Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

KONCERT PIEŚNI KOŚCIELNEJ W ZBLEWIE

opublikowano: 5 lipca 2022

 • opis: chóry
W niedzielę 26 czerwca w Zblewie rozbrzmiał piękny, czysty śpiew na ponad 100 chórzystów! W kościele parafialnym pw. Św. Michała Archanioła w Zblewie odbył się bowiem XVI Koncert Pieśni Kościelnej. Gospodarzem wydarzenia był nasz chór pw. Św. Cecylii, a koncert poprowadził jego organizator – prezes chóru Wojciech Birna.

XXII FESTYN KOCIEWSKI - FOTORELACJA CZĘSC 3: TURNIEJ SOŁECTW WYGRAŁ PINCZYN!

opublikowano: 5 lipca 2022

 • opis: turniej

Konkurs sołectw to nasz tradycyjny element festynu. Bo festyn jest dla nas - mieszkańców - wielkim świętem i okazją do spotkania, integracji, wspólnego spędzenia czasu i zabawy! A turniej sołecki to świetna zabawa! Emocje sięgają zenitu, a ileż jest przy tym śmiechu i tylko dobrych emocji. Jak co roku sołeckie drużyny zmagały się z zabawnymi konkurencjami i dały sobie świetnie radę z każdą z nich! Bo nasze sołectwa to super zgrane drużyny!

XXII FESTYN KOCIEWSKI - FOTORELACJA CZĘŚĆ 2. KONCERT JUSTY CZARNOTY!

opublikowano: 5 lipca 2022

 • opis: justa
Podczas niedzielnego Festynu Kociewskiego wystąpiła Justa Czarnota z zespołem Tribute to Bajm. Kto był, ten wie, co tam się działo… Trudno to opisać! Kto nie był – powiemy tak: zapamiętajcie to imię i nazwisko. Bo o tym, że przed Justą karierą i sceny całego świata to jesteśmy pewni...

XXII FESTYN ZA NAMI. RUSZAMY Z RELACJĄ! ZOBACZCIE, JAK SIĘ BAWILIŚMY! (CZĘŚĆ 1)

opublikowano: 5 lipca 2022

Festyn za nami, ale emocje wciąż żywe i gorące! Podobało się Państwu? Mamy wielką nadzieję, że tak! I zaczynamy naszą relację z festynu, a jako pierwsza - KAMILA FROELKE i jej przepiękny pokaz mody Awangarda Kociewska", który mogła podziwiać nasza festynowa publiczność.

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POSESJĘ SOŁECTWA ZBLEWO

opublikowano: 5 lipca 2022

 • opis: posesja

Sołtys Arkadiusz Laskiewicz wraz z Radą Sołecką sołectwa Zblewo ogłaszają konkurs pn. „Najpiękniejsza Posesja Sołectwa Zblewo 2022”. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich mieszkańców sołectwa Zblewo, którzy mogą pochwalić się swoimi pięknymi ogrodami, kwietnikami, rabatami i innego typu aranżacją przydomowych terenów zielonych.

XXII FESTYN KOCIEWSKI - PARKINGI

opublikowano: 30 czerwca 2022

 • opis: parkingi

W niedzielę 3 lipca na zmotoryzowanych gości Festynu Kociewskiego w Zblewie czekać będą wygodne parkingi. Przypominamy, iż w tym roku bawimy się na Placu 700-lecia w centrum Zblewa! Dzięki uprzejmości Polo Marketu i Delikatesów - zostaną także udostępnione parkingi przy tych obiektach. Ruchem będą kierować nasi niezawodni strażacy.

XXII FESTYN KOCIEWSKI - WAŻNE INFORMACJE DLA MIESZKAŃCÓW I GOŚCI

opublikowano: 30 czerwca 2022

 • opis: ważne

W związku z przygotowaniami i organizacją imprezy masowej „XXII FESTYN KOCIEWSKI” informujemy, że będą utrudnienia w ruchu kołowym na placu 700-lecia w Zblewie. Wjazd i parkowanie na placu będzie niemożliwe w dniach od 02.07.2022 r. (sobota) od godz. 20.00 do dnia 03.07.2022 r. (niedziela) do godz. 24.00. Za wszelkie utrudnienia i niedogodności serdecznie Państwa przepraszamy i prosimy o zrozumienie.

XXII FESTYN KOCIEWSKI JUŻ W TĘ NIEDZIELĘ - 3 LIPCA!

opublikowano: 28 czerwca 2022

 • opis: festyn

Gmina Zblewo zaprasza na fantastyczną, letnią zabawę w sercu Kociewia! Bawimy się na XXII Festynie Kociewskim już w najbliższą niedzielę 3 lipca na Placu 700-lecia w Zblewie. W programie m.in. wspaniałe koncerty, swojskie jedzenie od Kół Gospodyń Wiejskich, pełen emocji i dobrej zabawy turniej sołectw, kolorowy jarmark oraz wesołe miasteczko dla dzieci.

WIOSENNE PRZYGODY KLUBU SENIORA W PINCZYNIE

opublikowano: 28 czerwca 2022

 • klub seniora

Po niejakim spowolnieniu naszej aktywności, spowodowanej ograniczeniami pandemicznymi, tej wiosny Klub Seniora w Pinczynie nabierał rozpędu. Do klubowego kalendarza, oprócz zwykłych spotkań w naszej siedzibie w Wiejskim Domu Kultury, wróciły zajęcia plenerowe – wycieczki oraz spotkania integracyjne z innymi ośrodkami o podobnym charakterze.

APEL O RACJONALNE KORZYSTANIE Z WODY!

opublikowano: 28 czerwca 2022

 • opis: apel

Ze względu na zwiększenie poboru wody w godzinach popołudniowych i wieczornych, co powoduje obniżenie ciśnienia oraz ograniczenia w dostawie wody do części miejscowości, Zakład Komunalny Gminy Zblewo apeluje o niepodlewanie ogródków przydomowych, trawników, upraw rolnych, napełniania basenów oraz mycie samochodów w godz. od 6.00 do 22.00.

ABSOLUTORIUM DLA WÓJTA GMINY ZBLEWO - JEDNOGŁOŚNIE!

opublikowano: 28 czerwca 2022

 • opis: absolutorium
Wczoraj (w poniedziałek 27 czerwca) odbyła się sesja absolutoryjna Rady Gminy Zblewo. Wzięli w niej udział także kierownicy referatów UG Zblewo i jednostek organizacyjnych Gminy Zblewo oraz sołtysi. Radni jednogłośnie udzielili Wójtowi Gminy Zblewo absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2021. W imieniu wszystkich Radnych przewodniczący RG Leszek Burczyk złożył gratulacje i kwiaty na ręce Wójta oraz Skarbnik Gminy Hanny Puttkammer.

„CHCĘ BYĆ AKTYWNYM SOŁTYSEM…” – ARKADIUSZ LASKIEWICZ WYBRANY NA SOŁTYSA ZBLEWA

opublikowano: 24 czerwca 2022

 • opis: SOŁTYS

W środę 22 czerwca na zebraniu sołeckim mieszkańcy Zblewa wybrali nowego sołtysa. Wybory były konieczne w związku z nagłą śmiercią dotychczasowego sołtysa śp.Romana Rambowskiego. Podczas zebrania zgłoszono 3 kandydatury (Andrzej Gajewski, Mateusz Drawski oraz Arkadiusz Laskiewicz), ale tylko A.Laskiewicz wyraził zgodę na kandydowanie. I został wybrany na sołtysa Zblewa.

UTRUDNIENIA W RUCHU - I ZBLEWSKI BIEG SOKOŁA 25.06.2022

 • opis: BIEG

Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie uprzejmie informuje, że w dniu 25.06.2022 r. w godz. od 12.00 do ok. 19.00 na Stadionie Sportowym w Zblewie odbędzie się I Zblewski Bieg Sokoła. W związku z przygotowaniami i organizacją tej imprezy będą utrudnienia w ruchu kołowym na ul. Sportowej w stronę lasu do Twardego Dołu

ZAPRASZAMY NA NOC ŚWIĘTOJAŃSKĄ DO SEMLINA I BORZECHOWA!

opublikowano: 21 czerwca 2022

 • opis: noc

W czwartek 23 czerwca zapraszamy do Semlina i do Borzechowa! Będzie można spędzić miło czas wijąc wianki i biesiadując przy ognisku. Już o godz.18:00 Gospodynie z KGW Modraki z Borzechowa zapraszają do Pazdy nad Wdą. Na polanie nad rzeką odbędzie się tradycyjna impreza „Wianki na Wdzie”. A o godz.20:00 wianki i lampiony popłyną na jeziorze w Semlinie. Będą też pieczone kiełbaski i świetna zabawa. Koło Gospodyń Wiejskich, OSP Semlin oraz Sołectwo Semlin zapraszają wszystkich na tę wyjątkową noc.

25 CZERWCA – AKCJA DKMS W ZBLEWIE. PRZYJDŹ I ZAREJESTRUJ SIĘ JAKO DAWCA SZPIKU!

opublikowano: 21 czerwca 2022

 • opis: dkms

Podczas I Zblewskiego Biegu Sokoła będzie przeprowadzona akcja DKMS - rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Namiot DKMS stanie w godzinach 13:00-18:00. Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

BIEG SOKOŁA I AKCJA DKMS W ZBLEWIE JUŻ W TĘ SOBOTĘ!

opublikowano: 21 czerwca 2022

 • bieg sokoła

Gorąco zapraszamy na I Zblewski Bieg Sokoła, podczas którego biegacze będą rywalizować na 11 km trasie. Startujemy 25 czerwca o godz.16:00! Tym razem na komendę Wójta Gminy Zblewo bieg rozpocznie na pięknym – nowo wyremontowanym stadionie w Zblewie. Oprócz biegu głównego będzie tez marsz NW i bieg dla dzieci (zapisy w Biurze Zawodów od godz.12:00). Zapraszamy!

BRAWO SZYMON PELLOWSKI! ALEŻ JESTEŚMY DUMNI!

opublikowano: 20 czerwca 2022

 • opis: sukces
Szymon Pellowski, uczeń kl. VIII b szkoły w Pinczynie (i najlepszy uczeń tej szkoły - średnia 6.00!) uzyskał tytuł laureata - finalisty na etapie centralnym XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia". Ogólnopolski finał konkursu odbył się w Warszawie w dniach 9-11 czerwca. Szymon - jako jeden z laureatów etapu wojewódzkiego - reprezentował w nim województwo pomorskie.

ZAPRASZAMY NA XVI KONCERT PIEŚNI KOŚCIELNEJ

opublikowano: 20 czerwca 2022

 • opis: koncert
Już za tydzień - w niedzielę 26 czerwca - w naszym kościele parafialnym w Zblewie odbędzie się wspaniały koncert. W tym roku weźmie w nim udział 6 zespołów. Wystąpią:  Chór „Lutnia” z Czerska – dyr. Izabella Pruszak, Chór z Przywidza – dyr. Jerzy Stelmański, Chór „Lutnia” z Brus – dyr. Kazimierz Wierzchowski, Chór pw. św. Józefa z Raciąża – dyr. Marcin Kiedrowski, Kwartet „Amoroso” ze Starogardu Gdańskiego – dyr. Tomasz Radimonas, Chór pw. św. Cecylii ze Zblewa- dyr. Waldemar Klejna.

ZEBRALIŚMY 50 TON ODPADÓW Z GOSPODARSTW ROLNYCH!

opublikowano: 17 czerwca 2022

 • opis: akcja

We wtorek 14 czerwca nasza inspektor ds. gospodarki odpadami UG Zblewo Małgorzata Milewska nie urzędowała za biurkiem, a na parkingu w centrum Zblewa! Przez cały dzień zbieraliśmy bowiem od naszych Rolników odpady z gospodarstw rolnych z terenu całej Gminy - m.in. folie i sznurek. Łącznie odebraliśmy dziś ponad 50 TON takich odpadów! 

FESTYN W JEZIERCACH: BYŁO ŚWIETNIE!

opublikowano: 17 czerwca 2022

 • opis: jezierce

Tegoroczny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Jeziercach upłynął pod znakiem świetnej zabawy! Organizatorzy zadbali o moc atrakcji – był tradycyjny mecz, spotkanie ze strażakami z OSP Semlin, a także kolorowy dmuchaniec i ścianka wspinaczkowa. O gości całym sercem i gościnnością jak zawsze zadbały Panie (i Panowie) z KGW Jezieranki. Dzieci zajadały się m. in. watą cukrową i popcornem oraz pysznymi słodkościami. Nie zabrakło też kiełbasek z grilla i pysznych, swojskich specjałów.

ZEBRANIE WIEJSKIE SOŁECTWA ZBLEWO

 • opis: zdjęcie

Zawiadamia się mieszkańców sołectwa ZBLEWO, że dnia 22 czerwca  2022r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się zebranie wiejskie w sprawie  wyboru sołtysa. I termin zebrania - godz. 18.00. W przypadku braku 1/20 uprawnionych do głosowania mieszkańców, zebranie odbędzie się w II terminie - tego samego dnia o godz. 18.15.

UMOWA PODPISANA! BUDUJEMY SALĘ W BYTONI!

opublikowano: 14 czerwca 2022

 • opis: umowa

Obie edycje „Polskiego Ładu” były dla Gminy Zblewo bardzo udane. Ostatnio pisaliśmy o tym, iż w II naborze tego programu Gmina Zblewo otrzymała promesę na prawie 12 mln zł. Dziś jednak wracamy do I edycji „Polskiego Ładu”. Przypomnijmy, iż z tego rozdania - w 2021 roku –  Gmina Zblewo dostała kwotę 7,8 mln zł na realizację projektu pn. "Budowa kompleksu sportowego z salą gimnastyczną, boiskiem i placem zabaw w miejscowości Bytonia".

KRWIODAWCY NIE ZAWIEDLI!

opublikowano: 14 czerwca 2022

 • opis: krwiodawcy

W poniedziałek 13 czerwca, podczas III akcji poboru krwi w Zblewie zebrano 13 litrów krwi! Zainteresowanie było ogromne - zaledwie krwiobus stanął przed remizą OSP, od razu ustawiła się kolejka krwiodawców! Tegoroczna akcja udała się znakomicie. Łącznie stawiło się 36 krwiodawców z gminy Zblewo i z sąsiednich gmin. Był też jeden mieszkaniec Ukrainy. Do oddania krwi zakwalifikowano 29 osób.

13 CZERWCA – ODDAJ KREW!

opublikowano: 9 czerwca 2022

 • opis: krew

Już 13 czerwca tj. w najbliższy poniedziałek - III akcja poboru krwi w Zblewie. Gorąco zachęcamy do udziału w akcji! Krwiobus stanie w godz.9:00-14:00 jak zawsze przed OSP Zblewo przy ul. Głównej. Na krwiodawców czekają atrakcyjne vouchery i upominki.Aktualności dotyczące tej akcji, jak i działalności naszych krwiodawców można śledzić na fanpagu Krwiodawcy Gmina Zblewo.

ZAPRASZAMY NA FESTYN W JEZIERCACH

opublikowano: 8 czerwca 2022

 • opis: festyn

Sołtys i Rada Sołecka wsi Jezierce oraz KGW Jezierce serdecznie zapraszają na sołecki festyn z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę 11 czerwca od godz.14:00 - bawimy się na miejscowym boisku. Czekają atrakcje i niespodzianki. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

W MIRADOWIE ŚWIĘTOWANO DZIEŃ DZIECKA

opublikowano: 8 czerwca 2022

 • opis: MIRADOWO

W Miradowiem Dzień Dziecka świętowano aż dwa dni – 1 czerwca i w minioną sobotę. Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji dla najmłodszych – przygotowano m.in. gry i zabawy, skoczną zabawę na kolorowym dmuchańcu, konkurencje sportowe. Były też lody, upominki i malowanie buziek. Dzieci były zachwycone!  I o ile 1 czerwca pogoda była trochę kapryśna, to wynagrodziła wszystko w sobotę - było słonecznie i wspaniale, a zabawa - wyśmienita!

TRZOSOWO. 80 LAT PÓŹNIEJ...

opublikowano: 8 czerwca 2022

 • opis: trzosowo

Przypomnijmy: w nocy 8/9 czerwca 1942 roku żołnierze Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" oraz Polskiej Armii Powstania podjęli próbę zamachu na Adolfa Hitlera. Od tamtych wydarzeń minęło 80 lat, ale pamięć o tym bohaterskim zrywie naszych ziomków - trwa...W niedzielę 5 czerwca do Trzosowa zjechały setki mieszkańców i gości, by wziąć udział w uroczystości i historycznej inscenizacji.

KONKURS NA PROJEKT FLAGI KOCIEWIA

opublikowano: 7 czerwca 2022

 • opis: konkurs

Czy Kociewie doczeka się swojej flagi? Mamy taką nadzieję - tym bardziej, że wiele innych regionów ma swe flagi, a Kociewie wciąż nie... Inicjatywa kociewskiej flagi nie jest nowa – powstała już kilka lat temu po 2. Walnych Plachandrach i miała być zrealizowana w ramach Kongresu Kociewskiego. Jednak, ponieważ projekt flagi miał być wyłoniony w konkursie otwartym, z powodu pandemicznych ograniczeń nie udało się wówczas sprawy flagi doprowadzić do finału.

FESTYN W PAŁUBINKU I RADOŚĆ Z NOWEJ WIATY SOŁECKIEJ

opublikowano: 6 czerwca 2022

 • opis: pałubinek

W pierwszą sobotę czerwca mieszkańcy Pałubinka bawili się na festynie z okazji Dnia Dziecka. Przygotowano wspaniałe atrakcje m.in. kolorowe zjeżdżalnie, które były przez całe popołudnie wręcz oblegane przez zachwycone dzieci oraz przejażdżki trajką. Był też poczęstunek – na mieszkańców czekały słodkości oraz kiełbaski z grilla. 

"OD PRZEDSZKOLAKA DO BABCI I DZIADKA" W BORZECHOWIE - BYŁO WSPANIALE!

opublikowano: 6 czerwca 2022

 • opis: festyn

Ależ to była fantastyczna zabawa! W sobotę 4 czerwca, na dorocznym festynie „Od przedszkolaka do babci i dziadka” w Borzechowie wspaniale bawili się mieszkańcy i goście. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla każdego – dla małego i dużego! Była ścianka wspinaczkowa, sportowe konkurencje, tańce i zabawy oraz – gorąco oklaskiwany - występ cheerleaderek.

WIELKIE ŚWIĘTOWANIE DNIA DZIECKA W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM

opublikowano: 2 czerwca 2022

 • DZIEŃ DZIECKA

W Dniu Dziecka w szkole w Kleszczewie Kościerskim nie zabrakło mnóstwa atrakcji i zabaw zorganizowanych przez Radę Rodziców, Straż Pożarną z Semlina, sołtysa wsi oraz Grono Pedagogiczne. Na pierwszej godzinie uczniowie przygotowywali piękne, zdrowe, wielobarwne bufety śniadaniowe, które zostały przez nich skonsumowane. Później dzieci mogły sprawdzić się w konkurencjach sportowych.

MAJÓWKI NASZYCH ZBLEWSKICH SENIORÓW

opublikowano: 2 czerwca 2022

 • opis: majówka

Maj to – zdaniem wielu – najpiękniejszy miesiąc w roku! I właśnie ten piękny czas nasi seniorzy ze Zblewa wykorzystali na zorganizowanie tradycyjnych majówek. Najpierw w gościnnym gospodarstwie Józefa Peki spotkali się seniorzy z PZERiI koło w Zblewie. Była wspólna biesiada, tańce i zabawa oraz miły czas spędzony na łonie przyrody. Zabawa była fantastyczna!

PRAWIE 12 MILIONÓW DLA GMINY ZBLEWO! RUSZY BUDOWA KANALIZACJI W BYTONI!

opublikowano: 2 czerwca 2022

 • polski ład

Wójt Artur Herold nie kryje radości: w II edycji Polskiego Ładu Gmina Zblewo otrzymała promesę na prawie 12 mln zł! Pozwoli to Gminie m.in. na rozpoczęcie kolejnej, historycznej inwestycji czyli na budowę kanalizacji w Bytoni. Gmina Zblewo złożyła do II edycji programu dwa wnioski i na oba otrzymała dofinansowanie...

KS. DR EDWARD KAMPEN OBCHODZIŁ ZŁOTY JUBILEUSZ KAPŁAŃSTWA

opublikowano: 2 czerwca 2022

 • opis: jubileusz

Pamięć. Wdzięczność. Szacunek. Te trzy słowa najpełniej oddają tę piękną uroczystość.W niedzielę 29 maja w kościele parafialnym w Zblewie ks. dr Edward Kampen obchodził swój 50. jubileusz kapłaństwa. Parafianie nie zawiedli i tłumnie przybyli, by towarzyszyć swojemu kapłanowi, wieloletniemu proboszczowi parafii w Kleszczewie Kościerskim w tym ważnym dniu.

FANTASTYCZNY DZIEŃ DZIECKA I "ATAK CLOWNÓW" W ZBLEWIE!

opublikowano: 1 czerwca 2022

 • DZIEŃ DZIECKA

W poniedziałek 30 maja hala widowiskowo-sportowa w Zblewie wypełniła się Dziećmi z całej gminy Zblewo. Na wspólne, radosne świętowanie Dnia Dziecka zaprosili: wójt Artur Herold, GOK w Zblewie oraz Rada Sołecka Zblewa. A zabawa była naprawdę wspaniała!

WĘDKARZE Z PINCZYNA - DZIECIOM!

opublikowano: 1 czerwca 2022

 • opis: wędkarski

Wędkarze żadnej pogody się nie boją i w sobotę 28 maja z samego rana licznie zjechali nad jezioro Wielkie w Strudze. Było słońce, był deszczyk, były ryby, a potem ognisko z kiełbaskami, ale przede wszystkim - było dużo dobrej zabawy i radości!  W tegorocznym festynie wzięło udział 35 młodych wędkarzy. Przygotowano dla nich konkurs wędkarski i konkurencje sportowe. Każdy uczestnik otrzymał wędkarski upominek i gratulacje od prezesa koła.

FESTYN RODZINNY W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM

opublikowano: 1 czerwca 2022

 • opis: FESTYN

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Kleszczewie Kościerskim zawsze cieszy się dużą popularnością. Zabawa w tym roku była wspaniała! Na boisku przygotowano moc atrakcji: była loteria ze wspaniałymi upominkami dla każdego dziecka, były zabawy z animatorką, kolorowe balony, wodne atrakcje z OSP Pinczyn, ścianka wspinaczkowa, przejażdżki konne, grill, kolorowy dmuchaniec, pyszne stoisko Pań Gospodyń z KGW...

ŚWIĘTO DZIECI W PINCZYNIE

opublikowano: 1 czerwca 2022

 • opis: pinczyn

W Pinczynie jak zawsze pamiętano o Dniu Dziecka. W sobotę 28 maja dla Dzieci przygotowano tu prawdziwe święto pełne atrakcji i niespodzianek! Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w Pinczynie rozpoczęły się w wyjątkowy sposób - Mszą św. i pierwszym w historii pinczyńskiej wspólnoty "Marszem dla życia i rodziny", który przeszedł spod kościoła pw. św. Elżbiety na plac przed miejscowym Wiejskim Domem Kultury.

W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ - ZAPRASZAMY DO TRZOSOWA NA HISTORYCZNĄ REKONSTRUKCJĘ

opublikowano: 1 czerwca 2022

 • opis: trzosowo

Przed nami uroczystość 80. rocznicy zbrojnej dywersji kolejowej w Trzosowie koło Cisa (Gmina Zblewo). Z tej okazji - 5 czerwca o godz. 16.30, w miejscu historycznego zamachu zaplanowano uroczystość i historyczną rekonstrukcję. Skąd takie wydarzenie w Trzosowie? Warto przypomnieć, iż 80 lat temu - 9 czerwca 1942 roku, miał tędy podróżować Adolf Hitler.

PRZED NAMI WEEKEND PEŁEN ATRAKCJI. SPRAWDŹ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!

opublikowano: 1 czerwca 2022

 • opis: kalendarz

Przed nami kolejny weekend pełen fantastycznych atrakcji i festynów. Oto, co będzie się działo w Gminie Zblewo w najbliższy weekend! Sobota (4 czerwca):  festyn „Od przedszkolaka do babci i dziadka” w Borzechowie; od godz.12:00-16:00, festyn z okazji Dnia Dziecka w Pałubinku, od godz.15:00.  Niedziela (5 czerwca): festyn z okazji Dnia Dziecka w Radziejewie; rekonstrukcja historyczna w Trzosowie; od godz.16.30 ( o tym wydarzeniu - polecamy osobny wpis w naszym serwisie).

DZIEŃ DZIECKA W SOŁECTWIE KAROLEWO

opublikowano: 1 czerwca 2022

 • opis: karolewo

To była wspaniała, pełna radości i atrakcji impreza dla dzieci! Tegoroczny festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany w sołectwie Karolewo przyciągnął prawdziwe tłumy. Przyszły tu i świetnie bawiły się całe rodziny. Organizatorzy przygotowali dla Najmłodszych wszystko to, co Dzieci lubią najbardziej. Były więc kolorowe baloniki i bańki mydlane, malowanie buziek, słodkości i pyszne ciasta, przygotowane przez Panie z miejscowego KGW.

27 MAJA - DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

opublikowano: 27 maja 2022

 • opis: jst

Dzisiaj (27 maja) obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji składamy serdeczne podziękowania za trud samorządowej pracy wszystkim, którzy angażują się dzisiaj, jak i tym, którzy angażowali się przed laty w życie naszej Małej Ojczyzny – ziemi zblewskiej. 

AKCJA POBORU KRWI W ZBLEWIE JUŻ 13 CZERWCA

opublikowano: 25 maja 2022

 • opis: akcja

Już 13 czerwca w Zblewie po raz kolejny stanie krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Gorąco zachęcamy do udziału w akcji poboru krwi. Wszystkie informacje na bieżąco publikowane są na FB Krwiodawcy Gmina Zblewo. Dodajmy, iż już tradycyjnie krwiobus stanie przed naszą remizą OSP Zblewo (od godz.9.00). Serdecznie zapraszamy!

"RÓŻOWA SKRZYNECZKA" - ŚWIETNA INICJATYWA W BORZECHOWSKIEJ SZKOLE

opublikowano: 25 maja 2022

 • różowa skrzyneczka

W maju w dziewczęcej toalecie szkoły w Borzechowie pojawiła się różowa skrzyneczka. Wszystko za sprawą Rady Rodziców, która wystąpiła z inicjatywą zgłoszenia szkoły do programu realizowanego przez fundację o tej samej nazwie. Skrzyneczka została zakupiona przez fundusze zasilające konto Rady Rodziców, a wyposażona przez członkinie Samorządu Uczniowskiego w najpotrzebniejsze produkty.

BEZPŁATNE WARSZTATY HAFTU KOCIEWSKIEGO I KASZUBSKIEGO ZE ZDZISŁAWĄ GULGOWSKĄ

opublikowano: 25 maja 2022

 • opis: warsztaty

Już niedługo w naszym Gminnym Ośrodku Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie odbędą się wyjątkowe warsztaty. Będą to zajęcia z haftu kociewskiego i kaszubskiego, a poprowadzi je Zdzisława Gulgowska. Przypominamy, że jeszcze można się zapisać - warsztaty są bezpłatne, przeznaczone są dla osób dorosłych. A pierwsze organizacyjne spotkanie zaplanowano na 24 czerwca. Zapisy w GOK Zblewo - tel.(58) 588 43 77. Serdecznie zapraszamy.

ZŁOTY JUBILEUSZ KAPŁAŃSTWA

opublikowano: 25 maja 2022

 • opis: jubileusz

Ksiądz dr Edward Kampen, który – przypomnijmy, przez 32. lata był proboszczem parafii w Kleszczewie Kościerskim – obchodzi właśnie swój jubileusz Kapłaństwa i przekazuje serdeczne zaproszenie do uczestniczenia w Mszy Św. dziękczynnej z tej okazji. Życzymy Księdzu Jubilatowi wiele łask – przede wszystkim zdrowia, sił i wszelkiej pomyślności.

KRAJOWY I KOCIEWSKI KONKURS PRACY POSOKOWCÓW W LEŚNICZÓWCE CIS

opublikowano: 24 maja 2022

 • opis: cis

Od wielu lat w Gminie Zblewo organizowane są prestiżowe wystawy i konkursy kynologiczne. A wszystko to dzięki pasji naszego leśniczego leśnictwa Cis (Nadleśnictwo Kaliska) Marcina Rutkowskiego, który jest także Przewodniczącym Komisji Kynologicznej PZŁ Gdańsk i hodowcą psów...

WĘDKARZE - DZIECIOM!

opublikowano: 24 maja 2022

 • opis: wędkarze

Jak co roku nasi Wędkarze z koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 64 Pinczyn i Wójt Gminy Zblewo Artur Herold serdecznie zapraszają dzieci z gminy Zblewo na "Festyn Wędkarski z okazji Dnia Dziecka". Impreza już tradycyjnie odbędzie się nad jeziorem Wielkim w Strudze (zbiórka na parkingu nad jeziorem).

RUSZAJĄ FESTYNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA. ZOBACZ KALENDARZ IMPREZ NA NADCHODZĄCY WEEKEND!

opublikowano: 24 maja 2022

 • dzień dziecka

Kochane Dzieci, przed nami dni pełne festynów i imprez, organizowanych specjalnie dla Was - jak Gmina Zblewo długa i szeroka!  Już w ten weekend odbędą się pierwsze festyny z okazji Dnia Dziecka. Oto kalendarz imprez na najbliższe dni: sobota 28 maja - Festyn Wędkarski nad jeziorem Wielkim w Strudze (godz.8:00-13:00), Festyn Rodzinny w Kleszczewie Kościerskim (szczegóły na plakacie), Dzień Dziecka w Pinczynie (szczegóły na plakacie).

NASZA SZKOŁA W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM NA 102!

opublikowano: 23 maja 2022

 • opis: szkoła

Dzień 18 maja 2022 roku był bardzo ważny dla całej społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim. Tego dnia bowiem obchodziliśmy urodziny naszego Wielkiego Patrona Św. Jana Pawła II. Gdyby żył, właśnie dzisiaj skończyłby 102 lata.

UROCZYSTE OBCHODY URODZIN PATRONA SZKOŁY

opublikowano: 23 maja 2022

 • opis: urodziny

Dnia 18 maja, tradycyjnie jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole w Kleszczewie Kościerskim rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. W tym roku przypadła 102 rocznica jego urodzin. Wszyscy uczniowie zebrali się na holu głównym szkoły, gdzie uroczyście została odśpiewana ulubiona pieśń naszego papieża - Barka.

ZAPRASZAMY NA GMINNE OBCHODY DNIA DZIECKA. BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI OD DZISIAJ DO ODBIORU!

opublikowano: 23 maja 2022

 • dzień dziecka

Wójt Gminy Zblewo, Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie oraz Rada Sołecka Zblewa zapraszają naszych najmłodszych mieszkańców na Gminny Dzień Dziecka. Widzimy się 30 maja o godz. 17.00 na Hali Sportowej w Zblewie. Wystąpi dla Was "Teatr na walizkach" w przedstawieniu „Atak Clownów”. Dodatkowo wiele niespodzianek i atrakcji. Darmowe wejściówki do odbioru od 23 maja (poniedziałek) w GOK Zblewo od 8.00.

KONCERT URODZINOWY DLA JANA PAWŁA II

opublikowano: 20 maja 2022

 • opis: jp2
Czyż można wspominać kogoś piękniej, niż wspólnym śpiewem i muzyką? W taki właśnie sposób w środę 18 maja mieszkańcy Gminy Zblewo uczcili wspólnie urodziny Jana Pawła II, który jest także Honorowym Obywatelem Gminy Zblewo. Jak co roku spotkaliśmy się pod pomnikiem poświęconym naszemu Papieżowi. Zabrzmiała ulubiona przez Jana Pawła  "Barka", zagrała pięknie nasza Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn, a nasz chór parafialny pw.św.Cecylii ze Zblewa wspaniale zaśpiewał i poprowadził wspólny śpiew. 

MŁODZIEŻ RECYTOWAŁA POEZJĘ MAŁGORZATY HILLAR

opublikowano: 18 maja 2022

 • opis: hillar

W pinczyńskiej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Małgorzaty Hillar. Wzięło w nim udział 7 uczniów ze szkół z Kleszczewa, Zblewa oraz Pinczyna. Pierwsze miejsce zajęła Milena Trzebiatowska ze Zblewa, która swoja wrażliwością i zdolnościami recytatorskimi zadziwiła wszystkich uczestników. Drugie  Julia Zielińska z Kleszczewa, trzecie Sandra Szadkowska również ze szkoły z  Kleszczewa. Jury w składzie Monika Glaner, Aneta Lubińska oraz Emilia Bielska przyznało wyróżnienie Zuzannie Stopie z Pinczyna.

OD 23 MAJA RUSZA REKRUTACJA DO KLUBU DZIECIĘCEGO W PINCZYNIE

opublikowano: 13 maja 2022

 • opis: rekrutacja
Wójt Gminy Zblewo wydał zarządzenie nr 395 /22 z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzania  postępowania rekrutacyjnego do Klubu Dziecięcego w Pinczynie.  Zgodnie z nim rekrutacja potrwa od 23 maja 2022 r. do 6 czerwca 2022 r.  Miejsce składania dokumentów: Klub Dziecięcy w Pinczynie ul. Gajowa 7.

MEDAL STOLEMA DLA EDMUNDA ZIELIŃSKIEGO. SERDECZNIE GRATULUJEMY!

opublikowano: 13 maja 2022

 • opis: STOLEMY

W środę 11 maja 2022 roku Honorowy Obywatel Gminy Zblewo –Edmund Zieliński otrzymał Medal Stolema. Jest to najwyższe honorowe wyróżnienie przyznawane na Kaszubach; nazywa się go "Kaszubskim Noblem". Przyznaje je od 55 lat Klub Pomorania – oranizacja studencka, która powstała 60 lat temu po to, by chronić, popularyzować i rozwijać kulturę Kaszub i Pomorza.

NOC. LAS. TAJEMNICA. PRZYGODA… ZAPRASZAMY NA NOC MUZEÓW, JAKIEJ JESZCZE NIE BYŁO!

opublikowano: 13 maja 2022

 • noc muzeów

Nadleśnictwo Kaliska i Gmina Zblewo zapraszają na wyjatkową Noc Muzeów w Arboretum Wirty. To najstarsze, leśne arboretum w Polsce, pełne niesamowitej historii, zapisanej w starych drzewach. Specjalnie dla Was – odsłonimy te leśne opowieści! Czeka na Was noc pełna niespodzianek i przygody.

BĄDŹMY DUMNI Z TEGO, ŻE JESTEŚMY POLAKAMI...

opublikowano: 13 maja 2022

 • 3 maja

To była piękna uroczystość, któej nie sposób pominąć. Społeczność szkolna PSP w Zblewie przygotowała przejmującą akademię z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 231 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

PERŁOWY JUBILEUSZ POWSTANIA RÓŻY PW. ŚW. JÓZEFA

opublikowano: 12 maja 2022

 • opis: róża

W tym roku Róża Różańcowa pw. św. Józefa obchodzi 30 rocznicę powstania. Na celebrację wybrałem dzień 1 maja – święto Józefa „robotnika” i w związku z powyższym postanowiłem zaaranżować spotkanie mojej grupy modlitewnej. Swoją obecnością zaszczycił nas ks. Prałat Zenon Górecki, proboszcz zblewski. Fakt istnienia naszej grupy modlitewnej zawdzięczamy byłemu zelatorowi, śp. panu Stanisławowi Barze, który w 1992 roku zgromadził 15 panów, a 2002 r., gdy ówczesny papież Jan Paweł II ogłosił Tajemnice Światła, dodatkowych 5 do wspólnego odmawiania różańca św

ZAPRASZAMY NA WSPANIAŁY KONCERT URODZINOWY DLA PAPIEŻA!

opublikowano: 11 maja 2022

 • opis: koncert

Co roku w gminie Zblewo obchodzone są urodziny Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Gminy Zblewo. W tym roku na skwerze przy Urzędzie Gminy, przy obelisku poświęconym Janowi Pawłowi II odbędzie się piękny koncert urodzinowy. A wystąpi Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn oraz nasz chór pw. św. Cecylii z Parafii Zblewo. Zabrzmi m.in. ulubiona przez papieża „Barka” i inne utwory. To będzie z pewnością radosne i wspaniałe wydarzenie – serdecznie zapraszamy w środę 18 maja o godz.19:00.

KOMUNIKAT ZAKŁADU KOMUNALNEGO

opublikowano: 10 maja 2022

 • opis: Komunikat

W związku z pracami modernizacyjnymi na Stacji Uzdatniania Wody w Zblewie w nocy z dnia 12 maja 2022 r. na 13 maja 2022r. od 22:00 do 2:00 nastąpi całkowity brak wody w miejscowościach: Zblewo, Pinczyn, Karolewo, Biały Bukowiec, Piesienica, Cis, Radziejewo, Miradowo, Białachowo, Białachówko, Bytonia, Pałubinek. Za utrudnienia przepraszamy! /Zakład Komunalny Gminy Zblewo/

OGŁOSZENIE NADLEŚNICTWA KALISKA

opublikowano: 10 maja 2022

 • opis: ogłoszenie

Nadleśnictwo Kaliska informuje, że w dniach od 20 maja do dnia 30 czerwca 2022 r. na terenie naszego nadleśnictwa będzie wykonany agrolotniczy zabieg ratowniczy przeciwko brudnicy mniszce (Lymantria monacha L.). Na czas zabiegu nadleśnictwo wprowadzi okresowy zakaz wstępu do lasu.

CZEKAMY NA NOWYCH AMBASADORÓW KOCIEWIA

opublikowano: 10 maja 2022

 • opis: ambasador

Ambasadorami Kociewia mogą zostać osoby reprezentujące różne sfery  życia społecznego: kultury, edukacji, nauki, polityki, sportu, działalności społecznej i charytatywnej (wyróżnienie w kategorii indywidualnej) oraz instytucje, stowarzyszenia, fundacje, placówki kulturalne i oświatowe, zespoły artystyczne, grupy nieformalne (wyróżnienie w kategorii zbiorowej).

ROZPOCZĘLIŚMY OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

opublikowano: 9 maja 2022

 • tydzień bibliotek

Od dzisiaj - 9 maja w Gminie Zblewo trwać będzie Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Na czytelników czeka moc atrakcji! Przez cały tydzień – a nawet dłużej – w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Małgorzaty Hillar w Zblewie będą organizowane spotkania autorskie, lekcje biblioteczne i przedstawienia. Każdy czytelnik znajdzie coś ciekawego dla siebie.

UWAGA MIESZKAŃCY I LETNICY! JUŻ WKRÓTCE - „WYSTAWKA”

opublikowano: 4 maja 2022

 • opis: wystawka

Drodzy Mieszkańcy, przypominamy o zbiórce odpadów wielogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, odpadów niebezpiecznych. Zgodnie z harmonogramem tzw. "wystawka" będzie odbywać się od 13 maja. Prosimy pamiętać, że nie wystawiamy: zdemontowanego, niekompletnego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, odpadów remontowych i budowlanych, części samochodowych. Poniżej na grafice przedstawiamy to, co możemy wystawić i co zostanie odebrane.

DZISIAJ - 4 MAJA - DZIEŃ STRAŻAKA. KOCHANE DRUHNY I DRUHOWIE - JAK DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE!

opublikowano: 4 maja 2022

 • dzień strażaka
Kochane Druhny, kochani Druhowie - w szczególności z naszych gminnych jednostek OSP Zblewo. Jesteście prawdziwą chlubą naszej Gminy. Zawsze na pierwszej linii walki z żywiołami, z nieszczęściem... Zawsze pomocni. Ofiarni. Jak dobrze, że jesteście! Dziękujemy... Swoją pamięcią, wdzięcznością i dobrą myślą obejmujemy także tych ze Strażackiej Braci, którzy odeszli już na wieczną służbę...

GPBT 2022 WYSTARTOWAŁ!

opublikowano: 28 kwietnia 2022

 • opis: gpbt

Trzy powiaty, cztery gminy, pięć biegów. A wszystkich połączyła miłość do sportu i do Borów Tucholskich. O czym mowa? O tegorocznym biegowym Grand Prix Borów Tucholskich. Jeden z biegów odbędzie się w Zblewie. Wczoraj tj. w środę 27 kwietnia w Czersku zorganizowano konferencję prasową, inaugurującą tegoroczną edycję GPBT. Wzięli w niej udział gospodarze i organizatorzy wszystkich biegów wchodzących w tegoroczny cykl.

TO BYŁ PIĘKNY WERNISAŻ! GRAND PRIX DLA JOANNY MARTIN

opublikowano: 28 kwietnia 2022

 • opis: wernisaż

W ostatni poniedziałek kwietnia w Zblewie zorganizowano uroczysty wernisaż wystawy pokonkursowej „Najlepiej Kociewie czuje się w Zblewie”. Wernisaż i wystawa to pokłosie V edycji konkursu fotograficznego, zorganizowanego przez Wójta Gminy Zblewo i GOK w Zblewie we współpracy z Nadleśnictwem Kaliska i Lokalną Organizacją Turystyczną Kociewie. Do tegorocznego konkursu swoje prace zgłosiło aż 30 twórców.

MAMY WSPANIAŁYCH PRZYJACIÓŁ!

opublikowano: 28 kwietnia 2022

 • opis: liverpool

Gmina Zblewo ma cudownych Przyjaciół, na których zawsze możemy liczyć. W gronie tym jest m.in. Polska Sobotnia Szkoła im. Jana Pawła II w Liverpoolu. Kiedy wybuchła woja w Ukrainie, a do naszej gminy zaczęli napływać uchodźcy, społeczność szkolna z Liverpoolu natychmiast zaczęła działać. Efekty tej solidarności, dobroci i życzliwości są wspaniałe!

KONKURS PIĘKNA WIEŚ POMORSKA - OSTATNIE DNI NA ZGŁOSZENIA!

opublikowano: 28 kwietnia 2022

 • opis: konkurs

Przypominamy, iż od marca przyjmowane są zgłoszenia wsi do kolejnej edycji konkursu Piękna Wieś Pomorska. Konkursowa komisja oceniać będzie między innymi wygląd zabudowań, pielęgnowanie miejscowej tradycji czy też promowanie lokalnych produktów. Nagrodzone zostaną również najpiękniejsze zagrody. Zgłoszenia do etapu gminego przyjmowane są do 1 maja 2022 roku.

PRZYPOMINAMY O KONIECZNOŚCI WYMIANY KOPCIUCHÓW!

opublikowano: 28 kwietnia 2022

 • pomorze walczy ze smogiem

Przypominamy o konieczności wymiany kopciuchów uchwały antysmogowe dla województwa pomorskiego. Terminy wynikające z uchwał: od 1 września 2024 r. zakaz eksploatacji kotłów na węgiel lub drewno niespełniających wymogów dla klasy 3 lub nieposiadających tabliczki znamionowej. Od 1 września 2026 r. zakaz eksploatacji kotłów na węgiel lub drewno klasy 3 lub 4. Od 1 lipca 2035 r. zakaz eksploatacji kotłów na węgiel i drewno klasy 5. Do 31 sierpnia 2024 konieczność wymiany kominków i innych miejscowych ogrzewaczy pomieszczeń na takie, które spełniają wymogi ekoprojektu.

TURNIEJ ŚWIĘTEGO JERZEGO W PINCZYNIE

opublikowano: 27 kwietnia 2022

 • opis: turniej

Dnia 23 kwietnia 2022 roku, w słoneczną sobotę, w leśniczówce Cis pod opieką druhny Dagmary Siwek oraz druhny Magdaleny Piernickiej odbył się Turniej Świętego Jerzego. Święty Jerzy - urodził się w rodzinie chrześcijańskiej w drugiej połowie III wieku n.e. najprawdopodobniej w Kapadocji lub w Anglii. Gdy dorósł podążył za przykładem ojca wstępując do armii rzymskiej. Jerzy był dobrym żołnierzem, a współcześnie jest patronem harcerzy.

JUBILEUSZ KGW JEZIERCE

opublikowano: 27 kwietnia 2022

 • opis: jezierce

Koło Gospodyń Wiejskich „Jezieranki” z Jezierc świętowało właśnie swój jubileusz 10-lecia koła. Jubileusz był wspaniałą okazją do spotkania. W sobotę – 23 kwietnia do świetlicy wiejskiej w Jeziercach zjechało liczne grono gości, by świętować wspólnie z Jezierankami. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Zblewo oraz wielu przyjaciół koła.

STRAŻACKI POJEMNIK NA NAKRĘTKI W SEMLINIE

opublikowano: 27 kwietnia 2022

 • opis: osp

Coraz więcej jednostek posiada przed remizą specjalny pojemnik na plastikowe nakrętki. OSP Semlin również postanowiło taki pojemnik zdobyć. Druhowie wpadli jednak na pomysł, aby wykonać go własnoręcznie. I jak postanowili, tak zrobili! Tak oto powstała piękna gaśnica, która od niedawna stoi w Semlinie i jest dostępna dla wszystkich.

DZIEŃ ZIEMI - DZIEŃ ZDROWIA

opublikowano: 27 kwietnia 2022

 • dzień ziemi

W piątek 22 kwietnia 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Kleszczewie Kościerskim świętowano „Dzień Ziemi – Dzień Zdrowia”. Połączono te dwa święta, ponieważ jedno wynika z drugiego. W tym roku pod hasłem „Inwestujemy w naszą planetę i nasze zdrowie”.  I co ważne - nie było w tym roku akademii tylko działania. Jakie? Przeczytajcie!

ZMARŁ ŚP. ROMAN RAMBOWSKI, SOŁTYS ZBLEWA

opublikowano: 22 kwietnia 2022

 • zmarł sołtys Zblewa
Z ogromnym smutkiem i żalem przekazujemy Państwu tę smutną wiadomość... Tak trudno nam w nią uwierzyć.. Żegnaj, Przyjacielu... W tych trudnych chwilach jesteśmy całym sercem i modlitwą z Rodziną śp. Romana. Przytulamy Was mocno do naszych serc..

ШАНОВНІ ДРУЗІ!

opublikowano: 22 kwietnia 2022

 • opis: życzenia

Шановні друзі, в цьому році Пасха проходить в важких для Вашої Батьківщини і Ваших родин часах. Від щирого серця Ми з Вами і бажаємо, щоб благословенне свято Пасхи принесло благодаті, а найголовніше- Спокою! Артур Херолд- Голова Гміни Зблево & Лешек Бурчик-Голова Ради Гміни Зблево.

MŁODZIEŻ Z PINCZYNA ZDOBYŁA WICEMISTRZOSTWO!

opublikowano: 22 kwietnia 2022

 • opis: meczpol

Dnia 21 kwietnia 2022 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Wincentego Pola w Czersku odbył się MECZPOL. Konkurs ten ma wieloletnią tradycję i powrócił po przerwie związanej z pandemią. Składa się z dwóch części: część wiedzy ogólnej oraz części sportowej. Naszą szkołę w części wiedzy przedmiotowej reprezentowali uczniowie klas 8.: Zuzanna Stopa, Julia Marciniak, Ewa Urmańska, Szymon Pellowski, Aleksander Flisikowski oraz Dawid Orlikowski.

FUNDACJA "NIOSĘ POMOC" ZAPRASZA NA FESTYN

opublikowano: 22 kwietnia 2022

 • opis: zaproszenie

Chcielibyśmy w imieniu Dworku Tucholskiego i własnym zaprosić wszystkich mieszkańców gminy w sobotę 23.04.2022 o godz: 10.00 na Charytatywny festyn rodzinny organizowanym przez naszą fundacje Niosę Pomoc. Pozdrawiamy serdecznie - Piotr Staniucha, Prezes Fundacji Niosę Pomoc.

ФІНАНСОВА ДОПОМОГА "500+" / WSPARCIE FINANSOWE "500+"

 • opis: ZDJĘCIE

Завтра 22.04.2022 р. од год.9.00 до год. 13.00 наші біженці можуть складати заяви o świadczenie 500+. W dniu jutrzejszym 22.04.2022 r. od godz. 9.00 do godz. 13.00 nasi uchodźcy będą mogli składać wnioski o świadczenie 500 +.

RUSZYŁY ZAPISY NA I ZBLEWSKI BIEG SOKOŁA

opublikowano: 20 kwietnia 2022

 • opis: zapisy

Wójt Gminy Zblewo Artur Herold zaprasza na kolejną, fantastyczną imprezę sportowo – rekreacyjną w Zblewie. Już 25 czerwca 2022 r. odbędzie się I Zblewski Bieg Sokoła organizowany w ramach Grand Prix Borów Tucholskich. W samym sercu Kociewia – wśród przepięknych lasów, bezkresu łąk i pól biegacze będą rywalizować na dystansie 11 km. Tym razem na komendę Wójta Gminy Zblewo bieg rozpocznie na naszym pięknym, nowo wyremontowanym stadionie w Zblewie.

ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ I WYSTAWĘ

opublikowano: 20 kwietnia 2022

 • opis: wernisaż

Wójt Gminy Zblewo i Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie zapraszają na wernisaż wystawy pokonkursowej „Najlepiej Kociewie czuje się w Zblewie”. Wernisaż odbędzie się już w najbliższy poniedziałek 25 kwietnia o godz. 16:00 na sali widowiskowej zblewskiego GOK-u. To pokłosie V edycji konkursu fotograficznego, zorganizowanego przez Wójta Gminy Zblewo we współpracy z Nadleśnictwem Kaliska i Lokalną Organizacją Turystyczną Kociewie.

ŻYCZYMY PAŃSTWU RADOSNYCH ŚWIĄT!

opublikowano: 15 kwietnia 2022

 • opis: życzenia

Drodzy Mieszkańcy i Przyjaciele Gminy Zblewo, szanowni Goście… Życzymy Państwu wspaniałych Świąt Wielkanocnych i moc świątecznej radości. Niech Wielkanoc przyniesie Państwu prawdziwą nadzieję, optymizm i uśmiech. W tych trudnych czasach niech będzie źródłem naszej siły i wiary. Niech połączy nas nie tylko przy wspólnym świętowaniu, ale także głęboko spoi nas jako rodziny, przyjaciół, społeczność.

JUŻ JUTRO (WE WTOREK) WIELKANOCNY BAZAREK U MODRAKÓW W BORZECHOWIE!

opublikowano: 11 kwietnia 2022

 • opis: bazarek
Już jutro - we wtorek 12 kwietnia - kolejny Modraczkowy Bazarek, tym razem w wielkanocnym wydaniu. A na bazarku m.im.: tradycyjnie największy w okolicy wybór zup, m.in. żurek, czarnina, rosół z kaczki itd., dania postne: ryba w zalewie octowej, śledź marynowany w oleju, śledzik solony z cebulką i marynowaną papryką, śledzik pod pierzynką, pasztet z kaczki, pasztet z kaczki z żurawiną, pasztet drobiowy, galaretka z kurczaka...

BRAWO SZYMON! BRAWO ŁUKASZ!

opublikowano: 11 kwietnia 2022

 • opis: sukces
Niedawno odbył się finał wojewódzki XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego: „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego latach ‪1531-1683‬. Od Obertyna do Wiednia”.W konkursie wzięło udział 36 najlepszych uczniów z województwa pomorskiego. Szymon Pellowski ze szkoły w Pinczynie uzyskał trzecie miejsce w naszym województwie, uzyskał tytuł laureata konkursu!

PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W BYTONI

opublikowano: 11 kwietnia 2022

 • opis: kiermasz

Wczoraj (10 kwietnia) bawiliśmy się na Kiermaszu Wielkanocnym w szkole w Bytoni. Było rodzinnie, świątecznie, wesoło i pysznie. Na scenie - występy dzieci i młodzieży oraz zaproszonych osób, w klasach - kiermasze i atrakcje dla uczniów, a w kuchni - przepyszne i naturalnie swojskie ciasta, wspaniały żurek i świetny bigos. Zorganizowano także licytacje obrazów, pogadankę o historii i kulturze Ukrainy oraz otwarty turniej strzelecki, który przyniósł wiele emocji!

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY WAM WIELU SUKCESÓW!

opublikowano: 11 kwietnia 2022

 • opis: STYPENDIA

Stypendia motywacyjne za osiągnięcia w nauce i sporcie trafiły tez do rąk młodzieży ze szkoły w Pinczynie.  Podczas uroczystości wręczenia stypendiów, gratulacje i słowa uznania do nagrodzonych uczniów skierowała dyrektor Iwona Loroch. W swoim przemówieniu podkreśliła, że „ (…) do sukcesu nie ma żadnej windy, trzeba iść po schodach”, każdy uczeń potrzebuje właściwej motywacji do pracy, oczekuje pochwały, nagrody za rzetelne jej wykonanie.

BRAWO NASI STYPENDYŚCI!

opublikowano: 11 kwietnia 2022

 • opis: stypendia

Kochamy naszą młodzież! Za jej mądrość, pasję, pracowitość, wrażliwość, otwartość na świat i drugiego człowieka. My - dorośli, możemy być naprawdę dumni z naszych dzieci. I jesteśmy! Pokazały to pięknie niedawne uroczystości wręczenia stypendiów dla wyróżniających się uczniów naszych gminnych szkół. Szczególnie liczne grono młodzieży zostało wyróżnione w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie

12 ROCZNICA TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ. PAMIĘTAMY...

opublikowano: 10 kwietnia 2022

 • opis: pamiętamy

Katastrofa smoleńska budzi w nas wciąż żywy smutek i łzy… W tragicznych okolicznościach Polska utraciła wówczas tak wielu wspaniałych Rodaków, na czele z Prezydentem Polski i Jego Małżonką. Cios dla Polski, cios dla wielu Rodzin, Bliskich i Przyjaciół, cios dla nas – Polaków, dla całego Narodu…Mimo upływu czasu, tak mocno wpisane jest w nas wspomnienie tej niewyobrażalnej tragedii.

BYŁO PYSZNIE, WESOŁO I PIĘKNIE!

opublikowano: 9 kwietnia 2022

 • opis: kiermasz
Kochamy przedświąteczne spotkania i kiermasze! Dlatego tegoroczny Kiermasz Wielkanocny w zblewskiej szkole tętnił życiem, radością, uśmiechem i życzliwością. Było gwarnie i bardzo wesoło! Kiermasz zorganizowano w czwartek 7 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej w Zblewie. Na stołach pyszniły się wspaniałe dekoracje, kolorowe palmy, wianki i kwiaty, świeczniki i rękodzieło.

ZAPRASZAMY NA WIELKANOCNE KIERMASZE

opublikowano: 9 kwietnia 2022

 • opis: wielkanoc

Gorąco zapraszamy na tradycyjne, wielkanocne kiermasze. Już w najbliższą niedzielę - Kiermasz Wielkanocny w Bytoni. Zapraszamy do bytońskiej szkoły od godz.12:30. Będzie pysznie, pieknie i ciekawie. We wtorek (12 kwietnia - wielkanocny Modraczkowy Bazarek w Borzechowie. A 15 kwietnia czyli w Wielki Piątek od godz.14.00 wspaniały KIERMASZ TRADYCYJNYCH POTRAW WIELKANOCNYCH w Bytoni, organizowany przez KGW Bytonia.

MŁODZI, ZDOLNI, UTALENTOWANI... - STYPENDIA ROZDANE!

opublikowano: 4 kwietnia 2022

 • opis: STYPENDIA

„Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach...”  Cytat Emila Oescha zawarty w tytule był myślą przewodnią uroczystego rozdania stypendiów, które odbyło się 1 kwietnia 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim. Za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz  osiągnięcia sportowe wyróżnionych zostało 16 uczniów naszej szkoły.

DZIEŃ INTEGRACJI – „OTWORZYLIŚMY NASZĄ SZKOŁĘ I NASZE SERCA…”

opublikowano: 4 kwietnia 2022

 • opis: dzień

Dzień integracji dla uczniów z Ukrainy i ich rodzin w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie. 29 marca 2022 r. był wyjątkowym dniem dla naszych nowych uczniów z Ukrainy. Otworzyliśmy dla nich nie tylko nasze serca, ale również wszystkie drzwi naszej szkoły. Był to dzień pełen zabawy, radości i wzruszeń.

FESTIWAL SPORTU - WYSTARTOWAŁ! ZAPRASZAMY W TEN WEEKEND NA HALĘ W ZBLEWIE. WSTĘP WOLNY!

opublikowano: 1 kwietnia 2022

 • festiwal sportu

Punktualnie o godz.11:00 wójt gminy Zblewo Artur Herold i Wojciech Nadolski, Prezydent WBBF WFF Polska – w licznym towarzystwie małych sportowców - uroczyście otworzyli tegoroczny Festiwal Sportu w Zblewie! I scena od razu zapełniła się wspaniałymi, sportowymi emocjami i dziecięcą radością! Przypomnijmy bowiem, iż dwa pierwsze dni festiwalu dedykowane są dzieciom i młodzieży czyli FIT KIDS!

WAŻNA INFORMACJA – WNIOSKI WS ZAKWATEROWANIA UCHODŹCÓW WOJENNYCH Z UKRAINY OD PONIEDZIAŁKU

opublikowano: 1 kwietnia 2022

 • opis: pomoc

Urząd Gminy w Zblewie informuje, iż od najbliższego poniedziałku tj.  4 kwietnia 2022 r., będzie możliwość składania wniosków o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy.  

ZARZĄDZENIE WÓJTA GMINY ZBLEWO

 • opis: zdjęcie

Zarządzenie nr 376/22 Wójta Gminy Zblewo z dnia 30 marca 2022r. w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko Dyrektorów Publicznych Szkół Podstawowych w Gminie Zblewo.

PRZED NAMI - FESTIWAL SPORTU W ZBLEWIE

opublikowano: 28 marca 2022

 • festiwal sportu

W pierwszy, kwietniowy weekend (1-3 kwietnia) zapraszamy do Zblewa – na Festiwal Sportu federacji WBBF WFF POLSKA. To aż 3 dni pełne sportowych emocji. Impreza rozpocznie się zatem już 1 kwietnia od „Debiutów FIT KIDS federacji WBBF WFF Polska”. Dzień później – 2 kwietnia – odbędą się „Międzynarodowe Mistrzostwa Polski FIT KIDS federacji WBBF WFF Polska” (początek o godz.10:00). W trzecim dniu festiwalu odbędą się prestiżowe zawody kulturystyki i fitness z udziałem najlepszych zawodników z całego świata.

RAPORT NA TEMAT UCHODŹCÓW W GMINIE ZBLEWO (stan na 24 marca)

opublikowano: 24 marca 2022

 • opis: pomagamy
Przedstawiamy Państwu nasz codzienny raport na temat uchodźców przebywających w Gminie Zblewo. Wg naszych danych na terenie naszej Gminy obecnie przebywa 345 uchodźców, z tego: Dworek Tucholski – 156 osó, Hotel Konopielka – 60 osób, domy prywatne – 129 osób. Na wczoraj nadaliśmy łącznie 190 nr PESEL.
 • opis: pomoc

Drodzy Mieszkańcy Gminy Zblewo, szukamy osób, które chciałyby przyjąć pod swój dach uchodźców wojennych z Ukrainy. Prosimy o zgłoszenia bezpośrednio do koordynatora ds. pomocy humanitarnej na terenie Gminy Zblewo – sekretarza Daniela Szpręgi pod nr tel. 512 462 955 (meil: d.szprega@zblewo.pl) lub do inspektor Sylwii Podwojskiej – tel. 536 954 922 (meil: sylwiapodwojska@zblewo.pl). Zgłoszenia można też kierować na adres: gmina@zblewo.pl.

KURS JĘZYKA POLSKIEGO / КУРС ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ

opublikowano: 23 marca 2022

 • opis: kurs

Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Zblewo serdecznie  zaprasza / Місцевий Центр Знань Та Освіти у Гміні Зблево сердечно запрошує вас...

OTO LAUREACI 5. EDYCJI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

opublikowano: 21 marca 2022

 • opis: konkurs

Zainteresowanie tegorocznym konkursem było ogromne! Do tegorocznej edycji swoje prace zgłosiło aż 30 uczestników. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przysłali do nas swoje zdjęcia. Wszystkie były piękne i wspaniałe, bo pokazywały nasze Kociewie i naszą Gminę Waszymi oczyma i Waszymi sercami. Bardzo Wam gratulujemy wspaniałego talentu i wrażliwości!

MARZANNA NAD WDĄ czyli ŻEGNAJ ZIMO!

opublikowano: 21 marca 2022

 • opis: modraki

Tegoroczną zimę pożegnaliśmy tradycyjnie nad Wdą z naszym KGW Modraki z Borzechowa. Choć to pożegnanie, to jak to na Kociewiu mamy w zwyczaju - zrobiliśmy to z przytupem, kolorowo i wesoło, ze śpiewem na ustach! Barwny korowód wyruszył w niedzielne popołudnie (20 marca) spod biblioteki w Borzechowie.

RAPORT NA TEMAT UCHODŹCÓW W GMINIE ZBLEWO (stan na 21 marca)

opublikowano: 21 marca 2022

 • opis: pomagamy
Przedstawiamy Państwu nasz codzienny raport na temat uchodźców przebywających w Gminie Zblewo. Wg naszych danych na terenie naszej Gminy obecnie przebywa 316 uchodźców, z tego: Dworek Tucholski – 151 osó, hotel Konopielka – 55 osób, domy prywatne – 110 osób.

ŚWIĘTOWALIŚMY NARODZINY MAŁEJ WIKTORII

opublikowano: 21 marca 2022

 • opis: ALLA

W sobotę (19 marca) w Dworku Tucholskim w Zblewie bawiliśmy się na największym na Kociewiu przyjęciu na cześć Mamy i nowo narodzonego dziecka! W ten sposób powitaliśmy Allę i jej maleńką córeczkę Wiktorię. Alla przyjechała do nas jakiś czas temu z Ukrainy. Trafiła pod życzliwy dach Dworku Tucholskiego i pani Bożenki.

WAŻNY DZIEŃ W HISTORII PARAFII PINCZYN

opublikowano: 21 marca 2022

 • opis: pinczyn

W sobotę 19 marca w parafii Pinczyn miała miejsce wyjątkowa uroczystość - wprowadzenie relikwii św. Elżbiety do pinczyńskiego kościoła parafialnego. Św. Elżbieta jest patronką tej parafii, która – dodajmy – istnieje od ponad 750 lat. Jest jedną z najstarszych w naszym regionie.

SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW PSP W ZBLEWIE

opublikowano: 21 marca 2022

 • opis: sport

Dnia 15.03.2022 r. odbyły się Powiatowe Zawody w piłkę ręczną dziewcząt. Dziewczęta ze szkoły w Zblewie dzielnie walczyły i zajęły II miejsce. Szkołę reprezentowały:  Dominika Fojut - kapitan, Agnieszka Rolińska, Nikola Klajnert, Anastasia Shatova, Alona Puchkova, Zuzanna Miazgowicz (...)

PODZIĘKOWANIA

opublikowano: 21 marca 2022

 • opis: kleszczewo

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II pragnie złożyć wielkie podziękowania naszym wspaniałym uczniom, ich rodzicom, pozostałym mieszkańcom Kleszczewa Kościerskiego oraz okolicznych wsi za wsparcie obywateli Ukrainy, którzy zostali dotknięci niewyobrażalną tragedią. Dzięki tej zbiórce możemy pomóc wielu osobom i sprawić, że nie czują się samotni w tej strasznej sytuacji...

RAPORT NA TEMAT UCHODŹCÓW W GMINIE ZBLEWO (WEEKEND 19-20.03)

opublikowano: 20 marca 2022

 • opis: raport
Przedstawiamy Państwu nasz weekendowy raport na temat uchodźców przebywających w Gminie Zblewo. Sobota 19 marca 2022 - wg naszych danych na terenie naszej Gminy obecnie przebywa 308 uchodźców, z tego: Dworek Tucholski 151 osób, Hotel Konopielka  55 osób, domy prywatne - 102 osoby.  Niedziela 20 marca 2022 - 309 osób.

KSIĄDZ BISKUP ODWIEDZIŁ DZIECI W BORZECHOWIE

opublikowano: 18 marca 2022

 • opis: biskup

W czwartek 17 marca nasza Gmina i dekanat zblewski gościł księdza biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasynę. Po południu była uroczystość bierzmowania, a przed południem – spotkanie z najmłodszymi czyli szkolną i przedszkolną społecznością z Borzechowa. Dzieci powitały księdza biskupa najpiękniej jak mogły – zaśpiewały i zatańczyły, za co zacny Gość bardzo im podziękował.

DZIECI Z UKRAINY POSZŁY DO SZKOŁY - POTRZEBNE SĄ PLECAKI I PIÓRNIKI

opublikowano: 18 marca 2022

 • opis: akcja

Mamy dobre wieści - 35 dzieci z Ukrainy, które znalazły schronienie w naszej Gminie Zblewo poszło właśnie do naszych gminnych szkół. Lada dzień pójdą kolejne... Pilnie potrzebujemy dla nich plecaczków szkolnych z wyprawką - m.in. piórnik, zeszyty, bloki, kredki...  Zbiórka plecaczków prowadzimy w naszym Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie przy ul.Głównej 40, kontakt (58) 588 43 77. Uwaga: plecaki mogą być UŻYWANE, ale prosimy, aby były w dobrym stanie.

PARAFIA W PINCZYNIE ZAPRASZA NA WYJĄTKOWE WYDARZENIE

opublikowano: 18 marca 2022

 • parafia pinczyn
Już w najbliższą sobotę 19 marca – wydarzenie, które z pewnością zapisze się w historii pinczyńskiej parafii. Tego bowiem dnia odbędzie się wprowadzenie do kościoła relikwii patronki parafii - św. Elżbiety. Początek uroczystości o godz. 10.15 (u zbiegu ulic Mostowej i Głównej). Tam odbędzie się poświecenie nowego krzyża, a następnie procesjonalne przejście do kościoła z relikwiami niesionymi przez siostry Elżbietanki w towarzystwie głównego celebransa ks. prałata Marka Rumińskiego, proboszcza Katedry Toruńskiej, kapłanów dekanatu Zblewskiego i zaproszonych gości.

BS SKÓRCZ DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY

opublikowano: 18 marca 2022

 • opis: pomoc

Szanowni Państwo! Informujemy, ze właczając się w działania na rzecz Ukrainy, Bank Spółdzielczy w Skórczu wprowadził specjalną promocję cenową (...)/ Інформуємо Вас, що беручи участь у заходах для підтримки України BANK SPÓŁDZIELCZY в Скурчу (Skórcz) запроваджує спеціальну цінову пропозицію (...)

RAPORT NA TEMAT UCHODŹCÓW W GMINIE ZBLEWO (stan na 18 marca)

opublikowano: 18 marca 2022

 • opis: pomagamy
Przedstawiamy Państwu nasz codzienny raport na temat uchodźców przebywających w Gminie Zblewo. Wg naszych danych na terenie naszej Gminy obecnie przebywa 306 uchodźców, z tego: Dworek Tucholski – 149 osób, hotel Konopielka – 55 osób, domy prywatne – 102 osób W ciągu dwóch dni nadaliśmy uchodźcom 50 numerów PESEL. Teraz staramy się aby uchodźcy otwierali rachunki bankowe, a na koniec przyszłego tygodni mogli składać wnioski do ZUS o wypłatę 500+.

RAPORT NA TEMAT UCHODŹCÓW W GMINIE ZBLEWO (stan na 17 marca)

opublikowano: 17 marca 2022

 • opis: pomagamy
Wg naszych danych na terenie Gminy Zblewo przebywa obecnie 284 uchodźców, z tego: Dworek Tucholski – 139 osób, Hotel Konopielka – 50 osób,  domy prywatne – 95 osób. Wczoraj nadaliśmy uchodźcom pierwsze 25 numerów PESEL.

MOŻLIWOŚĆ HANDLU DLA NASZYCH ROLNIKÓW

opublikowano: 16 marca 2022

 • opis: rynek

Mamy świetną wiadomość dla rolników, jak i wszystkich, którzy kochają zdrową, ekologiczną, lokalną żywność! Nasi radni przyjęli niedawno uchwałę, dzięki której możliwe jest prowadzenie handlu przez naszych rolników na części Placu 700-lecia w Zblewie. Od teraz - w piątki i soboty w godzinach od 8.00 do 13.00 – mogą oni handlować produktami rolnymi i wyrobami rękodzieła wytworzonymi w gospodarstwie rolnym.

PESEL DLA UCHODŹCÓW - PRZYJĘLIŚMY PIERWSZE WNIOSKI

opublikowano: 16 marca 2022

 • opis: pomoc

Dzisiaj rano nasze Biuro Ewidencji Ludności Urzędu Gminy w Zblewie rozpoczęło przyjmowanie wniosków uchodźców z Ukrainy o nadanie numeru PESEL. Akcję koordynujemy, wszyscy zostali powiadomieni o tym, że zostaną umówieni na konkretny termin i godzinę. Prosimy o wyrozumiałość, ale jest to konieczne, aby uniknąć kolejek i zapewnić sprawną obsługę...

RAPORT NA TEMAT UCHODŹCÓW W GMINIE ZBLEWO (stan na 16 marca)

opublikowano: 16 marca 2022

 • opis: pomoc
Wg naszych danych na terenie Gminy Zblewo przebywa obecnie 275 uchodźców z Ukrainy, z tego: Dworek Tucholski – 133 osób, Gościniec Konopielka – 50 osób, domy prywatne – 92 osoby.

TO BYŁ FANTASTYCZNY (TY)DZIEŃ KOBIET W ZBLEWIE!

opublikowano: 15 marca 2022

 • tydzień kobiet

Za nami fantastyczny „(TY)dzień Kobiet”, na który zaprosił wójt Artur Herold i Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie. Specjalnie z okazji święta wszystkich pań każdego dnia przez tydzień przygotowano w GOK-u wspaniałe atrakcje. Każdego dnia – inne, oryginalne i bardzo przez Panie lubiane. Jednym słowem było wszystko to, co kobiety lubią najbardziej.

LEŚNA WYPRAWA MDP SEMLIN

opublikowano: 15 marca 2022

 • opis: mdp

Niedawno semlińska Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza poznała lepiej nasze okoliczne tereny leśne. Młodzież spotkała się z leśnikiem - Lechem Gollusem, który od wielu lat pełni swoje obowiązki w leśnictwie Semlin. Była wspólna wyprawa w teren - do lasu (prawie 4 km wędrówki!), były opowieści leśniczego o pracy i lesie.

120 SEKUND - TYLE WYSTARCZY, BY ZGŁOSIĆ SIĘ DO CEEB!

opublikowano: 15 marca 2022

 • opis: ceeb

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB), deklaracja, obowiązek… – dla wielu z Państwa brzmi to skomplikowanie. Więc powiemy Wam tak: 120 sekund! Tak! Tyle może trwać złożenie w naszym Urzędzie Gminy w Zblewie deklaracji w sprawie źródeł ciepła. Pomoże Państwu w tym nasz pracownik – Julia Roskwitalska, która wprowadzi Państwa zgłoszenie do systemu szybko i sprawnie.

FOTO POMOC DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY

opublikowano: 15 marca 2022

 • opis: pomoc

Już wkrótce uchodźcy z Ukrainy będą mogą składać w UG wnioski o nadanie nr PESEL. Konieczne jest do tego zdjęcie. Aby ułatwić to naszym Przyjaciołom z Ukrainy zorganizowaliśmy dziś bezpłatne mini studio plenerowe w Dworku Tucholskim. Od godz. 10.00 nasz zblewski fotograf Mariusz Lubawski wykonuje zdjęcia konieczne do dalszych formalności. Dzisiaj wykonamy ponad 130 fotografii.

JAK UCHODŹCY MOGĄ UZYSKAĆ PESEL W UG ZBLEWO?

opublikowano: 15 marca 2022

 • opis: pesel

W związku z wprowadzeniem od jutra tj. 16 marca możliwości składania przez uchodźców z Ukrainy wniosków o nadanie nr PESEL, Urząd Gminy w Zblewie uprzejmie informuje, iż w celu sprawnej realizacji tego działania wprowadzamy następujące zasady: uchodźcy zakwaterowani przez samorząd w obiektach: Dworek Tucholski i Gościniec Konopielka zostaną poinformowani przez Urząd o wyznaczonym dla nich terminie...

RAPORT NA TEMAT UCHODŹCÓW W GMINIE ZBLEWO (15 marca 2022)

opublikowano: 15 marca 2022

 • dzień kobiet
Obecnie na terenie Gminy Zblewo przebywa łącznie 277 uchodźców z Ukrainy, z tego: Dworek Tucholski – 138 osób, Hotel Konopielka – 47 osób, domy prywatne – 92 osoby.
 

RAPORT NA TEMAT UCHODŹCÓW W GMINIE ZBLEWO (14 marca 2022)

opublikowano: 14 marca 2022

 • dzień kobiet
Obecnie na terenie Gminy Zblewo przebywa łącznie 267 uchodźców, z czego: Dworek Tucholski - 133 osób, Hotel Konopielka - 47 osoby, domy prywatne 87 osoby. Większość to dzieci (145).
 

RAPORT NA TEMAT UCHODŹCÓW W GMINIE ZBLEWO (13 marca 2022)

opublikowano: 13 marca 2022

 • dzień kobiet
Obecnie na terenie Gminy Zblewo przebywa łącznie 262 uchodźców, z czego: Dworek Tucholski - 133 osób, Hotel Konopielka - 47 osoby, domy prywatne 82 osoby.
 

RAPORT NA TEMAT UCHODŹCÓW W GMINIE ZBLEWO (12 marca 2022)

opublikowano: 12 marca 2022

 • dzień kobiet
Obecnie na terenie Gminy Zblewo przebywa łącznie 264 uchodźców, z czego: Dworek Tucholski - 129 osob, Hotel Konopielka - 53 osoby, domy prywatne 82 osoby.
 

RAPORT NA TEMAT UCHODŹCÓW W GMINIE ZBLEWO (11 marca 2022)

opublikowano: 11 marca 2022

 • dzień kobiet
Na terenie Gminy Zblewo obecnie przebywa 258 uchodźców, z tego: Dworek Tucholski – 127 osób, Hotel Konopielka – 49 osób, domy prywatne – 82 osoby. Każdego dnia uchodźców na terenie Gminy Zblewo przybywa. Przypomnijmy: 3 marca było u nas 42 uchodźców, 8 marca - 164, 9 marca - 201, a 10 marca - 222.

NAJLEPSZE ŻYCZENIA DLA NASZYCH SOŁTYSÓW!

opublikowano: 11 marca 2022

 • dzień sołtysa

Dzisiaj obchodzimy Dzień Sołtysa. Z tej okazji wszystkim naszym kochanym Sołtysom składamy najlepsze zyczenia i dziękujemy za ich pracę, serce i społeczna pasję!

[KOPIA] RAPORT NA TEMAT UCHODŹCÓW W GMINIE ZBLEWO (8 marca 2022)

opublikowano: 8 marca 2022

[KOPIA]

 • dzień kobiet

[KOPIA]

Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Na dzień dzisiejszy (8 marca - raport z godzin porannych) na terenie naszej Gminy mamy 164 zarejestrowanych uchodźców. Jako samorząd zakwaterowaliśmy 113 osób w dwóch obiektach: Dworku Tucholskim (85 osób) i Gościńcu Konopielka w Zblewie (28). Ponadto w domach prywatnych nasi Mieszkańcy goszczą kolejnych 51 osób.

RAPORT NA TEMAT UCHODŹCÓW W GMINIE ZBLEWO (10 marca 2022)

opublikowano: 10 marca 2022

 • opis: pomoc

Na terenie Gminy Zblewo obecnie przebywa 222 uchodźców, z tego: Dworek Tucholski – 115 osób, Hotel Konopielka – 41 osób oraz domy prywatne – 66 osoby. Dzisiaj spodziewamy się przyjazdu kolejnych osób.

BANK ŻYWNOŚCI – STARAMY SIĘ O DODATKOWE DOSTAWY DLA UCHODŹCÓW

opublikowano: 10 marca 2022

 • bank zywności

Mając na uwadze niezwykle trudną sytuację związaną z pobytem na terenie Gminy Zblewo tak wielu osób z Ukrainy, podjęliśmy działania ukierunkowane na otrzymanie dodatkowej żywności, która mogłaby zostać bezpośrednio przekazana uchodźcom wojennym. Otrzymanie dodatkowej żywności uzależnione jest od jej dostępności i bieżących możliwości Banku Żywności w Tczewie. O wynikach podjętych przez nas działań będziemy Państwa na bieżąco informować.

RAPORT NA TEMAT UCHODŹCÓW W GMINIE ZBLEWO (9 marca 2022)

opublikowano: 9 marca 2022

 • dzień kobiet

Na terenie Gminy Zblewo obecnie przebywa 201 uchodźców, z tego: w Dworku Tucholskim – 100 osób, w hotelu Konopielka – 39 osób oraz w domach prywatnych – 62 osoby.  Działamy w kierunku przyjęcia do szkół podstawowych na terenie gminy Zblewo dzieci z Ukrainy. Dzisiaj w Dworku Tucholskim organizujemy pierwsze spotkanie.

DZIEŃ KOBIET W KLUBIE SENIORA W PINCZYNIE

opublikowano: 9 marca 2022

 • dzien kobiet

W Pinczynie z okazji Dnia Kobiet spotkali się członkowie miejscowego Klubu Seniora. Był to dzień pełen wrażeń i uśmiechu. Były piękne kwiaty i upominki od Panów, smaczne torty i naprawdę świetna zabawa. Sołtys Tomasz Boszka, który przybył z pięknym tulipanem dla każdej z Pań, umilił Seniorom czas swoją obecnością podczas wspólnych gier. Seniorzy są zgodni: to było bardzo miłe i radosne spotkanie.

„TYLKO RAZEM!” - DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN W BYTONI

opublikowano: 9 marca 2022

 • opis: bytonia

Na świetny pomysł wpadło Koło Gospodyń Wiejskich z Bytoni, które zorganizowało kilka dni temu wspólną uroczystość z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn. Była świetna atmosfera, mnóstwo uśmiechu oraz upominki: kwiaty dla Pań, a dla Panów koszulki z napisem „strażnik wolności". Nie zabrakło też pysznego, słodkiego poczęstunku. Bo jak mówią członkowie KGW Bytonia – „Nasze motto: Jak nie my, to kto! Tylko razem!”.

RUSZA KONKURS PIĘKNA WIEŚ POMORSKA 2022

opublikowano: 9 marca 2022

 • opis: konkurs

Można już zgłaszać wsie do kolejnej edycji konkursu Piękna Wieś Pomorska. To już 29. edycja konkursu. Zgłoszenia DO ETAPU GMINNEGO nalezy składać do 1 maja 2022 r. w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy w Zblewie przy ul.Głównej 40. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

JEST PRACA! DWOREK TUCHOLSKI W ZBLEWIE ZATRUDNI KELNERÓW I KUCHARZY

opublikowano: 9 marca 2022

 • opis: dworek

Dworek Tucholski w Zblewie pilnie poszukuje kelnerów/kelnerki oraz kucharzy. Niezbędne predyspozycje: chęć do pracy i zaangażowanie. Praca także w weekendy. Kontakt: 507 187 410, http://dworektucholski.com.pl/.

OBOWIĄZKI WŁAŚCICIELI PSÓW

opublikowano: 8 marca 2022

 • opis: ważne

W związku z interwencjami mieszkańców w sprawie wypuszczania psów przez właścicieli bez opieki poza teren nieruchomości i zagrożeniem bezpieczeństwa dla ludzi,  Wójt Gminy Zblewo przypomina...

RAPORT NA TEMAT UCHODŹCÓW W GMINIE ZBLEWO (8 marca 2022)

opublikowano: 8 marca 2022

 • dzień kobiet

Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Na dzień dzisiejszy (8 marca - raport z godzin porannych) na terenie naszej Gminy mamy 164 zarejestrowanych uchodźców. Jako samorząd zakwaterowaliśmy 113 osób w dwóch obiektach: Dworku Tucholskim (85 osób) i Gościńcu Konopielka w Zblewie (28). Ponadto w domach prywatnych nasi Mieszkańcy goszczą kolejnych 51 osób.

SŁODKIE SPOTKANIE NASZYCH SENIOREK ZE ZBLEWA

opublikowano: 8 marca 2022

 • dzień kobiet

Dzisiaj - w Dniu Kobiet - gościliśmy w naszym Gminnym Ośrodku Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie wspaniałą, zgraną i zawsze uśmiechniętą grupę Seniorek z naszego koła PZERiI w Zblewie. Spotkanie było spontaniczne – ale przecież takie są często najlepsze! Dzień Kobiet był okazją do wspólnej kawy przy słodkiej bezie, a także do wielu rozmów i żartów.

TORT, KWIATY I ŻYCZENIA DLA PAŃ W SOŁECTWIE KAROLEWO

opublikowano: 8 marca 2022

 • dzień kobiet

W sołectwie Karolewo Dzień Kobiet to zawsze wielkie święto! Dlatego co roku obchodzone jest tu bardzo uroczyście. Tak było i tym razem. W niedzielę 6 marca, w świetlicy wiejskiej odbyła się miła uroczystość, na którą wszystkie mieszkanki sołectwa zaprosił sołtys Stanisław Fojut oraz Rada Sołecka.

RADZIEJEWO: TULIPANY, UPOMINKI I MUZYKA NA DZIEŃ KOBIET

opublikowano: 8 marca 2022

 • dzień kobiet

W sobotę 5 marca 2022 roku w świetlicy wiejskiej w Radziejewie sołtys wsi wraz z radą sołecką zorganizowali uroczyste obchody z okazji Dnia Kobiet dla mieszkanek. Z pięknym bukietem kwiatów przyjechał jako reprezentant wójta - Marek Mischke. Każda z pań otrzymała pięknego tulipana i moc gorących życzeń.

DZIEŃ KOBIET W BIAŁACHOWIE

opublikowano: 8 marca 2022

 • DZIEN KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet w Białachowie zorganizowano spotkanie przy kawie i słodkościach. Na tę miłą uroczystość zaproszono mieszkanki sołectwa. Nie zabrakło życzeń, kwiatów i symbolicznej lampki szampana za zdrowie Pań. W spotkaniu wziął także udział sekretarz gminy Daniel Szpręga, który w imieniu wójta oraz własnym złożył wszystkim paniom serdeczne życzenia.

RAPORT Z KONSULTACJI WS STRATEGII ROZWOJU GMINY ZBLEWO NA LATA 2021-2030

opublikowano: 8 marca 2022

 • opis: RAPORT

W środę 16 lutego w Urzędzie Gminy w Zblewie odbyły się konsultacje projektu Strategii Rozwoju Gminy Zblewo na lata 2021-2030. Podczas spotkania konsultacyjnego zostały wniesione uwagi i propozycje zmian do projektu Strategii. Po zakończeniu konsultacji sporządzona została informacja podsumowująca ich przebieg i wyniki, zawierająca w szczególności informacje o zgłoszonych uwagach wraz z odniesieniem się do nich.

POTRZEBNA POMOC: AKTUALNA LISTA POTRZEB (aktualizacja na dn.7 marca)

opublikowano: 7 marca 2022

 • opis: pomoc
W GOK w Zblewie zorganizowaliśmy magazym niezbędnych rzeczy dla przybywajacych do naszej gminy uchodźców. Nasz magazyn każdego dnia odwiedza wiele osób. Są tu zarówno buty, odzież, jak i zabawki, środki higieniczne oraz niezbędne artykuły chemiczne. Każdego dnia pojawiają się także nowe potrzeby. Jak informuje nasz GOK, na dziś (7 marca) potrzebne pilnie są: ubrania dla chłopca (chłopiec jest szczupły i ma 170 cm), nowe szczotki, gumki i spinki do włosów...

OSP SEMLIN OGŁASZA STRAŻACKĄ ZBIÓRKĘ ZŁOMU

opublikowano: 7 marca 2022

 • opis: zbiórka

OSP Semlin ogłosiło właśnie II edycję strażackiej zbiórki złomu, która rozpocznie się już 21 marca. Przypomnijmy, iż zeszłoroczna zbiórka pozwoliła jednostce znacząco doposażyć wóz bojowy oraz strażnicę, za co druhowie nie kryją wdzięczności. A my gorąco zachęcamy do udziału w tej inicjatywie i przekazania złomu naszym strażakom.

UCHODŹCY Z UKRAINY W GMINIE ZBLEWO

opublikowano: 4 marca 2022

 • opis: pomoc

Oto kilka najnowszych statystyk o uchodźcach z Ukrainy, którzy w ostatnich dniach przyjechali na teren gminy Zblewo. Do dnia 3 marca 2021 r.  na teren naszej gminy przybyło 42 uchodźców z Ukrainy. Wśród naszych przyjaciół jest dwoje niemowląt w wieku do 1 roku życia, 11 dzieci w wieku do 7 roku życia, 7 dzieci w wieku 8 do 15 roku życia oraz 2 osoby w wieku 16-17 lat. Z dziećmi przyjechały głównie kobiety, których jest 18 oraz jeden ojciec rodziny wielodzietnej.

POMOC MEDYCZNA DLA OBYWATELI UKRAINY

opublikowano: 4 marca 2022

 • wersja UA

Obywatele Ukrainy, posiadający zaświadczenie lub odcisk stempla Straży Granicznej, po przekroczeniu granicy mają prawo do bezpłatnej pomocy medycznej. Dotyczy to także szczepień ochronnych, w tym na COVID.

PILNA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY ZBLEWO

 • opis: Pomoc

W związku z tym, że coraz więcej prywatnych osób przyjmuje pod swój dach uchodźców bardzo prosimy o wstępne zgłaszanie do gminnego koordynatora p. Daniela Szpręgi – sekretarza Gminy Zblewo pod nr tel. 512 462 955,  lub tel. 58 588 43 81 w. 31 następujących informacji: Imię i nazwisko osoby z Ukrainy, wiek, płeć, wstępna lista potrzeb... 

GMINNY KOORDYNATOR DS. POMOCY HUMANITARNEJ DLA UKRAINY

opublikowano: 2 marca 2022

 • opis: pomoc

W dniu 1 marca Wójt Gminy Zblewo wyznaczył koordynatora ds. pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Został nim Daniel Szpręga, sekretarz gminy. Został także powołany gminny zespół ds. zarządzania pomocą humanitarną dla Ukrainy. Kontakt do koordynatora – tel. 512 462 955 oraz d.szprega@zblewo.pl

OD ŚRODY RUSZA KOLEJNA ZBIÓRKA DLA UKRAINY

opublikowano: 1 marca 2022

 • opis: pomoc

Drodzy Mieszkańcy, kończy się zbiórka darów, która prowadziliśmy do Stowarzyszenia Starogard 2030. A od środy 2 marca rusza kolejna zbiórka darów w naszej gminie, koordynowana przez Gminę Zblewo, Powiat Starogardzki oraz Wojewodę Pomorskiego.  Lista potrzebnych rzeczy znajduje się poniżej. Dary można przynosić do remizy OSP Zblewo: od poniedziałku do piątku w godz.6.00-14.00 oraz 18.00-20.00 a w sobotę w godz.11.00-15.00. Zbiórka trwa do soboty 6 marca włącznie.

INFORMACJA DOT. GMINNEGO PRZEDSZKOLA W ZBLEWIE

 • opis: zdjęcie

W  ubiegłym roku rozpoczęła się budowa nowego przedszkola w Zblewie. W roku bieżącym planujemy zakończyć tę bardzo potrzebną inwestycję. Zapewnimy dzieciom komfortowe warunki do nauki i wychowania w sześciu przestronnych i dobrze wyposażonych salach dydaktycznych, gabinetach specjalistów do zajęć indywidualnych i w małych grupach, obszerną...

POMOC DLA UKRAINY: CHCESZ PRZYJĄĆ POD SWÓJ DACH UKRAIŃCÓW - DAJ NAM ZNAĆ!

opublikowano: 27 lutego 2022

 • opis: Pomoc

Rodziny z Gminy Zblewo, które są chętne przyjąć pod swój dach uchodźców z Ukrainy proszone są o zgłaszanie takiej chęci do Urzędu Gminy w Zblewie. Proszę informacje kierować na maila : gmina@zblewo.pl lub d.szprega@zblewo.pl. Przy zgłoszeniu prosimy o podanie informacji ile  osób są Państwo w stanie przyjąć pod swój dach.

POMOC DLA UKRAINY: AKTUALNE ZBIÓRKI NA TERENIE GMINY ZBLEWO

opublikowano:26 lutego 2022

 • foto: Radio Eska

Przygotowując się na przyjęcie uciekających przed wojną Ukraińców, Kociewie rozpoczęło pierwsze działania pomocowe. Można się do nich przyłączyć również na terenie Gminy Zblewo. Nie bądźmy obojętni! Pomóżmy!

OŚWIADCZENIE RADY GMINY ZBLEWO

opublikowano: 25 lutego 2022

 • opis: Rada

Wczoraj tj. 24 lutego na sesji Rady Gminy Zblewo, nasi Radni jednogłośnie przyjęli wyjątkowe oświadczenie, którego treść publikujemy. O kolejnych działaniach mających na celu organizację pomocy dla mieszkańców Ukrainy, którzy w obawie przed wojną przybędą do  Polski - w tym do naszego regionu - poinformujemy wkrótce. To szczególny czas próby. Bądźmy solidarni. 

OGŁOSZENIE NADLEŚNICTWA KALISKA

 • opis: zdjęcie

W związku z Zarządzeniem nr 79 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z  dnia  30  grudnia  2021  roku  w  sprawie  zasad  powiększania  zasobów  leśnych  w wyniku nabywania lasów i gruntów przeznaczonych do zalesienia przez jednostki organizacyjne PGL  LP,  Nadleśnictwo  Kaliska  jest  zainteresowane  zakupem  lasów...

ZMIANY CEN TARYFOWYCH ZA GAZ

 • opis: zdjęcie

W załączniku przedstawiamy Pismo Prezesa Rady Ministrów w sprawie cen taryfowych za gaz.

PRZYPOMINAMY! DO 28 LUTEGO - WNIOSKI O ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO OD OLEJU NAPĘDOWEGO

 • opis: zdjęcie

Wójt Gminy Zblewo informuje wszystkich producentów rolnych, że do 28 lutego 2022 roku można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na rok 2022.

KONDOLENCJE

opublikowano: 21 lutego 2022

 • opis: kondolencje

Panu Tomaszowi Boszka, sołtysowi wsi Pinczyn oraz Jego Rodzinie i Bliskim słowa otuchy i wsparcia oraz głębokie wyrazy współczucia z powodu śmierci śp. Mamy składają Wójt Gminy Zblewo Artur Herold, Przewodniczący Rady Gminy Zblewo Leszek Burczyk z Radnymi oraz sołtysi Gminy Zblewo.

POMÓŻMY POSZKODOWANYM PRZEZ TRĄBĘ POWIETRZNĄ

 • opis: zdjęcie

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Gminy Dobrzyca we współpracy z Gminą Dobrzyca oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizuje zbiórkę materiałów budowlanych oraz środków finansowych w celu pomocy osobom poszkodowanym po przejściu przez Gminę Dobrzyca w nocy 17 lutego...

SZCZEPIBUS W NIEDZIELĘ 20 LUTEGO W ZBLEWIE

 • opis: zdjecie

Chcesz się zaszczepić przeciwko COVID-19? Jeśli podjąłeś taką decyzję - możesz to zrobić już w najbliższą niedzielę (20 lutego) w Zblewie. I to bez wcześniejszej rejestracji. Kolejną akcję szczepień w gminie Zblewo organizuje bowiem Wojewoda Pomorski. Tym razem szczepibus pojawi się przed remizą OSP Zblewo...

Myślenie nic nie KOSZtuje!

 • opis: zdjęcie

Kolejny raz zmagamy się z karygodnym problemem zaśmiecania naszych terenów. Urząd Gminy otrzymał zgłoszenie o nielegalnym składowaniu odpadów w okolicach Radziejewa i Białachowa. Niestety tym razem zmagamy się z porzuconymi oponami samochodowymi...

ALERT POGODOWY: UWAGA NA SILNE WICHURY!

opublikowano: 18 lutego 2022

 • opis: alert

Uwaga! Przed nami ponownie bardzo niebezpieczna pogoda! IMGW-PIB wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia o silnym wietrze. Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości wiatru około 55km/h, w porywach do 120km/h. Ważność: od godz.21:00 dnia 18.02.2022 do godz. 19:00  dnia 19. 02.2022. Apelujemy o zachowanie ostrożności! 

PROGRAM NARODOWEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ

 • opis: zdjęcie

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Wsparcie infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych i infrastruktury do tankowania wodoru” .

KOLEJNE SUKCESY NASZYCH BIEGACZY!

 • opis: zdjęcie

12 lutego 2022r. w Toruniu odbyły się 31. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Na tej elitarnej imprezie nie mogło zabraknąć naszych popularnych zielonych koszulek. Oprócz świetnych wyników oraz humorów lekkoatleci przywieźli także worek medali i rekordów...

ALERT POGODOWY: UWAGA NA SILNE WICHURY!

opublikowano: 16 lutego 2022

 • opis: alert

Uwaga! Przed nami bardzo niebezpieczna pogoda! IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze. Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości wiatru około 45km/h, w porywach do 100km/h a w pasie nadmorskim bardzo silnego o średniej prędkości ok. 55 km/h, w porywach 110km/h, z zachodu. Ważność: od godz.02:00 dnia 17.02.2022 do godz. 16:30 dnia 17.02.2022.

KOMPLEKS SPORTOWY W BYTONI – PRZETARG NA BUDOWĘ!

 • opis: zdjęcie

Gmina Zblewo w czwartek tj. 10 lutego ogłosiła przetarg na budowę kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej w Bytoni.  Dzięki dofinansowaniu inwestycji w ramach Polskiego Ładu realizacja inwestycji rozpocznie się już niebawem, o czym będziemy mieszkańców na bieżąco...

SPOTKANIE WÓJTA Z PRZEDSTAWICIELKAMI KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH

opublikowano: 15 lutego 2022

 • opis: spotkanie

W Światowym Dniu Kociewia – 10 lutego – wójt Artur Herold spotkał się z Paniami Gospodyniami z Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Zblewo, by omówić plany działania na 2022 rok. Spotkanie to w tak wyjątkowym dniu miało także symboliczne znaczenie – wszak to właśnie m.in. Koła Gospodyń Wiejskich tak pięknie dbają każdego dnia o kultywowanie kociewskich zwyczajów i tradycji, dając tym samym piękny dowód miłości i szacunku dla naszej Małej Ojczyzny.

OGŁOSZENIE NADLEŚNICTWA LUBICHOWO

 • opis: zdjęcie

Nadleśnictwo Lubichowo wyraża chęć zakupu lasów oraz gruntów przeznaczonych do zalesienia położonych w zasięgu terytorialnym nadleśnictwa. Oferty sprzedaży należy składać osobiście w siedzibie Nadleśnictwa Lubichowo ul. Leśna 12, 83-240 Lubichowo lub drogą elektroniczną na adres e-mail:lubichowo@gdansk.lasy.gov.pl  

DO 28 LUTEGO - WNIOSKI O ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO OD OLEJU NAPĘDOWEGO

 • opis: zdjęcie

Wójt Gminy Zblewo informuje wszystkich producentów rolnych, że do 28 lutego 2022 roku można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na rok 2022.

PRZEDSZKOLAKI OBCHODZIŁY ŚWIATOWY DZIEŃ KOCIEWIA!

 • opis: zdjęcie

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Przedszkolaki z grupy 0a i 0b  również włączyły się do wspólnego świętowania. Dzieci poznały ciekawe informacje na temat naszego regionu, słuchały bajek napisanych gwarą kociewską, poznały wybrane słowa...

V EDYCJA KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA KOCIEWIA

opublikowano: 10 lutego 2022

 • opis: konkurs

Z okazji Światowego Dnia Kociewia zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym pn „Najlepiej Kociewie czuje się w Zblewie”.To już piąta edycja tego konkursu, który od samego początku organizujemy wspólnie z naszymi niezawodnymi Partnerami – Lokalną Organiz acją Turystyczną KOCIEWIE oraz Nadleśnictwem Kaliska.

ORYGINALNY "PRZEPIŚNIK KOCIEWSKI" - WSPANIAŁY PREZENT Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA KOCIEWIA

opublikowano: 10 lutego 2022

 • dzien kociewia

Z okazji dzisiejszego święta mamy dla Państwa wspaniałą niespodziankę – mini „Przepiśnik kociewski”, przygotowany przez nasz Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie. Znajdziecie tu oryginalne, prawdziwie „nasze” przepisy na zrazy kociewskie, grochowinki, kartoflankę kociewską z kluseczkami, kompot z bani i modrą kapustę.

Z OKAZJI DNIA KOCIEWIA - FILM "CHATA" W BYTONI

opublikowano: 10 lutego 2022

 • Chata

Z okazji Światowego Dnia Kociewia Publiczna Szkoła Podstawowa w Bytoni serdecznie zaprasza na najbardziej kociewski film pod słońcem czyli film pt. "Chata" w reżyserii Mirka Umerskiego. Specjalny pokaz filmu odbędzie się już w najbliższy piątek tj. 11 lutego o godz. 11.00 w bytonskiej szkole. Serdecznie zapraszamy!

PYSZNE OBCHODY DNIA KOCIEWIA!

opublikowano: 9 lutego 2022

 • dzien kociewia

Dzięki naszym wspaniałym Gospodyniom mieliśmy najsmaczniejszy Dzień Kociewia na świecie! Światowy Dzień Kociewia u Modraków w Borzechowie obchodzono już we wtorek (8 lutego). Na stole królował m.in. barszcz, rosół z kluseczkami, czarnina, ryż z białym sosem z rodzynkami, gołąbki, bigos, klopsy, zylc, deski kiełbas i pasztetów, śledzie, chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym, buraczki z chrzanem, modra kapusta... Nie zabrakło też wspaniałej muzyki.

WÓJT ARTUR HEROLD ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW NA SPOTKANIE KONSULTACYJNE

 • opis: zdjęcie

Zapraszam wszystkich mieszkańców Gminy Zblewo do wzięcia udziału w spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Zblewo ul. Główna 40, którego termin wyznacza się na 16 lutego 2022 r. (środa) godz. 1600. Podczas spotkania konsultacyjnego zostaną spisane uwagi i propozycje...

PROJEKT WSPARCIE NA STARCIE – ZOSTAŃ PRZEDSIĘBIORCĄ

 • opis: zdjęcie

Projekt ukierunkowany na utworzenie oraz zapewnienie trwałości nowo utworzonych mikroprzedsiębiorstw, realizowany w postaci kompleksowego wsparcia związanego z rozpoczęciem działalności gospodarczej.

OGŁOSZENIE NADLEŚNICTWA STAROGARD

 • opis: zdjęcie

Nadleśnictwo Starogard informuje o chęci zakupu lasów i gruntów przeznaczonych do zalesienia w Planach Zagospodarowania Przestrzennego. Treść ogłoszenia znajduje się poniżej w załączniku.

MENU JUTRZEJSZEGO MODRACZKOWEGO BAZARKU

 • opis: zdjęcie

Jutrzejszy bazarek to święto kociewskich potraw i przysmaków. Na tradycyjnym weselnym stole znajdziemy m.in.: ryż z białym sosem, pierogi, swojski bigos, kociewskie zrazy i gulandzie, placuszki z pieczarkami, klopsy, gołąbki z mięsem oraz z kaszą i grzybami...

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ KOCIEWIA DO BORZECHOWA

opublikowano:lutego 2022

 • opis: Kgw

Mieszkańcy, przyjaciele, znajomi, goście, turyści – KGW MODRAKI  zaprasza we wtorek tj.8 lutego na obchody Światowego Dnia Kociewia w świetlicy wiejskiej w Borzechowie. Specjalnie  dla Was  odtworzymy tradycyjny stół weselny... zastawa stołowa,  potrawy , dekoracje...dokładnie tak jak stół , przy którym mieliśmy zaszczyt  przyjmować i gościć  Panią Prezydentową... 

WITAJCIE W GOKLANDII! GOK ZAPRASZA NA FERIE ZIMOWE

opublikowano: 2 lutego 2022

 • opis: ferie

Przed nami - ferie zimowe. Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie przygotował dla dzieci jak co roku „GOK-landię”. Zajęcia ruszają od 16.02.2022 do 23.02.2022 w godz. od 11.00 do 14.00. Uczestniczyć w nich mogą dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Obowiązują zapisy, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. 

RUSZYŁY ZAPISY NA FANTASTYCZNY (TY)DZIEŃ KOBIET W ZBLEWIE!

opublikowano: 2 lutego 2022

 • Dzień kobiet

Kochane Panie! Już niedługo nasze święto - dlatego wspólnie z Panem Wójtem - przygotowaliśmy dla Was nietypowe atrakcje czyli zapraszamy na (TY)DZIEŃ KOBIET. Mamy nadzieję, że tegoroczna propozycja spotka się z  dużym zainteresowaniem z Waszej strony, a każda z nas znajdzie coś dla siebie.

KOMUNIKAT PUP W STAROGARDZIE GDAŃSKIM

 • opis: zdjęcie

Osoby bezrobotne i poszukujące pracy, które mają wyznaczony obowiązkowy termin kontaktu u doradcy klienta (potwierdzenia swojej gotowości do podjęcia pracy) przypadający w terminie od 31 stycznia 2022 r., powinny go zrealizować telefonicznie..

UZALEŻNIENIA BEHAWIORALNE - WYPEŁNIJ ANKIETĘ

 • opis: zdjęcie

W związku ze zmianami w ustawie o zdrowiu publicznym, jakie zostały wprowadzone z dniem 01 stycznia 2022 r. gminy zobowiązane są do aktualizacji gminnego programu, wzbogaconą o elementy związane z przeciwdziałaniem uzależnieniom behawioralnym.

UWAGA WŁAŚCICIELE PSÓW!

 • opis: zdjęcie

W związku z interwencjami mieszkańców w sprawie wypuszczania psów przez właścicieli bez opieki poza teren nieruchomości i zagrożeniem bezpieczeństwa dla ludzi,  Wójt Gminy Zblewo przypomina właścicielom utrzymującym zwierzęta domowe...

GORĄCE SERCA MORSÓW czyli FINAŁ WOŚP NAD JEZIOREM NIEDACKIM

opublikowano: 1 lutego 2022

 • opis: morsy

Na nasze Morsy Zblewo zawsze możemy liczyć! Choć kochają lodowate kąpiele, to serca mają zawsze gorące! I znów – podobnie jak w poprzednich latach – Morsy Zblewo wraz z Rodzinami i Przyjaciółmi włączyły się w finał WOŚP. Oto ich relacja i podziękowania...

30. FINAŁ WOŚP W GMINIE ZBLEWO: KOCHANI MIESZKAŃCY - DZIĘKUJEMY!

opublikowano: 1 lutego 2022

 • opis: WOŚP

Mimo wiatru i deszczu miniona niedziela (30 stycznia) w naszej Gminie była pełna wspaniałych i dobrych emocji. A wszystko to za sprawą 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w który - jak co roku - z wielkim sercem właczyli się nasi wspaniali Mieszkańcy i ich Przyjaciele.

JUŻ JUTRO (1 LUTEGO) KOLEJNY WTOREK Z "MODRACZKOWYM BAZARKIEM"

 • opis: zdjęcie

Serdecznie zapraszamy na kolejny „Modraczkowy Bazarek”. W menu jak zwykle duży wybór zup, a poza tym m.in.: placuszki z pieczarkami, leczo z klopsikami, makaron zapiekany z mięsem, białym serem i szpinakiem, ryba po japońsku...

ALERT POGODOWY: UWAGA NA SILNY WIATR!

opublikowano: 29 stycznia 2022

 • opis: alert

Uwaga! Przed nami - dziś w nocy (29/30 stycznia) i jutro tj. 30 stycznia - bardzo niebezpieczna pogoda! IMGW-PIB wydał ostrzeżenia trzeciego i drugiego stopnia o silnym wietrze dla wszystkich powiatów woj.pomorskiego. W powiecie starogardzkim obowiązuje ostrzeżenie 2 stopnia. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru w porywach do 100 km/h.

JUŻ JUTRO (30.01): WOŚP Z MORSAMI ZBLEWO NAD JEZIOREM NIEDACKIM!

opublikowano: 29 stycznia 2022

 • opis: Morsy

Już jutro (30 stycznia) nasze niezawodne Morsy Zblewo zapraszają nad jezioro Niedackie w Twardym Dole i 30 finał WOŚP. Nie może nas zabraknąć.
Będzie głośno, będzie smacznie, będzie wspaniale! 

WŁAŚCICIEL PSA POSZUKIWANY

opublikowano: 24 stycznia 2022

 • opis: pies

Jak informuje sołtys Białachowa Krzysztof Włoch, dzisiaj tj. w poniedziałek 24 stycznia w Białachowie został złapany pies, który od ok. 2 tygodni błąkał się po tej miejscowości. Pies został przewieziony do schroniska w Starogardzie Gdańskim. Jeśli ktokolwiek rozpoznaje psa - proszony jest o kontakt telefoniczny (58) 560 99 31.

WOŚP W GMINIE ZBLEWO - PUSZKI JUŻ SĄ, WOLONTARIUSZY SPOTKACIE W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ!

opublikowano: 24 stycznia 2022

 • opis: wośp

W niedzielę 30 stycznia 2022 r. po raz 30. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. WOŚP zabrzmi na całym świecie, ale także i w gminie Zblewo.  W tym roku w naszej gminie będzie na Was czekać 22 wolontariuszy i 13 puszek stacjonarnych.

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

opublikowano: 20 stycznia 2022

 • opis: dziadkowie

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie przygotował specjalne studio fotograficzne. Po raz pierwszy takie studio zorganizowano w ubiegłym roku, a pomysł spotkał się z ciepłym przyjęciem przez mieszkańców. Dlatego w tym roku studio i plan zdjęciowy zorganizowano ponownie.

JUŻ JUTRO NA BAZARKU m.in. PASZTET Z KOGUTA I KOCIEWSKIE GULANDZIE!

opublikowano: 17 stycznia 2022

 • opis: bazarek

Znamy menu jutrzejszego Modraczkowego Bazarku. Jak zawsze - same przysmaki, w tym m.in.: kociewskie gulandzie, czarnina, szarpaki, rosół z kaczki, galaretka z kurczaka, zimne nóżki perliczki, pasztet z koguta z lubczykiem, pasztet z perlicy, łazanki ze swojską kapustą...

ALERT POGODOWY: UWAGA NA SILNE WICHURY!

opublikowano: 16 stycznia 2022

 • opis: alert

Uwaga! Przed nami - jutro tj. 17 stycznia (poniedziałek) bardzo niebezpieczna pogoda! IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze dla wszystkich powiatów woj.pomorskiego. Prognozuje się wystąpienie silnego i bardzo silnego wiatru o średniej prędkości od 50 km/h do 70 km/h, w porywach do 100 km/h, w pasie nadmorskim lokalnie w porywach do 110 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią w godzinach porannych i przed południem. W głębi lądu najsilniejsze porywy wystąpią po północy.

WÓJT I NURKOWIE U MORSÓW ZBLEWO

opublikowano: 14 stycznia 2022

 • opis: morsy

Zima w pełni, dlatego zaglądamy dziś nad jezioro Niedackie, żeby sprawdzić, co słychać u naszych Morsów Zblewo. W święto Trzech Króli (6 stycznia) Morsy zorganizowały prawdziwie królewskie morsowanie. A w kolejną, styczniową niedzielę wraz z Morsami po raz pierwszy (ale z pewnością nie ostatni) morsował nasz wójt Artur Herold. Byli też nurkowie z IOWA Klub Nurkowy Iława...

„PRZYJACIELE DZIECI” W AKCJI. KOLEJNY PROJEKT STRZAŁEM W DZIESIĄTKĘ!

opublikowano: 14 stycznia 2022

 • opis: projekt

W 2020 roku zrealizowano projekt „Ogród sensoryczny łączy pokolenia” napisany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Borzechowa. Projekt okazał się bardzo dużym sukcesem, dlatego nieformalna grupa „Przyjaciele dzieci” postanowiła napisać wniosek na realizację kolejnego projektu skierowanego do uczniów naszej szkoły jak również mieszkańców Borzechowo i okolic.

FOTO STUDIO Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA. ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZISIAJ!

opublikowano: 13 stycznia 2022

 • opis: studio

Zapraszamy na pierwszą w tym roku naszą akcję - studio fotograficzne z okazji Dnia Babci i Dziadka 2022. Zrób sobie zdjęcie w naszym studio fotograficznym, które specjalnie z okazji tego święta czekać będzie na Was w naszym GOK-u. Na plan zdjęciowy zapraszamy wnuczki i wnuków bez względu na wiek, jak również dziadków z wnukami!

TRZECH KRÓLI W PINCZYNIE – RADOSNY DZIEŃ DLA NAS WSZYSTKICH!

opublikowano: 10 stycznia 2022

 • 3 króli

Jeden z wielu orszaków Trzech Króli, które organizowane były 6 stycznia w całej Polsce, odbył się w Pinczynie. To już tradycja, iż wspólnota pinczyńskiej parafii właśnie w ten sposób obchodzi to radosne święto. Pinczyński orszak wyruszył w tym roku spod plebanii, tuż przed świąteczną sumą. Jak zawsze prowadziła go gwiazda, którą niósł kociewiak w ludowym stroju - Maksymilian Guziński. Wszak to właśnie blask gwiazdy prowadził przed wiekami mędrców ze Wschodu...

WRACAJĄ „MODRACZKOWE BAZARKI”. JUŻ JUTRO (WTOREK) PIERWSZY BAZAREK W NOWYM ROKU. BĘDZIE PYSZNIE!

opublikowano: 10 stycznia 2022

 • opis: bazarek

Dobre wieści od KGW Modraki z Borzechowa: juz od jutra (11 stycznia) po świąteczno-noworocznej przerwie wracają wtorkowe Modraczkowe Bazarki. A co w jutrzejszym menu? Same pyszności, w tym m.in.:  zapiekany pstrąg nadziewany warzywami, szandar czyli kociewska baba ziemniaczana, nadziewana kapusta,  zrazy po kociewsku, bigos..

KONCERT NOWOROCZNY W BORZECHOWIE

opublikowano: 7 stycznia 2022

 • opis: akord

Sołtys Borzechowa Renata Klimowicz i tutejsze „Modraki” przygotowały dla mieszkańców i przyjaciół sołectwa wspaniałą niespodziankę na powitanie Nowego Roku. W czwartek 6 stycznia, w święto Trzech Króli zorganizowano tu bowiem „Koncert Noworoczny”. W borzechowskiej świetlicy wiejskiej wystąpił zespół Akord Kociewie, w którym występują muzycy grający na akordeonach, gitarze, a najmłodszy z nich – na perkusji.

ORSZAK TRZECH KRÓLI W ZBLEWIE – WYJĄTKOWY, RADOSNY, WZRUSZAJĄCY…

opublikowano: 7 stycznia 2021

 • 3 króli

Już po raz siódmy w Zblewie, w święto Trzech Króli (6 stycznia) mieszkańcy naszej gminy wzięli udział w tradycyjnym – choć innym niż zawsze - orszaku. Tegoroczny orszak był prawdziwie wyjątkowy… A rozpoczął się wieczorem, w kościele parafialnym w Zblewie. W pięknie udekorowanej i nastrojowo oświetlonej świątyni zebrało się liczne grono mieszkańców, by wspólnie kolędować i świętować.

MECZ NOWOROCZNY W PINCZYNIE

opublikowano: 4 stycznia 2022

 • opis: meteor

Tradycyjnie 1 stycznia na Orliku w Pinczynie rozegrano mecz noworoczny. Impreza odbywa się corocznie od 2011 roku - była to więc już 12 edycja!  W sportowe szranki stanęły 3 drużyny. A w nich -  koledzy z boiska i sympatycy piłki nożnej. Drużyny zagrały  w systemie "każdy z każdym", ale to nie wynik sportowy był ważny. Najważniejsze – jak mówią Organizatorzy czyli KS Meteor Pinczyn - było rozpoczęcie Nowego Roku na sportowo i spotkanie międzypokoleniowe.

V BIEG MORSÓW czyli NASZE SPORTOWE POWITANIE NOWEGO ROKU!

opublikowano: 3 stycznia 2021

 • opis: morsy

Nowy Rok w Gminie Zblewo powitaliśmy aktywnie, promując zdrowy tryb życia, sport i miłość do przyrody! Jednym słowem – spotkaliśmy się na biegu wokół jeziora Niedackiego w Twardym Dole. Inicjatorem i organizatorem biegu są Morsy Zblewo, które w tym roku zaprosiły do wspólnego, noworocznego biegania również sportowców z zaprzyjaźnionego klubu sportowego Sokół Zblewo.

[KOPIA] RAPORT NA TEMAT UCHODŹCÓW W GMINIE ZBLEWO (stan na 21 marca)

opublikowano: 21 marca 2022

[KOPIA]

 • opis: pomagamy

[KOPIA]

Przedstawiamy Państwu nasz codzienny raport na temat uchodźców przebywających w Gminie Zblewo. Wg naszych danych na terenie naszej Gminy obecnie przebywa 316 uchodźców, z tego: Dworek Tucholski – 151 osó, hotel Konopielka – 55 osób, domy prywatne – 110 osób.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne