Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

WÓJT ARTUR HEROLD ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW NA SPOTKANIE

opublikowano: 17 lipca 2023

 • zebranie

Wójt Gminy Zblewo Artur Herold serdecznie zaprasza Mieszkańców sołectwa Kleszczewo Kościerskie na spotkanie informacyjne, którego tematem będą inwestycje zrealizowane i planowane na terenie sołectwa. Spotkanie odbędzie się w środę 19 lipca o godz.17:00 w szkole w Kleszczewie Kościerskim. Do zobaczenia.

TURNIEJE NA 100-LECIE SOKOŁA ZBLEWO

opublikowano: 13 lipca 2023

 • sokół

Miniony weekend w gminie Zblewo należał do Sokołów! Świętowano bowiem 100-lecie Klubu Sportowego Sokół Zblewo. Jubileusz obchodzono uroczyście na gali (o której już pisaliśmy) oraz w sportowym duchu – na stadionie. W sobotę 8 lipca na stadionie w Zblewie odbył się jubileuszowy turniej juniorów rocznika 2012, 2013, 2014, 2015 z okazji obchodów 100-lecia KS Sokół Zblewo. Łącznie wystąpiło 18 drużyn (Kaszubia Kościerzyna, OTS Osiek, Brda Rytel, Gryf Tczew, Salos Brusy, GKS Bobowo, Olimp Jeżewo, Styna Godziszewo,  Santana Wielki Klincz oraz Sokół Zblewo)

NOC W MUZEUM I SPACER Z OPOWIEŚCIAMI - TŁUMY GOŚCI W WIRTACH

opublikowano: 11 lipca 2023

 • wirty

W sobotę 8 lipca prawdziwe tłumy gości wzięły udział w tegorocznej edycji imprezy pn. „Noc w muzeum – II Spacer z Opowieściami” w Arboretum Wirty. To wspólna inicjatywa Gminy Zblewo, Nadleśnictwa Kaliska oraz Karawany Opowieści. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się rok temu i spotkała się ze świetnym odbiorem publiczności. Również w tym roku było magicznie, pięknie i klimatycznie.

JESTEŚMY Z WAS DUMNI!

opublikowano: 11 lipca 2023

 • ministranci

To wielki sukces i wielka radość! Nasi ministranci z parafii w Zblewie najpierw zdobyli tytuł mistrzów diecezji pelplińskiej, a potem wzięli udział w Mistrzostwach Polski służb liturgicznych w piłkę halową. Mistrzostwa odbyły się w Gnieźnie. Na 48 drużyn w swojej kategorii nasza drużyna zajęła miejsce w przedziale od 25 do 36 (cztery remisy, jedna wygrana i jedna porażka).

GALA NA 100-LECIE KS SOKÓŁ ZBLEWO

opublikowano: 11 lipca 2023

 • sokoły

Za nami piękna gala jubileuszowa z okazji 100-lecia naszego Klubu Sportowego Sokół Zblewo. Uroczystość odbyła się 8 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie. Przybyło na nią wielu znamienitych gości. Wśród nich m.in. zawodnicy, trenerzy, działacze sportowi na czele z Radosławem Michalskim – prezesem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, radni na czele z przewodniczącym Leszkiem Burczykiem i sołtysi.

WAŻNA INFORMACJA W SPRAWIE WĘGLA DYSTRYBUOWANEGO PRZEZ GMINĘ ZBLEWO

opublikowano: 5 lipca 2023

 • węgiel

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż od dniu 03.07.2023 r., cena sprzedaży  paliwa stałego została ustalona na kwotę 1650,00 zł/ tonę brutto. Nowelizacja ustawy wydłuża sprzedaż paliwa stałego uprawnionym mieszkańcom do 31 lipca 2023 r. Nadal podstawą zakupu będzie wniosek oraz zaświadczenie o przyznaniu dodatku węglowego.

ZAPRASZAMY NA NOC W MUZEUM I SPACER Z OPOWIEŚCIAMI W ARBORETUM WIRTY

opublikowano: 3 lipca 2023

 • noc

Z największą radością zapraszamy Was na wyjątkowe wydarzenie! Już w najbliższą sobotę 8 lipca w naszym Arboretum Wirty będzie na Was czekać wspaniała Przygoda! Będą niezwykłe opowieści, świetna muzyka, pyszne jedzenie, skarby, ognisko – a to wszystko pod przepięknym, nocnym, lipcowym niebem Wirt.

WÓJT ARTUR HEROLD Z WOTUM ZAUFANIA I ABSOLUTORIUM. GRATULACJE!

opublikowano: 30 czerwca 2023

 • sesja

W środę tj. 28 czerwca odbyła się jedna z najważniejszych sesji Rady Gminy w roku - sesja absolutoryjna. Najpierw wójt Artur Herold przedstawił radnym raport o stanie gminy za rok 2022. Wójt rzeczowo przedstawił najważniejsze inwestycje z 2022 r. oraz nawiązał do inwestycji, rozpoczętych w 2022 r., a kontynuowanych obecnie. Mówił o sukcesach, ale i trudnościach podczas ich realizacji. 

WIANKI NA WDZIE - NOC ŚWIĘTOJAŃSKA Z MODRAKAMI

opublikowano: 28 czerwca 2023

 • wianki

W piątkowy wieczór 23 czerwca nad Wdą było wesoło i kwietnie! Panie Gospodynie z KGW Modraki zaprosiły bowiem (jak co roku) do Pazdy na imprezę pn. „Wianki na Wdzie”. Ale zanim wianki popłynęły czarną rzeką, było wiele radości i frajdy przy wspólnym wyplataniu wianków. Modraki jak zawsze smacznie ugościły wszystkich, a serwowano m.in. słynny borzechowski bigos, ruchanki, chleb ze smalcem i swojskie kuchy.

UWAGA AWARIA!

opublikowano: 28 czerwca 2023

 • awaria

Informujemy, iż w czasie realizacji sieci gazowej została uszkodzona sieć wodociągową w miejscowości Pinczyn na ul. Głównej. W związku z powyższym nastąpił brak wody w miejscowości Pinczyn, Piesienica, Karolewo, Biały Bukowiec, Miradowo. W celu usunięcia w/w awarii zostały podjęte działania naprawcze. Za utrudnienia przepraszamy.

TAK SIĘ BAWI MIRADOWO!

opublikowano: 28 czerwca 2023

 • miradowo

W sobotę 24 czerwca bawiliśmy się na festynie rodzinnym w Miradowie. Cóż to była za świetna zabawa! Pogoda była prawdziwie wakacyjna, a atrakcji cała masa! Zadbał o to sołtys Ryszard Gumiński z Radą Sołecką i gronem Partnerów. Tu każdy się dobrze bawił! Były sportowe emocje - Bieg im. Zbigniewa Hoffmana i konkurencje siłowe, które prowadził wójt Artur Herold.

KOLEJNE DOTACJE DLA GMINY ZBLEWO

opublikowano: 28 czerwca 2023

 • Umowa

Wójt Artur Herold wraz ze współpracownikami nie zwalnia tempa mającego na celu poprawę jakości życia swoich mieszkańców. Tym razem wójt skutecznie zawalczył o dodatkowe wsparcie w wysokości 1 903 953 zł dla inwestycji prowadzonej od 2022 r. tj. budowy sali gimnastycznej w Bytoni przy Szkole Podstawowej...

FESTYN I NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W SEMLINIE

opublikowano: 27 czerwca 2023

Ależ to była świetna zabawa! W piątek 23 czerwca na festynie w Semlinie każdy dobrze się bawił. Organizatorzy spisali się na medal i przygotowali dzień pełen atrakcji. Impreza rozpoczęła się już o godz.15.00 festynem dla najmłodszych. Były zabawy z animatorką, tatuaże i kolorowe warkoczyki, ścianka wspinaczkowa i zjeżdżalnia.

BRAWO WĘDKARZE Z PINCZYNA! ZŁOTY KARAŚ NA X JUBILEUSZOWY WĘDKARSKI PUCHAR WÓJTA

opublikowano: 27 czerwca 2023

 • struga

W słoneczną niedzielę 25 czerwca na jeziorze Wielkim w Strudze rozegrano kolejną edycję zawodów wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Zblewo. Była to już X edycja tego wydarzenia, a więc – mały jubileusz. Inicjatorem i organizatorem zawodów jest koło 64 z Pinczyna Polskiego Związku Wędkarskiego. 

TO BYŁA PRAWDZIWA MUZYCZNA UCZTA! XVII KONCERT PIEŚNI KOŚCIELNEJ - ZA NAMI...

opublikowano: 27 czerwca 2023

 • koncert

Już po raz siedemnasty odbył się Koncert Pieśni Kościelnej w Zblewie. Wzięły w nim udział chóry i grupy z całego regionu. To była prawdziwa, muzyczna uczta dla wszystkich miłośników śpiewu chóralnego.  Tegoroczna edycja Koncertu Pieśni Kościelnej odbyła się w niedzielę 25 czerwca. W pięknym kościele parafialnym w Zblewie, słynącym z doskonałej akustyki, zgromadziło się liczne grono chórzystów oraz publiczność.

11 LITRÓW KRWI I SPOTKANIE Z MISTRZEM

opublikowano: 23 czerwca 2023

 • akcja

W wyjątkowym dniu – 23 czerwca czyli w Dniu Ojca i w dniu zakończenia roku szkolnego – odbyła się V Akcja Poboru Krwi w Zblewie. Krwiobus jak zawsze stanął przed gościnna remizą OSP Zblewo. Zarejestrowało się 32 dawców, z czego 25 zostało zakwalifikowanych do oddania krwi. W większości byli to stali krwiodawcy, a 2 osoby oddały krew po raz pierwszy. Dziękujemy.

UL.SEMLIŃSKA W PINCZYNIE: NOWA, CZASOWA ORGANIZACJA RUCHU

opublikowano: 23 czerwca 2023

 • uwaga

Wójt Gminy Zblewo uprzejmie informuje, że od dnia 23 czerwca 2023 r. została wprowadzona nowa czasowa organizacja ruchu dotycząca przebudowy ulicy Semlińskiej. Prosimy mieszkańców korzystających z w/w drogi o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności w czasie trwania prac budowlanych.

DZIĘKUJEMY ZA PIĘKNE KONCERTY ORGANOWE

opublikowano: 22 czerwca 2023

 • koncerty

Miniony weekend minął w naszej gminie pod znakiem przepięknej muzyki.  A wszystko to dzięki pochodzącemu ze Zblewa wspaniałemu artyście, wielkiemu ambasadorowi muzyki klasycznej – Patrykowi Podwojskiemu, który po raz kolejny zorganizował Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej na Kociewiu.

SĄD PRZYZNAŁ RACJĘ GMINIE ZBLEWO

opublikowano: 21 czerwca 2023

 • wójt

Doniosły i spory sukces odniósł Wójt Gminy Zblewo w wieloletnim sporze ze Związkiem Gmin Wierzyca. Po długotrwałym procesie Sąd Okręgowy w Gdańsku zasądził na rzecz Gminy Zblewo od Związku Gmin Wierzyca kwotę 136 778,94 zł. Do kwoty tej doliczyć należy odsetki, które na dziś wynoszą już ponad 50 000 zł i wciąż rosną. 

„LEŚNA PRZYGODA” – UROCZYŚCIE OTWARTA I POŚWIĘCONA!

opublikowano: 21 czerwca 2023

 • PRZEDSZKOLE

We wtorek 20 czerwca, „Leśna Przygoda” – czyli nasze nowo wybudowane, gminne przedszkole i klub dziecięcy w Zblewie - została uroczyście otwarta i poświęcona. Przedszkole i Klub Dziecięcy „Leśna Przygoda” w Zblewie działa już wprawdzie od stycznia br., ale dotąd nie było oficjalnego otwarcia. W lutym wójt Artur Herold – wspólnie z dyrektor Beatą Cyrson - zorganizował Dni Otwarte w przedszkolu, by pokazać je mieszkańcom i gościom.

JUŻ W TEN PIĄTEK (23 CZERWCA) – V AKCJA KRWIODAWSTWA W ZBLEWIE

opublikowano: 20 czerwca 2023

 • akcja

Już w najbliższy piątek - 23 czerwca odbędzie się V Akcja Krwiodawstwa w Zblewie. Krwiobus stanie jak zawsze przy remizie OSP Zblewo w godz.9:00-13:00. Organizatorem akcji jest nasz krwiodawca Krystian Piotrzkowski, który gorąco zachęca do udziału w akcji. Przypominamy, że w tym roku pomagamy podwójnie, bo oprócz zbiórki krwi odbędzie się także zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt w Ukrainie.

W JEZIERCACH ŚWIĘTOWANO DZIEŃ DZIECKA

opublikowano: 20 czerwca 2023

 • jezierce

W minioną sobotę bawiliśmy się na festynie sołeckim w Jeziercach, zorganizowanym przez KGW Jezieranki oraz sołtysa i Radę Sołecką. Była moc atrakcji, pyszny poczęstunek od Pań Gospodyń, a impreza rozpoczęła się już tradycyjnym meczem piłkarskim. Wraz z mieszkańcami bawił się m.in. wójt Artur Herold, sołtys Pinczyna Tomasz Boszka (który przybył z sąsiedzką pomocą i kręcił watę dla najmłodszych) oraz radny Zbigniew Bahr. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

SPOTKANIE W TOMASZEWIE

opublikowano: 20 czerwca 2023

 • tomaszewo

W sobotę 17 czerwca w pięknym Tomaszewie zorganizowano doroczne spotkanie integracyjne mieszkańców i gości. Wszyscy spotkali się pod gościnną " Wiatą pod bocianami". Była wspaniała, prawdziwie rodzinna atmosfera – i tak jest zawsze w Tomaszewie, bo to miejsce piękne i klimatyczne, a przez to wyjątkowe.

UMOWA NA BUDOWĘ KANALIZACJI W BYTONI (ETAP I) - PODPISANA!

opublikowano: 16 czerwca 2023

 • umowa

Dzisiaj rano w Urzędzie Gminy w Zblewie wójt Artur Herold podpisał umowę z firmą  „ARS” Arkadiusz Stubba z siedzibą w Kolniku. Dotyczy ona długo oczekiwanej budowy kanalizacji sanitarnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Bytonia – etap I. 

XVII KONCERT PIEŚNI KOŚCIELNEJ W ZBLEWIE - ZAPROSZENIE

opublikowano: 16 czerwca 2023

 • koncert

Przed nami wspaniała, muzyczna uczta – już 25 czerwca w Zblewie odbędzie się XVII Koncert Pieśni Kościelnej. Patronat honorowy nad wydarzeniem pełni Wójt Gminy Zblewo Artur Herold. Koncert odbędzie się w naszym kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Zblewie. W tym roku wystąpi 6 wykonawców.

HOLI - FESTYN PEŁEN KOLORÓW W MIRADOWIE

opublikowano: 16 czerwca 2023

 • holi

A już za tydzień (24 czerwca) w Miradowie - prawdziwe święto wszystkich Dzieci, moc KOLORÓW i wspaniała zabawa! Gorąco zapraszamy już dzisiaj! Podczas festynu m.in. HOLI czyli święto kolorów i radości w Miradowie, bieg im.Z.Hoffmana, moc atrakcji dla dużych i małych. Organizatorem wydarzenia jest sołtys Ryszard Gumiński i Rada Sołecka wsi Miradowo.

MAJÓWKA HISTORYCZNA W BYTONI - PODZIĘKOWANIA ORGANIZATORÓW

opublikowano: 16 czerwca 2023

 • majówka

Nie milkną echa „Majówki historycznej”. Często pada pytanie: „Jak udało to się zorganizować w tak krótkim czasie?”. Odpowiedź jest prosta. Dobra współpraca i sponsorzy. Współpraca pomiędzy członkami zblewskiego oddziału oraz Zrzeszeniem a Gminnym Samorządem 

SEMLIN ZAPRASZA NA FESTYN I NOC ŚWIĘTOJAŃSKĄ

opublikowano: 16 czerwca 2023

 • semlin

Już niedługo - Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i rozpoczęcia wakacji oraz Noc Świętojańska. A to wszystko nad jeziorem w pięknym Semlinie. Bawimy się już 23 czerwca od godz.15:00 - dla dzieci będzie m.in. dmuchaniec, tatuaże, zabawy z animatorką, wóz strażacki i policyjny, mnóstwo konkurencji i jeszcze więcej słodkości. A potem - puszczanie wianków na jezioro...

23 CZERWCA - WIANKI NA WDZIE

opublikowano: 16 czerwca 2023

 • wianki

Koło Gospodyń Wiejskich MODRAKI serdecznie zaprasza nad Wdę - już 23 czerwca, po raz kolejny będziemy bawić się nad rzeką, śpiewać, tańczyć, biesiadować - a przede wszystkim wyplatać wianki z polnych kwiatów i ziół, by wieczorem wspólnie wypuścić wianki na naszą rzekę.

ZAPRASZAMY NA FESTYN SOŁECKI W JEZIERCACH

opublikowano: 16 czerwca 2023

 • festyn

KGW Jezieranki z Jezierc oraz Sołtys i Rada Sołecka serdecznie zapraszają na festyn sołecki z okazji Dnia Dziecka. Zapowiada się świetna zabawa! Bawimy się już jutro tj. w sobotę 17 czerwca od godz.14:00 na boisku w Jeziercach. Serdecznie zapraszamy i życzymy wszystkiej wspaniałej zabawy!

MAMY "BIBLIOTECZKĘ POD LIPAMI" W CISIE!

opublikowano: 14 czerwca 2023

 • cis

We wtorek 13 czerwca w Cisie została uroczyście otwarta kolejna biblioteczka plenerowa w naszej gminie. Jest piękna, stylowa i solidna. Stanęła przy ul. Lipowej, niedaleko starych lip w centrum wsi, nic więc dziwnego, że nazwano ją właśnie „Biblioteczką pod lipami”. Inicjatorzy akcji zbudowania tej biblioteczki - Sołtys i Rada Sołecka Cisa - nie kryją radości i uśmiechów.

,,PITAGOREJCZYCY Z KLUBU TĘGICH GŁÓW” - PODSUMOWANIE KONKURSU

opublikowano: 14 czerwca 2023

 • pinczyn

Niedawno w Zespole Kształcenia i Wychowania w Pinczynie odbyło się podsumowanie konkurs matematycznego dla uczniów szkoły podstawowej. Uczniowie pod nazwa ,,Pitagorejczycy z Klubu Tęgich Głów” rozwiązywali zadania matematyczne składające się z dziesięciu etapów.

MAŁY BUKOWIEC - NAJPIERW WSPÓLNA PRACA, POTEM WSPÓLNA ZABAWA!

opublikowano: 14 czerwca 2023

 • festyn
Gdy w Małym Bukowcu odbywa się wspólne sprzątanie nad jeziorem połączone z obchodami Dnia Dziecka, to znak, że sezon letni właśnie się rozpoczął. Tak było 10 czerwca. Tradycyjnie w sprzątaniu wzięła udział spora grupa mieszkańców i działkowców, a to oznaczało bardzo szybką pracę.

RADOSNY I KOLOROWY DZIEŃ DZIECKA W BIAŁACHOWIE

opublikowano: 13 czerwca 2023

 • białachowo

Tegoroczny Dzień Dziecka w Białachowie minął pod znakiem świetnej zabawy i kolorowych papug! Organizatorzy festynu wpadli na naprawdę świetny pomysł, jak umilić Dzieciom ten wyjątkowy czas.

MOC RADOŚCI I ATRAKCJI NA FESTYNIE W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM

opublikowano: 12 czerwca 2023

W sobotę 10 czerwca bawiliśmy się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Dziecka w Kleszczewie Kościerskim. Organizatorzy przygotowali atrakcyjny program, w którym każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Były zabawy, wspaniała loteria z upominkami dla każdego dziecka i słodkości. Wielką frajdą były przejażdżki konne i zabawy z wodą ze strażakami. Jak zawsze wielu chętnych wdrapywało się na ściankę wspinaczkową, a najmłodsi chętnie korzystali z dmuchańców. 

OGŁOSZENIE - ODŁAWIANIE KOTÓW NA PLACU 700-LECIA W ZBLEWIE

opublikowano: 12 czerwca 2023

 • kotki

Informujemy, że w tym tygodniu będzie dalej przeprowadzone odłowienie kotów znajdujących się na Placu 700 – lecia w Zblewie. W związku z powyższym ewentualni właściciele kotów znajdujących się na Placu 700- lecia w Zblewie proszeni są o ich zabezpieczenie, aby nie doszło do wyłapania kotów właścicielskich.

RAPORT O STANIE GMINY - ZGŁOSZENIE DO DEBATY

opublikowano: 12 czerwca 2023

 • raport

Na sesji Rady Gminy Zblewo, która odbędzie się 28 czerwca 2023 roku  o godz. 16:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie,  odbędzie się debata nad raportem o stanie gminy Zblewo za rok poprzedni. Rada Gminy rozpatrzy raport o stanie gminy podczas  sesji w dniu 28 czerwca 2023 roku, na której podejmowana będzie uchwała w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium wójtowi.

JUŻ W TEN PIĄTEK/SOBOTĘ - VII RAJD KOGUTA ZATRZYMA SIĘ W ZBLEWIE!

opublikowano: 7 czerwca 2023

 • rajd
Wraz z naszym MUZEUM ZBLEWO i panem Pawłem Peką mamy dla Was świetne wieści! Przed nami naprawdę wielka gratka i to nie tylko dla miłośników motoryzacji. Otóż już w najbliższy piątek i w sobotę będziemy gościć VII Rajd Koguta czyli ponad 2500 zabytkowych aut i pojazdów! To jedna z największych imprez tego typu.Trasa tegorocznego rajdu liczy 530 km, wiedzie z Oławy do Stegny i cieszymy się, że prowadzi przez Gminę Zblewo! To właśnie u nas – w naszym MUZEUM ZBLEWO - będzie jeden z przystanków na trasie.

FESTYN RODZINNY W ZBLEWIE

opublikowano: 7 czerwca 2023

W sobotę 3 czerwca w Zblewie zorganizowano wspaniały Festyn Rodzinny w Zblewie. Festyn zorganizowali wspólnie Wójt Gminy Zblewo Artur Herold, Sołtys Zblewa Arkadiusz Laskiewicz z Radą Sołecką oraz Gminny Ośrodek Kultury wraz z licznym gronem Partnerów. W centrum Zblewa – na Placu 700-lecia – stanęło wielkie miasteczko zabaw i atrakcji dla dzieci.

OGŁOSZENIE - ODŁOWIENIE KOTÓW NA PLACU 700-LECIA W ZBLEWIE

opublikowano: 7 czerwca 2023

 • kotki

W dniu 9 czerwca 2023 r. (piątek) zostanie przeprowadzone odłowienie kotów znajdujących się na Placu 700 – lecia w Zblewie przez schronisko dla zwierząt w Starogardzie Gdańskim. W związku z powyższym ewentualni właściciele kotów znajdujących się na Placu 700- lecia w Zblewie proszeni są o ich zabezpieczenie, aby nie doszło do wyłapania kotów właścicielskich.

ALEŻ BYŁA ZABAWA! W PIESIENICY ŚWIĘTOWANO DZIEŃ DZIECKA

opublikowano: 6 czerwca 2023

 • festyn

Na festyn w Piesienicy z okazji Dnia Dziecka przyszło naprawdę wielu Mieszkańców. Pogoda była fantastyczna, atrakcji - prawdziwa moc i jak zawsze uśmiechnięci Gospodarze czyli niezawodna Ekipa sołectwa Karolewo - Sołtys z Radą Sołecką, Panie Gospodynie z KGW Margaretki oraz Druhowie OSP Karolewo. 

ŚWIETNA ZABAWA W PINCZYNIE - NA FESTYNIE Z OKAZJI DNIA DZIECKA

opublikowano: 6 czerwca 2023

 • festyn

Ależ to była frajda i świetna zabawa dla wszystkich Dzieci! W minioną niedzielę 4 czerwca w Pinczynie zorganizowano festyn z okazji Dnia Dziecka. Sołtys Tomasz Boszka z Radą Sołecką, KGW i OSP Pinczyn pięknie postarali się o to, by był to wyjątkowy dzień dla Najmłodszych. I taki właśnie był!

VI KONCERTY MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ NA KOCIEWIU

opublikowano: 6 czerwca 2023

 • koncerty

Mamy przyjemność ogłosić, że już niebawem odbędą się trzy niezwykłe koncerty w malowniczych miejscowościach Kociewia. Zanotujcie daty: 17 czerwca w Pinczynie, 18 czerwca w Zblewie oraz 24 czerwca w Starogardzie Gdańskim. To wyjątkowa okazja, by delektować się dźwiękami najpiękniejszych arcydzieł muzyki klasycznej, które rozbrzmiewać będą we wnętrzach naszych pięknych kociewskich kościołów.

APEL O RACJONALNE KORZYSTANIE Z WODOCIĄGU GMINNEGO

opublikowano: 6 czerwca 2023

 • apel
Ze względu na zwiększenie poboru wody w godzinach popołudniowych i wieczornych, co powoduje obniżenie ciśnienia oraz ograniczenia w dostawie wody do części miejscowości, Zakład Komunalny Gminy Zblewo apeluje o:
niepodlewanie ogródków przydomowych, trawników, upraw rolnych, nienapełnianie basenów i niemycie samochodów w godz. od 6:00 do 22:00.

JUŻ W NAJBLIŻSZY WEEKEND - KOLEJNE FESTYNY SOŁECKIE Z OKAZJI DNIA DZIECKA!

opublikowano: 5 czerwca 2023

 • festyny

Przed nami kolejne festyny i sołeckie pikniki z okazji Dnia Dziecka. Już w sobotę 10 czerwca zapraszamy do Białachowa, Kleszczewa Kościerskiego i Małego Bukowca. Organizatorzy zapewniają moc atrakcji i świetną zabawę. Zapraszamy!

RUSZA KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POSESJĘ SOŁECTWA ZBLEWO

opublikowano: 5 czerwca 2023

 • posesja

Sołtys Arkadiusz Laskiewicz i Rada Sołecka sołectwa Zblewo ogłaszają konkurs pn. „Najpiękniejsza Posesja Sołectwa Zblewo 2023”. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich mieszkańców sołectwa Zblewo, którzy mogą pochwalić się swoimi pięknymi ogrodami, kwietnikami, rabatami i innego typu aranżacją przydomowych terenów zielonych. 

CZAS NA NOWYCH "AMBASADORÓW KOCIEWIA". ZGŁOSZENIA DO 12 CZERWCA

opublikowano: 5 czerwca 2023

 • ambasador

Od roku  2018 , przy okazji  Walnych Plachandrów Kociewskich , Kociewiacy i miłośnicy Kociewia mianują swych "ambasadorów" oraz wyróżniają tytułem Perełki Kociewia  ludzi młodych, a prężnie działających na rzecz regionu.  W roku 2023  planowane są  Czwarte Walne Plachandry Kociewskie. Wszystko wskazuje na to, że – podobnie jak pierwsze – będą one miały miejsce w powiecie tczewskim. Nadchodzi zatem czas zgłaszania kandydatur do tytułów Ambasadora Kociewia i do wyróżnień Perełką Kociewia.

ZAPRASZAMY NA SOŁECKIE DNI DZIECKA! W TEN WEEKEND - PAŁUBINEK, PINCZYN I KAROLEWO

 • Festyn

Serdecznie zapraszamy na kolorowe, pełne wspaniałych atrakcji festyny Sołeckiej z okazji Dnia Dziecka. Już w ten weekend zapraszamy do Pałubinka (2 czerwca), a 4 czerwca do Pinczyna i Piesienicy. W sobotę bawimy się zaś na Festynie Rodzinnym w Zblewie. Życzymy wszystkim dobrej zabawy!

UWAGA! UTRUDNIENIA DROGOWE W ZWIĄZKU Z ORGANIZACJĄ FESTYNU RODZINNEGO W ZBLEWIE

 • Festyn
 • Festyn

Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie uprzejmie informuje, iż w związku z organizacją Festynu Rodzinnego w Zblewie (3 czerwca, Plac 700-lecia) wystąpią utrudnienia drogowe. Szczegóły na poniższej grafice. Za utrudnienia przepraszamy. 

BYŁO JAK ZAWSZE WSPANIALE! WĘDKARSKI DZIEŃ DZIECKA NAD JEZIOREM W STRUDZE

opublikowano: 31 maja 2023

 • wędkarze
Ależ wielką radość zrobili Dzieciom nasi niezawodni Wędkarze z Koła 64 PZW Pinczyn, którzy wspólnie z Wójtem Gminy Zblewo zorganizowali w sobotę 27 maja wspaniały, wędkarski Dzień Dziecka nad jeziorem w Strudze.Pogoda była przepiękna, a frekwencja jak co roku dopisała.

ŚWIETNA ZABAWA NA FESTYNIE "OD PRZEDSZKOLAKA DO BABCI I DZIADKA"

opublikowano: 31 maja 2023

 • festyn

W sobotę 27 maja na festynie z okazji Dnia Dziecka w Borzechowie bawiło się wielu mieszkańców i gości. I nic w tym dziwnego, bo piękna pogoda, dobra muzyka, zabawy sportowe, mnóstwo nagród, pyszne jedzenie i tłumy gości to znak rozpoznawczy tego festynu! Od lat cieszy się on ogromnym powodzeniem i tak było też w tym roku.

MAJÓWKA HISTORYCZNA W BYTONI

opublikowano: 31 maja 2023

 • bytonia

W niedzielne popołudnie (28 maja) do Bytoni zjechało wielu mieszkańców i gości, by wziąć udział w Majówce Historycznej. To była naprawdę niezwykła majówka, podczas której można było przenieść się w czasie. Organizatorzy zadbali o to, by nikt się nie nudził. Były warsztaty, pokazy, występy artystyczne, stoisko ze słodkościami (pyszne ciasta i wypieki) i żołnierski poczęstunek. Byli też niezawodni Kociewscy Poszukiwacze.

OGŁOSZENIE RADY GMINY ZBLEWO W SPRAWIE KANDYDATÓW NA ŁAWNIKÓW

opublikowano: 29 maja 2023

 • nabór

Uprzejmie informuję, że zgodnie z treścią art. 160 § 1 i 2  Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz.217) ławników do sądów rejonowych wybierają  rady gmin, w głosowaniu tajnym, jako zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej. W związku z powyższym Rada Gminy  Zblewo  zwraca się z prośbą o zgłaszanie kandydatów na ławników do Sądu Rejonowego w Starogardzie Gdańskim na kadencję 2024-2027.

DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO TO NASZE WSPÓLNE ŚWIĘTO

 • Święto

27 maja - Dzień Samorządu Terytorialnego. To nie tylko święto samorządowców i pracowników samorządowych, ale wielkie święto całej Wspólnoty - nas, wszystkich Mieszkańców. Dlatego - wszystkiego najlepszego, Kochani Mieszkańcy! 💚Dziękujemy za wszystko, co robicie dla naszej Małej Ojczyzny...

WĘDKARSKI DZIEŃ DZIECKA JUŻ W TĘ SOBOTĘ - WĘDKARZE Z PINCZYNA ZAPRASZAJĄ!

opublikowano: 25 maja 2023

 • DZIEŃ DZIECKA

Gorąco zapraszamy wszystkie Dzieci na wspaniały, wędkarski Dzień Dziecka. To wydarzenie, które już od wielu lat organizują nasi niezawodni Wędkarze z 64 koła PZW w Pinczynie.  W programie: zawody spławikowe, konkursy i niespodzianki. Czekamy na Was 27 maja od godz.8.00 nad jeziorem w Strudze.

KULTOWA TAKSÓWKA Z SERIALU "ZMIENNICY" JEST W ZBLEWIE. CHCECIE SIĘ PRZEJECHAĆ? ZAPRASZAMY 3 CZERWCA!

opublikowano: 24 maja 2023

 • taxi

Mamy dla Was prawdziwą niespodziankę. Pamiętacie najsłynniejszą, polską taksówkę z serialu „Zmiennicy”? Tę w obłędnym odcieniu „bahama yellow” o numerze bocznym WPT 1313! Auto  należało niegdyś do Warszawskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego, potem zagrało w serialu, a dziś… 

3 CZERWCA - FESTYN RODZINNY W ZBLEWIE

opublikowano: 24 maja 2023

 • festyn

GOK w Zblewie - w imieniu Wójta Gminy Zblewo oraz Sołtysa i Rady Sołeckiej wsi Zblewo - serdecznie zaprasza na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Już 3 czerwca na Placu 700 - lecia w Zblewie od godz. 14.00 będzie czekała na Was moc atrakcji .

ZAPRASZAMY DO BORZECHOWA NA FESTYN "OD PRZEDSZKOLAKA DO BABCI I DZIADKA"

opublikowano: 22 maja 2023

 • festyn

Szkoła w Borzechowie oraz animatorzy borzechowskiego Orlika serdecznie zapraszają na wspaniały festyn z okazji Dnia Dziecka. Czeka moc atrakcji - gry i zabawy, tańce-hulańce, konkursy, poczęstunek KGW Modraki, muzyka na żywo oraz wspaniała loteria. Gorąco zapraszamy już w najbliższą sobotę 27 maja do Borzechowa! 

PIĘKNE, SPORTOWE EMOCJE I RADOŚĆ ZE SPOTKANIA! TAK BYŁO NA SOBOTNIM BIEGU ULICZNYM W ZBLEWIE

opublikowano: 22 maja 2023

 • bieg

To była piękna, sportowa sobota. Prawie 300 zawodników zameldowało się na naszym Biegu Ulicznym z okazji 100-lecia KS Sokół Zblewo. Bieg miał także prestiżową rangę Mistrzostw Polski Marynarzy oraz Mistrzostw Powiatu Starogardzkiego. Sportowcy pobiegli na dystansie 5 km ulicami Zblewa. Start i meta zlokalizowana byłą na ul.Głównej tuż przy naszym Urzędzie Gminy.

MAJÓWKA SENIORÓW W PIĘKNYM I GOŚCINNYM ARBORETUM WIRTY

opublikowano: 22 maja 2023

 • majówka

Niedawno, w najpiękniejszym ogrodzie świata czyli w naszym Arboretum Wirty odbyła się tradycyjna majówka naszego zblewskiego Klubu Seniora. Pogoda była wyśmienita, humory dopisały, a piękna sceneria kwitnących, majowych Wirt zachwycała! Czy może być lepsze miejsce na wymarzoną majówkę?

W SOBOTĘ BIEG ULICZNY W ZBLEWIE – BĘDĄ CZASOWE UTRUDNIENIA W RUCHU

opublikowano: 17 maja 2023

 • BIEG

Już w najbliższą sobotę 20 maja ulicami Zblewa pobiegną biegacze, uczestnicy Biegu Otwartego z okazji 100-lecia KS Sokół Zblewo. W związku z tym Organizator biegu – Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie informuje o czasowych utrudnieniach w ruchu, za które przepraszamy i prosimy o zrozumienie. Szczegóły na grafikach.

PIĘKNA SZTUKA I WSPANIALI ARTYŚCI - I KOCIEWSKI JARMARK ARTYSTÓW ZA NAMI

opublikowano: 17 maja 2023

 • jarmark

W sobotę 13 maja w Zblewie odbył się I Kociewski Jarmark Artystów. Impreza przyciągnęła rzesze miłośników pięknego rękodzieła. Na jarmarku swoją twórczość zaprezentowało ponad 50 wystawców. Goście byli zachwyceni piękną sztuką. Było malarstwo, rzeźba, haft, ceramika, biżuteria i wiele innych stoisk z oryginalnym rękodziełem. Nie zabrakło także swojskich kulinariów.

TRWA ODBIÓR ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

opublikowano: 17 maja 2023

 • wystawka

W naszej gminie trwa właśnie "wystawka" - w kolejnych miejscowościach zgodnie z harmonogramem, dostępnym TUTAJ (link do harmonogramu). Przypominamy - jakie odpady można wystawić. Macie Państwo pytania dotyczące odbioru odpadów? Jesteśmy do Państwa dyspozycji - tel. (58) 588 43 88 wew.46 (UG Zblewo).

PIĘKNA INICJATYWA KOCIEWSKICH POSZUKIWACZY

opublikowano: 15 maja 2023

 • poszukiwacze

W sobotę 13 maja grupa ponad 60 wolontariuszy uporządkowała stary cmentarz ewangelicki w Zblewie. Inicjatorem akcji było Kociewskie Stowarzyszenie Poszukiwaczy „Kociewscy Poszukiwacze”. I to właśnie nasi Poszukiwacze zaplanowali i sprawnie skoordynowali sobotnie prace, w czym udzielił im pełnego, organizacyjnego wsparcia wójt Artur Herold.Prace porządkowe rozpoczęto już wczesnym rankiem.

UCZCZONO PAMIĘĆ MAŁEGO KAMILA

opublikowano: 15 maja 2023

 • kamil

W minioną sobotę 13 maja w Częstochowie odbył się pogrzeb 8-letniego Kamilka, skatowanego na śmierć. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską. I w wielu miejscach, w dniu pogrzebu zebrali się mieszkańcy, by uczcić pamięć skatowanego chłopca i wyrazić swój sprzeciw wobec przemocy. Taka chwila pamięci miała miejsce również w Zblewie.

WAŻNA INFORMACJA W SPRAWIE WĘGLA DYSTRYBUOWANEGO PRZEZ GMINĘ ZBLEWO

opublikowano: 15 maja 2023

 • węgiel

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż w dniu 28.04.2023 nastąpiły zmiany legislacyjne dotyczące sprzedaży pozostałego w gminach paliwa stałego, tzw. sprzedaży końcowej węgla. Nowelizacja ustawy wydłuża sprzedaż paliwa stałego uprawnionym mieszkańcom do 31 lipca 2023 r. W związku z powyższym informujemy, że od 1 maja istnieje możliwość zakupu paliwa stałego po preferencyjnych cenach. 

ZAPRASZAMY DO BYTONI NA WYJĄTKOWĄ, HISTORYCZNĄ MAJÓWKĘ

opublikowano: 12 maja 2023

 • majówka

Wspaniała rekonstrukcja historyczna, bogate ekspozycje i majówka... Jednym słowem - widzimy się 28 maja 2023 roku o godzinie 16:00 na boisku w Bytoni na imprezie z cyklu „Pomorze.  Historia, którą  (nie)znamy...  Akcja partyzantów w Leśnej Hucie.  Do zobaczenia.

XVII GMINNY PRZEGLĄD RECYTATORSKI „BRZECHWA DZIECIOM”

opublikowano: 11 maja 2023

 • przegląd

Przegląd zorganizowano w Publicznym Przedszkolu „Zielona Łąka” w Pinczynie. W przeglądzie wzięło udział 27 dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych naszej gminy. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom. Celem przeglądu było rozwijanie zainteresowań poezją oraz kształtowanie umiejętności recytatorskich.

NASZE SOKOŁY DOTARŁY NA JASNĄ GÓRĘ

opublikowano: 11 maja 2023

 • sokoły

Wielki szacunek i brawa dla naszych sportowców z KS Sokół Zblewo oraz ich przyjaciół, którzy podjęli trud pielgrzymki na Jasną Górę dla uczczenia 100-lecia klubu. Pielgrzymka wyruszyła w sobotę 6 maja. Po porannej mszy św. pielgrzymów pobłogosławił na drogę ks. prałat Zenon Górecki. I wyruszyli! Grupa 9 śmiałków miała do pokonania drogę zaplanowaną na 412 km.

OTWORZYLIŚMY BIBLIOTECZKĘ PLENEROWĄ W WIRTACH

opublikowano: 8 maja 2023

 • biblioteczka

W poniedziałek 8 maja – w Ogólnopolskim Dniu Bibliotekarza i Bibliotek – otworzyliśmy pierwszą w naszej gminie biblioteczkę plenerową. A stanęła ona w miejscu niezwykłym! W naszym najpiękniejszym na świecie Arboretum Wirty. Biblioteczka też jest niezwykła! Zrobiliśmy ją własnymi siłami. Powstała w pniu starej daglezji (z Wirt oczywiście). Do tego dwa stare okna i mnóstwo pracy oraz serca pana Józka i pana Mateusza z arboretum, którzy zbudowali naszą biblioteczkę dokładnie tak, jak ją sobie wymarzyliśmy...

UWAGA OBJAZD! AWARYJNA NAPRAWA PRZEJAZDU KOLEJOWEGO W PIESIENICY

 • Uwaga

Szanowni Mieszkańcy, w związku z awaryjnym wykonywaniem naprawy przejazdu drogowo - kolejowego w miejscowości Piesienica na skrzyżowaniu linii PKP nr 203 z drogą powiatową nr 2703G, informujemy o wprowadzeniu od dnia ddzisiejszego tj. 5 maja tymczasowej organizacji ruchu.

Zapraszamy na I Kociewski Jarmark Artystów, który odbędzie się w sobotę, 13 maja w Dworku Tucholskim w Zblewie, ul. Leśna 6. Wydarzenie potrwa od 11:00 do 17:00, a wstęp jest całkowicie bezpłatny. Przyjdźcie i odkryjcie piękno Kociewia oraz wspaniałych ludzi, którzy tworzą ten region.

ZAPRASZAMY DO ZBLEWA NA I KOCIEWSKI JARMARK ARTYSTÓW

NAJLEPSZE ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA STRAŻAKA

Z okazji Dnia Strażaka wszystkim naszym Druhnom i Druhom składamy najpiękniejsze życzenia i podziękowania za oddaną służbę na rzecz drugiego Człowieka. Dziękujemy, że jesteście! Niech św. Florian ma Was zawsze w swej opiece...

ZBUDOWALIŚMY PRZYSTANEK W RADZIEJEWIE

opublikowano: 28 kwietnia 2023

 • przytstanek

Mamy nowy przystanek! Stanął w Radziejewie. Wójt Artur Herold postanowił, że zamiast zlecać budowę na zewnątrz i kupować drogie, często niesolidne i mało estetyczne konstrukcje – zrobimy to sami. I tak się stało! Przystanek zbudowaliśmy własnymi siłami – Zakład Komunalny wykonał podstawę, a wiatę zbudowali i osadzili na miejscu nasi niezawodni druhowie z OSP ZBLEWO – druh Adrian Reszczyński i druh Dastin Sobiechowski.

ROZPOCZĄŁ SIĘ WIELKI FESTIWAL SPORTU W ZBLEWIE!

opublikowano: 28 kwietnia 2023

 • festiwal

My już rozpoczęliśmy wielką, sportową majówkę w Zblewie! Tuż po godz.10.00 w hali widowiskowo-sportowej w Zblewie wystartował Festiwal Sportu pełen wspaniałych pokazów, sportowej rywalizacji i pięknych emocji także dla kibiców. Zapraszamy do kibicowania i podziwiania pokazów sportowych – wstęp wolny! Impreza potrwa aż 3 dni.

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

opublikowano: 28 kwietnia 2023

 • konstytucja

Wielkie brawa dla społeczności PSP z Oddziałami Integracyjnymi im.W.Kwaśniewskiego w Zblewie za piękne pielęgnowanie patriotyzmu wśród naszej młodzieży. Wczoraj (27 kwietnia) mieliśmy tego kolejny przykład. W hali widowiskowo-sportowej w Zblewie zorganizowano bowiem uroczystość z okazji nadchodzącego Święta Konstytucji 3 Maja. 

KIEROWNIK USC HANNA DUNAJSKA PRZECHODZI NA EMERYTURĘ

opublikowano: 28 kwietnia 2023

 • usc

Hanna Dunajska - wieloletni kierownik Urzędu Stanu Cywilnego UG Zblewo, wraz z końcem kwietnia przechodzi na zasłużoną emeryturę. Pani Hania pracowała w naszym Urzędzie Gminy 41 lat, z czego 33 lata na stanowisku kierownika USC. Przez ten czas towarzyszyła nam - mieszkańcom i wspierała nas w najważniejszych momentach naszego życia. I w tych radosnych - jak śluby czy jubileusze, jak i w tych smutnych…

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z MIESZKAŃCAMI WS PLANOWANEJ INWESTYCJI

opublikowano: 27 kwietnia 2023

 • spotkanie

Wójt Gminy Zblewo uprzejmie informuje, że 28 kwietnia 2023 r. o godzinie 17:00 w Wiejskim Domu Kultury w Pinczynie odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące przebudowy i rozbudowy ulicy Nowodworskiej w Pinczynie. Zapraszamy!

WIELKA AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA - PIĘKNA AKCJA BYTOŃSKICH HARCERZY

opublikowano: 25 kwietnia 2023

 • sprzatanie

Tuż przed Dniem Ziemi nasi harcerze z bytońskiej 4 DH ''Kotwica'' im. Księcia Świętopełka II Wielkiego wraz z harcerzami z Czarnej Wody spotkali się wspólnie nad jeziorem Niedackim w Twardym Dole na wielkiej akcji sprzątania naszej części świata. 

TOMASZ BOSZKA WYBRANY PONOWNIE NA SOŁTYSA PINCZYNA. NOWY SKŁAD RADY SOŁECKIEJ

opublikowano: 25 kwietnia 2023

 • sołtys Tomasz

W piątek 21 kwietnia w Pinczynie odbyło się zebranie wiejskie w sprawie wyboru sołtysa i Rady Sołeckiej. Zebranie trwało do późnego wieczora. Zgłoszono 1 kandydata na sołtysa wsi Pinczyn - dotychczasowego sołtysa Tomasza Boszkę. I to właśnie T.Boszka został ponownie sołtysem Pinczyna. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy oraz wielu sukcesów, satysfakcji i zadowolenia z pełnienia sołeckiej służby.

BRAWO KOCIEWSCY POSZUKIWACZE!

opublikowano: 24 kwietnia 2023

 • poszukiwacze

Dzisiaj mieliśmy w naszym Urzędzie Gminy wspaniałych Gości – z wielką pasją i równie wielkim sercem do działania! Mowa oczywiście o naszych Kociewskich Poszukiwaczach, którzy – na zaproszenie wójta – spotkali się z nami w sprawie swojej najnowszej, jakże cennej inicjatywy. Jakiej? Otóż Poszukiwacze chcą zorganizować akcję uprzątnięcia i uporządkowania cmentarza ewangelickiego w Zblewie. A my chcemy w tym pomóc.

SPORTOWA MAJÓWKA W ZBLEWIE! PRZED NAMI WIELKIE ŚWIĘTO SPORTU!

opublikowano: 21 kwietnia 2023

 • mistrzostwa

Już za kilka dni Zblewo po raz kolejny stanie się sportowym centrum regionu. Wójt Artur Herold - gospodarz gminy, a przy tym czynny sportowiec oraz Wojciech Nadolski – prezydent WBBF WFF POLSKA, już dziś zapraszają na to wydarzenie.  Wstęp jest bezpłatny, a emocje – gwarantowane! To bowiem bardzo efektowne i pokazowe dyscypliny sportowe.

HARCERZE ZAPRASZAJĄ NA AKCJĘ SPRZĄTANIA LASU W TWARDYM DOLE

 • AKCJA

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji zainicjowanej przez naszych wspaniałych harcerzy z Bytoni. Gmina Zblewo z radością wspiera takie akcje, nie może więc nas zabraknąć w piątkowe popołudnie nad jeziorem Niedackim. Będziemy!  I apelujemy - bądźcie i wy! Przyłączcie się do tego wydarzenia! Wspólnie posprzątamy nasz las, a na zakończenie - ognisko z kiełbaskami, śpiewograniem i harcerskimi pląsami. Miejsce zbiórki: plaża przy leśniczówce (blisko Twardego Dołu). Do zobaczenia!

SPOŁECZNA AKCJA PORZĄDKOWANIA STAREGO CMENTARZA EWANGELICKIEGO W SEMLINIE

opublikowano: 18 kwietnia 2023

 • SEMLIN

Kolejny zapomniany cmentarz w naszym regionie został przywrócony ludzkiej pamięci. A wszystko to dzięki społecznej akcji, która w minioną niedzielę 16 kwietnia w Semlinie połączyła liczną grupę wolontariuszy. Inicjatorem akcji był młody strażak - druh Aleksander Celarek z OSP Semlin. To on stanął także na czele grupy wolontariuszy i koordynował prace, wspierany m.in. przez Macieja Malewicza...

JUŻ W TĘ NIEDZIELĘ AKCJA SPRZĄTANIA STAREGO CMENTARZA W SEMLINIE

 • Akcja

Już w najbliższą niedzielę 16 kwietnia chcemy wspólnie uporządkować stary cmentarz ewangelicki w Semlinie.  To wspólna, jakże cenna inicjatywa Międzywojewódzkiego Stowarzyszenia Detektorystyczno-Eksploracyjnego  UNIA i naszych Druhów z OSP Semlin z udziałem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Semlin przy wsparciu naszego wójta gminy Zblewo Artura Herolda

21 KWIETNIA - ZEBRANIE WIEJSKIE W PINCZYNIE

 • Zebranie

Uprzejmie informujemy, iż 21 kwietnia w Pinczynie odbędzie się zebranie wiejskie w sprawie wyboru sołtysa i Rady Sołeckiej. Zapraszamy do udziału w spotkaniu. 

OGŁOSZENIE NADLEŚNICTWA KALISKA

opublikowano: 11 kwietnia 2023

 • ogłoszenie
Nadleśnictwo Kaliska jest zainteresowane zakupem lasów i gruntów przeznaczonych do zalesienia.  W szczególności kupimy las lub grunt, który: bezpośrednio przylega do gruntu zarządzanego przez Nadleśnictwo Kaliska, grunt jest przeznaczony do zalesienia, w powszechnej ewidencji gruntów opisany jest jako Ls, RV, RVI, RVIz, reguluje przebieg granicy polno-leśnej.

KIERMASZ WIELKANOCNY W BYTONI - BYŁO PYSZNIE!

opublikowano: 11 kwietnia 2023

 • kiermasz

Tuż przed świętami – w Wielki Piątek – Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bytoni zaprosiły mieszkańców i gości na kiermasz wielkanocny. To już tradycja, a kiermasz jest co roku odwiedzany przez rzesze miłośników smacznej, swojskiej kuchni. Gospodynie przygotowały m.in. przecudne babki, kolorowe mazurki, pyszne ciasta, galaretki, pasztety, bigos i mięsiwo. Był też słynny, bytoński żur, idealny na wielkanocny stół.

ŻYCZYMY PAŃSTWU RADOSNYCH, PIĘKNYCH ŚWIĄT!

opublikowano: 7 kwietnia 2023

 • życzenia

Przed nami - Wielkanoc. Przyjmijcie drodzy Państwo od nas najpiękniejsze, świąteczne życzenia. NIechaj będzie to dla Was dobry i piękny czas, spędzony z bliskimi. Życzymy Wam radosnego świętowania!

RUSZA KOLEJNY, WAŻNY PROJEKT SPOŁECZNY W NASZEJ GMINIE

opublikowano: 7 kwietnia 2023

 • projekt

Mamy dla Was naprawdę dobre wieści. Ruszamy właśnie z kolejnym, bardzo potrzebnym projektem społecznym. Dzisiaj w naszym Urzędzie Gminy w Zblewie wójt Artur Herold spotkał się z Karoliną Mikołajewską Boszka – pełnomocnikiem zarządu fundacji „O Niebo lepiej” oraz Grzegorzem Formelą – kierownikiem GOPS. Podpisano jakże ważną umowę! Czego dotyczy? Projektu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” edycja 2023.

ZOBACZCIE NASZE PIĘKNE WIELKANOCNE RĘKODZIEŁO!

opublikowano: 5 kwietnia 2023

 • rękodzieło

Te przepiękne, wielkanocne ozdoby wykonała społeczność naszego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim. Ależ są wspaniałe i budzą wielki zachwyt! Pomysłowe, kolorowe, oryginalne, starannie wykonane – naprawdę wielkie brawa! A jeśli nie macie jeszcze drodzy Państwo świątecznych dekoracji, skontaktujcie się z naszym ŚDS, bo jeszcze co nieco tych pięknych ozdób zostało i wciąż można je zakupić.

RODZINA ŚDS PRZY WIELKANOCNYM STOLE

opublikowano: 5 kwietnia 2023

 • śds
Wielkanocny klimat, radość ze spotkania i dużo ciepła oraz dobrych emocji… Tak wyglądało dzisiejsze, przedświąteczne spotkanie rodziny naszego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim. Tradycyjne „jajeczko” zgromadziło dziś w GOK Zblewo liczne grono podopiecznych i ich bliskich. Było rodzinnie i serdecznie. Przy wspólnym, wielkanocnym stole zasiedli także Przyjaciele ŚDS – ks. prałat Zenon Górecki...

23 CZERWCA – V AKCJA KRWIODAWSTWA W ZBLEWIE

opublikowano: 5 kwietnia 2023

 • akcja

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami potwierdzamy, że 23 czerwca odbędzie się V Akcja Krwiodawstwa w Zblewie. Krwiobus stanie jak zawsze przy remizie OSP Zblewo w godz.9:00-13:00. Organizatorem akcji jest nasz krwiodawca Krystian Piotrzkowski, który gorąco zachęca do udziału w akcji. „W tym roku pomagamy podwójnie, bo oprócz zbiórki krwi odbędzie się także zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt na Ukrainie, na linii frontu..."

WAŻNA INFORMACJA DLA ROLNIKÓW

opublikowano: 3 kwietnia 2023

 • podr

Uwaga Rolnicy! Uprzejmie informujemy, iż nasz doradca rolniczy PODR - Joanna Walczak  (tel. 797-010-661) - będzie udzielała Państwu pomocy w zakresie sporządzenia wniosku o płatności bezpośrednie na rok 2023.
Najbliższy termin spotkania 5.04.2023 r. (tj. środa) od godz. 8.30 w Urzędzie Gminy w Zblewie.

W PIĄTEK 7 KWIETNIA KRÓTSZE GODZINY PRACY UG ZBLEWO

opublikowano: 3 kwietnia 2023

 • ug

Uprzejmie informujemy, iż w najbliższy piatek tj. 7 kwietnia Urząd Gminy w Zblewie oraz jednostki organizacyjne Gminy Zblewo będą czynne krócej tj. do godz.13:00. Za utrudnienia przepraszamy.

ZAPRASZAMY NA KIERMASZ WIELKANOCNY

opublikowano: 3 kwietnia 2023

 • KIERMASZ

Jak co roku tuż przed świętami Gospodynie z KGW Bytonia organizują kiermasz tradycyjnych potraw wielkanocnych. Kiermasz ten ma już liczne grono sympatyków, którzy wiedzą, że wielkanocne dania od KGW Bytonia są nie tylko pyszne, świeże i swojskie, przygotowane wg tradycyjnych receptur, ale do tego zawsze pięknie wyglądają. 

W BYTONI PNĄ SIĘ MURY DO GÓRY!

opublikowano: 3 kwietnia 2023

 • bytonia

Zaglądamy na plac budowy w Bytoni i mamy dla Państwa świetne wieści. Mury naszej sali gimnastycznej przy bytońskiej szkole są już prawie ukończone, trwają prace przy wykonaniu stropu nad pomieszczeniami towarzyszącymi (tj. siłownia, łazienki, zaplecze szatniowe) oraz przygotowania konstrukcji dachu nad salą gimnastyczną.

PRZEDSZKOLE W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM - PRACE TRWAJĄ. TO BĘDZIE PRAWDZIWA METAMORFOZA!

opublikowano: 3 kwietnia 2023

 • przedszkole

W Kleszczewie Kościerskim realizujemy właśnie ważną i długo oczekiwaną inwestycję. To projekt "„Adaptacja pomieszczeń przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej w Kleszczewie Kościerskim”, na który zdobyliśmy dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego

TO BYŁO WIELKIE ŚWIĘTO TEATRU I MŁODZIEŻY - "SZRANKI TEATRALNE 2023"

opublikowano: 31 marca 2023

 • szranki

To było prawdziwe święto teatru! Dzisiaj w naszym GOK Zblewo na scenie zagościły „Szranki Teatralne” – edycja 2023. Już po raz kolejny uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności aktorskie przed zblewską publicznością, a było na co popatrzeć. To naprawdę wyjątkowe wydarzenie, pełne dobrych emocji, pięknej sztuki, wielu chwil wzruszenia, ale i uśmiechu. Wystąpiła młodzież z trzech szkół: ze Zblewa, z Bytoni i z Borzechowa.

WIOSENNO-ŚWIĄTECZNY KIERMASZ PRZEDSZKOLNY - BYŁO PIĘKNIE!

opublikowano: 31 marca 2023

 • KIERMASZ

W środę 29 marca społeczność przedszkolna ze Zblewa zorganizowała kiermasz wiosenno-świąteczny. Kiermasz zorganizowano w klubiku dziecięcym i przedszkolu „Leśna Przygoda” oraz przed budynkiem przedszkolnym przy ul.Głównej 14. Cieszył się on ogromnym powodzeniem! Stoiska uginały się od świątecznych smakołyków i przepięknych dekoracji. Każdy mógł wybrać coś dla siebie.

PRZEBUDOWA UL.MŁYŃSKIEJ W ZBLEWIE I UL.SEMLIŃSKIEJ W PINCZYNIE - PODPISALIŚMY UMOWĘ Z WYKONAWCĄ

opublikowano: 31 marca 2023

 • UMOWA

Wczoraj tj. 30 marca wójt Gminy Zblewo Artur Herold i Kamil Rozmus - prezes firmy Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. podpisali umowę na wykonanie przebudowy ul.Młyńskiej w Zblewie i ul.Semlińskiej w Pinczynie. I już w kwietniu nastąpi przekazanie placu budowy. Przypominamy o zaplanowanych w przyszłym tygodniu spotkaniach informacyjno-organizacyjnych dotyczących tych dwóch inwestycji.

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA Z MIESZKAŃCAMI WS PLANOWANEJ INWESTYCJI

opublikowano: 30 marca 2023

 • spotkania
Wójt Gminy Zblewo zaprasza na spotkania związane z planowanym rozpoczęciem inwestycji: 3 kwietnia 2023 r. o godzinie 19:00 w WDK w Pinczynie - spotkanie informacyjno-organizacyjne dotyczące przebudowy ulicy Semlińskiej w Pinczynie oraz4 kwietnia 2023 r. o godzinie 19:00 w GOK Zblewo...

SZKOLNA GALA W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM

opublikowano: 29 marca 2023

 • gala

Dnia 28 marca 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim odbył się uroczysty apel z okazji wręczania stypendiów motywacyjnych oraz z okazji pożegnania odchodzącej na emeryturę pani Katarzyny Kulas. Pierwsza część apelu poświęcona była dziewiętnastu uczniom, którzy otrzymali stypendia za wysokie wyniki w nauce w I półroczu roku szkolnego 2022/2023.

"MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" - ZNAMY LAUREATÓW TURNIEJU

opublikowano: 28 marca 2023

 • turniej

We wtorek 28 marca w remizie OSP Zblewo reprezentanci trzech Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Gminy Zblewo (tj. MDP Zblewo, MDP Pinczyn i MDP Semlin) przystąpili do turniejowych zmagań. Konkurs składał się części testowej oraz odpowiedzi ustnej. Turniej rozegrano w 3 kategoriach wiekowych.

WAŻNA INFORMACJA W SPRAWIE WĘGLA DYSTRYBUOWANEGO PRZEZ GMINĘ ZBLEWO

opublikowano: 27 marca 2023

 • węgiel

Jeśli chcieliby Państwo zaopatrzyć się jeszcze w tym sezonie w węgiel, to informujemy, że na składach węgla z którymi gmina Zblewo współpracuje dostępne są jeszcze ostatnie tony. Osoby chętne zapraszamy do kontaktu bezpośredniego z Urzędem Gminy w Zblewie pod nr tel. 58 588 43 81 w. 34.

WIELKANOC TUŻ TUŻ!

opublikowano: 24 marca 2023

 • wielkanoic

Dzisiaj (w piątek 24 marca) w Swarożynie odbył się XXI Regionalny Przegląd Tradycji i Zwyczajów Wielkanocnych. Nasze Koła Gospodyń Wiejskich od lat biorą udział w tym wydarzeniu. W tym roku Gminę Zblewo reprezentowały koła ze Zblewa, Pinczyna oraz Kleszczewa Kościerskiego.

RUSZA KONKURS "PIĘKNA WIEŚ 2023"

opublikowano: 24 marca 2023

 • piekna wieś

Można już zgłaszać wsie do kolejnej edycji konkursu Piękna Wieś Pomorska. Przypomnijmy, iż w minionym roku laureatem etapu gminnego konkursu została wieś Tomaszewo, wyróżniona potem w etapie powiatowym za niepowtarzalny klimat. Kto wygra w tym roku?

SZKOLENIE I EGZAMIN ROLNIKÓW

opublikowano: 24 marca 2023

 • szkolenie

Gmina Zblewo jest dzisiaj – w piątek 24 marca -  gospodarzem ważnego szkolenia dla Rolników. Od samego rana grupa ponad 30  Rolników z gminy Zblewo i gmin ościennych szkoli się w Zblewie w temacie stosowania środków ochrony roślin. Omawiane są wybrane zagadnienia w zakresie przepisów prawnych, ze szczególnym uwzględnieniem zmian tych przepisów. Szkolenie zakończone jest egzaminem i zaświadczeniem, ważnym 5 lat.

KOLEJNE ŚRODKI Z PROGRAMU „SENIOR+” DLA GMINY ZBLEWO

opublikowano: 24 marca 2023

 • senior plus

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej podało wyniki tegorocznej edycji Programu Wieloletniego „Senior+”. Z radością informujemy Państwa, iż wniosek Gminy Zblewo został jednym z liderów tegorocznego naboru (moduł I). Oto szczegóły.

65. URODZINY KGW ZBLEWO

opublikowano: 24 marca 2023

 • jubileusz

W minioną sobotę tj. 18 marca nasze Koło Gospodyń Wiejskich ze Zblewa obchodziło 65-lecie istnienia. To najstarsze, najdłużej – i to nieprzerwanie - działające koło w naszej gminie. Piękne tradycje kultywowane są przez zblewskie koło od pokoleń. Aktywność koła to nie tylko  działalność kulinarna, ale także – artystyczna. PanieI i Panowie z KGW m.in. malują obrazy, piszą wspaniałe książki, zajmują się edukacją regionalną i pięknie reprezentują naszą gminę na forum całego regionu. Przy KGW zawiązała się także grupa teatralna, w dorobku której znalazł się m.in. film „Chata”.

TYDZIEŃ MATEMATYKI W BYTONI

opublikowano: 23 marca 2023

 • bytonia

Dni od 13 do 17 marca upłynęły uczniom bytońskiej szkoły pod hasłem „Tydzień Matematyki”. Do licznego grona warsztatów i konkursów zaliczały się m.in. warsztaty origami, konkursy Król Ułamków oraz Mistrz Sudoku. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Największym zainteresowaniem cieszyły się konkurs Pi-wyrazy (86 uczestników!) oraz Turniej Rummikub.

RUSZA REKRUTACJA DO GMINNYCH PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W GMINIE ZBLEWO NA ROK SZKOLNY 2023/2024

 • Rekrutacja

Rekrutacja do naszego Gminnego Przedszkola w Zblewie na kolejny rok szkolny właśnie się rozpoczęła. Zapraszamy do składania wniosków!

BYŁO PIĘKNIE! WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ ZA NAMI

 • Wernisaz

Ależ to było piękne popołudnie! Dzisiaj ‐ 20 marca - w naszym Gminny Ośrodku Kultury w Zblewie spotkaliśmy się na wernisażu wystawy fotograficznej 6.edycji konkursu "Najlepiej Kociewie czuje się w Zblewie". Konkurs jest organizowany wspólnie przez Wójta Gminy Zblewo, Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE, Nadleśnictwo Kaliska, GOK Zblewo oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Zblewie.

RAZEM DLA EMILII ADAMCZYK! TY TEŻ MOŻESZ POMÓC...

W niedzielę 12 marca o godzinie 15:00 w świetlicy wiejskiej w Semlinie, z inicjatywy OSP Semlin, KGW oraz Sołectwa Semlin odbyła się akcja zbiórki pieniędzy na rzecz naszej mieszkanki Emilii Adamczyk. W trakcie akcji uzbierana została niebagatelna kwota 11 250 złotych. Zbiórka polegała na sprzedaży kiełbasek oraz wyrobów KGW. W akcji tej, wsparcia udzieliła nam m.in. masarnia Herold, piekarnia Kropek, pan Dariusz Bedla, KGW Jezierce oraz Kleszczewo Kościerskie... 

SPOTKANIE Z SOŁTYSAMI

Wczoraj tj. w czwartek 16 marca odbyło się spotkanie wójta z sołtysami z terenu gminy Zblewo. Była to kolejna okazja do rozmowy m.in. na temat bieżących spraw gminy. Wójt - poza życzeniami dla sołtysów z okazji niedawnego Dnia Sołtysa  - podkreślił i przpomniał o ich szczególnej roli w naszym samorządzie. 

ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ

 • Wernisaż

ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ 

Znamy już wyniki VI edycji konkursu fotograficznego pn. "Najlepiej Kociewie czuje się w Zblewie". Zostaje nam teraz zaprosić Państwa na wernisaż tych pięknych prac, który odbędzie się już w najbliższy poniedziałek  20 marca o godz. 16:00 w naszym zblewskim GOK-u. Oprócz podziękowań i wręczenia nagród czeka także muzyczna niespodzianka - a to wszystko przy słodkim poczęstunku. Serdecznie zapraszamy!

 • Wernisaż

SOŁTYSI Z GMINY ZBLEWO - WYRÓŻNIENI

 • Sołtysi

Wielkie brawa i gratulacje dla naszych sołtysów! Miło nam poinformować, iż sołtys sołectwa Karolewo Stanisław Fojut i soltys Kleszczewa Kościerskiego Marian Reszka otrzymali wyróżnienie w konkursie "SOŁTYS ROKU" Powiatu Starogardzkiego. Wyróżnienia wręczono w piątek 10 marca podczas gali powiatowej. A to nie koniec świetnych wieści!

SENIORZY Z PZERiI W ZBLEWIE - OBRADOWALI

 • Seniorzy

W środę 15 marca odbyło się zebranie sprawozdawczo - wyborcze Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Koło w Zblewie. Wsród zaproszonych gości pojawili się Sekretarz Gminy Zblewo Daniel Szpręga, przewodniczący Rejonowego Oddziału PZERiI  Jan Brdak, sołtys Zblewa Arkadiusz Laskiewicz oraz kierownik GOK Aneta Osowska.

MUZYCZNY UPOMINEK NA DZIEŃ KOBIET

 • Dzień
Jak co roku z okazji Dnia Kobiet wójt Artur Herold przygotował dla Pań muzyczny upominek.Tegoroczny koncert w Zblewie (10 marca) przyciągnął prawdziwe tłumy! Bezpłatne bilety rozeszły się blyskawicznie, zorganizowano więc aż dwa koncerty. Na obu sala GOK wypełniona była po brzegi. W tym roku - na zaproszenie wójta - dla Pań zaśpiewały Aneta Falkowska i Magdalena Kijak. Koncert pn. "Osiecka na Dobrą Noc" bardzo się Paniom spodobał. 

UMOWA PODPISANA!

opublikowano 15 marca 2023

 • Umowa

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich podpisał dziś umowę z Arturem Heroldem, wójtem Zblewa, na mocy której gmina otrzyma 4 950 000 zł. Dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2023 samorząd przeznaczy na przebudowę: ul. Młyńskiej w Zblewie oraz ul. Semlińskiej w Pinczynie.

BORZECHOWO - DZIEŃ KOBIET MINĄŁ TU ŚPIEWAJĄCO!

opublikowano: 10 marca 2023

 • dzień kobiet

W środę 8 marca KGW Modraki oraz Pani Sołtys z Radą Sołecką Borzechowa wspólnie zorganizowali piękny koncert z okazji Dnia Kobiet. Ku radości Organizatorów, frekwencja była znakomita, a Mieszkańcy chętnie przyjęli zaproszenie do udziału w tym spotkaniu. Koncert uroczyście otworzył wójt Artur Herold...

DZIEŃ KOBIET W SOŁECTWIE KAROLEWO

opublikowano: 8 marca 2023

Niedziela 4 marca w Piesienicy minęła pod znakiem wielkiego świętowania Dnia Kobiet. Oj, działo się, bo sołtys Stanisław Fojut wraz ze swoją niezawodną Ekipą z Rady Sołeckiej, KGW i OSP -   zaangażowali się całym sercem w przygotowanie tej uroczystości, każdy dał coś od siebie. Była więc scenka kabaretowa, występ zespołu...

WIECZÓR PEŁEN MUZYKI - DLA PAŃ W MIRADOWIE

opublikowano: 8 marca 2023

 • DZIEŃ KOBIET
W sobotni wieczór (4 marca) w Miradowie, sołtys Ryszard Gumiński zorganizował uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Było to - dodajmy - spotkanie niezwykłe, bo wypełnione piękną muzyką. Specjalnie dla Pań, na zaproszenie sołtysa wystąpili muzycy z projektu "Nasze Granie - Przyjaciele i Znajomi". To był wspaniały wieczór! Miłe towarzystwo, dobra muzyka, kwiaty i świetna zabawa... Panie nie kryły zadowolenia.

100 LAT DLA PIĘKNYCH PAŃ! - UROCZYSTOŚĆ W MAŁYM BUKOWCU

opublikowano: 6 marca 2023

 • bukowiec

Miniony weekend w naszej gminie należał do Pań! Rozpoczęliśmy wielkie świętowanie DNIA KOBIET w Gminie Zblewo. A zaczęliśmy w tym roku - w Małym Bukowcu, gdzie z tej właśnie okazji odbyło się uroczyste spotkanie w salce wiejskiej. Zorganizowali je wspólnie sołtys Sławomir Cybulski wraz z Radą Sołecką oraz Panie z KGW. W spotkaniu uczestniczył także Wójt Artur Herold i radny Janusz Czubek, którzy złożyli Paniom piękne życzenia.

DZIEŃ KOBIET W RADZIEJEWIE

opublikowano: 6 marca 2023

 • dzień kobiet

W dniu 3 marca 2023 roku w świetlicy wiejskiej w Radziejewie odbyło się spotkanie z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Frekwencja dopisała znakomicie, na sali pojawiło się prawie 30 Pań. Urząd Gminy reprezentował sekretarz Daniel Szpręga oraz Radny Gminy Andrzej Baran.

BRAWO SOKÓŁ ZBLEWO! GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY!

opublikowano: 6 marca 2023

 • sokół

4 marca w Toruniu odbyły się 32 Halowe Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce Mastera. Dając z siebie absolutne maksimum, nasze Sokoły osiągnęły wspaniałe sukcesy i sportowe wyniki. Kamila Grzonka - została mistrzynią Polski na dystansie 1500m. Startowała także na dystansie 3000 gdzie po zaciętej walce uzyskała 4 lokatę. Ewa Ossowska – prawdziwy deszcz nagród! Na dystansie 1500 m popularna Osa została mistrzynią Polski, na 200 m zdobyła srebro, taki sam medal wpadł na dystansie 60m. Wiesława Klejna to kolejna zawodniczka Sokoła, która pokazała biegowy pazur, co zaowocowało złotem na dystansie 3000 m oraz brązem na 200m.

POMÓŻMY EMILII Z SEMLINA!

opublikowano: 6 marca 2023

 • POMÓŻMY

Drodzy Mieszkańcy, potrzebna jest pomoc dla Emilii Adamczyk – mieszkanki Semlina. Emilia ma 32 lata, jest szczęśliwą żoną Artura i mamą małej Zuzi. Pracowała jako fizjoterapeutka. Zna ją wielu z nas, bo wielu z nas pomogła. Dziś sama potrzebuje pomocy. Niedawno tj.15 lutego źle się poczuła. Trafiła na SOR. A potem z minuty na minutę życie napisało naprawdę tragiczny scenariusz...

INFORMACJA ZAKŁADU KOMUNALNEGO GMINY ZBLEWO - NOWA TARYFA ZA WODĘ I ŚCIEKI

opublikowano: 3 marca 2023

 • TARYFA

Zakład Komunalny Gminy Zblewo informuje, iż Decyzją nr GD.RZT.70.77.12.2022/D.DP Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie” z dnia 17 lutego 2023 r. została zatwierdzona trzyletnia taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków...

DZIĘKUJEMY! ŻYCZYMY WSPANIAŁEJ EMERYTURY!

opublikowano: 3 marca 2023

 • dziękujemy
Pod koniec lutego Barbara Turkiewicz, Alina Marchewicz i Aleksandra Ciba – wieloletnie urzędniczki naszego Urzędu Gminy w Zblewie - zakończyły pracę zawodową i przeszły na zasłużoną emeryturę. Barbara Turkiewicz,  inspektor ds. ewidencji ludności i dowodów osobistych przeszła na emeryturę po 41 latach pracy! Alina Marchewicz,  inspektor ds. windykacji należności zakończyła pracę po 34 latach. A Aeksandra Ciba,  inspektor ds. płac przepracowała w naszym Urzędzie 32 lata.

SKONTRUM! OD 20 MARCA – PRZEZ 3 TYGODNIE - BIBLIOTEKA BĘDZIE NIECZYNNA!

opublikowano: 3 marca 2023

 • skontrum
W dniach od 20 marca (poniedziałek) do dnia 7 kwietnia (piątek) w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Małgorzaty Hillar w Zblewie odbędzie się skontrum (czyli inwentaryzacja książek). Jak wyjaśnia Emilia Bielska, dyrektor naszej biblioteki, prace te (zgodnie z przepisami) są wykonywane co 5 lat. Przepraszamy za utrudnienia i serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników...

DZISIAJ TJ. 1 MARCA - DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

opublikowano: 1 marca 2023

 • dzień
Dzisiaj tj. 1 marca obchodzimy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto jest hołdem składanym żołnierzom antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni, ale walczyli o wolną Polskę.

8 MARCA - KONCERT W BORZECHOWIE. SERDECZNIE ZAPRASZAMY NIE TYLKO PANIE!

opublikowano: 1 marca 2023

 • borzechowo

Piękną niespodziankę z okazji Dnia Kobiet przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich MODRAKI z Borzechowa, które wraz z Panią Sołtys i Radą Sołecką organizuje z tej okazji specjalny koncert. Wystąpi zespół Akord Kociewie, a kto zna młodych muzyków ten wie, że będzie świetna zabawa. Modraki przygotowują też słodki poczęstunek oraz nie kryją, że Goście mogą liczyć też na inne niespodzianki….

GOŚCIE, GOŚCIE...

opublikowano: 27 lutego 2023

 • goście

Cieszymy się, gdy odwiedzają nas inni samorządowcy, przyjaciele i partnerzy naszej Gminy. A takich miłych spotkań jest wiele. W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność gościć m.in. starostę starogardzkiego Kazimierza Chyłę. Pan Starosta odwiedził nasze nowe przedszkole „Leśna Przygoda” oraz muzeum w Zblewie.

ODZNAKI DLA SOŁTYSÓW HONOROWYCH

opublikowano: 27 lutego 2023

 • sołtys

Niedawno odwiedził nas Krzysztof Eggert – Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Starogardzkiego wraz z członkiem Zarządu tego stowarzyszenia – sołtysem Ryszardem Gumińskim.A powodem tych odwiedzin była wdzięczność dla osób, które od lat wspierają działalność stowarzyszenia i noszą tytuł „sołtys honorowy”, przyznany im przez władze Stowarzyszenia.  Tytuł ten nosi sześć osób. Są to: starosta Kazimierz Chyła, Witold Sykutera, Tomasz Rogalski oraz - co szczególnie nas cieszy - mieszkańcy naszej gminy

SOŁECKIE DNI KOBIET - KALENDARZ WYDARZEŃ W NASZYCH SOŁECTWACH

opublikowano: 27 lutego 2023

Przed nami wyjątkowo uroczyste święto - Dzień Kobiet. Z tej okazji w wielu naszych sołectwach organizowane będą okolicznościowe spotkania, koncerty i uroczystości. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Szczegóły wydarzeń - na plakatach poniżej.

24 LUTEGO...

opublikowano: 24 lutego 2023

 • ua
Dzisiaj mija rok od rosyjskiej agresji na Ukrainę. Dlatego dzisiaj w szczególny sposób zarówno my, jak i Ludzie na całym świecie - wszyscy łączymy się z Ukrainkami i Ukraińcami. Całym sercem życzymy Wam Pokoju. By Wasze Rodziny znów były razem. Bezpieczne... Życzymy Wam spokojnego nieba nad Waszą Ojczyzną... Sława Ukrainie!

WÓJT GMINY ZBLEWO ZAPRASZA NA KONCERT Z OKAZJI DNIA KOBIET

opublikowano: 24 lutego 2023

 • osiecka

Przed nami - wyjątkowe i przepiękne święto czyli Dzień Kobiet. Z tej miłej okazji Wójt Artur Herold oraz Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie serdecznie zapraszają na naprawdę wspaniały koncert pn. "OSIECKA NA DOBRĄ NOC" - zapraszamy 10 marca o godz.17:00 i 19:00.

30 METRÓW SZCZĘŚCIA CZYLI DRABINA STRAŻACKA OSP PINCZYN - POWITANA!

opublikowano: 22 lutego 2023

 • drabina

Po dwóch latach starań druhowie z OSP Pinczyn doczekali się tej radosnej chwili – powitania w jednostce 30 metrowej drabiny strażackiej! Zdobyli ją dzięki własnej determinacji i pomocy Mieszkańców. „Środki na zakup drabiny zbieraliśmy ponad 2 lata. Pochodziły one m. in z ekwiwalentu druhów za akcje ratowniczo-gaśnicze, darowizn od ludzi dobrej woli - w głównej mierze mieszkańców Pinczyna i okolic, którzy hojnie wspierali nasze inicjatywy takie jak m.in. festyn strażacki czy kolportaż kalendarzy strażackich..."

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "NAJLEPIEJ KOCIEWIE CZUJE SIĘ W ZBLEWIE". SERDECZNIE GRATULUJEMY!

opublikowano: 21 lutego 2023

 • wyniki

I oto są – długo wyczekiwane wyniki VI edycji konkursu fotograficznego pn. „Najlepiej Kociewie czuje się w Zblewie”. Dziękujemy wszystkim Autorom zdjęć – a trzeba dodać, iż swoje prace zgłosiło w tym roku aż 24 Twórców. Wasze prace są po prostu piękne i wszystkie zasługują na nasz wielki podziw i brawa. Dlatego wszystkim Państwu – gratulujemy!

ŚWIETNA ZABAWA I SZCZYTNY CEL - BAL DLA OSP ZBLEWO

opublikowano: 21 lutego 2023

 • bal
W sobotę 18 lutego w Zblewie odbył się bal kostiumowy, a dochód z organizacji balu miał szczególny cel - został bowiem przeznaczony dla naszej OSP Zblewo. Inicjatorem i organizatorem balu był sołtys Zblewa Arkadiusz Laskiewicz z Małżonką oraz rodzina M.R Kortas i rodzina p. Wików. Wszyscy bawili się doskonale, a dobrej zabawie przyświecał szczytny cel. Dziękujemy!

UWAGA! OSTRZEŻENIE PRZED SILNYM WIATREM!

opublikowano: 17 lutego 2023

 • wiatr

UWAGA! OSTRZEŻENIE PRZED SILNYM WIATREM! ZADBAJ O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO! ZABEZPIECZ SWOJE MIENIE! Przed nami niebezpieczna pogoda. Apelujemy o śledzenie ostrzeżeń pogodowych i ostrożność.

NASZE MORSY ZBLEWO NA XX MIĘDZYNARODOWYM ZLOCIE MORSÓW W MIELNIE

opublikowano: 17 lutego 2023

 • morsy

W miniony weekend działo się! Kociewskie Morsy Zblewo były uczestnikami XX Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie. 18 osobową grupą wzięli udział w jubileuszowym zlocie. Z 8893 osób zarejestrowanych nasza „kociewska” część również dołożyła swoją cegiełkę. A oto relacja naszych Morsów, którym dziękujemy za piękną promocję naszej gminy.

ŚWIATOWY DZIEŃ KOCIEWIA W GMINNYM PRZEDSZKOLU W ZBLEWIE

opublikowano: 15 lutego 2023

Dumni z tego, że jesteśmy Kociewiakami pragnęliśmy w wyjątkowy sposób uczcić święto naszej małej ojczyzny, czyli Światowy Dzień Kociewia. Tego dnia nasze małe przedszkolaki w pięknych kociewskich strojach prezentowały swoje umiejętności recytatorskie w zorganizowanym w przedszkolu Przeglądzie Wierszy Kociewskich "Gadomy po naszamu".

POLREGIO PRZEPRASZA MIESZKAŃCÓW

opublikowano: 17 lutego 2023

 • polregio
POLREGIO S.A. przeprasza naszych Mieszkańców za przepełnione pociągi i niedogodności, które miały miejsce w dniu 23.01.2023 r. na przystanku PKP w Pinczynie.Do niedopuszczalnej sytuacji doszło w dniu 23 stycznia 2023 r. na stacji PKP w Pinczynie, gdzie o godz. 8.38 do pociągu relacji Chojnice – Tczew nie wpuszczono dziewięciu młodych mieszkańców Pinczyna ...

ZAKŁAD KOMUNALNY INFORMUJE - WAŻNE ZMIANY DLA MIESZKAŃCÓW GMINY ZBLEWO

opublikowano: 17 lutego 2023

 • WAZNE

Zakład Komunalny Gminy Zblewo, informuje, iż od 01.03.2023 r zostaną wprowadzone indywidualne rachunki bankowe dla wpłat dokonywanych przez wszystkich odbiorców. Oznacza to, że każda osoba opłacająca fakturę za dostarczoną wodę i odprowadzane ścieki będzie dokonywała wpłaty na własny, indywidualny rachunek bankowy. 

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA KOCIEWIA W BYTONI

opublikowano: 16 lutego 2023

 • bytonia

10 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej im. Edmunda Dywelskiego w Bytoni zorganizowano obchody Światowego Dnia Kociewia. Uczniowie klas IV–VI wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Kociewiu. Ich zadaniem było rozwiązanie testu sprawdzającego wiadomości o specyfice naszego regionu. Uczniowie klas najmłodszych natomiast przygotowali konkursowe prace plastyczne stanowiące ilustrację do bajki pt. „Kurónek i kokoszka”. 

KOGUT DLA WÓJTA I MEDAL Z BRUKWI CZYLI TAK SIĘ BAWILIŚMY NA ŚWIATOWYM DNIU KOCIEWIA!

opublikowano: 14 lutego 2023

 • dzien kociewia

W piątek 10 lutego w Gminie Zblewo – jak i na całym Kociewiu - hucznie i kolorowo świętowaliśmy Światowy Dzień Kociewia. Przez cały dzień – i to od samego rana – pod patronatem wójta Gminy Zblewo świętowano w Borzechowie. KGW „Modraki” z Borzechowa wraz z przyjaciółmi Ranczo Zbyroza wspólnie zorganizowali w miejscowej świetlicy wiejskiej wielkie święto Kociewia. I zaprosili na nie wszystkich Kociewiaków i miłośników Kociewia.

ŚWIATOWY DZIEŃ KOCIEWIA W PINCZYNIE

opublikowano: 13 lutego 2023

 • pinczyn

Za nami kolejny Światowy dzień Kociewia, Szkoła Podstawowa w Pinczynie również przyłączyła się do wspólnych obchodów. Ideą tego dnia było wspólne przeżycie emocji związanych z regionem w którym mieszkamy. My mieszkańcy Pinczyna, który jest częścią Kociewia czynnie włączyliśmy się w uświetnienie tego szczególnego dnia.

UWAGA ROLNICY! ZWROT AKCYZY ZA PALIWA - WNIOSKI DO 28 LUTEGO

opublikowano: 13 lutego 2023

 • ZWROT

Wójt Gminy Zblewo informuje wszystkich producentów rolnych, że od 01 lutego do 28 lutego 2023 roku  można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na rok 2023. Do wniosku należy dołączyć oryginały faktur (...)

"LEŚNA PRZYGODA" - NASZE PRZEDSZKOLE MARZEŃ

opublikowano: 9 lutego 2023

 • przedszkole

W minioną sobotę (4 lutego) wójt Artur Herold zorganizował Dzień Otwarty dla Mieszkańców, by każdy mógł zobaczyć nasze nowe przedszkole „Leśna Przygoda” w Zblewie. Jak podkreśla wójt, bardzo zależało mu, aby w pierwszej kolejności – przed oficjalnym przecięciem wstęgi – podzielić się tą radością właśnie z Mieszkańcami.

POZYSKALIŚMY KOLEJNE DOFINANSOWANIE - PRAWIE 5 MLN ZŁ!

opublikowano: 7 lutego 2023

 • drogi

Wczoraj tj. 6 lutego ogłoszono wyniki naboru Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2023. Miło nam podzielić się z Państwem radosną informacją, iż nasza Gmina Zblewo otrzymała 4 950 000 zł na realizację zadania „Przebudowa ulicy Młyńskiej w Zblewie i ulicy Semlińskiej w Pinczynie”.

"SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE" - KRAJOWY CERTYFIKAT DLA PSP W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM

opublikowano: 7 lutego 2023

 • certyfikat

Wielkie brawa dla szkoły w Kleszczewie Kościerskim, która zdobyła krajowy certyfikat „Szkoła promująca zdrowie”. To wielki sukces, bo krajowe certyfikaty zdobyły tylko 33 szkoły i 14 przedszkoli z całej Polski. Certyfikat odebrała dyrektor szkoły Iwona Wysmułek-Śliwa oraz główny koordynator projektu, wicedyrektor Wioleta Kujach.

KARNAWAŁ W PEŁNI - TAK SIĘ BAWIĄ NASI SENIORZY!

opublikowano: 1 lutego 2023

 • bal

Czas imprez karnawałowych w pełni. Bawią się także nasi wspaniali seniorzy ze Zblewa, którzy zorganizowali niedawno bal karnawałowy w restauracji "Pod Kasztanami". Była miła atmosfera, świetna zabawa, wspaniała muzyka, mile spędzony czas i wiele radości ze spotkania. A już w najbliższą sobotę – 4 lutego – odbędzie się kolejny bal karnawłowy dla seniorów, tym razem w Borzechowie.

„PRACE NA LINII KOLEJOWEJ NR 203 NA ODCINKU TCZEW - CZERSK"

opublikowano: 1 lutego 2023

 • pkp

To przedsięwzięcie w istotny sposób dotyczy także naszych Mieszkańców i naszej Gminy, dlatego uprzejmie informujemy, iż RDOŚ w Gdańsku opublikowała właśnie obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku znak RDOŚ-Gd-WOO.420.21.2021.AT/ŁT.29 z dnia 24.01.2023 r. w sprawie podania do publicznej wiadomości...

FINAŁ WOŚP W GMINIE ZBLEWO - DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ HOJNOŚĆ I WSPANIAŁE SERCA!

opublikowano: 31 stycznia 2023

 • wośp

Tegoroczny finał WOŚP w gminie Zblewo był pełen wydarzeń i atrakcji, a zebrana kwota to prawdziwy rekord. Hojność Mieszkańców robi wrażenie! Jak już pisaliśmy, tegoroczny finał WOŚP rozpoczął się nad jeziorem Niedackim, a po południu wielkie granie przeniosło się do Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie. Przygotowano tam moc atrakcji. Była słodka kawiarenka (ciasta upiekły m.in. Gospodynie z KGW i Mieszkanki gminy), balony, wspaniała loteria, malowanie serduszek i specjalna ścianka foto. Przeprowadzono też liczne licytacje.

FINAŁ WOŚP W GMINIE ZBLEWO - BRAWO MORSY ZBLEWO!

opublikowano: 31 stycznia 2023

 • morsy

W niedzielę 29 stycznia, punktualnie o godz.11.00 nad jeziorem Niedackim w Twardym Dole grupa Morsy Zblewo zainaugurowała 31. finał WOŚP w naszej gminie. A rozpoczęła go wraz z fantastyczną Gminną Orkiestrą Dętą przy OSP Pinczyn, która dała wspaniały, rozgrzewający koncert plenerowy nad brzegiem jeziora. Atmosfera u Morsów była jak zawsze gorąca i radosna.

BAL KARNAWAŁOWY DLA SENIORÓW Z SOŁECTWA BORZECHOWO

opublikowano: 25 stycznia 2023

 • bal
Kolejna, piękna inicjatywa naszego KGW Modraki z Borzechowa. Koło postanowiło bowiem zaprosić Seniorów z sołectwa na bal karnawałowy. Zapraszamy w sobotę 4 lutego od godz.16:00 do świetlicy wiejskiej w Borzechowie.
Wstęp wolny (mile widziany przysłowiowy "grosik" do wspólnego "koszyka"). Mile także widziane elementy stroju karnawałowego! Ilość miejsc ograniczona, dlatego konieczne jest potwierdzenie udziału/rezerwacja miejsca u przewodniczącej Modraków - Elżbiety Piórkowskiej pod nr tel. 508 051 042.

MORSY ZAPRASZAJĄ NA FINAŁ WOŚP DO TWARDEGO DOŁU - NA KAWĘ, KONCERT I MOC ATRAKCJI!

opublikowano: 24 stycznia 2023

 • morsy

Już w najbliższą niedzielę – 29 stycznia - nasze Morsy Zblewo całym sercem zapraszają WSZYSTKICH (nie tylko miłośników morsowania) na wspaniałe przedpołudnie w najpiękniejszym miejscu tej części świata czyli nad brzegiem jeziora Niedackiego w Twardym Dole. START o godz.11:00!

FOTOGRAFUJESZ? WEŹ UDZIAŁ W NASZYM KONKURSIE Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA KOCIEWIA

opublikowano: 24 stycznia 2023

 • dzień

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Kociewia Wójt Gminy Zblewo ogłasza konkurs fotograficzny pn.  „Najlepiej Kociewie czuje się w Zblewie”. To już szósta edycja tego konkursu, który organizujemy wspólnie z Partnerami – Lokalną Organizacją Turystyczną KOCIEWIE oraz Nadleśnictwem Kaliska. W tym roku do tego grona dołączyła także nasza Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar w Zblewie.

WARTO ZAJRZEĆ DO BIP GMINY ZBLEWO

 • BIP

Uprzejmie informujemy, iż opublikowaliśmy dzisiaj w BIP Gminy Zblewo: obwieszczenie o wszczęciu postępowania oraz publicznie dostępny wykaz danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie...

STANISŁAW KROPIDŁOWSKI W REPREZENTACJI POLSKI NA CUKIERNICZYCH MISTRZOSTWACH ŚWIATA

 • Kropek

Już w najbliższy poniedziałek - Cukiernicze Mistrzostwa Świata Juniorów w Rimini, a na nich jako członek reprezentacji Polski - Stanisław Kropidłowski z Kropek Piekarnia Cukiernia 
Jesteśmy przedumni! Gratulujemy i cała Gmina Zblewo mocno trzyma kciuk

ZAPRASZAMY DO ZBLEWA NA 31. FINAŁ WOŚP

opublikowano: 17 stycznia 2023

 • wośp

Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie oraz wolontariusze WOŚP z Pinczyna serdecznie zapraszają na 31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku – 29 stycznia od godz. 15.00 gramy, bo „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” Miejsce finału: Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie.

„USUWANIE FOLII ROLNICZYCH I INNYCH ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ”

opublikowano: 13 stycznia 2023

 • folie

Podobnie jak w 2022 roku, Urząd Gminy w Zblewie planuje złożyć wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. W tym celu niezbędne jest pozyskanie informacji od rolników z naszej gminy, czy są zainteresowani oddaniem tych odpadów (jeśli tak – to w jakiej ilości).

XXIII DEKANALNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W ZBLEWIE

opublikowano: 13 stycznia 2023

 • przegląd

W przeglądzie wzięli udział młodzi wykonawcy z kilku miejscowości i szkół. Ileż było radości – zarówno ze spotkania, jak i ze śpiewania. Nasz przegląd to bowiem nie tylko muzyczna scena, na której możemy podziwiać i oklaskiwać utalentowane muzycznie dzieci i młodzież. To także piękna okazja do wspólnego spotkania, kolędowania i radości  z tego szczególnego, świątecznego czasu.

PONAD 100 ROLNIKÓW WZIĘŁO UDZIAŁ W GMINNYM SZKOLENIU

opublikowano: 12 stycznia 2023

 • rolnicy
Ponad stu rolników z gminy Zblewo wzięło dzisiaj (tj. 12 stycznia) udział w szkoleniu, zorganizowanym przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Starogardzie Gdańskim i Urząd Gminy w Zblewie.Szkolenie gminne pt. "Ekoschematy - wymogi warunkowości oraz zmiany w dopłatach bezpośrednich” zorganizowano w GOK w Zblewie. Było to niezwykle ważne szkolenie, bo w tym roku ARiMR wprowadza nowe zasady dotyczące wniosków obszarowych.

BUDOWA I EKSPLOATACJA FARMY FOTOWOLTAICZNEJ O MOCY DO 8 MW WRAZ Z NIEZBĘDNĄ INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ (OBRĘB ZBLEWO, GM. ZBLEWO)

opublikowano: 11 stycznia 2023

 • farma
W BIP Gminy Zblewo opublikowano publicznie dostępny wykaz danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie dla projektu: "Budowa i eksploatacja farmy fotowoltaicznej o mocy do 8 MW wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, zlokalizowanego w obrębie Zblewo, gm. Zblewo, na obszarze działki ewidencyjnej o numerze 111".

ROZBUDOWA DROGI KRAJOWEJ NR 22 NA ODCINKU ZBLEWO - STAROGARD GDAŃSKI. ODCINEK I: ZBLEWO - SUCUMIN

opublikowano: 11 stycznia 2023

 • bip

W BIP Gminy Zblewo opublikowano Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego w sprawie wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: "Rozbudowa drogi krajowej nr 22 na odcinku Zblewo - Starogard Gdański. Odcinek I: Zblewo - Sucumin".

BRAWO MORSY ZBLEWO!

opublikowano: 9 stycznia 2023

 • morsy

W minioną sobotę 7 stycznia było szaro, buro i mgliście... Ale nie nad jeziorem Niedackim w Twardym Dole! Bo tam, gdzie są nasze Morsy Zblewo - zawsze jest kolorowo, wesoło, ciepło i serdecznie. I aktywnie! I tak też było w niedzielę, bo w samo południe nad jeziorem Niedackim rozegrano doroczny „Bieg Morsa” wokół jeziora. To jedna z najpiękniejszych tras i to o każdej porze roku. A że nasze Morsy Zblewo kochają Twardy Dół, wracają tu zawsze chętnie.

SPORTOWE POWITANIE NOWEGO ROKU W PINCZYNIE

opublikowano: 9 stycznia 2023

 • mecz

1 stycznia w samo południe odbył się w Pinczynie tradycyjny Mecz Noworoczny. Było to już 13-ste spotkanie zawodników i sympatyków piłki nożnej, którzy zebrali się aby rozpocząć nowy rok na sportowo. W meczu wzięło udział aż 27 zawodników, a kibicowały im rodziny, znajomi i sympatycy piłki nożnej.

JASEŁKA, ORSZAKI I WIELKIE KOLĘDOWANIE W ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI W GMINIE ZBLEWO

opublikowano: 9 stycznia 2023

 • orszak

Już tradycyjnie 6 stycznia barwne i rozśpiewane Orszaki Trzech Króli przeszły ulicami Zblewa i Pinczyna. Uroczyście było też w Borzechowie. Ależ to były piękne wydarzenia! W Pinczynie we wspólnym, radosnym świętowaniu wzięło udział liczne grono mieszkańców. Orszak Trzech Króli uświetniony był wspaniałymi Jasełkami Kociewskimi w wykonaniu Kociewskiej Familiji pod kierownictwem Zyty Mikołajewskiej.

PRZEBUDOWA DROGI KRAJOWEJ NR 22

opublikowano: 9 stycznia 2023

 • dk22

Szanowni Państwo, informujemy, iż w BIP Gminy Zblewo opublikowano obwieszczenie o wszczęciu postępowania administracyjnego o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia "Rozbudowa drogi krajowej nr 22 na odcinku Czarna Woda - Zblewo".

„PRACE NA LINII KOLEJOWEJ NR 203 NA ODCINKU TCZEW – CZERSK”

opublikowano: 9 stycznia 2023

 • kolej

Uprzejmie informujemy naszych Mieszkańców, iż w BIP Gminy Zblewo (oraz w serwisie RDOŚ Gdańsk opublikowano zawiadomienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku w postępowaniu w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą: „Prace na linii kolejowej nr 203 na odcinku Tczew – Czersk” w ramach Projektu „Prace przygotowawcze dla wybranych projektów – w sieci TEN-T” . Zmianie ulega lokalizacja przedsięwzięcia.

SPRZEDAŻ WĘGLA PRZEZ GMINĘ ZBLEWO - WAŻNA INFORMACJA!

opublikowano: 5 stycznia 2023

 • wegiel

Drodzy Państwo, kontynuujemy sprzedaż węgla dla Mieszkańców. W związku z tym zapraszamy do kontaktu z nami osoby, które złożyły wniosek na zakup węgla (na rok 2022, jak i na 2023) i jeszcze nie zrealizowały tego zakupu. Jak sprawdzić, czy można już zrealizować swój wniosek? Wystarczy do nas zadzwonić...

WYRÓŻNIENIE DLA PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY ZBLEWO LESZKA BURCZYKA

opublikowano: 4 stycznia 2023

 • rada

Wracamy jeszcze do starego roku, bo zakończył się on pięknie i wyjątkowo – jubileuszem XV-lecia działalności Forum Przewodniczących Rad Gmin i Powiatów Województwa Pomorskiego. Jedną z osób  aktywnie działających w Forum jest od lat przewodniczący naszej Rady Gminy – Leszek Burczyk. Podczas jubileuszowej gali spotkała Go miła niespodzianka. 

BUDŻET NA 2023 - UCHWALONY. JAKIE INWESTYCJE W NOWYM ROKU?

opublikowano: 5 stycznia 2023

 • sesja

Sesja budżetowa odbyła się w czwartek 29 grudnia. Nowo uchwalony budżet Gminy Zblewo opiewa na starcie na ponad 73 mln zł dochodów. Jakie plany inwestycyjne na ten rok ma gmina? Wyjaśnia to wójt Artur Herold. „Nasz budżet - jak co roku - jest ruchomy, z pewnością zmieni się w kolejnych miesiącach. Zakładam wzrost dochodów, a co za tym idzie – zwiększy się także zakres inwestycyjny. W budżecie na chwilę obecną ponad 17 mln przeznaczonych jest na inwestycje. Przypomnę, iż ponad 20 mln pozyskaliśmy z Polskiego Ładu...

OGŁOSZENIE PROJEKTU UCHWAŁY RADY GMINY ZBLEWO (WYKAZ KĄPIELISK)

opublikowano: 4 stycznia 2023

 • jeziornik

Na podstawie art. 37 ust. 10 i 11 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne  (Dz. U. z 2022 r. poz. 2625 ze zm.), Wójt Gminy Zblewo podaje do publicznej wiadomości projekt uchwały Rady Gminy w Zblewie w sprawie określenia wykazu kąpielisk na terenie gminy Zblewo w 2024 r. oraz ustalenia sezonu kąpielowego.

WAŻNE SZKOLENIE DLA ROLNIKÓW

opublikowano: 2 stycznia 2023

 • szkolenie
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w w Starogardzie Gdańskim zaprasza na szkolenie gminne pt. "Ekoschematy - wymogi warunkowości oraz zmiany w dopłatach bezpośrednich”. Szkolenie odbędzie się w dniu 12 stycznia 2023 r. o godz. 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie. W roku 2023 ARiMR wprowadza nowe zasady dotyczące wniosków obszarowych. Dlatego, ze względu na ważność omawianych podczas szkolenia spraw, warto wziąć w nim udział. Serdecznie zapraszamy!

ORSZAK TRZECH KRÓLI I JASEŁKA KOCIEWSKIE W PINCZYNIE

opublikowano: 2 stycznia 2023

 • orszak

Ależ to będzie piękne wydarzenie! Już w piątek 6 stycznia w Pinczynie – Orszak Trzech Króli uświetniony wspaniałymi Jasełkami Kociewskimi w wykonaniu naszej Kociewskiej Familiji pod kierownictwem Zyty Mikołajewskiej. Jasełka odbędą się po Mszy św. o godz.10:30. Gorąco zapraszamy! Kolędujmy razem!

ZAPRASZAMY DO BORZECHOWA NA KONCERT NOWOROCZNY

opublikowano: 2 stycznia 2023

 • koncert

Sołtys Borzechowa Renata Klimowicz i borzechowskie Koło Gospodyń Wiejskich Modraki serdecznie zapraszają na drugi, borzechowski Koncert Noworoczny. Pierwszy zorganizowano rok temu i okazał się wielkim sukcesem. Stąd decyzja o tym, by koncerty te stały się wydarzeniem cyklicznym. Wystąpi zespół Akord Kociewie – młodzi artyści z naszego regionu. 

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne