Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY PODCZAS II KOCIEWSKIEGO PLENERU MALARSKIEGO

opublikowano: 14 października 2021

 • PLENER

Kolejne, świetne wydarzenie artystyczne w Gminie Zblewo. Trwa II Kociewski Plener Malarski w Dworku Tucholskim w Zblewie. Plener rozpoczął się 10 października i potrwa 2 tygodnie. Biorą w nim udział znakomici artyści malarze z całej Polski, którzy szukają inspiracji w naszych pięknych, kociewskich klimatach. Już powstają wspaniałe obrazy, na które czekamy. Tymczasem mamy świetną propozycję dla naszych lokalnych, kociewskich artystów – zapraszamy na „dzień otwarty” podczas pleneru.

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

opublikowano: 14 października 2021

 • den

Nasi kochani "Szkólni"! Przesyłamy Wam serdeczności i słowa wdzięczności. Szczególnie mocno pozdrawiamy w tym dniu także naszych wspaniałych, emerytowanych Nauczycieli i pracowników oświaty... Pamiętamy o Was!

WIELKI SUKCES "MODRACZKOWEGO BAZARKU". KOLEJNY JUŻ ZA TYDZIEŃ!

opublikowano: 13 października 2021

 • bazarek

Za nami – pierwszy, premierowy „Modraczkowy Bazarek”, zorganizowany przez KGW Modraki z Borzechowa. Było smacznie, wesoło, a Gości przybyło tylu, że Gospodynie naprawdę dwoiły się i troiły, by nadążyć ze smażeniem ruchanek! Kolejny bazarek – za tydzień.

KOMPUTERY DLA DZIECI Z RODZIN BYŁYCH PRACOWNIKÓW PGR

opublikowano: 13 października 2021

 • komputery

Gmina Zblewo planuje złożenie wniosku w ramach Konkursu Grantowego  Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym –„Granty PPGR”. Celem programu jest wsparcie w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu. Rodzice/Opiekunowie prawni uczniów niepełnoletnich oraz pełnoletni uczniowie szkół średnich mieszkający w miejscowościach, w których funkcjonowały PGR-y roku mogą składać do dnia 25 października 2021 r (poniedziałek) do godz. 14.00 stosowne oświadczenia.

MODERNIZACJI STADIONU W ZBLEWIE – CIĄG DALSZY!

opublikowano: 13 października 2021

 • stadion

Zaledwie w połowie roku Gmina Zblewo oddała do użytku piękny, nowoczesny stadion w Zblewie. Teraz przyszedł czas na kolejny etap kompleksowej modernizacji obiektu: budowę nowego budynku szatniowego wraz budową toalet dla kibiców oraz urządzenie nowego parkingu. Przypomnijmy, że Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu.

DLA NAJMŁODSZYCH MIESZKAŃCÓW!

opublikowano: 13 paźziernika 2021

 • plac zabaw

Na rozpoczęcie nowego roku szkolnego mamy wspaniałą niespodziankę dla najmłodszych mieszkańców Pinczyna. Przy nowym przedszkolu „Zielona Łąka” powstał bowiem nowoczesny, ogromny plac zabaw. Obiekt jest imponujący! Kolorowy, nowoczesny, atrakcyjny a przede wszystkim – bezpieczny plac zabaw został wykonany na powierzchni blisko 500 m2.

MAMY NOWYCH NAUCZYCIELI MIANOWANYCH. GRATULUJEMY!

opublikowano: 12 października 2021

 • NAUCZYCIELE

Już tradycyjnie, w pierwszych tygodniach roku szkolnego wójt Artur Herold wręcza akty nadania stopnia awansu zawodowego dla nauczycieli mianowanych z naszych szkół. W tym roku awans taki spotkał następujących pedagogów: Anna Łąska, Karolina Dolna, Helena Walos i ks. Paweł Orłowski. Podczas kameralnej uroczystości, nauczyciele złożyli ślubowanie, a na ich ręce popłynęły gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów zawodowych. Serdecznie gratulujemy!

W NABLIŻSZĄ NIEDZIELĘ SZCZEPIBIUS PO RAZ KOLEJNY W GMINIE ZBLEWO

opublikowano: 12 października 2021

 • szczepienia

Już w najbliższą niedzielę (17 października) kolejną akcję szczepień w gminie Zblewo organizuje Wojewoda Pomorski. Tym razem szczepibus odwiedzi aż trzy miejscowości tj.: Kleszczewo Kościerskie, w godz.9:00-11:00, boisko sportowe; Borzechowo, w godz.12:00-14:00, świetlica wiejska; Bytonię, w godz.14:30-15:30, przy remizie OSP.

ZAPRASZAMY DO BORZECHOWA NA "MODRACZKOWY BAZAREK"!

opublikowano: 11 października 2021

 • bazarek

Już jutro – we wtorek 12 października w godzinach od 14.00 do 18.30 zapraszamy do świetlicy wiejskiej w Borzechowie na nasz pierwszy „Modraczkowy Bazarek”. Będzie można zakupić nasze produkty i specjały lokalne przygotowane przez KGW Modraki. Będzie słodkie, będzie słone, będą przetwory, będzie też kawiarenka z kawą i ciastem. Bardzo prosimy o przyniesienie swoich pojemników na zakupy, aby zminimalizować użycie opakowań jednorazowych!

OD PIĄTKU RUSZA KIERMASZ WIANKÓW I STROIKÓW NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. ZAMÓWIENIA MOŻNA SKŁADAĆ JUŻ DZISIAJ!

opublikowano: 11 października 2021

 • KIERMASZ

Jak co roku Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kleszczewie Kościerskim organizują kiermasz wianków i stroików na Wszystkich Świętych. Podczas kiermaszu można kupić naprawdę piękne, oryginalne kompozycje w bardzo atrakcyjnych cenach. Kiermasz rusza od najbliższego piątku tj. 15 października, ale już można składać zamówienia indywidualne. Kontakt: Maria Celej – KGW w Kleszczewie Kościerskim, tel. 508 144 970. Gorąco zachęcamy do skorzystania z oferty naszych Pań Gospodyń!

KISZONKI „MODRAKÓW” – NAGRODZONE!

opublikowano: 8 października 2021

 • kiszonki

KGW „Modraki” zdobyły właśnie nagrodę w konkursie "Nie marnuJEMY z Carrefour". Udział w tym projekcie pięknie pokazuje szacunek Gospodyń z Borzechowa do żywności. Projekt promuje bowiem niemarnowanie żywności czyli przetwarzanie i zagospodarowywanie tzw. „resztek”.  Modraki zgłosiły do konkursu pyszne kiszonki. Konkursowe przetwory wymyśliła, wykonała i pięknie udekorowała Ewelina Lubińska z Borzechowa.

PRZEBUDOWA LINII KOLEJOWEJ TCZEW-CZERSK. OBWIESZCZENIE MARSZAŁKA I PROJEKT DECYZJI PKP

opublikowano: 5 października 2021

 • pkp

W BIP Gminy Zblewo publikujemy Obwieszczenie Marszałka Województwa Pomorskiego w Gdańsku, z którym warto się zapoznać. Dotyczy ono wszczęcia postępowania w sprawie zatwierdzenia: „Projektu robót geologicznych w celu określenia warunków geologiczno - inżynierskich na obszarze objętym inwestycją; Prace na linii kolejowej nr 203 na odcinku Tczew- Czersk w ramach projektu Prace przygotowawcze dla wybranych projektów w sieci TEN-I gm. Tczew, Starogard Gdański, Czerska, Zblewo, Kaliska...

BRAWO MAJA! KOLEJNE ZŁOTO NASZEJ ZAWODNICZKI!

opublikowano: 5 października 2021

 • maja

Mamy świetne wieści wprost z maty Karate Olimpijskiego. Za nami – X Turniej Karate Yamabushi Cup, w którym wzięło udział aż 349 zawodników z 30 klubów karate z całej Polski. Mieszkanka naszej gminy – Maja Walendziak, reprezentująca Sportowy Klub Karate SENSHI z Tczewa, wywalczyła tam złoty medal w kategorii kumite indywidualne dziewcząt 10-11 lat +35 kg oraz piąte miejsce w kategorii wyższej czyli 12-13 lat -50kg.

WIRTY - NASZ PRZYRODNICZY SKARB

opublikowano: 5 października 2021

 • wirty

Trwa realizacja projektu pn. „Zabezpieczenie zasobów przyrodniczych Borów Tucholskich poprzez ochronę i restytucję różnorodności gatunkowej i siedliskowej w Arboretum Wirty”. W ramach projektu leśnicy z Nadleśnictwa Kaliska odwiedzaja dzieci w szkołach, a potem nastepuje rewizyta i dzieci odwiedzają Wirty.

HARCERZE I SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA Z PINCZYNA W HOŁDZIE OFIAROM ZBRODNI SZPĘGAWSKIEJ

opublikowano: 4 października 2021

 • szpęgawsk

W tym roku obchodziliśmy 82. rocznicę hitlerowskiego ludobójstwa w Szpęgawsku. W Lesie Szpęgawskim Niemcy wymordowali około 7 tysięcy mieszkańców Starogardu Gdańskiego i okolic - Polaków i Żydów. Od połowy września 1939 roku do końca II wojny światowej zamęczono w tym miejscu wybitnych patriotów, działaczy narodowych, nauczycieli, księży, przedstawicieli inteligencji z Kociewia i Pomorza, a także pacjentów szpitala psychiatrycznego w Kocborowie.

DOBRZY KIEROWCY ROSNĄ Z NAMI!

opublikowano: 5 października 2021

 • borzechowo

Publiczna Szkoła Podstawowa w Borzechowie zakwalifikowała się do udziału w projekcie edukacyjnym „Dobrzy kierowcy rosną z nami”. Fundacja CREDU wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji oraz Pomorską Radą BRD organizują projekt edukacyjny, w ramach którego do szkoły przyjedzie Policja z materiałami, scenariuszami i pogadankami. W ramach projektu uczniowie klas I- IV otrzymają kilka zadań do wykonania. Zadanie 1 jest w trakcie realizacji.

PERŁA DLA BORZECHOWSKICH MODRAKÓW! MARYNOWANA MORYNKA NAGRODZONA!

opublikowano: 4 października 2021

 • modraki

Kolejny, wielki – i to ogólnopolski - sukces Koła Gospodyń Wiejskich „Modraki” z Borzechowa. Tym razem nasze kociewskie Modraki zdobyły Perłę 2021 – nagrodę za najlepszy, polski regionalny produkt żywnościowy! Za co? Za fantastyczną marynowaną morynkę - naszą, swojską, z Jeziora Borzechowskiego Wielkiego oczywiście!

 

 

BIEG W TWARDYM DOLE - TO BYŁO NASZE WIELKIE, SPORTOWE ŚWIĘTO!

opublikowano: 28 września 2021

 • twardy dół

Przy prawdziwie letniej pogodzie, w Twardym Dole nad jeziorem Niedackim rozegrano III Bieg o Puchar Wójta Gminy Zblewo. Impreza z roku na rok się rozrasta, bo biegacze kochają tę piękną trasę pośród lasów Nadleśnictwa Kaliska, otwartość i dobry klimat Gminy Zblewo dla sportowców, a także doceniają atrakcyjne nagrody, przygotowane przez Organizatorów.

JEST PRACA W TWARDYM DOLE!

opublikowano: 28 września 2021

 • praca

Centrum Wypoczynkowe Twardy Dół zatrudni KELNERA / KELNERKĘ. Do naszej Restauracji "Pod Sosnami" poszukujemy młodych, ambitnych, energicznych i uśmiechniętych osób do pracy na stanowisku kelner / kelnerka. 
Oferujemy stałą pracę na podstawie umowy. Chcesz dołączyć do naszego zespołu? Zadzwoń : 516 008 512 i zapytaj o szczegóły.

ŻEGNAJ, DRUHU WACŁAWIE...

opublikowano: 28 września 2021

 • druh wacław
Odszedł druh Wacław Ossowski... Niezwykły, serdeczny, dobry, skromny Człowiek. Serce i dusza naszej Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Pinczynie. Długoletni Kapelmistrz Orkiestry, który swoją radością, serdecznością, pogodą ducha i uśmiechem obdarzał wszystkich, których spotkał na swojej drodze. Kochał Ludzi. Kochał muzykę. Kochał Pinczyn. I kochał swoją Orkiestrę... To było Jego życie, Jego radość, Jego wielka Rodzina... W tym roku obchodziłby 90 urodziny...

W ZWIĄZKU Z ORGANIZACJĄ BIEGU MOŻLIWE UTRUDNIENIA DLA UŻYTKOWNIKÓW DRÓG

opublikowano: 24 września 2021

 • Uwaga

W związku z organizacją III BIEGU O PUCHAR WÓJTA GMINY ZBLEWO, jutro tj. w niedzielę 26 września mogą wystąpić utrudnienia dla użytkowników dróg leśnych w okolicy Twardego  Dołu. Za utrudnienia przepraszamy. 

CHCESZ SIĘ ZASZCZEPIĆ? MOŻESZ TO ZROBĆ DZISIAJ W ZBLEWIE! SZCZEPIBUS - CZEKA!

opublikowano: 23 września 2021

 • szczepienia

Już dzisiaj - w czwartek 23 września kolejną akcję szczepień przeciwko COVID-19 w gminie Zblewo organizuje Wojewoda Pomorski. Od godz. 7:00 przed siedzibą OSP Zblewo stoi szczepibus, w którym obsługa UCK Gdańsk szczepi szczepionką Johnson&Johnson oraz Pfizer (młodzież). Można się zaszczepić bez wcześniejszej rejestracji do godz. 15:00.

WÓJT SPOTKAŁ SIĘ Z RODZINĄ ŚDS-u

opublikowano: 23 września 2021

 • śds

We wtorek (21 września) w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim odbyło się spotkanie rodziców i opiekunów podopiecznych naszego domu z wójtem gminy Zblewo. Spotkanie miało charakter organizacyjny. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, doceniamy to, że w końcu mogliśmy się wszyscy spotkać i porozmawiać. Cieszymy się na takie spotkania, bo lubimy gościć w naszych progach naszych przyjaciół!

"MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ!" - SPRZĄTANIE ŚWIATA W PINCZYNIE

opublikowano: 23 września 2021

 • PINCZYN

W dniach 16-17 września, jak co roku, uczniowie szkoły w Pinczynie przystąpili do akcji „Sprzątanie Świata”  pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę!”. Chociaż pogoda nie sprzyjała, nasi uczniowie – od tych najmłodszych – po tych najstarszych, wyposażeni w rękawiczki ochronne oraz worki na śmieci, w które zaopatrzył ich Urząd Gminy w  Zblewie, wyruszyli na ulice Pinczyna.

TOMASZEWO: MARSZ PAMIĘCI I WSPOMNIENIE PIOTRA SZTURMOWSKIEGO

opublikowano: 22 września 2021

 • tomaszewo

Marsz odbywa się pod patronatem Szkoły im. Piotra Szturmowskiego w Pogódkach we współpracy z OSP z Pogódek, OSP z Koźmina, harcerzami z 18. Drużyny Harcerskiej i 7. Gromady Zuchowej z Pogódek oraz parafią w Pogódkach. Uczestnicy marszu zbierają się na placu przy wiacie "Pod bocianami" w Tomaszewie. Potem przechodzą pod dom, w którym mieszkał Piotr Szturmowski. Następuje chwila wspomnień o pośle...

BYLIŚMY WSPÓŁGOSPODARZAMI DOŻYNEK DIECEZJALNYCH

opublikowano: 21 września 2021

 • dozynki

Dożynki diecezjalne odbyły się w niedzielę 19 września w Lubaniu. Dla społeczności Gminy Zblewo było to wyjątkowe wydarzenie, stąd wiele osób zaangażowało się w piękne przygotowanie tej uroczystości. A rozpoczęła się ona uroczystą mszą dożynkową odprawioną przez biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasynę. W koncelebrze brali udział nasi kapłani z gminy Zblewo, na czele z ks. Prałatem Zenonem Góreckim oraz ks. Proboszczem Mieczysławem Bizoniem, który był jednym z głównych organizatorów uroczystości.

WIELKI SUKCES PRAPREMIERY „CHATY”

opublikowano: 21 września 2021

 • chata

To był wyjątkowy wieczór! W czwartek (16 września) w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie miała miejsce uroczysta prapremiera filmu „Chata” z cyklu „Dawni na Kociewiu”. Film powstał na podstawie autorskiego scenariusza Mirka Umerskiego ze Zblewa. Zdjęcia kręcono m.in. w Izbie Regionalnej w Bytoni, w plenerach gminy Zblewo oraz w starej, drewnianej chacie w Kasparusie.

W CZWARTEK – SZCZEPIMY SIĘ W GMINIE ZBLEWO!

opublikowano: 20 września 2021

 • szczepienia

Już w najbliższy czwartek 23 września kolejną akcję szczepień w gminie Zblewo organizuje Wojewoda Pomorski. Przed siedzibą OSP Zblewo stanie szczepibus, w którym obsługa UCK Gdańsk szczepić będzie szczepionką Johnson&Johnson oraz Pfizer (młodzież). Zapraszamy na szczepienia bez wcześniejszej rejestracji w godz. 7.00 -15.00.

„KOCIEWIE MOJE MIEJSCE” – DZIECI Z WIZYTĄ U MODRAKÓW

opublikowano: 17 września 2021

 • modraki

Modraki nie kryją radości i wzruszenia: to był dzień pełen pięknych emocji! I opowiadają o tym, co się wydarzyło. Posłuchajcie: „Wczoraj tj. w czwartek (16 września) ddwiedziły nas dzisiaj dzieci z Ośrodka Szkolno Wychowawczego ze Starogardu Gdańskiego. Dzieci spotkały się z nami MODRAKAMI w ramach projektu „Kociewie moje miejsce”. Nie mogły lepiej trafić, bo przecież Modraki i Kociewie to jedność! Ugościliśmy naszych małych Gości najpiękniej, jak umiałyśmy...

KLUB SENIORA Z PINCZYNA ŻEGNAŁ LATO W WIRTACH

opublikowano: 16 września 2021

 • seniorzy

We wtorek 14 września Klub Seniora z Pinczyna razem z zaprzyjaźnionym Domem Seniora z Wygonina pożegnał lato w pięknym arboretum w Wirtach. Spotkanie było pełne uśmiechu i muzyki. Seniorom – ku ich wielkiej radości - przygrywał na gitarze ksiądz proboszcz ze Starej Kiszewy Andrzej Taliński. Były też kiełbaski z ogniska i smaczne drożdżówki, z którymi odwiedził seniorów wójt Artur Herold.

WSPÓLNIE PRACUJEMY NAD STRATEGIĄ. DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W SPOTKANIACH!

opublikowano: 16 września 2021

 • strategia

Jak nasi Mieszkańcy już wiedzą, Gmina Zblewo przystąpiła do opracowania strategii rozwoju na lata 2021-2030. Dokument ten przygotowuje dla nas firma zewnętrzna – AMT Partner z Gdańska. Zgodnie z przyjętym harmonogramem mamy opracowaną diagnozę, a teraz przystąpiliśmy do konsultacji społecznych. Pierwsze spotkania za nami. Najpierw na warsztatach zebrali się przedstawiciele administracji publicznej, w tym pracownicy naszego Urzędu Gminy, a także radni i sołtysi, przedstawiciele szkół i przedszkoli.

BORZECHOWSKA SIELAWA NOMINOWANA DO „PERŁY”

opublikowano: 16 września 2021

 • sielawa

W Borzechowie znów wielka radość! Znane są już bowiem wyniki konkursu kulinarnego o Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie Smaki”. I znów sukces odniosły borzechowskie „Modraki”, których danie konkursowe – marynowana morynka – otrzymało prestiżową nominację Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego...

OD 1 PAŹDZIERNIKA NOWY HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW

opublikowano: 16 września 2021

 • odpady

Drodzy Mieszkańcy, przypominamy, że od 1 października obowiązywać będzie nowy harmonogram odbioru odpadów. Zachęcamy do zapoznania się z nim. Otrzymają go Państwo również do domu, a na naszej stronie zblewo.pl jest on dostepny w zakładce: "DLA MIESZKAŃCA - GOSPODARKA ODPADAMI - HARMONOGRAM ODBIORU". W przypadku problemów bądź pytań zachęcamy do kontaktu z nami - Urząd Gminy w Zblewie, (58) 588 43 81 wew.46.

DOŻYNKOWA NIEDZIELA W ZBLEWIE

opublikowano: 15 września 2021

 • dozynki

Ostatnia niedziela minęła w Zblewie pod znakiem dożynkowej radości i wdzięczności. Dożynki parafialne rozpoczęły się uroczystą mszą św. w zblewskim kościele, którą sprawował ks. Prałat Zenon Górecki. Wzięli w niej udział rolnicy, hodowcy, ogrodnicy, sadownicy, pszczelarze, przetwórcy – jednym słowem wszyscy, dzięki którym na naszych stołach nie brakuje chleba.

SENIORZY ZE ZBLEWA PO RAZ KOLEJNY WYGRALI POWIATOWĄ SPARTAKIADĘ!

opublikowano: 15 września 2021

 • seniorzy

Nasi Seniorzy z koła PZERiI w Zblewie to specjaliści od wygrywania Powiatowej Spartakiady dla Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Co roku jest ona organizowana na stadionie w Starogardzie Gdańskim. I od wielu lat nasi wysportowani i nadzwyczaj aktywni Emeryci ze Zblewa zdobywają tam złoty puchar i prawdziwy deszcz medali.

MECZ, DESZCZ I OGNISKO CZYLI ŚWIETNA ZABAWA NA FESTYNIE W RADZIEJEWIE!

opublikowano: 15 września 2021

 • festyn

Piknik w sobotę w Radziejewie odbył się z „przygodą na mokro”. Pogoda spłatała nam figla na koniec, gdy pojawił się nagły, intensywny deszcz i burza,  jednak dzieci zdążyły skorzystać z atrakcji. Najbardziej oblegana była dwutorowa dmuchana zjeżdżalnia, maluszki jak mróweczki po kolei wchodziły i zjeżdżały…

WESOŁO I KOLOROWO NA FESTYNIE W PAŁUBINKU

opublikowano: 14 września 2021

 • festyn

Mieszkańcy Pałubinka bardzo lubią spotykać się na sołeckich festynach, bo atrakcji tu nigdy nie brakuje. Tak było i tym razem. Wrześniowy festyn cieszył się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza najmłodszych. Organizatorzy zadbali o to, by dla każdego było coś miłego i ciekawego. Dla dzieci przygotowano m.in. dmuchane zjeżdżalnie, ściankę wspinaczkową i poczęstunek.

"PODZIELMY SIĘ CHLEBEM, WIELKIM SYMBOLEM ŻYCIA..."

opublikowano: 9 września 2021

 • dożynki

Dziękując za trud codziennej pracy, Wójt Artur Herold zaprasza wszystkich Rolników, Hodowców, Sadowników, Pszczelarzy, Ogrodników, Przetwórców... -  do wspólnego Dożynkowego Stołu. Jest bowiem czas pracy i czas dziękczynienia... To piękny czas dzas dzielenia się Chlebem, wielkim symbolem Życia. Dlatego - spotkajmy się przy wspólnym stole!

SERDECZNY I WSZECHSTRONNIE UZDOLNIONY… WERNISAŻ EDMUNDA ZIELIŃSKIEGO

opublikowano: 8 września 2021

 • wernisaż

Jak już wcześniej pisaliśmy, Edmund Zieliński, Honorowy Obywatel Gminy Zblewo obchodzi w tym roku 60-lecie swojej pracy artystycznej. Na tę pracę składa się bogaty wybór rzeźb, kapliczek i różnych mniejszych czy większych prac. Wiele z nich zdobi naszą gminę, bo właśnie stąd pochodzi autor. A w miniony piątek (3 września) 60-lecie pracy artystycznej Edmunda Zielińskiego uczczono wspaniałym wernisażem w Muzeum Ziemi Kociewskiej.

SZCZEPIMY SIĘ Z OSP ZBLEWO!

opublikowano: 8 września 2021

 • szczepienia

Już wkrótce będzie kolejna możliwość zaszczepienia się w gminie Zblewo. Akcję taką organizuje OSP Zblewo, a kilka dni później do Zblewa przyjedzie szczepionbus. Pierwsza okazja do szybkiego zaszczepienia się będzie już 12 września (niedziela). Od godz.8:00-14:00 będzie można zaszczepić się w remizie OSP Zblewo szczepionką jednodawkową Johnson&Johnson.

ZAPRASZAMY DO RADZIEJEWA NA PIKNIK DLA DZIECI

opublikowano: 8 września 2021

 • piknik

Sołtys wraz z Radą Sołecką wsi Radziejewo zapraszają dzieci na piknik dnia 11 września 2021 roku, w godzinach 12:00 – 16:00. Bawimy się na naszym placu zabaw w centrum Radziejewa. W programie:  ścianka wspinaczkowa, dmuchana zjeżdżalnia, gry i zabawy. Będą też kiełbaski z bułką, popcorn oraz oranżada dla każdego dziecka.

PIĘKNY WERNISAŻ ZA NAMI. ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ W GOKU!

opublikowano: 3 września 2021

 • wystawa

Dzisiejsze, piątkowe popołudnie upłynęło nam w pięknym, nastrojowym i artystycznym klimacie. A wszystko to za sprawą wspaniałej artystki Barbary Marii Woźniak, która przygotowała przepiękną wystawę pn. „Spotkania przy stole”. Wernisaż tej wystawy odbył się właśnie dzisiaj – w piątek w naszym Gminnym Ośrodku Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie.

ZAPRASZAMY NA X JUBILEUSZOWĄ EDYCJĘ AKCJI NARODOWE CZYTANIE

opublikowano: 3 września 2021

 • narodowe czytanie

W tym roku spotykamy się, aby wspólnie przeczytać „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.  Zapraszamy już w najbliższą sobotę (4 września) – czyli jutro - do wysłuchania aktu II scena XII-XV tegorocznej lektury w wykonaniu bibliotekarek z bibliotek w Zblewie oraz z filii. Gdzie będzie można wysłuchać wspólnego czytania? Oczywiście na facebooku – wejdźcie na fanpage naszej biblioteki.  A już od poniedziałku zapraszamy do biblioteki w Zblewie po pamiątkową pieczątkę Narodowego Czytania. Nie zapomnijcie zabrać swojego egzemplarza książki!

ZAPISY NA III BIEG O PUCHAR WÓJTA GMINY ZBLEWO - RUSZYŁY!

opublikowano: 3 września 2021

 • bieg

Można już zapisać się na III Bieg o Puchar Wójta Gminy Zblewo. Tegoroczna edycja wpisana jest w cykl Biegowego Grand Prix Kociewia. W tym roku bieg zaplanowano na 26 września (niedziela). Dystans biegu głównego wynosi ok. 15 km, a marszu nordic walking – ok. 5 km. Każdy uczestnik otrzyma m.in. pamiątkowy medal, a na zwycięzców czekają puchary i atrakcyjne nagrody finansowe.

GOK ZAPRASZA NA WERNISAŻ

opublikowano: 1 września 2021

 • wernisaż

Już w najbliższy piątek - 3 września o godz. 15:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie odbędzie się wernisaż prac Barbary Marii Woźniak z Gdańska, która ma rodzinne korzenie w Zblewie. W związku z tym na podstawie zdjęć z roku 1982 powstał cykl obrazów z mieszkańcami naszej miejscowości z tego okresu. Wystawa z tymi pracami będzie dostępna do 17 września. Już dzisiaj GOK w Zblewie serdecznie zaprasza i przedstawia Państwu sylwetkę samej artystki.

WÓJT ARTUR HEROLD ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW NA SPOTKANIE W SPRAWIE STRATEGII ROZWOJU GMINY

opublikowano: 1 września 2021

 • konsultacje

Gmina Zblewo przystąpiła do opracowania strategii rozwoju na lata 2021-2030. Dokument ten opracowuje nam firma zewnętrzna – AMT Partner z Gdańska. Zgodnie z harmonogramem mamy opracowaną diagnozę, a teraz przystępujemy do konsultacji społecznych. W związku z powyższym serdecznie zapraszam Państwa – mieszkańców Gminy Zblewo na spotkanie związane z opracowaniem strategii, które odbędzie się w dniu 08.09.2021 r. (środa) o godzinie 14.00 w GOK Zblewo przy ul. Głównej 40.

NOWA KAPLICZKA W RADZIEJEWIE

opublikowano: 27 sierpnia 2021

 • kapliczka

Niedawno (15 sierpnia) przed kaplicą w Radziejewie uroczyście poświęcono nową kapliczkę. Kapliczkę Jezusa Frasobliwego ufundowała NSZZ Solidarność – Fabryka Mebli Okrętowych FAMOS. Mieszkańcy zaś zbudowali podstawę rzeźby. Zaangażowali się w to dzieło w szczególności: rodzina p.Armatowskich, p.Kromer, p.Lindenau, p.Wika, p.Ziemann i rodzina p.Kmieć. Przypmnijmy, iż to już kolejna kapliczka, która stanęła ostatnio na terenie borzechowskiej parafii...

KIEROWNIK GOPS ZAPRASZA: MOBILNY PUNKT KONSULTACYJNY 300+

opublikowano: 27 sierpnia 2021

 • gops

Już 14 września 2021 r. w Zblewie czekać będzie na Państwa mobilny punkt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Warto przyjść, bo będzie m.in. możliwość skorzystania z pomocy w zakładaniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, który niezbędny jest do ubiegania się o świadczenie DOBRY START.

MEMORIAŁ ŚP. MARCINA SMUKAŁA. TO BYŁ MECZ PRZYJAŹNI I PAMIĘCI...

opublikowano: 25 sierpnia 2021

 • memoriał

W sobotnie popołudnie 21 sierpnia na stadionie w Pinczynie odbył się mecz przyjaźni poświęcony pamięci śp.Marcina Smukała. Inicjatywa organizacji meczu powstała w ubiegłym roku, kiedy to po raz pierwszy zostało zorganizowane spotkanie przyjaciół. Organizatorem spotkania był KS Meteor Pinczyn przy współudziale sołtysa Tomasza Boszki oraz pana Adama Kościelnego.

MAMY TO! UNIJNE ŚRODKI NA PRZEDSZKOLA – ZDOBYTE!

opublikowano: 25 sierpnia 2021

 • przedszkola

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłosił właśnie wyniki konkursu „Dla małych Pomorzan”, w ramach którego można było utworzyć dodatkowe miejsca wychowania przedszkolnego, dzięki wsparciu Funduszy Europejskich. I Gmina Zblewo z tego skorzystała. Złożony do konkursu projekt zajął wysokie - III miejsce na liście rankingowej, dzięki czemu został wybrany do dofinansowania.

INFORMACJA ZAKŁADU KOMUNALNEGO GMINY ZBLEWO

opublikowano: 24 sierpnia 2021

 • taryfa

Zakład Komunalny Gminy Zblewo informuje, iż Decyzją nr GD.RZT.70.283.12.2021/D.DW Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie” z dnia 23 lipca 2021 r. została zatwierdzona trzyletnia taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, obowiązująca w okresie...

POWIATOWIZJA - WEŹ UDZIAŁ W WYJĄTKOWYM KONKURSIE MUZYCZNYM!

opublikowano: 24 sierpnia 2021

 • powiatowizja

Jako Europa mamy Eurowizję, a teraz - jako mieszkańcy powiatu starogardzkiego - mamy jeszcze naszą Powiatowizję! Serdecznie zapraszamy do udziału w I Powiatowizji, niecodziennym projekcie Młodzieżowej Rady Gminy Powiatu Starogardzkiego. Masz unikatową możliwość reprezentowania Twojej gminy i zdobycia bardzo atrakcyjnych nagród w pierwszej edycji konkursu Powiatowizji!

SPOTKANIE INTEGRACYJNE KGW Z GMINY ZBLEWO

opublikowano: 23 sierpnia 2021

 • kgw

W gminie Zblewo kochamy nasze Gospodynie! A one same chętnie się ze sobą spotykają i integrują. I właśnie na takie spotkanie – w luźnej, prawdziwie wakacyjnej atmosferze, w Ośrodku NEPTUN nad pięknym jeziorem Borzechowskim Wielkim – wójt Artur Herold zaprosił wszystkie Panie i Panów z 11 KGW działających na terenie Gminy Zblewo.

"PAŃSKA TWÓRCZOŚĆ JEST WIELKIM DAREM..." - JUBILEUSZ 60-LECIA PRACY TWÓRCZEJ EDMUNDA ZIELIŃSKIEGO

opublikowano: 23 sierpnia 2021

 • edmund zieliński

Pan Edmund Zieliński, Honorowy Obywatel Gminy Zblewo, wspaniały artysta i społecznik, niestrudzony propagator sztuki ludowej Kociewia i całego Pomorza – obchodzi właśnie 60-lecie pracy twórczej.  Z tej okazji dziękujemy Panu Edmundowi za Jego pasję i wielkie serce, a także za wielkie zaangażowanie i pracę na rzecz Gminy Zblewo, Kociewia i całego Pomorza. A podziękowania dla Pana Edmunda w imieniu naszej społeczności złożyli wspólnie Wójt Gminy Zblewo Artur Herold i Przewodniczący Rady Gminy Zblewo Leszek Burczyk.

BYŁO PYSZNIE! VII REGIONALNA BITWA KULINARNA W WIRTACH - ZA NAMI...

opublikowano: 23 sierpnia 2021

 • bitwa

W arboretum w Wirtach zorganizowano tegoroczną, prawdziwie wakacyjną edycję Regionalnej Bitwy Kulinarnej.  Przypomnijmy, iż uczestnicy bitwy walczą co roku o tytuł Arcymistrza Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego (jako, że głównym organizatorem wydarzenia jest właśnie ZKP). Motywem przewodnim tegorocznej bitwy było hasło „Z kociewskich pól, łąk, ogrodów, lasów i zagród”, a przywilej organizacji bitwy przypadł Oddziałowi Kociewskiemu ZKP w Zblewie...

RUSZYŁY ZAPISY NA ZAJĘCIA WOKALNE W ZBLEWIE

opublikowano: 23 sierpnia 2021

 • zapisy

To już kolejny sezon w naszym GOK-u, w którym zapraszamy na zajęcia wokalne z nadzwyczaj uzdolnioną i pełną charyzmy wokalistką, instruktorką śpiewu – Anetą Falkowską. Zajęcia będą się odbywać w naszym ośrodku już od 14 września. Kochasz śpiewać? Chcesz udoskonalić swój warsztat? Nie zwlekaj dłużej!  Zacznij swoją przygodę ze śpiewaniem. Zapraszamy serdecznie!

MOBILNY PUNKT SPISOWY W MAŁYM BUKOWCU

 Drodzy Mieszkańcy, cieszymy się, że nasza propozycja mobilnych punktów spisowych w poszczególnych miejscowościach naszej Gminy spotyka się z Państwem uznaniem. Dlatego organizujemy dyżur rachmistrzów dla mieszkańców Małego Bukowca w dniu 21.08.2021r. (sobota) w godz. od 12:00 – 14:00 w świetlicy wiejskiej. 

Wszyscy Mieszkańcy będą mogli dokonać spisu u dyżurujących tam rachmistrzów. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z mobilnych punktów spisowych. Przypominamy jednocześnie, iż osoby spisujące się powinny posiadać numery PESEL wszystkich osób zameldowanych pod danym adresem.  Zapraszamy i czekamy na Państwa!

MOBILNY PUNKT SPISOWY W PINCZYNIE

Drodzy Mieszkańcy, cieszymy się, że nasza propozycja mobilnych punktów spisowych w poszczególnych miejscowościach naszej Gminy spotyka się z Państwem uznaniem. Dlatego organizujemy dyżur rachmistrzów dla mieszkańców Pinczyna w dniu 21.08.2021r. (sobota) w godz. od 17:00 – 20:00 w WDK.

ZAPRASZAMY DO PINCZYNA!

opublikowano: 20 sierpnia 2021

 • Plakat

Już w najbliższą sobotę (21 sierpnia) od godz.17:00 zapraszamy do Pinczyna na festyn sołecko-strażacki. Organizatorzy przygotowali na ten dzień wiele atrakcji. Będzie m.in. ścianka wspinaczkowa i dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci, gry i zabawy, frytki, gofry, wata cukrowa i grill, a wieczorem (od godz.20:00-1:00) – zabawa pod chmurką przy muzyce „na żywo”.

DO 31 SIERPNIA - WNIOSKI O ZWROT AKCYZY ZA PALIWO WYKORZYSTANE W PRODUKCJI ROLNEJ

opublikowano: 18 sierpnia 2021

 • zwrot akcyzy

Wójt Gminy Zblewo informuje wszystkich producentów rolnych, że do 31 sierpnia 2021 roku  można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na rok 2021.

W BYTONI ŚWIĘTOWANO ODPUST ŚW.ROCHA

opublikowano: 18 sierpnia 2021

 • odpust

W niedzielę 15 sierpnia w Bytoni odbył się tradycyjny Odpust Św. Rocha. Była to wspaniała okazja do spotkania się i wspólnego spędzenia czasu przez mieszkańców oraz gości. Organizacją tegorocznego odpustu z wielkim sercem zajęło się Koło Gospodyń Wiejskich w Bytoni i druhowie z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Organizatorzy spisali się na medal, pogoda dopisała wspaniale, a gości – jak co roku - nie brakowało!

WSPANIAŁY SUKCES NASZYCH GAWĘDZIAREK Z PINCZYNA!

opublikowano: 17 sierpnia 2021

 • wiele

Znana gawędziarka z Pinczyna – Krystyna Kamińska odniosła kolejny, wspaniały sukces, tym razem podczas 44. Wielewskiego Turnieju Gawędziarzy. Pani Krystyna wzięła udział w przeglądzie już po raz 23! I po raz kolejny została nagrodzona. Tym razem zajęła II miejsce w kategorii im. Józefa Bruskiego za wspaniałe przedstawienie gadki autorstwa Anny Juraszewskiej pt. „Nasz chleb powszedni”. W przygotowaniach do turnieju jak zawsze mogła liczyć na pomoc niezawodnej Zyty Mikołajewskiej z Pinczyna.

RUSZAJĄ ZGŁOSZENIA NA NAJPIĘKNIEJSZY POMORSKI WIENIEC DOŻYNKOWY

opublikowano: 12 sierpnia 2021

 • Mdp

W tym roku konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy zostanie rozstrzygnięty podczas Dożynek Wojewódzkich w Pelplinie. Odbędą się one 18 września. Każdego roku specjalna komisja ocenia kilkadziesiąt wieńców. W 2019 zaprezentowano aż 45 dzieł. W 2020 roku konkurs się nie odbył. Zapraszamy zatem do udziału w tegorocznej edycji! Przed przygotowaniem wieńca warto zapoznać się z regulaminem konkursu. Mogą w nim wystartować zarówno osoby prywatne, jak i sołectwa, parafie czy koła gospodyń wiejskich.

"DRUŻYNA TO RODZINA!" - MDP PRZY OSP ZBLEWO

opublikowano: 12 sierpnia 2021

 • Mdp

Od 2 miesięcy funkcjonuje nowa drużyna MDP. Pod opieką druhów Dastina, Kajetana i Oskara, zostajemy przygotowywani do udzielania pierwszej pomocy, uczymy się że drużyna to  rodzina i trzeba sobie pomagać. Przygotowywujemy się również, aby wystartować w zawodach strażackich... 

MOBILNY PUNKT SPISOWY W MIRADOWIE

Drodzy Mieszkańcy, cieszymy się, że nasza propozycja mobilnych punktów spisowych w poszczególnych miejscowościach naszej Gminy spotyka się z Państwem uznaniem. Dlatego organizujemy dyżur rachmistrzów dla mieszkańców Miradowa w dniu 15.08.2021r. (niedziela) w godz. od 09:30 – 12:00 w budynku świetlicy wiejskiej.

Wszyscy Mieszkańcy będą mogli dokonać spisu u dyżurujących tam rachmistrzów. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z mobilnych punktów spisowych. Przypominamy jednocześnie, iż osoby spisujące się powinny posiadać numery PESEL wszystkich osób zameldowanych pod danym adresem.  Zapraszamy i czekamy na Państwa!

GOPS PRZYPOMINA: OD 1 SIERPNIA NALEŻY SKŁADAĆ WNIOSKI

opublikowano: 11 sierpnia 2021

 • Logo

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zblewie informuje, że od dnia 1 sierpnia 2021 r. należy składać wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego, dodatków do zasiłku rodzinnego oraz wnioski o ustalenie prawa do specjalnego zasiłku opiekuńczego, jak również wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego... 

KIERMASZ DLA AGATKI - WIELKIE SERCA MIESZKAŃCÓW I WSPANIAŁY WYNIK AKCJI

opublikowano: 10 sierpnia 2021

 • Kiermasz
Podczas ostatniego, czwartkowego targowiska w Zblewie odbył się „Kiermasz dla Agatki”. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był wójt Artur Herold, a całe wydarzenie z jak zawsze wielkim  zaangażowaniem zorganizował GOK w Zblewie. A wszystko po to, by zebrać środki na leczenie i rehabilitację Agatki Turzyńskiej ze Starogardu, która po operacji guza mózgu wymaga dalszej medycznej opieki.

PODWODNE PORZĄDKI W JEZIORZE NIEDACKIM

opublikowano: 6 sierpnia 2021

 • niedackie

To była piękna akcja! Nasze jezioro Niedackie przyciąga i jednoczy wspaniałych ludzi, szanujących i kochających Przyrodę. Najpierw - wiosną - tereny nad jeziorem posprzątały nasze niezawodne Morsy Zblewo, które tak naprawdę dbają o jezioro cały rok. Teraz śmieci zniknęły także z dna jeziora.  A wszystko to za sprawą nurków z bazy nurkowej, którzy mają w tym sezonie nad jeziorem Niedackim swoją bazę.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA I PORADNICTWO OBYWATELSKIE DLA MIESZKAŃCÓW

opublikowano: 5 sierpnia 2021

 • pomoc

Przypominamy, iż po przerwie związanej z pandemią od ponad miesiąca znów działa stacjonarne poradnictwo prawne na terenie naszego powiatu. Często pytają Państwo o dostęp do prawnika, dlatego zachęcamy do korzystania z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz punktów nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu starogardzkiego. 

MAMY PIĘKNE OGRODY!

opublikowano: 4 sierpnia 2021

 • ogrody

Znamy już laureatów konkursu sołeckiego pn. „Najpiękniejsza posesja sołectwo Zblewo”. Ogrody były piękne, dyskusja komisji długa, a werdykt jednomyślny. Nagrodę główną przyznano państwu Monice i Wojciechowi Gnatowskim z ul. Suche Bagno, a kolejne miejsce zajęły Panie: II miejsce – Mirosława Drawska i Anna Piątek, a III – Dorota Bielang i Jolanta Pawłowska.

ZAPRASZAMY NA SŁODKI KIERMASZ DLA AGATKI

opublikowano: 3 sierpnia 2021

 • kiermasz

Włączamy się w kolejną akcję charytatywną i gorąco zapraszamy wszystkich na nasz „Kiermasz dla Agatki”. Na naszym stoisku znajdziecie przepyszne, swojskie ciasta upieczone specjalnie na kiermasz przez nasz Gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich i przez Seniorów z gminnych kół PZERiI. Będą też balony z helem, a oprawę muzyczną i dobrą zabawę zapewni nasz niezawodny DJ MAX. Kiedy i gdzie nas znajdziecie? Już w najbliższy czwartek - 5 sierpnia – na targowisku gminnym.

PRZED NAMI – ŚWIĘTO KOCIEWIA

opublikowano: 3 sierpnia 2021

 • kociewie

Już w piątek 6 sierpnia odbędzie się ŚWIĘTO KOCIEWIA. Jedyne takie wydarzenie, które integruje wszystkie subregiony Kociewia zaznaczając tym samym swoją obecność na wielowiekowym wydarzeniu jakim jest Jarmark św. Dominika. Święto Kociewia rozpocznie Korowód Kociewski, czyli barwny przemarsz Kociewiaków, którzy kolejny raz, śpiewem i tańcem zaproszą mieszkańców Gdańska i turystów do wspólnej zabawy.

„KLIKA” I „FERAJNA” CZYLI KLUB SENIORA W PINCZYNIE

opublikowano: 2 sierpnia 2021

 • klub seniora

Niespełna miesiąc działa w Pinczynie Klub Seniora, a już tętni w nim życie i sporo się tu dzieje! Spotkania, wspólne wyjazdy i przede wszystkim mnóstwo dobrej energii – oto jak mijają pierwsze tygodnie działalności klubu. Klub finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, w ramach projektu „Rozwój usług społecznych na terenie gminy Tczew, Skarszewy oraz Zblewo”.

1 SIERPNIA GODZINA „W”. W HOŁDZIE POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM ZABRZMIĄ SYRENY

opublikowano: 1 sierpnia 2021

 • powstanie

Dzisiaj - 1 sierpnia o godzinie 17:00 (godzinie "W") w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - w naszej Gminie, jak w całym Pomorskiem i całej Polsce, zabrzmią syreny alarmowe. Zatrzymajmy się i oddajmy hołd Bohaterom!

JAK CO ROKU GOŚCILIŚMY PIELGRZYMÓW

opublikowano: 30 lipca 2021

 • pielgrzymka

Dzisiaj - 30 lipca - jak co roku (i to od wielu już lat) przez naszą gminę przeszła rozśpiewana grupa pielgrzymów, zdążająca z Helu na Jasną Górę. To najdłuższa trasa pielgrzymkowa na Jasną Górę! I jak co roku życzliwej gościny w swoich domach udzieli pielgrzymom nasi Mieszkańcy, a przed zblewską świątynią powitał ich nasz ksiądz prałat Zenon Górecki.

JUŻ JUTRO – W SOBOTĘ 31 LIPCA – SPRZĄTAMY JEZIORO NIEDACKIE!

opublikowano: 30 lipca 2021

 • akcja

Baza nurkowa Eco Dive działająca przy Ośrodku Wypoczynkowym w Twardym Dole wyszła ze świetną inicjatywą. A my – Gmina Zblewo wraz z ZUOK Stary Las - z radością się w nią włączyliśmy i wspólnie zapraszamy już jutro – w sobotę 31 lipca – na wielkie sprzątanie naszego pięknego Jeziora Niedackiego.

70. URODZINY KOŁA PZW W PINCZYNIE

opublikowano: 30 lipca 2021

 • JUBILEUSZ

Wędkarze z koła PZW nr 64 z Pinczyna świętują właśnie wspaniały jubileusz 70.-lecia nieprzerwanej działalności. To jedno z najstarszych kół wędkarskich w powiecie starogardzkim. I jedno z najliczniejszych, bo w kole zrzeszonych jest prawie 300 wędkarzy i to nie tylko z gminy Zblewo! Koło jest także bardzo aktywne - co roku organizuje kilka dużych zawodów i imprez wędkarskich. Nic więc dziwnego, że jubileuszowa uroczystość zgromadziła wielu członków koła i rzesze gości

PRZED NAMI WSPANIAŁY KONCERT W PINCZYNIE

opublikowano: 29 lipca 2021

 • Koncert

W sobotę 31 lipca po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45 w kościele parafialnym w Pinczynie odbędzie się koncert instrumentalny w ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Organowego.

Usłyszymy: organy – Gedymin Grubba i bazuna koncertowa – Wojciech Gruba. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na to niezwykłe wydarzenie.

KOLOROWE WAKACJE Z OŚRODKIEM KULTURY

opublikowano: 29 lipca 2021

 • wakacje z gokiem

Dobiega końca pierwszy miesiąc tegorocznych wakacji. Dla wszystkich chętnych dzieci, które całe wakacje lub ich część spędzają w domu, Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie przygotował ciekawą ofertę zajęć i zabawy. Były to m.in.  zajęcia sportowe z Marta Rekowską, podchody, zabawy ruchowe, karaoke, warsztaty „giga bańki mydlane”, zajęcia plastyczne. Nie mogło zabraknąć ulubionej gry naszych dzieci czyli „Zbijaka”.

"BO W ORKIESTRACH JEST SIŁA!"

opublikowano: 29 lipca 2021

 • orkiestra

Nasza Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn wzięła udział w XIV Kaszubskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Gniewinie. Przeczytajcie orkiestrową relację z tego wydarzenia. "Po długiej przerwie od wszelkich imprez masowych udało nam się wziąć udział w tak wspaniałym przedsięwzięciu, podczas którego reprezentowaliśmy naszą Gminę jak i region Kociewia..."

BRAWO KOCHANE PANIE! WIELKI SUKCES GOSPODYŃ Z KGW ZBLEWO

opublikowano: 28 lipca 2021

 • kgw

Kolejny sukces Gospodyń z Gminy Zblewo! Tym razem KGW Zblewo zostało laureatem konkursu kulinarnego zorganizowanego w ramach „Festiwalu KGW Polska od kuchni”. Wojewódzkie eliminacje festiwalu przeprowadzono w sobotę 24 lipca w Parszczycach w gminie Krokowa. Nasze Panie wystawiły do konkursu kulianrnego wyborną sałatkę z topinamburu i konopi. W czym tkwił sekret tego dania? W miłości!

RODZINNA SOBOTA W BIAŁACHOWIE

opublikowano: 28 lipca 2021

 • festyn

W słoneczną, lipcową sobotę (24 lipca) mieszkańcy sołectwa Białachowo bawili się na dorocznym Festynie Rodzinnym. I jak zawsze była wspaniała zabawa! Organizatorzy festynu zadbali o to, by w to piękne, sobotnie popołudnie nikt się nie nudził. Było wesoło, smacznie i ciekawie! Oczywiście najwięcej atrakcji czekało na najmłodszych, dla których przygotowano m.in. dmuchany zamek, konkursy sportowe z nagrodami oraz ściankę wspinaczkową.

KONCERT NA 2 MISTRZÓW, 3 TRĄBKI 1300 PISZCZAŁEK!

opublikowano: 27 lipca 2021

 • koncert

W niedzielę 25 lipca w zblewskim kościele odbyła się prawdziwa uczta muzyczna w wykonaniu dwóch artystów: organisty - Patryka Podwojskiego oraz trębacza Jakuba Szynal. Koncert był wyjątkowy z kilku powodów. Po raz pierwszy słuchacze mieli okazję poprzez transmisję obrazu w prezbiterium obserwować skomplikowaną grę na organach oraz obserwować grę na kilku rodzajach trąbki...

TO OSTATNIA CHWILA, BY ODDAĆ GŁOS NA NASZE KGW ZBLEWO! GŁOSUJMY!

opublikowano: 23 lipca 2021

 • kgw

To już naprawdę ostatnia chwila, by oddać głos na nasze Gospodynie z KGW Zblewo, które biorą udział w „Festiwalu KGW Polska od kuchni”. Gorąco zachęcamy do wsparcia naszych Pań – oddanie głosu jest bezpłatne, wystarczy wejść na facebooka – na profil Festiwalu i zalajkować zdjęcia naszego Koła.

JUŻ W TĘ NIEDZIELĘ - KONCERT MUZYKI ORGANOWEJ

opublikowano: 19 lipca 2021

 • KONCERT

W najbliższą niedzielę (25 lipca) o godz.11:00 prawdziwa gratka dla miłośników muzyki organowej. Zapraszamy serdecznie na koncert w wykonaniu organisty Patryka Podwojskiego oraz trębacza Jakuba Szynal do naszego kościoła pw. św. Michała Archanioła w Zblewie. W programie znajdą się najpiękniejsze arcydzieła muzyki oraz improwizacje organowe.

ZAPRASZAMY NA FESTYN DO BIAŁACHOWA

opublikowano: 19 lipca 2021

 • festyn

Już w najbliższą sobotę (24 lipca) zapraszamy do gościnnego Białachowa na Festyn Rodzinny. Organizatorzy imprezy – Sołtys i Rada Sołecka oraz KGW Białachowo – przygotowali wiele atrakcji. Panie Gospodynie – jak zawsze - zadbają o pyszne, swojskie jedzenie. W programie także m.in. zabawy dla dzieci – ścianka wspinaczkowa i dmuchańce oraz świetna muzyka – zagra nasza CZARNANUTA. Będą też niespodzianki i wiele upominków do wygrania. W tym radosnym dniu Białachowo nie zapomina o tych, którzy potrzebują naszej wspólnej pomocy, dlatego podczas imprezy odbędzie się zbiórka do puszki dla maleńkiej Oli Dzienniak ze Studzienic.

JUŻ OD PONIEDZIAŁKU RUSZAJĄ ZAPISY NA BADANIA W RAMACH "BIAŁEJ SOBOTY" W GMINIE ZBLEWO

opublikowano: 16 lipca 2021

 • biała sobota

Już 31 lipca w Zblewie odbędzie się ważna akcja profilaktyki zdrowia pn. „Biała Sobota”. Na badania można zapisać się już od poniedziałku (19 lipca). W ramach „Białej Soboty” będzie można wykonać badania USG 4D ciążowe, piersi oraz węzłów chłonnych. Każda z Pań biorących udział w akcji, zostanie również przeszkolona z samobadania piersi.

„CYFROWE ZBLEWO” – GRANT DLA GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ZBLEWIE!

opublikowano: 16 lipca 2021

 • grant

Mamy naprawdę świetne wieści, które ucieszą z pewnością wszystkich mieszkańców! Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie zdobył właśnie grant – ponad 145 tysięcy zł - na konwersję cyfrową naszego GOK-u! To będzie prawdziwa, techniczna rewolucja.

OGNISKO CHÓROWE

opublikowano: 16 lipca 2021

 • ognisko

W minioną niedzielę, na posesji p. Janiny Bara, wdowy po Stanisławie Bara – byłym działaczu naszej grupy śpiewaczej, członkowie chóru parafialnego spotkali się na corocznym ognisku. Ze śpiewem na ustach, w doskonałych humorach i z upieczoną kiełbaską w dłoni, zaplanowany wcześniej wieczór przebiegał w przecudownej atmosferze, która udzieliła się wszystkim uczestnikom imprezy. Na pieczeniu kiełbasek nie mogło zabraknąć ks. Prałata Zenona Góreckiego, który zawsze jest z nami i wprowadza przesympatyczny klimat spotkania. Gościem specjalnym ogniska była matka księdza Zenona, pani Pelagia.

RUSZYŁY ROBOTY DROGOWE NA UL. SZKOLNEJ W BORZECHOWIE. PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA

opublikowano: 15 lipca 2021

 • szkolna

Wójt Gminy Zblewo uprzejmie informuje, że rozpoczęły się prace budowlane dotyczące remontu nawierzchni drogi powiatowej nr 2704G na odcinku Wirty - Borzechowo. Zamierzenie inwestycyjne wykonywane jest przez Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Starogardzie Gdańskim.

OSP SEMLIN: WAŻNY KROK DO PRZODU!

opublikowano: 13 lipca 2021

 • semlin

Niezmiernie nam miło iż możemy się Państwu pochwalić urządzeniem które realnie wpłynie na bezpieczeństwo naszej okolicy. Mowa o stacji obiektowej DSP - 52L która pozwala na alarmowanie jednostki przez Państwową Straż Pożarną a więc i ratowników. Stacja wysyła komunikat na telefony komórkowe jednocześnie do wszystkich naszych ratowników uruchamiając syrenę.

UWAGA ROLNICY - WAŻNA INFORMACJA NT ODBIORU FOLII Z GOSPODARSTW

opublikowano: 12 lipca 2021

 • ważne

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Chętnych rolników prosimy o złożenie deklaracji dot. ilości odpadów które chcieliby zutylizować w ramach programu do 15 sierpnia 2021 r. do punktu informacji w Urzędzie Gminy Zblewo. Odbiór folii rolniczych nastąpi w 2022 r.  

 

NASZ NOWY PRZYSTANEK KOCIEWIE! JAKI BĘDZIE? ZAGŁOSUJ!

opublikowano: 12 lipca 2021

 • głosuj

Drodzy Mieszkańcy, mili Przyjaciele Gminy Zblewo! Drugi z naszych Przystanków Kociewie jest już wyremontowany. Znajduje się on w Bytoni, przy DK22 – na granicy Gminy Zblewo (od strony Gminy Kaliska, na wysokości Almaxu). Czas, aby coś tu zmalować. Prosimy Was o radę! Haft kociewski czy zwierzęta? Głosowanie trwa do północy!

ŚDS ŁĄCZY... "ZWYCZAJNY-NIEZWYCZAJNY PAN EDWARD I 95. LAT PANI FRANCISZKI

opublikowano: 7 lipca 2021

 • śds

Dzisiaj tj. w środę (7 lipca) Środowiskowy Dom Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim zorganizował „Piknik Rodzinny” w Wirtach.  To był przepiękny i wyjątkowy dzień, pełen gości, wzruszeń i niespodzianek. Jak podkreśla Grzegorz Formela, kierownik GOPS w Zblewie i gospodarz pikniku, ideą tego spotkania miała być możliwość spotkania się rodziny ŚDS-u po długim czasie izolacji związanej z koronawirusem. Jednak – jak się okazało - dzień ten przyniósł wiele niespodzianek i okazał się prawdziwym świętem dla całej społeczności ŚDS-u.

UWAGA! OSTRZEŻENIE METEO - BURZE Z GRADEM/2

opublikowano: 7 lipca 2021

 • burza

Uwaga, dzisiaj w nocy (8/9 lipca) może wystąpić bardzo niebezpieczna pogoda - silny układ burzowy dotrze z południa Polski również nad nasz region. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Poinformujmy innych i śledźmy bieżące ostrzeżenia pogodowe.

ZAUWAŻYŁEŚ DZIKIE WYSYPISKO ŚMIECI? REAGUJ!

opublikowano: 6 lipca 2021

 • smieci

Coraz częściej docierają do nas sygnały o dzikich wysypiskach lub zaśmiecaniu naszych ulic, skwerów i innych miejsc publicznych. Apelujemy, abyście reagowali drodzy Państwo i zgłaszali takie sytuacje. Jak to zrobić? Warto też zwrócić uwagę na problem zachowania czystości po naszych psach. Sprzątajmy po naszych pupilach! To nie tylko nasz obowiązek, wynikający z regulaminu utrzymania czystości, ale zróbmy to z szacunku dla naszych sąsiadów i innych mieszkańców.

STRATEGIA ROZWOJU GMINY – WYPEŁNIJ ANKIETĘ!

opublikowano: 3 lipca 2021

 • ankieta

Szanowni Państwo, w związku z opracowywaniem Strategii Rozwoju Gminy Zblewo na lata 2021 - 2030 zapraszamy Państwa do udziału w badaniu ankietowym. Celem ankiety jest zebranie Państwa opinii na temat potrzeb i kierunków rozwoju naszej Gminy. Kwestionariusz ankiety mogą Państwo wypełniać do 26 lipca 2021 roku. Wnioski z badania zostaną wykorzystane do opracowania projektu Strategii Rozwoju Gminy Zblewo na lata 2021 - 2030.

ZAKŁAD KOMUNALNY INFORMUJE

opublikowano: 3 lipca 2021

 • ZAKŁAD

Zakład Komunalny Gminy Zblewo uprzejmie informuje, iż w związku z planowaną modernizacją ulicy Semlińskiej w Pinczynie od 5 lipca 2021 r. rozpoczną się prace związane z wymianą studni kanalizacyjnych. W związku z prowadzonymi pracami mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym.

WAKACJE W GMINIE ZBLEWO: NURKUJ W JEZIORZE W TWARDYM DOLE!

opublikowano: 2 lipca 2021

 • nurkowanie

Wszyscy kochamy czas wakacji! Serdecznie zapraszamy do wypoczynku na terenie Gminy Zblewo. Mamy dla Was fantastyczne atrakcje, któe chcemy Wam pokazać. Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy chcielby przedstawić swoją ofertę aktywnego wypoczynku na terenie naszej gminy. Napiszcie do nas, a my opowiemy o Was naszym Mieszkańcom i Gościom. Dzisiaj - zapraszamy do nurkowania w Twardym Dole.

ULICA GAJOWA (BOCZNA) W PINCZYNIE: ZAGLĄDAMY NA PLAC BUDOWY

opublikowano: 2 lipca 2021

 • gajowa

Jedną z najważniejszych inwestycji drogowych realizowanych obecnie przez Gminę Zblewo jest budowa ul. Gajowej (bocznej) w Pinczynie. Zaglądamy na plac budowy aby sprawdzić, jak postępują prace.

BUDOWA PRZEDSZKOLA W ZBLEWIE: MURY PNĄ SIĘ DO GÓRY!

opublikowano: 2 lipca 2021

 • DSC_2260 (2)

Pod koniec czerwca – a dokładnie 22 czerwca – Gmina Zblewo podpisała umowę z wykonawcą budowy naszego przedszkola – firmą LK INWEST Sp. z o.o. z Wrocławia. Niezwłocznie, bo jeszcze tego samego dnia przekazaliśmy firmie plac budowy. I już widać pierwsze efekty prac budowlanych.

TO JUŻ WAKACJE! A JAK ZAKOŃCZYLIŚMY ROK SZKOLNY?

opublikowano: 2 lipca 2021

 • WAKACJE

Tegoroczna uroczystość zakończenia roku szkolnego była wyjątkowa. Dnia 25 czerwca 2021r. nadano naszej szkole  nowy sztandar, którego fundatorem była Rada Rodziców. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, podczas której ksiądz proboszcz Adam Kapelusz poświęcił sztandar.  

DRODZY UCZNIOWIE, DRODZY ABSOLWENCI - GRATULUJEMY!

opublikowano: 2 lipca 2021

 • absolwenci

25 czerwca 2021r. na długo pozostanie w pamięci uczniów szkoły w Zblewie jako wyjątkowy dzień. Klasy II – VII oraz oddziały przedszkolne po uroczystej mszy świętej powróciły do szkoły i spotkały się ze swoimi wychowawcami, aby odebrać swoją cenzurkę i nagrody. Uczniom podczas krótkich spotkań z wychowawcami przypomniano o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji oraz sytuacji epidemiologicznej Covid 19. Natomiast uczniowie z oddziałów I i VIII otrzymali swoje świadectwa w trakcie uroczystości, bo w obecności zaproszonych gości i, ze względu na pandemię, nielicznych rodziców.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne