Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Z ostatniej chwili! Mamy wspaniałe, sportowe wieści prosto z 32 32 Halowych Mistrzostw w Lekkiej Atletyce Mastera.

BRAWO SOKÓŁ ZBLEWO!

Po długiej przerwie Sokół Zblewo wraca na linie STARTU i od razu z przytupem. I to jakim! Po długich przygotowaniach, dzięki własnej ciężkiej pracy zawodników (pod czujnym okiem trenera Kazimierza Sadowskiego), a także wzajemnemu wsparciu między samymi zawodnikami nadszedł dzień wielkiego święta dla lekkoatletów.

4 marca w Toruniu odbyły się 32 Halowe Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce Mastera. Dla niektórych był to debiut, niektórzy mieli coś do udowodnienia sobie.

Dając z siebie absolutne maksimum Sokoły osiągnęły następujące wyniki. Kamila Grzonka - została mistrzynią Polski na dystansie 1500m. Startowała także na dystansie 3000 gdzie po zaciętej walce uzyskała 4 lokatę. Ewa Ossowska – prawdziwy deszcz nagród! Na dystansie 1500 m popularna Osa została mistrzynią Polski, na 200 m zdobyła srebro, taki sam medal wpadł na dystansie 60m. Wiesława Klejna to kolejna zawodniczka Sokoła, która pokazała biegowy pazur, co zaowocowało złotem na dystansie 3000 m oraz brązem na 200m.

Mocny charakter i walkę do końca pokazała Magda Kamysz, która na dystansie 400 m zdobyła srebrny medal, a jej wyższość czy raczej szybkość musiały uznać bardzo utytułowane zawodniczki. Tuż za podium uplasowała się Ania Loose, twardo walczyła na dystansach 800 i 1500, a do podium brakowało dosłownie sekund.

I jeszcze kilka słów o Tomaszu Kosieckim, który „w cuglach” wygrał swój bieg na 200 m, ale osiągając zawrotne szybkości przekroczył minimalne linię, co niestety zakończyło się DQ. Przepisy są nieubłagane. W drugim swoim biegu na dystansie 400 był o krok od podium uzyskując 4 lokatę.

Warto zwrócić uwagę na ogromną pracę i wsparcie jakie trener oraz zawodnicy sobie okazali. To wsparcie było widać na każdym kroku przed i w czasie zawodów, gdzie oprócz zmęczenia mięśni doszło też zmęczenie strun głosowych od głośnego dopingu.