Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

WIELKIE SERCA MIESZKAŃCÓW PINCZYNA

opublikowano: 23 września 2020

 • piknik

Mieszkańcy Pinczyna po raz kolejny pokazali, jak wielkie i szczodre mają serca. W niedzielne popołudnie (20 września) licznie przyszli na piknik charytatywny zorganizowany dla Oli Dzienniak. Maleńka dziewczynka pilnie potrzebuje kosztownej operacji serca. Podczas pikniku zebrano prawdziwie rekordowa kwotę - ponad 20 tysięcy zł!

ROLNICY PODZIĘKOWALI ZA UDANE PLONY

opublikowano: 22 września 2020

 • dożynki

Rolnicy z  parafii Zblewo zorganizowali uroczystość dożynkową podczas niedzielnej mszy świętej w zblewskim kościele parafialnym. Wzięło w niej udział liczne grono rolników i ich rodzin. Byli również sołtysi, Koła Gospodyń Wiejskich, a także Lucyna Herold - Wąs, Prezes Powiatowego Zarządu PSL oraz członek Zarządu Wojewódzkiego PSL w woj. pomorskim. Sołtys Zblewa Roman Rambowski podkreśla, iż choć dożynki było skromniejsze niż zazwyczaj, rolnicy nie kryli radości, że mimo pandemii mogli spotkać się, by wspólnie podziękować.

PODZIĘKOWANIE

opublikowano: 22 września 2020

 • podziękowanie

Dziękujemy wszystkim, którzy w tak bolesnych dla nas chwilach dzielili z nami smutek i żal, okazując nam tak wiele serca i życzliwości oraz uczestnicząc we Mszy Św. i ceremonii pogrzebowej mojego Męża i naszego Taty śp. Edwarda Makowskiego…

#SADZIMY LAS. PRZYJDŹ PO SWOJĄ SADZONKĘ DRZEWA! GDZIE JĄ OTRZYMASZ?

opublikowano: 17 września 2020

 • las

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko! Sadzonki będą rozdawane 18 września 2020 r. w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy łącznie aż milion sadzonek. Nadleśnictwo Kaliska zaprasza po odbiór sadzonki do siedziby przy ul. Długiej 64 w Kaliskach od godziny 9.00. A sąsiednie Nadleśnictwo Lubichowo...

ZAPRASZAMY NA PIKNIK CHARYTATYWNY DO PINCZYNA

opublikowano: 17 września 2020

 • ola

W najbliższą niedzielę tj. 20 września, na terenie boiska przy parafii w Pinczynie (ogrody parafialne), odbędzie się piknik charytatywny na rzecz chorej Oleńki Dzienniak ze Studzienic. Serdecznie zapraszamy w godz.14:00-18:00. W programie m.in. występ Eweliny Rytelewskiej oraz Alicji Kołoszewskiej, dmuchany zamek, ciasta, słodkości i wata cukrowa oraz sklepik Oleńki. O godz.17:00 rozpoczną się zaś atrakcyjne licytacje. Zapraszamy!

ZAPRASZAMY W TĘ SOBOTĘ DO KLESZCZEWA! PIŁKARZE ZAGRAJĄ DLA OLEŃKI

opublikowano: 17 września 2020

 • ola

Już w tę sobotę rozegramy kolejne spotkanie o mistrzostwo klasy A. Na płycie boiska staną: KS GROM KLESZCZEWO V SANTANA WIELKI KLINCZ. Widzimy się na boisku w Kleszczewie Kościerskim - 19.09.2020 - godzina 16:00! Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków naszej drużyny na to spotkanie, podczas którego odbędzie się zbiórka do puszek pieniążków na leczenie małej Oleńki Dzienniak.

KGW ZBLEWO ŻEGNA SWOJEGO PRZYJACIELA...

opublikowano: 16 września 2020

 • pożegnanie

Koło Gospodyń Wiejskich w Zblewie łączy się w smutku oraz modlitwie z Żoną i Rodziną śp. Edwarda Makowskiego. "Nasze serca sa dziś przy Waszych, a nasze modlitwy - przy Edku. Będzie nam Ciebie brakować, drogi Przyjacielu..."

ZAGLĄDAMY NA PLAC BUDOWY PRZEDSZKOLA W ZBLEWIE

opublikowano: 15 września 2020

 • przedszkole

Ruszyła najbardziej oczekiwana inwestycja w Zblewie. Po wielu latach – rozpoczęliśmy budowę nowego przedszkola i to w przepięknym miejscu! Na tę chwilę wielu naszych Mieszkańców długo czekało. I jest! W sąsiedztwie szkoły w Zblewie, na działce otoczonej zielenią i przestrzenią – powstaje wyczekiwane przedszkole.

"BAJKA O PRZEŚWIETNEJ HANI..." - HANNA BURCZYK PRZESZŁA NA EMERYTURĘ

opublikowano: 15 września 2020

 • hanna burczyk

Dawno, dawno temu, czyli… 20.08.1985 roku za 7. górami, za 7. lasami, za 7. rzekami, czyli… w progu szkoły w Pinczynie, stanęła nieśmiała dziewczyna, którą, jak się później okazało, była… Hanna Burczyk. Wstępem typowym dla baśni rozpoczęło się pożegnanie nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, a w przeszłości również języka polskiego, przechodzącej na zasłużoną emeryturę po 36. latach pracy w zawodzie. Nie mogło być inaczej, skoro Pani Hania uczyła przez tyle lat najmłodsze dzieci!

ODSZEDŁ ŚP. EDWARD MAKOWSKI...

opublikowano: 14 września 2020

 • odszedł pan edek makowski

Ta widomość wzbudziła w nas wszystkich wielki smutek i żal. Wczoraj tj. 13 września odszedł od nas śp. Edward Makowski – znany i jakże lubiany zblewiak. Zawsze uśmiechnięty, radosny, pełen żartów… Społecznik z krwi i kości, całym sercem zaangażowany w nasze, zblewskie sprawy. Nawet ostatnio, gdy rozpoczęliśmy modernizację stadionu w Zblewie czerpaliśmy z Jego rad i doświadczenia. Przez wiele lat był bowiem cenionym meliorantem.

 

NAGRODA SPECJALNA „KOCIEWSKI GRYF” DLA DRUHA WACŁAWA!

opublikowano: 11 września 2020

 • nagroda

Starosta starogardzki Kazimierz Chyła wręczył właśnie statuetki Kociewskiego Gryfa za rok 2019. Jesteśmy szczęśliwi, iż nagrodę specjalną w kategorii „twórca roku” otrzymał druh Wacław Ossowski, kapelmistrz Gminnej Orkiestry Dętej działającej przy OSP Pinczyn.

ZMIANY W SOŁECTWIE JEZIORCE

opublikowano: 11 września 2020

 • JEZIERCE

W sołectwie Jezierce – zmiany. Wieloletnia sołtys Maria Duraj-Rode zrezygnowała z pełnionej funkcji. Nowym sołtysem został Andrzej Ryczek, dotychczasowy członek Rady Sołeckiej, znany z dużego zaangażowania i aktywności. Pani Maria pełniła funkcję sołtysa nieprzerwanie od 14 lat. Była sołtysem bardzo konkretnym, zaangażowanym, dbającym o interesy swojego sołectwa. Zawsze uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do wszystkich, chętna do współpracy ze wszystkimi środowiskami.

WOJEWODA ODWIEDZIŁ ZBLEWO

opublikowano: 9 września 2020

 • wojewoda

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich był wczoraj (tj. 8 września) gościem Gminy Zblewo. Wójt Artur Herold z satysfakcją i radością oprowadził Wojewodę po gminnych inwestycjach, które są obecnie realizowane lub zostały już ukończone. Wojewoda odwiedził m.in. przedszkole "Zielona Łąka" w Pinczynie, halę widowisko-sportową w Zblewie, plac budowy nowego przedszkola w Zblewie, a także modernizowany właśnie stadion.

BORZECHOWO NAJPIĘKNIEJSZĄ WSIĄ POMORSKĄ 2020!

opublikowano: 8 września 2020

 • piękna wieś

Znamy już wyniki tegorocznej edycji konkursu „Piękna Wieś”. Laureatem pierwszej nagrody na forum województwa pomorskiego zostało nasze Borzechowo, które zdobyło tytuł NAJPIĘKNIEJSZA WIEŚ POMORSKA 2020! Wielkie, wielkie brawa i ogromna radość, bo wszyscy wspólnie zapracowali tu na ten sukces.

 

BYTOŃSKICH PLENERÓW CIĄG DALSZY…

opublikowano: 7 września 2020

 • plener

Zdawało się, że w tym roku (2020) pleneru w Bytoni nie będzie. Tymczasem, mimo trudności związanych z pandemią spowodowaną korona wirusem, odbył się XIV plener w Bytoni. Co prawda w ograniczonym stanie osobowym, ale zachowaliśmy ciągłość tej znakomitej imprezy. Plener odbył się w dniach 17 – 22 sierpnia.

"NARODOWE CZYTANIE" - TYM RAZEM ONLINE

opublikowano: 4 września 2020

 • narodowe czytanie

Lekturą tegorocznego Narodowego Czytania była Balladyna Juliusza Słowackiego, pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar w Zblewie zrealizowała czytanie w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, poprzez transmisję on-line . Zapraszamy do biblioteki po pamiątkowy stempel!

SIERPNIOWE SUKCESY NASZYCH LEKKOATLETÓW Z SOKOŁA ZBLEWO

opublikowano: 3 września 2020

 • SOKÓŁ

Kończy się sierpień, miesiąc wytężonych treningów, ale też startów. Mamy sporo sukcesów. 15 sierpnia w Szemudzie odbył się XV Kaszubski Bieg Lesoków na dystansie 5 km, z wynikiem 22:18 Dawid Żardecki zajmuje drugie miejsce w kategorii wiekowej. 16 sierpnia w Chełmża Triathlon Energy wystartował Piotr Bogulski, który poprawia swój rekord na dystansie 1/8 , wynik 01:09:18 plasuje go na 12 pozycji open w zawodach...

GOK ZAPRASZA NA NOWE ZAJĘCIA SPORTOWE!

opublikowano: 3 września 2020

 • zajęcia

Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie serdecznie zaprasza na nowe zajęcia sportowe: aerobik w Pinczynie, kickboxing (sala gimnastyczna w Zblewie) oraz aerobik i pilates - na hali w Zblewie. Ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 liczba miejsc w grupach jest ograniczona, dlatego zapisz się już dziś! Serdecznie zapraszamy.

"OPOWIEŚCI KOCIEWIAKÓW ROZMAITE" - PROMOCJA KSIĄŻKI ZA NAMI!

opublikowano: 2 września 2020

 • książka

Pod koniec sierpnia w zblewskim GOK-u odbyła się promocja książki "Opowieści Kociewiaków rozmaite". Gośćmi byli: pani Wanda Pelowska, pomysłodawczyni i współautorka oraz Lech Zdrojewski, który stworzył formę graficzną i wydał tę książkę dzięki finansowemu wsparciu Gminy Zblewo. Spotkanie poprowadziła Beata Graban współpracująca z Fundacją OKO-LICE KULTURY. Publiczność - mimo wakacyjnej pory i utrudnień związanych z pandemią, dopisała.

ROZPOCZĘLIŚMY NOWY ROK SZKOLNY

opublikowano: 2 września 2020

 • rok szkolny

1 września to szczególna data. Tego dnia rozpoczynamy nowy rok szkolny trochę inny niż zwykle. Przez obostrzenia związane z wirusem COVID-19  uczniowie, niektóry z rodzicami, czekali w wyznaczonym miejscu na placu przed szkołą w Kleszczewie Kościerskim, następnie wraz z wychowawcą i udali się z zachowaniem odstępów do swoich sal. Nie ukrywamy, że brakowało nam uroczystej akademii, wspólnego odśpiewania hymnu i tradycyjnego przekazania proporca szkolnego nowemu pocztowi sztandarowemu.

RUSZYŁ POWSZECHNY SPIS ROLNY

opublikowano: 1 września 2020

 • spis

W całej Polsce ruszył dziś Powszechny Spis Rolny. Rolnicy będą mogli udzielić informacji o gospodarstwach rolnych poprzez: samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, telefonicznie – dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie skontaktują się rachmistrzowie spisowi.

DOBRA ZABAWA I DOBRE SERCA czyli „AKTYWNI RAZEM DLA OLECZKA!”

opublikowano: 28 sierpnia 2020

 • aktywni

Kochani dziękujemy Wam bardzo za tak liczny udział w naszej akcji AKTYWNI RAZEM DLA OLECZKA. To dzięki Wam i waszej hojności podczas akcji w dniu 25 sierpnia udało nam się zebrać 10 792 zł. Bardzo dziękujemy za Wasze wielkie serca! Jeszcze raz dziękujemy również wszystkim sponsorom oraz tym, którzy włączyli się do organizacji naszej akcji. Było radośnie, kolorowo, nie brakowało fantastycznych atrakcji i dobrej enegrii!

UWAGA MIESZKAŃCY SEMLINA! WAŻNA INFORMACJA W SPRAWIE WODY!

opublikowano: 28 sierpnia 2020

 • komunikat

Zakład Komunalny Gminy Zblewo informuje, iż w najbliższy wtorek tj. 1 września w godz.9:00-11:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości SEMLIN, co jest spodowane niezbędnymi pracami na sieci wodociągowej. Za utrudnienia przepraszamy.

AKCJA KRWIODAWCÓW ZAKOŃCZONA PODWÓJNYM SUKCESEM!

opublikowano: 28 sierpnia 2020

 • krwiodawcy

Pierwsza – a więc historyczna - akcja poboru krwi w Zblewie zakończyła się sukcesem! Krwiodawcy nie zawiedli i 21 sierpnia licznie przybyli do Zblewa, by oddać krew. Lekarze z krwiobusa podkreślali świetną frekwencję w akcji i to mimo pandemii. Dodajmy, iż w związku z wytycznymi z powodu zagrożenia COVID19,  krew można było oddawać tylko na 2 z 4 stanowisk krwiobusa, dlatego krwiodawcy musieli cierpliwie czekać w kolejce. Organizator akcji – krwiodawca Krystian Piotrzkowski – nie krył radości także z powodu udziału w zbiórce krwi pierwszorazowych dawców.

PEŁNE KOLORÓW I RADOŚCI ZAJĘCIA W LOWE!

opublikowano: 27 sierpnia 2020

 • lowe

Kilka dni temu ( 19-20 sierpnia) uczestnicy i terapeuci Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim wzięli udział w zajęciach zorganizowanych w Lokalnym Ośrodku Wiedzy i Edukacji działającym w Bytoni. Pierwszego dnia grupa miała przyjemność pracować z Edmundem Zielińskim, który prowadził bardzo interesujące, kolorowe i jakże kreatywne warsztaty malowania na szkle wzorów kociewskich. Drugiego dnia na uczestników zajęć czekała pani Anna, która wprowadziła grupę w świat przepięknego haftu kociewskiego. Zajęcia bardzo spodobały się i dały wszystkim dużo radości...

"POD BIAŁO-CZERWONĄ". DRODZY MIESZKAŃCY, PROSIMY O WASZE GŁOSY!

opublikowano: 27 sierpnia 2020

 • polska

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.  Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią (szczegóły w regulaminie) liczbę głosów poparcia online za pomocą niniejszego serwisu. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy. 
 

WNIOSKI O OSZACOWANIE STRAT SUSZOWYCH - TYLKO PRZEZ APLIKACJĘ

opublikowano: 25 sierpnia 2020

 • SUSZA

Przypominamy, że wnioski o oszacowanie strat spowodowanych przez suszę producenci rolni mogą składać wyłącznie za pomocą publicznej aplikacji. Za pomocą tej aplikacji producent rolny, korzystając z własnego Profilu Zaufanego, określa zakres i stopień strat spowodowanych przez suszę w uprawach rolnych w swoim gospodarstwie rolnym. Aplikacja jest dostępna jest pod linkiem https://aplikacje.gov.pl/app/susza/

BENEFIS MARCINA SMUKAŁA

opublikowano: 25 sierpnia 2020

 • dla marcina

W dniu 22 sierpnia 2020 r. na stadionie w Pinczynie zorganizowano spotkanie drużyny piłki nożnej Oldbojów z Gminy Zblewo poświęcone pamięci zmarłego Marcina Smukała. Rozegrano mecz piłki nożnej, natomiast po meczu wszystkich zaproszono na poczęstunek, rozmowy i wspomnienia z boisk, które trwały do późnej nocy. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę z numerem 3 i napisem Marcin. Na spotkanie stawili się znajomi Marcina, zawodnicy i kibice piłki nożnej.

UWAGA ROLNICY - PRZED NAMI POWSZECHNY SPIS ROLNY. SPISZ SIĘ SAM!

opublikowano: 25 sierpnia 2020

 • spis

W związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia Powszechnego Spisu Rolnego 2020, Wójt Gminy Zblewo zachęca wszystkich rolników, zwłaszcza tych wielkoobszarowych, do tzw.  samospisu , który będzie trwał od 1 września do 30 listopada 2020 roku. Dla tych rolników, którzy nie posiadają komputerów i dostępu do internetu, w celu ułatwienia samospisu,  przygotowaliśmy stanowisko komputerowe w Gminnej Bibliotece  Publicznej w Zblewie. Ze względu na panującą pandemię zachęcamy rolników do skorzystania z tej formy przeprowadzenia spisu rolnego. 

„KOCHAŁ POLSKĘ, KOCHAŁ POLAKÓW…” EPITAFIUM DLA KSIĘDZA KONSTANTYNA KREFFTA

opublikowano: 24 sierpnia 2020

 • ksiadz krefft

W niedzielę 23 sierpnia 2020 Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku ofiarowało społeczności Gminy Zblewo epitafium poświęcone Księdzu Doktorowi Konstantynowi Krefftowi, proboszczowi parafii św. Michała Archanioła w Zblewie z początku XX wieku, wielkiemu polskiemu patriocie, zaangażowanemu w walkę z germanizacją w czasie zaborów Polski i w akcję werbunkową do Armii Ochotniczej w czasie wojny polsko-bolszewickiej, zamordowanemu w niemieckim obozie zagłady Stutthof.

ZAPRASZAMY PO SĄSIEDZKU DO KALISK. JUŻ JUTRO (NIEDZIELA) - AKCJA DLA OLEŃKI!

opublikowano: 22 sierpnia 2020

 • ola

Kochani, gorąco zapraszamy po sąsiedzku do Kalisk, gdzie już jutro tj. w niedzielę 23 sierpnia odbędzie się PIKNIK dla Oleńki. Maleńka Ola  cierpi na śmiertelnie niebezpieczną, krytyczną wadę serca w postaci wspólnego pnia tętniczego typu czwartego i zespół wad wrodzony Di George`a. Bez zabiegu korygującego wadę dziecko umrze... Piknik ma na celu zebranie jak największej sumy pieniędzy na operacje, która ma odbyć się w USA. Koszt operacji to 7 MILIONÓW złotych! W trakcie festynu będzie można wziąć udział w licytacjach oraz loteriach na rzecz małej Oleńki. Żeby umilić nam spotkanie między licytacjami odbędą się występy na scenie.

PILNE! OSTRZEŻENIE POGODOWE PRZED BURZAMI Z GRADEM/2 (ważne: 22.08. - sobota)

opublikowano: 22 sierpnia 2020

Uwaga - ostrzegamy przed niebezpieczną pogodą! Synoptycy prognozują na dzisiejsze popołudnie upał oraz burze z gradem/2 i towarzyszący im wiatr dochodzący w porywach nawet do 100km/h oraz miejscami grad. Prosimy śledzić bieżące ostrzeżenia i komunikaty! Polecamy ostrzeżenie meteo w nowym serwisie IMGW - tutaj (link): https://meteo.imgw.pl/dyn/?osmet=true.  Apelujemy o zachowanie ostrożności!

 

TRWA AKCJA KRWIODAWCÓW DLA OLUSIA. ZAPRASZAMY NA LICYTACJE O GODZ.17:00!

opublikowano: 21 sierpnia 2020

 • AKCJA

PRZEDŁUŻAMY AKCJĘ! ZAPRASZAMY NA ATRAKCYJNE LICYTACJE O GODZ.17:00!!!  Kochani, od rana na Placu 700-lecia w Zblewie trwa podwójna akcja pomocy: zbiórka krwi w Mobilnym Punkcie Krwiodawstwa oraz akcja dla Olka Lewandowskiego. Gorąco zachecamy do udziału! Czekamy na Was aż do popołudnia - o godz.17:00 przeprowadzimy licytacje. Przyjdźcie, bo mamy naprawde fantastyczne upominki do wylicytowania. Oto ich lista!

 

ROLNIKU! DO 31 SIERPNIA ZŁÓŻ WNIOSEK O ZWROT AKCYZY ZA PALIWO

opublikowano: 20 sierpnia 2020

 • akcyza

Wójt Gminy Zblewo informuje wszystkich producentów rolnych, że do 31 sierpnia 2020 roku można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na rok 2020.  Do wniosku należy dołączyć oryginały faktur potwierdzające zakup oleju napędowego, wystawione w okresie od 01 lutego 2020 r. do 31 lipca 2020 roku.

W CZWARTEK (20 SIERPNIA) NA TARGOWISKU – WIELKA ZBIÓRKA PODPISÓW!

opublikowano:19 sierpnia 2020

 • PODPISY

Cieszymy się, że nasz apel o wsparcie starań Wójta Gminy Zblewo w sprawie modernizacji DW214 spotkał się z Państwa zrozumieniem i poparciem. Aby ułatwić Państwu udział w akcji, już jutro tj. w czwartek 20 sierpnia będziemy czekać z listami poparcia na targowisku gminnym. Nasze stanowiska będą zlokalizowane przy wejściach na rynek – szukajcie młodych ludzi w charakterystycznych, czerwonych koszulkach z logo MDP. Będą to członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze Zblewa.

TWÓJ PODPIS MA MOC! DRODZY MIESZKAŃCY, POTRZEBUJEMY WASZEJ POMOCY!

opublikowano: 19 sierpnia 2020

 • AKCJA

Drodzy Mieszkańcy, jest akcja i potrzebujemy Waszej pomocy! Zbieramy podpisy Mieszkańców na liście społecznego poparcia wniosku Wójta Gminy Zblewo skierowanego do Marszałka Województwa Pomorskiego w sprawie zabezpieczenia środków w budżecie Województwa Pomorskiego 2021 na pilną modernizację drogi wojewódzkiej 214 w Zblewie (na odcinku od DK22 do przejazdu kolejowego).

JUŻ JUTRO (20 SIERPNIA) - NIEZWYKŁE SPOTKANIE AUTORSKIE I PROMOCJA "NASZEJ" KSIĄŻKI!

opublikowano: 19 sierpnia 2020

 • spotkanie autorskie

Wszyscy czekaliśmy na tę niezwykłą książkę i już jest! A jutro – w czwartek 20 sierpnia – zapraszamy na wyczekiwane spotkanie autorskie i promocję naszych „Opowieści Kociewiaków rozmaitych”, które wymyśliła i zebrała Wanda Pelowska. Czekamy na Was, Kochani o godz.16:00 w bibliotece w Zblewie. Naprawdę warto przyjść, bo premiera książki i spotkanie z jej Autorami będą niezapomnianym przeżyciem.

„DZISIAJ USŁYSZELIŚMY MIŁOŚĆ… MIŁOŚĆ DO MUZYKI!”

opublikowano: 18 sierpnia 2020

 • koncert

Ten koncert był naprawdę niezapomnianym przeżyciem! Świetny popis wirtuozerii artystów, grających na organach, skrzypcach, altówce i przepiękny mezzosopran. A do tego fantastyczna akustyka naszego kościoła… Było to prawdziwe mistrzostwo! Słuchacze wysłuchali programu muzyki organowej i kameralnej. Wykonawcami byli: francusko - polski duet Duo del Gesu w składzie Aarnaud Kaminski - skrzypce oraz Krzysztof Komendarek- Tymendorf oraz małżeństwo Aleksandra Podwojska - mezzosopran, Patryk Podwojski - organy.

MOC DOBROCI, MOC ATRAKCJI! WÓJT ARTUR HEROLD ZAPRASZA: RAZEM DLA OLKA JUŻ 25 SIERPNIA W ZBLEWIE

opublikowano: 18 sierpnia 2020

 • razem

Zaledwie kilka dni temu Mieszkańcy Czarnej Wody zorganizowali akcję dla chorego na SMA Olka Lewandowskiego pod hasłem przewodnim „Aktywni RAZEM dla Oleczka”.  I nominowali do dalszego działania nas – Gminę Zblewo, a my z radością włączamy się do tego wielkiego dzieła pomocy. I zapraszamy: 25 sierpnia (wtorek), od godz.17:00 na Plac 700-lecia w Zblewie. Podczas naszej zblewskiej akcji pod wspólnym hasłem „Aktywni RAZEM dla Oleczka” przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji. Wszystkie one będą dostępne za symbolicznego „piątaka”, a cały dochód z akcji przeznaczony zostanie na leczenie Olka.

„BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ…” – MIESZKAŃCY KLESZCZEWA POŻEGNALI SWOJEGO PROBOSZCZA

opublikowano:17 sierpnia 2020

 • ksiadz kampen

Z dniem 20 sierpnia ksiądz kanonik dr Edward Kampen – długoletni proboszcz parafii w Kleszczewie Kościerskim - przechodzi na emeryturę. Na pożegnanie parafianie zgotowali mu piękną uroczystość, pełną wspomnień i wzruszeń. Wielu parafian kleszczewskiej parafii mówi wprost: „Nie znam innego proboszcza mojej parafii, bo przez całe życie miałem tego jednego – Edwarda Kampena. Dlatego trudno mi uwierzyć, że go nie będzie…”.

IPN UPAMIĘTNI KSIĘDZA KONSTANTYNA KREFFTA. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W UROCZYSTOŚCI!

opublikowano: 17 sierpnia 2020

 • TABLICA KS.KREFTA

W niedzielę 23 sierpnia w kościele parafialnym w Zblewie odbędzie się uroczystość odsłonięcia i poświecenia tablicy z brązu, dedykowanej słudze Bożemu ks. Konstantynowi Krefftowi, organizatorowi punktu werbunkowego w Zblewie do ochotniczej armii polskiej w 1920 roku. Tablica sponsorowana przez  Instytut Pamięci Narodowej zawiśnie przy głównym wejściu do kościoła parafialnego.

 

W PIĄTEK 21 SIERPNIA - PODWÓJNA AKCJA POMOCY! BĄDŹ Z NAMI!

opublikowano: 17 sierpnia 2020

 • oluś i zbiórka krwi

Przypominamy, iż  21 sierpnia (w piątek) w Zblewie pojawi się Mobilny Punkt Krwiodawstwa. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku stanie przy remizie OSP Zblewo (od strony ul. Głównej) w godz. 9.00-13.00. Inicjatorem akcji jest nasz mieszkaniec – Krystian Piotrzkowski, który – poruszony losem chorego na SMA małego Olka Lewandowskiego – postanowił połączyć naszą, zblewską zbiórkę krwi z akcją charytatywną na rzecz Olusia.  Na uczestników akcji czekają niespodzianki, upominki, licytacje itd. Będzie też tradycyjna zbiórka do puszek.

DRUHOWIE CZUWAJĄ NAD BEZPIECZEŃSTWEM PODCZAS ŻNIW

opublikowano: 13 sierpnia 2020

 • osp

Sierpień to czas zbiorów i okres najbardziej wzmożonych prac w rolnictwie. Jest to jednocześnie okres, w którym każdego roku dochodzi do wielu wypadków, a także pożarów podczas wykonywania prac polowych. Jedna z takich niebezpiecznych sytuacji miała miejsce w naszej gminie zaledwie kilka dni temu. We wtorek 11 sierpnia w Pinczynie na ul. Podgórnej doszło do pożaru kombajnu zbożowego. Na szczęście błyskawiczna reakcja i działania naszych niezawodnych druhów strażaków z OSP Pinczyn zapobiegły tragedii, bo – co najważniejsze - nikomu nic się nie stało.

"OPOWIEŚCI KOCIEWIAKÓW ROZMAITE" – JUŻ WKRÓTCE PREMIERA KSIĄŻKI

opublikowano: 13 sierpnia 2020

 • książka

Właśnie ukazały się „Opowieści Kociewiaków rozmaite” – książka szczególnie nam bliska, bo nie dość, że o nas, to jeszcze przez nas - Kociewiaków - napisana. Książka jeszcze pachnie drukarską farbą, a my już zapraszamy na jej premierę! Warto zarezerwować sobie w kalendarzu tę datę – 20 sierpnia (czwartek), godz.16:00. Miejsce: biblioteka w Zblewie. I warto przyjść, bo premiera książki i spotkanie z jej Autorami będą naprawdę niezapomnianym przeżyciem. Dlaczego? Bo to książka absolutnie wyjątkowa!

 

JUŻ W TĘ NIEDZIELĘ - KONCERT MUZYKI ORGANOWEJ W ZBLEWIE

opublikowano: 11 sierpnia 2020

 • KONCERT

Przed nami - Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej w Zblewie.Koncert odbędzie się w zblewskim kościele parafialnym, słynącym z doskonałej akustyki i pięknych wnętrz. Serdecznie zapraszamy w niedzielę 16 sierpnia o godz.18:00. Wystąpią: Duo Del Gesu czyli Arnaud Kamiński (skrzypce) i Krzysztof Komendarek – Tymendorf (altówka), a także Patryk Podwojski (organy). Zaśpiewa zaś wspaniale utalentowana Aleksandra Podwojska (mezzosopran).

KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE: KSIĄDZ PROBOSZCZ IDZIE NA EMERYTURĘ

opublikowano: 12 sierpnia 2020

 • ksiadz kampen

Ksiądz kanonik dr Edward Kampen, proboszcz parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Kleszczewie Kościerskim przechodzi na emeryturę. Ksiądz E. Kampen był proboszczem kleszczewskiej parafii przez 32 lata. Parafianie żegnają Go więc z nieskrywanym żalem. „Wszyscy pamiętamy, że przejmując naszą parafię, ksiądz Proboszcz dokończył budowę plebanii i domu parafialnego. To Jego dzieło.  Nasz proboszcz jest i był znakomitym gospodarzem parafii …” – mówi sołtys Kleszczewa Marian Reszka.

KOCIEWSKI WEEKEND NA JARMARKU ŚW. DOMINIKA

opublikowano: 11 sierpnia 2020

 • jarmark

Lato w pełni. Jarmark św. Dominika, czyli największe wydarzenie wystawiennicze w Europie, jak co roku przyciąga turystów oraz mieszkańców Gdańska. Wśród imprez towarzyszących Jarmarkowi nie mogło zabraknąć Święta Kociewia.  W tym roku głównym elementem Święta Kociewia był finisaż wystawy Kociewie ART odbywający się w Nadbałtyckim Centrum Kultury. Ze względu na obostrzenia sanitarne nie było możliwości zorganizowania Korowodu Kociewskiego oraz Unikatów z Kociewia w takim zakresie jak w latach poprzednich.

GOK ZAPRASZA: TO PRAWDZIWA GRATKA DLA MIŁOŚNIKÓW PROGRAMOWANIA I ANIMACJI!

opublikowano: 11 sierpnia 2020

 • warsztaty

Ruszył nabór na kolejne warsztaty z programowania i animacji dla dzieci i młodzieży. Poprzednia edycja cieszyła się ogromną popularnością. Tym razem cykl warsztatów potrwa 5 dni w dwóch terminach: 17-21 sierpnia oraz 24-28 sierpnia. Zapisy: w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie ( 58 588 43 77) lub bezpośrednio u instruktora Błażeja Kośnika: kom. 504 379 333, email: kosnikblazej@gmail.com. Serdecznie zapraszamy.

PREZES SOKOŁA ZBLEWO APELUJE O POMOC. TRWA ZBIÓRKA PUBLICZNA

opublikowano: 10 sierpnia 2020

 • zbiórka

Prezes Sokoła Zblewo Rafał Kondysiak zaapelował o pomoc w zbiórce środków na kremację i sprowadzenie do Polski urny z prochami oraz pogrzeb zmarłego niedawno byłego zawodnika Sokoła – Wojciecha Otty. Każdy z nas może pomóc, liczy się każda złotówka! Zbiórka prowadzona jest w serwisie zrzutka.pl.

RUSZYŁY ZAPISY NA 23. KOCIEWSKO-BOROWIACKI RAJD ROWEROWY

opublikowano: 10 sierpnia 2020

 • rajd

Już można zapisywać się na jednodniowy, najdłuższy rajd rowerowy organizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE. Rajd wystartuje 16 sierpnia (niedziela) o godz.10:00 spod GOK-u w Kaliskach ( ul. Długa 18). Tegoroczna trasa przebiega przez miejscowości: Kaliska-Czarna Woda-Klaniny-Lubichowo-Borzechowo-Iwiczno-Kaliska (około 60 km).

GOK ZAPRASZA: KONKURS "MAŁY ARCHITEKT"

opublikowano: 9 sierpnia 2020

 • mały architekt

GOK w Zblewie zaprasza do udziału w konkursie "Mały architekt". O tym, że budowanie z klocków to najlepsza zabawa nie trzeba przekonywać nikogo, kto bawił się nimi w dzieciństwie. Na układaniu domków, wież, placów zabaw można spędzić godziny. I właśnie do takiej aktywności chcemy zachęcić dzieci. Czekamy na zdjęcia Waszych budowli z klocków. To do dzieła Kochani!

ZAKOŃCZONO MALOWANIE ZBLEWSKIEJ ŚWIĄTYNI

opublikowano: 9 sierpnia 2020

 • remont

Zakończono malowanie wnętrza kościoła parafialnego w Zblewie. Prace wykonał Zakład Malarski Pawła Lanieckiego z Morzeszczyna, któy znany jest z wielu podobnych realizacji w całej Polsce. Nasz przepiękny kościół - który od lat jest dumą kolejnych pokoleń zblewian i zblewianek - znów lśni pełnym blaskiem! Teraz czas na ostatnie prace porządkowe, do udziału w których nasz Ksiądz Dziekan Zenon Górecki zaprasza chętnych Parafian w najbliższy wtorek (11 sierpnia).

E-SENIOR W SIECI!

opublikowano: 7 sierpnia 2020

 • kurs

Od kilku tygodni w gminie Zblewo trwa kurs komputerowy dla seniorów 65+. I choć seniorzy dopiero zaczynają swoją przygodę z komputerem, są pełni entuzjazmu i angażują się całym sercem! Zajęcia komputerowe dla seniorów prowadzone są w Zblewie, Pinczynie i w Borzechowie. Łącznie świat komputerów poznaje około 40 seniorów w wieku od 65 lat do 89 lat.  Najstarszym uczestnikiem zajęć jest pan Henryk z Pinczyna, który radzi sobie wyśmienicie! Większość osób nie miała nigdy kontaktu z komputerem, więc uczy się obsługi komputera i internetu od podstaw.

W BORZECHOWIE POWSTANIE OGRÓD SENSORYCZNY

opublikowano: 6 sierpnia 2020

 • borzechowo

Już niebawem w Borzechowie powstanie ogród sensoryczny. To kolejna inicjatywa tutejszego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Borzechowa. Ogród zostanie założony przy szkole, która już teraz może poszczycić się przepięknie zaaranżowanymi terenami wokół budynku. Wiele z nich powstało właśnie w ramach projektów i inicjatyw oddolnych - podobnie jak ogród sensoryczny. Projekt jest realizowany w ramach "Działaj Lokalnie".

NA NASZYCH PRZYJACIÓŁ Z ŚDS-U ZAWSZE MOŻNA LICZYĆ…

opublikowano: 5 sierpnia 2020

 • śds

Na naszych Przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim zawsze można liczyć! Mają piękne i wielkie serca, którymi chętnie dzielą się z potrzebującymi. Tak było i tym razem – dzisiaj (w środę 5 sierpnia) podopieczni ŚDS-u wraz  Terapeutami przywieźli do Urzędu Gminy ogromny worek pełen nakrętek! Był tak ciężki, ze aż trudno było go unieść! Tym samym Rodzona ŚDS-u wsparła akcję zbierania nakrętek dla Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody, chorującego na SMA.

MODERNIZACJA OCZYSZCZALNI – ZAGLĄDAMY NA PLAC BUDOWY

opublikowano: 5 sierpnia 2020

 • OCZYSZCZALNIA

Trwa kompleksowa modernizacja oczyszczalni w Zblewie. Roboty realizowane są dwutorowo: przy rozbudowie budynku biurowo-socjalnego oraz przy zbiornikach. Na jakim etapie są prace? Obecnie fundamenty nowej części budynku biurowo-socjalnego zostały zasypane do poziomu zero i wylano beton podkładowo - wyrównawczy tzw. chudziak. Trwa stawianie ścian. Natomiast jeżeli chodzi o osadniki wtórne to wykonana została ścianka szczelna, wykopy i wylany chudziak. W tej chwili stawiane są ściany szalunkowe do osadników wtórnych, które następnie zostaną uzbrojone i zalane betonem, a potem zapuszczone w grunt na głębokość ok 11 m.

JUŻ W TĘ SOBOTĘ - FESTYN CHARYTATYWNY DLA OLECZKA

opublikowano: 4 sierpnia 2020

 • festyn

Muzyka, zumba, pyszne jedzenie, licytacje i mnóstwo atrakcji dla dzieci. Po raz pierwszy w Starogardzie zaśpiewają Stashka i Antek Smykiewicz. A wszystko dla chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu 2 Olusia z Czarnej Wody. Zbieramy środki na najdroższy lek świata. Już 8 sierpnia w Parku Nowe Oblicze w Starogardzie Gdańskim. Bądźcie z nami. Zaczynamy o godz. 11:00.

RUSZA ODBIÓR FOLII I OPAKOWAŃ POCHODZĄCYCH Z DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ

opublikowano: 4 sierpnia 2020

 • folie

Już jutro tj. w środę (5 sierpnia) ruszy odbiór folii i opakowań z gospodarstw położonych na terenie gminy Zblewo. Dotyczy to tych rolników, którzy zgłosili wcześniej swój udział w projekcie pn. „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Miejscem odbioru odpadów, będzie Centrum Zaopatrzenia Rolnictwa w Zblewie. Akcja potrwa do 14 sierpnia. Uprzejmie prosimy i przypominamy, aby - zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami - odpady były względnie czyste oraz posortowane.

JUNIOR W GRZE!

opublikowano: 4 sierpnia 2020

 • warsztaty

Młodzi pasjonaci programowania i animacji spotkali się na warsztatach w zblewskim GOK-u. I mimo młodego wieku mają już takie umiejętności i wyobraźnię, że programują własne gry. Warsztaty z programowania i animacji prowadził Błażej Kośnik. „Od poniedziałku do piątku, każdy przy swoim komputerze, niewielka grupa młodych programistów tworzyła gry. Każdy dzień rozpoczynaliśmy od skanowania czoła niebieskim światełkiem, tak by pod żadnym pozorem na salę nie dostał się żaden wirus, również ten komputerowy.."

CO SŁYCHAĆ W SEKCJI LEKKOATLETYCZNEJ KS SOKÓŁ ZBLEWO?

opublikowano: 4 sierpnia 2020

 • sokół

Do kalendarza imprez powoli wracają pierwsze sportowe wydarzenia. I jak zawsze jest na nich nasza mocna reprezentacja czyli lekkoatleci z SL KS Sokół Zblewo. W lipcu odbyły się kolejne biegi z cyklu "Kaszubi Biegają". Byli tam nasi! A na półmetek wakacji – mocny akcent czyli udział naszych zawodników w  III Cartusia Półmaraton. Liczna grupa wraz z zaprzyjaźnionymi osobami udała się także na 3 Pielgrzymkę Biegową do Piaseczna, którą spod kościoła zblewskiego pożegnał Ks. Proboszcz.

MEDAL WDZIĘCZNOŚCI DLA WÓJTA

opublikowano: 4 sierpnia 2020

 • medal

Chór pw. św. Cecylii co roku honoruje osoby, które w sposób szczególny wspierają jego działalność. Kto w tym roku został wyróżniony? Medal „Zasłużony dla chóru pw. św. Cecylii” – z rąk księdza prałata Zenona Góreckiego i prezesa chóru Wojciecha Birny - otrzymał wójt Artur Herold. To dowód uznania i wdzięczności za wielkie serce i wspieranie przez wójta wszelkich działań chóru.

1 SIERPNIA O GODZ.”W” ZAWYJĄ SYRENY

opublikowano: 31 lipca 2020

 • godzina w

1 sierpnia o godz.17:00 - jak co roku od wielu lat – w naszej gminie, podobnie jak w całej Polsce, zabrzmią syreny alarmowe. Zatrzymajmy się w ciszy, choć na chwilę i wspomnijmy bohaterską walkę powstańców warszawskich. Oddajmy Im cześć. Pamiętajmy…

JUŻ W TĘ SOBOTĘ: PIERWSZY MECZ SOKOŁA W IV LIDZE. KIBICUJMY NASZYM!

opublikowano: 31 lipca 2020

 • mecz

Już jutro - w sobotę 1 sierpnia - pierwszy mecz naszego KS SOKÓŁ Zblewo w IV lidze! Zapraszamy kibiców i sympatyków piłki nożnej do udziału w tym wydarzeniu i do kibicowania naszym zawodnikom. Sokół Zblewo zmierzy się KS WDA Lipusz. Mecz rozegramy na stadionie w Borzechowie, początek o godz.11:00 (wstęp biletowany – 5 zł). Serdecznie zapraszamy i gorąco zachęcamy: wspierajmy naszych zawodników gorącym dopingiem i obecnością na trybunach!

SESJA NADZWYCZAJNA RADY GMINY - O BUDŻECIE I KLUBIKU DZIECIĘCYM

opublikowano: 30 lipca 2020

 • sesja

Mimo wakacji nasi radni obradowali dziś (tj. 30 lipca) na sesji nadzwyczajnej, zwołanej po to, by m.in. wprowadzić do budżetu Gminy Zblewo środki przekazane przez Premiera na realizację I etapu budowy przedszkola w Zblewie. Na sesji podjęto 4 uchwały. Oprócz zmian w budżecie i w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2020-2035, radni podjęli też uchwałę w sprawie ustalenia średniej ceny jednostki paliwa w zakresie zwrotu rodzicom kosztów dowożenia dzieci niepełnosprawnych do szkół i przedszkoli w roku szkolnym 2020/2021.

DO ZBLEWA ZAWITALI PIELGRZYMI

opublikowano: 30 lipca 2020

 • pielgrzymi

Jak co roku do Zblewa zawitali pielgrzymi wędrujący w ramach Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki z Helu na Jasną Górę. To już 39. edycja tej najdłuższej w Polsce pielgrzymki. Cieszymy się, że Zblewo jest na trasie pielgrzymów i zawsze chętnie ich u nas gościmy. Tym razem grupa pielgrzymów jest dużo mniejsza niż zazwyczaj, co wynika z pandemii koronawirusa. Mimo to żarliwość i duch pielgrzymki jest silny jak zawsze, a ulice Zblewa wypełnił dziś dźwięk gitary i rad. osny śpiew pielgrzymów. Zatrzymali się oni na krótką modlitwę przed figurą Matki Boskiej Królowej Polski, a następnie udali się na plebanię, w drzwiach której witał ich serdecznie nasz ksiądz dziekan Zenon Górecki.

DRUHU EDMUNDZIE, MELDUJĘ WYKONANIE ZADANIA!

opublikowano: 30 lipca 2020

 • kapliczki

W przededniu swoich 80. urodzin Edmund Zieliński, Honorowy Obywatel Gminy Zblewo miał marzenie: aby krzyże i kapliczki przydrożne w jego ukochanej gminie zaświeciły dawnym blaskiem. Ma do nich ogromny sentyment, bo wiele z nich powstało spod ręki jego samego i jego braci, lata temu. Z pomocą przyszedł mu druh Adrian Reszczyński z OSP Zblewo. Oto niezwykle poruszający zapis tej akcji, pióra samego pana Edmunda, który nie kryje wdzięczności i radości…

POŻEGNANIE… ODSZEDŁ ŚP. WOJCIECH OTTA

opublikowano: 29 lipca 2020

 • pożegnanie

Z przykrością informujemy, że po przegranej walce z nowotworem odszedł na wieczny spoczynek nasz wychowanek i były zawodnik Wojtek Otta. Wojtek był podstawowym piłkarzem kadry Macieja Kubika, która rewelacyjnie grała na boiskach 5 ligowych w sezonie 2012/2013 . Na boisku był zawsze waleczny i ambitny.
Zapamiętamy jego pięknego gola, którego strzelił w meczu z Olimpią Sztum, który dał nam zwycięstwo w tym meczu. Zapamiętamy go zawsze uśmiechniętego i z poczuciem humoru. Żegnaj Wojtku nigdy Cię nie zapomnimy
Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie składa Zarząd, Zawodnicy, Kibice i cała Rodzina Sokoła.

UCHWAŁY ANTYSMOGOWE WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO - ZGŁOŚ UWAGI LUB WNIOSKI

opublikowano: 29 lipca 2020

 • smog

Zarząd Województwa Pomorskiego zawiadamia, że zapewnia udział społeczeństwa w opracowaniu projektów uchwał Sejmiku Województwa Pomorskiego: w sprawie wprowadzenia na obszarze miast województwa pomorskiego, z wyłączeniem Gminy Miasta Sopotu, ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw (tzw. uchwały antysmogowej dla miast) oraz w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa pomorskiego, z wyłączeniem Gminy Miasta Sopotu i obszaru miast, ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw (tzw. „uchwały antysmogowej poza miastami). Uwagi i wnioski można składać w terminie od 13 lipca do 14 sierpnia 2020 roku.

NAKRĘTKI DLA OLKA – PIERWSZY POJEMNIK WYPEŁNIONY PO BRZEGI!

opublikowano: 29 lipca 2020

 • pojemnik

Kochani Mieszkańcy – jesteście niesamowici! Zaledwie kilka dni temu postawiliśmy przed naszym Urzędem Gminy pojemnik na nakrętki i rozpoczęliśmy zbiórkę nakrętek dla Olka Lewandowskiego, a już pojemnik wypełnił się po brzegi! A mówiąc dokładniej – to Wy, drodzy Mieszkańcy błyskawicznie zapełniliście go nakrętkami, a raczej – Waszymi dobrymi sercami.

BUDOWA PRZEDSZKOLA W ZBLEWIE. WOJEWODA PODPISAŁ UMOWĘ

opublikowano: 29 lipca 2020

 • umowa podpisana

w miniony wtorek (28 lipca) w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich podpisał z Wójtem Gminy Zblewo oraz Skarbnik Gminy umowę na dofinansowanie budowy przedszkola w Zblewie. Wójt Artur Herold deklaruje, iż zamierza rozpocząć budowę przedszkola jak najszybciej. Jak mówi, to najważniejsza obecnie inwestycja, o realizację której walczył z wielką determinacją. Według wstępnych założeń, prace mogą rozpocząć się już w sierpniu. Gmina Zblewo bardzo sprawnie – bo już 17 lipca - ogłosiła przetarg na I etap budowy przedszkola. Planowany termin otwarcia ofert to 4 sierpnia, a termin wykonania zadania (etap I) ma zakończyć się do 30 listopada br.

NA NASZYCH STRAŻAKÓW ZAWSZE MOŻNA LICZYĆ!

opublikowano: 28 lipca 2020

 • strażacy

Nasi strażacy po raz kolejny udowodnili, że nie ma dla nich problemów, których nie potrafią rozwiązać. Komu tym razem przyszli z pomocą? Młodemu bocianowi, który wypadł z gniazda. Ptak ten nie potrafił jeszcze latać, więc nie mógł samodzielnie wrócić do gniazda. Był osłabiony. Akcja była niełatwa, bo bocianie gniazdo położne było w trudno dostępnym terenie. Aby junior mógł wrócić do domu, konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu i dużo wrażliwości ze strony naszych ratowników. Na szczęście interwencja zakończyła się powodzeniem...

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE

opublikowano: 27 lipca 2020

 • badania

Informujemy, że  LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

WRZUĆ NAKRĘTKI, POMÓŻ OLKOWI!

opublikowano: 24 lipca 2020

 • zbiórka nakrętek

Wczoraj (23 lipca) przed naszym Urzędem Gminy postawiliśmy ogólnodostępny pojemnik do zbierania plastikowych nakrętek. Znajduje się on w rogu budynku, pomiędzy wejściem do Urzędu Gminy a wejściem do GOK-u, tuż przy drzwiach do windy. Dla kogo zbieramy nakrętki? Dla małego Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody, który cierpi na SMA. Gorąco apelujemy - przyłącz się do zbiórki, bo każda, nawet najmniejsza nakrętka ma prawdziwą MOC - moc pomagania...

„OPIEKA WYTCHNIENIOWA” - PIENIĄDZE TRAFIĄ M.IN. DO GMINY ZBLEWO

opublikowano: 24 lipca 2020

 • opieka wytchnieniowa

Gmina Zblewo otrzymała dotację z programu „Opieka wytchnieniowa – edycja 2020” w ramach Funduszu Solidarnościowego . O środki te aplikował nasz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich podpisał już odpowiednie umowy. Dzięki temu środki sprawnie trafią do samorządów. Dodajmy, iż do programu przystąpiły 44 gminy i powiaty z województwa pomorskiego. Z powiatu starogardzkiego – oprócz Gminy Zblewo – o dotację postarały się także Skarszewy i Starogard Gdański.

NAJLEPSZE ŻYCZENIA DLA POLICJANTEK I POLICJANTÓW!

opublikowano: 24 lipca 2020

 • święo policji

Dzisiaj – 24 lipca – w całej Polsce obchodzimy Święto Policji. Z tej okazji wójt Artur Herold składa wszystkim funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom Policji najlepsze życzenia - przede wszystkim bezpiecznej pracy, pełnej sukcesów i zadowolenia oraz zdrowia i pomyślności w życiu prywatnym. 

STADION W ZBLEWIE – ZAGLĄDAMY NA PLAC BUDOWY

opublikowano: 23 lipca 2020

 • stadion

Co słychać na placu budowy? Mamy same dobre wieści! Gotowa jest już płyta betonowa zbrojona włóknem syntetycznym pod przyszłą bieżnię. Teraz beton „dojrzewa” nabierając wytrzymałości, żeby w sierpniu można było wykonać poliuretanową nawierzchnię bieżni. Na płycie boiska zaś rozkładana jest obecnie warstwa wegetacyjna, na której wkrótce zostanie wysiana trawa. Stadion powoli nabiera kształtu, a realizacja inwestycji przebiega terminowo i zakończy się do 30 listopada 2020 r.

KONDOLENCJE

opublikowano: 23 lipca 2020

 • kondolencje

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Mirosława Ćwiklińskiego, Radnego Rady Gminy w Zblewie w latach 2006-2010. Rodzinie Zmarłego składamy serdeczne wyrazy współczucia…

3 RAZY PO 10! - SPORTOWY CHALLENGE DLA MAŁEGO SZYMKA

opublikowano: 22 lipca 2020

 • szymek

Nie 10, ale aż trzy razy po 10 pompek lub przysiadów! A do tego – mnóstwo dobrej energii, uśmiechu i wsparcia… Taki był finał sportowego challengu dla małego Szymka ze Starogardu Gdańskiego, który wczoraj (21 lipca) zorganizowali sportowcy z Gminy Zblewo. Dla Szymka wspólnie „pompowali” m.in. biegacze z Sekcji Lekkoatletycznej KS Sokół Zblewo oraz zawsze pełne uśmiechu Morsy Zblewo, a także piłkarze i działacze sportowi z naszego KS Sokół Zblewo i KS GROM Kleszczewo, liczne grono kibiców, a także przyjaciele małego Szymka. 

LAWENDA TO DOBRO... - LAWENDOWE POLA W RADZIEJEWIE

opublikowano: 21 lipca 2020

 • lawenda

Lawendowe pola w Radziejewie cieszą się coraz większą popularnością wśród mieszkańców i turystów, którzy zjeżdżają tu z całej Polski, by podziwiać tę niezwykłą, obspypaną fioletem plantację. W miniony weekend Gospodarze lawedowego gospodarstwa szeroko otworzyli drzwi swojej plantacji dla Gości i zaprosili ich na „Dni Otwarte". W tym roku frekwencja dopisała wprost nadzwyczajnie! Gospodarze zadbali o to, by każdy czuł się tu wyjątkowo. Można było nie tylko posłuchać długich opowieści o lawendzie i poznać tajniki pracy na plantacji, ale także spędzić dzień na lawendowym pikniku...

MAŁY BUKOWIEC, WIELKIE DZIAŁANIA

opublikowano: 21 lipca 2020

 • bukowiec

Mieszkańcy Małego Bukowca znani są z aktywności i wielu inicjatyw na rzecz swojej społeczności. Tu wciąż się coś dzieje! Teraz - w wakacje mają ręce pełne roboty, bo nie tylko dbają o miejscową plażę, ale walczą też ze śmieciami. Jak mówi sołtys Sławomir Cybulski, choć stałych mieszkańców nie ma tu za wielu, to mają za to wielkie serce do swojej wsi. I działają na pełnych obrotach, a pięknie wspierają ich w tym letnicy. Co tym razem wspólnie zrobili?

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY Z PROGRAMOWANIA I ANIMACJI

opublikowano: 21 lipca 2020

 • warsztaty

Już za kilka dni (27-30 lipca) w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie odbędą się warsztaty z programowania i animacji. To niebywała gratka dla miłośników gier, bo podczas zajęć każdy będzie mógł stworzyć swoją własną grę! Zapewniamy dostęp do komputerów, tabletu graficznego, lustrzanki cyfrowej oraz profesjonalnego mikrofonu. Warsztaty są odpłatne – cena: 200 zł (możliwa zniżka w przypadku rodzeństwa). Zapisy: 504 379 333 lub elektronicznie na adres kosnikblazej@gmail.com. Serdecznie zapraszamy.

[KOPIA] MOC DOBROCI, MOC ATRAKCJI! WÓJT ARTUR HEROLD ZAPRASZA: RAZEM DLA OLKA JUŻ 25 SIERPNIA W ZBLEWIE

opublikowano: 18 sierpnia 2020

[KOPIA]

 • razem

[KOPIA]

Zaledwie kilka dni temu Mieszkańcy Czarnej Wody zorganizowali akcję dla chorego na SMA Olka Lewandowskiego pod hasłem przewodnim „Aktywni RAZEM dla Oleczka”.  I nominowali do dalszego działania nas – Gminę Zblewo, a my z radością włączamy się do tego wielkiego dzieła pomocy. I zapraszamy: 25 sierpnia (wtorek), od godz.17:00 na Plac 700-lecia w Zblewie. Podczas naszej zblewskiej akcji pod wspólnym hasłem „Aktywni RAZEM dla Oleczka” przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji. Wszystkie one będą dostępne za symbolicznego „piątaka”, a cały dochód z akcji przeznaczony zostanie na leczenie Olka.

UWAGA NA BURZE!

opublikowano: 20 lipca 2020

 • alert

Uwaga - ostregamy przed niebezpieczną pogodą! Synoptycy prognozują na dzisiejsze popołudnie burze z gradem i towarzyszący im wiatr oraz ulewny deszcz dla całego regionu. Prosimy śledzić bieżące ostrzeżenia i komunikaty - seriws IMGW: pogodynka.pl - ostrzeżenia (link). Zachowajmy ostrożność!

WAŻNY KOMUNIKAT SANEPIDU WS. WODY Z UJĘCIA JEZIERCE

opublikowano: 20 lipca 2020

 • woda

Wyniki kontrolnych badań kontroli jakości wody z urządzenia zbiorowego zaopatrzenia w wodę Jezierce nie wykazały nieprawidłowości w zakresie mikrobiologicznym. Dlatego Sanepid odwołuje wydany wcześniej nakaz spożywania wody po przegotowaniu dla niemowląt i dzieci do 2 lat oraz osób z obniżoną odpornością. Woda do spożycia z urządzenia zbiorowego zaopatrzenia w wodę Jezierce może być ponownie  używana bez ograniczeń.

240 KM DLA OLKA... PO DRODZE: PINCZYN I ZBLEWO

opublikowano: 20 lipca 2020

 • osp dla olusia

W minioną niedzielę strażacy ze Starogardu Gdańskiego objechali na rowerach niemalże cały powiat! A wszystko po to, aby wesprzeć zbiórkę na leczenie małego Olusia z Czarnej Wody i zarazić chęcią pomagania całą strażacką brać. Podczas wczorajszego rajdu dla Olusia, strażacy pokonali 240 km i odwiedzili 22 jednostki OSP działające w ramach KSRG – w tym także nasze: w Zblewie i w Pinczynie.

LAWENDOWY ZAWRÓT GŁOWY - TRWAJĄ DNI OTWARTE!

opublikowano: 18 lipca 2020

 • lawenda

Jeśli nie macie na ten weekend planów, warto - naprawdę warto! - wybrać się do Radziejewa w gminie Zblewo. Tu znajduje się prawdziwa, kociewska Prowansja i Toskania w jednym czyli przepiękne, lawendowe pola i przesympatyczni Gospodarze, którzy - specjalnie dla Was - zorganizowali w ten weekend Dni Otwarte w swoim gospodarstwie.

70 LAT RAZEM: KAMIENNE GODY PANI CECYLII I PANA CZESŁAWA

opublikowano: 17 lipca 2020

 • kamienne gody

Takie uroczystości nie zdarzają się często… Kamienne Gody czyli 70-lecie ślubu Cecylii i Czesława Wieczorków z Jezierc to naprawdę wyjątkowe wydarzenie. Tym bardziej, iż Jubilaci – mimo sędziwego wieku i problemów zdrowotnych – zachowali niezwykłą pogodę ducha. I bardzo lubią wspominać – a jest co, bo mieli ciekawe - choć bywało - że i trudne życie. Dziś cieszą się ze spokojnej jesieni życia, otoczeni miłością i wielką troską swoich dzieci, wnuków i prawnuków, z których są bardzo dumni.

GMINNY SYSTEM KOMUNIKACJI ONLINE

opublikowano: 17 lipca 2020

 • online

Drodzy Mieszkańcy, dzięki uczestnictwu w projekcie „Pomorscy Partnerzy w e-Rozwoju”  – przygotowaliśmy dla Was bezpłatne, bezpieczne i proste narzędzie do kontaktu z Urzędem Gminy w Zblewie. Od teraz nie musicie już chodzić do Urzędu, to Urząd Gminy Zblewo odwiedzi Was w domu i załatwi wszystkie sprawy! Jak to możliwe? Zapraszamy do zapoznania się z nowym narzędziem do komunikacji!

SOŁTYS BIAŁACHOWA ZAPRASZA: JUŻ W NAJBLIŻSZY WTOREK - DOŁĄCZ DO NAS!

opublikowano: 17 lipca 2020

 • SZYMUŚ

Z inicjatywy sołtysa Białachowa Krzysztofa Włocha, już w najbliższy wtorek 21 lipca na stadionie w Borzechowie odbędzie się kolejna, niezwykła akcja charytatywna. Tym razem nasi wspaniali sportowcy będą wspólnie „pompować”, a także – zbierać do puszek pieniądze na leczenie małego Szymusia ze Starogardu Gdańskiego. To kolejne dziecko ( o Olku Lewandowskim z Czarnej Wody pisaliśmy – tutaj/link), które walczy o zdrowie i życie...

STRAŻACY JADĄ DLA OLUSIA! WEŹCIE RODZINY I PRZYJDŹCIE NA TRASĘ!

opublikowano: 17 lipca 2020

 • strażacy dla olusia

Strażacy ze Starogardu Gdańskiego wspierają akcję zbiórki pieniędzy na walkę z chorobą Olusia. Zorganizowali przejazd rowerami po wszystkich jednostkach OSP w KSRG na terenie powiatu starogardzkiego, aby zarazić akcją całą brać strażacką. Planowana trasa przejazdu i orientacyjna godzina przybycia...

SEMLIN. TU WSZYSCY JESTEŚMY GOSPODARZAMI…

opublikowano: 16 lipca 2020

 • semlin

Mieszkańcy Semlina dają piękne świadectwo prawdziwej troski o swoją wieś. Ostatnio w czynie społecznym zakasali rękawy i wspólnie uporządkowali tereny zielone w Semlinie. Nie po raz pierwszy i – jak zapowiadają - nie ostatni!  Inicjatorami tej akcji są: sołtys Marlena Szymczak i radny Zbigniew Bahr, którzy postanowili nie czekać, aż ktoś zadba o porządek i wizerunek Semlina za nich, tylko wzięli sprawy w swoje ręce. 

100 PORTRETÓW NA 100 LECIE POWROTU DO MACIERZY - STF ZAPRASZA NA WYSTAWĘ

opublikowano: 16 lipca 2020

 • wystawa

Starogardzkie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na wystawę fotograficzną pn. "100 twarzy miasta", która powstała dla uczczenia 100-lecia powrotu Starogardu Gdańskiego i naszego regionu do Macierzy. Z pewnością zainteresuje Państwa fakt, iż na wystawie można znaleźć także portrety naszych Mieszkańców! Bardzo się cieszymy, iż Gmina Zblewo i zblewianie obecni są na tym wyjątkowym, symbolicznym wydarzeniu, organizowanym z tak szczególnej okazji...

GORĄCO APELUJEMY: POMÓŻMY MAŁEMU OLKOWI!

opublikowano: 16 lipca 2020

 • oluś

Mały Olek Lewandowski z Czarnej Wody potrzebuje pomocy! Chłopiec ma zaledwie 18 miesięcy, a już musi stoczyć walkę o zdrowie i życie. Olek cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Z każdym dniem staje się coraz słabszy... Obumierające neurony sprawiają, że traci siły, nie może normalnie się rozwijać i funkcjonować. Kwota potrzebna na jego leczenie jest ogromna, a czasu jest niewiele. Wszystkim, którzy chcieliby pomóc, choćby złotówką – rodzice Olka i ich przyjaciele już dziś z góry dziękują.

SPOTKANIE ROLNIKÓW WS. USUWANIA FOLII Z GOSPODARSTW

opublikowano: 15 lipca 2020

 • spotkanie

Kilkudziesięciu rolników z całej gminy wzięło udział w spotkaniu informacyjnym dotyczącym udziału w projekcie „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”, który dofinansowany został  przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Gmina na ten cel otrzymała środki w wysokości 41 620 zł i wg przeprowadzonego zapytania ofertowego zabezpieczają one w 100% zbiórkę i zagospodarowanie odpadów.

LUBISZ FOTOGRAFOWAĆ? MASZ PASJE? WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE!

opublikowano: 15 lipca 2020

 • konkurs

Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie serdecznie zaprasza młodzież z naszej gminy do udziału w wakacyjnym konkursie fotograficznym. Na Wasze zdjęcia czekamy do 22 lipca, a najlepsze prace oczywiście nagrodzimy! Szczegóły – w regulaminie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i przypominamy, iż warto sledzić fanpage naszego GOK-u na fb, gdzie codziennie pojawiają się nowe, wakacyjne konkursy i niespodzianki!

LOT KOCIEWIE ZAPRASZA NA RAJD ROWEROWY!

opublikowano: 15 lipca 2020

 • rajd

Choć tegoroczne wakacje różnią się od poprzednich to warto spędzić ten czas aktywnie, przy okazji odkrywając zakątki Województwa Pomorskiego. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wraz z Partnerami organizuje 6. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy, który tradycyjnie przejedzie przez most Opalenie-Korzeniewo, który „przekracza granice, łączy regiony”. Zapraszamy!

CZY WIESZ, CO ZNACZY "LOWE"?

opublikowano: 15 lipca 2020

 • lowe

Juz niedługo w Gminie Zblewo ruszy LOWE - czyli Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Zblewo. Działalność LOWE ma służyć zwiększeniu udziału osób dorosłych w edukacji. Zanim się to stanie, zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety, dzięki której chcielibyśmy poznać Państwa potrzeby w tym zakresie. Cenne będą także propozycje szkoleń lub kursów, w których chcieliby Państwo wziąć udział. Link do ankiety: TUTAJ.

PROJEKT „MODNA I ZGRABNA KOCIEWIANKA” – RUSZYŁY ZAPISY!

opublikowano: 15 lipca 2020

 • projekt

Już w sierpniu ruszy kolejny projekt, realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie dzięki dofinansowaniu pozyskanemu w ramach programu „Działaj Lokalnie”. W ubiegłym roku w GOK-u uszyto Lalkę Kociewiankę, tym razem też będzie szycie – ale nie tylko, bo będzie też wielkie haftowanie i gotowanie! Zapisy na warsztaty właśnie ruszyły. Podczas zajęć będzie można nauczyć się wykroju, szycia czapki, komina i chusty, które potem uczestnicy samodzielnie przyozdobią haftem kociewskim. A i to nie wszystko!

POWSZECHNY SPIS ROLNY. CO WARTO WIEDZIEĆ?

opublikowano: 15 lipca 2020

 • spis

Najbliższy Powszechny Spis Rolny będzie przeprowadzony w całej Polsce od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu w dniu 1 czerwca 2020 r.  Celem PSR 2020 jest m.in.dostarczenie informacji z dziedziny rolnictwa w zakresie i terminach określonych przez Komisję Europejską na potrzeby Wspólnej Polityki Rolnej, zebranie informacji o gospodarstwach rolnych i związanych z nimi gospodarstwach domowych, koniecznych dla realizacji krajowej, regionalnej i lokalnej polityki rolnej i społecznej na wsi...

WYBORY 2020: 12 LIPCA WYBIERZEMY PREZYDENTA RP

opublikowano: 10 lipca 2020

 • wybory

Już w najbliższą niedzielę 12 lipca wybierzemy Prezydenta RP. Przypominamy, iż głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie od godz. 7.00 do godz. 21.00. Udział w wyborach to nie tylko obowiązek każdego z nas, ale także – o czym często zapominamy - wielki przywilej. Wybory to przecież wielkie święto demokracji! Oddając swój głos bierzemy czynny udział w życiu naszego Państwa, dając świadectwo naszej świadomej, obywatelskiej postawy i zainteresowania naszymi wspólnymi sprawami. A zatem - do zobaczenia w niedzielę 12 lipca przy urnach wyborczych!

WYBORY 2020: WAŻNA INFORMACJA - 28 CZERWCA BYŁEŚ W SZPITALU? PRZECZYTAJ KONIECZNIE!

opublikowano: 10 lipca 2020

 • wybory

Informujemy, że część wyborców przebywających w dniu 28 czerwca w szpitalu, jest skreślona ze spisu wyborców. Warunkiem ponownego dopisania do spisu w II turze jest okazanie Obwodowej Komisji Wyborczej  wypisu ze szpitala lub innego dokumentu potwierdzającego opuszczenie placówki przed 12.07.2020 r.

WYBORY 2020: II EDYCJA BITWY O WOZY. LICZY SIĘ FREKWENCJA!

opublikowano: 10 lipca 2020

 • bitwa o wozy

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów. Znamy już szczegółowe wytyczne drugiej edycji „Bitwy o wozy”.

NOWY, PIĘKNY WITRAŻ W ZBLEWSKIM KOŚCIELE

opublikowano: 10 lipca 2020

 • witraż

W sobotę, 4 lipca 2020 roku, po długim oczekiwaniu, przy aprobacie księdza Prałata Zenona Góreckiego, proboszcza zblewskiego, został zamontowany nowy witraż. Umiejscowiono go w północno – zachodniej części kościoła, po drugiej stronie chóru parafialnego, równolegle do istniejącego już witraża z wizerunkami: św. Wojciech i św. Maksymiliana.

APEL O POMOC – SZUKAMY ZDJĘCIA STAREGO CMENTARZA

opublikowano: 10 lipca 2020

 • apel

Szanowni Mieszkańcy, trwają starania o upamiętnienie miejsca, gdzie przed laty znajdował się w Zblewie stary cmentarz parafialny. Z inicjatywy Honorowego Obywatela Gminy Zblewo Edmunda Zielińskiego oraz radnego Wojciecha Birny ma zostać w tym miejscu posadowiona tablica z historią starych kościołów i cmentarza. W związku z tym zwracamy się z prośbą do naszych Mieszkańców – poszukujemy zdjęcia starego cmentarza w Zblewie.  Jeśli ktokolwiek z Państwa posiada taką fotografię w swoich archiwach – zwracamy się z serdeczną prośbą o jej udostępnienie.

W JAKICH GODZINACH CZYNNY JEST ORLIK W ZBLEWIE?

opublikowano: 10 lipca 2020

 • orlik

Odpowiadając na Państwa pytania w tej sprawie, uprzejmie informujemy, iż Orlik w Zblewie jest otwarty dla użytkowników w następujących godzinach: poniedziałki, środy: godz.16:00-21:00; wtorki, czwartki: godz.9:00-14:00; piątki: godz.16:00-21:00; soboty: godz. 9:00-13:00. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Mieszkańców informujemy, iż istnieje również możliwość uzgodnienia innych godzin użytkowania Orlika przez zorganizowane grupy, po wcześniejszym ustaleniu tego. W tym celu prosimy o kontakt: Urząd Gminy w Zblewie, tel. (58) 588 43 81, wew.22 (Agnieszka Sender).

NOWE USTAWIENIA STRONY ZBLEWO.PL. PROSIMY ODŚWIEŻYĆ DANE PRZEGLĄDANIA

opublikowano: 10 lipca 2020

 • zblewo.pl

Szanowni Państwo, w nocy z 9/10 lipca dokonaliśmy technicznej aktualizacji naszego serwisu zblewo.pl. W związku ze zmianą kodu HTML naszej strony, może ona dzisiaj (przy pierwszym Państwa wejściu na zblewo.pl) wyświetlić się nieprawidłowo. Wynika to z faktu, iż przeglądarki zapamiętują poprzednie ustawienia. W celu pobrania nowych ustawień naszej strony wystarczy ją odświeżyć...

UL.KS.KREFFTA W ZBLEWIE – TO BĘDZIE NAPRAWDĘ PIĘKNA ULICA!

opublikowano: 10 lipca 2020

 • kreffta

Prace związane z budową drogi ul. Ks. Kreffta w Zblewie postępują zgodnie z planem. Roboty wykonywane są odcinkowo, by umożliwić wszystkim Mieszkańcom dojazd do ich posesji. Inwestycja, zgodnie z podpisaną umową, zostanie ukończona do 30 września 2020 r. Przypomnijmy, iż na jej realizację Gmina Zblewo uzyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, które wynosi 1 125 489,00 zł.

MODERNIZACJA OCZYSZCZALNI W ZBLEWIE - ZOBACZ, JAK POSTĘPUJĄ PRACE

opublikowano: 10 lipca 2020

 • zk

Ruszyła modernizacja naszej oczyszczalni. Do tej pory przeniesiono już dmuchawy, odsłonięto częściowo bioreaktory oraz wykonano tymczasowe rurociągi technologiczne. Równolegle do prowadzonych prac przy osadnikach wtórnych, realizowane są również prace przy modernizacji budynku socjalnego. Wykonano tu już wykop oraz zalano ławy pod rozbudowę tego budynku, a wkrótce ruszy budowa ścian z bloczków betonowych.

PRZEBUDOWA STADIONU W ZBLEWIE - ZAGLĄDAMY NA PLAC BUDOWY

opublikowano: 10 lipca 2020

 • stadion

Trwają prace związane z przebudową stadionu w Zblewie. Na jakim są etapie? Daleko zaawansowanym, co widać „gołym okiem”! Budowlańcy z firmy Greta Sport dwoją się i troją, by mimo kapryśnej pogody prace postępowały zgodnie z planem. I tak się dzieje! Ostatnio wykonane zostały dwie warstwy podbudowy pod bieżnię, tj. stabilizacja oraz płyta betonowa zbrojona włóknem syntetycznym.

MAMY POWODY DO RADOŚCI!

opublikowano: 10 lipca 2020

 • rezerwa

To wiadomość z ostatniej chwili! Gmina Zblewo – jako jedna z nielicznych w kraju – otrzymała właśnie środki z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Na co przeznaczone są te pieniądze? Na mocy zarządzenia Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawickiego, Gmina Zblewo otrzymała dofinansowanie inwestycji pn. „Budowa gminnego przedszkola w Zblewie wraz z miejscami parkingowymi i infrastrukturą towarzyszącą – etap I”.

 

WYBORY 2020 – II TURA: CHCESZ GŁOSOWAĆ POZA MIEJSCEM ZAMIESZKANIA? WAŻNE TERMINY!

opublikowano: 7 lipca 2020

 • wybory

W najbliższą niedzielę (12 lipca) odbędzie się II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Trwają wakacje, a wraz z nimi wakacyjne wyjazdy – dlatego pamiętajmy, aby już dziś zadbać o to, byśmy mogli oddać swój głos bez względu na to, gdzie będziemy. Warto więc zabrać ze sobą zaświadczenie o prawie do głosowania lub dopisać się do spisu wyborców - jeśli nie zrobiliśmy tego przed I turą. Ale uwaga – obowiązują terminy, w których możemy tego dokonać...

JUŻ W SIERPNIU - MOBILNY PUNKT KRWIODAWSTWA W ZBLEWIE

opublikowano: 7 lipca 2020

 • krew

Jak nasi Mieszkańcy zapewne pamiętają, w marcu do Zblewa miał przyjechać krwiobus. Niestety, pandemia pokrzyżowała te plany i zbiórka krwi została wówczas odwołana. Znamy już jednak nowy termin akcji. Mobilny Punkt Krwiodawstwa pojawi się w Zblewie 21 sierpnia (piątek). Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku stanie przy remizie OSP Zblewo (od strony ul. Głównej) w godz. 9.00-13.00.

SPOTKANIE DLA ROLNIKÓW W SPRAWIE USUWANIA FOLII ROLNICZYCH. UWAGA WNIOSKODAWCY - OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

opublikowano: 6 lipca 2020

 • folie

Mamy świetne wieści dla rolników, którzy złożyli wnioski w sprawie usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Uprzejmie informujemy, iż zadeklarowana ilość odpadów zostanie odebrana od rolników w całości, bez żadnej dopłaty. O szczegółach poinformujemy Państwa na spotkaniu, na które zapraszamy 15 lipca o godz.10.00...

NA LĄDZIE I NA WODZIE...

opublikowano: 6 lipca 2020

 • osp

Wakacje, które się właśnie rozpoczęły kojarzą się wszystkim z wypoczynkiem, beztroską i oderwaniem od problemów dnia codziennego. Dla naszych druhów strażaków jest to zaś okres wzmożonej pracy i gotowości do działań nie tylko pożarniczych czy drogowych, ale także na wodzie. Nasi strażacy są do tego przeszkoleni i mają odpowiedni sprzęt, w tym m.in. łódź.

PIERWSZA EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA ZBLEWO-WIELE ZA NAMI!

opublikowano: 6 lipca 2020

 • edk

Już jesteśmy po Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ze Zblewa na Kalwarię Wielewską - jedyną w diecezji pelplińskiej. Zapraszamy na krótkie podsumowanie tego szczególnego wydarzenia - oto garść wspomnień, refleksji i podziękowań Sztabu EDK Zblewo.

SIŁOWNIA W ZBLEWIE ZAPRASZA OD 6 LIPCA

opublikowano: 1 lipca 2020

 • siłownia

Uprzejmie informujemy, iż już od najbliższego poniedziałku tj. 6 lipca siłownia w Zblewie wznowi swoją działalność. Siłownia będzie funkcjonować z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z obecną sytuacją epidemiczną, zgodnie z wytycznymi, z którymi można zapoznać się w serwisie gov.pl (tutaj – link).

OD 1 SIERPNIA NASZE PRZEDSZKOLA WZNOWIĄ DZIAŁALNOŚĆ

opublikowano: 1 lipca 2020

 • przedszkola

Przedszkola w Pinczynie oraz w Zblewie zostaną otwarte od 1 sierpnia bieżącego roku. Również klub dziecięcy w Pinczynie przyjmie dzieci od 1 sierpnia. Kierując się troską o jak najpełniejsze zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym członkom naszej społeczności, pobyt dzieci w przedszkolach i klubie dziecięcym będzie zorganizowany przez dyrektorów wymienionych placówek zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi w zakresie profilaktyki zdrowotnej obowiązującymi w okresie epidemii.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne