Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

LEŚNY TRENING W ZBLEWSKICH LASACH - "BYŁO PRZEPIĘKNIE! WRÓCIMY TU"
2021.01.29

LEŚNY TRENING W ZBLEWSKICH LASACH - "BYŁO PRZEPIĘKNIE! WRÓCIMY TU"

W naszej gminie zawiązała się niedawno nieformalna grupa aktywnych pasjonatów-sportowców, którzy spędzają wspólnie czas podejmując liczne aktywności. Ostatnio w lasach niedaleko Cisa grupa zorganizowała „Leśny Trening”. Zapraszamy na relację Ewy Ossowskiej, która koordynowała to wydarzenie.

-
2021.01.28

NABÓR NA RACHMISTRZÓW SPISOWYCH W ZBLEWIE

Wójt Artur Herold, który jest jednocześnie komisarzem spisowym w Zblewie, ogłosił otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych. To oni mają pomóc w zbieraniu danych. Kandydat na rachmistrza spisowego powinien spełniać następujące warunki: mieć ukończone 18 lat, cieszyć się nieposzlakowaną opinią (...)

KONKURS FOTOGRAFICZNY Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA KOCIEWIA
2021.01.27

WÓJT GMINY ZBLEWO OGŁASZA KONKURS FOTOGRAFICZNY Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA KOCIEWIA

Przed nami – Światowy Dzień Kociewia. Z tej okazji, Wójt Gminy Zblewo ogłasza  IV edycję konkursu fotograficznego pn. „Najlepiej Kociewie czuje się w Zblewie”. Czekamy na Państwa prace i już nie możemy się doczekać, bo poprzednie edycje konkursu pokazały, jak wspaniały i wielki talent mają nasi Mieszkańcy!

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI W ZBLEWIE NA PREZENTACJĘ IKON SERCEM PISANYCH…
2021.01.27

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI W ZBLEWIE NA PREZENTACJĘ IKON SERCEM PISANYCH…

Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar przygotowała dla swoich Czytelników wielką niespodziankę. Każdy, kto odwiedzi bibliotekę może bowiem obejrzeć prezentacje przepięknych ikon autorstwa naszej mieszkanki –  Ludwiki Duszyńskiej-Strużyk z Małego Bukowca. Warto znaleźć chwilę i zajść do naszej biblioteki, bo ikony są naprawdę przepiękne, a powstały z wielkiej pasji i serca...

GDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ WOLONTARIUSZY I SKARBONKI WOŚP? JUŻ NA WAS CZEKAJĄ!
2021.01.27

GDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ WOLONTARIUSZY I SKARBONKI WOŚP? JUŻ SĄ I NA WAS CZEKAJĄ!

Tak bardzo cieszymy się, że już do nas - drodzy Państwo – piszecie i dzwonicie z pytaniem: gdzie będzie można spotkać wolontariuszy WOŚP? Gdzie można znaleźć tradycyjne, WOŚP-owe skarbonki? Odpowiadamy – wolontariusze i skarbonki już na Was czekają! Jedną ze skarbonek już dzisiaj można znaleźć w naszej Gminnej Bibliotece Publicznej im. Małgorzaty Hillar w Zblewie.

-
2021.01.26

WÓJT GMINY ZBLEWO OGŁASZA KONKURS Z ZAKRESU ROZWOJU KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU

Wójt Gminy Zblewo ogłasza otwarty konkurs na realizację w 2021 roku zadań gminy z zakresu rozwoju kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Zblewo. Celem konkursu jest wyłonienie ofert i dofinansowanie projektów na realizację w 2021 roku zadań publicznych w zakresie: organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych (...)

BEZPŁATNY DOWÓZ MIESZKAŃCÓW NA SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19
2021.01.25

BEZPŁATNY DOWÓZ MIESZKAŃCÓW NA SZCZEPIENIA (COVID-19)

Wójt Gminy Zblewo informuje o możliwości bezpłatnego dowozu na szczepienia przeciwko COVID-19. Transport ten przewidziany jest dla osób niepełnosprawnych i mających kłopoty z poruszaniem się. Zapewniamy, iż dołożymy starań, aby nikt z naszych Mieszkańców nie został bez pomocy i wsparcia w dotarciu na szczepienie.

WOŚP ZNÓW ZAGRA W NASZEJ GMINIE! BĄDŹCIE Z NAMI!
2021.01.25

WOŚP ZNÓW ZAGRA W NASZEJ GMINIE! BĄDŹCIE Z NAMI!

Wirus „korona” gminy Zblewo nie pokona! Świetne wieści od Ewy Niemczyk - wieloletniej koordynatorki WOŚP w Pinczynie, który w tym roku gra ze sztabem tczewskim. W związku z sytuacją epidemiczną w tym roku „gramy z głową” tj. wyłacznie na 3 sposoby, a mianowicie:  KWESTA „dorosłych” wolontariuszy do puszek WOŚP...

-
2021.01.25

MOC WZRUSZEŃ I WIELKA RADOŚĆ CZYLI NASZA POCZTA KWIATOWA DLA DZIADKÓW!

Tegoroczny Dzień Babci Dzień Dziadka w gminie Zblewo był wyjątkowy. Z tej okazji zorganizowano tu bowiem specjalną, okolicznościową Pocztę Kwiatową, która wraz z życzeniami i kwiatami dotarła do ponad stu seniorów z całej gminy! Ileż było przy tym radości i wzruszeń…

KOCIEWSKIE MORSY ZBLEWO – ZAWSZE AKTYWNE I UŚMIECHNIĘTE!
2021.01.25

KOCIEWSKIE MORSY ZBLEWO – SEOZN W PEŁNI, POGODA DOPISUJE, A WYDARZEŃ NIE BRAKUJE!

„W zdrowym ciele - zdrowy duch!” – to motto Kociewskich Morsów Zblewo, które od lat towarzyszy im we wszystkich działaniach. Nowy rok zaczął się dla zblewskich Morsów nadzwyczaj aktywnie i kolorowo.

-
2021.01.21

INFORMACJA W SPRAWIE WYNIKU NABORU NA PARTNERA PROJEKTU

Informujemy, że Gmina Zblewo, działając zgodnie z art. 9 ust. 1, art. 30 ust. 1 i art. 31 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym  oraz art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020  dokonała wyboru partnera do wspólnej realizacji projektu...

ZUS W STAROGARDZIE ZAPRASZA NA BEZPŁATNE SZKOLENIE ONLINE
2021.01.19

ZUS W STAROGARDZIE ZAPRASZA NA BEZPŁATNE SZKOLENIE ONLINE

Inspektorat ZUS w Starogardzie Gdańskim zaprasza płatników składek zainteresowanych wsparciem  w ramach Tarczy Antykryzysowej 6.0 na bezpłatne szkolenie online. Szkolenie zatytułowane „Tarcza antykryzysowa 6.0 – wsparcie z ZUS” skierowane jest do płatników składek zainteresowanych wsparciem w ramach Tarczy Antykryzysowej 6.0.

AKTYWNE SOŁECTWO POMORSKIE 2021 JUŻ RUSZYŁO. ZŁÓŻ WNIOSEK I ODMIEŃ SWOJĄ WIEŚ!
2021.01.19

AKTYWNE SOŁECTWO POMORSKIE 2021 JUŻ RUSZYŁO. ZŁÓŻ WNIOSEK!

W ramach przedsięwzięcia Aktywne Sołectwo Pomorskie gminy wiejskie i miejsko-wiejskie mogą otrzymać dotacje w wysokości 10 tys. zł. Środki można przeznaczyć na modernizację świetlicy wiejskiej, budowę boiska, siłowni pod chmurką lub miejsca integracji mieszkańców np. wiaty.

GMINNY SERWIS INFORMACYJNY DOTYCZĄCY SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19
2021.01.19

GMINNY SERWIS INFORMACYJNY DOTYCZĄCY SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19

Uruchamiamy nasz gminny serwis informacyjny, dotyczący szczepień przeciwko COVID-19. Znajdziecie tam Państwo wpisy m.in. o punktach szczepień, jak się rejestrować na szczepienia, jak założyć Internetowe Konto Pacjenta oraz kto został gminnym koordynatorem ds. transportu Mieszkańców do punktów szczepień.

-
2021.01.18

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA NA SESJĘ ZDJĘCIOWĄ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA!

Kochani, trwają zapisy na specjalną, jedyną w swoim rodzaju sesję fotograficzną z okazji Dnia Babci i Dziadka! Mobilne Studio Fotograficzne czeka na Was już jutro tj. we wtorek w Urzędzie Gminy w Zblewie w godz.9:00-17:00. Zapisy: wyłącznie telefoniczne – GOK w Zblewie, tel. (58) 588 43 77. Zostało już tylko kilka wolnych miejsc!

TEGO JESZCZE NIE BYŁO!  POCZTA KWIATOWA I STUDIO FOTO NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA!
2021.01.16

TEGO JESZCZE NIE BYŁO! POCZTA KWIATOWA I STUDIO FOTO NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA!

Z tej wyjątkowej okazji wznawiamy działalność naszej "poczty do zadań specjalnych". W grudniu za jej pośrednictwem dostarczyliśmy do dzieci z gminy Zblewo ponad 300 listów od św.Mikołaja. Teraz doręczymy Wasze życzenia i kwiatowy upominek dla Dziadków...

-
2021.01.15

WAŻNY TEMAT: ŚNIEG ZALEGAJĄCY NA BUDYNKACH

W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (opadami śniegu) które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowalnego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim przypomina, że właściciele i zarządcy zobowiązani są...

-
2021.01.15

PRZYPOMINAMY NASZE OBOWIĄZKI DOTYCZĄCE ODŚNIEŻANIA

W tym roku cieszymy się wyjątkowo śnieżną zimą. Dlatego przypominamy naszym Mieszkańcom o obowiązku uprzątania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z części nieruchomości służących do użytku publicznego, zgodnie z poniższymi zasadami: właściciel nieruchomości zobowiązany jest do uprzątania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń... 

BEZPIECZNE FERIE. POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ ZASADY BEZPIECZEŃSTWA!
2021.01.12

BEZPIECZNE FERIE

Za nami już połowa tegorocznych ferii, którym towarzyszy prawdziwa, zimowa aura ze śniegiem, co zdecydowanie sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na dworze. Niestety ze względu na panującą sytuację epidemiczną związaną z COVID-19 większość młodych ludzi spędzi je w domu. Aby wypoczynek ten mógł być bezpieczny, policjanci apelują, aby rodzice porozmawiali ze swoim dziećmi na temat mogących wystąpić w tym czasie zagrożeń.

OBEJRZYJ Z NAMI PINCZYŃSKIE JASEŁKA - WYJĄTKOWE, BO KUKIEŁKOWE!
2021.01.12

WYJĄTKOWE, KUKIEŁKOWE PINCZYŃSKIE JASEŁKA

Z powodu pandemii nie można było przygotować tradycyjnych jasełek. Zapraszamy więc na szkolne jasełka kukiełkowe przygotowane z okazji świąt Bożego Narodzenia 2020. Jasełka można obejrzec na profilu Parafii w Pinczynie na fb - facebook.com/ Parafia-św-Elżbiety-w-Pinczynie. Zapraszamy, a artystom - dziękujemy za wspaniały pomysł i realizację!

-
2021.01.12

1% DLA OSP PINCZYN

Początek roku dla wielu z nas to czas podsumowań, bilansów, rozliczeń z roku poprzedniego. Każdy z nas niebawem będzie musiał rozliczyć swój PIT-28 oraz najpopularniejsze PIT-36, PIT-37. Jeśli chcesz to możesz nam pomóc. Wystarczy wypełnić deklarację zeznania rocznego PIT i przekazać 1% swojego podatku na naszą jednostkę.W deklarację należy wpisać: KRS: 0000 116 212 oraz cel szczegółowy: OSP Pinczyn, 83-251 Pinczyn, ul. Główna 1c.

-
2021.01.12

GOKLANDIA ONLINE - PEŁNA ATRAKCJI I NAGRÓD

W tym roku GOK w Zblewie zorganizował ferie dla dzieci z gminy Zblewo w formule online. I jak się okazało, „GOKLANDIA-online” była strzałem w dziesiątkę! Każdego dnia w mediach społecznościowych zblewskiego Gminnego Ośrodka Kultury publikowane są konkursy, zabawy, zajęcia i atrakcje dla najmłodszych. Zapraszamy!

-
2021.01.12

KS METEOR PINCZYN - RUSZAJĄ SPARINGI

Klub sportowy „Meteor Pinczyn” rozpoczął zimowe przygotowania do rundy wiosennej 2021. Po miesięcznej przerwie, już 12 stycznia (tj. wtorek) zawodnicy Meteora spotykają się na pierwszym treningu. Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan najbliższych sparingów. Życzymy naszej drużynie dobrej formy i zdrowia oraz powodzenia!

-
2021.01.12

TURYSTYCZNA KOŃCÓWKA ROKU Z LOT KOCIEWIE

Końcówka 2020 roku to zawsze czas podsumowań i refleksji nad zakończonymi projektami. Jednak nie dla Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE, która listopad i grudzień poświęciła na intensywną współpracę oraz realizację nowych, a także dopracowanie odrobinę starszych zadań.

OGŁOSZENIE PROJEKTU UCHWAŁY
2021.01.11

OGŁOSZENIE PROJEKTU UCHWAŁY

Wójt Gminy Zblewo podaje do publicznej wiadomości projekt uchwały Rady Gminy w Zblewie w sprawie określenia wykazu kąpielisk na terenie gminy Zblewo w 2021 roku. Uwagi oraz propozycje zmian do projektu uchwały należy składać w terminie do dnia 4 lutego 2021 r.  Przypomnijmy, iż wykaz kapielsk na terenie gminy uchwalany jest co roku na podstawie wniosków złożonych przez Organizatorów kąpielsk.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne