Ścieżka powrotu

Treść strony

Nasi strażacy świetnie sprawdzają się nie tylko w akcji ratowniczej, ale także na sportowym boisku! Skąd to wiemy?

STRAŻACKA LIGA MISTRZÓW czyli GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ OSP

Sportową pasję i talent naszych druhów strażaków mogliśmy podziwiać podczas Turnieju Piłki Nożnej Jednostek OSP Gminy Zblewo. Turniej zorganizowano w minioną niedzielę (14 lipca) na stadionie w Zblewie. Była to już 4. edycja tego wydarzenia, które Zarząd Gminny OSP Zblewo organizuje nieprzerwanie od 2015 roku.

W tym roku do sportowej rywalizacji stanęło 5 drużyn – łącznie w rozgrywkach wzięło udział prawie 50 druhów strażaków i … jedna druhna! Była to druhna Beata z OSP Karolewo, która nie tylko zagrała w podstawowym składzie swojej drużyny, ale nawet strzeliła bramki!

Turniej rozegrano w systemie „każdy z każdym”. Nie brakowało sportowych emocji i gorącego dopingu kibiców – starszych druhów, rodzin strażaków i sympatyków naszych jednostek OSP. W gronie tym był m.in. Janusz Czubek – wiceprzewodniczący Rady Gminy Zblewo, który w imieniu wójta gratulował zawodnikom i wręczał nagrody. A puchar turnieju zdobyła w tym roku drużyna OSP Semlin, II miejsce zajęli ubiegłoroczni mistrzowie czyli OSP Bytonia, a III – OSP Zblewo. Kolejne miejsca wywalczyły drużyny OSP Pinczyn oraz OSP Karolewo.  Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody, ufundowane przez Wójta Gminy Zblewo. Był to sprzęt do działań ratowniczo-gaśniczych.