Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

JUŻ JUTRO NA BAZARKU m.in. PASZTET Z KOGUTA I KOCIEWSKIE GULANDZIE!

opublikowano: 17 stycznia 2022

 • bazarek

Znamy menu jutrzejszego Modraczkowego Bazarku. Jak zawsze - same przysmaki, w tym m.in.: kociewskie gulandzie, czarnina, szarpaki, rosół z kaczki, galaretka z kurczaka, zimne nóżki perliczki, pasztet z koguta z lubczykiem, pasztet z perlicy, łazanki ze swojską kapustą...

ALERT POGODOWY: UWAGA NA SILNE WICHURY!

opublikowano: 16 stycznia 2022

 • alert

Uwaga! Przed nami - jutro tj. 17 stycznia (poniedziałek) bardzo niebezpieczna pogoda! IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze dla wszystkich powiatów woj.pomorskiego. Prognozuje się wystąpienie silnego i bardzo silnego wiatru o średniej prędkości od 50 km/h do 70 km/h, w porywach do 100 km/h, w pasie nadmorskim lokalnie w porywach do 110 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią w godzinach porannych i przed południem. W głębi lądu najsilniejsze porywy wystąpią po północy.

WÓJT I NURKOWIE U MORSÓW ZBLEWO

opublikowano: 14 stycznia 2022

 • morsy

Zima w pełni, dlatego zaglądamy dziś nad jezioro Niedackie, żeby sprawdzić, co słychać u naszych Morsów Zblewo. W święto Trzech Króli (6 stycznia) Morsy zorganizowały prawdziwie królewskie morsowanie. A w kolejną, styczniową niedzielę wraz z Morsami po raz pierwszy (ale z pewnością nie ostatni) morsował nasz wójt Artur Herold. Byli też nurkowie z IOWA Klub Nurkowy Iława...

„PRZYJACIELE DZIECI” W AKCJI. KOLEJNY PROJEKT STRZAŁEM W DZIESIĄTKĘ!

opublikowano: 14 stycznia 2022

 • projekt

W 2020 roku zrealizowano projekt „Ogród sensoryczny łączy pokolenia” napisany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Borzechowa. Projekt okazał się bardzo dużym sukcesem, dlatego nieformalna grupa „Przyjaciele dzieci” postanowiła napisać wniosek na realizację kolejnego projektu skierowanego do uczniów naszej szkoły jak również mieszkańców Borzechowo i okolic.

FOTO STUDIO Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA. ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZISIAJ!

opublikowano: 13 stycznia 2022

 • studio

Zapraszamy na pierwszą w tym roku naszą akcję - studio fotograficzne z okazji Dnia Babci i Dziadka 2022. Zrób sobie zdjęcie w naszym studio fotograficznym, które specjalnie z okazji tego święta czekać będzie na Was w naszym GOK-u. Na plan zdjęciowy zapraszamy wnuczki i wnuków bez względu na wiek, jak również dziadków z wnukami!

TRZECH KRÓLI W PINCZYNIE – RADOSNY DZIEŃ DLA NAS WSZYSTKICH!

opublikowano: 10 stycznia 2022

 • 3 króli

Jeden z wielu orszaków Trzech Króli, które organizowane były 6 stycznia w całej Polsce, odbył się w Pinczynie. To już tradycja, iż wspólnota pinczyńskiej parafii właśnie w ten sposób obchodzi to radosne święto. Pinczyński orszak wyruszył w tym roku spod plebanii, tuż przed świąteczną sumą. Jak zawsze prowadziła go gwiazda, którą niósł kociewiak w ludowym stroju - Maksymilian Guziński. Wszak to właśnie blask gwiazdy prowadził przed wiekami mędrców ze Wschodu...

WRACAJĄ „MODRACZKOWE BAZARKI”. JUŻ JUTRO (WTOREK) PIERWSZY BAZAREK W NOWYM ROKU. BĘDZIE PYSZNIE!

opublikowano: 10 stycznia 2022

 • bazarek

Dobre wieści od KGW Modraki z Borzechowa: juz od jutra (11 stycznia) po świąteczno-noworocznej przerwie wracają wtorkowe Modraczkowe Bazarki. A co w jutrzejszym menu? Same pyszności, w tym m.in.:  zapiekany pstrąg nadziewany warzywami, szandar czyli kociewska baba ziemniaczana, nadziewana kapusta,  zrazy po kociewsku, bigos..

KONCERT NOWOROCZNY W BORZECHOWIE

opublikowano: 7 stycznia 2022

 • akord

Sołtys Borzechowa Renata Klimowicz i tutejsze „Modraki” przygotowały dla mieszkańców i przyjaciół sołectwa wspaniałą niespodziankę na powitanie Nowego Roku. W czwartek 6 stycznia, w święto Trzech Króli zorganizowano tu bowiem „Koncert Noworoczny”. W borzechowskiej świetlicy wiejskiej wystąpił zespół Akord Kociewie, w którym występują muzycy grający na akordeonach, gitarze, a najmłodszy z nich – na perkusji.

ORSZAK TRZECH KRÓLI W ZBLEWIE – WYJĄTKOWY, RADOSNY, WZRUSZAJĄCY…

opublikowano: 7 stycznia 2021

 • 3 króli

Już po raz siódmy w Zblewie, w święto Trzech Króli (6 stycznia) mieszkańcy naszej gminy wzięli udział w tradycyjnym – choć innym niż zawsze - orszaku. Tegoroczny orszak był prawdziwie wyjątkowy… A rozpoczął się wieczorem, w kościele parafialnym w Zblewie. W pięknie udekorowanej i nastrojowo oświetlonej świątyni zebrało się liczne grono mieszkańców, by wspólnie kolędować i świętować.

MECZ NOWOROCZNY W PINCZYNIE

opublikowano: 4 stycznia 2022

 • meteor

Tradycyjnie 1 stycznia na Orliku w Pinczynie rozegrano mecz noworoczny. Impreza odbywa się corocznie od 2011 roku - była to więc już 12 edycja!  W sportowe szranki stanęły 3 drużyny. A w nich -  koledzy z boiska i sympatycy piłki nożnej. Drużyny zagrały  w systemie "każdy z każdym", ale to nie wynik sportowy był ważny. Najważniejsze – jak mówią Organizatorzy czyli KS Meteor Pinczyn - było rozpoczęcie Nowego Roku na sportowo i spotkanie międzypokoleniowe.

V BIEG MORSÓW czyli NASZE SPORTOWE POWITANIE NOWEGO ROKU!

opublikowano: 3 stycznia 2021

 • morsy

Nowy Rok w Gminie Zblewo powitaliśmy aktywnie, promując zdrowy tryb życia, sport i miłość do przyrody! Jednym słowem – spotkaliśmy się na biegu wokół jeziora Niedackiego w Twardym Dole. Inicjatorem i organizatorem biegu są Morsy Zblewo, które w tym roku zaprosiły do wspólnego, noworocznego biegania również sportowców z zaprzyjaźnionego klubu sportowego Sokół Zblewo.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne