Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Młodzież z Gminy Zblewo na obozach żeglarskich w OW Largo Borsk
2018.08.23

Młodzież z Gminy Zblewo na obozach żeglarskich w OW Largo Borsk

Dwa obozy żeglarskie ( III edycja) licznie zgromadziły dzieci i młodzież z naszej Gminy. Dzieci poznawały tajniki żeglarstwa i stawiały pierwsze kroki na łódkach klasy OPTYMIST. Młodzież doskonaliła swoje umiejętności teoretyczne i praktyczne na jachtach żaglowych regatowych i turystycznych klasy OMEGA.

OGŁOSZENIE
2018.08.22

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Zblewo informuje wszystkich producentów rolnych, że do 31 sierpnia 2018 r. można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Do wniosku należy dołączyć oryginały faktur potwierdzające zakup oleju napędowego...

 

W Pinczynie na ul. Sortowej ruszyły roboty budowlane
2018.08.21

W Pinczynie na ul. Sportowej ruszyły roboty budowlane

Trwają intensywne roboty budowlane w Pinczynie na ul. Sportowej. Przedmiotem realizowanych robót jest przebudowa drogi o długości 230 mb. polegająca na wymianie istniejącej trylinki na kostkę betonową.

Integracja KGW w gawrze w Borzechowie.
2018.08.14

Integracja KGW w gawrze w Borzechowie.

W piątek 10 sierpnia odbyło się tradycyjne spotkanie integracyjne wójta gminy Zblewo Artura Herold z Kołami Gospodyń Wiejskich z naszej gminy. W przepięknej scenerii nad jeziorem Borzechowskim nie zabrakło życzeń i podziękowań za dotychczasową owocną współpracę.

Festyn rodzinny w Bytoni.
2018.08.14

Festyn rodzinny w Bytoni.

W niedzielę 12 sierpnia odbył się po raz czwarty festyn rodzinny. Gospodarzami festynu byli Sołtys sołectwa Bytonia p. Janusz Szützman, Rada Sołecka oraz członkinie i członkowie KGW. Festyn uświetnili również bytońscy strażacy. 

2018.08.10

Ogłoszenie

Szanowni Mieszkańcy,

Z uwagi na brak ofert Wykonawców na utwardzenie dróg na osiedlu w Zblewie (ul. Wiązowa, ul. Brzozowa, ul.Kasztanowa, ul.Jaworowa) uprzejmie informuję, że podjąłem decyzję na natychmiastowym powtórzeniu postępowania przetargowego. Informuję również, że ze względu na zbyt wysoką cenę oferty zostało powtórzone postępowanie przetargowe na utwardzenie drogi „za jeziorem” w Semlinie oraz na utwardzenie drogi Semlin-Krąg. Planowane rozpoczęcie robót budowlanych to wrzesień bieżącego roku.

 

Wójt gminy Zblewo

Artur Herold

Spotkanie wójta gminy Zblewo oraz przedstawicieli Polskiej Spółki Gazowniczej z Mieszkańcami  Pinczyna
2018.08.10

Spotkanie wójta gminy Zblewo oraz przedstawicieli Polskiej Spółki Gazowniczej z Mieszkańcami Pinczyna

W dniu 08.08.2018 r. w sali WDK w Pinczynie odbyło się spotkanie z mieszkańcami Pinczyna w sprawie budowy przez Polska Spółkę Gazowniczą (PSG) głównej sieci gazociągu, której główna trasa biegnie z Nowej Wsi Rzecznej w gminie Starogard Gdański przez Pinczyn do Zblewa.

Do końca tygodnia Urząd Gminy pracuje krócej
2018.08.08

Do końca tygodnia Urząd Gminy pracuje krócej

W związku z panującymi upałami wójt gminy Zblewo wydał zarządzenie o skróceniu czasu pracy Urzędu Gminy w Zblewie począwszy od dnia dzisiejszego tj. 08.08.2018 r. (środa)  do 10.08.2018 r.(piątek). W związku z powyższym, Urząd Gminy w Zblewie będzie pracował do końca tygodnia  w następujących godzinach:

  1. Środa 7.30 do 15.00
  2. Czwartek 7.30 do 14.00
  3. Piątek 7.30 do 14.00

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zblewie
2018.08.08

OGŁOSZENIE

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zblewie informuje, że w związku z upałami został skrócony czas pracy w okresie od 8 sierpnia 2018r. do 10 sierpnia 2018r.:

  • 8 sierpnia 2018r- od godz. 7.30 do 15.00
  • 9 sierpnia 2018r. - od godz. 7.30 do 14.00
  • 10 sierpnia 2018r. - od godz. 7.30 do 14.00
NAWAŁNICA
2018.08.04

Aktualizacja! POMOC DLA POSZKODOWANYCH PO NAWAŁNICY

Wójt gminy Zblewo oraz pracownicy podległych mu jednostek podjęli natychmiastowe działania pomocy rodzinie, której mieszkanie zostało zalane podczas deszczu nawalnego w dniu 1 sierpnia. GOPS w Zblewie już następnego dnia po zdarzeniu zaproponował rodzinie lokal do zamieszkania, a kolejnego dnia przedstawił także ofertę innych mieszkań dostępnych do natychmiastowego wynajęcia.  Wójt zadeklarowal częściowe dofinansowanie czynszu.

-
2018.08.03

ŚWIĘTO KOCIEWIA - ZA NAMI!

Setki Kociewiaków z całego regionu w barwnym i rozśpiewanym korowodzie przeszły wczoraj (2 sierpnia) przez serce gdańskiej starówki, inaugurując tegoroczne Święto Kociewia. Korowód przeszedł z Zielonej Bramy aż na Targ Węglowy, zatrzymując się po drodze, by zaśpiewać i zatańczyć dla publiczności. Tegoroczny korowód był nas wyjątkowy! Poprowadził go bowiem druh kapelmistrz Wacław Ossowski...

POŻAR
2018.08.01

POŻAR KOŚCIOŁA W ZBLEWIE... SPOKOJNIE - TO TYLKO ĆWICZENIA!

W poniedziałek 30 lipca ok. godz.10:00 SKKP w Starogardzie Gdańskim otrzymało zgłoszenie od proboszcza parafii Zblewo o pożarze miejscowego kościoła. Ogień pojawił się na chórze zblewskiej świątyni... Akcję utrudniało silne zadymienie. Istniało duże ryzyko rozprzestrzenienia ognia na drewnianą wieżę kościoła.

BIAŁACHOWO
2018.08.01

ŚWIETNA ZABAWA NA FESTYNIE W BIAŁACHOWIE

W ostatni weekend lipca w Białachowie zorganizowano wakacyjny piknik rodzinny. Zabawa była wyśmienita! Organizatorem imprezy był sołtys i Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Białachowie. Przygotowano moc atrakcji – m.in. występ kabaretu KGW Białachowo, pokazy strażackie...

pielgrzymi
2018.07.31

"WITAMY WAS Z OTWARTYM SERCEM!" - PIELGRZYMI DOTARLI DO ZBLEWA

Już po raz kolejny, mieszkańcy naszej gminy ugościli pielgrzymów, wędrujących z Helu na Jasną Górę w ramach Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej.  Pielgrzymi zawitali do Zblewa wczoraj tj. w poniedziałek (30.07.). Radośni, rozśpiewani i uśmiechnięci mimo trudów wędrówki…

-
2018.07.31

TRWA BUDOWA GAZOCIĄGU. SPOTKANIE INFORMACYJNE JUŻ 8 SIERPNIA!

Jak już informowaliśmy, od kilku tygodni na terenie naszej gminy prowadzone są prace przy budowie gazociągu. Inwestycję tę realizuje Polska Spółka Gazownictwa (PSG). Przypomnijmy, iż w I etapie budowana jest sieć zasilająca o łącznej długości 11 km do Pinczyna.

BORZECHOWO
2018.07.31

BORZECHOWO. NIESPODZIANKA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Choć wakacje dopiero na półmetku, trwają przygotowania do nowego roku szkolnego. A ten będzie z pewnością wyjątkowy dla przedszkolaków z Borzechowa i okolic! Dlaczego? Na przedszkolaków czeka bowiem wspaniała niespodzianka – nowe pomieszczenia przedszkolne!

skontrum
2018.07.31

W SIERPNIU BIBLIOTEKA NIECZYNNA

Gminna Biblioteka Publiczna im.Małgorzaty Hillar w Zblewie uprzejmie informuje, że w sierpniu - z powodu skontrum zbiorów bibliotecznych (czyli - inwentaryzacji książek) będzie NIECZYNNA. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy już we wrześniu! Czekać będą nowości książkowe i szereg wydarzeń kulturalnych.

jarmark
2018.07.24

WKRÓTCE WIELKIE ŚWIĘTO KOCIEWIA

Już wkrótce - Święto Kociewia podczas Jarmarku św. Dominika. Będziemy tam i zapraszamy!

piknik
2018.07.24

ZAPRASZAMY DO BIAŁACHOWA NA PIKNIK RODZINNY

 Sołtys, Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Białachowie serdecznie zapraszają na Piknik Rodzinny do Białachowa. Impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę (28 lipca) od godz.16:00 na placu przy świetlicy wiejskiej. Przygotowano moc atrakcji – m.in. występ kabaretu KGW Białachowo, przejażdżki bryczką, pokazy strażackie...

konkurs
2018.07.20

XX FESTYN KOCIEWSKI. Relacja (część 10): PIĘKNA WIEŚ 2018

I ostatnia odsłona tegorocznego Festynu Kociewskiego – uroczysta i ważna, bo dotyczy naszych miejscowości! Podczas festynu wręczyliśmy bowiem nagrody w gminnym etapie konkursu „Piękna Wieś 2018”. Przypomnijmy, iż laureatem I miejsca w kategorii „wieś” została Piesienica.

koperta
2018.07.20

XX FESTYN KOCIEWSKI. Relacja (część 9): KOPERTA ŻYCIA

Zdrowie i bezpieczeństwo – nasze, jak i naszych bliskich - jest w życiu najważniejsze. Dlatego gospodarz festynu – wójt Gminy Zblewo wraz z partnerem akcji firmą DEKPOL S.A. z Pinczyna zaprosili mieszkańców i gości festynu do udziału w kampanii „Koperta życia”.

 

-
2018.07.20

XX FESTYN KOCIEWSKI. Relacja (część 8): KOCIEWIE NAJLEPIEJ SMAKUJE W ZBLEWIE!

XX Festyn Kociewski to także wielkie święto naszych  Pań Gospodyń z Kół Gospodyń Wiejskich. To właśnie one są co roku jedną z najjaśniejszych gwiazd naszego festynu! Tak było i w tym roku, a pyszności, które przygotowały, zachwyciły gości festynu. Rozegrano też konkurs kulinarny na najlepszą zupę węgierską.

pectusy
2018.07.20

XX FESTYN KOCIEWSKI. Nasza relacja (część 7): FINAŁ - PECTUS!

Finałowy koncert tegorocznego festynu zapamiętamy na długo! Zespół PECTUS dał świetny koncert, pełen świetnej muzyki, świateł i laserów. Wszystko to tworzyło niezapomniane show, godne finału jubileuszowego XX Festynu Kociewskiego!

-
2018.07.20

XX FESTYN KOCIEWSKI. Nasza relacja (część 5): TERAZ MY!

„Teraz My! Uzdolnieni Kociewiacy!” – pod takim hasłem na scenie XX Festynu Kociewskiego zaprezentowali się młodzi, nadzwyczaj uzdolnieni mieszkańcy naszej gminy. Julia Herold, Julia Różańska, Ewelina Rytelewska i Mateusz Raczkowski – warto zapamiętać te nazwiska, bo z pewnością jeszcze o nich usłyszycie!

familija
2018.07.19

XX FESTYN KOCIEWSKI. Relacja (część 4): KOCIEWSKA FAMILIJA!

Zespół „Kociewska Familija” z Pinczyna to nasza prawdziwa duma – nie mogło więc jej zabraknąć na scenie XX Festynu Kociewskiego! To także piękny dowód na to, że nasza kociewska kultura jest nie tylko ciekawa i warta poznania, ale także łączy pokolenia...

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne