Odnośniki

Fotokod z linkiem do niniejszej strony

Fotokod

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka
-- w całym serwisie

Menu

Ankieta

Który projekt parku wybierasz?
ankieta zakończona
PARK HAFTU KOCIEWSKIEGO
51%
ZBLEWO NA OKRĄGŁO
49%
oddane głosy: 225

Nawigacja

  • AKTUALNOŚCI

Treść strony

Już wkrótce rozpocznie działalność pierwsza w historii Gminy Zblewo - Młodzieżowa Rada. Będzie ona na razie działać jako organ doradczy przy wójcie gminy Zblewo, ale jeśli pomysł się powiedzie i będzie zaakceptowany – jest wkrótce szansa na młodzieżowy samorząd.

Z inicjatywą powołania Młodzieżowej Rady wystąpił wójt Artur Herold. Wójt nie ukrywa, że bardzo zależy mu na włączeniu młodego pokolenia w życie publiczne.

Czym będzie rada?
Młodzieżowa Rada ma być nie tylko forum dialogu z młodym pokoleniem, ale także grupą prawdziwych, młodych liderów naszej społeczności. Talent, energia, potencjał, kreatywność i pasja – oto wspaniała siła młodzieży, którą chcemy nie tylko wykorzystać, ale i wspierać dla dobra nas wszystkich. Młodzi ludzie mają często zupełnie inne, świeże spojrzenie na pewne sprawy niż my, ludzie dorośli. Liczymy właśnie na to. Możemy uczyć się od siebie nawzajem, a przecież głos Młodych jest tak samo ważny, jak potrzeby dorosłych mieszkańców. Stąd właśnie inicjatywa powołania rady.

Jak zostać członkiem nowej rady?
Swoich kandydatów do rady przedstawią wójtowi dyrektorzy szkół z terenu gminy Zblewo. Również on sam może z własnej inicjatywy zaprosić do udziału w radzie tych młodych ludzi, którzy wyróżniają się na forum gminy aktywnością i kreatywnością. Jest też trzecia ścieżka - można samemu zgłosić chęć działania w Radzie Młodzieżowej. Poniżej załączamy specjalny formularz zgłoszenia, który można złożyć do nas do 15 lutego 2017 r. Wystarczy opisać swoje dotychczasowe działania (m.in. podejmowane w projektach społecznych, wolontariacie itp.) lub pomysły na przyszłość. Formularze można przesyłać drogą elektroniczną na adres: gmina@zblewo.pl (w tytule e-maila prosimy wpisać: Młodzieżowa Rada) lub złożyć osobiście albo drogą pocztową w sekretariacie UG (z dopiskiem na kopercie: Młodzieżowa Rada).

Dlaczego warto?
Na członków rady czekają atrakcyjne szkolenia i projekty, wyjazdy studyjne oraz – co najważniejsze - realne możliwości działania. Ale najważniejsze jest to, iż młodzi ludzie będą mogli realizować swoje plany, pomysły i marzenia, a tym samym będą mieli realny wpływ na to, co dzieje się w naszej gminie. Wierzymy, iż współpraca samorządowców z młodzieżą sprzyjać będzie nie tylko rozwojowi gminy Zblewo, ale także rozwojowi tych młodych ludzi, wzmacniając ich potencjał i budując w nich świadomość prawdziwych młodych liderów swojego pokolenia.

Jeśli pomysł na aktywizację młodzieży w sprawy życia publicznego się powiedzie, wójt zainicjuje powołanie młodzieżowego samorządu.

Tymczasem zapraszamy młodzież z gminy Zblewo do zgłaszania swoich kandydatur.  Członkiem rady może zostać każdy, młody mieszkaniec gminy Zblewo, który uczy się w szkole ponadpodstawowej (do 18 roku życia) i ma chęci do działania! Czekamy na Was!

 

 

  • młodzieżowa rada

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 522924
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2017-10-20 09:29

GMINA ZBLEWO

ul. Główna 40,
83-210 Zblewo

Bank Spółdzielczy Skórcz O/Zblewo,
55 8342 0009 4000 0101 2000 0002

Dane kontaktowe

Tel. 58 588 45 67, 588 43 81,

Fax 58 588 45 69,

e-mail: gmina@zblewo.pl
 

Odnośniki

Metryka strony

Licznik odwiedzin strony: 546659
Ostatnia aktualizacja strony: 2017-10-20 09:29

Stopka strony

Projekt i wykonanie: extranet.pl