Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

BAL KARNAWAŁOWY DLA SENIORÓW Z SOŁECTWA BORZECHOWO

opublikowano: 25 stycznia 2023

 • bal
Kolejna, piękna inicjatywa naszego KGW Modraki z Borzechowa. Koło postanowiło bowiem zaprosić Seniorów z sołectwa na bal karnawałowy. Zapraszamy w sobotę 4 lutego od godz.16:00 do świetlicy wiejskiej w Borzechowie.
Wstęp wolny (mile widziany przysłowiowy "grosik" do wspólnego "koszyka"). Mile także widziane elementy stroju karnawałowego! Ilość miejsc ograniczona, dlatego konieczne jest potwierdzenie udziału/rezerwacja miejsca u przewodniczącej Modraków - Elżbiety Piórkowskiej pod nr tel. 508 051 042.

MORSY ZAPRASZAJĄ NA FINAŁ WOŚP DO TWARDEGO DOŁU - NA KAWĘ, KONCERT I MOC ATRAKCJI!

opublikowano: 24 stycznia 2023

 • morsy

Już w najbliższą niedzielę – 29 stycznia - nasze Morsy Zblewo całym sercem zapraszają WSZYSTKICH (nie tylko miłośników morsowania) na wspaniałe przedpołudnie w najpiękniejszym miejscu tej części świata czyli nad brzegiem jeziora Niedackiego w Twardym Dole. START o godz.11:00!

FOTOGRAFUJESZ? WEŹ UDZIAŁ W NASZYM KONKURSIE Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA KOCIEWIA

opublikowano: 24 stycznia 2023

 • dzień

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Kociewia Wójt Gminy Zblewo ogłasza konkurs fotograficzny pn.  „Najlepiej Kociewie czuje się w Zblewie”. To już szósta edycja tego konkursu, który organizujemy wspólnie z Partnerami – Lokalną Organizacją Turystyczną KOCIEWIE oraz Nadleśnictwem Kaliska. W tym roku do tego grona dołączyła także nasza Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar w Zblewie.

WARTO ZAJRZEĆ DO BIP GMINY ZBLEWO

 • BIP

Uprzejmie informujemy, iż opublikowaliśmy dzisiaj w BIP Gminy Zblewo: obwieszczenie o wszczęciu postępowania oraz publicznie dostępny wykaz danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie...

STANISŁAW KROPIDŁOWSKI W REPREZENTACJI POLSKI NA CUKIERNICZYCH MISTRZOSTWACH ŚWIATA

 • Kropek

Już w najbliższy poniedziałek - Cukiernicze Mistrzostwa Świata Juniorów w Rimini, a na nich jako członek reprezentacji Polski - Stanisław Kropidłowski z Kropek Piekarnia Cukiernia 
Jesteśmy przedumni! Gratulujemy i cała Gmina Zblewo mocno trzyma kciuk

ZAPRASZAMY DO ZBLEWA NA 31. FINAŁ WOŚP

opublikowano: 17 stycznia 2023

 • wośp

Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie oraz wolontariusze WOŚP z Pinczyna serdecznie zapraszają na 31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku – 29 stycznia od godz. 15.00 gramy, bo „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” Miejsce finału: Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie.

„USUWANIE FOLII ROLNICZYCH I INNYCH ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ”

opublikowano: 13 stycznia 2023

 • folie

Podobnie jak w 2022 roku, Urząd Gminy w Zblewie planuje złożyć wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. W tym celu niezbędne jest pozyskanie informacji od rolników z naszej gminy, czy są zainteresowani oddaniem tych odpadów (jeśli tak – to w jakiej ilości).

XXIII DEKANALNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W ZBLEWIE

opublikowano: 13 stycznia 2023

 • przegląd

W przeglądzie wzięli udział młodzi wykonawcy z kilku miejscowości i szkół. Ileż było radości – zarówno ze spotkania, jak i ze śpiewania. Nasz przegląd to bowiem nie tylko muzyczna scena, na której możemy podziwiać i oklaskiwać utalentowane muzycznie dzieci i młodzież. To także piękna okazja do wspólnego spotkania, kolędowania i radości  z tego szczególnego, świątecznego czasu.

PONAD 100 ROLNIKÓW WZIĘŁO UDZIAŁ W GMINNYM SZKOLENIU

opublikowano: 12 stycznia 2023

 • rolnicy
Ponad stu rolników z gminy Zblewo wzięło dzisiaj (tj. 12 stycznia) udział w szkoleniu, zorganizowanym przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Starogardzie Gdańskim i Urząd Gminy w Zblewie.Szkolenie gminne pt. "Ekoschematy - wymogi warunkowości oraz zmiany w dopłatach bezpośrednich” zorganizowano w GOK w Zblewie. Było to niezwykle ważne szkolenie, bo w tym roku ARiMR wprowadza nowe zasady dotyczące wniosków obszarowych.

BUDOWA I EKSPLOATACJA FARMY FOTOWOLTAICZNEJ O MOCY DO 8 MW WRAZ Z NIEZBĘDNĄ INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ (OBRĘB ZBLEWO, GM. ZBLEWO)

opublikowano: 11 stycznia 2023

 • farma
W BIP Gminy Zblewo opublikowano publicznie dostępny wykaz danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie dla projektu: "Budowa i eksploatacja farmy fotowoltaicznej o mocy do 8 MW wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, zlokalizowanego w obrębie Zblewo, gm. Zblewo, na obszarze działki ewidencyjnej o numerze 111".

ROZBUDOWA DROGI KRAJOWEJ NR 22 NA ODCINKU ZBLEWO - STAROGARD GDAŃSKI. ODCINEK I: ZBLEWO - SUCUMIN

opublikowano: 11 stycznia 2023

 • bip

W BIP Gminy Zblewo opublikowano Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego w sprawie wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: "Rozbudowa drogi krajowej nr 22 na odcinku Zblewo - Starogard Gdański. Odcinek I: Zblewo - Sucumin".

BRAWO MORSY ZBLEWO!

opublikowano: 9 stycznia 2023

 • morsy

W minioną sobotę 7 stycznia było szaro, buro i mgliście... Ale nie nad jeziorem Niedackim w Twardym Dole! Bo tam, gdzie są nasze Morsy Zblewo - zawsze jest kolorowo, wesoło, ciepło i serdecznie. I aktywnie! I tak też było w niedzielę, bo w samo południe nad jeziorem Niedackim rozegrano doroczny „Bieg Morsa” wokół jeziora. To jedna z najpiękniejszych tras i to o każdej porze roku. A że nasze Morsy Zblewo kochają Twardy Dół, wracają tu zawsze chętnie.

SPORTOWE POWITANIE NOWEGO ROKU W PINCZYNIE

opublikowano: 9 stycznia 2023

 • mecz

1 stycznia w samo południe odbył się w Pinczynie tradycyjny Mecz Noworoczny. Było to już 13-ste spotkanie zawodników i sympatyków piłki nożnej, którzy zebrali się aby rozpocząć nowy rok na sportowo. W meczu wzięło udział aż 27 zawodników, a kibicowały im rodziny, znajomi i sympatycy piłki nożnej.

JASEŁKA, ORSZAKI I WIELKIE KOLĘDOWANIE W ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI W GMINIE ZBLEWO

opublikowano: 9 stycznia 2023

 • orszak

Już tradycyjnie 6 stycznia barwne i rozśpiewane Orszaki Trzech Króli przeszły ulicami Zblewa i Pinczyna. Uroczyście było też w Borzechowie. Ależ to były piękne wydarzenia! W Pinczynie we wspólnym, radosnym świętowaniu wzięło udział liczne grono mieszkańców. Orszak Trzech Króli uświetniony był wspaniałymi Jasełkami Kociewskimi w wykonaniu Kociewskiej Familiji pod kierownictwem Zyty Mikołajewskiej.

PRZEBUDOWA DROGI KRAJOWEJ NR 22

opublikowano: 9 stycznia 2023

 • dk22

Szanowni Państwo, informujemy, iż w BIP Gminy Zblewo opublikowano obwieszczenie o wszczęciu postępowania administracyjnego o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia "Rozbudowa drogi krajowej nr 22 na odcinku Czarna Woda - Zblewo".

„PRACE NA LINII KOLEJOWEJ NR 203 NA ODCINKU TCZEW – CZERSK”

opublikowano: 9 stycznia 2023

 • kolej

Uprzejmie informujemy naszych Mieszkańców, iż w BIP Gminy Zblewo (oraz w serwisie RDOŚ Gdańsk opublikowano zawiadomienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku w postępowaniu w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą: „Prace na linii kolejowej nr 203 na odcinku Tczew – Czersk” w ramach Projektu „Prace przygotowawcze dla wybranych projektów – w sieci TEN-T” . Zmianie ulega lokalizacja przedsięwzięcia.

SPRZEDAŻ WĘGLA PRZEZ GMINĘ ZBLEWO - WAŻNA INFORMACJA!

opublikowano: 5 stycznia 2023

 • wegiel

Drodzy Państwo, kontynuujemy sprzedaż węgla dla Mieszkańców. W związku z tym zapraszamy do kontaktu z nami osoby, które złożyły wniosek na zakup węgla (na rok 2022, jak i na 2023) i jeszcze nie zrealizowały tego zakupu. Jak sprawdzić, czy można już zrealizować swój wniosek? Wystarczy do nas zadzwonić...

WYRÓŻNIENIE DLA PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY ZBLEWO LESZKA BURCZYKA

opublikowano: 4 stycznia 2023

 • rada

Wracamy jeszcze do starego roku, bo zakończył się on pięknie i wyjątkowo – jubileuszem XV-lecia działalności Forum Przewodniczących Rad Gmin i Powiatów Województwa Pomorskiego. Jedną z osób  aktywnie działających w Forum jest od lat przewodniczący naszej Rady Gminy – Leszek Burczyk. Podczas jubileuszowej gali spotkała Go miła niespodzianka. 

BUDŻET NA 2023 - UCHWALONY. JAKIE INWESTYCJE W NOWYM ROKU?

opublikowano: 5 stycznia 2023

 • sesja

Sesja budżetowa odbyła się w czwartek 29 grudnia. Nowo uchwalony budżet Gminy Zblewo opiewa na starcie na ponad 73 mln zł dochodów. Jakie plany inwestycyjne na ten rok ma gmina? Wyjaśnia to wójt Artur Herold. „Nasz budżet - jak co roku - jest ruchomy, z pewnością zmieni się w kolejnych miesiącach. Zakładam wzrost dochodów, a co za tym idzie – zwiększy się także zakres inwestycyjny. W budżecie na chwilę obecną ponad 17 mln przeznaczonych jest na inwestycje. Przypomnę, iż ponad 20 mln pozyskaliśmy z Polskiego Ładu...

OGŁOSZENIE PROJEKTU UCHWAŁY RADY GMINY ZBLEWO (WYKAZ KĄPIELISK)

opublikowano: 4 stycznia 2023

 • jeziornik

Na podstawie art. 37 ust. 10 i 11 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne  (Dz. U. z 2022 r. poz. 2625 ze zm.), Wójt Gminy Zblewo podaje do publicznej wiadomości projekt uchwały Rady Gminy w Zblewie w sprawie określenia wykazu kąpielisk na terenie gminy Zblewo w 2023 r. oraz ustalenia sezonu kąpielowego.

WAŻNE SZKOLENIE DLA ROLNIKÓW

opublikowano: 2 stycznia 2023

 • szkolenie
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w w Starogardzie Gdańskim zaprasza na szkolenie gminne pt. "Ekoschematy - wymogi warunkowości oraz zmiany w dopłatach bezpośrednich”. Szkolenie odbędzie się w dniu 12 stycznia 2023 r. o godz. 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie. W roku 2023 ARiMR wprowadza nowe zasady dotyczące wniosków obszarowych. Dlatego, ze względu na ważność omawianych podczas szkolenia spraw, warto wziąć w nim udział. Serdecznie zapraszamy!

ORSZAK TRZECH KRÓLI I JASEŁKA KOCIEWSKIE W PINCZYNIE

opublikowano: 2 stycznia 2023

 • orszak

Ależ to będzie piękne wydarzenie! Już w piątek 6 stycznia w Pinczynie – Orszak Trzech Króli uświetniony wspaniałymi Jasełkami Kociewskimi w wykonaniu naszej Kociewskiej Familiji pod kierownictwem Zyty Mikołajewskiej. Jasełka odbędą się po Mszy św. o godz.10:30. Gorąco zapraszamy! Kolędujmy razem!

ZAPRASZAMY DO BORZECHOWA NA KONCERT NOWOROCZNY

opublikowano: 2 stycznia 2023

 • koncert

Sołtys Borzechowa Renata Klimowicz i borzechowskie Koło Gospodyń Wiejskich Modraki serdecznie zapraszają na drugi, borzechowski Koncert Noworoczny. Pierwszy zorganizowano rok temu i okazał się wielkim sukcesem. Stąd decyzja o tym, by koncerty te stały się wydarzeniem cyklicznym. Wystąpi zespół Akord Kociewie – młodzi artyści z naszego regionu. 

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne