Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

„DZIĘKUJEMY ZA DAR WOLNOŚCI…” - INAUGURACJA OBCHODÓW 100-LECIA POWROTU ZIEMI ZBLEWSKIEJ DO MACIERZY

opublikowano: 28 stycznia 2020

 • 100lecie powrotu ziemi zblewskiej do Macierzy

„Jakież to piękne słowo – Macierz… Pochodzi ono bowiem od słowa matka. A zatem powrót do Macierzy to powrót do matki… Jak dobrze, że tu jesteśmy” – tymi słowami dziekan dekanatu zblewskiego, ksiądz prałat Zenon Górecki rozpoczął mszę świętą z okazji 100-lecia powrotu ziemi zblewskiej do Macierzy.  W nabożeństwie wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, wielu organizacji i instytucji, strażacy, społecznicy, przedstawiciele szkół, pszczelarze oraz liczne grono mieszkańców. Mszę uświetnił chór pw. Św. Cecylii oraz poczty sztandarowe, które wręcz wypełniły wnętrze pięknej, zblewskiej świątyni.

100-LECIE POWROTU ZIEMI ZBLEWSKIEJ DO MACIERZY

opublikowano: 24 stycznia 2020

 • 100lecie powrotu ziemi zblewskiej do Macierzy

Drodzy Mieszkańcy, przed nami szczególne wydarzenie. Już 29 stycznia obchodzić będziemy 100-lecie powrotu ziemi zblewskiej do Macierzy. Z tej okazji już w najbliższą niedzielę (26 stycznia) o godz.10:00 w kościele parafialnym w Zblewie odbędzie się msza św. dziękczynna wraz z prośbą o pomyślność dla mieszkańców Gminy Zblewo oraz naszej Ojczyzny. Mszę uświetni nasz chór parafialny pw. Św. Cecylii. W nabożeństwie wezmą także udział władze samorządowe oraz poczty sztandarowe. Po mszy nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą ks. gen. bryg. Józefa Wryczę. Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców.

PRZEBUDOWA UL.DWORCOWEJ W BYTONI - PRACE IDĄ ZGODNIE Z PLANEM!

opublikowano: 23 stycznia 2020

 • dworcowa

Trwają zaawansowane prace związane z przebudową ul. Dworcowej w Bytoni. Prawdziwie wiosenna pogoda sprzyja naszej inwestycji i prace są realizowane bez zakłóceń. Wykonawcą jest firma Marbruk Sp. z o.o.  z siedzibą w miejscowości Charzykowy. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i już niedługo mieszkańcy odetchną z ulgą i będą mogli cieszyć się z bezpiecznej, zmodernizowanej ul.Dworcowej. Umowny termin zakończenia inwestycji zaplanowany jest na 30 kwietnia. Przebudowana droga będzie miała nawierzchnię asfaltową wraz z kanalizacją deszczową.

TAŃCE, ŚPIEWY I CIASTECZKA... - DZIEŃ BABCI I DZIADKA W BORZECHOWIE

opublikowano: 23 stycznia 2020

 • borzechowo

Dzień Babci i Dziadka w Borzechowie minął nadzwyczaj wesoło! A wszystko to dzięki pięknej uroczystości, na którą borzechowskich seniorów zaprosiło KGW Modraki oraz Rada Sołecka. Uroczystość zorganizowano wczoraj tj. 22 stycznia w miejscowej świetlicy wiejskiej. Gospodynie spotkania – Elżbieta Piórkowska oraz sołtys Renata Klimowicz – nie kryły radości, że tak wiele babć i dziadków wraz w wnuczętami przyszło do świetlicy, by razem cieszyć się ze swojego święta! Dla seniorów przygotowano moc atrakcji – nie tylko przepyszny poczęstunek, ale także występy artystyczne. Przepięknie zaśpiewała Ola Makowska, był też tańczący spiderman (w tej roli Kacper Makowski), a Marian Opatowski wystąpił w krótkiej scence kabaretowej.

AKTUALIZACJA KOMUNIKATU ZAKŁADU KOMUNALNEGO W SPRAWIE PRZYDATNOŚCI WODY DO SPOŻYCIA

opublikowano: 22 stycznia 2020

 • woda

Zakład Komunalny Gminy Zblewo informuje, iż woda z urządzenia wodociągowego Jezierce która zaopatruje miejscowości – Jezierce, Tomaszewo, Kleszczewo Kościerskie, Semlin oraz  Semlinek jest warunkowo przydatna do spożycia przez ludzi. Stwierdzono podwyższoną wartość parametryczną wskaźnika jakim jest ogólna liczba mikroorganizmów w 22 stopniach Celsjusza. Woda taka nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia ludzi, jednak do czasu przywrócenia jej jakości do obowiązujących wymogów dla celów konsumpcyjnych tj. bezpośredniego spożycia, przygotowania posiłków, mycia i płukania owoców i warzyw, mycia naczyń i przedmiotów mających kontakt z żywnością także mycia zębów i  kąpieli dzieci do lat 2-ch oraz osób z obniżoną odpornością. Powinna być konsumowana i używana wyłącznie po przegotowaniu. Komunikat obowiązuje dla w/w miejscowości do odwołania.

KOLOROWE, SOŁECKIE FERIE PEŁNE ATRAKCJI - BRAWO MAMY Z KAROLEWA!

opublikowano: 22 stycznia 2020

 • ferie

Wielką frajdę dla dzieci z sołectwa Karolewo przygotowały mamy! To właśnie one znów wzięły sprawy w swoje ręce i zorganizowały dla najmłodszych zajęcia w miejscowej świetlicy wiejskiej. Zabawa jest fantastyczna!  Inicjatywę aktywnych mam jak zawsze wsparł sołtys Stanisław Fojut oraz Rada Sołecka. Wszyscy dołożyli starań, aby dzieciom z sołectwa w ferie nie było nudno i … udało się!  Przypomnijmy, iż po raz pierwszy takie zajęcia zorganizowano w Karolewie rok temu. I już wtedy cieszyły się one wielkim powodzeniem. Ale w tym roku zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania...

SENIORZY ZE ZBLEWA ZAPRASZAJĄ - WYJEDŹ Z NAMI NA BAJKOWĄ WYCIECZKĘ DO AUSTRII!

opublikowano: 16 stycznia 2020

 • wycieczka

Seniorzy ze zblewskiego koła PZERiI serdecznie zapraszają do udziału w prawdziwie bajkowej wycieczce! Już w maju wybierają się oni do Austrii. To wspaniała propozycja dla tych, którzy kochają piękne krajobrazy, wspaniałe góry, malownicze wodospady i wspaniałe, historyczne miasta… W programie m.in. Innsbruck – Salzburg – Wiedeń, wysokogórska droga alpejska, wieczór tyrolski z muzyką tyrolską, fabryka Swarovskiego i wiele, wiele innych atrakcji!

UWAGA MIESZKAŃCY KLESZCZEWA - OGŁOSZENIE ZAKAŁDU KOMUNALNEGO W SPRAWIE WODY

opublikowano: 16 stycznia 2020

 • zk

Zakład Komunalny Gminy Zblewo informuje, że w nocy z 20/21 stycznia tj. poniedziałku na wtorek, w godzinach od 22:00 do 5:00 rano firma przeprowadzi płukanie sieci wodociągowych na terenie miejscowości Kleszczewo Kościerskie. W związku z tym mogą wystąpić lokalne przebarwienia lub brak ciśnienia. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

PINCZYN JEDNĄ Z NAJJAŚNIEJSZYCH GWIAZD NA MAPIE WOŚP!

opublikowano: 16 stycznia 2020

 • wośp pinczyn

12 stycznia 2020 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zgrała w Pinczynie po raz dwudziesty. Jak co roku, czekaliśmy na ten dzień z niecierpliwością i z wielkimi emocjami, a tych nie brakowało u  nas, jak zawsze! Na początek, podczas 28 Finału WOŚP ponownie pobiliśmy swój własny rekord! W tym roku na konto  WOŚP przekazaliśmy sumę: 25.909,90 zł. Cieszy nas bardzo, że kwota, którą zbieramy podczas kolejnych finałów rośnie z każdym rokiem!

RADOŚĆ, WZRUSZENIE I PODZIĘKOWANIA: POMOC DLA MAŁYCH BOHATERÓW PORUSZYŁA WSZYSTKICH...

opublikowano: 14 stycznia 2020

 • pomoc

Nasi Mieszkańcy z pewnością to pamiętają: „Sierżant Emilia apeluje o pomoc…” – po takim niecodziennym wezwaniu w Zblewie ruszyła wielka akcja zbierania nutridrinków dla dzieci chorych na raka. Plan wykonano w 100%, a była to tylko część wielkiego projektu pomocy dzieciom, którą przygotowali nasi Policjanci.

WOŚP W ZBLEWIE: ZAGRALIŚMY NA REKORD!

opublikowano: 14 stycznia 2020

 • WOŚP

Podczas 28 finału WOŚP w Zblewie nikt nie krył radości! Nie dość, że finał był pełen atrakcji i gorącej atmosfery, to jeszcze został pobity rekord zbiórki! W tym roku zebraliśmy aż 27 153,26 zł ! Przez cały dzień na ulicach Zblewa można było spotkać wolontariuszy zbierających do puszek. Mieszkańcy jak co roku pokazali, jak piękne i hojne mają serca i puszki szybko zapełniły się datkami. Dodajmy, iż spośród 13 młodych wolontariuszy najwięcej do puszki zebrała Julia Kasprzycka, a było to aż 1947,54 zł! A po południu w hali widowiskowo-sportowej przy PSP w Zblewie wystartował kolorowy, pełen radości i energii najpiękniejszy finał WOŚP! Poprowadził go nasz muzyczny mistrz Polski DJ MAX Wojciech Nadolski, który wraz z szefem sztabu Grzegorzem Młyńskim zadbali o to, by działo się! I rzeczywiście tak było…

MORSUJEMY (I GRAMY) DO KOŃCA ŚWIATA I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!

opublikowano: 14 stycznia 2020

 • morsy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w całej gminie – także na wodach jeziora Niedackiego. A wszystko to za sprawą naszych Morsów Zblewo, którym bliskie jest nie tylko morsowanie, ale i pomaganie. Nie po raz pierwszy Morsy włączyły się w akcję społeczną i niesienie pomocy potrzebującym. I właśnie dlatego, niedzielna kąpiel 12 stycznia odbyła się w szczególnie radosnej atmosferze 28 finału WOŚP. Jak mówią same Morsy to oczywiste, bo serca Morsów są po prostu gorące! Oprócz tradycyjnej zbiórki do puszek, było mnóstwo radości, życzliwości, ciepła i uśmiechu.

ATRAKCYJNE DZIAŁKI W ZBLEWIE I W PINCZYNIE NA SPRZEDAŻ! NOWA OFERTA GMINY ZBLEWO

opublikowano: 14 stycznia 2020

 • PRZETARGI

Gmina Zblewo wystawiła właśnie na sprzedaż bardzo atrakcyjne działki w Zblewie i w Pinczynie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!  Przetargi na sprzedaż działek odbędą się 18 lutego oraz 17 marca 2020 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Zblewie. Dlaczego warto inwestować i mieszkać w gminie Zblewo? Choćby dlatego, że to jedna z najprężniej rozwijających się gmin Pomorza. Świadczą o tym obiektywne wskaźniki, a samorząd dba o dobrą jakość życia i bezpieczeństwo mieszkańców, a także wspiera przedsiębiorców.

RUSZYŁY FERIE! ZOBACZ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!

opublikowano: 13 stycznia 2020

 • FERIE

Ruszyły ferie zimowe! I choć śniegu brakuje, to z pewnością dzieci nie będą się nudzić, bo czeka na nie atrakcyjny plan zajęć, przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną im. Małgorzaty Hillar. Ciekawą ofertę dla najmłodszych przygotowało również Koło Gospodyń Wiejskich „Modraki” z Borzechowa, które w trakcie ferii będzie prowadzić zajęcia dla dzieci (zajęcia manualne i kulinarne), a 22 stycznia organizuje uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Wielką frajdę dla dzieci z sołectwa Karolewo przygotowały aktywne mamy, działające m.in. w KGW Karolewo. Podobnie jak w ubiegłym roku, mamy organizują podczas ferii zajęcia dla dzieci w miejscowej świetlicy wiejskiej. Będzie wesoło i kolorowo! Serdecznie zapraszamy – szczegóły na plakatach.

POWITANIE NOWEGO WOZU OSP PINCZYN

opublikowano: 13 stycznia 2020

Tłumy mieszkańców i gości, brawa i błysk fleszy, fajerwerki i szampan, Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn, a nawet ogromny tort… – tak wyglądało uroczyste powitanie nowego wozu strażackiego, który wieczorem 9 stycznia przyjechał do Pinczyna. I to jak przyjechał! Niczym prawdziwy VIP – wprowadziła go kolumna wozów strażackich z OSP Pinczyn, OSP Bytonia, OSP Karolewo, OSP Semlin,  OSP Kaliska oraz OSP Pogódki. Potem strażacy utworzyli szpaler i odpalili race. Rozległa się syrena strażacka i oto  pojawił się – piękny, nowy, tak długo wyczekiwany!

22. DEKANALNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W ZBLEWIE

opublikowano: 13 stycznia 2020

 • przegląd dekanalny

W czwartek 9 stycznia odbył się XXII Dekanalny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Zblewie. W hali widowiskowo-sportowej w Zblewie wystąpiły szkolne zespoły – ze Zblewa, Pinczyna, Borzechowa, Bytoni oraz dzieci z Gminnego Przedszkola w Zblewie. Wśród publiczności – jak zawsze rodzice i dziadkowie dzieci, a także zaproszeni goście – wśród nich m.in. sołtys Zblewa Roman Rambowski oraz sołtys Miradowa Ryszard Gumiński, Aneta Osowska – kierownik GOK w Zblewie oraz radni Rady Gminy: Izabela Rutkowska, Wojciech Birna i Mateusz Drawski.

ORGANIZUJEMY WYJAZD NA MIĘDZYNARODOWE TARGI „GARDENIA”! ZOSTAŁY OSTATNIE MIEJSCA!

opublikowano: 10 stycznia 2020

 • gardenia

To z pewnością wielka gratka dla miłośników ogrodów, kwiatów, bylin, krzewów, oczek wodnych, dekoracji, pięknych aranżacji krajobrazu… - jednym słowem wszystkiego, co wiąże się z ogrodnictwem… Przed nami jedne z największych targów ogrodniczych w Europie – Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA w Poznaniu. A że w naszej gminie ogrodników-pasjonatów jest wielu, specjalnie dla nich nasz Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie zorganizował wyjazd na targi.

OGŁOSZENIE PROJEKTU UCHWAŁY RADY GMINY ZBLEWO W SPRAWIE OKREŚLENIA WYKAZU KĄPIELISK

opublikowano: 9 stycznia 2020

 • jeziornik

Na podstawie art. 37 ust. 2 oraz 10 i 11 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (tekst jednolity: Dz.U. 2018 poz. 2268 ze zm.), wójt gminy Zblewo podaje do publicznej wiadomości projekt uchwały Rady Gminy w Zblewie w sprawie określenia wykazu kąpielisk na terenie gminy Zblewo w 2020 roku. Uwagi oraz propozycje zmian do projektu uchwały należy składać w terminie od dnia 10 stycznia do dnia 3 lutego 2020 r. w formie pisemnej w Urzędzie Gminy w Zblewie, ul. Główna 40, 83-210 Zblewo w poniedziałek i środę w godz.7.30-16.00, we wtorek w godz.7.30-15.30 oraz w czwartek i piątek w godz.7.30-15.00. Wszelkie propozycje zmian będą rozpatrywane w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia upływu terminu ich składania.

WIELKA PRZYGODA W ZAKOPANEM!

opublikowano: 8 stycznia 2020

 • wycieczka

Na początku września uczniowie klasy 4a integracyjnej Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Zblewie brali udział w ogólnopolskim  konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży. Bardzo ucieszył ich werdykt jury i informacja, że zajęli trzecie miejsce, a w nagrodę spędzą cztery dni w sercu Tatr, w Zakopanem. 16 grudnia 2019 r. rozpoczęła się dla czwartoklasistów wielka przygoda, pociągiem wyruszyli do Zakopanego. Następnego dnia, po zakwaterowaniu w hotelu z pięknym widokiem na Giewont, spacerowali po urokliwych Krupówkach i gościli w niesamowitej Krainie Światła na  Gubałówce.

PINCZYN: ORSZAK, JASEŁKA I 500 SZCZODRAKÓW!

opublikowano: 8 stycznia 2020

 • ORSZAK TRZECH KRÓLI

W poniedziałkowe popołudnie Orszak Trzech Króli przemaszerował spod remizy OSP Pinczyn  – ulicą Główną – do kościoła pw. Św. Elżbiety. Mieszkańcy poszczególnych ulic i miejscowości, wchodzących w skład parafii przybrali jednolite kolory. Wraz z mieszkańcami i królami maszerował m.in. ks. proboszcz Mieczysław Bizoń, sołtys Tomasz Boszka i Rada Sołecka oraz rozśpiewana Kociewska Familija, która – pod opieką Zyty Mikołajewskiej - uświetniła także dalsze uroczystości w kościele.

ZBLEWO. TRZEJ KRÓLOWIE I ORSZAK, KTÓRY JEDNOCZY…

opublikowano: 8 stycznia 2020

 • ORSZAK TRZECH KRÓLI

Zblewski orszak wyruszył wczesnym, poniedziałkowym przedpołudniem spod figury Matki Boskiej Królowej Polski. Poprowadziła go Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn. Tegorocznymi królami zostali: radny RG Zblewo i wzorowy gospodarz Andrzej Baran, przedsiębiorca i społecznik Andrzej Majka oraz młodziutki, pełen pasji uczeń - Oskar Rosławski. W orszaku maszerowali m.in. ksiądz prałat Zenon Górecki, wójt Artur Herold i sołtys Zblewa Roman Rambowski. Pięknym akcentem było wypuszczenie w niebo kolorowych baloników, które nieśli w orszaku mieszkańcy.

TO BYŁ KONCERT PEŁEN KOLĘD I WIELKIEJ RADOŚCI!

opublikowano: 3 stycznia 2020

 • koncert kolęd

Tuż przed Bożym Narodzeniem (w piątek 20 grudnia) mieliśmy wielką przyjemność uczestniczyć w pięknym, pełnym radości koncercie kolęd w kościele w Zblewie. Publiczność była zachwycona! Z pięknym, świątecznym repertuarem w świetnych aranżacjach wystąpiła bowiem nasza muzyczna gwiazda Ewelina Rytelewska z fantastycznym zespołem muzyków.  Nie zabrakło także pięknych duetów, które Ewelina zaśpiewała z uzdolnioną młodzieżą. Tegoroczny koncert kolęd uświetnili również młodzi artyści z naszej parafialnej scholi dziecięcej pod opieką Karoliny Piątkowskiej oraz zespół dziecięco-młodzieżowy ze szkoły w Bytoni pod opieką Malwiny Pałubickiej.

MŁODZI, ZDOLNI, WSPANIALI: KAROLINA, CEZARY, PIOTR, JEREMIASZ, ALEKSANDER, KACPER...WIELKIE BRAWA!

opublikowano: 3 stycznia 2020

 • stypendia

Pod koniec grudnia 2019 r. w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na specjalnie zorganizowanej gali wręczono nagrody i stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego na wspieranie edukacji uzdolnionej młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego. Wśród nagrodzonych uczniów są absolwenci zespołu szkół w Pinczynie: Piotr Sulewski i Jeremiasz Wojak, absolwent szkoły podstawowej w Kleszczewie Kościerskim Cezary Bahr, uczniowie szkoły podstawowej w Zblewie Karolina Suberlak i  Aleksander Marchlewicz oraz absolwent szkoły podstawowej w Bytoni Kacper Wolff.

PARAFIA W PINCZYNIE ZAPRASZA NA ORSZAK TRZECH KRÓLI

opublikowano: 3 stycznia 2020

 • ORSZAK TRZECH KRÓLI

Parafia pw. św. Elżbiety w Pinczynie zaprasza wszystkich na tradycyjny Orszak Trzech Króli. Początek Orszaku o godz. 14.00 – przed Remizą Strażacką w Pinczynie! Tam wszyscy się gromadzimy, aby w barwnym korowodzie przejść ulicami naszej miejscowości do Kościoła Parafialnego, radośnie śpiewając kolędy. Na koniec wraz z Królami pokłonimy się świętej Rodzinie w Kościele i odbędzie się wspólne kolorowe kolędowanie. W kościele obejrzymy „Jasełka Misyjne” przygotowane przez p. Annę Polc, katechetkę wraz z uczniami naszej szkoły.

6 STYCZNIA: ORSZAK TRZECH KRÓLI JUŻ PO RAZ PIĄTY W ZBLEWIE

opublikowano: 3 stycznia 2020

 • ORSZAK TRZECH KRÓLI

Parafia w Zblewie oraz PSP w Zblewie serdecznie zapraszają na tegoroczny Orszak Trzech Króli w Zblewie. Orszak wyruszy w poniedziałek (6 stycznia) o godz.11:00 spod figury Matki Boskiej Królowej Polski i powędruje przez Plac 700-lecia do Hali Widowiskowo-Sportowej. Tam przy gorącej herbacie, kawie i kawałku ciasta będą występy artystyczne (m.in. jasełka, taniec aniołów) i wspólne kolędowanie przy akompaniamencie Gminnej Orkiestry Dętej pod dyrekcją druha Wacława Ossowskiego.

BORZECHOWO. SZKOLNY I DEKANALNY KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

opublikowano: 2 stycznia 2020

 • konkurs szopek

Tegoroczny konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową zgromadził w PSP Borzechowo ponad 60 szopek, które zachwycały pomysłowością wykonawców i różnorodnością użytych materiałów. Podziw budziły nie tylko szopki z drewna, makaronu, kory i igliwia ale też te bardzo delikatne wykonane z bibuły i waty, delikatnie przyozdobione lampkami...

SZKOŁA W KLESZCZEWIE PROMUJE ZDROWIE

opublikowano: 2 stycznia 2020

 • SZKOŁA PROMUJE ZDROWIE

W grudniu, tematem przewodnim w PSP w Kleszczewie Kościerskim - w ramach akcji „Szkoła promująca zdrowie” - był „Czas wolny bez multimediów”.  Najpierw w szkole zorganizowano wieczór gier planszowych. Uczniowie wraz z nauczycielkami brali udział w rozgrywkach takich jak: gorący ziemniak, nie śmiej się, Mistakos - walka o stołki, jenga i wiele innych. Rozgrywkom towarzyszył pyszny poczęstunek. 

ZBLEWSKI CHÓR PARAFIALNY Z KOLĘDĄ W NOWEJ CERKWI

opublikowano: 2 stycznia 2020

 • chór

We wspólnej rodzinnej atmosferze 14 grudnia 2019 r. , w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Nowej Cerkwi (gmina Morzeszczyn) odbył się kolędowy koncert w ramach VI Przeglądu Chórów Pomorskich. W koncercie tym pięknie nas reprezentował nasz wspaniały chór parafialny pw. św. Cecylii ze Zblewa. Podczas koncertu można było usłyszeć wiele kolęd od tych mało znanych, przez tradycyjne, które przez wieki przekazywane są z pokolenia na pokolenie, do współczesnych pastorałek. Wszystkie one miały niezwykle krzepiącą moc, niosącą zarówno radość, jak i refleksję nad Bożym Narodzeniem.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy]

Informacje techniczne