Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Aktualności

 • 2023.11.29

  WIELKIE BRAWA DLA PANA KRZYSZTOFA!

  Rolnik z naszej gminy – Krzysztof Kamysz znalazł się w gronie laureatów powiatowych eliminacji „Olimpiady Innowacyjny Młody Rolnik”. Eliminacje odbyły się we wtorek 28 listopada w 15 powiatach województwa pomorskiego.  W powiecie starogardzkim do konkursowej rywalizacji przystąpiło 18 uczestników. Do ścisłego finału jury zakwalifikowało czterech z nich.

 • 2023.11.29

  KALENDARZ ŚWIĄTECZNYCH WYDARZEŃ W GMINIE ZBLEWO

  Przed nami wyjątkowy czas świątecznych jarmarków oraz mikołajkowych i opłatkowych spotkań. W nadchodzącym czasie będzie ich naprawdę dużo, dlatego specjalnie dla Państwa utworzyliśmy zakładkę w bocznym menu na zblewo.pl ( po lewej stronie naszego serwisu). Dzięki temu kalendarz imprez świątecznych jest zawsze pod ręką.

 • 2023.11.28

  PRAPREMIERA WYJĄTKOWEGO FILMU O NASZEJ HISTORII

  Po wielkim sukcesie poprzedniej produkcji – filmu „Chata” – Kociewska Niezależna Formacja Teatralna powraca z nowym projektem. Tym razem twórcy sięgnęli do wydarzeń historycznych – film jest bowiem poświęcony ofiarom rozstrzelanym we wrześniu 1944 r. w Ocyplu. Reżyserem filmu jest Mirosław Umerski, który – wraz z Piotrem Sulewskim – jest również twórcą scenariusza.

 • 2023.11.28

  BUDOWA CHODNIKA W RADZIEJEWIE - WYKONAWCA WYBRANY

  W Radziejewie na wiosnę zostanie wybudowany nowy, bardzo oczekiwany przez mieszkańców chodnik. Cała inwestycja zostanie zrealizowana przez Gminę Zblewo ze środków zewnętrznych. Właśnie wybrano wykonawcę. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Bau-Mat Mateusz Zaorski z Pinczyna.

 • 2023.11.28

  PROGRAM „CIEPŁE MIESZKANIE” – WAŻNE! JAKIE ZADANIA MOŻNA SFINANSOWAĆ Z PROGRAMU?

  Ważne informacje dla naszych Mieszkańców, którzy rozważają skorzystanie z programu „Ciepłe Mieszkanie”. Pytacie nas Państwo, co konkretnie można sfinansować z tego programu? Szczegółowe informacje o tym znajdziecie Państwo w załączonym poniżej pliku - zachęcamy do zapoznania się z nim.

 • 2023.11.28

  WÓJT ARTUR HEROLD ZAPRASZA NA SPOTKANIA Z MIESZKAŃCAMI NA TEMAT INWESTYCJI

  Przypominamy o najbliższych spotkaniach wójta Gminy Zblewo z Mieszkańcami. Oto grafik najbliższych spotkań, zaplanowanych w nadchodzącym tygodniu. Wójt Artur Herold serdecznie Państwa zaprasza do udziału w tych zebraniach i do rozmowy na temat realizacji inwestycji. 

 • 2023.11.24

  OBWIESZCZENIE RDOŚ W GDAŃSKU (ROZBUDOWA LINII KOLEJOWEJ NR 203)

  Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku przesyła w załączeniu obwieszczenie o ponownym rozpoczęciu procedury udziału społeczeństwa, w tym o możliwości zapoznania się z dokumentacja sprawy dla przedsięwzięcia pn. „Prace na linii kolejowej nr 203 na odcinku Tczew – Czersk”.

 • 2023.11.24

  RYSUNKI DOTYCZĄCE PRZEBUDOWY UL. BIAŁACHOWSKIEJ W ZBLEWIE

  W związku z planowaną realizacją przebudowy ul. Białachowskiej w Zblewie – etap I oraz w nawiązaniu do spotkania z mieszkańcami umieszczamy rysunki. (Referat Rozwoju Gminy)

 • 2023.11.21

  SPOTKANIA OPŁATKOWE – ZAPROSZENIE DO BORZECHOWA, SEMLINA I MIRADOWA

  Już za niespełna miesiąc - Boże Narodzenie. Niebawem w naszej gminie rozpoczną się także tradycyjne spotkania opłatkowe. Pierwsze zaproszenia nadeszły już z Borzechowa od KGW Modraki, z Semlina oraz z Miradowa. Panie Gospodynie z KGW „Modraki” - jak co roku - organizują spotkanie opłatkowe dla osób samotnych.

 • 2023.11.20

  MIKOŁAJKI CZAS ZACZĄĆ! - HARMONOGRAM MIKOŁAJKOWYCH SPOTKAŃ W SOŁECTWACH (CZĘŚĆ 1)

  Już za 2 tygodnie zaczynamy wspaniały, długo wyczekiwany czas przedświątecznych spotkań. Czekaliście? Bo my bardzo! I mamy dla Was całą masę mikołajkowych wiadomości. Spotkania ze św. Mikołajem będą się odbywać jak gmina Zblewo długa i szeroka.

 • 2023.11.20

  SENIORZY ŚWIĘTOWALI OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ SENIORA

  We wtorek 14 listopada w Zblewie świętowano Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji członkowie Klubu Seniora w Zblewie spotkali się na uroczystości w zblewskim GOK-u. Rozpoczęła się ona gromkim „Sto lat” na cześć seniorów, które odśpiewał wójt Artur Herold. Dziękując seniorom za zaangażowanie...

 • 2023.11.20

  PROGRAM "CIEPŁE MIESZKANIE" W GMINIE ZBLEWO. ZŁÓŻ ANKIETĘ DO 8 GRUDNIA

  W związku z planowanym uruchomieniem Programu „CIEPŁE MIESZKANIE” w naszej gminie prosimy mieszkańców wspólnot mieszkaniowych (bloków i domów wielorodzinnych) o wypełnienie w formie papierowej do 8 grudnia 2023 r. (piątek) do godz. 15.00 w Urzędzie Gminy w Zblewie w Punkcie Obsługi Interesanta ankiety...

 • 2023.11.14

  DZISIAJ OBCHODZIMY OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ SENIORA

  Kochani Seniorzy, w dniu Waszego święta chcemy Wam powiedzieć, że jesteście niezwykli! Nie tylko nas wspieracie i dzielicie się z nami swoją mądrością i doświadczeniem, uśmiechem i serdecznością, ale prawdziwie nas inspirujecie - swoją dobrą energią, siłą i pokonywaniem często tak wielu barier. Podziwiamy Was i szanujemy. Spełniajcie swoje marzenia!
 • 2023.11.14

  INTEGRACJA I NAUKA MŁODYCH DRUHÓW Z MDP

  To, jak pięknie druhowie z naszych OSP inspirują do działania młodzież - zasługuje na nasz szacunek. Nasi druhowie dają młodzieży wspaniały przykład i dbają nie tylko o ich edukację, ale i integrację. Ostatnio druhowie przygotowali dla młodzieży z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych kolejne ciekawe wydarzenie. Przeczytajcie Państwo relację druha Kajetana Puttkammera.

 • 2023.11.14

  ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W SEMLINIE - RAZEM I NA SPORTOWO!

  Z inicjatywy Rady Sołeckiej, KGW i OSP Semlin mieszkańcy Semlina i Jezierc obchodzili Święto Niepodległości integracyjnie. Na boisku, które znajduje się w przepięknym miejscu „Na wzgórzu”, odbył się mecz piłki nożnej. Zawodników podzielono na dwie drużyny, których kapitanowie to bracia: Marcin i Maciej Woźniak.

 • 2023.11.14

  ASFALT NA UL. SEMLIŃSKIEJ W PINCZYNIE

  Po wielu tygodniach prac drogowych na ul.Semlińskiej w Pinczynie rozpoczęliśmy realizację ważnego i długo oczekiwanego etapu – kładziemy asfalt! Jest to warstwa wiążąca. Potem konieczne będzie wyregulowanie studni i zasuw wodociągowych. Następnie położona zostanie warstwa ścieralna. Powstanie również wyniesione przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Sportową. 

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne