Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

WIANKI NA WDZIE – NOC KUPAŁY W BORZECHOWIE

opublikowano: 27 czerwca 2018

 • noc kupały

Jak co roku, Panie Gospodynie z KGW w Borzechowie zaprosiły mieszkańców i turystów nad Wdę, na tradycyjną Noc Świętojańską. Głównym bohaterem imprezy były oczywiście przepiękne, kolorowe, misternie uplecione wianki. Niczym prawdziwe dzieła sztuki, budziły zachwyt! Były w nich kwiaty, zioła, zboża, trawy, liście... - jednym słowem wszystko, co można teraz znaleźć na łąkach i polach. Tego wieczoru niemalże każdy, kto przyszedł nad rzekę miał na głowie kwietny wianek.

KALENDARZ IMPREZ NA SOBOTĘ: "NOC KUPAŁY" NAD WDĄ

aktualizacja: 22 czerwca 2018

 • noc kupały

Koło Gospodyń Wiejskich w Borzechowie serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców i gości na „Noc Kupały”. Impreza odbędzie się w sobotę - 23 czerwca - o godz.18:00 na łące nad Wdą, tuż koło mostu na trasie Borzechowo – Osowo Leśne (zjazd z drogi asfaltowej w kierunku obelisku papieskiego). Nasze Gospodynie zapewniają dla swoich gości tradycyjne ognisko i pyszne kiełbaski oraz napoje. Nie zabraknie też w tę wyjątkową noc muzyki i śpiewu! Wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć do wspólnej zabawy zapraszamy i prosimy o przyniesienie ze sobą wianków, które wspólnie będziemy puszczać na rzece. Będzie nam miło, jeśli zechcą Państwo przynieść ze sobą także coś pysznego na „kupałowy stół”, do naszej wspólnej biesiady (np. ciasto).

PODZIĘKOWANIA I FILMOWE WSPOMNIENIE Z JUBILEUSZU KGW ZBLEWO

opublikowano:  26 kwietnia 2018

 • jubileusz kgw

Powróćmy jeszcze na chwilę do tegorocznego jubileuszu Koła Gospodyń Wiejskich w Zblewie. Przypomnijmy, że nasze koło świętowało 60. urodziny. Była to prawdziwie urodzinowa, kolorowa i rozśpiewana uroczystość! Panie Gospodynie słyną bowiem nie tylko z kulinarnych talentów, ale są także wspaniałymi artystkami - nie tylko w kuchni, ale i na scenie. I pokazały to podczas jubileuszowej gali, prezentując m.in. piosenki o Zblewie. Zapraszamy na krótkie, filmowe wspomnienie z jubileuszu. Publikujemy też podziękowania przewodniczącej KGW Zblewo Reginy Umerskiej.

60. LAT KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH W ZBLEWIE - RELACJA Z JUBILEUSZOWEJ GALI

opublikowano: 16 kwietnia 2018

 • jubileusz kgw

Koło Gospodyń Wiejskich w Zblewie świętuje właśnie jubileusz 60-lecia działalności. Jubileuszowa gala pod patronatem wójta gminy Zblewo odbyła się w minioną sobotę – 14 kwietnia. Uroczystość zgromadziła liczne grono gości – wśród nich przedstawicieli samorządu, świata kultury, organizacji pozarządowych, a także przyjaciół, partnerów i sponsorów od lat wspierających działalność naszego koła. Jubileuszowe świętowanie rozpoczęło się od mszy św. w zblewskim kościele parafialnym. Nabożeństwo w intencji obecnych, jak i zmarłych członkiń koła odprawił ksiądz proboszcz Zenon Górecki.

KIERMASZ WIELKANOCNY W BYTONI ZACHWYCIŁ WSZYSTKICH!

opublikowano: 3 kwietnia 2018

 • kiermasz

Wielki Piątek w Bytoni był wypełniony wspaniałymi, wielkanocnymi zapachami, smakami, kolorowymi dekoracjami i innymi, świątecznymi wspaniałościami. A wszystko to dzięki Paniom Gospodyniom z KGW Bytonia, które zaprosiły mieszkańców na tradycyjny Kiermasz Wielkanocny. Do bytońskiej świetlicy wiejskiej przez całe popołudnie ściągały tłumy gości. I jak wszyscy zgodnie powtarzali, tegoroczne ozdoby i kulinaria przygotowane przez Panie Gospodynie po prostu zachwycały! Były to prawdziwe cudeńka, nic więc dziwnego, że rozeszły się jak przysłowiowe "ciepłe bułeczki". 

ŻUREK NA ZAKWASIE, BABY I MAZURKI - JUŻ W WIELKI PIĄTEK KIERMASZ WIELKANOCNY W BYTONI!

opublikowano: 26 marca 2018

 • kiermasz bytonia

Przed nami kolejny – ale już ostatni przed świętami – Kiermasz Wielkanocny. Już za kilka dni - w Wielki Piątek (30 marca) od godz.14:00 (do ostatniego klienta!) w świetlicy wiejskiej w Bytoni czeka nas moc pysznych wypieków i świątecznych potraw, przygotowanych przez tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich. Będzie można skosztować i zakupić m.in. drożdżowe baby wielkanocne, babki gotowane, lukrowane mazurki, a także swojski żurek, galaretki drobiowe, pieczeń rzymską i wiele, wiele innych łakoci. Serdecznie zapraszamy!

„WIELKANOC PO NASZAMU” Z UDZIAŁEM ZBLEWSKICH GOSPODYŃ I ARTYSTÓW

opublikowano: 26 marca 2018

 • wielkanoc po naszamu

W miniony weekend w całym regionie organizowano przedświąteczne jarmarki, kiermasze i spotkania. Jedno z nich – pod hasłem „Wielkanoc po naszamu” - odbyło się w sobotę (24 marca) w Starogardzie Gdańskim, w tutejszym Osiedlowym Domu Kultury. Wzięły w nim udział nasze Panie Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zblewie, które wystawiły przepiękne stoisko, pełne swojskich i aromatycznych specjałów. A wszystkie one były sporządzane w zgodzie z jedną i tą samą recepturą – czyli w  zgodzie z naturą, gdyż jak przekonywała Regina Umerska, szefowa KGW Zblewo i jednocześnie właścicielka gospodarstwa ekologicznego – „naturalność i prostota są dla zdrowia i szczęścia najważniejsze!”.

PIĘKNE RĘKODZIEŁO I PYSZNE JEDZENIE - KIERMASZ W BORZECHOWIE ZACHWYCIŁ GOŚCI!

opublikowano: 26 marca 2018

 • borzechowo

Przepiękne palmy wielkanocne, kolorowe pisanki, oryginalne stroiki, koszyczki, wianki, a nawet ręcznie wykonane kartki świąteczne i świeczki... - wszystko to można było podziwiać na sobotnim Kiermaszu Wielkanocnym w Borzechowie. A wszystko to dzieło i przepiękny efekt wspólnej pracy Pań Gospodyń z tutejszego KGW oraz zaprzyjaźnionego z nimi artysty Mariana Opatowskiego. Sobotni kiermasz był nie tylko prawdziwym świętem naszych lokalnych tradycji wielkanocnych, ale także radością ze spotkania oraz z nadchodzących świąt.

STOŁY WIELKANOCNE NASZYCH GOSPODYŃ NA KONKURSIE REGIONALNYM W SWAROŻYNIE

opublikowano: 26 marca 2018

 • SWAROŻYN

Aż sześć Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Zblewo wzięło udział w XVI Regionalnym Konkursie Wielkanocnym, który w piątek (23 marca) odbył się w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Swarożynie. Naszą gminę reprezentowały Panie Gospodynie z Białachowa, Borzechowa, Jezierc, Pałubinka, Pinczyna i Zblewa. Przygotowały one przepiękne, kolorowe i smakowite stoły wielkanocne, na których były m.in. smaczne baby oraz mazurki, apetyczne pasztety, a także stroiki wielkanocne wykonane na bazie zbóż oraz rzeżuchy, kolorowe pisanki i oczywiście palmy wielkanocne.

JUŻ DZIŚ (W SOBOTĘ) - KIERMASZ WIELKANOCNY W BORZECHOWIE!

aktualizacja: 24 marca 2018

 • kiermasz

Przed nami wspaniały Kiermasz Wielkanocny, przygotowany przez Panie Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Borzechowie. Warto znaleźć dziś (24 marca - sobota) chwilę czasu, by o godz.15:00 zajrzeć choć na chwilę do borzechowskiej szkoły. Panie Gospodynie przygotowały bowiem moc atrakcji – nie tylko świąteczne rękodzieło czyli oryginalne i niepowtarzalne dekoracje wielkanocne, ale także potrawy regionalne. Podczas kiermaszu nie zabraknie degustacji potraw wielkanocnych – a w menu m.in. prawdziwe, lokalne specjały - żurek i borzechowskie bułeczki, a także baby gotowane i wiele innych specjałów! Serdecznie zapraszamy!

WSPANIAŁY SUKCES NASZYCH PAŃ NA XIV POWIATOWYM TURNIEJU KGW W JABŁOWIE!

opublikowano: 19 marca 2018

 • jabłowo

XIV Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich za nami! Impreza odbyła się w minioną sobotę (17 marca) w Jabłowie i zgromadziła bardzo liczną publiczność! Jak co roku na turnieju zaprezentowały się Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu całego powiatu. W tym roku udział wzięły KGW Bobowo, Bolesławowo, Czarny Las, Koteże, Lalkowy, Osówek oraz – reprezentujące naszą gminę – KGW Białachowo. Nasze Panie (i Panowie – bo i tych nie brakowało) wzięły po raz pierwszy udział w tym turnieju i trzeba przyznać, że zawojowały publiczność i jury od pierwszych chwil! Przy wielkich brawach i dopingu publiczności, Panie Gospodynie zmierzyły się w kilku konkurencjach

GOSPODYNIE Z BORZECHOWA PRZYGOTOWUJĄ JUŻ ŚWIĄTECZNE OZDOBY. WKRÓTCE - KIERMASZ!

opublikowano: 9 marca 2018

 • KGW

Od kilku tygodni w bibliotece w Borzechowie organizowane są zajęcia dla Pań z Koła Gospodyń Wiejskich prowadzone przez Mariana Opatowskiego. Podczas spotkań nasze Panie Gospodynie doskonalą swoje umiejętności przygotowywania pięknych, oryginalnych dekoracji świątecznych m.in. stroików, kartek czy też pisanek z … kolorowych tasiemek. Panie podpatrywały też pracę na maszynie dziewiarskiej. Zajęcia przebiegają w miłej i radosnej atmosferze i są oznaką zbliżających się wielkimi krokami Świąt Wielkanocnych! I najważniejsze – wszystkie te piękne ozdoby będzie można już niedługo zobaczyć i kupić, podczas Kiermaszu Wielkanocnego, który KGW Borzechowo planuje na 24 marca (sobota) w borzechowskiej szkole. Już dziś zapraszamy, a szczegóły – wkrótce!

GOSPODYNIE Z KLESZCZEWA NA BAZARZE KOCIEWSKIE SMAKI. ZOBACZ PRAWDZIWIE PYSZNĄ OFERTĘ!

opublikowano: 7 lutego 2018

 • kgw

Od kilku tygodni swoje stoisko ze swojskimi specjałami na Bazarze Kociewskie Smaki w Starogardzie prezentują nasze Panie Gospodynie z KGW w Kleszczewie Kościerskim.  Panie robią tam prawdziwą furorę, a goście nie mogą się nachwalić wspaniałych smaków i aromatów, które tak bardzo przypominają dom i babciną, najlepszą na świecie kuchnię. Jednym słowem – palce lizać! I my polecamy pyszne, domowe przysmaki wykonane przez nasze Panie. A na stoisku można skosztować i zakupić min.: faworki, jabłecznik, ryba i klopsiki w galarecie, leczo, krokiety, pasztet z selera i wiele innych. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska KGW Kleszczewo już za tydzień – na kolejnym Bazarze Kociewskie Smaki!

WIGILIA NA STO GOSPODYŃ!

opublikowano: 15 grudnia 2017

 • wigilia KGW

To była jedna z najbardziej niezwykłych wigilii w tym roku. Przygotowało ją bowiem – nie jedna - a …ponad 100 gospodyń! Stoły uginały się wręcz pod wigilijnych dań, a panie nie kryły radości ze wspólnego spotkania. Wczoraj, tj. w czwartek 14 grudnia, do wspólnego, wigilijnego stołu zasiadły Panie Gospodynie z KGW z terenu naszej gminy. A trzeba podkreślić, iż chyba nigdzie nie ma tylu i tak prężnie działających KGW co w gminie Zblewo – istnieje tu bowiem aż 11 kół! W spotkaniu wzięli także udział ks. prałat Zenon Górecki oraz wójt gminy Zblewo Artur Herold i Przewodniczący Rady Gminy Zblewo Leszek Burczyk. Samorządowcy nie kryli słów podziwu dla Pań, zgodnie podkreślając, iż nasze Koła Gospodyń Wiejskich są prawdziwą chlubą gminy.

ĆWIKŁA Z CHRZANEM ZBLEWSKIM I INNE SPECJAŁY CZYLI KIERMASZ ŚWIĄTECZNY ZBLEWSKICH GOSPODYŃ!

opublikowano: 11 grudnia 2017

 • kiermasz

Przepiękne, świąteczne stroiki, wianki adwentowe, lukrowane pierniki i ciasteczka, no i prawdziwy specjał czyli ćwikła z chrzanem zblewskim… - to tylko niewielka część tego, co można było podziwiać i kupić na niedzielnym Kiermaszu Świątecznym, przygotowanym przez Panie Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zblewie. Mieszkańcy byli zachwyceni, a swojskie specjały rozeszły się jak ciepłe bułeczki! Nie zabrakło także pięknego rękodzieła spod dłuta naszego rzeźbiarza Leszka Baczkowskiego, a wszyscy goście kiermaszu częstowani byli przez gościnne Panie Gospodynie ciepłą kawą i chlebem ze swojskim smalcem! I pomimo chłodnej aury był to już prawdziwie świąteczny kiermasz – pełen nie tylko pysznych łakoci i wspaniałych dekoracji, ale przede wszystkim -  uśmiechu i serdeczności.

ŚWIĘTA TUŻ TUŻ... WARTO WYBRAĆ SIĘ W NIEDZIELĘ DO BYTONI. ZOBACZ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!

opublikowano: 11 grudnia 2017

 • bytonia kiermasz zapraszamy

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się dnia 17 grudnia br. (niedziela) o godz. 16:00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Bytoni. W programie m.in.: kawiarenka z domowymi wypiekami,  stragany z ozdobami i wypiekami świątecznymi,  restauracja Koła Gospodyń Wiejskich z Bytoni oraz wspólne śpiewanie kolęd.  Organizatorzy: Społeczność szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej im. Edmunda Dywelskiego w Bytoni, Rada Rodziców przy PSP w Bytoni oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Bytoni serdecznie zapraszają!

KGW ZBLEWO GORĄCO ZAPRASZA NA KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

opublikowano: 6 grudnia 2017

 • kiermasz

Boże Narodzenie coraz bliżej! Z myślą o tym, Panie Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zblewie przygotowały piękne ozdoby świąteczne oraz pyszne, swojskie wypieki. Będzie je można zakupić podczas Kiermaszu Świątecznego, na który gorąco zapraszamy już w najbliższą niedzielę (10 grudnia) w godz.8:00-12:00. Stoisko Pań Gospodyń będzie można znaleźć na skwerku w centrum Zblewa. Serdecznie zapraszamy!

BORZECHOWO. NAJWIĘKSZA W REGIONIE AKCJA KISZENIA KAPUSTY WG PRZEPISU BABCI BERTY!

opublikowano: 23 października 2017

 • kiszenie kapusty

Sobotnie popołudnie minęło w Borzechowie na wspólnym kiszeniu kapusty. I myli się ten, kto sądzi, iż to czynność żmudna i taka zwyczajna! Jak pokazały bowiem Panie Gospodynie z Borzechowa, kiszenie kapusty to nie tylko wspaniała zabawa, ale też integracja i świetna lekcja naszych lokalnych tradycji. A za wszystkim stoi stary przepis babci Berty…  To było prawdopodobnie największe publiczne kiszenie kapusty w naszym regionie! W roli głównej – 50 kg kapusty, do tego - ogromna, drewniana beczka, trzy szatkownice i stary przepis babci Berty.

WSPÓLNE KISZENIE KAPUSTY W BORZECHOWIE JUŻ W TĘ SOBOTĘ!

opublikowano: 18 października 2017
aktualizacja: 20 października 2017

 • kiszenie kapusty

Jak co roku Koło Gospodyń Wiejskich z Borzechowa zaprasza wszystkich do wspólnego kiszenia kapusty! Zapowiada się ciekawe popołudnie nie tylko dla dorosłych, ale również dla młodego pokolenia, które będzie mogło zobaczyć na własne oczy jak kisi się kapustę w prawdziwej drewnianej beczce! Panie Gospodynie - jak zawsze w wyśmienitych humorach – z pewnością zapewnią wszystkim ciekawe widowisko! Warto więc wybrać się do Borzechowa tym bardziej, że w programie także m.in. degustacja potraw regionalnych! Zapraszamy już 21 października o godz. 15:00 do szkoły w Borzechowie!

KIERMASZ WIANKÓW I STROIKÓW NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH! PONAD 100 ORYGINALNYCH KOMPOZYCJI. ZOBACZ FOTOGALERIĘ I PRZYJEDŹ NA KIERMASZ DO KLESZCZEWA KOŚCIERSKIEGO!

opublikowano: 19 października 2017

 • kiermasz

W Kleszczewie trwa doroczny kiermasz stroików na Wszystkich Świętych, organizowany przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. I choć kiermasz trwa zaledwie od trzech dni, już jest o tym wydarzeniu głośno! I nic w tym dziwnego, ponieważ jest to najprawdopodobniej nie tylko największy, ale i najpiękniejszy kiermasz tego typu dekoracji w naszym regionie. Postanowiliśmy zatem – specjalnie dla Państwa – podejrzeć, co też nasze Panie Gospodynie przygotowały w tym roku. Jak można zobaczyć na naszych zdjęciach, efekt ich pracy po prostu zachwyca! Ponad sto stroików i wiązanek, a wszystkie niezwykłe gustowne i piękne. A co najważniejsze – niepowtarzalne (i w bardzo atrakcyjnych cenach - już od 15 zł)!

WIELKI SUKCES KGW ZE ZBLEWA! ZBLEWSKIE SPECJAŁY LAUREATEM PRESTIŻOWEGO KONKURSU!

opublikowano: 19 października 2017

 • sukces kgw zblewo

Z Olsztyna doszły do nas wspaniałe wiadomości! Właśnie tam – w stolicy Warmii i Mazur - odbyła się właśnie konferencja „Kierunek Rozwój”, której uczestnikami byli członkowie grup formalnych i nieformalnych działających na obszarach wiejskich województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, pomorskiego i mazowieckiego. Podczas konferencji odbył się finał prestiżowego konkursu „Skarby Europy zaklęte w szkle” oraz wręczenie nagród laureatom. Miło nam poinformować, iż  to właśnie nasze Koło Gospodyń Wiejskich ze Zblewa na czele z panią Reginą Umerską zostało laureatem tego konkursu, zdobywając aż dwie nagrody!

Z OSTATNIEJ CHWILI! KTO WYGRAŁ II OGÓLNOPOLSKĄ SPARTAKIADĘ WIEJSKICH KOBIET? JAK TO KTO? MY!

opublikowano: 14 października 2017

 • spartakiada

To wiadomość z ostatniej chwili! Kilka godzin temu zakończyła się II Ogólnopolska Spartakiada Wiejskich Kobiet w Osiecznej. W turnieju wzięły udział stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich z całego powiatu. Naszą gminę reprezentowały Panie z Pinczyna na czele z kapitanem drużyny Ireną Szulkowską. I to właśnie nasze Panie zdobyło złoto i I miejsce w spartakiadzie! Nasza Drużyna  była bezkonkurencyjna i to już od pierwszych chwil rozgrywek! Bezapelacyjnie wygrała aż 5 konkurencji, a w trzech zajęła drugie miejsce. Ostatecznie w klasyfikacji końcowej zasłużenie zajęła I miejsce! 

KIERMASZ WIANKÓW I STROIKÓW NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. ZOBACZ OFERTĘ KGW KLESZCZEWO!

opublikowano: 11 października 2017

 • wianki na wszystkich świętych

Już niedługo uroczystość Wszystkich Świętych i Zaduszki. To szczególny czas, pełen zadumy, refleksji i wspomnień o tych, którzy już odeszli… W tych dniach wielu z nas odwiedzi cmentarze i groby bliskich. Z myślą o tym, Panie Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kleszczewie Kościerskim zapraszają na kiermasz, na którym będzie można kupić przepiękne, oryginalne wieńce, wiązanki, stroiki, ikebany, a także sztuczne kwiaty. Kiermasz rozpocznie się już 16 października (poniedziałek) i  potrwa aż do 28 października. Zapraszamy do Kleszczewa – Panie Gospodynie czekają codziennie (oprócz niedziel) w godzinach 10.00-12.00 oraz 16.00- 18.00 w świetlicy w centrum wsi. Warto skorzystać z tej oferty! Zapraszamy.

Koła Gospodyń Wiejskich na Jarmarku Dominikańskim

opublikowano: 8 sierpnia 2017r.

 • KWG na Jarmarku Dominikańskim

3 sierpnia w Gdańsku na Jarmarku św. Dominika odbyła się impreza "Unikaty z kociewia". To wydarzenie rozpoczął piękny kolorowy i rozśpiewany korowód złożony z mieszkańców kociewia. Nasz korowód zaczął się od zielonej bramy przy moście nad Motławą, przeszliśmy przez cały długi targ do złotej bramy a potem na targ węglowy. Naszą gminę reprezentowały trzy Koła Gospodyń Wiejskich: z Bytoni, Pinczyna oraz Borzechowa.

XIX FESTYN KOCIEWSKI – FOTORELACJA (część 4): MUSICIE TO ZOBACZYĆ! POLNE KWIATY I SMAKI Z DZIECIŃSTWA...

opublikowano: 17 lipca 2017

 • festyn

Podczas Festynu Kociewskiego odbyły się dwa konkursy, przeznaczone dla Pań Gospodyń z KGW – konkurs kulinarny  pn. „Smaki z mojego dzieciństwa” oraz „Bukiet z letnich kwiatów”. I oba te konkursy zasługują na nasza osobną, specjalną fotogalerię – sami zobaczcie! Prawdziwe cuda! Wspaniałe, kolorowe i pachnące łąką bukiety po prostu zapierały dech w piersiach! Jury miało bardzo trudne zadanie, bo wszystkie były przepiękne! Ostatecznie I miejsce przyznano Paniom z KGW z Kleszczewa Kościerskiego, II miejsce zdobył bukiet przygotowany przez Panie z KGW Bytonia, a III – kwiaty z Borzechowa.

XIX FESTYN KOCIEWSKI – FOTORELACJA (część 3): OTO NASZE WSPANIAŁE PANIE GOSPODYNIE!

opublikowano: 17 lipca 2017

 • festyn

Nasz XIX Festyn Kociewski pełen był gwiazd! I mowa tu nie tylko o KOMBII czy Sławomirze, ale także o naszych Paniach Gospodyniach z lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, które wręcz fantastycznie zaprezentowały się podczas festynu. Dzięki nim Festyn Kociewski był prawdziwym świętem naszego lokalnego dziedzictwa i tradycji!  Wszak Kociewie nie tylko najlepiej czuje się w Zblewie, ale i najpyszniej u nas smakuje! Panie Gospodynie przygotowały stoiska ze swojskim jedzeniem i oryginalnym rękodziełem. Ale jakie to były stoiska! Przepiękne, kolorowe, atrakcyjnie udekorowane i pachnące pyszną kuchnią… A i same Gospodynie prezentowały się wspaniale!

WIANKI NA W(O)DZIE czyli NOC KUPAŁY

opublikowano: 26 czerwca 2017

 • noc kupały

Polne kwiaty, zioła, wianki, tańce i śpiewy… - pod tym znakiem minął piątkowy wieczór nad Wdą, podczas którego witaliśmy tegoroczne lato! A wszystko to dzięki niesamowitym Paniom Gospodyniom z KGW Borzechowo, które zaprosiły wszystkich na tradycyjną „Noc Kupały”. Było klimatycznie! Przez cały wieczór, panie wiły bajecznie kolorowe wianki, by późnym wieczorem puścić je na - wyjątkowo czarną tego wieczora - Wdę. Było też wesoło! Do tańca i śpiewu przygrywała nasza zaprzyjaźniona „Czarna Nuta”, a bawili się wszyscy – bez względu na wiek! Było też pysznie, bowiem Panie Gospodynie przygotowały smakowite ciasta, a i każdy z gości przyniósł coś do wspólnej biesiady. Nie zabrakło też ogniska i pieczonych kiełbasek.

O KRASZANKACH I „SZMAGANIU” CZYLI WIELKANOC NA KOCIEWIU

opublikowano: 24 kwietnia 2017

 • wielkanoc pinczyn

Na początku uczennica klasy VI Aleksandra Kubik opowiedziała o najważniejszych tradycjach świątecznych. Na pierwszym miejscu znalazł się najstarszy świąteczny zwyczaj, czyli malowanie jednokolorowych jaj zwanych na Kociewiu kraszankami. Wspomniała także o koszyku ze święconką, w którym koniecznie musiały znaleźć się jajka, chleb, sól, wędlina, ciasto oraz chrzan. Opowieści uczennicy towarzyszyła prezentacja multimedialna, przygotowana wcześniej przez uczniów na kole regionalnym prowadzonym przez panią Angelikę. Następnie mali aktorzy w strojach kociewskich opowiedzieli, jak dawniej wyglądały przygotowania do świąt.

KIERMASZ WIELKANOCNY W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM

opublikowano: 12 kwietnia 2017

 • kiermasz kleszczewo

Ostatni tydzień minął w gminie Zblewo pod znakiem wielkanocnych przygotowań. Zadbały o to  - już tradycyjnie - Panie z lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich. Tak było m.in. w Kleszczewie Kościerskim, gdzie kolorowy kiermasz wielkanocny przyciągnął wiele osób. Przepiękne, misternie wykonane dekoracje Pań Gospodyń z Kleszczewa od dawna cieszą się wielką popularnością nie tylko wśród mieszkańców gminy, ale i całego regionu. W tym roku cieszyły oko m.in. wykonane z krepy, wełny czy też suchych kwiatów stroiki na stół i drzwi, ozdobne jajka, fantazyjne zajączki, kurki oraz baranki. Dodajmy, iż podczas kiermaszu panowała prawdziwie świąteczna, rodzinna atmosfera.

WIELKANOCNY KIERMASZ W BORZECHOWIE

opublikowano: 11 kwietnia 2017

 • kiermasz

Wspaniałe palmy wielkanocne, piękne pisanki i stroiki, a do tego pachnący żurek i apetyczne babki… To tylko niektóre wspaniałości, przygotowane przez Panie Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich z Borzechowa, które można było podziwiać i zakupić w minioną sobotę na kiermaszu wielkanocnym. Kiermasz jest tu organizowany już od kilku lat i ma stałe grono gości. Wszystkie dekoracje zostały przygotowane przez Panie z KGW osobiście, a największy zachwyt wzbudziła ponad 2 metrowa palma wielkanocna, nad którą nasze Gospodynie pracowały wiele godzin! Po kiermaszu piękna palma trafiła do miejscowego kościoła, o którego świąteczny wystrój również dbają Panie z Koła Gospodyń. Dodajmy, że na wszystkich uczestników kiermaszu czekał pyszny, prawdziwie świąteczny poczęstunek.

NASZE KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH NA XV POWIATOWYM KONKURSIE WIELKANOCNYM

opublikowano: 7 kwietnia 2017

 • SWAROŻYN

Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Swarożynie odbył się XV Powiatowy Konkurs Wielkanocny. Naszą gminę reprezentowało aż osiem Kół Gospodyń Wiejskich (Białachowo, Borzechowo, Jezierce, Karolewo, Kleszczewo, Pałubinek, Pinczyn, Zblewo). Wszystkie koła miały przygotowane piękne palmy wielkanocne, smaczne baby oraz mazurki, stroiki wielkanocne wykonane na bazie zbóż oraz rzeżuchy jak również przepiękne kolorowe pisanki wykonane dowolną techniką. Dziękujemy wszystkim kołom za zaangażowanie i promocję naszej gminy w powiecie tczewskim.

KGW BORZECHOWO ZAPRASZA NA KIERMASZ WIELKANOCNY!

opublikowano: 5 kwietnia 2017

 • kiermasz

Koło Gospodyń Wiejskich w Borzechowie serdecznie zaprasza na Kiermasz Wielkanocny. Będzie można na nim zakupić piękne i niepowtarzalne dekoracje świąteczne, stroiki, świece paschalne itp.  Na uczestników kiermaszu czeka sporo atrakcji! Serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę (8 kwietnia) o godz. 1500 – kiermasz odbędzie się w świetlicy szkolnej w Borzechowie. Serdecznie zapraszamy!

BRAWO PANIE Z KGW Z PINCZYNA!

opublikowano: 3 kwietnia 2017

 • jabłowo turniej

W tegorocznym XIII Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, który odbył się w ostatnią sobotę w Jabłowie, naszą gminę reprezentowały Panie z KGW z Pinczyna. Do rywalizacji przystąpiło siedem kół z powiatu starogardzkiego. Nasze KGW zaprezentowało się wspaniale! Wygraliśmy m.in. konkurencję z planszą pt. "Pokolenia", którą przedstawiła Krystyna Engler. Do konkurencji na ciasto z owocami Urszula Bielińska wczesnym rankiem upiekła pyszną szarlotkę. W trzeciej konkurencji wystąpiła Bożena Kiełtyka, która zaprezentowała się w zielonej sukience z bogatym kapeluszem oraz piękną torebką.

XIII POWIATOWY TURNIEJ KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH W JABŁOWIE. KTO BĘDZIE NAS REPREZENTOWAŁ?

opublikowano: 28 marca 2017

 • turniej

Już  w najbliższą sobotę (1 kwietnia) w Jabłowie odbędzie się kolejna edycja Powiatowego Turnieju KGW. Spotkają się Panie z kół gospodyń wiejskich z Grabowa, Lipinek Szlacheckich, Osiecznej, Rokocina oraz Wielkiego Bukowca. A kto będzie w tym roku reprezentował naszą gminę? Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Pinczyna. Trzymamy mocno kciuki!  Organizatorzy przygotowali dla Pań Gospodyń kilka konkurencji, w tym kulinarną ( „Ciasto z owocami”), edukacyjną (Plansza „Pokolenia”), związaną z modą i trendami („Kreacja-inspiracja”), wokalną ( „Jak nie my to kto”) oraz taneczną ( pn. „Z bajki”).  A my – z całych sił kibicujemy naszym Paniom z KGW z Pinczyna!

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy]

Informacje techniczne