Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

-
2019.07.02

SĄ PIENIĄDZE NA USUWANIE AZBESTU - WNIOSKI DO 25 LIPCA

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłosił  konkurs dla gmin woj. pomorskiego pod nazwą „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego” (edycja 2019).  Stosowne wnioski o dofinansowanie w ramach tego zadania można składać do 25 lipca do Urzędu Gminy w Zblewie.

-
2019.07.01

ABSOLUTORIUM UCHWALONE JEDNOGŁOŚNIE!

Za nami sesja absolutoryjna – jedna z najważniejszych sesji Rady Gminy Zblewo w ciągu roku. Stanowi ona bowiem podsumowanie pracy wójta za miniony rok. Jak ocenili tę pracę radni? Dodajmy, iż była to sesja wyjątkowa także dlatego, że po raz pierwszy głosowanie nad udzieleniem absolutorium poprzedziła dyskusja nad raportem o stanie gminy.

ZAPRASZAMY NA XV KONCERT PIEŚNI KOŚCIELNEJ
2019.06.30

ZAPRASZAMY NA XV KONCERT PIEŚNI KOŚCIELNEJ

Już dzisiaj tj. w niedzielę (30 czerwca ) kościół parafialny w Zblewie wypełni się pięknym śpiewem. A wszystko to za sprawą Koncertu Pieśni Kościelnej, który odbędzie się w Zblewie już po raz piętnasty. To jedno z największych wydarzeń tego typu w naszym regionie, na który co roku ściąga do Zblewa kilkuset chórzystów z całego Pomorza.

wianki
2019.06.27

TŁUMY NA NOCY KUPAŁY W SEMLINIE!

W niedzielę (23 czerwca) mieszkańcy Semlina spotkali się nad miejscowym jeziorem na „Nocy Kupały”. Wydarzenie takie zorganizowano po raz pierwszy od wielu lat. I jak się okazało, był to prawdziwy strzał w „dziesiątkę”. Impreza przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów – przyszły na nią bowiem prawdziwe tłumy! Sołtys Marlena Szymczak nie kryje radości: „ Jesteśmy szczęśliwi, że odzew mieszkańców był tak wielki! Wszyscy świetnie się bawili i już nas pytają, kiedy następna impreza?”.

-
2019.06.27

I ZNÓW POPŁYNĘŁY WIANKI NA WDZIE...

Noc Kupały w Borzechowie organizowana jest od kilku lat. Ale takich tłumów jak w minioną niedzielę - jeszcze nie było! Nad Wdę zjechali bowiem okoliczni mieszkańcy, ale także goście z sąsiednich gmin. W tym roku były i cudowne, kwietne wianki, było tradycyjne ognisko i pieczenie kiełbasek, był też swojski, słodki poczęstunek przygotowany przez Panie.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy]

Informacje techniczne