Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

DO ZBLEWA DOTARŁA MEWA!

opublikowano: 26 września 2023

 • muzeum

Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL w Zblewie to jedna z największych atrakcji turystycznych naszego regionu. Prowadzi je wielki pasjonat motoryzacji i historii Paweł Peka. Bogatą kolekcję zabytkowych pojazdów i aut wzbogacił ostatnio o … samolot. To M20 MEWA czyli samolot transportu sanitarnego - lotnicza karetka produkcji PZL Mielec, służąca niegdyś w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

SENIORZY POŻEGNALI LATO

opublikowano: 26 września 2023

 • seniorzu

Niedawno, nasi seniorzy z PZERiI koło w Zblewie spotkali się, by na łonie przyrody wspólnie pożegnać lato. Spotkanie zorganizowano w środę 20 września w przepięknym „Kociewskim Zaciszku” w Białachowie. To ulubione przez naszych seniorów miejsce na majówki, biesiady i spotkania integracyjne. A seniorzy lubią się spotykać i wspólnie spędzać czas, daje im to wiele radości.

PILNE! WAŻNA INFORMACJA WS JAKOŚCI WODY!

Szanowni Państwo, Zakład Komunalny podaje ważną informację ws wody. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli przekażecie Państwo tę informację również Waszym sąsiadom, którzy nie są użytkownikami fb/innych mediów elektronicznych i być może ta wiadomość do nich nie dotarła. Dziękujemy za tę pomoc. Zachęcamy do śledzenia bieżących informacji w serwisie Zakładu Komunalnego Gminy Zblewo - https://www.zkgz.com.pl/

UWAGA - W PIĄTEK (22.09) BRAK WODY W CZĘŚCI GMINY ZBLEWO

opublikowano: 21 września 2023

 • zakąłd komunalny
Szanowni Państwo, Zakład Komunalny w Zblewie informuje, iż w najbliższy piątek 22 września w godz.10:00-16:00 nastąpi BRAK WODY w miejscowościach: Zblewo na ul. Młyńskiej, Starogardzkiej, Osiedlu Dębowym, Osiedlu Rzemieślniczym, ul. Prywatnej, Białachowskiej, oraz w miejscowościach Białachowo, Białachówko,
Radziejewo. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli przekażecie Państwo tę informację również Waszym sąsiadom, którzy nie są użytkownikami fb/innych mediów elektronicznych i być może ta wiadomość do nich nie dotarła.

DZIEŃ ZIEMNIAKA W BORZECHOWIE - ALEŻ BYŁO PYSZNIE!

opublikowano: 21 września 2023

 • ziemniak

Wczorajszy dzień – środa 20 września – upłynął w naszej gminie pod znakiem ziemniaka! A wszystko to dzięki naszym wspaniałym Paniom Gospodyniom z KGW Modraki z Borzechowa, które już kolejny raz zaprosiły wszystkich na Dzień Ziemniaka. Było smacznie, wesoło i bardzo sympatycznie. Już od progu widać było wielkie zaangażowanie naszych Modraków – piękne dekoracje robiły wrażenie! A na stole – same specjały. 

ŚWIĘTO PLONÓW W ZBLEWIE

opublikowano: 20 września 2023

 • dozynki

W rolniczej gminie Zblewo dożynki to zawsze wielkie i ważne święto. Nie inaczej było w tym roku. Po dożynkach parafialnych (które tydzień wcześniej odbyły się m.in. a w parafii Pinczyn) przyszedł czas na gminną uroczystość. Rozpoczęła się ona Mszą św. w intencji rolników, którą w zblewskim kościele parafialnym odprawił ks. prałat Zenon Górecki. 

OGROMNY SUKCES PIKNIKU DLA DARKA - ZEBRANO PONAD 100 TYSIĘCY ZŁ!

opublikowano: 20 września 2023

 • piknik

Gdy ludzie działają razem, z bezinteresownej chęci pomocy drugiemu człowiekowi - nie ma rzeczy niemożliwych. A pięknym tego przykładem był „Piknik charytatywny dla Darka”, podczas którego w minioną niedzielę w Pinczynie w zaledwie kilka godzin zebrano ponad 100 tys. zł!

MODRAKI ZAPRASZAJĄ DO BORZECHOWA NA DZIEŃ ZIEMNIAKA

opublikowano: 19 września 2023

 • dzień ziemniaka

Jeśli nie macie planów na najbliższą środę - to już je macie! Wybierzcie się do Borzechowa na pyszny i swojski Dzień Ziemniaka. KGW MODRAKI z Borzechowa czeka na Was i serdecznie zaprasza! Królować będa pyszne, swojskie dania przygotowane z ziemniaków oczywiście. A że Modraki słyną z pysznej kuchni - warto tu być!

INFORMACJA URZĘDU GMINY W ZBLEWIE

opublikowano: 15 września 2023

 • info

Uprzejmie informujemy, iż w najbliższy poniedziałek tj. 18 września w godz.12:00-14:00 Urząd Gminy w Zblewie będzie czasowo nieczynny. Przepraszamy Państwa za utrudnienia.

ODSZEDŁ ŚP. EDMUND HEROLD...

 • Kondolencje

Odszedł pan Edmund Herold. Człowiek znany, lubiany i szanowany. Przedsiębiorca, społecznik, pasjonat... Zawsze radosny, wesoły, uśmiechnięty. Rodzinny... Prywatnie - Tata naszego wójta. Rodzinie i Bliskim składamy najszczersze kondolencje...  Szczególne słowa wsparcia i otuchy kierujemy do pani Teresy Herold, Lucyny Herold i Beaty Trygalskiej oraz Artura, Arkadiusza i Piotra Herold.

UWAGA MIESZKAŃCY BYTONI I CISA! WAŻNA INFORMACJA O JAKOŚCI WODY

opublikowano: 14 września 2023

 • woda
Zakład Komunalny Gminy Zblewo przekazuje komunikat w sprawie jakości wody. Przypominamy kontakt do ZKGZ:
telefony alarmowe - tel. 513 027 950, tel. 58 588 42 73. Zgłoszenia przyjmujemy całą dobę.

ŚWIĘTOWALIŚMY DOŻYNKI PARAFIALNE W PINCZYNIE

opublikowano: 12 września 2023

 • dozynki

  W niedzielę 10 września nasi rolnicy z parafii Pinczyn świętowali dożynki parafialne. Było to prawdziwe święto dla całej społeczności, dlatego kościół wypełnił się mieszkańcami wdzięcznymi za dar Chleba. W gronie tym był m.in. wójt Artur Herold, sołtys PinczynaTomasz Boszka z małżonką, sołtys solectwa Karolewo Stanisław Fojut...

ZAPRASZAMY DO PINCZYNA NA PIKNIK CHARYTATYWNY DLA DARKA

opublikowano: 12 września 2023

 • piknik

Już w najbliższą niedzielę 17 września na placu WDK w Pinczynie odbędzie się piknik charytatywny DLA DARKA. Pan Dariusz z Pinczyna pod koniec czerwca br. uległ poważnemu wypadkowi drogowemu, przeszedł szereg operacji ratujących życie i teraz czeka go długotrwała i bardzo kosztowna rehabilitacja.

"NARODOWE CZYTANIE" W WIRTACH - BYŁO PIĘKNIE!

opublikowano: 11 września 2023

 • wirty

W piątkowe przedpołudnie (8 września) piękną powieść Elizy Orzeszkowej " Nad Niemnem" czytaliśmy nie tylko w centrum Zblewa, ale także na łonie przyrody - w sercu naszego Arboretum Wirty. Była to naprawdę świetna inicjatywa społeczności szkolnej z Borzechowa, która licznie wzięła udział w tym wydarzeniu. A czytali: dyrektor szkoły Beata Kornela i emerytowana dyrektor Maria Tomana...

PUCHAR I DESZCZ MEDALI DLA NASZYCH SENIORÓW ZE ZBLEWA, PINCZYNA I BORZECHOWA. GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY!

opublikowano: 11 września 2023

 • brawo

W sobotę 9 września w Starogardzie Gdańskim ponad 200 emerytów z 12 gminnych kół wzięło udział w XVIII Powiatowej Spartakiadzie Emerytów, Rencistów i osób z niepełnosprawnościami. Naszą gminę reprezentowały 3 drużyny: z Pinczyna, Borzechowa i Zblewa (była to najliczniejsza, bo prawie 30 osobowa obsada).

"NARODOWE CZYTANIE" W ZBLEWIE

opublikowano: 11 września 2023

 • CZYTANIE

W miniony piątek (8 września) na skwerku Jana Pawła II w Zblewie czytaliśmy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – a wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Naszą zblewską odsłonę tego projektu przygotowała Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar w Zblewie, a relację można było oglądać na żywo dzięki Gminnemu Ośrodkowi Kultury. Gospodynią wydarzenia była dyrektor naszej biblioteki, inicjatorka i organizatorka gminnej akcji - Emilia Bielska.

PRZED NAMI DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE, WSPÓLNE DZIĘKCZYNIENIE ZA UDANE ZBIORY

 • Dozynki

W imieniu Wójta Gminy Zblewo, Księdza Prałata - Proboszcza Zblewskiego oraz Sołtysów zapraszamy wszystkich Rolników, Sadowników, Hodowców, Pszczelarzy, Ogrodników i Przetwórców na wspólne dziękczynienie za tegoroczne plony. Uroczysta msza św. odbędzie się w Zblewie 17 września o godz. 10:00. Do zobaczenia.

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE INFORMACYJNE

opublikowano: 6 września 2023

 • INFO

W imieniu organizatorów tj. Energa Obrót SA, Grupa ORLEN zapraszamy wszystkich chętnych na prezentację programów dofinansowań do instalacji fotowoltaicznych i źródeł ciepła. Przedstawione zostaną m.in. programy: Mój Prąd 5.0, Czyste Powietrze oraz Program Agroenergia. Spotkanie odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie dnia 14 września o godz.17.00.

ZMIANA STAŁEJ ORGANIZACJI RUCHU NA PLACU 700-LECIA W ZBLEWIE

opublikowano: 6 września 2023

 • ZMIANA
Urząd Gminy informuje mieszkańców gminy Zblewo o zmianie stałej organizacji ruchu na placu 700-lecia w Zblewie. Od dnia 7.09.2023 r. na placu obowiązują zasady dla strefy zamieszkania, o czym informują odpowiednie znaki na wlotach na w/w plac.Przypominamy o przepisach obowiązujących strefie zamieszkania - zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZBLEWA NA "NARODOWE CZYTANIE"

opublikowano: 6 września 2023

 • CZYTANIE

Gminna Biblioteka Publiczna im.Małgorzaty Hillar w Zblewie serdecznie zaprasza na "Narodowe Czytanie", które odbędzie się dnia 8 września (tj.piątek) o godz. 11.00 na skwerze im. Jana Pawła II (plac przy fontannie). W tym roku czytamy "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Zapraszamy!

MOC ATRAKCJI NA FESTYNIE STRAŻACKO-SOŁECKIM W PINCZYNIE

opublikowano: 6 września 2023

 • festyn

W sobotę 2 września, tuż po oficjalnej części obchodów 90. jubileuszu OSP Pinczyn przyszedł czas na wspólną zabawę czyli festyn strażacko-sołecki, przygotowany wspólnie przez OSP Pinczyn, KGW Pinczyn oraz sołectwo Pinczyn. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Były „Bajeczki u Aneczki” i strefa zabaw oraz animacji dla dzieci, ścianka wspinaczkowa oraz – jak zawsze w Pinczynie -  wata cukrowa...

TAK ŚWIĘTOWALIŚMY JUBILEUSZ OSP PINCZYN

opublikowano: 6 września 2023

 • osp

To było wielkie wydarzenie dla całej społeczności Pinczyna i Gminy Zblewo. W minioną sobotę 2 września świętowano tu bowiem 90-lecie OSP Pinczyn. Obchody jubileuszu rozpoczęły się w południe od uroczystej Mszy św. w pinczyńskim kościele parafialnym. Wzięli w niej udział członkowie OSP Pinczyn wraz z rodzinami oraz delegacje z innych jednostek OSP z gminy Zblewo, mieszkańcy i zaproszeni goście. Mszę uświetniła Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn, a przed ołtarzem stanęły poczty sztandarowe.

ZAPRASZAMY DO WIRT NA MTB RAJD

opublikowano: 6 września 2023

 • RAJD

Mamy dla świetną propozycję na nadchodzący weekend - wsiadajcie na rower i przyjedźcie już w tę sobotę 9 września do Arboretum Wirty. Tego bowiem dnia z naszego arboretum wystartuje MTB RAJD, a czekać będą na Was trasy o długości 10 i 30 km. Zapraszamy - zapisy w Biurze Zawodów od godz.11.00. Udział w rajdzie jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona (30 zawodników).

"ISKRY NIEPODLEGŁEJ" - ZAPRASZAMY JUZ W NAJBLIŻSZY PONIEDZIAŁEK 4 WRZEŚNIA

 • Iskry

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to nowoczesny spektakl multimedialny umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentujemy fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.

UWAGA MIESZKAŃCY BYTONI

opublikowano: 1 września 2023

 • WAŻNE

W związku z budową kanalizacji sanitarnej w Bytoni i przedłużającymi się pracami na ul. Kasztelańskiej Urząd Gminy informuje o możliwości  dojazdu do szkoły w Bytoni  poprzez Osiedle Zielone.  Za utrudnienia przepraszamy.

ZEBRALIŚMY PONAD 53 TONY ODPADÓW ROLNICZYCH!

opublikowano: 1 września 2023

 • odpady

W minioną środę (30 sierpnia) przeprowadziliśmy gminną zbiórkę odpadów rolniczych czyli odpadów pochodzących z działalności rolniczej z gospodarstw z terenu gminy Zblewo. Udział w akcji wzięło 49 rolników z naszej gminy, za co bardzo dziękujemy! Zebraliśmy około 53 ton odpadów. Były to m.in. folie, sznurki, opakowania po nawozach, big bagi. A wszystko to dzięki dofinansowaniu...

ZAPRASZAMY NA JUBILEUSZ OSP PINCZYN I FESTYN STRAŻACKO - SOŁECKI

opublikowano: 30 sierpnia 2023

 • PLAKAT

To będzie wielkie święto dla społeczności Pinczyna i całej gminy Zblewo -  2 września będziemy świętować jubileusz 90-lecia istnienia OSP Pinczyn. Obchody jubileuszu rozpoczną się o godz.12:30 mszą św. w kościele pw. św. Elżbiety w Pinczynie, następnie nastąpi przemarsz na miejsce uroczystego apelu - plac WDK w Pinczynie (ul. Semlińska 1b) na czele z Gminną Orkiestrą Dętą przy OSP Pinczyn.

WIELKI SUKCES VI JARMARKU KOCIEWSKIEGO W WIRTACH

opublikowano: 8 września 2023

 • jarmark

W niedzielę 27 sierpnia do Wirt ściągnęły prawdziwe tłumy gości z całego regionu! A wszystko to za sprawą VI Jarmarku Kociewskiego, który w tym roku połączony był z obchodami 50-lecia Nadleśnictwa Kaliska. W gościnnych progach Arboretum Wirty przez cały dzień czekały fantastyczne atrakcje. A ich wspólnym mianownikiem było Kociewie. Na jarmarku królowało przepiękne, oryginalne rękodzieło – obrazy, rzeźby, hafty, ceramika, biżuteria…

MOC SPORTOWYCH EMOCJI PODCZAS V BIEGU O PUCHAR WÓJTA GMINY ZBLEWO

opublikowano: 30 sierpnia 2023

W sobotę 26 sierpnia w Zblewie odbyło się prawdziwe święto sportu. Już po raz piąty biegacze stanęli na starcie Biegu o Puchar Wójta Gminy Zblewo, zaliczanym do cyklu VI Biegowego Grand Prix Kociewia.  Trasa biegu wynosiła ponad 12 km, a pokonanie tego dystansu nie było łatwym wyczynem w temperaturze ponad 25 stopni!

W ŚRODĘ 30 SIERPNIA PARKING PRZY UL.KOŚCIELNEJ ZAMKNIĘTY

opublikowano: 28 sierpnia 2023

 • parking

Uprzejmie informujemy, iż w związku ze zbiórką odpadów rolniczych, która odbędzie się w najbliższą środę tj. 30.08.2023 r., parking przykościelny w Zblewie na ul. Kościelnej będzie nieczynny! Przepraszamy za utrudnienia!

VI JARMARK KOCIEWSKI W WIRTACH - ZAPRASZAMY!

 • zdjęcia

Od  2016 roku w ostatnią niedzielę sierpnia Arboretum Wirty gości Jarmark Kociewski. Jest on nie tylko, albo nie tyle, imprezą handlową i rozrywkową, jest przede wszystkim okazją do prezentacji kociewskiego rękodzieła i folkloru oraz podsumowaniem dorocznego Pleneru Artystów Ludowych Pomorza.

Ważna informacja dla Rolników!

 • zdjęcie

Szanowni Państwo został wyznaczony termin odbioru odpadów rolniczych! Zbiórka odbędzie się 30.08.2023r. (tj. środa) w Zblewie na parkingu przykościelnym (ul. Kościelna). Każdy rolnik, który złożył stosowne oświadczenie o chęci wzięcia udziału w zbiórce zostanie powiadomiony telefonicznie o wyznaczonej godzinie.

UTRUDNIENIA! DROGA WOJEWÓDZKA NR 214

 • zdjęcie

Wójt Gminy Zblewo informuje mieszkańców Gminy, że w miesiącu sierpniu zostanie rozpoczęta długo oczekiwana inwestycja na ul. Kościerskiej (droga wojewódzka nr 214) polegająca na budowie chodnika i remoncie asfaltu.

ATRAKCYJNA DZIAŁKA NA SPRZEDAŻ! LOKALIZACJA ZBLEWO

 • zdjęcie

Gmina Zblewo wystawiła na sprzedaż działkę położoną niedaleko „berlinki” – przy ul. Chojnickiej w Zblewie. Przetarg odbędzie się 30 sierpnia 2023 r. (środa) o godz. 10.00 w Urzędzie Gminy Zblewo.

W minioną niedzielę w Bytoni świętowano odpust Św. Rocha

 • zdjęcie

Tradycyjnie odpust rozpoczął się uroczystą mszą świętą w bytońskiej kaplicy. Po mszy św. mieszkańcy i goście spotkali się na terenie świetlicy by wspólnie biesiadować i spędzić czas w piękne, pogodne niedzielne popołudnie. 

POMIARY PÓL ELEKTROMAGNETYCZNYCH W ZBLEWIE

 • ZDJĘCIE
Laboratorium Badań Środowiskowych NetWorkS! Sp. z o.o. w ramach realizacji zlecenia planuje przeprowadzenie pomiarów poziomu pól elektromagnetycznych w środowisku w otoczeniu instalacji radiokomunikacyjnych. Pomiary zostaną wykonane w oparciu o rozporządzenia Ministra Klimatu

ŚWIATŁOWÓD W KAŻDYM DOMU !

 • zdjęcie

Drugiego sierpnia 2023 r.  odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami Małego Bukowca w sprawie braku dostępu do internetu szerokopasmowego. W spotkaniu z mieszkańcami Małego Bukowca wziął udział przedstawiciel firmy GECKONET z Nowego p. Patric Urban, ze strony gminy obecny był sekretarz p. Daniel Szpręga.

Wizyta Generała w Zblewie

 • zdjęcie

W piątek tj. 4 sierpnia na zaproszenie wójta Artura Herold z wizytą do Gminy Zblewo przybył Pan generał nadbrygadier Piotr Socha szef Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku w towarzystwie swojego zastępcy Pana generała starszego brygadiera Grzegorza Żywickiego.

Ogłoszenie o naborze Partnera do wspólnego przygotowania i realizacji projektów w ramach programu regionalnego Funduszy Europejskich dla Pomorza na lata 2021-2027

 • zdjęcie

Gmina Zblewo, działając zgodnie z art. 39 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027 (Dz.U. z 2022 poz.  1079),  ogłasza  otwarty  nabór  partnera  do  wspólnego  przygotowania  i  realizacji  projektów  w ramach programu

UMOWA NA USUWANIE FOLII ROLNICZYCH I INNYCH ODPADÓW PODPISANA

 • zdjęcie

Mamy dobre wiadomości, w dniu 17.07.2023 r. została podpisana umowa na usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej! Umowa została zawarta z firmą REKO Prime Sp. Z o.o. z Myszkowa

JUŻ 15 SIERPNIA - IV WALNE PLACHANDRY KOCIEWSKIE

opublikowano: 7 sierpnia 2023

 • Plachandry

Od roku 2018 Kociewiacy plachandrują, by po prostu spotkać się w różnych zakątkach naszego pięknego Kociewia. To spotkanie zwie się Walne Plachandry Kociewskie. Pierwszy raz miało ono miejsce w Piasecznie koło Gniewu na dorocznym Piaseczno Folklor Festiwal. Rok później był to Jarmark Kociewski w Wirtach nieopodal Zblewa. Potem nastąpiła dwuletnia przerwa z powodu pandemii. Ale już w roku 2022 znowu Kociewiacy i miłośnicy Kociewia ruszyli na plachandry – tym razem do Gruczna w powiecie świeckim na Festiwal Smaku.

ZAPRASZAMY DO BYTONI NA ODPUST ŚW.ROCHA

opublikowano: 7 sierpnia 2023

 • Bytonia

Jak co roku serdecznie zapraszamy do Bytoni na odpust św.Rocha! Już 13 sierpnia (niedziela) - moc atrakcji i świetna zabawa! Rozpoczęcie mszą św.o godz 11.30 w kaplicy w Bytoni. Po mszy liczne atrakcje - m.in. ścianka wspinaczkowa, losy, zabawy dla dzieci i dorosłych, smaczne jedzenie, a dla ucha i do tańca przygrywać będzie Paweł Spica. Serdecznie zapraszamy!

WAŻNE OGŁOSZENIE DLA ROLNIKÓW

opublikowano: 3 sierpnia 2023

 • rolnicy

Wójt Gminy Zblewo informuje wszystkich producentów rolnych, że od 1  do 31 sierpnia 2023 roku  można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na rok 2023. Wypełniony wniosek wraz z załącznikami /faktury vat, zaświadczenia z ARMIRu o DJP bydła, owiec, kóz, liczbie świń, oświadczenie o DJP koni,  oświadczenie dot. pomocy publicznej, klauzulę RODO/ należy złożyć w pok. nr 2 w Urzędzie Gminy Zblewo.

SEBASTIAN SKUZA - WICEMINISTER FINANSÓW Z WIZYTĄ W ZBLEWIE

opublikowano: 1 sierpnia 2023

 • minister

W poniedziałek 31 lipca odwiedził nas wiceminister finansów Sebastian Skuza. Pan Minister przybył na zaproszenie wójta. Artur Herold mówi wprost: "Cieszę się z tej wizyty, bo było to bardzo dobre, merytoryczne spotkanie dla dobra Gminy Zblewo..."

JESZCZE W TYM ROKU POWSTANIE CHODNIK PRZY UL.KOŚCIERSKIEJ W ZBLEWIE!

opublikowano: 31 lipca 2023

 • kościerska

W końcu doczekaliśmy się! Po wielu latach postulatów, pism, spotkań, akcji zbierania podpisów przez wójta Artura Herold, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego podjął decyzję o rozpoczęciu inwestycji przy drodze wojewódzkiej w Zblewie (odcinek od przejazdu drogowo-kolejowego do skrzyżowania z ulicą Akacjową). 

ZAPRASZAMY DO GDAŃSKA NA ŚWIĘTO KOCIEWIA!

opublikowano: 31 lipca 2023

 • święto ko0ciewia

Już w najbliższy piątek 4 sierpnia serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz sympatyków Kociewia do wspólnego świętowania podczas Jarmarku św. Dominika:Stragan Kociewski (start: 14.00, miejsce: Ołowianka),
Korowód Kociewski (start: 15.30, miejsce: przemarsz od Złotej Bramy na Ołowiankę), Unikaty z Kociewia (start: 16.00, miejsce: Ołowianka).

TŁUMY GOŚCI NA "NASZYM WIELKIM KOCIEWSKIM WESELU" W BORZECHOWIE

opublikowano: 28 lipca 2023

 • wesele

Ależ to była wspaniała impreza i zabawa! W odpust św. Anny Koło Gospodyń Wiejskich „Modraki” zorganizowało II edycję wydarzenia pn. „Nasze Wielkie Kociewskie Wesele”. Zjechały się prawdziwe tłumy gości! Celem imprezy była promocja naszych lokalnych tradycji i zwyczajów. I udało się to Modrakom znakomicie! Przygotowany przez Modraki kociewski stół weselny wręcz uginał się od swojskich przysmaków...

W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM POWSTANIE NOWA ŚWIETLICA

opublikowano: 27 lipca 2023

 • ŚWIET;LICA

Niedawno (19 lipca) wójt Artur Herold zaprosił mieszkańców sołectwa Kleszczewo Kościerskie na spotkanie dotyczące inwestycji zrealizowanych i planowanych w tym sołectwie. A było o czym rozmawiać, bo właśnie zakończyła się tu adaptacja pomieszczeń przedszkolnych. Dzięki temu już od 1 września 2023 r. w PSP w Kleszczewie będą funkcjonowały aż 3 oddziały przedszkolne dla 73 dzieci.

PANI ELU, DZIĘKUJEMY!

opublikowano: 27 lipca 2023

 • ela

Wraz z końcem lipca, wieloletnia przewodnicząca KGW Modraki Elżbieta Piórkowska kończy swoją działalność jako przewodnicząca koła. Symboliczne pożegnanie i zakończenie pracy Elżbiety Piórkowskiej jako przewodniczącej koła, zorganizowano wczoraj tj. 26 lipca w świetlicy wiejskiej w Borzechowie. Z gratulacjami, podziękowaniami, kwiatami zjechało się wielu gości – w tym wójt Artur Herold i poseł Kazimierz Smoliński

ZNAMY LAUREATÓW TEGOROCZNEGO KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POSESJĘ SOŁECTWA ZBLEWO

opublikowano: 25 lipca 2023

 • posesje

Znamy już laureatów tegorocznej edycji konkursu sołeckiego na najpiękniejszą posesję sołectwa Zblewo. Do konkursu zgłoszono w tym roku 4 posesje. Na początku lipca odwiedziła je komisja konkursowa czyli członkowie Rady Sołeckiej Zblewa wraz z sołtysem. „Każda posesja była inna, różniły się zarówno wielkością jak i charakterem, tętniąc energią, jaką wcześniej włożyli w nią właściciele posesji” – mówi sołtys Arkadiusz Laskiewicz.

POMOC ROLNIKOM W ZWIĄZKU Z WYSTĄPIENIEM SUSZY

opublikowano: 25 lipca 2023

 • susza

Informujemy, że złożenie wniosku o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy możliwe jest jedynie za pośrednictwem aplikacji publicznej „Zgłoś szkodę rolniczą” w terminie do 15 października 2023 r. W aplikacji od 2023 r. wprowadzono dodatkową możliwość oszacowania strat w gospodarstwie przez komisję gminną. Warto jednak pamiętać, że oszacowanie szkód tylko przez komisję, z pominięciem aplikacji suszowej, nie będzie uprawniało do uzyskania pomocy suszowej.

BUDUJEMY KANALIZACJĘ W BYTONI

opublikowano: 24 lipca 2023

 • kanalizacja
Ruszyła długo oczekiwana budowa kanalizacji sanitarnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Bytonia – etap I. Bardzo się cieszymy i z radością przyglądamy się efektom pierwszych prac. Obecnie trwają wykopy pod kanalizację grawitacyjną oraz montaż studni rewizyjnych. Prace prowadzi dla nas firma „ARS” Arkadiusz Stubba z siedzibą w Kolniku. Dziś ekipa działała m.in. przy ul. Krótkiej i na Osiedlu Zielonym.

JUŻ JUTRO (PIĄTEK - 21 LIPCA) ZLOT WETERANÓW SZOS ODWIEDZI ZBLEWO

opublikowano: 20 lipca 2023

Już w ten weekend - XIII Zlot Weteranów Szos - Historia na Kołach w Starogardzie Gdańskim. I wielka gratka także dla naszych Mieszkańców, ponieważ jutro tj. w piątek 21 lipca uczestnicy zlotu na swoich pięknych maszynach odwiedzą NAS czyli ZBLEWO - a będzie można ich spotkać w Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL - Muzeum w Zblewie pana Pawła Peki przy ul. Łąkowej. Rozglądajcie się, podziwiajcie - zapraszamy!

BRAWO PANIE GOSPODYNIE Z KGW ZBLEWO!

opublikowano: 19 lipca 2023

 • kgw

Mamy świetne wieści o kolejnych sukcesach naszych Pań Gospodyń! Otóż z pewnością ucieszy Państwa wiadomość, iż nasze Koło Gospodyń Wiejskich ze Zblewa otrzymało wyróżnienie  w półfinale konkursu kulinarnego festiwalu KGW „Polska od kuchni”. Impreza odbyła się 16 lipca w słonecznym Władysławowie. Za co dostaliśmy wyróżnienie? Za niedzielny rosół z radosnej kury i gołębi.

ZAPRASZAMY NA „NASZE WIELKIE, KOCIEWSKIE WESELE”!

opublikowano: 19 lipca 2023

 • wsele

Z wielką radością zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenie pn. „Nasze wielkie, kociewskie wesele”, którego celem jest promocja naszych lokalnych tradycji i zwyczajów! Już 26 lipca (od godz.14.00 do wieczora) w Borzechowie odbędzie się impreza, której długo nie zapomnimy! Zadbają o to Gospodarze – czyli nasze borzechowskie MODRAKI, słynące z gościnności i świetnej kuchni.

980 TYSIĘCY NA NASZE GMINNE ZABYTKI

opublikowano: 17 lipca 2023

 • rpoz
Cieszymy się, że możemy podzielić się z Państwem dobrymi wieściami! Rozstrzygnięto nabór do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Zgłosiliśmy kilka wniosków i zdobyliśmy promesę na 980 000 zł na rzecz naszych lokalnych zabytków. Które, złożone przez nas projekty, otrzymały promesę i na czym one polegają?

PROSIMY NASZYCH MIESZKAŃCÓW O WYPEŁNIENIE ANKIETY

opublikowano: 17 lipca 2023

 • ANKIETA

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane do przygotowania inwentaryzacji źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Zblewo. Inwentaryzacja prowadzona będzie w formie zbierania informacji w postaci ankiety, której wzór stanowi załącznik do Zarządzenia, dostępnej w Urzędzie Gminy Zblewo, na stronie internetowej Gminy i w Biuletynie Informacji Publicznej.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne