Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Aktualności

 • 2021.06.18

  JUŻ W TĘ NIEDZIELĘ WIDZIMY SIĘ W TWARDYM DOLE! CZEKAMY NA WAS!

  Przed nami - Mistrzostwa w Biegach Przełajowych o Puchar Wójta. Zawodnicy już zgłoszeni, medale czekają! A my zapraszamy naszych Mieszkańców, aby przyszli i kibicowali naszym sportowcom, którzy pobiegną na dystansie 10 km, a w kategorii nordic walking – 5 km. Bieg wystartuje o godz.10.00, a dekoracja zwycięzców i atrakcje przewidziane są na godz.12:00. 

 • 2021.06.18

  DOBRE WIEŚCI W SPRAWIE CHODNIKA PRZY UL. KOŚCIERSKIEJ W ZBLEWIE

  Sprawa chodnika przy ul. Kościerskiej w Zblewie trwa od lat. Wójt Artur Herold z wielką determinacją starał się o budowę chodnika na całej ulicy – aż do przejazdu kolejowego. Były spotkania, rozmowy, petycje. Aż w końcu dotarła do nas dobra wiadomość z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Jak przekazał nam dyrektor Grzegorz Stachowiak, podpisano właśnie umowę  na opracowanie dokumentacji projektowej (...)

 • 2021.06.18

  KOLEJNY SUKCES NASZEJ GMINY!

  Wójt Artur Herold ma świetne wieści dla mieszkańców Gminy Zblewo: „W dniu 11 czerwca opublikowano listę beneficjentów, którzy otrzymali wsparcie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego w ramach działania 3.1 Edukacja przedszkolna.  Nasz projekt wśród 94 innych znalazł się na trzecim miejscu listy rankingowej z bardzo wysoką oceną 129, 5 pkt. Wartość projektu wynosi 2 mln zł, a dofinansowanie 1,76 mln. zł (...)

 • 2021.06.18

  NASZ STADION MARZEŃ

  Zakończyliśmy I etap modernizacji stadionu w Zblewie. Właśnie dokonaliśmy odbioru końcowego naszej inwestycji. Obiekt prezentuje się imponująco! Możemy pochwalić się wspaniałą murawą boiska, 4 torową bieżnią okólną lekkoatletyczną 400 m, bieżnią 6 torową na 100 m i 110 m przez płotki,  skocznią do skoku w dal, odnowionymi trybunami, profesjonalnym odwodnieniem boiska i ekologicznym nawodnieniem.

 • 2021.06.17

  OD RANA ODDAJEMY KREW. CZEKAMY DO GODZ.13:00!

  Do godz.13:00 można oddawać krew w Mobilnym Punkcie Krwiodawstwa przed OSP w Zblewie. Krwiobus oraz załoga Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Gdańsku pracują od rana. Chętnych do oddania krwi nie brakuje, a nasi Mieszkańcy zgłaszają się chętnie i licznie. Wśród oczekujących na kwalifikację do oddania krwi jest m.in. załoga naszego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zblewie. To piękny przykład i postawa godna naśladowania!

 • 2021.06.17

  TO JUŻ DZISIAJ (CZWARTEK) - MOBILNY PUNKT KRWIODAWSTWA W ZBLEWIE I FESTYN CHARYTATYWNY

  Już dzisiaj tj. w czwartek 17 czerwca w Zblewie odbędzie się zbiórka krwi połączona z festynem charytatywnym dla Oleńki z Kalisk.  Mobilny Punkt Krwiodawstwa (krwiobus) stanie przed remizą OSP Zblewo, krew będzie można oddać w godz. 9:00-13:00. 

 • 2021.06.16

  RUSZA KONKURS „NAJPIĘKNIEJSZA POSESJA SOŁECTWA ZBLEWO 2021”

  Sołtys Roman Rambowski wraz z Radą Sołecką sołectwa Zblewo ogłaszają konkurs pn. „Najpiękniejsza Posesja Sołectwa Zblewo 2021”. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich mieszkańców sołectwa Zblewo, którzy mogą pochwalić się swoimi pięknymi ogrodami, kwietnikami, rabatami i innego typu aranżacją przydomowych  terenów zielonych.

 • 2021.06.16

  DODATKOWY NABÓR NA RACHMISTRZÓW SPISOWYCH W ZBLEWIE

  Wójt Artur Herold, który jest jednocześnie komisarzem spisowym w Zblewie, ogłasza dodatkowy otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych. To oni mają pomóc w zbieraniu danych.

 • 2021.06.15

  UWAGA - DROGA ZAMKNIĘTA!

  Wójt Gminy Zblewo uprzejmie informuje, że rozpoczęły się prace związane z przebudową i rozbudową układu drogowego ul. Gajowej (bocznej) w Pinczynie. Odcinek od skrzyżowania z ul. Gajową (główną) do skrzyżowania z ul. Nowodworską zostanie zamknięty.

 • 2021.06.15

  BIEGACZE Z SOKOŁA ZNÓW NA PODIUM!

  Kolejny weekend czerwca to kolejne starty naszych zawodników. 12.06 w Leśnej Jani odbył się XXVI bieg Jana z Jani. Na podium stanęły łącznie 4 zawodniczki:  Kamila Grzonka 2 miejsce open, Karolina Szmaglińska 1 miejsce w kat. wiekowej, Ania Skalska 3 m. w kat. wiekowej a Ewa Ossowska 1 miejsce w swojej kat. wiekowej. Panowie walczyli dzielnie, tym razem bez nagród indywidualnych. Jako drużyna zajęliśmy 2 miejsce.

 • 2021.06.15

  WSTĄP W SZEREGI MŁODZIEŻOWEJ DRUŻYTNY POŻARNICZEJ!

  Interesujesz się pożarnictwem? Chciałbyś poznać zawód strażaka? Jesteś gotowy na nowe doświadczenia i zdobywanie wiedzy ratowniczej? Zapraszamy do wstąpienia w szeregi naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wszystkich chłopców i dziewczynki w wieku 10-16 lat. Zbiórki odbywać się będą w każdą środę o godzinie 17:00 (godzina może ulec zmianie). 

 • 2021.06.14

  NASZ WÓJT JUŻ SIĘ SPISAŁ. A TY?

  Niezmiennie przypominamy, iż trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Wielu naszych Mieszkańców już wypełniło ten obowiązek, w tym nasz wójt Artur Herold, który spisał się przez internet. Dla wielu to najwygodniejsza forma spisania się.

 • 2021.06.14

  JEST PRACA W "KROPKU"!

  Nasz zblewski KROPEK ogłasza nabór na stanowisko: magazynier. Oto pełna treść ogłoszenia: "W związku z rozwojem zakładu produkcyjnego zatrudnimy pana na stanowisko magazynier do przygotowywania asortymentu do Sklepów Firmowych. Oferujemy: umowę o pracę, stabilne zatrudnienie, atrakcyjne wynagrodzenie. Praca w magazynie od godziny 18 lub od 20. (...)

 • 2021.06.14

  ANKIETA DLA MŁODZIEŻY. WASZE ZDANIE JEST WAŻNE!

  Droga Młodzieży! Powstaje Strategia Rozwoju Gminy Zblewo na lata 2021-2030. Prosimy Was o odpowiedzenie na kilka nurtujących nas pytań, które dotyczą rozwoju Gminy Zblewo. Pragniemy, abyście mieli realny wpływ na sprawy istotne dla rozwoju gminy. Nie chcemy pod żadnym pozorem pominąć waszego głosu w sprawie potrzeb osób młodych.

 • 2021.06.11

  NASZE SOKOŁY W BIEGU PAPIESKIM

  W niedzielę 6 czerwca odbyła się kolejna edycja Biegu Papieskiego w Pelplinie na 10 km. Stawiliśmy się w licznej grupie seniorskiej jak i juniorskiej. Naszą młodzież reprezentowali Paweł Fierka, Bartłomiej Sijka oraz Mikołaj Dorawa. Paweł zajął 3 miejsce na dystansie 600 m, a Bartek również 3 ale na dystansie 800m. Nie gorzej poszło seniorom gdzie Kamila Grzonka zajęła 1 miejsce open wśród pań, a Ewa Ossowska 2 w kategorii wiekowej.

 • 2021.06.11

  W GAJU JEST JAK W RAJU!

  Dzień Dziecka jest wspaniałą okazją do świętowania, zabaw i niespodzianek dla Najmłodszych. I tak właśnie obchodzono ten wyjątkowy dzień w pinczyńskiej szkole. A dokładniej - w pobliskim Gaju, bo tam właśnie zorganizowano wyprawę z okazji Dnia Dziecka. Dlaczego tam? Bo - jak mówią dzieci - w Gaju jest jak w raju! Dzieci mogły m.in. podziwiać z bliska piękne ptaki - jastrzębia, sokoła oraz sowę. Było to dla nich niesamowite przeżycie!

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne