Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

-
2019.10.22

"PAMIĘĆ TRWALSZA NIŻ KAMIEŃ…" - ODSŁONIĘCIE POMNIKA W CISIE

„To nie jest zwykła uroczystość. To przywrócenie życia tym wszystkim, którzy odeszli…” – te słowa najlepiej oddają przesłanie uroczystości, która w sobotę (19 października) odbyła się w Cisie. A padły one z ust 94-letniej Ireny Piekarskiej, najstarszej mieszkanki Cisa, ostatniego żyjącego świadka tragicznych losów mieszkańców tej wsi z czasów II wojny światowej.

 

SUKCESY MŁODYCH BIEGACZY Z PINCZYNA
2019.10.22

SUKCESY MŁODYCH BIEGACZY Z PINCZYNA

Wielki sukces osiągnęły reprezentacje dziewcząt i chłopców PSP w Pinczynie w sztafetowych biegach przełajowych rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W finale wojewódzkim, który odbył się 16 października w Gdyni dziewczęta zajęły IV, a chłopcy II miejsce.  Nasze drużyny walczyły w stawce 18 drużyn z całego województwa.

kapusta
2019.10.21

WIELKIE TRAMPANIE KAPUSTY W BORZECHOWIE!

Już po raz czwarty Koło Gospodyń Wiejskich „Modraki” z Borzechowa zaprosiło mieszkańców i gości na wspólne, wielkie, borzechowskie kiszenie kapusty.  I okazało się, że to wielka frajda! Nikt się nie nudził – wręcz przeciwnie, trampać i ubijać kapustę w wielkiej, drewnianej beczce chciał każdy. A pracy nie brakowało, bo do wielkiego kiszenia zużyto 60 kg poszatkowanej kapusty!

 

WEJŚCIÓWKI NA FILM "SZPĘGAWSK 1939 - ZBRODNIA POMORSKA" - WYCZERPAŁY SIĘ. KOLEJNE SENASE JUŻ W TĘ NIEDZIELĘ!
2019.10.21

PILNE! WEJŚCIÓWKI NA FILM "SZPĘGAWSK 1939 - ZBRODNIA POMORSKA" - WYCZERPAŁY SIĘ. KOLEJNE SEANSE JUŻ W TĘ NIEDZIELĘ!

Uwaga -  wejściówki na projekcję filmu „Szpęgawsk 1939 – Zbrodnia Pomorska”, zaplanowaną na 25 października (tj. najbliższy piątek) - wyczerpały się.  W związku z ogromnym zainteresowaniem Mieszkańców odbędą się dodatkowe projekcje –  już w najbliższą niedzielę 27 października (godz.18:00 oraz 20:00) ...

KOMUNIKAT ZAKŁADU KOMUNALNEGO W SPRAWIE WODY
2019.10.21

KOMUNIKAT W SPRAWIE WODY

Zakład Komunalny Gminy Zblewo informuje, iż w związku z trwającą przebudową stacji uzdatniania wody w Jeziercach, w miejscowościach: Kleszczewo Kościerskie, Jezierce, Semlin, Semlinek, Wałdówko, Lipia Góra Mała i Tomaszewo może wystąpić czasowe pogorszenie parametrów wody przeznaczonej do spożycia tj. barwy i mętności. Planowana przebudowa technologii na stacji zakończy się do dnia 15.12.2019 r. Za utrudnienia te przepraszamy.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy]

Informacje techniczne