Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

"DAWNI NA KOCIEWIU 2 - CHATA". ZAGLĄDAMY ZA KULISY PRÓB!
2021.03.01

"DAWNI NA KOCIEWIU 2 - CHATA". ZAGLĄDAMY ZA KULISY PRÓB!

Od kilku tygodni w Izbie Regionalnej w bytońskiej szkole trwają próby grupy teatralnej. Słychać kociewskie gadki, śmiech i gwar. Specjalnie dla Państwa sprawdziliśmy, co się tam rychtuje?! I już wiemy: to amatorska grupa teatralna działająca przy KGW Zblewo, która właśnie reaktywowała swoją działalność! Trwają właśnie próby do sztuki „Dawni na Kociewiu 2 - Chata”. 

MŁODZIEŻ Z PINCZYNA W KONKURSIE - „ZAPOMNIANI POLSCY NAUKOWCY I WYNALAZCY”
2021.03.01

MŁODZIEŻ Z PINCZYNA W KONKURSIE IPN

Młodziez z pinczyńskiej szkoły bierze udział w konkursie ogłoszonym przez IPN pn. „Zapomniani polscy naukowcy i wynalazcy”. Uczniowie w swojej konkursowej pracy przypomnieli postać Alfonsa Hoffmanna, krewnego wieloletniego patrona gimnazjum w Pinczynie, księdza Stanisława Hoffmanna.

DZISIAJ – 1 MARCA: NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. PAMIĘTAMY!
2021.03.01

DZISIAJ – 1 MARCA: NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. PAMIĘTAMY!

Dzisiaj - 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To polskie święto państwowe, ustanowione 10 lat temu dla upamiętnienia żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia...

-
2021.02.26

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "NAJLEPIEJ KOCIEWIE CZUJE SIĘ W ZBLEWIE"

Z wielką przyjemnością i radością ogłaszamy wyniki konkursu fotograficznego pn. „Najlepiej Kociewie czuje się w Zblewie”. Do tegorocznej – już IV – edycji konkursu swoje prace zgłosiło 25 twórców,  którzy przesłali nam w sumie – ponad 100 zdjęć! A teraz czas na wyniki...
SALA GIMNASTYCZNA W BYTONI: TERAZ PROJEKT, ZA ROK - BUDOWA!
2021.02.26

SALA GIMNASTYCZNA W BYTONI: TERAZ PROJEKT, ZA ROK - BUDOWA!

Dzisiaj tj. 26 lutego Gmina Zblewo wszczęła postępowanie, które pozwoli wyłonić wykonawcę projektu budowlanego nowej sali gimnastycznej przy szkole w Bytoni. Od kilku tygodni trwają spotkania i konsultacje w tej sprawie. To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w naszej gminie.

PLAN INWESTYCJI NA 2021 ROK. ZOBACZ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W TWOIM SOŁECTWIE!
2021.02.26

PLAN INWESTYCJI NA 2021 ROK. ZOBACZ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W TWOIM SOŁECTWIE!

Ten rok będzie naprawdę wyjątkowy, jeśli chodzi o planowane w naszej Gminie inwestycje. A co konkretnie będzie się działo? Jakie są plany inwestycyjne na 2021 rok? Jakie projekty zostaną zrealizowane w poszczególnych sołectwach?

DO 28 LUTEGO - WNIOSKI O ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO OD  OLEJU NAPĘDOWEGO
2021.02.23

DO 28 LUTEGO - WNIOSKI O ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO OD OLEJU NAPĘDOWEGO

Wójt Gminy Zblewo informuje wszystkich producentów rolnych, że do dnia 28 lutego 2021 roku  można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na rok 2021. Do wniosku należy dołączyć oryginały faktur potwierdzające zakup oleju napędowego...

PODR W LUBANIU ZAPRASZA NA KONFERENCJĘ DLA ROLNIKÓW
2021.02.22

PODR W LUBANIU ZAPRASZA NA KONFERENCJĘ DLA ROLNIKÓW

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, oddział w Starym Polu oraz Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka zapraszają na konferencję online pn. „Aktualne zagadnienia związane z chowem i hodowlą bydła mlecznego”. Konferencja odbędzie się 3 marca. Szczegóły w serwisie internetowym PODR.

PROSIMY O 1% DLA NASZEJ IRENKI!
2021.02.22

PROSIMY O 1% DLA NASZEJ IRENKI!

Kontynuujemy naszą akcję „Podaruj nam 1% podatku!”. Przypominamy, iż w specjalnej zakładce  publikujemy prośby i szczegółowe cele związane z naszymi Mieszkańcami, na które możecie Państwo przeznaczyć swój 1% podatku. Gorąco o to apelujemy! Dzisiaj kolejna prośba o 1%. Wszyscy pamiętamy i mamy w sercach panią Irenkę, która przez lata dawała nam tak wiele radości, uśmiechu i ciepła swoją muzyką...

RUSZYLI NA POMOC RANNEJ SARNIE...
2021.02.22

RUSZYLI NA POMOC RANNEJ SARNIE...

Mamy dla Państwa piękną historię o ludzkiej wrażliwości, dobrych sercach i wielkim zaangażowaniu Ludzi. A wszystko po to, by uratować ranną sarnę. Ta niecodzienna akcja miała miejsce wczoraj (w niedzielę) w Pinczynie. Na wieść o rannym zwierzęciu z pomocą ruszył natychmiast sołtys Tomasz Boszka wraz z druhami OSP Pinczyn...

KULIG I MORSOWANIE DLA OLI DZIENNIAK
2021.02.22

KULIG I MORSOWANIE DLA OLI

Morsy Zblewo włączyły się w pomoc małej Oleńce Dzienniak ze Studzienic. Najpierw – w sobotę (20 lutego) – Morsy zorganizowały kulig dla Oli, zakończony zbiórką pieniędzy do puszek i gorącymi, pełnymi emocji licytacjami. Akcja była kontynuowana kolejnego dnia – w niedzielę bowiem Morsy urządziły wielkie morsowanie dla Oleńki nad jeziorem Niedackim. I znów nie zabrakło atrakcyjnych licytacji i dobrych, ofiarnych, jakże gorących serc. Łącznie zebrano kwotę 3652,29 zł!

PINCZYN DLA OLKA: WIELKIE SERCA MIESZKAŃCÓW I FINAŁ ZBIÓRKI!
2021.02.22

PINCZYN DLA OLKA: WIELKIE SERCA MIESZKAŃCÓW I FINAŁ ZBIÓRKI!

Zakończyła się trwająca wiele miesięcy zbiórka na zakup najdroższego leku świata dla chorego na SMA Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody. Trwające od wielu miesięcy działania dla Olka  pięknie zintegrowały także Mieszkańców Gminy Zblewo. Jedną z ostatnich Olusiowych akcji w naszej gminie, tuż przed wielkim finałem zorganizowali Mieszkańcy Pinczyna.

SOŁECTWO KAROLEWO ORGANIZUJE ZBIÓRKĘ DLA OLI DZIENNIAK
2021.02.22

SOŁECTWO KAROLEWO ORGANIZUJE ZBIÓRKĘ DLA OLI DZIENNIAK

Sołtys z Radą Sołecką Karolewo, KGW oraz OSP organizuje zbiórkę plastikowych nakrętek, baterii oraz puszek aluminiowych dla chorej Oleńki Dzienniak ze Studzienic. Zbiórka trwa do 29.03.2021. Rzeczy można dostarczać do Pana Sołtysa Stanisława Fojut, p. Princ, p. Etmanskiej, p. Peplińskiej oraz p. Jędrzejewskiej.
-
2021.02.19

ZAKOCHANYCH W KSIĄŻKACH NIE BRAKUJE!

Przez kilka ostatnich dni w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zblewie oraz jej filiach w Pinczynie i Borzechowie trwała walentynkowa akcja ,,Zakochaj się w Bibliotece! Przypomnijmy, iż na naszych czytelników czekała ,,Randka w ciemno z książką", a dla najmłodszych przygotowano kącik ze starannie wybranymi, najpiękniejszymi książeczkami, które „skradły serca dzieci”.

-
2021.02.19

AKCJA „WALENTYNKI” ZA NAMI! JAK BYŁO? SAMI ZOBACZCIE!

Walentynki już za nami, ale pozostaną wspomnienia. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej „Akcji Walentynki 2021”. Były miłosne dedykacje, wyznania i Fotobudka LOVE. Poniżej publikujemy zdjęcia z fotobudki, które mamy nadzieję, że będą miłą pamiątką, a cała akcja pozostanie na długo w Państwa sercach i pamięci

-
2021.02.19

SZKOŁA W PINCZYNIE - POMAGAMY JAK MOŻEMY!

Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie zawsze z wielką ochotą przyłącza się do różnych akcji charytatywnych. Pandemia koronawirusa trochę nam w tym przeszkadza, ale robimy co możemy! W świetlicy szkolnej zbieramy od długiego czasu plastikowe nakrętki dla dwóch dziewczynek z Pinczyna – Julki Mokwa oraz dla Korneli Nierzwickiej.

-
2021.02.19

O WSPIERANIU ROZWOJU REGIONALNEGO I NOWYCH TECHNOLOGIACH

To było bardzo ciekawe i rokujące spotkanie tym bardziej, iż nasza gmina stawia na prężny, zrównoważony rozwój. O czym rozmawiano? O ofercie i działalności Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Słupsku, o innowacjach w przemyśle, o nowoczesnym centrum szkoleniowo-konferencyjnym, o skanowaniu i drukowaniu 3D...

POMORSKIE BIURO PLANOWANIA REGIONALNEGO ZAPRASZA NA KONSULTACJE SPOŁECZNE
2021.02.17

POMORSKIE BIURO PLANOWANIA REGIONALNEGO ZAPRASZA NA KONSULTACJE SPOŁECZNE

Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego zakończyło prace nad dokumentem pn. Diagnoza i koncepcja rozwoju turystyki wodnej do 2030 roku. Wskazany dokument obejmuje dane dotyczące obecnego stanu turystyki wodnej na całym obszarze Województwa Pomorskiego, strategiczne kierunki działania...

PRZEDSZKOLE W ZBLEWIE BĘDZIE JAK Z BAJKI!
2021.02.16

PRZEDSZKOLE W ZBLEWIE BĘDZIE JAK Z BAJKI!

W Urzędzie Gminy w Zblewie trwają przygotowania do ogłoszenia jednego z najważniejszych przetargów w tym roku. Oczywiście chodzi o budowę nowego przedszkola w Zblewie. W tej chwili trwają intensywne prace związane z profesjonalną aranżacją wnętrz obiektu. Czuwa nad tym firma CGL Radosława Czerniejewskiego z Gdyni. 

walentynki
2021.02.12

WALENTYNKI: "NIECH CAŁY ŚWIAT DOWIE SIĘ, JAK JA KOCHAM CIĘ!"

Czy widzieliście już prawdopodobnie największe wyznania miłosne na całym Kociewiu? Dzisiaj rano w centrum Zblewo zawiesiliśmy ogromny baner, na którym są Wasze życzenia – dla Waszych Walentynek! To finał walentynkowej akcji naszego GOK-u pod hasłem – „Niech cały świat dowie się, jak ja kocham Cię!”

OBEJRZYJ Z NAMI: „O KRÓLEWIÓNCE CO MNIAŁA CIEPŁO”. BRAWO MALI ARTYŚCI!
2021.02.12

OBEJRZYJ Z NAMI: „O KRÓLEWIÓNCE CO MNIAŁA CIEPŁO”. BRAWO MALI ARTYŚCI!

10 lutego świętowaliśmy Światowy Dzień Kociewia. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zapoznali się z kociewskimi pieśniami i gwarą. Klasy III a oraz IV a, podjęły próbę „ekranizacji” kociewskiej bajki pt. „O Królewiónce co mniała ciepło” Bernarda Janowicza. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia!

-
2021.02.12

POMORSKIE GRYFY GOSPODARCZE - WRĘCZONE! SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Wczoraj tj. w czwartek 12 lutego Mariusz Tuchlin - Prezes Zarządu Dekpol S.A. oraz Andrzej Kuchtyk – Prezes Zarządu Dekpol Steel – oficjalnie odebrali nagrody przyznane w 21. edycji konkursu „Pomorski Gryf Gospodarczy 2020” w kategorii Lider Inwestycji i Lider Eksportu.

-
2021.02.12

„ROSÓŁ ZJADAMY, OLEŃCE POMAGAMY!” – FANTASTYCZNY WYNIK AKCJI! DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM!

W środę 10 lutego chyba w niemalże każdym domu w gminie Zblewo na obiad był rosół i de voille z restauracji „Pod Kasztanami” w Zblewie. A wszystko to za sprawą akcji „Rosół zjadamy, Oleńce pomagamy”, zorganizowanej na rzecz maleńkiej Oleńki Dzienniak ze Studzienic. Wszyscy pałaszowali więc w środę „zestaw dnia"...

#WSPIERAJNASZYCH! ZAPRASZAMY DO ZBLEWA NA PĄCZKI TAK PYSZNE, ŻE AŻ SŁÓW NAM BRAK!
2021.02.11

#WSPIERAJNASZYCH! ZAPRASZAMY DO ZBLEWA NA PĄCZKI TAK PYSZNE, ŻE AŻ SŁÓW NAM BRAK!

Czy wiecie, że dzisiaj w Tłusty Czwartek do naszych zblewskich piekarni i cukierni ściągają rzesze pączkowych fanów z całego regionu? Tak – Gmina Zblewo słynie z pączków i chętnie się nimi dzielimy, bo pączki ze Zblewa można kupić na całym Kociewiu. Koniecznie skosztujcie!

„WALENTYNKOWA RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ!” – RUSZA JUŻ DZISIAJ!
2021.02.11

„WALENTYNKOWA RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ!” – RUSZA JUŻ DZISIAJ!

Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar w Zblewie przygotowała dla swoich Czytelników „Walentynkową randkę w ciemno - z książką”! Nie zapomniano także o najmłodszych Czytelnikach, dla których przygotowano specjalny, walentynkowy kącik ze starannie dobranymi książkami, które skradły serca dzieciom!

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne