Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

WYBORY 2020 – II TURA: CHCESZ GŁOSOWAĆ POZA MIEJSCEM ZAMIESZKANIA? WAŻNE TERMINY!
2020.07.07

WYBORY 2020 – II TURA: CHCESZ GŁOSOWAĆ POZA MIEJSCEM ZAMIESZKANIA? WAŻNE TERMINY!

Już 12 lipca odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Trwają wakacje, dlatego pamiętajmy, aby zadbać o to, byśmy mogli oddać swój głos bez względu na to, gdzie będziemy. Warto więc zabrać ze sobą zaświadczenie o prawie do głosowania lub dopisać się do spisu wyborców - jeśli nie zrobiliśmy tego przed I turą.

-
2020.07.07

JUŻ W SIERPNIU - MOBILNY PUNKT KRWIODAWSTWA W ZBLEWIE

Jak nasi Mieszkańcy zapewne pamiętają, w marcu do Zblewa miał przyjechać krwiobus. Niestety, pandemia pokrzyżowała te plany i zbiórka krwi została wówczas odwołana. Znamy już jednak nowy termin akcji. Mobilny Punkt Krwiodawstwa pojawi się w Zblewie 21 sierpnia (piątek). Serdecznie zapraszamy!

SPOTKANIE DLA ROLNIKÓW W SPRAWIE USUWANIA FOLII ROLNICZYCH. UWAGA WNIOSKODAWCY - OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!
2020.07.06

SPOTKANIE DLA ROLNIKÓW W SPRAWIE USUWANIA FOLII ROLNICZYCH

Mamy świetne wieści dla rolników, którzy złożyli wnioski w sprawie usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Uprzejmie informujemy, iż zadeklarowana ilość odpadów zostanie odebrana od rolników w całości, bez żadnej dopłaty. O szczegółach poinformujemy Państwa na spotkaniu, na które zapraszamy 15 lipca o godz.10.00...

PIERWSZA EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA ZBLEWO-WIELE ZA NAMI!
2020.07.06

PIERWSZA EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA ZBLEWO-WIELE ZA NAMI!

Już jesteśmy po Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ze Zblewa na Kalwarię Wielewską - jedyną w diecezji pelplińskiej. Przypomnijmy, iż pielgrzymi wędrowali w nocy z piątku na sobotę (3/4 lipca). Zapraszamy na krótkie podsumowanie tego szczególnego wydarzenia - oto garść wspomnień, refleksji i podziękowań Sztabu EDK Zblewo.

NA LĄDZIE I NA WODZIE...
2020.07.06

NASI STRAŻACY CZUWAJĄ NA LĄDZIE I NA WODZIE...

Wakacje, które się właśnie rozpoczęły kojarzą się wszystkim z wypoczynkiem, beztroską i oderwaniem od problemów dnia codziennego. Dla naszych druhów strażaków jest to zaś okres wzmożonej pracy i gotowości do działań nie tylko pożarniczych czy drogowych, ale także na wodzie.

-
2020.07.01

SIŁOWNIA W ZBLEWIE ZAPRASZA OD 6 LIPCA

Uprzejmie informujemy, iż już od najbliższego poniedziałku tj. 6 lipca siłownia w Zblewie wznowi swoją działalność. Siłownia będzie funkcjonować z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z obecną sytuacją epidemiczną, zgodnie z wytycznymi, z którymi można zapoznać się w serwisie gov.pl (tutaj – link).

OD 1 SIERPNIA NASZE PRZEDSZKOLA WZNOWIĄ DZIAŁALNOŚĆ
2020.07.01

OD 1 SIERPNIA NASZE PRZEDSZKOLA WZNOWIĄ DZIAŁALNOŚĆ

Od 1 sierpnia nasze przedszkola w Pinczynie oraz w Zblewie, a także Klubik Dziecięcy w Pinczynie zostaną otwarte. Kierując się troską o jak najpełniejsze zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkoli,  pobyt dzieci w przedszkolach  będzie zorganizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi...

-
2020.06.30

KTO ZDOBYŁ WĘDKARSKI PUCHAR WÓJTA?

W niedzielny ranek (28 czerwca) nad jeziorem Wielkim w Strudze miłośnicy wędkowania spotkali się na pierwszych po „odmrożeniu” codzienności zawodach wędkarskich. W niedzielnych rozgrywkach startowało 26 zawodników, w tym jedna zawodniczka! Pogoda podczas wędkowania dopisała, a ryby „brały” i to jak! A do kogo trafił Puchar Wójta Gminy Zblewo?

„Bitwa o wozy” – MSWiA SFINANSUJE WOZY STRAŻACKIE DLA GMIN O NAJWYŻSZEJ FREKWENCJI WYBORCZEJ
2020.06.26

WYBORY 2020: „Bitwa o wozy” – LICZY SIĘ FREKWENCJA!

  – W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki – powiedział wiceminister Maciej Wąsik.  Liczy się więc obecność każdego z nas, a jest o co walczyć!

28 CZERWCA - WYBORY PREZYDENCKIE
2020.06.26

28 CZERWCA - WYBORY PREZYDENCKIE

Już w najbliższą niedzielę  tj. 28 czerwca – wybory prezydenckie. Głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie od godz. 7.00 do godz. 21.00. Przypominamy adresy Obwodowych Komisji Wyborczych w Gminie Zblewo, w których będziemy mogli oddać swój głos.

ABSOLUTORIUM - JEDNOGŁOŚNIE!
2020.06.26

ABSOLUTORIUM - JEDNOGŁOŚNIE!

Na ostatniej, przedwakacyjnej sesji (25 czerwca) radni Rady Gminy Zblewo uchwalili absolutorium dla wójta Gminy Zblewo. I byli w tym jednomyślni!  Głosowanie nad absolutorium poprzedziło przedstawienie licznych sprawozdań, opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej i wniosków oraz „Raportu o stanie gminy”.

 

-
2020.06.26

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS... - PANI GABRYSIA PRZECHODZI NA EMERYTURĘ

Wraz z zakończeniem tego roku szkolnego, Gabriela Prengel – nauczycielka PSP w Zblewie, po 36 latach pracy przechodzi na emeryturę. Z tej okazji koleżanki i koledzy zgotowali dla Niej specjalną niespodziankę.

-
2020.06.26

"PIĘKNA WIEŚ 2020". KTO ZWYCIĘŻYŁ W TYM ROKU?

Znamy już tegorocznego laureata gminnego etapu konkursu „Piękna Wieś 2020”. Zwycięzcą zostało Borzechowo.  Sołtys Borzechowa Renata Klimowicz oraz radny Janusz Czubek nie kryją radości, bo jak mówią, społeczność Borzechowa jest bardzo zaangażowana w sprawy swojej Małej Ojczyzny. I widać to „gołym okiem”.

-
2020.06.25

ZOBACZ NIEZWYKŁE KARTKI O HISTORII PINCZYNA, ZROBIONE PRZEZ DZIECI I MŁODZIEŻ

Kreatywność i pamięć o przodkach mimo wszystko... - to zdalny konkurs, zorganizowany w ramach obchodów 50-lecia istnienia budynku szkoły w Pinczynie. Tematem konkursu była kartka o Pinczynie i księdzu S.Hoffmannie. Na konkurs wpłynęły prace, które zachwyciły jury i  z pewnością urzekną również Państwa...

-
2020.06.25

#SUPERKODERZY Z BORZECHOWA!

Z dumą ogłaszamy, że Publiczna Szkoła Podstawowa im. O. Flawiana Słomińskiego w Borzechowie dostała się do programu #SuperKoderzy! I zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w darmowych warsztatach programowania, które będą odbywać się pod hasłem “Wakacje z Gigantami”. “ Program startuje już 7 lipca, a link do zapisów - tutaj...

-
2020.06.25

MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ!

Adam Korol to legenda polskiego wioślarstwa, gdańszczanin, 4-krotny mistrz świata, mistrz olimpijski, mistrz Europy. Radosław Piątek ma 12 lat, jest uczniem Publicznej Szkoły Podstawowej w Zblewie, wygrał konkurs literacki "Moja ulubiona dyscyplina sportu i wybrany idol sportowy". W nagrodę Radek spotkał się ze swoim idolem.

-
2020.06.25

KOMUNIKAT ZAKŁADU KOMUNALNEGO: BĘDĄ KONTROLE!

W związku z odprowadzaniem deszczówki przez mieszkańców Gminy Zblewo do kanalizacji sanitarnej Zakład Komunalny Gminy Zblewo informuje, iż w lipcu i w sierpniu 2020 r. zostaną przeprowadzone kontrole mające na celu wykrycie nielegalnych podłączeń.

ŁĄCZYMY SIĘ W SMUTKI I ŻAŁOBIE...
2020.06.22

ŁĄCZYMY SIĘ W SMUTKU I ŻAŁOBIE...

Panu Marcinowi Peek, Radnemu Rady Gminy Zblewo, wyrazy głębokiego współczucia i żalu z powodu śmierci Mamy oraz słowa wsparcia i otuchy w tych trudnych chwilach składają Przewodniczący Rady Gminy Zblewo Leszek Burczyk  i Wójt Gminy Zblewo Artur Herold.

WĘDKARZE ZAPRASZAJĄ NA PIERWSZE W TYM SEZONIE ZAWODY!
2020.06.22

WĘDKARZE ZAPRASZAJĄ NA PIERWSZE W TYM SEZONIE ZAWODY!

Koło Polskiego Związku Wędkarskiego 64 Pinczyn informuje, iż w najbliższą niedzielę tj.  28.06.2020 r. od godziny 6.00 do 14.00 organizowane są zawody Gruntowe o Puchar Wójta Gminy Zblewo na jeziorze  Wielkim w miejscowości Struga. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

-
2020.06.22

DĄB WÓJTÓW NA 30-LECIE SAMORZĄDNOŚCI

Z okazji rocznicy odrodzenia samorządności w Polsce, wójt Artur Herold zaprosił na spotkanie wszystkich wójtów Gminy Zblewo ostatniego 30-lecia.  To wyraz szacunku i uznania dla dokonań poprzedników, bo jak mówi A.Herold, sukces i rozwój Zblewa jest wspólną zasługą wszystkich kadencji samorządowców. Zaproszenie wójta przyjęli...

-
2020.06.19

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE DLA POWIATU STAROGARDZKIEGO: BURZE/2

Dzisiaj tj. w piątek 19 czerwca czeka nas niebezpieczna pogoda. IMGW wydał dla naszego regionu ostrzeżenie przed silnymi burzami *2 stopnia. Apelujemy o zachowanie ostrożności i śledzenie bieżących komunikatów i ostrzeżeń meteo.

-
2020.06.19

I BIEG RUNNERS AGAINST COVID: NASZA „ZŁOTA KAMILA” - NAJLEPSZA!

Nasza „złota Kamila” czyli wielokrotna zwyciężczyni wielu biegowych imprez – Kamila Grzonka z Sekcji Lekkoatletycznej KS Sokół Zblewo - była najszybsza wśród kobiet w pierwszym biegu z cyklu 1. Biegowego Wirtualnego Grand Prix Polski #RunnersAgainstCovid.

 

-
2020.06.17

PODWÓJNE DIAMENTOWE GODY

W mijającym tygodniu świętowaliśmy dwa, wyjątkowe Jubileusze naszych Mieszkańców. Diamentowe Gody obchodzili bowiem państwo Maria i Tadeusz Libera ze Zblewa i państwo Jadwiga i Franciszek Kowalscy z Pinczyna. Jubilaci zachowali zdrowie i są pełni uśmiechu. W otoczeniu rodziny – dzieci, wnuków, prawnuków, cieszą się z pięknego jubileuszu.

ZAKAŁD KOMUNALNY PRZYPOMINA - KASA CZYNNA, WZNOWIONY ODCZYT WODOMIERZY
2020.06.17

ZAKŁAD KOMUNALNY PRZYPOMINA - KASA CZYNNA, WZNOWIONY ODCZYT WODOMIERZY

Zakład Komunalny Gminy Zblewo przypomina, że w związku ze znoszeniem obostrzeń związanych z COVID-19 kasa Zakładu  jest ponownie czynna. Został  także wznowiony odczyt wodomierzy przez inkasenta.

RUSZYŁ NABÓR NA RACHMISTRZA SPISOWEGO. ZGŁOŚ SIĘ!
2020.06.17

RUSZYŁ NABÓR NA RACHMISTRZA SPISOWEGO. ZGŁOŚ SIĘ!

Nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych odbywa się w okresie od 15 czerwca 2020 r. do 8 lipca 2020 r.  Kandydaci na rachmistrzów terenowych zgłaszają się do urzędu gminy, gdzie podają swoje dane oraz oraz informacje, o których mowa w art. 20 ust. 1 ustawy PSR 2020.. Zapraszamy do zapoznania się z procedurą naboru.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne