Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Aktualności

 • 2018.07.20

  XX FESTYN KOCIEWSKI. Relacja (część 10): PIĘKNA WIEŚ 2018

  I ostatnia odsłona tegorocznego Festynu Kociewskiego – uroczysta i ważna, bo dotyczy naszych miejscowości! Podczas festynu wręczyliśmy bowiem nagrody w gminnym etapie konkursu „Piękna Wieś 2018”. Przypomnijmy, iż laureatem I miejsca w kategorii „wieś” została Piesienica.

 • 2018.07.20

  XX FESTYN KOCIEWSKI. Relacja (część 9): KOPERTA ŻYCIA

  Zdrowie i bezpieczeństwo – nasze, jak i naszych bliskich - jest w życiu najważniejsze. Dlatego gospodarz festynu – wójt Gminy Zblewo wraz z partnerem akcji firmą DEKPOL S.A. z Pinczyna zaprosili mieszkańców i gości festynu do udziału w kampanii „Koperta życia”.

   

 • 2018.07.20

  XX FESTYN KOCIEWSKI. Relacja (część 8): KOCIEWIE NAJLEPIEJ SMAKUJE W ZBLEWIE!

  XX Festyn Kociewski to także wielkie święto naszych  Pań Gospodyń z Kół Gospodyń Wiejskich. To właśnie one są co roku jedną z najjaśniejszych gwiazd naszego festynu! Tak było i w tym roku, a pyszności, które przygotowały, zachwyciły gości festynu. Rozegrano też konkurs kulinarny na najlepszą zupę węgierską.

 • 2018.07.20

  XX FESTYN KOCIEWSKI. Nasza relacja (część 7): FINAŁ - PECTUS!

  Finałowy koncert tegorocznego festynu zapamiętamy na długo! Zespół PECTUS dał świetny koncert, pełen świetnej muzyki, świateł i laserów. Wszystko to tworzyło niezapomniane show, godne finału jubileuszowego XX Festynu Kociewskiego!

 • 2018.07.20

  XX FESTYN KOCIEWSKI. Nasza relacja (część 6): "DZIADEK PRZYJECHAŁ!"

  "Dziadek przyjechał!" - tak powitał zblewską publiczność Krzysztof Krawczyk, a potem zabrzmiały największe hity artysty, przy których publiczność nie tylko świetnie się bawiła, ale też tańczyła i śpiewała! Na koncert zjechały prawdziwe tłumy, bo przeboje Krawczyka zna każdy!

 • 2018.07.20

  XX FESTYN KOCIEWSKI. Nasza relacja (część 5): TERAZ MY!

  „Teraz My! Uzdolnieni Kociewiacy!” – pod takim hasłem na scenie XX Festynu Kociewskiego zaprezentowali się młodzi, nadzwyczaj uzdolnieni mieszkańcy naszej gminy. Julia Herold, Julia Różańska, Ewelina Rytelewska i Mateusz Raczkowski – warto zapamiętać te nazwiska, bo z pewnością jeszcze o nich usłyszycie!

 • 2018.07.19

  XX FESTYN KOCIEWSKI. Relacja (część 4): KOCIEWSKA FAMILIJA!

  Zespół „Kociewska Familija” z Pinczyna to nasza prawdziwa duma – nie mogło więc jej zabraknąć na scenie XX Festynu Kociewskiego! To także piękny dowód na to, że nasza kociewska kultura jest nie tylko ciekawa i warta poznania, ale także łączy pokolenia...

 • 2018.07.19

  XX FESTYN KOCIEWSKI. Nasza relacja (część 3): VIVAT SIŁACZE!

  XX Festyn Kociewski w Zblewie pełen był sportowych emocji! Przy gromkim dopingu ze strony publiczności rozegrano tu bowiem III Turniej Strongman „Starcie Gigantów” oraz konkursy siłowe dla publiczności. Turniej wygrał Marcin Wlizło, a najlepszymi kociewskimi siłaczami imprezy zostali: Dorota Plombon i Maciej Cejer.

 • 2018.07.18

  XX FESTYN KOCIEWSKI. Nasza relacja (część 2): SOŁTYS NA MEDAL!

  Konkurs dla sołtysów to prawdziwy finał i „gwóźdź programu” każdego Turnieju Sołectw. Tak było również w tym roku i była to z pewnością najbardziej wesoła, pełna humoru konkurencja podczas całego turnieju! Jakie zadanie czekało na naszych sołtysów?

 • 2018.07.18

  XX FESTYN KOCIEWSKI. Nasza relacja (część 1): TURNIEJ SOŁECTW

  Przez niemalże całą sobotę na stadionie w Zblewie wiele się działo i to nie tylko na scenie. Mieszkańcy pokazali, że razem potrafią się świetnie bawić! XX Festyn Kociewski rozpoczął się od występu zespołu Kociewska Familija (osobną relację z tego pięknego występu zamieścimy już jutro), a po nim bawiliśmy się na pełnym emocji Turnieju Sołectw.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy]

Informacje techniczne