Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

KTO ZDOBYŁ WĘDKARSKI PUCHAR WÓJTA?

opublikowano: 30 czerwca 2020

 • opis: wędkarze

W niedzielny ranek (28 czerwca) nad jeziorem Wielkim w Strudze miłośnicy wędkowania spotkali się na pierwszych po „odmrożeniu” codzienności zawodach wędkarskich. Do kogo trafił Puchar Wójta Gminy Zblewo? Zawody zorganizował zarząd koła nr 64 Polskiego Związku Wędkarskiego w Pinczynie i Wójt Gminy Zblewo Artur Herold, który dla „króla wędkowania” przygotował okazały puchar.  W niedzielnych rozgrywkach startowało 26 zawodników, w tym jedna zawodniczka! Pogoda podczas wędkowania dopisała, a ryby „brały” i to jak! Przede wszystkim - leszcze, płotki i liny. A komu poszło najlepiej?

„Bitwa o wozy” – MSWiA SFINANSUJE WOZY STRAŻACKIE DLA GMIN O NAJWYŻSZEJ FREKWENCJI WYBORCZEJ

opublikowano: 26 czerwca 2020

 • opis: bitwa

Czy wiedzą Państwo o najnowszej, profrekwencyjnej inicjatywie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji? – W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki – powiedział wiceminister Maciej Wąsik. 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA. Jest się o co bić!

28 CZERWCA - WYBORY PREZYDENCKIE

opublikowano: 26 czerwca 2020

 • opis: wybory

Już w najbliższą niedzielę  tj. 28 czerwca – wybory prezydenckie. Głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie od godz. 7.00 do godz. 21.00. Przypominamy adresy Obwodowych Komisji Wyborczych w Gminie Zblewo, w których będziemy mogli oddać swój głos.

ABSOLUTORIUM - JEDNOGŁOŚNIE!

opublikowano: 26 czerwca 2020

 • opis: sesja

Na ostatniej, przedwakacyjnej sesji (25 czerwca) radni Rady Gminy Zblewo uchwalili absolutorium dla wójta Gminy Zblewo. I byli w tym jednomyślni!  Głosowanie nad absolutorium poprzedziło przedstawienie licznych sprawozdań, opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej i wniosków oraz najważniejszego dokumentu, który stanowi podsumowanie dokonań 2019 roku czyli „Raportu o stanie gminy”. Składając go, wójt Artur Herold podkreślił, iż miniony rok był dla Gminy Zblewo szczególny...

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS... - PANI GABRYSIA PRZECHODZI NA EMERYTURĘ

opublikowano: 26 czerwca 2020

 • PANI GABRYSIA

Wraz z zakończeniem tego roku szkolnego, Gabriela Prengel – nauczycielka PSP w Zblewie, po 36 latach pracy przechodzi na emeryturę. Z tej okazji koleżanki i koledzy zgotowali dla Niej specjalną niespodziankę. Wczoraj (25 czerwca), tuż przed rozpoczęciem ostatniej w tym roku Rady Pedagogicznej, na hali widowiskowo-sportowej w Zblewie, z zachowaniem odległości i środków ostrożności, zebrali się nauczyciele i pracownicy szkoły w Zblewie, by choć w symboliczny sposób pożegnać odchodzącą na emeryturę panią Gabrysię.

"PIĘKNA WIEŚ 2020". KTO ZWYCIĘŻYŁ W TYM ROKU?

opublikowano: 26 czerwca 2020

 • piękna wieś

Znamy już tegorocznego laureata gminnego etapu konkursu „Piękna Wieś 2020”. Zwycięzcą zostało Borzechowo.  Sołtys Borzechowa Renata Klimowicz oraz radny Janusz Czubek nie kryją radości, bo jak mówią, społeczność Borzechowa jest bardzo zaangażowana w sprawy swojej Małej Ojczyzny. I widać to „gołym okiem”. Wieś jest nowoczesna i zadbana, przyjazna mieszkańcom i turystom, a aktywność mieszkańców jest najpiękniejszą wizytówką tej miejscowości.

„OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA" - NIEZWYKŁE KARTKI Z HISTORIĄ PINCZYNA ZROBIONE PRZEZ DZIECI

opublikowano: 25 czerwca 2020

 • opis: kartka

Kreatywność i pamięć o przodkach mimo wszystko... - czyli zdalny konkurs w ramach obchodów 50-lecia istnienia budynku szkoły w Pinczynie. Tematem konkursu była kartka o Pinczynie i księdzu S.Hoffmannie. Na konkurs wpłynęły prace, które zachwyciły nie tylko jury, ale z pewnością urzekną również Państwa...

#SUPERKODERZY Z BORZECHOWA!

opublikowano: 25 czerwca 2020

 • opis: koderzy

Z dumą ogłaszamy, że Publiczna Szkoła Podstawowa im. O. Flawiana Słomińskiego w Borzechowie dostała się do programu #SuperKoderzy! Dzięki temu zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w darmowych warsztatach programowania, które będą odbywać się pod hasłem “Wakacje z Gigantami”. “ Program startuje już 7 lipca, a link do zapisów - tutaj...

MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ!

opublikowano: 25 czerwca 2020

 • opis: karol

Adam Korol to legenda polskiego wioślarstwa, gdańszczanin, 4-krotny mistrz świata, mistrz olimpijski, mistrz Europy. Radosław Piątek ma 12 lat, jest uczniem Publicznej Szkoły Podstawowej w Zblewie, wygrał konkurs literacki "Moja ulubiona dyscyplina sportu i wybrany idol sportowy". W nagrodę Radek spotkał się ze swoim idolem.

KOMUNIKAT ZAKŁADU KOMUNALNEGO: BĘDĄ KONTROLE!

opublikowano: 25 czerwca 2020

 • opis: ZK

W związku z odprowadzaniem deszczówki przez mieszkańców Gminy Zblewo do kanalizacji sanitarnej Zakład Komunalny Gminy Zblewo informuje, iż w lipcu i w sierpniu 2020 r. zostaną przeprowadzone kontrole mające na celu wykrycie nielegalnych podłączeń. Za nieprzestrzeganie  art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, grozi kara grzywny do 10 000 zł.

KONDOLENCJE

opublikowano: 22 czerwca 2020

Panu Marcinowi Peek, Radnemu Rady Gminy Zblewo, wyrazy głębokiego współczucia i żalu z powodu śmierci Mamy oraz słowa wsparcia i otuchy w tych trudnych chwilach składają Przewodniczący Rady Gminy Zblewo Leszek Burczyk  i Wójt Gminy Zblewo Artur Herold.

WĘDKARZE ZAPRASZAJĄ NA PIERWSZE W TYM SEZONIE ZAWODY!

opublikowano: 22 czerwca 2020

 • opis: zawody

Koło Polskiego Związku Wędkarskiego 64 Pinczyn informuje, iż w najbliższą niedzielę tj.  28.06.2020 r. od godziny 6.00 do 14.00 organizowane są zawody Gruntowe o Puchar Wójta Gminy Zblewo na jeziorze  Wielkim w miejscowości Struga. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych! Jednocześnie uprzejmie prosimy, aby nie zajmować stanowisk ani infrastruktury wokół jeziora. Za utrudnienia przepraszamy.

DĄB WÓJTÓW NA 30-LECIE SAMORZĄDNOŚCI

opublikowano: 22 czerwca 2020

 • opis: dąb

Z okazji rocznicy odrodzenia samorządności w Polsce, wójt Artur Herold zaprosił na spotkanie wszystkich wójtów Gminy Zblewo ostatniego 30-lecia.  To wyraz szacunku i uznania dla dokonań poprzedników, bo jak zaznaczał podczas uroczystości wójt Artur Herold, sukces i rozwój Zblewa jest wspólną zasługą wszystkich kadencji samorządowców. Zaproszenie wójta przyjęli: Jan Jasiński – wójt II kadencji, Andrzej Gajewski – wójt II i IV kadencji oraz Krzysztof Trawicki, który był wójtem trzy kadencje, tj. w latach 1998-2002, 2006-2010, 2010-2014. W spotkaniu wzięła także udział Hanna Puttkammer, skarbnik Gminy Zblewo od 22 lat oraz Leszek Burczyk, Przewodniczący Rady Gminy Zblewo ostatnich dwóch kadencji.

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE DLA POWIATU STAROGARDZKIEGO: BURZE/2

opublikowano: 19 czerwca 2020

 • opis: alert

Dzisiaj tj. w piątek 19 czerwca czeka nas niebezpieczna pogoda. IMGW wydał dla naszego regionu ostrzeżenie przed silnymi burzami *2 stopnia. Apelujemy o zachowanie ostrożności i śledzenie bieżących komunikatów i ostrzeżeń meteo.

I BIEG RUNNERS AGAINST COVID: NASZA „ZŁOTA KAMILA” - NAJLEPSZA!

opublikowano: 19 czerwca 2020

 • opis: bieg

Nasi sportowcy tęsknią za zawodami tym bardziej, iż w maju w Twardym Dole miał odbyć się II Bieg o Puchar Wójta Gminy Zblewo. W tym roku impreza była organizowana w ramach biegowego Grand Prix Borów Tucholskich. Niestety, pandemia pokrzyżowała te plany, ale w żaden sposób nie osłabiła sportowego ducha w naszych lekkoatletach! Wręcz przeciwnie. Nasza „złota Kamila” czyli wielokrotna zwyciężczyni wielu biegowych imprez – Kamila Grzonka z Sekcji Lekkoatletycznej KS Sokół Zblewo - była najszybsza wśród kobiet w pierwszym biegu z cyklu 1. Biegowego Wirtualnego Grand Prix Polski #RunnersAgainstCovid.

PODWÓJNE DIAMENTOWE GODY

opublikowano: 17 czerwca 2020

 • diamentowe gody

W mijającym tygodniu świętowaliśmy dwa, wyjątkowe Jubileusze naszych Mieszkańców. Diamentowe Gody obchodzili bowiem państwo Maria i Tadeusz Libera ze Zblewa i państwo Jadwiga i Franciszek Kowalscy z Pinczyna. Jubilaci zachowali zdrowie i są pełni uśmiechu. W otoczeniu rodziny – dzieci, wnuków, prawnuków, cieszą się z pięknego jubileuszu.

INFORMACJA ZAKŁADU KOMUNALNEGO

opublikowano: 17 czerwca 2020

 • opis: ZK

Zakład Komunalny Gminy Zblewo przypomina, że w związku ze znoszeniem obostrzeń związanych z COVID-19 kasa Zakładu Komunalnego Gminy Zblewo jest ponownie czynna. Wpłat należy dokonywać z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego (tj. dezynfekcja rąk, dystans, maseczka) i ograniczeniem ilości osób przy okienku kasowym. Przypominamy również, że został także wznowiony odczyt wodomierzy przez inkasenta.

PRZETARG NA SPRZEDAŻ SAMOCHODU SPECJALNEGO - ŻUK A-15B

opublikowano: 17 czerwca 2020

 • opis: żuk

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą sprzedaży niezwykłego samochodu. To strażacki samochód specjalny ŻUK, użytkowany dotąd przez OSP Bytonia. Cena wywoławcza to 5 tysięcy netto. Oferty należy składać do 29 czerwca. Szczegóły przetargu – BIP Gminy Zblewo (link). Zapraszamy!

RUSZYŁ NABÓR NA RACHMISTRZA SPISOWEGO. ZGŁOŚ SIĘ!

opublikowano: 17 czerwca 2020

 • opis: NABÓR

Nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych odbywa się w okresie od 15 czerwca 2020 r. do 8 lipca 2020 r.  Kandydaci na rachmistrzów terenowych zgłaszają się do urzędu gminy, gdzie podają swoje imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu oraz informacje, o których mowa w art. 20 ust. 1 ustawy PSR 2020. Zapraszamy do zapoznania się z procedurą naboru.

NOWE GODZINY PRACY POCZTY W ZBLEWIE

opublikowano: 15 czerwca 2020

 • opis: poczta

Filia Urzędu Pocztowego Starogard Gdański 1 w Zblewie od dnia 15 czerwca (tj. poniedziałek) zmienia godziny pracy. Poczta w Zblewie będzie od dzisiaj czynna w godzinach: poniedziałek:  godz. 12:45 – 20:00; wtorek – piątek: godz. 10:00 – 17:00. Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług!

METEOR PINCZYN POGRĄŻONY W ŻAŁOBIE...

opublikowano: 15 czerwca 2020

 • opis: meteor

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ś.P. Marcina Smukała, wieloletniego zawodnika drużyny, działacza, społecznika, kolegi z boiska. Wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere kondolencje Rodzinie i bliskim składa cała społeczność Klubu Sportowego Meteor Pinczyn.

TERMINY PONOWNEGO OTWARCIA HALI I SIŁOWNI

opublikowano: 15 czerwca 2020

 • opis: siłownia

Kierując się troską o jak najpełniejsze zapewnienie bezpieczeństwa naszym Mieszkańcom, hala widowiskowo-sportowa w Zblewie zostanie otwarta od 22 czerwca. Nie jest możliwe wcześniejsze otwarcie hali w związku z trwającymi egzaminami. Z kolei siłownia w Zblewie zostanie otwarta od 1 lipca. Takie jest wstępne założenie, jednak ze względu na rosnącą ostatnio liczbę zakażeń i szybko zmieniającą się sytuację epidemiczną, data ta może ulec zmianie, o czym niezwłocznie poinformujemy w serwisie gminnym zblewo.pl.

PRZEDSZKOLA GMINNE POZOSTANĄ ZAMKNIĘTE DO 30 CZERWCA

opublikowano: 8 czerwca 2020

 • opis: przedszkola

Przedszkola gminne i oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych na terenie gminy Zblewo pozostaną zamknięte do 30 czerwca. Taką decyzję podjęli wspólnie Wójt Gminy Zblewo i dyrektorzy przedszkoli oraz szkół, kierując się przekonaniem, iż zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze, a pandemia COVID-19 stanowi istotne zagrożenia dla zdrowia i życia najmłodszych członków naszej społeczności.

WAŻNY KOMUNIKAT ZAKŁADU KOMUNALNEGO WS. JAKOŚCI WODY

opublikowano: 5 czerwca 2020

 • opis: woda

Zakład Komunalny Gminy Zblewo informuje, iż decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Starogardzie Gdańskim z dnia 25 maja  2020 roku, woda z urządzenia wodociągowego Jezierce, zaopatrującego miejscowości – Jezierce, Tomaszewo, Kleszczewo Kościerskie, Semlin oraz  Semlinek jest warunkowo przydatna do spożycia przez ludzi.

LAURA CHCE ZOSTAĆ KSIĘŻNICZKĄ, A JANEK - ROLNIKIEM... ZOBACZ MARZENIA NASZYCH DZIECI!

opublikowano: 3 czerwca 2020

 • mam marzenie

W tym roku Dzień Dziecka w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie wyglądał inaczej niż zwykle, kiedy to z okazji święta mieliśmy dużo atrakcji i na dzieci czekało wiele przygód. Nie oznacza to jednak, że nie był to równie wspaniały dzień. Postanowiliśmy zapytać naszych przedszkolaków, jakie są ich marzenia te małe i te duże.  Oto niektóre z nich…

UL. DWORCOWA W BYTONI – JESZCZE PIĘKNIEJSZA!

opublikowano: 3 czerwca 2020

 • opis: ok

Kiedy oddawano do użytku ul. Dworcową w Bytoni, wójt Artur Herold zapowiedział, że zadba tu także o aranżację zieleni. I słowa dotrzymał. Na ul. Dworcowej zagospodarowany został nasyp, na którym wykonano nasadzenia roślin wieloletnich. Pięknie uzupełnia się to z zadbanymi posesjami i kolorowymi ogrodami Mieszkańców, a ulica Dworcowa stała się nie tylko bezpieczna i wygodna dla użytkowników drogi, ale także – naprawdę pięknie się prezentuje.

UMOWA NA MODERNIZACJĘ OCZYSZCZALNI – PODPISANA!

opublikowano: 2 czerwca 2020

 • opis: umowa

W czwartek (28 maja) Wójt Gminy Zblewo Artur Herold podpisał z Wykonawcami umowę na modernizację oczyszczalni w Zblewie. Obejmuje ona przebudowę i modernizację obiektów oczyszczalni, rozbudowę i przebudowę budynku socjalnego z pochylnią dla osób niepełnosprawnych, modernizację budynków technicznych (w tym: budynku technicznego krat, stacji dozowania chemikaliów PIX i PAX, stacji odwadniania osadu i punktu zlewczego), budowę oświetlenia oraz instalację monitoringu.

KOLEJNA DROGA W GMINIE ZBLEWO ODDANA DO UŻYTKU

opublikowano: 2 czerwca 2020

 • opis: semlin

Droga Pinczyn-Semlin jest już gotowa! Kilka dni temu miał miejsce odbiór końcowy tej ważnej i bardzo wyczekiwanej inwestycji. Prace trwały od jesieni 2019 r. I w końcu jest – finał inwestycji!  „Nowa” droga w niczym nie przypomina tej, która jeszcze niedawno musieli jeździć Mieszkańcy. Jest szeroka, bezpieczna, zamknięta po obu stronach krawężnikami, a przede wszystkim – jest wykonana z wysokiej jakości asfaltu. Jednym słowem: całkowicie zmodernizowana i to całym, 3 kilometrowym odcinku.

DZIEŃ DZIECKA – ZAPRASZAMY DO ZABAWY ON LINE!

opublikowano: 28 maja 2020

 • dzień dziecka

Co roku w Dniu Dziecka na naszych najmłodszych Mieszkańców czekały niespodzianki i wspaniała zabawa na festynie organizowanym przez nasz Gminny Ośrodek Kultury. W tym roku, w związku z zagrożeniem koronawirusem, zrezygnowano z organizacji festynu. Ale nie znaczy to, że zapomnieliśmy o naszych Milusińskich! Nic z tych rzeczy! W Dniu Dziecka zapraszamy na profil GOK Zblewo na facebooku, gdzie będziemy LIVE bawić się i świętować Dzień Dziecka!

OD 1 CZERWCA CZYNNE ŚWIETLICE, OD 15 CZERWCA – HALA

opublikowano: 28 maja 2020

 • opis: hala

Uprzejmie informujemy, iż od 1 czerwca (tj. najbliższy poniedziałek) ponownie otwieramy świetlice wiejskie na terenie gminy Zblewo. W sprawach wynajmu świetlic oraz zasad ich użytkowania zapraszamy do kontaktu z sołtysami. Kierując się troską o jak najpełniejsze zapewnienie bezpieczeństwa naszym Mieszkańcom, hala widowiskowo-sportowa w Zblewie zostanie otwarta od 15 czerwca (tj. za ok. 2 tygodnie).

30 LAT SAMORZĄDNOŚCI: GMINA ZBLEWO MA SZCZĘŚCIE DO LUDZI...

opublikowano: 27 maja 2020

 • opis: 30lat

„Osiągnięcia ostatnich 30 lat to dorobek kilku pokoleń samorządowców. Jestem przekonany, że dobrze kontynuujemy pracę, rozpoczętą przez naszych poprzedników. Głęboko doceniam działania wójtów i radnych zarówno z poprzednich, jak i z obecnej kadencji. Każdy z nich swoją aktywnością przyczynił się do tego, że dziś Zblewo to gmina sukcesu i rozwoju..." - mówi wójt Artur Herold w dniu 30-lecia samorządności.

#WSPIERAJNASZYCH: "PRACOWNIA FRYZJERSKO KOSMETYCZNA" ZAPRASZA!

opublikowano: 27 maja 2020

 • opis: wspieraj

Od niedawna ponownie czynne są zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Zgodnie z nasza zapowiedzią z marca, zachęcamy wszystkie punkty usługowe do przedstawienia swojej oferty dla Mieszkańców w naszym serwisie. W ramach akcji #wspierajnaszych chcemy promować nasze lokalne firmy. Zapraszamy do przesyłania ofert na adres promocja@zblewo.pl. Dziś  przedstawiamy ofertę, którą specjalnie dla Państwa przygotowała "Pracownia Fryzjersko Kosmetyczna" ze Zblewa (Szosa Borzechowska 1B – centrum handlowe Zblewo). Pracownia czynna jest: poniedziałek - piątek 11.00 - 20.00, sobota 10.00 - 16.00.

FESTYNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA W JEZIERCACH I W PIESIENICY NIE ODBĘDĄ SIĘ

opublikowano: 27 maja 2020

 • dzien dziecka

Sołtys sołectwa Jezierce uprzejmie informuje, iż w tym roku nie odbędzie się coroczny piknik z okazji Dnia Dziecka. Powodem odwołania spotkania jest trwające zagrożenie epidemiczne. Podobną decyzję o odwołaniu festynu z okazji Dnia Dziecka podjęło sołectwo Karolewo. Bezpieczeństwo i zdrowie dzieci oraz ich rodzin jest najważniejsze!

TO JUŻ DZISIAJ! KONCERT ŻYCZEŃ O Z OKAZJI DNIA MATKI

opublikowano: 26 maja 2020

 • opis: KONCERT

Kochani, to już dzisiaj o godz. 18.00 nadamy specjalny i wyjątkowy Koncert z okazji Dnia Matki, przygotowany przez nasz Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie. Serdecznie zapraszamy! Emisja na kanale Gminnego Ośrodka Kultury na facebooku (link – tutaj). Przypomnijmy, iż koncert z udziałem Eweliny Rytelewskiej adresowany jest do Mam z naszej gminy… Będzie mnóstwo pięknych życzeń prosto od serca i wspaniałej muzyki w jeszcze wspanialszym wykonaniu. Bądźcie z nami! Emocji i wzruszeń nie zabraknie...

BUKIETY DLA NASZYCH MAM!

opublikowano: 26 maja 2020

 • opis: bukiety

kiedy nadchodzi 26 maja – Dzień Matki, każde dziecko pamięta, by uczcić go w szczególny sposób. Uczniowie klasy IIa i IIIb postanowili w ramach edukacji plastycznej wykonać bukiety dla swoich kochanych mam. Bukiety są przepiękne! Widać w nich nie tylko kwiaty, ale ogrom miłości i serca, jakie dzieci włożyły w ich wykonanie.  Niech te bukiety będą symbolicznym podziękowaniem dla wszystkich mam od wszystkich ”szkolnych” dzieci z Pinczyna...

Z DAREM SERCA... - JUBILEUSZ KAPŁAŃSTWA

opublikowano: 26 maja 2020

 • opis: jubileusz

24 maja 2020 roku w naszej parafii odbyła się niecodzienna uroczystość. Tego dnia ksiądz Zenon Górecki, proboszcz zblewski, obchodził Perłowy Jubileusz kapłaństwa. Trzydzieści pięć lat temu święcenia kapłańskie księdza Zenona odbyły się w dzień wyjątkowy, w Dzień Matki.

JAK FUNKCJONUJE URZĄD GMINY?

opublikowano: 25 maja 2020

 • opis: ug

Szanowni Państwo, w całej Polsce trwa „odmrażanie” urzędów i instytucji. W naszej gminie przez cały czas stanu epidemicznego, mimo trudności i wprowadzonych ograniczeń, Urząd Gminy w Zblewie realizował swoje zadania w pełnym zakresie. Dzisiaj tj. 25 maja Wójt Gminy Zblewo wydał kolejne zarządzenie regulujące pracę w Urzędzie Gminy, w związku z trwającym zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19.

GRILLOWY WEEKEND W DWORKU TUCHOLSKIM

opublikowano: 21 maja 2020

 • opis: dworek

Dworek Tucholski w Zblewie to miejsce idealne na udany wypoczynek i dlatego bardzo lubiane przez wszystkich Gości! Z pewnością zainteresuje więc Państwa specjalna oferta Dworku na rozpoczęcie sezonu. Dworek zaprasza bowiem na wyjątkowy, pełen atrakcji GRILLOWY WEEKEND! I to w kilku opcjach…

KONKURS GOKU ROZSTRZYGNIĘTY! ZOBACZ NAJPIĘKNIEJSZE PORTRETY JANA PAWŁA II

opublikowano: 21 maja 2020

 • opis: gok

Znamy już zwycięzców konkursu plastycznego na portret Jana Pawła II. Był to konkurs zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie z okazji 100. urodzin Jana Pawła II – Honorowego Obywatela Gminy Zblewo. Cieszymy się, że zainteresowanie naszych Mieszkańców było tak duże, o czym świadczy nie tylko ilość, ale także ogromna kreatywność uczestników konkursu. Wszystkim, którzy nadesłali swoje prace serdecznie dziękujemy i gratulujemy! A teraz wyniki… Przypomnijmy, iż konkurs był rozstrzygany w kilku kategoriach wiekowych.

PIĘKNA WIEŚ 2020 - ZMIANA REGULAMINU I PRZEDŁUŻENIE TERMINU

opublikowano: 21 maja 2020

 • piękna wieś

Zarząd Województwa Pomorskiego podjął uchwałę o zmianie uchwały w sprawie organizacji Konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2020” w związku z rozprzestrzenieniem się choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2 zwanej „COVID-19”. Jakie zmiany wprowadzono? Przede wszystkim wydłużony został termin organizacji etapu gminnego i powiatowego konkursu (kolejno do 30 czerwca i 31 lipca).

 

„DYCHT KOCIEWIE” Z WIZYTĄ U PANA ZBYSZKA

opublikowano: 20 maja 2020

 • dycht kociewie

Czy oglądali Państwo wczorajszy odcinek naszego regionalnego programu o Kociewiu – „Dycht Kociewie” w TVP Gdańsk? Jeśli nie, gorąco zachęcamy, by go obejrzeć! Gościem audycji był bowiem doskonale u nas wszystkim znany nauczyciel i radny Zbigniew Bahr, który opowiada  nie tylko o swojej telewizyjnej przygodzie, ale także o nauczycielskim powołaniu i rodzinnych tradycjach.

URODZINOWE TORTY DLA JANA PAWŁA II

opublikowano: 20 maja 2020

 • opis: jp2

Świetną, urodzinową akcję dla Jana Pawła II zorganizowano w szkole w Pinczynie. Uczniowie – zachęceni przez nauczycielkę Annę Polc - przygotowali dla Papieża torty urodzinowe. Niektórzy, z zaangażowaniem pewnie całej rodziny, upiekli prawdziwe, pyszne ciasta! Niemniej zaangażowania wykazali ci, którzy przygotowali „plastyczne” torty, wykonując je z innych materiałów i pamiętając m.in. o papieskich kolorach czy budując wielopiętrowe konstrukcje, jakby chcieli uhonorować wielkość Jana Pawła II.

PAPIESKIE URODZINY NAD WDĄ

opublikowano: 20 maja 2020

 • opis: jp2

W Borzechowie 100. urodziny Jana Pawła II świętowano nie tylko w kościele, ale także na łonie przyrody – na polanie nad rzeką Wdą. To szczególne miejsce, bowiem właśnie tu przed laty (a dokładnie 20 lipca 1956 roku)  odpoczywał podczas wyprawy kajakowej Karol Wojtyła. Dziś stoi w tym miejscu pamiątkowy kamień, posadowiony z okazji kanonizacji Jana Pawła II w 2014 roku.

ZAPALILIŚMY 100 ZNICZY NA 100. URODZINY JANA PAWŁA II

opublikowano: 19 maja 2020

 • 100 zniczy

W urodzinowy poniedziałek (18 maja) od samego rana Mieszkańcy przychodzili pod kamienny obelisk upamiętniający Jana Pawła II, który stoi w centrum Zblewa. Przynosili ze sobą znicze i – mimo deszczu oraz chłodu – zatrzymywali się przez chwilę w zadumie i modlitwie. Wszystkim Państwu dziękujemy za ten piękny, wspólny gest pamięci dla naszego Jana Pawła II. Jesteście wspaniali!

#LOLEK. #KAROL. #KSIĄDZ… INAUGURACJA WYSTAWY „KAROL WOJTYŁA. NARODZINY”

opublikowano: 19 maja 2020

 • opis: wystawa

Z okazji urodzin Papieża, w poniedziałek (18 maja) w Zblewie zainaugurowaliśmy wystawę fotograficzną „Karol Wojtyła. Narodziny”, przygotowaną przez Centrum Myśli Jana Pawła II.  Zblewska wystawa jest wspólną inicjatywą dziekana zblewskiego ks. prałata Zenona Góreckiego i wójta Gminy Zblewo, którzy zadbali o to, aby – mimo ograniczeń związanych z koronawirusem – jak najwięcej osób mogło ją bezpiecznie obejrzeć. W urodzinowe przedpołudnie wystawę można było podziwiać w plenerze – na skwerze Jana Pawła II.

„TO CENNE SKARBY W MOJEJ PAMIĘCI…” – JANA PAWŁA II WSPOMINA ANIELA GILA

opublikowano: 19 maja 2020

 • opis: jp2

Cieszymy się, że wspomnienia naszych Mieszkańców, które opublikowaliśmy wczoraj z okazji 100. urodzin Jana Pawła II spotkały się z tak dużym Państwa zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli podzielić się z nami swoją historią. Dziś naszego Papieża wspomina pani Aniela Gila, która w swoim życiu 3 razy miała okazję towarzyszyć Janowi Pawłowi II. Dwukrotnie podczas pielgrzymek do Polski i tuż po Jego śmierci, uczestnicząc w uroczystościach pogrzebowych

PŁONIE JUŻ KILKADZIESIĄT ŚWIATEŁEK PAMIĘCI DLA NASZEGO PAPIEŻA… CZY ZAPALIMY ICH STO?

opublikowano: 18 maja 2020

 • opis: jp2

Kochani, przed papieskim pomnikiem na skwerze Jana Pawła II płonie już kilkadziesiąt zniczy, które od rana zapalają nasi Mieszkańcy. Cieszymy się, że jesteśmy razem w tym szczególnym dniu, że – mimo niepogody - przychodzicie Drodzy Państwo pod pomnik nie tylko by zapalić znicz, ale także by zagłębić się w chwili zadumy i modlitwy. Serdecznie dziękujemy i wciąż czekamy na Was!  Czy uda nam się zapalić 100 zniczy na 100 urodziny naszego Papieża?

KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE: "NIE ZASTĄPI CIEBIE NIKT..."

opublikowano: 18 maja 2020

 • opis: jp2

Dzisiaj – 18 maja 2020 - obchodzimy 100-lecie urodzin świętego Jana Pawła II, dlatego z tej okazji miała odbyć się w naszej szkole wielka uroczystość. Zaplanowane były konkursy gminne sprawdzające wiedzę o Janie Pawle II, miały odbyć się zawody sportowe, bo jak wiemy Karol Wojtyła lubił piłkę nożną oraz konkursy plastyczne. Niestety sytuacja na świecie ograniczyła nas do pozostania w domu.

WSPÓLNE DROGI JANA PAWŁA II I OJCA FLAWIANA SŁOMIŃSKIEGO Z BORZECHOWA

opublikowano: 18 maja 2020

 • opis: jp2

Te zdjęcia to prawdziwy skarb borzechowskiej szkoły. Przedstawiają Jej patrona – ojca Flawiana Słomińskiego z Borzechowa z Janem Pawłem II. Ścieżki tych dwóch, wyjątkowych Kapłanów wielokrotnie się przecinały. Ich domem na długie lata stał się Watykan. Przypomnijmy, iż ojciec Flawian w latach 1958 –1987 pełnił funkcję spowiednika apostolskiego w Bazylice św. Piotra na Watykanie.  Spowiadał w czasie, kiedy papieżami byli Paweł VI, Jan Paweł I oraz Papież Jan Paweł II w konfesjonale z napisem „Po polsku”.

CZASAMI JEDNO ZDJĘCIE MÓWI WIĘCEJ NIŻ TYSIĄC SŁÓW...

opublikowano: 18 maja 2020

 • opis: jp2

Czasami jedno zdjęcie mówi więcej, niż 1000 słów… A jeśli są to trzy zdjęcia, do tego jeszcze - wyjątkowe, bo pełne prawdziwych emocji i radości to jest naprawdę przepiękne świadectwo i wspomnienie o Janie Pawle II. Takie właśnie zdjęcia przysłał nam Pan Mateusz, z tym krótkim opisem...

JAN PAWEŁ II WE WSPOMNIENIACH CZŁONKÓW CHÓRU PARAFIALNEGO PW. ŚW. CECYLII ZE ZBLEWA

opublikowano: 18 maja 2020

 • opis: jp2

Bardzo istotnym wydarzeniem związanym z Ojcem Świętym Janem Pawłem II był fakt uczestniczenia zblewskich chórzystów w dwóch parafialnych pielgrzymkach do Włoch/Watykanu. Pierwsza z nich odbyła się w 2009, a druga w 2017 roku. Obie pielgrzymki obejmowały wizyty w Watykanie i nie tylko.  Podczas pierwszej wizyty w Wiecznym Mieście, 30 czerwca 2009 roku, braliśmy czynny udział we mszy świętej w kryptach watykańskich naprzeciwko grobu św. Piotra, a obok konfesji Jana Pawła II.

WSPOMNIENIA O JANIE PAWLE II Z PIELGRZYMKI DO GDYNI W ROKU 1987

opublikowano: 18 maja 2020

 • opis: jp2

Z Gdyni, z 11 czerwca 1987 r., mało jest zdjęć i mało pamiątek – takie były czasy. Tym bardziej, że tego miejsca w Diecezji Chełmińskiej nie miało być na trasie III pielgrzymki Ojca św. do Polski. Jednak wspomnień i rzeczy namacalnych, jakimi są bilety – wejściówki na uroczystą Mszę św. z udziałem Papieża Jana Pawła II, które trzymam jak relikwie, nie odbierze mi nikt.

„JESTEM POKOLENIEM JP2…” – JAN PAWEŁ II WE WSPOMNIENIACH PANI EWY

opublikowano: 18 maja 2020

 • opis: jp2

Jestem pokoleniem JPII, miałam 5 lat kiedy konklawe wybrało Karola Wojtyłę na papieża. Nie pamiętam tego doniosłego dla Polaków wydarzenia. Pamiętam za to, pierwszą wizytę Jana Pawła II  do Polski - 02.06.1979 r., moja siostra dzień wcześniej skończyła 3 lata.  Relacja w czarno-białym telewizorze z lotniska Okęcie i pocałunek JPII polskiej ziemi, ten obraz mam do dzisiaj przed oczyma. Pamiętam, że moi rodzice brali udział we mszy św. 12.06.1987 r.  na Zaspie w Gdańsku i ten wspaniały ołtarz - okręt.

JAN PAWEŁ II WE WSPOMNIENIACH UCZNIÓW SZKOŁY W BORZECHOWIE ORAZ ICH RODZICÓW I DZIADKÓW

opublikowano: 18 maja 2020

 • opis: jp2

"Papieża witano wiwatując żółto – białymi chorągiewkami. Pamiętam wzruszenie Ojca Świętego, gdy zobaczył dzieci trzymane wysoko przez rodziców, by mogły zobaczyć go z bliska. Jan Paweł II  wyglądał na szczęśliwego mimo zmęczenia upałem, który wówczas panował.  Po nabożeństwie Papież nie krył wzruszenia, gdy ujrzał wypuszczone z klatek piękne, białe gołębie, które poszybowały  nad ołtarz..." - opowiada pan Jerzy z Borzechowa, dziadek Szymona i Kacpra.

LAURKI DLA JANA PAWŁA II OD DZIECI Z PINCZYNA

opublikowano: 18 maja 2020

 • opis: laurki

18 maja to dzień urodzin Karola Wojtyły, późniejszego Papieża Jana Pawła II.  I chociaż teraz patronuje nam z nieba, chcemy pamiętać o Jego urodzinach. Dzieci i młodzież naszej szkoły przygotowała laurki, w których wyraziła wdzięczność za Jego przykład życia, naukę i wiarę. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji. Uczniom dziękujemy za zaangażowanie.

ZAPALMY 100 ZNICZY NA 100. URODZINY NASZEGO PAPIEŻA!

opublikowano: 15 maja 2020

 • opis: jp2

Apelujemy i z serca zapraszamy - w poniedziałek 18 maja, w dniu urodzin Papieża przyjdźmy pod pomnik Jana Pawła II na skwerze w centrum Zblewa i zapalmy wspólnie naszemu Papieżowi 100 zniczy na 100 urodziny. Odwiedzajmy to miejsce przez cały dzień, o takiej porze – która nam pasuje. Ważne by tu być. Przynieśmy białe znicze i zapalmy nasze wspólne światło pamięci dla Jana Pawła II. Niech zapłonie naszą miłością i wdzięcznością za Jego obecność w naszym życiu. Chcemy wierzyć, że Papież widząc ten płomień i nas, patrząc gdzieś tam z wysokiego nieba uśmiechnie się i powie: „…przyszliście do mnie…”

GOK ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM Z OKAZJI 100. URODZIN JANA PAWŁA II

opublikowano: 15 maja 2020

 • opis: jp2

Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Zblewo (dzieci, młodzież, dorośli) do uczestnictwa w internetowym konkursie plastycznym honorującym pamięć naszego wielkiego Rodaka, Honorowego Obywatela Gminy Zblewo Jana Pawła II. Na Wasze prace czekamy do 18.05.2020r., więcej informacji znajdziecie w załączonym Regulaminie Konkursu.  A zatem - do dzieła, z niecierpliwością czekamy na Wasze prace!

DZIEKAN ZBLEWSKI I WÓJT GMINY ZBLEWO ZAPRASZAJĄ NA WYSTAWĘ "KAROL WOJTYŁA. NARODZINY"

opublikowano: 15 maja 2020

 • opis: jp2

Dziekan zblewski ks. Prałat Zenon Górecki i Wójt Gminy Zblewo Artur Herold serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Zblewo na niezwykłą wystawę. Z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły/Jana Pawła II, która przypadnie 18 maja, będziemy mogli obejrzeć piękną wystawę „Karol Wojtyła. Narodziny”, przygotowaną przez warszawskie Centrum Myśli Jana Pawła II.

GOK ZAPRASZA NA NIEZWYKŁY KONCERT ŻYCZEŃ Z OKAZJI DNIA MATKI

opublikowano: 13 maja 2020

 • opis: koncert

Drodzy Mieszkańcy, w związku ze zbliżającym się Dniem Matki, chcielibyśmy Państwu zaoferować możliwość złożenia życzeń dla swoich mam. Prosimy więc o przesyłanie na adres mailowy Gminnego Ośrodka Kultury im. Małgorztay Hillar w Zblewie (gok@zblewo.pl) do dnia 20 maja br. życzeń płynących od serca dla Waszych matek.

E-PORADNIK NA KORONANUDĘ - ŚWIETNA INICJATYWA UCZNIÓW (I RODZICÓW) ZSP ZE ZBLEWA!

opublikowano: 12 maja 2020

 • opis: poradnik

Uczniowie ze szkoły w Zblewie, z wielkim wsparciem niezrównanych rodziców udowodnili, że kwarantanna i izolacja związana z koronawirusem wcale nie musi być nudna! Uczniowie klasy 5d PSP w Zblewie postanowili w tym trudnym czasie podjąć się realizacji niecodziennego projektu, a mianowicie postanowili wykonać E-poradnik na czas pandemii, czyli 22 sposoby na koronaNUDĘ dla społeczności szkolnej, który ma na celu pomóc uczniom naszej szkoły przetrwać czas epidemii.

PINCZYN: „POMAGAMY PSZCZOŁOM BEZ LIPY!”

opublikowano: 12 maja 2020

 • opis: pszczoły

W dniach 4-11 maja 2020 r. uczniowie szkoły w Pinczynie realizowali projekt edukacyjny „Pomagamy pszczołom bez lipy”.  Uczniowie dowiedzieli się m.in. jaka jest rola owadów zapylających, jak wygląda ich życie, co możemy dla nich zrobić oraz poszerzyli swoją wiedzę o życiu i znaczeniu owadów zapylających dla ludzi i środowiska.

GOSPODYNIE ZAPRASZAJĄ DO DARŁÓWKA!

opublikowano: 12 maja 2020

 • opis: kgw

Koło Gospodyń Wiejskich w Kleszczewie Kościerskim serdecznie zaprasza na kolejną, fantastyczną wyprawę do Darłówka. To już kolejny wyjazd do Nadmorskiego Centrum Rehabilitacji Piramida I  Darłówku, organizowany przez nasze Panie Gospodynie. Ubiegłoroczna wyprawa była wielkim sukcesem, a wszyscy uczestnicy wrócili pełni wrażeń, zadowoleni i zdrowsi! Tym razem turnus rehabilitacyjny w ośrodku Piramida 1 trwać będzie od 16 do 22 listopada. Cena – w zależności od wybranej opcji: 629 zł (w tym 9 zabiegów) lub 809 zł (18 zabiegów).

HEJ HO, NA GRILLA BY SIĘ SZŁO! ROZPOCZĘCIE SEZONU LATO 2020 W DWORKU TUCHOLSKIM

opublikowano: 9 maja 2020

 • opis: sezon

Dworek Tucholski w Zblewie to miejsce niezwykle lubiane przez Turystów i Gości! Moc atrakcji, piękna sceneria, jedyna w regionie grota solna i przepyszne jedzenie… - to tylko kilka atutów tego miejsca. Dworek Tucholski bardzo tęskni za gośćmi i za „normalnym” życiem, pełnym rozmów i śmiechów zadowolonych Gości i pysznych zapachów wydobywających się z kuchni dworkowej restauracji… Dlatego już dziś zapowiadamy wielką inaugurację sezonu 2020 – jeśli nic nie popsuje naszych planów i sytuacja epidemiczna na to pozwoli, planujemy już 23 maja zorganizować pierwsze w tym sezonie wydarzenie – kameralne, ale pełne lata, słońca i atrakcji! Nie zabraknie pysznego jedzenia, muzyki i niespodzianek! Czekamy na Was!

HISTORYCZNY AWANS SOKOŁA ZBLEWO DO IV LIGI!

opublikowano: 8 maja 2020

 • opis: sokół

Nasz klub SOKÓŁ ZBLEWO z pierwszego miejsca awansował z V do IV ligi! Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i całej rodzinie "Sokoła"! Jesteśmy szczęśliwi i dumni, dziękujemy! Prezes Sokoła Rafał Kondysiak nie kryje radości: "To historyczne wydarzenie dla naszego klubu, bo Sokół nigdy nie występował na tym szczeblu rozgrywek, więc moja radość jest tym większa...

OD PONIEDZIAŁKU 11 MAJA ORLIKI ZNÓW OTWARTE!

opublikowano: 8 maja 2020

 • opis: ORLIKI

Uprzejmie informujemy, iż wszystkie „Orliki” w gminie Zblewo zostaną otwarte od najbliższego poniedziałku 11 maja 2020 r. Jednocześnie przypominamy, iż obowiązujący limit uczestników na każdym boisku to 6 osób plus osoba prowadząca zajęcia. Limit dotyczy jedynie osób korzystających z obiektu. Nie dotyczy on osób niezbędnych do jego obsługi. Prosimy o zapoznanie się z zasadami korzystania z orlików TUTAJ (link do serwisu www.projektorlik.pl) oraz TUTAJ (link do serwisu www.gov.pl ).

JAN PAWEŁ II WE WSPOMNIENIACH MIESZKAŃCÓW - UCZESTNICZYŁEŚ W PAPIESKIEJ AUDIENCJI? PIELGRZYMCE? PRZYŚLIJ NAM ZDJĘCIE!

opublikowano: 8 maja 2020

 • opis: jp2

Z okazji 100. urodzin Jana Pawła II zapraszamy wszystkich Mieszkańców do tego, aby przysłali nam swoje zdjęcia i wspomnienia, w których jest Jan Paweł II. Może ktoś z Was, drodzy Państwo miał to szczęście uczestniczyć w audiencji jeszcze za życia Papieża? Może są wśród tacy, którzy uczestniczyli w Papieskich Pielgrzymkach do Ojczyzny? Może byliście przy grobie Jana Pawła II? Lub macie inne wspomnienia…

MAJOWE KONKURSY PATRIOTYCZNE - ROZSTRZYGNIĘTE!

opublikowano: 8 maja 2020

 • opis: konkurs

Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie podsumował dwa, majowe konkursy – poetycki na wiersz patriotyczny oraz plastyczny pod hasłem  „Zblewo moja mała ojczyzna”. Na konkurs wpłynęło wiele, wspaniałych prac, które po prostu urzekły jury. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

OD 6 DO 8 MAJA - WYDAWANIE ŻWYNOŚCI

opublikowano: 5 maja 2020

 • opis: pomoc

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zblewie informuje, że będzie wydawana żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa  2014-2020 realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Dz. Urz. +UE l 72 z 12.03.2014 r..str.1) .

W MAJU ODBIÓR ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

opublikowano: 5 maja 2020

 • opis: odbiór

Drodzy Mieszkańcy, informujemy, iż zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów w dniach 25-29 maja br. odbędzie się bezpłatny odbiór mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, opon od samochodów osobowych do 4 szt. z gosp. domowego, odpadów elektrycznych i elektronicznych oraz odpadów niebezpiecznych. Zainteresowanych prosi się o wystawienie sprzętu przed posesją w widocznym miejscu do godziny 6:00 wg harmonogramu z tabelki.

NASZE PRZEDSZKOLA GMINNE POZOSTANĄ ZAMKNIĘTE DO 24 MAJA

opublikowano: 4 maja 2020

 • opis: przedszkola

Przedszkola gminne i oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych na terenie gminy Zblewo pozostaną zamknięte do 24 maja. Taką decyzję podjęli wspólnie dyrektorzy przedszkoli i szkół oraz wójt Gminy Zblewo. Jak podkreśla Artur Herold najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci. W naszych warunkach, szczególnie w przedszkolu w Zblewie nie da się zapewnić skutecznej izolacji pomiędzy grupami. To nierealne. Swoją decyzję wójt poprzedził rozeznaniem tematu wśród rodziców przedszkoli w Zblewie i w Pinczynie, którzy jasno określili swoje zdanie.

ARBORETUM WIRTY JEST JUŻ CZYNNE - ZAPRASZAMY!

opublikowano: 4 maja 2020

 • opis: wirty

Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku, Arboretum Wirty zostało otwarte dla zwiedzających od dzisiaj tj. poniedziałku 4 maja 2020 roku.  Jednocześnie Gospodarze arboretum - leśnicy z Nadleśnictwa Kaliska przypominają, iż na terenie Ogrodu Botanicznego obowiązują bez wyjątku wszystkie zalecenia władz krajowych dot. pandemii, takie jak: zakrywanie nosa i ust, zachowanie co najmniej dwumetrowej odległości pomiędzy osobami.

OD JUTRA TJ. 5 MAJA BIBLIOTEKI W GMINIE ZBLEWO ZNOWU OTWARTE!

opublikowano: 4 maja 2020

 • opis: biblioteka

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich czytelników: od wtorku 5 maja Biblioteki Publiczne w Zblewie, Borzechowie i Pinczynie zostaną ponownie otwarte. Zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej odnośnie wznowienia działalności informujemy, że nasze Biblioteki będą działać według następujących zasad:  przed wejściem do biblioteki czytelnik ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust...

DZISIAJ DZIEŃ STRAŻAKA. KOCHANE DRUHNY I DRUHOWIE - DZIĘKUJEMY!

opublikowano: 4 maja 2020

 • opis: osp

Dzisiaj obchodzimy Dzień Strażaka. Z tej okazji wszystkim naszym kochanym Druhnom i Druhom chcemy powiedzieć: DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE! Przy Was czujemy się bezpiecznie...

NIEPODLEGŁA #MOJAFLAGA - WYWIEŚ FLAGĘ!

opublikowano: 2 maja 2020

 • opis: flaga

Biuro Programu „Niepodległa” już po raz kolejny zaprasza do akcji #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jej ambasadorami akcji są wszyscy, którzy wywieszają biało-czerwoną podczas świąt państwowych i w ważnych momentach życia. Zachęcamy do sfotografowania swojej flagi i podzielania się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3. MAJA - BEZ UROCZYSTOŚCI, ALE... PAMIĘTAJMY I BĄDŹMY DUMNI

opublikowano: 1 maja 2020

 • opis: konstytucja

Dzisiaj świat się zatrzymał. Wystarczyła chwila, aby wszystko się zmieniło. Przed nami majowe święta, wielkie uroczystości, które również miały odbyć się w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie. Zaplanowane uroczystości miały się wydarzyć 8 maja 2020 roku. Jak co roku w strojach galowych mieliśmy odśpiewać hymn państwowy, zostałby wprowadzony sztandar szkoły, całe święto rozpocząłby narrator, przyszliby zaproszeni goście. 

MIŁOSZ GLICH LAUREATEM KONKURSU PLASTYCZNEGO

opublikowano: 30 kwietnia 2020

 • opis: miłosz

Niedawno nastąpiło podsumowanie XVI Ogólnopolskiego Kociewskiego Konkursu na Pisankę Wielkanocną zorganizowanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim. Osoby biorące w nim udział miały za zadanie własnoręczne ozdobienie pisanki w kolorystyce kociewskiej z elementami związanymi z regionem Kociewia. Komisja konkursowa doceniła pracę ucznia klasy IVb Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie Miłosza Glich, przyznając mu nagrodę w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych.

DRUGI ETAP ZNOSZENIA OBOSTRZEŃ ZWIĄZANYCH Z PANDEMIĄ

opublikowano: 29 kwietnia 2020

 • 2 etap

Wkraczamy w drugi zapowiadany etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. To jednak nie koniec. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Wprowadzamy także zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli i żłobków. Co jeszcze zmieni się po długim weekendzie majowym?

BIAŁO-CZERWONO W E-SZKOLE W PINCZYNIE

opublikowano: 29 kwietnia 2020

 • opis: flaga

Przed nami majowe święta: Święto Pracy, Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 maja, co roku w naszej szkole w ZKIW w Pinczynie odbywała się wspaniała akademia z tej okazji. Wszyscy byliśmy zawsze ubrani odświętnie z kotylionami  i chorągiewkami biało-czerwonymi. Niestety w tym roku, chyba po raz pierwszy od  niepamiętnych czasów, taka akademia w naszej szkole się nie odbędzie, nie odśpiewamy wspólnie Mazurka Dąbrowskiego …

#WSPIERAJNASZYCH. RESTAURACJA POD KASZTANAMI ZAPRASZA NA PYSZNE, DOMOWE OBIADY - NA WYNOS!

opublikowano: 28 kwietnia 2020

 • opis: kasztanki

Restaurację Pod Kasztanami w Zblewie wszyscy znamy i lubimy! Nie trzeba będzie więc chyba nikogo szczególnie namawiać, aby skorzystać z pysznej oferty obiadowej naszych "Kasztanków"! Restauracja przygotowała menu na cały tydzień - a w nim same specjały, domowe, pachnące, przygotowane zawsze ze świeżych produktów - z pasją i wielkim sercem! Gorąco polecamy! A co dziś na obiad? Pomidorowa i filet drobiowy. Do tego rewelacyjna cena za danie dnia - tylko 12 zł. Polecamy i przypominamy, że zamówienia składamy telefonicznie: 512 391 433/58 559 93 54. Restauracja jest czynna od 11:00-17:00.

#WSPIERAJNASZYCH. JARZYNOWA I KARKÓWKA Z GRILLA POLECAJĄ SIĘ NA OBIAD. NOWE MENU KONOPIELKI

opublikowano: 28 kwietnia 2020

 • opis: wspieraj

Dla tych z Państwa, którzy mają ochotę na pyszny obiad ale nie chcą stać dziś przy garnkach – mamy świetną ofertę: Gościniec KONOPIELKA dowiezie Wam coś pysznego! I to nie tylko dzisiaj, ale przez  cały tydzień. Polecamy nowe menu na majówkowy tydzień. Każdy znajdzie coś dobrego. Dzisiaj KONOPIELKA poleca: jarzynową i karkówkę z grilla. W następnych dniach m.in. pyszny żurek, fantastyczną zupę  paprykową, delikatną kurę w białym sosie z rodzynkami i wiele innych specjałów!

STADION W ZBLEWIE – TRWA PRZEBUDOWA BOISKA

opublikowano: 27 kwietnia 2020

 • opis: STADION

Zaledwie kilka dni temu na stadion w Zblewie zjechał ciężki sprzęt, a już trwają intensywne roboty ziemne. W pierwszej kolejności realizowana jest przebudowa boiska sportowego. Usunięto już jego starą nawierzchnię i wykonano korytowanie pod płytę nowego boiska. Teraz czas na nowy drenaż.

TRWA BUDOWA ULICY KS. KREFFTA W ZBLEWIE

opublikowano: 27 kwietnia 2020

 • opis: kreffta

Trwa budowa drogi ulicy Ks. K. Kreffta w Zblewie. Każdego dnia prace postępują, co niezmiernie cieszy mieszkańców tej ulicy. Przypomnijmy, iż w ramach inwestycji zostanie wykonany ciąg pieszo - jezdny o nawierzchni z kostki betonowej wraz z kanalizacją deszczową oraz oświetleniem. Wartość inwestycji wynosi 2 142 567,55 zł,  z czego 60% to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawcą robót jest przedsiębiorstwo Roboty Ziemne i Drogowe Andrzej Tworek z Borzechowa. Umowny termin wykonania zadania to wrzesień 2020 r.

GOK ZAPRASZA: KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI

opublikowano: 27 kwietnia 2020

 • opis: konkurs

Kochane dzieci i młodzieży zapraszamy do udziału w naszym majowym konkursie plastycznym. Tym razem chcemy zaprosić Was do podjęcia wyzwania plastycznego i przedstawienia nam Waszej wizji „Zblewo moja mała ojczyzna”. Szczegóły naszego konkursu znajdzie w załączonym regulaminie. Czekamy na Wasze prace!!

GOK ZAPRASZA: KONKURS LITERACKI NA WIERSZ PATRIOTYCZNY

opublikowano: 27 kwietnia 2020

 • opis: konkurs

Drodzy Mieszkańcy naszej Gminy przed nami świąteczny majowy weekend, w związku z tym chcemy zaprosić Wszystkich młodszych i starszych do udziału w naszym literackim konkursie na wiersz pt. „Piękna nasza Polska cała”. Już nie możemy doczekać się Waszych dzieł. Szczegóły naszego konkursu znajdziecie w dołączonym regulaminie.

PRZYSTANKI W CAŁEJ GMINIE - ZDEZYNFEKOWANE!

opublikowano: 25 kwietnia 2020

 • opis: dezynfekcja

Każdego dnia podejmujemy działania, mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa i zapewnienie bezpieczeństwa naszym Mieszkańcom. Ostatnio Druhowie z OSP Zblewo zdezynfekowali wszystkie przystanki autobusowe w całej gminie. W sumie – kilkadziesiąt obiektów. Dezynfekcji dokonano specjalnym płynem.  Była to pierwsza akcja tego typu w naszej gminie, a jak zapewniają strażacy - wkrótce zostanie ona powtórzona.

RZĄD PODAŁ TERMINY EGZAMINÓW SZKOLNYCH

opublikowano: 24 kwietnia 2020

 • opis: egzaminy

Rząd przedłużył zawieszenie zajęć szkolnych do 24 maja. Podano także nowe terminy egzaminów szkolnych. 16-18 czerwca – egzamin ósmoklasisty, 8-29 czerwca – egzamin maturalny bez egzaminu ustnego, 22 czerwca - 9 lipca – egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2012 i Formuła 2017), 17-28 sierpnia – egzamin zawodowy (Formuła 2019).

STRAŻACY Z KOCIEWIA NA RATUNEK BIEBRZAŃSKIM LASOM. WŚRÓD RATOWNIKÓW – STRAŻAK ZE ZBLEWA

opublikowano: 23 kwietnia 2020

 • opis: heweliusz

Wczorajszej nocy strażacy z wielu jednostek z terenu Pomorza zostali skierowani na Podlasie, by wesprzeć walkę z pożarem na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Ogień trawi tam bezcenne lasy, bagienne łąki, torfowiska i trzcinowiska. Do tej pory pożar objął aż 6 tysięcy hektarów. Pomorscy strażacy tworzą kompanię "Heweliusz", składająca się z ok. 20 wozów strażackich.

WSPÓLNA AKCJA GMINY ZBLEWO I STAROGARDZKIEGO „EKONOMIKA” PRZYŁBICE TRAFIŁY M.IN. DO HOSPICJUM

opublikowano: 23 kwietnia 2020

 • opis: przyłbice

Gmina Zblewo po raz kolejny włączyła się w działania na forum powiatu na rzecz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Tym razem wójt Artur Herold pomógł w produkcji przyłbic ochronnych. Gmina Zblewo sfinansowała wykonanie 100 przyłbic. Wójt zakupił specjalne osłony pleksi, a elementy konstrukcyjne przyłbic zostały wydrukowane przez dwóch nauczycieli z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim przy użyciu szkolnych drukarek 3D.

COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM AKTUALNA NA 23.04.2020

opublikowano: 23 kwietnia 2020

 • opis: komunikat

Informacja z dnia 23 kwietnia 2020 roku z godz.9:00 związana z COVID-19 w powiecie starogardzkim: liczba osób poddana kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS w Starogardzie - 15...

ROK TEMU PARAFIA W ZBLEWIE PRZYJĘŁA RELIKWIE ŚW.WOJCIECHA...

opublikowano: 23 kwietnia 2020

 • opis: rocznica

Dokładnie rok temu, 23 kwietnia 2019 roku w gnieźnieńskiej katedrze nasza społeczność parafialna ze Zblewa przyjęła relikwie św. Wojciecha.  Z rąk Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka relikwiarz odebrali wówczas: ksiądz prałat Z.Górecki, prezes chóru Wojciech Birna, Regina Birna i Teresa Krzyżyńska, a także wójt Artur Herold. Dzisiaj, w pierwszą rocznicę tego wydarzenia, a jednocześnie w uroczystość św. Wojciecha Głównego Patrona Polski, planowana była piękna uroczystość z udziałem naszego chóru pw.św. Cecylii. Niestety, pandemia pokrzyżowała te plany…

PRZYGOTOWUJEMY BOISKA DO SEZONU

opublikowano: 22 kwietnia 2020

 • opis: boiska

Na razie boiska sportowe w całej gminie pozostają zamknięte, ale wierzymy, że już wkrótce będą tętniły życiem jak dotąd! I z myślą o tym, przygotowujemy naszą bazę do sezonu. Jak już pisaliśmy, największą inwestycję sportową realizujemy na stadionie w Zblewie, który będzie kompleksowo zmodernizowany.  Z placu budowy nadchodzą świetne wieści. Dzisiaj (tj. w środę 22 kwietnia) od samego rana na stadion zjeżdżał bowiem ciężki sprzęt i ruszają prace ziemne.

ULICA DWORCOWA W BYTONI – ODBIÓR INWESTYCJI

opublikowano: 22 kwietnia 2020

 • opis: DWORCOWA

Po kilku miesiącach intensywnych prac – „nowa” ulica Dworcowa w Bytoni jest gotowa! Dzisiaj tj. w środę 22 kwietnia w obecności m.in. Inwestora - Wójta Gminy Zblewo, Wykonawcy i inżyniera nadzoru miał miejsce końcowy odbiór tej inwestycji. Dzisiejsza ulica Dworcowa w niczym nie przypomina tej sprzed kilku miesięcy! Została całkowicie i zmodernizowana.

DZISIAJ OBCHODZIMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

opublikowano: 22 kwietnia 2020

 • dzień ziemi

Dzisiaj na całym świecie obchodzimy Dzień Ziemi. Często nie zdajemy sobie sprawy, iż każdy z nas i to codziennie może dzisiejszej Jubilatce tak wiele podarować! Dziś szczególnie apelujemy o ROZWAGĘ… Nie wypalajmy traw, bądźmy rozważni w lesie – tym bardziej, iż nasze piękne lasy znów są otwarte dla nas wszystkich, byśmy mogli spacerować, wypoczywać, oddychać czystym powietrzem. Nie zniszczmy tego! Chrońmy nasze lasy! Ten apel jest szczególnie aktualny właśnie teraz, gdy mamy najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w polskich lasach.

"POMOC DLA FIRM - POMORSKIE". NOWY SERWIS DLA NASZYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

opublikowano: 22 kwietnia 2020

 • opis: pomoc

Samorząd Województwa Pomorskiego uruchomił stronę internetową dla przedsiębiorców i firm z naszego regionu, które zostały dotknięte skutkami epidemii. Strona ma być narzędziem skupiającym informacje o wszystkich formach dostępnego obecnie wsparcia. Strona jest dostępna pod adresem pomocdlafirm.pomorskie.eu.

UWAGA! WAŻNE ZMIANY W STAROSTWIE! WYŁĄCZENIE BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI KLIENTÓW

opublikowano: 22 kwietnia 2020

 • opis: starostwo

Na podstawie §13 ust. 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 697) w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, jak i  pracowników Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim od środy, 22 kwietnia 2020 r. Starosta Starogardzki wprowadza ograniczenia wykonywania zadań przez Starostwo Powiatowe poprzez wyłączenie bezpośredniej obsługi Klientów.

TRWA WYDAWANIE ŻYWNOŚCI. ZACHOWAJMY ŚRODKI OSTROŻNOŚCI!

opublikowano: 21 kwietnia 2020

 • opis: pomoc

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zblewie informuje, że będzie wydawana żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa  2014-2020 realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. W związku z pandemią COVID – 19, żywność wyjątkowo będzie wydawana na Placu 700 – lecia, z tyłu Straży Pożarnej. Prosimy o zachowanie specjalnej ostrożności oraz o dostosowanie się do wymaganych przepisów bezpieczeństwa.

COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM AKTUALNA NA 21.04.2020

opublikowano: 21 kwietnia 2020

 • opis: komunikat

Informacja z dnia 21 kwietnia 2020 roku z godz.9:00 związana z COVID-19 w powiecie starogardzkim: liczba osób poddana kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS w Starogardzie - 15...

MIŚ STAŚ ZE ZBLEWA WYSTĄPIŁ W TV!

opublikowano: 21 kwietnia 2020

 • opis: miś

Miś Staś i lalka Oksana uszyta przez naszą mieszkankę – Marzenę Brandt ze Zblewa gościły ostatnio w jednej z ogólnopolskich telewizji śniadaniowych. W programie (w związku z pandemią – bez udziału gości) zaprezentowano prace 10 kreatywnych i uzdolnionych Pań z całej Polski, które tworzą rękodzieło. Dziennikarze pokazali dekoracyjne drobiazgi, które – jak podkreślano w audycji -  czynią nasze domy wyjątkowymi i niepowtarzalnymi. To prawdziwe cuda i dzieła rzemiosła! Jesteśmy dumni, iż jedną z bohaterek tego programu była Marzena Brandt ze Zblewa, nasza mistrzyni szydełka!

ILE OSÓB MOŻE BYĆ NA MSZY W NASZYCH KOŚCIOŁACH?

opublikowano: 21 kwietnia 2020

 • opis: msza

Od poniedziałku (20 kwietnia) zostały złagodzone przepisy dotyczące ilości osób biorących udział w nabożeństwach. Dotąd było to 5 osób (nie licząc osób sprawujących posługę). Teraz liczba osób, które będą mogły uczestniczyć we Mszy lub innym obrzędzie religijnym, zależy od powierzchni świątyni.  Ile osób – po tych zmianach - może być w naszych kościołach?  W kościele parafialnym w Zblewie we Mszy św. mogą uczestniczyć mogą 34 osoby, w bytońskiej kaplicy 14 osób, w kościele w Pinczynie mogą przebywać zaś jednocześnie 42 osoby...

LASY ZNOWU OTWARTE! CO JESZCZE SIĘ ZMIENIA?

opublikowano: 20 kwietnia 2020

 • opis: lasy

Od dzisiaj tj.20 kwietnia lasy ponownie otwarte dla społeczeństwa! W trosce o Wasze zdrowie, ale i zdrowie innych użytkowników przygotowaliśmy dla Was kilka rekomendacji! I jeszcze ogromna prośba o rozsądek i czujność, w lesie jest bardzo sucho! Zagrożenie pożarowe jest ogromne! Przypominamy też, że od dzisiaj wchodzą w życie inne zasady, wprowadzone przez Rząd RP jako pierwszy etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID 19...

RAPORT Z DNIA 20 KWIETNIA 2020 ROKU Z POTWIERDZONYM ZAKAŻENIEM SARS-COV-2 Z TERENU POWIATU STAROGARDZKIEGO

opublikowano: 20 kwietnia 2020

 • opis: psse

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starogardzie Gdańskim informuje, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 1 osoby na terenie powiatu starogardzkiego. Stan zdrowia osoby, u której potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska. Służby sanitarne prowadzą działania przeciwepidemiczne.

ZaMASKOWANI INACZEJ… - INNOWACJA TEATROMANIACY ORAZ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU W PINCZYNIE

opublikowano: 20 kwietnia 2020

 • opis: zamaskowani

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru zorganizowano ZDALNY DZIEŃ TEATRU dla uczniów szkoły w Pinczynie. Propozycją dla dzieci i młodzieży było wykonanie MASKI teatralnej: komediowej, czyli uśmiechniętej lub tragicznej, czyli z ustami wygiętymi w podkówkę. No i zaczęło się… Skrzynka mailowa pękała w szwach od przysyłanych zdjęć z różnego rodzaju maskami: komediowymi, tragicznymi i takimi, które nie mieściły się w kanonach, bo dzieciaki „grały” aktorsko, ożywiając swoje MASKI po założeniu, co można sprawdzić, przeglądając zdjęcia najciekawszych wytworów.

PIERWSZE MASECZKI Z ŚDS-U TRAFIŁY JUŻ DO PODOPIECZNYCH!

opublikowano: 20 kwietnia 2020

 • opis: maseczki

W naszym Środowiskowym Domu Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim od kilku dni twa akcja szycia maseczek. Całym sercem zaangażowały się w to nie tylko nasze Terapeutki, ale także ich rodziny i Mieszkanki naszej gminy. Pod koniec zeszłego tygodnia pierwsze maseczki trafiły już do uczestników naszego ŚDS-u oraz osób potrzebujących. Wielkie szycie wciąż trwa, a każdego dnia do ŚDS-u trafiają kolejne maszyny do szycia, pożyczane przez mieszkańców i znajomych. Dzięki temu praca wre. Wspólny cel – jednoczy. A my – z całego serca dziękujemy!

GOPS W ZBLEWIE: MASECZKI I ŻYWNOŚĆ DLA MIESZKAŃCÓW

opublikowano: 20 kwietnia 2020

 • opis: maseczki

W ostatnich dniach Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zblewie dostarczył Mieszkańcom naszej gminy pierwszą partię maseczek. Najpierw pracownicy GOPS-u zawieźli maseczki do osób samotnych i chorych. Obecnie trwa dalsza dystrybucja, a każdy, kto jeszcze nie ma maseczki może ją otrzymać bezpłatnie w siedzibie GOPS-u. Zachęcamy do zgłaszania swoich potrzeb w tym zakresie!

RZĄD OGŁOSIŁ ETAPY ZNOSZENIA OGRANICZEŃ ZWIĄZANYCH Z COVID-19

opublikowano: 17 kwietnia 2020

 • opis: etapy

Od 20 kwietnia zmienią się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejdziemy w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia będzie mogła poruszać się bez opieki osoby dorosłej. Podejmujemy ostrożne działania, których celem jest powrót do normalności Polaków, a także odmrożenie polskiej gospodarki. Proces ten będzie podzielony na etapy – tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli. Zależy nam, aby Polacy rozsądnie korzystali z nowych przepisów.

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY ZBLEWO Z DNIA 17 KWIETNIA 2020 ROKU

opublikowano: 17 kwietnia 2020

 • opis: raport

Szanowni Państwo, w związku z pojawieniem się w przestrzeni publicznej nieoficjalnych doniesień o stwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem na terenie gminy Zblewo, chciałbym Państwa poinformować, iż na chwilę obecną tj. 17 kwietnia (godz.10:00) Gmina Zblewo nie uzyskała oficjalnego potwierdzenia tej informacji od żadnego, kompetentnego w tym zakresie organu. Mając jednak na względzie dobro naszych Mieszkańców oraz ich bezpieczeństwo, a także dostęp do informacji, który w czasach epidemii ma szczególne znaczenie, zdecydowałem o podaniu do publicznej wiadomości informacji, które udało się nam ustalić.

PIERWSZY POTWIERDZONY PRZYPADEK KORONAWIRUSA W POWIECIE STAROGARDZKIM

opublikowano: 16 kwietnia 2020

 • opis: dane

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 2 osób z terenu województwa pomorskiego  - 1 osoba powiat chojnicki, 1 osoba powiat starogardzki. Stan zdrowia osób u których potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska. Służby sanitarne prowadzą działania przeciwepidemiczne.

OD DZIŚ OBOWIĄZEK ZASŁANIANIA UST I NOSA! PRAKTYCZNE INFORMACJE - CZYM ZASŁANIAĆ, GDZIE I JAKIE SĄ WYJĄTKI?

opublikowano: 16 kwietnia 2020

 • opis: maseczki

Nakaz zasłaniania nosa i ust w miejscach ogólnodostępnych w związku z koronawirusem wchodzi w życie 16 kwietnia 2020 r. i potrwa do odwołania. Został wprowadzone przez rząd. Z obowiązku zwolnione są m.in. dzieci do lat czterech i osoby niezdolne do samodzielnego zakrycia oraz odkrycia ust i nosa. Sama maska nie uchroni jednak przed zakażeniem. Ważny jest sposób jej używania, zdejmowania i niedotykanie zewnętrznej części, na której mogą być zarazki.

JUTRO (CZWARTEK 16 KWIETNIA) TARGOWISKO GMINNE JAK CO TYDZIEŃ. NIE ZAPOMNIJ MASECZKI!

opublikowano: 15 kwietnia 2020

 • opis: targ

Uprzejmie informujemy, iż jutro tj. w czwartek 16 kwietnia nasze targowisko gminne na Placu 700-lecia odbędzie się jak co tydzień. Niezmiennie apelujemy o zachowanie środków ostrożności i przypominamy, iż od jutra obowiązuje nas nakaz zasłonięcia ust i nosa!

#WSPIERAJNASZYCH KRUPNIK I PLACEK Z GULASZEM POLECAJĄ SIĘ NA OBIAD. NOWE MENU KONOPIELKI

opublikowano: 15 kwietnia 2020

 • opis: wspieraj

Dla tych z Państwa, którzy mają ochotę na pyszny obiad ale nie chcą stać dziś przy garnkach – mamy świetną ofertę: skorzystajcie z menu naszych restauracji! Na przykład:  Gościniec KONOPIELKA dowiezie Wam coś pysznego! I to nie tylko dzisiaj, ale przez  cały tydzień. Polecamy nowe menu na poświąteczny tydzień. Każdy znajdzie coś dobrego. Dzisiaj KONOPIELKA poleca: krupnik i placek z gulaszem. W następnych dniach m.in. flaczki, fasolowa, żeberka, kartacze i wiele innych specjałów!

NAJPIĘKNIEJSZE MAZURKI TYCH ŚWIĄT...

opublikowano: 15 kwietnia 2020

 • opis: mazurki

Najpiękniejszy mazurek wielkanocny – taki był temat przewodni konkursu, ogłoszonego tuż przed świętami przez nasz Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie. Aby wziąć udział w konkursie wystarczyło przesłać zdjęcie własnoręcznie wykonanego mazurka. Prezentujemy dziś konkursowe prace – wspaniałe, misternie ozdobione i z pewnością bardzo smaczne mazurki przygotowane przez Hannę Puttkammer, Julię Biczkowską – Podwojską oraz Annę Engler. Wszystkie mazurki zostały nagrodzone. Ich Autorki otrzymały przepiękne maseczki uszyte przez mistrzynię igły i nitki (i szydełka!) czyli Marzenę Brandt.

COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM AKTUALNA NA 15.04.2020

opublikowano: 15 kwietnia 2020

 • opis: komunikat

Informacja z dnia 15 kwietnia 2020 roku z godz.9:00 związana z COVID-19 w powiecie starogardzkim: liczba osób poddana kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS w Starogardzie - 0...

ŚDS W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM: SZYJEMY MASECZKI!

opublikowano: 14 kwietnia 2020

 • opis: maseczki

Chociaż Środowiskowy Dom Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim na czas pandemii został zamknięty, to nasze Panie Terapeutki pracują! W ŚDS-ie od dawna funkcjonuje bowiem Pracownia Krawiecka, w której dotąd powstawały piękne poduszki, Przytulanki czy inne rękodzieło. Jednak  już od dzisiaj pracownia się „przebranżowiła” i  trwa tu teraz wielkie szycie maseczek! Są one nie tylko piękne, kolorowe i starannie wykończone, ale przede wszystkim – ratujące zdrowie i życie.  W pierwszej kolejności maseczki trafią do uczestników naszego ŚDS-u. Przypomnijmy bowiem, iż od najbliższego czwartku obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przez osoby przebywające w przestrzeni publicznej.

ROZSZERZENIE ROZWIĄZAŃ TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ - ROLNICTWO

opublikowano: 14 kwietnia 2020

 • opis: tarcza

Epidemia wpływa na naszą sytuację ekonomiczną, a trudności dotykają wszystkie sektory, w tym również rolnictwo. Nasza gmina jest gminą rolniczą, dlatego z pewnością zainteresuje Państwa jakie regulacje wspierające rolnictwo przygotował rząd? Szczegóły najważniejszych rozwiązań zawartych w ustawie o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (tzw. Tarcza Antykryzysowa 2.0).

#RYSUNEKDLABOHATEROW. PRZEDSZKOLAKI RYSUJĄ I DZIĘKUJĄ!

opublikowano: 14 kwietnia 2020

 • opis: rysunek

Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Zblewie z inicjatywy swoich wychowawców przyłączyły się do akcji „Rysunek dla Bohaterów”. W związku z tym, że dzieci mają teraz więcej czasu postanowiliśmy pomóc im  go wykorzystać w kreatywny sposób i przy okazji pokazać, że nie wszyscy mogą zostać w domu. Dzieci wykonują rysunki przedstawiające „cichych bohaterów”, czyli osoby, które na co dzień troszczą się o bezpieczeństwo i wspierają nas w tym trudnym czasie...

„MOŻEMY LICZYĆ NA WSPARCIE RODZICÓW…” – KILKA SŁÓW O ZDALNYM NAUCZANIU W BORZECHOWIE

opublikowano: 14 kwietnia 2020

 • opis: zdalne

Od dnia 16 marca w Publicznej Szkole Podstawowej im. O. Flawiana Słomińskiego w Borzechowie decyzją Ministra Edukacji Narodowej zostały zawieszone zajęcia edukacyjne z powodu epidemii COVID-19.  Jest to dla nas wszystkich nowa, trudna sytuacja. Przyzwyczajeni do codziennego kontaktu „twarzą w twarz”, przestawiamy się na kształcenie na odległość.  Od dnia 25 marca realizujemy podstawę programową.

70 TYSIĘCY DLA GMINY ZBLEWO NA ZAKUP SPRZĘTU DO LEKCJI ZDALNYCH

opublikowano: 14 kwietnia 2020

 • opis: grant

Gmina Zblewo otrzyma dofinansowanie w kwocie 70 000 zł na wyposażenie wszystkich pięciu szkół podstawowych w sprzęt do prowadzenia zdalnych lekcji. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup laptopów, tabletów, routerów i oprogramowania. Celem projektu jest eliminowanie różnic w dostępie do internetu i nowoczesnego sprzętu w różnych miejscach Polski. Obecnie ze względu na epidemię ta potrzeba jest pilniejsza, niż kiedykolwiek dotąd. Dlatego kupiony sprzęt może być użyczany przez szkoły uczniom i nauczycielom. Kiedy lekcje wrócą do szkół, będzie dalej wykorzystywany na terenie placówek oświatowych.

WSPARCIE Z PFRON – RUSZYŁ NABÓR WNIOSKÓW

opublikowano: 14 kwietnia 2020

 • opis: pfron

Ruszył nabór wniosków o wsparcie w ramach nowego programu pomocowego PFRON. Jest on skierowany do osób, które z powodu epidemii i zawieszenia działalności placówek zajmujących się rehabilitacją zawodową i społeczną, utraciły możliwość korzystania z prowadzonych przez nie zajęć. Aplikacje można składać online przez System Obsługi Wsparcia – sow.pfron.org.pl.  Z programu skorzystają też niepełnosprawni podopieczni środowiskowych domów samopomocy, dziennych domów pomocy społecznej, uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych oraz wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i specjalnych ośrodków wychowawczych.

STRAŻACY ŻYCZĄ MIESZKAŃCOM SPOKOJNYCH ŚWIĄT

opublikowano: 11 kwietnia 2020

 • opis: życzenia

"Bądźmy silni! Nie traćmy nadziei i wiary..." - tak brzmią wielkanocne życzenia naszych strażaków, którzy życzą nam spokoju i choć odrobiny radości, pomimo trudnego czasu, w którym przyszło nam żyć...

DRODZY ZIOMKOWIE... - ŻYCZENIA OD EDMUNDA ZIELIŃSKIEGO, HONOROWEGO OBYWATELA GMINY ZBLEWO

opublikowano: 11 kwietnia 2020

 • opis: życzenia

"Dyngus dyngus po dyngusie/ leży placek na obrusie/ babcia kraje/ dziadek daje/ proszę o święcone jaje". Powspominajmy w czasie świąt nasze młode lata, i obrzędy jakie stosowaliśmy w czasie tych najpiękniejszych Świąt, a będzie jak dawniej..." - pisze w życzeniach do Państwa, Edmund Zieliński.

ŚWIĄTECZNE POZDROWIENIA OD SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

opublikowano: 11 kwietnia 2020

 • opis: życzenia

Radosnego świętowania, pomimo trudnych czasów, w których przyszło nam żyć... - tego życzą wszystkim Mieszkańcom nasze szkoły oraz przedszkola z terenu Gminy Zblewo. Szanowni Państwo, drogie Dzieci - Wesołych Świąt!

"NIECH WIELKANOC PRZYNIESIE NADZIEJĘ..." - PRZEDSIĘBIORCY PRZESYŁAJĄ MIESZKAŃCOM MOC ŻYCZEŃ!

opublikowano: 11 kwietnia 2020

 • opis: życzenia

Dla naszych Przedsiębiorców nie jest to łatwy czas... Mimo to pamiętali o życzeniach dla Państwa, a we wszystkich powtarzało się jedno życzenie - niegasnącej nadziei, spokoju i choć odrobiny radości...

WIELKANOCNE SERDECZNOŚCI OD GMINNYCH ORGANIZACJI SPOŁECZNO-KULTURALNYCH ORAZ JEDNOSTEK POMOCNICZYCH

opublikowano: 11 kwietnia 2020

 • opis: życzenia

Przyjmijcie Drodzy Państwo życzenia od naszych organizacji społeczno-kulturalnych: od chóru pw. św. Cecylii i Kół Gospodyń Wiejskich, a także ZKP - Oddziału Kociewskiego w Zblewie. Serdeczne życzenia dla wszystkich Mieszkańców przesyła również Sołtys i Rada Sołecka sołectwa Zblewo.

ŻYCZENIA OD JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH GMINY ZBLEWO

opublikowano: 11 kwietnia 2020

 • opis: życzenia

GOPS, GOK, Zakład Komunalny, Centrum Usług Wspólnych, Gminna Biblioteka Publiczna w Zblewie... - spotykamy się w tych instytucjach każdego dnia. Nie mogło więc w te szczególne święta zabraknąć od nich życzeń dla Państwa...

WIELKANOCNE ŻYCZENIA OD SAMRZĄDU

opublikowano: 10 kwietnia 2020

 • opis: życzenia

Specjalnie dla Was, drodzy Mieszkańcy - najpiękniejsze życzenia od Waszych Przyjaciół, Znajomych, od nas wszystkich.. WIELKANOC. Tak bardzo inna niż co roku... Świat się zatrzymał, ale moc i blask Wielkiej Nocy żyje w naszych sercach. I mimo, że wielu z nas nie spotka się przy świątecznym stole, że zabraknie rodzinnych spotkań - jesteśmy RAZEM. Pamiętamy o sobie, przesyłamy dobre myśli, wspominamy... Jesteśmy blisko i tej bliskości - wbrew czasom - życzymy Wam, Kochani!

STOP KORONAWIRUSOWI! MODRAKI SZYJĄ MASECZKI

opublikowano: 9 kwietnia 2020

 • opis: modraki

Koronawirus to dla nas wszystkich nowa sytuacja! Dlatego Panie z Koła Gospodyń Wiejskich jak zawsze wzięły sprawy w swoje ręce, myśląc o Mieszkańcach – szczególnie o tych, którym trudno zdobyć maseczki. Gospodynie wzięły maszyny w dłoń i szyją maseczki. Kolorowe, w ludowe i kwietne wzory, wesołe – by tchnąć choć trochę radości i dobrych emocji w ten nieciekawy czas. Renata Klimowicz apeluje: „Kto nie ma maseczki – kontaktujcie się z nami! Musimy wszyscy dbać o siebie i przetrwać razem, pomagając sobie wzajemnie!”. Maseczki od Modraków trafiły też do Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury. Dziękujemy! Kontakt do Renaty Klimowicz: 516 132 093.

COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM AKTUALNA NA 09.04.2020

opublikowano: 9 kwietnia 2020

 • opis: komunikat

Informacja z dnia 9 kwietnia 2020 roku z godz.16:50 związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim: liczba osób poddana kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS w Starogardzie - 2...

DZISIAJ KSIĘŻA OBCHODZĄ SWOJE ŚWIĘTO PRZYPOMINAMY SYLWETKI ZBLEWSKICH KAPŁANÓW NA PRZESTRZENI WIEKÓW...

opublikowano: 9 kwietnia 2020

 • opis: kapłani

Dzisiaj tj. w Wielki Czwartek kapłani obchodzą swoje święto. Z tej okazji życzymy naszym księżom z dekanatu zblewskiego na czele z księdzem prałatem Zenonem Góreckim – prałatem zblewskim, wiele sił i zdrowia oraz błogosławieństwa na każdy dzień posługi. Pamiętajmy o naszych kapłanach! Wszak to Oni są przy nas podczas najważniejszych momentów naszego życia, od samych narodzin… A w tak szczególnym dniu zapraszamy do lektury artykułu Wojciecha Birny, który przypomina dzieje kapłanów zblewskiego kościoła parafialnego…

#WSPIERAJNASZYCH. WIELKANOCNA OFERTA KWIACIARNI ARTMOSFERA W ZBLEWIE

opublikowano: 9 kwietnia 2020

 • opis: wspieraj

Serdecznie zapraszamy do kwiaciarni Artmosfera w Zblewie, która specjalnie na Wielkanoc przygotowała przepiękną i kolorową ofertę, a także wprowadziła środki ostrożności, które pozwolą Państwu bezpiecznie sfinalizować zakupy. Kwiaciarnia będzie czynna w czwartek i piątek od 9.00 do 17.00, a w sobotę od 9.00 do 14.00.

WAŻNE! RZĄD OGŁOSIŁ PRZEDŁUŻENIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA NA DŁUŻEJ! WPROWADZONO NOWE OBOWIĄZKI!

opublikowano: 9 kwietnia 2020

 • opis: zasady

Rząd ogłosił właśnie kolejne środki bezpieczeństwa w związku z koronawirusem.  "Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Oprócz tego przedłużamy obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas świąt wielkanocnych..."

ZŁÓŻ ŻYCZENIA MIESZKAŃCOM GMINY ZBLEWO! SPECJALNY BLOK WIELKANOCNYCH ŻYCZEŃ JUŻ W WIELKĄ SOBOTĘ!

opublikowano: 9 kwietnia 2020

 • opis: życzenia

Przed nami - Wielkanoc. Inna niż co roku... Zapraszamy wszystkie firmy, instytucje, organizacje pozarządowe, a także samych Mieszkańców do składania życzeń za pośrednictwem serwisu gminnego zblewo.pl. Tylko teraz macie Państwo wyjątkową możliwość na złożenie świątecznych serdeczności wszystkim Mieszkańcom naszej gminy! Chociaż nie uda nam się spotkać przy świątecznym stole – ale mimo to możemy być w te święta RAZEM, możemy być prawdziwie BLISKO, łącząc się dobrymi myślami i serdecznością. Specjalny blok wielkanocnych życzeń dla Mieszkańców Gminy Zblewo opublikujemy na stronie głównej serwisu zblewo.pl w Wielką Sobotę.

COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM AKTUALNA NA 08.04.2020

opublikowano: 8 kwietnia 2020

 • opis: komunikat

Informacja z dnia 8 kwietnia 2020 roku z godz.16:45 związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim: liczba osób poddana kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS w Starogardzie - 2...

JUTRO – W CZWARTEK - TARGOWISKO GMINNE ODBĘDZIE SIĘ!

opublikowano: 8 kwietnia 2020

 • opis: rynek

Drodzy Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, iż jutro tj. w czwartek 9 kwietnia nasze targowisko gminne na Placu 700-lecia odbędzie się jak co tydzień. Niezmiennie apelujemy o zachowanie środków ostrożności i przypominamy, iż obowiązują ograniczenia dotyczące ilości osób obecnych na targowisku. Liczba osób przebywających na targu nie może być większa niż trzykrotność liczby punktów handlowych. Przebywanie większej ilości osób zagrożone jest mandatem.

TRANSMISJE MSZY ŚW. Z PARAFII W ZBLEWIE ORAZ Z PARAFII W PINCZYNIE

opublikowano: 8 kwietnia 2020

 • opis: msze

Jutro tj. w Wielki Czwartek w naszych kościołach rozpoczyna się Triduum Paschalne. I właśnie od jutra parafie w Zblewie i w Pinczynie rozpoczynają codzienne transmisje mszy św. z naszych kościołów parafialnych. Dokładne godziny transmisji oraz linki do relacji „na żywo” dostępne na stronach internetowych parafii – parafiazblewo.pl oraz parafia-pinczyn.pl.

NASZ MATEMATYK ZBIGNIEW BAHR PROWADZI LEKCJE W TVP!

opublikowano: 8 kwietnia 2020

 • zbyszek bahr

Zbigniew Bahr – nasz znakomity i bardzo lubiany nauczyciel, na co dzień uczący w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Pinczynie, nauczał dziś tj. w środę 8 kwietnia w największej, polskiej szkole – „Szkole z TVP”! Pan Zbyszek poprowadził na ogólnopolskiej antenie lekcję matematyki dla klasy 1 szkoły ponadpodstawowej. Tematem był wykres funkcji liniowej, który pan Zbyszek objaśniał w pięciu zadaniach.

#WSPIERAJNASZYCH. DWOREK TUCHOLSKI: MAMY WOLNE TERMINY NA WESELA!

opublikowano: 8 kwietnia 2020

 • opis: wspieraj

Informacja specjalna dla wszystkich Młodych Par z naszego Dworku Tucholskiego w Zblewie: Zdajemy sobie sprawę ze skomplikowanej sytuacji Par Młodych, którym przepadły terminy na wesela. Jeżeli właśnie Wam przytrafił się taki niemiły epizod, a w miejscu gdzie mieliście rezerwacje nie ma możliwości przełożenia daty na dogodną dla Was, serdecznie zapraszamy do Dworku Tucholskiego w Zblewie. Zadzwoń lub napisz do nas, a sprawdzimy wolne terminy...

OSTATNIA CHWILA NA ZAMÓWIENIE CATERINGU WIELKANOCNEGO!

opublikowano: 7 kwietnia 2020

 • opis: wspieraj

Kochani, dziś już Wielki Wtorek – przypominamy, iż to naprawdę ostatnia chwila na złożenie zamówień na przepyszny catering wielkanocny od naszych restauratorów z gminy Zblewo! Pełna oferta dostępna jest na naszej podstronie #wspierajnaszych – tutaj (link). A czekają takie przysmaki jak m.in. fantastyczny barszcz biały, tymbaliki drobiowe, karczek pieczony w sosie musztardowo-miodowym, kaczka z pieca pod jabłkami z sosem żurawinowym i szeroki asortyment wędzonek...

COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM AKTUALNA NA 07.04.2020

opublikowano: 7 kwietnia 2020

 • opis: komunikat

Informacja z dnia 7 kwietnia 2020 roku z godz.17:00 związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim: liczba osób poddana kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS w Starogardzie - 2...

RUSZYŁ PROJEKT "POMORSKI TELEFON DLA SENIORA"

opublikowano: 7 kwietnia 2020

 • opis: senior
Samorząd Województwa Pomorskiego uruchomił specjalny telefon, gdzie seniorzy mogą uzyskać niezbędną pomoc czy informacje. Codziennie od 8.00 do 22.00 pracownicy Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej czekają pod numerem telefonu 58 326 87 34. Koszt połączenia zależy od taryfy operatora.

NAJPIĘKNIEJSZY MAZUREK TEGOROCZNEJ WIELKANOCY! ZGŁOŚ SIĘ DO KONKURSU!

opublikowano: 7 kwietnia 2020

 • opis: konkurs

Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym. Tym razem tematem konkursu jest mazurek wielkanocny. Gmina Zblewo słynie ze wspaniałych Gospodyń, które są prawdziwymi mistrzyniami sztuki kulinarnej. Z pewnością nie zbraknie więc bajecznie pięknych i kolorowych mazurków. Czekamy na nie! Aby wziąć udział w konkursie wystarczy sfotografować własnoręcznie wykonanego mazurka i przysłać zdjęcie do naszego GOK-u.

SKRZYNKA PODAWCZA PRZED URZĘDEM GMINY

opublikowano: 7 kwietnia 2020

 • opis: skrzynka

Dla Państwa bezpieczeństwa i wygody, przed wejściem głównym do Urzędu Gminy postawiliśmy dzisiaj specjalną skrzynkę podawczą. Mogą Państwo wrzucać do niej wszelką korespondencję kierowaną do Gminy Zblewo – wnioski, podania, formularze, pisma, ankiety itp. Skrzynka jest dostępna w godzinach pracy urzędu. Jest opróżniana regularnie przez pracownika Biura Podawczego.

W WIELKI PIĄTEK (10 KWIETNIA) URZĄD CZYNNY DO GODZ.13:00

opublikowano: 7 kwietnia 2020

 • opis: UG

Uprzejmie informujemy, iż w najbliższy piątek  (10 kwietnia) Urząd Gminy w Zblewie czynny będzie do godz.13:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

#WSPIERAJNASZYCH. GĄSKI, KRÓLICZKI I …MASECZKI POLECAJĄ SIĘ NA ŚWIĘTA!

opublikowano: 6 kwietnia 2020

 • opis: lalki

Wielkanoc tuż tuż… Mimo codzienności pełnej trosk i obaw o to, co przyniesie nam jutro, w wielu domach trwają przygotowania do Wielkiej Nocy. W tym szczególnym czasie gorąco polecamy ozdoby i rękodzieło naszej wielce utalentowanej Mieszkanki, prawdziwej Mistrzyni igły, nici i szydełka czyli zawsze uśmiechniętej Marzeny Brandt.

WIELKANOCNY KONKURS PLASTYCZNY. WIELKI PONIEDZIAŁEK – MOTYW DNIA: PISANKA

opublikowano: 6 kwietnia 2020

 • opis: konkurs

Rozpoczął się Wielki Tydzień, czas oczekiwania na Wielkanoc. Co roku w tych dniach spotykaliśmy się na wielkanocnych kiermaszach, spotkaniach, przeglądach… W tym roku jest inaczej. Mimo to mamy dla Was, Kochani małą niespodziankę – zaproszenie do kolorowego, pełnego nagród i świetnej zabawy Wielkanocnego Konkursu Plastycznego!

COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM AKTUALNA NA 06.04.2020

opublikowano: 6 kwietnia 2020

 • opis: komunikat

Informacja z dnia 5 kwietnia 2020 roku związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim: liczba osób poddana kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS w Starogardzie Gdańskim - 2...

LGD „CHATA KOCIEWIA” : RUSZYŁ NABÓR DO „DZIAŁAJ LOKALNIE”. WNIOSKI DO 4 MAJA

opublikowano: 6 kwietnia 2020

 • opis: NABÓR

Pomimo trudnej sytuacji która teraz panuje,  LGD Chata Kociewia rozpoczyna nabór wniosków w ramach programu Działaj Lokalnie, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. W tym roku, wnioski można konsultować telefonicznie bądź poprzez dostępne komunikatory, po wcześniejszym umówieniu. Nabór trwa od 1 kwietnia do 4 maja 2020 roku. Wszelkie dodatkowe informacje oraz przykłady dobrych praktyk znajdą  Państwo w regulaminie  lub na  stronie www.dzialajlokalnie.pl oraz www.chatakociewia.pl w zakładce Działaj Lokalnie.

SEMLIN – KRĄG: DROGA JUŻ UTWARDZONA!

opublikowano: 6 kwietnia 2020

Mieszkańcy nie kryją radości: droga z Semlina w kierunku Kręga została  przebudowana i zmieniła się nie do poznania! Inwestycję zrealizowała Gmina Zblewo. Kolejne świetne, inwestycyjne wieści: w dniu 19 marca 2020 r. dokonano odbioru wykonanych robót na 400 metrowym odcinku drogi Semlin-Krąg. Jest to zwieńczenie trwającego od kilku ostatnich lat utwardzania tej drogi.

ULICA DWORCOWA W BYTONI PRAWIE GOTOWA! WKRÓTCE ODBIÓR INWESTYCJI

opublikowano: 6 kwietnia 2020

 • opis: DWORCOWA

Spełniło się marzenie wielu mieszkańców Bytoni w gminie Zblewo. Nie wszyscy wierzyli, że to jest możliwe… - a jednak stało się! Ulica Dworcowa jest już po modernizacji, lada dzień – odbiór tej bardzo oczekiwanej i potrzebnej inwestycji. W marcu firma Marbruk Sp Z O.O. Sp. K z Charzyków położyła na blisko 700m odcinku ulicy Dworcowej w Bytoni trzy warstwy asfaltu. Wcześniej wykonała na całym odcinku drogi kanalizację deszczową wraz z wpustami ulicznymi. Wybudowany został również zjazd publiczny do drogi krajowej DK 22.

COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM AKTUALNA NA 05.04.2020

opublikowano: 5 kwietnia 2020

 • opis: komunikat

Informacja z dnia 5 kwietnia 2020 roku związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim: liczba osób poddana kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS w Starogardzie Gdańskim - 21...

[KOPIA] COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM AKTUALNA NA 09.04.2020

opublikowano: 9 kwietnia 2020

[KOPIA]

 • opis: komunikat

[KOPIA]

Informacja z dnia 9 kwietnia 2020 roku z godz.16:50 związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim: liczba osób poddana kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS w Starogardzie - 2...

#WSPIERAJNASZYCH! A MOŻE PLACEK ZBÓJNICKI I FASOLÓWKA? GOŚCINIEC KONOPIELKA ZAPRASZANA NIEDZIELNY OBIAD!

opublikowano: 5 kwietnia 2020

 • opis: wspieraj

Z pewnością większość spędzi dziś wolny dzień w kuchni . Jednak dla tych, co nie koniecznie chcą stać dziś przy garnkach dowieziemy coś Pysznego. Dzisiejszy: zestaw dnia ( Rosół + De vollaile/ ziemniak /surówka -25 zł. Polecamy również:  Żurek , Fasolowa, Placek zbójnicki, Karkówka z grilla, Golonka, Zraz, Pierś maślana, Pierogi, Sałatki, Makarony. Zadzwoń. Zapraszamy. Startujemy od 12:00, działamy dziś do 17:00!

NIEDZIELA PALMOWA – TRANSMISJE MSZY ŚW. Z PARAFII W PINCZYNIE

opublikowano: 5 kwietnia 2020

 • opis: palmowa

Parafia pw. św. Elżbiety w Pinczynie  serdecznie zaprasza na transmisje mszy św. w Niedzielę Palmową. Transmisje będą prowadzone na kanale Parafii w serwisie youtube o godz.9:00 oraz  o godz.10:30. Pierwsza transmija z kościoła w Pinczynie przeprowadzona była w miniony piątek, transmitowano wówczas Drogę Krzyżową. Dzięki tej inicjatywie, w tym wyjątkowym czasie pandemii wierni mogą uczestniczyć w nabożeństwach bez wychodzenia z domu. Dziękujemy i życzymy wszystkich miłej niedzieli!

 

JUŻ W NIEDZIELĘ: MSZA W INTERNECIE I TRADYCYJNE PALMY OD KSM-U

opublikowano: 4 kwietnia 2020

 • opis: palmy

Jak informuje Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Zblewie, w tym roku tradycyjnie zostaną przygotowane bukiety na Niedzielę Palmową. Gałązki bazi, brzozy i bukszpanu symbolizują nasze duchowe uczestnictwo w wydarzeniu uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.  Przygotowane bukiety będzie można nabyć w niedzielę przy wejściu do kościoła wspierając tym działalność młodzieżowego stowarzyszenia. Pobłogosławione bukiety będą także wyłożone na stoliku przy wejściu do plebanii przez całą Niedzielę Palmową. Olbrzymie podziękowania dla pani Blandyny Czai za przygotowanie tegorocznych palemek.

#WSPIERAJNASZYCH! DWORKOWA AKCJA "BON NA PRZYSZŁOŚĆ"!

opublikowano: 4 kwietnia 2020

 • opis: bon

Aby wesprzeć naszą rodzimą gospodarkę i turystykę zachęcamy do wzięcia udziału w akcji "BON NA PRZYSZŁOŚĆ". Pomoże to nam przetrwać ciężkie chwile a dla Was będzie niesamowitą okazją na PROMOCJE ! Proponujemy korzystne vouchery opatrzone rabatem 20%, np. jeśli zdecydujesz się na voucher o wartości 500 zł płacisz tylko 400 zł. Sam wybierasz na jaką kwotę chcesz kupić talon i na co go wykorzystasz. Każdy bon będzie ważny do 30 września 2021 roku.

COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM AKTUALNA NA 04.04.2020

opublikowano: 4 kwietnia 2020

 • opis: komunikat

Informacja z dnia 4 kwietnia 2020 roku związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim: liczba osób poddana kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS w Starogardzie Gdańskim - 21...

#WSPIERAJNASZYCH! ZAMÓW CATERING WIELKANOCNY - NOWA OFERTA KONOPIELKI

opublikowano: 3 kwietnia 2020

 • opis: konopielka

Gościniec Konopielka serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertą wielkanocną! Do wtorku 7 kwietnia można składać zamówienia na wspaniałe, smakowite potrawy świąteczne, których nie może zabraknąć na naszym wielkanocnym stole. A w menu m.in. zupy (żurek na własnym zakwasie i barszcz biały ze świeżym chrzanem), dania na ciepło i na zimno (sałatki, pasztety, roladki…), pyszne desery (m.in. baby wielkanocne, mazurki, szarlotki!)  i  pachnące wędliny z własnej wędzarni!

UWAGA! OD DZISIAJ (3 KWIETNIA) TYMCZASOWY ZAKAZ WSTĘPU DO LASU!

opublikowano: 3 kwietnia 2020

 • opis: zakaz
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Straż Leśna będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM AKTUALNA NA 03.04.2020

opublikowano: 3 kwietnia 2020

 • opis: komunikat

Informacja z dnia 3 kwietnia 2020 roku związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim: liczba osób poddana kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS w Starogardzie Gdańskim - 5...

WAŻNE! JAK BEZPIECZNIE ROBIĆ ZAKUPY W CZASIE EPIDEMII?

opublikowano: 3 kwietnia 2020

 • opis: zakupy

Do zakupów powinniśmy tak się przygotować, żeby w sklepie spędzić jak najmniej czasu. Najlepiej zrobić listę zakupów, przypomnieć sobie układ alejek w sklepie, wejść wtedy, kiedy jest najmniej klientów, płacić kartą, używać jednorazowych rękawiczek, dezynfekować ręce płynem antybakteryjnym – to tylko niektóre z wytycznych, które mają pomóc w zminimalizowaniu ryzyka zakażenia koronawirusem.

PRZEDSZKOLAKI ZE ZBLEWA KOCHAJĄ KSIĄŻKI!

opublikowano: 2 kwietnia 2020

 • opis: książki

Dzieci z Gminnego Przedszkola w Zblewie kochają książki i kochają bajki!  Są też częstymi gośćmi naszej Gminnej Biblioteki im. M.Hillar w Zblewie. Nie mogły więc zapomnieć o dzisiejszym święcie - Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci. To dzień urodzin baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, autora ukochanych przez małych czytelników baśni.

2 KWIETNIA. 15 LAT TEMU ŚWIAT SIĘ ZATRZYMAŁ…

opublikowano: 2 kwietnia 2020

 • opis: jp2

Dzisiaj – 2 kwietnia – mija 15. rocznica śmierci Jana Pawła II. Jak co roku - tego dnia - wójt Artur Herold złożył kwiaty pod pamiątkowym obeliskiem poświęconym naszemu Papieżowi.  Wójt zapalił też znicz – w imieniu nas wszystkich, Mieszkańców Gminy Zblewo… To symboliczne światło naszej pamięci. Niech trwa…

COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM AKTUALNA NA 02.04.2020

opublikowano: 2 kwietnia 2020

 • opis: komunikat

Informacja z dnia 2 kwietnia 2020 roku związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim: liczba osób poddana kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS w Starogardzie Gdańskim - 5...

OD DZISIAJ WCHODZI W ŻYCIE TARCZA ANTYKRYZYSOWA. ZOBACZ SZCZEGÓŁY!

opublikowano: 1 kwietnia 2020

 • opis: tarcza

Od dzisiaj tj. 1 kwietnia 2020 wchodzi w życie Tarcza Antykryzysowa. Przewiduje ona kilka rodzajów wsparcia dla przedsiębiorców i pracowników w zależności od sposobu prowadzenia działalności czy formy zatrudnienia. Ustawodawca przygotował dla Państwa kilka rozwiązań, w tym: zwolnienie małych firm (do 9 osób zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych) ze składek za marzec...

JUTRO – W CZWARTEK - TARGOWISKO GMINNE ODBĘDZIE SIĘ!

opublikowano: 1 kwietnia 2020

 • opis: targ

Drodzy Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, iż jutro tj. w czwartek 2 kwietnia nasze targowisko gminne na Placu 700-lecia odbędzie się jak co tydzień. Przypominamy, iż zgodnie z wprowadzonymi wczoraj przez nasz Rząd ograniczeniami, liczba osób przebywających na targu nie może być większa niż trzykrotność liczby punktów handlowych. Przebywanie większej ilości osób zagrożone jest mandatem. Na miejscu czuwać będą strażacy z OSP Zblewo.

COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM AKTUALNA NA 01.04.2020

opublikowano: 1 kwietnia 2020

 • opis: komunikat

Informacja z dnia 1 kwietnia 2020 roku związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim: liczba osób poddana kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS w Starogardzie Gdańskim - 6...

STADION W ZBLEWIE – TEREN BUDOWY PRZEKAZANY!

opublikowano: 1 kwietnia 2020

 • opis: STADION

To wiadomość naprawdę z ostatniej chwili: wczoraj tj. we wtorek 31 marca przekazaliśmy formalnie teren budowy czyli stadion w Zblewie firmie Greta Sport z Dąbrowy Górniczej. Firma ta - na zlecenie Gminy Zblewo - zrealizuje tu jedną z największych, sportowych inwestycji w gminie.

WESOŁE I KOLOROWE ZDALNE PRZEDSZKOLE W ZBLEWIE

opublikowano: 1 kwietnia 2020

 • zdalne nauczanie zblewo

W okresie epidemii przedszkola zostały zobowiązane do realizacji swoich zadań w formie zdalnej. Jak wygląda praca w Gminnym Przedszkolu w Zblewie? Panie Nauczycielki przesyłają Rodzicom  propozycje zabaw, aktywności i podpowiedzi, co można robić razem w domu, by czas rozłąki się tak bardzo nie dłużył, a dzieci miały okazję do realizacji przynajmniej części tego, co robią w przedszkolu. Na naszej stronie internetowej www.przedszkolezblewo.pl , w lewym menu jest zakładka „Domowe Przedszkole”.  Proponujemy tam działania muzyczne, plastyczne i troszkę gimnastyki...

KOMUNIKAT W SPRAWIE ODCZYTU WODOMIERZY

opublikowano: 1 kwietnia 2020

 • opis: zkgz

W związku z ogłoszonym stanem epidemii na terenie Rzeczypospolitej Polskiej zaplanowane odczyty wodomierzy przez inkasenta zostały zawieszone do odwołania. W związku z powyższym prosimy o podawanie stanów licznika:  telefonicznie w godz. 7.00 - 15.00 pod nr tel.: 58 588 42 73, 513 027 950 lub 604 411 372 (inkasent); e-mailowo na adres: komunalny@zblewo.pl. Odbiorcy, którzy nie podadzą stanu wodomierza do dnia 14.04.2020 r. otrzymają faktury wystawione na podstawie prognozowanego odczytu.

COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM AKTUALNA NA 31.03.2020

opublikowano: 31 marca 2020

 • opis: komunikat

Informacja z dnia 31 marca 2020 roku związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim: liczba osób poddana kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS w Starogardzie Gdańskim - 7...

WIZYTY W KWIETNIU - ODWOŁANE! WAŻNY KOMUNIKAT WYDZIAŁU KOMUNIKACJI

opublikowano: 31 marca 2020

 • wydział komunikacji

W związku z przedłużającym się stanem epidemii ANULUJE SIĘ WIZYTY do rejestracji pojazdu umówione na miesiąc kwiecień 2020 r.  Wydział Komunikacji jest nieczynny dla Klientów do odwołania.  Przypominamy również, że osoby, które nabyły lub sprzedały pojazd zarejestrowany na terenie Rzeczypospolitej Polskiej proszone są o dokonywanie zgłoszenia nabycia bądź zbycia pojazdu drogą elektroniczną przez platformę ePUAP lub za pośrednictwem operatora pocztowego.

ZAMIAST KREDY – KOMPUTER! JAK NAM IDZIE ZDALNE NAUCZANIE W SZKOLE W ZBLEWIE?

opublikowano: 31 marca 2020

 • zdalne nauczanie zblewo

Dzień 25 marca wywrócił w społeczności szkolnej wszystko do góry nogami. Od tego momentu nasze nauczanie nabrało inny wymiar, a naszym narzędziem pracy stał się komputer. Niespodziewanie nasi uczniowie oraz my nauczyciele zostaliśmy rzuceni na głęboką wodę, można by rzec ocean, i trzeba było nauczyć się pływać, żeby nie utonąć. W tym oceanie spotkaliśmy się również z rodzicami naszych uczniów, którzy od tej pamiętnej daty nieustannie nam pomagają i wspierają.

PILNE! KOLEJNE KROKI W WALCE Z KORONAWIRUSEM. RZĄD WPROWADZA NOWE OGRANICZENIA

opublikowano: 31 marca 2020

 • opis: premer

Trwa konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego w sprawie wprowadzenia nowych ograniczeń i kroków, mających na celu walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Serwis Rzeczypospolitej Polskiej (gov.pl) opublikował już listę nowych, ogłoszonych właśnie regulacji...

„ZOSTAŃ W DOMU!” czyli … NAPRAWDĘ ZOSTAŃ W DOMU, PRZYŚLIJ NAM ZDJĘCIE I ZGARNIJ UNIKALNĄ KOSZULKĘ!

opublikowano: 30 marca 2020

 • opis: konkurs

Kochani, od wielu tygodni apelujemy – zostań w domu! Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, znajomych, sąsiadów. Dziś już wszyscy wiemy, jak jest to ważne, by ograniczyć swoją aktywność publiczną i wszelkie kontakty bezpośrednie. Dziękujemy wszystkim, którzy zostają w domach! I prosimy – drodzy Mieszkańcy Gminy Zblewo, przyślijcie nam swoje zdjęcia, a my je opublikujemy i nagrodzimy! Pokażmy, że hasło „ZOSTAŃ W DOMU!” wszyscy wzięliśmy sobie mocno do serca… Zasady naszego konkursu są proste!

COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM AKTUALNA NA 30.03.2020

opublikowano: 30 marca 2020

 • opis: komunikat

Informacja z dnia 30 marca 2020 roku związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim: liczba osób poddana kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS w Starogardzie Gdańskim - 8...

POMOC DLA OSZUKANYCH METODĄ "NA KORONAWIRUSA"

opublikowano: 30 marca 2020

 • opis: pomoc

Zagrożenie epidemią w Polsce stało się dla niektórych okazją do oszukiwania osób, które boją się koronawirusa. W sieci pojawiły się oferty oszustów, którzy deklarują, że mają lekarstwo na koronawirusa – od naparów ziołowych po amulety. Krążą  także fałszywe wiadomości, których celem jest kradzież pieniędzy z konta bankowego. Dodatkowo spotykani są domokrążcy przebrani za służby medyczne lub wojsko, którzy wykorzystując naszą nieuwagę i kradną nasze oszczędności i kosztowności.

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA W ZBLEWIE: LISTY DZIECI PRZYJĘTYCH 5 MAJA

opublikowano: 30 marca 2020

 • opis: przedszkole

Szanowni Rodzice! W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi rekrutacji do przedszkola na nowy rok szkolny pragnę poinformować, że w związku z sytuacją zagrożenia zakażeniem koronawirusem, na podstawie Zarządzenia Wójta Gminy Zblewo z dnia 13 marca 2020r. listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola na rok szkolny 2020/2021, zostaną podane do publicznej wiadomości 5 maja 2020 r. do godz. 10:00.

COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM AKTUALNA NA 29.03.2020

opublikowano: 29 marca 2020

 • opis: komunikat

Informacja z dnia 29 marca 2020 roku związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim: liczba osób poddana kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS w Starogardzie Gdańskim - 12...

#WSPIERAJNASZYCH! ZAMÓW CATERING WIELKANOCNY! ZOBACZ OFERTĘ DWORKU TUCHOLSKIEGO

opublikowano: 29 marca 2020

 • opis: wspieraj

Niezmiennie apelujemy – w tym trudnym dla branży gastronomicznej czasie, szczególnie mocno #wspierajnaszych Przedsiębiorców! Korzystajmy z ich usług – z dowozem do domu. Dzisiaj przedstawiamy świąteczną ofertę Dworku Tucholskiego w Zblewie! W menu m.in. fantastyczny barszcz biały, tymbaliki drobiowe, karczek pieczony w sosie musztardowo-miodowym, kaczka z pieca pod jabłkami z sosem żurawinowym i szeroki asortyment wędzonek…

MARSZAŁEK MIECZYSŁAW STRUK ZAKAŻONY KORONAWIRUSEM. APELUJE: ZOSTAŃCIE W DOMU! TO MOŻE SPOTKAC KAŻDEGO…

opublikowano: 29 marca 2020

 • opis: m.struk

Wczoraj wieczorem ( tj.28 marca) Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego poinformował na jednym z portali społecznościowych o tym, że jest zakażony koronawirusem. Marszałek zaapelował jednocześnie do wszystkich, aby zostali w domu, bo koronawirus może dotknąć  każdego z nas… Panie Marszałku – życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

PRACA ZDALNA W SZKOLE I W PRZEDSZKOLU W PINCZYNIE

opublikowano: 28 marca 2020

 • opis: elekcje

E-lekcje, nauczanie zdalne… To nowa rzeczywistość szkół w całej Polsce. Jak radzą sobie z tym wyzwaniem nasze placówki? W najbliższych dniach odwiedzimy wirtualnie wszystkie szkoły z gminy Zblewo, by opowiedzieć i pokazać Państwu, jak to wygląda u nas. Dziś zapraszamy na relację z Pinczyna…

COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM AKTUALNA NA 28.03.2020

opublikowano: 28 marca 2020

 • opis: komunikat

Informacja z dnia 28 marca 2020 roku związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim: liczba osób poddana kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS w Starogardzie Gdańskim - 12...

APELUJEMY: NIE WYPALAJ TRAW I NIEUŻYTKÓW!

opublikowano: 28 marca 2020

 • opis: stop

Wszystkie siły, środki i ludzkie dłonie skierowane są teraz na walkę z pandemią koronawirusa. Jednak wczesna wiosna to także czas, w którym wypalanie traw i nieużytków rolnych często jest naszą smutną, codzienną rzeczywistością. Dlatego gorąco apelujemy do wszystkich o odpowiedzialność i rozwagę – NIE WYPALAJMY TRAW! Giną zwierzęta w stanowiskach lęgowych oraz niezliczone skupiska owadów. Ogień wypala florę, która stanowi różnorodne źródło pokarmu dla jakże cennych dla człowieka pszczół. Pożary lasów, traw i nieużytków rolnych to naprawdę wymierne straty! Nie narażajmy ludzkiego zdrowia i dobytku, a także bezpieczeństwa i tak bardzo teraz potrzebnego czasu oraz sił naszych strażaków, którzy każdego dnia niosą pomoc na froncie walki z pandemią!

#WSPIERAJNASZYCH! ZAMÓW NA WYNOS! KONOPIELKA ZAPRASZA: GOTUJEMY Z SERCEM, Z DUSZĄ, ZE SMAKIEM...

opublikowano: 27 marca 2020

 • opis: konopielka

Mamy świetne wieści z naszego Gościńca Konopielka w Zblewie – już od jutra (28 marca) po dwutygodniowej przerwie „Konopielka” znów działa i gotuje - i to jak zawsze w pięknym, apetycznym stylu! Ta informacja z pewnością ucieszy wszystkich miłośników pysznej kuchni!  Poza dostępnym menu dla Gości przygotowano także zestawy dnia w cenie 25 zł lub tylko danie główne (20 zł). Istnieje możliwość zamiany zupy każdego dania na rosół. Polecamy odbiór dań osobiście lub z dowozem gratisowym przy zamówieniach powyżej 80 zł. Znamy fantastyczne menu na najbliższy tydzień!

COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM AKTUALNA NA 27.03.2020

opublikowano: 27 marca 2020

 • opis: komunikat

Informacja z dnia 27 marca 2020 roku związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim liczba osób poddana kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS w Starogardzie Gdańskim - 12,  liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie Rozporządzenia...

#WSPIERAJNASZYCH! ZAMÓW CATERING WIELKANOCNY! OFERTA RESTAURACJI POD KASZTANAMI

opublikowano: 27 marca 2020

 • opis: wspieraj

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z oferty Restauracji Pod Kasztanami w Zblewie (ul.Główna 6). Wprawdzie obecnie niestety nie zjemy tu obiadu czy deseru, ale już możemy zamówić pyszny catering na Święta Wielkanocne! Jak co roku restauracja pani Wiesi Knopy przygotowała bowiem smakowite menu świąteczne –  same pyszności, których nie może zabraknąć na wielkanocnym stole.

PRZEKIEROWANIE ŚRODKÓW UNIJNYCH ZAPLANOWANYCH NA INWESTYCJE BADAWCZO-ROZWOJOWE W POMORSKICH FIRMACH NA WALKĘ ZE SKUTKAMI KORONAWIRUSA

opublikowano: 27 marca 2020

 • opis: środki

Mając na uwadze szczególną sytuację związaną z ogłoszeniem na terenie naszego kraju stanu pandemii, Zarząd Województwa Pomorskiego podjął decyzję o przekierowaniu środków unijnych zaplanowanych na inwestycje badawczo-rozwojowe w pomorskich firmach na walkę ze skutkami koronawirusa.  
 

#WSPIERAJNASZYCH! ZAMÓW KWIATY!

opublikowano: 27 marca 2020

 • opis: wspieraj

Dzisiaj, w ramach naszej akcji #wspierajnaszych zapraszamy do zakupu przepięknych kwiatów z kwiaciarni ARTMOSFERA w Zblewie (ul. Główna 46)! Dzięki pomysłowości właścicielki kwiaciarni, możecie Państwo obejrzeć kwiaty i wybrać je wirtualnie, a potem tylko zapłacić i odebrać zakupy. Na fb Artmosfery można obejrzeć zdjęcia dostępnych kwiatów (są świeże róże i tulipany, ale także kwiatki doniczkowe - storczyki, hortensje, stokrotki, piękne Kalanchoe) oraz fantazyjne dekoracje – wszak wkrótce Wielkanoc!

PARAFIA W ZBLEWIE ZAPRASZA NA KOLEJNE TRANSMISJE MSZY ŚW.

opublikowano: 27 marca 2020

 • opis: transmisja

Przed nami – kolejne transmisje mszy świętych z naszego kościoła parafialnego pw. Św. Michała Archanioła w Zblewie. Już dzisiaj (tj. w piątek 27 marca) o godz. 20.00 Parafia zaprasza na transmisję mszy i różańca (modlitwa o uwolnienie świata od pandemii – intencja od organizatorów EDK), a w niedzielę 29 marca o godz.10:00 – niedzielnej mszy św.  Przypomnijmy, iż pierwsza transmisja mszy cieszyła się wielkim zainteresowaniem i wdzięcznością Parafian, a do tych podziękowań przyłącza się także wójt Artur Herold: „To bardzo cenna inicjatywa, za którą my wszyscy Parafianie jesteśmy prawdziwie wdzięczni...

COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM AKTUALNA NA 26.03.2020

opublikowano: 26 marca 2020

 • opis: komunikat

Informacja z dnia 26 marca 2020 roku związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim: liczba osób poddana kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS w Starogardzie Gdańskim - 16, liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie Rozporządzenia...

#WSPIERAJNASZYCH! ZAMÓW NA WYNOS! ZOBACZ PYSZNE MENU RESTAURACJI K2

opublikowano: 26 marca 2020

 • opis: wspieraj

Drodzy Mieszkańcy, jak wszyscy wiecie, w związku z sytuacją epidemiczną i wprowadzonymi regulacjami prawnymi wiele naszych lokalnych firm musiało zawiesić lub znacząco ograniczyć swoją działalność. To dla przedsiębiorców bardzo trudny czas i walka o przetrwanie. Niektóre firmy jednak nadal działają, nawet w tak trudnych warunkach jak obecnie, co wymaga od nich nadzwyczajnej logistyki. Gorąco polecamy ich usługi! Serdecznie zapraszamy wszystkich przedsiębiorców prowadzących – mimo istniejących ograniczeń - działalność do promocji swojej oferty na naszej stronie! Dziś apelujemy: nasze restauracje nadal działają! Zamów na wynos!

STRAŻACY APELUJĄ: ZOSTAŃ W DOMU!

opublikowano: 26 marca 2020

 • opis: akcja

Dzisiaj tj. w czwartek (26 marca) na ulicach wielu naszych miejscowości można było nie tylko zobaczyć, ale i usłyszeć naszych druhów strażaków z OSP Zblewo!  „Zostań w domu! Zastosuj się do nowych zasad bezpieczeństwa. Przemieszczaj się tylko wtedy kiedy jest to konieczne: Praca, Sklep, Apteka, niezbędna pomoc. Dziękujemy!”- komunikat tej treści rozbrzmiewał bowiem głośno ze strażackiego megafonu. Dzisiaj akcja informacyjna strażaków prowadzona była m.in. w Zblewie, Borzechowie, Małym Bukowcu, Wirtach, Radziejewie, Białachowie i Pinczynie. Jutro – kolejne miejscowości, a potem akcja będzie codziennie powtarzana na obszarze całej gminy.

UWAGA! OD DZISIAJ (26 MARCA) NOWE GODZINY PRACY BANKU!

opublikowano: 26 marca 2020

 • opis: BS

Bank Spółdzielczy w Skórczu informuje, iż od dzisiaj tj. 26 marca zostają zmienione godziny pracy wszystkich placówek tego banku, również naszego oddziału w Zblewie. Będzie on teraz czynny w godz.9:00-14:00. Jak czytamy na stronie internetowej banku, zmiany związane są z wprowadzeniem wyższych ograniczeń wynikających z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r.

COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM AKTUALNA NA 25.03.2020

opublikowano: 25 marca 2020

 • opis: komunikat

Informacja z dnia 25 marca 2020 roku związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim: liczba osób poddana kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS w Starogardzie Gdańskim - 22, liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r., poz. 491 ze zm.) - 200...

KOCIEWSKIE CENTRUM ZDROWIA WDRAŻA KOLEJNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA

opublikowano: 25 marca 2020

 • opis: kcz

Szanowni Pacjenci, w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa naszych Pacjentów i pracowników, każda osoba chcąca wejść na teren szpitala przechodzi wstępną kontrolę stanu zdrowia wraz z mierzeniem temperatury ciała. Jednocześnie prosimy, aby bez wyraźnej potrzeby nie odwiedzać szpitala, a w miarę konieczności kontaktować się telefonicznie.

KOMUNIKAT PUP W STAROGARDZIE GDAŃSKIM

opublikowano: 24 marca 2020

 • opis: pup

Powiatowy Urząd Pracy w Starogardzie Gdańskim zawiadamia, że osoby bezrobotne mające wyznaczony termin stawiennictwa w tut. Urzędzie od dnia 26 marca 2020 r. do odwołania powinny zrealizować go w formie telefonicznej lub e-mailowej. W powyższej sprawie prosimy o kontakt ze swoim doradcą klienta w wyznaczonym terminie stawiennictwa:  pośrednictwo pracy tel. 58 690 33 64, 58 690 33 65 (e-mail: posrednictwo@pupstarogard.pl), doradztwo zawodowe tel. 58 690 33 61, 58 690 33 62 (e-mail: doradztwo@pupstarogard.pl).

AKTUALNE! COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM NA 24.03.2020

opublikowano: 24 marca 2020

 • opis: komunikat

Informacja z dnia 24 marca 2020 roku związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim liczba osób poddana kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS w Starogardzie Gdańskim - 30, liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz.U. z 2020 r., poz. 433 e zm.) - 134 ...

KORONAWIRUS: KOLEJNE OGRANICZENIA!

opublikowano: 24 marca 2020

 • opis: koronawirus

Po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu w Polsce kolejnych ograniczeń dotyczących zgromadzeń. Jak zaznaczył, wprowadzenie nowych zasad jest niezbędne, żeby zapanować nad rozprzestrzenianiem się koronawirusa i nie dopuścić do sytuacji występujących w Hiszpanii, czy Francji. Premier zaapelował o wzajemne wsparcie obywateli. Ta lekcja wzajemnego pomagania sobie jest niezbędna – zaznaczył Mateusz Morawiecki. Hasłem Solidarności było codziennie dbanie o drugiego człowieka. Powinniśmy dziś do tego powrócić – dodał.

AKTUALNE! COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM NA 23.03.2020

opublikowano: 23 marca 2020

 • opis: komunikat

Informacja z dnia 23 marca 2020 roku związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim:  liczba osób poddana kwarantannie domowej - 28, liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 - 1...

AKTUALNE! COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM NA 22.03.2020

opublikowano: 22 marca 2020

 • opis: dane

Informacja z dnia 22 marca 2020 roku związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim:  liczba osób poddana kwarantannie domowej - 20, liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 - 0...

KILKASET OSÓB WZIĘŁO UDZIAŁ W TRANSMISJI MSZY ŚW. ZE ZBLEWA

opublikowano: 22 marca 2020

 • opis: msza

Zakończyła się pierwsza transmisja Mszy świętej z kościoła pw. Św. Michała Archanioła w Zblewie. Transmisję obejrzało prawie 300 osób (tyle było wyświetleń „na żywo” na urządzeniach), a pewnie było ich więcej, bo wielokrotnie na jednym urządzeniu przekaz oglądało kilka osób! Parafianie nie kryją wdzięczności za taką inicjatywę, a nasi Księża dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do jej realizacji, w szczególności Mateuszowi Stypie i Krzysztofowi Kośnikowi. Parafianie na pewno ucieszą się, że już wkrótce kolejne transmisje - w najbliższy piątek o godz. 20.00 i w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
 

JUŻ W TĘ NIEDZIELĘ (22 MARCA, GODZ.10:00) - TRANSMISJA MSZY ŚW. ZE ZBLEWSKIEGO KOŚCIOŁA

opublikowano: 21 marca 2020

 • opis: msza

Już jutro tj. w niedzielę (22 marca) o godz.10:00 Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Zblewie przeprowadzi transmisję mszy św. Nabożeństwo „na żywo” można będzie obejrzeć w serwisie youtube  (link do transmisji – TUTAJ) lub poprzez stronę  internetową parafii - www.parafiazblewo.pl. Specjalne słowa na ten szczególny czas przygotował dla Wiernych nasz ksiądz prałat Zenon Górecki.

KOLEJNE POŁĄCZENIA PKP I PKS - ZAWIESZONE!

opublikowano: 21 marca 2020

 • opis: zmiany

W związku z sytuacją kolejne połączenia kolejowe i autobusowe są zawieszane lub skrócona zostaje ich trasa. Jeśli ktoś z nas nie ma wyjścia i musi skorzystać z publicznego transportu zbiorowego, powinien upewnić się, czy pociąg/autobus nie został odwołany.  PKS  Starogard Gdański S.A. ogranicza komunikację i odwołuje kolejne połączenia autobusowe. Na stronie internetowej przewoźnika opublikowano listę utrzymanych połączeń. Zmiany obowiązują od dzisiaj tj. 21 marca (połączenia weekendowe) oraz od 23 marca (połączenia w dni robocze). Ponadto w dniach 25 - 27.03.2020 r. kasy biletowe na dworcu PKS Starogard Gdański będą nieczynne.

I EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA ZBLEWO-WIELE ODWOŁANA!

opublikowano: 21 marca 2020

 • opis: EDK

Dzisiaj (tj. 21 marca) Sztab I EDK Zblewo-Wiele poinformował w mediach społecznościowych o odwołaniu I Ekstremalnej Drogi Krzyżowej Zblewo-Wiele w związku z sytuacją w kraju. Oto pełna treść komunikatu: "Z bólem serca, ale idąc za głosem rozsądku,  w związku z panującą pandemią koronawirusa, tegoroczna I edycja EDK Zblewo w dniu 27 marca stanie się dla nas drogą w wymiarze duchowym.

PILNE! PREMIER WPROWADZIŁ STAN EPIDEMII

opublikowano: 20 marca 2020

 • opis: premier

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił właśnie  (piątek – 20 marca, godz.18:50)  wprowadzenie stanu epidemii w Polsce. Zawieszenie zajęć w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych przedłużone zostało do Świąt Wielkanocnych. Drastycznie podwyższono także kary za złamanie zasad kwarantanny – teraz grzywna może wynosić do 30 tysięcy zł.  Jak zaznaczył Mateusz Morawiecki wszystko po to, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Ważne! Wypłata zasiłku opiekuńczego dla rodziców przedłużona zostaje o 14 dni. Kolejne szczegóły - wkrótce.

AKTUALNE! COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM NA 20.03.2020

opublikowano: 20 marca 2020

 • opis: raport

Informacja z dnia 20 marca 2020 roku związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim: liczba osób poddana kwarantannie domowej - 20, liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 - 0...

APLIKACJA „KWARANTANNA DOMOWA” JUŻ DOSTĘPNA!

opublikowano: 20 marca 2020

 • opis: aplikacja

Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło właśnie nową  aplikację, która ma pomóc podczas odbywania kwarantanny. Dzięki  aplikacji zyskujesz szybki dostęp do niezbędnych - pomocnych w czasie kwarantanny - informacji. Możesz też korzystać ze specjalnej infolinii. Aplikacja daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać leki, czy artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym. 

#NieKłamRatownikom - POMÓŻ NAM POMAGAĆ INNYM

opublikowano: 20 marca 2020

 • opis: apel

Wzywasz nas na interwencję...powiedz nam prawdę. Pamiętaj, że ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudniasz nam niesienie pomocy innym. Dlatego przypominamy - #NieKłamRatownikom.

CO Z ODPADAMI Z KWARANTANNY? GIS WYJAŚNIA...

opublikowano: 20 marca 2020

 • opis: odpady

W związku z pytaniami dotyczącymi odpadów wytwarzanych w gospodarstwach domowych przez osoby objęte kwarantanną oraz w innych miejscach wyznaczonych do odbywania przez osoby kwarantanny, Główny Inspektor Sanitarny informuje, że takie odpady nadal należy traktować jako odpady komunalne.

KIEROWNIK POSTERUNKU POLICJI W ZBLEWIE APELUJE DO WSZYSTKICH RODZICÓW I DZIECI!

opublikowano: 20 marca 2020

 • opis: apel

Kierownik Posterunku Policji w Zblewie Sylwester Cieszyński apeluje za naszym pośrednictwem do wszystkich rodziców, aby zwrócili szczególną uwagę na swoje dzieci. Czas zawieszenia nauki w szkołach to nie jest czas ferii! Dzieci powinny powstrzymać się od pojawiania się w przestrzeni publicznej bez ważnego powodu.

COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM AKTUALNA NA 19.03.2020

opublikowano: 19 marca 2020

 • opis: raport

Informacja z dnia 19 marca 2020 roku związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim:  liczba osób poddana kwarantannie domowej - 18,  liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia ...

SKRÓCONE GODZINY PRACY BS SKÓRCZ - ODDZIAŁ W ZBLEWIE

opublikowano: 19 marca 2020

 • opis: bs

Jak informuje swoich Klientów Bank Spółdzielczy w Skórczu, od dzisiaj tj. 19 marca zostają skrócone godziny pracy wszystkich placówek tego banku, również naszego oddziału w Zblewie. Będzie on teraz czynny w godz.9:00-14:30. Bank przeprasza za utrudnienia i zapewnia, iż wszelkie działania podejmuje w oparciu o nasze wspólne bezpieczeństwo, a o ewentualnych zmianach będzie Państwa informować na bieżąco.

50 TYSIĘCY OD GMINY ZBLEWO NA ZAKUP NIEZBĘDNEGO SPRZĘTU MEDYCZNEGO!

opublikowano: 19 marca 2020

 • opis: sprzęt

Gmina Zblewo – wraz z innymi samorządami – solidarnie włączyła się we wspólne działania koordynowane przez Starostę Starogardzkiego, mające na celu doposażenie Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim. Wójt Artur Herold podjął decyzję o przekazaniu na ten cel 50 tys. zł. Pieniądze pochodzić będą z rezerwy pozostającej w gestii wójta na wypadek klęsk żywiołowych. Jak mówi Artur Herold, wspólne działania są niezbędne...

OSTRZEŻENIE PRZED OSZUSTAMI PODSZYWAJĄCYMI SIĘ POD SŁUŻBY SANITARNE!

opublikowano: 19 marca 2020

 • opis: oszust

W sieci pojawiają się coraz liczniejsze informacje o próbach oszustwa, które polega na podszywaniu się pod służby sanitarne. Internauci piszą, iż przestępcy pukają do naszych drzwi w kombinezonach oraz maskach przekonując domowników, że powodem ich wizyty jest konieczność przeprowadzenia dezynfekcji pomieszczeń. Mieszkańcom nakazuje się opuszczenie mieszkania, a w czasie rzekomej „dezynfekcji”  dom zostaje okradziony.

POLICJA OSTRZEGA: UWAGA NA OSZUKAŃCZE OGŁOSZENIA ZWIĄZANE Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA!

opublikowano: 19 marca 2020

 • opis: policja

Komenda Główna Policji oraz FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP ostrzegają przed oszukańczymi ogłoszeniami związanymi z np. potrzebą zapłaty za szczepionkę przeciwko koronawirusowi COVID-19, czy przejęciem przez NBP środków klientów zdeponowanych w bankach jako tzw. rezerw krajowych NBP.

AKTUALNE! COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM NA 18.03.2020

opublikowano: 18 marca 2020

 • opis: komunikat

Informacja z dnia 18 marca 2020 roku związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim: liczba osób poddana kwarantannie domowej - 17, liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 - 0, ogólna liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 106, liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni - 0.

W CZWARTEK TARGOWISKO GMINNE ODBĘDZIE SIĘ!

opublikowano: 18 marca 2020

 • opis: targ

Czwartek jest w naszej gminie dniem targowym. Co tydzień – tego właśnie dnia -  na Placu 700-lecia stają dziesiątki stoisk i straganów. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i wieloma ograniczeniami Mieszkańcy zastanawiają się, czy targowisko się  odbędzie? Odpowiadamy: TAK. Targowisko nie zostaje odwołane i odbędzie się jak co tydzień.

WAŻNY APEL STRAŻAKÓW

opublikowano: 18 marca 2020

 • opis: straż

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą, aby podczas zgłaszania interwencji, informować operatora numeru 112 lub dyżurnego straży pożarnej o przebywaniu na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Sytuacja epidemiologiczna na terenie naszego kraju nie zwalnia naszych jednostek ratowniczo-gaśniczych od wykonywania swoich ustawowych obowiązków. Aby ustrzec się niepotrzebnych błędów związanych z brakiem odpowiedniej informacji podczas zgłaszania interwencji, których brak może w konsekwencji wykluczyć ze służby potrzebnych strażaków  apelujemy do Państwa o rozsądek.

PKS STAROGARD GDAŃSKI INFORMUJE O ZMIANACH

opublikowano: 18 marca 2020

 • opis: pks

PKS Starogard Gdański S.A. w związku z decyzją Ministerstwa Zdrowia w sprawie zapobiegania i ochrony przed koronawirusem COVID-19 informuje, że od 16 marca do 25 marca 2020r. komunikacja w dni robocze będzie obsługiwana jak w dni wolne od nauki szkolnej.

COVID 19 - INFORMACJA NA TEMAT SYTUACJI W POWIECIE STAROGARDZKIM AKTUALNA NA 17.03.2020

opublikowano: 17 marca 2020

 • opis: covid

Informacja z dnia 17 marca 2020 roku związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim:  liczba osób poddana kwarantannie domowej - 12,  liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 - 0,  ogólna liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 59,  liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni - 0.

ZAKŁAD KOMUNALNY GMINY ZBLEWO FUNKCJONUJE W OGRANICZONYM ZAKRESIE

opublikowano: 17 marca 2020

 • opis: komunikat

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19 od dnia 16 marca 2020r. do odwołania Zakład Komunalny Gminy Zblewo pracuje od poniedziałku do piątku w wyznaczonych godzinach, ale obsługa klientów odbywa się WYŁĄCZNIE telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem e-PUAP.  Klienci umówieni telefonicznie będą obsługiwani przez wyznaczonego pracownika, tylko po potwierdzeniu wcześniej umówionej wizyty w Zakładzie na wskazaną godzinę. Kasa Zakładu jest nieczynna.

KOMUNIKAT GOPS W ZBLEWIE Z DNIA 17 MARCA 2020

opublikowano: 17 marca 2020

 • opis: gops

W związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej   w  Zblewie zawiesza przyjmowanie klientów przez psychologa w GOPS.  Jednak w szczególnych przypadkach związanych z koniecznością wsparcia psychologicznego prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikiem socjalnym pod nr tel. 58 562 37 35 lub 58 531-63-91. Po rozpoznaniu sytuacji przewidujemy możliwość kontaktu telefonicznego z psychologami współpracującymi z tut. Ośrodkiem.

KOMUNIKAT STAROSTY STAROGARDZKIEGO - OD 18 MARCA WYDZIAŁ KOMUNIKACJI NIECZYNNY

opublikowano: 17 marca 2020

 • opis: komunikat

Na podstawie Zarządzenia nr 32/2020 Starosty Starogardzkiego z dnia 17.03.2020 r. w sprawie ograniczenia pracy Starostwa Powiatowego w związku z zagrożeniem epidemiologicznym wirusa COVID-19 informuję, że od 18 marca 2020 r.  Wydział Komunikacji będzie nieczynny. Przypominamy, że anulowane zostały wizyty do rejestracji pojazdu umówione w terminach od dnia 16 marca do 31 marca 2020 r. 

FUNDACJA "DAJEMY DZIECIOM SIŁĘ" INFORMUJE O ZMIANACH W DZIAŁALNOŚCI

opublikowano: 17 marca 2020

 • opis: pik

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną Punkt Interwencji Kryzysowej oraz Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Starogardzie Gdańskim wstrzymuje wszystkie konsultacje indywidualne. W sytuacjach pilnych, kryzysowych jesteśmy do Państwa dyspozycji w formie konsultacji telefonicznych i mailowych.

WAŻNE INFORMACJE DLA PACJENTÓW NZOZ MEDYK

opublikowano: 16 marca 2020

 • opis: komunikat

W związku z zaistniałą sytuacją, NZOZ Medyk Starogard Gdański wprowadza istotne zmiany w przyjmowaniu Pacjentów. Od dzisiaj tj. 16 marca 2020 do odwołania porady lekarskie oraz wszelkie informacje będą udzielane wyłącznie przez telefon! Numery telefonów: (58) 560 90 60, 509 622 067, 661 616 557 oraz 500 265 771. Ponadto NZOZ MEDYK udostępnia w najbliższym czasie dla Pacjentów dodatkowe numery kontaktowe (zobacz wykaz). Ważne: zawieszone zostaje także pobieranie krwi!

 

ZRZUTKA MIESZKAŃCÓW! KUPUJEMY RESPIRATOR DLA KOCIEWSKIEGO CENTRUM ZDROWIA!

opublikowano: 16 marca 2020

 • opis: zrzutka

W serwisie zrzutka.pl ruszyła dziś wyjątkowa akcja - zrzutka Mieszkańców Powiatu Starogardzkiego na zakup respiratora, który m.in. w przypadku powikłań spowodowanych koronawirusem jest niezbędny, by uratować ludzkie życie... To sprzęt na wagę życia - gorąco zachęcamy do wsparcia akcji. Zbiórka jest zweryfikowana, potrzebnych jest 60 tys. zł - obecnie wpłaty sięgają już ok. 4 tysięcy i z każdą chwilą przybywa ich. Liczy się każda złotówka!

KOMUNIKAT URZĘDU GMINY W ZBLEWIE - KOLEJNE ZMIANY W OBSŁUDZE

opublikowano: 16 marca 2020

 • opis: komunikat

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż Urząd Gminy w Zblewie pracuje bez zmian tj. od poniedziałku do piątku w wyznaczonych godzinach (poniedziałek i środa 7.30-16.00, wtorek – 7.30-15.30, czwartek i piątek 7.30-15.00). Jednakże od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania obsługa Klientów w Urzędzie Gminy w Zblewie odbywa się WYŁĄCZNIE telefonicznie, drogą pocztową, e-mailową lub przez e-PUAP. Wyjątek stanowi rejestracja zgonów/urodzeń, udzielanie ślubów oraz sytuacje kryzysowe.

KOMUNIKAT STAROSTY STAROGARDZKIEGO

opublikowano: 16 marca 2020

 • opis: wirus

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Starogardzkiego, na posiedzeniu szefów wszystkich służb, inspekcji powiatowych z udziałem prezydenta, burmistrzów i wójtów, które zostało przeze mnie zwołane na poniedziałek, 16 marca ustalono, że gminy zadeklarowały konkretne wsparcie finansowe na zakup dodatkowego sprzętu na potrzeby Kociewskiego Centrum Zdrowia (m.in. respiratory, defibrylatory, odzież ochronna) z uwagi na konieczność hospitalizacji ewentualnych osób zarażonych koronawirusem. Tym samym gminy przyłączyły się do ubiegłotygodniowych działań Samorządu Powiatowego oraz Gminy Miejskiej Starogard Gd. i Gminy Wiejskiej Starogard Gd., dzięki czemu możliwy jest zakup większej ilości sprzętu...

KOMUNIKAT - WYDZIAŁ KOMUNIKACJI STAROSTWA POWIATOWEGO

opublikowano: 16 marca 2020

 • opis: komunikat

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa informujemy, że od 16 marca 2020r. Wydział Komunikacji będzie obsługiwał mniejszą ilość interesantów. Z uwagi na powyższe ANULUJE SIĘ WIZYTY do rejestracji pojazdu umówione w terminach od dnia 16 marca do 31 marca 2020 r. Osoby, które nabyły lub sprzedały pojazd zarejestrowany na terenie Rzeczypospolitej Polskiej proszone są o dokonywanie zgłoszenia nabycia bądź zbycia pojazdu drogą elektroniczną przez platformę ePUAP lub za pośrednictwem operatora pocztowego...

KOMUNIKAT STAROSTY STAROGARDZKIEGO WS. ZAŁATWIANIA SPRAW W URZĘDZIE

opublikowano: 16 marca 2020

 • opis: komunikat

Na podstawie Zarządzenia nr 31/2020 Starosty Starogardzkiego z dnia 13.03.2020 r. w związku z zagrożeniem epidemiologicznym wirusa COVID-19 informuję:  1. W budynku Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim od dnia 16.03.2020 r. sprawy załatwiane będą telefonicznie lub drogą pocztową/emailową oraz przez ePUAP. W szczególnych przypadkach osobiście za uprzednim zgłoszeniem telefonicznym.// 2. Wydział Komunikacji od dnia 16 marca pracuje w ograniczonym zakresie stosownie do możliwości kadrowych. Z uwagi na powyższe ANULUJE się wizyty do rejestracji pojazdu umówione w terminach od dnia 16 marca do 31 marca 2020 ( szczegóły w odrębnym komunikacie)...

PANIE Z PINCZYNA ŚWIĘTOWAŁY DZIEŃ KOBIET

opublikowano: 15 marca 2020

 • opis: pinczyn

Przez ostatnie dni niemalże wszystkie informacje, które dla Państwa przygotowywaliśmy dotyczyły nadzwyczajnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Wszystko inne zeszło na drugi plan. Dziś jednak chcemy powrócić do wyjątkowego wydarzenia, które miało miejsce w środę 11 marca...  W środowe popołudnie Panie z sołectwa Pinczyn świętowały bowiem Dzień Kobiet. Specjalnie na tę okazję w miejscowej świetlicy wiejskiej przygotowano przepięknie ozdobiony kwiatami i dekoracjami stół. Zasiadły za nim Mieszkanki Pinczyna oraz sekretarz gminy Daniel Szpręga i sołtys Tomasz Boszka.

JUŻ JEST! PIERWSZY W NASZEJ GMINIE BOCIAN ZAMIESZKAŁ W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM

opublikowano: 15 marca 2020

 • opis: bocian

Nasze życie codzienne niewątpliwie toczy się teraz w cieniu epidemii. Jednak nie brakuje przecież także dobrych wieści! Cieszmy się nimi! Specjalnie dla Państwa mamy optymistyczne informacje prosto z Kleszczewa Kościerskiego. To właśnie tutaj – wczoraj tj. 14 marca około godz.14:00  - wylądował w gnieździe pierwszy w naszej gminie bocian! Bociek – jak co roku – zamieszkał w centrum wsi, tuż koło sklepu, o czym poinformował nas mieszkaniec Kleszczewa – Wojciech Kulas. Dziękujemy! Może pierwszy bocian przyniesie nam wszystkim szczęście? Tego Państwu życzymy...

W POLSCE WPROWADZONO STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO

opublikowano: 14 marca 2020

 • opis: premier

W okresie od dnia 14 marca 2020 r. do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. Stan ten reguluje rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 roku (do pobrania poniżej), które wprowadza: ograniczenia określonego sposobu przemieszczania się, ograniczenia lub zakaz obrotu i używania określonych przedmiotów ( w tym: maseczek, rękawiczek, płynów do dezynfekcji rąk)...

GOK ORAZ BIBLIOTEKA – ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA!

opublikowano: 14 marca 2020

 • opis: wirus

Uprzejmie informujemy, iż kolejne instytucje na terenie Gminy Zblewo zawieszają swoją działalność. Do odwołania nieczynne będą nasze biblioteki: w Zblewie, Borzechowie oraz w Pinczynie. Nieczynny będzie również Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie.

KWALIFIKACJA WOJSKOWA ZAPLANOWANA NA NAJBLIŻSZE TYGODNIE NIE ODBĘDZIE SIĘ

opublikowano: 13 marca 2020

 • opis: wojsko

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa kwalifikacja wojskowa w roku 2020 zostaje zakończona. Wszystkie wezwania wydane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. tracą ważność. Szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz szef MON Mariusz Błaszczak podpisali stosowne rozporządzenie w tej sprawie.

APEL W SPRAWIE POMOCY OSOBOM STARSZYM I SAMOTNYM

opublikowano: 13 marca 2020

 • opis: pomoc

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zblewie apeluje, aby najbliższe otoczenie seniorów podjęło się pomocy w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych itp.  Natomiast osoby samotne, które są bez możliwości uzyskania pomocy od rodziny lub sąsiadów prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zblewie, który w miarę możliwości pomoże w załatwieniu zakupów lub innych spraw (tel. 58 562-37-35; 58 531-63-91).

KOMUNIKAT GOPS W ZBLEWIE - ZMIANA ZASAD PRZYJMOWANIA, ŚDS ZAMKNIĘTY

opublikowano: 13 marca 2020

 • opis: gops

Z uwagi na wprowadzone działania zapobiegawcze przeciw wirusowi SARS-CoV-2 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zblewie ogranicza przyjmowanie klientów. Wnioski w sprawie świadczeń rodzinnych, świadczeń wychowawczych, świadczenia z funduszu alimentacyjnego przyjmowane będą wyłącznie drogą elektroniczną lub w formie papierowej drogą pocztową. Jednocześnie informujemy w dniach od 13 do 25 marca 2020r. zajęcia w Środowiskowym Domu Samopomocy będą zawieszone.

UWAGA - ZAKŁAD KOMUNALNY GMINY ZBLEWO FUNKCJONUJE W OGRANICZONYM ZAKRESIE!

opublikowano: 13 marca 2020

 • opis: zk

W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce wirusa SARS-CoV-2, w trosce o zdrowie Państwa oraz pracowników Zakładu od dnia 13.03.2020 r. do odwołania Zakład Komunalny Gminy Zblewo będzie funkcjonował w ograniczonym zakresie. Bardzo prosimy o ograniczenie kontaktów bezpośrednich i załatwianie spraw telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem platformy ePUAP. Realizowane będą niezbędne usługi na rzecz mieszkańców wyłącznie w BIURZE PODAWCZYM tj. przyjmowanie wniosków i wystawianie faktur.

KOMUNIKAT URZĘDU GMINY W ZBLEWIE

opublikowano: 12 marca 2020

 • opis: UG

Od dnia 13.03.2020 r. do odwołania Urząd Gminy w Zblewie będzie funkcjonował w ograniczonym zakresie. Realizowane będą niezbędne usługi na rzecz mieszkańców wyłącznie w BIURZE PODAWCZYM (pok. 1 - parter) tj. przyjmowanie wniosków i wydawanie dowodów osobistych, zgłaszanie zgonów. Inne świadczenia tylko w szczególnie uzasadnionych wypadkach. W związku z tym apelujemy do mieszkańców o ograniczenie wizyt w Urzędzie i prosimy o kontakt telefoniczny w celu uzgodnienia sprawy lub innego terminu spotkania.

WAŻNE! LISTA KONTAKTÓW W PRZYPADKU PODEJRZENIA ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM

opublikowano: 12 marca 2020

 • opis: wirus

Informacja dla osób, które podejrzewają, że mogą być zakażone koronawirusem: jeżeli podejrzewasz, że możesz być zakażony koronawirusem bezzwłocznie powiadom telefonicznie: Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Starogardzie Gdańskim,  tel. stacjonarny: 58 562 40 11,  tel. alarmowy: 699-670-418...

UWAGA! HALA, ORLIKI I ŚWIETLICE WIEJSKIE - ZAMKNIĘTE!

opublikowano: 12 marca 2020

 • opis: hala

W związku z rozprzestrzenianiem się w naszym kraju koronawirusa, w trosce o Państwa bezpieczeństwo uprzejmie informujemy, iż wszystkie zajęcia i treningi na hali  w Zblewie zostają zawieszone.

SZKOŁY I PRZEDSZKOLA BĘDĄ ZAMKNIĘTE. ODWOŁANA ZBIÓRKA KRWI, ROZGRYWKI SPORTOWE I ZAJĘCIA W OŚRODKU KULTURY

opublikowano: 11 marca 2020

 • opis: wirus

Szanowni Państwo, w związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, uprzejmie informujemy, iż w trybie natychmiastowym wszystkie wydarzenia społeczne, kulturalne, sportowe i inne na terenie gminy zostają odwołane. Zawieszone do odwołania zostają także wszystkie cykliczne zajęcia w naszym Gminnym Ośrodku Kultury. Zalecamy unikanie dużych skupisk ludzkich. Od najbliższego poniedziałku tj. 16.03.2020 zamknięte zostają też przedszkola i szkoły.

DOZOWNIKI Z PŁYNEM DO DEZYNFEKCJI RĄK DOSTĘPNE W URZĘDZIE GMINY

opublikowano: 11 marca 2020

 • opis: dozowniki

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa,  w trosce o naszych Mieszkańców w budynku Urzędu Gminy dostępne są dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Znajdują się one przy Biurze Obsługi Klienta, przy wejściu na I piętro budynku oraz na korytarzu przy Biurze Ewidencji Ludności, a także przy wejściu do Gminnego Ośrodka Kultury. Zachęcamy, aby korzystać z możliwości dezynfekcji dłoni, co jest jedną z najlepszych metod walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

OLA, MIESZKANKA GMINY KALISKA POTRZEBUJE POMOCY...

opublikowano: 11 marca 2020

 • opis: ola

Szanowni Mieszkańcy gminy Zblewo, dołączamy do apelu rodziców Oli i serdecznie prosimy o pomoc malutkiej Oli z gminy Kaliska... Ola urodziła się w 35 tygodniu ciąży, po porodzie otrzymała 10 punktów w skali Apgar. Byliśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ mieliśmy już trzech synów w wieku szkolnym. Nasza radość nie trwała jednak długo, w II dobie po porodzie lekarze szpitala rejonowego zauważyli coś niepokojącego i zamiast wyjść z dzieckiem do domu trafiliśmy do Kliniki Kardiologii Dziecięcej UCK w  Gdańsku.

PEŁNA HALA I KONCERT PEŁEN GWIAZD...

opublikowano: 11 marca 2020

 • opis: koncert

W poniedziałkowy wieczór (9 marca) hala widowiskowo-sportowa w Zblewie wypełniła się po brzegi. Jak mówiło wiele z Pań, na koncert z okazji Dnia Kobiet czekają cały rok, bo zawsze są to piękne, muzyczne przeżycia i wspomnienia. W tym roku wójt Artur Herold zaprosił - bardzo lubianego przez Panie - Mariusza Kalagę z zespołem. Zanim jednak koncert się rozpoczął, wójt wraz z sekretarzem gminy Danielem Szpręgą złożył Paniom życzenia. „Wymiar wyjątkowy – Dzień Kobiet… Pragniemy z miłością i od serca złożyć naszym Paniom najserdeczniejsze życzenia i podziękowania.

MIŁY GEST DLA BORZECHOWSKICH SENIORÓW

opublikowano: 10 marca 2020

 • opis: seniorzy

W niedzielne południe (8 marca) seniorzy z koła PZERiI w Borzechowie spotkali się na uroczystym obiedzie z okazji Dnia Kobiet.  Spotkanie odbyło się w pięknej scenerii miejscowej restauracji K2. Seniorzy zostali bowiem zaproszeni na tę uroczystość przez właścicieli restauracji – Katarzynę i Krzysztofa Langowskich, którzy od wielu lat wspierają działalność borzechowskiego koła. Przewodnicząca koła Lidia Godlewska-Wróblewska nie kryje wdzięczności za tę piękną inicjatywę. Jak podkreśla, seniorzy bardzo doceniają takie gesty pełne sympatii, pamięci i życzliwości.

KAROLEWO. "MOC SŁODYCZY W DNIU KOBIET SOŁTYS ŻYCZY!"

opublikowano: 10 marca 2020

 • opis: karolewo

Dzień Kobiet w sołectwie Karolewo co roku obchodzony jest nadzwyczaj hucznie i uroczyście. Tak było i tym razem…  W niedzielne popołudnie świetlica wiejska w Piesienicy wypełniona była po brzegi! Wszystkich już przy wejściu witał z wielkim uśmiechem sołtys Stanisław Fojut. Przyszły Panie z całego sołectwa – małe i duże, młode i te nieco starsze – jednym słowem: kilka pokoleń Mieszkanek sołectwa. Nie zabrakło też Panów, którzy tego wyjątkowego dnia wcielili się  w rolę Gospodarzy spotkania. Na spotkanie zjechali też goście...

W BORZECHOWIE KUCHENNĄ WARTĘ ZACIĄGNĘLI PANOWIE!

opublikowano: 9 marca 2020

 • dzień kobiet

Sołecki Dzień Kobiet w Borzechowie zgromadził w nowej świetlicy wiejskiej kilkadziesiąt Pań. Organizatorem spotkania była sołtys Renata Klimowicz i Rada Sołecka oraz KGW „Modraki” z Borzechowa. Panie spotkały się w niedzielę (8 marca) wczesnym popołudniem. Humory dopisywały tym bardziej, że w ten wyjątkowy dzień „kuchenna wartę” zaciągnęli Panowie! To właśnie oni –  w eleganckich, czerwonych krawatach – parzyli kawę, roznosili szampana, wręczali piękne kwiatki i dbali o Gości jak tylko potrafili najlepiej!

RADZIEJEWEM ZAWŁĄDNĘŁY ...KOBIETY!

opublikowano: 9 marca 2020

 • dzień kobiet

W sobotni wieczór Radziejewem zawładnęły …piękne Panie! W doskonałych humorach spotkały się one w świetlicy wiejskiej, gdzie wspólnie świętowały Dzień Kobiet. Gospodynią uroczystości i inicjatorką spotkania była sołtys Arleta Rueck, która – wraz z Radą Sołecką – zadbała o to, by tego wyjątkowego wieczoru żadnej z Pań niczego nie brakowało!

TULIPANY I ŻYCZENIA DLA PAŃ BUKOWIANEK

opublikowano: 9 marca 2020

 • dzień kobiet

Dzień Kobiet tradycyjnie świętowano w Małym Bukowcu. Jak zawsze, przygotowaniem zajęły się Panie z KGW Bukowianka, ale też letnicy, którzy akurat przyjechali spędzić weekend w tej małej wiosce. Na stołach zagościły pyszne potrawy i ciasta. Z zaproszenia skorzystał też Wójt Artur Herold. Były tradycyjne podziękowania za dotychczasową współpracę. Przy okazji specjalne podziękowanie i upominek od społeczności otrzymał sołtys Sławomir Cybulski, który we własnym wolnym czasie wyremontował część sanitarną naszej świetlicy wiejskiej.

DZIEŃ KOBIET W BIAŁACHOWIE

opublikowano: 9 marca 2020

 • dzień kobiet

Miniony weekend w gminie Zblewo minął pod znakiem Dnia Kobiet. W wielu miejscowościach organizowane były z tej okazji spotkania okolicznościowe. Jedno z nich –  już tradycyjnie - odbyło się w Białachowie. Panie z sołectwa Białachowo – na zaproszenie sołtysa, Rady Sołeckiej oraz KGW - spotkały się w miejscowej świetlicy wiejskiej w sobotnie popołudnie (7 marca). Gospodarz uroczystości – sołtys Krzysztof Włoch – nie krył radości, że przyszło tak wiele Mieszkanek sołectwa i to w każdym wieku. Wznosząc toast za ich zdrowie sołtys życzył wszystkim przede wszystkim zdrowia i podziękował za to, że – po prostu – są… „Bez Was, drogie Panie, nasze życie nie byłoby takie same…” – mówił sołtys...

BĘDZIEMY GOŚCIĆ II KOCIEWSKIE FOTO TERMEDYJE

opublikowano: 6 marca 2020

 • foto termedyje

Już w maju Gmina Zblewo będzie gościć  II Kociewskie Foto Termedyje czyli kociewski plener fotograficzny,  którego celem jest pokazanie fotografom z całej Polski uroków naszego regionu. Uczestnicy pleneru przez 4 dni będą zwiedzać Kociewie i uwieczniać na zdjęciach jego piękno, a na zakończenie będą rywalizować w konkursie fotograficznym. Partnerami wydarzenia są samorządy kociewskie oraz liczni sponsorzy. Patronat honorowy pełni Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Starosta Starogardzki oraz Wójt Gminy Zblewo. Patronami medialnymi są m.in. TVP 3 Gdańsk, Radio Gdańsk i Radio Głos. Organizatorem wydarzenia jest Kociewskie Stowarzyszenie Fotograficzne.

RUSZA KONKURS PIĘKNA WIEŚ 2020

opublikowano: 6 marca 2020

 • piękna wieś 2020

Rusza konkurs Piękna Wieś Pomorska - 2020. Czekamy na zgłoszenia w dwóch kategoriach: „wieś” oraz „zagroda”. Zgłoszenia do etapu gminnego konkursu - do 1 maja. To już 27. edycja tego konkursu, organizowanego przez Urząd Marszałkowski. Przypomnijmy, iż w poprzednich edycjach nasza gmina osiągnęła wiele sukcesów. Wszyscy pamiętamy rok 2017, kiedy to nasz Mały Bukowiec zajął II miejsce w konkursie głównym i został drugą, najpiękniejszą wsią województwa pomorskiego.

WIOSNA W INWESTYCJACH

opublikowano: 5 marca 2020

 • opis: inwestycje

Trwa przebudowa dróg w kilku miejscowościach naszej gminy. Już niebawem część inwestycji zostanie zakończona i ruszą kolejne. Oto krótka relacja z placów budowy. W dniu 2 marca rozpoczęła się budowa drogi Semlin - Krąg. Wykonawcą robót jest firma Watrak z Łęga. W związku z charakterem prowadzonych robót droga została całkowicie wyłączona z ruchu drogowego do dnia 16 marca 2020 r. Wartość inwestycji wynosi 216 000,00 zł, czego 60% stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

JUŻ 19 MARCA - MOBILNY PUNKT KRWIODAWSTWA W ZBLEWIE

opublikowano: 4 marca 2020

 • opis: krew

Już 19 marca (czwartek) w Zblewie pojawi się Mobilny Punkt Krwiodawstwa, w którym (w godz. 9.00-13.00) będzie można oddać krew. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku stanie przy remizie OSP Zblewo (od strony ul. Głównej). Inicjatorem akcji jest nasz mieszkaniec – Krystian Piotrzkowski, który oddaje krew od 12 lat. Pan Krystian ma nadzieję, że w akcji weźmie udział jak najwięcej osób. Co do zasady, każdy może jednorazowo oddać 450 ml krwi. Mało kto wie, że przysługuje za to dzień wolny od pracy lub zajęć szkolnych.

OD 2 MARCA DROGA SEMLIN - KRĄG BĘDZIE ZAMKNIĘTA

opublikowano: 28 lutego 2020

 • opis: Przebudowa

Wójt Gminy Zblewo uprzejmie informuje że od dn. 2 marca tj. najbliższego poniedziałku do dn. 16 marca droga Semlin - Krąg będzie zamknięta i wyłączona z ruchu... Jest to niezbędne dla realizacji inwestycji polegającej na przebudowie nawierzchni tej drogi. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o zrozumienie.

DZISIAJ POPIELEC. RUSZYŁY ZAPISY NA I EDYCJĘ EDK ZBLEWO-WIELE

opublikowano: 26 lutego 2020

 • opis: edk

Dziś Środa Popielcowa – w kościele katolickim to początek Wielkiego Postu. W tym właśnie duchu sztab I Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (EDK) zaprasza do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu... Patronat nad nim objął Biskup Pelpliński,  Parafia w Zblewie oraz Wójt Gminy Zblewo. Już od dzisiaj tj. 26 lutego ruszyły elektroniczne zapisy na stronie www.edk.org.pl.

OSTATNI DZIEŃ KARNAWAŁU, ZOBACZ JAKIE PYSZNOŚCI PRZYGOTOWAŁO KGW W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM!

opublikowano: 25 lutego 2020

 • śledzik z kgw kleszczewo kościerskie

Jak szybko minął tegoroczny karnawał! Ani się spostrzegliśmy, a to już dziś – we wtorek - mamy tradycyjny „śledzik” czyli ostatni dzień karnawału. Od jutra – post. Panie Gospodynie z KGW w Kleszczewie Kościerskim polecają na dziś: zupę rybną, zupę grzybową, śledzie marynowane, śledzie pod pierzynką, sałatkę warzywną i śledziową, roladę łososiową, pasty i pasztety, krokiety i pierogi, rybę po grecku i wiele innych pyszności.

JUBILEUSZ, GRATULACJE I TORT Z CIĄGNIKIEM CZYLI XXV BAL ROLNIKA W ZBLEWIE – ZA NAMI!

opublikowano: 25 lutego 2020

 • bal rolnika

Tradycyjnie w ostatnią sobotę karnawału odbył się Bal Rolnika w Zblewie – jak zawsze udany, wesoły, ale w tym roku również wyjątkowy, bo jubileuszowy. Była to już bowiem XXV edycja tej karnawałowej, bardzo przez rolników lubianej imprezy.  Organizatorem balu od samego początku – czyli od 25 lat - jest Henryk Świadek z PODR w Lubaniu. Jak mówi, rolnicy od zawsze bardzo chętnie brali udział w tych balach, a z czasem grono to powiększało się także o przyjaciół rolniczej braci. Na tym balu zawsze jest komplet uczestników!

NIECODZIENNA AKCJA ZBLEWSKICH STRAŻAKÓW

opublikowano: 25 lutego 2020

 • opis: osp

Wczoraj tj. w poniedziałek (24 lutego) nasi druhowie OSP Zblewo wzięli udział w niecodziennej akcji. Tym razem nie był to pożar ani wypadek, lecz … kot, który nieszczęśliwie zakleszczył się w wąskiej szczelinie ściany   Swoją akcję strażacy opisali na portalu społecznościowym...

SZKOŁA W PINCZYNIE CORAZ PIĘKNIEJSZA!

opublikowano: 25 lutego 2020

 • opis: DSC_0325

Już jakiś czas temu pojawił się pomysł, aby zmienić wygląd niektórych sal lekcyjnych i przygotować w nich wystawy oraz ekspozycje stałe związane z historią szkoły, regionu oraz osiągnięciami uczniów. Jako pierwsza – jeszcze w maju ubiegłego roku – powstała Izba Pamięci Patrona Publicznego Gimnazjum w Pinczynie ks. Stanisława Hoffmanna. Po wakacjach przyszedł czas na nową odsłonę sali muzycznej, która miała zostać poświęcona działalności artystycznej związanej ze szkołą.

PRZED NAMI - MUZYCZNY DZIEŃ KOBIET! WYSTĄPI MARIUSZ KALAGA

opublikowano: 24 lutego 2020

 • opis: kalaga

Już niebawem – Dzień Kobiet...  A jak Dzień Kobiet to z pewnością nie może zabraknąć muzycznego prezentu  dla naszych wspaniałych Mieszkanek Gminy Zblewo!  W tym roku Wójt Gminy Zblewo Artur Herold serdecznie zaprasza na koncert Mariusza Kalagi – artysty dobrze znanego i bardzo lubianego! To piosenkarz obdarzony wspaniałym  głosem, stąd  często  nazywany  jest „Roy’em  Orbisonem  znad  Wisły”. Publiczność zna go doskonale m.in. z TVP POLONIA, TVP Rozrywka,  Pikniku Country w Mrągowie, Gali  Piosenki  Biesiadnej”,  „Imiennika  Dwójki” - Zbigniewa  Górnego oraz "Listy  Śląskich  Szlagierów”, „Muzycznej  Kuchni” czy też „Szlagierowej Listy TVS"...

GOSPODYNIE ZJECHAŁY DO GOŚCINNEGO MAŁEGO BUKOWCA

opublikowano: 24 lutego 2020

 • mały bukowiec

W piątek 21 lutego w Małym Bukowcu odbyło się spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich z naszej gminy.  Na spotkanie zorganizowane przez KGW Bukowianka przybyła liczna grupa Pań Gospodyń z wielu miejscowości – m.in. z Jezierc, Kleszczewa Kościerskiego, Karolewa, Semlina, Pinczyna, Białachowa, Borzechowa, Zblewa i Bytoni. Panie z KGW w Małym Bukowcu mogły wreszcie ugościć przyjaciółki z innych miejscowości w powiększonej salce wiejskiej. Wcześniej bywały na podobnych imprezach integracyjnych, a teraz mogły wreszcie zorganizować rewizytę.

NASZA SUPERWOMAN - PANI ZOSIA Z PINCZYNA – MA DZIŚ URODZINY!

opublikowano: 21 lutego 2020

 • pani zosia

O naszej pani Zosi Burczyk z Pinczyna mówi w ostatnich dniach cała Polska. Przypomnijmy – w walentynkowy wieczór pani Zosia udaremniła napad z bronią w ręku do swojego sklepu. Wystraszyła bandytę mopem, którym akurat sprzątała sklep. Mało tego – nie pozwoliła na zabranie utargu i ruszyła w pogoń za bandytą!

ZBLEWSCY SENIORZY PODSUMOWALI ROK

opublikowano: 21 lutego 2020

 • opis: seniorzy

Ponad 150 seniorów, do tego - dziesiątki wycieczek, zabaw i pikników, zespół Melodia i Klub Seniora, złoto na spartakiadzie, a nade wszystko – radość ze wspólnie spędzonego czas… Tak najkrócej można podsumować sprawozdanie z działalności koła PZERiI w Zblewie, które zostało przedstawione wczoraj na dorocznym zebraniu sprawozdawczym zblewskich emerytów.

PODARUJ 1% SWOJEGO PODATKU

opublikowano: 20 lutego 2020

 • 1 procent

Sezon rozliczeń z fiskusem – w pełni! Dlatego gorąco apelujemy i zachęcamy Państwa, abyście rozważyli przekazanie 1% podatku dla SWOICH! „Swoich” – czyli mieszkańców naszej gminy lub też działające na naszym terenie organizacje: kluby sportowe, OSP i inne. OSP Pinczyn już dziś na swoim profilu fb apeluje o 1%. Warto!

"OSOBOWOŚĆ ROKU 2019" - WSPANIAŁY SUKCES NASZEJ PANI REGINY!

opublikowano: 19 lutego 2020

 • regina umerska

Wspaniały sukces Reginy Umerskiej, naszej niezastąpionej przewodniczącej KGW Zblewo! Pani Regina wygrała właśnie etap powiatowy głosowania internautów na „Osobowość Roku 2019” – w kategorii: „polityka, samorządność i społeczność lokalna”. Plebiscyt został ogłoszony przez Dziennik Bałtycki.

MŁODZI PIŁKARZE WALCZYLI O PUCHAR WÓJTA

opublikowano: 19 lutego 2020

 • puchar wójta

Kolejne sportowe emocje – za nami! W sobotę 15 lutego w hali widowiskowo-sportowej w Zblewie zmierzyli się młodzi piłkarze z 6 drużyn. W turnieju piłki nożnej – junior d-1 - o puchar wójta Gminy Zblewo walczyli zawodnicy ze Starej Kiszewy, Skarszew, Zblewa i Pinczyna. Młodzi sportowcy dali z siebie wszystko, a wierni kibice gorąco dopingowali do walki! Ostatecznie zwycięzcą turnieju została drużyna ze Starej Kiszewy, wysoko wygrywając wszystkie mecze i zdobywając tym samym 15 punktów. Drugie miejsce wywalczyli nasi piłkarze ze Zblewa, wygrywając 4 z 5 meczy, a trzecie miejsce zajęła drużyna ze Skarszew.

TRWA NABÓR! "Aktywni w biznesie 2.0 - szkolenia i dotacje na otwarcie działalności gospodarczej"

opublikowano: 19 lutego 2020

 • opis: nabór

Jeszcze do 28 lutego trwa nabór uczestników projektu "Aktywni w biznesie 2.0". Celem projektu jest zwiększenie samozatrudnienia 16 osób do 29 roku życia z województwa pomorskiego, w tym możliwy udział osób z niepełnosprawnościami, poprzez rozpoczęcie przez nich działalności gospodarczej do 30.11.2021 roku.

KSIĄŻKA, PACHNĄCA KOCIEWSKĄ ŁĄKĄ... - NIEZWYKŁE SPOTKANIE AUTORSKIE W ZBLEWIE

opublikowano: 18 lutego 2020

 • spotkanie autorskie

To było wyjątkowe wydarzenie, pachnące prawdziwą łąką, ziołami i kwiatami… W takim klimacie bliskości z Naturą, w poniedziałek (17 lutego) w GOK-u w Zblewie odbyła się promocja książki „Kociewskie zioła przyprawy ze zblewskich łąk i pól”.  Na to spotkanie wielu z nas długo czekało! Książka ukazała się już w 2019 roku i od razu stała się wielkim przebojem wydawniczym. Jest pełna pasji, wiedzy i tradycji, o których opowiadały podczas spotkania z publicznością autorki tej książki: Regina Umerska, Aleksandra Zdrojewska i Kinga Gełdon – Czech.  Trzy fascynujące kobiety – trzy pasje i jedna, wspaniała książka...

BYLIŚMY W PUCKU...

opublikowano: 18 lutego 2020

 • opis: puck

Sto lat temu, 10 lutego 1920 roku, gen. Józef Haller wrzucił w wody Bałtyku pierścień. Były to symboliczne zaślubiny, od niemal dwóch lat niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej, z morzem. Dostał dwa pierścionki od Gdańszczan – jeden nosił do końca życia. Na brzegu Małego Morza – jak Kaszubi nazywają  Zatokę Pucką – celebrowano wówczas mszę świętą, podczas której wzniosłe kazanie wygłosił pochodzący ze Zblewa na Kociewiu ks. gen. Józef Wrycza. 10 lutego 2020 roku przedstawiciele gminy Zblewo i ... Kociewia zjawili się  w Pucku na obchodach stulecia zaślubin Polski z Bałtykiem.

UWAGA RODZICE - JUŻ ZA KILKA DNI RUSZY REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA W ZBLEWIE!

opublikowano: 18 lutego 2020

 • opis: rekrutacja

Uwaga Rodzice! Wkrótce rozpocznie się rekrutacja dzieci w wieku od 3 do 6 lat do Gminnego Przedszkola w Zblewie ul. Główna 14 oraz Oddziału Zamiejscowego  w Bytoni   ul. Kasztelańska 3 na rok szkolny 2020/2021.  Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z załącznikami można pobrać w przedszkolu lub ze strony internetowej przedszkola www.przedszkolezblewo.pl i składać  w przedszkolu od 24 lutego do 6 marca w godzinach od 7:30 do 16:00.

UWAGA ROLNICY! ZWROT AKCYZY ZA PALIWO

opublikowano: 14 lutego 2020

 • opis: Akcyza

Wójt Gminy Zblewo informuje wszystkich producentów rolnych, że do końca lutego 2020 roku można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na rok 2020. Do wniosku należy dołączyć oryginały faktur potwierdzające zakup oleju napędowego, wystawione w okresie od 01 sierpnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 roku. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Zblewo pok. nr 2.

WALENTYNKOWY BAL W PINCZYNIE

opublikowano: 12 lutego 2020

 • bal w Pinczynie

Jak co roku seniorzy z Pinczyna bawili się na wielkim i wspaniałym balu walentynkowym. Zorganizowało go wspólnie miejscowe KGW, koło PZERiI oraz Rada Sołecka. Seniorzy nie ukrywają, że bawili się po prostu cudownie! „To był dobry, sympatyczny i radosny czas, który spędziliśmy razem, na wspólnej zabawie i rozmowach, zamiast siedzieć w domu… Wraz z nami bawili się goście – wśród nich m.in. Jan Brdak i Józef Gerigk z zarządu powiatowego PZERiI. Bardzo się z tego cieszymy!” – podsumowuje Krystyna Engler, przewodnicząca koła PZERiI.

KONKURS OFERT NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO Z ZAKRESU ROZWOJU KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU

opublikowano: 12 lutego 2020

 • konkurs ofert

Wójt Gminy Zblewo, działając na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu rozwoju kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Zblewo w 2020 r. Regulamin konkursu wraz z załącznikami dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Zblewo (link). Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Zblewo – Agnieszka Sender, tel. (58) 588 43 81, wew.22.

HISTORIA STARYCH KOŚCIOŁÓW W ZBLEWIE

opublikowano: 12 lutego 2020

 • stare kościoły

Mało kto dzisiaj pamięta, że Zblewo w swych dziejach miało cztery kościoły katolickie. Ich historię przypomina Wojciech Birna - nauczyciel, radny, zapalony społecznik, prezes chóru pw. św. Cecylii w Zblewie. Tym samy rozpoczynamy cykl historycznych artykułów, które - w tym szczególnym roku 100-lecia powrotu ziemi zblewskiej do Macierzy - przypomną nam naszą zblewską historię...

PINCZYN. STYPENDIA ROZDANE!

opublikowano: 12 lutego 2020

 • opis: stypendia


W dniu 10 lutego w szkole w Pinczynie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów za wyniki w nauce oraz sporcie. Akademię poprowadzili uczniowie klasy VIII b Ewa Jędrzejewska oraz Adam Lewandowski. Wśród gości był m.in.  Sekretarz Gminy Zblewo Daniel Szpręga oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Jolanta Stopa. Na akademii nie zabrakło również rodziców nagrodzonych stypendystów. Na początek w pięknym występie tanecznym wystąpiły uczennice klasy  3a. Zatańczyły z szarfami do utworu Eda Sheerana „Perfect”.

UWAGA! OSTRZEŻENIE PRZED SILNYM WIATREM!

opublikowano: 9 lutego 2020

 • opis: Wichura

Przed nami niespokojna pogodowo noc /z 9 na 10 lutego tj. z niedzieli na poniedziałek/ i dzień. IMGW-PIB wydał dla naszego powiatu ostrzeżenie 2 stopnia przed silnym wiatrem. Apelujemy do Mieszkańców o zachowanie ostrożności! Warto śledzić prognozę pogody i aktualizowane ostrzeżenia pogodowe - serwis IMGW /tutaj - link/.

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE AUTORSKIE PACHNĄCE KOCIEWSKĄ ŁĄKĄ!

opublikowano: 7 lutego 2020

 • spotkanie autorskie

Na to spotkanie wielu z nas długo czekało! Już 17 lutego (poniedziałek) o godz. 17:00 zapraszamy wszystkich na spotkanie autorskie pachnące prawdziwą łąką, kwiatami i ziołami... Jednym słowem - przed nami promocja książki  "Kociewskie zioła i przyprawy ze zblewskich łąk i pól" autorstwa trzech Pań: Reginy Umerskiej, Aleksandry Zdrojewskiej oraz Kingi KEENYS Gełdon.

CZYM JEST DLA CIEBIE KOCIEWIE? POKAŻ NAM W ŚWIATOWY DZIEŃ KOCIEWIA!

opublikowano: 7 lutego 2020

 • dzien kociewia

10 lutego w Światowy Dzień Kociewia szczególnie powinniśmy pomyśleć o regionie -miejscu, w którym mieszkamy, pracujemy, bywamy…  Dzień ten, został ustanowiony w 2007 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Kultura Kociewia ze Starogardu Gdańskiego, a także Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE z Tczewa.

WYWÓZ NIECZYSTOŚCI PŁYNNYCH - LISTA FIRM

opublikowano: 7 lutego 2020

 • wywóz szamba

Szanowni Państwo, informujemy, iż dla Państwa wygody, utworzyliśmy w naszym serwisie zblewo.pl zakładkę „dla mieszkańca/ wywóz nieczystości płynnych – lista firm” (link – TUTAJ). Znajdą tu Państwo kontakty do firm, które zajmują się wywozem nieczystości płynnych tj. opróżnianiem zbiorników bezodpływowych na terenie gminy Zblewo.

„ZIELONA ŁĄKA” W PINCZYNIE – NASZE „PRZEDSZKOLE NA MEDAL 2019”!

opublikowano: 5 lutego 2020

 • przedszkole na medal

„Marzenia się spełniają…”. O tym, że  marzenia się spełniają przekonaliśmy się podczas rozbudowy oraz uroczystej Inauguracji Przedszkola ,,Zielona Łąka” w Pinczynie, a w piątek 31 stycznia 2020 r. utwierdziliśmy się w tym przekonaniu na podsumowaniu Plebiscytu Dziennika Bałtyckiego ,,Przedszkole na Medal”. Na uroczystej gali w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, w niezwykle urokliwym miejscu  z rąk Wiktora Pilarczyka – Prezesa Polska Press Oddział Gdańsk Pani Dyrektor Iwona Loroch odebrała Dyplom Przedszkole Roku 2019.

BORZECHOWO. KTO UKRADŁ ...POMOST?

opublikowano: 5 lutego 2020

 • opis: pomost

Mieszkańcy Borzechowa przecierają oczy ze zdumienia… I trudno się dziwić, bo kilka dni temu ktoś ukradł im …pomost!  Piękny, nowy pomost mieszkańcy Borzechowa zbudowali w lipcu 2018 roku z pomocą przyjaciół i darczyńców. Jakież było zdumienie Renaty Klimowicz - sołtys Borzechowa, gdy okazało się, że w nocy z poniedziałku na wtorek tj. z 3/4 lutego pomost zniknął. „To niezwykle zuchwała kradzież, bo okradziono nas – wszystkich Mieszkańców! Ktoś zdemontował piękne, solidne, dębowe deski z większej części pomostu i zostawił „gołe” rusztowania oraz kilka desek od strony plaży. Nie mogłam uwierzyć w to, co się stało!” – mówi R. Klimowicz.

PROBLEM BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W GMINIE ZBLEWO. JAK REAGOWAĆ?

opublikowano: 5 lutego 2020

 • bezdomne psy

W związku z częstymi przypadkami błąkania się na terenie naszej gminy zwierząt bezdomnych i pozbawionych opieki, podajemy kontakt umożliwiający Państwu sprawną interwencję w tej sprawie.  Jednocześnie przypominamy właścicielom zwierząt o ich podstawowych obowiązkach zapewnienia opieki nad ich pupilami, a także o obowiązku usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta w miejscach publicznych.

ZBLEWSCY STRAŻACY NIE KRYJĄ RADOŚCI! I DZIĘKUJĄ...

opublikowano: 4 lutego 2020

 • opis: osp

Chcielibyśmy z dumą poinformować mieszkańców naszej gminy i okolic iż od stycznia 2020 r. nasza jednostka wzbogaciła swoją flotę o samochód Rozpoznawczo – Ratowniczy Toyota Hilux.  Jest to wysokiej klasy auto przystosowane do pracy w bardzo trudnych warunkach terenowych. Będzie służyło pomocą w akcjach w trudno dostępnych miejscach,  podczas poszukiwań, rozpoznawania zagrożeń , holowania przyczep w tym łodzi ratowniczej, do szybkiego przemieszczania ratowników i sprzętu ratowniczego,  a także do wspierania inicjatyw społecznych na terenie Zblewa.

ZŁÓŻ OŚWIADCZENIE O POSIADANYM SZAMBIE LUB PRZYDOMOWEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

opublikowano: 3 lutego 2020

 • opis: szambo

Wójt Gminy Zblewo wzywa do wypełnienia druku oświadczenia o posiadanym zbiorniku bezodpływowym (szambo) lub przydomowej oczyszczalni ścieków. Pismo w tej sprawie trafiło już lub w najbliższym czasie trafi do Państwa domów wraz z wymiarem podatku na 2020 rok. Dla Państwa wygody publikujemy wzór oświadczenia (jest on także dostępny w BIP Gminy Zblewo/ zakładka: formularze do pobrania – tutaj) i przypominamy, iż oświadczenie to należy złożyć w terminie 14 dni od dnia otrzymania pisma w tej sprawie, a w przypadku nowo powstałych obiektów w terminie 14 dni od zakończenia budowy ww. instalacji. Wypełnione oświadczenie dostarczyć należy do Urzędu Gminy w Zblewie przy ul. Głównej 40.

UROCZYSTA SESJA RADY GMINY ZBLEWO Z OKAZJI 100-LECIA POWROTU ZIEMI ZBLEWSKIEJ DO MACIERZY

opublikowano: 31 stycznia 2020

 • 100lecie powrotu ziemi zblewskiej do Macierzy

W środę – 29 stycznia – odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Zblewo z okazji 100-lecia powrotu ziemi zblewskiej do Macierzy. Wzięli w niej udział nie tylko nasi radni, ale także liczne grono Mieszkańców i zaproszonych gości. Specjalnie na tę okazję, Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie zapełnił się archiwaliami sprzed 100 lat, które zaprezentowano w formie wystawy. „Witam Państwa dzisiaj – 29 stycznia 2020 roku, dokładnie 100 lat po wiekopomnym wydarzeniu, jakim był powrót ziemi zblewskiej do Macierzy. Po 148 latach zaborów Zblewo, Kociewie i Pomorze znalazło się ponownie w granicach odrodzonego, niepodległego Państwa Polskiego…”

KOMUNIKAT W SPRAWIE JAKOŚCI WODY - SUW JEZIERCE

opublikowano: 29 stycznia 2020

 • opis: KOMUNIKAT

Zakład Komunalny Gminy Zblewo przekazuje do Państwa wiadomości komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Starogardzie Gdańskim o jakości wody z SUW Jezierce.

„DZIĘKUJEMY ZA DAR WOLNOŚCI…” - INAUGURACJA OBCHODÓW 100-LECIA POWROTU ZIEMI ZBLEWSKIEJ DO MACIERZY

opublikowano: 28 stycznia 2020

 • 100lecie powrotu ziemi zblewskiej do Macierzy

„Jakież to piękne słowo – Macierz… Pochodzi ono bowiem od słowa matka. A zatem powrót do Macierzy to powrót do matki… Jak dobrze, że tu jesteśmy” – tymi słowami dziekan dekanatu zblewskiego, ksiądz prałat Zenon Górecki rozpoczął mszę świętą z okazji 100-lecia powrotu ziemi zblewskiej do Macierzy.  W nabożeństwie wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, wielu organizacji i instytucji, strażacy, społecznicy, przedstawiciele szkół, pszczelarze oraz liczne grono mieszkańców. Mszę uświetnił chór pw. Św. Cecylii oraz poczty sztandarowe, które wręcz wypełniły wnętrze pięknej, zblewskiej świątyni.

100-LECIE POWROTU ZIEMI ZBLEWSKIEJ DO MACIERZY

opublikowano: 24 stycznia 2020

 • 100lecie powrotu ziemi zblewskiej do Macierzy

Drodzy Mieszkańcy, przed nami szczególne wydarzenie. Już 29 stycznia obchodzić będziemy 100-lecie powrotu ziemi zblewskiej do Macierzy. Z tej okazji już w najbliższą niedzielę (26 stycznia) o godz.10:00 w kościele parafialnym w Zblewie odbędzie się msza św. dziękczynna wraz z prośbą o pomyślność dla mieszkańców Gminy Zblewo oraz naszej Ojczyzny. Mszę uświetni nasz chór parafialny pw. Św. Cecylii. W nabożeństwie wezmą także udział władze samorządowe oraz poczty sztandarowe. Po mszy nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą ks. gen. bryg. Józefa Wryczę. Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców.

PRZEBUDOWA UL.DWORCOWEJ W BYTONI - PRACE IDĄ ZGODNIE Z PLANEM!

opublikowano: 23 stycznia 2020

 • opis: dworcowa

Trwają zaawansowane prace związane z przebudową ul. Dworcowej w Bytoni. Prawdziwie wiosenna pogoda sprzyja naszej inwestycji i prace są realizowane bez zakłóceń. Wykonawcą jest firma Marbruk Sp. z o.o.  z siedzibą w miejscowości Charzykowy. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i już niedługo mieszkańcy odetchną z ulgą i będą mogli cieszyć się z bezpiecznej, zmodernizowanej ul.Dworcowej. Umowny termin zakończenia inwestycji zaplanowany jest na 30 kwietnia. Przebudowana droga będzie miała nawierzchnię asfaltową wraz z kanalizacją deszczową.

TAŃCE, ŚPIEWY I CIASTECZKA... - DZIEŃ BABCI I DZIADKA W BORZECHOWIE

opublikowano: 23 stycznia 2020

 • opis: borzechowo

Dzień Babci i Dziadka w Borzechowie minął nadzwyczaj wesoło! A wszystko to dzięki pięknej uroczystości, na którą borzechowskich seniorów zaprosiło KGW Modraki oraz Rada Sołecka. Uroczystość zorganizowano wczoraj tj. 22 stycznia w miejscowej świetlicy wiejskiej. Gospodynie spotkania – Elżbieta Piórkowska oraz sołtys Renata Klimowicz – nie kryły radości, że tak wiele babć i dziadków wraz w wnuczętami przyszło do świetlicy, by razem cieszyć się ze swojego święta! Dla seniorów przygotowano moc atrakcji – nie tylko przepyszny poczęstunek, ale także występy artystyczne. Przepięknie zaśpiewała Ola Makowska, był też tańczący spiderman (w tej roli Kacper Makowski), a Marian Opatowski wystąpił w krótkiej scence kabaretowej.

AKTUALIZACJA KOMUNIKATU ZAKŁADU KOMUNALNEGO W SPRAWIE PRZYDATNOŚCI WODY DO SPOŻYCIA

opublikowano: 22 stycznia 2020

 • opis: woda

Zakład Komunalny Gminy Zblewo informuje, iż woda z urządzenia wodociągowego Jezierce która zaopatruje miejscowości – Jezierce, Tomaszewo, Kleszczewo Kościerskie, Semlin oraz  Semlinek jest warunkowo przydatna do spożycia przez ludzi. Stwierdzono podwyższoną wartość parametryczną wskaźnika jakim jest ogólna liczba mikroorganizmów w 22 stopniach Celsjusza. Woda taka nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia ludzi, jednak do czasu przywrócenia jej jakości do obowiązujących wymogów dla celów konsumpcyjnych tj. bezpośredniego spożycia, przygotowania posiłków, mycia i płukania owoców i warzyw, mycia naczyń i przedmiotów mających kontakt z żywnością także mycia zębów i  kąpieli dzieci do lat 2-ch oraz osób z obniżoną odpornością. Powinna być konsumowana i używana wyłącznie po przegotowaniu. Komunikat obowiązuje dla w/w miejscowości do odwołania.

KOLOROWE, SOŁECKIE FERIE PEŁNE ATRAKCJI - BRAWO MAMY Z KAROLEWA!

opublikowano: 22 stycznia 2020

 • opis: FERIE

Wielką frajdę dla dzieci z sołectwa Karolewo przygotowały mamy! To właśnie one znów wzięły sprawy w swoje ręce i zorganizowały dla najmłodszych zajęcia w miejscowej świetlicy wiejskiej. Zabawa jest fantastyczna!  Inicjatywę aktywnych mam jak zawsze wsparł sołtys Stanisław Fojut oraz Rada Sołecka. Wszyscy dołożyli starań, aby dzieciom z sołectwa w ferie nie było nudno i … udało się!  Przypomnijmy, iż po raz pierwszy takie zajęcia zorganizowano w Karolewie rok temu. I już wtedy cieszyły się one wielkim powodzeniem. Ale w tym roku zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania...

SENIORZY ZE ZBLEWA ZAPRASZAJĄ - WYJEDŹ Z NAMI NA BAJKOWĄ WYCIECZKĘ DO AUSTRII!

opublikowano: 16 stycznia 2020

 • opis: wycieczka

Seniorzy ze zblewskiego koła PZERiI serdecznie zapraszają do udziału w prawdziwie bajkowej wycieczce! Już w maju wybierają się oni do Austrii. To wspaniała propozycja dla tych, którzy kochają piękne krajobrazy, wspaniałe góry, malownicze wodospady i wspaniałe, historyczne miasta… W programie m.in. Innsbruck – Salzburg – Wiedeń, wysokogórska droga alpejska, wieczór tyrolski z muzyką tyrolską, fabryka Swarovskiego i wiele, wiele innych atrakcji!

UWAGA MIESZKAŃCY KLESZCZEWA - OGŁOSZENIE ZAKAŁDU KOMUNALNEGO W SPRAWIE WODY

opublikowano: 16 stycznia 2020

 • opis: zk

Zakład Komunalny Gminy Zblewo informuje, że w nocy z 20/21 stycznia tj. poniedziałku na wtorek, w godzinach od 22:00 do 5:00 rano firma przeprowadzi płukanie sieci wodociągowych na terenie miejscowości Kleszczewo Kościerskie. W związku z tym mogą wystąpić lokalne przebarwienia lub brak ciśnienia. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

PINCZYN JEDNĄ Z NAJJAŚNIEJSZYCH GWIAZD NA MAPIE WOŚP!

opublikowano: 16 stycznia 2020

 • wośp pinczyn

12 stycznia 2020 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zgrała w Pinczynie po raz dwudziesty. Jak co roku, czekaliśmy na ten dzień z niecierpliwością i z wielkimi emocjami, a tych nie brakowało u  nas, jak zawsze! Na początek, podczas 28 Finału WOŚP ponownie pobiliśmy swój własny rekord! W tym roku na konto  WOŚP przekazaliśmy sumę: 25.909,90 zł. Cieszy nas bardzo, że kwota, którą zbieramy podczas kolejnych finałów rośnie z każdym rokiem!

RADOŚĆ, WZRUSZENIE I PODZIĘKOWANIA: POMOC DLA MAŁYCH BOHATERÓW PORUSZYŁA WSZYSTKICH...

opublikowano: 14 stycznia 2020

 • opis: pomoc

Nasi Mieszkańcy z pewnością to pamiętają: „Sierżant Emilia apeluje o pomoc…” – po takim niecodziennym wezwaniu w Zblewie ruszyła wielka akcja zbierania nutridrinków dla dzieci chorych na raka. Plan wykonano w 100%, a była to tylko część wielkiego projektu pomocy dzieciom, którą przygotowali nasi Policjanci.

WOŚP W ZBLEWIE: ZAGRALIŚMY NA REKORD!

opublikowano: 14 stycznia 2020

 • opis: WOŚP

Podczas 28 finału WOŚP w Zblewie nikt nie krył radości! Nie dość, że finał był pełen atrakcji i gorącej atmosfery, to jeszcze został pobity rekord zbiórki! W tym roku zebraliśmy aż 27 153,26 zł ! Przez cały dzień na ulicach Zblewa można było spotkać wolontariuszy zbierających do puszek. Mieszkańcy jak co roku pokazali, jak piękne i hojne mają serca i puszki szybko zapełniły się datkami. Dodajmy, iż spośród 13 młodych wolontariuszy najwięcej do puszki zebrała Julia Kasprzycka, a było to aż 1947,54 zł! A po południu w hali widowiskowo-sportowej przy PSP w Zblewie wystartował kolorowy, pełen radości i energii najpiękniejszy finał WOŚP! Poprowadził go nasz muzyczny mistrz Polski DJ MAX Wojciech Nadolski, który wraz z szefem sztabu Grzegorzem Młyńskim zadbali o to, by działo się! I rzeczywiście tak było…

MORSUJEMY (I GRAMY) DO KOŃCA ŚWIATA I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!

opublikowano: 14 stycznia 2020

 • opis: morsy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w całej gminie – także na wodach jeziora Niedackiego. A wszystko to za sprawą naszych Morsów Zblewo, którym bliskie jest nie tylko morsowanie, ale i pomaganie. Nie po raz pierwszy Morsy włączyły się w akcję społeczną i niesienie pomocy potrzebującym. I właśnie dlatego, niedzielna kąpiel 12 stycznia odbyła się w szczególnie radosnej atmosferze 28 finału WOŚP. Jak mówią same Morsy to oczywiste, bo serca Morsów są po prostu gorące! Oprócz tradycyjnej zbiórki do puszek, było mnóstwo radości, życzliwości, ciepła i uśmiechu.

ATRAKCYJNE DZIAŁKI W ZBLEWIE I W PINCZYNIE NA SPRZEDAŻ! NOWA OFERTA GMINY ZBLEWO

opublikowano: 14 stycznia 2020

 • opis: DZIAŁKI

Gmina Zblewo wystawiła właśnie na sprzedaż bardzo atrakcyjne działki w Zblewie i w Pinczynie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!  Przetargi na sprzedaż działek odbędą się 18 lutego oraz 17 marca 2020 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Zblewie. Dlaczego warto inwestować i mieszkać w gminie Zblewo? Choćby dlatego, że to jedna z najprężniej rozwijających się gmin Pomorza. Świadczą o tym obiektywne wskaźniki, a samorząd dba o dobrą jakość życia i bezpieczeństwo mieszkańców, a także wspiera przedsiębiorców.

RUSZYŁY FERIE! ZOBACZ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!

opublikowano: 13 stycznia 2020

 • opis: FERIE

Ruszyły ferie zimowe! I choć śniegu brakuje, to z pewnością dzieci nie będą się nudzić, bo czeka na nie atrakcyjny plan zajęć, przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną im. Małgorzaty Hillar. Ciekawą ofertę dla najmłodszych przygotowało również Koło Gospodyń Wiejskich „Modraki” z Borzechowa, które w trakcie ferii będzie prowadzić zajęcia dla dzieci (zajęcia manualne i kulinarne), a 22 stycznia organizuje uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Wielką frajdę dla dzieci z sołectwa Karolewo przygotowały aktywne mamy, działające m.in. w KGW Karolewo. Podobnie jak w ubiegłym roku, mamy organizują podczas ferii zajęcia dla dzieci w miejscowej świetlicy wiejskiej. Będzie wesoło i kolorowo! Serdecznie zapraszamy – szczegóły na plakatach.

POWITANIE NOWEGO WOZU OSP PINCZYN

opublikowano: 13 stycznia 2020

Tłumy mieszkańców i gości, brawa i błysk fleszy, fajerwerki i szampan, Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn, a nawet ogromny tort… – tak wyglądało uroczyste powitanie nowego wozu strażackiego, który wieczorem 9 stycznia przyjechał do Pinczyna. I to jak przyjechał! Niczym prawdziwy VIP – wprowadziła go kolumna wozów strażackich z OSP Pinczyn, OSP Bytonia, OSP Karolewo, OSP Semlin,  OSP Kaliska oraz OSP Pogódki. Potem strażacy utworzyli szpaler i odpalili race. Rozległa się syrena strażacka i oto  pojawił się – piękny, nowy, tak długo wyczekiwany!

22. DEKANALNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W ZBLEWIE

opublikowano: 13 stycznia 2020

 • przegląd dekanalny

W czwartek 9 stycznia odbył się XXII Dekanalny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Zblewie. W hali widowiskowo-sportowej w Zblewie wystąpiły szkolne zespoły – ze Zblewa, Pinczyna, Borzechowa, Bytoni oraz dzieci z Gminnego Przedszkola w Zblewie. Wśród publiczności – jak zawsze rodzice i dziadkowie dzieci, a także zaproszeni goście – wśród nich m.in. sołtys Zblewa Roman Rambowski oraz sołtys Miradowa Ryszard Gumiński, Aneta Osowska – kierownik GOK w Zblewie oraz radni Rady Gminy: Izabela Rutkowska, Wojciech Birna i Mateusz Drawski.

ORGANIZUJEMY WYJAZD NA MIĘDZYNARODOWE TARGI „GARDENIA”! ZOSTAŁY OSTATNIE MIEJSCA!

opublikowano: 10 stycznia 2020

 • opis: gardenia

To z pewnością wielka gratka dla miłośników ogrodów, kwiatów, bylin, krzewów, oczek wodnych, dekoracji, pięknych aranżacji krajobrazu… - jednym słowem wszystkiego, co wiąże się z ogrodnictwem… Przed nami jedne z największych targów ogrodniczych w Europie – Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA w Poznaniu. A że w naszej gminie ogrodników-pasjonatów jest wielu, specjalnie dla nich nasz Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie zorganizował wyjazd na targi.

OGŁOSZENIE PROJEKTU UCHWAŁY RADY GMINY ZBLEWO W SPRAWIE OKREŚLENIA WYKAZU KĄPIELISK

opublikowano: 9 stycznia 2020

 • opis: jeziornik

Na podstawie art. 37 ust. 2 oraz 10 i 11 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (tekst jednolity: Dz.U. 2018 poz. 2268 ze zm.), wójt gminy Zblewo podaje do publicznej wiadomości projekt uchwały Rady Gminy w Zblewie w sprawie określenia wykazu kąpielisk na terenie gminy Zblewo w 2020 roku. Uwagi oraz propozycje zmian do projektu uchwały należy składać w terminie od dnia 10 stycznia do dnia 3 lutego 2020 r. w formie pisemnej w Urzędzie Gminy w Zblewie, ul. Główna 40, 83-210 Zblewo w poniedziałek i środę w godz.7.30-16.00, we wtorek w godz.7.30-15.30 oraz w czwartek i piątek w godz.7.30-15.00. Wszelkie propozycje zmian będą rozpatrywane w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia upływu terminu ich składania.

WIELKA PRZYGODA W ZAKOPANEM!

opublikowano: 8 stycznia 2020

 • opis: wycieczka

Na początku września uczniowie klasy 4a integracyjnej Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Zblewie brali udział w ogólnopolskim  konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży. Bardzo ucieszył ich werdykt jury i informacja, że zajęli trzecie miejsce, a w nagrodę spędzą cztery dni w sercu Tatr, w Zakopanem. 16 grudnia 2019 r. rozpoczęła się dla czwartoklasistów wielka przygoda, pociągiem wyruszyli do Zakopanego. Następnego dnia, po zakwaterowaniu w hotelu z pięknym widokiem na Giewont, spacerowali po urokliwych Krupówkach i gościli w niesamowitej Krainie Światła na  Gubałówce.

PINCZYN: ORSZAK, JASEŁKA I 500 SZCZODRAKÓW!

opublikowano: 8 stycznia 2020

 • ORSZAK TRZECH KRÓLI

W poniedziałkowe popołudnie Orszak Trzech Króli przemaszerował spod remizy OSP Pinczyn  – ulicą Główną – do kościoła pw. Św. Elżbiety. Mieszkańcy poszczególnych ulic i miejscowości, wchodzących w skład parafii przybrali jednolite kolory. Wraz z mieszkańcami i królami maszerował m.in. ks. proboszcz Mieczysław Bizoń, sołtys Tomasz Boszka i Rada Sołecka oraz rozśpiewana Kociewska Familija, która – pod opieką Zyty Mikołajewskiej - uświetniła także dalsze uroczystości w kościele.

ZBLEWO. TRZEJ KRÓLOWIE I ORSZAK, KTÓRY JEDNOCZY…

opublikowano: 8 stycznia 2020

 • ORSZAK TRZECH KRÓLI

Zblewski orszak wyruszył wczesnym, poniedziałkowym przedpołudniem spod figury Matki Boskiej Królowej Polski. Poprowadziła go Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn. Tegorocznymi królami zostali: radny RG Zblewo i wzorowy gospodarz Andrzej Baran, przedsiębiorca i społecznik Andrzej Majka oraz młodziutki, pełen pasji uczeń - Oskar Rosławski. W orszaku maszerowali m.in. ksiądz prałat Zenon Górecki, wójt Artur Herold i sołtys Zblewa Roman Rambowski. Pięknym akcentem było wypuszczenie w niebo kolorowych baloników, które nieśli w orszaku mieszkańcy.

TO BYŁ KONCERT PEŁEN KOLĘD I WIELKIEJ RADOŚCI!

opublikowano: 3 stycznia 2020

 • koncert kolęd

Tuż przed Bożym Narodzeniem (w piątek 20 grudnia) mieliśmy wielką przyjemność uczestniczyć w pięknym, pełnym radości koncercie kolęd w kościele w Zblewie. Publiczność była zachwycona! Z pięknym, świątecznym repertuarem w świetnych aranżacjach wystąpiła bowiem nasza muzyczna gwiazda Ewelina Rytelewska z fantastycznym zespołem muzyków.  Nie zabrakło także pięknych duetów, które Ewelina zaśpiewała z uzdolnioną młodzieżą. Tegoroczny koncert kolęd uświetnili również młodzi artyści z naszej parafialnej scholi dziecięcej pod opieką Karoliny Piątkowskiej oraz zespół dziecięco-młodzieżowy ze szkoły w Bytoni pod opieką Malwiny Pałubickiej.

MŁODZI, ZDOLNI, WSPANIALI: KAROLINA, CEZARY, PIOTR, JEREMIASZ, ALEKSANDER, KACPER...WIELKIE BRAWA!

opublikowano: 3 stycznia 2020

 • opis: stypendia

Pod koniec grudnia 2019 r. w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na specjalnie zorganizowanej gali wręczono nagrody i stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego na wspieranie edukacji uzdolnionej młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego. Wśród nagrodzonych uczniów są absolwenci zespołu szkół w Pinczynie: Piotr Sulewski i Jeremiasz Wojak, absolwent szkoły podstawowej w Kleszczewie Kościerskim Cezary Bahr, uczniowie szkoły podstawowej w Zblewie Karolina Suberlak i  Aleksander Marchlewicz oraz absolwent szkoły podstawowej w Bytoni Kacper Wolff.

PARAFIA W PINCZYNIE ZAPRASZA NA ORSZAK TRZECH KRÓLI

opublikowano: 3 stycznia 2020

 • ORSZAK TRZECH KRÓLI

Parafia pw. św. Elżbiety w Pinczynie zaprasza wszystkich na tradycyjny Orszak Trzech Króli. Początek Orszaku o godz. 14.00 – przed Remizą Strażacką w Pinczynie! Tam wszyscy się gromadzimy, aby w barwnym korowodzie przejść ulicami naszej miejscowości do Kościoła Parafialnego, radośnie śpiewając kolędy. Na koniec wraz z Królami pokłonimy się świętej Rodzinie w Kościele i odbędzie się wspólne kolorowe kolędowanie. W kościele obejrzymy „Jasełka Misyjne” przygotowane przez p. Annę Polc, katechetkę wraz z uczniami naszej szkoły.

6 STYCZNIA: ORSZAK TRZECH KRÓLI JUŻ PO RAZ PIĄTY W ZBLEWIE

opublikowano: 3 stycznia 2020

 • ORSZAK TRZECH KRÓLI

Parafia w Zblewie oraz PSP w Zblewie serdecznie zapraszają na tegoroczny Orszak Trzech Króli w Zblewie. Orszak wyruszy w poniedziałek (6 stycznia) o godz.11:00 spod figury Matki Boskiej Królowej Polski i powędruje przez Plac 700-lecia do Hali Widowiskowo-Sportowej. Tam przy gorącej herbacie, kawie i kawałku ciasta będą występy artystyczne (m.in. jasełka, taniec aniołów) i wspólne kolędowanie przy akompaniamencie Gminnej Orkiestry Dętej pod dyrekcją druha Wacława Ossowskiego.

BORZECHOWO. SZKOLNY I DEKANALNY KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

opublikowano: 2 stycznia 2020

 • konkurs na szopkę

Tegoroczny konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową zgromadził w PSP Borzechowo ponad 60 szopek, które zachwycały pomysłowością wykonawców i różnorodnością użytych materiałów. Podziw budziły nie tylko szopki z drewna, makaronu, kory i igliwia ale też te bardzo delikatne wykonane z bibuły i waty, delikatnie przyozdobione lampkami...

SZKOŁA W KLESZCZEWIE PROMUJE ZDROWIE

opublikowano: 2 stycznia 2020

 • szkoła w Kleszczewie promuje zdrowie

W grudniu, tematem przewodnim w PSP w Kleszczewie Kościerskim - w ramach akcji „Szkoła promująca zdrowie” - był „Czas wolny bez multimediów”.  Najpierw w szkole zorganizowano wieczór gier planszowych. Uczniowie wraz z nauczycielkami brali udział w rozgrywkach takich jak: gorący ziemniak, nie śmiej się, Mistakos - walka o stołki, jenga i wiele innych. Rozgrywkom towarzyszył pyszny poczęstunek. 

ZBLEWSKI CHÓR PARAFIALNY Z KOLĘDĄ W NOWEJ CERKWI

opublikowano: 2 stycznia 2020

 • opis: chór

We wspólnej rodzinnej atmosferze 14 grudnia 2019 r. , w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Nowej Cerkwi (gmina Morzeszczyn) odbył się kolędowy koncert w ramach VI Przeglądu Chórów Pomorskich. W koncercie tym pięknie nas reprezentował nasz wspaniały chór parafialny pw. św. Cecylii ze Zblewa. Podczas koncertu można było usłyszeć wiele kolęd od tych mało znanych, przez tradycyjne, które przez wieki przekazywane są z pokolenia na pokolenie, do współczesnych pastorałek. Wszystkie one miały niezwykle krzepiącą moc, niosącą zarówno radość, jak i refleksję nad Bożym Narodzeniem.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne