Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

konkurs
2019.01.29

KONKURS OFERT NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO Z ZAKRESU ROZWOJU KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU

Wójt Gminy Zblewo ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu rozwoju kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Zblewo w 2019 r. Regulamin konkursu dostępny jest w BIP Gminy Zblewo.

RUSZA OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRANTOWY PROGRAMU RÓWNAĆ SZANSE 2019
2019.01.24

RUSZA OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRANTOWY PROGRAMU RÓWNAĆ SZANSE 2019

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2019" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program skierowany jest do fundacji i stowarzyszeń...

-
2019.01.24

KARTA DUŻEJ RODZINY. ZMIANY W PRZEPISACH, ZOBACZ KORZYŚCI!

GOPS w Zblewie informuje, iż od dnia 1 stycznia 2019 roku o Kartę Dużej Rodziny mogą ubiegać się rodzice i małżonkowie rodziców, którzy mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci, bez względu na wiek tych dzieci w chwili składania wniosku. Wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny można złożyć w każdym czasie, w godzinach pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zblewie.

"ŻABKI" ZAPROSIŁY BABCIE I DZIADKÓW
2019.01.23

"ŻABKI" ZAPROSIŁY BABCIE I DZIADKÓW NA WIELKIE ŚWIĘTOWANIE

To była wyjątkowo radosna i uroczysta środa, która minęła w naszej gminie pod znakiem wielkiego świętowania Dnia Babci i Dziadka! Piękną uroczystość dedykowaną swoim ukochanym dziadkom, przygotowały dziś nie tylko „Motylki” (o czym piszemy w osobnej relacji), ale także grupa „Żabek” z Gminnego Przedszkola w Zblewie.

motylki
2019.01.23

DZIEŃ BABCI I DZIADKA Z "MOTYLKAMI"

Dzisiaj tj. w środę (23 stycznia) na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie zebrały się babcie i dziadkowie dzieci z Gminnego Przedszkola w Zblewie. Specjalnie z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowano tu bowiem piękną uroczystość.  Najpierw – wczesnym przedpołudniem – to piękne święto uroczyście obchodziła grupa „Motylków”.

TRWA BUDOWA GAZOCIĄGU
2019.01.23

TRWA BUDOWA GAZOCIĄGU

Na terenie naszej gminy trwa obecnie budowa gazociągu. Roboty prowadzone są bardzo dynamicznie. Ułożono już około 4 km spośród zaplanowanych 21 km sieci gazowej o średnicy od 63 do 160 mm. Przypomnijmy, że drugi etap budowy obejmuje część miejscowości Pinczyn oraz miejscowość Zblewo.

U BABCI JEST SŁODKO, ŚWIAT PACHNIE SZARLOTKĄ...
2019.01.21

W BORZECHOWIE ŚWIĘTOWANO DZIEŃ BABCI I DZIADKA!

Dzisiaj jeden z najwspanialszych dni w roku – Dzień Babci! Ukochanej, wspaniałej, najlepszej i najcudowniejszej! Od samego rana w całej gminie wszystkie nasze babcie dostają moc uścisków od swoich wnuczek i wnuków! Bo – jak powie każde z nich – „u babci jest słodko, świat pachnie szarlotką…”.

WÓJT UGOŚCIŁ PANIE GOSPODYNIE!
2019.01.17

WÓJT UGOŚCIŁ PANIE GOSPODYNIE!

Przez cały rok nasze Panie Gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich są na niemalże każdej imprezie i wydarzeniu kulturalnym w naszej gminie. Z reguły jednak – pracują: a to przygotowują piękne stoiska, dekoracje, przetwory, a to gotują i promują naszą tradycje i zwyczaje. Tym razem było jednak nieco inaczej… Wójt Artur Herold zaprosił bowiem Panie na spotkanie noworoczne, na którym to właśnie one były gośćmi specjalnymi!

SPOTKANIE NOWOROCZNE MIESZKAŃCÓW SOŁECTWA KAROLEWO
2019.01.17

SPOTKANIE NOWOROCZNE MIESZKAŃCÓW SOŁECTWA KAROLEWO

W niedzielne popołudnie (13 stycznia) w Piesienicy odbyło się spotkanie noworoczne mieszkańców sołectwa Karolewo. Uroczystość zorganizował sołtys Stanisław Fojut wraz z Radą Sołecką, Kołem Gospodyń Wiejskich oraz miejscową jednostką OSP.

PROŚBA O POMOC. ZAGINĄŁ PIES. CZEKA NAGRODA!
2019.01.17

PROŚBA O POMOC. ZAGINĄŁ PIES. CZEKA NAGRODA!

Publikujemy prośbę pani Ewy o pomoc w odnalezieniu jej czworonożnego przyjaciela. Pies zaginął na początku roku w okolicach Zblewa. Zrozpaczeni właściciele będą wdzięczni za jakiekolwiek informacje na temat ich pupila. Dotychczasowe poszukiwania nie przyniosły rezultatu.

W PINCZYNIE GRALIŚMY BEZ FOCHA!
2019.01.17

W PINCZYNIE GRALIŚMY BEZ FOCHA!

W tym roku podczas finału WOŚP w Pinczynie został pobity kolejny rekord. Zebrano aż 25.225,18 zł. i 6 EURO. Już tradycyjnie dyrygentem pinczyńskiej WOŚP była Ewa Niemczyk, która wraz z 20. wolontariuszami przez cały dzień rozgrzewała serca mieszkańców i zachęcała do pomagania...
 

ŻAŁOBA NARODOWA PO ŚMIERCI PREZYDENTA GDAŃSKA
2019.01.17

ŻAŁOBA NARODOWA PO ŚMIERCI PREZYDENTA GDAŃSKA

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszono żałobę narodową. Żałoba będzie obowiązywać od jutra tj. piątku (18 stycznia) od godziny 17.00 do soboty (19 stycznia) do godziny 19.00. 

WOJEWODA POMORSKI OGŁASZA ŻAŁOBĘ NA TERENIE WOJEWÓDZTWA
2019.01.15

WOJEWODA POMORSKI OGŁASZA ŻAŁOBĘ NA TERENIE WOJEWÓDZTWA

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Pawła Adamowicza, odpowiadając na potrzebę zamanifestowania jedności społecznej - podjąłem decyzję o ogłoszeniu żałoby na terenie województwa pomorskiego, która trwać będzie do dnia pogrzebu śp. Pawła Adamowicza./ Dariusz Drelich, Wojewoda Pomorski/.

ZMARŁ ŚP. PAWEŁ ADAMOWICZ. DZIŚ WSZYSCY JESTEŚMY GDAŃSZCZANAMI...
2019.01.15

ZMARŁ ŚP. PAWEŁ ADAMOWICZ. DZIŚ WSZYSCY JESTEŚMY GDAŃSZCZANAMI...

Z przeogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Dla nas wszystkich jest to niewyobrażalna tragedia, w którą wciąż trudno nam uwierzyć. Zapamiętamy Pana Prezydenta nie tylko jako pełnego pasji samorządowca, który ponad wszystko kochał Gdańsk, ale także jako radosnego, otwartego i życzliwego Człowieka, który kochał ludzi.

GADKI, ŚPIEWKI I LEBERKA.. czyli WIECZÓR KOCIEWSKI W ZBLEWIE
2019.01.14

GADKI, ŚPIEWKI I LEBERKA.. czyli WIECZÓR KOCIEWSKI W ZBLEWIE

Sobotni wieczór (12 stycznia) w Zblewie był prawdziwym, wielkim świętem Kociewia! A wszystko to za sprawą niesamowitych Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Zblewie,  które przygotowały i zaprosiły mieszkańców na pokaz „Tradycji i obrzędów kociewskich”.

-
2019.01.14

WIELKA - ZBLEWSKA - ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zblewie już od pierwszych chwil był kolorowy, rozśpiewany, roztańczony i pełen dobroci naszych mieszkańców. Nikt wtedy nawet nie podejrzewał, jak tragicznie zakończy się ten piękny dzień...  Zapraszamy na relację z finału WOŚP w Zblewie.

-
2019.01.14

WSPIERAMY PREZYDENTA PAWŁA ADAMOWICZA. TRWA ZBIÓRKA KRWI

Wszyscy jesteśmy głęboko wstrząśnięci tragedią, która wydarzyła się wczoraj w Gdańsku podczas finału WOŚP. Całym sercem wspieramy Pana Prezydenta Pawła Adamowicza, jak i jego bliskich, naszymi dobrymi myślami i modlitwą…  Jednocześnie gorąco zachęcamy do przyłączenia się do apelu o oddawanie krwi. Od godz. 7:00 otwarte są stacje krwiodawstwa zarówno w Gdańsku, jak i w innych miejscowościach naszego województwa.

ZAPRASZAMY DO PINCZYNA NA 27. FINAŁ WOŚP!
2019.01.13

ZAPRASZAMY DO PINCZYNA NA 27. FINAŁ WOŚP! ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM!

Serdecznie zapraszamy dzisiaj tj. w niedzielę (13 stycznia 2019 r.) do Pinczyna na 27 Finał WOŚP (w godzinach od 15.30 – 19.30).  W programie, jak zawsze moc atrakcji dla każdego, Zobacz szczegółowy program!

27. FINAŁ WOŚP W ZBLEWIE - ZOBACZ PROGRAM!
2019.01.13

BĘDZIE SIĘ DZIAŁO! ZAPRASZAMY NA 27. FINAŁ WOŚP W ZBLEWIE!

27 Finał WOŚP w Zblewie zapowiada się bardzo atrakcyjnie! Zapraszamy na naszą halę widowiskowo-sportową na popołudnie pełne dobrych emocji!  W tym roku zblewską Orkiestrę rozkręca DJ MAX Wojciech Nadolski! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem finału. Czekamy na Was!

-
2019.01.11

XXI DEKANALNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W ZBLEWIE – ZA NAMI!

Piękną tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej w Zblewie jest wspólne kolędowanie. Od 21 lat szkoła - we współpracy z  parafią w Zblewie – organizuje Dekanalny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W tegorocznym przeglądzie - który odbył się dzisiaj tj.11 stycznia - wzięli udział uczniowie z Pinczyna, Bytoni, Borzechowa i Zblewa oraz grupa „Żabek” z Gminnego Przedszkola w Zblewie.

-
2019.01.11

INFORMACJA W SPRAWIE BUDOWY GAZOCIĄGU W PINCZYNIE

Szanowni Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, iż Polska Spółka Gazownictwa rozpoczęła  prace związane z budową sieci gazowej średniego ciśnienia na ternie miejscowości  Pinczyn.  W roku bieżącym inwestor planuje wykonać około 21 km sieci gazowej (...)

GOSPODYNIE ZE ZBLEWA ZAPRASZAJĄ NA WIECZÓR PEŁEN KOCIEWIA!
2019.01.10

GOSPODYNIE ZE ZBLEWA ZAPRASZAJĄ NA WIECZÓR PEŁEN KOCIEWIA!

KGW Zblewo serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców i sympatyków pięknego Kociewia na niezwykłe wydarzenie promujące naszą lokalną kulturę pn. „Tradycje i obrzędy kociewskie”. Spotkanie odbędzie się w sobotę (12 stycznia) o godz. 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie.

-
2019.01.10

PROJEKT UCHWAŁY WS WYKAZU KĄPIELISK W SEZONIE LETNIM 2019

Szanowni Państwo, zgodnie z Prawem Wodnym podajemy do publicznej wiadomości projekt uchwały Rady Gminy w Zblewie w sprawie określenia wykazu kąpielisk na terenie gminy Zblewo w 2019 roku. Uwagi oraz propozycje zmian do projektu uchwały należy składać w terminie od dnia 10 stycznia do dnia 1 lutego 2019 r. w formie pisemnej w Urzędzie Gminy w Zblewie.

SZCZODRAKI I WIELKIE KOLĘDOWANIE NA ORSZAKU TRZECH KRÓLI W PINCZYNIE
2019.01.09

SZCZODRAKI I WIELKIE KOLĘDOWANIE NA ORSZAKU TRZECH KRÓLI W PINCZYNIE

Jak co roku Orszak Trzech Króli przeszedł także ulicami Pinczyna. Wzięło w nim udział wielu mieszkańców, którzy przyszli całymi rodzinami. Specjalnie na orszak, mieszkańcy poszczególnych ulic przybrali misyjne kolory i królewskie korony.

orszak zblewo
2019.01.09

ORSZAK TRZECH KRÓLI W ZBLEWIE

W niedzielę 6 stycznia już po raz czwarty odbył się w Zblewie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie i tym razem inspirowane było przez ks. prałata Zenona Góreckiego, proboszcza parafii i p. Lucynę Błaszak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zblewie. Dzięki współpracy parafii i szkoły przygotowany został kolorowy pochód, do którego włączyło się ok. 400 osób.

 

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne