole.

ULICA GAJOWA (BOCZNA) W PINCZYNIE: ZAGLĄDAMY NA PLAC BUDOWY

opublikowano: 2 lipca 2021

 • gajowa

Jedną z najważniejszych inwestycji drogowych realizowanych obecnie przez Gminę Zblewo jest budowa ul. Gajowej (bocznej) w Pinczynie. Zaglądamy na plac budowy aby sprawdzić, jak postępują prace.

BUDOWA PRZEDSZKOLA W ZBLEWIE: MURY PNĄ SIĘ DO GÓRY!

opublikowano: 2 lipca 2021

 • przedszkole

Pod koniec czerwca – a dokładnie 22 czerwca – Gmina Zblewo podpisała umowę z wykonawcą budowy naszego przedszkola – firmą LK INWEST Sp. z o.o. z Wrocławia. Niezwłocznie, bo jeszcze tego samego dnia przekazaliśmy firmie plac budowy. I już widać pierwsze efekty prac budowlanych.

TO JUŻ WAKACJE! A JAK ZAKOŃCZYLIŚMY ROK SZKOLNY?

opublikowano: 2 lipca 2021

 • WAKACJE

Tegoroczna uroczystość zakończenia roku szkolnego była wyjątkowa. Dnia 25 czerwca 2021r. nadano naszej szkole  nowy sztandar, którego fundatorem była Rada Rodziców. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, podczas której ksiądz proboszcz Adam Kapelusz poświęcił sztandar.  

DRODZY UCZNIOWIE, DRODZY ABSOLWENCI - GRATULUJEMY!

opublikowano: 2 lipca 2021

 • absolwenci

25 czerwca 2021r. na długo pozostanie w pamięci uczniów szkoły w Zblewie jako wyjątkowy dzień. Klasy II – VII oraz oddziały przedszkolne po uroczystej mszy świętej powróciły do szkoły i spotkały się ze swoimi wychowawcami, aby odebrać swoją cenzurkę i nagrody. Uczniom podczas krótkich spotkań z wychowawcami przypomniano o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji oraz sytuacji epidemiologicznej Covid 19. Natomiast uczniowie z oddziałów I i VIII otrzymali swoje świadectwa w trakcie uroczystości, bo w obecności zaproszonych gości i, ze względu na pandemię, nielicznych rodziców.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne