Odnośniki

Fotokod z linkiem do niniejszej strony

Fotokod

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka
-- w całym serwisie

Menu

Ankieta

Który projekt parku wybierasz?
ankieta zakończona
PARK HAFTU KOCIEWSKIEGO
51%
ZBLEWO NA OKRĄGŁO
49%
oddane głosy: 225

Nawigacja

  • AKTUALNOŚCI

Treść strony

„Każdego roku podstawowe szczepienia ratują życie prawie 3 milionów dzieci na świecie. Wystarczy zaszczepić dziecko, by było ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak: gruźlica, odra, tężec, polio czy zwyczajna biegunka powodująca odwodnienie organizmu. Szczepienie to najbardziej skuteczny i najtańszy sposób walki z wieloma chorobami. To także najprostsza metoda, by ratować życie dzieci na wielką skalę. Niestety w niemal 1/3 przypadków przyczyną śmierci dzieci poniżej 5. roku życia są choroby, którym możemy zapobiegać poprzez szczepienia. Angola jest jednym z krajów, w których wciąż umierają dzieci. Z powodu wieloletniej wojny domowej jest to bardzo niestabilny kraj, narażony na klęski humanitarne. Niedożywienie, brak dostępu do czystej wody pitnej, fatalne warunki higieniczno-sanitarne powodują, że setki tysięcy rodzin w tym kraju zdanych jest na pomoc z zewnątrz. Z powodu kryzysu najbardziej cierpią dzieci, które stanowią prawie połowę społeczeństwa Angoli. Zagrażają im takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica, żółta febra, czyli choroby, którym współczesny świat potrafi przeciwdziałać. Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem jest zapobieganie zachorowaniom poprzez szczepienia. Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień jak największej liczby dzieci w Angoli, tak, by ograniczyć śmiertelność dzieci spowodowaną powyższymi chorobami” (źródło: UNICEF).

Projekt Wszystkie Kolory Świata jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Akcja ma za zadanie uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. Tegoroczna odsłona projektu jest jego czwartą edycją, a nasza szkoła bierze w nim udział po raz drugi. Dotychczas w akcji uczestniczyło ponad 2000 placówek z Polski. Dzięki zaangażowaniu całych społeczności lokalnych udało się pozyskać prawie 2 miliony złotych na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone, Czadzie i Sudanie Południowym. Zebrane fundusze umożliwiły  zaszczepienie setek tysięcy dzieci.

W ramach akcji uczniowie przygotowywali specjalne, charytatywne laleczki UNICEF. Uszycie takiej laleczki było niezwykle proste – wystarczyło odrysować wzór na materiale, a po wycięciu wypchać miękkim materiałem i obszyć. Później można już było przystępować do upiększania! Na tym etapie uczniowie mogli dać upust swojej wyobraźni i kreatywności i wcielić się w rolę artystów oraz kreatorów mody. 

W dniach 10-13 stycznia w szkole odbyła się wystawa laleczek. Każdy mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Angoli przekazując na ten cel darowiznę (min.10 zł). W tym roku udało nam się zebrać 205 zł,
a zebrane pieniądze zostały wpłacone na konto UNICEF dedykowane zbiórce na rzecz dzieci w Angoli. Za udział w akcji nasza szkoła otrzyma „Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki” w roku szkolnym 2016/2017.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w realizację akcji!

Mat.  Joanna Marcinczyk,  Elżbieta Prześrut-Prądzińska

  • DSC_0172.jpg
  • DSC_0174.jpg
  • DSC_0177.jpg
  • DSC_0178.jpg
  • DSC_0179.jpg

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 522907
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2017-10-20 09:29

GMINA ZBLEWO

ul. Główna 40,
83-210 Zblewo

Bank Spółdzielczy Skórcz O/Zblewo,
55 8342 0009 4000 0101 2000 0002

Dane kontaktowe

Tel. 58 588 45 67, 588 43 81,

Fax 58 588 45 69,

e-mail: gmina@zblewo.pl
 

Odnośniki

Metryka strony

Licznik odwiedzin strony: 546642
Ostatnia aktualizacja strony: 2017-10-20 09:29

Stopka strony

Projekt i wykonanie: extranet.pl