Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

-
2018.10.17

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W BORZECHOWIE

W Borzechowie wielka uroczystość z udziałem najmniejszych mieszkańców - pasowanie na przedszkolaka!  Nowo przyjęte dzieci zostały włączone do przedszkolnych  „Pszczółek”, „Żabek” i „Biedronek”. A wszystko to działo się w przepięknym miejscu - arboretum w Wirtach.

-
2018.10.17

ZBLEWO. STYPENDIA NAUKOWE - WRĘCZONE!

Kilka dni temu w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów naukowych uczniom szkoły. Nie zabrakło gratulacji, podziękowań i wielu chwil wzruszeń...

-
2018.10.15

ZESPÓŁ „ŹRÓDŁO” – W HOŁDZIE DLA NIEPODLEGŁEJ…

Zespołu „Źródło” wystąpił w Pomorskim Przeglądzie Chórów Szkolnych „Niepodległa” zorganizowanym przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Przegląd został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Pamięci Narodowej.

-
2018.10.15

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W PINCZYNIE

„W czas złotej jesieni, to święto przypada, gdy wśród drzew podcieni grad kasztanów spada. Kiedy liście wiatrem tańczą bosanowę, a świt wiesza mokre mgły październikowe”... Tymi słowami rozpoczęła się w pinczyńskiej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Było pięknie i wzruszająco - zapraszamy na relację!

-
2018.10.15

KOLOROWA NIESPODZIANKA DLA PRZEDSZKOLAKÓW Z BORZECHOWA!

Kilka dni temu dzieci z przedszkola w Borzechowie zaprosiły wójta na uroczystość pasowania na przedszkolaka. Niestety, z ważnych powodów służbowych Artur Herold nie mógł wówczas spotkać się z dziećmi. Dlatego - dwa dni później - wójt postanowił zrobić dzieciom kolorową niespodziankę...

-
2018.10.15

III OGÓLNOPOLSKA SPARTAKIADA KOBIET WIEJSKICH – ZŁOTO DLA PINCZYNA!

W sobotę (13 października) drużyna Pań z sołectwa Pinczyn obroniła złoty medal sprzed roku i zwyciężyła w Ogólnopolskiej Spartakiadzie Kobiet Wiejskich w Szlachcie! Na piątkę z plusem spisali się też fantastyczni kibice z Pinczyna, którzy gorąco dopingowali swoją drużynę.

-
2018.10.15

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 - NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE!

Wybory samorządowe odbędą się już w najbliższą niedzielę - 21 października. Przypominamy, że wszystkie informacje dotyczące wyborów na terenie naszej gminy dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Zblewo w zakładce: „WYBORY”. Do jutra można sprawdzić. czy nasze nazwisko figuruje w spisie wyborców.

-
2018.10.11

UWAGA BIEGACZE! ZWIĘKSZAMY LIMIT MIEJSC W KATEGORII OPEN!

Ze względu na duże zainteresowanie naszym  biegiem z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, już jutro tj. w piątek o godz. 19:00, na platformie elektronicznych zapisów zostanie zwiększony limit miejsc w kategorii OPEN -  z 50 do 70!

„DROGA DO GAJU TERAZ NAM NIESTRASZNA…” CZYLI ULICA GAJOWA – OTWARTA!
2018.10.11

„DROGA DO GAJU TERAZ NAM NIESTRASZNA…” CZYLI ULICA GAJOWA – OTWARTA!

Stało się! Po wielu latach oczekiwań i kilku miesiącach robót – ulica Gajowa w Pinczynie została właśnie uroczyście otwarta!  Uroczystość odbyła się wczoraj (10 października) w samo południe w Pinczynie.

-
2018.10.11

ROZŚPIEWANY I WESOŁY PINCZYŃSKI OKTOBERFEST

IV edycja Pinczyńskiego Oktoberfestu – za nami! Była to świetna okazja do spotkania i wspólnego spędzenia czasu przez Mieszkańców - tym bardziej, że jak co roku Organizatorzy zadbali, aby było wesoło i radośnie!

-
2018.10.09

RUSZYŁA ROZBUDOWA PRZEDSZKOLA W PINCZYNIE

Ta wiadomość z pewnością ucieszy nie tylko mieszkańców Pinczyna! Wreszcie ruszyła długo oczekiwana rozbudowa tutejszego przedszkola, a na placu budowy – dzięki sprzyjającej pogodzie - praca wre!

 

-
2018.10.09

KOLEJNE DOFINANSOWANIE Z PROW - NASZE!

Gmina Zblewo otrzymała właśnie dofinansowanie w ramach PROW na wyposażenie nowo budowanej świetlicy w Borzechowie. Nowy sprzęt trafi także do świetlicy w Białachowie i Pinczynie. Jest to świetna informacja tym bardziej, że budowa nowego obiektu w Borzechowie dobiega końca.

-
2018.10.09

KONSULTACJE SPOŁECZNE PROJEKTU KOLEJOWEGO

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne dotyczące przejazdów kolejowo-drogowych na linii kolejowej nr 203. Spotkanie odbędzie się 10 października 2018 r., godz. 13:00 w Starostwie Powiatowym w Starogardzie Gdańskim, ul. Kościuszki 17 (sala nr 201).

OTWÓRZMY RAZEM NASZĄ UL.GAJOWĄ! ZAPRASZAMY!
2018.10.05

OTWÓRZMY RAZEM NASZĄ UL.GAJOWĄ! ZAPRASZAMY!

Przed nami symboliczne wydarzenie - uroczyste otwarcie ul.Gajowej w Pinczynie po przebudowie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców już 10 października - spotkajmy się, by razem cieszyć się z udanej, tak ważnej dla nas inwestycji! Przypomnijmy, iż projekt był współfinansowany z PROW 2014-2018.

BIEG ULICZNY NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI. ZAPISY JUŻ OD JUTRA!
2018.10.05

BIEG ULICZNY NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI. OD JUTRA ZAPISY!

Przed nami BIEG ULICZNY NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Patronat honorowy nad wydarzeniem pełni wójt gminy Zblewo Artur Herold. Już od jutra - zapisy elektroniczne. Czekają wspaniałe nagrody!

SPORTOWE WIEŚCI Z SEKCJI LEKKOATLETYCZNEJ KS SOKÓŁ ZBLEWO
2018.10.03

UDANY WEEKEND LEKKOATLETÓW Z KS SOKÓŁ ZBLEWO

Za nami kolejny udany weekend zawodników sekcji lekkoatletycznej KS Sokół Zblewo! W minioną sobotę (29 września) na stadionie im Kazimierz Dejny w Starogardzie Gdańskim 5-osobowa drużyna Sokoła wystartowała w charytatywnej sztafecie - 5×400 m .

-
2018.10.03

BORZECHOWO. TU "BIEGAĆ KAŻDY MOŻE!"

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, w ostatnich dniach września uczniowie szkoły w Borzechowie wzięli udział w biegach przełajowych pod hasłem „Biegać każdy może”. Najpierw rywalizowały ze sobą przedszkolaki i pierwszoklasiści.

-
2018.10.03

"SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018" W PINCZYNIE

Uczniowie szkoły w Pinczynie jak co roku przyłączyli się do akcji „Sprzątanie Świata”. Każda klasa wraz z wychowawcą miała do posprzątania wyznaczony teren w Pinczynie.

wystawa
2018.09.28

JUŻ WKRÓTCE - WYSTAWA MALARSTWA KRZYSZTOFA BAGORSKIEGO. ZAPRASZAMY!

To będzie z pewnością jedno z najbardziej niezwykłych wydarzeń kulturalnych tej jesieni. Już za tydzień – a dokładnie w piątek (5 października) – odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa naszego wspaniałego artysty z Małego Bukowca – Krzysztofa Bagorskiego.

-
2018.09.28

WYCIECZKA STOWARZYSZENIA "UŚMIECHNIJ SIĘ"

W środę (26 września) podopieczni Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Uśmiechnij Się” z Kleszczewa Kościerskiego oraz miejscowego Środowiskowego Domu Samopomocy wybrali się na wspaniałą wycieczkę. Radości było co niemiara!

UWAGA! ZMIANA GODZINY SPOTKANIA WS PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE"
2018.09.25

PRZYPOMINAMY - "CZYSTE POWIETRZE" JUŻ W TEN CZWARTEK O GODZ.18:00!

Jak już informowaliśmy,  w ten czwartek tj. 27 września br. odbędzie się spotkanie dotyczącego programu „Czyste Powietrze”. Przypominamy, że uległa zmianie godzina spotkania - czekamy na Państwa o godz.18:00!

-
2018.09.25

NAGRODY "PRIMUS INTER PARES" I AWANSE ZAWODOWE - WRĘCZONE!

Nauczyciele, uczniowie i ich rodzice, dyrektorzy i przyjaciele szkół oraz przedszkoli, samorządowcy i pracownicy zblewskiej oświaty – wszyscy oni spotkali się wczoraj (tj. 24 września) w Zblewie na dorocznej uroczystości wręczenia aktów awansu nauczycielskiego oraz nagród „PRIMUS INTER PARES”.

-
2018.09.24

JUŻ 6 PAŹDZIERNIKA ZAPRASZAMY NA IV PINCZYŃSKI OKTOBERFEST!

W zeszłym roku na imprezie bawiły się tłumy mieszkańców i gości. Równie dobra zabawa zapowiada się i teraz. Sołtys Pinczyna Irena Szulkowska serdecznie zaprasza, bo – jak zapewnia - będzie coś i dla ciała i dla ducha!  Czekać będzie m.in. pyszne jedzenie i fantastyczna muzyka - wystąpi nasza ulubiona Orkiestra Dęta działająca przy OSP.

-
2018.09.24

W TYM TYGODNIU KOLEJNE ZEBRANIA WIEJSKIE

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania wiejskie. W tym tygodniu odbędą się one: we wtorek tj. 25 września: Lipia Góra (godz. 16.00) oraz Semlin (godz.18:00), a w środę tj. 26 września: Pałubinek (godz. 16.00) oraz Białachowo (godz.18:00).  Terminy kolejnych spotkań podamy wkrótce. Zapraszamy!

MŁODZIEŻ Z PINCZYNA ODDAŁA HOŁD...
2018.09.24

MŁODZIEŻ Z PINCZYNA ODDAŁA HOŁD...

W minioną niedzielę (23 września) obchodziliśmy 79 rocznicę hitlerowskiego ludobójstwa w Szpęgawsku. Został tam również zamordowany patron gimnazjum z Pinczyna, poseł i ksiądz – Stanisław Hoffmann. W ceremonii upamiętniającej poległych, wzięli udział m.in. harcerze, uczniowie oraz nauczyciele ZKiW z Pinczyna.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne