Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

-
2019.05.27

KONKURS NA DYREKTORA SZKOŁY W BORZECHOWIE

Wójt Gminy Zblewo ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. o Flawiana Słomińskiego w Borzechowie.  Oferty należy składać  w terminie do dnia 12 czerwca 2019 r. do godziny 15.00.  Kto może starać się o to stanowisko?  Odpowiedź na to pytanie znajdą Państwo w ogłoszeniu o konkursie.

PRZEDSZKOLAKI W REMIZIE!
2019.05.27

PRZEDSZKOLAKI W REMIZIE!

Przedszkolaki z Pinczyna wybrały się ostatnio na wycieczkę do siedziby tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów, prelekcja dotycząca udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.

BORZECHOWO. WKRÓTCE WIELKIE OTWARCIE NOWEJ ŚWIETLICY WIEJSKIEJ
2019.05.27

BORZECHOWO. WKRÓTCE WIELKIE OTWARCIE NOWEJ ŚWIETLICY WIEJSKIEJ

W Borzechowie wielka radość! Cieszą się wszyscy – zwłaszcza borzechowscy seniorzy, gospodynie z KGW „Modraki”, sportowcy, organizacje pozarządowe, dzieci i młodzież… Już wkrótce tj. 7 czerwca uroczyste otwarcie pięknej, nowoczesnej  świetlicy wiejskiej, spełniającej także rolę zaplecza sportowego. 

JUŻ WKRÓTCE: III MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ NA KOCIEWIU PO RAZ KOLEJNY W ZBLEWIE
2019.05.23

JUŻ W TĘ NIEDZIELĘ: III MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ NA KOCIEWIU - KONCERT W ZBLEWIE

Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich miłośników muzyki organowej i wokalnej do Zblewa. W kościele pw. św. Michała Archanioła w niedzielę 26 maja o godzinie 18:00 odbędzie się niezwykły koncert...

RUSZA SOŁECKI KONKURS NA „NAJPIĘKNIEJSZĄ POSESJĘ SOŁECTWA ZBLEWO 2019”
2019.05.23

RUSZA SOŁECKI KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POSESJĘ ZBLEWA

Sołtys oraz Rada Sołecka Zblewa ogłaszają konkurs pn. „Najpiękniejsza Posesja Sołectwa Zblewo 2019”. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich mieszkańców sołectwa Zblewo, którzy mogą pochwalić się swoimi pięknymi ogrodami, kwietnikami, rabatami i innego typu aranżacją przydomowych  terenów zielonych.

ZAPRASZAMY NA WĘDKARSKI DZIEŃ DZIECKA
2019.05.23

ZAPRASZAMY NA WĘDKARSKI DZIEŃ DZIECKA

Wędkarze z koła PZW 64 Pinczyn oraz Wójt Gminy Zblewo serdecznie zapraszają dzieci z gminy Zblewo na "Festyn Wędkarski z okazji Dnia Dziecka" nad jeziorem Wielkim w Strudze. Festyn odbedzie się w sobotę tj. 1 czerwca, w godzinach od 8.00 do 13.00. W programie: zawody spławikowe, konkursy i niespodzianki.

W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ - WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO. ZOBACZ, GDZIE GŁOSOWAĆ!
2019.05.22

W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ - WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO.

Przypominamy, iż już w najbliższą niedzielę (26 maja) odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Lokale wyborcze otwarte będą  od godz. 700 do godz. 2100.  A gdzie mieszkańcy gminy Zblewo mogą oddać swój głos? Żeby ułatwić Państwo głosowanie zamieszczamy siedziby obwodowych komisji wyborczych w naszej gminie.

-
2019.05.22

DZIEŃ MATKI W PINCZYNIE

Tegoroczne, tradycyjne spotkanie z okazji Dnia Matki w Pinczynie zgromadziło bardzo liczne grono Mieszkańców, którzy w niedzielę (19 maja) spotkali się w miejscowym Wiejskim Domu Kultury. Było pięknie i wzruszająco, a spotkanie uświetniła m.in. jak zawsze wspaniała, rozśpiewana i roztańczona "Kociewska Familija".

PANIE GOSPODYNIE Z KLESZCZEWA ZAPRASZAJĄ DO DARŁÓWKA.  SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA!
2019.05.22

ZAPRASZAMY DO DARŁÓWKA. SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA!

Niedawno pisaliśmy o tym, iż KGW w Kleszczewie Kościerskim organizuje  wyjazd na turnus rehabilitacyjny do Darłówka. Zgłosiło się bardzo wielu chętnych (i wciąż się zgłaszają kolejni), w związku z czym Organizatorki z radością podjęły decyzję o zwiększeniu liczby miejsc, kierując się zasadą: im nas będzie więcej – tym raźniej i weselej! 

JUŻ NIEBAWEM: NOWE, KOLOROWE PRZEDSZKOLE W PINCZYNIE
2019.05.22

JUŻ NIEBAWEM: NOWE, KOLOROWE PRZEDSZKOLE W PINCZYNIE

Właśnie zakończyła się rekrutacja do przedszkola gminnego w Pinczynie. A kiedy we wrześniu w progach nowego przedszkola pojawią się dzieci, z pewnością będą zachwycone nowymi wnętrzami! W tej chwili trwają jeszcze prace wykończeniowe, ale kolorowa elewacja już przyciąga wzrok i podoba się najmłodszym.

-
2019.05.21

SOBOTA POD ZNAKIEM PIEŚNI MARYJNYCH

Już tradycyjnie seniorzy z gminy Zblewo wzięli udział w Powiatowym Koncercie Pieśni Maryjnych i Kościelnych, który po raz XVIII zorganizowano w Starogardzkim Centrum Kultury. Impreza odbyła się w minioną sobotę (18 maja). Było to niezwykłe wydarzenie, pełne nie tylko muzycznych przeżyć, ale także – wielu wzruszeń i radości ze wspólnego spotkania i śpiewania.

-
2019.05.21

XVI GMINNY PRZEGLĄD RECYTATORSKI „W ŚWIECIE POEZJI PATRIOTYCZNEJ”

W piątek 17 maja  2019 roku odbył się  Gminny Przegląd Recytatorski „W Świecie Poezji Patriotycznej” organizowany przez Publiczne Przedszkole w Pinczynie. Już po raz szesnasty miejsce to  zachwyciło  pięknem słowa, dostarczyło wzruszeń, radości i emocji.

-
2019.05.21

GRAND PRIX BORÓW TUCHOLSKICH Z UDZIAŁEM NASZYCH BIEGACZY

Ruszył biegowy Grand Prix Borów Tucholskich! Pierwszy z biegów odbył się w minioną sobotę (18 maja) w Czersku. W biegu wystartowała spora grupa naszych zawodników – zarówno z KS Sokół Zblewo, jak i Morsy Zblewo. Tym razem pogoda nie pomagała biegaczom...

ZAPRASZAMY DO TWARDEGO DOŁU NA I BIEG O PUCHAR WÓJTA GMINY ZBLEWO
2019.05.21

ZAPRASZAMY NA I BIEG O PUCHAR WÓJTA GMINY ZBLEWO

Serdecznie zapraszamy na I Bieg o Puchar Wójta Gminy Zblewo Artura Herold. Impreza odbędzie się w sobotę 15 czerwca na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Twardym Dole (pole biwakowe) nad jeziorem Niedackim. Przygotowaliśmy moc atrakcji - nie tylko sportowych! Zobacz, jak zapisać się na nasz bieg...

-
2019.05.21

PRZYPOMINAMY O ZAKAZIE DOKARMIANIA DZIKÓW NA TERENIE CAŁEGO KRAJU!

Wójt Gminy w Zblewie przypomina o obowiązku zakazu dokarmiania dzików!

-
2019.05.17

UWAGA! PRZED NAMI NIESPOKOJNY POGODOWO WEEKEND. ZACHOWAJMY OSTROŻNOŚĆ!

Uwaga! Przed nami bardzo niespokojny w pogodzie weekend. Synoptycy ostrzegają przed możliwością wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych, w tym m.in. intensywnych opadów deszczu i burz. Warto śledzić na bieżąco prognozy pogody i zachować ostrożność. 

-
2019.05.17

PIERWSZY GMINNY PRZEGLĄD „MAM TALENT” - ZA NAMI!

Kilka dni temu w Szkole Podstawowej im. Edmunda Dywelskiego odbył się Pierwszy Gminny Przegląd „Mam Talent”. Przegląd adresowany był do przedszkoli oraz tzw. „zerówek” z terenu naszej gminy.  Dzieci prezentowały pięknie swoje umiejętności w kategorii: recytacja, śpiew, gimnastyka artystyczna oraz muzyka.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z IRENĄ UKLEJĄ
2019.05.17

SPOTKANIE AUTORSKIE Z IRENĄ UKLEJĄ

W miniony wtorek (14 maja) w bibliotece w Zblewie odbyło się spotkanie autorskie z Ireną Ukleją, autorką książki " W bolszewickim piekle". Czytelnicy nie zawiedli! Przyszło wiele osób i nikt nie krył wzruszenia oraz radości ze spotkania z tak wyjątkową osobą, jaką jest pani Irena.

 

-
2019.05.17

MORSY ZBLEWO W CAŁEJ POLSCE!

Nasze Morsy są wszędzie! Ostatnio na rowerach, mknęły poprzez lasy i pola, a potem zmierzyły się w warszawskim biegu „Krew, pot i błoto. Piekielny Wyścig". A o wszystkim opowiada jak zawsze z radością i uśmiechem Ewa Ossowska, ulubiona szefowa naszych Morsów Zblewo…

-
2019.05.15

WSPANIAŁY SUKCES „TRIO WATER TEAM” Z PINCZYNA!

W VIII Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wodnych naszą gminę reprezentował zespół uczennic z klasy 7a ZKiW w Pinczynie: Nikola Leńska, Natalia Ostrowska i Daria Peplińska. Założeniem turnieju było skonstruowanie maszyny wodnej, a następnie jej udział w teście.

NIEZWYKŁE SPOTKANIE W BIBLIOTECE W PINCZYNIE
2019.05.15

NIEZWYKŁE SPOTKANIE W BIBLIOTECE

Miniony poniedziałek (13 maja) przywitał uczniów klasy II a ZKiW w Pinczynie bardzo miłą niespodzianką. Wspólnie z wychowawczynią młodzież udała się do pobliskiej Gminnej Biblioteki w Pinczynie na nietypowe zajęcia z niezwykłym gościem... Kto nim był? I dlaczego spotkanie to wzbudziło w uczniach tyle radości?

-
2019.05.07

RUSZYŁA REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA W PINCZYNIE

Dyrektor Publicznego Przedszkola w Pinczynie ogłasza rekrutację dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Roczne przygotowanie przedszkolne jest obowiązkowe dla dzieci 6- letnich. Wniosek o przyjęcie do przedszkola należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie od 7 do 17 maja 2019 r. w sekretariacie szkoły.

DZIŚ DZIEŃ STRAŻAKA. KOCHANI STRAŻACY – JESTEŚCIE NASZYMI BOHATERAMI…
2019.05.03

DZIEŃ STRAŻAKA 2019. KOCHANI STRAŻACY – JESTEŚCIE NASZYMI BOHATERAMI…

Ofiarni, odważni, oddani innym, pełni pasji i zapału. Profesjonalni i błyskawiczni w działaniu. Życzliwi i bezinteresowni… Tacy są nasi strażacy. Jak co roku 4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji wszystkim Druhnom i Druhom składamy najlepsze życzenia i wyrazy wdzięczności.

-
2019.05.02

MOŻE I CHŁODNO, ALE – NIE GŁODNO! KAMP KOCIEWIE WYSTARTOWAŁ!

Dzisiaj, punktualnie o godz.12:00 I Kamp Kociewie – wystartował! Mimo chłodu pierwsi goście zjeżdżają już do Semlina, a wszystkich witają wspaniałe zapachy pysznej, swojskiej kuchni… A wszystko to za sprawą naszych Pań Gospodyń z KGW Jezierce, które czekają na Państwa i obiecują, że nakarmią wszystkich – do ostatniego gościa!

-
2019.05.02

JUŻ DZIŚ RUSZA KAMP KOCIEWIE W SEMLINIE

Od dziś tj. czwartku (2 maja) do soboty (4 maja) w Semlinie trwać będzie KAMP KOCIEWIE. Zapraszamy serdecznie  – nie wystraszcie się pogody, bo zatroszczymy się o Was jak najlepiej! Specjalnie do gości Browar Czarna Owca zbudował specjalny Taproom U Czarnej Owcy, a Panie Gospodynie z Gminy Zblewo zadbają, aby pysznego, swojskiego jadła Wam nie zabrakło!

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne