Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

-
2021.02.11

TERMIN NABORU NA RACHMISTRZÓW SPISOWYCH PRZEDŁUŻONY DO 16 LUTEGO

Decyzją Dyrektora Centralnego Biura Spisowego, podjętą w porozumieniu z Generalnym Komisarzem Spisowym, termin naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych do NSP 2021 na terenie całego kraju zostaje przedłużony do 16 lutego 2021 r.

„KOCIEWSKIE DELICYJE” czyli TO JE DOBRE, BO JE NASZE!
2021.02.10

„KOCIEWSKIE DELICYJE” czyli TO JE DOBRE, BO JE NASZE!

Zapraszamy do udziału w I edycji kampanii promocyjnej „KOCIEWSKIE DELICYJE” czyli „To je dobre, bo je nasze!”. Pod tym hasłem kryje się tak naprawdę lista naszych specjałów - produktów lokalnych Gminy Zblewo. Chcemy pokazać je naszym Mieszkańcom, by byli dumni i przypomnieli sobie, że to co nasze jest najzdrowsze i najlepsze, wytwarzane tradycyjnie z pasji i z Natury, od pokoleń i z sercem... Chcemy pokazać je również turystom - by poznali nasze produkty i je pokochali!

PONAD 100 ZDJĘĆ W KONKURSIE „NAJLEPIEJ KOCIEWIE CZUJE SIĘ W ZBLEWIE”!
2021.02.10

PONAD 100 ZDJĘĆ W KONKURSIE „NAJLEPIEJ KOCIEWIE CZUJE SIĘ W ZBLEWIE”!

Niezmiernie nam miło, iż po raz kolejny tak ciepło przyjęliście Państwo nasz konkurs fotograficzny z okazji Światowego Dnia Kociewia pn. „„NAJLEPIEJ KOCIEWIE CZUJE SIĘ W ZBLEWIE”. Do tegorocznej – już IV edycji konkursu zgłosiło się 25 uczestników, którzy nadesłali ponad 100 zdjęć!

GMINA ZBLEWO DLA OLUSIA: AUKCJA ZA 10 TYSIĘCY ZŁ!
2021.02.10

GMINA ZBLEWO DLA OLUSIA: AUKCJA ZA 10 TYSIĘCY ZŁ!

Zakończyła się nasza specjalna aukcja Gminy Zblewo dla małego Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody. Wynik licytacji przerósł nasze najśmielsze oczekiwania – na konto Olka trafiło bowiem 10 tysięcy zł! W przygotowanie aukcji włączyło się wielu naszych Mieszkańców. Dziękujemy, jesteście wspaniali!

BIBLIOTEKA W ZBLEWIE PEŁNA KSIĄŻEK O KOCIEWIU! ZAPRASZAMY!
2021.02.10

BIBLIOTEKA W ZBLEWIE PEŁNA KSIĄŻEK O KOCIEWIU! ZAPRASZAMY!

Dzisiaj jest Światowy Dzień Kociewia! W tak wyjątkowym dniu warto przypomnieć, iż w naszych bibliotekach w Zblewie, Pinczynie i Borzechowie, za sprawą całej masy publikacji dowiesz się więcej o naszym pięknym Kociewiu. Do dyspozycji naszych Czytelników są m.in. przewodniki, mapy, poezje regionalnych pisarzy, legendy kociewskie czy też słowniki gwary kociewskiej.
"ROSÓŁ ZJADAMY, OLEŃCE POMAGAMY!" - 10 LUTEGO NIE GOTUJ OBIADU! PRZYJDŹ DO NAS!
2021.02.10

"ROSÓŁ ZJADAMY, OLEŃCE POMAGAMY!" - NIE GOTUJ DZISIAJ OBIADU! PRZYJDŹ DO NAS!

Pani Wiesia Knopa i Jej Drużyna z restauracji Pod Kasztanami serdecznie zapraszają i nakarmią tyle osób, ile nas odwiedzi. I teraz najważniejsze: z każdego, sprzedanego w tym dniu "zestawu dnia" na konto Oleńki popłynie 1 zł! Niech więc będzie nas jak najwięcej!

KOLEJNA DOSTAWA ŻYWNOŚCI TRAFIŁA DO NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH MIESZKAŃCÓW GMINY ZBLEWO
2021.02.10

KOLEJNA DOSTAWA ŻYWNOŚCI TRAFIŁA DO NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH MIESZKAŃCÓW

Dzięki wieloletniej współpracy Wójta Gminy Zblewo oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  z Bankiem Żywności w Tczewie oraz uczestnictwie Gminy Zblewo w Programie Pomoc Żywnościowa 2014-2020 kolejna partia żywności trafiła do najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy Zblewo.

STABILNA GOSPODARKA ODPADAMI W GMINIE ZBLEWO: NOWA UMOWA PODPISANA, PODWYŻEK NIE BĘDZIE!
2021.02.10

STABILNA GOSPODARKA ODPADAMI W GMINIE ZBLEWO: NOWA UMOWA PODPISANA, PODWYŻEK NIE BĘDZIE!

Nowy rok przynosi dobre wieści dla Mieszkańców naszej gminy. Z radością możemy poinformować o podpisaniu nowej umowy na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Zblewo. Umowa jest bardzo korzystna dla naszych Mieszkańców...

-
2021.02.10

OSTATNIE DNI KARNAWAŁU - BAL PRZEDSZKOLAKÓW Z BORZECHOWA

W karnawale dzieci bawią się wspaniale! Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Tak też i było w przedszkolu w Borzechowie. Dzieci z grup: Pszczółek, Żabek, Biedronek i Motylków bawiły się w swoich grupach w pięknie ustrojonej sali. Nie zabrakło balonów, baniek i kolorowych światełek.

NASZA AUKCJA DLA OLKA SZYBUJE W GÓRĘ -  MAMY KOLEJNĄ NIESPODZIANKĘ I TO JAKĄ!
2021.02.06

NASZA AUKCJA DLA OLKA SZYBUJE W GÓRĘ - MAMY KOLEJNĄ NIESPODZIANKĘ I TO JAKĄ!

Kochani, ten wspaniały, zimowy weekend jest najlepszą okazją do tego, by dodać do naszej OLUSIOWEJ AUKCJI kolejną, fantastyczną niespodziankę – i to NAJWYŻSZYCH LOTÓW! A jest nią – spotkanie z pełnymi pasji sokolnikami z grupy "Sokolnictwo Uzytkowe" i z ich skrzydlatymi przyjaciółmi! Czeka Was wielka przygoda!

JUŻ W TEN WEEKEND: OSP BYTONIA DLA MAŁEJ OLI - ZBIÓRKA PUSZEK, BATERII I AKUMULATORÓW
2021.02.05

JUŻ W TEN WEEKEND: OSP BYTONIA DLA MAŁEJ OLI - ZBIÓRKA PUSZEK, BATERII I AKUMULATORÓW

OSP Bytonia serdecznie zaprasza wszystkich Mieszkańców do udziału w kolejnej akcji, któej celem jest zebranie środków na leczenie maleńkiej Oli Dzienniak ze Studzienic. Już w ten weekend (6-7.02), przy bytońskiej remizie strażacy organizują zbiórkę puszek, baterii i samochodowych akumulatorów.

-
2021.02.05

PANI MARZENNO -DZIĘKUJEMY!

Niedawno tj. 26 stycznia 2021 roku pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Kleszczewie Kościerskim i zaproszeni goście pożegnali odchodzącą na emeryturę wieloletnią nauczycielkę języka polskiego w tej szkole – Panią Marzennę Dąbrowską. Z uwagi na panującą pandemię, przedstawiciele uczniów spotkali się ze swoją nauczycielką innego dnia, 29 stycznia.

-
2021.02.05

29. FINAŁ WOŚP INNY NIŻ WSZYSTKIE … - „GRALIŚMY Z GŁOWĄ” I ZEBRALIŚMY... 28 TYSIĘCY! DZIĘKUJEMY!

Za nami kolejny, wspaniały finał WOŚP! Mieszkańcy naszej gminy okazali jak zawsze  wielkie serca - uzbieraliśmy w tym roku sumę, która zaskoczyła nas samych:28.740,74 zł. To nasz kolejny rekord! Koordynator WOŚP Ewa Niemczyk dziękuje wszystkim za wspaniałe serca!

-
2021.02.05

BAL PRZEBIERAŃCÓW W BORZECHOWSKIEJ SZKOLE

Trwa karnawał, więc zgodnie z tradycją w klasie I i II odbyły się  Bale Przebierańców. Dzieci przyszły tego dnia do szkoły w niesamowitych strojach. Trudno było je rozpoznać. Wszystkie dzieci bawiły się przy dźwiękach muzyki dziecięcej i nowoczesnej. Brały też udział w konkursach sprawnościowych, a nagrodami w konkursach były słodkości.

NASZA AUKCJA DLA OLKA TRWA! MAMY JUŻ 2 TYSIĄCE ZŁ! DZISIAJ KOLEJNA NIESPODZIANKA!
2021.02.05

SĄ JUŻ 2 TYSIĄCE ZŁ! DZISIAJ KOLEJNA NIESPODZIANKA!

Trwa licytacja naszej specjalnej aukcji Gminy Zblewo dla Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody.Codziennie dokładamy nowe atrakcje – oto dzisiejsza, wspaniała i pyszna niespodzianka! Otóż nasi niezawodni Przyjaciele z Ośrodka Wypoczynkowego Twardy Dół zaproszą Zwycięzców aukcji na fantastyczny, pyszny powitalny obiad lub kolację!

"NIECH CAŁA GMINA DOWIE SIĘ, JAK JA KOCHAM CIĘ!" - GOK ZAPRASZA NA WALENTYNKOWĄ AKCJĘ!
2021.02.04

"NIECH CAŁA GMINA DOWIE SIĘ, JAK JA KOCHAM CIĘ!" - GOK ZAPRASZA NA WALENTYNKOWĄ AKCJĘ!

Możecie wyznać miłość Waszej Walentynce na ogromnym banerze, który 14 lutego zawiśnie w centrum Zblewa, zadedykować dla ukochanej osoby piosenkę lub przyjść do love-fotobudki. Oto szczegóły naszej akcji...

 

TRWA NASZA AUKCJA DLA OLKA LEWANDOWSKIEGO. CODZIENNIE DOKŁADAMY NOWE NIESPODZIANKI – ZOBACZ JAKIE!
2021.02.04

TRWA NASZA AUKCJA DLA OLKA! DOKŁADAMY NOWE NIESPODZIANKI – ZOBACZ JAKIE!

Trwa specjalna aukcja Gminy Zblewo dla Olka Lewandowskiego. Walka o środki na leczenie chłopca jest już naprawdę na ostatniej prostej, a więc – pełna mobilizacja! Dlatego dokładamy do naszej aukcji kolejne NIESPODZIANKI! Jakie?

TRENING Z WÓJTEM, POLKA KOCIEWSKA Z KOCIEWSKĄ FAMILIJĄ I BIESIADA Z "MODRAKAMI" -ZOBACZ NASZĄ SPECJALNĄ AUKCJĘ DLA OLKA LEWANDOWSKIEGO!
2021.02.03

TRENING Z WÓJTEM, POLKA KOCIEWSKA Z KOCIEWSKĄ FAMILIJĄ I BIESIADA Z "MODRAKAMI" -ZOBACZ NASZĄ SPECJALNĄ AUKCJĘ DLA OLKA LEWANDOWSKIEGO!

Tę aukcję Gmina Zblewo przygotowała specjalnie dla Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody! Wójt Gminy Zblewo Artur Herold serdecznie zaprasza do spędzenia weekendu w sercu Kociewia - w gminie Zblewo.

POLICJA
2021.02.03

NOWY SPRZĘT DLA POSTERUNKU POLICJI W ZBLEWIE

We wtorek 2 lutego br. Artur Herold – Wójt Gminy Zblewo w obecności insp. Bogusława Ziemby – Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim przekazał funkcjonariuszom ze Zblewa nowy zestaw komputerowy oraz wyposażenie biura. Sprzęt w imieniu policjantów odebrał kierownik posterunku st. asp. Sylwester Cieszyński.

-
2021.02.03

KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE: TO BYŁ WSPANIAŁY BAL!

Było kolorowo, wspaniale i karnawałowo! Radość, śmiech, muzyka rozbrzmiewały z każdej sali lekcyjnej. Dzieci tańczyły swoje układy lub wzorowały się na gotowych układach tanecznych.  Były zabawy z krzesełkami, rytmiczne, z balonami, wstążeczkami i inne. Jak bal to i przekąski!

-
2021.02.02

KOLOROWY I RADOSNY KARNAWAŁ W SZKOLE W PINCZYNIE

Czas karnawału to okres zimowych balów i twórczych zabaw związanych z muzyką i tańcem. Po długiej przerwie związaną z pandemią, zgodnie z tradycją, w szkole w Pinczynie nie mogło zabraknąć długo wyczekiwanego balu karnawałowego. W związku z obostrzeniami obowiązującymi w szkole, każda klasa zorganizowała indywidualny bal w swojej klasie.

-
2021.02.02

BAL KARNAWAŁOWY W GMINNYM PRZEDSZKOLU W ZBLEWIE

Bal karnawałowy w przedszkolu to zawsze wielkie wydarzenie! Tak - mimo pandemii - było i w tym roku.  Przedszkolacy jak co roku zachwycili swoimi pomysłowymi, kolorowymi strojami. W salach mieniło się od barw tańczących się w rytmie karnawałowe muzyki. Nie zabrakło księżniczek, wróżek, rycerzy i spidermanów...

JUŻ JUTRO (W NIEDZIELĘ) - MOC CZERWONYCH SERDUSZEK I WOŚP W GMINIE ZBLEWO! BĄDŹCIE Z NAMI!
2021.01.30

JUŻ JUTRO (31.01) - WOŚP W GMINIE ZBLEWO! ZOBACZ NASZE FANTASTYCZNE AUKCJE!

Trwają naprawdę atrakcyjne aukcje, ufundowane przez naszych przedsiębiorców z gminy Zblewo! A już jutro naszych wolontariuszy znajdziecie m.in. na ulicach Pinczyna, Zblewa, Kleszczewa Kościerskiego oraz Borzechowa (...)

„DZIĘKUJĘ PANIOM ZA TEN TRUDNY ROK!” - SPOTKANIE WÓJTA Z PRZEWODNICZĄCYMI KGW
2021.01.29

„DZIĘKUJĘ PANIOM ZA TEN TRUDNY ROK!” - SPOTKANIE WÓJTA Z PRZEWODNICZĄCYMI KGW

W minioną środę (27 stycznia) odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie wójta Gminy Zblewo z KGW. Była to okazja do podsumowania 2020 roku, który był dla wszystkich trudnym czasem. Mimo pandemii nasze KGW działają jednak, jak tylko mogą i na ile pozwalają obostrzenia.

-
2021.01.29

PODARUJ SWÓJ 1% KORNELII NIERZWICKIEJ Z PINCZYNA

Sezon rozliczeń z fiskusem – w pełni! Dlatego gorąco apelujemy i zachęcamy Państwa, abyście rozważyli przekazanie 1% podatku dla SWOICH! „Swoich” – czyli mieszkańców naszej gminy lub też działające na naszym terenie organizacje: kluby sportowe, OSP i inne. Dziś publikujemy prośbę o przezkaznie 1% dla Kornelii z Pinczyna.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne