Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

"KOCIEWSKA FAMILIJA" ZAPRASZA NA PRAPREMIERĘ "KOCIEWSKIEGO WESELA"
2018.11.27

"KOCIEWSKA FAMILIJA" ZAPRASZA NA PRAPREMIERĘ "KOCIEWSKIEGO WESELA"

Przed nami – niesamowita gratka dla wszystkich miłośników kociewskiej kultury! Po wielu miesiącach prób i pracy, zespół folklorystyczny „Kociewska Familija” z Pinczyna przygotował i serdecznie zaprasza na prapremierę „Kociewskiego Wesela” w reżyserii Zyty Mikołajewskiej. A na przełomie stycznia/lutego 2019 r. spektakl zostanie wystawiony także w Zblewie.

-
2018.11.27

ALBUMY MAŁYCH PRZYRODNIKÓW ZACHWYCIŁY JURY KONKURSU!

Kilka dni temu, w Publicznej Szkole Podstawowej w Borzechowie został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Ekologiczny, pod hasłem „Album Małego Przyrodnika”. Prace dzieci zachwyciły jury i pokazały, jak bliska najmłodszym jest przyroda!

PIERWSZA SESJA NOWO WYBRANEJ RADY GMINY ZBLEWO
2018.11.21

PIERWSZA SESJA NOWO WYBRANEJ RADY GMINY ZBLEWO

W poniedziałek 19 listopada odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Gminy Zblewo. Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej Marek Wołoszyn wręczył radnym i wójtowi zaświadczenia o wyborze. Następnie radni złożyli uroczyste ślubowanie i wybrali składy osobowe komisji, w których będą pracować przez najbliższe 5 lat.

-
2018.11.20

„SREBRNE DRZEWKO” DLA PANI ELI

Za nami – uroczysta gala wręczenia Nagród Marszałka Województwa Pomorskiego dla Pracowników Socjalnych 2018 ''Srebrne Drzewko''.  Nagrodę za całokształt pracy w dziedzinie Pomocy i Integracji Społecznej otrzymała pani Elżbieta Opat – Wróblewska, starszy pracownik socjalny naszego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zblewie. Serdecznie gratulujemy!

PINCZYN-SEMLIN. WKRÓTCE BĘDZIE TU "SCHETYNÓWKA"!
2018.11.20

PINCZYN-SEMLIN. WKRÓTCE BĘDZIE TU "SCHETYNÓWKA"!

Wniosek Gminy Zblewo złożony do Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej został oceniony bardzo wysoko (1 miejsce wśród gmin wiejskich) i już możemy się cieszyć: wkrótce powstanie pierwsza w naszej gminie „schetynówka”! Wnioskowane przez Gminę dofinansowanie to prawie 2 mln zł!

-
2018.11.19

WIECZÓR Z NUTĄ PATRIOTYCZNĄ W BYTONI

Piękny, klimatyczny wieczór pełen sztuki zorganizowano w miniony piątek (16 listopada) w szkole w Bytoni. Nie zabrakło także patriotycznych wzruszeń i emocji. Na scenie wystąpili m.in. zespół CANTO z przyjaciółmi oraz nauczyciele bytońskiej szkole. Szkolny korytarz zamienił się natomiast w małą, ale jakże urzekającą galerię sztuki.

-
2018.11.19

DARCIE PIERZA W PINCZYNIE: BYŁO WESOŁO I SMACZNIE!

Jeśli ktoś myśli, że darcie pierza to już przeszłość – jest w błędzie! Panie Gospodynie z gminy Zblewo przypomniały właśnie ten stary zwyczaj i pokazały, że wspólna praca może być też świetną zabawą! Doroczne darcie pierza tym razem odbyło się w Pinczynie. Do skubania czekały dwa wielkie worki pełne gęsich piór. A po pracy - pyszny poczęstunek, oczywiście z gęsiny!

transmisja
2018.11.19

TRANSMISJA Z SESJI RADY GMINY ZBLEWO

Dzisiaj tj. w poniedziałek (19 listopada) o godz.16:00 odbędzie się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Gminy Zblewo. Podczas sesji nastąpi m.in. ślubowanie nowych radnych oraz wójta gminy Zblewo. Po raz pierwszy sesja będzie transmitowana! Zapraszamy do oglądania obrad. Zobacz porządek obrad...

BYTONIA
2018.11.16

PRZYPOMINAMY - JUŻ DZISIAJ UROCZYSTOŚĆ W BYTONI!

ZSP w Bytoni oraz Oddział Kociewski ZK-P zapraszają 16.11.2018 (piątek) o godz.18:00 na „Wieczór słowno-muzyczny z nutą patriotyczną oraz wystawę malarstwa – polskie pejzaże”. W programie m.in.: występy oraz wernisaż wystawy malarstwa.

-
2018.11.16

MORSY ZBLEWO UCZCIŁY STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Nasze Morsy Zblewo uczciły stulecie odzyskania niepodległości nie tylko wspólnym, biało-czerwonym morsowaniem w Twardym Dole. Morsy wystartowały bowiem także w kilku biegach, które w miniony weekend były organizowane w całej Polsce. Poznań, Gdynia, Sopot, Malbork, Pruszcz Gdański – wszędzie tam były i biegały nasze Morsy Zblewo!

pinczyn wieczorek
2018.11.14

WIECZÓR HISTORII W PINCZYNIE

„Rozwinięto przygotowany sztandar i w radosnym pochodzie z udziałem całej ludności Pinczyna udano się najpierw pod mieszkanie ks. Larischa. Ten ciężko chory, stanął przy oknie i ze łzami w oczach przyjął defiladę. W taki  to sposób, pinczyniacy wyrazili swą wdzięczność dla swego kapłana, patrioty i społecznika, który dał im po zagonie polskiej ziemi, nauczył ich ją uprawiać, kochać i bronić... " - oto fragment niezwykłej relacji sprzed 100 lat, uwiecznionej w starej kronice z Karolewa. Pokazano ją podczas wieczorku patriotycznego w Pinczynie...

-
2018.11.14

WIELKIE ŚWIĘTOWANIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W ZBLEWIE

Wielkie świętowanie w Zblewie rozpoczęło się mszą św. w intencji Ojczyzny, po której oddano hołd poległym i ofiarom z gminy zblewskiej z czasów I wojny światowej, wojny bolszewicko-polskiej i II wojny światowej. Złożono kwiaty i zapalono znicze. Później uroczystość przeniosła się na miejscową halę widowiskowo-sportową...

-
2018.11.14

DLA NIEPODLEGŁEJ - W BORZECHOWIE

W przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w borzechowskiej szkole odbyła się uroczysta akademia. Było wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, występy uczniów i podsumowania konkursów. Piękny wystrój dodatkowo podkreślał świąteczną atmosferę. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia.

-
2018.11.14

STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - AKADEMIA W PINCZYNIE

W piątek 9 listopada 2018r., dwa dni przed szczególnym świętem odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji cała społeczność szkolna zebrała się o godzinie 11.00 na sali gimnastycznej.

-
2018.11.14

MAGICZNE DŹWIĘKI TRADYCJI

Śpiewacy ze Zblewa nie zapomnieli o swych śp. chórzystach, dyrygentach – organistach, którzy śpiewali podczas liturgii mszalnych na przełomie prawie jedenastu dekad. Każdego roku, przed liturgią na ołtarzu ustawione są „znicze pamięci” dedykowane naszym poprzednikom, które po Najświętszej Eucharystii „wędrują” na groby dyrygentów/organistów spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym.

-
2018.11.14

KOCHAM POLSKĘ!

"KOCHAM POLSKĘ!" - pod tym hasłem młodzież z Kleszczewa Kościerskiego ruszyła na ulice swojej miejscowości. Specjalnie z okazji stulecia odzyskania niepodległości, uczniowie przygotowali dla mieszkańców biało-czerwone kotyliony.

ZESPÓŁ "ŹRÓDŁO" WZRUSZYŁ PUBLICZNOŚĆ DO ŁEZ
2018.11.09

ROZPOCZĘLIŚMY ŚWIĘTOWANIE STULECIA NIEPODLEGŁOŚCI! MŁODZIEŻ Z KLESZCZEWA WZRUSZYŁA PUBLICZNOŚĆ DO ŁEZ...

Rozpoczęliśmy uroczyste świętowanie niepodległości! Wczoraj wieczorem (8 października)  na pięknej Wieczornicy Patriotycznej "Wiek niepodległości" spotkali się mieszkańcy Kleszczewa Kościerskiego.

-
2018.11.08

W PONIEDZIAŁEK (12 LISTOPADA) URZĄD GMINY NIECZYNNY

W najbliższy poniedziałek tj. 12 listopada 2018 r. Urząd Gminy w Zblewie oraz wszystkie jednostki organizacyjne Gminy Zblewo będą nieczynne (podstawa prawna: Ustawa z dnia 7 listopada 2018 roku o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej - Dz. U. z 2018 roku, poz. 2117). Za utrudnienia przepraszamy.

OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - RÓŻANIEC W INTENCJI OJCZYZNY
2018.11.08

OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - RÓŻANIEC W INTENCJI OJCZYZNY

Z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w niedzielę - 11 listopada – nasza Parafia św. Michała Archanioła w Zblewie zaprasza na różaniec w intencji Ojczyzny. Spotykamy się przy pomniku NMP Królowej Polski, tuż po wieczornej mszy św.

OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE
2018.11.08

OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE

Ciesząc się z 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kleszczewie Kościerskim serdecznie zaprasza na Wieczornicę Patriotyczną pn. „Wiek Niepodległości” - zapraszamy już dziś tj. 8 listopada (czwartek) o godz.18:00. Świętujmy ten dzień razem!

-
2018.11.08

OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - ZBLEWO

Wójt Gminy Zblewo Artur Herold oraz społeczność szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie serdecznie zapraszają na obchody STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, które odbędą się 9.11.2018 r. (tj. piątek).  Uroczystość rozpocznie się o godz. 17:00 mszą świętą w kościele parafialnym. 

OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - BORZECHOWO
2018.11.08

OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - BORZECHOWO

Społeczność ZSP w Borzechowie serdecznie zaprasza wszystkich Mieszkańców i Gości na WIECZORNICĘ PATRIOTYCZNA Z OKAZJI 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI, która odbędzie się dnia 9. listopada 2018r. o godz. 17.00 w sali gimnastycznej szkoły w Borzechowie. W tym samym dniu odbędzie się też apel patriotyczny i bicie rekordu dla Niepodległej!

OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - PINCZYN
2018.11.08

OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - PINCZYN

„Nie pytajcie co może uczynić dla Was Ojczyzna, Pytajcie co Wy możecie dla niej uczynić”. Zespół Kształcenia i Wychowania serdecznie zaprasza na wieczorek historyczny – „Droga mieszkańców Pinczyna do niepodległości”, który odbędzie się w dniu 9 listopada 2018 roku o godz. 17.00 w świetlicy szkolnej. Świętujmy razem! Czekamy na Państwa!

-
2018.11.08

POMORSKA AKADEMIA MICROSOFTU - WEŹ UDZIAŁ W SZKOLENIU!

Wciąż jeszcze można dołączyć do zblewskiej grupy kursantów Pomorskiej Akademii Microsoftu! Przypomnijmy, iż jest projekt, którego celem jest podniesienie kluczowych umiejętności w zakresie ICT osób w wieku aktywności zawodowej (do 64 roku życia). Zapraszamy na szkolenia, które kończą się uzyskaniem certyfikatu i co ważne - odbywają się u nas na miejscu czyli w Zblewie.

-
2018.11.08

CO SŁYCHAĆ U KOCIEWSKICH MORSÓW?

Początek jesieni jest dla naszych Morsów Zblewo bardzo aktywny! Najpierw morsy wybrały się na jesienny rajd rowerowy do Borska (pokonując trasę  80km!) , a  później wzięły udział w kilku biegach w regionie - w tym m.in. w półmaratonie i w I Biegu Ulicznym w Zblewie.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne