Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

-
2019.01.03

PRZED NAMI - KARNAWAŁ! RADA RODZICÓW ZAPRASZA NA BAL!

Sylwester już za nami ! Czas więc pomyśleć o karnawale! Rada Rodziców PSP w Zblewie już tradycyjnie zaprasza na wspaniałą zabawę karnawałową. Impreza odbędzie się 19 stycznia w Borzechowie. Jak zapewniają organizatorzy, czeka moc atrakcji - m.in. wyśmienite menu i wspaniała muzyka (zespół Second Heaven)...

-
2019.01.03

WSPÓLNIE POWITALIŚMY NOWY ROK!

Już tradycyjnie wójt gminy Zblewo Artur Herold zaprosił mieszkańców i gości do wspólnego powitania Nowego Roku. W sylwestrową noc, o północy na skwerku przed miejscowym Urzędem Gminy zebrało się wiele osób, wśród nich m.in. radni i Przewodniczący Rady Gminy Leszek Burczyk oraz sołtys sołectwa Zblewo Roman Rambowski.

-
2019.01.03

RELACJA Z II BIEGU MORSA W TWARDYM DOLE

W ostatnią niedzielę 2018 roku (30 grudnia) odbył się II Bieg Morsa. Mimo nie najlepszej aury nasze morsy, przyjaciele z klubu Sokół Zblewo oraz inni pasjonaci biegania licznie przybyli na bieg. Piękna, malownicza, a zarazem bardzo wymagająca trasa wokół jeziora Niedackiego zastała pokonana przez wszystkich uczestników z uśmiechem na twarzy!

ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG GMINNYCH
2019.01.02

ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG GMINNYCH

Szanowni Państwo, publikujemy listę kontaktów do osób odpowiedzialnych w naszej gminie za zimowe utrzymanie dróg (patrz: tabela). Kontakt telefoniczny w przypadku  braku komunikacji z koordynatorami: Sylwia Podwojska, inspektor ds. wojskowych, p.poż. i obrony cywilneJ...

-
2019.01.02

ZAPRASZAMY NA ORSZAK TRZECH KRÓLI

W najbliższą niedzielę (tj. 6 stycznia), już po raz czwarty ulicami Zblewa przejdzie Orszak Trzech Króli. Zapraszamy do przyłączenia się do orszaku zielonego, niebieskiego lub czerwonego! Na przebranych uczestników czekają królewskie korony i śpiewniki.  Dla wszystkich Organizatorzy przygotowali gorąca herbatę, a dla dzieci – kakao.

JUŻ W TĘ SOBOTĘ: LOTOS GRIFFIN CUP DLA ROCZNIKA 2005 W ZBLEWIE
2019.01.02

JUŻ W TĘ SOBOTĘ: LOTOS GRIFFIN CUP DLA ROCZNIKA 2005 W ZBLEWIE

Nowy Rok zaczynamy od sportowych wiadomości, które z pewnością ucieszą wszystkich kibiców. Już bowiem w najbliższą sobotę (5 stycznia) LOTOS Griffin Cup przenosi się do Zblewa, gdzie grać będą zawodnicy z rocznika 2005. Turniej odbędzie się w naszej hali widowiskowo-sportowej, zapraszamy do kibicowania!

POWITAJMY RAZEM NOWY ROK!
2018.12.27

ZAPRASZAMY NA WSPÓLNE POWITANIE NOWEGO ROKU!

Wójt Artur Herold oraz Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie serdecznie zapraszają w sylwestrową noc na wspólne powitanie Nowego Roku 2019! Zapraszamy tradycyjnie o północy w Sylwestra na wspaniały pokaz fajerwerków, symboliczny toast lampką szampana i życzenia. Spotkajmy się na placu przed Urzędem Gminy, by wspólnie powitać Nowy Rok. Serdecznie zapraszamy!

W SYLWESTRA
2018.12.27

W SYLWESTRA - KRÓTSZE GODZINY PRACY URZĘDU GMINY

Uprzejmie informujemy, iż w najbliższy poniedziałek tj. 31 grudnia (Sylwester) Urząd Gminy w Zblewie czynny będzie w godzinach 7:30-13:00. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy ponownie już 2 stycznia!

-
2018.12.27

WSPANIAŁY KONCERT KOLĘD W ZBLEWSKIM KOŚCIELE

W przededniu Świąt Bożego Narodzenia (21 grudnia) w kościele parafialnym w Zblewie zabrzmiały polskie kolędy i pastorałki – i to w niezwykłym wykonaniu. W przepięknym, świątecznym koncercie wystąpiła bowiem Ewelina Rytelewska wraz z zespołem.

-
2018.12.27

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW W STYCZNIU 2019

Publikujemy nowy harmonogram odbioru odpadów z terenu naszej gminy. Harmonogram obowiązuje w styczniu 2019 roku. Już wkrótce opublikujemy harmonogram na cały rok 2019. Otrzymają go Państwo również do domu - w postaci specjalnej ulotki.

 

-
2018.12.21

RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!

Drodzy Mieszkańcy, Przyjaciele i Goście Gminy Zblewo!  Przed nami Boże Narodzenie... Niechaj ten piękny, świąteczny czas będzie dla Państwa źródłem radości, spokoju i miłych, serdecznych chwil w rodzinnym gronie. Niechaj napełni serca nadzieją i energią, która trwać będzie nie tylko w świąteczne dni, ale także da siły na cały nadchodzący Nowy Rok 2019.  Życzymy wszystkim Państwu, aby Tajemnica Świąt Bożego Narodzenia prawdziwie stała się udziałem i częścią każdego z nas...

ug krócej
2018.12.20

W WIGILIĘ URZĄD GMINY W ZBLEWIE CZYNNY DO GODZ.12:00

Szanowni Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, iż w najbliższy poniedziałek tj. 24 grudnia (Wigilia) Urząd Gminy w Zblewie czynny będzie w godzinach 7:30-12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

-
2018.12.20

JUŻ JUTRO ZAPRASZAMY NA KONCERT KOLĘD W ZBLEWSKIM KOŚCIELE

W tym pięknym, przedświątecznym czasie, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Kociewski w Zblewie oraz Parafia w Zblewie zapraszają na niezwykły Koncert Kolęd. Już w najbliższy piątek (21 grudnia) o godz. 18:00 w kościele parafialnym w Zblewie wystąpi Ewelina Rytelewska z zespołem.

-
2018.12.20

PIĘKNA WIGILIA RODZINY ŚDS-u

W przedświąteczną środę (19 grudnia) do wspólnego, wigilijnego stołu zasiadła rodzina Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim. Uroczystość miała wyjątkowo serdeczny, ciepły i prawdziwie rodzinny wymiar. Wraz z podopiecznymi ŚDS-u, ich rodzinami i terapeutami świętowali wczoraj także ich przyjaciele, sympatycy i współpracownicy.  

„DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚCIE…” – SENIORZY Z PINCZYNA PODZIELILI SIĘ OPŁATKIEM
2018.12.19

„DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚCIE…” – SENIORZY Z PINCZYNA PODZIELILI SIĘ OPŁATKIEM

Każdego roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia seniorzy z Pinczyna spotykają się przy wigilijnym stole… Piękna uroczystość wigilijna odbyła się w przedświąteczną niedzielę (16 grudnia).

-
2018.12.19

MAŁY BUKOWIEC: RADOŚĆ ZE ŚWIĄT I NOWEJ ŚWIETLICY!

W Małym Bukowcu już tradycyjnie odbyło się spotkanie opłatkowe integrujące mieszkańców i letników. W tym roku było to spotkanie wyjątkowe. Dlaczego? Opowiada o tym Krzysztof Bagorski - mieszkaniec Małego Bukowca, znany artysta i społecznik.

-
2018.12.19

WIGILIA SENIORÓW Z BORZECHOWA

Radość ze spotkania i pamięć o tych, którzy już odeszli… - pod tym znakiem minęło przedświąteczne spotkanie seniorów z Borzechowa. Uroczystość rozpoczęła się symboliczną minutą ciszy i wspomnieniem tych członków borzechowskiego koła PZERiI, których w tym roku zabrakło przy świątecznym stole.

-
2018.12.19

JASEŁKA I KIERMASZ W BYTOŃSKIEJ SZKOLE

To był ciepły, serdeczny i prawdziwie świąteczny wieczór w bytońskiej szkole, która jak co roku zaprosiła mieszkańców na Kiermasz Świąteczny. Kiermasz zorganizowano w przedświąteczny piątek (14 grudnia). W jego organizację włączyli się tu wszyscy: dyrekcja, Rada Rodziców, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły w Bytoni.

-
2018.12.19

ZESPÓŁ „ŹRÓDŁO” UŚWIETNIŁ II POMORSKĄ #KOMÓRKOMANIĘ

Kilka dni temu nasz zespół "Źródło" z Kleszczewa Kościerskiego wystąpił w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, uświetniając  galę kończącą kampanię edukacyjno-informacyjną „II Pomorska #Komórkomania”. Organizatorami całej akcji było Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz Fundacja DKMS.

KOLĘDOWANIE W LIPIEJ GÓRZE
2018.12.19

KOLĘDOWANIE W LIPIEJ GÓRZE

W sobotę (15 grudnia) Mikołaj odwiedził dzieci z Lipiej Góry i Bukowca Królewskiego. Spotkanie zorganizował sołtys Lipiej Góry, który zadbał także o poczęstunek dla wszystkich gości (w tym pyszny sernik!). Uradowane dzieci dostały paczki ze słodkościami, a rodzice – mały upominek (kawę). Było wesoło i świątecznie, śpiewano kolędy, a Mikołaj nie zapomniał sprawdzić, czy dzieci znają pacierz.

-
2018.12.14

WIRTY. NA TROPIE TAJEMNIC...

Miejscowość Wirty w gminie Zblewo znana jest przede wszystkim z najstarszego w Polsce, pięknego arboretum. Kilka dni temu o Wirtach znów zrobiło się głośno, ale tym razem za sprawą premiery książki „Postawić na szczęście” Anny Sakowicz, której akcja została osadzona w starej leśniczówce „Pod Jeleniem” w Wirtach.

"ŚWIĘTO PIERNIKA" - BYŁO ŚWIĄTECZNIE I PYSZNIE!
2018.12.14

"ŚWIĘTO PIERNIKA" - BYŁO ŚWIĄTECZNIE I PYSZNIE!

Niedawno w Publicznej Szkole Podstawowej w Zblewie odbyło się coroczne „Święto Piernika.” Impreza rozpoczęła się częścią artystyczną przeznaczoną „dla ducha” zgromadzonych gości. Tworzyły ją popisy wokalne i taneczne uczniów.

-
2018.12.14

MIKOŁAJKI W RADZIEJEWIE

W sobotę 8 grudnia 2018 roku z workiem pełnym prezentów Święty Mikołaj odwiedził dzieci z Radziejewa.  Oczekując upragnionego Gościa dzieci musiały najpierw wykazać się dużą wiedzą. Pod każdą literką słowa MIKOŁAJ ukryte było polecenie do wykonania. Starały się co nie miara, aby jak najlepiej wykonać określone zadanie!

-
2018.12.14

ROGALE OD GOSPODYŃ, PREZENTY OD MIKOŁAJA!

Sołeckie Mikołajki dla najmłodszych to bardzo wyczekiwana i pełna radości tradycja w naszej gminie. Święty Mikołaj jak co roku odwiedził dzieci w każdym zakątku naszej gminy. Już tradycyjnie dotarł także do gościnnego Białachowa. Czekano tu na niego w świetlicy wiejskiej, świątecznie ustrojonej - specjalnie na przybycie tak ważnego gościa.

-
2018.12.13

ZAPRASZAMY NA ŚWIĄTECZNY WIECZÓR W BYTOŃSKIEJ SZKOLE

To będzie miły, świąteczny wieczór w gościnnych progach bytońskiej szkoły. Dyrekcja, Rada Rodziców, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły w Bytoni serdecznie zapraszają na Kiermasz Świąteczny. W programie m.in. przegląd kolęd i pastorałek oraz jasełka w wykonaniu uczniów, kiermasz prac dzieci i młodzieży szkolnej...

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne