Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Aktualności

 • 2021.09.17

  „KOCIEWIE MOJE MIEJSCE” – DZIECI Z WIZYTĄ U MODRAKÓW

  Modraki nie kryją radości i wzruszenia: to był dzień pełen pięknych emocji! I opowiadają o tym, co się wydarzyło. Posłuchajcie: „Wczoraj tj. w czwartek (16 września) ddwiedziły nas dzisiaj dzieci z Ośrodka Szkolno Wychowawczego ze Starogardu Gdańskiego. Dzieci spotkały się z nami MODRAKAMI w ramach projektu „Kociewie moje miejsce”.

 • 2021.09.16

  PINCZYŃSCY SENIORZY POŻEGNALI LATO

  We wtorek 14 września Klub Seniora z Pinczyna razem z zaprzyjaźnionym Domem Seniora z Wygonina pożegnał lato w pięknym arboretum w Wirtach. Spotkanie było pełne uśmiechu i muzyki. Seniorom – ku ich wielkiej radości - przygrywał na gitarze ksiądz proboszcz ze Starej Kiszewy Andrzej Taliński. Były też kiełbaski z ogniska i smaczne drożdżówki, z którymi odwiedził seniorów wójt.

 • 2021.09.16

  WSPÓLNIE PRACUJEMY NAD STRATEGIĄ. DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W SPOTKANIACH!

  Jak nasi Mieszkańcy już wiedzą, Gmina Zblewo przystąpiła do opracowania strategii rozwoju na lata 2021-2030. Mamy już opracowaną diagnozę, a teraz przystąpiliśmy do konsultacji społecznych. Pierwsze spotkania za nami. Najpierw na warsztatach zebrali się przedstawiciele administracji publicznej...

 • 2021.09.16

  BRAWO MODRAKI! BORZECHOWSKA MORYNKA NOMINOWANA DO "PERŁY"!

  W Borzechowie znów wielka radość! Znane są już bowiem wyniki konkursu kulinarnego o Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie Smaki”. I znów sukces odniosły borzechowskie „Modraki”, których danie konkursowe – marynowana morynka – otrzymało prestiżową nominację Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego...

 • 2021.09.16

  OD 1 PAŹDZIERNIKA NOWY HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW

  Drodzy Mieszkańcy, przypominamy, że od 1 października obowiązywać będzie nowy harmonogram odbioru odpadów. Zachęcamy do zapoznania się z nim. Otrzymają go Państwo również do domu, a na naszej stronie zblewo.pl jest on dostepny w zakładce: "DLA MIESZKAŃCA - GOSPODARKA ODPADAMI - HARMONOGRAM ODBIORU".

 • 2021.09.15

  DOŻYNKOWA NIEDZIELA W ZBLEWIE

  Ostatnia niedziela minęła w Zblewie pod znakiem dożynkowej radości i wdzięczności. Dożynki parafialne rozpoczęły się uroczystą mszą św. w zblewskim kościele, którą sprawował ks. Prałat Zenon Górecki. Wzięli w niej udział rolnicy, hodowcy, ogrodnicy, sadownicy, pszczelarze, przetwórcy – jednym słowem wszyscy, dzięki którym na naszych stołach nie brakuje chleba.

 • 2021.09.15

  WIWAT SENIORZY! ZŁOTY PUCHAR PO RAZ KOLEJNY DLA ZBLEWA!

  Możemy być naprawdę dumni, z naszej gminnej drużyny Seniorów ze Zblewa, Pinczyna i Borzechowa, która tak pięknie reprezentowała nas podczas Powiatowej Spartakiady dla Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Starogardzie Gdańskim. Nasi Seniorzy spisali się na medal! Brawo dla wszystkich! A jak myślicie, kto zdobył złoty puchar? Jak to kto?! ZBLEWO!

 • 2021.09.15

  MECZ, DESZCZ I OGNISKO CZYLI ŚWIETNA ZABAWA NA FESTYNIE W RADZIEJEWIE!

  Piknik w sobotę w Radziejewie odbył się z „przygodą na mokro”. Pogoda spłatała nam figla na koniec, gdy pojawił się nagły, intensywny deszcz i burza,  jednak dzieci zdążyły skorzystać z atrakcji. Najbardziej oblegana była dwutorowa dmuchana zjeżdżalnia!

 • 2021.09.14

  WESOŁO I KOLOROWO NA FESTYNIE W PAŁUBINKU

  Mieszkańcy Pałubinka bardzo lubią spotykać się na sołeckich festynach, bo atrakcji tu nigdy nie brakuje. Tak było i tym razem. Wrześniowy festyn cieszył się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza najmłodszych. Organizatorzy zadbali o to, by dla każdego było coś miłego i ciekawego. Dla dzieci przygotowano m.in. dmuchaną zjeżdżalnię i ściankę wspinaczkową.

 • 2021.09.11

  JUŻ JUTRO - SZCZEPIMY SIĘ Z OSP ZBLEWO!

  Już wkrótce będzie kolejna możliwość zaszczepienia się w gminie Zblewo. Akcję taką organizuje OSP Zblewo, a kilka dni później do Zblewa przyjedzie szczepionbus. Pierwsza okazja do szybkiego zaszczepienia się będzie już 12 września (niedziela). Od godz.8:00-14:00 będzie można zaszczepić się w remizie OSP.

 • 2021.09.09

  "PODZIELMY SIĘ CHLEBEM, WIELKIM SYMBOLEM ŻYCIA..."

  Drodzy Rolnicy, Hodowcy, Sadownicy, Pszczelarze, Ogrodnicy, Przetwórcy i wszyscy Ci, dzięki którym na naszych stołach nigdy nie brakuje chleba... Jest czas pracy i czas dziękczynienia... To piękna tradycja dzielenia się Chlebem, wielkim symbolem Życia. Dlatego - podziękujmy za tegoroczne plony i spotkajmy się ...

   

 • 2021.09.08

  SERDECZNY I WSZECHSTRONNIE UZDOLNIONY… WERNISAŻ EDMUNDA ZIELIŃSKIEGO

  Jak już wcześniej pisaliśmy, Edmund Zieliński, Honorowy Obywatel Gminy Zblewo obchodzi w tym roku 60-lecie swojej pracy artystycznej. W miniony piątek (3 września) ten wyjątkowy jubileusz uczczono wspaniałym wernisażem w Muzeum Ziemi Kociewskiej.

 • 2021.09.08

  ZAPRASZAMY DO RADZIEJEWA NA PIKNIK DLA DZIECI

  Sołtys wraz z Radą Sołecką wsi Radziejewo zapraszają dzieci na piknik dnia 11 września 2021 roku, w godzinach 12:00 – 16:00. Bawimy się na naszym placu zabaw w centrum Radziejewa. W programie:  ścianka wspinaczkowa, dmuchana zjeżdżalnia, gry i zabawy. Będą też kiełbaski z bułką, popcorn oraz oranżada dla każdego dziecka.

 • 2021.09.03

  PIĘKNY WERNISAŻ ZA NAMI. ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ!

  Nasz GOK przygotował dla Mieszkańców kolejną, świetną propozycję kulturalną - wystawę, która jest szczególnie nam bliska...  A wszystko to za sprawą wspaniałej artystki Barbary Marii Woźniak, która zaprezentowała cykl pn. „Spotkanie przy stole”. Wernisaż tej wystawy odbył się właśnie dzisiaj – w piątek w naszym Gminnym Ośrodku Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie.

 • 2021.09.03

  BIBLIOTEKA W ZBLEWIE ZAPRASZA NA "NARODOWE CZYTANIE"

  W tym roku spotykamy się, aby wspólnie przeczytać „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.  Zapraszamy już w najbliższą sobotę (4 września) – czyli jutro - do wysłuchania aktu II scena XII-XV tegorocznej lektury w wykonaniu naszych bibliotekarek.  Gdzie będzie można wysłuchać wspólnego czytania? Oczywiście na facebooku – wejdźcie na fanpage naszej biblioteki. 

 • 2021.09.03

  ZAPISY NA III BIEG O PUCHAR WÓJTA GMINY ZBLEWO - RUSZYŁY!

  Ruszyły zapisy na III Bieg o Puchar Wójta Gminy Zblewo. Tegoroczna edycja wpisana jest w cykl Biegowego Grand Prix Kociewia. W tym roku nasz bieg zaplanowano na 26 września (niedziela). Dystans biegu głównego wynosi ok. 15 km, a marszu nordic walking – ok. 5 km. Każdy uczestnik otrzyma m.in. pamiątkowy medal...

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne