Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

GRA TERENOWA „NIEPODLEGŁA” W PINCZYNIE
2018.09.18

GRA TERENOWA „NIEPODLEGŁA” W PINCZYNIE

Uczniowie szkoły w Pinczynie  wzięli udział w grze terenowej "Niepodległa".  Pierwszym etapem gry było odnalezienie kopert ukrytych w różnych zakątkach Pinczyna, w których znajdowała się krzyżówka i rebus...

-
2018.09.18

KGW Z KLESZCZEWA ZAPRASZA JUŻ DZIŚ - WIANKI NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Choć to dopiero wrzesień, Koło Gospodyń Wiejskich z Kleszczewa Kościerskiego już dziś serdecznie zaprasza do wcześniejszego skorzystania z bogatej oferty wianków, wieńców i stroików na Dzień Wszystkich Świętych.

-
2018.09.18

DZIEŃ SPORTU NA ORLIKU W PINCZYNIE

Turniej piłki nożnej dla dzieci, zmagania na torze sprawnościowym, do tego konkursy, mecz piłki nożnej rodzice - dzieci a dla wszystkich uczestników drobne upominki i nagrody. Tak wyglądał Dzień Sportu na Orliku w Pinczynie

NASZE JUBILEUSZE: NAJLEPSZE ŻYCZENIA DLA PANI WŁADYSŁAWY I PANI AGNIESZKI
2018.09.18

NAJLEPSZE ŻYCZENIA DLA PANI WŁADYSŁAWY I PANI AGNIESZKI

Kilka dni temu nasze mieszkanki: pani Władysława Gajewska ze Zblewa oraz pani Agnieszka Ossowska z Semlina obchodziły urodziny. Ale jakie to były urodziny!

-
2018.09.17

ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI POWIATOWE DO BOLESŁAWOWA

tarostwo Powiatowe w Starogardzie Gd. oraz Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Rolniczego w Bolesławowie zapraszają na V Pomorską Wystawę Bydła Mlecznego oraz XXIII Kociewską Wystawę i Pokaz Zwierząt Hodowlanych, Samorządowe Dożynki Powiatu Starogardzkiego połączone z Targami Rolno-Ekologicznymi. 

-
2018.09.17

SZÓSTE URODZINY ZBLEWSKICH CZWORACZKÓW

Nasze zblewskie czworaczki czyli: Agata, Julia, Weronika i Oliwia, mają już 6 lat! W dniu urodzin uśmiechnięte solenizantki nie kryły radości na widok gości i wspaniałych prezentów!

-
2018.09.13

ZACZYNAMY ZEBRANIA WIEJSKIE. ZOBACZ TERMINARZ PIERWSZYCH SPOTKAŃ

Serdecznie zapraszamy na spotkania wiejskie. Najbliższe z nich odbędą się w sołectwach: Zblewo – 17 września,  godz. 18.00, Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie...

 

DOŻYNKI GMINNO - PARAFIALNE. FOTORELACJA CZĘŚĆ 2
2018.09.12

DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE. FOTORELACJA CZĘŚĆ 2

Tegoroczny festyn dożynkowy pełen był wspaniałych atrakcji! Najpierw, na placu dożynkowym gospodarze uroczystości – na czele ze starostami dożynek: Hanną i Kazimierzem Świtałami - podzielili się z mieszkańcami chlebem...

DOŻYNKI GMINNO PARAFIALNE - FOTORELACJA CZĘŚĆ 1
2018.09.12

DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE. FOTORELACJA CZĘŚĆ 1

Dożynki to dla społeczności gminy Zblewo zawsze wyjątkowy dzień. Tegoroczne święto plonów było nadzwyczaj okazałe. Wzięło w nim udział liczne grono rolników i mieszkańców gminy oraz wielu gości. Zapraszamy na fotorelację z tegorocznych uroczystości.

POWIATOWY INSPEKTOR WETERYNARYJNY ZAPRASZA NA SZKOLENIE
2018.09.12

POWIATOWY LEKARZ WETERYNARII ZAPRASZA NA SZKOLENIE

W listopadzie br., Powiatowy Lekarz Weterynarii w Starogardzie Gdańskim planuje zorganizować szkolenie związane z ubojem zwierząt kopytnych do 6 miesiąca życia, do celów własnej konsumpcji domowej.

-
2018.09.11

"NARODOWE CZYTANIE" W ZBLEWIE

„Narodowe Czytanie” w Zblewie zorganizowano już w piątek (7 września) na pięknym, biało-czerwonym skwerze im. Jana Pawła II. Zgromadziło się ponad 100 słuchaczy – w tym liczne grono dzieci i młodzieży z PSP w Zblewie, a także mieszkańcy.

-
2018.09.11

SPARTAKIADA 2018 czyli SENIORZY NA MEDAL!

Wielki sukces seniorów z gminy Zblewo! Na XIV Powiatowej Spartakiadzie Emerytów, Rencistów, Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych nie tylko świetnie się zaprezentowali, ale - po raz kolejny - wywalczyli też puchar zwycięzców i obronili złoto!

OD DZIŚ (10.09.) WAŻNA ZMIANA W WYDZIALE KOMUNIKACJI STAROSTWA POWIATOWEGO W STAROGARDZIE!
2018.09.10

OD DZIŚ (10.09.) WAŻNA ZMIANA W WYDZIALE KOMUNIKACJI STAROSTWA POWIATOWEGO W STAROGARDZIE!

Zmiany mają przede wszystkim usprawnić pracę Wydziału i skrócić czas oczekiwania. Zobacz szczegóły!

-
2018.09.06

NOWE SALE NA NOWY ROK SZKOLNY W BORZECHOWIE!

W Borzechowie nowy rok szkolny rozpoczął się wyjątkowo radośnie i uroczyście. Otwarto tu bowiem nowe oddziały przedszkolne, na które czekano z niecierpliwością od kilku lat!

ZAPRASZAMY DO ZBLEWA NA DOŻYNKI GMINNO - PARAFIALNE 2018
2018.09.05

ZAPRASZAMY DO ZBLEWA NA DOŻYNKI GMINNO - PARAFIALNE 2018

Już w najbliższą niedzielę (9 września) w Zblewie świętować będziemy Dożynki Gminno-Parafialne. W tym roku Święto Plonów jest szczególne – przypomnijmy bowiem, że był to wyjątkowo trudny sezon dla naszych rolników, którzy w wyniku suszy ponieśli dotkliwe straty w zbiorach. Uroczystości dożynkowe już tradycyjnie rozpoczną się mszą św. dziękczynną, która odbędzie się o godz.14:00 w kościele parafialnym w Zblewie.

SEMLIN. POŻEGNANIE LATA I NOWE AUTO DLA STRAŻAKÓW!
2018.09.05

SEMLIN. POŻEGNANIE LATA I NOWE AUTO DLA STRAŻAKÓW!

Semliński festyn „Pożegnanie lata”, który odbył się w ostatnią sobotę (1 września) przyciągnął wielu mieszkańców i gości. Nie zabrakło też strażaków i to w galowych mundurach! Festyn rozpoczął się bowiem od uroczystego przekazania strażakom samochodu gaśniczego i nowoczesnego sprzętu.

JAK ZABEZPIECZYĆ ZWIERZĘTA GOSPODARSKIE PRZED WILKAMI?
2018.09.05

JAK ZABEZPIECZYĆ ZWIERZĘTA GOSPODARSKIE PRZED WILKAMI?

Jak informuje Nadleśnictwo Kaliska, w sierpniu w Konarzynach doszło do zagryzienia psa przez dwa wilki. Powraca więc temat zabezpieczenia zwierząt gospodarskich i domowych przed wilkami.

"NARODOWE CZYTANIE" W ZBLEWIE JUŻ W NAJBLIŻSZY PIĄTEK
2018.09.05

"NARODOWE CZYTANIE" W ZBLEWIE JUŻ W NAJBLIŻSZY PIĄTEK

Wójt Gminy Zblewo Artur Herold oraz  Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar w Zblewie, pragną serdecznie zaprosić  mieszkańców gminy Zblewo w trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości do Narodowego Czytania „Przedwiośnia”. Zapraszamy już w najbliższy piątek (7 września) o godz.11:00 - skwer im. Jana Pawła II (przy fontannie).  Podczas spotkania będzie można otrzymać okolicznościową pieczęć...

RUSZA PROGRAM"CZYSTE POWIETRZE". WKRÓTCE SPOTKANIE INFORMACYJNE
2018.09.05

RUSZA PROGRAM "CZYSTE POWIETRZE"

WFOŚiGW w Gdańsku rozpoczyna wdrażanie Krajowego Programu „Czyste Powietrze.” Zapraszamy na spotkanie informacyjne  - 27 września o godz.16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie.

Uroczyste otwarcie palcu zabaw i siłowni zewnętrznej połączone z festynem w Pałubinku.
2018.08.28

Uroczyste otwarcie palcu zabaw i siłowni zewnętrznej

W sobotę 25 sierpnia w Pałubinku odbył się festyn rodzinny połączony z uroczystym otwarciem długo oczekiwanego przez mieszkańców placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej. Spotkanie zostało zorganizowane przez wójta gminy Zblewo p. Artura Herold oraz sołtysa wsi panią Otylię Wojtaś.

Pożegnanie lata
2018.08.28

Pożegnanie lata

1 września 2018r.

godzina: 16:00

Biblioteka
2018.08.27

Biblioteka

W związku z zakończeniem skontrum zbiorów bibliotecznych Gminna Biblioteka Publiczna
im. Małgorzaty Hillar w Zblewie od dnia 27.08.2018r. czynna:

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od 09:00 – 17:00

Środa nieczynne.

Morsy
2018.08.27

„DOPÓKI WALCZYSZ, JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ”

Okres wakacji, to czas relaksu, wypoczynku w gronie rodzinnym, więc trudno zmobilizować grupę do udziału w zawodach. Jednak byli i tacy, którzy godnie reprezentowali naszą Gminę na „ Biegu czterech jezior” w Skórczu, Biegu Nocnym w Toruniu czy wymownym biegu w Rytlu „ Pokonaj Nawałnicę z nami”.

I Jarmark Kociewski w Wirtach
2018.08.24

WEEKEND POD ZNAKIEM KOCIEWIA! NIEDZIELA - I JARMARK KOCIEWSKI W WIRTACH

Już w najbliższą niedzielę - 26 sierpnia - zapraszamy do ARBORETUM W WIRTACH na I Jarmark Kociewski. Impreza zacznie się w samo południe leśno – myśliwskim akcentem. Potem popisy estradowe – muzyczne i aktorskie, także "po naszamu". Konkursy wiedzy leśnej, oczywiście z nagrodami i turniej wiedzy o Kociewiu. Konkursy wiedzy leśnej, oczywiście z nagrodami i turniej wiedzy o Kociewiu. Warsztaty twórcze i specjalne stoisko Lasów Państwowych – tam też będzie można wygrać nagrody. A to nie wszystkie atrakcje!

plachandry walne
2018.08.24

WEEKEND POD ZNAKIEM KOCIEWIA! SOBOTA - I WALNE PLACHANDRY KOCIEWSKIE W PIASECZNIE

Już jutro tj. 25 sierpnia w Piasecznie  odbędą się I Walne Plachandry - zlot Kociewiaków i sympatyków Kociewia. Uroczystość rozpocznie się mszą św. w miejscowym kościele parafialnym (godz.10.45), a po jej zakończeniu - uroczysty przemarsz do studzienki i oficjalne otwarcie zlotu (ok.godz.11.45). 

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne