Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

STRAŻACKI OPŁATEK W PINCZYNIE

opublikowano: 21 grudnia 2023

 • osp pinczyn

Strażacki opłatek w Pinczynie jest już tradycją. Jak co roku, tuż przed świętami strażacy, Orkiestra Dęta, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Pinczynie oraz zaproszeni gości spotkali się w Wiejskim Domu Kultury w Pinczynie, aby w świątecznej atmosferze móc wspólnie kolędować.  Spotkanie rozpoczęła Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn odgrywając i odśpiewując kolędę „Wśród nocnej Ciszy”. 

OGŁOSZENIE WS NABORU NA ŁAWNIKÓW

opublikowano: 21 grudnia 2023

 • opis: informacja

W związku z powyższym Rada Gminy  Zblewo zwraca się z ponowną prośbą o zgłaszanie kandydatów na ławników do Sądu Rejonowego w Starogardzie Gdańskim na kadencję 2024-2027. Prawo do zgłaszania Radzie Gminy Zblewo kandydatów na ławników  mają:  prezesi właściwych sądów, stowarzyszenia, inne organizacje społeczne i zawodowe...

ŚWIĘTA W SEMLINIE

opublikowano: 21 grudnia 2023

 • opis: semlin

Przez cały grudzień w sołectwie Semlin trwały świąteczne spotkania i przygotowania do świąt. Najpierw w Mikołajki zorganizowano sołeckie spotkanie ze św. Mikołajem. Były słodkie upominki i moc radości. A w przedświąteczną niedzielę 17 grudnia na spotkaniu wigilijnym spotkali się seniorzy z sołectwa. Byli też druhowie OSP Semlin i MDP, KGW oraz Rada Sołecka.

SZKOLENIE DLA ROLNIKÓW - ZAPROSZENIE

opublikowano: 21 grudnia 2023

 • opis: szkolenie

Wójt Artur Herold oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Starogardzie Gdańskim serdecznie zapraszają na szkolenie gminne pn.  „Wyniki doświadczeń wdrożeniowych kukurydzy i zbóż jarych w sezonie wegetacyjnym 2023”. Szkolenie odbędzie się w dniu 8 stycznia 2024 r. o godzinie 10.00 w Sali GOK w Zblewie.

OPŁATEK I KOCIEWSKIE KOLĘDOWANIE W PINCZYNIE

opublikowano: 18 grudnia 2023

 • opis: pinczyn

W ostatnią przedświąteczną niedzielę (17 grudnia) w Pinczynie zorganizowano wyjątkowe spotkanie opłatkowe. Do wigilijnego stołu zasiadło 100 osób! Byli to m.in. seniorzy z koła PZERiI w Pinczynie, Klubu Seniora, Rada Sołecka, zespół „Kociewska Familija” oraz liczne grono zaproszonych gości.

WIGILIA W MAŁYM BUKOWCU

opublikowano: 18 grudnia 2023

 • mały bukowiec

W Małym Bukowcu zorganizowano piękną, sołecką wigilię. Na wigilijne spotkanie potrawy i ciasta przygotowali sami uczestnicy, każdy przyniósł coś od siebie. Były też wzajemne życzenia i serdeczności oraz podziękowania za kolejny rok bardzo dobrej współpracy w Mały Bukowcu. W tym roku była też piękna szopka. Figury z kapliczki w wiosce idealnie nadały się do tej inscenizacji.  

LAWENDOWY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

opublikowano: 12 grudnia 2023

 • opis: lawenda

Ależ to było piękne wydarzenie! W lawendowym gospodarstwie, które dotąd kojarzyło nam się z lipcowymi, fioletowymi kobiercami kwitnącej lawendy – tym razem stanęły stoiska z rękodziełem, pysznymi potrawami i znakomitymi wyrobami z naszej lawendy. A wszystko to w ramach kiermaszu, na który zaprosili gości gospodarze tego niezwykłego miejsca – Dorota i Tomasz Dobrosielscy.

SENIORZY ZE ZBLEWA PODZIELILI SIĘ OPŁATKIEM

opublikowano: 12 grudnia 2023

 • opis: seniorzy

Tegoroczne spotkanie opłatkowe seniorów zrzeszonych w zblewskim kole PZERiI było jak zawsze uroczyste i pełne dobrych emocji. Uroczystość zorganizowano w poniedziałek 11 grudnia w pięknie udekorowanym Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie. Panowała prawdziwie świąteczna, rodzinna atmosfera. Przy wspólnym stole zasiadło liczne grono seniorów oraz zaproszonych gości – przyjaciół zblewskiego koła. W gronie tym był m.in. wójt Artur Herold, ks. prałat Zenon Górecki.

ZA NAMI - BYTOŃSKIE MIKOŁAJKI

opublikowano: 12 grudnia 2023

W niedzielę 10 grudnia w Bytoni odbyły się sołeckie Mikołajki, przygotowane przez sołtysa i Radę Sołecką Bytoni. W świetlicy wiejskiej czekała na dzieci przepięknie udekorowana choinka, stoły zastawione słodkościami i moc atrakcji. Spotkanie ze św.Mikołajem poprzedziły zabawy z animatorami, konkursy i słodki poczęstunek. Dzieci bawiły się świetnie! A potem - na finał - moc radości i upominki od Mikołaja. 

TŁUMY GOŚCI NA KIERMASZU BOŻONARODZENIOWYM W BYTONI

opublikowano: 12 grudnia 2023

 • opis: bytonia

W minioną niedzielę 10 grudnia w szkole w Bytoni czuć już było wspaniałą, świąteczną, prawdziwie rodzinną atmosferę. Na doroczny, bytoński Kiermasz Bożonarodzeniowy przyszły całe rodziny. Wraz ze szkolną społecznością był też wójt Artur Herold. Szkolne korytarze i sale wypełniły się ciepłem świąt. Uczniowie zaprezentowali piękne jasełka. Były też atrakcyjne licytacje.

MIKOŁAJKI W RADZIEJEWIE

opublikowano: 12 grudnia 2023

 • opis: radziejewo

W dniu 8 grudnia 2023 roku w świetlicy wiejskiej w Radziejewie odbyły się po raz kolejny Mikołajki dla dzieci. Frekwencja dopisała znakomicie, przybyło wiele dzieciaczków z całymi rodzinami. Oczywiście przed przybyciem Świętego Mikołaja maluchy musiały ustroić choinkę, pokolorować rysunki, powycinać gwiazdki, rozwiązać krzyżówki. Podczas tych zadań odważne dziewczynki zaśpiewały również kolędę.

ŚWIĘTA W SOŁECTWIE KAROLEWO

opublikowano: 12 grudnia 2023

 • opis: karolewo

W sołectwie Karolewo grudzień mija już tradycyjnie pod znakiem wielkich przygotowań do świąt. Najpierw zorganizowano tu wspólne pieczenie pierniczków, potem sołeckie spotkanie ze św. Mikołajem, a ostatnio – spotkanie opłatkowe. Od wielu lat, sołtys Stanisław Fojut z wielką troską dba o to, by w okresie przedświątecznym odwiedzać mieszkańców, spotykać się i wspólnie cieszyć się z nadchodzących świąt.

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE W CISIE

opublikowano: 11 grudnia 2023

 • opis: cis

W sobotę 9 grudnia w Cisie odbyły się Mikołajki. Ten świąteczny czas mieszkańcy spędzili przy choince, pysznych swojskich ciastach i świątecznych przysmakach przygotowanych przez gospodynie z Cisa. Wielką atrakcją był Święty Mikołaj, który przybył na quadzie z workiem wypchanym prezentami. Przy rozdawaniu prezentów pomagał Mikołajowi nasz wójt Artur Herold. 

SPOTKANIE ZE ŚW.MIKOŁAJEM W PINCZYNIE

opublikowano: 11 grudnia 2023

 • opis: mikołaj

W miniony piątek 8 grudnia w Pinczynie zorganizowano wielkie spotkanie ze św. Mikołajem. Było pysznie i wesoło! To było piękne, świąteczne popołudnie, pełne atrakcji i świątecznej radości. WDK w Pinczynie wypełnił się dziećmi i dziecięcym śmiechem. Panie Gospodynie jak zawsze przygotowały dla dzieci wszystko to, co najmłodsi lubią najbardziej czyli pyszne, rumiane, swojskie gofry, a także watę cukrową i popcorn.

TŁUMY GOŚCI NA KIERMASZU W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM

opublikowano: 11 grudnia 2023

 • opis: kiermasz

Już za nami Kiermasz Świąteczny w Kleszczewie Kościerskim. Zgromadził on bardzo liczne grono mieszkańców. Było prawdziwie świątecznie! W piątek 8 grudnia, punktualnie o godzinie 16.00 zebranych gości, uczniów i pracowników szkoły przywitała ciepłymi słowami dyrektor szkoły Iwona Wysmułek – Śliwa. Życzenia złożyła również kierownik CUW w Zblewie - Malwina Deska.

WIZYTA ŚW.MIKOŁAJA W ZBLEWIE - MOC RADOŚCI I UPOMINKÓW!

opublikowano: 7 grudnia 2023

 • opis: mikołajki

Kochamy Mikołajki w Zblewie! To zawsze jest wielkie święto wszystkich dzieci, które przez cały rok czekają na wymarzone spotkanie ze św. Mikołajem. Organizatorzy Mikołajek w Zblewie zadbali o to, by to był wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci! I tak właśnie było – wesoło, magicznie i bajkowo!

SŁODKIE MIKOŁAJKI W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM

opublikowano: 7 grudnia 2023

 • opis: mikołaj

W mikołajkowe popołudnie św. Mikołaj - wraz z sołtysem Marianem Reszką - czekał na dzieci pod miejscowym kościołem, a potem na osiedlu. Dla wszystkich były słodkie upominki, a w tym roku Mikołaj wraz z Radą Sołecką przygotował naprawdę wielkie worki wypełnione słodkościami. I dobrze, bo najmłodsi dopisali i licznie przybyli na to sympatyczne spotkanie.

JUŻ W TĘ NIEDZIELĘ - "KIERMASZ ŚWIĄTECZNY" W LAWENDATODOBRO

opublikowano: 7 grudnia 2023

 • opis: kiermasz

Już w tę niedzielę 10 grudnia w godzinach 10:00 - 17:00 zapraszamy na plantację LawendaToDobro  (Radziejewo 40). Odbędzie się tu wspaniały Kiermasz Świąteczny, pełen atrakcji i świątecznej atmosfery.

„BORZECHOWSKIE MIKOŁAJKI” – JAK Z BAJKI!

opublikowano: 5 grudnia 2023

 • opis: mikołajki

Borzechowskie Mikołajki, organizowane przez sołtys Renatę Klimowicz i KGW Modraki co roku cieszą się wielką popularnością. Dzieci kochają tę imprezę, bo jest bajeczna! Tak było również w tym roku. Organizatorzy zadbali o to, by czuć było magię świąt. Piękne dekoracje, elfy, świąteczna muzyka… Zespół " Stokrotki" dał wspaniały koncert kolęd i piosenek świątecznych. Gospodynie z Modraków częstowały pysznymi ciastami.

ŚWIĄTECZNY WEEKEND W BIAŁACHOWIE

Pierwszy weekend grudnia minął w Białachowie na wspólnych przygotowaniach do wielkiego świętowania. Najpierw w sobotę 2 grudnia Panie Gospodynie z KGW wraz z dziećmi upiekły i przepięknie udekorowały pierniczki. Świetlicę wypełnił nie tylko zapach pysznych wypieków, ale i choinki pachnącej lasem, którą wspólnie ustrojono kolorowymi ozdobami przygotowanymi przez najmłodszych. 

 • opis: mikołajki

Pierwszy weekend grudnia minął w Białachowie na wspólnych przygotowaniach do wielkiego świętowania. Najpierw w sobotę 2 grudnia Panie Gospodynie wraz z dziećmi upiekły i przepięknie udekorowały pierniczki. Świetlicę wypełnił nie tylko zapach pysznych wypieków, ale i choinki pachnącej lasem, którą wspólnie ustrojono kolorowymi ozdobami przygotowanymi przez najmłodszych.

ZA NAMI - I GMINNY TURNIEJ PING PONGA. MISTRZ BYŁ NIEPOKONANY!

opublikowano: 5 grudnia 2023

 • ping pong

W sobotni poranek 2 grudnia w hali widowiskowo – sportowej w Zblewie odbył się I Gminny Turniej w Ping Ponga. Do sportowej rywalizacji stanęło ponad 20 mieszkańców gminy Zblewo, w tym 4 panie. Zawodnikom kibicowali bliscy i przyjaciele, a gra była naprawdę na mistrzowskim poziomie!

ŚWIĄTECZNA RADOŚĆ NA SPOTKANIU OPŁATKOWYM W JEZIERCACH

opublikowano: 4 grudnia 2023

 • opis: JEZIERCE

W niedzielę 3 grudnia w świetlicy wiejskiej w Jeziercach seniorzy zasiedli do wspólnego, świątecznego stołu, na którym pyszniły się wspaniałe, tradycyjne dania przygotowane przez Panie Gospodynie. Wraz z seniorami byli także min. duchowni - ks. senior Edward Kampen i ks.proboszcz Tadeusz Stajkowski.

SENIORZY Z BORZECHOWA PRZY WIGILIJNYM STOLE

opublikowano: 4 grudnia 2023

 • opis: borzechowo

W sobotnie południe do świątecznego stołu zasiedlili borzechowscy seniorzy, skupieni w kole PZERiI. Gospodynią uroczystości była Lidia Godlewska Wróblewska, przewodnicząca borzechowskiego koła, która na to uroczyste, wigilijne spotkanie zaprosiła nie tylko seniorów zrzeszonych w kole, ale także osoby samotne i gości.

BRAWO KRWIODAWCY!

opublikowano: 4 grudnia 2023

 • opis: krew

Za nami VI Akcja Poboru Krwi w Gminie Zblewo. I kolejny fantastyczny odzew krwiodawców, którzy przez 6 edycji zbiórek krwi w Zblewie oddali już prawie 75 litrów krwi! Tym razem na apel o udział w zbiórce krwi odpowiedziało aż 36 osób, z czego 28 dawców zostało zakwalifikowanych do donacji krwi. Wśród nich 4 osoby oddały krew po raz pierwszy w życiu.

WIELKIE BRAWA DLA PANA KRZYSZTOFA!

opublikowano: 29 listopada 2023

 • opis: brawo

Rolnik z naszej gminy – Krzysztof Kamysz znalazł się w gronie laureatów powiatowych eliminacji „Olimpiady Innowacyjny Młody Rolnik”. Eliminacje odbyły się we wtorek 28 listopada w 15 powiatach województwa pomorskiego.  W powiecie starogardzkim do konkursowej rywalizacji przystąpiło 18 uczestników. Do ścisłego finału jury zakwalifikowało czterech z nich. W finale zwyciężył mieszkaniec gminy Skarszewy, a drugie miejsce zajął Krzysztof Kamysz z Pinczyna.

KALENDARZ ŚWIĄTECZNYCH WYDARZEŃ W GMINIE ZBLEWO

opublikowano: 29 listopada 2023

 • opis: święta

Przed nami wyjątkowy czas świątecznych jarmarków oraz mikołajkowych i opłatkowych spotkań. W nadchodzącym czasie będzie ich naprawdę dużo, dlatego specjalnie dla Państwa utworzyliśmy zakładkę w bocznym menu na zblewo.pl ( po lewej stronie naszego serwisu). Dzięki temu kalendarz imprez świątecznych jest zawsze pod ręką. Wystarczy kliknąć w baner i znajdziecie Państwo aktualne informacje w jednym miejscu. Zapraszamy i już cieszymy się na spotkanie z Wami!

WYJĄTKOWY FILM O NASZEJ HISTORII

opublikowano: 28 listopada 2023

 • opis: film

Po wielkim sukcesie poprzedniej produkcji – filmu „Chata” – Kociewska Niezależna Formacja Teatralna powraca z nowym projektem. Tym razem twórcy sięgnęli do wydarzeń historycznych – film jest bowiem poświęcony ofiarom rozstrzelanym we wrześniu 1944 r. w Ocyplu. Reżyserem filmu jest Mirosław Umerski, który – wraz z Piotrem Sulewskim – jest również twórcą scenariusza. Prace nad filmem trwały kilka miesięcy. W filmie wystąpili aktorzy amatorzy, mieszkańcy Kociewia - m.in. Zblewa (Mirosław i Regina Umerscy oraz Barbara Wiśniowska)...

BUDOWA CHODNIKA W RADZIEJEWIE - WYKONAWCA WYBRANY

opublikowano: 28 listopada 2023

 • opis: radziejewo

W Radziejewie na wiosnę zostanie wybudowany nowy, bardzo oczekiwany przez mieszkańców chodnik. Cała inwestycja zostanie zrealizowana przez Gminę Zblewo ze środków zewnętrznych. Właśnie wybrano wykonawcę. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. W wyniku przeprowadzonego postępowania najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Bau-Mat Mateusz Zaorski z Pinczyna. Wartość zadania wyniesie 270 600 zł.

PROGRAM „CIEPŁE MIESZKANIE” – WAŻNE! CO MOŻNA SFINANSOWAĆ Z PROGRAMU?

opublikowano: 28 listopada 2023

 • opis: PROGRAM

Ważne informacje dla naszych Mieszkańców, którzy rozważają skorzystanie z programu „Ciepłe Mieszkanie”. Pytacie nas Państwo, co konkretnie można sfinansować z tego programu? Szczegółowe informacje o tym znajdziecie Państwo w załączonym poniżej pliku - zachęcamy do zapoznania się z nim.

OBWIESZCZENIE RDOŚ W GDAŃSKU (ROZBUDOWA LINII KOLEJOWEJ)

opublikowano: 24 listopada 2023

 • opis: kolej

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku przesyła w załączeniu obwieszczenie o ponownym rozpoczęciu procedury udziału społeczeństwa, w tym o możliwości zapoznania się z dokumentacja sprawy dla przedsięwzięcia pn. „Prace na linii kolejowej nr 203 na odcinku Tczew – Czersk” w ramach  Projektu „Prace przygotowawcze dla wybranych projektów - w sieci TEN-T”.

SPOTKANIA OPŁATKOWE – ZAPROSZENIE DO BORZECHOWA, SEMLINA I MIRADOWA

opublikowano: 21 listopada 2023

 • opis: christmas-3878385_1280

Już za niespełna miesiąc - Boże Narodzenie. Niebawem w naszej gminie rozpoczną się także tradycyjne spotkania opłatkowe. Pierwsze zaproszenia nadeszły już z Borzechowa od KGW Modraki, z Semlina oraz z Miradowa. Panie Gospodynie z KGW „Modraki” - jak co roku - organizują spotkanie opłatkowe dla osób samotnych.

MIKOŁAJKI CZAS ZACZĄĆ! - HARMONOGRAM MIKOŁAJKOWYCH SPOTKAŃ W SOŁECTWACH (CZĘŚĆ 1)

opublikowano: 20 listopada 2023

 • opis: MIKOŁAJKI

Już za 2 tygodnie zaczynamy wspaniały, długo wyczekiwany czas przedświątecznych spotkań. Czekaliście? Bo my bardzo! I mamy dla Was całą masę mikołajkowych wiadomości. Spotkania ze św. Mikołajem będą się odbywać jak gmina Zblewo długa i szeroka czyli niemalże w każdym sołectwie. Zaczynamy już 2 grudnia.

SENIORZY ŚWIĘTOWALI OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ SENIORA

opublikowano: 20 listopada 2023

 • opis: seniorzy

We wtorek 14 listopada w Zblewie świętowano Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji członkowie Klubu Seniora w Zblewie spotkali się na uroczystości w zblewskim GOK-u. Rozpoczęła się ona gromkim „Sto lat” na cześć seniorów, które odśpiewał wójt Artur Herold. Dziękując seniorom za zaangażowanie w życie lokalnej społeczności wójt nie krył wielkiej wdzięczności i szacunku dla nich. 

"CIEPŁE MIESZKANIE" - PROŚBA DO MIESZKAŃCÓW O WYPEŁNIENIE ANKIETY

opublikowano: 20 listopada 2023

 • opis: CIEPŁE

W związku z planowanym uruchomieniem Programu „CIEPŁE MIESZKANIE” w naszej gminie prosimy mieszkańców wspólnot mieszkaniowych (bloków i domów wielorodzinnych) o wypełnienie w formie papierowej do 8 grudnia 2023 r. (piątek) do godz. 15.00 w Urzędzie Gminy w Zblewie w Punkcie Obsługi Interesanta ankiety dotyczącej zapotrzebowania na wymianę źródła ciepła w swoim mieszkaniu.

WAŻNA INFORMACJA OD ZUOK STARY LAS

opublikowano: 14 listopada 2023

 • opis: zuok

Z przykrością informujemy, iż od dnia 10.11.2023r. Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych Stary Las Sp. z o.o. wstrzymał przyjmowanie odpadów pochodzących z budowy, remontów i demontażu obiektów budowlanych infrastruktury drogowej (tj. odpadów z  grupy  17). Powodem tej decyzji jest wykorzystanie limitu zawartego w obowiązujących decyzjach administracyjnych (na podstawie których Zakład prowadzi działalność).

DZISIAJ OBCHODZIMY OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ SENIORA

opublikowano: 14 listopada 2023

 • dzień seniora

Kochani Seniorzy, w dniu Waszego święta chcemy Wam powiedzieć, że jesteście niezwykli! Nie tylko nas wspieracie i dzielicie się z nami swoją mądrością i doświadczeniem, uśmiechem i serdecznością, ale prawdziwie nas inspirujecie - swoją dobrą energią, siłą i pokonywaniem często tak wielu barier. Podziwiamy Was i szanujemy. Spełniajcie swoje marzenia i plany, bądźcie zdrowi i szczęśliwi. Dziękujemy, że jesteście...

INTEGRACJA I NAUKA MŁODYCH DRUHÓW Z MDP

opublikowano: 14 listopada 2023

 • opis: mdp

W niedzielny poranek 12 listopada nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wraz z Drużyną z Semlina ruszyły na wycieczkę integracyjną do Gdańska. Pierwszym celem wyjazdu był park trampolin - Jump City. Godzina skakania, zabawy, gier i rywalizacji wymęczyła zarówno najmłodszych członków jak i opiekunów. Następnie udaliśmy się do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 6 w Gdańsku.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W SEMLINIE

opublikowano: 14 listopada 2023

 • opis: SEMLIN

Z inicjatywy Rady Sołeckiej, KGW i OSP Semlin mieszkańcy Semlina i Jezierc obchodzili Święto Niepodległości integracyjnie. Na boisku, które znajduje się w przepięknym miejscu „Na wzgórzu”, odbył się mecz piłki nożnej. Zawodników podzielono na dwie drużyny, których kapitanowie to bracia: Marcin i Maciej Woźniak.

ASFALT NA UL. SEMLIŃSKIEJ W PINCZYNIE

opublikowano: 14 listopada 2023

 • opis: asfalt

Po wielu tygodniach prac drogowych na ul.Semlińskiej w Pinczynie rozpoczęliśmy realizację ważnego i długo oczekiwanego etapu – kładziemy asfalt! Jest to warstwa wiążąca. Potem konieczne będzie wyregulowanie studni i zasuw wodociągowych. Następnie położona zostanie warstwa ścieralna. Powstanie również wyniesione przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Sportową. 

PAŃSTWO ZOFIA I JÓZEF BURCZYKOWIE - ODZNACZENI

opublikowano: 10 listopada 2023

 • opis: odznaczeni

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości w naszym Urzędzie Gminy w Zblewie miała miejsce naprawdę wyjątkowa uroczystość. Państwo Zofia i Józef Burczykowie z Pinczyna otrzymali Złote Medale za zasługi dla obronności kraju. Państwo Burczykowie mają siedmioro dzieci, z których aż czworo związało swe życie ze służbą w wojsku. Nie ma wiele takich rodzin…

GMINNY TURNIEJ W PING PONGA. ZAPISY DO 22 LISTOPADA

opublikowano: 10 listopada 2023

 • opis: turniej
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Zblewo na Gminny Turniej w Ping Ponga, który odbędzie się  2 grudnia 2023 r. o godz. 9:00 w hali widowiskowo-sportowej w Zblewie. Zachęcamy do zapisów (do 22.11) osobiście w GOK lub pod nr tel.: 58 588 43 77. Regulamin turnieju dostępny na stronie internetowej GOK Zblewo pod linkiem (...)

MIKOŁAJKI BORZECHOWSKIE - TUŻ TUŻ!

opublikowano: 10 listopada 2023

Już niebawem - Mikołajki! To już mniej, niż miesiąc...   Dlatego już dzisiaj sołtys Borzechowa Renata Klimowicz - w imieniu wszystkich organizatorów - zaprasza na sołeckie Mikołajki Borzechowskie - 2 grudnia od godz.17:00 na świetlicy wiejskiej w Borzechowie. Spotkanie przeznaczone jest dla dzieci z sołectwa Borzechowo, od 1-10 lat. Organizatorzy proszą o wcześniejsze odebranie wejściówek.

JUŻ 1 GRUDNIA - VI AKCJA POBORU KRWI W GMINIE ZBLEWO

opublikowano: 10 listopada 2023

 • opis: krew

Krwiodawcy Gminy Zblewo zapraszają na kolejną, drugą w tym roku - AKCJĘ POBORU KRWI. Od początku działalności naszych krwiodawców to już VI gminna akcja, a inicjatorem i głównym organizatorem naszych zbiórek krwi jest krwiodawca Krystian Piotrzkowski. Krwiobus i Drużyna Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku będzie na Was czekać już 1 grudnia od godz.9.00 jak zawsze przed OSP Zblewo przy ul. Głównej w Zblewie.

BIBLIOTEKA W ZBLEWIE ZAPRASZA NA ŚWIETNY KONCERT

opublikowano: 10 listopada 2023

 • opis: koncert
17 listopada o godz.18:00 Gminna Biblioteka Publiczna w Zblewie zaprasza na kolejne ciekawe wydarzenie kulturalne. Będzie to koncert pełen norweskiej, folkowej muzyki i skandynawskich legend. Wystąpi Roy Einar Dreng – norweski artysta, gitarzysta, wokalista, kompozytor i poeta, grający na gitarze i harmonijce wraz z Ronnie Gerrardem - szkockim muzykiem.

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA Z MIESZKAŃCAMI NA TEMAT INWESTYCJI

opublikowano: 8 listopada 2023

 • opis: spotkania
Przypominamy o najbliższych spotkaniach wójta Gminy Zblewo z Mieszkańcami. Oto grafik najbliższych spotkań, zaplanowanych w nadchodzącym tygodniu. Wójt Artur Herold serdecznie Państwa zaprasza do udziału w tych zebraniach i do rozmowy na temat realizacji inwestycji. 

MŁYŃSKA W BUDOWIE!

opublikowano: 8 listopada 2023

 • opis: młyńska
Trwa przebudowa ul. Młyńskiej w Zblewie. Z pewnością ucieszy Państwa fakt, iż prace postępują zgodnie z planem. Obecnie trwa układanie kostki betonowej na jezdni. Jest już też gotowa konstrukcja nośna nowej kładki nad Piesienicą. Kładka – łącząca centrum Zblewa z centrum handlowym przy Szosie Borzechowskiej - będzie szeroka i bezpieczna. Wzmocniliśmy też skarpy nad rzeką, zakładając specjalne kosze gabionowe (siatki stalowe wypełnione kamieniami).

ZAPRASZAMY NA WIECZORNICĘ PATRIOTYCZNĄ

opublikowano: 8 listopada 2023

 • opis: wieczornica
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. O. Flawiana Słomińskiego w Borzechowie ma zaszczyt zaprosić na wieczornicę patriotyczną, która odbędzie się dnia 10 listopada 2023 r. o godz. 18:00 w sali gimnastycznej szkoły.
To będzie piękna uroczystość, serdecznie zachęcamy do udziału i wspólnego świętowania!

WIELKA RADOŚĆ W BORZECHOWIE!

opublikowano: 7 listopada 2023

 • opis: borzechowo

W Borzechowie wielka radość - uczniowie tutejszej szkoły wygrali Mobilną Pracownię Komputerową o wartości 50 tys. zł. I bardzo na to zapracowali. Mobilna Pracowania Komputerowa, która niebawem trafi do borzechowskiej szkoły składa się m.in. z 16 laptopów wraz z przenośną szafą, interaktywnego monitora oraz oprogramowania umożliwiającego zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów.

PIERWSZAKI ZE ZBLEWA JUŻ PO ŚLUBOWANIU

opublikowano: 7 listopada 2023

 • opis: ślubowanie

Niedawno w Publicznej Szkole Podstawowej w Zblewie miała miejsce niezwykła uroczystość - ślubowanie uczniów klas pierwszych. Trzy klasy pierwsze już od dłuższego czasu przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia tak, by w tym dniu zaprezentować się zgromadzonym na hali rodzicom, zaproszonym gościom i swym nauczycielom.

MAMY W ZBLEWIE PRAWDZIWĄ RAKIETĘ I ŚMIGŁOWIEC!

opublikowano: 3 listopada 2023

 • opis: muzeum

Muzeum w Zblewie wzbogaciło się o kolejne fantastyczne eksponaty. Latem pisaliśmy o tym, że właściciel muzeum – pan Paweł Peka – sprowadził do muzeum lotniczą karetkę. MEWA stanęła przed budynkiem muzeum i od razu budziła wielkie zainteresowanie! Nie inaczej jest teraz… Kilka dni temu do muzeum pana Pawła dotarła bowiem prawdziwa rakieta! Została wyeksponowana przed wejściem do muzeum, tuż przy drodze wojewódzkiej 214.

NA UL.KOŚCIERSKIEJ (DW 214) W ZBLEWIE PRACA WRE!

opublikowano: 3 listopada 2023

 • opis: dw

Od kilku tygodni trwają prace drogowe przy ul. Kościerskiej w Zblewie. Roboty postępują sprawnie i zgodnie z planem, a sprzyja temu pogoda. Postępy prac widać każdego dnia. Jeszcze chwila cierpliwości i w końcu będziemy cieszyć się nie tylko nową nawierzchnią drogi, ale przede wszystkim – tak potrzebnym chodnikiem!

WYBRANO WYKONAWCĘ ROZBUDOWY DK22 MIĘDZY ZBLEWEM A SUCUMINEM

opublikowano: 3 listopada 2023

 • opis: berlinka

GDDKiA wyłoniła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na rozbudowę drogi krajowej nr 22 od Zblewa do Sucumina. Złożyła ją firma Budowlano - Drogowa MTM z Gdyni. Przy braku odwołań od rozstrzygnięcia planuje się podpisanie umowy z wykonawcą pod koniec 2023 r. W przetargu na wyłonienie wykonawcy tego odcinka DK22 wpłynęło siedem ofert.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM

opublikowano: 2 listopada 2023

 • opis: pasowanie

Niedawno w oddziałach przedszkolnych działających przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. To wielka i uroczysta chwila!

TO BYŁO ŚWIETNE SPOTKANIE AUTORSKIE!

opublikowano: 2 listopada 2023

Ależ to była gratka dla miłośników powieści grozy! Pod koniec października w naszej bibliotece w Zblewie zorganizowano spotkanie autorskie z autorem poczytnych powieści grozy - Grzegorzem Kopcem.

NAGRODY "PRIMUS INTER PARES" - WRĘCZONE. MAMY NAPRAWDĘ WSPANIAŁĄ MŁODZIEŻ!

opublikowano: 20 października 2023

 • opis: primus

Nagrody „Primus inter Pares” wręczane najlepszym absolwentom naszych gminnych szkół to piękna tradycja i wielka radość zarówno dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli, jak i dla samorządu. I dla nas wszystkich. Młode pokolenie jest naszą dumą. Młodzi są zdolni, ciekawi świata, kreatywni, pracowici i zasługują na nasze uznanie.

WYŁOŻENIE DO PUBLICZNEGO WGLĄDU PROJEKTU ZMIANY MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

opublikowano: 20 października 2023

 • opis: UG

Urząd Gminy w Zblewie uprzejmie informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu dot. Zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w  części dotyczącej wsi Zblewo uchwalonego uchwałą nr XLIV/ 391/ 2014 z dnia 10 listopada 2014 r. i uchwałą nr XXX/ 286/ 2009 z dnia 28 sierpnia 2009 r. oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu wsi Zblewo, w gminie Zblewo.

CHODNIK I KANALIZACJA W RADZIEJEWIE

opublikowano: 20 października 2023

 • opis: radziejewo

Świetne wieści dla mieszkańców Radziejewa – wkrótce zrealizujemy tu dwie ważne inwestycje. Na pierwszą z nich ogłosiliśmy przetarg, na drugą - właśnie otrzymaliśmy dofinansowanie! Oto szczegóły. Ogłosiliśmy właśnie przetarg na budowę długo oczekiwanego chodnika wzdłuż drogi powiatowej nr 2704G na odcinku od skrzyżowania z drogą do świetlicy w kierunku DK 22

W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM ROZPOCZĄŁ SIĘ KIERMASZ WIANKÓW NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

opublikowano: 18 października 2023

 • opis: wianki

W Kleszczewie Kościerskim ruszył właśnie - jeden z największych w regionie - kiermasz dekoracji nagrobnych. Co roku cieszy się on wielką popularnością wśród mieszkańców i gości. Kiermasz odbywa się do 28 października codziennie (oprócz niedziel) w godz. 10.00-12.00 oraz 16.00-18.00 w szatni przy boisku na osiedlu w Kleszczewie Kościerskim. Zapraszamy.

USUWAMY AZBEST, KORZYSTAJĄC Z DOFINANSOWANIA WFOŚiGW

opublikowano: 18 października 2023

 • opis: azbest

Gmina Zblewo otrzymała wsparcie finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (WFOŚiGW w Gdańsku) w ramach naboru pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego” (edycja 2022) na unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest znajdujących się na terenie gminy.

AGROTURYSTYKA ROKU WOJ.POMORSKIEGO JEST W MIRADOWIE!

 • opis: zdjęcie
Mamy wspaniałe wieści! Otóż nasza agroturystyka Agroturystyka i Winnica "Pod Orzechem" - poleca magazyn "Mamo to ja". z Miradowa zwyciężyła w plebiscycie Mistrzowie Agro - zajęła I miejsce w kategorii: AGROTURYSTYKA ROKU w woj.pomorskim!
 

WYNIKI WYBORÓW W GMINIE ZBLEWO

 • opis: zdjęcie
Frekwencja: wybory do Sejmu - 69,97%, wybory do Senatu - 70,15% . Rekord frekwencyjny w naszej gminie - 73,03% - odnotowano w komisji nr 5 (Cis, Trzosowo, Zblewo ulice: Akacjowa, Borzechowska, Brzozowa, Chojnicka, Ciska, Dworcowa, Dworzec, Główna, Jaśminowa, Jaworowa, Kasztanowa, Kościelna, Księdza Kreffta, Leśna, Modrzewiowa, Podgórna, Polna, Różana, Słoneczna, Suche Bagno, Topolowa, Wiązowa, Księdza Generała Józefa Wryczy, Zielona Dolina).

INFORMACJA URZĘDU GMINY W ZBLEWIE

 • opis: zdjęcie

Drodzy Mieszkańcy, Ze względu na organizację i rozliczenie wyborów do Sejmu i Senatu oraz referendum ogólnokrajowego, w dniu 16 października 2023 r. Urząd Gminy w Zblewie będzie pracował w ograniczonym zakresie. W związku z powyższym uprzejmie prosimy aby tego dnia załatwiać w Urzędzie Gminy wyłącznie sprawy pilne i niecierpiące zwłoki.

NAJLEPSZE ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

opublikowano: 13 października 2023

 • opis: den

Drodzy Nauczyciele i Pracownicy oświaty, przyjmijcie prosimy naszą głęboką wdzięczność za tak wiele pasji i serca, zaangażowania i pełnego oddania oraz wielkiej troski, ciepła i serdeczności, którą każdego dnia wnosicie w Waszą pracę. To dzięki Wam młode pokolenie nie tylko buduje swój kapitał wiedzy, ale zyskuje marzenia i ambicje... To Wy dajecie młodym ludziom SKRZYDŁA!

WYBORY DO SEJMU RP I SENATU RP - WAŻNA INFORMACJA DLA WYBORCÓW, GŁOSUJĄCYCH W OKW NR 2 W PINCZYNIE

opublikowano: 13 października 2023

 • opis: wybory
Uwaga wyborcy, którzy głosują w komisji obwodowej nr 2 w Pinczynie! Z uwagi na przebudowę ul. Semlińskiej prosimy wyborców o dojazd w dniu głosowania do Komisji Wyborczej nr 2 zlokalizowanej w Szkole Podstawowej w Pinczynie przez ul. Gajową i ul. Rzemieślniczą.

UWAGA ROLNICY! PRZEDŁUŻONY TERMIN!

opublikowano: 13 października 2023

 • opis: SZKODA

Minister poinformował dziś o wydłużeniu terminu składania wniosków przez rolników w aplikacji suszowej, jak również przez komisje szacujące szkody do 30 października 2023 r. (wcześniej było do 15 października 2023 r.). To ważna informacja i szansa dla tych, którzy jeszcze nie zgłosili wniosku.

W MAŁYM BUKOWCU - WIELKIE SADZENIE DRZEW I KRZEWÓW

opublikowano: 13 października 2023

 • mały bukowiec

Mieszkańcy i letnicy z Małego Bukowca nie po raz pierwszy działają razem dla dobra całej wsi. Co roku latem m.in. wspólnie sprzątają plażę, bawią się na sołeckich festynach, a teraz – razem sadzili krzewy przed miejscową świetlicą. Sołtys Sławomir Cybulski, Rada Sołecka i KGW Bukowianka pragną podziękować wszystkim zaangażowanym w te prace.

MODRAKI - DZIECIOM

opublikowano: 11 października 2023

 • opis: modraki

Dzisiaj od samego rana członkowie Koła Gospodyń Wiejskich „Modraki” z Borzechowa prowadzili warsztaty dekoratorskie w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Starogardzie Gdańskim. Młodzi wychowankowie ośrodka, pod troskliwym okiem i z pomocą naszych Modraków, przygotowywali przepiękne, jesienne wianki.

WYBORY DO SEJMU I SENATU RP - ZOBACZ, GDZIE GŁOSOWAĆ (NUMERY I GRANICE OBWODÓW WYBORCZYCH, ADRESY SIEDZIB OBWODOWYCH KOMISJI WYBORCZYCH)

opublikowano: 11 października 2023

 • opis: wybory

Już w najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Przypominamy  informację o numerach oraz granicach obwodów głosowania oraz wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych.

NIEZWYKŁE ODKRYCIE PANA KAMILA Z PINCZYNA. GRATULUJEMY!

opublikowano: 10 października 2023

 • opis: odkrycie

Nasz mieszkaniec – pan Kamil z Pinczyna - dokonał wspaniałego odkrycia! Znalazł w ziemi stare monety - 29 sestercji rzymskich. Pan Kamil jest członkiem Międzywojewódzkiego Stowarzyszenia Detektorystyczno-Eksploracyjnego UNIA. Znaleziska dokonał na Kociewiu, na terenie Nadleśnictwa Lubichowo. Jak zaznaczają przedstawiciele stowarzyszenia, to ważne znalezisko. 

12 MILIONÓW Z "POLSKIEGO ŁADU" DLA GMINY ZBLEWO

opublikowano: 10 października 2023

 • POLSKI ŁĄD

Gmina Zblewo otrzymała właśnie z Polskiego Ładu 12 mln zł dofinansowania na budowę ul. Nowodworskiej w Pinczynie. "Bardzo się cieszę, że otrzymaliśmy tak wysokie dofinansowanie na tak ważną drogę w gminie Zblewo. Bardzo za to dziękuję. Jednocześnie, biorąc pod uwagę oczekiwania Mieszkańców całej gminy, będę chciał zmienić tj. rozszerzyć zakres tego zadania. Pozwoli nam na to połączenie środków otrzymanych z Polskiego Ładu z otrzymaną ostatnio dotacją z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2024 w wysokości ok. 4 mln zł...

BYŁO PIĘKNIE! - POWIATOWY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI SENIORÓW „SPOTKAJMY SIĘ”

opublikowano: 9 października 2023

 • opis: przegląd

W sobotę 7 października w Starogardzkim Centrum Kultury odbył się Przegląd Twórczości Seniorów "Spotkajmy się". Była to już 26 edycja tego wydarzenia. Już tradycyjnie nie zabrakło na przeglądzie naszych wspaniałych seniorów z gminy Zblewo. 

SZACOWANIE SZKÓD WYRZĄDZONYCH PRZEZ ZWIERZĘTA OBJĘTE OCHRONĄ GATUNKOWĄ

opublikowano: 5 października 2023

 • opis: postepowanie

Jak postępować w przypadku szkód wyrządzonych przez wilki i bobry? Gdzie się zgłosić? Jak uzyskać odszkodowanie? Zachęcamy do zapoznania się ze ścieżką postępowania, opracowaną przez Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Gdańsku. Informacja ta dostępna jest pod linkiem (...)

KOLEJNE PIENIĄDZE NA ODBUDOWĘ NASZYCH ZABYTKÓW

opublikowano: 5 października 2023

 • opis: kościół

Gmina Zblewo otrzymała kolejną dotację z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków! Przypomnijmy, iż w I edycji programu dofinansowanie zdobyły aż 3 nasze projekty. Teraz - w II edycji programu – kolejny! A jest to inwestycja pn. „Prace remontowo-konserwatorskie na wieży kościoła pw .św.Elżbiety w Pinczynie”. 

KOLEJNE MILIONY NA GMINNE DROGI

opublikowano: 5 października 2023

 • opis: drogi

Prawie 7,6 miliona złotych – tyle Gmina Zblewo pozyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2024Na zatwierdzonej przez Premiera liście znalazły się aż trzy nasze inwestycje, w tym dwie – nowe. Bardzo się o to staraliśmy. A są to: przebudowa ulicy Białachowskiej w Zblewie. Inwestycja obejmie odcinek o długości 1 km, będzie realizowana w okresie 04.2024-10.2024. Wartość inwestycji: 4 533 368 zł, dofinansowanie: 2 266 684 zł (...)

WAŻNA INFORMACJA DLA ROLNIKÓW. JUŻ W ŚRODĘ - KOLEJNY DYŻUR DORADCY PODR!

opublikowano: 2 października 2023

 • opis: SUSZA

Informujemy, iż nasz doradca rolniczy PODR - Joanna Walczak  (tel. 797-010-661) - będzie udzielała Państwu pomocy w zakresie złożenia wniosku o oszacowanie szkód – SUSZY - za pomocą publicznej aplikacji udostępnionej na stronie internetowej. Najbliższy termin spotkania 4.10.2023 r. (tj. środa) od godz. 8.00 w Urzędzie Gminy w Zblewie.

POMAGAMY DARKOWI! - PIĘKNA AKCJA NASZEJ "RESTAURACJI POD KASZTANAMI" W ZBLEWIE

opublikowano: 2 października 2023

 • opis: obiad
 • dla darka

WIELKIE GRATULACJE! "SKRA ORMUZDOWA” DLA GERTRUDY STANOWSKIEJ

opublikowano: 2 października 2023

 • opis: skra

Wielkie brawa i serdeczne gratulacje dla pani Gertrudy Stanowskiej – znanej ze swojego społecznego zaangażowania, cenionej regionalistki z naszego kociewskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego w Zblewie. W miniony piątek 28 września w Gdańsku, podczas gali 60-lecia miesięcznika "Pomerania" pani Gertruda otrzymała prestiżową nagrodę "Skra Ormuzdowa”.

WAŻNA INFORMACJA ZAKŁADU KOMUNALNEGO WS JAKOŚCI WODY!

 • opis: zdjęcie
WAŻNA INFORMACJA ZAKŁADU KOMUNALNEGO WS JAKOŚCI WODY! Tym razem mamy dobre wieści - kolejne badania wody NIE WYKAZAŁY nieprawidłowości pod względem mikrobiologicznym.Woda może być użyta BEZ OGRANICZEŃ.

DO ZBLEWA DOTARŁA MEWA!

opublikowano: 26 września 2023

 • opis: muzeum

Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL w Zblewie to jedna z największych atrakcji turystycznych naszego regionu. Prowadzi je wielki pasjonat motoryzacji i historii Paweł Peka. Bogatą kolekcję zabytkowych pojazdów i aut wzbogacił ostatnio o … samolot. To M20 MEWA czyli samolot transportu sanitarnego - lotnicza karetka produkcji PZL Mielec, służąca niegdyś w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

SENIORZY POŻEGNALI LATO

opublikowano: 26 września 2023

 • opis: seniorzu

Niedawno, nasi seniorzy z PZERiI koło w Zblewie spotkali się, by na łonie przyrody wspólnie pożegnać lato. Spotkanie zorganizowano w środę 20 września w przepięknym „Kociewskim Zaciszku” w Białachowie. To ulubione przez naszych seniorów miejsce na majówki, biesiady i spotkania integracyjne. A seniorzy lubią się spotykać i wspólnie spędzać czas, daje im to wiele radości.

PILNE! WAŻNA INFORMACJA WS JAKOŚCI WODY!

Szanowni Państwo, Zakład Komunalny podaje ważną informację ws wody. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli przekażecie Państwo tę informację również Waszym sąsiadom, którzy nie są użytkownikami fb/innych mediów elektronicznych i być może ta wiadomość do nich nie dotarła. Dziękujemy za tę pomoc. Zachęcamy do śledzenia bieżących informacji w serwisie Zakładu Komunalnego Gminy Zblewo - https://www.zkgz.com.pl/

UWAGA - W PIĄTEK (22.09) BRAK WODY W CZĘŚCI GMINY ZBLEWO

opublikowano: 21 września 2023

 • zakąłd komunalny
Szanowni Państwo, Zakład Komunalny w Zblewie informuje, iż w najbliższy piątek 22 września w godz.10:00-16:00 nastąpi BRAK WODY w miejscowościach: Zblewo na ul. Młyńskiej, Starogardzkiej, Osiedlu Dębowym, Osiedlu Rzemieślniczym, ul. Prywatnej, Białachowskiej, oraz w miejscowościach Białachowo, Białachówko,
Radziejewo. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli przekażecie Państwo tę informację również Waszym sąsiadom, którzy nie są użytkownikami fb/innych mediów elektronicznych i być może ta wiadomość do nich nie dotarła.

DZIEŃ ZIEMNIAKA W BORZECHOWIE - ALEŻ BYŁO PYSZNIE!

opublikowano: 21 września 2023

 • opis: ziemniak

Wczorajszy dzień – środa 20 września – upłynął w naszej gminie pod znakiem ziemniaka! A wszystko to dzięki naszym wspaniałym Paniom Gospodyniom z KGW Modraki z Borzechowa, które już kolejny raz zaprosiły wszystkich na Dzień Ziemniaka. Było smacznie, wesoło i bardzo sympatycznie. Już od progu widać było wielkie zaangażowanie naszych Modraków – piękne dekoracje robiły wrażenie! A na stole – same specjały. 

ŚWIĘTO PLONÓW W ZBLEWIE

opublikowano: 20 września 2023

 • opis: dozynki

W rolniczej gminie Zblewo dożynki to zawsze wielkie i ważne święto. Nie inaczej było w tym roku. Po dożynkach parafialnych (które tydzień wcześniej odbyły się m.in. a w parafii Pinczyn) przyszedł czas na gminną uroczystość. Rozpoczęła się ona Mszą św. w intencji rolników, którą w zblewskim kościele parafialnym odprawił ks. prałat Zenon Górecki. 

OGROMNY SUKCES PIKNIKU DLA DARKA - ZEBRANO PONAD 100 TYSIĘCY ZŁ!

opublikowano: 20 września 2023

 • opis: piknik

Gdy ludzie działają razem, z bezinteresownej chęci pomocy drugiemu człowiekowi - nie ma rzeczy niemożliwych. A pięknym tego przykładem był „Piknik charytatywny dla Darka”, podczas którego w minioną niedzielę w Pinczynie w zaledwie kilka godzin zebrano ponad 100 tys. zł!

MODRAKI ZAPRASZAJĄ DO BORZECHOWA NA DZIEŃ ZIEMNIAKA

opublikowano: 19 września 2023

 • dzień ziemniaka

Jeśli nie macie planów na najbliższą środę - to już je macie! Wybierzcie się do Borzechowa na pyszny i swojski Dzień Ziemniaka. KGW MODRAKI z Borzechowa czeka na Was i serdecznie zaprasza! Królować będa pyszne, swojskie dania przygotowane z ziemniaków oczywiście. A że Modraki słyną z pysznej kuchni - warto tu być!

INFORMACJA URZĘDU GMINY W ZBLEWIE

opublikowano: 15 września 2023

 • opis: info

Uprzejmie informujemy, iż w najbliższy poniedziałek tj. 18 września w godz.12:00-14:00 Urząd Gminy w Zblewie będzie czasowo nieczynny. Przepraszamy Państwa za utrudnienia.

ODSZEDŁ ŚP. EDMUND HEROLD...

 • opis: Kondolencje

Odszedł pan Edmund Herold. Człowiek znany, lubiany i szanowany. Przedsiębiorca, społecznik, pasjonat... Zawsze radosny, wesoły, uśmiechnięty. Rodzinny... Prywatnie - Tata naszego wójta. Rodzinie i Bliskim składamy najszczersze kondolencje...  Szczególne słowa wsparcia i otuchy kierujemy do pani Teresy Herold, Lucyny Herold i Beaty Trygalskiej oraz Artura, Arkadiusza i Piotra Herold.

UWAGA MIESZKAŃCY BYTONI I CISA! WAŻNA INFORMACJA O JAKOŚCI WODY

opublikowano: 14 września 2023

 • opis: woda
Zakład Komunalny Gminy Zblewo przekazuje komunikat w sprawie jakości wody. Przypominamy kontakt do ZKGZ:
telefony alarmowe - tel. 513 027 950, tel. 58 588 42 73. Zgłoszenia przyjmujemy całą dobę.

ŚWIĘTOWALIŚMY DOŻYNKI PARAFIALNE W PINCZYNIE

opublikowano: 12 września 2023

 • opis: dozynki

  W niedzielę 10 września nasi rolnicy z parafii Pinczyn świętowali dożynki parafialne. Było to prawdziwe święto dla całej społeczności, dlatego kościół wypełnił się mieszkańcami wdzięcznymi za dar Chleba. W gronie tym był m.in. wójt Artur Herold, sołtys PinczynaTomasz Boszka z małżonką, sołtys solectwa Karolewo Stanisław Fojut...

ZAPRASZAMY DO PINCZYNA NA PIKNIK CHARYTATYWNY DLA DARKA

opublikowano: 12 września 2023

 • opis: piknik

Już w najbliższą niedzielę 17 września na placu WDK w Pinczynie odbędzie się piknik charytatywny DLA DARKA. Pan Dariusz z Pinczyna pod koniec czerwca br. uległ poważnemu wypadkowi drogowemu, przeszedł szereg operacji ratujących życie i teraz czeka go długotrwała i bardzo kosztowna rehabilitacja.

"NARODOWE CZYTANIE" W WIRTACH - BYŁO PIĘKNIE!

opublikowano: 11 września 2023

 • opis: wirty

W piątkowe przedpołudnie (8 września) piękną powieść Elizy Orzeszkowej " Nad Niemnem" czytaliśmy nie tylko w centrum Zblewa, ale także na łonie przyrody - w sercu naszego Arboretum Wirty. Była to naprawdę świetna inicjatywa społeczności szkolnej z Borzechowa, która licznie wzięła udział w tym wydarzeniu. A czytali: dyrektor szkoły Beata Kornela i emerytowana dyrektor Maria Tomana...

PUCHAR I DESZCZ MEDALI DLA NASZYCH SENIORÓW ZE ZBLEWA, PINCZYNA I BORZECHOWA. GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY!

opublikowano: 11 września 2023

 • opis: brawo

W sobotę 9 września w Starogardzie Gdańskim ponad 200 emerytów z 12 gminnych kół wzięło udział w XVIII Powiatowej Spartakiadzie Emerytów, Rencistów i osób z niepełnosprawnościami. Naszą gminę reprezentowały 3 drużyny: z Pinczyna, Borzechowa i Zblewa (była to najliczniejsza, bo prawie 30 osobowa obsada).

"NARODOWE CZYTANIE" W ZBLEWIE

opublikowano: 11 września 2023

 • opis: CZYTANIE

W miniony piątek (8 września) na skwerku Jana Pawła II w Zblewie czytaliśmy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – a wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Naszą zblewską odsłonę tego projektu przygotowała Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar w Zblewie, a relację można było oglądać na żywo dzięki Gminnemu Ośrodkowi Kultury. Gospodynią wydarzenia była dyrektor naszej biblioteki, inicjatorka i organizatorka gminnej akcji - Emilia Bielska.

PRZED NAMI DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE, WSPÓLNE DZIĘKCZYNIENIE ZA UDANE ZBIORY

 • opis: Dozynki

W imieniu Wójta Gminy Zblewo, Księdza Prałata - Proboszcza Zblewskiego oraz Sołtysów zapraszamy wszystkich Rolników, Sadowników, Hodowców, Pszczelarzy, Ogrodników i Przetwórców na wspólne dziękczynienie za tegoroczne plony. Uroczysta msza św. odbędzie się w Zblewie 17 września o godz. 10:00. Do zobaczenia.

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE INFORMACYJNE

opublikowano: 6 września 2023

 • opis: INFO

W imieniu organizatorów tj. Energa Obrót SA, Grupa ORLEN zapraszamy wszystkich chętnych na prezentację programów dofinansowań do instalacji fotowoltaicznych i źródeł ciepła. Przedstawione zostaną m.in. programy: Mój Prąd 5.0, Czyste Powietrze oraz Program Agroenergia. Spotkanie odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie dnia 14 września o godz.17.00.

ZMIANA STAŁEJ ORGANIZACJI RUCHU NA PLACU 700-LECIA W ZBLEWIE

opublikowano: 6 września 2023

 • opis: ZMIANA
Urząd Gminy informuje mieszkańców gminy Zblewo o zmianie stałej organizacji ruchu na placu 700-lecia w Zblewie. Od dnia 7.09.2023 r. na placu obowiązują zasady dla strefy zamieszkania, o czym informują odpowiednie znaki na wlotach na w/w plac.Przypominamy o przepisach obowiązujących strefie zamieszkania - zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZBLEWA NA "NARODOWE CZYTANIE"

opublikowano: 6 września 2023

 • opis: CZYTANIE

Gminna Biblioteka Publiczna im.Małgorzaty Hillar w Zblewie serdecznie zaprasza na "Narodowe Czytanie", które odbędzie się dnia 8 września (tj.piątek) o godz. 11.00 na skwerze im. Jana Pawła II (plac przy fontannie). W tym roku czytamy "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Zapraszamy!

MOC ATRAKCJI NA FESTYNIE STRAŻACKO-SOŁECKIM W PINCZYNIE

opublikowano: 6 września 2023

 • opis: festyn

W sobotę 2 września, tuż po oficjalnej części obchodów 90. jubileuszu OSP Pinczyn przyszedł czas na wspólną zabawę czyli festyn strażacko-sołecki, przygotowany wspólnie przez OSP Pinczyn, KGW Pinczyn oraz sołectwo Pinczyn. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Były „Bajeczki u Aneczki” i strefa zabaw oraz animacji dla dzieci, ścianka wspinaczkowa oraz – jak zawsze w Pinczynie -  wata cukrowa...

TAK ŚWIĘTOWALIŚMY JUBILEUSZ OSP PINCZYN

opublikowano: 6 września 2023

 • opis: osp

To było wielkie wydarzenie dla całej społeczności Pinczyna i Gminy Zblewo. W minioną sobotę 2 września świętowano tu bowiem 90-lecie OSP Pinczyn. Obchody jubileuszu rozpoczęły się w południe od uroczystej Mszy św. w pinczyńskim kościele parafialnym. Wzięli w niej udział członkowie OSP Pinczyn wraz z rodzinami oraz delegacje z innych jednostek OSP z gminy Zblewo, mieszkańcy i zaproszeni goście. Mszę uświetniła Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn, a przed ołtarzem stanęły poczty sztandarowe.

ZAPRASZAMY DO WIRT NA MTB RAJD

opublikowano: 6 września 2023

 • opis: RAJD

Mamy dla świetną propozycję na nadchodzący weekend - wsiadajcie na rower i przyjedźcie już w tę sobotę 9 września do Arboretum Wirty. Tego bowiem dnia z naszego arboretum wystartuje MTB RAJD, a czekać będą na Was trasy o długości 10 i 30 km. Zapraszamy - zapisy w Biurze Zawodów od godz.11.00. Udział w rajdzie jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona (30 zawodników).

"ISKRY NIEPODLEGŁEJ" - ZAPRASZAMY JUZ W NAJBLIŻSZY PONIEDZIAŁEK 4 WRZEŚNIA

 • opis: Iskry

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to nowoczesny spektakl multimedialny umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentujemy fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.

UWAGA MIESZKAŃCY BYTONI

opublikowano: 1 września 2023

 • opis: WAŻNE

W związku z budową kanalizacji sanitarnej w Bytoni i przedłużającymi się pracami na ul. Kasztelańskiej Urząd Gminy informuje o możliwości  dojazdu do szkoły w Bytoni  poprzez Osiedle Zielone.  Za utrudnienia przepraszamy.

ZEBRALIŚMY PONAD 53 TONY ODPADÓW ROLNICZYCH!

opublikowano: 1 września 2023

 • opis: odpady

W minioną środę (30 sierpnia) przeprowadziliśmy gminną zbiórkę odpadów rolniczych czyli odpadów pochodzących z działalności rolniczej z gospodarstw z terenu gminy Zblewo. Udział w akcji wzięło 49 rolników z naszej gminy, za co bardzo dziękujemy! Zebraliśmy około 53 ton odpadów. Były to m.in. folie, sznurki, opakowania po nawozach, big bagi. A wszystko to dzięki dofinansowaniu...

ZAPRASZAMY NA JUBILEUSZ OSP PINCZYN I FESTYN STRAŻACKO - SOŁECKI

opublikowano: 30 sierpnia 2023

 • opis: PLAKAT

To będzie wielkie święto dla społeczności Pinczyna i całej gminy Zblewo -  2 września będziemy świętować jubileusz 90-lecia istnienia OSP Pinczyn. Obchody jubileuszu rozpoczną się o godz.12:30 mszą św. w kościele pw. św. Elżbiety w Pinczynie, następnie nastąpi przemarsz na miejsce uroczystego apelu - plac WDK w Pinczynie (ul. Semlińska 1b) na czele z Gminną Orkiestrą Dętą przy OSP Pinczyn.

WIELKI SUKCES VI JARMARKU KOCIEWSKIEGO W WIRTACH

opublikowano: 8 września 2023

 • opis: jarmark

W niedzielę 27 sierpnia do Wirt ściągnęły prawdziwe tłumy gości z całego regionu! A wszystko to za sprawą VI Jarmarku Kociewskiego, który w tym roku połączony był z obchodami 50-lecia Nadleśnictwa Kaliska. W gościnnych progach Arboretum Wirty przez cały dzień czekały fantastyczne atrakcje. A ich wspólnym mianownikiem było Kociewie. Na jarmarku królowało przepiękne, oryginalne rękodzieło – obrazy, rzeźby, hafty, ceramika, biżuteria…

MOC SPORTOWYCH EMOCJI PODCZAS V BIEGU O PUCHAR WÓJTA GMINY ZBLEWO

opublikowano: 30 sierpnia 2023

W sobotę 26 sierpnia w Zblewie odbyło się prawdziwe święto sportu. Już po raz piąty biegacze stanęli na starcie Biegu o Puchar Wójta Gminy Zblewo, zaliczanym do cyklu VI Biegowego Grand Prix Kociewia.  Trasa biegu wynosiła ponad 12 km, a pokonanie tego dystansu nie było łatwym wyczynem w temperaturze ponad 25 stopni!

W ŚRODĘ 30 SIERPNIA PARKING PRZY UL.KOŚCIELNEJ ZAMKNIĘTY

opublikowano: 28 sierpnia 2023

 • opis: parking

Uprzejmie informujemy, iż w związku ze zbiórką odpadów rolniczych, która odbędzie się w najbliższą środę tj. 30.08.2023 r., parking przykościelny w Zblewie na ul. Kościelnej będzie nieczynny! Przepraszamy za utrudnienia!

VI JARMARK KOCIEWSKI W WIRTACH - ZAPRASZAMY!

 • opis: zdjęcia

Od  2016 roku w ostatnią niedzielę sierpnia Arboretum Wirty gości Jarmark Kociewski. Jest on nie tylko, albo nie tyle, imprezą handlową i rozrywkową, jest przede wszystkim okazją do prezentacji kociewskiego rękodzieła i folkloru oraz podsumowaniem dorocznego Pleneru Artystów Ludowych Pomorza.

Ważna informacja dla Rolników!

 • opis: zdjęcie

Szanowni Państwo został wyznaczony termin odbioru odpadów rolniczych! Zbiórka odbędzie się 30.08.2023r. (tj. środa) w Zblewie na parkingu przykościelnym (ul. Kościelna). Każdy rolnik, który złożył stosowne oświadczenie o chęci wzięcia udziału w zbiórce zostanie powiadomiony telefonicznie o wyznaczonej godzinie.

UTRUDNIENIA! DROGA WOJEWÓDZKA NR 214

 • opis: zdjęcie

Wójt Gminy Zblewo informuje mieszkańców Gminy, że w miesiącu sierpniu zostanie rozpoczęta długo oczekiwana inwestycja na ul. Kościerskiej (droga wojewódzka nr 214) polegająca na budowie chodnika i remoncie asfaltu.

ATRAKCYJNA DZIAŁKA NA SPRZEDAŻ! LOKALIZACJA ZBLEWO

 • opis: zdjęcie

Gmina Zblewo wystawiła na sprzedaż działkę położoną niedaleko „berlinki” – przy ul. Chojnickiej w Zblewie. Przetarg odbędzie się 30 sierpnia 2023 r. (środa) o godz. 10.00 w Urzędzie Gminy Zblewo.

W minioną niedzielę w Bytoni świętowano odpust Św. Rocha

 • opis: zdjęcie

Tradycyjnie odpust rozpoczął się uroczystą mszą świętą w bytońskiej kaplicy. Po mszy św. mieszkańcy i goście spotkali się na terenie świetlicy by wspólnie biesiadować i spędzić czas w piękne, pogodne niedzielne popołudnie. 

POMIARY PÓL ELEKTROMAGNETYCZNYCH W ZBLEWIE

 • opis: ZDJĘCIE
Laboratorium Badań Środowiskowych NetWorkS! Sp. z o.o. w ramach realizacji zlecenia planuje przeprowadzenie pomiarów poziomu pól elektromagnetycznych w środowisku w otoczeniu instalacji radiokomunikacyjnych. Pomiary zostaną wykonane w oparciu o rozporządzenia Ministra Klimatu

ŚWIATŁOWÓD W KAŻDYM DOMU !

 • opis: zdjęcie

Drugiego sierpnia 2023 r.  odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami Małego Bukowca w sprawie braku dostępu do internetu szerokopasmowego. W spotkaniu z mieszkańcami Małego Bukowca wziął udział przedstawiciel firmy GECKONET z Nowego p. Patric Urban, ze strony gminy obecny był sekretarz p. Daniel Szpręga.

Wizyta Generała w Zblewie

 • opis: zdjęcie

W piątek tj. 4 sierpnia na zaproszenie wójta Artura Herold z wizytą do Gminy Zblewo przybył Pan generał nadbrygadier Piotr Socha szef Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku w towarzystwie swojego zastępcy Pana generała starszego brygadiera Grzegorza Żywickiego.

Ogłoszenie o naborze Partnera do wspólnego przygotowania i realizacji projektów w ramach programu regionalnego Funduszy Europejskich dla Pomorza na lata 2021-2027

 • opis: zdjęcie

Gmina Zblewo, działając zgodnie z art. 39 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027 (Dz.U. z 2022 poz.  1079),  ogłasza  otwarty  nabór  partnera  do  wspólnego  przygotowania  i  realizacji  projektów  w ramach programu

UMOWA NA USUWANIE FOLII ROLNICZYCH I INNYCH ODPADÓW PODPISANA

 • opis: zdjęcie

Mamy dobre wiadomości, w dniu 17.07.2023 r. została podpisana umowa na usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej! Umowa została zawarta z firmą REKO Prime Sp. Z o.o. z Myszkowa

JUŻ 15 SIERPNIA - IV WALNE PLACHANDRY KOCIEWSKIE

opublikowano: 7 sierpnia 2023

 • opis: Plachandry

Od roku 2018 Kociewiacy plachandrują, by po prostu spotkać się w różnych zakątkach naszego pięknego Kociewia. To spotkanie zwie się Walne Plachandry Kociewskie. Pierwszy raz miało ono miejsce w Piasecznie koło Gniewu na dorocznym Piaseczno Folklor Festiwal. Rok później był to Jarmark Kociewski w Wirtach nieopodal Zblewa. Potem nastąpiła dwuletnia przerwa z powodu pandemii. Ale już w roku 2022 znowu Kociewiacy i miłośnicy Kociewia ruszyli na plachandry – tym razem do Gruczna w powiecie świeckim na Festiwal Smaku.

ZAPRASZAMY DO BYTONI NA ODPUST ŚW.ROCHA

opublikowano: 7 sierpnia 2023

 • opis: Bytonia

Jak co roku serdecznie zapraszamy do Bytoni na odpust św.Rocha! Już 13 sierpnia (niedziela) - moc atrakcji i świetna zabawa! Rozpoczęcie mszą św.o godz 11.30 w kaplicy w Bytoni. Po mszy liczne atrakcje - m.in. ścianka wspinaczkowa, losy, zabawy dla dzieci i dorosłych, smaczne jedzenie, a dla ucha i do tańca przygrywać będzie Paweł Spica. Serdecznie zapraszamy!

WAŻNE OGŁOSZENIE DLA ROLNIKÓW

opublikowano: 3 sierpnia 2023

 • opis: rolnicy

Wójt Gminy Zblewo informuje wszystkich producentów rolnych, że od 1  do 31 sierpnia 2023 roku  można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na rok 2023. Wypełniony wniosek wraz z załącznikami /faktury vat, zaświadczenia z ARMIRu o DJP bydła, owiec, kóz, liczbie świń, oświadczenie o DJP koni,  oświadczenie dot. pomocy publicznej, klauzulę RODO/ należy złożyć w pok. nr 2 w Urzędzie Gminy Zblewo.

SEBASTIAN SKUZA - WICEMINISTER FINANSÓW Z WIZYTĄ W ZBLEWIE

opublikowano: 1 sierpnia 2023

 • opis: minister

W poniedziałek 31 lipca odwiedził nas wiceminister finansów Sebastian Skuza. Pan Minister przybył na zaproszenie wójta. Artur Herold mówi wprost: "Cieszę się z tej wizyty, bo było to bardzo dobre, merytoryczne spotkanie dla dobra Gminy Zblewo..."

JESZCZE W TYM ROKU POWSTANIE CHODNIK PRZY UL.KOŚCIERSKIEJ W ZBLEWIE!

opublikowano: 31 lipca 2023

 • opis: kościerska

W końcu doczekaliśmy się! Po wielu latach postulatów, pism, spotkań, akcji zbierania podpisów przez wójta Artura Herold, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego podjął decyzję o rozpoczęciu inwestycji przy drodze wojewódzkiej w Zblewie (odcinek od przejazdu drogowo-kolejowego do skrzyżowania z ulicą Akacjową). 

ZAPRASZAMY DO GDAŃSKA NA ŚWIĘTO KOCIEWIA!

opublikowano: 31 lipca 2023

 • święto ko0ciewia

Już w najbliższy piątek 4 sierpnia serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz sympatyków Kociewia do wspólnego świętowania podczas Jarmarku św. Dominika:Stragan Kociewski (start: 14.00, miejsce: Ołowianka),
Korowód Kociewski (start: 15.30, miejsce: przemarsz od Złotej Bramy na Ołowiankę), Unikaty z Kociewia (start: 16.00, miejsce: Ołowianka).

TŁUMY GOŚCI NA "NASZYM WIELKIM KOCIEWSKIM WESELU" W BORZECHOWIE

opublikowano: 28 lipca 2023

 • opis: wesele

Ależ to była wspaniała impreza i zabawa! W odpust św. Anny Koło Gospodyń Wiejskich „Modraki” zorganizowało II edycję wydarzenia pn. „Nasze Wielkie Kociewskie Wesele”. Zjechały się prawdziwe tłumy gości! Celem imprezy była promocja naszych lokalnych tradycji i zwyczajów. I udało się to Modrakom znakomicie! Przygotowany przez Modraki kociewski stół weselny wręcz uginał się od swojskich przysmaków...

W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM POWSTANIE NOWA ŚWIETLICA

opublikowano: 27 lipca 2023

 • opis: ŚWIET;LICA

Niedawno (19 lipca) wójt Artur Herold zaprosił mieszkańców sołectwa Kleszczewo Kościerskie na spotkanie dotyczące inwestycji zrealizowanych i planowanych w tym sołectwie. A było o czym rozmawiać, bo właśnie zakończyła się tu adaptacja pomieszczeń przedszkolnych. Dzięki temu już od 1 września 2023 r. w PSP w Kleszczewie będą funkcjonowały aż 3 oddziały przedszkolne dla 73 dzieci.

PANI ELU, DZIĘKUJEMY!

opublikowano: 27 lipca 2023

 • opis: ela

Wraz z końcem lipca, wieloletnia przewodnicząca KGW Modraki Elżbieta Piórkowska kończy swoją działalność jako przewodnicząca koła. Symboliczne pożegnanie i zakończenie pracy Elżbiety Piórkowskiej jako przewodniczącej koła, zorganizowano wczoraj tj. 26 lipca w świetlicy wiejskiej w Borzechowie. Z gratulacjami, podziękowaniami, kwiatami zjechało się wielu gości – w tym wójt Artur Herold i poseł Kazimierz Smoliński

ZNAMY LAUREATÓW TEGOROCZNEGO KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POSESJĘ SOŁECTWA ZBLEWO

opublikowano: 25 lipca 2023

 • opis: posesje

Znamy już laureatów tegorocznej edycji konkursu sołeckiego na najpiękniejszą posesję sołectwa Zblewo. Do konkursu zgłoszono w tym roku 4 posesje. Na początku lipca odwiedziła je komisja konkursowa czyli członkowie Rady Sołeckiej Zblewa wraz z sołtysem. „Każda posesja była inna, różniły się zarówno wielkością jak i charakterem, tętniąc energią, jaką wcześniej włożyli w nią właściciele posesji” – mówi sołtys Arkadiusz Laskiewicz.

POMOC ROLNIKOM W ZWIĄZKU Z WYSTĄPIENIEM SUSZY

opublikowano: 25 lipca 2023

 • opis: susza

Informujemy, że złożenie wniosku o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy możliwe jest jedynie za pośrednictwem aplikacji publicznej „Zgłoś szkodę rolniczą” w terminie do 15 października 2023 r. W aplikacji od 2023 r. wprowadzono dodatkową możliwość oszacowania strat w gospodarstwie przez komisję gminną. Warto jednak pamiętać, że oszacowanie szkód tylko przez komisję, z pominięciem aplikacji suszowej, nie będzie uprawniało do uzyskania pomocy suszowej.

BUDUJEMY KANALIZACJĘ W BYTONI

opublikowano: 24 lipca 2023

 • opis: kanalizacja
Ruszyła długo oczekiwana budowa kanalizacji sanitarnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Bytonia – etap I. Bardzo się cieszymy i z radością przyglądamy się efektom pierwszych prac. Obecnie trwają wykopy pod kanalizację grawitacyjną oraz montaż studni rewizyjnych. Prace prowadzi dla nas firma „ARS” Arkadiusz Stubba z siedzibą w Kolniku. Dziś ekipa działała m.in. przy ul. Krótkiej i na Osiedlu Zielonym.

JUŻ JUTRO (PIĄTEK - 21 LIPCA) ZLOT WETERANÓW SZOS ODWIEDZI ZBLEWO

opublikowano: 20 lipca 2023

Już w ten weekend - XIII Zlot Weteranów Szos - Historia na Kołach w Starogardzie Gdańskim. I wielka gratka także dla naszych Mieszkańców, ponieważ jutro tj. w piątek 21 lipca uczestnicy zlotu na swoich pięknych maszynach odwiedzą NAS czyli ZBLEWO - a będzie można ich spotkać w Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL - Muzeum w Zblewie pana Pawła Peki przy ul. Łąkowej. Rozglądajcie się, podziwiajcie - zapraszamy!

BRAWO PANIE GOSPODYNIE Z KGW ZBLEWO!

opublikowano: 19 lipca 2023

 • opis: kgw

Mamy świetne wieści o kolejnych sukcesach naszych Pań Gospodyń! Otóż z pewnością ucieszy Państwa wiadomość, iż nasze Koło Gospodyń Wiejskich ze Zblewa otrzymało wyróżnienie  w półfinale konkursu kulinarnego festiwalu KGW „Polska od kuchni”. Impreza odbyła się 16 lipca w słonecznym Władysławowie. Za co dostaliśmy wyróżnienie? Za niedzielny rosół z radosnej kury i gołębi.

ZAPRASZAMY NA „NASZE WIELKIE, KOCIEWSKIE WESELE”!

opublikowano: 19 lipca 2023

 • opis: wsele

Z wielką radością zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenie pn. „Nasze wielkie, kociewskie wesele”, którego celem jest promocja naszych lokalnych tradycji i zwyczajów! Już 26 lipca (od godz.14.00 do wieczora) w Borzechowie odbędzie się impreza, której długo nie zapomnimy! Zadbają o to Gospodarze – czyli nasze borzechowskie MODRAKI, słynące z gościnności i świetnej kuchni.

980 TYSIĘCY NA NASZE GMINNE ZABYTKI

opublikowano: 17 lipca 2023

 • opis: rpoz
Cieszymy się, że możemy podzielić się z Państwem dobrymi wieściami! Rozstrzygnięto nabór do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Zgłosiliśmy kilka wniosków i zdobyliśmy promesę na 980 000 zł na rzecz naszych lokalnych zabytków. Które, złożone przez nas projekty, otrzymały promesę i na czym one polegają?

PROSIMY NASZYCH MIESZKAŃCÓW O WYPEŁNIENIE ANKIETY

opublikowano: 17 lipca 2023

 • opis: ANKIETA

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane do przygotowania inwentaryzacji źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Zblewo. Inwentaryzacja prowadzona będzie w formie zbierania informacji w postaci ankiety, której wzór stanowi załącznik do Zarządzenia, dostępnej w Urzędzie Gminy Zblewo, na stronie internetowej Gminy i w Biuletynie Informacji Publicznej.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne