Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

ZAPRASZAMY NA ORSZAK TRZECH KRÓLI

 • opis: Orszak

Już za tydzień - 6 stycznia - Święto Trzech Króli. Tego dnia aż dwa wyjątkowe wydarzenia: o godz. 11.00 - orszak z kościoła na Plac 700-lecia i wspólne kolędowanie z Gminną Orkiestrą Dętą przy OSP... 

RADOSNYCH I PIĘKNYCH ŚWIĄT!

 • Życzenia

W tym szczególnym, pięknym czasie pragniemy złożyć Państwu najpiękniejsze życzenia. Życzymy zdrowych, radosnych i prawdziwie dobrych Świąt! 

 • Życzenia

KOMUNIKAT W SPRAWIE WĘGLA

opublikiwano: 21 grudnia 2022

 • opis: Wegiel

Gmina Zblewo po krótkiej przerwie niezależnej od nas wznawia dystrybucję węgla dla mieszkańców. Niestety już wiemy, że limity wydawania węgla na ten rok nie zaspokoją naszych potrzeb, ponieważ PGE Paliwa Sp Z O.O. ograniczyła nam możliwość odbioru zamówionego węgla na ten rok. Pomimo pełnej gotowości składów węgla... 

BIAŁACHOWO - DLA SENIORÓW

opublikowano: 19 grudnia 2022

 • opis: białachowo

W tym wyjątkowym, świątecznym czasie sołtys, Rada Sołecka oraz KGW Białachowo przygotowało dla seniorów z sołectwa świąteczny upominek. Było to zaproszenie na wigilijną wieczerzę. Spotkanie odbyło się w miniony piątek (16 grudnia) na świetlicy wiejskiej w Białachowie.  Panie z KGW  przygotowały smaczny poczęstunek. Przy dźwiękach kolęd wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do stołów. Było bardzo miło i prawdziwie świątecznie. Każdy z seniorów dostał mały upominek.

23 GRUDNIA I 30 GRUDNIA - KRÓTSZE GODZINY PRACY URZĘDU I JEDNOSTEK GMINNYCH

opublikowano: 19 grudnia 2022

 • opis: krócej

Uprzejmie informujemy, iż w dwa ostatnie piątki w tym roku tj.23 grudnia i 30 grudnia Urząd Gminy w Zblewie będzie czynny krócej tj. 23 grudnia do godz.12:00, a 30 grudnia – do godz.13:00. Krótsze godziny urzędowania w tych dniach dotyczą także jednostek Gminy Zblewo.

ŚWIĘTO PIERNIKA W ZBLEWIE

opublikowano: 19 grudnia 2022

 • opis: piernik

Święto Piernika w Zblewie to jedna z największych, najbardziej kolorowych i radosnych imprez świątecznych w regionie. To inicjatywa społeczności szkolnej PSP z Oddziałami Integracyjnymi im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie. W przygotowanie tego wydarzenia włączają się tu wszyscy – uczniowie i ich rodzice, nauczyciele i przyjaciele szkoły. Efekt tej wspólnej pracy jest imponujący!

WIGILIA SENIORÓW W PINCZYNIE

opublikowano: 19 grudnia 2022

 • opis: seniorzy

Jakże piękne i radosne było spotkanie, które miało miejsce w minioną niedzielę 18 grudnia w Pinczynie. W tutejszym WDK z okazji nadchodzących Świąt spotkali się bowiem seniorzy, zrzeszeni w pinczyńskim kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Gości i członków koła powitała Krystyna Engler – przewodnicząca koła.

STRAŻACKI OPŁATEK W PINCZYNIE

opublikowano: 19 grudnia 2022

 • opłatek strażacki

W przedświątecznym czasie Strażacka Brać z Pinczyna zawsze znajduje chwilę, by wspólnie zasiąść do świątecznego stołu, podzielić się opłatkiem i zaśpiewać kolędy. Tak było i w tym roku. Spotkanie wigilijne zorganizowano w sobotni wieczór 17 grudnia. Wzięli w nim udział Druhowie OSP Pinczyn, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn, a także sponsorzy i przyjaciele jednostki.

WIGILIJNE SPOTKANIE W ZBLEWIE

opublikowano: 19 grudnia 2022

 • opis: opłatek

W piątkowy, przedświąteczny wieczór (16 grudnia) w remizie OSP Zblewo do wspólnego, świątecznego stołu zasiedli członkowie KGW Zblewo, OSP Zblewo oraz Sołtys i Rada Sołecka Zblewa. Wraz z nimi - Wójt Artur Herold, ks. prałat Zenon Górecki, Aneta Osowska - kierownik GOK i jeszcze jeden, wspaniały gość - zespół Cały Twój, który uświetnił spotkanie wspaniałym koncertem kolęd i pastorałek.

WIGILIA KOŁA PZERiI W ZBLEWIE

opublikowano: 16 grudnia 2022

 • opis: pzerii

Seniorzy zrzeszeni w kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Zblewie spotkali się na tradycyjnym opłatku. Spotkanie poprowadził Zbigniew Kostka, który na początku poprosił wszystkich o uczczenie minutą ciszy pamięci tych członków koła, którzy odeszli już do wieczności. Po życzeniach i podzieleniu się opłatkiem przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd z chórem "Melodia" i świąteczny posiłek.

SPOTKANIE OPŁATKOWE KLUBU SENIORA ZBLEWO

opublikowano: 16 grudnia 2022

 • klub seniora

Wczoraj – w czwartek 15 grudnia – nasi Seniorzy ze zblewskiego Klubu Seniora zasiedli do wigilijnego stołu. Nie zabrakło wśród nich Przyjaciół klubu, którzy wspierają Seniorów. W gronie tym był m.in. wójt Artur Herold, ks. prałat Zenon Górecki, sołtys Zblewa Arkadiusz Laskiewicz, Aneta Osowska – kierownik GOK oraz Grzegorz Formela, kierownik GOPS.

JUŻ JUTRO - DZIEŃ OTWARTY W WIOSCE MIKOŁAJA ZAPRASZAMY DO BIAŁACHOWA!

opublikowano: 16 grudnia 2022

 • opis: wioska
Ależ mamy dla Państwa frajdę na ten weekend! Gorąco i serdecznie zapraszamy Was do Wioski Mikołaja! Gdzie? Jak to gdzie? Oczywiście w Zaciszku Kociewskim – Białachowo 4B. To właśnie tutaj od kilku tygodni działa najprawdziwsza mikołajowa wioska. Codziennie odwiedzają ją grupy szkolne i przedszkolne z całego regionu. A już jutro tj. w sobotę 17 grudnia – Dzień Otwarty w Wiosce Mikołaja! Zapraszamy – przybywajcie.

MAGIA ŚWIĄT W SOŁECTWIE KAROLEWO

opublikowano: 16 grudnia 2022

 • opis: KAROLEWO

W sołectwie Karolewo od lat podtrzymywany jest piękny zwyczaj odwiedzania najmłodszych mieszkańców sołectwa przez Mikołaja. Tak było i w tym roku. Mikołaj nie zapomniał również o  najstarszych mieszkańcach, do których udał się również ze słodką paczuszką, aby i oni wiedzieli, że są ważną częścią naszej społeczności i o nich pamiętamy. 

UPOMINKI OD MIKOŁAJA I POMOC OD CARITAS

opublikowano: 15 grudnia 2022

 • opis: KK

Świąteczny początek grudnia upłynął w Kleszczewie Kościerskim na spotkaniach, akcjach charytatywnych i jarmarkach. Najpierw nie mogło zabraknąć w Kleszczewie Kościerskim św. Mikołaja. Był w szkole i w przedszkolu oraz na ulicach. O zachowanie tej tradycji na forum sołectwa dba tutaj m.in. sołtys Marian Reszka, bo jak mówi - dobrze wie, jak bardzo dzieci na tę chwilę czekają. I to właśnie na zaproszenie sołtysa do dzieci z Kleszczewa Kościerskiego w grudniu przybył św. Mikołaj.

MAGIA ŚWIĄT W MIRADOWIE

opublikowano: 15 grudnia 2022

 • opis: miradowo

W przedświąteczną sobotę 10 grudnia w Miradowie panowała radosna, świąteczna atmosfera. Czuć było już magię świąt! Najpierw (wczesnym popołudniem) w świetlicy wiejskiej zorganizowano Mikołajki. Spotkanie z Mikołajem i słodkie upominki wręczane pod piękną choinką w świetlicy wiejskiej przyniosły dzieciom wiele radości.

WIGILIA RODZINY ŚDS W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM

opublikowano: 15 grudnia 2022

 • opis: wigilia

Jakaż to była piękna, ciepła i serdeczna uroczystość… Wczoraj – 14 grudnia – Rodzina podopiecznych i bliskich oraz terapeutów Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim zasiadła do wspólnego, wigilijnego stołu. Uroczyste spotkanie poprowadził kierownik GOPS w Zblewie Grzegorz Formela.

WAŻNA INFORMACJA W SPRAWIE WĘGLA DYSTRYBUOWANEGO PRZEZ GMINĘ ZBLEWO

opublikowano: 15 grudnia 2022

 • opis: WEGIEL

Drodzy Mieszkańcy, przekazujemy Państwu informację od PGE Paliwa sp. Z o.o., otrzymaną przez nas w odpowiedzi na dokonaną przez Gminę Zblewo awizację (tj. zgłoszenie potrzeby i gotowości dokonania kolejnego transportu węgla na teren gminy Zblewo). Z przekazanej informacji wynika, iż z przyczyn niezależnych od PGE Paliwa, spółka ta zmuszona jest anulować od 14 grudnia wszystkie awizacje oraz wstrzymać dotychczasowe dostawy do odwołania.

ŚWIĄTECZNA RADOŚĆ W BYTONI

opublikowano: 15 grudnia 2022

 • opis: bytonia

Ależ miały wielką radość najmłodsi mieszkańcy Bytoni! Jak co roku, tuż przed świętami odwiedził ich bowiem Mikołaj. Tegoroczne Mikołajki sołeckie w Bytoni zorganizowano w niedzielę 11 grudnia w świetlicy wiejskiej. Organizatorzy spotkania – sołtys z Radą Sołecką oraz Koło Gospodyń Wiejskich dołożyli starań, aby to mikołajkowe popołudnie było dla dzieci magiczne i wyjątkowe. I tak było!

CHOINKA I MOC ŚWIĄTECZNEJ RADOŚCI W CISIE

opublikowano: 14 grudnia 2022

 • opis: cis

W grudniowe, sobotnie popołudnie (10 grudnia) mieszkańcy Cisa zebrali się w centrum wsi, by wspólnie cieszyć się z nadchodzących świąt. To było bardzo świąteczne i miłe spotkanie w pięknej scenerii –  spadł bowiem śnieg i Cis okrył się śnieżnym puchem. Na skwerku w centrum Cisa stanęła choinka, na której zapalono kolorowe lampki. Mieszkańców odwiedził Mikołaj z pomocnikiem, którym był sam wójt Artur Herold. Wójt złożył mieszkańcom świąteczne życzenia i spędził z nimi to świąteczne popołudnie.

WIGILIA DLA SAMOTNYCH W BORZECHOWIE

opublikowano: 14 grudnia 2022

 • opis: wigilia

W minioną sobotę KGW „Modraki” z Borzechowa zaprosiły starsze, samotne, schorowane osoby na piękne spotkanie wigilijne. Elżbieta Piórkowska, przewodnicząca KGW Modraki nie kryje, iż w przedświątecznym czasie szczególnie ważna jest pamięć o osobach samotnych. „Jest to dla nich bardzo trudny czas. Osoby takie często są zamknięte w czterech ścianach domu. Tak bardzo cieszą się z każdych odwiedzin, rozmowy, zainteresowania czy choć drobnego gestu...

PRZEDŚWIĄTECZNIE W BIAŁACHOWIE

opublikowano: 8 grudnia 2022

 • opis: białachowo

W sobotę 3 grudnia Mieszkańcy Białachowa spotkali się w świetlicy wiejskiej, by wspólnie przygotować się do Mikołajek. Sołtys z Radą Sołecką Białachowa oraz Koło Gospodyń Wiejskich wpadli bowiem na prosty, ale jakże piękny pomysł – by do świąt przygotować się wspólnie – wszyscy razem, dorośli i dzieci. I tak się stało.

SANIE PEŁNE PREZENTÓW – MIKOŁAJKI SOŁECKIE W BORZECHOWIE

opublikowano: 6 grudnia 2022

 • opis: mikołajki

Borzechowskie Mikołajki wpisały się już na stałe w kalendarz imprez przedświątecznych. Tegoroczną edycję tej lubianej imprezy zorganizowano w niedziele 4 grudnia. Organizatorzy przygotowali wszystko tak, aby Dzieci poczuły się po prostu bajkowo! I tak było. Na środku przepięknie udekorowanej świetlicy wiejskiej stanęły przystrojone choinki i wspaniałe sanie św. Mikołaja – oczywiście pełne prezentów.

SOŁECKIE MIKOŁAJKI I KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W PINCZYNIE

opublikowano: 5 grudnia 2022

 • opis: mikołajki
Oj, naprawdę sporo miłej pracy miał św. Mikołaj, który wczoraj tj. 4 grudnia odwiedził Dzieci z sołectwa Pinczyn, zgromadzone w miejscowym WDK. Sala wypełniona była bowiem po brzegi! Na najmłodszych czekały pyszne, cieplutkie gofry od Pań Gospodyń z KGW Pinczyn, był też popcorn i wata cukrowa, którą już tradycyjnie kręcił sołtys Tomasz Boszka.

KOCHANI KRWIODAWCY - DZIĘKUJEMY ZA WASZ DAR!

opublikowano: 5 grudnia 2022

 • opis: krwiodawcy

29 dawców i ponad 13 litrów oddanej przez nich krwi – taki jest wynik drugiej w tym roku zbiórki krwi w Zblewie. Akcję poboru krwi zorganizowano w Zblewie w miniony piątek 2 grudnia. Od samego rana do specjalnego krwiobusa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku zgłaszali się krwiodawcy i to nie tylko z gminy Zblewo, ale także z sąsiednich gmin. Łącznie - aż 34 dawców, gotowych oddać krew...

UPOMINKI, ZIMOWA HERBATKA I BUKIECIKI JEMIOŁY... - TAK BAWILIŚMY SIĘ NA MIKOŁAJKACH SOŁECKICH W ZBLEWIE!

opublikowano: 5 grudnia 2022

 • opis: mikołajki

Ależ to był piękny, niedzielny poranek w naszym Zblewie! Wczoraj – w niedzielę 4 grudnia - na Dzieci czekała bowiem fantastyczna niespodzianka, przygotowana przez Sołtysa i Radę Sołecką Zblewa oraz Panie Gospodynie z KGW Zblewo. Na skwerku Jana Pawła II królował bowiem św. Mikołaj ze swoją Drużyną!

MIKOŁAJKI I ŚNIEG W RADZIEJEWIE

opublikowano: 5 grudnia 2022

 • opis: mikołajki

Jak co roku w grudniu na świetlicy wiejskiej w Radziejewie dzieci spotkały się  ze świętym Mikołajem. Mikołajki zorganizowano 3 grudnia. Wielką niespodzianką tego dnia był również śnieg, który jakby na zamówienie spadł nad ranem. Zanim jednak św. Mikołaj dotarł na miejsce, jako pierwsze zadanie milusińscy przy pomocy rodziców musieli wykonać  witraże...

RUSZA REKRUTACJA DO KLUBU DZIECIĘCEGO W ZBLEWIE

opublikowano: 2 grudnia 2022

 • opis: klubik

Dzisiaj tj. 2 grudnia wójt Gminy Zblewo wydał zarządzenie nr 460/22 w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego do Klubu Dziecięcego w Zblewie Plac 700-Lecia nr 5. Zgodnie z tym, terminy postępowania rekrutacyjnego są następujące: 5 grudnia/21 grudnia: złożenie wniosku o przyjęcie do Klubu Dziecięcego w Zblewie wraz z dokumentami (...)

11 GRUDNIA - KIERMASZ ŚWIĄTECZNY KGW ZBLEWO

opublikowano: 29 listopada 2022

 • opis: kiermasz

Nasze Panie Gospodynie z KGW Zblewo już przygotowują się do Bożego Narodzenia i serdecznie zapraszają na Kiermasz Świąteczny. Przewodnicząca koła Regina Umerska zapewnia, że będzie prawdziwie świątecznie, pysznie i radośnie! Serdecznie zapraszamy w niedzielę 11 grudnia w godz. 8:00-12.00. Kiermasz odbędzie się na skwerku przy Urzedzie Gminy - od strony kościoła.

SZKOŁA W BORZECHOWIE ZAPRASZA NA MIKOŁAJKOWE POPOŁUDNIE PEŁNE ATRAKCJI!

opublikowano: 29 listopada 2022

 • opis: borzechowo

Już 6 grudnia - w same Mikołajki - społecznośc szkolna z Borzechowa serdecznie zaprasza wszystkich na Mikołajki. Będzie moc atrakcji i wspaniała, świąteczna atmosfera! Występy, tańce, kolędy, kiermasz, kawiarenka, loteria... A to nie wszystko, bo będzie także Modraczkowy Bazarek w wersji mikołajkowej - tym razem wyjątkowo nie w świetlicy wiejskiej, ale w szkole. Zapraszamy ciepło.

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW - POSTANOWIENIE ŚRODOWISKOWE WS BUDOWY ELEKTROWNI SŁONECZNEJ

opublikowano: 29 listopada 2022

 • opis: informacja

Gmina Zblewo informuje o wszczęciu postępowania środowiskowego ws planowanej inwestycji "Budowa Elektrowni Słonecznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na działkach o nr ew. 518, 652, 653, 603, 644/3 [obręb 0012] w obrębie ew. Pinczyn, Gmina Zblewo, na działkach nr ew. 148, 144, 124 [obręb 0006] w obrębie ew. Karolewo...

WAŻNE INFORMACJE W SPRAWIE WĘGLA. TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW NA 2022 - 9 GRUDNIA!

opublikowano: 25 listopada 2022

 • opis: wegiel

Dziękujemy wszystkim Mieszkańcom, którzy już złożyli do nas wnioski na zakup węgla po preferencyjnej cenie. Na dzień dzisiejszy wpłynęło już do nas 642 wnioski w tej sprawie. Uprzejmie informujemy, iż wnioski dotyczące zakupu na rok 2022 przyjmujemy do dnia 9 grudnia 2022 roku.

WAŻNE INFORMACJE W SPRAWIE WĘGLA. UMOWY ZE SKŁADAMI - PODPISANE!

opublikowano: 24 listopada 2022

 • opis: węgiel
Oto najnowsze wieści, dotyczące dystrybucji węgla w preferencyjnej cenie przez Gminę Zblewo. Umowy z 3 składami węgla w tym tygodniu zostały podpisane! Są to składy: PPHU Eryka Sklep Ogrodniczy & Skład Węgla w Pinczynie,Faza Skład Opału Skład Złomu w Zblewie oraz PPUH Kamcar w Zblewie. Jutro podpisana będzie kolejna umowa – ze składem węgla przy ul. Suche Bagno. Zależy nam na szybkiej dystrybucji do gospodarstw domowych.

V TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

opublikowano: 23 listopada 2022

 • opis: śds

Wczoraj gościliśmy w Starogardzie Gdańskim na „Pikniku Kociewskich Rozmaitości” zorganizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy Gminy Miejskiej Starogard Gdański, a dzisiaj – w środę 23 listopada – sami podejmowaliśmy wspaniałych gości! A byli to sportowcy z kilku Środowiskowych Domów Samopomocy z całego regionu (Konarzyny, Lalkowy, Starogard Gdański, Kaliska, Cieciorka, DPS Szpęgawsk oraz Gospodarze – ŚDS w Kleszczewie Kościerskim). Reprezentacje tych ośrodków zmierzyły się w V edycji Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych.

DZISIAJ ŚWIĘTO PATRONALNE CHÓRU "CECYLIA" ZE ZBLEWA - NAJLEPSZE ŻYCZENIA DLA CHÓRZYSTÓW!

opublikowano: 22 listopada 2022

 • opis: cecylia

Dzisiaj – 22 listopada -  jest dzień św. Cecylii. To patronka chórzystów i muzyków. W sposób wyjątkowy to także patronka naszego prześwietnego chóru CECYLIA, działającego przy parafii w Zblewie. Dodajmy, iż chór ten ma przepiękne tradycje, które są kontynuowane nieprzerwanie od 109 lat.

DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO - ŻYCZENIA

opublikowano: 21 listopada 2022

 • opis: dzień

Dzisiaj - 21 listopada - obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Kierujemy więc do naszej niezawodnej Ekipy GOPS w Zblewie najlepsze zyczenia i słowa wdzięczności. W tym szczególnym dniu nie zapominamy także o wszystkich osobach pracujących w służbach społecznych - stąd nasze serdeczne podziękowania także dla pracowników ŚDS w Kleszczewie Kościerskim.

ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG - KONTAKT DO KOORDYNATORÓW

opublikowano: 19 listopada 2022

 • opis: Zima

Uprzejmie informujemy, iż w sprawach zimowego utrzymania dróg uruchamiamy kontakt do kordynatorów gminnych: Marek Nawrocki kom. 534 493 489, Sylwia Podwojska kom. 536 954 922 oraz Daniel Szpręga kom. 512 462 955

NAGRODY PRIMUS INTER PARES - WRĘCZONE. SERDECZNIE GRATULUJEMY!

opublikowano: 18 listopada 2022

 • opis: nagrody

Jak co roku, wójt Artur Herold miał wielki zaszczyt i radość nagrodzić najlepszych absolwentów naszych gminnych szkół. Nagrody dla absolwentów szkół podstawowych wyróżnionych w konkursie “PRIMUS INTER PARES” oraz listy gratulacyjne dla rodziców tychże uczniów wręczone zostały wczoraj tj. 17 listopada podczas uroczystej gali w Borzechowie.

PILNE! KOMPUTERY DLA DZIECI Z RODZIN BYŁYCH PRACOWNIKÓW PGR - NABÓR DODATKOWY

opublikowano: 18 listopada 2022

 • opis: nabór

Gmina Zblewo w ramach Konkursu Grantowego  Cyfrowa Gmina -Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym –„Granty PPGR” ogłasza dodatkowy nabór w konkursie. Rodzice/Opiekunowie prawni uczniów niepełnoletnich oraz pełnoletni uczniowie szkół średnich mieszkający w miejscowościach, w których funkcjonowały PGR-y mogą składać do dnia 25 listopada 2022 r (piątek) stosowne oświadczenia.

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA Z MIKOŁAJEM! AKTUALNY KALENDARZ MIKOŁAJEK!

opublikowano: 18 listopada 2022

 • opis: mikołajki

Dziś mamy dużo mikołajkowych wieści. Jako pierwsze - wieści z GOK Zblewo. Już 6 grudnia czyli w same Mikołajki, święty Mikołaj przybędzie do Zblewa spotkać się z Dziećmi. To będzie niezapomniane spotkanie! Serdecznie zapraszamy na skwer Jana Pawła II w Zblewie w godz.14:00-17:00.

LISTY, ZDJĘCIA, JADŁOSPIS, MASECZKA... - WMUROWALIŚMY KAPSUŁĘ CZASU!

opublikowano: 18 listopada 2022

 • opis: kapsuła

W czwartek 18 listopada w szkole w Bytoni odbyła się uroczystość wmurowania w ścianę nowo budowanej sali gimnastycznej kapsuły czasu. Przygotowała ją społeczność szkolna. Co znalazło się w kapsule? Zdjęcia, listy, telefon komórkowy, maseczka, rysunki, jadłospis, gazety, banknoty... I specjalny list do kolejnych pokoleń, który podpisali wspólnie wójt Artur Herold, dyrektor szkoły Tomasz Damaszk (...)

ALEŻ BYŁO PIĘKNIE! WIECZORNICA PATRIOTYCZNA W BORZECHOWIE

opublikowano: 15 listopada 2022

 • opis: borzechowo

10 listopada o godzinie 18.00 odbyła się IV wieczornica patriotyczna. W związku z pandemią przez dwa lata szkoła nie organizowała spotkania z okazji  Święta Niepodległości. W tym roku  mieszkańcy licznie zgromadzili się w sali gimnastycznej, by wspólnie wysłuchać wierszy, piosenek, a także zaśpiewać pieśni patriotyczne.

PINCZYN - WIZYTACJA KSIĘDZA BISKUPA I OBCHODY 104. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

opublikowano: 15 listopada 2022

 • obchody 11 listopada

Dzień 9 listopada 2022 r. był dla naszej społeczności szkolnej  pełen radości i wzruszeń. Naszą szkołę odwiedził gość szczególny, Ksiądz Biskup Ryszard Kasyna. To ważne wydarzenie zbiegło się w czasie, gdy  świętujemy 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzień 11 listopada to symbol wiary i zwycięstwa. 

„TA, CO NIE ZGINĘŁA…” – OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM

opublikowano: 15 listopada 2022

 • opis: wieczornica

10 listopada uczniowie  i Grono Pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej w Kleszczewie Kościerskim uczcili 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę organizując dla społeczności szkolnej i lokalnej uroczysty apel oraz wieczornicę patriotyczną pt. „Ta, co nie zginęła”.

MŁODZIEŻ DLA NIEPODLEGŁEJ. UROCZYSTE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W PSP W ZBLEWIE

opublikowano: 10 listopada 2022

 • opis: gala
W naszej PSP z Oddziałami Integracyjnymi im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie właśnie zakończyła się przepiękna uroczystość, zorganizowana z okazji jutrzejszego święta. „Niepodległość – znaczy wolność… – te słowa wybrzmiewały dziś nadzwyczaj mocno. „Dziękujemy za tę piękną, żywą lekcję historii. Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami…” – podziękowała uczniom za wspaniały występ dyrektor szkoły Lucyna Błaszak.

POD BIAŁO-CZERWONĄ

opublikowano: 10 listopada 2022

 • opis: flaga

Niedawno w sercu Pinczyna, tuż przed Wiejskim Domem Kultury posadowiliśmy nowy maszt. A wczoraj - w środę 9 listopada - uroczyście podnieśliśmy na maszt naszą flagę narodową. Flagę poświęcił i pobłogosławił ks. Biskup Ryszard Kasyna, a na maszcie zawiesili ją sołtys Tomasz Boszka i Urszula Bielińska.

FORMULARZ WNIOSKU O ZAKUP WĘGLA OD GMINY ZBLEWO

opublikowano: 9 listopada 2022

 • opis: wniosek

Urząd Gminy Zblewo informuję, że od jutra (tj. 10.11.2022 r.)  będzie można składać wnioski o zakup preferencyjny węgla. Wnioski można złożyć w wersji papierowej W BIURZE PODAWCZYM (parter budynku UG Zblewo) lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej z podpisem kwalifikowanym. Wnioski w formie papierowej będą dostępne w biurze podawczym oraz w pokojach nr 10 i 18. Można je także pobrać ze strony www.zblewo.pl oraz z BIP Gminy Zblewo.

10 LISTOPADA - PRZYJDŻ PO ROGALE MARCIŃSKIE, JEŻE I GĘSINĘ! MODRAKI ZAPRASZAJĄ!

opublikowano: 8 listopada 2022

 • opis: modraki

Już w najbliższy czwartek 10 listopada zapraszamy do Borzechowa na wyjątkową edycję specjalną Modraczkowego Bazarku. Okazji do kulinarnego świętowania jest wiele - m.in. Dzień Jeża (będą więc pyszne ciasta "jeże" z migdałami) oraz Dzień Świętego Marcina. A na świetego Marcina - najlepsza gęsina i rogale marcińskie.

KORZYSTAMY Z DOFINANSOWANIA WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W GDAŃSKU

opublikowano: 8 listopada 2022

 • opis: wfoś

Gmina Zblewo otrzymała wsparcie finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (WFOŚiGW w Gdańsku) w ramach konkursu pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego” – (edycja 2021) na unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest znajdujących się  na terenie gminy.

OGŁOSZENIE GOPS W ZBLEWIE WS WYPŁATY DODATKU WĘGLOWEGO

opublikowano: 4 listopada 2022

 • opis: dodatek

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zblewie informuje, że wyczerpała się pula środków na wypłatę dodatków węglowych, otrzymanych w ramach I transzy z budżetu państwa za pośrednictwem Wojewody Pomorskiego. Otrzymane dotychczas środki finansowe pozwoliły na wypłatę 1769 dodatków. W związku z powyższym informujemy, że z dn. 4 listopada 2022 r. - do odwołania - wstrzymuje się wypłatę...

2 GRUDNIA - KOLEJNA AKCJA POBORU KRWI W GMINIE ZBLEWO

opublikowano: 4 listopada 2022

 • opis: krwiodawcy

Przed nami  IV akcja poboru krwi w Gminie Zblewo. Inicjatorem akcji jest nasz krwiodawca Krystian Piotrzkowski ze Zblewa. Przypomnijmy, iż w tym roku to już druga zbiórka krwi w Zblewie! Krwiobus przyjedzie do Zblewa 2 grudnia o godz.9:00, znajdziecie go jak zawsze przed remizą OSP Zblewo. Gorąco zachęcamy  do udziału w akcji i do oddania krwi! 

DYSTRYBUCJA WĘGLA PRZEZ GMINĘ ZBLEWO - NAJNOWSZE WIEŚCI

opublikowano: 4 listopada 2022

 • opis: bip

Na podstawie art. 34 ust.1 ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz.U. z 2022 r. poz. 2236), informuję, że Gmina Zblewo przystępuje do zakupu paliwa stałego dla mieszkańców Gminy Zblewo.

ZAPRASZAMY NA WIECZORNICĘ PATRIOTYCZNĄ W BORZECHOWIE

opublikowano: 4 listopada 2022

 • opis: wieczornica

Zbliża się 11 listopada, Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Aby upamiętnić ten ważny dla naszego kraju dzień, społeczność szkoły w Borzechowie serdecznie zaprasza na wieczornicę patriotyczną. To doniosłe wydarzenie odbędzie się 10 listopada 2022 roku o godzinie 18.00...

NOWE PRZEDSZKOLE W ZBLEWIE: TRUDNOŚCI NIE BRAKOWAŁO, ALE FINAŁ - BLISKO

opublikowano: 4 listopada 2022

 • opis: przedszkole

Dzisiaj zaglądamy na plac budowy naszego przedszkola w Zblewie. Wójt Artur Herold jest tam codziennie i osobiście monitoruje realizację tej inwestycji. Wójt nie kryje bowiem, iż trudności przy budowie przedszkola nie brakowało i wciąż nie brakuje. Szalejąca inflacja, podwyżki, problemy z wykonawcami – można długo wymieniać. Mimo to – już wkrótce finał, na który tak bardzo czekamy.

DYSTRYBUCJA WĘGLA PRZEZ GMINĘ ZBLEWO - ROZPOCZYNAMY PROCEDURĘ

opublikowano: 4 listopada 2022

 • opis: węgiel
Drodzy mieszkańcy Gminy Zblewo! Dnia  2 listopada 2022 r. została opublikowana w Dzienniku Ustaw ustawa o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, co oznacza, że Gmina Zblewo ROZPOCZYNA PROCEDURĘ przygotowawczą dystrybucji węgla dla naszych mieszkańców.

ŚWIATEŁKO PAMIĘCI...

opublikowano: 2 listopada 2022

 • opis: jezierce

Przed zbliżającym się świętem zmarłych, członkowie Międzywojewódzkiego Stowarzyszenia Detektorystyczno - Eksploracyjnego UNIA uporządkowali stary cmentarz w lesie niedaleko miejscowości Jezierce. Cmentarz pochodzi z okresu około 1870 - 1930, jak wskazują tablice nagrobkowe, które ocalały przed grabieżą.

PROMESY FINANSOWANIA DLA NASZYCH MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

opublikowano: 31 października 2022

 • opis: mdp

W sobotę 29 października w Karsinie Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Piotr Socha oraz Komendant Powiatowy PSP w Starogardzie Gdańskim Pan st. bryg. Tomasz Wardyn wręczyli pomorskim jednostkom OSP promesy finansowania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

AKCJA "ZNICZ" - KOLEJNA, ŚWIETNA INICJATYWA NASZEJ MŁODZIEŻY

opublikowano: 27 października 2022

 • opis: znicz

Kolejna, świetna inicjatywa naszej młodzieży… W październiku Drużyna Harcerska i Samorząd Uczniowski szkoły w Pinczynie wspólnie zorganizowali coroczną zbiórkę zniczy. Społeczność szkolna z dużym zaangażowaniem przystąpiła do akcji i przez cały miesiąc przynosiła znicze.

ZGŁOŚ ZAPOTRZEBOWANIE NA WĘGIEL!

opublikowano: 25 października 2022

 • opis: wegiel

Gmina Zblewo podjęła starania w celu realizacji dystrybucji węgla dla naszych Mieszkańców. W związku z tym konieczne jest określenie Państwa potrzeb w tym zakresie. Dlatego uprzejmie prosimy wszystkich Mieszkańców, zainteresowanych kupnem paliwa planowanego do dystrybucji przez gminę, o pilne zgłoszenie do nas zapotrzebowania na węgiel.

WAŻNA INFORMACJA Z GOPS ZBLEWO

opublikowano: 25 października 2022

 • opis: gops

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zblewie informuje, że wnioski złożone w związku z prowadzonym postępowaniem w sprawie przyznawania oraz wypłacania dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła, zwanego dalej „dodatkiem dla gospodarstw domowych" nie zostaną zakończone w przewidzianym ustawowo terminie...

WIELKIE BORZECHOWSKIE KISZENIE KAPUSTY

opublikowano: 25 października 2022

 • opis: modraki

Piątek 21 października minął w Borzechowie pod znakiem wielkiego kiszenia! Na stół trafiło 100 kg kapusty, 15 kg marchwi, sól i przyprawy do smaku. Do tego – wspólne szatkowanie, doprawianie, „trampanie”, smakowanie i - a jakże! – podjadanie… W wielkim kiszeniu Gospodyniom pomagali wszyscy, także dzieci z borzechowskiego przedszkola i szkoły. Było wiele radości i frajdy, a już niedługo będą z tego 3 ogromne beczki kiszonej kapusty, idealne na słynny borzechowski bigos.

BYŁO WSPANIALE czyli "KOCIEWIACY KONTRA GÓRALE"

opublikowano: 25 października 2022

 • opis: BAL

W sobotę (22.10) w gościnnym Borzechowie zorganizowano wydarzenie pn „Kociewiacy kontra Górale”. Ależ to był wieczór pełen wspaniałej muzyki, fantastycznej ludowej kultury oraz – dobrych emocji, bo cel imprezy był szczytny.  Organizatorzy - Stowarzyszenie JA Obywatel i Lucyna Herold – zadbali o to, by atrakcji nie brakowało. A cel był jeden – była to bowiem impreza charytatywna, z której całkowity dochód przeznaczony jest na organizację Mikołajek dla dzieci.

BRAWO NASZE MDP!

opublikowano: 25 października 2022

 • opis: mdp

W sobotę 22 października młodzież z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy OSP Zblewo oraz OSP Semlin połączyła siły oraz przyjemne z pożytecznym, sprzątając las i poznając tajniki bushcraftu. Młodzi członkowie MDP pod opieką druhów z OSP pomaszerowali nad jezioro Niedackie, po drodze sprzątając las. Po dotarciu na miejsce wspólnie przygotowano ognisko i - dzięki uprzejmości pana Adriana - zapoznano się z podstawami bushcraftu.

MAMY GMINNĄ SIEĆ URZĄDZEŃ AED!

opublikowano: 18 października 2022

 • opis: sieć

Cieszymy się, że możemy podzielić się z Państwem tak dobrą wiadomością! Od wczoraj tj. 17 października mamy gminną, ogólnodostępną sieć urządzeń AED. Zamontowaliśmy 5 defibrylatorów. Urządzenia marki Philips są nowoczesne i bezpieczne. Znajdują się one w specjalnych kapsułach, które znajdziecie Państwo w 5 miejscowościach Gminy Zblewo.

JUŻ W TEN PIĄTEK - WIELKIE BORZECHOWSKIE KISZENIE KAPUSTY I MODRACZKOWY BAZAREK

opublikowano: 18 października 2022

 • opis: kapusta

Już w najbliższy piątek 21 października - od godz.9.00 - Wielkie Borzechowskie Kiszenie Kapusty! Najpierw - już tradycyjnie - będą szatkować kapustę, "trampać" i kisić dzieci z borzechowskiej szkoły. Pod czujnym i troskliwym okiem Modraków, rzecz jasna.A tego samego dnia (21.10) od godz. 14.00 KGW MODRAKI zapraszają do miejscowej świetlicy wiejskiej na Modraczkowy Bazarek.

ZAPRASZAMY NA ZEBRANIA WIEJSKIE (HARMONOGRAM SPOTKAŃ)

opublikowano: 18 października 2022

 • opis: ZEBRANIA

Wójt Gminy Zblewo Artur Herold serdecznie zaprasza Mieszkańców na zebrania wiejskie. Najbliższe z nich już jutro (19.10) w Miradowie  i pojutrze (20.10) w Radziejewie. Serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniach i do rozmowy.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM

opublikowano: 18 pażdziernika 2022

 • opis: den

Hasłem przewodnim tegorocznej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Kleszczewie Kościerskim były słowa: „Kształtowanie młodych umysłów wymaga wielkiego serca”. Do rak nauczycieli trafiły nagrody Dyrektora, a do młodzieży - stypendia motywacyjne za wyniki w nauce i sukcesy sportowe.

NAJLEPSZE ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

opublikowano: 14 października 2022

 • opis: den

Dzisiaj - 14 października - obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji najlepsze życzenia i słowa wdzięczności przesyłamy do wszystkich obecnych, jak i emerytowanych Nauczycieli i Pracowników Oświaty. Dziękujemy Wam, Kochani!

NA KOCIEWIU ROK CAŁY… - ZAPOMNIANE OBRZĘDY KOCIEWSKIEJ WSI.

opublikowano: 11 października 2022

 • opis: lot

Kociewska wieś to miejsce, gdzie przez wiele lat kultywowano tradycje, które nierozłącznie łączy się z rokiem obrzędowym. Niestety przez lata, zwyczaje te, zostały zapomniane. Aby przypomnieć je, a także zapoznać z nimi młode pokolenie Kociewiaków Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE realizuje projekt „Na Kociewiu rok cały…- zapomniane obrzędy kociewskiej wsi”. Projekt ten został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu ETNO Polska.

AKTUALIZACJA! INFORMACJA O ORGANIZACJI DYSTRYBUCJI JODKU POTASU W GMINIE ZBLEWO (W PRZYPADKU ZAGROŻENIA)

opublikowano: 10 października 2022

 • opis: jod

Na podstawie pisma Wojewody Pomorskiego nr BZK-V.6333.81.2022. AŁ z dnia 14.03.2022 r. w związku z rekomendacją Ministra Zdrowia z dnia 2 marca 2022 r. w zakresie przechowywania, dystrybucji i podawania tabletek jodku potasu z rezerw strategicznych, zgromadzonych na wypadek wystąpienia zdarzenia radiacyjnego...

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE SPOŁECZNE

Czy wiecie, że nasza Lokalna Grupa Działania CHATA KOCIEWIA kontynuuje prace nad nową Lokalną Strategią Rozwoju, dzięki której będzie mogła ubiegać się o kolejne środki unijne dla naszego regionu na lata 2021 – 2027?
W związku z powyższym serdecznie zapraszamy na konsultacje społeczne. Zespół LGD "Chata Kociewia" chciałby poznać opinię mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządów oraz sołtysów na temat potencjału oraz potrzeb obszaru naszej LGD.
Serdecznie zapraszamy!

100 LAT DLA KGW BIAŁACHOWO!

opublikowano: 3 października 2022

 • opis: białachowo

W minioną sobotę 1 października swój jubileusz 10-lecia działalności obchodziło KGW z Białachowa. W jubileuszowej uroczystości wzięli udział m. in. przedstawiciele wszystkich KGW z Gminy Zblewo, zaprzyjaźnieni sołtysi, Rada Sołecka oraz Wójt Artur Herold, który nie krył głębokiej wdzięczności i podziwu dla koła.

KONSULTACJE W SPRAWIE MODERNIZACJI I PRZEBUDOWY LINII KOLEJOWEJ

opublikowano: 28 września 2022

 • opis: pkp

Prawie 3 godziny trwało dzisiejsze spotkanie w Pinczynie z przedstawicielami PKP związane z przebudową i modernizacją linii kolejowej nr 203 na odcinku Tczew - Czersk. Sala WDK wypełniona była po brzegi. Ze strony PKP obecni byli projektanci oraz Andrzej Osipów - Dyrektor Regionu Północnego Centrum Realizacji Inwestycji w PKP PLK S.A. Ze strony społeczności naszej gminy – wójt Artur Herold i sołtys Pinczyna Tomasz Boszka...

BYLIŚMY GOSPODARZEM POWIATOWEGO ZARZĄDU ZOSP RP W STAROGARDZIE GD.

opublikowano: 27 września 2022

 • opis: ZARZĄD

Dzisiaj (27 września) w naszej remizie OSP Zblewo odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Starogardzie Gdańskim. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele ZOW ZOSP RP W Gdańsku na czele z wiceprezesem Piotrem Świeczkowskim, zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Wojciech Berent, przedstawiciele PSP w Starogardzie Gd. na czele z komendantem powiatowym Tomaszem Wardynem...

ZAWIADOMIENIE O ZEBRANIU WIEJSKIM W PINCZYNIE

opublikowano: 27 września 2022

 • opis: ZEBRANIE

Zawiadamiamy Mieszkańców sołectwa Pinczyn o spotkaniu wiejskim, zwołanym na dn. 5 października na godz.19.00 w WDK w Pinczynie. Liczymy na Państwa przybycie - zapraszamy.

DODATEK WĘGLOWY - INFORMACJA GOPS ZBLEWO

opublikowano: 27 września 2022

 • opis: dodatek

Jak informuje kierownik GOPS w Zblewie Grzegorz Formela, na konto UG wpłynęła I transza środków finansowych przeznaczonych na wypłatę dodatków węglowych. Na dzień 26 września 2022 r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej złożono 2712 wniosków o przyznanie świadczenia pieniężnego w formie dodatku węglowego. Środki finansowe, które Gmina Zblewo otrzymała w ramach I transzy nie pozwalają na realizację wszystkich złożonych wniosków.

MIESZKAŃCY GMINY ZBLEWO - ZASŁUŻENI DLA ROLNICTWA

opublikowano: 27 września 2022

 • opis: odznaczeni

Podczas tegorocznych Dożynek Powiatowych w Bolesławowie, nasi Mieszkańcy zostali odznaczeni za zasługi dla rolnictwa. Dla rolniczej Gminy Zblewo to wielki zaszczyt i radość. Na wniosek wójta Gminy Zblewo odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa” z rąk Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha otrzymali...

ODDALIŚMY HOŁD OFIAROM ZBRODNI SZPĘGAWSKIEJ

opublikowano: 26 września 2022

 • opis: szpęgawsk

Jak co roku przedstawiciele Gminy Zblewo uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej ofiary zbrodni hitlerowskiej w Lesie Szpęgawskim. W gronie osób, które oddały w imieniu naszej społeczności hołd ofiarom byli m.in. Leszek Burczyk - Przewodniczący Rady Gminy Zblewo, ks. proboszcz Mieczysław Bizoń, Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn, harcerze i przedstawiciele zespołu "Kociewska Familija" oraz społeczność szkolna z Pinczyna.

UWAGA MIESZKAŃCY! WÓJT ZAPRASZA NA WAŻNE SPOTKANIE

opublikowano: 26 września 2022

 • opis: pkp

Wójt Gminy Zblewo zaprasza na spotkanie z przedstawicielami PKP w sprawie modernizacji i rozbudowy linii kolejowej nr 203 na odcinku Tczew-Czersk. Spotkanie odbędzie się w WDK w Pinczynie w środę tj. 28.09.2022 r. o godz. 10.00. Na spotkaniu obecni będą również projektanci oraz Andrzej Osipów - Dyrektor Regionu Północnego Centrum Realizacji Inwestycji w PKP PLK S.A.

IV BIEG O PUCHAR WÓJTA GMINY ZBLEWO ZA NAMI!

opublikowano: 26 września 2022

 • opis: BIEG
Sportowe emocje, wspaniały doping rodzin i przyjaciół, świetna atmosfera, wspaniała pogoda, no i ONI – sportowcy, biegacze, kijkarze… Zjechali wczoraj (25 września) z całego regionu na stadion w Zblewie, by stanąć na starcie IV Biegu o Puchar Wójta Gminy Zblewo. Bieg główny na dystansie 12 km wiódł piękną trasą w kierunku Twardego Dołu.

„USUWANIE WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST Z TERENU WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO” (EDYCJA 2022)

opublikowano: 22 września 2022

 • opis: wfoś

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłosił konkurs dla gmin woj. pomorskiego pod nazwą „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego” (edycja 2022). Konkurs adresowany jest do gmin realizujących program usuwania azbestu. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej : www.wfos.gdansk.pl.

WAŻNA WIADOMOŚĆ DLA OBYWATELI UKRAINY

opublikowano: 21 września 2022

 • opis: kurs

W związku z otrzymaniem dotacji z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego na wsparcie osób uciekających przed wojną w Ukrainie zorganizowane zostaną kursy języka polskiego. Zajęcia będą odbywać się w Zblewie - 2 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. Zgłoszenia pod nr  telefonu 58 588 43 81 wew. 46 oraz w pokoju nr 10 (I piętro). Liczba miejsc ograniczona!

ŚWIĘTO BULWY W BORZECHOWIE - ALEŻ BYŁO PYSZNIE!

opublikowano: 21 września 2022

 • święto bulwy

Borzechowskie Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich Modraki tym razem zaprosiły na prawdziwą ziemniaczaną ucztę. Królowały na niej najbardziej znane i lubiane dania z ziemniaków, ale nie brakowało też mniej znanych potraw. „Ziemniaki na naszym Kociewiu to podstawa swojskiej kuchni! Stąd nasze zaproszenie na Święto Bulwy.."

DOŻYNKI PARAFIALNE W ZBLEWIE

opublikowano: 20 września 2022

 • opis: dozynki
W ostatnią niedzielę (18 września) dziękowaliśmy wspólnie za udane plony podczas dożynek parafialnych w Zblewie.Uroczystość rozpoczęła się przemarszem korowodu dożynkowego, który przeszedł spod pomnika Matki Boskiej do kościoła parafialnego w Zblewie.

BRAWO NASI SENIORZY! WIWAT NASZE ZŁOTKA!

opublikowano: 16 września 2022

 • opis: seniorzy

W sobotni ranek (10 września), pomimo deszczu i chłodu Seniorzy z Gminy Zblewo stanęli na starcie spartakiady w Starogardzie... I zdobyli złoty puchar! Seniorzy z Gminy Zblewo od lat biorą udział w corocznej Powiatowej Spartakiadzie Emerytów i Rencistów w Starogardzie Gdańskim. Nie mogło ich zabraknąć i w tym roku. Gminę Zblewo reprezentowały koła PZERiI ze Zblewa i z Borzechowa.

KOMUNIKAT GOPS ZBLEWO

opublikowano: 16 września 2022

 • opis: dodatek

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zblewie informuje, że wnioski złożone w związku z prowadzonym postępowaniem w sprawie wypłaty dodatku węglowego NIE ZOSTANĄ rozpatrzone w przewidzianym ustawowo terminie tj. 30 dni od dnia złożenia wniosku o jego przyznanie. Powodem zaistnienia powyższej sytuacji jest...

MODRAKI ZAPRASZAJĄ NA ŚWIĘTO BULWY. BĘDZIE PYSZNIE!

opublikowano: 13 września 2022

 • święto bulwy

Koło Gospodyń Wiejskich „MODRAKI” z Borzechowa zaprasza serdecznie na kolejną, wspaniałą biesiadę – tym razem pod znakiem BULWY. A że dobrze już drodzy Państwo  znacie nasze Modraki to wiecie, że z pewnością będzie bardzo pysznie i swojsko! Zapraszamy zatem już za tydzień – we wtorek 20 września (w godz.14:00-18:00) do Borzechowa na Święto Bulwy. 

PARAFIANIE Z PINCZYNA PODZIĘKOWALI ZA UDANE PLONY

opublikowano: 13 września 2022

 • opis: dożymki

Dożynki w Pinczynie, czyli dziękczynienie za tegoroczne plony miały miejsce 4 września 2022 r. w kościele parafialnym. Zgodnie z tradycją wniesiono wieniec dożynkowy wykonany z warzyw, owoców, zbóż oraz kwiatów. Jego przygotowaniem zajęli się mieszkańcy Pałubinka - Monika Adamowska z mężem. Następnie Starości Anna i Daniel Lipscy wręczyli Księdzu Proboszczowi Mieczysławowi Bizoniowi – Gospodarzowi święta – bochenek chleba...

ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI W ZBLEWIE

 • opis: Dozynki

Wspólne dziękowanie za udane plony to przepiękna tradycja, która jednoczy nas od wieków… 
Dlatego, pełni wdzięczności za tegoroczne plony, Wójt Gminy Zblewo Artur Herold, Ksiądz Prałat Zenon Górecki i Rady Sołeckie Parafii Zblewo zapraszają wszystkich Rolników, Hodowców, Sadowników, Pszczelarzy, Ogrodników, Przetwórców na Mszę św. Dożynkową i do wspólnego dożynkowego stołu. 

ODESZŁA JEJ WYSOKOŚĆ ELŻBIETA II. SPOCZYWAJ W POKOJU, KRÓLOWO...

 • opis: Queen

Dziś wieczorem odeszła królowa Elżbieta II, brytyjska monarchini...  Spoczywaj w pokoju, Królowo... I choć jesteśmy daleko, łączymy się naszymi sercami w smutku i  żalu z Narodem Brytyjskim...

CO NOWEGO NA PLACU BUDOWY NOWEJ SALI GIMNASTYCZNEJ W BYTONI?

opublikowano: 5 września 2022

 • opis: sala

Zaglądamy na plac budowy nowej sali gimnastycznej w Bytoni... A tam trwają roboty ziemne - obecnie prowadzone są wykopy pod przyszłe fundamenty. Przypomnijmy, iż wykonawcą prac jest nasza lokalna firma *Zojax s.c. Zofia i Jan Wildman* ze Zblewa, a Inwestorem jest Gmina Zblewo. Cieszymy się, trzymamy kciuki za sprawą realizację inwestycji i już nie możemy się doczekać finału!

MODRAKI NA PODIUM KULINARNEJ BITWY REGIONÓW!

opublikowano: 5 września 2022

 • opis: 302729788_397372822544298_2114985593847971901_n

Ależ to była smakowita sobota! W pierwszą sobotę września (3.09) w Starogardzie Gdańskim zorganizowano apetyczny piknik i konkurs kulinarny pn. "Bitwa Regionów i piknik z produktem polskim", w którym wzięło udział 19 KGW z naszego powiatu.

WAŻNA WIADOMOŚĆ DLA OBYWATELI UKRAINY

opublikowano: 5 września 2022

 • opis: ważne
Gmina Zblewo informuje, że został uruchomiony w ramach aplikacji mObywatel cyfrowy dokument tożsamości: Diia.pl. Jest to elektroniczny dokument potwierdzający tożsamość wydawany osobom, które przekroczyły granicę po 24 lutego b.r. w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy. Przypominamy również, że obywatele Ukrainy mogą założyć Profil Zaufany (...)

NARODOWE CZYTANIE 2022: MŁODZIEŻ CZYTAŁA "BALLADY I ROMANSE"

opublikowano: 5 września 2022

 • narodowe czytanie

W piątek 2 września punktualnie o godz. 11.00 dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Małgorzaty Hillar w Zblewie - Emilia Bielska zainaugurowała „Narodowe Czytanie” w gminie Zblewo. W tym roku lekturą akcji były "Ballady i Romanse" Adama Mickiewicza. A czytała je - nasza wspaniała Młodzież, uczniowie klas VIII PSP z Oddziałami Integracyjnymi im Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie - Wiktoria Buse, Alicja Herold, Kinga Łąska, Eliza Machnikowska, Julia Rutkowska, Julia Rychter i Michał Tomana.

JARMARK KOCIEWSKI W WIRTACH - TO BYŁ PIĘKNY FINAŁ WAKACJI!

opublikowano: 31 sierpnia 2022

 • opis: JARMARK

W ostatnią niedzielę wakacji (28 sierpnia) wszystkie drogi prowadziły do Arboretum Wirty w gminie Zblewo. Tysiące gości bawiło się tu do późnego wieczora na Jarmarku Kociewskim, zorganizowanym pod patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

FESTYN STRAŻACKI W PINCZYNIE - BYŁO NAPRAWDĘ WYJĄTKOWO!

opublikowano: 31 sierpnia 2022

 • opis: festyn

Sobotni festyn strażacko-sołecki w Pinczynie był nie tylko świetną, letnią imprezą, na której wszyscy się doskonale bawili, a atrakcji było co niemiara. Festyn ten był także – a może przede wszystkim - pięknym dowodem solidarności mieszkańców, którzy bez wahania okazali wsparcie i pomoc Druhom z OSP Pinczyn. A cel był jeden – zdobycie środków na zakup drabiny mechanicznej na podwoziu samochodowym dla miejscowej jednostki.

TEATR Z ELBLĄGA WYSTĄPI JUŻ DZISIAJ W WIRTACH!

 • opis: Teatr

Już dzisiaj (28 sierpnia - w niedzielę) – Jarmark Kociewski w Wirtach. Wybieracie się? Będziecie z nami? Warto, bo w programie m.in. wielka scena i świetna sztuka! W niedzielny wieczór o godz. 19:00 – Leśna Scena Arboretum Wirty czyli prześwietny Teatr im. Aleksandra Sewruka z Elbląga, który wystawi dla Was spektakl „Mayday 2”. 

W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ (27 SIERPNIA) - ZAPRASZAMY DO PINCZYNA NA FESTYN STRAŻACKI!

 • opis: FESTYN

Już w najbliższą sobotę tj. 27 sierpnia o godz. 15:00 serdecznie zapraszamy do Pinczyna na festyn strażacki. Dodajmy - festyn wyjątkowy, bo oprócz integracji i dobrej zabawy przyświeca mu ważny cel. Jaki? Przeczytajcie... I przyjdźcie, bo to będzie fantastyczna impreza! Organizatorzy (OSP Pinczyn, KGW Pinczyn, Rada Sołecka wsi Pinczyn oraz Gmina Zblewo) zadbali o to, by w bogatym programie festynu każdy znalazł coś dla siebie.

W ZBLEWIE POWSTANIE GŁÓWNY PUNKT ZASILANIA

opublikowano: 22 sierpnia 2022

 • opis: energa

W Zblewie powstanie Główny Punkt Zasilania. Nowa stacja elektroenergetyczna ENERGA-OPERATOR, która powstanie w naszej gminie, przyczyni się do zwiększenia potencjału przyłączeniowego zarówno dla odbiorców, jak i OZE. Poprawi również bezpieczeństwo energetyczne około 50 tysięcy mieszkańców powiatu starogardzkiego i okolicznych terenów. Prace projektowe związane z budową tego obiektu już się rozpoczęły.

OSTRZEŻENIE POGODOWE NA 20.08 - BURZE Z GRADEM/2

 • opis: Burze

Woj. pomorskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

GOPS W ZBLEWIE JUŻ PRZYJMUJE WNIOSKI O WYPŁATĘ DODATKU WĘGLOWEGO

 • Węgiel

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zblewie informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie dodatku węglowego. Wnioski o wypłatę dodatku węglowego można składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zblewie do 30 listopada 2022 r. w godzinach od 8:00 do 14:00.

ODPUST ŚW. ROCHA W BYTONI - BYŁO PIĘKNIE!

3:0 na 30 URODZINY SŁAWKA BORZECHOWO!

 • opis: Slawek
W sobotę 13 sierpnia na boisku w Borzechowie rozegrano specjalny, jubileuszowy mecz. A wszystko to z okazji 30. urodzin naszego Klubu Sportowego Sławek Borzechowo. 
 

ODSZEDŁ ŚP. EDMUND ZIELIŃSKI

 • opis: Edmund

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy dziś wiadomość o śmierci śp. Edmunda Zielińskiego. Odszedł Honorowy Obywatel Gminy Zblewo, artysta, poeta i rzeźbiarz, niestrudzony popularyzator kultury i sztuki ludowej oraz historii Pomorza,  ale przede wszystkim - wspaniały, dobry, mądry i skromny Człowiek.

WAŻNA INFORMACJA DOTYCZĄCĄ ZAKŁADU KOMUNALNEGO

 • opis: Zk

Uprzejmie informujemy, iż od 16-08-2022 r. do 18-08-2022 r. Zakład Komunalny Gminy Zblewo z przyczyn technicznych będzie nieczynny.W  tym czasie będą przyjmowane tylko i wyłącznie zgłoszenia awarii pod nr 513-027-950. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. 

XXX-LECIE KS SŁAWEK BORZECHOWO

 • opis: Mecz

Już w najbliższą sobotę 13 sierpnia  o godz. 15.00 na stadionie w Borzechowie odbędzie się towarzyski mecz drużyny Sławek Borzechowo z Lechią Gdańsk Old- Boys. Wydarzenie związane jest z obchodami XXX – lecia klubu sportowego Sławek Borzechowo. Serdecznie zapraszamy kibiców.”

ZAPRASZAMY NA 25. KOCIEWSKI BOROWIACKI RAJD ROWEROWY

 • opis: Rajd

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE organizuje jednodniowy 25. Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy - wydarzenie, które od ponad dwóch dekad wpisuje się w kalendarz wydarzeń organizowanych na Kociewiu🚴‍♂️🚴‍♀️ W tym roku to już 25 edycja rajdu :o 
Poniżej szczegółowe informacje: organizator: Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE, współorganizacja: Gmina Zblewo - Przystanek Kociewie, Lubichowo - Nasza Gmina,  Urząd Gminy Osieczna, Nadleśnictwo Kaliska / Arboretum Wirty, Lasy Państwowedata: 13 sierpnia, sobotazbiórka i start: godz. 9.00, WIRTY. 

TO BYŁ PIĘKNY KONCERT! DZIĘKUJEMY

 • opis: Koncert

Ależ było pięknie! To była prawdziwa uczta dla ducha! W niedzielne przedpołudnie w zblewskim kościele odbył się wyjątkowy koncert organowo - kameralny. Wykonawcami byli: Patryk Podwojski- organy, Mateusz Rzewuski - organy oraz Angelika Rzewuska ( z domu Podwojska) - sopran. Program był bardzo zróżnicowany a na szczególną uwagę zasługuje fakt wykonania utworu Wolfganga Amadeusza Mozarta w opracowaniu na duet organistów. 

UWAGA ROLNICY!

 • opis: Foto

Wójt Gminy Zblewo informuje wszystkich producentów rolnych, że od 01 sierpnia do 31 sierpnia 2022 roku  można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na rok 2022.
Do wniosku należy dołączyć oryginały faktur potwierdzające zakup oleju napędowego, wystawione w okresie od 01 lutego 2022 r.  do 31 lipca 2022 roku. 

1 SIERPNIA - 78.ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO. ZABRZMIĄ SYRENY...

opublikowano: 1 sierpnia 2022 

 • opis: Powstanie

W 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – 1 sierpnia o godzinie 17 (godzina ”W”) - w Pomorskiem przez minutę brzmieć będą syreny alarmowe. Powstanie Warszawskie, trwające od 1 sierpnia do 3 października 1944 r., było 63 dniami heroicznej walki z niemieckim okupantem. Uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski.

ODPUST ŚW. ROCHA W BYTONI – BAWCIE SIĘ I ŚWIĘTUJCIE Z NAMI!

opublikowano: 29 lipca 2022

 • opis: odpust

Wspólne świętowanie odpustu św. Rocha w Bytoni ma już piękną i długą tradycję. Po przerwie związanej z pandemią – radosne i huczne świętowanie odpustu powraca! W imieniu sołtysa i Rady Sołeckiej Bytoni, tutejszego Koła Gospodyń Wiejskich oraz OSP Bytonia serdecznie zapraszamy na tegoroczne obchody tego święta!

JARMARK KOCIEWSKI W WIRTACH – ZAPRASZAMY 28 SIERPNIA!

opublikowano: 1 sierpnia 2022

 • opis: jarmark

Serdecznie zapraszamy na Jarmark Kociewski w Wirtach. To wspaniała, letnia impreza pełna przepięknej kultury Kociewia i ciekawych ludzi. A wszystko to w wyjątkowym miejscu – w naszym Arboretum Wirty. Spotkajmy się tu zatem już 28 sierpnia. Czekamy na Państwa tego dnia już od godz.11:00

JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ - KONCERT ORGANOWY W ZBLEWIE

opublikowano: 29 lipca 2022

 • opis: koncert

Przed nami wyjątkowa gratka – V Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej na Kociewiu.  Już w najbliższą niedzielę 31 lipca o godz.11:00 jeden z koncertów będzie można wysłuchać w Zblewie – w zblewskim kościele parafialnym. Wystąpią: nasz Patryk Podwojski oraz Mateusz Rzewuski. Serdecznie zapraszamy na to piękne wydarzenie!

SOŁTYS PAŁUBINKA ZAPRASZA NA PIKNIK RODZINNY

opublikowano: 29 lipca 2022

 • opis: piknik

Już jutro tj. w sobotę 30 lipca serdecznie zapraszamy do Pałubinka na Piknik Rodzinny. Organizatorzy imprezy czyli sołtys wraz z Radą Sołecką Pałubinka jak zawsze postarali się o moc atrakcji. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie, a piknik zakończy się zabawą pod chmurką. Do zobaczenia w Pałubinku!

ZAPRASZAMY NA ŚWIĘTO KOCIEWIA - TO JUŻ 5 SIERPNIA!

opublikowano: 1 sierpnia 2022

 • święto kociewia

Jarmark św. Dominika to jedna z największych imprez handlowo-wystawienniczych, która swoją tradycją sięga 1260 roku. Tegoroczna edycja, podobnie jak w ubiegłych latach, przyciąga turystów z Polski i Europy. Już 5 sierpnia właśnie na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku Kociewiacy zaprezentują swój Region podczas Święta KOCIEWIA.

LATO W INWESTYCJACH - ZAGLĄDAMY NA PLACE BUDOWY NASZYCH INWESTYCJI

opublikowano: 2 sierpnia 2022

 • opis: inwestycje

Lato w pełni i największe inwestycje w Gminie Zblewo – też w pełni! Oto krótki meldunek z placów budowy. Dzieje się! Gmina Zblewo kończy kompleksową przebudowę dróg gminnych ul. Różanej, ul. Modrzewiowej, ul. Słonecznej i ul. Akacjowej w Zblewie. Większość prac już została wykonana, pozostały jeszcze sprawy związane z całkowitym uporządkowaniem terenu wokół. W ramach inwestycji wyremontowany został także odcinek kanalizacji deszczowej polegający na wymianie starych rur betonowych na nowe typu Pragma.

CEEB: TERMIN MINĄŁ, ALE...

opublikowano: 29 lipca 2022

 • opis: ceeb

30 czerwca 2022 r. minął ustawowy termin, do którego właściciele i zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych mieli obowiązek złożenia deklaracji do CEEB. Ważna informacja jest taka, że mimo upływu tego terminu, deklaracje wciąż są przyjmowane – zarówno w naszym UG Zblewo, jak i elektronicznie.

BIESIADA U MODRAKÓW - ALEŻ BYŁO PYSZNIE! ZJEDLIŚMY WSZYSTKO DO OSTATNIEGO OKRUSZKA!

opublikowano: 29 lipca 2022

 • opis: wesele

Cóż to była za uczta! Prawdziwa – weselna biesiada, a stoły wręcz uginały się pod wspaniałymi przysmakami. Jednym słowem – KGW Modraki z Borzechowa zaprosiły wszystkich na „Weselny stół kociewski”. Swojski i pachnący! Ależ było pysznie!

NASZA PRZEBOJOWA ORKIESTRA!

opublikowano: 28 lipca 2022

 • opis: ORKIESTRA

We wtorek 26 lipca nasza (oczywiście najlepsza na świecie) Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn dała fantastyczny koncert, który mogła usłyszeć cała Polska! Gdzie? Na dworcu w Malborku, na jednym z przystanków „Przebojowego Pociągu” radia RMF FM.

WAŻNA INFORMACJA DLA OSÓB, GOSZCZĄCYCH U SIEBIE UCHODŹCÓW Z UKRAINY

opublikowano: 28 lipca 2022

 • opis: pomoc

Gmina Zblewo informuje, że w związku z nowelizacją  ustawy z dnia 8 czerwca 2022r. wniosek o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy składa się w terminie miesiąca od ostatniego dnia okresu objętego wnioskiem. Wniosek złożony z uchyleniem terminu pozostawia się bez rozpatrzenia.

JUŻ JUTRO - 26 LIPCA: SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WESELNEGO STOŁU!

opublikowano: 25 lipca 2022

 • opis: stół
KGW "MODRAKI" serdecznie zaprasza na prezentację tradycyjnego kociewskiego weselnego stołu połączoną z degustacją weselnych potraw! Kiedy? Już jutro - 26 lipca 2022 r. Gospodynie i Gospodarze zaproszą Gości do stołu, gdzie można będzie spróbować m.in. rosołu z kaczki z domowymi kluseczkami, ryżu z białym sosem, pólków z sadzanym jajem i maślanką, żeberek w kapuście, tradycyjnych gołąbków, ryb w zalewie i galarecie, chleba ze smalcem, wędlin i innych smakołyków!

MUZEUM W ZBLEWIE - JUŻ OTWARTE!

opublikowano: 20 lipca 2022

 • opis: muzeum

Dzięki niezwykłej pasji i pracowitości Pawła Peki - mieszkańca Zblewa, od kilku dni w Zblewie działa muzeum! I to jakie! Bogate w zbiory i unikatowe eksponaty. Jednym słowem - Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL w Zblewie. To druga wystawa stała Pomorskiego Okręgowego Muzeum PRL w Sępólnie Krajeńskim.

ZOBACZ, JAK BAWILIŚMY SIĘ NA FESTYNIE W SEMLINIE!

opublikowano: 20 lipca 2022

W minioną sobotę (16 lipca) w deszczowe, wietrzne popołudnie odbył się – wbrew pogodzie! - pogodny, wesoły, pełen atrakcji i wyśmienitej zabawy festyn letni nad pięknym jeziorem w Semlinie. Mimo kapryśnej pogody na festyn przybyło sporo mieszkańców Semlina, okolicznych miejscowości oraz turyści. Na festynie mieliśmy przyjemność gościć prezesa Stowarzyszenia Sołtysów - Krzysztofa Eggerta oraz sołtysa z Miradowa Ryszarda Gumińskiego.

FESTYN W BIAŁACHOWIE PEŁEN ATRAKCJI I DOBREJ ZABAWY!

opublikowano: 20 lipca 2022

Niedawno mieszkańcy Białachowa bawili się na letnim Festynie Rodzinnym, zorganizowanym przez Sołtysa i niezastąpione Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.Festyn ten to zawsze świetna okazja do zabawy i integracji. W tym roku dopisała i frekwencja i pogoda! Zabawa była wyśmienita, a organizatorzy zapewnili wiele atrakcji. Dla dzieci przygotowano ściankę wspinaczkową i kolorowe dmuchańce, były gry i zabawy z animatorkami, a sportowym konkurencjom towarzyszyło wsparcie kibiców.

BYŁO WYJĄTKOWO! SPACER Z TABOREM OPOWIADACZY PO WIRTACH - ZA NAMI

opublikowano: 19 lipca 2022

 • opis: wirty

W piątkowy wieczór w Arboretum Wirty, wśród starych drzew zabrzmiały legendy, baśnie i opowieści z całego świata. A wszystko to za sprawą wyjątkowego Taboru Opowiadaczy. To było kolejne, naprawdę fantastyczne wydarzenie, pięknie wpisujące się w wyjątkowy klimat Arboretum w Wirtach. Na wspólne zaproszenie Gminy Zblewo, Nadleśnictwa Kaliska i „Karawany Opowieści” w piątek 15 lipca na wieczorny spacer z Taborem Opowiadaczy wyruszyło liczne grono mieszkańców, turystów i gości.

ATARAKCYJNE DZIAŁKI NA SPRZEDAŻ: WADIUM DO 22 LIPCA, PRZETARG - 26 LIPCA

opublikowano: 19 lipca 2022

 • opis: działki
Gmina Zblewo wystawiła na sprzedaż dwie atrakcyjne działki. Przetarg odbędzie się już 26 lipca (wadium płatne do 22 lipca). Jeśli ktoś z Państwa szuka działki, to warto przemyśleć tę ofertę, bo cena jest atrakcyjna, a lokalizacja – świetna!Działki położone są niedaleko „berlinki” – na obrzeżach Zblewa jadąc w kierunku Bytoni (po prawej stronie).Dla nieruchomości tych wprowadzane są aktualnie zmiany do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

WAŻNA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW OSIEDLA W ZBLEWIE

opublikowano: 16 lipca 2022

 • Ważne

Drodzy Mieszkańcy!  W dniach 18-20.07.2022 r. na ul. Akacjowej, ul. Różanej, ul. Modrzewiowej i ul. Słonecznej w Zblewie będą prowadzone prace polegające na układaniu ostatecznej warstwy masy bitumicznej. Bardzo prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i przepraszamy za wszelkie utrudnienia. Prosimy o niepozostawianie samochodów na wymienionych ulicach.
Dziękujemy!

POLSKI ŁAD (III EDYCJA): KOLEJNE PIENIĄDZE DLA GMINY ZBLEWO

opublikowano: 15 lipca 2022

 • polski ład
Mamy świetne wieści! W ramach III Edycji Polskiego Ładu nasza Gmina Zblewo otrzyma dofinansowanie w kwocie 1 470 000,00 złotych na przebudowę kolejnych dróg gminnych. Jakie konkretnie drogi zostaną przebudowane w ramach otrzymanych funduszy? Przeczytajcie! Cieszymy się bardzo! Pozyskaliśmy pieniądze na przebudowę kolejnych dróg i działamy konsekwentnie dalej. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mieli kolejne dobre wiadomości dla mieszkańców kolejnych miejscowości.

TRWAJĄ LAWENDOWE DNI OTWARTE W "LAWENDA TO DOBRO". ZAPRASZAMY DO RADZIEJEWA!

opublikowano: 13 lipca 2022

 • opis: lawenda

Trwają Dni Otwarte w lawendowym gospodarstwie "Lawenda to Dobro" w Radziejewie. Właśnie teraz lawenda kwitnie bowiem najpiękniej. Dlatego Gospodarze tego miejsca szeroko otwierają drzwi swojego gospodarstwa, by każdy z nas mógł nacieszyć oczy tym pięknym widokiem i zaznać chwili błogiej, czystej sielanki. Serdecznie zapraszamy. To miejsce trzeba zobaczyć!

SPACER PO WIRTACH Z TABOREM OPOWIADACZY

opublikowano: 15 lipca 2022

 • opis: opowieści

Znakomity Tabor Opowiadaczy, najpiękniejsze na świecie Arboretum Wirty, letni wieczór i niezwykłe opowieści, opowiadane pod kociewskim niebem, u stóp starych drzew... To niebywała gratka! Z radością zapraszamy Was na Kociewie, do Gminy Zblewo, do Arboretum Wirty na spotkanie z Przyrodą i wspaniałymi opowieściami, w w wykonaniu znakomitych Opowiadaczy z całej Polski. Kiedy? Już w najbliższy piątek 15 lipca o godz. 19.00.

BYTONIA: PRZEKAZALIŚMY PLAC BUDOWY!

opublikowano: 12 lipca 2022

 • opis: buyonia
To dla nas radosna chwila. Dzisiaj rano (12 lipca) wójt Artur Herold przekazał Janowi Wildmanowi z firmy ZOJAX s.c. plac budowy w Bytoni. Tym samym zaczynamy budowę tak długo wyczekiwanej sali gimnastycznej przy bytońskiej szkole. Jednym słowem: dzieje się! I bardzo się z tego cieszymy!  A na plac budowy będziemy specjalnie dla Państwa zaglądać, by meldować mieszkańcom postępy prac.

XXII FESTYN KOCIEWSKI: SCENA PEŁNA GWIAZD!

opublikowano: 12 lipca 2022

 • opis: festyn

Przez cały tydzień, w kolejnych częściach naszej fotogalerii wspominaliśmy nasz XXII Festyn Kociewski. Dzisiaj zachęcamy Państwa jeszcze do poznania artystów, którzy zaprezentowali sie na naszej festynowej scenie. A byli to: Małgorzata Serocka, Julia Różańska, Ariel Popowski, Aneta Falkowska oraz Ewelina Rytelewska. Wystąpił także zespół Top Girls, na koncert którego zjechali do Zblewa fani z całego regionu. Artystom - dziękujemy, a Państwa zapraszamy na nasz fanpage na fb (Gmina Zblewo Przystanek Kociewie) do bogatej fotogalerii z całego wydarzenia.

XXII FESTYN KOCIEWSKI - KOCIEWSKA FAMILIJA (fotorelacja część 8)

opublikowano: 7 lipca 2022

 • opis: familija
Kochamy, gdy na scenie pojawia się nasza Kociewska Familija! Śpiew, muzyka, taniec, radość, wirujące spódnice, fartuszki, warkocze i czerwone korale! Zawsze jest pięknie! A wiecie dlaczego? Bo Kociewska Familija występuje dając z siebie 1000% i zawsze czyni to z wielkim sercem, w czym niewątpliwa zasługa Zyty Mikołajewskiej, która prowadzi ten zespół. Dlatego na Festynie Kociewskim – naszym wielkim święcie - nie mogło zabraknąć naszego kochanego zespołu. J

XXII FESTYN KOCIEWSKI - CUDOWNA MOC KOCIEWSKICH BUKIETÓW! (fotorelacja część 7)

opublikowano: 7 lipca 2022

 • opis: bukiety
Stałym elementem naszych Festynów Kociewskich są konkursy dla Kół Gospodyń Wiejskich, które zawsze tak licznie i chętnie biorą udział w imprezie.Tegoroczny konkurs był nadzwyczaj piękny, pachnący, kolorowy i urzekający… Był to bowiem konkurs na najpiękniejszy, kociewski bukiet. Ależ powstały cuda!

XXII FESTYN KOCIEWSKI: GOSPODYNIE! (FOTORELACJA – CZĘŚĆ 6)

opublikowano: 7 lipca 2022

 • opis: FESTYN

Festyn Kociewski bez naszych Pań Gospodyń byłby jak … niebo bez gwiazd!!! Dlatego co roku są SERCEM naszego Festynu. To właśnie dzięki naszym Paniom (i Panom) z Kół Gospodyń Wiejskich nasi Goście tak kochają tu wracać, a nasz festyn pełen jest świetnych, swojskich smaków i aromatów. A wszystko tak bardzo cieszy oko i podniebienie… 

XXII FESTYN KOCIEWSKI - KONCERT ZESPOŁU LEMON (fotorelacja część 5)

opublikowano: 5 lipca 2022

 • opis: LEMON

Finał tegorocznego Festynu Kociewskiego był wyjątkowy. Na scenie - specjalnie na naszej festynowej publiczności - zagrał zespół LEMON. Na koncert przyszły prawdziwe tłumy i wszyscy świetnie się bawili. Było pięknie! Zabrzmiały oczywiście wszystkie największe hity zespołu, jak choćby legendarna już "Scarlett". Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

XXII FESTYN KOCIEWSKI - PIĘKNA WIEŚ: TOMASZEWO! (fotorelacja część 4)

opublikowano: 5 lipca 2022

 • piękna wieś
Podczas Festynu Kociewskiego już tradycyjnie ogłaszamy i wręczamy nagrodę zwycięzcy gminnego etapu konkursu Piękna Wieś Pomorska 2022. W tym roku laureatem konkursu zostało TOMASZEWO. Nagrodę i gratulacje odebrała na scenie sołtys Jolanta Gdaniec. A gratulowali jej wspólnie: poseł Kazimierz Smoliński, starosta Kazimierz Chyła oraz wójt Artur Herold. Serdecznie gratulujemy!

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne