Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

siłacze
2018.07.19

XX FESTYN KOCIEWSKI. Nasza relacja (część 3): VIVAT SIŁACZE!

XX Festyn Kociewski w Zblewie pełen był sportowych emocji! Przy gromkim dopingu ze strony publiczności rozegrano tu bowiem III Turniej Strongman „Starcie Gigantów” oraz konkursy siłowe dla publiczności. Turniej wygrał Marcin Wlizło, a najlepszymi kociewskimi siłaczami imprezy zostali: Dorota Plombon i Maciej Cejer.

-
2018.07.18

XX FESTYN KOCIEWSKI. Nasza relacja (część 2): SOŁTYS NA MEDAL!

Konkurs dla sołtysów to prawdziwy finał i „gwóźdź programu” każdego Turnieju Sołectw. Tak było również w tym roku i była to z pewnością najbardziej wesoła, pełna humoru konkurencja podczas całego turnieju! Jakie zadanie czekało na naszych sołtysów?

XX FESTYN KOCIEWSKI. Nasza relacja (część 1): TURNIEJ SOŁECTW
2018.07.18

XX FESTYN KOCIEWSKI. Nasza relacja (część 1): TURNIEJ SOŁECTW

Przez niemalże całą sobotę na stadionie w Zblewie wiele się działo i to nie tylko na scenie. Mieszkańcy pokazali, że razem potrafią się świetnie bawić! XX Festyn Kociewski rozpoczął się od występu zespołu Kociewska Familija (osobną relację z tego pięknego występu zamieścimy już jutro), a po nim bawiliśmy się na pełnym emocji Turnieju Sołectw.

DZIEKUJEMY
2018.07.18

XX FESTYN KOCIEWSKI: DZIĘKUJEMY!

XX Festyn Kociewski za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie do wspólnej zabawy! Cieszymy się, że tak licznie wzięli Państwo udział w naszej imprezie. Dziękujemy naszej wspaniałej publiczności – jak zawsze niezawodnym mieszkańcom gminy Zblewo oraz gościom nie tylko z regionu, ale i wypoczywającym u nas turystom z całej Polski.

Gaxo
2018.07.17

RUSZYŁA BUDOWA GAZOCIĄGU!

Polska Spółka Gazownictwa (PSG) rozpoczęła realizację długo oczekiwanej inwestycji – budowę gazociągu przebiegającego przez teren naszej gminy. Przypomnijmy, iż wójt gminy Zblewo Artur Herold bardzo zabiegał o ten projekt, zebraliśmy nawet listy poparcia mieszkańców i przedsiębiorców z całej gminy, którzy zadeklarowali chęć przyłączenia się do sieci gazowej. I udało się!

wał
2018.07.17

WAŁ SZKWAŁOWY NAD ZBLEWEM. UWAGA NA POGODĘ!

Dzisiaj tj. we wtorek rano nad Zblewem mogliśmy obserwować na niebie niezwykłą formację - wał szkwałowy.  Jest to szczególna forma chmury, podłużna, przypominająca klin lub taran, nisko zawieszona nad ziemią. Jest ona z reguły zapowiedzią niebezpiecznych zjawisk pogodowych...

konkurs
2018.07.13

XX FESTYN KOCIEWSKI JUŻ JUTRO! OSTATNI KONKURS

XX Festyn Kociewski już jutro! Zapraszamy do Zblewa na stadion sportowy – czeka na Was MOC ATRAKCJI! Świetna muzyka, pyszne jedzenie, konkursy i zabawy, wakacyjna atmosfera i radość ze spotkania Kociewiaków – TYLKO U NAS!  A przed nami ostatnie konkursowe zadanie.

zagadka
2018.07.12

KONKURS! TRWA WIELKIE ODLICZANIE - XX FESTYN KOCIEWSKI JUŻ ZA … 2 DNI!

Wielkimi krokami zbliżamy się do XX Festynu Kociewskiego! Zostały 2 dni! Tymczasem trwa nasz wakacyjny konkurs. Wczorajsze pytanie konkursowe nie sprawiło Państwu większego problemu. Dzisiejsza zagadka nie będzie już taka prosta!

konkurs unieważniony
2018.07.12

„CZYSTE POWIETRZE POMORZA” - KONKURS UNIEWAŻNIONY! WKRÓTCE NOWY PROGRAM

Decyzją Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku tegoroczna edycja konkursu  „Czyste Powietrze Pomorza” została unieważniona. Co dalej z wnioskami o dotacje na wymianę pieców, które złożyli nasi mieszkańcy?

konkurs
2018.07.11

KONKURS! TRWA WIELKIE ODLICZANIE, A MY WIDZIMY SIĘ JUŻ ZA ...3 DNI!

Trwa odliczanie do sobotniego, jubileuszowego XX Festynu Kociewskiego. Widzimy się Kochani już za  3 dni! Warto już dziś zaplanować sobie sobotnie popołudnie – oczywiście w Zblewie, razem z nami!  Tymczasem pora na rozwiązanie wczorajszej zagadki związanej z festynem.

koncert
2018.07.11

UWAGA! KONCERT KRZYSZTOFA KRAWCZYKA PODCZAS XX FESTYNU KOCIEWSKIEGO - O GODZ.18:00!

Uwaga – ważne wiadomości dotyczące koncertu Krzysztofa Krawczyka podczas XX Festynu Kociewskiego! Z ważnych powodów osobistych, na prośbę Artysty – uległa zmianie godzina koncertu w Zblewie.

4 DNI
2018.07.10

KONKURS! TRWA WIELKIE ODLICZANIE - XX FESTYN KOCIEWSKI JUŻ ZA … 4 DNI!

Trwa WIELKIE ODLICZANIE do XX Festynu Kociewskiego, na który zapraszamy już w najbliższą sobotę (14 lipca) do Zblewa. Zostały – 4 dni! Tymczasem mamy dla Was wakacyjną zabawę i codzienny konkurs dla naszych Internautów...

EMOCJE GWARANTOWANE! ZAPRASZAMY NA STARCIE GIGANTÓW!
2018.07.10

EMOCJE GWARANTOWANE! ZAPRASZAMY NA STARCIE GIGANTÓW!

Już 14 lipca, podczas XX Festynu Kociewskiego w Zblewie odbędzie się niezwykle efektowny, pełen wrażeń i emocji - Puchar Polski Strongman w Zblewie! Prawdziwe STARCIE GIGANTÓW – i to już III edycja! Zapraszamy na stadion w Zblewie – ok. godz.16:00.

konkurs
2018.07.09

KONKURS! ZACZYNAMY ODLICZANIE - XX FESTYN KOCIEWSKI JUŻ ZA … 5 DNI!

Zaczynamy wielkie odliczanie do XX FESTYNU KOCIEWSKIEGO! To już za 5 dni ! Z tej okazji zapraszamy do wakacyjnej zabawy – codziennie (od dziś aż do piątku) w naszym serwisie publikować będziemy pytanie związane z Festynem Kociewskim.

UWAGA ROLNICY - JUTRO (10 lipca) UPŁYWA TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW!
2018.07.09

UWAGA ROLNICY - JUTRO (10 lipca) UPŁYWA TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW!

Przypominamy, iż jutro tj.10 lipca upływa termin składania wniosków w sprawie oszacowania strat w gospodarstwach rolnych spowodowanych suszą.

 

REGINA UMERSKA
2018.07.04

TRUSKAWKOWY SUKCES PANI REGINY

Wspaniały sukces przewodniczącej zblewskiego Koła Gospodyń Wiejskich – Reginy Umerskiej, która została doceniona i nagrodzona na III Festiwalu Truskawek Kaszubskich. Impreza odbyła się w miniony weekend w Chmielnie.

ścieżka
2018.07.04

DOBRE WIEŚCI Z PLACU BUDOWY ŚCIEŻKI ROWEROWEJ

Dobre wieści nadchodzą z placu budowy w Borzechowie, gdzie – przypomnijmy - starostwo w partnerstwie z Gminą Zblewo realizuje projekt „Rozbudowa pasa drogowego drogi powiatowej nr 2407G łączącej miejscowości Borzechowo i Wirty...

świetlica
2018.07.04

BUDOWA TRWA, ALE NOWA ŚWIETLICA JUŻ ZACHWYCA!

Choć do zakończenia inwestycji jeszcze sporo czasu, nowa świetlica w Borzechowie już teraz wygląda imponująco! Obecnie wykonywana jest elewacja budynku, a wewnątrz rozpoczął się montaż instalacji...

ZŁOTE GODY
2018.07.03

ZŁOTE GODY PAŃSTWA WANDY I ZDZISŁAWA JASKULSKICH

Wspaniałą uroczystość Złotych Godów świętują właśnie państwo Wanda i Zdzisław Jaskulscy z Kleszczewa Kościerskiego. W imieniu wszystkich mieszkańców życzymy naszym Jubilatom wielu kolejnych lat w zdrowiu i radości. Wszystkiego, co najpiękniejsze!

ZIELONY PUNKT
2018.07.03

WAKACYJNA PRZYGODA CZEKA - ZIELONY PUNKT KONTROLNY W NADLEŚNICTWIE KALISKA!

Zapraszamy do korzystania z nowej propozycji Nadleśnictwa Kaliska do spędzania w sposób aktywny wolnego czasu. Na początku mamy dla Was 3 trasy piesze i jedną rowerową. Już niedługo ukażą się kolejne mapy o zróżnicowanym stopniu trudności.

AMBASADOR KOCIEWIA
2018.07.03

ZNAMY „AMBASADORA KOCIEWIA” I „PEREŁKI KOCIEWIA” 2018!

Znamy już laureatów pierwszej – a więc historycznej – edycji nagrody "Ambasador Kociewia" oraz "Perełki Kociewia". Zwycięzców ogłoszono dziś (we wtorek – 3 lipca) na konferencji prasowej w Starogardzkim Centrum Kultury.

BORZECHOWO
2018.07.03

WSPÓLNE DZIEŁO MIESZKAŃCÓW BORZECHOWA

Kilka dni temu, z inicjatywy Pani Sołtys i Rady Sołeckiej Borzechowa jeden z najbardziej lubianych przez mieszkańców i turystów zakątek wsi – nad jeziorem Borzechowskim Wielkim – został pięknie zagospodarowany.

akumulator
2018.07.03

GRANTY DLA ORGANIZACJI. PRZYJDŹ NA SPOTKANIE!

Zachęcamy do udziału w spotkaniu informacyjnym na temat możliwości pozyskania grantu w konkursie Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY- spotkanie odbędzie się już jutro tj. w środę (4 lipca) o godz.15:30 w Urzędzie Miejskim w Starogardzie Gdańskim.

WAŻNA INFORMACJA! CZASOWE ZAMKNIĘCIE UL.SPORTOWEJ - ZMIANA TERMINU!
2018.07.03

PILNE! CZASOWE ZAMKNIĘCIE UL.SPORTOWEJ - ZMIANA TERMINU!

Uwaga! Zapowiadane na dziś tj.3 lipca (wtorek) czasowe wyłączenie z ruchu ul.Sportowej w Zblewie, ze względów technologicznych zostaje przesunięte na jutro tj. 4 lipca (środa). Za zmianę przepraszamy.

JUTRO (3 lipca) UL.SPORTOWA W ZBLEWIE WYŁĄCZONA Z RUCHU!
2018.07.02

JUTRO (3 lipca) UL.SPORTOWA W ZBLEWIE WYŁĄCZONA Z RUCHU!

Wójt Gminy Zblewo informuje mieszkańców ulicy Sportowej, że w dniu 3 lipca (wtorek) w godzinach od 8:00 do 16:00 zostanie wyłączony całkowicie z ruchu odcinek przebudowywanej ulicy.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne