Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

GOPS PRZYPOMINA O WAŻNYM TERMINIE. MIJA DZISIAJ!

opublikowano: 30 czerwca 2021

 • opis: LOGO

Informujemy, że z dniem 30 czerwca 2021 r.mija termin, do którego należy złożyć wniosek, aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego z programu Rodzina 500+. Wnioski złożone po dniu 30 czerwca 2021 r., skutkują przyznaniem świadczenia od miesiąca złożenia wniosku.

WOTUM ZAUFANIA I ABSOLUTORIUM - JEDNOMYŚLNIE!

opublikowano: 30 czerwca 2021

 • opis: sesja

Sesja absolutoryjna to szczególny moment dla każdego włodarza. Głosując nad udzieleniem wójtowi wotum zaufania i absolutorium radni wyrażają tym samym swoją ocenę jego działalności. Jak mówi wójt Artur Herold, tym bardziej cieszy jednomyślność radnych, którzy na wczorajszej sesji – przed podjęciem tych dwóch ważnych uchwał - debatowali m.in. nad „Raportem o stanie Gminy Zblewo” i działalnością Gminy Zblewo w 2020 roku.

WĘDKARSKI PUCHAR WÓJTA TRAFIŁ DO PANA ZBYSZKA

opublikowano: 28 czerwca 2021

 • opis: wędkarze

W niedzielny poranek (27 czerwca) prawie trzydziestu wędkarzy stanęło w szranki tegorocznych Zawodów Gruntowych o Puchar Wójta Gminy Zblewo. Zawody zostały zorganizowane przez koło PZW nr 64 w Pinczynie i Wójta Gminy Zblewo już po raz ósmy. I niezmiennie cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród wędkarskiej braci. W tym roku w imprezie czynnie wzięły udział także dwie Panie. Nie zabrakło też juniorów, co – jak podkreślają Organizatorzy zawodów - szczególnie cieszy.

ŁAMIEMY BARIERY, CHCEMY BYĆ Z WAMI!

opublikowano: 28 czerwca 2021

 • opis: śds

Ekipa naszego ŚDS-u w Kleszczewie Kościerskim to najbardziej pozytywna i radosna ekipa pod słońcem! I właśnie w takim duchu bawiono się tu na pikniku z okazji Dnia Kultury Fizycznej. Piknik zorganizowano na boisku w Kleszczewie Kościerskim. Pogoda dopisała, program był bardzo atrakcyjny, a uczestnicy zabawy bawili się wręcz znakomicie!

BIEG W TWARDYM DOLE - „WSZYSCY SĄ ZWYCIĘZCAMI!”

opublikowano: 25 czerwca 2021

 • opis: bieg

To była świetna, sportowa impreza. W słoneczny, niedzielny poranek (20 czerwca) na linii startu „Mistrzostw w Biegach Przełajowych o Puchar Wójta Gminy Zblewo” w Twardym Dole stanęło ponad 100 biegaczy. Sportowcy zmierzyli się w dwóch biegach: biegu głównym na 10 km oraz marszu z kijkami na 5 km.

PODZIĘKOWANIA OD KGW MODRAKI

opublikowano: 25 czerwca 2021

 • opis: dziękujemy

Za nami finał konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Było to dla nas ogromne przeżycie, piękna przygoda, wielka radość i zaszczyt, że możemy pokazać całej Polsce nasze kochane Kociewie, nasze kochane Pomorskie! Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniach i w logistyce całego przedsięwzięcia! Szczególnie ciepło dziękujemy tym, którzy okazali nam serdeczność i życzliwość (...)

BORZECHOWSKIE MODRAKI W WIELKIM FINALE!

opublikowano: 25 czerwca 2021

 • opis: OTRĘBUSY

Fantastyczny sukces Koła Gospodyń Wiejskich „Modraki” z Borzechowa. Koło reprezentowało województwo pomorskie w finale konkursu dla KGW o nagrodę Małżonki Prezydenta RP. I zaprezentowało się wspaniale. Ogólnopolski finał konkursu odbył się w sobotę 19 czerwca w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach. Swoją twórczość przedstawiło 16 KGW z całej Polski – reprezentacje wszystkich województw (...)

MILION ZŁOTYCH DLA GMINY ZBLEWO!

opublikowano: 24 czerwca 2021

 • opis: milion

Dzisiaj – 24 czerwca - w Urzędzie Gminy w Zblewie miała miejsce mała, ale jakże wyjątkowa uroczystość. Z wielką radością pragniemy Państwu przekazać, iż decyzją premiera Mateusza Morawieckiego otrzymaliśmy z rezerwy ogólnej budżetu państwa milion złotych na budowę przedszkola w Zblewie.

UWAGA! OSTRZEŻENIE POGODOWE!

opublikowano: 24 czerwca 2021

 • opis: burza

Uwaga Mieszkańcy, dzisiaj tj. w czwartek (24 czerwca) możliwa jest niebezpieczna pogoda. IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem. Zalecamy śledzić bieżące informacje i serwisy pogodowe oraz aktualizowane ostrzeżenia. Zachowajmy ostrożność, dbajmy o swoje bezpieczeństwo i zabezpieczmy swoje mienie.

PRZED NAMI - ZAWODY GRUNTOWE NA JEZIORZE WIELKIM

opublikowano: 23 czerwca 2021

 • zawody gruntowe

Koło Polskiego Związku Wędkarskiego 64 Pinczyn wraz z Wójtem Gminy Zblewo informuje, że 27 czerwca w godzinach od 6:00 do 14:00 odbędą się zawody gruntowe na jeziorze Wielkim w Strudze. Prosimy wędkarzy o nie zajmowanie stanowisk wokół jeziora. Za utrudnienia przepraszamy. Zbiórka i zapisy przy jeziorze od godz.6:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych! Uwaga – w godzinach od 6:00-15:00 jezioro zamknięte.

O NOWYCH TECHNOLOGIACH, INWESTYCJACH I ROZWOJU

opublikowano: 23 czerwca 2021

 • opis: agencja

Kilka dni temu Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ze Słupska (PARR) zorganizowała spotkanie z samorządowcami z gmin powiatu starogardzkiego oraz lokalnymi przedsiębiorcami. Konferencję zorganizowano w Zblewie, gdzie wszystkich gości w imieniu samorządu powitał wójt Artur Herold. Wójt podkreślał, iż Gmina Zblewo jest zawsze otwarta na wszelkie inicjatywy wspierające rozwój gminy (...)

KRWIODAWCY NIE ZAWIEDLI!

opublikowano: 23 czerwca 2021

 • opis: krwiodawcy

W czwartek 17 czerwca przed remizą OSP działał Mobilny Punkt Krwiodawstwa. Krwiobus oraz załoga Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Gdańsku pracowali od rana. Chętnych do oddania krwi nie brakowało, a mieszkańcy zgłaszali się chętnie i licznie. Było wielu dawców pierwszorazowych, co cieszy szczególnie.

WRAZ Z NASZYMI PRZYJACIÓŁMI Z ŚDS ZAPRASZAMY NA DZIEŃ KULTURY FIZYCZNEJ

opublikowano: 21 czerwca 2021

 • opis: śds

ŚDS Gminy Zblewo w Kleszczewie Kościerskim oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych UŚMIECHNIJ SIĘ zapraszają mieszkańców Kleszczewa Kościerskiego, Semlina i okolic na wspólny trening poprowadzony przez instruktorkę fitnessu zorganizowany na stadionie w Kleszczewie Kościerskim z okazji Dnia Kultury Fizycznej. Przed nami: integracja, miła atmosfera i zdrowe przekąski! Kiedy? Już w najbliższą środę tj. 23 czerwca 2021 r., w godz.10:00-13:00.

DOBRE WIEŚCI W SPRAWIE CHODNIKA PRZY UL. KOŚCIERSKIEJ W ZBLEWIE

opublikowano: 18 czerwca 2021

 • opis: kościerska

Sprawa chodnika przy ul. Kościerskiej w Zblewie trwa od lat. Wójt Artur Herold z wielką determinacją starał się o budowę chodnika na całej ulicy – aż do przejazdu kolejowego. Były spotkania, rozmowy, petycje. Aż w końcu dotarła do nas dobra wiadomość z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Jak przekazał nam dyrektor Grzegorz Stachowiak, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku zawarł właśnie umowę  na opracowanie dokumentacji projektowej.

KOLEJNY SUKCES NASZEJ GMINY!

opublikowano: 18 czerwca 2021

 • opis: wójt

Wójt Artur Herold ma świetne wieści dla mieszkańców Gminy Zblewo: „W dniu 11 czerwca opublikowano listę beneficjentów, którzy otrzymali wsparcie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego w ramach działania 3.1 Edukacja przedszkolna.  Nasz projekt wśród 94 innych znalazł się na trzecim miejscu listy rankingowej z bardzo wysoką oceną 129, 5 pkt. Wartość projektu wynosi 2 mln zł, a dofinansowanie 1,76 mln. zł. Projekt będzie realizowany począwszy od tego do roku, aż do roku 2023” – mówi wójt.

NASZ STADION MARZEŃ

opublikowano: 18 czerwca 2021

 • opis: stadion

Zakończyliśmy I etap modernizacji stadionu w Zblewie. Właśnie dokonaliśmy odbioru końcowego naszej inwestycji. Obiekt prezentuje się imponująco! Możemy pochwalić się wspaniałą murawą boiska, 4 torową bieżnią okólną lekkoatletyczną 400 m, bieżnią 6 torową na 100 m i 110 m przez płotki,  skocznią do skoku w dal, odnowionymi trybunami, profesjonalnym odwodnieniem boiska i ekologicznym nawodnieniem.

W TĘ NIEDZIELĘ WIDZIMY SIĘ W TWARDYM DOLE! CZEKAMY NA WAS!

opublikowano: 18 czerwca 2021

 • opis: bieg

Przed nami - Mistrzostwa w Biegach Przełajowych o Puchar Wójta. Zawodnicy już zgłoszeni, medale czekają! A my zapraszamy naszych Mieszkańców, aby przyszli i kibicowali naszym sportowcom, którzy pobiegną na dystansie 10 km, a w kategorii nordic walking – 5 km. Bieg wystartuje o godz.10.00, a dekoracja zwycięzców i atrakcje przewidziane są na godz.12:00.

OD RANA MIESZKAŃCY ODDAJĄ KREW. CZEKAMY DO GODZ.13:00!

opublikowano: 17 czerwca 2021

 • opis: gops

Do godz.13:00 można oddawać krew w mobilnym punkcie krwiodawstwa przed OSP w Zblewie. Krwiobus oraz załoga Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Gdańsku pracują od rana. Chętnych do oddania krwi nie brakuje, a nasi Mieszkańcy zgłaszają się chętnie i licznie. Wśród oczekujących na kwalifikację do oddania krwi jest m.in. załoga naszego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zblewie. To piękny przykład i postawa godna naśladowania!

RUSZA KONKURS „NAJPIĘKNIEJSZA POSESJA SOŁECTWA ZBLEWO 2021”

opublikowano: 16 czerwca 2021

 • opis: konkurs

Sołtys Roman Rambowski wraz z Radą Sołecką sołectwa Zblewo ogłaszają konkurs pn. „Najpiękniejsza Posesja Sołectwa Zblewo 2021”. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich mieszkańców sołectwa Zblewo, którzy mogą pochwalić się swoimi pięknymi ogrodami, kwietnikami, rabatami i innego typu aranżacją przydomowych  terenów zielonych.

UWAGA MIESZKAŃCY PINCZYNA - DROGA CZASOWO ZAMKNIĘTA

opublikowano: 15 czerwca 2021

 • opis: uwaga

Wójt Gminy Zblewo uprzejmie informuje, że rozpoczęły się prace związane z przebudową i rozbudową układu drogowego ul. Gajowej (bocznej) w Pinczynie. Odcinek od skrzyżowania z ul. Gajową (główną) do skrzyżowania z ul. Nowodworską zostanie zamknięty. Prosimy mieszkańców korzystających z w/w drogi o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności w czasie trwania prac budowlanych.

WSTĄP W SZEREGI MŁODZIEŻOWEJ DRUŻYTNY POŻARNICZEJ!

opublikowano: 15 czerwca 2021

 • opis: MDP

Interesujesz się pożarnictwem? Chciałbyś poznać zawód strażaka? Jesteś gotowy na nowe doświadczenia i zdobywanie wiedzy ratowniczej? Zapraszamy do wstąpienia w szeregi naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wszystkich chłopców i dziewczynki w wieku 10-16 lat. Zbiórki odbywać się będą w każdą środę o godzinie 17:00 (godzina może ulec zmianie).

BIEGACZE Z SOKOŁA ZNÓW NA PODIUM!

opublikowano: 15 czerwca 2021

 • opis: SOKÓŁ

Kolejny weekend czerwca to kolejne starty naszych zawodników. 12.06 w Leśnej Jani odbył się XXVI bieg Jana z Jani. Na podium stanęły łącznie 4 zawodniczki:  Kamila Grzonka 2 miejsce open, Karolina Szmaglińska 1 miejsce w kat. wiekowej, Ania Skalska 3 m. w kat. wiekowej a Ewa Ossowska 1 miejsce w swojej kat. wiekowej. Panowie walczyli dzielnie, tym razem bez nagród indywidualnych. Jako drużyna zajęliśmy 2 miejsce.

NASZ WÓJT JUŻ SIĘ SPISAŁ. A TY?

opublikowano: 14 czerwca 2021

 • opis: SPIS

Niezmiennie przypominamy, iż trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Wielu naszych Mieszkańców już wypełniło ten obowiązek, w tym nasz wójt Artur Herold, który spisał się przez internet. Dla wielu to najwygodniejsza forma spisania się. Przypominamy także, iż w budynku Urzędu Gminy przygotowaliśmy dla Państwa specjalne stanowisko komputerowe z aplikacją spisową, gdzie – z naszą pomocą – możecie Państwo spisac się szybko, wygodnie i bezpiecznie. Aby umówić się na takie spotkanie prosimy o wcześniejszy kontakt: nr tel. (58) 588 43 81.

ANKIETA DLA MŁODZIEŻY. WASZE ZDANIE JEST WAŻNE!

opublikowano: 14 czerwca 2021

 • opis: strategia

Droga Młodzieży! Powstaje Strategia Rozwoju Gminy Zblewo na lata 2021-2030. Prosimy Was o odpowiedzenie na kilka nurtujących nas pytań, które dotyczą rozwoju Gminy Zblewo. Pragniemy, abyście mieli realny wpływ na sprawy istotne dla rozwoju gminy. Nie chcemy pod żadnym pozorem pominąć waszego głosu w sprawie potrzeb osób młodych.Podkreślamy, że nie jest to test. Wszystkie odpowiedzi są dla nas dobre i przydatne.

SZUKASZ PRACY? JEST ŚWIETNA OFERTA!

opublikowano: 14 czerwca 2021

 • opis: KROPEK

Nasz zblewski KROPEK ogłasza nabór na stanowisko: magazynier. Oto pełna treść ogłoszenia: "W związku z rozwojem zakładu produkcyjnego zatrudnimy pana na stanowisko magazynier do przygotowywania asortymentu do Sklepów Firmowych. Oferujemy: umowę o pracę, stabilne zatrudnienie, atrakcyjne wynagrodzenie. Praca w magazynie od godziny 18 lub od 20. Oczekujemy: umiejętności pracy w zespole, zaangażowania,rzetelności w wykonywaniu powierzonych obowiązków..."

JUŻ W CZWARTEK (17 CZERWCA) - MOBILNY PUNKT KRWIODAWSTWA W ZBLEWIE I FESTYN CHARYTATYWNY

opublikowano: 11 czerwca 2021

 • opis: FESTYN

Już za tydzień tj. w czwartek 17 czerwca w Zblewie odbędzie się zbiórka krwi połączona z festynem charytatywnym dla Oleńki Dzienniak z Kalisk.  Mobilny Punkt Krwiodawstwa (krwiobus) stanie przed remizą OSP Zblewo, krew będzie można oddać w godzinach 9:00-13:00. Organizatorzy zapraszają także na festyn charytatywny, towarzyszący zbiórce krwi. Jest on dedykowany maleńkiej Oli Dzienniak z Kalisk.

W GAJU JEST JAK W RAJU!

opublikowano: 11 czerwca 2021

 • opis: GAJ

Dzień Dziecka jest wspaniałą okazją do świętowania, zabaw i niespodzianek dla Najmłodszych. I tak właśnie obchodzono Dzień Dziecka w pinczyńskiej szkole. A dokładniej - w Gaju, bo tam właśnie zorganizowano wyprawę z okazji Dnia Dziecka. Dlaczego tam? Bo - jak mówia dzieci - w Gaju jest jak w raju!

NASZE SOKOŁY W BIEGU PAPIESKIM

opublikowano: 11 czerwca 2021

 • opis: sokół

W niedzielę 6 czerwca odbyła się kolejna edycja Biegu Papieskiego w Pelplinie na 10 km. Stawiliśmy się w licznej grupie seniorskiej jak i juniorskiej. Naszą młodzież reprezentowali Paweł Fierka, Bartłomiej Sijka oraz Mikołaj Dorawa. Paweł zajął 3 miejsce na dystansie 600 m, a Bartek również 3 ale na dystansie 800m. Nie gorzej poszło seniorom gdzie Kamila Grzonka zajęła 1 miejsce open wśród pań, a Ewa Ossowska 2 w kategorii wiekowej.

AKTYWNY DZIEŃ DZIECKA W PSP ZBLEWO

opublikowano: 11 czerwca 2021

 • dzień dzioecka zblewo

Po zdalnym nauczaniu uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zblewie mogli ostatnio nacieszyć się swoim towarzystwem w czasie różnorodnych aktywności przygotowanych przez wychowawców z okazji Dnia Dziecka. Dużą popularnością cieszyły się wycieczki i wyjścia poza teren szkoły. Uczniowie, którzy  zostali w szkole integrowali  się podczas gier planszowych oraz zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

PRZEŁĄCZENIE NUMERU 998 DO CENTRUM POWIADAMIANIA RATUNKOWEGO 112

opublikowano: 10 czerwca 2021

 • przełaczenie numeru

15 czerwca 2021 o godzinie 13:00 w powiecie starogardzkim nastąpi przełączenie numeru alarmowego 998  do Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112. Dzwoniąc pod numer 998 Państwowej Straży Pożarnej usłyszymy komunikat: "Numer alarmowy 112, proszę czekać na zgłoszenie się operatora". Województwo pomorskie, podobnie jak i inne regiony, realizuje program przełączania numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR).

PEŁEN PRZYGÓD DZIEŃ DZIECKA W BYTONI

opublikowano: 10 czerwca 2021

 • opis: bytonia

Dzień Dziecka w Publicznej Szkole Podstawowej w Bytoni zawsze obchodzony jest wyjątkowo. Również w tym roku na uczniów czekało mnóstwo atrakcji. Część dzieci pojechała na warsztaty do Gospodarstwa Agroturystycznego w Cisie. Z myślą o najmłodszych dzieciach z klas I-IV przygotowano wiele ciekawych zajęć. Pociechy między innymi sadziły drzewka, robiły ciasto a na dworze piekły pyszne kiełbaski, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

DZIEŃ DZIECKA W WIRTACH

opublikowano: 10 czerwca 2021

 • opis: wirty

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z klasy II a i II b PSP w Pinczynie pojechały do ogrodu dendrologicznego w Wirtach. Najpierw udały się na spacer podczas którego można było podziwiać  niezwykłe gatunki drzew, krzewów i kwiatów. Było przepięknie,  dużo zieleni, kolorowych kwiatów, a w głębi ogrodu jezioro.

PAŁUBINEK ŚWIĘTOWAŁ DZIEŃ DZIECKA

opublikowano: 9 czerwca 2021

 • opis: pałubinek

W piątek 4 czerwca sołectwo Pałubinek świętowało Dzień Dziecka. Z tej okazji Sołtys wraz z Radą Sołecką przygotował dla najmłodszych festyn pełen atrakcji. Zorganizowano go na miejscowym placu zabaw, który szybko wypełnił się nie tylko maluchami, ale i całymi rodzinami.

KAROLEWO PAMIĘTAŁO O NAJMŁODSZYCH!

opublikowano: 9 czerwca 2021

 • opis: karolewo

Sołectwo Karolewo zawsze pamięta o najmłodszych Mieszkańcach! W tym roku z okazji Dnia Dziecka przygotowano tu dla dzieci wyjątkową niespodziankę. W Dniu Dziecka – we wtorek 1 czerwca - sołtys Stanisław Fojut wraz  Radą Sołecką, Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich i druhami z OSP Karolewo odwiedzili wszystkie dzieci w sołectwie. Kolorowo przebrani, uśmiechnięci i ze słodkimi upominkami! Ależ było radości! Dzieci miały naprawdę wielką frajdę z tych odwiedzin.

ŚWIETNA ZABAWA NA FESTYNIE Z OKAZJI DNIA DZIECKA W PINCZYNIE

opublikowano: 4 czerwca 2021

 • opis: festyn

Wspaniała zabawa, moc atrakcji, pyszne niespodzianki, piękne słońce, dobre humory! Tak można najkrócej podsumować czwartkowy festyn z okazji Dnia Dziecka w Pinczynie. Organizatorzy – Sołtys i Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Pinczynie –  z  wielką troską zadbali o to, by najmłodsi mieszkańcy poczuli się naprawdę wyjątkowo!

ŻYCZENIA DLA DZIECI OD SOŁTYSA KAROLEWA

opublikowano: 1 czerwca 2021

 • opis: karolewo

Z okazji Dnia Dziecka sołtys Karolewa Stanisław Fojut wraz z Radą Sołecką przesyła wszystkim Dzieciom serdeczne uściski i najlepsze życzenia! Życzymy wszystkim Dzieciom z sołectwa wspaniałego, kolorowego dnia pełnego niespodzianek! A jak znamy Pana Sołtysa i Jego drużynę, z pewnością zrobią wszystko, aby Dzieci zapamiętały ten wyjątkowy dzień… A co się wydarzy dziś w sołectwie Karolewo? O tym opowiemy już wkrótce!

SIŁA BRACI, PODWÓJNE MISTRZOSTWO I WÓJT SIŁACZ CZYLI FESTIWAL SPORTU PEŁEN EMOCJI! ZOBACZCIE, JAK BYŁO!

opublikowano: 1 czerwca 2021

Festiwal Sportu w Zblewie to wydarzenie sportowe najwyższej rangi. Tym bardziej cieszymy się, że to właśnie nasze sportowe Zblewo kolejny raz było gospodarzem tej prestiżowej imprezy. Przez 3 dni w naszej hali widowiskowo-sportowej w Zblewie prezentowali się najlepsi zawodnicy kulturystyki i fitnessu z całego kraju. Najpierw odbyły się Debiuty Fit Kids, Mistrzostwa Polski Fit Kids oraz Weryfikacje do Debiutów i Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness WBBF-WFF.

WĘDKARZE Z PINCZYNA - DZIECIOM

opublikowano: 1 czerwca 2021

 • opis: wędkarze

Wędkarski Dzień Dziecka w Gminie Zblewo co roku cieszy się wielką popularnością. W tym roku jednak frekwencja dzieci wyjątkowa! Imprezę dla najmłodszych od wielu lat organizują wędkarze z Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 64 Pinczyn, których wspiera wójt Gminy Zblewo Artur Herold. Zarząd Koła – na czele z Zenonem Niemczykiem – bardzo angażuje się w to, by na dzieci czekała tu prawdziwie wędkarska impreza! Tak było i tym razem.

ŻYCZENIA DLA DZIECI OD SOŁTYSA I RADY SOŁECKIEJ KLESZCZEWA KOŚCIERSKIEGO

opublikowano: 31 maja 2021

 • DZIEŃ DZIECKA

Podobnie jak w ubiegłym roku, festyn z okazji Dnia Dziecka w Kleszczewie Kościerskim nie odbędzie się. Jak zaznacza sołtys Marian Reszka to trudna i niepopularna decyzja, ale trzeba ją podjąć kierując się dobrem dzieci. Ale sołtys przygotował dla dzieci z okazji ich święta wspaniałą niespodziankę, która już niedługo stanie na miejscowym placu zabaw...

SOŁECKI DZIEŃ DZIECKA W PINCZYNIE ORAZ W PAŁUBINKU

opublikowano: 31 maja 2021

 • sołęcki dzień dziecka

Sołtys i Rada Sołecka wsi Pinczyn serdecznie zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzicami na wspólne świętowanie Dnia Dziecka. Festyn z tek okazji odbędzie się 3 czerwca tj. w czwartek (Boże Ciało) od godz.14:00 przed Wiejskim Domem Kultury w Pinczynie. A dzień później tj. 4 czerwca na sołecki festyn z okazji Dnia Dziecka zaprasza sołtys Pałubinka.

KOCHANE DZIECI, ZAPRASZAMY NA KOLOROWY DZIEŃ DZIECKA W ZBLEWIE!

opublikowano: 31 maja 2021

 • DZIEŃ DZIECKA

Wójt Gminy Zblewo Artur Herold i Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie serdecznie zapraszają na gminny festyn z okazji Dnia Dziecka. Na ten wyjątkowy dzień dzieci czekają cały rok, bo niesie on ze sobą dużo uśmiechu, moc kolorowych niespodzianek, wiele świetnej zabawy i wspaniałych atrakcji. Tak będzie z pewnością i w tym roku! Czekamy na Was jutro tj. 1 czerwca (wtorek) od godz.14:00 na placu przed Urzędem Gminy w Zblewie. Gwarantujemy duuuużo radości!

W PIĄTEK 4 CZERWCA UG NIECZYNNY

opublikowano: 31 maja 2021

 • ug nieczynny

Uprzejmie informujemy, iż w najbliższy piątek tj. 4 czerwca zarówno Urząd Gminy w Zblewie, jak i wszystkie jednostki organizacyjne Gminy Zblewo (GOK, biblioteka, GOPS, CUW oraz Zakład Komunalny) będą nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

NASI RADNI CZYTAJĄ DZIECIOM!

opublikowano: 28 maja 2021

 • opis: biblioteka

W środę 26 maja rozpoczął się XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów”. W wydarzeniu tym, jak co roku bierze udział nasza Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar w Zblewie. Do tegorocznej akcji nasza biblioteka zaprosiła wyjątkowych gości. Zaproszenie do wspólnego czytania przyjęli bowiem nasi radni Rady Gminy Zblewo...

"DBAJMY O OTOCZENIE, TO NASZ WSPÓLNY DOM..." - PIĘKNA POSTAWA MIESZKAŃCÓW TOMASZEWA

opublikowano: 27 maja 2021

 • opis: tomaszewo

W prawdziwie wiosenny, słoneczny dzień – 22 maja - mieszkańcy Tomaszewa zebrali się przy wiacie "Pod bocianami", by to centralne miejsce wsi przygotować na sezon. Cieszymy się, że wreszcie możemy się spotkać i zacząć planować spotkania integracyjne. Mieszkańcy chętnie zaangażowali się w prace porządkowe: sprzątanie wiaty, koszenie trawy, wykaszanie poboczy i wszystkie inne prace, by było czysto i pięknie.

JUŻ JUTRO - KONCERT Z OKAZJI DNIA MATKI. ZOBACZ NASZE WYJĄTKOWE ZAPROSZENIE...

opublikowano: 25 maja 2021

 • opis: KONCERT

Już jutro tj. 26 maja o godz.18:00 na facebooku GOK w Zblewie zostanie wyemitowany Koncert Majowy z okazji Dnia Matki. To dla nas szczególne wydarzenie, bardzo nam bliskie, bo dedykowane naszym kochanym Mamom, Mamusiom, Mateńkom… A także – pamięci naszych Mam, których nie ma już przy nas.

RUSZA WYNAJEM ŚWIETLIC! OTWIERAMY SIŁOWNIĘ!

opublikowano: 25 maja 2021

 • opis: świetlice

Od 28 maja rusza wynajem świetlic wiejskich. Można organizować imprezy okolicznościowe w lokalu. - maks. 50 osób (Ważne! Do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19). Informację odnośnie wynajmu można uzyskać u sołtysów danej miejscowości lub w Urzędzie Gminy w Zblewie - Agnieszka Sender tel. (58) 588 45 67 wew.34

BRAWO BORZECHOWSKIE "MODRAKI"! IDZIEMY DO OGÓLNOPOLSKIEGO FINAŁU KONKURSU O NAGRODĘ MAŁŻONKI PREZYDENTA RP!

opublikowano: 24 maja 2021

 • opis: modraki

Mamy fantastyczne wieści z ostatniej chwili! Dzisiaj tj. 24 maja ogłoszono wyniki etapów wojewódzkich Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. W każdym województwie wybrano laureata I miejsca – czyli w całej Polsce nagrodzono 16 kół, które przechodzą tym samym do ogólnopolskiego finału. Mamy przyjemność ogłosić, iż decyzją Komisji województwo pomorskie w ogólnopolskim finale konkursu reprezentować KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH „MODRAKI” Z BORZECHOWA, które zajęło I miejsce w etapie wojewódzkim!

17 CZERWCA - MOBILNY PUNKT KRWIODAWSTWA JUŻ PO RAZ DRUGI W ZBLEWIE

opublikowano: 24 maja 2021

 • opis: krwiobus

Przed nami II akcja poboru krwi w Gminie Zblewo! Mobilny Punkt Krwiodawstwa pojawi się w Zblewie już za miesiąc – a dokładnie 17 czerwca (tj. czwartek). Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku stanie przy remizie OSP Zblewo (od strony ul. Głównej) w godz. 9.00-13.00.

ZAPRASZAMY NA FESTYN WĘDKARSKI Z OKAZJI DNIA DZIECKA

opublikowano: 24 maja 2021

 • festyn wędkarski

Wędkarze z koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 64 Pinczyn i Wójt Gminy Zblewo Artur Herold serdecznie zapraszają dzieci z gminy Zblewo na "Festyn Wędkarski z okazji Dnia Dziecka". Impreza już tradycyjnie odbędzie się nad jeziorem Wielkim w Strudze (zbiórka na parkingu nad jeziorem) w sobotę 29 maja, w godzinach od 8.00 do 13.00. W programie: zawody spławikowe, konkursy i niespodzianki.

26 MAJA NIE GOTUJEMY OBIADU! WSZYSCY IDZIEMY NA "OBIAD DLA JOASI"!

opublikowano: 24 maja 2021

 • OBIAD DLA JOASI

Restauracja „Pod Kasztanami” w Zblewie po raz kolejny włącza się do pomocy na rzecz potrzebujących mieszkańców naszego regionu. Tym razem Pani Wiesia Knopa i jej ekipa zapraszają do udziału w akcji „Obiad dla Joasi”. Joanna to 16-letnia licealistka z Kalisk. Zachorowała na białaczkę, jest w trakcie leczenia, a to wiąże się z ogromnymi kosztami. POtrzebuje naszej pomocy, by przetrwac ten trudny czas.

PRZYSTANEK KOCIEWIE - GMINA ZBLEWO!

opublikowano: 21 maja 2021

 • Przystanek Kociewie

"Na takim przystanku mógłbym czekać nawet do końca świata..." - tak napisał ktoś o naszym "Przystanku Kociewie"! Cieszymy się i zapraszamy! Przyjedźcie, by odetchnąć czystym, żywicznym powietrzem i zachwycić się bezkresem łąk, lasów i błękitną wstęgi rzeki. Zakochacie się w tym miejscu! Na spotkanie z Wami czeka łagodna sarna, kolorowy zimorodek i dostojny wilk...

ZBLEWO GOSPODARZEM MISTRZOSTW POLSKI I PUCHARU ŚWIATA!

opublikowano: 20 maja 2021

 • opis: festiwal

Już niebawem tj. w ostatni weekend maja (28-30.05) czekają nas fantastyczne, sportowe wydarzenia i wielkie emocje. Będziemy mogli podziwiać w Zblewie najlepszych zawodników Polski i świata w fitness oraz w kulturystyce. Jednym słowem - zapraszamy na Festiwal Sportu, Kulturystyki i Fitness!

BRAWO STRAŻACY Z OSP ZBLEWO!

opublikowano: 20 maja 2021

 • opis: brawo

Wielokrotnie to powtarzamy – na naszych strażaków zawsze można liczyć! Przeczytajcie bezpośrednią relację naszych druhów z niecodziennego zdarzenia, w którym uczestniczyli jak zawsze w roli ratowników. Tym razem uratowali Tobiego - psa, który podczas próby skoku nieszczęśliwie wbił się w płot...

"ŚPIEWAMY DLA JANA PAWŁA II" - KONKURS GOK-u

opublikowano: 18 maja 2021

 • opis: konkurs

Z okazji rocznicy urodzin Wielkiego Polaka, Honorowego Obywatela Gminy Zblewo – Świętego Jana Pawła II, GOK w ZBlewie serdecznie zaprasza do udziału w  Internetowym Konkursie Wokalnym „Śpiewamy dla Świętego Jana Pawła II”. Zróbmy prezent naszemu Ojcu Świętemu i zaśpiewajmy dla Niego piosenkę. Niech usłyszy nasz śpiew tam wysoko u góry...

101. ROCZNICA URODZIN JANA PAWŁA II. PAMIĘTAMY...

opublikowano: 18 maja 2021

 • opis: pamietamy

Dzisiaj – 18 maja – świętujemy 101. rocznicę urodzin Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Gminy Zblewo. Jak co roku oddaliśmy hołd naszemu Papieżowi. Wójt Artur Herold wraz z Hanną Dunajską, kierownik USC złożyli kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym Papieża. Z pewnością zapłonie tu dziś wiele zniczy i naszych światełek pamięci, bo przecież …pamiętamy!

WAŻNA INFORMACJA W SPRAWIE PRZEBUDOWY LINII KOLEJOWEJ TCZEW - CZERSK

opublikowano: 18 maja 2021

 • opis: kolej

Drodzy Mieszkańcy, informujemy, iż Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku wszczął postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. "Prace na linii kolejowej nr 203 na odcinku Tczew - Czersk. To bardzo ważna informacja dla wielu naszych Mieszkańców.

UWAGA MIESZKAŃCY - ZACHOWAJCIE CZUJNOŚĆ!

opublikowano: 18 maja 2021

 • opis: uwaga

Od wczoraj tj. 17 maja trwa tzw. "wystawka". Przypominamy, że zdemontowany, niekompletny sprzęt elektryczny i elektroniczny nie zostanie odebrany podczas zbiórki gabarytów. Mamy wiele sygnałów od Mieszkańców o problemie rozkręcania nocą wystawionegpo sprzętu (np. lodówek). Bardzo prosimy o ostrożność i czujność, gdyż w takiej sytuacji sprzęt nie zostanie odebrany. Można jednak taki niekompletny sprzęt wywieść nieodpłatnie na PSZOK do Starego Lasu w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

REKRUTACJA DO KLUBIKU W PINCZYNIE – ROZPOCZĘTA!

opublikowano: 17 maja 2021

 • opis: rekrutacja

Dzisiaj tj. 17 maja rozpoczęła się tegoroczna rekrutacja do naszego gminnego Klubiku Dziecięcego w Pinczynie. Dokumenty (tj. wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami) należy składać do 31 maja. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych planowane jest na 14 czerwca (godz.14.00) – lista zostanie wywieszona w siedzibie klubiku.

RZECZNIK RZĄDU Z GOSPODARSKĄ WIZYTĄ W ZBLEWIE

opublikowano: 11 maja 2021

 • opis: wizyta

W poniedziałek 10 maja w Gminie Zblewo gościł Piotr Müller – sekretarz stanu, rzecznik prasowy Rządu RP oraz Piotr Karczewski – Doradca Prezydenta RP, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, a przy tym –  przyjaciel Gminy Zblewo. Wizyta miała charakter gospodarski. Wójt Artur Herold z radością zaprezentował działania samorządu, zwłaszcza te w kierunku poprawy infrastruktury gminnej.

BIBLIOTEKA ZAPROSIŁA PRZEDSZKOLAKÓW NA BAJKOWE SPOTKANIE POD CHMURKĄ

opublikowano: 11 maja 2021

 • opis: bajki

Fantastyczna akcja naszych Pań Bibliotekarek z Gminy Zblewo, które – korzystając z przepięknej pogody – zaprosiły dzieci z Gminnego Przedszkola w Zblewie na czytanie bajek w plenerze. Nie zabrakło też wspaniałych gości! Uśmiechy najmłodszych mówiły wszystko – to było wspaniałe, prawdziwie bajkowe przedpołudnie! 

WIOSENNA AKCJA "WYSTAWKA" RUSZA OD 17 MAJA

opublikowano: 6 maja 2021

 • opis: wystawka

Drodzy Mieszkańcy przypominamy o zbiórce odpadów wielogabarytowych, zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, odpadów niebezpiecznych. Zgodnie z harmonogramem tzw. Wystawka będzie odbywać się od 17 maja. Prosimy pamiętać, że niekompletny (tj. częściowo zdemontowany np. lodówka bez agregatu) sprzęt elektroniczny i elektryczny nie zostanie odebrany, również nie wystawiamy materiałów budowlanych czy części samochodowych.

LOWE ZAPRASZA NA NOWE WARSZTATY: „KOCIEWIE W OBIEKTYWIE” I „BLIŻEJ NATURY”

opublikowano: 6 maja 2021

 • opis: LOWE

Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Zblewo zaprasza mieszkańców Kociewia na nowe, ciekawe warsztaty!  Aktualnie prowadzimy rekrutację na warsztaty on-line „Bliżej Natury” oraz warsztaty fotograficzne „Kociewie w obiektywie", które poprowadzą uznani fotograficy, miłośnicy Kociewia:  L.J.Zdrojewski oraz Kinga KEENYS Gełdon-Czech. Udział w warsztatach jest bezpłatny!

PRZED NAMI WSPANIAŁY KONCERT Z WYJĄTKOWEJ OKAZJI. PRZYŚLIJ ŻYCZENIA DLA SWOJEJ MAMY!

opublikowano: 5 maja 2021

 • opis: koncert

Drodzy Mieszkańcy, w związku ze zbliżającym się Dniem Matki, chcielibyśmy Państwa zaprosić do udziału w II edycji Koncertu z tej okazji. Kolejny raz dajemy wszystkim mieszkańcom możliwość złożenia życzeń dla swoich mam. Prosimy więc o przesyłanie na nasz adres mailowy Gminnego Ośrodka Kultury im. Małgorztay Hillar w Zblewie (gok@zblewo.pl) do dnia 10 maja br. życzeń płynących od serca dla Waszych matek.

DZISIAJ SZCZEGÓLNE ŚWIĘTO!

opublikowano: 5 maja 2021

 • opis: święto

Dzisiaj szczególnie ciepłe pozdrowienia kierujemy do wszystkich niepełnosprawnych mieszkańców naszej gminy oraz ich rodzin i opiekunów. Pozdrawiamy gorąco naszych przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim - zarówno podopiecznych, jak i rodziców oraz terapeutów, a także członków najbardziej uśmiechniętego i życzliwego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Uśmiechnij się".

W SOBOTĘ 8 MAJA - ĆWICZENIA WOJSKOWE W OKOLICY PIESIENICY

opublikowano: 5 maja 2021

 • opis: ćwiczenia

Uwaga Mieszkańcy! Informujemy o planowanych działaniach wojsk na terenie naszej Gminy - w okolicy miejscowości Piesienica i Radziejewo. Już w najbliższą sobotę - 8 maja 2021r. - 71 batalion lekkiej piechoty w Malborku będzie przeprowadzał tam ćwiczenia wojskowe 711 kompanii. Program ćwiczeń nie obejmuje interakcji z miejscową ludnością i nie zakłóci spokoju publicznego w rejonie ćwiczeń. Nie przewiduje się jakichkolwiek utrudnień w ruchu pojazdów i przemieszczaniu się mieszkańców.

NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

opublikowano: 3 maja 2021

 • 3 maja

Wiwat Sejm, wiwat Naród, wiwat wszystkie Stany ! – aż chciałoby się wykrzykiwać stojąc na deskach sceny szkolnej hali widowiskowo - sportowej! W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Świętowanie w tradycyjny sposób tej ważnej rocznicy w czasie pandemii okazało się wręcz niemożliwe. Nie znaczy to jednak, że możemy zapomnieć o tak ważnej uroczystości. Tym bardziej musimy zadbać o zachowanie naszej tożsamości narodowej.

UCZNIOWIE Z PINCZYNA ŚWIĘTUJĄ 230. ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

opublikowano: 3 maja 2021

 • 3 maja

W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja z 1791 r. Uczniowie szkoły w Pinczynie przygotowali się do obchodów tak ważnej rocznicy dla naszego państwa. Wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym: Nasza Flaga. Podczas lekcji historii wykonywaliśmy quizy, ćwiczenia, pogadanki oraz oglądaliśmy filmiki dotyczące konstytucji. Uczniowie przygotowali polskie flagi, prezentacje multimedialne oraz lapbooki, dotyczące świąt majowych, poniżej możemy podziwiać ich prace na załączonej fotorelacji. 

CZEKAMY NA WASZE ZDJĘCIA! 2 MAJA - DZIEŃ FLAGI. ŚWIĘTUJMY RAZEM: WYWIEŚMY POLSKĄ FLAGĘ! BĄDŹMY DUMNI!

opublikowano: 2 maja 2021

 • dzień flagi

Dzisiaj - 2 maja - obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych - zostało ustanowione w 2004 roku, oddając szacunek symbolowi naszej Ojczyzny i nas, Polaków, który żywy jest i trwa od pokoleń...  Z tej okazji zapraszamy do wspólnego świętowania. Wywieśmy polską flagę na naszych domach, posesjach, firmach i instytucjach. Niech nasze ulice wypełnią się łopotem biało-czerwonych, polskich flag. To symbol szczególny dla nas wszystkich, od pokoleń. Bądźmy dumni! Przekażmy tę radość i tę dumę kolejnym pokoleniom. Niech żyje Biało-Czerwona!

AKTYWNE SOŁECTWO POMORSKIE – ZNAMY WYNIKI. 10 TYSIĘCY DLA PAŁUBINKA!

opublikowano: 28 kwietnia 2021

 • opis: pałubinek

Wójt Artur Herold konsekwentnie dba o to, aby inwestycje były prowadzone we wszystkich sołectwach naszej gminy. Dlatego w tym roku Gmina Zblewo zgłosiła do konkursu „Aktywne Sołectwo Pomorskie” planowaną inwestycję gminną w Pałubinku.

PRZED NAMI - MISTRZOSTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH O PUCHAR WÓJTA. ZAPISY OD 4 MAJA!

opublikowano: 27 kwietnia 2021

 • opis: bieg

Wszyscy czekamy na wiosnę,a wraz z nią - na poprawę sytuacji epidemicznej i szybki powrót do dawnego życia, w tym m.in. do imprez i wydarzeń sportowych. I już planujemy! A plany na ten sezon są naprawdę atrakcyjne. Dlatego już dzisiaj zapraszamy serdecznie do Twardego Dołu na "Mistrzostwa w biegach przełajowych o Puchar Wójta Gminy Zblewo". Impreza odbędzie się 20 czerwca, ale zapisywać można się już od 4 maja.Zapraszamy do Twardego Dołu!

TRWA SPIS POWSZECHNY. JAK MOŻESZ SIĘ SPISAĆ?

opublikowano: 27 kwietnia 2021

 • opis: spis

Przypominamy – trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Spis jest obowiązkowy i potrwa do 30 września. Spisać można się na 4 sposoby: - w domu przez internet:  https://spis.gov.pl, dzwoniąc na infolinię tel. 22 279 99 99; korzystając ze specjalnie przygotowanego stanowiska do samospisu internetowego, dostępnego w budynku Urzędu Gminy w Zblewie (w pomieszczeniu Gminnej Biblioteki Publicznej – I piętro) ...

„SPRZĄTANIE ŚWIATA” W PINCZYNIE

opublikowano: 27 kwietnia 2021

 • opis: akcja

Za nami wspaniała akcja „Sprzątanie Świata”, która w tym roku odbyła się pod hasłem „Sprzątamy swój kawałek ziemi”. Głównym założeniem akcji było posprzątanie swojego najbliższego otoczenia w  celu podniesienia świadomości ekologicznej oraz rozbudzenia poczucia odpowiedzialności za wygląd i jakość otoczenia.  Poprzez czynny udział w sprzątaniu dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Pinczynie mogły w sposób bezpośredni, namacalny zetknąć się z problemem zaśmieconego środowiska.

USUŃ AZBEST! RUSZA KOLEJNA EDYCJA PROGRAMU

opublikowano: 26 kwietnia 2021

 • opis: AZBEST

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłosił  konkurs dla gmin woj. pomorskiego pod nazwą „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego” (edycja 2021). Do konkursu mogą zostać zgłoszone tylko zadania ujęte w gminnym programie usuwania azbestu.

"TO WAŻNY IMPULS DO DALSZEGO ROZWOJU GMINY..." - KOLEJNE ŚRODKI NA GMINNE INWESTYCJE

opublikowano: 26 kwietnia 2021

 • opis: drogi

Gmina Zblewo konsekwentnie realizuje plany inwestycyjne na 2021 rok i to zarówno jeśli chodzi o postęp prac, jak i pozyskiwanie środków zewnętrznych. Właśnie udało nam się zdobyć kolejne dofinansowania: z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jakie inwestycje zostaną zrealizowane? Wójt Artur Herold jak zawsze jest pełen zapału: „Dofinansowanie z PROW przeznaczone jest na kontynuację przebudowy ulicy Podgórnej w Zblewie..."

BRAWO MIESZKAŃCY: WIELKIE SPRZĄTANIE W SEMLINIE

opublikowano: 26 kwietnia 2021

 • opis: semlin

Myli się ten, kto sądzi, iż w dzisiejszych czasach czyny społeczne to już przeszłość. Jest wręcz przeciwnie – to przyszłość, która integruje mieszkańców wokół ważnego celu. I tak właśnie było w Semlinie, gdzie zorganizowano społeczną akcję sprzątania świata – tego najbliższego, bo za płotem - czyli Semlina. Inicjatorzy akcji nie kryją zadowolenia, bo mieszkańcy bardzo zaangażowali się w ten projekt i licznie wzięli udział w sobotnim eko-spacerze.

GOK ZAPRASZA: "TO CO DAŁ NAM KRZYSZTOF KRAWCZYK..." - KONKURS WOKALNY

opublikowano: 20 kwietnia 2021

 • opis: konkurs

Z pewnością pamiętacie drodzy Państwo nasz XX Festyn Kociewski w Zblewie. Jedną z gwiazd był wówczas Krzysztof Krawczyk. Na jego koncert do Zblewa zjechały się tłumy. Dzisiaj niestety Krzysztofa Krawczyka nie ma już wśród nas, ale Jego twórczość pozostała. Dlatego Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie postawnowił uczcić pamięć tego wyjątkowego artysty...

RUSZYŁ NABÓR WNIOSKÓW DO "DZIAŁAJ LOKALNIE"

opublikowano: 20 kwietnia 2021

 • opis: nabór

LGD „Chata Kociewia” ogłosiła właśnie kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu Działaj Lokalnie XII- 2021. Nabór trwa w terminie 19.04.2021- 24.05.2021. O dofinansowanie w wysokości do 6 tysięcy złotych ubiegać się mogą: organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną (np. fundacje, stowarzyszenia, uczniowskie kluby sportowe, organizacje społeczno-zawodowe rolników, koła gospodyń wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa)...

AKTYWNA WIOSNA U LEKKOATLETÓW KS SOKÓŁ ZBLEWO

opublikowano: 19 kwietnia 2021

 • opis: SOKÓŁ

Oj, dzieje się u naszych lekkoatletów i to sporo. Ale po kolei… Niedawno odbyły się 30. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu. Nasi zawodnicy startowali na dystansach od 60 do 3000 metrów. Ekipa Sokoła zdobyła łącznie 3 złote i 1 srebrny medal. 2 złote medale zdobyła Ewa Ossowska  a 1 złoty i 1 srebrny Krystyna Sadkowska. Reszta ekipy (w większości debiutanci) na hali uzyskała również dobre czasy.

ZAPRASZAMY NA EKO-SPACER W SEMLINIE

opublikowano: 19 kwietnia 2021

 • eko spacer

Koło Gospodyń Wiejskich w Semlinie, OSP Semlin i Sołectwo Semlin serdecznie zapraszają na wyjątkowy, ekologiczny spacer, którego celem jest odciążenie środowiska z zalegających śmieci w naszej okolicy. Spacer odbędzie się 24 kwietnia (sobota) o godzinie 14:00. Miejscem zbiórki jest remiza OSP w Semlinie. Organizatorzy zapewniają worki oraz rękawiczki.

UCZNIOWIE Z PINCZYNA NA KONFERENCJI STRATEGII RP NA RZECZ MŁODEGO POKOLENIA

opublikowano: 19 kwietnia 2021

 • opis: strategia

Kilka dni temu odbyły się konsultacje on-line młodzieży z województwa pomorskiego, która debatowała na temat problemów, z którymi na co dzień się spotykają. Celem konferencji było zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Łącznie w konsultacjach wzięło udział ponad 800 uczniów i nauczycieli z województwa pomorskiego - w tym także przedstawiciele szkoły w Pinczynie.

JUŻ W MAJU BĘDZIEMY GOŚCIĆ III KOCIEWSKIE FOTO TERMEDYJE

opublikowano: 19 kwietnia 2021

 • opis: termedyje

Już niebawem (13-16.05.2021) Gmina Zblewo będzie miała przyjemność gościć uczestników III pleneru fotograficznego „Kociewskie Foto Termedyje”. Przez 4 dni pasjonaci fotografii z całej Polski będą zwiedzać Kociewie i uwieczniać na zdjęciach jego piękno. Na zakończenie uczestnicy będą rywalizować w trzech konkursach fotograficznych - "Kociewie najlepiej czuje się w Zblewie", "Wszystkie drogi prowadzą do Kociewia" oraz "Lasy Kociewia sięgają nieba".

KONKURS „NSP 2021. DLACZEGO SIĘ LICZYMY?”

opublikowano: 19 kwietnia 2021

 • opis: konkurs

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie związanym z odbywającym się właśnie Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań. Konkurs adresowany jest do uczniów szkoły podstawowej l ponadpodstawowej. Do wygrania cenne nagrody – dysk 1TB, bezprzewodowe głośniki JBL i inne. Aby wziąć udział konkursie należy odpowiedzieć na konkursowe pytanie NSP 2021. Dlaczego się liczymy?”. Sposób realizacji – dowolny, czyli może to być wiersz, piosenka, skecz, inscenizacja, film, teledysk itp.

TRWA STRAŻACKA ZBIÓRKA ZŁOMU. PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI!

opublikowano: 14 kwietnia 2021

 • opis: zbiorka

Strażacy z OSP Semlin wpadli na świetny pomysł: ogłosili zbiórkę złomu, a pieniądze ze sprzedaży stalowych śmieci zostaną przeznaczone na zakup potrzebnego sprzętu i na dalszy rozwój tej jednostki. I są już pierwsze efekty tej akcji. Mieszkańcy przyjęli bowiem zbiórkę z wielkim zrozumieniem - tym bardziej, że łączy ona przyjemne z pożytecznym. Czas wiosennych porządków w pełni, można więc pozbyć się zalegającego w naszych domach złomu, a jednocześnie – pomóc tym, którzy zawsze pomagają nam!

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY: NARYSUJ MANDALĘ PEŁNĄ LATA!

opublikowano: 13 kwietnia 2021

 • opis: konkurs

Mamy dla naszych najmłodszych Mieszkańców kolejny, ciekawy konkurs. I można śmiało powiedzieć, iż kochamy takie właśnie konkursy, bo są pełne uśmiechu, radości i lata! Zapraszamy zatem do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym pn. „Najpiękniejsza mandala w kolorach lata”. Zadaniem konkursowym jest stworzenie mandali (rysunku na planie koła), której motywem przewodnim jest lato. Wykonaną przez nas mandalę należy sfotografować, a zdjęcie przysłać do Organizatora konkursu, a jest nim Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ojca Flawiana Słomińskiego w Borzechowie. Czekają nagrody!

GOK ZAPRASZA DO UDZIAŁU W NAJSŁODSZYM NA ŚWIECIE KONKURSIE!

opublikowano: 12 kwietnia 2021

 • opis: konkurs

Halo, halo, to znowu my - Wasz GOK! Ruszamy z kolejnym konkursem specjalnie dla Was – najlepszych, najwspanialszych i najbardziej pomysłowych sympatyków, followersów, fanów i gości naszego GOK-u. Czyli – dla Was! Zawsze tak bardzo cieszymy się, gdy bierzecie udział w naszych wydarzeniach online i mamy nadzieję, iż już wkrótce będziemy mogli spotkać się osobiście na naszych zajęciach, warsztatach i imprezach. Zanim się to jednak stanie – utrzymajmy więź online! I dzisiaj kolejny, onlinowy konkurs. Tym razem - z okazji Dnia Czekolady. To konkurs dla wszystkich łasuchów i nie tylko.

„UTALENTOWANI” – NAGRODA SPECJALNA DLA LUCYNY GÓRECKIEJ

opublikowano: 12 kwietnia 2021

 • brawo lucyna

Mamy powody do wielkiej radości! Nasza dobrze znana i lubiana nauczycielka - Lucyna Górecka została nagrodzona w IV edycji konkursu „Utalentowani”. Był to konkurs dla tych, których pasją jest śpiew, taniec lub inna forma sztuki. Pani Lucyna brawurowo i z wdziękiem oraz charyzmą prawdziwego artysty wyśpiewała sobie nagrodę specjalną tego konkursu, a jego organizatorem było Starogardzkie Centrum Kultury.

WIELKA DUMA NASZEJ SZKOŁY! O KIM MOWA?

opublikowano: 12 kwietnia 2021

 • sukcesy małgosi

Małgorzata Podolska jest uczennicą klasy 8a Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie. Gosia  od pięciu lat należy do Polskiego Związku Kickboxingu (PZKB), trenuje pod okiem Marty Rekowskiej i regularnie reprezentuje Szkołę i Gminę Zblewo w zawodach wojewódzkich oraz ogólnopolskich osiągając liczne sukcesy, którymi dzisiaj chcemy podzielić się a naszymi Mieszkańcami. Jesteśmy bardzo, bardzo dumni!

PAMIĘTAMY... 81. ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ, 11.ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

opublikowano: 10 kwietnia 2021

 • opis: pamietamy

Dzisiaj dzień szczególny - 81. rocznica Zbrodni Katyńskiej i 11. rocznica katastrofy smoleńskiej. To jedne z tych dat w naszej historii, które do dziś prawdziwie płaczą… Pochylmy się dzisiaj w szczególnej zadumie i przywołajmy pamięć o Mieszkańcach naszej gminy, których mogiły znajdują się w Katyniu i innych sowieckich obozach śmierci… Pamiętajmy, iż 81 lat temu ziemia zblewska również utraciła wybitnych i oddanych Polsce Rodaków . Nie zapomnijmy o Nich, a nasze myśli i wspomnienie będą z pewnością najpiękniejszym światełkiem pamięci, jakie możemy w takim dniu zapalić…

PO PROSTU - Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY!

opublikowano: 7 kwietnia 2021

 • opis: dziękujemy

Dziś - 7 kwietnia - obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Chyba jeszcze nigdy tak bardzo nie docenialiśmy pracy naszych lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, diagnostów, salowych, kierowców karetek etc. - jak teraz, w czasie pandemii. Chylimy czoła przed Wami, przed Waszą tak trudną i ciężką pracą...

BRAWO NASZE GOSPODYNIE!

opublikowano: 7 kwietnia 2021

 • opis: brawo

Tuż przed świętami ogłoszono wyniki  XIX Regionalnego Przeglądu Tradycji i Zwyczajów Wielkanocnych. Prawdziwy deszcz nagród spadł na Gospodynie z Gminy Zblewo! Przegląd organizowany jest przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Swarożynie. Od wielu lat to jedno z największych, wielkanocnych wydarzeń w naszym regionie, na które co roku ściągały rzesze gości i wystawców.

DRODZY MIESZKAŃCY, ŻYCZYMY WAM RADOSNYCH, SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

opublikowano: 3 kwietnia 2021

 • opis: życzenia

Niechaj nadchodzące Święta Wielkanocne przyniosą Państwu prawdziwą radość w sercach, niechaj dadzą nadzieję i siłę...

ZAPRASZAMY DO BORZECHOWA NA WIELKANOC U "MODRAKÓW"

opublikowano: 1 kwietnia 2021

 • opis: wielkanoc

Przez cały Wielki Tydzień odwiedzamy nasze Koła Gospodyń Wiejskich, by wraz z  Gospodyniami i z Państwem - cieszyć się nadchodzącymi świętami. Dziś - w Wielki Czwartek - zaglądamy do Borzechowa, do Koła Gospodyń Wiejskich "Modraki", gdzie stół wielkanocny jest już pięknie nakryty i gotowy na Wielkanoc...

MAMY TO! KOLEJNE ŚRODKI NA INWESTYCJE – NASZE!

opublikowano: 1 kwietnia 2021

 • zblewo rfil

Bardzo lubimy przekazywać Państwu takie wieści: pozyskaliśmy kolejne dofinansowanie naszych gminnych inwestycji! Rozstrzygnięty został bowiem kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Złożony przez Gminę Zblewo wniosek inwestycyjny na przebudowę ul. Gajowej (bocznej) w Pinczynie otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 437 492 zł.

DUŻO RADOŚCI, WZRUSZEŃ I UŚMIECHU CZYLI FINAŁ AKCJI "MAZUREK"

opublikowano: 1 kwietnia 2021

 • akcja mazurek

Jak wczoraj pisaliśmy, nasze Terapeutki ŚDS z Kleszczewa Kościerskiego wymyśliły i zrealizowały właśnie wielkanocną akcję specjalną pn. „Mazurek”. Panie upiekły i udekorowały kilkadziesiąt przepięknych, kolorowych mazurków, które miały prawdziwe zadanie specjalne... Dziś chcemy Państwu opowiedzieć, jak wyglądał finał tej niecodziennej akcji i do kogo trafiły te mazurkowe upominki.

MORSY POSPRZĄTAŁY NASZE LASY

opublikowano: 1 kwietnia 2021

 • opis: morsy

Morsy nie tylko morsują, biegają, maszerują, jeżdżą na rowerach… (można długo wymieniać!) ale dbają też o środowisko i swoją Małą Ojczyznę. W ostatnią niedzielę marca Morsy Zblewo posprzątały lasy nad jeziorem Niedackim w Twardym Dole. To właśnie tu przez cały sezon nasze Morsy spotykają się i organizują nie tylko wspólne morsowanie, ale także inne aktywności i wydarzenia. Janeta Drawska z Morsów Zblewo nie kryje, iż ilość zebranych śmieci zaskoczyła i zasmuciła wszystkich

WIELKANOCNA AKCJA SPECJALNA - "MAZUREK"!

opublikowano: 31 marca 2021

 • akcja mazurek

Mazurek wielkanocny to prawdziwy król na wielkanocnym stole. Przepisów na tradycyjny mazurek jest mnóstwo, jedno jest jednak pewne: jak Wielkanoc – to mazurek! Zawsze słodki i kolorowy! Idąc tym tropem, od wczoraj w naszym Środowiskowym Domu Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim trwa wielka, wielkanocna akcja mazurkowa. Panie Terapeutki dwoiły się i troiły w wypiekaniu kilkudziesięciu wspaniałych mazurków...

WIELKANOCNY KONKURS LITERACKI - ZNAMY LAUREATÓW!

opublikowano: 31 marca 2021

 • opis: konkurs
Bardzo dziękujemy za nadesłanie pięknych „Wiosennych wierszy na Wielkanoc”. A to lista zwycięzcównaszego konkursu literackiego: I kategoria – dzieci do 10 lat: 1 miejsce - Agata Niklas lat 6, wyróżnienie: Zuzanna Milewska lat 10. III kategoria – młodzież od 17 lat i dorośli: 1 miejsce – Pani Aldona Ronkowska, Wyróżnienie: Pani Anna Izba. Zwycięzcom gratulujemy!

OGŁOSZENIE - FIRMA POSZUKUJE DZIAŁEK POD FARMY FOTOWOLTAICZNE W GMINIE ZBLEWO

opublikowano: 31 marca 2021

 • opis: ogłoszenie

Publikujemy treśc ogłoszenia nadesłanego przez firmę Sun Investment Group Polska:  "Sun Investment Group Polska zajmuje się wydzierżawianiem ziem pod budowę farm fotowoltaicznych. (...) W związku z dynamicznym rozwojem poszukujemy działek również w Gminie Zblewo..."

PYSZNIE I KOLOROWO! ZOBACZ WIELKANOCNE PRZYGOTOWANIA U GOSPODYŃ Z BYTONI

opublikowano: 31 marca 2021

 • opis: wielkanoc

Wielkanoc coraz bliżej - trwają wielkie przygotowania! Zapraszamy na fotorelację ze świątecznej krzątaniny w Kole Gospodyń Wiejskich w Bytoni. Ileż tu się dzieje! W miniony weekend Panie Gospodynie spotkały się w miejscowej świetlicy wiejskiej. I już po kilku chwilach wypełniły ją wielką radością i uśmiechami oraz pysznymi zapachami i wspaniałymi, kolorowymi ozdobami. Gospodynie spędziły kilka godzin na malowaniu pisanek, pieczeniu i dekorowaniu bab i mazurków, aż w końcu – przygotowaniu świątecznego stołu. Efekt jest imponujący!

1 KWIETNIA RUSZA NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021

opublikowano: 30 marca 2021

 • opis: spis

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 przeprowadzony zostanie od 1 kwietnia 2021 r. do 30 czerwca 2021 r. Jest obowiązkowy i będzie realizowany za pomocą  interaktywnego formularza spisowego dostępnego na stronie Głównego Urzędu Statystycznego. Metody uzupełniające - to spis telefoniczny lub bezpośrednio przez rachmistrza spisowego.

WAŻNE! INFORMACJA PRZYCHODNI MEDPHARMA O DODATKOWYCH MIEJSCACH NA SZCZEPIENIA PREPARATEM PFIZER

opublikowano: 30 marca 2021

 • dodatkowe szczepienia

Szanowni Państwo! Informujemy o dodatkowych wolnych miejscach na szczepienia. W czwartek i piątek tj. 1 i 2 kwietnia odbędą się dodatkowe szczepienia przeciwko wirusowi Sars-Cov-2 w Przychodni Medpharma w Starogardzie Gdańskim! Zapisywać można osoby w wieku 70+ oraz osoby z grupy 1B. Szczepionką dla tej grupy jest szczepionka firmy Pfizer/BioNTech.

PRZEPIĘKNE PALMY NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ

opublikowano: 30 marca 2021

 • opis: palmy

Niedziela Palmowa za nami. Co roku w naszych sołectwach powstają tradycyjne palmy wielkanocne. Prym wiodą w tym Koła Gospodyń Wiejskich, które równiez w tym roku wyczarowały przepiękne palmy. Wykonane są one najczęściej z wierzbowych gałązek z baziami, kolorowych wstążek i kwiatów – suchych, jak i tych z krepy. Często w palmy wpleciony jest zielony barwinek lub bukszpan.

LOWE W "DYCHT KOCIEWIE"

opublikowano: 30 marca 2021

 • opis: LOWE

Niedawno na warsztatach teatralnych i malarskich w bytońskiej Izbie Regionalnej gościła ekipa telewizji Gdańsk. Powodem wizyty było nagranie programu „Dych Kociewie”, którego emisja odbędzie się oczywiście w gdańskiej Trójce w dniu 13 kwietnia o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy przed ekrany!

MALI MISTRZOWIE KALIGRAFII

opublikowano: 30 marca 2021

 • opis: konkurs

Uczniowie klas I-III szkoły w Pinczynie wzięli udział w konkursie na najpiękniej napisaną kartkę wielkanocną. Przepiękne kartki świąteczne zawierały własnoręcznie napisane życzenia oraz ciekawe i kolorowe ilustracje dotyczące świąt. Kartki, które umieszczone są w poniższej galerii zostały wykonane przez uczniów w klasie tuż przed rozpoczęciem nauki zdanej.

KGW "MARGARETKI" Z KAROLEWA ZAPRASZA NA ŚWIĄTECZNY KIERMASZ

opublikowano: 30 marca 2021

 • opis: kiermasz

KGW „Margaretki” z Karolewa przygotowały kilkadziesiąt kolorowych, świątecznych, prawdziwie wiosennych kompozycji, stroików, wianków i dekoracji. Wszystkie je można kupić na kiermaszu, który od kilku dni trwa na facebooku. Kiermasz okazał się wielkim sukcesem, zostały już ostatnie stroiki - gorąco zachecamy do ich kupna!

SREBRNY JUBILEUSZ PARAFIALNEGO ODDZIAŁU AKCJI KATOLICKIEJ W ZBLEWIE

opublikowano: 29 marca 2021

 • akcja katolicka

Oddział Akcji Katolickiej przy Parafii św. Michała Archanioła w Zblewie świętował obchody srebrnego jubileuszu swojego powstania. Uroczystość zainaugurowała Msza świętej, której przewodniczył ks. prałat Zenon Górecki. Było to dziękczynienie za ćwierć wieku intensywnej działalności. Przedłużeniem uroczystości było wtorkowe spotkanie z wójtem Arturem Heroldem i Przewodniczącym Rady Gminy Zblewo Leszkiem Burczykiem, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury. Tam również wyrażono wdzięczność za wzorową współpracę na rzecz samorządu.

ODSZEDŁ ŚP.STANISŁAW ROMPA, WIELOLETNI NAUCZYCIEL SZKOŁY W PINCZYNIE...

opublikowano: 29 marca 2021

 • śp. stanisław rompa
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 29 marca 2021 roku odszedł Pan Stanisław Rompa, nauczyciel matematyki i informatyki,  wychowawca, nasz kolega. Pan Stanisław  był wspaniałą osobą, dobrą, ciepłą, pełną życia i radości. Z rodziną oraz wszystkimi bliskimi Pana Stanisława łączymy się w bólu...

W WIELKI PIĄTEK (2 KWIETNIA) URZĄD CZYNNY DO GODZ.13:00

opublikowano: 29 marca 2021

 • opis: komunikat

Uprzejmie informujemy, iż w najbliższy piątek (tj. 2 kwietnia) Urząd Gminy w Zblewie oraz jednostki organizacyjne Gminy Zblewo czynne będą krócej tj. do godz.13:00. Za utrudnienia przepraszamy.

JAJA FABERGÉ Z PINCZYNA

opublikowano: 29 marca 2021

 • opis: wielkanoc

Panie Gospodynie z KGW w Pinczynie od wielu lat przygotowują piękne rękodzieło. Ozdoby, które przygotowują co roku na Wielkanoc po prostu zapierają dech w piersiach! „To nasze pinczyńskie jaja Fabergé!” – nie kryje dumy sołtys Tomasz Boszka. A autorki tych niezwykłych prac – panie: Urszula Bielińska, Krystyna Engler, Maria Żychska oraz Katarzyna Kamińska i Krystyna Kamińska - kwitują to śmiechem, choć przyznają, że spędziły nad każdą z pisanek wiele czasu. A efekt każdego dzieła jest po prostu imponujący.

UWAGA SPORTOWCY! WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE DZIECI I MŁODZIEŻY ZAWIESZONE DO 9 KWIETNIA

opublikowano: 29 marca 2021

 • obostrzenia sport
Pomorski Związek Piłki Nożnej informuje, iż w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów, wprowadzającym nowe obostrzenia w zakresie sportu, rozgrywki juniorskie będą zawieszone od 27 marca do 9 kwietnia.
 

STRAŻACY POMAGAJĄ

opublikowano: 27 marca 2021

 • opis: strażacy

Na strażaków zawsze można liczyć, wielokrotnie się o tym mogliśmy przekonać. Tym razem nasi druhowie z OSP Zblewo, Pinczyn i Semlin pomagają w akcji dowożenia mieszkańców naszej gminy na szczepienia przeciwko COVID-19.  Pierwszy dowóz na szczepienie miał miejsce już 4 lutego i pomoc ta jest systematycznie realizowana...

INFORMACJA ZAKŁADU KOMUNALNEGO

opublikowano: 26 marca 2021

 • zakąłd komunalny

Trwa montaż tymczasowego obiektu dla Zakładu Komunalnego Gminy Zblewo, który umożliwi przeniesienie części administracyjnej i jej dalsze funkcjonowanie na czas prowadzenia robót modernizacyjnych w starym istniejącym budynku socjalno-biurowym. W związku z tym od 29.03.2021 r. kasa Zakładu Komunalnego zostanie zamknięta. Wpłaty będzie można dokonywać u inkasenta, w banku (od 1.01.2021 r. prowizja od wpłat dokonywanych w banku BS Skórcz na konto ZKGZ przez naszych klientów wynosi 0 zł) oraz na poczcie.

BEZPŁATNA POMOC PRAWNA DLA MIESZKAŃCÓW

opublikowano: 26 marca 2021

 • pomoc prawna

Potrzebujesz pomocy prawnika?  Nie radzisz sobie z zadłużeniem? Nie możesz porozumieć się z sąsiadem? Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego! Taka pomoc jest udzielana za darmo, nic nie musisz za nią płacić. Jaką pomoc możesz otrzymać?

WITAJ WIOSNO!

opublikowano: 24 marca 2021

 • witaj wiosno

Nasze przedszkolaki jak co roku powitały Wiosnę radośnie i wesoło, a pięknym symbolem tego powitania był marsz małych Kociewiaków ulicami Zblewa z symbolicznym gaikiem w dłoni. Zmęczeni chłodnymi, zimowymi dniami, już od pewnego czasu przedszkolacy z Gminnego Przedszkola w Zblewie z wytęsknieniem wyglądali oznak wiosny. Często spacerowali ulicami Zblewa, wyszukując ich w ogródkach. W końcu nadeszła!

NASZ STADION NA OSTATNIEJ PROSTEJ!

opublikowano: 24 marca 2021

 • opis: stadion

„Ten stadion będzie prawdziwą dumą nas wszystkich…” – mówi wójt Artur Herold o modernizowanym właśnie stadionie KS Sokół Zblewo. Za kilka tygodni – finał I etapu tej wielkiej inwestycji! Choć to dopiero I etap kompleksowej modernizacji - stadion już zachwyca! W środę 10 marca 2021 r. wójt wraz z komisją odbiorową dokonał częściowego odbioru robót budowlanych. Do zakończenia tego etapu inwestycji pozostały jeszcze prace porządkowe, pielęgnacyjne oraz wykończeniowe.

WAŻNY KOMUNIKAT W SPRAWIE WODY

opublikowano: 22 marca 2021

 • opis: woda

Odwołanie nakazu spożywania wody po przegotowaniu dla niemowląt i dzieci do 2 lat oraz osób z obniżoną odpornością! Wyniki badań próbek wody pobranych w dniu 16.03.2021 z urządzenia zbiorowego zaopatrzenia w wodę Jezierce nie wykazały nieprawidłowości w zakresie mikrobiologicznym. Woda do spożycia z urządzenia zbiorowego zaopatrzenia w wodę Jezierce może być ponownie używana bez ograniczeń.

"PIĘKNA WIEŚ POMORSKA 2021" - ETAP GMINNY. CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA DO 5 MAJA

opublikowano: 22 marca 2021

 • piękna wieś

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2021”. Rozpoczynamy etap gminny konkursu – czekamy na zgłoszenia do 5 maja. To już 28. edycja Konkursu Piękna Wieś, którego organizatorem jest Województwo Pomorskie, a partnerami merytorycznymi i organizacyjnymi - urzędy gmin i starostwa powiatowe w województwie pomorskim. Konkurs ma dwie kategorie. Wybierana będzie najpiękniejsza wieś oraz najpiękniejsza zagroda i to w trzech etapach - gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

RUSZA REKRUTACJA DO GMINNYCH PRZEDSZKOLI

opublikowano: 22 marca 2021

 • opis: rekrutacja

Uwaga Rodzice! Już od jutra (23 marca) rusza rekrutacja do naszych gminnych przedszkoli. Rekrutacja dotyczy dzieci w wieku 3 - 6 lat na rok szkolny 2021/2022.  Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z załącznikami można pobrać: w wersji papierowej - z przedszkola lub sekretariatu szkoły, a w formie elektronicznej - ze strony internetowej danej placówki. Wnioski można składać od 23 marca do 9 kwietnia 2021 r.

 

 

OBOSTRZENIA W ZAKRESIE SPORTU

opublikowano: 22 marca 2021

 • opis: sport

Pomorski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z ogłoszonymi 17 marca 2021 r. decyzjami rządu obostrzeniami dla naszego województwa zostają przedłużone do 9 kwietnia 2021 r. Oznacza to dalsze zawieszenie rozgrywek IV ligi oraz niższych klas rozgrywkowych seniorskich. Zgodnie z treścią rozporządzenia rządu z 10 marca 2021 r., precyzującego obostrzenia dla województwa pomorskiego, od dnia 13 marca korzystanie z infrastruktury sportowej jest możliwe jedynie w przypadku organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego jest dopuszczalne po spełnieniu łącznie następujących warunków...

ZAPRASZAMY NA DZISIEJSZY RYNEK PO OZDOBY I SWOJSKIE PRZYSMAKI KGW MODRAKI

opublikowano: 18 marca 2021

 • opis: kgw

Dzisiaj jak co czwartek – rynek w Zblewie. Znajdziecie tam m.in. stoisko Koła Gospodyń Wiejskich Modraki ( wejście od strony OSP, 2 rząd). A na stoisku same wspaniałości – nie tylko przepiękne rękodzieło, wielkanocne kurczaczki i owieczki idealne do święconki i na wielkanocny stół, ale także pyszne jedzenie – smalec, bigos i babka pieczona w słoikach. Zapraszamy do godz.12.00.

STRAŻACY ĆWICZYLI NA ZAMARZNIĘTYM JEZIORZE

opublikowano: 16 marca 2021

 • opis: osp

W sobotę 13 marca nasi druhowie z OSP Zblewo oraz OSP Semlin ćwiczyli na jeziorze Semlińskim techniki z zakresu ratownictwa lodowego.Ze względu na panujące warunki atmosferyczne oraz pokrywę lodową ratownicy mieli możliwość praktycznego doskonalenia technik ratowniczych w zakresie ratownictwa wodno-lodowego. Utrwalano umiejętność poruszania się po obszarze zalodzonym z wykorzystaniem sani lodowych oraz podejmowania osoby poszkodowanej z przerębla.

SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA SOŁTYSA

opublikowano: 16 marca 2021

 • spotkanie z sołtysami

Z okazji Dnia Sołtysa wójt Artur Herold zaprosił wszystkie Panie i Panów Sołtysów z terenu Gminy Zblewo na kameralne, okolicznościowe spotkanie. Zrozumienie i otwartość na potrzeby innych. Ogromne zaangażowanie. I wspólny cel: dobro Mieszkańców i całej Gminy. To trzy filary, na których niewątpliwie opiera się nie tylko codzienna praca sołtysa, ale i współpraca samorządu z sołtysami. I właśnie za tę dobrą, partnerską współpracę oraz ogrom pracy i serca podziękował sołtysom Artur Herold.

PRZYWITAJ WIOSNĘ Z OLEŃKĄ!

opublikowano: 15 marca 2021

 • opis: ola

Już tylko tydzień dzieli nas do powitania wiosny! I bez względu na to, czy od 21 marca zapanuje wiosenna aura czy nie, jesteśmy pewni, że w Waszych sercach będzie królowało prawdziwe słońce! A wszystko to za sprawą kolejnej, charytatywnej akcji dla małej Oli Dzienniak. Wolontariusze ze sztabu Oleńki gorąco zachęcają do udziału w akcji "Przywitaj wiosnę z Oleńką".

WIELKANOC TUŻ TUŻ! WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ

opublikowano: 15 marca 2021

 • opis: konkurs

Przed nami Wielkanoc, najbardziej radosne i wiosenne święta. Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu jest jajko, symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję. Tradycją stało się zdobienie jajek. W związku z tym nasz GOK zaprasza do udziału w konkursie „Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna". Pisanki można wykonać w różnych technikach tradycyjnych jak również i tych nowoczesnych. Zachęcamy do szukania nowych oryginalnych sposobów tworzenia pisanek.

SUKCESY NASZYCH LEKKOATLETÓW Z KS SOKÓŁ ZBLEWO

opublikowano: 15 marca 2021

 • opis: sokół

Mimo pandemii i mroźnej zimy nasi lekkoatleci z KS Sokół Zblewo są aktywni, trenują i biorą udział w zawodach. Właśnie zakończyli III Malborską Powiatową Ligę Biegową i Maszerującą. Liga jest cyklem 4 biegów - po jednym biegu miesięcznie, od listopada do lutego. W tym roku ze względu na pandemię zawody były rozgrywane wirtualnie. Na czym to polega?

PINCZYN: SŁODKA NIEDZIELA DLA OLEŃKI

opublikowano: 15 marca 2021

 • kiermasz dla oli

Ani przejmujący chłód, ani wiatr czy deszcz – nic nie powstrzyma tych, którzy chcą czynić dobro. Tym bardziej, jeśli na szali jest zdrowie i życie małego dziecka. Przekonaliśmy się o tym wczoraj (w niedzielę 14 marca) w Pinczynie, gdzie zorganizowano kolejny charytatywny kiermasz. Tym razem dedykowany był on maleńkiej Oleńce Dzienniak ze Studzienic, która od urodzenia cierpi na krytyczną wadę serca.

WIELKIE SERCA MIESZKAŃCÓW: WIELKOPOSTNA JAŁMUŻNA MISYJNA

opublikowano: 12 marca 2021

 • opis: post

W III niedzielę Wielkiego Postu zakończyliśmy zbiórkę ręczników dla misyjnych szpitali w Afryce prowadzonych przez werbistów. Zebraliśmy 299 ręczników, dodatkowo ktoś ofiarował pościel i kocyk. Serdeczne Bóg zapłać za wielkie serce i misyjnego ducha! Ręczniki do transportu przygotował Patryk Lazarowski, pakując je do niebieskich worków. We wtorek (9 marca) wraz z Adamem Piątkowskim udałem się do Pieniężna k. Braniewa, Misyjnego Serca Polski, do księży werbistów z darami.

DLA OLEŃKI: W SOBOTĘ KIERMASZE W ZBLEWIE, W NIEDZIELĘ – W PINCZYNIE

opublikowano: 12 marca 2021

 • opis: ola

W nadchodzący weekend w naszej gminie odbędą się aż trzy charytatywne kiermasze dla maleńkiej Oleńki Dzienniak!W sobotę zapraszamy na dwa kiermasze do Zblewa: kiermasz ciast i słodkości odbędzie się przy ul. Głównej – tuż obok kiosku z prasą oraz pod Biedronką w Zblewie. Serdecznie zapraszamy! Kiermasze organizuje Sztab Oleńki. A już następnego dnia – w niedzielę (14 marca) stoisko z ciastami i pysznymi, swojskimi wypiekami zorganizowały Panie z KGW Pinczyn na czele z panią Ulą Bielińską.

OD NAJBLIŻSZEGO PONIEDZIAŁKU W GMINIE ZBLEWO RUSZA DYSTRYBUCJA BEZPŁATNYCH MASECZEK

opublikowano: 12 marca 2021

 • opis: maseczki

Do Urzędu Gminy w Zblewie dotarł transport kilkudziesięciu tysięcy jednorazowych maseczek medycznych przeznaczonych dla wszystkich mieszkańców naszej gminy. Dystrybucja maseczek w naszej gminie rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 15 marca 2021 roku i potrwa do piątku 26 marca. Gminny punkt wydawania maseczek został zorganizowany w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie (hol wejściowy). I właśnie tu zapraszamy Państwa po odbiór maseczek – będzie można je otrzymać przez najbliższe 2 tygodnie, od poniedziałku do piątku w godz.9:00-15:00.

KOLEJNY SUKCES NASZEJ KARATEKI!

opublikowano: 12 sierpnia 2021

 • opis: karate

W niedzielę 7 marca 2021 w Bydgoszczy odbył się jeden z niewielu w tym sezonie turniej karate WKF - XX International Championship Central Europe Open. W turnieju wzięło udział 1065 zawodników z 5 krajów: Azerbejdżan, Czechy, Niemcy, Norwegia i Polska. Mieszkanka naszej gminy Maja Walendziak reprezentująca Sportowy Klub Karate Senshi  dotarła do półfinału w kategorii kumite indywidualne dziewcząt 7kyu i starsze, 10-11 lat +30 kg gdzie musiała uznać wyższość koleżanki z łódzkiego klubu, plasując się na 5 miejscu.

KOCHANI SOŁTYSI! NAJLEPSZE ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA SOŁTYSA!

opublikowano: 11 marca 2021

 • dzień sołtysa

Dzisiaj – 11 marca – Dzień Sołtysa. Z tej okazji naszym wspaniałym Paniom i Panom Sołtysom składamy najpiękniejsze życzenia! Dziękujemy za Waszą aktywność, piękne inicjatywy i za to, że prawdziwie jesteście blisko spraw Mieszkańców i zawsze możemy na Was liczyć…

KGW PINCZYN ZAPRASZA NA KIERMASZ SŁODKOŚCI DLA OLEŃKI

opublikowano: 10 marca 2021

 • kiermasz dla oli

Panie Gospodynie z Pinczyna mają wielkie i kochające serca, o czym wiele razy mogliśmy się przekonać. Nasze Panie znów włączają się w kolejną akcję pomocy dla chorego dziecka – tym razem dla małej Oleńki Dzienniak ze Studzienic. Już w najbliższą niedzielę 14 marca KGW Pinczyn organizuje kiermasz ciast i słodkości. Panie będą sprzedawać wypieki przed kościołem już od rana (od ok. godz.7:30).

OD 13 MARCA OGRANICZENIA W DOSTĘPNOŚCI OBIEKTÓW SPORTOWYCH W GMINIE ZBLEWO

opublikowano: 10 marca 2021

 • opis: obostrzenia

Uprzejmie przypominamy, iż od 13 marca w województwie pomorskim będą obowiązywać szczególne obostrzenia związane z pogarszającą się sytuacją epidemiczną. M.in. zamknięte będą wszystkie obiekty sportowe oraz ośrodki sportu na świeżym powietrzu. Oznacza to, iż na terenie naszej gminy wszystkie tego typu obiekty - w tym hala sportowa i orliki - będą zamknięte. Obostrzenia te wprowadzono do 20 marca.

PRZEDSZKOLE "LEŚNA PRZYGODA" W ZBLEWIE: MAMY DOBRE WIEŚCI!

opublikowano: 10 marca 2021

 • opis: PRZEDSZKOLE

Mamy dobre wieści dotyczące budowy nowego przedszkola "LEŚNA PRZYGODA" w Zblewie. W piątek 5 marca Gmina Zblewo ogłosiła przetarg na II etap budowy przedszkola. Jaki zakres prac obejmuje przetarg?  I jakie jeszcze dobre nowiny związane z realizacją tej inwestycji mamy dla Państwa? Przeczytajcie koniecznie!

KILOMETRY DLA OLUSIA I OLEŃKI

opublikowano: 10 marca 2021

 • km dla oleczki

Z radością zdajemy relację z przebiegu akcji, w którą włączył się Samorząd Uczniowski naszej szkoły. SU zainicjował i rozpropagował akcję, jednak to Wy drodzy uczniowie wraz ze swoimi rodzinami, nauczyciele  - chodzicie, biegacie, jeździcie na rolkach i rowerach dla chorych maluchów Olusia i Oleńki.

ROLNICY - ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE!

opublikowano: 10 marca 2021

 • uwaga rolnicy

Dnia 15.03.2021 roku rusza kampania naboru wniosków o dopłaty obszarowe, która potrwa do 17.05.2021. Pomocy rolnikom z Gminy Zblewo w opracowaniu wniosków udzieli Henryk Świadek -  doradca Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Starogardzie Gdańskim. Początek pomocy od dnia 17.03.2021.  Godziny urzędowania doradcy w Zblewie: w każdy poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godzinach od 8.00 do 15.00.

TO BYŁ WSPANIAŁY, MUZYCZNY DZIEŃ KOBIET W ZBLEWIE - RELACJA Z KONCERTU

opublikowano: 9 marca 2021

 • opis: koncert

Dzień Kobiet w naszej Gminie zawsze jest wielkim świętem! Tym razem Panie spotkały się jednak nie jak co roku na hali widowiskowo-sportowej, ale w domowym zaciszu - przed smartfonami, laptopami i telewizorami. A wszystko po to, by wziąć udział w transmisji live koncertu, który z okazji Dnia Kobiet przygotował dla nich wójt Artur Herold... Zobaczcie naszą relację!

KONCERT Z OKAZJI DNIA KOBIET – ZAPRASZAMY ZZA KULISY

opublikowano: 9 marca 2021

 • koncert kulisy

To był niezwykły koncert! Pierwszy raz nie realizowaliśmy go w formie wydarzenia z udziałem publiczności, ale przez live streaming. Cały koncert nadawaliśmy na żywo z naszego GOK-u. Dziesiątki metrów kabli, konsole, światła, rusztowania, wzmacniacze, odsłuchy, mikrofony, kamery, technicy… To było duże wyzwanie i wiele nerwów, czy wszystko się uda. Zapraszamy za kulisy!

PRZYŁĄCZYLIŚMY SIĘ DO AKCJI "TULIPANECZKI DLA OLECZKI"

opublikowano: 8 marca 2021

 • dzien kobiet

Z okazji Dnia Kobiet w całym regionie zorganizowano dzisiaj akcję „Tulipaneczki dla Oleczki”. Można było kupić piękne, kolorowe tulipany, a dochód ze sprzedaży trafi w całości na konto Oleńki Dzienniak ze Studzienic. Z wielką radością przyłączyliśmy się do tej pięknej akcji, a kolorowe bukiety tulipanów trafiły dziś do wielu z nas – pracowników Urzędu Gminy, GOK-u i biblioteki, GOPS-u oraz do naszych współpracowników. Dziękujemy!

„NOWE BRONTO” JUŻ W PODZIALE!

opublikowano: 8 marca 2021

 • opis: bronto

Miło nam poinformować wszystkich mieszkańców naszej okolicy oraz naszych sympatyków, że dobiegł końca długi i żmudny proces renowacji naszego niezastąpionego Ciężkiego Samochodu Ratownictwa Technicznego Mercedes Bronto. Dzięki zaangażowaniu władz Gminy z Wójtem Arturem Herold na czele, naszym kierowcom etatowym Dastinowi Sobiechowskiemu oraz Adrianowi Reszczyńskiemu, członkom naszej jednostki jak również naszym niezawodnym sponsorom i wszystkim przyjaciołom udało się przeprowadzić konserwację oraz renowację „Bronciaka”.

RUSZYŁY ZAPISY NA KONFERENCJĘ "OBLICZA REGIONALIZMU WE WSPÓŁCZESNEJ SZKOLE (...) "

opublikowano: 8 marca 2021

 • opis: konferencja

Już można zapisywać się na konferencję dla nauczycieli "Oblicza regionalizmu we współczesnej szkole. Dobre praktyki, inspiracje, motywacja." Jest to wydarzenie zapowiedziane z okazji 6. Kongresu Kociewskiego. Konferencja obejmie cykl 6 spotkań online trwających od 15-26.03.2021 roku.

DZIEŃ KOBIET W BIBLIOTECE PEŁEN KSIĄŻEK, KWIATÓW I PIĘKNYCH AFORYZMÓW...

opublikowano: 8 marca 2021

 • dzien kobiet

Na każdą Czytelniczkę, która odwiedzi dzisiaj nasze biblioteki czeka maleńki, ale jakże uroczy upominek! Jaki? Najpiękniejsze, wieczne, mądre i pełne miłości sentencje, cytaty i aforyzmy o kobiecie, przygotowane przez nasze Bibliotekarki w formie maleńkiego zwoju, owiniętego czerwoną wstążeczką. Słowa te budziły dziś zachwyt i uśmiech na twarzy każdej Czytelniczki obdarowanej w ten niezwykły sposób.

LOWE ONLINE! PIERWSZA POMOC BEZ TAJEMNIC…

opublikowano: 3 marca 2021

 • opis: LOWE

W ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Gminie Zblewo działającego przy Publicznej Szkole Podstawowej im. E. Dywelskiego w Bytoni uruchomiliśmy szkolenia online z zakresu pomocy przedmedycznej i epidemiologicznej dla nauczycieli i pracowników szkół z całego powiatu. Obecnie przeszkoliliśmy już ponad 300 osób!

"W KRAINIE POEZJI DZIECIĘCEJ"

opublikowano: 3 marca 2021

 • w krainie poezji dziecięcej

W ostatni piątek lutego w Publicznej Szkole Podstawowej w Pinczynie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Najpierw odbyły się eliminacje klasowe, podczas których wyłoniono dwóch kandydatów  na szkolny etap konkursu. W tym roku tematyka wierszy była dowolna, a dzieci znakomicie poradziły sobie z recytacją. Brawa dla nich! 

MAŁY CZŁOWIEK W WIELKIEJ BIBLIOTECE – POZNAJCIE NASZYCH NAJMŁODSZYCH „SUPER CZYTELNIKÓW”!

opublikowano: 2 marca 2021

 • super czytelnicy

Z dumą ogłaszamy, że najmłodsi czytelnicy z gminy Zblewo odebrali już swoje pierwsze, drugie, a co niektórzy - i trzecie już dyplomy w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek”! Przypomnijmy, iż akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania z dzieckiem bibliotek i codziennego, wspólnego z nim czytania. W ramach projektu, każde dziecko w wieku od 3-6 lat, który przyjdzie do biblioteki biorącej udział w akcji, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

 

ZBIÓRKA NAKRĘTEK PRZED URZĘDEM GMINY W ZBLEWIE DLA OLEŃKI DZIENNIAK

opublikowano: 2 marca 2021

 • opis: zbiórka

Kochani Mieszkańcy, kilka miesięcy temu postawiliśmy przed naszym Urzędem Gminy ogromny pojemnik na nakrętki. Zbieraliśmy je dla małego Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody. Zbiórka dla chłopca zakończyła się i od teraz nakrętki zbieramy dla kolejnego, chorego i potrzebującego dziecka - Oleńki Dzienniak ze Studzienic. Ta maleńka, dzielna dziewczynka urodziła się z krytyczną wadą serca.

GOPS INFORMUJE: OD 2 DO 4 MARCA WYDAWANIE ŻYWNOŚCI

opublikowano: 2 marca 2021

 • wydawanie żywności

Dzisiaj tj. 2 marca rusza kolena tura wydawania żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa  2014-2020 realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Publikujemy harmonogram wydawania żywności i uprzejmie prosimy wszystkie osoby odbierające żywność o zachowanie odstępu między sobą 2 m, posiadanie rękawiczek ochronnych oraz maseczek.

„CHCÓMY WÓM POKAZAĆ, JAK WŁADYŚ SÓMSIADÓW PRZYJMOWAŁ…”

opublikowano: 1 marca 2021

 • grupa teatralna

Od kilku tygodni w Izbie Regionalnej w bytońskiej szkole trwają próby grupy teatralnej. Słychać kociewskie gadki, śmiech i gwar. Specjalnie dla Państwa sprawdziliśmy, co się tam rychtuje?! To amatorska grupa teatralna działająca przy KGW Zblewo, któa właśnie reaktywowała swoją działalność! Wznowiono spotkania, a twórca grupy, reżyser i scenarzysta Mirosław Umerski ze Zblewa jest pełen nadziei, że uda się w końcu wystawić nową, kociewską sztukę. Znamy już jej tytuł - „Dawni na Kociewiu 2 - Chata”.  To kontynuacja przedstawienia, które miało swoją premierę 2 lata temu. I spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem przez widzów.

MŁODZIEŻ Z PINCZYNA W KONKURSIE - „ZAPOMNIANI POLSCY NAUKOWCY I WYNALAZCY”

opublikowano: 1 marca 2021

 • opis: konkurs

Młodziez z pinczyńskiej szkoły bierze udział w konkursie ogłoszonym przez Instytut Pamięci Narodowej pod hasłem „Zapomniani polscy naukowcy i wynalazcy”. Uczniowie w swojej konkursowej pracy przypomnieli postać  Alfonsa Hoffmanna, krewnego wieloletniego patrona gimnazjum w Pinczynie, księdza Stanisława Hoffmanna. Kim był?

DZISIAJ – 1 MARCA: NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. PAMIĘTAMY!

opublikowano: 1 marca 2021

 • 1 marca

Siedemdziesiąt lat temu - 1 marca w 1951 roku - strzałem w tył głowy wykonano egzekucję na czterech członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Data ta stała się przyczynkiem do powołania Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z inicjatywą ustawodawczą w sprawie uchwalenia nowego święta wystąpił w 2010 roku Prezydent RP Lech Kaczyński. Parlament ustanowił święto rok później.

WÓJT GMINY ZBLEWO ZAPRASZA NA KONCERT Z OKAZJI DNIA KOBIET (ONLINE)

opublikowano: 1 marca 2021

 • dzien kobiet

Co roku z okazji Dnia Kobiet w Zblewie organizowany był wspaniały koncert. Pandemia i obostrzenia spowodowały zmianę kalendarza wszystkich imprez, ale mimo to - koncert odbędzie się, choć w zmienionej formule. Będzie to koncert online, a relację „na żywo” będzie można oglądać na facebooku GOK Zblewo i kanale youtube GOK Zblewo. W tym roku dla Pań wystąpi Gminna Orkiestra Dęta działająca przy OSP Pinczyn, a tytuł koncertu mówi wszystko – „Dla pięknych Pań na pokrzepienie serc i ducha!”.

POZNAJCIE LAUREATÓW NASZEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO!

opublikowano: 26 lutego 2021

 • konkurs foto

Z wielką przyjemnością i radością ogłaszamy wyniki konkursu fotograficznego pn. „Najlepiej Kociewie czuje się w Zblewie”. Do tegorocznej – już IV – edycji konkursu swoje prace zgłosiło 25 twórców,  którzy przesłali nam w sumie – ponad 100 zdjęć! A teraz czas na wyniki...

PLAN INWESTYCJI NA 2021 ROK. ZOBACZ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W TWOIM SOŁECTWIE!

opublikowano: 26 lutego 2021

 • opis: inwestycje

Ten rok będzie naprawdę wyjątkowy,jeśli chodzi o planowane w naszej Gminie inwestycje. A co konkretnie będzie się działo? Jakie są plany inwestycyjne na 2021 rok? Przedstawia je Państwu wójt Artur Herold...

SALA GIMNASTYCZNA W BYTONI: TERAZ PROJEKT, ZA ROK - BUDOWA!

opublikowano: 26 lutego 2021

 • opis: sala

Dzisiaj tj. 26 lutego Gmina Zblewo wszczęła postępowanie, które pozwoli wyłonić wykonawcę projektu budowlanego nowej sali gimnastycznej przy szkole w Bytoni. Od kilku tygodni trwają spotkania i konsultacje w tej sprawie. To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w naszej gminie.

 

PODR W LUBANIU ZAPRASZA NA KONFERENCJĘ DLA ROLNIKÓW

opublikowano: 22 lutego 2021

 • opis: szkolenie

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, oddział w Starym Polu oraz Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka zapraszają na konferencję online pn. „Aktualne zagadnienia związane z chowem i hodowlą bydła mlecznego”. Konferencja odbędzie się 3 marca. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się elektronicznie: TUTAJ (link- przekierowanie). Szczegóły w serwisie internetowym PODR.

SOŁECTWO KAROLEWO ORGANIZUJE ZBIÓRKĘ DLA OLI DZIENNIAK

opublikowano: 22 lutego 2021

 • dla oli
Sołtys z Radą Sołecką Karolewo, KGW oraz OSP organizuje zbiórkę plastikowych nakrętek, baterii oraz puszek aluminiowych dla chorej Oleńki Dzienniak ze Studzienic. Zbiórka trwa do 29.03.2021. Rzeczy można dostarczać do Pana Sołtysa Stanisława Fojut, p. Princ, p. Etmanskiej, p. Peplińskiej oraz p. Jędrzejewskiej. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc i zachęcamy do udziału w zbiórce!

KULIG I MORSOWANIE DLA OLI DZIENNIAK

opublikowano: 22 lutego 2021

 • opis: morsy

Morsy Zblewo włączyły się w pomoc małej Oleńce Dzienniak ze Studzienic. Najpierw – w sobotę (20 lutego) – Morsy zorganizowały kulig dla Oli, zakończony zbiórką pieniędzy do puszek i gorącymi, pełnymi emocji licytacjami. Akcja była kontynuowana kolejnego dnia – w niedzielę bowiem Morsy urządziły wielkie morsowanie dla Oleńki nad jeziorem Niedackim. I znów nie zabrakło atrakcyjnych licytacji i dobrych, ofiarnych, jakże gorących serc. Łącznie zebrano kwotę 3652,29 zł! T

PINCZYN DLA OLKA: WIELKIE SERCA MIESZKAŃCÓW I FINAŁ ZBIÓRKI!

opublikowano: 22 lutego 2021

 • dla olka

Zakończyła się trwająca wiele miesięcy zbiórka na zakup najdroższego leku świata dla chorego na SMA Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody. Radość – wielka, bo każdy kto mógł dołożył do tego swoją cegiełkę! A tych cegiełek były w całej Polsce tysiące! Trwające od wielu miesięcy działania dla Olka  pięknie zintegrowały także Mieszkańców Gminy Zblewo. Jedną z ostatnich Olusiowych akcji w naszej gminie, tuż przed wielkim finałem zorganizowali Mieszkańcy Pinczyna.

NA POMOC RANNEJ SARNIE

opublikowano: 22 lutego 2021

 • opis: sarna

Mamy dla Państwa piękną historię o ludzkiej wrażliwości, dobrych sercach i wielkim zaangażowaniu Ludzi. A wszystko po to, by uratować ranną sarnę. Ta niecodzienna akcja miała miejsce wczoraj (w niedzielę) w Pinczynie. Na wieść o rannym zwierzęciu z pomocą ruszył natychmiast sołtys Tomasz Boszka wraz z druhami OSP Pinczyn...

ZAKOCHANYCH W KSIĄŻKACH NIE BRAKUJE!

opublikowano: 19 lutego 2021

 • opis: biblioteka

Przez kilka ostatnich dni w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zblewie oraz jej filiach w Pinczynie i Borzechowie trwała walentynkowa akcja ,,Zakochaj się w Bibliotece! Przypomnijmy, iż na naszych czytelników czekała ,,Randka w ciemno z książką", a dla najmłodszych przygotowano kącik ze starannie wybranymi, najpiękniejszymi książeczkami, które „skradły serca dzieci”.

AKCJA „WALENTYNKI” ZA NAMI! JAK BYŁO? SAMI ZOBACZCIE!

opublikowano: 19 lutego 2021

 • opis: walentynki

Walentynki już za nami, ale pozostaną wspomnienia. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej „Akcji Walentynki 2021”. Były miłosne dedykacje, wyznania i Fotobudka LOVE. Poniżej publikujemy zdjęcia z fotobudki, które mamy nadzieję, że będą miłą pamiątką, a cała akcja pozostanie na długo w Państwa sercach i pamięci

SZKOŁA W PINCZYNIE WSPIERA OLUSIA LEWANDOWSKIEGO

opublikowano: 19 lutego 2021

 • dla olka

Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie zawsze z wielką ochotą przyłącza się do różnych akcji charytatywnych. Pandemia koronawirusa trochę nam w tym przeszkadza, ale robimy co możemy! W świetlicy szkolnej zbieramy od długiego czasu plastikowe nakrętki dla dwóch dziewczynek z Pinczyna – Julki Mokwa oraz dla Korneli Nierzwickiej.

O WSPIERANIU ROZWOJU REGIONALNEGO I NOWYCH TECHNOLOGIACH

opublikowano: 19 lutego 2021

 • opis: spotkanie

To było bardzo ciekawe i rokujące spotkanie tym bardziej, iż nasza gmina stawia na prężny, zrównoważony rozwój. O czym rozmawiano? O ofercie i działalności Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Słupsku, o innowacjach w przemyśle, o nowoczesnym centrum szkoleniowo-konferencyjnym, o skanowaniu i drukowaniu 3D, o inżynierii odwrotnej i o pozostałych profesjonalnych usługach Słupskiego Inkubatora Technologicznego… Tak wiele tematów, a wszystkie ciekawe i z przyszłością!

POMORSKIE BIURO PLANOWANIA REGIONALNEGO ZAPRASZA NA KONSULTACJE SPOŁECZNE

opublikowano: 17 lutego 2021

 • opis: diagnoza

Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego zakończyło prace nad dokumentem pn. Diagnoza i koncepcja rozwoju turystyki wodnej do 2030 roku. Wskazany dokument obejmuje dane dotyczące obecnego stanu turystyki wodnej na całym obszarze Województwa Pomorskiego, strategiczne kierunki działania, zakładane przedsięwzięcia oraz najważniejsze obszary rozwoju w perspektywie do roku 2030.

PRZEDSZKOLE W ZBLEWIE BĘDZIE JAK Z BAJKI!

opublikowano: 16 lutego 2021

 • opis: PRZEDSZKOLE

W Urzędzie Gminy w Zblewie trwają przygotowania do ogłoszenia jednego z najważniejszych przetargów w tym roku. Oczywiście chodzi o budowę nowego przedszkola w Zblewie. Przypomnijmy, że dzięki ubiegłorocznemu wsparciu z rezerwy Premiera udało się rozpocząć budowę i ukończyć fundamenty obiektu. W tej chwili trwają intensywne prace związane z profesjonalną aranżacją wnętrz obiektu.

GRYFY GOSPODARCZE DLA DEKPOLU - WRĘCZONE! SERDECZNIE GRATULUJEMY!

opublikowano: 12 lutego 2021

 • opis: dekpol

Wczoraj tj. w czwartek 12 lutego Mariusz Tuchlin - Prezes Zarządu Dekpol S.A. oraz Andrzej Kuchtyk – Prezes Zarządu Dekpol Steel – oficjalnie odebrali nagrody przyznane w 21. edycji konkursu „Pomorski Gryf Gospodarczy 2020” w kategorii Lider Inwestycji i Lider Eksportu.

„ROSÓŁ ZJADAMY, OLEŃCE POMAGAMY!” – FANTASTYCZNY WYNIK AKCJI! DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM!

opublikowano: 12 lutego 2021

 • opis: ola

W środę 10 lutego chyba w niemalże każdym domu w gminie Zblewo na obiad był rosół i de voille z restauracji „Pod Kasztanami” w Zblewie. A wszystko to za sprawą akcji „Rosół zjadamy, Oleńce pomagamy”, zorganizowanej na rzecz maleńkiej Oleńki Dzienniak ze Studzienic. Wszyscy pałaszowali więc w środę „zestaw dnia"...

OBEJRZYJ Z NAMI: „O KRÓLEWIÓNCE CO MNIAŁA CIEPŁO”. BRAWO MALI ARTYŚCI!

opublikowano: 12 lutego 2021

 • opis: bajka

10 lutego świętowaliśmy Światowy Dzień Kociewia. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zapoznali się z kociewskimi pieśniami i gwarą. Klasy III a oraz IV a, podjęły próbę „ekranizacji” kociewskiej bajki pt. „O Królewiónce co mniała ciepło” Bernarda Janowicza.Serdecznie zapraszamy do obejrzenia!

WALENTYNKI W ZBLEWIE - "NIECH CAŁY ŚWIAT DOWIE SIĘ, JAK JA KOCHAM CIĘ!"

opublikowano: 12 lutego 2021

Czy widzieliście już prawdopodobnie największe wyznania miłosne na całym Kociewiu? Dzisiaj rano w centrum Zblewo zawiesiliśmy ogromny baner, na którym są Wasze życzenia – dla Waszych Walentynek! To finał walentynkowej akcji naszego Gminnego Ośrodka Kultury pod hasłem – „Niech cały świat dowie się, jak ja kocham Cię!”. Baner zawiesili nasi niezawodni druhowie strażacy – Adrian i Dastin.

TERMIN NABORU NA RACHMISTRZÓW SPISOWYCH PRZEDŁUŻONY DO 16 LUTEGO

opublikowano: 10 lutego 2021

 • opis: nabór

Decyzją Dyrektora Centralnego Biura Spisowego, podjętą w porozumieniu z Generalnym Komisarzem Spisowym, termin naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych do NSP 2021 na terenie całego kraju zostaje przedłużony do 16 lutego 2021 r.

„WALENTYNKOWA RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ!” – RUSZA JUŻ DZISIAJ!

opublikowano: 11 lutego 2021

 • opis: walentynki

Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar w Zblewie przygotowała dla swoich Czytelników „Walentynkową randkę w ciemno - z książką”! Zapraszamy już od dzisiaj czyli czwartku (11.02) do poniedziałku (15.02). Biblioteka nie zapomniała także o najmłodszych Czytelnikach, dla których przygotowano specjalny, walentynkowy kącik ze starannie dobranymi książkami, które skradły serca dzieciom!

#WSPIERAJNASZYCH! ZAPRASZAMY DO ZBLEWA NA PĄCZKI TAK PYSZNE, ŻE AŻ SŁÓW NAM BRAK!

opublikowano: 11 lutego 2021

 • opis: pączki

Czy wiecie, że dzisiaj w Tłusty Czwartek do naszych zblewskich piekarni i cukierni ściągają rzesze pączkowych fanów z całego regionu? Tak – Gmina Zblewo słynie z pączków i chętnie się nimi dzielimy, po pączki ze Zblewa można kupić na całym Kociewiu. Koniecznie skosztujcie!

BIBLIOTEKA W ZBLEWIE PEŁNA KSIĄŻEK O KOCIEWIU! ZAPRASZAMY!

opublikowano: 10 lutego 2021

 • opis: biblioteka
Dzisiaj jest Światowy Dzień Kociewia! W tak wyjątkowym dniu warto przypomnieć, iż w naszych bibliotekach w Zblewie, Pinczynie i Borzechowie, za sprawą całej masy publikacji dowiesz się więcej o naszym pięknym Kociewiu. Do dyspozycji naszych Czytelników są m.in. przewodniki, mapy, poezje regionalnych pisarzy, legendy kociewskie czy też słowniki gwary kociewskiej.

PONAD 100 ZDJĘĆ W KONKURSIE „NAJLEPIEJ KOCIEWIE CZUJE SIĘ W ZBLEWIE”!

opublikowano: 10 lutego 2021

 • opis: konkurs

Niezmiernie nam miło, iż po raz kolejny tak ciepło przyjęliście Państwo nasz konkurs fotograficzny z okazji Światowego Dnia Kociewia pn. „„NAJLEPIEJ KOCIEWIE CZUJE SIĘ W ZBLEWIE”. Prace można było nadsyłać do 7 lutego. Do tegorocznej – już IV edycji konkursu zgłosiło się 25 uczestników! Nadesłane przez Państwa zdjęcia są niesamowite i piękne, a przede wszystkim – prawdziwe i po prostu … nasze! Dziękujemy.

KOLEJNA DOSTAWA ŻYWNOŚCI TRAFIŁA DO NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH MIESZKAŃCÓW GMINY ZBLEWO

opublikowano: 10 lutego 2021

 • opis: żywność

Dzięki wieloletniej współpracy Wójta Gminy Zblewo oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  z Bankiem Żywności w Tczewie oraz uczestnictwie Gminy Zblewo w Programie Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (podprogram 2020) współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym kolejna partia żywności trafiła do najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy Zblewo.

OSTATNIE DNI KARNAWAŁU - BAL PRZEDSZKOLAKÓW Z BORZECHOWA

opublikowano: 10 lutego 2021

 • opis: bal

W karnawale dzieci bawią się wspaniale! Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Tak też i było w przedszkolu w Borzechowie. Dzieci z grup: Pszczółek, Żabek, Biedronek i Motylków bawiły się w swoich grupach w pięknie ustrojonej sali. Nie zabrakło balonów, baniek i kolorowych światełek.

STABILNA GOSPODARKA ODPADAMI W GMINIE ZBLEWO: NOWA UMOWA PODPISANA, PODWYŻEK NIE BĘDZIE!

opublikowano: 10 lutego 2021

 • WYWÓZ ODPADÓW

Nowy rok przynosi dobre wieści dla Mieszkańców naszej gminy. Z radością możemy poinformować o podpisaniu nowej umowy na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Zblewo. Umowa jest bardzo korzystna dla naszych Mieszkańców – co najważniejsze: nie będzie podwyżek opłaty za odbiór śmieci!

GMINA ZBLEWO DLA OLUSIA: AUKCJA ZA 10 TYSIĘCY ZŁ!

opublikowano: 10 lutego 2021

 • opis: aukcja

Zakończyła się nasza specjalna aukcja Gminy Zblewo dla małego Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody. Wynik licytacji przerósł nasze najśmielsze oczekiwania – na konto Olka trafiło bowiem 10 tysięcy zł! Dziękujemy, jesteście wspaniali!

NASZA AUKCJA DLA OLKA SZYBUJE W GÓRĘ - MAMY KOLEJNĄ NIESPODZIANKĘ I TO JAKĄ!

opublikowano: 6 lutego 2021

 • opis: pokaz

Kochani, ten wspaniały, zimowy weekend jest najlepszą okazją do tego, by dodać do naszej OLUSIOWEJ AUKCJI kolejną, fantastyczną niespodziankę – i to NAJWYŻSZYCH LOTÓW! A jest nią – spotkanie z pełnymi pasji sokolnikami i ich skrzydlatymi przyjaciółmi! Na tę niesamowitą przygodę zapraszają Zwycięzców aukcji nasi Przyjaciele - grupa sokolników „Sokolnictwo Użytkowe”.

JUŻ 10 LUTEGO - NIE GOTUJ OBIADU! PRZYJDŹ DO NAS, BO MY "ROSÓŁ ZJADAMY, OLEŃCE POMAGAMY!"

opublikowano: 5 lutego 2021

 • opis: obiad

Już w najbliższą środę - 10 lutego - kolejną, charytatywną akcję dla Oli Dzienniak organizuje nasza zblewska restauracja "Pod Kasztanami" . Zapamiętajcie tę datę i nie gotujcie tego dnia obiadu w domu! Za to przyjdźcie do nas na "zestaw dnia" czyli pyszny, swojski rosół i świeżego, apetycznego de volaille, oczywiście z rozpływającym się masełkiem... Pani Wiesia Knopa i Jej Drużyna z restauracji Pod Kasztanami serdecznie zapraszają i nakarmią tyle osób, ile nas odwiedzi. I teraz najważniejsze: z każdego, sprzedanego w tym dniu "zestawu dnia" na konto Oleńki popłynie 1 zł! Niech więc będzie nas jak najwięcej!

OSP BYTONIA DLA MAŁEJ OLI - ZBIÓRKA PUSZEK, BATERII I AKUMULATORÓW (6 - 7 LUTEGO!)

opublikowano: 5 lutego 2021

 • opis: zbiórka

OSP Bytonia serdecznie zaprasza i apeluje o udział w niezwykłej zbiórce, której celem jest zebranie środków na leczenie i powrót do zdrowia maleńkiej Oli Dzienniak ze Studzienic. Już w ten weekend (6-7.02), przy bytońskiej remizie strażacy organizują zbiórkę puszek, baterii i samochodowych akumulatorów. Wymienione rzeczy można przynosić przez cały dzień przed remizę. Dlaczego? Bo - jak mówia druhowie z Buyoni - po prostu warto pomagać...

DZIĘKUJEMY PANI MARZENO!

opublikowano: 5 lutego 2021

 • pani Marzenna

26 stycznia 2021 roku pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Kleszczewie Kościerskim i zaproszeni goście pożegnali odchodzącą na emeryturę wieloletnią nauczycielkę języka polskiego w tej szkole – Panią Marzennę Dąbrowską. Z uwagi na panującą pandemię, przedstawiciele uczniów spotkali się ze swoją nauczycielką innego dnia, 29 stycznia.

29. FINAŁ WOŚP INNY NIŻ WSZYSTKIE … - „GRALIŚMY Z GŁOWĄ” I ZEBRALIŚMY... 28 TYSIĘCY! DZIĘKUJEMY!

opublikowano: 5 lutego 2021

 • opis: WOŚP

Za nami kolejny, wspaniały finał WOŚP! Mieszkańcy naszej gminy okazali jak zawsze  wielkie serca - uzbieraliśmy w tym roku sumę, która zaskoczyła nas samych! Wciąż jeszcze trwają licytacje, a mimo to w dniu pisania tego artykułu, zebrana kwota 28.740,74 zł jest naszym kolejnym rekordem! Koordynator WOŚP Ewa Niemczyk dziękuje wszystkim za wspaniałe serca!

BAL PRZEBIERAŃCÓW W BORZECHOWSKIEJ SZKOLE

opublikowano: 5 lutego 2021

 • opis: bal

Trwa karnawał, więc zgodnie z tradycją w klasie I i II odbyły się  Bale Przebierańców. Dzieci przyszły tego dnia do szkoły w niesamowitych strojach. Trudno było je rozpoznać. Wszystkie dzieci bawiły się przy dźwiękach muzyki dziecięcej i nowoczesnej. Brały też udział w konkursach sprawnościowych takich jak: taniec w parze z balonem, taniec w parze na gazecie, czy zjadanie jabłka na czas itp. Nagrodami w konkursach były słodkości.

SĄ JUŻ 2 TYSIĄCE ZŁ! DZISIAJ KOLEJNA NIESPODZIANKA!

opublikowano: 5 lutego 2021

 • opis: AUKCJA

Trwa licytacja naszej specjalnej aukcji Gminy Zblewo dla Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody.Codziennie dokładamy nowe atrakcje – oto dzisiejsza, wspaniała i pyszna niespodzianka! Otóż nasi niezawodni Przyjaciele z Ośrodka Wypoczynkowego Twardy Dół zaproszą Zwycięzców aukcji na fantastyczny, pyszny POWITALNY OBIAD LUB KOLACJĘ...

GOK ZAPRASZA NA WALENTYNKOWĄ AKCJĘ - "NIECH CAŁA GMINA DOWIE SIĘ, JAK JA KOCHAM CIĘ!"

opublikowano: 4 lutego 2021

 • opis: walentynki

Uwaga zakochani! Gminny Ośrodek Kultury im.Małgorzaty Hillar nie zapomniał o Was! Walentynki zbliżają się wielkimi krokami, dlatego już dziś warto pomyśleć o walentynkowej niespodziance dla ukochanej osoby. Mamy więc dla Was naprawdę wyjątkowa propozycję! Możecie np. wyznać miłość Waszej Walentynce na ogromnym banerze, który 14 lutego zawiśnie w centrum Zblewa! Albo zadedykować dla ukochanej osoby piosenkę... Lub przyjść do naszej walentynkowej fotobudki. Oto szczegóły naszej akcji...

TRWA NASZA AUKCJA DLA OLKA LEWANDOWSKIEGO. CODZIENNIE DOKŁADAMY NOWE NIESPODZIANKI – ZOBACZ JAKIE!

opublikowano: 4 lutego 2021

 • opis: aukcja

Trwa specjalna aukcja Gminy Zblewo dla Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody, chorego na SMA. Walka o środki na leczenie chłopca jest już naprawdę na ostatniej prostej, a więc – pełna mobilizacja! Obecnie – po 1 dniu licytacji - naszą aukcję wygrywa pani Mirella za kwotę 1100 zł. A my zapraszamy wszystkich do licytacji (trwa do 8 lutego, do godz.21.00, licytacja na fb) i codziennie dokładamy do naszej aukcji kolejną NIESPODZIANKĘ! Jaką?

TRENING Z WÓJTEM, POLKA KOCIEWSKA Z KOCIEWSKĄ FAMILIJĄ I BIESIADA Z "MODRAKAMI" -ZOBACZ NASZĄ SPECJALNĄ AUKCJĘ DLA OLKA LEWANDOWSKIEGO!

opublikowano: 3 lutego 2021

 • dla olka

Tę aukcję Gmina Zblewo przygotowała specjalnie dla Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody! Wójt Gminy Zblewo Artur Herold serdecznie zaprasza do spędzenia weekendu w sercu Kociewia - w gminie Zblewo, słynącej z przepięknej przyrody, gościnnych ludzi, bogatej kultury i wspaniałych atrakcji. Przedmiotem licytacji jest 3-dniowy pobyt na terenie Gminy Zblewo dla grupy 4 osób, pełen prawdziwie kociewskich atrakcji, których nigdy nie zapomnicie!

NOWY SPRZĘT DLA POSTERUNKU POLICJI W ZBLEWIE. KOMENDANT DZIĘKUJE WÓJTOWI ZA POMOC

opublikowano: 3 lutego 2021

 • opis: posterunek

We wtorek 2 lutego br. Artur Herold – Wójt Gminy Zblewo w obecności insp. Bogusława Ziemby – Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim przekazał funkcjonariuszom ze Zblewa nowy zestaw komputerowy oraz wyposażenie biura. Sprzęt w imieniu policjantów odebrał kierownik posterunku st. asp. Sylwester Cieszyński. Zakup sfinansowany został ze środków Urzędu Gminy w ramach porozumienia podpisanego z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku.

KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE: TO BYŁ BAL INNY NIŻ WSZYSTKIE!

opublikowano: 3 lutego 2021

 • opis: bal

Było kolorowo, wspaniale i karnawałowo! Radość, śmiech, muzyka rozbrzmiewały z każdej sali lekcyjnej. Dzieci tańczyły swoje układy lub wzorowały się na gotowych układach tanecznych.  Były zabawy z krzesełkami, rytmiczne, z balonami, wstążeczkami i inne. Jak bal to i przekąski!

 

KOLOROWY I RADOSNY KARNAWAŁ W SZKOLE W PINCZYNIE

opublikowano: 2 lutego 2021

 • opis: bal

Czas karnawału to okres zimowych balów i twórczych zabaw związanych z muzyką i tańcem. Po długiej przerwie związaną z pandemią, zgodnie z tradycją   w szkole w Pinczynie nie mogło zabraknąć długo wyczekiwanego balu karnawałowego. W związku z obostrzeniami obowiązującymi w szkole, każda klasa zorganizowała indywidualny bal w swojej klasie. Był to tydzień  niezwykłych wydarzeń, dostarczając naszym  uczniom wielu pozytywnych przeżyć i niezwykłej radości

BAL KARNAWAŁOWY W GMINNYM PRZEDSZKOLU W ZBLEWIE

opublikowano: 2 lutego 2021

 • opis: bal

Bal karnawałowy w przedszkolu to zawsze wielkie wydarzenie! Tak - mimo pandemii - było i w tym roku.  Przedszkolacy jak co roku zachwycili swoimi pomysłowymi, kolorowymi strojami. W salach mieniło się od barw tańczących się w rytmie karnawałowe muzyki. Nie zabrakło księżniczek, wróżek, rycerzy i spidermanów...

DO 28 LUTEGO - WNIOSKI O ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO OD OLEJU NAPĘDOWEGO

opublikowano: 2 lutego 2021

 • opis: akcyza

Wójt Gminy Zblewo informuje wszystkich producentów rolnych, że do dnia 28 lutego 2021 roku  można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na rok 2021. Do wniosku należy dołączyć oryginały faktur potwierdzające zakup oleju napędowego, wystawione w okresie od  dn. 1 sierpnia 2020 r.  do 31 stycznia 2021 roku.

JUŻ JUTRO (W NIEDZIELĘ) - WOŚP W GMINIE ZBLEWO! ZOBACZ NASZE AUKCJE!

opublikowano: 30 stycznia 2021

 • opis: WOŚP

Kochani, pamiętajcie - to już jutro (w niedzielę 31 stycznia) gramy z WOŚP! Jak co roku nasz Pinczyn angażuje się w WOŚP całym sercem - koordynator WOŚP Ewa Niemczyk nie kryje radości, że w tych trudnych czasach udało się zebrać grupę aż 25 dorosłych wolontariuszy (sa to nauczyciele, rodzice i pełnoletni uczniowie), których znajdziecie w godzinach porannych m.in. na ulicach Pinczyna, Zblewa, Kleszczewa Kościerskiego oraz Borzechowa (...)

„DZIĘKUJĘ PANIOM ZA TEN TRUDNY ROK!” - SPOTKANIE WÓJTA Z PRZEWODNICZĄCYMI KGW

opublikowano: 29 stycznia 2021

 • opis: kgw

W minioną środę (27 stycznia) pierwsze w tym roku spotkanie z KGW zorganizowano na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie. Była to okazja do podsumowania 2020 roku, który był dla wszystkich trudnym czasem. Mimo pandemii nasze KGW działają jednak, jak tylko mogą i na ile pozwalają obostrzenia. Wszystkim nam jednak brakuje corocznych festynów, kiermaszy, pikników i spotkań, w których Panie z KGW zawsze brały udział i prezentowały swoją twórczość.

LEŚNY TRENING W ZBLEWSKICH LASACH - "BYŁO PRZEPIĘKNIE! WRÓCIMY TU"

opublikowano: 29 stycznia 2021

 • opis: TRENING

W naszej gminie zawiązała się niedawno nieformalna grupa aktywnych pasjonatów-sportowców, którzy spędzają wspólnie czas podejmując liczne aktywności. Ostatnio w lasach niedaleko Cisa grupa zorganizowała „Leśny Trening”. Zapraszamy na relację Ewy Ossowskiej, która koordynowała to wydarzenie.

PODARUJ SWÓJ 1% KORNELII NIERZWICKIEJ Z PINCZYNA

opublikowano: 29 stycznia 2021

 • opis: kornelia

Sezon rozliczeń z fiskusem – w pełni! Dlatego gorąco apelujemy i zachęcamy Państwa, abyście rozważyli przekazanie 1% podatku dla SWOICH! „Swoich” – czyli mieszkańców naszej gminy lub też działające na naszym terenie organizacje: kluby sportowe, OSP i inne. Dziś publikujemy prośbę o przezkaznie 1% dla Kornelii z Pinczyna.

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI W ZBLEWIE NA PREZENTACJĘ IKON SERCEM PISANYCH…

opublikowano: 27 stycznia 2021

 • opis: ikony

Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar przygotowała dla swoich Czytelników wielką niespodziankę. Każdy, kto odwiedzi bibliotekę może bowiem obejrzeć prezentacje przepięknych ikon autorstwa naszej mieszkanki –  Ludwiki Duszyńskiej-Strużyk z Małego Bukowca. Warto znaleźć chwilę i zajść do naszej biblioteki, bo ikony są naprawdę przepiękne, a powstały z wielkiej pasji i serca...

GDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ WOLONTARIUSZY I SKARBONKI WOŚP? JUŻ NA WAS CZEKAJĄ!

opublikowano: 27 stycznia 2021

 • opis: wośp

Tegoroczny finał WOŚP będzie inny, niż w latach poprzednich. Dlatego tak bardzo cieszymy się, że już do nas - drodzy Państwo – piszecie i dzwonicie z pytaniem: gdzie będzie można spotkać wolontariuszy? Gdzie można znaleźć tradycyjne, WOŚP-owe skarbonki? Odpowiadamy – wolontariusze i skarbonki już na Was czekają! Jedną z puszek już dzisiaj można znaleźć w naszej Gminnej Bibliotece Publicznej im. Małgorzaty Hillar w Zblewie.

WÓJT GMINY ZBLEWO OGŁASZA KONKURS Z ZAKRESU ROZWOJU KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU

opublikowano: 26 stycznia 2021

 • opis: konkurs

Wójt Gminy Zblewo ogłasza otwarty konkurs na realizację w 2021 roku zadań gminy z zakresu rozwoju kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Zblewo. Celem konkursu jest wyłonienie ofert i dofinansowanie projektów na realizację w 2021 roku zadań publicznych w zakresie: organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych (...)

WOŚP W PINCZYNIE - ZAGRAMY JUŻ W TĘ NIEDZIELĘ! BĄDŹCIE Z NAMI!

opublikowano: 25 stycznia 2021

 • opis: WOŚP

Wirus „korona” gminy Zblewo nie pokona! Świetne wieści od Ewy Niemczyk - wieloletniej koordynatorki WOŚP w Pinczynie, który w tym roku gra ze sztabem tczewskim. W związku z sytuacją epidemiczną w tym roku „gramy z głową” tj. wyłacznie na 3 sposoby, a mianowicie:  KWESTA „dorosłych” wolontariuszy do puszek WOŚP w dn. 31.01.2021 r. w godzinach porannych na ulicach Pinczyna, Zblewa, Kleszczewa Kościerskiego oraz Borzechowa (...)

MOC WZRUSZEŃ I WIELKA RADOŚĆ CZYLI NASZA POCZTA KWIATOWA DLA DZIADKÓW!

opublikowano: 25 stycznia 2021

 • dzień babci i dziadka

Tegoroczny Dzień Babci Dzień Dziadka w gminie Zblewo był wyjątkowy. Z tej okazji zorganizowano tu bowiem specjalną, okolicznościową Pocztę Kwiatową, która wraz z życzeniami i kwiatami dotarła do ponad stu seniorów z całej gminy! Ileż było przy tym radości i wzruszeń…

KOCIEWSKIE MORSY ZBLEWO – SEOZN W PEŁNI, POGODA DOPISUJE, A WYDARZEŃ NIE BRAKUJE!

opublikowano: 25 stycznia 2021

 • opis: morsy

„W zdrowym ciele - zdrowy duch!” – to motto Kociewskich Morsów Zblewo, które od lat towarzyszy im we wszystkich działaniach. Nowy rok zaczął się dla zblewskich Morsów nadzwyczaj aktywnie i kolorowo.

ZUS W STAROGARDZIE ZAPRASZA NA BEZPŁATNE SZKOLENIE ONLINE

opublikowano: 19 stycznia 2021

 • opis: ZUS

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Starogardzie Gdańskim zaprasza płatników składek zainteresowanych wsparciem udzielanym przez ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej 6.0 na bezpłatne szkolenie online. Szkolenie zatytułowane „Tarcza antykryzysowa 6.0 – wsparcie z ZUS” skierowane jest do płatników składek zainteresowanych wsparciem w ramach Tarczy Antykryzysowej 6.0. Rozpocznie się ono 25 stycznia 2021 r. o godzinie 10.00 , a potrwa ok. 2 godzin.

AKTYWNE SOŁECTWO POMORSKIE 2021 JUŻ RUSZYŁO. ZŁÓŻ WNIOSEK I ODMIEŃ SWOJĄ WIEŚ!

opublikowano: 19 stycznia 2021

 • aktywne sołęctwo

W ramach przedsięwzięcia Aktywne Sołectwo Pomorskie gminy wiejskie i miejsko-wiejskie mogą otrzymać dotacje w wysokości 10 tys. zł. Środki można przeznaczyć na modernizację świetlicy wiejskiej, budowę boiska, siłowni pod chmurką lub miejsca integracji mieszkańców np. wiaty. Wnioski należy składać do 15 lutego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

GMINNY SERWIS INFORMACYJNY DOTYCZĄCY SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19

opublikowano: 19 stycznia 2021

 • opis: SERWIS

Serdecznie zapraszamy do naszego gminnego serwisu informacyjnego, dotyczącego akcji szczepień przeciwko COVID-19. Będziemy zamieszczali tam na bieżąco wszystkie informacje. Znajdziecie tam Państwo wpisy m.in. o punktach szczepień, jak się rejestrować na szczepienia, jak założyć Internetowe Konto Pacjenta i dlaczego jest to tak ważne oraz kto został gminnym koordynatorem ds. transportu Mieszkańców do punktów szczepień.

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA NA SESJĘ ZDJĘCIOWĄ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA!

opublikowano: 18 stycznia 2021

 • opis: sesja

Kochani, trwają zapisy na specjalną, jedyną w swoim rodzaju sesję fotograficzną z okazji Dnia Babci i Dziadka! Mobilne Studio Fotograficzne czeka na Was już jutro tj. we wtorek w Urzędzie Gminy w Zblewie w godz.9:00-17:00. W związku z sytuacją epidemiczną obowiązuje rygor sanitarny i wcześniejsza rezerwacja godziny. Zapisy: wyłącznie telefoniczne – GOK w Zblewie, tel. (58) 588 43 77. Czekamy na Wasze zgłoszenia! Dlaczego warto? Bo zdjęcia-laurki, które jutro powstaną wydrukujemy i dostarczymy do Waszych Dziadków wraz z kwiatowym upominkiem naszą specjalną, niespodziankową Pocztą Kwiatową!

TEGO JESZCZE NIE BYŁO! POCZTA KWIATOWA I STUDIO FOTO NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA!

opublikowano: 16 stycznia 2021

 • poczta kwiatowa

Przed nami Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej wyjątkowej okazji wznawiamy działalność naszej jedynej w swoim rodzaju "poczty do zadań specjalnych". W grudniu za jej pośrednictwem dostarczyliśmy do dzieci z gminy Zblewo ponad 300 listów od św.Mikołaja. Teraz doręczymy życzenia i kwiatowy upominek do Waszych Dziadków! Czekamy na Wasze zlecenia! Może i pandemia rozdzieliła nas fizycznie od naszych Dziadków, ale nic i nikt  nie rozdzieli naszych serc, naszej miłości i naszej bliskości z nimi…

 

 

WAŻNY TEMAT: ŚNIEG ZALEGAJĄCY NA BUDYNKACH

opublikowano: 15 stycznia 2021

 • opis: śnieg

W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (opadami śniegu) które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowalnego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim przypomina, że właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego...

PRZYPOMINAMY NASZE OBOWIĄZKI DOTYCZĄCE ODŚNIEŻANIA

opublikuj: 15 stycznia 2021

 • opis: odśnieżanie

W tym roku cieszymy się wyjątkowo śnieżną zimą. Dlatego przypominamy naszym Mieszkańcom o obowiązku uprzątania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z części nieruchomości służących do użytku publicznego, zgodnie z poniższymi zasadami: właściciel nieruchomości zobowiązany jest do uprzątania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z części nieruchomości udostępnionej do użytku publicznego...

BEZPIECZNE FERIE. POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ ZASADY BEZPIECZEŃSTWA!

opublikowano: 12 stycznia 2021

 • opis: ferie

Za nami już połowa tegorocznych ferii, którym towarzyszy prawdziwa, zimowa aura ze śniegiem, co zdecydowanie sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na dworze. Niestety ze względu na panującą sytuację epidemiczną związaną z COVID-19 większość młodych ludzi spędzi je w domu. Aby wypoczynek ten mógł być bezpieczny, policjanci apelują, aby rodzice porozmawiali ze swoim dziećmi na temat mogących wystąpić w tym czasie zagrożeń.

OBEJRZYJ Z NAMI PINCZYŃSKIE JASEŁKA - WYJĄTKOWE, BO KUKIEŁKOWE!

opublikowano: 12 stycznia 2021

 • opis: jasełka

Z powodu pandemii nie można było przygotować tradycyjnych jasełek. Zapraszamy więc na jasełka kukiełkowe przygotowane z okazji świąt Bożego Narodzenia 2020. Życzymy miłego oglądania oraz Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku 2021!

1% DLA OSP PINCZYN

opublikowano: 12 stycznia 2021

 • opis: osp
Początek roku dla wielu z nas to czas podsumowań, bilansów, rozliczeń z roku poprzedniego. Każdy z nas niebawem będzie musiał rozliczyć swój PIT-28 oraz najpopularniejsze PIT-36, PIT-37. Jeśli chcesz to możesz nam pomóc. Wystarczy wypełnić deklarację zeznania rocznego PIT i przekazać 1% swojego podatku na naszą jednostkę.W deklarację należy wpisać: KRS: 0000 116 212 oraz cel szczegółowy: OSP Pinczyn, 83-251 Pinczyn, ul. Główna 1c.

GOKLANDIA ONLINE - PEŁNA ATRAKCJI I NAGRÓD

opublikowano: 12 stycznia 2021

 • opis: feruie

W tym roku GOK w Zblewie zorganizował ferie dla dzieci z gminy Zblewo w formule online. I jak się okazało, „GOKLANDIA-online” była strzałem w dziesiątkę! Każdego dnia w mediach społecznościowych zblewskiego Gminnego Ośrodka Kultury publikowane są konkursy, zabawy, zajęcia i atrakcje dla najmłodszych. Cieszą się one dużą popularnością najmłodszych Mieszkańców, którzy w czasie narodowej kwarantanny chętnie biorą udział w zajęciach zdalnych.

KS METEOR PINCZYN - RUSZAJĄ SPARINGI

opublikowano: 12 stycznia 2021

 • opis: sparingi

Klub sportowy „Meteor Pinczyn” rozpoczął zimowe przygotowania do rundy wiosennej 2021. Po miesięcznej przerwie, już 12 stycznia (tj. wtorek) zawodnicy Meteora spotykają się na pierwszym treningu. Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan najbliższych sparingów. Życzymy naszej drużynie dobrej formy i zdrowia oraz powodzenia!

TURYSTYCZNA KOŃCÓWKA ROKU Z LOT KOCIEWIE

opublikowano: 12 stycznia 2021

 • opis: lot

Końcówka 2020 roku to zawsze czas podsumowań i refleksji nad zakończonymi projektami. Jednak nie dla Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE, która listopad i grudzień poświęciła na intensywną współpracę oraz realizację nowych, a także dopracowanie odrobinę starszych zadań.

PUNKTY SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19 W POWIECIE STAROGARDZKIM

opublikowano: 5 stycznia 2021

 • opis: szczepienia

Mieszkańcy Gminy Zblewo będą mieli zapewniony dostęp do punktów szczepień przeciwko Covid-19. W serwisie rządowym gov.pl opublikowano już listę placówek, w których mają się odbywać szczepienia. Obecnie trwają szczepienia osób z grupy 0, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień (m.in. personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, także zatrudnieni w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, studenci medycyny). 

STACJONARNA „GOKLANDIA” ODWOŁANA! ZAPRASZAMY ONLINE!

opublikowano: 4 stycznia 2021

 • opis: goklandia

Dzisiaj pierwszy dzień ferii zimowych. Niestety, planowana na ten czas „GOKLANDIA” w naszym Gminnym Ośrodku Kultury im. M.Hillar w Zblewie nie odbędzie się w związku z przedłużeniem ograniczeń w działalności instytucji kultury. Ale mamy też dobre wiadomości! Część konkursów i atrakcji zaplanowanych na czas ferii w „GOKLANDII” zrealizujemy bowiem online. A zatem - zapraszamy już od dzisiaj tj. poniedziałku 4 stycznia na fb naszego GOK-u, gdzie codziennie czekać będą na dzieci wspaniałe konkursy i atrakcje. Śledźcie profil GOK-u na fb! Warto!

ORSZAKI TRZECH KRÓLI - W TYM ROKU W SYMBOLICZNYM ZAKRESIE

opublikowano: 4 stycznia 2021

 • opis: orszak

Już za kilka dni – w środę 6 stycznia - Święto Trzech Króli. Jak co roku ulicami naszych miejscowości przejdą tradycyjne Orszaki Trzech Króli – jednak ze względu na pandemię w bardzo ograniczonej formule i jedynie symbolicznym zakresie. Parafia w Zblewie serdecznie zaprasza na zblewski orszak, który wyruszy w środę bezpośrednio po sumie sprzed pomnika Matki Boskiej Królowej Polski.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne