Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

JUŻ JEST! NOWA APLIKACJA GMINNA GOTOWA DO POBRANIA

opublikowano: 1 marca 2024

 • apka

Cieszymy się ogromnie ogłaszając, że nowa aplikacja gminna dotycząca gospodarki odpadami komunalnymi jest już dostępna i co najlepsze - jest darmowa dla wszystkich mieszkańców Gminy Zblewo! Co z niej wynika? Harmonogram Wywozu Odpadów: Teraz możesz sprawdzić aktualny harmonogram odbioru śmieci w dowolnym momencie, dzięki prostemu interfejsowi aplikacji.

CZEKALIŚMY 22 LATA! PRZED NAMI - OTWARCIE NOWEJ SALI GIMNASTYCZNEJ W BYTONI

opublikowano: 29 lutego 2024

 • sala

Już w najbliższą sobotę 2 marca – długo oczekiwane wydarzenie: otwarcie nowo wybudowanej sali gimnastycznej w Bytoni. Czekano tu na nią 22 lata. Sala gimnastyczna w Bytoni to nowoczesny obiekt pozbawiony jakichkolwiek barier architektonicznych, jest ekologiczny i przede wszystkim funkcjonalny, uszyty na miarę potrzeb mieszkańców Bytoni. 

BIBLIOTEKA W ZBLEWIE ZAPRASZA NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z MICHAŁEM MAJEWSKIM

opublikowano: 26 lutego 2024

 • spotkanie

Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar w Zblewie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z pisarzem Michałem Majewskim. Spotkanie odbędzie się dnia 5 marca o godz. 17.00 w bibliotece w Zblewie, wstęp wolny. Rozmowę z Pisarzem poprowadzi Magdalena Dalecka. Serdecznie zapraszamy.

„OPIEKUNKA NIEMEDYCZNA NA WSI” – WAŻNE SZKOLENIE W PINCZYNIE

opublikowano: 26 lutego 2024

 • szkolenie

W sobotę 24 lutego w gościnnym Pinczynie odbyło się bardzo ważne i potrzebne szkolenie "Opiekunka niemedyczna na wsi". Wzięła w nim udział liczna grupa Pań zarówno z Pinczyna, jak i z innych miejscowości naszej gminy oraz z sąsiednich gmin. Panie bardzo zaangażowały się w zajęcia, a te były zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Wykłady prowadziły Panie z Fundacji "Kociewiacy dla hospicjum".

W BYTONI SPOTKALI SIĘ PRZEDSTAWICIELE POMORSKICH ZESPOŁÓW PIEŚNI I TAŃCA

opublikowano: 26 lutego 2024

 • bytonia

W sobotę 24 lutego w szkole w Bytoni mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli aż 30 zespołów pieśni i tańca z całego Pomorza. Spotkanie to zorganizowało Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie. A wszystko po to, by pomorskie zespoły mogły się bliżej poznać i nawiązać stałą współpracę. I tak się stało, a partnerstwo to będzie z pewnością intensywne i owocne, bo pomysłów na wspólne działania podczas spotkania nie brakowało.

OTWARCIE SALI GIMNASTYCZNEJ W BYTONI – SERDECZNE ZAPROSZENIE DLA MIESZKAŃCÓW

opublikowano: 26 lutego 2024

 • sala

Mamy dla Państwa, drodzy Mieszkańcy - wyjątkowe zaproszenie. Długo czekaliśmy na tę chwilę i dziś chcemy podzielić się z Wami tą wielką radością. Dlatego – prosimy – już w najbliższą sobotę 2 marca przyjdźcie i zobaczcie naszą nową salę gimnastyczną w Bytoni. Otwórzmy ją RAZEM! Zapraszamy i czekamy na Państwa.

"DOBRZE JEST NAM TU BYĆ…" - ŚWIATOWY DZIEŃ KOCIEWIA W BYTONI

opublikowano: 21 lutego 2024

 • bytonia

„Dobrze jest nam tu być…”  - te pochodzące z legendy o genezie opactwa w Pelplinie słowa stały się hasłem wiodącym tegorocznych obchodów Dnia Kociewia w szkole w Bytoni. Zorganizowano je 15 i 16 lutego. Przygotowano moc atrakcji, któych wspólnym mianownikiem było nasze Kociewie.

ZAPRASZAMY NA ZEBRANIA WIEJSKIE: SOŁECTWO BYTONIA, SOŁECTWO SEMLIN

opublikowano: 21 lutego 2024

 • zebrania

Uprzejmie informujemy, iż w najbliższym czasie odbęda się kolejne zebrania wiejskie. Zebranie w Bytoni zaplanowano na 27 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej, a zebranie w Semlinie - 5 marca o godz.17.00. Serdecznie zapraszamy na spotkania.

PISMO INWESTORÓW W SPRAWIE BUDOWY OSIEDLA MIESZKANIOWEGO W BORZECHOWIE

opublikowano: 19 lutego 2024

 • info

Wójt Gminy Zblewo przedstawia do wiadomości Mieszkańców pismo Inwestorów dotyczące budowy osiedla mieszkaniowego  w Borzechowie.

UDANY "ŚLEDZIK" KLUBU SENIORA W ZBLEWIE

opublikowano: 19 lutego 2024

 • seniorzy

W miniony wtorek – czyli w tradycyjnego „śledzika” -  spotkali się nasi Seniorzy z Klubu Seniora w Zblewie. Zebranie w GOK Zblewo zgromadziło liczne grono klubowiczów i przyjaciół klubu, wśród których był m.in. wójt Artur Herold, sołtys A.Laskiewicz i kierownik GOPS w Zblewie G.Formela.

PRZYPOMINAMY: ZASADY WNOSZENIA OPŁAT ZA ODPADY KOMUNALNE - BEZ ZMIAN

opublikowano: 19 lutego 2024

 • śmieci
Drodzy Mieszkańcy! Przypominamy o obowiązku terminowego uiszczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Opłatę miesięczną należy wpłacać do 25. dnia każdego miesiąca na wyznaczony indywidualny numer konta bankowego. Przypominamy również, iż wysokość opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie uległa zmianie.

VII PIELGRZYMKA BIEGOWA ZE ZBLEWA DO PIASECZNA

opublikowano: 19 lutego 2023

 • piaseczno
W niedzielę 18 lutego odbyła się VII Pielgrzymka Biegowa ze Zblewa do Sanktuarium Matki Bożej Piaseckiej. Trasa pielgrzymki wynosiła ponad 40 km, a przemierzyło ją 15 biegaczy z gminy Zblewo i nie tylko. Byli to także zawodnicy z klubu „Aktywni Kociewiacy” oraz dwóch biegaczy z Czerska, z których jeden był niewidomy i całą trasę biegł w asyście swojego przyjaciela.

WAŻNA INFORMACJA DLA ROLNIKÓW!

opublikowano: 16 lutego 2024

 • woda

Wójt Gminy Zblewo zwraca się z prośbą do rolników z terenu gminy o zgłaszanie w formie pisemnej zaistniałej sytuacji zalewania gruntów rolnych. Powyższa informacja powinna zawierać dane rolnika, orientacyjną powierzchnię zalanych użytków rolnych oraz rodzaj upraw jakich to dotyczy. Informacje te są niezbędne do wystąpienia do Wojewody Pomorskiego o powołanie komisji ds. szacowania szkód w gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi na terenie Gminy Zblewo.

"PYTASZ SIA DZIA KOCIEWIAKI MAJÓ SWOJE DÓMY..."

opublikowano: 16 lutego 2024

 • przedszkole

"Pytasz sia dzia Kociewiaki majó swoje dómy..." - Odpowiadając na pytanie z naszego kociewskiego hymnu możemy śmiało powiedzieć, że w Zblewie wśród naszych przedszkolaków!  Wczoraj – 15 lutego -  odbyło się w naszym przedszkolu wielkie święto - dzieci miały okazję uczestniczyć w Przeglądzie Recytatorskim Gwary Kociewskiej z okazji Światowego Dnia Kociewia.

„KOCIEWIE JAK MALOWANE” – ŚWIATOWY DZIEŃ KOCIEWIA Z MODRAKAMI

opublikowano: 16 lutego 2024

 • modraki

Ależ to był piękny dzień, pełen radości, uśmiechu i Kociewia! A wszystko to dzięki naszym kochanym Modrakom z Borzechowa, które wczoraj – w czwartek 15 lutego - zorganizowały Dzień Kociewia pod hasłem „Kociewie jak malowane!”. Patronat nad wydarzeniem pełnił wójt gminy Zblewo Artur Herold. Przez cały dzień w borzechowskiej świetlicy królowało kociewskie jadło (w tym m.in. ruchanki, fefernuski i placki ziemniaczane), kociewska muzyka i piękna, kociewska kultura.

PANI ALICJO - DZIĘKUJEMY!

opublikowano: 15 lutego 2024

 • ala

Po 40 latach pracy w Urzędzie Gminy Zblewo nasza koleżanka Alicja Zalewska przeszła na zasłużoną emeryturę. Wprawdzie oficjalnie jeszcze do końca lutego jest na urlopie, ale pożegnała się już zarówno z nami, jak i z Radnymi.  Nasza pani Ala to wyjątkowa Osoba, bardzo związaną ze zblewskim samorządem. Z naszym UG Zblewo związała całe swoje zawodowe życie! Rozpoczęła pracę w 1983 roku

PREMIERA FILMU "OCYPEL. GRÓB 41" W ZBLEWIE

opublikowano: 13 lutego 2024

 • film

W pierwszy piątek lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie odbyła się projekcja filmu pt. „ Ocypel. Grób 41” w reż. Mirosława Umerskiego – mieszkańca Zblewa. Na ekranie mieliśmy okazję zobaczyć aktorów Kociewskiej Niezależnej Formacji Teatralnej, a także członków GRH Wojnowo i GRH Ziemi Krajeńskiej. Film przedstawia autentyczną, niezwykle wzruszającą historię uwięzienia, a następnie rozstrzelania polskich zakładników, która miała miejsce w 1944 r. w Ocyplu.

WIZYTA CHÓRU PW. ŚW. CECYLII W RACIĄŻU

opublikowano: 13 lutego 2024

 • chór

10 lutego 2024r. na zaproszenia chóru św. Józefa z Raciąża (rodzinna miejscowość naszego księdza Prałata) zblewski chór parafialny wraz z opiekunem ks. Proboszczem Zenonem Góreckim udał się na kurtuazyjną biesiadę kociewsko – borowiacką w tamtejszym Wiejskim Domu Kultury. W programie przewidziano liczne atrakcje oraz występy chóru miejsca i zespołu „Kasztelanki” w ludowym repertuarze.

„PECTUS AKUSTYCZNIE” - WÓJT GMINY ZBLEWO ZAPRASZA NA KONCERT Z OKAZJI DNIA KOBIET

opublikowano: 13 lutego 2024

 • pectus

Wójt Gminy Zblewo Artur Herold serdecznie zaprasza wszystkie Panie z gminy Zblewo na piękne wydarzenie z okazji Dnia Kobiet . Będzie to koncert "PECTUS akustycznie".  Zapraszamy 7 marca 2024 roku o godz. 18:00, hala widowiskowo - sportowa w Zblewie. 

UWAGA ROLNICY! ZWROT AKCYZY OD PALIWA

opublikowano: 9 lutego 2024

 • zwrot
Wójt Gminy Zblewo informuje wszystkich producentów rolnych, że od 1 do 29 lutego 2024 roku można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na rok 2024.Wypełniony wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w pok. nr 2 w Urzędzie Gminy Zblewo.

"KOCIEWIE JAK MALOWANE! - PRZED NAMI ŚWIATOWY DZIEŃ KOCIEWIA

opublikowano: 9 lutego 2024

 • kociewie

Zapraszamy na wielkie świętowanie! Światowy Dzień Kociewia już jutro - 10 lutego, a my wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich "Modraki" z Borzechowa zapraszamy już w następny czwartek do Borzechowa. Od samego rana do wieczora Modraki pokażą Wam, jak piękne jest nasze Kociewie. Gorąco zapraszamy!

WAŻNA INFORMACJA Z NADZORU WODNEGO

opublikowano: 9 lutego 2024

 • nadzór
Przekazujemy Państwu informację z Nadzoru Wodnego w Starogardzie Gd. dotyczącą utrzymania urządzeń wodnych melioracyjnych szczegółowych. Referat Rozwoju Gminy UG Zblewo zwraca Państwa uwagę na to, iż ewentualne niewywiązywanie się z obowiązku utrzymania urządzeń wodnych przez właścicieli nieruchomości należy zgłaszać do Nadzoru Wodnego w Starogardzie Gdańskim.

PRZETARG NA BUDOWĘ ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM

opublikowano: 7 lutego 2024

 • kleszczewo
Na tę wiadomość mieszkańcy Kleszczewa Kościerskiego długo czekali. I doczekali się! Gmina Zblewo ogłosiła przetarg na budowę świetlicy w Kleszczewie Kościerskim. Budynek został zaprojektowany w taki sposób, aby swoim wizerunkiem łączył nutę nowoczesności, tradycji i ekologii. Wewnątrz ogrzewany będzie pompą ciepła wspomaganą fotowoltaiką. Teren działki, na którym powstanie świetlica będzie liczył łącznie ok 2,2 tys.m2.

RUSZA WAŻNY PROJEKT. PORZĄDKUJEMY ZIELEŃ PRZY GMINNYCH DROGACH

opublikowano: 7 lutego 2024

 • drogi

W gminie Zblewo ruszają zakrojone na szeroką skalę prace porządkowe i pielęgnacyjne dotyczące zieleni przy gminnych drogach. Prace te będą polegać na przycince i pielęgnacji drzew oraz krzewów przy drogach gminnych. Tym samym zostaną uporządkowane i udrożnione pasy drogowe. Dzisiaj (środa 7 lutego) wstępne prace naziemne trwają m.in. na odcinku Białachowo-Radziejewo. Po nich będą prowadzone roboty wysokościowe (z użyciem podnośnika koszowego).

PRZETARG, JAKIEGO JESZCZE NIE BYŁO!

opublikowano: 7 lutego 2024

 • PRZETARG

Gmina Zblewo ogłosiła właśnie wyjątkowy przetarg na modernizację dróg.  Dlaczego wyjątkowy? Wójt Artur Herold nie kryje zadowolenia, bo to prawdziwy multi przetarg, obejmujący swoim zakresem ponad 40 odcinków dróg gminnych z terenu całej gminy. Jak tłumaczy wójt, stało się to możliwe dzięki pozyskanym dofinansowaniom z Polskiego Ładu i Rządowego Programu Rozwoju Dróg. 

ZAGRALIŚMY DLA OLAFA

opublikowano: 7 lutego 2024

 • OLAF

Nie po raz pierwszy mieszkańcy gminy Zblewo pokazali, jak wielkie i hojne mają serca.  Tym razem wszyscy zjednoczyli się we wspólnym dziele pomocy małemu Olafowi, który choruje na podstępną chorobę. W niedzielne popołudnie (4 lutego) hala widowiskowo – sportowa w Zblewie wypełniła się po brzegi sportowcami, kibicami, mieszkańcami i gośćmi. Było kolorowo, gwarnie, smacznie, a przede wszystkim – czuć było wielką radość ze wspólnego działania i pomagania.

ROZBIÓRKA I BUDOWA MOSTU W KRĘGU. OD 12 LUTEGO – TYMCZASOWA ORGANIZACJA RUCHU!

opublikowano: 2 lutego 2024

 • uwaga

W związku z rozbiórką i budową mostu na rzece Wierzyca w ciągu drogi powiatowej nr 2706G w miejscowości Krąg, Urząd Gminy w Zblewie przekazuje informację dotyczącą wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu w związku z realizacją tej inwestycji.

HOJNOŚĆ MIESZKAŃCÓW I WIELKA RADOŚĆ - 32. FINAŁ WOŚP W GMINIE ZBLEWO

opublikowano: 1 lutego 2024

 • wośp

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Zblewo zagrał po raz kolejny z wielką energią i z wielkim sercem. Już tradycyjnie naszą gminną orkiestrę prowadziła niezrównana Ewa Niemczyk. W tym roku uzbierana kwota zaskoczyła wszystkich ponownie! Gmina Zblewo przekazała na konto WOŚP kwotę: 52.256,93 zł i 44 Euro. Na tak wspaniałą kwotę złożyło się zaangażowanie bardzo wielu osób, którzy pomagali i poświęcali swój czas w dniu niedzielnego finału.

W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ GRAMY DLA OLAFA!

 • Festyn

Już w najbliższą niedzielę 4 lutego GRAMY DLA OLAFA! Turniej odbędzie się na hali sportowej w Zblewie od godz.15.00. Zagrają m.in. drużyny księży, nauczycieli, pracownikow UG oraz drużyna Olafa. Gość specjalny - reprezentant Polski Paweł Kryszałowicz oraz Deleu.Zapraszamy na pyszne ciasta kawę i wiele innych atrakcji. Na małej sali będzie czekał dmuchaniec dla młodszych dzieci oraz wata cukrowa. Gorąco zapraszamy.

ZAPRASZAMY NA FILM " OCYPEL. GRÓB 41"

 • Film

GOK w Zblewie, Kociewska Niezależna Formacja Teatralna oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznych Wojnowo i GRH Ziemi Krajeńskiej serdecznie zapraszają na gminną premierę filmu "Ocypel - Grób 41", która odbędzie się w dniu 2 lutego 2024r. w GOK Zblewo o godz.18.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

GORĄCE SERCA MORSÓW ZBLEWO

opublikowano: 29 stycznia 2024

 • morsy

Ależ to była moc dobrych emocji, uśmiechu, szczodrości i życzliwości! O czym mowa? O 32. finale WOŚP nad jeziorem Niedackim w Twardym Dole, zorganizowanym w minioną niedzielę 28 stycznia przez Morsy Zblewo.

WIELKIE ŚWIĘTOWANIE DNIA BABCI I DZIADKA

opublikowano: 26 stycznia 2024

 • babcia

Dzieci z okazji niedawno minionych Świąt: Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowały pod bacznym okiem swoich wychowawców wspaniałe występy. Mieliśmy okazję zaprezentować się w różnych formach artystycznych. Były wzruszające wiersze, wesołe i chwytające za serce piosenki, zachwycające aranżacje taneczne oraz zabawne przedstawienie. 

REKRUTACJA DO PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH NA TERENIE GMINY ZBLEWO - TERMINY I ZASADY

 • rekrutacja

Zarządzeniem Nr 627/2024 Wójta Gminy Zblewo z dnia 18.01.2024r. w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego w tym terminów składnia dokumentów do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Gminie Zblewo.

TO JUŻ XXIV EDYCJA DEKANALNEGO PRZEGLĄDU KOLĘD I PASTORAŁEK

opublikowano: 22 stycznia 2024

 • przegląd

Za nami XXIV Dekanalny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Gloria in Excelsis Deo” w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie. Mogliśmy usłyszeć przepiękny śpiew przedszkolaków z Gminnego Przedszkola w Zblewie, uczniów szkół z Borzechowa, Bytoni  i Zblewa. Były występy solistów i chórów. Słuchaliśmy tradycyjnych, pięknych kolęd i chwytających za serce pastorałek.

OGŁOSZENIE O PRZEPROWADZENIU KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ

opublikowano: 22 stycznia 2024

 • KWALIFIKACJA

Zgodnie z Obwieszczeniem Wojewody Pomorskiego z dnia 12 stycznia 2024 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2024 r. na terenie województwa pomorskiego podaje się do wiadomości, co następuje: dla terenu Gminy Zblewo kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 2005 roku oraz roczników starszych przeprowadzona zostanie 18 -19 marca 2024 r.

KOLĘDA W BYTOŃSKIEJ SZKOLE

opublikowano: 22 stycznia 2024

 • bytonia

W atmosferze świątecznej radości i wspólnoty w Publicznej Szkole Podstawowej w Bytoni odbyła się tradycyjna kolęda szkolna. Była wyjątkowa i bardzo kociewska! Uczniowie klasy szóstej zaprezentowali tradycje i obrzędy kociewskich kolandników zwanych Gwizdami. Była to żywa lekcja edukacji regionalnej. 

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE Z RODZINĄ ŚDS

opublikowano: 22 stycznia 2024

 • PRZEGLĄD

Kilka dni temu na scenie naszego GOK Zblewo gościliśmy I Przegląd Kolęd i Pastorałek, który zorganizował nasz Środowiskowy Dom Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim. Scena wypełniła się radością ze świąt i ze śpiewania! Zabrzmiały najpiękniejsze, polskie kolędy i pastorałki w pięknym wykonaniu naszych Przyjaciół z ŚDS oraz zaproszonych przez nich gości z innych placówek z całego regionu.

SOŁECTWO RADZIEJEWO MA NOWEGO SOŁTYSA. GRATULUJEMY!

opublikowano: 19 stycznia 2024

 • radziejewo

We wtorek 16 stycznia w świetlicy wiejskiej w Radziejewie odbyło się zebranie wiejskie, zwołane w celu przeprowadzenia wyborów uzupełniających sołtysa i członków Rady Sołeckiej. Konieczność przeprowadzenia wyborów wynikała z faktu, iż dotychczasowa sołtys Arleta Rueck złożyła rezygnację. Nowym sołtysem został Andrzej Lindenau.

UMOWY PODPISANE! NOWE EKSPONATY TRAFIŁY DO NASZEGO MUZEUM W ZBLEWIE

opublikowano: 19 stycznia 2024

 • MUZEUM

Do muzeum PRL w Zblewie trafiły dwa nowe eksponaty – zabytkowe strażackie pojazdy, pozyskane dzięki zaangażowaniu i współpracy wójta Gminy Zblewo, OSP Zblewo i muzeum. W środę 17 stycznia w Urzędzie Gminy nastąpiło podpisanie umowy oraz symboliczne przekazanie tych pojazdów na ręce Pawła Peki, właściciela muzeum.

32. FINAŁ WOŚP W GMINIE ZBLEWO - ZAPRASZAMY! BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!

opublikowano: 18 stycznia 2024

 • wośp

Zapraszamy na 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Zblewo.  To już 28 stycznia! Przez cały dzień - będzie się działo! Od samego rana na ulicach naszych miejscowości kwestować będzie 24 wolontariuszy. O godz. 11.00 - wielkie i radosne WOŚP- owe granie nad jeziorem Niedackim z naszymi fantastycznymi Morsami Zblewo.

NOWOROCZNA NARADA WÓJTA Z SOŁTYSAMI

opublikowano: 16 stycznia 2024

 • sołtysi

Już tradycyjnie na początku nowego roku wójt Artur Herold zaprosił sołtysów z terenu gminy Zblewo, by podziękować za miniony rok i porozmawiać o planach (w tym inwestycjach) na kolejny rok. A tych jest wiele. Na wczorajszym spotkaniu dyskutowano także m.in. o podwyższeniu rezerwy dla samorządów wsi  i o zimowym utrzymaniu dróg.

UMOWY PODPISANE!

opublikowano: 15 stycznia 2024

 • rfdl

W piątek 12 stycznia wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz i wójt Artur Herold spotkali się w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, by podpisać umowy o przekazaniu środków z RFRD. Dzięki temu Gmina Zblewo otrzymała 3 659 360 zł na budowę i przebudowę gminnych dróg. Podpisane umowy dotyczą dwóch projektów.

15 STYCZNIA - PLANOWANE ROZPOCZĘCIE PRAC NA BERLINCE

opublikowano: 10 stycznia 2024

 • berlinka

Referat Rozwoju Urzędu Gminy w Zblewie informuje, iż firma MTM planuje rozpoczęcie prac na drodze krajowej nr 22 na dzień 15.01.2024 r. Urząd Gminy nie posiada informacji o dokładnym harmonogramie prac.

PRAWDZIWIE ZIMOWY BIEG MORSÓW! BYŁO FANTASTYCZNIE!

opublikowano: 9 stycznia 2024

 • morsy

Tylko nasze Morsy Zblewo potrafią w środku zimy, przy temp. - 10 st. zorganizować świetny, pełen gorącej atmosfery sportowy piknik! I to w przepięknym miejscu, bo nad naszym (skutym lodem) jeziorem Niedackim w Twardym Dole. Jednym słowem - VII Bieg Morsów za nami!

STAWKA OPŁAT ZA ŚMIECI - BEZ ZMIAN

opublikowano: 9 stycznia 2024

 • śmieci

Drodzy Mieszkańcy - przypominamy, iż opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi NIE ULEGŁY zmianie. W związku z powyższym prosimy o wpłaty na indywidualny nr konta w dotychczasowej wysokości. Przypominany także, że płatności należy dokonywać do 25 dnia każdego miesiąca.

TRZEJ KRÓLOWIE, JASEŁKA I MOC RADOŚCI W PARAFII KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE

opublikowano: 9 stycznia 2024

Wielka radość w parafii Kleszczewo Kościerskie - odbył się tu bowiem piękny i radosny Orszak Trzech Króli. Rozpoczął on uroczystą Mszę św., którą w miejscowym kościele odprawił ks. Proboszcz Tadeusz Stajkowski. Trzej królowie (Zbigniew Bahr, Wawrzyniec Piernicki i Marcin Trzos) najpierw poprowadzili orszak, złożyli dary, a potem uświetnili uroczystość czytając podczas Mszy św. pierwsze i drugie czytanie.

PRZEPIĘKNE JASEŁKA I ORSZAK TRZECH KRÓLI W PINCZYNIE

opublikowano: 9 stycznia 2024

 • orszak

W sposób niezwykły uroczystość Objawienia Pańskiego świętowali mieszkańcy kociewskiej parafii Pinczyn. W obchody Święta Trzech Króli wpisał się bowiem nie tylko radosny orszak spod plebanii do kościoła, stanowiący już miejscową tradycję, ale również przedstawienie bożonarodzeniowe zespołu folklorystycznego „Kociewska Familija”. 

ORSZAK TRZECH KRÓLI W ZBLEWIE JUŻ PO RAZ DZIEWIĄTY

opublikowano: 9 stycznia 2024

 • orszak

Uroczystą sumą celebrowaną przez Ks. Prałata Zenona Góreckiego, a którą uświetnił nasz parafialny Chór Cecylia, rozpoczął się tegoroczny IX zblewski Orszak Trzech Króli. Po Mszy św. orszak przeszedł ulicami Zblewa na Plac 700-lecia. Orszak prowadziła nasza Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn oraz trzej królowie. 

ZIMA, ŚNIEG I MRÓZ! PRZYPOMINAMY O OBOWIĄZKACH WŁAŚCICIELI/ZARZĄDCÓW BUDYNKÓW

opublikowano: 9 stycznia 2024

 • zima

Zima w pełni! Przypominamy naszym Mieszkańcom o obowiązku spoczywającym na właścicielach lub zarządcach budynku o niedopuszczeniu do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalegający na dachu śnieg.

UWAGA! JEST ŚLISKO I NIEBEZPIECZNIE. RAPORT Z DRÓG

opublikowano: 4 stycznia 2024

 • uwaga

Drodzy Mieszkańcy, mamy kilka ważnych informacji w związku z trudnymi warunkami panującymi aktualnie na drogach. Jak zapewnia gminny koordynator ds. zimowego utrzymania dróg – na godz.12.00 działania zostały przeprowadzone na drogach utwardzonych na terenie wszystkich sołectw gminy Zblewo. Robimy wszystko, by zapewnić bezpieczny przejazd na drogach gminnych,

WSPANIAŁY KONCERT I BAL CZYLI ZAPRASZAMY NA KARNAWAŁ W BORZECHOWIE!

opublikowano: 2 stycznia 2023

 • bal

W karnawale w Borzechowie zaplanowano wiele wydarzeń. Ich organizatorem jest sołtys Renata Klimowicz oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Modraki”. Najpierw – już 6 stycznia - zapraszamy do Borzechowa na wspaniały koncert, który co roku cieszy się wielką popularnością wśród mieszkańców. A już 20 stycznia – bal karnawałowy! 

SPORTOWE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU

opublikowano: 2 stycznia 2024

 • pinczyn

W poniedziałek 1 stycznia - w samo południe - odbyło się w Pinczynie spotkanie zawodników i sympatyków piłki nożnej, aby rozpocząć nowy rok na sportowo. To już prawdziwa tradycja! W tegorocznym meczu wzięło udział ponad 25 zawodników, a kibicowały im rodziny, znajomi i sympatycy piłki nożnej. Strzelcem pierwszej bramki w nowym roku został Marcin Woźniak.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne