Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

-
2020.11.21

"PRACA SOCJALNA TO SZTUKA SŁUCHANIA I NAUKA NADZIEI...". DZISIAJ DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

"Praca socjalna to sztuka słuchania i nauka nadziei, sztuka czynienia życia innych osób lepszym..." - te prawdziwie piękne słowa z okazji dzisiejszego święta wypowiedziała minister Marlena Maląg. Składamy wszystkim pracownikom służb socjalnych najpiękniejsze życzenia i serdeczne podziękowania! Jesteście niezastąpieni!

SZUKAMY PRACOWNIKÓW! ZOBACZ AKTUALNE NABORY NA WOLNE STANOWISKA
2020.11.17

SZUKAMY PRACOWNIKÓW! ZOBACZ AKTUALNE NABORY NA WOLNE STANOWISKA W URZĘDZIE I W GOPS

Gmina Zblewo szuka pracowników! Wolny etat czeka w naszym Urzędzie Gminy (stanowisko ds. inwestycji) oraz w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej (stanowisko kierownika GOPS).  Apilkacje można składać kolejno do: 23 i 30 listopada. Zapraszamy do naszego zespołu!

MUSISZ ODBYĆ KWARANTANNĘ? ZOBACZ NOWĄ OFERTĘ DWORKU TUCHOLSKIEGO!
2020.11.17

MUSISZ ODBYĆ KWARANTANNĘ? DWOREK TUCHOLSKI MA DLA CIEBIE ŚWIETNĄ OFERTĘ!

Dworek Tucholski w Zblewie przygotował ofertę dla osób zobligowanych do odbycia kwarantanny. Specjalnie dla nich Dworek udostępnił osobny budynek z siedmioma pokojami, które są ozonowane. W ofercie jest także wyżywienie, serwowane pod drzwi pokoju...

-
2020.11.16

JUBILEUSZ KGW SEMLIN. KOCHANE PANIE GOSPODYNIE - DZIĘKUJEMY!

Dokładnie jutro tj. we wtorek 17 listopada przypada 10. rocznica reaktywacji Koła Gospodyń Wiejskich w Semlinie.Panie Gospodynie znane są nie tylko ze swojej aktywności, ale także - ze swojej pasji, wielkiego uśmiechu i radości! Życzymy naszym Paniom wielu kolejnych lat działalności, pełnych sukcesów, satysfakcji i spełnienia!

-
2020.11.16

KORZYSTAMY Z DOFINANSOWANIA WFOŚiGW W GDAŃSKU

Gmina Zblewo otrzymała wsparcie finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (WFOŚiGW w Gdańsku) w ramach konkursu pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego” – (edycja 2019) na unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest znajdujących się  na terenie gminy.

-
2020.11.14

NASI KOCHANI SENIORZY - SKŁADAMY WAM NAJLEPSZE ŻYCZENIA!

Dzisiaj - 14 listopada - wielkie i wspaniałe święto dedykowane wyjątkowym osobom... Ogólnopolski Dzień Seniora! Z tej okazji składamy naszym Seniorom najpiękniejsze życzenia, pełne słońca, radości i uśmiechu! Dziękujemy, że jesteście, bo jesteście kochani i niezastąpieni!

SZANOWNI PAŃSTWO - MIESZKAŃCY SEMLINA, SEMLINKA, JEZIERC, KLESZCZEWA KOŚCIERSKIEGO, TOMASZEWA, WAŁDÓWKA, LIPIEJ GÓRY MAŁEJ...
2020.11.13

SZANOWNI PAŃSTWO - MIESZKAŃCY SEMLINA, SEMLINKA, JEZIERC, KLESZCZEWA KOŚCIERSKIEGO, TOMASZEWA, WAŁDÓWKA, LIPIEJ GÓRY MAŁEJ...

Szanowni Państwo, udało nam się uruchomić alternatywną sieć wodociągową do Państwa miejscowości, dzięki czemu jest dostarczana woda (...)

KOMUNIKAT ZAKŁADU KOMUNALNEGO O PLANOWANYM PŁUKANIU SIECI
2020.11.13

KOMUNIKAT ZAKŁADU KOMUNALNEGO O PLANOWANYM PŁUKANIU SIECI

Zakład Komunalny Gminy Zblewo informuje, że w dniach 14.11.2020 r. – 15.11.2020 r. w godzinach 22.00 - 5.00 nastąpi płukanie sieci wodociągowej w miejscowościach: SEMLIN, SEMLINEK, JEZIERCE, KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE, TOMASZEWO, WAŁDÓWKO, LIPIA GÓRA MAŁA.

-
2020.11.13

PODZIĘKOWANIE

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w tak bolesnych dla nas chwilach, okazali nam wiele serca, życzliwości i wsparcia, a także odczuwają z nami smutek i ból po śmierci naszego Męża, Ojca i Dziadka ŚP.  Mieczysława Kośnika...  Księżom, Przyjaciołom, Znajomym, licznym delegacjom, przedstawicielom władz samorządowych oraz wszystkim zgromadzonym, którzy...

POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020. KONKURS „Z GOSPODARSTWA NA STÓŁ”
2020.11.13

POWSZECHNY SPIS ROLNY. KONKURS „Z GOSPODARSTWA NA STÓŁ”

Aby wziąć udział w konkursie, należy spisać swoje gospodarstwo rolne, a następnie zrobić zdjęcie przetworu lub gotowej potrawy przygotowanej z produktów rolnych pochodzących z własnego gospodarstwa. Można dodać przepis. Zdjęcie należy przesłać na adres: SekretariatUSGDK@stat.gov.pl do 15 listopada. Nagrody do zdobycia to: m.in. dysk 1 TB, powerbank, głośnik bluetooth i inne.

KOMUNIKAT ZAKŁADU KOMUNALNEGO - WODA WARUNKOWO ZDATNA DO SPOŻYCIA
2020.11.12

KOMUNIKAT ZAKŁADU KOMUNALNEGO - WODA WARUNKOWO ZDATNA DO SPOŻYCIA

Zakład Komunalny Gminy Zblewo informuje, iż mieszkańcy miejscowości  Jezierce, Tomaszewo, Kleszczewo Kościerskie, Semlin, Semlinek, Lipia Góra Mała, Wałdówko zaopatrywani są w wodę z ujęcia Zblewo. Woda nadaje się do spożycia przez ludzi warunkowo, z uwagi na niezakończenie badań...

-
2020.11.12

DZIECI WIEDZĄ, ŻE "ŚNIADANIE DAJE MOC!"

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień, dlatego podobnie jak w ubiegłych latach uczniowie klas 1-3  w Szkole Podstawowej  w Pinczynie wraz z wychowawcami przystąpili do ogólnopolskiej  akcji „Śniadanie Daje Moc”.

#WSPIERAJNASZYCH! KONOPIELKA ZAPRASZA NA ŚWIĄTECZNY OBIAD: DZIŚ GĘSINA!
2020.11.11

#WSPIERAJNASZYCH! KONOPIELKA ZAPRASZA NA ŚWIĄTECZNY OBIAD: DZIŚ GĘSINA!

Dzisiaj (11.11) Konopielka zaprasza do składania zamówień na fantastyczny, prawdziwie świąteczny obiad. Jednym słowem - CZAS NA GĘSINĘ! I nie tylko. A dzisiejszym menu same rarytasy: pierś z gęsi, kopytka, buraczki na ciepło, sos korzenny; udo z gęsi, ziemniaki/ kopytka buraczki na ciepło, sos miodowo-żubrówkowo-orzechowy; pyszne pierogi z jagnieciny i z dzika.

ALTERNATYWNA SIEĆ WODOCIĄGOWA - URUCHOMIONA! CZEKAMY NA DECYZJĘ SANEPIDU
2020.11.10

KOMUNIKAT WS.WODY: URUCHOMILIŚMY ALTERNATYWNY ODCINEK SIECI

Zakład Komunalny Gminy Zblewo informuje, że zakończyły się prace związane z uruchomieniem alternatywnego odcinka sieci wodociągowej pomiędzy Pinczynem a Semlinem. Obecnie woda dla mieszkańców Semlina, Semlinka, Jezierc, Kleszczewa Kościerskiego, Lipiej Góry Małej, Wałdówka i Tomaszewa dostarczana jest ze Stacji Uzdatniania Wody w Zblewie.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2020
2020.11.10

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości wójt Artur Herold i Przewodniczący Rady Gminy Zblewo Leszek Burczyk złożyli kwiaty i zapalili symboliczne znicze przed pomnikiem upamiętniającym tych, którzy oddali swe życie za Polskę wolną i sprawiedliwą. I choć zabraknie jutro hucznych obchodów i uroczystości, niech nie zabraknie radosnego świętowania w naszych domach, w gronie najbliższych!

 

NA ŚWIĘTEGO MARCINA NAJLEPSZA GĘSINA... GĘSINA Z PINCZYNA!
2020.11.10

NA ŚWIĘTEGO MARCINA NAJLEPSZA GĘSINA... GĘSINA Z PINCZYNA!

„Gęsina z Pinczyna!” to nasz nowy produkt regionalny, którym w przededniu „Świętego Marcina” (11 listopada) chcemy się pochwalić! Wszak Kociewie słynęło dawniej z potraw takich jak np. zupa z brukwi, czernina czy też okrasa. Może nadszedł czas, aby dawne tradycje wróciły do nas i aby na naszych stołach gęsi gościły o wiele częściej...

11 listopada
2020.11.10

RADOSNE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU

Z okazji 11 listopada - Narodowego Święta Niepodległości – w Gminnym Przedszkolu w Zblewie zrobiło się dzisiaj biało-czerwono, historycznie i radośnie. Dzieci świętowały nadzwyczaj uroczyście ten wyjątkowy dla nas wszystkich dzień. Przedszkolaki wyruszyły dzisiaj na przemarsz z flagami biało-czerwonymi wokół przedszkola. Było też poznawanie mapy Polski i narodowych symboli...

-
2020.11.09

WIELKIE BRAWA! KOLEJNE PODIUM MARCELINY SABINIARZ!

W sobotę 7 listopada w Krotoszynie, Marcelina Sabiniarz z Pinczyna, reprezentantka Klubu SHUTO Starogard Gdański, wystartowała w Pucharze Polskiej Unii Karate w karate olimpijskim WKF. Marcelina po raz kolejny pokazała świetną formę i przygotowanie, zdobywając brązowy medal! Serdecznie gratujemy kolejnego podium w tym sezonie!

ODCZYT WODOMIERZY PRZEZ INKASENTA WSTRZYMANY. PODAJ ODCZYT SAMODZIELNIE!
2020.11.09

ODCZYT WODOMIERZY PRZEZ INKASENTA WSTRZYMANY. PODAJ ODCZYT SAMODZIELNIE!

Z uwagi na wprowadzone działania zapobiegawcze przeciw wirusowi SARS-CoV-2 Zakład Komunalny Gminy Zblewo, informuje że zaplanowane odczyty wodomierzy przez inkasenta zostają zawieszone do odwołania. W związku z powyższym prosimy o podawanie stanów licznika telefonicznie: +48 604 411 372 (inkasent) lub ...

NIEPODLEGŁA DO HYMNU 2020 - DOŁĄCZ DO AKCJI!
2020.11.09

NIEPODLEGŁA DO HYMNU 2020 - DOŁĄCZ DO AKCJI!

11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W akcji „Niepodległa do Hymnu” wzięło udział prawie 1000 podmiotów! W tym roku - mimo pandemii - chcemy kontynuować tę niezwykłą akcję!

NIE ŻYJE KSIĄDZ PRAŁAT ZDZISŁAW BENEDICT
2020.11.06

NIE ŻYJE KSIĄDZ PRAŁAT ZDZISŁAW BENEDICT

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, iż dnia 4 listopada 2020 roku zmarł  w Chojnicach, w wieku 89 lat i 63 roku kapłaństwa śp. ks. prałat Zdzisław Benedict, były proboszcz parafii w Borzechowie, a w późniejszych latach w Zblewie, wikariusz biskupi oraz oficjał Sądu Biskupiego w Pelplinie. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona...

 

GOK ZAPRASZA: POECI - DO PIÓR! CZEKAMY NA WASZE WIERSZE PATRIOTYCZNE!
2020.11.05

GOK ZAPRASZA: POECI - DO PIÓR! CZEKAMY NA WASZE WIERSZE PATRIOTYCZNE!

Nadchodzące Święto Niepodległości jest doskonałą okazją do tego, by spróbować wyrazić swoje patriotyczne uczucia w wierszu. A wiersz ten zgłosić do konkursu poetyckiego, który własnie ogłosił nasz GOK. Serdecznie do tego zachęcamy!, bo wiemy, ze wśród naszych Mieszkańców jest wielu bardzo uzdolnionych Poetów.

-
2020.11.05

"KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY!" - GOK ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Niepodległości 11 listopada.  Pokażcie wszystkim jak widzicie to święto, w jaki sposób można je uczcić i zawsze o nim pamiętać. Fantastyczne nagrody czekają... Szczegóły Internetowego Konkursu Plastycznego „Kto Ty jesteś? Polak mały?” - w regulaminie.

-
2020.11.05

NOWE INFORMACJE WS. AWARII WODY Z SUW JEZIERCE

ZKGZ informuje, że wciąż trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody poprzez dezynfekowanie i płukanie Stacji Uzdatniania Wody w Jeziercach. Równocześnie trwają prace mające na celu uruchomienie alternatywnego odcinka sieci wodociągowej pomiędzy Pinczynem a Semlinem, aby zasilić tymczasowo...

W BORZECHOWIE POWSTAJE OGRÓD SENSORYCZNY
2020.11.04

W BORZECHOWIE POWSTAJE OGRÓD SENSORYCZNY

Ostatnie tygodnie upłynęły w Borzechowie na intensywnych pracach związanych z tworzeniem ogrodu sensorycznego. Powstaje on w sąsiedztwie miejscowej szkoły. Przy tworzeniu ogrodu bardzo zaangażowali się mieszkańcy Borzechowa, uczniowie i pracownicy szkoły. Posadzili już rośliny ozdobne, kwiaty oraz drzewka.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne