Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

kiermasz
2018.12.13

JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ KGW ZBLEWO ZAPRASZA NA KIERMASZ

Koło Gospodyń Wiejskich w Zblewie serdecznie i gorąco zaprasza wszystkich Mieszkańców na pachnący świętami, kolorowy i swojski Kiermasz Świąteczny. Czekamy na Państwa już w najbliższą niedzielę (16 grudnia) w godz.8:00-12:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie (wejście od ul. Kościelnej).

-
2018.12.13

TEATRZYK NA MIKOŁAJKI

Dnia 6 grudnia do Wiejskiego Domu Kultury w Pinczynie zawitał Mikołaj. Jego przybycie poprzedziły występy teatrzyku Duet , który przyjechał na zaproszenie Pani Sołtys i Rady Sołeckiej. O godzinie 17.30 rozpoczęło się przedstawienie ,,Dziadek do orzechów". Mali widzowie obejrzeli je w skupieniu i wielkim zainteresowaniu...

opłatek
2018.12.11

BARSZCZ DRUHA ADRIANA I SAMOCHÓD DLA KAROLEWA CZYLI STRAŻACKI OPŁATEK 2018

W piątkowy wieczór (7 grudnia), przy wspólnym, świątecznym stole wraz z druhami ze wszystkich, gminnych jednostek OSP zasiedli samorządowcy, duchowni, współpracownicy, przyjaciele i sympatycy strażackiej braci.

-
2018.12.11

MIKOŁAJKOWA NIEDZIELA W BYTONI

Niedzielne popołudnie (9 grudnia) w Bytoni minęło wyjątkowo uroczyście i radośnie! Tego dnia świętowano tu bowiem Mikołajki. Właśnie tej okazji, sołtys, Rada Sołecka oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bytoni zaprosili wszystkie dzieci z sołectwa na pełne atrakcji i niespodzianek mikołajkowe spotkanie.

opłatek
2018.12.11

KOLĘDOWANIE W SEMLINIE

W miniony weekend w całej gminie organizowano przedświąteczne spotkania mieszkańców. Jedno z nich odbyło się w niedzielę (9 grudnia) w Semlinie. Miejscowa sala wiejska wypełniła się po brzegi, a mieszkańcy zgodnie podkreślali, że klimat spotkania był wyjątkowy, prawdziwie świąteczny!

MIKOŁAJKOWO-OPŁATKOWE SPOTKANIE W JEZIERCACH
2018.12.11

MIKOŁAJKOWO-OPŁATKOWE SPOTKANIE W JEZIERCACH

Jak co roku, mieszkańcy sołectwa Jezierce spotkali się w miejscowej świetlicy wiejskiej, by wspólnie cieszyć się z nadchodzących świąt. Spotkanie przygotowała Pani Sołtys, Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich, które przygotowało świąteczny poczęstunek.

GOSPODYNIE ZAPROSIŁY MIESZKAŃCÓW NA OPŁATEK
2018.12.11

GOSPODYNIE ZAPROSIŁY MIESZKAŃCÓW NA OPŁATEK

Od wielu lat, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, mieszkańcy Kleszczewa Kościerskiego spotykają się, by złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. Tak było też i w tym roku.  Opłatkowe spotkania mieszkańców to piękna tradycja, której inicjatorkami są m.in. Panie Gospodynie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

WESOŁE SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W MIRADOWIE
2018.12.11

WESOŁE SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W MIRADOWIE

W sobotnie przedpołudnie wszystkie dzieci z Miradowa czekały w świetlicy wiejskiej na wyjątkowego gościa – św. Mikołaja. Święty Mikołaj przybył – jak co roku – na zaproszenie sołtysa Ryszarda Gumińskiego i Rady Sołeckiej.

BORZECHOWO KIERMASZ
2018.12.07

MIKOŁAJKI 2018: TŁUMY GOŚCI NA XIX KIERMASZU MIKOŁAJKOWYM

Mikołajkowy serwis kończymy relacją z borzechowskiej szkoły, która wczoraj - już po raz XIX - zaprosiła mieszkańców na Kiermasz Mikołajkowy. Zaproszenie przyjęło kilkuset mieszkańców, którzy przyszli całymi rodzinami, by wspólnie obejrzeć występy dzieci i wziąć udział w tradycyjnym kiermaszu.

-
2018.12.07

MIKOŁAJKI 2018: SPOTKANIE Z DZIEĆMI Z BORZECHOWA

Jak co roku w Mikołajki, święty Mikołaj spotkał się dziećmi z Borzechowa na skwerku w centrum wsi. Tradycyjnie przybył tu na zaproszenie Pani Sołtys Renaty Klimowicz i Rady Sołeckiej. I jak zawsze był nadzwyczaj hojny! Ponad 100 paczek z łakociami trafiło do rąk najmłodszych mieszkańców sołectwa, a bajkowa scenografia z pięknie rozświetloną choinką zachwycała i tych małych, i tych dużych!

-
2018.12.07

MIKOŁAJKI 2018: ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA ULICACH ZBLEWA

Mikołaj odwiedził wczoraj nie tylko wszystkie szkoły i przedszkola w naszej gminie, ale nie zapomniał także o trochę starszych mieszkańcach! Można było go zatem spotkać także na ulicach Zblewa, na Placu 700-lecia czy w Urzędzie Gminy i w bibliotece, gdzie m.in. odpytywał  dorosłych ze znajomości  wierszyków i kolęd. Egzamin wypadł celująco, a radości było co niemiara!

-
2018.12.07

MIKOŁAJKI 2018: LEKCJE Z MIKOŁAJEM W ZBLEWSKIEJ SZKOLE

Chemia, historia, informatyka, matematyka, a nawet – religia! We wszystkich tych lekcjach, prowadzonych wczoraj tj. w Mikołajki w PSP w Zblewie uczestniczył św. Mikołaj, który odwiedził uczniów i nauczycieli ze słodkimi upominkami i owocami. Na sympatycznego Świętego czekały zwłaszcza młodsze dzieci, które przygotowały dla Mikołaja piękne kolędy i wierszyki.

-
2018.12.07

MIKOŁAJKI 2018: KOCIEWSKA KOLĘDA W PRZEDSZKOLU W ZBLEWIE

W Gminnym Przedszkolu w Zblewie na Mikołaja czekały wczoraj małe Pszczółki, Żabki, Motylki i Biedroneczki – czyli wszystkie przedszkolaki! Specjalnie dla Mikołaja przygotowały prezenty – były więc występy artystyczne: tańce, piosenki i wierszyki oraz podarunki (kolorowe laurki) i poczęstunek: dla Mikołaja – mleko, a dla jego reniferów – oczywiście marchewki!

MIKOŁAJKI 2018: SŁODKIE UPOMINKI I NIEZWYKŁA CHOINKA POKOJU W BYTONI
2018.12.07

MIKOŁAJKI 2018: SŁODKIE UPOMINKI I CHOINKA POKOJU W BYTONI

Podążając za Mikołajem i jego pomocnikami zaglądamy do Bytoni. W bytońskiej szkole Święty miał pełne ręce roboty – odwiedził wszystkie klasy i dzieci z przedszkola, wszędzie zostawiając słodkości i upominki. Nie obyło się bez pięknych chwil i wielu wzruszeń… Mikołaj zachwycił się bowiem przepiękną choinką, która stanęła na holu szkoły. Była ona wyjątkowa i inna niż wszystkie, bo zamiast bombek wiszą na niej białe, papierowe żurawie. Okazało się, że są one symbolem pokoju!

-
2018.12.07

MIKOŁAJKI 2018: "MAM TALENT" I WIZYTA MIKOŁAJA W PINCZYŃSKIEJ SZKOLE

Mikołaj – będąc wczoraj w Pinczynie – nie zapomniał też o uczniach miejscowej szkoły. Odwiedził ich z wielkim workiem pełnym słodkości, a radości było przy tym co niemiara! To był naprawdę prawdziwie radosny dzień – tym bardziej, że już tradycyjnie w Mikołajki w szkole odbyła się specjalna, bo mikołajkowa edycja konkursu „Mam Talent!”.

MIKOŁAJKI 2018: MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU W PINCZYNIE
2018.12.07

MIKOŁAJKI 2018: MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU W PINCZYNIE

W swojej wędrówce po gminie Zblewo, Mikołaj zawitał do Pinczyna. Tam, w miejscowym przedszkolu, czekały na niego dzieci. Specjalnie na Mikołajki założyły czerwone mikołajkowe czapki oraz czerwone stroje. Nie zabrakło słodkich upominków...

 

MIKOŁAJKI 2018: "ŚWIĘTY" ODWIEDZIŁ KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE!
2018.12.07

MIKOŁAJKI 2018: "ŚWIĘTY" ODWIEDZIŁ KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE!

Wczorajszy dzień był wyjątkowy! Wszak to wyczekiwane przez cały rok przez wszystkie dzieci - MIKOŁAJKI! Zapraszamy do naszego specjalnego - mikołajkowego serwisu informacyjnego! Wraz z Mikołajem odwiedziliśmy wszystkie zakątki naszej gminy i towarzyszyliśmy mu w wielu spotkaniach (nie tylko) z najmłodszymi.  Święty Mikołaj spotkał się m.in. z dziećmi i młodzieżą ze szkoły w Kleszczewie Kościerskim.

ŚWIEĆ GWIAZDECZKO, ŚWIEĆ...- RELACJA Z KIERMASZU W PINCZYNIE
2018.12.07

ŚWIEĆ GWIAZDECZKO, ŚWIEĆ...- RELACJA Z KIERMASZU W PINCZYNIE

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, to czas szczególny ze względu na tradycję, prezenty, choinkę i całą atmosferę, jaka towarzyszy świętom. I taka właśnie  atmosfera towarzyszyła nam wszystkim podczas pierwszego w tym roku, świątecznego kiermaszu. Zorganizowała go szkoła w Pinczynie, która tego dnia prawdziwie wypełniła się zapachem świąt!
 

-
2018.12.05

ZAPRASZAMY NA KIERMASZE ŚWIĄTECZNE! JUŻ JUTRO - ŚWIĘTO PIERNIKA W ZBLEWIE!

Przed nami – świąteczne kiermasze i spotkania. W najbliższych dniach odbędą się one w całej gminie. Już jutro: fantastyczne Święto Piernika w Zblewie i mikołajkowy kiermasz w Borzechowie. A potem kolejne imprezy – w Kleszczewie Kościerskim, Zblewie i w Bytoni. Na kiermaszach będzie można zakupić m.in. piękne, świąteczne ozdoby i wypieki.

JESZCZE O NASZYM „KOCIEWSKIM WESELU” SŁÓW KILKA…
2018.12.04

JESZCZE O NASZYM „KOCIEWSKIM WESELU” SŁÓW KILKA…

Nie milkną echa po piątkowej prapremierze „Kociewskiego Wesela” w wykonaniu zespołu Kociewska Familija z Pinczyna. Dziś przedstawiamy fantastyczną obsadę spektaklu, a inicjatorka całego wydarzenia – Zyta Mikołajewska – specjalnie dla tych, którzy nie widzieli jeszcze przedstawienia – przygotowała krótką opowieść o naszych kociewskich, weselnych zwyczajach… 

-
2018.12.03

„WYRYCHTOWALIŚTA NASPRAWDY PSIANKNE WESELISKO!”

„Wyrychtowaliśta nasprawdy psiankne weselisko!” – takie głosy zachwyconej publiczności można było usłyszeć podczas prapremiery „Kociewskiego Wesela”, którą przygotował zespół folklorystyczny „Kociewska Familija” z Pinczyna.

-
2018.11.30

SPORTOWCY NA MEDAL!

Sportowe emocje, wielki uśmiech, radość ze spotkania i prawdziwa duma z każdego zdobytego punktu… – tego wszystkiego doświadczyli dziś uczestnicy Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych w Zblewie. Impreza odbyła się już po raz drugi z inicjatywy ŚDS-u z Kleszczewa Kościerskiego oraz działającego przy nim stowarzyszenia „Uśmiechnij się”.

ZAPRASZAMY DO PINCZYNA NA KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
2018.11.30

ZAPRASZAMY DO PINCZYNA NA KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Dyrektor, grono pedagogiczne oraz uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Pinczynie serdecznie zapraszają mieszkańców Pinczyna i okolic na kiermasz świąteczny organizowany w szkole 4 grudnia 2018 roku w godz. 14:00 – 17:00. W trakcie kiermaszu będzie można nabyć M.IN. świąteczne ozdoby, witraże, kartki bożonarodzeniowe i stroiki.

KOLEJNA AKTUALIZACJA! UTRUDNIENIA NA DW 214 POTRWAJĄ AŻ DO PIĄTKU (30 LISTOPADA)
2018.11.28

KOLEJNA AKTUALIZACJA! UTRUDNIENIA NA DW 214 POTRWAJĄ AŻ DO PIĄTKU (30 LISTOPADA)

Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich, przedłuża się termin prac drogowych na odcinku drogi wojewódzkiej nr 214 Toruń - Kościerzyna. Uwaga - droga będzie zamknięta na odcinku około 300 m od skrzyżowania z drogą krajową nr 22 (berlinka) w Zblewie w kierunku Borzechowa do 30 listopada 2018 r. włącznie (piątek).

-
2018.11.27

NASI BIEGACZE WŚRÓD NAJLEPSZYCH W REGIONIE!

Nasi zawodnicy Sekcji Lekkoatletycznej KS Sokół Zblewo (a także Morsy Zblewo, o czym napiszemy wkrótce) mają powody do radości i dumy! Na tegorocznej Gali Biegowego Grand Prix Kociewia zostali oni bowiem wysoko sklasyfikowani, a to potwierdza, iż dla naszych biegaczy był to bardzo udany sezon!

 

 

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne