Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

WÓJT UGOŚCIŁ GOSPODYNIE Z KGW

opublikowano: 17 stycznia 2019

 • kgw

Przez cały rok nasze Panie Gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich są na niemalże każdej imprezie i wydarzeniu kulturalnym w naszej gminie. Z reguły jednak – pracują: a to przygotowują piękne stoiska, dekoracje, przetwory, a to gotują i promują naszą tradycje i zwyczaje. Tym razem było jednak nieco inaczej… Wójt Artur Herold zaprosił bowiem Panie na spotkanie noworoczne, na którym to właśnie one - nasze Gospodynie - były gośćmi specjalnymi! Zostały zatem ugoszczone najpiękniej, jak można. W ten właśnie sposób wójt Artur Herold chciał podziękować naszym Paniom za aktywność, liczne inicjatywy i społeczną pracę w minionym roku.

SPOTKANIE NOWOROCZNE MIESZKAŃCÓW SOŁECTWA KAROLEWO

opublikowano: 17 stycznia 2019

 • karolewo

W niedzielne popołudnie (13 stycznia) w Piesienicy odbyło się spotkanie noworoczne mieszkańców sołectwa Karolewo. Uroczystość zorganizował sołtys Stanisław Fojut wraz z Radą Sołecką, Kołem Gospodyń Wiejskich oraz miejscową jednostką OSP. Mieszkańcy spotkali się w świetlicy wiejskiej, pięknie przygotowanej na tę szczególną okazję. Na stołach pyszniły się swojskie potrawy i pyszne kuchy, przygotowane – oczywiście - przez Panie Gospodynie z KGW. Dziękując wszystkim za przybycie, sołtys Stanisław Fojut nie ukrywał radości, że mieszkańcy wchodzą w ten nowy rok razem

PROŚBA O POMOC. ZAGINĄŁ PIES. CZEKA NAGRODA!

opublikowano: 17 stycznia 2019

 • PIES

Publikujemy prośbę pani Ewy o pomoc w odnalezieniu jej czworonożnego przyjaciela. Pies zaginął na początku roku w okolicach Zblewa. Zrozpaczeni właściciele będą wdzięczni za jakiekolwiek informacje na temat ich pupila. Dotychczasowe poszukiwania nie przyniosły rezultatu.

W PINCZYNIE GRALIŚMY BEZ FOCHA!

opublikowano: 17 stycznia 2019

 • wośp

W drugą niedzielę stycznia, jak co roku od 20. lat Pinczyn grał z Wielką Orkiestrą  Świątecznej Pomocy, która podczas tegorocznego 27 finału zbierała pieniądze dla pięćdziesięciu placówek specjalistycznych leczących chore dzieci w Polsce, które swoim zasięgiem obejmują cały kraj.  Po raz kolejny graliśmy ze sztabem WOŚP w Tczewie. Organizacją 27 finału WOŚP zajęła się p. Ewa Niemczyk. W tym roku pobiliśmy kolejny swój własny rekord, z którego jesteśmy dumni, a kwota, którą zebraliśmy i przekazaliśmy  na konto fundacji wynosi: 25.225,18 zł. i 6 EURO.

ŻAŁOBA NARODOWA PO ŚMIERCI PREZYDENTA GDAŃSKA

opublikowano: 17 stycznia 2019

 • żałoba

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszono żałobę narodową. Żałoba będzie obowiązywać od jutra tj. piątku (18 stycznia) od godziny 17.00 to jest od momentu, w którym nastąpi wyprowadzenie trumny do Bazyliki Mariackiej w formie pochodu ulicami miasta, do soboty (19 stycznia) do godziny 19.00.  W czasie żałoby narodowej flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu.

WOJEWODA POMORSKI OGŁASZA ŻAŁOBĘ NA TERENIE WOJEWÓDZTWA

opublikowano: 15 stycznia 2019

 • żałoba

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Pawła Adamowicza, odpowiadając na potrzebę zamanifestowania jedności społecznej - podjąłem decyzję o ogłoszeniu żałoby na terenie województwa pomorskiego, która trwać będzie do dnia pogrzebu śp. Pawła Adamowicza./ Dariusz Drelich, Wojewoda Pomorski/.

ZMARŁ ŚP. PAWEŁ ADAMOWICZ. DZIŚ WSZYSCY JESTEŚMY GDAŃSZCZANAMI...

opublikowano: 14 stycznia 2019

 • paweł adamowicz

Z przeogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Dla nas wszystkich jest to niewyobrażalna tragedia, w którą wciąż trudno nam uwierzyć. Zapamiętamy Pana Prezydenta nie tylko jako pełnego pasji samorządowca, który ponad wszystko kochał Gdańsk, ale także jako radosnego, otwartego i życzliwego Człowieka, który kochał ludzi. Łączymy się z Rodziną Pana Prezydenta w wielkim smutku i szczerej modlitwie. Głęboko solidaryzujemy się z całą społecznością Gdańska... Dziś wszyscy jesteśmy Gdańszczanami…

GADKI, ŚPIEWKI I LEBERKA.. czyli WIECZÓR KOCIEWSKI W ZBLEWIE

opublikowano: 14 stycznia 2019

 • kgw

Sobotni wieczór (12 stycznia) w Zblewie był prawdziwym, wielkim świętem Kociewia! A wszystko to za sprawą niesamowitych Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Zblewie,  które przygotowały i zaprosiły mieszkańców na pokaz „Tradycji i obrzędów kociewskich”. Impreza przyciągnęła do zblewskiego GOK-u wielu miłośników Kociewia i kociewskiej kultury. I było warto! Panie Gospodynie udowodniły bowiem, że nasze kociewskie tradycje są naprawdę ciekawe i warto je znać! „Pomysł był prosty, bo - prosto z serca! Chciałyśmy pokazać nasze kociewskie tradycje, zwyczaje, jak to kiedyś bywało… Czas tak szybko biegnie i dzisiaj niewiele osób już pamięta, co to jest darcie pierza, heklowanie czy „ruchanie chleba”! - opowiada Regina Umerska.

WIELKA - ZBLEWSKA - ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

opublikowano: 14 stycznia 2019

 • wośp

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zblewie już od pierwszych chwil był kolorowy, rozśpiewany, roztańczony i pełen dobroci naszych mieszkańców. Na halę widowiskowo-sportową w Zblewie przyszły setki mieszkańców, by wspólnie cieszyć się z tego wyjątkowego dnia i wesprzeć WOŚP.  

WSPIERAMY PREZYDENTA PAWŁA ADAMOWICZA. TRWA ZBIÓRKA KRWI

opublikowano: 14 stycznia 2019

 • zbiórka krwi

Wszyscy jesteśmy głęboko wstrząśnięci tragedią, która wydarzyła się wczoraj w Gdańsku podczas finału WOŚP. Całym sercem wspieramy Pana Prezydenta Pawła Adamowicza, jak i jego bliskich, naszymi dobrymi myślami i modlitwą… Jednocześnie gorąco zachęcamy do przyłączenia się do apelu o oddawanie krwi. Od godz. 7:00 otwarte są stacje krwiodawstwa zarówno w Gdańsku, jak i w innych miejscowościach naszego województwa. W powiecie starogardzkim krew można oddać w  Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który znajduje się w Kociewskim Centrum Zdrowia. Oto pełna lista stacji krwiodawstwa:

XXI DEKANALNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W ZBLEWIE – ZA NAMI!

opublikowano: 11 stycznia 2019

 • przegląd

Piękną tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej w Zblewie jest wspólne kolędowanie. Od 21 lat szkoła - we współpracy z  parafią w Zblewie – organizuje Dekanalny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Przypomnijmy, iż inicjatorką i dobrym duchem tego wydarzenia jest Beata Kośnik. W tegorocznym przeglądzie - który odbył się dzisiaj tj.11 stycznia - wzięli udział uczniowie z Pinczyna, Bytoni, Borzechowa i Zblewa oraz grupa „Żabek” z Gminnego Przedszkola w Zblewie. Zabrzmiały najpiękniejsze, polskie kolędy i pastorałki, a publiczność gorąco nagradzała młodych wykonawców brawami. Na koniec uroczystości, ksiądz prałat Zenon Górecki podziękował wszystkim za piękny, kolędowy podwieczorek.

INFORMACJA W SPRAWIE BUDOWY GAZOCIĄGU W PINCZYNIE

opublikowano: 11 stycznia 2019

 • psg

Szanowni Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, iż Polska Spółka Gazownictwa rozpoczęła  prace związane z budową sieci gazowej średniego ciśnienia na ternie miejscowości  Pinczyn.  W roku bieżącym inwestor planuje wykonać około 21 km sieci gazowej na terenie miejscowości Pinczyn i Zblewo, co po zakończeniu inwestycji umożliwi podłączanie mieszkańców tych miejscowości do sieci gazowej. 

27. FINAŁ WOŚP W ZBLEWIE - ZOBACZ PROGRAM!

opublikowano: 11 stycznia 2019

 • wośp

27 Finał WOŚP w Zblewie zapowiada się bardzo atrakcyjnie! Zapraszamy na naszą halę widowiskowo-sportową na popołudnie pełne dobrych emocji!  W tym roku zblewską Orkiestrę rozkręca DJ MAX Wojciech Nadolski! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem finału. Czekamy na Was!

 

ZAPRASZAMY DO PINCZYNA NA 27. FINAŁ WOŚP!

opublikowano: 10 stycznia 2019

 • wośp

Serdecznie zapraszamy do Pinczyna 13 stycznia 2019 r. na 27 Finał WOŚP w godzinach od 15.30 – 19.30.  W programie, jak zawsze moc atrakcji dla każdego, m.in. występy artystyczne dzieci, Eweliny Rytelewskiej, Gminnej Orkiestry Dętej działającej przy OSP Pinczyn pod batutą p. Wacława Ossowskiego, zabawy z wodzirejem Krzysztofem Gdańcem, kiermasze, kawiarenka Caffe, bar Fast-food, loteria fantowa z cennymi nagrodami, licytacja, sala zabaw Kids Play, sprayowe fryzury i wiele innych atrakcji.

PROJEKT UCHWAŁY WS WYKAZU KĄPIELISK W SEZONIE LETNIM 2019

opublikowano: 10 stycznia 2019

 • kąpieliska

Na podstawie art. 37 ust. 2 oraz 10 i 11 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (tekst jednolity: Dz.U. 2018 poz. 2268), podaję do publicznej wiadomości projekt uchwały Rady Gminy w Zblewie w sprawie określenia wykazu kąpielisk na terenie gminy Zblewo w 2019 roku. Uwagi oraz propozycje zmian do projektu uchwały należy składać w terminie od dnia 10 stycznia do dnia 1 lutego 2019 r. w formie pisemnej w Urzędzie Gminy w Zblewie, ul. Główna 40, 83-210 Zblewo w poniedziałek i środę w godz.7.30-16.00, we wtorek w godz.7.30-15.30 oraz w czwartek i piątek w godz.7.30-15.00.

SZCZODRAKI I WIELKIE KOLĘDOWANIE NA ORSZAKU TRZECH KRÓLI W PINCZYNIE

opublikowano: 9 stycznia 2019

 • PINCZYN

Jak co roku Orszak Trzech Króli przeszedł także ulicami Pinczyna. Wzięło w nim udział wielu mieszkańców, którzy przyszli całymi rodzinami. Specjalnie na orszak, mieszkańcy poszczególnych ulic przybrali misyjne kolory i królewskie korony. Było kolorowo, świątecznie i rozśpiewanie – w orszaku wzięła bowiem udział liczna grupa zespołu „Kociewska Familija”. Po drodze do kościoła orszak kilka razy zatrzymywał się, by podziwiać inscenizacje, przygotowane przez młodzież (pod opieką niezrównanej Zyty Mikołajewskiej). Finał orszaku odbył się w miejscowym kościele, który zapiera dech w piersiach przepięknym, świątecznym wystrojem. Parafianie są z tego bardzo dumni i jak mówią, wiele osób spoza parafii przyjeżdża tu specjalnie po to, aby podziwiać pinczyński kościół w świątecznej odsłonie.

ORSZAK TRZECH KRÓLI W ZBLEWIE

opublikowano: 9 stycznia 2019

 • orszak zblewo

W niedzielę 6 stycznia już po raz czwarty odbył się w Zblewie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie i tym razem inspirowane było przez ks. prałata Zenona Góreckiego, proboszcza parafii i p. Lucynę Błaszak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zblewie. Dzięki współpracy parafii i szkoły przygotowany został kolorowy pochód, do którego włączyło się ok. 400 osób. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem "Odnowi oblicze ziemi". Trzej Królowie, reprezentujący trzy pokolenia, wyruszyli w drogę, aby zanieść do Stajenki pragnienia odnowy oblicza Ziemi, odnowy oblicza naszej Ojczyzny oraz odnowy każdego serca.

GOSPODYNIE ZE ZBLEWA ZAPRASZAJĄ NA WIECZÓR PEŁEN KOCIEWIA!

opublikowano: 8 stycznia 2019

 • kgw

KGW Zblewo serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców i sympatyków pięknego Kociewia na niezwykłe wydarzenie promujące naszą lokalną kulturę pn. „Tradycje i obrzędy kociewskie”. Spotkanie odbędzie się w sobotę (12 stycznia) o godz. 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie. Dlaczego warto znaleźć chwilę czasu i przyjść na ten niezwykły, kociewski wieczór? Regina Umerska, przewodnicząca KGW uchyla rąbka tajemnicy i opowiada, jakie niespodzianki przygotowały Panie Gospodynie na tę specjalną okazję: „Będzie radośnie, wyjątkowo, kolorowo i wesoło! Chcemy przypomnieć nasze zwyczaje i tradycje, aby przekonać wszystkich, że nasza kociewska kultura jest wyjątkowa i nie jest nudna! (...)

PRZED NAMI - KARNAWAŁ. RADA RODZICÓW ZAPRASZA NA BAL!

opublikowano: 3 stycznia 2019

 • zapraszamy na bal

Sylwester już za nami ! Czas więc pomyśleć o karnawale! Rada Rodziców PSP w Zblewie już tradycyjnie zaprasza na wspaniałą zabawę karnawałową. Impreza odbędzie się 19 stycznia w Borzechowie. Jak zapewniają organizatorzy, czeka moc atrakcji - nie tylko wyśmienite menu, wspaniała muzyka (zespół Second Heaven), licytacja atrakcyjnych fantów, ale także - fantastyczna niespodzianka! Szczegóły na plakacie - miejsc już o coraz mniej, więc warto się pospieszyć! Zapraszamy!

WSPÓLNIE POWITALIŚMY NOWY ROK!

opublikowano: 3 stycznia 2019

 • nowy rok

Już tradycyjnie wójt gminy Zblewo Artur Herold zaprosił mieszkańców i gości do wspólnego powitania Nowego Roku. W sylwestrową noc, o północy na skwerku przed miejscowym Urzędem Gminy zebrało się wiele osób, wśród nich m.in. radni i Przewodniczący Rady Gminy Leszek Burczyk oraz sołtys sołectwa Zblewo Roman Rambowski. Wszyscy obejrzeli fantastyczny pokaz fajerwerków, nad którym czuwali nasi druhowie z OSP Zblewo. Był też symboliczny toast za pomyślność i życzenia. Wójt dziękował mieszkańcom za zaufanie i współpracę w mijającym roku i życzył wszystkim szczęśliwego 2019 roku!

RELACJA Z II BIEGU MORSA W TWARDYM DOLE

opublikowano: 3 stycznia 2019

 • morsy

Dnia 30 grudnia 2018 roku punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczął się II Bieg Morsa. Mimo nie najlepszej aury nasze morsy, przyjaciele z klubu Sokół Zblewo oraz inni pasjonaci biegania licznie przybyli na bieg. Piękna, malownicza a zarazem bardzo wymagająca trasa wokół jeziora Niedackiego zastała pokonana przez wszystkich uczestników z uśmiechem na twarzy. Nie był ważny czas, ale wspólne chwile aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Po bieg głównym przyszedł czas na start naszych najmłodszych morsów, które dzielnie pokonały swój dystans. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

ZAPRASZAMY NA ORSZAK TRZECH KRÓLI

opublikowano: 2 stycznia 2019

 • orszak

W najbliższą niedzielę (tj. 6 stycznia), już po raz czwarty ulicami Zblewa przejdzie Orszak Trzech Króli. Zapraszamy do przyłączenia się do orszaku zielonego, niebieskiego lub czerwonego! Na przebranych uczestników czekają korony i śpiewniki.  Dla wszystkich Organizatorzy przygotowali gorąca herbatę, a dla dzieci – kakao. W programie tegorocznego orszaku m.in. jasełka uliczne, szopka ze zwierzętami i wspólne kolędowanie. Serdecznie zapraszamy! Organizatorami Orszaku Trzech Króli w Zblewie są: Parafia w Zblewie oraz PSP w Zblewie.

LOTOS GRIFFIN CUP DLA ROCZNIKA 2005 W ZBLEWIE

opublikowano: 2 stycznia 2019

 • lotos

W najbliższą sobotę (5 stycznia) LOTOS Griffin Cup przenosi się do Zblewa, gdzie grać będą zawodnicy z rocznika 2005. Po przerwie związanej ze Świętami Bożego Narodzenia i z Nowym Rokiem drugi turniej cyklu LOTOS Griffin Cup odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie przy ul. Kościerskiej 39. Współorganizatorem jest Gmina Zblewo. W wyniku losowania zgłoszone drużyny podzielono na trzy zespołowe grupy. Organizator zapewnia obsługę medyczną, obsługę sędziowską, dyplom dla każdej drużyny, medale i puchary dla trzech pierwszych drużyn oraz nagrody indywidualne i statuetki dla najlepszego zawodnika, króla strzelców oraz najlepszego bramkarza. Zapewniamy też drobny poczęstunek dla każdego uczestnika.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy]

Informacje techniczne