Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Aktualności

 • 2019.03.22

  "WITAJ WIOSNO!" - KONCERT ORKIESTRY JUŻ W TĘ SOBOTĘ!

  Któż nie zna naszej wspaniałej Gminnej Orkiestry Dętej działającej przy OSP Pinczyn z fantastycznym druhem Wacławem Ossowskim na czele? Orkiestra ma liczne grono fanów nie tylko w naszej gminie, a jej występy zawsze spotykają się z entuzjazmem wiernej publiczności!  Z tym większą radością zapraszamy na niezwykły koncert wiosenny...

 • 2019.03.21

  SEZON PIŁKARSKI ROZPOCZĘTY!

  Kilka dni temu (17 marca) na stadionie i Orliku w Pinczynie zorganizowano turniej piłkarski dla młodych zawodników (Junior E-2) . Wzięło w nim udział 6 drużyn ze Starej Kiszewy, Starogardu Gdańskiego, Kalisk i Pinczyna. Organizatorem turnieju był KS METEOR Pinczyn, a patronat sprawował Wójt Gminy Zblewo. To był dzień wielkich emocji sportowych, a wyniki turnieju zebraliśmy dla Państwa w tabelach.

 • 2019.03.21

  WARTO DOBRZE SIĘ UCZYĆ! STYPENDIA 2019 W SZKOLE W BORZECHOWIE

  Średnia ocen - minimum 5.0, wzorowe zachowanie oraz nienaganna postawa, a do tego zaangażowanie w życie społeczne szkoły i środowiska... To kryteria, które trzeba spełnić, aby móc otrzymać stypendium za wyniki w nauce. Komu się to udało w I semestrze roku szkolnego 2018/2019? Zapraszamy na relację z uroczystości wręczenia stypendiów w szkole w Borzechowie.

 • 2019.03.18

  VI BITWA KULINARNA REGIONÓW. KOCIEWIANKI ZE ZBLEWA GÓRĄ!

  Karbónada z zasmażaną kapustą, potrawka z kury i legumina – to menu konkursowe VI Regionalnej Bitwy Kulinarnej, która odbyła się w sobotę (16 marca) w Tuchomiu. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu jadła weselnego, bowiem tematem przewodnim bitwy było właśnie "Kaszëbsczi wieselé". I jak się okazało, najlepsze jadło na kaszubskie wesele przygotowały… Kociewianki ze Zblewa!

 • 2019.03.18

  POBIEGLI DO PIASECZNA

  Niedawno odbyła się II Pielgrzymka Biegowa do Piaseczna. Wzięli w niej udział także nasi biegacze z gminy Zblewo – z KS Sokół Zblewo, jak i Morsy Zblewo. Na ostatnich 8 km dołączył do naszych zawodników nawet Ksiądz Wikary ze Zblewa, wykazując się doskonałym przygotowaniem i wolą walki. Pogoda okazała się łaskawa, deszcz padał tylko chwilami, a wiatr wiejąc z tyłu pomagał w pokonywaniu trasy.

   

 • 2019.03.15

  "ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI" JUŻ PO RAZ SIÓDMY!

  Niedawno  w Publicznym Przedszkolu w Pinczynie odbył się VII Przegląd Piosenki Przedszkolnej pod hasłem „Śpiewaj razem z nami”.  Z każdej grupy występowało 2 uczestników, grupę „Pszczółek” – reprezentowały Agata Malinowska i Oliwia Głowacka, grupę „Biedronek” – Nicola Majkowska i Amelia Kajut, grupę „Krasnoludków” – Natalia Krzyżostaniak i Blanka Wołoszyn...

 • 2019.03.15

  PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ W BORZECHOWIE

  W oddziałach przedszkolnych Publicznej Szkoły Podstawowej w Borzechowie odbył się Przegląd Piosenki Przedszkolnej pod hasłem „Śpiewaj i Ty”. Do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych zostały zaproszone wszystkie dzieci, z których wyłoniono trzech reprezentantów, każdej grupy wiekowej.

 • 2019.03.14

  PEŁNA SALA GOŚCI NA WESELU MARYNKI I JONKA W PINCZYNIE!

  Radość, uśmiech, wspaniała muzyka i śpiew, kolorowe stroje, wielka pasja artystów i gromkie brawa zachwyconej publiczności – oto najkrótsza recenzja premiery „Kociewskiego Wesela”, które zagościło w ostatnią niedzielę (10 marca) w Pinczynie. Przypomnijmy, iż to piękne przedstawienie przygotował i przedstawił nasz niezrównany zespół  „Kociewska Familija” z Pinczyna - pod kierownictwem i opieką Zyty Mikołajewskiej.

 • 2019.03.14

  ŚWIĘTO PAŃ W BIAŁACHOWIE

  Jak co roku wszystkie Panie z sołectwa Białachowo zostały zaproszone na uroczyste spotkanie sołeckie z okazji Dnia Kobiet. Zorganizowano je w niedzielę 10 marca w świetlicy wiejskiej. Gospodarzami spotkania byli panowie, w tym m.in. sołtys Krzysztof Włoch oraz radny Andrzej Baran. Nie zapomnieli oni o kwiatkach dla Pań i serdecznych życzeniach!

 • 2019.03.14

  ROZŚPIEWANY I ROZTAŃCZONY DZIEŃ KOBIET W RADZIEJEWIE

  W dniu 8 marca 2019 roku o godzinie 19:00 na świetlicy w Radziejowie sołtys wsi wraz z radą sołecką zorganizowali uroczyste obchody Dnia Kobiet dla mieszkanek. Frekwencja dopisała znakomicie, ponad 40 pań uroczyście świętowało swoje święto do późnych godzin wieczornych. W programie oprócz lampki wina, słodkiego upominku - krew w żyłach rozpaliło wszystkim karaoke!

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy]

Informacje techniczne