Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Aktualności

 • 2018.11.16

  PRZYPOMINAMY - JUŻ DZISIAJ UROCZYSTOŚĆ W BYTONI!

  ZSP w Bytoni oraz Oddział Kociewski ZK-P zapraszają 16.11.2018 (piątek) o godz.18:00 na „Wieczór słowno-muzyczny z nutą patriotyczną oraz wystawę malarstwa – polskie pejzaże”. W programie m.in.: występy oraz wernisaż wystawy malarstwa.

 • 2018.11.16

  MORSY ZBLEWO UCZCIŁY STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

  Nasze Morsy Zblewo uczciły stulecie odzyskania niepodległości nie tylko wspólnym, biało-czerwonym morsowaniem w Twardym Dole. Morsy wystartowały bowiem także w kilku biegach, które w miniony weekend były organizowane w całej Polsce. Poznań, Gdynia, Sopot, Malbork, Pruszcz Gdański – wszędzie tam były i biegały nasze Morsy Zblewo!

 • 2018.11.14

  WIECZÓR HISTORII W PINCZYNIE

  „Rozwinięto przygotowany sztandar i w radosnym pochodzie z udziałem całej ludności Pinczyna udano się najpierw pod mieszkanie ks. Larischa. Ten ciężko chory, stanął przy oknie i ze łzami w oczach przyjął defiladę. W taki  to sposób, pinczyniacy wyrazili swą wdzięczność dla swego kapłana, patrioty i społecznika, który dał im po zagonie polskiej ziemi, nauczył ich ją uprawiać, kochać i bronić... " - oto fragment niezwykłej relacji sprzed 100 lat, uwiecznionej w starej kronice z Karolewa. Pokazano ją podczas wieczorku patriotycznego w Pinczynie...

 • 2018.11.14

  WIELKIE ŚWIĘTOWANIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W ZBLEWIE

  Wielkie świętowanie w Zblewie rozpoczęło się mszą św. w intencji Ojczyzny, po której oddano hołd poległym i ofiarom z gminy zblewskiej z czasów I wojny światowej, wojny bolszewicko-polskiej i II wojny światowej. Złożono kwiaty i zapalono znicze. Później uroczystość przeniosła się na miejscową halę widowiskowo-sportową...

 • 2018.11.14

  DLA NIEPODLEGŁEJ - W BORZECHOWIE

  W przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w borzechowskiej szkole odbyła się uroczysta akademia. Było wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, występy uczniów i podsumowania konkursów. Piękny wystrój dodatkowo podkreślał świąteczną atmosferę. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia.

 • 2018.11.14

  STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - AKADEMIA W PINCZYNIE

  W piątek 9 listopada 2018r., dwa dni przed szczególnym świętem odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji cała społeczność szkolna zebrała się o godzinie 11.00 na sali gimnastycznej.

 • 2018.11.14

  MAGICZNE DŹWIĘKI TRADYCJI

  Śpiewacy ze Zblewa nie zapomnieli o swych śp. chórzystach, dyrygentach – organistach, którzy śpiewali podczas liturgii mszalnych na przełomie prawie jedenastu dekad. Każdego roku, przed liturgią na ołtarzu ustawione są „znicze pamięci” dedykowane naszym poprzednikom, które po Najświętszej Eucharystii „wędrują” na groby dyrygentów/organistów spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym.

 • 2018.11.14

  KOCHAM POLSKĘ!

  "KOCHAM POLSKĘ!" - pod tym hasłem młodzież z Kleszczewa Kościerskiego ruszyła na ulice swojej miejscowości. Specjalnie z okazji stulecia odzyskania niepodległości, uczniowie przygotowali dla mieszkańców biało-czerwone kotyliony.

 • 2018.11.09

  ROZPOCZĘLIŚMY ŚWIĘTOWANIE STULECIA NIEPODLEGŁOŚCI! MŁODZIEŻ Z KLESZCZEWA WZRUSZYŁA PUBLICZNOŚĆ DO ŁEZ...

  Rozpoczęliśmy uroczyste świętowanie niepodległości! Wczoraj wieczorem (8 października)  na pięknej Wieczornicy Patriotycznej "Wiek niepodległości" spotkali się mieszkańcy Kleszczewa Kościerskiego.

 • 2018.11.08

  W PONIEDZIAŁEK (12 LISTOPADA) URZĄD GMINY NIECZYNNY

  W najbliższy poniedziałek tj. 12 listopada 2018 r. Urząd Gminy w Zblewie oraz wszystkie jednostki organizacyjne Gminy Zblewo będą nieczynne (podstawa prawna: Ustawa z dnia 7 listopada 2018 roku o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej - Dz. U. z 2018 roku, poz. 2117). Za utrudnienia przepraszamy.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy]

Informacje techniczne