Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

ZAPRASZAMY DO BIAŁACHOWA NA PIKNIK RODZINNY

opublikowano: 12 lipca 2019

 • Festyn

Sołtys i Rada Sołecka Białachowa oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Białachowa serdecznie zapraszają na sołecki Piknik Rodzinny. Impreza odbędzie się w sobotę 13 lipca od godz.16.00 na placu przed świetlicą. W programie m.in. atrakcje dla dzieci,  II Bieg Białachowski, zabawa taneczna oraz pyszny poczęstunek przygotowany przez Panie Gospodynie (nie zabraknie słynnego "Pleśniaka Sołtysowej"!). Serdecznie zapraszamy! 

NABÓR DO KLUBIKU DZIECIĘCEGO W PINCZYNIE

opublikowano: 12 lipca 2019

 • nabór

Rekrutacja obejmuje dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat. Istnieje możliwość przyjęcia dzieci, które ukończyły 3 rok życia, a nie skończyły 4 roku po złożeniu przez rodzica oświadczenia o przeszkodach w objęciu dziecka wychowaniem przedszkolnym. W klubie dziecięcym zapewnia się opiekę nad dziećmi do 10 godzin dziennie. W roku szkolnym 2019/20 działalność Klubu Dziecięcego w Pinczynie objęta jest dofinansowaniem z Regionalnego Programu  Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach umowy nr RPPM.05.03.00—22-0001/18-00.

XXI FESTYN KOCIEWSKI – RELACJA (część 10) – PIĘKNA WIEŚ, PIĘKNA POSESJA

opublikowano: 11 lipca 2019

 • konkursy

XXI Festyn Kociewski to wspaniała okazja do tego, by w obecności tak dużej publiczności wręczyć nagrody w gminnych konkursach. Cieszymy się, że możemy pochwalić się naszymi osiągnięciami na forum całego regionu! W tym roku na scenie – tuż przed koncertem Roksany Węgiel – wręczyliśmy nagrody w konkursach „Piękna Wieś Pomorska 2019” oraz w sołeckim konkursie na „Najpiękniejszą posesję sołectwo Zblewo 2019”. Laureatami gminnego etapu „Pięknej Wsi” zostały sołectwa: Kleszczewo Kościerskie (I miejsce) oraz Tomaszewo i Miradowo.

XXI FESTYN KOCIEWSKI – RELACJA (część 9): SAMORZĄD PRZYJAZNY SENIOROM!

opublikowano: 11 lipca 2019

 • nagrody

Podczas XXI Festynu Kociewskiego w Zblewie Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski wręczył nagrody laureatom konkursu "Pomorskie dla Seniora" z powiatu starogardzkiego. Był to dla nas konkurs szczególny! Nasz wójt Artur Herold odebrał bowiem nagrodę w kategorii „Samorząd przyjazny Seniorom" za wzorcowo prowadzoną politykę senioralną. Wręczono również drugą nagrodę - „Przyjaciel Seniora", którą nagrodzono Stowarzyszenie „Kobiety Kwiaty Kociewia".

XXI FESTYN KOCIEWSKI – RELACJA (część 8): TERAZ MY! KOCIEWIACY!

  opublikowano: 11 lipca 2019

 • teraz my

Naszą wielką dumą i radością podczas Festynu Kociewskiego są występy uzdolnionych mieszkańców i przyjaciół Gminy Zblewo. Wielkie, wielkie brawa! W tym roku na scenie zaśpiewały panie: Julia Herold, Aneta Falkowska, Julia Różańska, Katarzyna Zalewska i najmłodsza (zaledwie 10-letnia) Wiktoria Glich. Zapamiętajcie te nazwiska – z pewnością jeszcze o nich usłyszycie! Wspaniałe głosy i osobowości, a do tego – charyzma i skromność – oto nasi uzdolnieni Kociewiacy, a raczej – Kociewianki! Panie zaśpiewały największe przeboje zarówno polskiej, jak i światowej muzyki – w tym m.in. piosenki zespołu Lombard, Maryli Rodowicz czy Elvisa Presley’a.

XXI FESTYN KOCIEWSKI – RELACJA (część 7): ZESPÓŁ 5/6 - TO BYŁA MUZYCZNA PETARDA!

opublikowano: 10 lipca 2019

 • JUSTYNA

Support przed finałowym koncertem festynu zagrał zespół 5/6, o którym z pewnością jeszcze usłyszymy! Zespół wniósł na scenę młodzieńczą energię, wielką pasję, luz i przepiękny śpiew. Publiczność od pierwszych rytmów została wręcz oczarowana! Młodym artystom wróżymy wielką karierę i jesteśmy szczęśliwi, że zaśpiewali na naszym Festynie Kociewskim, bo z pewnością zblewska publiczność będzie ich długo pamiętać.  Dziękujemy i powtórzmy słowa, które podczas koncertu wiele razy było słychać z publiczności zgromadzonej pod sceną w kierunku zespołu – po prostu: KOCHAMY WAS!

XXI FESTYN KOCIEWSKI – RELACJA (część 6) – VARIUS MANX I KASIA STANKIEWICZ

opublikowano: 10 lipca 2019

 • varius

Koncert na finał tegorocznego XXI Festynu Kociewskiego był po prostu niezapomniany. Zespół Varius Manx i Kasia Stankiewicz wyśpiewali największe przeboje zespołu i wspaniały klimat… Na ten koncert zjechali fani z całej Polski! I nic dziwnego, bo hity zespołu Varius Manx należą już do czołówki polskiej piosenki. Podczas niedzielnego koncertu mogliśmy usłyszeć i zaśpiewać wraz z zespołem dobrze już znane hity jak m.in. „Orła cień” czy „Piosenkę księżycową”, jak i nowsze utwory z ostatniej płyty „Ent”, o której sama wokalistka mówi tak: „Czuję że oddałam tej płycie najpiękniejszą część siebie w tym momencie”.

XXI FESTYN KOCIEWSKI – RELACJA (część 5) – „ONA TAŃCZY DLA MNIE” CZYLI WEEKEND!

opublikowano: 10 lipca 2019

 • weekend

Zespół Weekend kochają wszyscy! Gdziekolwiek się nie pojawi, zawsze występuje przy komplecie publiczności, a świetna zabawa – gwarantowana! A jak było w Zblewie, podczas XXI Festynu Kociewskiego? Odpowiedź jest krótka – było fantastycznie! Bo kto nie zna takich hitów jak „Ona tańczy dla mnie” czy „Moje miasto nigdy nie śpi”? I rzeczywiście – Zblewo nie spało, a świetnie bawiło się podczas koncertu zespołu Weekend. Lider zespołu Radek Liszewski natychmiast złapał żywy kontakt z publicznością, z którą wspólnie śpiewał i bawił się do wieczora!

XXI FESTYN KOCIEWSKI – RELACJA (część 4): ROXIE I DWA PIĘTRA PUBLICZNOŚCI!

opublikowano: 10 lipca 2019

 • roxi

Zapraszamy na kolejną część naszej relacji z XXI Festynu Kociewskiego! Tym razem przenosimy się na scenę, na której wczesnym popołudniem niepodzielnie królowała Roksana Węgiel – idolka naszej najmłodszej publiczności. Na koncert Roksany przyszły prawdziwe tłumy! I myliłby się ten kto sądzi, że publiczność wypełniła cały stadion w Zblewie, bo tak naprawdę było jej dwa razy więcej! Był to bowiem jedyny koncert na którym - jak się okazało - bawiły się aż dwa „piętra” publiczności tj. stojący na murawie rodzice, a na ich plecach i ramionach – przeszczęśliwe dzieci! I wszyscy fantastycznie się bawili.

XXI FESTYN KOCIEWSKI – RELACJA (część 3) –TURNIEJ SOŁECTW

opublikowano: 10 lipca 2019

 • turniej

Coroczny Turniej Sołectw jest już naszą tradycją podczas Festynu Kociewskiego. W tym roku w konkursie wzięło udział 11 sołectw. Zwycięzcą zostało Kleszczewo Kościerskie, ale tak naprawdę nie wynik się tu liczył, ale świetna zabawa! A tej – nie brakowało! Konkurs Sołectw zawsze niesie ze sobą mnóstwo śmiechu, radości i wspaniałej integracji. Nie zabrakło tego również w tym roku, a organizatorzy zadbali o efektowne i niecodzienne konkurencje. Jakie? Było m.in. wieszanie prania na czas – ale jakie to było pranie! Precyzyjne – bo trzeba było upiąć na klamerkach zarówno wielkie pantalony, jak i stringi czy różowy biustonosz!

XXI FESTYN KOCIEWSKI - RELACJA (część 2): NAJLEPIEJ KOCIEWIE SMAKUJE W ZBLEWIE!

opublikowano: 9 lipca 2019

 • KGW

Takich tłumów na Festynie Kociewskim w Zblewie chyba jeszcze nie było! I nic w tym dziwnego, bo organizatorzy postarali się, by było super atrakcyjnie, wesoło i smacznie! I właśnie od tego „smacznie” zacznijmy…  A skoro mowa o smacznej kuchni to z pewnością mowa o naszych najlepszych na świecie Paniach Gospodyniach (i Panach Gospodarzach) z Kół Gospodyń Wiejskich. Nie mogło ich zabraknąć na naszym festynie, bo mają rzesze wiernych fanów – miłośników swojskich specjałów. To właśnie dzięki nim na naszej imprezie pięknie biło serce Kociewia – z całą jego kulturą, gościnnością i swojskimi smakami.

XXI FESTYN KOCIEWSKI - RELACJA (część 1): KOCIEWSKA FAMILIJA

opublikowano: 9 lipca 2019

 • FAMILIJA

Zapraszamy na naszą relację z festynu – będziemy ją publikować w odcinkach, bo tyle się działo, że nie możemy niczego pominąć! A zatem – zacznijmy od początku czyli od oficjalnego otwarcia naszej imprezy! Dokonał tego nasz wójt Artur Herold wraz z gośćmi specjalnymi: starostą starogardzkim Kazimierzem Chyłą oraz Bogusławem Ziembą, komendantem powiatowym Policji. A kiedy tylko padło symboliczne „XXI Festyn Kociewski uważamy za otwarty….” – na scenie zrobiło się kolorowo, wesoło i gwarnie...

XXI FESTYN KOCIEWSKI ZA NAMI. DZIĘKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE!

opublikowano: 9 lipca 2019

 • dziękujemy

Kochani Mieszkańcy, drodzy Przyjaciele i Goście z sąsiednich gmin i całego regionu! Za nami XXI Festyn Kociewski. Dziękujemy, że byliście z nami i bawiliście się z nami! Było nam bardzo miło Was gościć! Zapraszamy za rok – na kolejny Festyn Kociewski i dołożymy wszelkich starań, byście zawsze chętnie przyjeżdżali do gościnnej gminy Zblewo. Dziękujemy!

XXI FESTYN KOCIEWSKI – PARKINGI

opublikowano: 5 lipca 2019

 • parkingi

Szanowni Państwo – dla Państwa wygody podajemy wykaz parkingów, na których w niedzielę 7 lipca podczas XXI Festynu Kociewskiego można pozostawić auta. Są to parkingi w Zblewie, w bardzo niedalekiej odległości od miejsca imprezy – dojście na stadion zajmie Państwu zaledwie kilka minut: Plac 700-lecia w Zblewie (przy szkole, za remizą OSP);  parking przy ul. Kościelnej w Zblewie (przy „starej plebanii”); parking przy ul. Sportowej (oznakowany specjalnie na potrzeby imprezy teren zielony, zjazd z DK22 w ul. Sportową przy Ośrodku Polmed)...

JUŻ 7 LIPCA - FESTYN KOCIEWSKI PEŁEN GWIAZD I ŚWIETNEJ ZABAWY!

opublikowano: 21 czerwca 2019

 • FESTYN

Gmina Zblewo serdecznie zaprasza na XXI Festyn Kociewski – pełną gwiazd, słońca i świetnej zabawy letnią imprezę, na którą od wielu lat ściągają do Zblewa tysiące gości! Zapraszamy w niedzielę 7 lipca – startujemy o godz.14:00, a spotykamy się jak zawsze na stadionie sportowym w Zblewie. Jak co roku przygotowaliśmy dla Państwa moc emocji! Najpierw wystąpi nasz rewelacyjny zespół „Kociewska Familija” z Pinczyna, który publiczność po prostu kocha! To zespół zawsze uśmiechnięty, pełen energii, łączący pokolenia – udowadnia, że folklor jest atrakcyjny! Szczególnej uwadze polecamy blok muzyczny pod wspólnym tytułem – „TERAZ MY! UZDOLNIENI KOCIEWIACY!”.

SZYBCY JAK STRZAŁA I NIEUGIĘCI! PRZEZ GÓRY, BŁOTO, PIACH I ZAROŚLA… O KIM MOWA?

opublikowano: 3 lipca 2019

 • morsy

Przez góry, lasy, błoto i piach, zarośla i przełęcze, w samo południe i o północy, biegnąc, płynąc, jadąc na rowerze… Szybcy jak strzała, niepokonani i nieugięci. O kim mowa? Jak to o kim?! O naszych Morsach Zblewo! Zapraszamy na krótką relacje z ostatnich biegów, w którym Morsy wzięły udział. Gdzie nas reprezentowały? Odpowiedź jest krótka – Morsy są wszędzie!

POWITANIE LATA W MAŁYM BUKOWCU

opublikowano: 3 lipca 2019

 • mały bukowiec

Coroczny letni Festyn Rodzinny w Małym Bukowcu zorganizowano już po raz piąty. Wszyscy bawili się doskonale, bo pogoda była wręcz wyśmienita, a Gospodarze spisali się na medal! Długie oczekiwanie, przygotowania i … wszystko udało się jak zawsze! Impreza odbyła się 29 czerwca. Goście dopisali. Przybyło około 100 osób. Wspólnie bawili się mieszkańcy i działkowicze – jednym słowem wszyscy, którzy chcieli wziąć udział w tegorocznym powitaniu lata. Na dzieci, jak co roku, czekała ścianka do wspinania i inne atrakcje.

XV KONCERT PIEŚNI KOŚCIELNEJ W ZBLEWIE - ZA NAMI...

opublikowano: 2 lipca 2019

 • chóry

W ostatnią niedzielę czerwca (tj. 30 czerwca) nasz kościół parafialny w Zblewie wypełnił się pięknym śpiewem. A wszystko to za sprawą niezwykłego Koncertu Pieśni Kościelnej, który odbył się w Zblewie już po raz piętnasty. To niewątpliwie jedno z największych wydarzeń tego typu w naszym regionie, na który co roku ściąga do Zblewa kilkuset chórzystów z całego Pomorza. Jest to także niebywała gratka dla mieszkańców, którzy mogli posłuchać najpiękniejszych pieśni kościelnych i to w mistrzowskim wykonaniu. Dodajmy, iż wszystko to w przepięknych wnętrzach kościoła w Zblewie, który słynie z doskonałej akustyki.

SĄ PIENIĄDZE NA USUWANIE AZBESTU - WNIOSKI DO 25 LIPCA

opublikowano: 2 lipca 2019

 • AZBEST

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłosił  konkurs dla gmin woj. pomorskiego pod nazwą „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego” (edycja 2019). Konkurs adresowany jest do gmin realizujących program usuwania azbestu. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej : www.wfos.gdansk.pl. Wysokość dofinansowania zadania może wynosi do 100%  kosztów kwalifikowanych (brutto).

ABSOLUTORIUM UCHWALONE JEDNOGŁOŚNIE!

opublikowano: 1 lipca 2019

 • absolutorium

Tegoroczna sesja absolutoryjna Rady Gminy Zblewo, która odbyła się 27 czerwca była wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy głosowanie nad udzieleniem absolutorium poprzedziła dyskusja nad raportem o stanie gminy. Obowiązek złożenia takiego raportu nałożyła na samorządy zmiana ustawy o samorządzie terytorialnym. Zgodnie z nią wójt miał obowiązek przygotować raport za 2018 rok i przedłożyć go do publicznej dyskusji do końca maja br.  I tak też się stało, choć nikt z mieszkańców naszej gminy do dyskusji się nie zgłosił. Nad stanem gminy dyskutowali za to radni.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy]

Informacje techniczne