Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

1 KWIETNIA RUSZA NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021
2021.03.30

1 KWIETNIA RUSZA NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 przeprowadzony zostanie od 1 kwietnia 2021 r. do 30 czerwca 2021 r. Jest obowiązkowy i będzie realizowany za pomocą  interaktywnego formularza spisowego dostępnego na stronie Głównego Urzędu Statystycznego. Metody uzupełniające - to spis telefoniczny lub ...

WAŻNE! INFORMACJA PRZYCHODNI MEDPHARMA O DODATKOWYCH MIEJSCACH NA SZCZEPIENIA PREPARATEM PFIZER
2021.03.30

WAŻNE! DODATKOWE MIEJSCA NA SZCZEPIENIA PREPARATEM PFIZER W MEDPHARMIE

Szanowni Państwo! Informujemy o dodatkowych wolnych miejscach na szczepienia. W czwartek i piątek tj. 1 i 2 kwietnia odbędą się dodatkowe szczepienia przeciwko wirusowi Sars-Cov-2 w Przychodni Medpharma w Starogardzie Gdańskim! 

PRZEPIĘKNE PALMY NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ
2021.03.30

PRZEPIĘKNE PALMY NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ

Niedziela Palmowa za nami. Co roku w naszych sołectwach powstają tradycyjne palmy wielkanocne. Prym wiodą w tym Koła Gospodyń Wiejskich, które równiez w tym roku wyczarowały przepiękne palmy. Wykonane są one najczęściej z wierzbowych gałązek z baziami, kolorowych wstążek i kwiatów...

LOWE W "DYCHT KOCIEWIE"
2021.03.30

LOWE W "DYCHT KOCIEWIE"

Mamy dla Państwa gorące wieści z naszego Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Bytoni. Niedawno na warsztatach teatralnych i malarskich w bytońskiej Izbie Regionalnej gościła ekipa Telewizji Gdańsk. A efekty tej wizyty będzie można obejrzeć już 13 kwietnia - serdecznie zapraszamy przed ekrany na program regionalny "Dycht Kociewie"!

-
2021.03.30

MALI MISTRZOWIE KALIGRAFII

Uczniowie klas I-III szkoły w Pinczynie wzięli udział w konkursie na najpiękniej napisaną kartkę wielkanocną. Przepiękne kartki świąteczne zawierały własnoręcznie napisane życzenia oraz ciekawe i kolorowe ilustracje dotyczące świąt. Kartki, które umieszczone są w poniższej galerii zostały wykonane przez uczniów w klasie tuż przed rozpoczęciem nauki zdanej.

KGW "MARGARETKI" Z KAROLEWA ZAPRASZA NA ŚWIĄTECZNY KIERMASZ
2021.03.30

"MARGARETKI" Z KAROLEWA ZAPRASZAJĄ NA ŚWIĄTECZNY KIERMASZ DLA OLEŃKI

KGW „Margaretki” z Karolewa przygotowały kilkadziesiąt kolorowych, świątecznych, prawdziwie wiosennych kompozycji, stroików, wianków i dekoracji. Wszystkie je można kupić na kiermaszu, który od kilku dni trwa na facebooku. Kiermasz już okazał się wielkim sukcesem, zostały  ostatnie stroiki - gorąco zachęcamy do ich kupna!

wielkanoc
2021.03.29

WIELKANOC CORAZ BLIŻEJ! ZOBACZ NASZE PRZEPIĘKNE JAJA FABERGÉ Z PINCZYNA

Panie Gospodynie z KGW w Pinczynie od wielu lat przygotowują piękne rękodzieło. Ozdoby, które przygotowują co roku na Wielkanoc po prostu zapierają dech w piersiach! „To nasze pinczyńskie jaja Fabergé!” – nie kryje dumy sołtys Tomasz Boszka...

SREBRNY JUBILEUSZ PARAFIALNEGO ODDZIAŁU AKCJI KATOLICKIEJ W ZBLEWIE
2021.03.29

SREBRNY JUBILEUSZ PARAFIALNEGO ODDZIAŁU AKCJI KATOLICKIEJ W ZBLEWIE

Oddział Akcji Katolickiej przy Parafii św. Michała Archanioła w Zblewie świętował obchody srebrnego jubileuszu swojego powstania. To wspólnota bardzo zaangażowana na rzecz całej naszej lokalnej społeczności, będąca inicjatorem wielu cennych akcji i działań, za co bardzo dziękujemy!

ODSZEDŁ ŚP.STANISŁAW ROMPA, WIELOLETNI NAUCZYCIEL SZKOŁY W PINCZYNIE...
2021.03.29

ODSZEDŁ ŚP.STANISŁAW ROMPA, WIELOLETNI NAUCZYCIEL SZKOŁY W PINCZYNIE...

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 29 marca 2021 roku odszedł Pan Stanisław Rompa, nauczyciel matematyki i informatyki,  wychowawca, nasz kolega. Pan Stanisław  był wspaniałą osobą, dobrą, ciepłą, pełną życia i radości...Z rodziną oraz wszystkimi bliskimi Pana Stanisława łączymy się w bólu...

W WIELKI PIĄTEK (2 KWIETNIA) URZĄD CZYNNY DO GODZ.13:00
2021.03.29

W WIELKI PIĄTEK (2 KWIETNIA) URZĄD GMINY CZYNNY DO GODZ.13:00

Uprzejmie informujemy, iż w najbliższy piątek (tj. 2 kwietnia) Urząd Gminy w Zblewie oraz jednostki organizacyjne Gminy Zblewo czynne będą krócej tj. do godz.13:00. Za utrudnienia przepraszamy, a po świętach czekamy na Państwa od wtorku (6 kwietnia) od godz.7:30. Zapraszamy!

-
2021.03.29

UWAGA SPORTOWCY! WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE DZIECI I MŁODZIEŻY ZAWIESZONE DO 9 KWIETNIA

Pomorski Związek Piłki Nożnej informuje, iż w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów, wprowadzającym nowe obostrzenia w zakresie sportu, rozgrywki juniorskie będą zawieszone od 27 marca do 9 kwietnia.

-
2021.03.27

STRAŻACY POMAGAJĄ

Na strażaków zawsze można liczyć, wielokrotnie się o tym mogliśmy przekonać. Tym razem nasi druhowie z OSP Zblewo, Pinczyn i Semlin pomagają w akcji dowożenia mieszkańców naszej gminy na szczepienia przeciwko COVID-19.  Pierwszy dowóz na szczepienie miał miejsce już 4 lutego i pomoc ta jest systematycznie realizowana...

INFORMACJA ZAKŁADU KOMUNALNEGO
2021.03.26

INFORMACJA ZAKŁADU KOMUNALNEGO

Trwa montaż tymczasowego obiektu dla Zakładu Komunalnego Gminy Zblewo, który umożliwi przeniesienie części administracyjnej i jej dalsze funkcjonowanie na czas prowadzenia robót modernizacyjnych w starym istniejącym budynku socjalno-biurowym. W związku z tym od 29.03.2021 r. kasa Zakładu Komunalnego zostanie zamknięta.

-
2021.03.26

BEZPŁATNA POMOC PRAWNA DLA MIESZKAŃCÓW

Potrzebujesz pomocy prawnika?  Nie radzisz sobie z zadłużeniem? Nie możesz porozumieć się z sąsiadem? Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego! Taka pomoc jest udzielana za darmo, nic nie musisz za nią płacić. Jaką pomoc możesz otrzymać?

-
2021.03.24

WITAJ WIOSNO!

Nasze przedszkolaki jak co roku powitały Wiosnę radośnie i wesoło, a pięknym symbolem tego powitania był marsz małych Kociewiaków ulicami Zblewa z symbolicznym gaikiem w dłoni. Zmęczeni chłodnymi, zimowymi dniami, już od pewnego czasu przedszkolacy z Gminnego Przedszkola w Zblewie z wytęsknieniem wyglądali oznak wiosny. Często spacerowali ulicami Zblewa, wyszukując ich w ogródkach. W końcu nadeszła! 

-
2021.03.24

NASZ STADION NA OSTATNIEJ PROSTEJ!

„Ten stadion będzie prawdziwą dumą nas wszystkich…” – mówi wójt Artur Herold o modernizowanym właśnie stadionie KS Sokół Zblewo. Za kilka tygodni – finał I etapu tej wielkiej inwestycji! Choć to dopiero I etap kompleksowej modernizacji - stadion już zachwyca! W środę 10 marca 2021 r. wójt wraz z komisją odbiorową dokonał częściowego odbioru robót budowlanych.

WAŻNY KOMUNIKAT W SPRAWIE WODY. WODA ZDATNA DO SPOŻYCIA BEZ OGRANICZEŃ!
2021.03.22

WAŻNY KOMUNIKAT W SPRAWIE WODY. WODA ZDATNA DO SPOŻYCIA BEZ OGRANICZEŃ!

Odwołanie nakazu spożywania wody po przegotowaniu dla niemowląt i dzieci do 2 lat oraz osób z obniżoną odpornością! Wyniki badań próbek wody pobranych w dniu 16.03.2021 z urządzenia zbiorowego zaopatrzenia w wodę Jezierce nie wykazały nieprawidłowości w zakresie mikrobiologicznym.

"PIĘKNA WIEŚ POMORSKA 2021" - ETAP GMINNY. CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA DO 5 MAJA
2021.03.22

"PIĘKNA WIEŚ POMORSKA 2021" - ETAP GMINNY. CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA DO 5 MAJA

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2021”. Rozpoczynamy etap gminny konkursu – czekamy na zgłoszenia do 5 maja. To już 28. edycja Konkursu Piękna Wieś. Konkurs ma dwie kategorie: najpiękniejsza wieś i zagroda.

RUSZA REKRUTACJA DO GMINNYCH PRZEDSZKOLI
2021.03.22

RUSZA REKRUTACJA DO GMINNYCH PRZEDSZKOLI

Uwaga Rodzice! Już od jutra (23 marca) rusza rekrutacja do naszych gminnych przedszkoli. Rekrutacja dotyczy dzieci w wieku 3 - 6 lat na rok szkolny 2021/2022.  Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z załącznikami można pobrać: w wersji papierowej - z przedszkola lub sekretariatu szkoły, a w formie elektronicznej - ze strony internetowej danej placówki. Wnioski można składać od 23 marca do 9 kwietnia.

-
2021.03.22

WAŻNE DLA SPORTOWCÓW!

Pomorski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z ogłoszonymi 17 marca 2021 r. decyzjami rządu obostrzeniami dla naszego województwa zostają przedłużone do 9 kwietnia 2021 r. Oznacza to dalsze zawieszenie rozgrywek IV ligi oraz niższych klas rozgrywkowych seniorskich. Zgodnie z treścią rozporządzenia rządu z 10 marca 2021 r., (...)

-
2021.03.18

PISMO W SPRAWIE ELIMINACJI GLIFOSATU Z ŻYWNOŚCI

Publikujemy treść apelu i zapytania publicznego do władz samorządowych, który wpłynął do Urzędu Gminy w Zblewie, w sprawie eliminacji glifosatu z żywności. Pismo zostało skierowane do włodarzy starostw, gmin miejskich i wiejskich oraz do wydziałów rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska.

ZAPRASZAMY NA DZISIEJSZY RYNEK PO OZDOBY I SWOJSKIE PRZYSMAKI KGW MODRAKI
2021.03.18

ZAPRASZAMY NA DZISIEJSZY RYNEK PO OZDOBY I SWOJSKIE PRZYSMAKI KGW MODRAKI

Dzisiaj jak co czwartek – rynek w Zblewie. Znajdziecie tam m.in. stoisko Koła Gospodyń Wiejskich Modraki. A na stoisku same wspaniałości – nie tylko przepiękne rękodzieło, wielkanocne kurczaczki i owieczki idealne do święconki i na wielkanocny stół, ale także pyszne jedzenie – smalec, bigos i babka pieczona w słoikach.

STRAŻACY ĆWICZYLI NA ZAMARZNIĘTYM JEZIORZE
2021.03.16

STRAŻACY ĆWICZYLI NA ZAMARZNIĘTYM JEZIORZE

W sobotę 13 marca nasi druhowie z OSP Zblewo oraz OSP Semlin wspólnie ćwiczyli na jeziorze Semlińskim techniki z zakresu ratownictwa lodowego.Ze względu na panujące warunki atmosferyczne oraz pokrywę lodową ratownicy mieli możliwość praktycznego doskonalenia technik ratowniczych w zakresie ratownictwa wodno-lodowego.

SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA SOŁTYSA
2021.03.16

SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA SOŁTYSA

Z okazji Dnia Sołtysa wójt Artur Herold zaprosił wszystkie Panie i Panów Sołtysów z terenu Gminy Zblewo na kameralne, okolicznościowe spotkanie. Zrozumienie i otwartość na potrzeby innych. Ogromne zaangażowanie. I wspólny cel: dobro Mieszkańców i całej Gminy. To trzy filary, na których niewątpliwie opiera się nie tylko codzienna praca sołtysa, ale i współpraca samorządu z sołtysami.

-
2021.03.15

WIELKANOC TUŻ TUŻ! WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ

Przed nami Wielkanoc, najbardziej radosne i wiosenne święta. Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu jest jajko, symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję. Tradycją stało się zdobienie jajek. W związku z tym nasz GOK zaprasza do udziału w konkursie „Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna".

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne