Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

KONKURS FOTOGRAFICZNY. ZGŁOSZENIA DO KOŃCA LUTEGO!
2019.02.27

KONKURS FOTOGRAFICZNY. ZGŁOSZENIA TYLKO DO JUTRA!

Przypominamy, że już jutro tj. w czwartek /28 lutego/ upływa termin zgłoszeń do konkursu fotograficznego pn. „Najlepiej Kociewie czuje się w Zblewie”.  Organizatorzy, podobnie jak w zeszłym roku zachęcają do przysyłania zdjęć promujących uroki i walory Kociewia w gminie Zblewo. Czekają atrakcyjne nagrody!

seniorzy
2019.02.26

ZBLEWSCY SENIORZY PODSUMOWALI ROK

Ponad stu zblewskich emerytów i rencistów, zrzeszonych w kole PZERiI spotkało się wczoraj tj. 25 lutego na dorocznym zebraniu sprawozdawczym koła.  Gospodynią zebrania była Renata Słomińska, przewodnicząca koła. Nie zabrakło podsumowania 2018 roku, jak i omówienia planów na 2019 rok. A tych jest sporo!

-
2019.02.26

KGW KAROLEWO MA NOWĄ PRZEWODNICZĄCĄ

Koło Gospodyń Wiejskich w Karolewie ma nową przewodniczącą. Została nią Agnieszka Princ – młoda, energiczna mieszkanka Piesienicy, która zastąpi na tym stanowisku długoletnią przewodniczącą - Grażynę Gliniecką.

KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE: INTEGRACJA NA SPORTOWO!
2019.02.26

KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE: INTEGRACJA NA SPORTOWO!

W minioną niedzielę (24 lutego) w hali sportowej w Kleszczewie Kościerskim odbył się halowy turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Zblewo. W turnieju udział brały udział drużyny seniorów z Jezierc, Semlina i Kleszczewa oraz drużyny juniorów z Kleszczewa- Semlina oraz Pinczyna. Ciekawostką jest to, że nad każdą drużyną opiekę sprawował sołtys danej miejscowości.

-
2019.02.21

AKTYWNE FERIE W SOŁECTWIE KAROLEWO

Przez ostatnie dwa tygodnie świetlica wiejska w Piesienicy tętniła życiem i radosnym śmiechem! A wszystko to za sprawą trzech mam z sołectwa Karolewo: Moniki Cesarz, Justyny Fojut i Agnieszki Princ. To właśnie one postanowiły zorganizować aktywne ferie dla dzieci z sołectwa! I jak postanowiły – tak zrobiły!

-
2019.02.20

MEDIALNA KARIERA ZBLEWSKICH ŻUKÓW NA EMERYTURZE

Nasze strażackie żuki stały się sławne na całą Polskę i trafiły nie tylko na radiową antenę, ale także do telewizji! W zawrotnym tempie ze strony urzędowej i oficjalnego BIP-u Gminy Zblewo nasze żuki gościły najpierw na antenie Radia Gdańsk, a potem wystąpiły w TVP 3 Gdańsk, TVP1 i TVN Turbo... Skąd takie zainteresowanie?

BIBLIOTEKA W ZBLEWIE ZAPRASZA NA WYSTAWĘ „KOCIEWIE W OBIEKTYWIE”
2019.02.20

BIBLIOTEKA W ZBLEWIE ZAPRASZA NA WYSTAWĘ „KOCIEWIE W OBIEKTYWIE”

W zblewskiej bibliotece można właśnie obejrzeć wędrującą wystawę powarsztatową " Kociewie w obiektywie". Pomysłodawcą projektu jest Lech J. Zdrojewski. Zdjęcia znajdujące się na wystawie zostały wykonane podczas warsztatów fotograficznych przez pasjonatów urzeczonych " galilejską urodą Kociewia"- jak o charakterze tego regionu pisał ks. Janusz Stanisław Pasierb. Serdecznie zapraszamy do oglądania!

wejściówki
2019.02.18

JUŻ OD TEJ ŚRODY BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI NA KONCERT Z OKAZJI DNIA KOBIET!

Szanowni Państwo, już od najbliższej środy tj. 20 lutego od godz.9:00, w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie (ul. Główna 40) rozpocznie się dystrybucja bezpłatnych wejściówek na koncert z okazji Dnia Kobiet. Przypomnijmy, iż na zaproszenie Wójta Gminy Zblewo wystąpi Roberto Zucaro.

LOT KOCIEWIE ZAPRASZA: MIEJSKIE MARSZE NA ORIENTACJĘ "TROPEM WILCZYM"
2019.02.18

LOT KOCIEWIE ZAPRASZA: MIEJSKIE MARSZE NA ORIENTACJĘ "TROPEM WILCZYM"

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE serdecznie zaprasza na Miejskie Marsze na Orientację "TROPEM WILCZYM". W ten sposób LOT Kociewie postanowiła w tym roku przypomnieć o bohaterskich harcerzach, a w szczególności o Kazimierzu Piechowskim.

WKRÓTCE PARAFIA W ZBLEWIE BĘDZIE CIESZYĆ SIĘ KOLEJNYM ŚWIĘTYM
2019.02.15

WKRÓTCE PARAFIA W ZBLEWIE BĘDZIE CIESZYĆ SIĘ KOLEJNYM ŚWIĘTYM

Już niedługo (a dokładnie - 23 kwietnia 2019 r.) czterdziestoosobowa delegacja naszej parafii z ks. proboszczem Zenonem Góreckim na czele, uda się z pielgrzymką do Archikatedry Gnieźnieńskiej, gdzie Prymas Polski Abp Wojciech Polak ofiaruje relikwie Św. Wojciecha dla naszej parafii.

-
2019.02.15

WÓJT ZAPRASZA WSZYSTKIE PANIE NA DZIEŃ KOBIET! PRZED NAMI - WSPANIAŁY KONCERT

Jak co roku z okazji Dnia Kobiet, wójt gminy Zblewo Artur Herold przygotował dla Pań wspaniałą, muzyczną niespodziankę. 

REGINA UMERSKA Z KGW ZBLEWO KANDYDATKĄ DO NAGRODY "OSOBOWOŚĆ ROKU". OSTATNIE GODZINY GŁOSOWANIA!
2019.02.12

NASI W PLEBISCYCIE "OSOBOWOŚĆ ROKU". OSTATNIE GODZINY GŁOSOWANIA!

Miło nam poinformować, że w dorocznym plebiscycie Dziennika Bałtyckiego biorą udział także nasi Mieszkańcy, nominowani do nagrody w kilku kategoriach.  To Regina Umerska, Andrzej Burczyk, Wojciech Nadolski i Daria Śliwa. To już ostatnie godziny głosowania! Kończy się ono dziś tj. we wtorek 12 lutego br. o godz. 21.00. 

ŻAŁOBA NARODOWA PO ŚMIERCI JANA OLSZEWSKIEGO. "KOCIEWSKIE WESELE" - ODWOŁANE!
2019.02.12

ŻAŁOBA NARODOWA PO ŚMIERCI JANA OLSZEWSKIEGO. "KOCIEWSKIE WESELE" - ODWOŁANE!

W związku ze śmiercią Jana Olszewskiego, Premiera Polski w latach 1991–1992, Kawalera Orderu Orła Białego, zostaje wprowadzona żałoba narodowa w dniach 15-16.02.2019 (do godz. 19.00). W związku z tym przedstawienie „Kociewskie Wesele”, które miało się odbyć w najbliższy piątek (15 lutego) w Pinczynie zostaje ODWOŁANE.

OSP
2019.02.12

2 MINUTY I 14 SEKUND - OSP ZBLEWO NA PIĄTKĘ!

Dzisiaj w godzinach porannych miała miejsce inspekcja gotowości operacyjnej naszej jednostki OSP Zblewo. Takie kontrole są przeprowadzane raz w roku. Inspekcja wypadła dla naszych strażaków znakomicie! Wystarczy wspomnieć, iż od załączenia alarmów OSP do wyjazdu pierwszego zastępu z jednostki minęło zaledwie 2 minuty i 14 sekund!

-
2019.02.11

LALKA MIA Z PINCZYNA W KONKURSIE UNICEF

Dnia 5 lutego uczniowie wybrali laleczkę, która będzie reprezentowała pinczyńską szkołę w konkursie w ramach akcji UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Do ostatniego etapu trafiło 12 lalek, spośród których w demokratycznym głosowaniu uczniowie wybrali tę, która zrobiła na nich największe wrażenie. Bezkonkurencyjna okazała się lalka o imieniu Mia!

BAL KARNAWAŁOWY BORZECHOWSKICH PRZEDSZKOLAKÓW
2019.02.11

BORZECHOWO. BAL KARNAWAŁOWY PRZEDSZKOLAKÓW!

Karnawał to czas zabawy nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci.  W miniony czwartek (tj. 7 lutego) borzechowska szkoła zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, motyli, księżniczek, piratów, kowbojów, strażaków, policjantów oraz innych barwnych postaci! Jednym słowem - bal karnawałowy!

podatek
2019.02.11

ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO. ZŁÓŻ WNIOSEK DO 28 LUTEGO!

Wójt Gminy Zblewo informuje wszystkich producentów rolnych, że do dnia 28 lutego 2019 r. można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Do wniosku należy dołączyć oryginały faktur potwierdzających zakup oleju napędowego (...)

DZIEŃ KOCIEWIA: GOSPODYNIE Z KGW ZBLEWO W BYTOŃSKIEJ SZKOLE
2019.02.08

"Żebyśta wiedzieli, jak tu dawniej ludzie żyli…"

Społeczność szkolna PSP w Bytoni wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich ze Zblewa i Panem Mirkiem Umerskim świętowanie Dnia Kociewia rozpoczęła już dziś!  Przez cały dzień w bytońskiej szkole królowało dziś Kociewie! Były szneki z glancem, gadki kociewskie, darcie pierza i prasowanie żelazkiem z duszą...

PRZED NAMI - DZIEŃ KOCIEWIA I WIELKIE, KOCIEWSKIE WESELE!
2019.02.08

PRZED NAMI - DZIEŃ KOCIEWIA I WIELKIE, KOCIEWSKIE WESELE!

Przed nami - Światowy Dzień Kociewia. Przez najbliższe dni w całym regionie wiele będzie się działo, a wspólnym mianownikiem tych wydarzeń jest właśnie nasze Kociewie. A my mamy przyjemność zaprosić Państwa na wielkie, kociewskie wesele! 

JESTEŚ ZAINTERESOWANY FUNDUSZAMI EUROPEJSKIMI? PRZYJDŹ NA SPOTKANIE!
2019.02.08

JESTEŚ ZAINTERESOWANY FUNDUSZAMI EUROPEJSKIMI?

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z działań Mobilnych Punktów Informacyjnych na Pomorzu! Spotkanie w Zblewie już 22 lutego! Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój. 

-
2019.02.06

STRAŻACKIE ŻUKI - NA SPRZEDAŻ!

Są piękne, stylowe, czerwone i z duszą! Gmina Zblewo wystawiła własnie na sprzedaż dwa pożarnicze auta. To prawdziwa gratka! Do sprzedaży trafiły dwa czerwone żuki A-15. Pierwszy z nich ma 50 lat, drugi - jest o 7 lat młodszy...

-
2019.02.01

JUŻ NIEDŁUGO FERIE! GOK ZAPRASZA DO GOKLANDII

Już niedługo ferie! Nasz Gminny Ośrodek Kultury przygotował - jak co roku - bogaty w atrakcje program i zaprasza wszystkie dzieci do Goklandii. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. W programie m.in. zajęcia z garncarzem i kino sferyczne! Zapraszamy. Szczegóły - serwis internetowy GOK w Zblewie (link).

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W SZKOLE W PINCZYNIE
2019.01.31

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W SZKOLE W PINCZYNIE

W szkole w Pinczynie zapraszanie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości!

pióro kociewskie
2019.01.29

ZGŁOŚ KANDYDATA DO NAGRODY "KOCIEWSKIE PIÓRO 2018"

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne im. Małgorzaty Hillar w Zblewie ogłasza kolejną edycję nagrody „Kociewskie Pióro”. Przypomnijmy, iż jest to nagroda za osiągnięcia i zasługi dla Kociewia w dziedzinie literatury, publicystyki, animacji kultury (indywidualnie i zbiorowo) oraz za całokształt  działalności.

-
2019.01.29

POLICJANCI ROZBILI SZAJKĘ WŁAMYWACZY

Policjanci ze Zblewa przedstawili 20 zarzutów dotyczących kradzieży i włamań. Usłyszało je dwóch mieszkańców powiatu starogardzkiego w wieku 27 i 35 lat, którzy w ostatnim czasie dopuścili się szeregu przestępstw. Łączna wartość strat spowodowana działalnością tej grupy oszacowana została na kwotę blisko 50 tys. zł. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tej sprawy.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne