Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

BORZECHOWO. „GLOBALNIE W BIBLIOTEKACH”
2018.11.08

BORZECHOWO. „GLOBALNIE W BIBLIOTEKACH”

Biblioteka szkolna PSP w Borzechowie uczestniczy w II edycji programu „Globalnie w bibliotekach”. Program ma na celu zaangażowanie bibliotek w dyskusje nad dwoma największymi globalnymi wyzwaniami: głodem i ubóstwem. Realizując program chcemy zwrócić uwagę na obydwa problemy, porozmawiać o ich przyczynach i zastanowić się razem z uczniami jak możemy się przyczynić do ich rozwiązywania.

konsultacje
2018.11.08

RUSZAJĄ KONSULTACJE

Wójt Gminy Zblewo ogłasza konsultacje w sprawie przyjęcia „Programu i trybu współpracy Gminy Zblewo z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019”. Szczegóły w zarządzeniu Wójta Gminy Zblewo - do pobrania w treści artykułu oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Zblewo.

-
2018.11.06

ZAPRASZAMY NA SZKOLENIE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na szkolenie. Będą na nim omawiane zagadnienia dotyczące pisania wniosków oraz sprawozdań za pomocą generatora Witkac.pl. Spotkanie odbędzie się 24 listopada 2018 r. o godz.10:00 w Starostwie Powiatowym w Starogardzie Gdańskim. Zachęcamy do udziału!

-
2018.11.05

„KOCIEWSKA FAMILIJA” NA ANTENIE TVP!

W sobotnim Teleexpresie (3 listopada) gościł zespół „Kociewska Familija” z Pinczyna. Kamera towarzyszyła zespołowi w przygotowaniach do wielkiego finału projektu pn. „Kociewskie wesele”, realizowanego w ramach programu „Działaj Lokalnie”.

KOLEJNA "PERŁA" DLA AGROTURYSTYKI POD JELENIEM. TU JEST PYSZNIE!
2018.11.05

TU JEST PYSZNIE! KOLEJNA "PERŁA" DLA AGROTURYSTYKI POD JELENIEM

Agroturystyka „Pod Jeleniem” w Wirtach prowadzona przez Adama Pozorskiego została nagrodzona w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów". Pan Adam otrzymał główną nagrodę – „Perłę 2018” - w kategorii „danie tradycyjne” za przygotowany przez siebie udziec jeleni w sosie koperkowym.

-
2018.11.02

PAMIĘTAJMY...

Początek listopada to czas refleksji i zadumy. Spotykamy się nad grobami naszych bliskich i przywołujemy wspomnienia. Odwiedzamy jednak nie tylko parafialne cmentarze, ale także – samotne mogiły, które choć czasem oddalone od domów i wsi, nie są zapomniane...

AKCJA "ZNICZ" -  ŚWIATEŁKA PAMIĘCI W PINCZYNIE
2018.11.02

AKCJA "ZNICZ" - ŚWIATEŁKA PAMIĘCI W PINCZYNIE

Jak co roku Samorząd Uczniowski  pinczyńskiej szkoły zorganizował zbiórkę zniczy, które potem młodzież zapaliła na grobach księży, nauczycieli szkoły, przedszkola oraz  pracowników administracji i obsługi...

I BIEG ULICZNY NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI: WYNIKI!
2018.10.30

I BIEG ULICZNY NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI: WYNIKI!

Podajemy wyniki niedzielnego I Biegu Ulicznego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przypomnijmy, iż zawodnicy pobiegli w 4 grupach wiekowych. Bieg ukończyli wszyscy zawodnicy. Serdecznie gratulujemy!

FOTORELACJA: BIEG ULICZNY NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI
2018.10.29

BIEG ULICZNY NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI: FOTORELACJA

Wczoraj w Zblewie zorganizowano I Bieg Uliczny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na starcie stanęło prawie 200 biegaczy z całego regionu. Pobiegli oni w 4 kategoriach wiekowych. Najmłodsi zawodnicy mieli 6 lat, najstarsi – któż by to liczył! Zapraszamy na fotorelacje z tego pięknego wydarzenia.

-
2018.10.29

WIELKIE KISZENIE KAPUSTY W BORZECHOWIE

100 kg kapusty, 7 kg marchewki, sól, a do tego … kalosze, wielka, drewniana beczka i stary przepis babci Berty. Oto najlepszy przepis nie tylko na pyszną, kiszona kapustę, ale także – na świetną imprezą promującą lokalne zwyczaje!

NOWA ZAKŁADKA W NASZYM SERWISIE - PLAN POLOWAŃ ZBIOROWYCH
2018.10.29

NOWA ZAKŁADKA W NASZYM SERWISIE - PLAN POLOWAŃ ZBIOROWYCH

Zapraszamy mieszkańców do nowej zakładki w menu głównym: DLA MIESZKAŃCA – PLAN POLOWAŃ ZBIOROWYCH. Znajdziecie tam Państwo aktualne plany polowań zbiorowych kół łowieckich polujących na terenie naszej gminy.

-
2018.10.25

EKO-DOFINANSOWANIE DLA GMINY ZBLEWO

Gmina Zblewo otrzymała wsparcie finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (WFOŚiGW w Gdańsku) w ramach konkursu pn. „Wymiana źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych”.

JUŻ W TEN CZWARTEK RUSZY KIERMASZ WIANKÓW I STROIKÓW!
2018.10.23

TRWA DOROCZNY KIERMASZ WIANKÓW I STROIKÓW!

Koło Gospodyń Wiejskich z Kleszczewa Kościerskiego serdecznie zaprasza do skorzystania z bogatej oferty wianków, wieńców i stroików na Dzień Wszystkich Świętych. Wszystkie kompozycje – piękne i oryginalne – będzie można już zakupić na kiermaszu w Kleszczewie Kościerskim (w budynku dawnej świetlicy).

kapusta
2018.10.23

ZAPRASZAMY NA WIELKIE KISZENIE KAPUSTY!

Przed nami – wielkie kiszenie kapusty! Do wspólnego „trampania” kapusty już w ten piątek (26 października) zaprasza Koło Gospodyń Wiejskich z Borzechowa. Bedzie wesoło i pysznie, a do tego będzie można poznać tajniki naszych lokalnych tradycji kulinarnych i dobrze zjeść!

WYNIKI WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH W GMINIE ZBLEWO
2018.10.23

WYNIKI WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH W GMINIE ZBLEWO

Państwowa Komisja Wyborcza podała już oficjalne wyniki wyborów samorządowych w naszej gminie. Są one dostępne TUTAJ (link do strony PKW). Artur Herold, kandydat na wójta gminy Zblewo, uzyskał aż 90,59% poparcia wyborców.

-
2018.10.23

ŚLUBOWANIE I DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SZKOLE W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM

Niedawno, w szkole w Kleszczewie Kościerskim uroczyście świętowano ślubowanie pierwszoklasistów, a potem - Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy na relację z tych pięknych uroczystości.

-
2018.10.19

55 SESJI, 417 UCHWAŁ…

Wczorajsza (18.10) - LV sesja Rady Gminy Zblewo była wyjątkowo uroczysta. Była to bowiem ostatnia sesja w tej kadencji. Nie zabrakło więc podziękowań i podsumowań - a warto wiedzieć, iż nasi radni w ciągu minionych 4 lat obradowali na 55 sesjach i podjęli w sumie aż 417 uchwał!

-
2018.10.18

NIEZWYKŁA LEKCJA HISTORII W BYTONI

W PSP w Bytoni bieżący tydzień mija na ważnych uroczystościach i wyjątkowych chwilach. W poniedziałek w szkole zorganizowano niezwykłą lekcję historii. Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, społeczność szkolna zaprosiła do siebie Michała Rychlickiego - a dzięki niemu także: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego oraz Ignacego Paderewskiego.

-
2018.10.18

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W BORZECHOWIE

W trakcie uroczystości do rąk wyróżniających się nauczycieli trafiły nagrody. Również najlepsi uczniowie otrzymali naukowe stypendia, a ich rodzice – gratulacje. A na finał tej pięknej uroczystości – radosne pasowanie na pierwszaków. Były występy, sok z cytryny, moc prezentów i dużo radości!

-
2018.10.18

"DZIECI RODZĄ SIĘ ZE SKRZYDŁAMI..."

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami,  nauczyciele pomagają im je rozwinąć.”  - te piękne słowa Janusza Korczaka były mottem uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi  im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie.

-
2018.10.18

MŁODZIEŻ Z KLESZCZEWA W PIELGRZYMCE RODZINY SZKÓŁ JANA PAWŁA II

Młodzież z PSP w Kleszczewie Kościerskim wzięła udział w 18. pielgrzymce Rodziny Szkół Jana Pawła II. Na Jasną Górę przybyło ponad 14 tys. młodych z ok. 300 placówek z kraju, ale też m.in. z Białorusi. Wszyscy dziekowali  za wybór, przed 40. laty kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

-
2018.10.17

NIESPODZIANKA DLA CZYTELNIKÓW „KURIERA ZBLEWSKIEGO”

Kochani – przypominamy, iż w ostatnim numerze naszego biuletynu „Kurier Zblewski” przygotowaliśmy małą niespodziankę… Jaką? Nasi Czytelnicy na pewno wiedzą i z tego, co wiemy – już czekają na jutrzejszy dzień! A my zapewniamy - wszystko już jest gotowe !

PODZIĘKOWANIE DLA MIESZKAŃCÓW GMINY ZBLEWO
2018.10.17

PODZIĘKOWANIE DLA MIESZKAŃCÓW GMINY ZBLEWO

Już za kilka dni wybory samorządowe. Po raz kolejny wspólnie zdecydujemy, w jakim kierunku powinna iść nasza gmina i nasze działania. Gorąco zachęcam Państwa, abyście poszli oddać swój głos, bo jest to sprawa wielka i ważna, od której zależy dalszy rozwój naszej Małej Ojczyzny. Zanim jednak nadejdzie dzień wyborów, chciałbym już dziś powiedzieć słowo - dziękuję... Kończy się bowiem kadencja 2014-2018.

-
2018.10.17

MEDALE I NAGRODY DLA NASZYCH NAUCZYCIELI. GRATULUJEMY!

Tegoroczna wojewódzka uroczystość Dnia Edukacji Narodowej była z pewnością niezapomnianym świętem dla naszych nauczycieli ze szkół z terenu gminy Zblewo. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 12 października w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku,  zostali oni nagrodzeni za swoją pracę.

-
2018.10.17

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 - NASZ SERWIS PRAKTYCZNYCH INFORMACJI!

Kontynuujemy nasz cykl praktycznych informacji wyborczych, które ułatwią Państwu udział w wyborach. Dziś przedstawiamy Państwu informacje, gdzie głosujemy (w zależności od miejsca zamieszkania) i na kogo możemy oddać głos w danym okręgu.  Wyjaśniamy też sposób głosowania na kandydatów do Rady Gminy Zblewo.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne