Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

-
2020.11.04

ROCZNY PLAN WSPÓŁPRACY Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI NA ROK 2021- RUSZAJĄ KONSULTACJE

Wójt Gminy Zblewo ogłasza konsultacje w sprawie przyjęcia „Programu i trybu współpracy Gminy Zblewo z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2021”. Konsultacje ruszają dzisiaj tj. 4 listopada, a potrwają do 16 listopada.

DZISIAJ KOLEJNY BAZAREK KOCIEWSKIE SMAKI, A NA NIM STOISKO NASZYCH GOSPODYŃ!
2020.11.03

GOSPODYNIE Z KLESZCZEWA ZAPRASZAJĄ NA BAZAREK!

Dzisiaj (3 listopada) w Starogardzie Gdańskim odbędzie się kolejny bazarek Kociewskie Smaki. Jak zawsze można na nim znaleźć stoisko naszego KGW z Kleszczewa Kościerskiego. A w dzisiejszej ofercie takie specjały jak m.in. krokiety, pasztety, zupy, dania vege, gołąbki, pierogi, galaretki, leczo, rogale, pasty...  Dodajmy, iż wszystko jest pyszne, wykonane ze zdrowych, lokalnych produktów!

-
2020.11.03

#SuperKoderzy I MISTRZOWIE KODOWANIA Z BORZECHOWA

Październik w borzechowskiej szkole był miesiącem kodowania czyli programowania.  W ramach tzw. Code Week wszyscy uczniowie szkoły  wzięli udział w szkolnym konkursie kodowania z LEGO BITS AND BRICKS. Podczas zajęć informatycznych uczniowie rywalizowali ze sobą i walczyli z przeszkodami, by pokonać jak największą liczbę poziomów. A kto został Mistrzem Kodowania?

ODWIEDŹMY ZAPOMNIANE NEKROPOLIE
2020.11.02

ODWIEDŹMY ZAPOMNIANE NEKROPOLIE

Dziś jeszcze nasze cmentarze są zamknięte, ale od jutra wszyscy ruszymy na groby naszych Bliskich. Zapalimy znicze, złożymy kwiaty, zabrzmią żarliwe modlitwy… Nie zapomnijmy w tych dniach także o tych miejscach, które w oddaleniu i pewnym zapomnieniu, ale jednak – przetrwały… Stare, ewangelickie nekropolie istniały w naszej gminie przez wieki...

ZAKŁAD KOMUNALNY INFORMUJE
2020.11.02

UWAGA! PŁUKANIE SIECI WODOCIĄGOWEJ!

Zakład Komunalny Gminy Zblewo informuje, że w dniach 02.11.2020 r. – 04.11.2020 r. nastąpi płukanie sieci wodociągowej w miejscowościach: SEMLIN, SEMLINEK, JEZIERCE, KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE, TOMASZEWO, WAŁDÓWKO, LIPIA GÓRA MAŁA. Jednocześnie informujemy, że w rejonie prowadzonego płukania...

NOWY SPRZĘT DLA OSP PINCZYN
2020.11.02

NOWY SPRZĘT DLA OSP PINCZYN

Z pewnością ucieszy Państwa - w tych trudnych czasach - garść dobrych informacji od naszych druhów z OSP Pinczyn, którzy otrzymali dofinansowanie w konkursie FLOREK - wsparcie dla OSP. Dzięki temu do jednostki trafił właśnie nowy sprzęt - aparat ochrony układu oddechowego MSA AUER, 4 butle kompozytowe do AOUO oraz drabina słupkowa DS 3,1.

odbiór
2020.11.02

KOLEJNY ODBIÓR CZĘŚCIOWY PRAC NA OCZYSZCZALNI

Mamy dobre wieści z placu budowy naszej modernizowanej oczyszczalni ścieków w Zblewie. W minioną środę (28 października) na terenie oczyszczalni dokonano kolejnego odbioru częściowego wykonanych robót. W odbiorze uczestniczyli przedstawiciele Inwestora czyli Gminy Zblewo oraz generalnego wykonawcy HMK Sp. Z o. o. i inspektor nadzoru.

-
2020.11.02

TO BĘDZIE PIĘKNE PRZEDSZKOLE!

Mimo pandemii Gmina Zblewo nie zwalnia inwestycyjnego tempa! W tej chwili trwa budowa i zabezpieczanie fundamentów nowego obiektu przedszkolnego w Zblewie. Planowane zakończenie tego etapu prac – zgodnie z umową – wyznaczone jest do 30.11.2020 r. A to dopiero początek tej wielkiej inwestycji! Nowe przedszkole będzie miało 1000m2 i 7 sal. Bedzie tu miejsce dla 175 dzieci! 

KOLEJNY KOMUNIKAT WS.WODY (AKTUALIZACJA NA 30.10 - GODZ.19:00)
2020.10.30

KOMUNIKAT WS.WODY (AKTUALIZACJA: 30.10 - GODZ.19:00)

Zakład Komunalny Gminy Zblewo, informuje  że w badaniach jakości wody z wodociągu Jezierce stwierdzono obecność bakterii grupy coli oraz olm 22oC. Nie wykryto bakterii pochodzenia kałowego – Escherichia coli, enterokoków.

WAŻNE! KOMUNIKAT W SPRAWIE BEZPOŚREDNICH DOSTAW WODY („POD DRZWI”)
2020.10.30

KOMUNIKAT W SPRAWIE BEZPOŚREDNICH DOSTAW WODY („POD DRZWI”)

W związku ze stwierdzoną niezdatnością do spożycia wody z ujęcia Jezierce, uprzejmie prosimy wszystkie osoby starsze, samotne i osoby pozostające w kwarantannie lub izolacji domowej o zgłaszanie zapotrzebowania na wodę.

OŚWIADCZENIE WÓJTA GMINY ZBLEWO  W SPRAWIE NIEZDATNOŚCI DO SPOŻYCIA WODY Z UJĘCIA JEZIERCE
2020.10.30

OŚWIADCZENIE WÓJTA GMINY ZBLEWO W SPRAWIE NIEZDATNOŚCI DO SPOŻYCIA WODY Z UJĘCIA JEZIERCE

Informuję, iż z przyczyn niezależnych od Gminy Zblewo, nastąpiło skażenie wody w ujęciu Jezierce, co zostało stwierdzone decyzją nr 6/NHK/20 z dnia 29.10.2020 r. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego...

komunikat
2020.10.30

WAŻNY KOMUNIKAT ZAKŁADU KOMUNALNEGO! DYSTRYBUCJA WODY ZDATNEJ DO PICIA

Codziennie beczkowozami będzie dostarczana woda zdatna do picia dla mieszkańców Semlina, Semlinka, Jezierc, Kleszczewa Kościerskiego. W miejscowościach Tomaszewo, Lipia Góra Mała oraz Wałdówko zostanie rozwieziona woda butelkowana.

RUSZYŁO WIELKIE UTWARDZANIE DRÓG GMINNYCH
2020.10.30

RUSZYŁO WIELKIE UTWARDZANIE DRÓG GMINNYCH

Jak już wcześniej informowaliśmy, w naszej gminie trwa obecnie utwardzanie dróg gminnych. W tym tygodniu prace prowadzone są w Białachowie, gdzie kładzione są płyty YOMB. Ostatnie poprawki drogowcy realizują także przy ul. Pinczyńskiej w Zblewie. Lada dzień ruszą prace w Kleszczewie Kościerskim przy ul. Świerkowej.

WAŻNA INFORMACJA WS. JAKOŚCI WODY
2020.10.29

WAŻNY KOMUNIKAT ZAKŁADU KOMUNALNEGO WS. WODY

Zakład Komunalny Gminy Zblewo informuje, zgodnie z decyzją nr 6/NHK/20 z dnia 29.10.2020 r. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Starogardzie Gdańskim o braku przydatności do spożycia przez ludzi wody podawanej z urządzenia zbiorowego zaopatrzenia w wodę w Jeziercach.

ZOBACZ AUKCJE NASZEGO ŚDS-U DLA OLUSIA! LICYTUJEMY TYLKO DO JUTRA!
2020.10.28

ZOBACZ AUKCJE NASZEGO ŚDS-U DLA OLUSIA! LICYTUJEMY DO JUTRA!

Wspaniały dar od naszych Podopiecznych ŚDS-u w Kleszczewie Kościerskim, którzy wraz z Terapeutami przygotowali i podarowali na aukcje dla Olka Lewandowskiego swoje piękne prace. Licytacje trwają do jutra tj. 29 października (czwartek).

 

-
2020.10.27

#WSPIERAJNASZYCH! CO DZIŚ NA OBIAD W RESTAURACJI POD KASZTANAMI?

Mieszkańcu - nie gotuj dziś obiadu! Zamów go w jednej z naszych lokalnych, pysznych restauracji. Gdzie? Na przykład tu, w Restauracji Pod Kasztanami w Zblewie, którą wszyscy znamy i lubimy! Restauracja przygotowała menu na cały tydzień - a w nim same domowe specjały! Dzisiejsze danie dnia - zupa fasolowa i karkówka.

#WSPIERAJNASZYCH! POLECAMY OFERTĘ GOŚCIŃCA KONOPIELKA W ZBLEWIE
2020.10.27

#WSPIERAJNASZYCH! POLECAMY OFERTĘ GOŚCIŃCA KONOPIELKA

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszych lokalnych restauratorów! Zapraszamy do Gościńca KONOPIELKA w Zblewie, który słynie ze znakomitej kuchni, świetnego smaku i regionalnych, zdrowych produktów. Pyszny obiad możesz zjeść w hotelowym pokoju lub zamówić go na wynos. Polecamy też świetny catering - na każdą okazję!

#WSPIERAJNASZYCH! DWOREK TUCHOLSKI W ZBLEWIE SERDECZNIE ZAPRASZA!
2020.10.27

#WSPIERAJNASZYCH! DWOREK TUCHOLSKI SERDECZNIE ZAPRASZA!

Ograniczenia wprowadzone w związku z sytuacją epidemiczną sprawiły, iż nasza lokalna branża gastronomiczna po raz kolejny w tym roku przechodzi ciężkie czasy. Brak wesel,  imprez, spotkań, sprzedaż tylko na wynos… - to naprawdę trudny czas.  Dlatego gorąco apelujemy – korzystajmy z usług naszych restauratorów! Dzisiaj zapraszamy do Dworku Tucholskiego w Zblewie.

SZUKASZ ATRAKCYJNEJ DZIAŁKI ZA KORZYSTNĄ CENĘ? ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ!
2020.10.26

ATRAKCYJNE DZIAŁKI ZA DOBRĄ CENĘ! ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ!

Gmina Zblewo wystawiła na sprzedaż świetnie zlokalizowane, atrakcyjne działki w Zblewie, Pinczynie i Semlinie. Oferta jest ciekawa, ceny - bardzo korzystne, a nieruchomości zarówno inwestycyjne (jak np. 3.5 ha działka inwestycyjna przy DK22), jak i pod zabudowę mieszkaniową. Przetargi już 10 i 17 listopada, zapraszamy po szczegóły oferty!

-
2020.10.26

WYNAJEM ŚWIETLIC WIEJSKICH

W odpowiedzi na Państwa zapytania, dotyczące wynajmu świetlic wiejskich uprzejmie przypominamy, iż w związku z sytuacją epidemiczną i wprowadzonymi obostrzeniami od dnia 24 października obowiązuje zakaz wszelkiego rodzaju aktywności osób, powyżej pięciu w jednej grupie, a więc różnego rodzaju zebrań, spotkań itp. Zakaz ten nie dotyczy osób, które mieszkają razem oraz  przypadków wykonywania celów zawodowych.

UWAGA RODZICE PRZEDSZKOLAKÓW ZE ZBLEWA! WAŻNA INFORMACJA
2020.10.25

UWAGA RODZICE PRZEDSZKOLAKÓW ZE ZBLEWA! WAŻNA INFORMACJA

Szanowni Rodzice, w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci, Państwa – ich rodziców/ opiekunów prawnych, Waszych bliskich oraz całego personelu przedszkola chciałabym przekazać poniższe informacje. Wirus COVID – 19 dotarł do naszego przedszkola/siedziba - Przedszkola w Zblewie/. Jedna osoba z personelu ma wynik dodatni, a dwie...

MARCELINA SABINIARZ MISTRZYNIĄ POLSKI UNII KARATE WKF!
2020.10.24

MARCELINA SABINIARZ MISTRZYNIĄ POLSKI UNII KARATE WKF!

Mamy fantastyczne, jeszcze gorące - bo sprzed kilku godzin - sportowe wieści: nasza Marcelina Sabiniarz z Pinczyna zdobyła właśnie tytuł Mistrzyni Polski Unii Karate WKF. Marcelina osiągnęła ten wspaniały sukces podczas pierwszego dnia Mistrzostw Polskiej Unii Karate Juniorów Młodszych, Juniorów, Młodzieżowców...

KOMUNIKAT ZAKŁADU KOMUNALNEGO
2020.10.24

KOMUNIKAT ZAKŁADU KOMUNALNEGO

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż Zakład Komunalny Gminy Zblewo pracuje bez zmian tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Jednakże od dnia 26 października 2020 r. (tj. od najbliższego poniedziałku) aż do odwołania ograniczona zostaje bezpośrednia obsługa klientów...

-
2020.10.23

STRAŻACY DZIĘKUJĄ

Serdeczne podziękowania dla firmy Air Liquide Polska za przekazanie naszej jednostce zestawu kamery cofania z monitorem oraz rejestratora jazdy. Sprzęt już zamontowany w naszym "ciężkim" Iveco. Zamontowany zestaw polepszy widoczność podczas manewrowania blisko 10 metrowym pojazdem i tym samym podniesie bezpieczeństwo. (OSP Pinczyn)

RADOSNA JESIEŃ W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY W KLESZCZEWIE
2020.10.23

RADOSNA JESIEŃ W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY W KLESZCZEWIE

W naszym zaprzyjaźnionym Środowiskowym Domu Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim jesień upływa aktywnie, ciekawie i pełna jest pozytywnych emocji: przede wszystkim radości! Każdego dnia terapeuci dokładają starań, aby ich podopieczni choć na chwilę oderwali myśli od pandemii...

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne