Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

SALA GIMNASTYCZNA W BYTONI: TERAZ PROJEKT, ZA ROK – BUDOWA!

opublikowano: 24 lutego 2021

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

opublikowano: 31 grudnia 2020

 • szczęśliwego nowego roku
Szanowni Państwo - drodzy Mieszkańcy, Goście i Przyjaciele Gminy Zblewo! Stoimy u progu Nowego 2021 Roku. Niechaj przyniesie on Państwu tak upragniony przez nas wszystkich powrót do normalnego życia, do stabilizacji, spotkań z najbliższymi, uśmiechu i codziennej radości pozbawionej ciągłych obaw i zmartwień...

NOWY HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW OD 1 STYCZNIA 2021

opublikowano: 29 grudnia 2020

 • opis: śmieci

Od 1 stycznia 2021 roku obowiązuje nowy harmonogram odbioru odpadów z terenu Gminy Zblewo. Zachęcamy do zapoznania się z nim. W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z nami - UG Zblewo, tel. (58) 588 43 81 wew.46.

WAŻNA INFORMACJA W SPRAWIE UŻYTKOWANIA OBIEKTÓW SPORTOWYCH W GMINIE ZBLEWO

opublikowano: 29 grudnia 2020

 • opis: ważne

W związku z nowymi wytycznymi sanitarnymi informujemy, że od dnia 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia  2021 r. do odwołania z sportowych obiektów gminnych mogą korzystać wyłącznie licencjonowani zawodnicy Polskich Związków Sportowych biorący udział we współzawodnictwie dzieci i młodzieży, członkowie kadry narodowej oraz sportowcy zawodowi.

31 GRUDNIA URZĄD GMINY CZYNNY KRÓCEJ

opublikowano: 29 grudnia 2020

 • opis: komunikat

Uprzejmie informujemy, iż w najbliższy czwartek tj.31 grudnia Urząd Gminy w Zblewie będzie otwarty krócej tj. do godz.13.00. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wcześniejszą wizytę w urzędzie. A po przerwie noworocznej zapraszamy Państwa od poniedziałku 4 stycznia (godz.7:30).

W TEN ŚWIĄTECZNY CZAS SKŁADAMY PAŃSTWU SERDECZNE ŻYCZENIA...

opublikowano: 23 grudnia 2020

 • opis: życzenia

Szanowni Państwo, nasi drodzy Mieszkańcy i Przyjaciele Gminy Zblewo! Przed nami tak bardzo wyczekiwany, świąteczny czas – Boże Narodzenie. Przyjmijcie prosimy nasze najpiękniejsze życzenia…

WIELKIE BRAWA I JESZCZE WIĘKSZA RADOŚĆ "MAŁYCH KOCIEWIAKÓW"!

opublikowano: 22 grudnia 2020

 • małe kociewiaki

Nasze "Małe Kociewiaki" z Gminnego Przedszkola w Zblewie otrzymały I Nagrodę w XXIX Kociewskim Konkursie Plastycznym na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową. Wystawę pokonkursową Szopek obejrzeć można w Galerii Neptun w Starogardzie Gdański od 17 grudnia 2020r. Radość z otrzymanego w nagrodę prezentu była wielka! Serdecznie gratulujemy i bardzo się cieszymy!

OGŁOSZENIE O OTWARTYM NABORZE PARTNERA

opublikowano: 22 grudnia 2020

 • opis: nabór

Gmina Zblewo, działając zgodnie z art. 9 ust. 1, art. 30 ust. 1 i art. 31 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 ogłasza otwarty nabór na partnera pochodzącego spoza sektora finansów publicznych, do wspólnej realizacji projektu...

KIERMASZ DLA OLUSIA: „TO WAŻNE, ŻE DZIAŁAMY RAZEM…”

opublikowano: 18 grudnia 2020

 • opis: kiermasz

W Gminie Zblewo od dawna trwają liczne akcje i działania na rzecz małego Olusia. Tym razem kolejną akcję dla Olka zorganizowała społeczność szkolna ze Zblewa – uczniowie klasy 6d PSP Zblewo wraz z wychowawczynią Stefanią Łukowską oraz rodzice. Dzięki ich wielkim sercom i współdziałaniu, w miniony czwartek na targowisku w Zblewie wystawione zostało wyjątkowe, Olusiowe stoisko. Można było na nim kupić przepiękne ozdoby świąteczne (m.in. zawieszki na choinki i na okna, stroiki świąteczne, choinki i mikołajki ręcznie wykonane przez uczniów), a także choinki oraz jemiołę.

RAZEM NA ŚWIĘTA...

opublikowano: 18 grudnia 2020

 • razem na święta

W ubiegłym roku społeczność szkolna PSP w  Borzechowie po raz pierwszy przyłączyła się do pięknej akcji MEN „Razem na Święta”, która idealnie odzwierciedla nasze coroczne przedświąteczne działania. Naszą pomoc skierowaliśmy do osób starszych, potrzebujących i często samotnych w naszej najbliższej okolicy.

PIENIĄDZE NA ZAKUP KOMPUTERA DLA DZIECKA Z ROLNICZEJ RODZINY. WNIOSKI DO 30 GRUDNIA!

opublikowano: 18 grudnia 2020

Do 30 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką. Wysokość pomocy wynosi 1500 zł na rodzinę.

„SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW”

opublikowano: 18 grudnia 2020

 • opis: fajniaki

Ochrona środowiska jest bardzo ważna. Doskonale o tym wiedzą pierwszoklasiści z naszej szkoły, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”.  Przygody głównych bohaterów programu oczarowały uczniów i na pewno zainspirowały do wspólnego działania na rzecz naszej planety. Zajęcia w ramach tego projektu miały przede wszystkim praktyczny charakter.

W WIGILIĘ URZĄD GMINY ORAZ JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE GMINE - NIECZYNNE

opublikowano: 17 grudnia 2020

 • opis: komunikat

Drodzy Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, iż w Wigilię (24 grudnia - czwartek) Urząd Gminy w Zblewie oraz gminne jednostki organizacyjne (GOK, Gminna Biblioteka Publiczna i jej filie, GOPS, CUW oraz Zakład Komunalny) będą nieczynne. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wcześniejsze załatwienie spraw. Zapraszamy po świętach – będziemy ponownie do Państwa dyspozycji od poświątecznego  poniedziałku tj. 28 grudnia.

MIKOŁAJ W „ZIELONEJ ŁĄCE”

opublikowano: 17 grudnia 2020

 • opis: MIKOŁAJ

Mikołąjki – to czas długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci,  większe oraz i te mniejsze. Już od wielu lat od początku istnienia naszego przedszkola, w tym dniu  witamy szczególnego gościa. Tak właśnie zdarzyło się także tego roku. Przedszkole „Zielona Łąka” odwiedził Święty Mikołaj ze słodkimi upominkami dla naszych wyjątkowych przedszkolaków.

"WITAJ MIKOŁAJU MIŁY..."

opublikowano: 17 grudnia 2020

 • opis: mikołajki

„Witaj nam w przedszkolu Mikołaju miły, na piękne prezenty dzieci zasłużyły…”  Tak powitały św. Mikołaja dzieci w oddziałach przedszkolnych Publicznej Szkoły Podstawowej w Zblewie w piątkowy i poniedziałkowy dzień.  Wszystkie dzieci od samego rana z dużą niecierpliwością wyczekiwały tego wyjątkowego gościa...

MIKOŁAJKOWA NIESPODZIANKA

opublikowano: 15 grudnia 2020

 • opis: śds

Co roku grudzień w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim był wyjątkowym czasem, wypełnionym przygotowaniami do świąt. W pracowniach przygotowywano piękne ozdoby, które mieszkańcy mogli podziwiać na kiermaszu. A potem cała rodzina ŚDS-u zasiadała do wspólnego wigilijnego stołu. Wszyscy dzielili się opłatkiem, były kolędy i jasełka. W tym roku wszystko jest inaczej, ale pomimo to, udało się zorganizować wspaniałą niespodziankę!

BORZECHOWO. MIKOŁAJKI ORAZ PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

opublikowano: 15 grudnia 2020

 • opis: borezchowo

8 grudnia dla przedszkolaków z Publicznej Szkoły Podstawowej w Borzechowie był dniem ważnym oraz magicznym. Ważnym, bowiem nowo przyjęte w tym roku dzieci oficjalnie zostały prawdziwymi przedszkolakami, a magicznym - ponieważ odwiedził je Święty Mikołaj! „Pszczółki”, „Motylki”, „Żabki” oraz „Biedronki” z pomocą wychowawców przedstawiły program artystyczny, w którym miały okazję zaprezentować to czego nauczyły się do tej pory.

TOMASZEWO PRZYSTROJONE NA ŚWIĘTA

opublikowano: 15 grudnia 2020

 • opis: tomaszewo

Wieś Tomaszewo przygotowuje się na Święta Bożego Narodzenia nie tylko duchowo, ale dbamy również o wprowadzenie prawdziwie świątecznego nastroju wokół nas. Coroczną tradycją stało się ubieranie choinki przy wiacie "Pod bocianami". Choinka jest już pięknie ubrana i rozświetlona. W tym roku również wiata wiejska jest świątecznie przystrojona.

TRWA AKCJA "PACZUSZKA DLA MALUSZKA"

opublikowano: 15 grudnia 2020

 • paczuszka dla maluszka

„Paczuszka dla maluszka” to akcja charytatywna, w którą w naszej parafii Zblewo włączyło się wiele osób. Chętni do pomocy mogą przynieść artykuły higieniczne i kosmetyczne przeznaczone dla niemowląt oraz dla ich mam i położyć pod choinkę do miejscowego kościoła. Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki pielęgnacyjne dla niemowląt.

KOLEJNE ŚWIETNE WIEŚCI! SPORTOWE ZBLEWO 2020!

opublikowano: 11 grudnia 2020

 • mamy to

Znane są już wyniki ostatniego w tym roku rozstrzygnięcia programu „Sportowa Polska 2020”. I są to bardzo dobre wiadomości dla Gminy Zblewo, bo zdobyliśmy w tym konkursie kolejne dofinansowanie! „Zgłosiliśmy do konkursu zadanie polegające na budowie nowoczesnego zaplecza szatniowo-socjalnego na stadionie w Zblewie. Nasz projekt został wysoko oceniony i jako jeden z nielicznych w województwie pomorskim uzyskał dofinansowanie! Bardzo wysokie, bo wynoszące prawie 600 tysięcy zł..." - mówi wójt.

KOLEJNE TRZY MILIONY DLA GMINY ZBLEWO!

opublikowano: 9 grudnia 2020

 • opis: rfil

Ta wiadomość z pewnością bardzo ucieszy naszych Mieszkańców! W ramach kolejnego, tym razem konkursowego etapu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do naszej gminy trafią bowiem aż 3 miliony zł! Projekty, które zostaną dofinansowane z drugiej transzy środków tego funduszu wybrała specjalna komisja powołana przy Premierze. Wyniki konkursu dla samorządów naszego województwa podał wczoraj (8 grudnia) wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

RUSZYŁA ZBIÓRKA SPECJALISTYCZNEJ KARMY DLA CHORYCH ZWIERZĄT

opublikowano: 9 grudnia 2020

 • opis: zbiórka

Drodzy Mieszkańcy, na prośbę naszej mieszkanki – Emilii Barca, znanej z licznych akcji charytatywnych, apelujemy o udział w kolejnej akcji pomocowej. Tym razem jest  to zbiórka specjalistycznej karmy dla chorych psów i kotów ze schroniska w Starogardzie Gdańskim. Pani Emilia apeluje, byśmy w tym szczególnym, zimowym czasie nie zapomnieli o naszych czworonożnych przyjaciołach:  „Te zwierzęta spotkał wyjątkowo trudny los – nie tylko zostały porzucone, ale jeszcze są chore. Wiele z nich cierpi, przeszło już operacje i wymaga specjalnej troski z naszej strony...

PRZEDSZKOLAKI DLA OLUSIA - TRWAJĄ LICYTACJE, DOŁĄCZ DO GRUPY!

opublikowano:9 grudnia 2020

 • przedszkolaki dla olusia

Nasze wspaniałe przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Zblewie, ich równie wspaniałe rodziny oraz pracownicy przedszkola już działają! To dzięki nim w naszym przedszkolu znalazło się mnóstwo cudowności do wystawienia na licytację dla Olka, za co oczywiście bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom! Zostały już wystawione pierwsze przedmioty i kolejno będą wstawiane następne. Zachęcamy do dalszego przynoszenia przedmiotów na licytację (do 18 grudnia) a także do licytowania – idą Święta, a to są wspaniałe propozycje na prezenty...

WIELKIE GRATULACJE!

opublikowano: 9 grudnia 2020

 • opis: gratulacje

Dekpol Steel sp. z o.o. z Pinczyna oraz DEKPOL SA z Pinczyna to jedni z laureatów 21. edycji konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy. Serdecznie gratulujemy tej prestiżowej nagrody i wyróżnienia! Dodajmy, iż do tegorocznego konkursu zakwalifikowało się 70 przedsiębiorstw i instytucji. Nominację do nagrody otrzymało 26 z nich, a zwycięzców ogłosił wczoraj (tj.8 grudnia) Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

W LIPIEJ GÓRZE MAŁEJ – KAWA I SŁODKOŚCI OD MIKOŁAJA!

opublikowano: 9 grudnia 2020

 • lipia góra

W mikołajkową niedzielę w Lipiej Górze Małej zapanowała już prawdziwie świąteczna atmosfera. O miły, mikołajkowy akcent zadbał sołtys Andrzej Wałaszewski i tutejsza Rada Sołecka. Dzięki temu święty Mikołaj odwiedził wszystkie domy w sołectwie, zostawiając dla mieszkańców upominki: paczkę kawy i czekoladowego mikołaja.

TRZYSTA LAUREK DLA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA!

opublikowano: 8 grudnia 2020

 • opis: MIKOŁAJ

To była prawdopodobnie największa tego typu, mikołajkowa akcja w naszym regionie. Kilkaset laurek od dzieci z gminy Zblewo trafiło do rąk świętego Mikołaja! Jak to się stało? Skąd wiedzieliśmy, gdzie mieszka św.Mikołaj? I jak wyglądało to spotkanie? Przeczytajcie naszą wyjątkową, mikołajkową relację!

BORZECHOWSKIE MIKOŁAJKI – W TYM ROKU MIKOŁAJ ZAWITAŁ DO KOŚCIOŁA!

opublikowano: 8 grudnia 2020

 • opis: mikołajki

Na Borzechowskie Mikołajki dzieci czekają cały rok! W tym roku pandemia nieco utrudniła, ale nie pokrzyżowała planów i św. Mikołaj – choć na kilka chwil - spotkał się z dziećmi, by wręczyć im słodkie upominki. W tym roku wyjątkowo mikołajkowe spotkanie miało zmienioną formułę i odbyło się w miejscowym kościele, po niedzielnej mszy św., a nie – jak dotąd - na skwerku czy w świetlicy. Ale św. Mikołaj nie zawiódł, był jak zawsze wspaniały i przygotował moc prezentów.

MIKOŁAJKOWA (DWORCOWA) W BYTONI - ZAPRASZAMY!

opublikowano: 8 grudnia 2020

 • dworcowa mikołajkowa

W Mikołajki na dzieci z Bytoni czekała przepiękna niespodzianka. Ulica Dworcowa zamieniła się w kolorową, rozświetloną światełkami i świątecznymi dekoracjami ulicę Mikołajkową! I to jak z bajki! Wszystko to za sprawą Elżbiety Schűtzmann – mieszkanki Bytoni, która znana jest nie tylko ze swoich kulinarnych, ale także – artystycznych talentów. To właśnie pani Ela nie tylko wymyśliła, ale i w każdym, najmniejszym detalu własnoręcznie wykonała wszystkie dekoracje. Wspierała ją rodzina – mąż Janusz, sołtys Bytoni i wnuk Pawełek. Skąd taki pomysł?

„NIKT NIE MOŻE BYĆ SAM…” - WIELKIE SERCA GOSPODYŃ Z BORZECHOWA

opublikowano: 7 grudnia 2020

W tym roku zabraknie tradycyjnego, wigilijnego spotkania borzechowskich seniorów, które zawsze było dla nich tak wielką radością. Dlatego Gospodynie z KGW pomyślały, by odwiedzić seniorów w ich domach i przekazać im symboliczne upominki. „ W tym szczególnym czasie nikt nie może być sam. A skoro nie możemy się spotykać, niech chociaż taki drobny gest przypomni seniorom, że są dla nas ważni, że o nich pamiętamy i co najważniejsze – że nie są sami..." - mówi Elżbieta Piórkowska.

MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ DZIECI W SOŁECTWIE KAROLEWO

opublikowano: 7 grudnia 2020

 • opis: mikołajki

Mimo pandemii i tak wielu obostrzeń św. Mikołaj znalazł sposób na to, aby jak co roku odwiedzić wszystkie dzieci z sołectwa Karolewo. W mikołajkową akcję jak zawsze zaangażowali się: sołtys Stanisław Fojut z Radą Sołecką, niezawodne Panie Gospodynie z KGW oraz strażacy z tutejszej jednostki OSP. Wspólnymi siłami przygotowano ponad 100 paczek ze słodkościami dla najmłodszych.

SPADŁ PIERWSZY ŚNIEG! UWAGA NA OBLODZENIE! ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG 2020/21 - LISTA KONTAKTÓW

opublikowano: 3 grudnia 2020

 • ZIMA DROGI

Dzisiaj tj. 3 grudnia spadł pierwszy śnieg, a więc - witaj zimo! Bez względu na to, jak długo u nas zagości i jaka będzie tegoroczna zima warto znać listę kontaktów do osób odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg gminnych w naszej gminie. Lista kontaktów dostępna jest na stronie zblewo.pl w górnej zakładce "dla mieszkańca" - "zimowe utrzymanie dróg".

POMÓŻ! ŻEBY ŻYĆ, MAŁA JULKA Z PINCZYNA POTRZEBUJE INTENSYWNEJ REHABILITACJI…

opublikowano: 3 grudnia 2020

 • julka mokwa

Drodzy Mieszkańcy, w tym szczególnym, przedświątecznym czasie gorąco apelujemy, abyście zechcieli przyłączyć się do zbiórki środków na rzecz leczenia naszej małej Mieszkanki – Julki z Pinczyna. Dziewczynka ma zaledwie 5 lat,  a już zmaga się z okrutną chorobą – zespołem Schinzela-Giediona. Posłuchajcie przejmujących słów mamy Julki: „Moja córeczka jest jednym z dwóch dzieci w Polsce, które nadal żyją z tą chorobą. Jest wyjątkowa, chociaż ja tak bardzo bym chciała, by była po prostu zwyczajna… Tymczasem ciąży na niej wyrok, a my każdego dnia drżymy o życie naszej córeczki. Julkę może zabić najmniejsza infekcja..

RAPORT Z DRÓG: ŁĄKOWA - JAK NOWA!

opublikowano: 3 grudnia 2020

 • opis: ŁĄKOWA

Sprawdzamy jak postępują prace przy utwardzaniu dróg gminnych, realizowane dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Przypomnijmy, iż roboty drogowe zakończono wcześniej w Białachowie oraz w Zblewie przy ul. Pinczyńskiej. Zaledwie kilka dni temu – 30 listopada - ukończono także utwardzanie kolejnego odcinka ul. Łąkowej. Przebudowany został 190 m odcinek drogi, której nawierzchnia została wykonana z płyt YOMB. Podczas prac wzmocniono też dodatkowo skarpy po obu stronach drogi, co w przypadku tej ulicy – graniczącej m.in. z gruntami rolnymi - było niezbędne.

BYTONIA. PLAC PRZED REMIZĄ ZMIENIŁ SIĘ NIE DO POZNANIA!

opublikowano: 3 grudnia 2020

 • opis: BYTONIA

W Bytoni zakończyły się już prace przy utwardzaniu placu przed miejscową świetlicą wiejską i remizą. Sołtys Janusz Schűtzmann nie kryje radości: plac prezentuje się znakomicie! Wykonano solidny podjazd pod budynek oraz ciąg pieszy. Oddziela je od siebie pas zieleni, który – jak zapowiada wójt Artur Herold - już na wiosnę będzie pięknie zagospodarowany. Niewątpliwie zyska na tym wizerunek całej Bytoni.

ZBIÓRKA ODZIEŻY ZAKOŃCZONA. KOCHANI MIESZKAŃCY – JESTEŚCIE WSPANIALI!

opublikowano: 3 grudnia 2020

 • osp dla olusia

Zakończyła się zbiórka odzieży, zorganizowana przez OSP Pinczyn na rzecz małego Olka Lewandowskiego. Efekty tej akcji przeszły najśmielsze oczekiwania druhów. Przypomnijmy, iż zbiórka odzieży zorganizowana przez pinczyńskich strażaków trwała do 1 grudnia br. Przy drzwiach remizy został postawiony specjalny kontener, w którym mieszkańcy mogli pozostawić zbędne, nienoszone już rzeczy. Po raz kolejny odzew mieszkańców był wspaniały! Zebrano ogromną ilość odzieży, która zostanie teraz posegregowana i trafi do firmy recyklingowej lub bezpośrednio na aukcje prowadzone na rzecz Olusia

ODSZEDŁ ŚP. JAN KILIAN

opublikowano: 30 listopada 2020

 • jan kilian

Z głęboikim żalem przyjęliśmy wiadomość, iż na wieczny odpoczynek odszedł samorządowiec, polityk, poseł na Sejm RP VIII kadnecji  śp.Jan Kilian...

KORZYSTAMY Z DOFINANSOWANIA WFOŚiGW W GDAŃSKU - RAPORT ZA 2020 ROK

opublikowano: 30 listopada 2020

 • opis: wfoś

Gmina Zblewo otrzymała wsparcie finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (WFOŚiGW w Gdańsku) w ramach konkursu pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego” – (edycja 2020) na unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest znajdujących się  na terenie gminy.

„MALUCH+” PO RAZ DRUGI DLA GMINY ZBLEWO!

opublikowano: 26 listopada 2020

 • opis: maluch+

Mamy świetne wieści! Wczoraj tj. 25 listopada Gmina Zblewo zdobyła kolejne dofinansowanie z rządowego programu „Maluch+” – tym razem na klubik dziecięcy w nowo powstającym przedszkolu w Zblewie.  „Nasze działania w celu zapewnienia optymalnej opieki najmłodszym dzieciom w gminie Zblewo są konsekwentne i kompleksowe. Staramy się zbudować dobrze zorganizowany, jak najpełniejszy system opieki przedszkolnej na długie lata.." - mówi wójt Artur Herold...

MIKOŁAJ SPOTKA SIĘ Z DZIEĆMI W BORZECHOWIE

opublikowano: 26 listopada 2020

 • opis: MIKOŁAJ

Sołtys i Rada Sołecka Borzechowa oraz KGW Modraki z Borzechowa serdecznie zapraszają na „Borzechowskie Mikołajki”. W tym roku – z powodu pandemii – wydarzenie odbędzie się w mocno zmienionej, ograniczonej formule z zachowaniem najwyższych środków ostrożności. Nie będzie więc tradycyjnego spotkania wszystkich dzieci z Mikołajem na skwerku w centrum wsi. Mikołaj będzie czekał na dzieci w niedzielę 6 grudnia w borzechowskim kościele – po mszy św. o godz.11.00. Organizatorzy Mikołajek serdecznie zapraszają i apelują jednocześnie o bezwzględne przestrzeganie następujących zasad bezpieczeństwa...

"DZIECKA PRAWA TO POWAŻNA SPRAWA!"

opublikowano: 25 listopada 2020

 • opis: przedszkole

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.  Grupy przedszkolne 0a i 0b z tej okazji bawiły się ubrane na niebiesko, poznały również podstawowe prawa dzieci, wykonały plakat, a koledzy z grupy 0b obdarowali swoich rówieśników pięknymi niebieskimi sercami z życzliwymi pozdrowieniami.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W BYTONI

opublikowano: 25 listopada 2020

 • pasowawanie na przedszkolaka

Mimo pandemii i wynikających z niej ograniczeń tej uroczystości nie mogło zabraknąć w życiu przedszkola! Pasowanie na przedszkolaka to zawsze wielkie wydarzenie i wielkie przeżycie. Bohaterami spotkania były maluchy z grupy „Motylki”.  Dzieci zaprezentowały piosenki, wierszyki, a także grę na klawesach.  Wszystkie Przedszkolaki dzielnie stawiły czoła wyzwaniu i odważnie się zaprezentowały.  Swoim radosnym  występem udowodniły, że zasługują na przyjęcie w poczet społeczności przedszkola.

AKCJA "LAURKA DLA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA"

opublikowano: 25 listopada 2020

 • opis: mikołajki

Kochane Dzieci, w związku z pandemią Św. Mikołaj nie będzie mógł osobiście odwiedzić Waszych przedszkoli i szkół. Prezenty pewno jak zawsze podrzuci Wam w buty. Mikołaj jednak ma do Was prośbę: chciałby otrzymać od Was laurki na które czeka do 1 grudnia br. Laurki można przynieść i wrzucić je do skrzynki podawczej przed Urzędem Gminy w Zblewie lub zrobić zdjęcie laurce i przesłać je na mail : gok@zblewo.pl w temacie wpisując „Laurka dla Św. Mikołaja”.

NOWA KARUZELA DLA DZIECI Z KLESZCZEWA

opublikowano: 24 listopada 2020

 • opis: karuzela

W tym roku z powodu pandemii nie odbyły się festyny letnie, tak bardzo lubiane przez naszych mieszkańców. Sołtys Kleszczewa Kościerskiego Marian Reszka wraz z Radą Sołecką postanowili zatem przeznaczyć środki sołeckie, które były zaplanowane na czerwcowy festyn sołecki na doposażenie placu zabaw na Osiedlu. Zakupiono nową, kolorową karuzelę, która z pewnością będzie atrakcją dla najmłodszych.

WIELKIE SUKCESY MAŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW

opublikowano: 23 listopada 2020

 • opis: konkurs

Co roku Gminne Przedszkole w Zblewie bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Dla Dzieci i Młodzieży "Krajobraz Kociewia - Tradycje i Współczesność". Bardzo się cieszymy, że również w tym roku również dostrzeżono i nagrodzono prace naszych przedszkolaków! Trafiły do nas aż 3 nagrody: II nagrodę zdobyła Amelka z grupy Motylki, III nagrodę Julka również z grupy Motylki, a wyróżnienie - Stefania z grupy Żabki. Serdecznie gratulujemy małym laureatkom o jakże wielkim talencie!

„A TO POLSKA WŁAŚNIE…” – PRZECZYTAJ WIERSZE NAGRODZONE W KONKURSIE

opublikowano: 23 listopada 2020

 • opis: konkurs

Jesteśmy już po rozstrzygnięciu konkursu literackiego o tematyce patriotycznej. Zdajemy sobie sprawę, że konkursy literackie nie należą do najłatwiejszych, tym bardziej  dziękujemy za tak duży odzew! W państwa pracy było tak wiele serca, zaangażowania i literackiej pasji. Gratulujemy wszystkim twórcom i dziękujemy, że zechcieliście podzielić się z nami swoją piękną twórczością.

ZNAMY LAUREATÓW KONKURSU PLASTYCZNEGO Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

opublikowano: 23 listopada 2020

 • opis: konkurs

Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie ogłosił zwycięzców konkursu plastycznego “Kto Ty jesteś? Polak mały”. Jak podkreśliło jury konkursu, prace są na bardzo wysokim poziomie! Jesteśmy dumni, że w naszej Małej Ojczyźnie mamy takie talenty. Zgodnie z regulaminem wyłoniono zwycięzców, jednakże musimy jeszcze raz podkreślić, że wszystkie prace zasługują na uznanie.

KOLEJNA AKCJA STRAŻAKÓW Z PINCZYNA DLA MAŁEGO OLKA

opublikowano: 23 listopada 2020

 • opis: olek

Strażacy z OSP Pinczyn wiele razy udowodnili, że można na nich zawsze liczyć. Tym razem nasi druhowie prowadzą kolejną akcję dla małego Olka Lewandowskiego – zbiórkę odzieży. Strażacy apelują: „ Przy drzwiach naszej remizy został postawiony pojemnik, w którym możecie Państwo zostawić zbędne, nienoszone już rzeczy. Na pewno w każdej szafie jest niepotrzebny ciuch, a każdy kilogram odzieży przybliża Olka do wygranej walki z SMA..."

MIŁEGO DNIA ŻYCZY PSP W ZBLEWIE!

opublikowano: 21 listopada 2020

 • miłego dnia

Z okazji dzisiejszego Dnia Życzliwości i Pozdrowień społeczność PSP w Zblewie przesyła wszystkim Mieszkańcom najlepsze pozdrowienia i życzenia miłego dnia!

"PRACA SOCJALNA TO SZTUKA SŁUCHANIA I NAUKA NADZIEI...". DZISIAJ DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

opublikowano: 21 listopada 2020

 • dzień pracownika socjalnego

"Praca socjalna to sztuka słuchania i nauka nadziei, sztuka czynienia życia innych osób lepszym..." - te prawdziwie piękne słowa z okazji dzisiejszego święta wypowiedziała minister Marlena Maląg. Składamy wszystkim pracownikom służb socjalnych najpiękniejsze życzenia i serdeczne podziękowania! Jesteście niezastąpieni!

SZUKAMY PRACOWNIKÓW! ZOBACZ AKTUALNE NABORY NA WOLNE STANOWISKA

opublikowano: 17 listopada 2020

 • opis: praca

Zapraszamy do naszego zespołu - Gmina Zblewo szuka pracowników! Wolny etat czeka w naszym Urzędzie Gminy oraz w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Obecnie ogłoszone są dwa nabory na wolne stanowiska tj.:stanowisko ds. inwestycji w UG (link do ogłoszenia - tutaj); stanowisko kierownika GOPS (link do ogłoszenia - tutaj). Szczegóły obu ogłoszeń dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Zblewo.

MUSISZ ODBYĆ KWARANTANNĘ? ZOBACZ NOWĄ OFERTĘ DWORKU TUCHOLSKIEGO!

opublikowano: 17 listopada 2020

 • opis: dworek

Dworek Tucholski w Zblewie przygotował ofertę dla osób zobligowanych do dobycia kwarantanny: "Jeżeli borykasz się z problemem kwarantanny, to mamy propozycję. Posiadamy osobny budynek z siedmioma pokojami, które są ozonowane, a także lampy bakteriobójcze (takie jak na OIOM-ie ). Prowadzimy również kuchnię, w której przygotowujemy pyszne posiłki. Proponujemy śniadania i obiadokolacje serwowane pod drzwi pokoju. Jeśli więc wracasz z zagranicy, z delegacji i wymagasz kwarantanny to zapraszamy. Chroń rodzinę i przyjaciół. Wszelkie informacje pod numerem 501 122 704. Zapraszamy!"

KGW SEMLIN OBCHODZI JUBILEUSZ 1O-LECIA REAKTYWACJI

opublikowano: 16 listopada 2020

 • kgw semlin

Dokładnie jutro tj. we wtorek 17 listopada przypada 10. rocznica reaktywacji Koła Gospodyń Wiejskich w Semlinie.Panie Gospodynie znane są nie tylko ze swojej aktywności, ale także - ze swojej pasji, wielkiego uśmiechu i radości! Życzymy naszym Paniom wielu kolejnych lat działalności, pełnych sukcesów, satysfakcji i spełnienia!

 

KORZYSTAMY Z DOFINANSOWANIA WFOŚIGW W GDAŃSKU

opublikowano: 16 listopada 2020

 • opis: wfoś

Gmina Zblewo otrzymała wsparcie finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (WFOŚiGW w Gdańsku) w ramach konkursu pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego” – (edycja 2019) na unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest znajdujących się  na terenie gminy.

SZANOWNI PAŃSTWO - MIESZKAŃCY SEMLINA, SEMLINKA, JEZIERC, KLESZCZEWA KOŚCIERSKIEGO, TOMASZEWA, WAŁDÓWKA, LIPIEJ GÓRY MAŁEJ...

opublikowano: 13 listopada 2020

 • opis: komunikat

Szanowni Państwo, udało nam się uruchomić alternatywną sieć wodociągową do Państwa miejscowości, dzięki czemu jest dostarczana woda ze Stacji Uzdatniania Wody w Zblewie. Sanepid pobrał próbki wody i na podstawie częściowej oceny dopuścił ją warunkowo do spożycia. Jednocześnie chciałbym przeprosić wszystkich Państwa za zaistniałą sytuację i tak wiele codziennych utrudnień, które z niej wynikały. Zdaję sobie sprawę i głęboko rozumiem jak bardzo był to dla wszystkich trudny czas. Tym bardziej podczas trwającej pandemii.

KOMUNIKAT ZAKŁADU KOMUNALNEGO O PŁUKANIU SIECI

opublikowano: 13 listopada 2020

 • KOMUNIKAT ZKGZ

Zakład Komunalny Gminy Zblewo informuje, że w dniach 14.11.2020 r. – 15.11.2020 r. w godzinach 22.00 - 5.00 nastąpi płukanie sieci wodociągowej w miejscowościach: SEMLIN, SEMLINEK, JEZIERCE, KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE, TOMASZEWO, WAŁDÓWKO, LIPIA GÓRA MAŁA. Jednocześnie informujemy, że w rejonie prowadzonego płukania, może wystąpić przejściowy spadek ciśnienia oraz pogorszenie jakości wody objawiające się żółtawo-brązowym jej zabarwieniem.

PODZIĘKOWANIE

opublikowano: 13 listopada 2020

 • opis: podziekowanie

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w tak bolesnych dla nas chwilach, okazali nam wiele serca, życzliwości i wsparcia,  a także odczuwają z nami smutek i ból po śmierci naszego Męża, Ojca i Dziadka ŚP.  Mieczysława Kośnika...  

POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020. KONKURS „Z GOSPODARSTWA NA STÓŁ”

opublikowano: 13 listopada 2020

 • opis: konkurs

Aby wziąć udział w konkursie, należy spisać swoje gospodarstwo rolne, a następnie zrobić zdjęcie przetworu lub gotowej potrawy przygotowanej z produktów rolnych pochodzących z własnego gospodarstwa. Można dodać przepis. Zdjęcie należy przesłać na adres: SekretariatUSGDK@stat.gov.pl do 15 listopada. Nagrody do zdobycia to: m.in. dysk 1 TB, powerbank, głośnik bluetooth i inne.

KOMUNIKAT ZAKŁADU KOMUNALNEGO - WODA WARUNKOWO ZDATNA DO SPOŻYCIA

opublikowano: 12 listopada 2020 (aktualizacja: godz.16:40)

 

 

 

 

 

 

 • opis: komunikat

Zakład Komunalny Gminy Zblewo informuje, iż mieszkańcy miejscowości  Jezierce, Tomaszewo, Kleszczewo Kościerskie, Semlin, Semlinek, Lipia Góra Mała, Wałdówko zaopatrywani są w wodę z ujęcia Zblewo. Woda nadaje się do spożycia przez ludzi warunkowo, z uwagi na niezakończenie badań w zakresie parametru wskaźnikowego jakości wody – ogólna liczba mikroorganizmów w 22oC.

 

 

 

 

 

 

 

DZIECI WIEDZĄ, ŻE "ŚNIADANIE DAJE MOC!"

opublikowano: 12 listopada 2020

 • opis: śniadanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień, dlatego podobnie jak w ubiegłych latach uczniowie klas 1-3  w Szkole Podstawowej  w Pinczynie wraz z wychowawcami przystąpili do ogólnopolskiej  akcji „Śniadanie Daje Moc”.

#WSPIERAJNASZYCH! KONOPIELKA ZAPRASZA NA ŚWIĄTECZNY OBIAD: DZIŚ GĘSINA!

opublikowano: 11 listopada 2020

 • wspieraj naszych

Dzisiaj (11.11) Konopielka zaprasza do składania zamówień na fantastyczny, prawdziwie świąteczny obiad. Jednym słowem - CZAS NA GĘSINĘ! I nie tylko. A w naszej ofercie dzisiaj same rarytasy: pierś z gęsi, kopytka, buraczki na ciepło, sos korzenny; udo z gęsi, ziemniaki/ kopytka buraczki na ciepło, sos miodowo-żubrówkowo-orzechowy; pyszne pierogi z jagnieciny i z dzika. Zapraszamy do składania zamówień!

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2020

opublikowano: 10 listopada 2020

 • 11 listopada

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości wójt Artur Herold i Przewodniczący Rady Gminy Zblewo Leszek Burczyk złożyli kwiaty i zapalili symboliczne znicze przed pomnikiem upamiętniającym tych, którzy oddali swe życie za Polskę wolną i sprawiedliwą. Jutro – 11 listopada – niechaj nie zabraknie polskich flag na naszych domach i szczerej radości w naszych sercach. I choć zabraknie w tym roku hucznych obchodów i uroczystości, niech nie zabraknie radosnego świętowania w naszych domach, w gronie najbliższych!

PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ HISTORIĘ POLSKI

opublikowano: 10 listopada 2020

 • opis: przedszkolaki

Z okazji 11 listopada - Narodowego Święta Niepodległości – w Gminnym Przedszkolu w Zblewie zrobiło się dzisiaj biało-czerwono, historycznie i radośnie. Wszystkie dzieci świętowały dzisiaj nadzwyczaj uroczyście ten wyjątkowy dla nas - Polaków dzień. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli. Przedszkolaki wyruszyły dzisiaj na przemarsz z flagami biało-czerwonymi wokół przedszkola.

NA ŚWIĘTEGO MARCINA NAJLEPSZA GĘSINA!

opublikowano: 9 listopada 2020

 • opis: gęsina

„Gęsina z Pinczyna!” to nasz nowy produkt regionalny, którym w przededniu „Świętego Marcina” (11 listopada) chcemy się pochwalić! Wszak Kociewie słynęło dawniej z potraw takich jak np. zupa z brukwi, czernina czy też okrasa. A to wszystko dzięki tak wspaniałemu ptactwu jakim są gęsi. Może nadszedł czas, aby dawne tradycje wróciły do nas i aby na naszych stołach gęsi gościły o wiele częściej..

KOMUNIKAT WS.WODY: URUCHOMILIŚMY ALTERNATYWNY ODCINEK SIECI

opublikowano: 10 listopada 2020

 • opis: woda

Zakład Komunalny Gminy Zblewo informuje, że zakończyły się prace związane z uruchomieniem alternatywnego odcinka sieci wodociągowej pomiędzy Pinczynem a Semlinem. Obecnie woda dla mieszkańców Semlina, Semlinka, Jezierc, Kleszczewa Kościerskiego, Lipiej Góry Małej, Wałdówka i Tomaszewa dostarczana jest ze Stacji Uzdatniania Wody w Zblewie.

ODCZYT WODOMIERZY PRZEZ INKASENTA WSTRZYMANY. PODAJ ODCZYT SAMODZIELNIE!

opublikowano: 9 listopada 2020

 • odczyt wodomierzy

Z uwagi na wprowadzone działania zapobiegawcze przeciw wirusowi SARS-CoV-2 Zakład Komunalny Gminy Zblewo, informuje że zaplanowane odczyty wodomierzy przez inkasenta zostają zawieszone do odwołania. W związku z powyższym prosimy o podawanie stanów licznika: telefonicznie pod nr. 604 411 372 (inkasent) lub 58 588 42 73,  513 027 950;  e-mailowo na adres: komunalny@zblewo.pl. Odbiorcy, którzy nie podadzą stanu wodomierza do dnia 27.11.2020 r. otrzymają faktury wystawione na podstawie prognozowanego odczytu (podobnie jak w kwietniu).

WIELKIE BRAWA! KOLEJNE PODIUM MARCELINY SABINIARZ!

opublikowano: 9 listopada 2020

 • opis: marcelina

W sobotę 7 listopada w Krotoszynie, Marcelina Sabiniarz z Pinczyna, reprezentantka Klubu SHUTO Starogard Gdański, wystartowała w Pucharze Polskiej Unii Karate w karate olimpijskim WKF. Marcelina po raz kolejny pokazała świetną formę i przygotowanie, zdobywając brązowy medal! Serdecznie gratujemy kolejnego podium w tym sezonie! Przypomnijmy, iż Gmina Zblewo wspiera udział naszej zawodniczki w zawodach. I wszyscy mocno trzymamy kciuki za kolejne starty i kolejne sukcesy!

NIEPODLEGŁA DO HYMNU 2020 - DOŁĄCZ DO AKCJI!

opublikowano: 9 listopada 2020

 • do hymnu

11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, płynący z setek gardeł i serc. W akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. W tym roku - mimo pandemii - chcemy kontynuować tę niezwykłą akcję!

ZMARŁ KS.PRAŁAT ZDZISŁAW BENEDICT

opublikowano: 6 listopada 2020

 • opis: pożegnanie

Kuria Diecezjalna Pelplińska informuje, że dnia 4 listopada 2020 roku zmarł  w Chojnicach, w wieku 89 lat i 63 roku kapłaństwa śp. ks. prałat Zdzisław Benedict, były proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Zblewie, wikariusz biskupi oraz oficjał Sądu Biskupiego w Pelplinie. Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego  Ryszarda Kasyny zostanie odprawiona w sobotę, 7 listopada br. o godz. 12.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie.

GOK ZAPRASZA: NAPISZ WIERSZ PATRIOTYCZNY, WYGRAJ NAGRODĘ!

opublikowano: 5 listopada 2020

 • opis: konkurs

Nadchodzące Święto Niepodległości jest doskonałą okazją do tego, by spróbować wyrazić swoje patriotyczne uczucia w wierszu. A wiersz ten zgłosić do konkursu poetyckiego, który własnie ogłosił nasz Gminny Ośrodek Kultury im. M.Hillar w Zblewie. Serdecznie do tego zachęcamy!, bo wiemy, ze wśród naszych Mieszkańców jest wielu bardzo uzdolnionych Poetów. Czekamy na Wasze prace!

GOK ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM PN. "KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY!"

opublikowano: 5 listopada 2020

 • opis: konkurs

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Niepodległości 11 listopada.  Pokażcie wszystkim jak widzicie to święto, w jaki sposób można je uczcić i zawsze o nim pamiętać. Fantastyczne nagrody czekają... Szczegóły Internetowego Konkursu Plastycznego „Kto Ty jesteś? Polak mały?” - w regulaminie.

NOWE INFORMACJE WS. AWARII WODY Z SUW JEZIERCE

opublikowano: 5 listopada 2020

 • KOMUNIKAT ZKGZ

Zakład Komunalny Gminy Zblewo informuje, że wciąż trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia poprzez dezynfekowanie i płukanie Stacji Uzdatniania Wody w Jeziercach. Równocześnie trwają prace mające na celu uruchomienie alternatywnego odcinka sieci wodociągowej pomiędzy Pinczynem a Semlinem, aby zasilić tymczasowo mieszkańców m. Semlin, Semlinek, Jezierce, Kleszczewo Kościerskie, Lipia Góra Mała, Wałdówko w wodę ze Stacji Uzdatniania Wody w Zblewie.

W BORZECHOWIE POWSTAJE OGRÓD SENSORYCZNY

opublikowano: 4 listopada 2020

 • ogród senso

Ostatnie tygodnie upłynęły w Borzechowie na intensywnych pracach związanych z tworzeniem ogrodu sensorycznego. Powstaje on w sąsiedztwie miejscowej szkoły. Przy tworzeniu ogrodu bardzo zaangażowali się mieszkańcy Borzechowa, uczniowie i pracownicy szkoły. Posadzili już rośliny ozdobne, kwiaty oraz drzewka. Przygotowali piaskownicę wyposażoną w recyclingowe zabawki. Zarezerwowali miejsce dla zwierzątka, które ma pojawić się tu wraz z przyjściem wiosny.  Wiosną ogród zostanie też wyposażony w nowoczesne meble ogrodowe, które podarowała firma MEGIW...

ROCZNY PLAN WSPÓŁPRACY Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI NA ROK 2021- RUSZAJĄ KONSULTACJE

opublikowano: 4 listopada 2020

 • opis: konsultacje

Wójt Gminy Zblewo ogłasza konsultacje w sprawie przyjęcia „Programu i trybu współpracy Gminy Zblewo z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2021”. Celem konsultacji jest uzyskanie od organizacji pozarządowych i podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie opinii oraz uwag w zakresie projektu uchwały będącej przedmiotem konsultacji. Termin rozpoczęcia konsultacji ustala się na dzień 04.11.2020 r. , a termin zakończenia konsultacji ustala się na dzień 16.11.2020 r.

DZISIAJ KOLEJNY BAZAREK KOCIEWSKIE SMAKI, A NA NIM STOISKO NASZYCH GOSPODYŃ!

opublikowano: 3 listopada 2020

 • opis: bazarek

Dzisiaj w Starogardzie Gdańskim odbędzie się kolejny bazarek Kociewskie Smaki. Jak zawsze można na nim znaleźć stoisko naszego Koła Gospodyń Wiejskich z Kleszczewa Kościerskiego. Możemy uchylić rąbka tajemnicy, co znajdzie się w dzisiejszej ofercie naszych Pań. A będą to takie specjały jak m.in. krokiety z kapustą i grzybami oraz krokiety z kurczakiem i porem, pyszne zupy, fantastyczne gołąbki, leczo, pierogi że aż palce lizać, pasty, galaretki, rogale, dania vege (w tym słynne już pasztety!), kapusta kiszona i ogórki w różnej postaci, przecier z cukinii oraz sałatka jarzynowa.

#SuperKoderzy I MISTRZOWIE KODOWANIA Z BORZECHOWA

opublikowano: 3 listopada 2020

 • opis: koderzy

Październik w borzechowskiej szkole był miesiącem kodowania czyli programowania.  W ramach tzw. Code Week wszyscy uczniowie szkoły od klasy 1 po klasę 8 wzięli udział w szkolnym konkursie kodowania z LEGO BITS AND BRICKS. Podczas zajęć informatycznych uczniowie rywalizowali ze sobą, walczyli z trudnościami i przeszkodami, by pokonać jak największą liczbę poziomów czyli leveli, kodowania. Walka była wyrównana. A kto został Mistrzem Kodowania?

ODWIEDŹMY ZAPOMNIANE NEKROPOLIE

opublikowano: 2 listopada 2020

 • opis: nekropolie

Dziś jeszcze nasze cmentarze są zamknięte, ale od jutra wszyscy ruszymy na groby naszych Bliskich. Zapalimy znicze, złożymy kwiaty, zabrzmią żarliwe modlitwy… Nasze piękne, zadbane cmentarze parafialne rozbłysną łuną tysięcy światełek naszej pamięci. Nie zapomnijmy w tych dniach także o tych miejscach, które w oddaleniu i pewnym zapomnieniu, ale jednak – przetrwały… Stare, ewangelickie nekropolie istniały w naszej gminie przez wieki. Dziś po wielu z nich nie pozostał ślad – jak choćby po tym w Borzechowie (tu cmentarz znajdował się przy kościele pomiędzy plebanią a kościołem) czy w Radziejewie. Pozostała jednak pamięć.

UWAGA! PŁUKANIE SIECI WODOCIĄGOWEJ!

opublikowano: 2 listopada 2020

 • płukanie sieci

Zakład Komunalny Gminy Zblewo informuje, że w dniach 02.11.2020 r. – 04.11.2020 r. nastąpi płukanie sieci wodociągowej w miejscowościach: SEMLIN, SEMLINEK, JEZIERCE, KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE, TOMASZEWO, WAŁDÓWKO, LIPIA GÓRA MAŁA. Jednocześnie informujemy, że w rejonie prowadzonego płukania, może wystąpić przejściowy spadek ciśnienia oraz pogorszenie jakości wody objawiające się żółtawo-brązowym jej zabarwieniem. Za utrudnienia przepraszamy.

NOWY SPRZĘT DLA OSP PINCZYN

opublikowano: 2 listopada 2020

 • sprzęt dla OSP

Z pewnością ucieszy Państwa - w tych trudnych czasach - garść dobrych informacji od naszych druhów z OSP Pinczyn, którzy otrzymali dofinansowanie w konkursie FLOREK - wsparcie dla OSP (edycja 2020). Dzięki temu do jednostki trafił właśnie nowy sprzęt - aparat ochrony układu oddechowego MSA AUER, cztery butle kompozytowe do AOUO wraz z pokrowcami oraz drabina słupkowa DS 3,1.

KOLEJNY ODBIÓR CZĘŚCIOWY PRAC NA OCZYSZCZALNI

opublikowano: 2 listopada 2020

 • opis: oczyszczalnia

Mamy dobre wieści z placu budowy naszej modernizowanej oczyszczalni ścieków w Zblewie. W minioną środę (28 października) na terenie oczyszczalni dokonano kolejnego odbioru częściowego wykonanych robót. W odbiorze uczestniczyli przedstawiciele Inwestora czyli Gminy Zblewo oraz generalnego wykonawcy HMK Sp. Z o. o. i inspektor nadzoru.

TO BĘDZIE PIĘKNE PRZEDSZKOLE!

opublikowano: 2 listopada 2020

 • opis: przedszkole

Mimo pandemii Gmina Zblewo nie zwalnia inwestycyjnego tempa! W tej chwili trwa budowa i zabezpieczanie fundamentów nowego obiektu przedszkolnego w Zblewie. Planowane zakończenie tego etapu prac – zgodnie z umową – wyznaczone jest do 30.11.2020 r. „A to dopiero początek tej wielkiej inwestycji! Już wkrótce zlecimy aranżację wnętrz naszego przedszkola. W trakcie prac nad aranżacją zostaną nam przedstawione dwie koncepcje, spośród których wybierzemy nazwę przedszkola, logo, motyw przewodni itd. Mogę już jednak uchylić „rąbka tajemnicy” i powiedzieć, że przedszkole będzie miało ponad 1000m2..." - mówi wójt.

KOLEJNY KOMUNIKAT WS.WODY (AKTUALIZACJA NA 30.10 - GODZ.19:00)

opublikowano: 30 października 2020

 • opis: komunkat

Zakład Komunalny Gminy Zblewo, informuje  że w badaniach jakości wody z wodociągu Jezierce zaopatrującego miejscowości: Semlin, Semlinek, Jezierce, Kleszczewo Kościerskie, Wałdówko, Tomaszewo, Lipia Góra Mała stwierdzono obecność bakterii grupy coli oraz olm 22oC. Nie wykryto bakterii pochodzenia kałowego – Escherichia coli, enterokoków.

WAŻNE! KOMUNIKAT W SPRAWIE BEZPOŚREDNICH DOSTAW WODY („POD DRZWI”)

opublikowano: 30 października 2020

 • opis: komunikat

W związku ze stwierdzoną niezdatnością do spożycia wody z ujęcia Jezierce, uprzejmie prosimy wszystkie osoby starsze, samotne i osoby pozostające w kwarantannie lub izolacji domowej z miejscowości: Semlin, Semlinek, Jezierce, Kleszczewo Kościerskie, Tomaszewo, Lipia Góra Mała, Wałdówko o zgłaszanie zapotrzebowania na wodę. KONTAKT: Sylwia Podwojska (pracownik Urzędu Gminy w Zblewie) – kom. 536 954 922. Zapewniamy, iż woda zostanie dostarczona Państwu bezpośrednio do domów/pod drzwi.

OŚWIADCZENIE WÓJTA GMINY ZBLEWO W SPRAWIE NIEZDATNOŚCI DO SPOŻYCIA WODY Z UJĘCIA JEZIERCE

opublikowano: 30 października 2020

 • opis: komunkat

Informuję, iż z przyczyn niezależnych od Gminy Zblewo, nastąpiło skażenie wody w ujęciu Jezierce, co zostało stwierdzone decyzją nr 6/NHK/20 z dnia 29.10.2020 r. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Starogardzie Gdańskim o braku przydatności do spożycia przez ludzi wody podawanej z urządzenia zbiorowego zaopatrzenia w wodę w Jeziercach. Poleciłem wszczęcie natychmiastowego postępowania wyjaśniającego.

RUSZYŁO WIELKIE UTWARDZANIE DRÓG GMINNYCH

opublikowano: 30 października 2020

 • opis: DROGI

Jak już wcześniej informowaliśmy, w naszej gminie trwa obecnie utwardzanie dróg gminnych. W tym tygodniu prace prowadzone są w Białachowie, gdzie kładzione są płyty YOMB. Ostatnie poprawki drogowcy realizują także przy ul. Pinczyńskiej w Zblewie. Lada dzień ruszą prace w Kleszczewie Kościerskim przy ul. Świerkowej. Kolejne roboty drogowe zaplanowane zostały w Zblewie (ul. Łąkowa, ul. Podgórna).

WAŻNY KOMUNIKAT ZAKŁADU KOMUNALNEGO! DYSTRYBUCJA WODY ZDATNEJ DO PICIA DLA MIESZKAŃCÓW

opublikowano: 30 października 2020

 • WODA PITNA

Z powodu awarii sieci wodociągowej woda będzie dostępna codziennie przy:  blokach w m. Kleszczewo Kościerskie, salce wiejskiej (ul. Główna) Kleszczewo Kościerskie, sklepie w m. Jezierce, sklepie w m. Semlin, przy szkole  w m. Kleszczewo,  jeziorze w m. Semlin, zjeździe na os. Leśne w m. Semlin. Dodatkowo woda dowożona będzie codziennie beczkowozem wg trasy przejazdu...

WAŻNY KOMUNIKAT ZAKŁADU KOMUNALNEGO WS WODY

opublikowano: 29 października 2020

 • opis: water

Zakład Komunalny Gminy Zblewo informuje, zgodnie z decyzją nr 6/NHK/20 z dnia 29.10.2020 r. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Starogardzie Gdańskim o braku przydatności do spożycia przez ludzi wody podawanej z urządzenia zbiorowego zaopatrzenia w wodę w Jeziercach. Za wszelkie niedogodności oraz utrudnienia przepraszamy. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań aby powyższa sytuacja trwała jak najkrócej. Informację o zastępczym źródle wody podamy w kolejnym komunikacie.

ZOBACZ AUKCJE NASZEGO ŚDS-U DLA OLUSIA! LICYTUJEMY TYLKO DO JUTRA!

opublikowano: 28 października 2020

 • opis: aukcja

Wspaniały dar od naszych Podopiecznych ŚDS-u w Kleszczewie Kościerskim, którzy wraz z Terapeutami przygotowali i podarowali na aukcje dla chorego na SMA Olka Lewandowskiego swoje piękne prace: klimatyczne lampiony i piękną makramę. Licytacje trwają do jutra tj. 29 października (czwartek).

#WSPIERAJNASZYCH! CO DZIŚ NA OBIAD W "RESTAURACJI POD KASZTANAMI"?

opublikowano: 27 października 2020

 • restauracja pod kasztanami

Mieszkańcu - nie gotuj dziś obiadu! Zamów go w jednej z naszych lokalnych, pysznych restauracji. Restauratorze - opowiedz naszym Mieszkańcom, co dla nich przygotowałeś! Napisz do nas a przedstawimy Twoją ofertę w serwisie zblewo.pl (kontakt: promocja@zblewo.pl). Restaurację Pod Kasztanami w Zblewie wszyscy znamy i lubimy! Nie trzeba będzie więc chyba nikogo szczególnie namawiać, aby skorzystać z pysznej oferty obiadowej naszych "Kasztanków"! Restauracja przygotowała menu na cały tydzień - a w nim same specjały, domowe, pachnące, przygotowane zawsze ze świeżych produktów - z pasją i wielkim sercem!

#WSPIERAJNASZYCH! POLECAMY OFERTĘ GOŚCIŃCA KONOPIELKA W ZBLEWIE

opublikowano: 27 października 2020

 • wspieraj naszych

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszych lokalnych restauratorów! Zapraszamy do Gościńca KONOPIELKA w Zblewie, który słynie ze znakomitej kuchni, świetnego smaku i regionalnych, zdrowych produktów.

#WSPIERAJNASZYCH! DWOREK TUCHOLSKI W ZBLEWIE SERDECZNIE ZAPRASZA!

opublikowano: 27 października 2020

 • wspieraj naszych

Ograniczenia wprowadzone w związku z sytuacją epidemiczną sprawiły, iż nasza lokalna branża gastronomiczna po raz kolejny w tym roku przechodzi ciężkie czasy. Brak wesel,  imprez, spotkań, sprzedaż tylko na wynos… - to naprawdę trudny czas.  Dlatego gorąco apelujemy – korzystajmy z usług naszych restauratorów! Przez najbliższy czas będziemy Państwu przedstawiać smakowite menu naszych lokalnych kuchni. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie! Dzisiaj zapraszamy do Dworku Tucholskiego w Zblewie.

SZUKASZ ATRAKCYJNEJ DZIAŁKI? ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ - JUŻ WKRÓTCE PRZETARGI!

opublikowano: 26 października 2020

 • opis: DZIAŁKI

Gmina Zblewo wystawiła na sprzedaż świetnie zlokalizowane, atrakcyjne działki w Zblewie, Pinczynie i Semlinie. Oferta jest ciekawa, ceny - bardzo korzystne, a nieruchomości zarówno inwestycyjne (jak np. 3.5 ha działka inwestycyjna przy DK22), jak i pod zabudowę mieszkaniową. Przetargi już 10 i 17 listopada, zapraszamy po szczegóły oferty!

WYNAJEM ŚWIETLIC WIEJSKICH

opublikowano: 26 października 2020

 • wynajem świetlic

W odpowiedzi na Państwa zapytania, dotyczące wynajmu świetlic wiejskich uprzejmie przypominamy, iż w związku z sytuacją epidemiczną i wprowadzonymi obostrzeniami od dnia 24 października obowiązuje zakaz wszelkiego rodzaju aktywności osób, powyżej pięciu w jednej grupie, a więc różnego rodzaju zebrań, spotkań itp. Zakaz ten nie dotyczy osób, które mieszkają razem oraz  przypadków wykonywania celów zawodowych.

UWAGA RODZICE PRZEDSZKOLAKÓW ZE ZBLEWA! WAŻNA INFORMACJA

opublikowano: 25 października 2020

 • opis: ważne
Szanowni Rodzice, w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci, Państwa – ich rodziców/ opiekunów prawnych, Waszych bliskich oraz całego personelu przedszkola chciałabym przekazać poniższe informacje. Wirus COVID – 19 dotarł do naszego przedszkola/siedziba - Przedszkola w Zblewie/. Jedna osoba z personelu ma wynik dodatni, a dwie zaobserwowały u siebie niektóre z objawów, o czym mnie dzisiaj poinformowały. Osoba z pozytywnym wynikiem testu od dziesięciu dni przebywa w domu, dwie pozostałe oczekują na konsultacje z lekarzem.

MARCELINA SABINIARZ MISTRZYNIĄ POLSKI UNII KARATE WKF!

opublikowano: 24 października 2020

 • Wielki sukces Marceliny!

Mamy fantastyczne, sportowe wieści: Marcelina Sabiniarz z Pinczyna wywalczyła właśnie tytuł Mistrzyni Polski Unii Karate WKF (kat. - 47 kg). Marcelina – zawodniczka Biofeed Bonus Karate Team, reprezentująca Klub Karate SHUTO Starogard Gdański – wzięła dziś udział w Mistrzostwach Polskiej Unii Karate Juniorów Młodszych, Juniorów, Młodzieżowców, oraz Seniorów w karate WKF. Są to pierwsze zawody w nowym sezonie 2020 i już taki sukces! Świadczy to niewątpliwie o doskonałej formie Marceliny!

KOMUNIKAT ZAKŁADU KOMUNALNEGO

opublikowano: 24 października 2020

 • opis: zkgz

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż Zakład Komunalny Gminy Zblewo pracuje bez zmian tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Jednakże od dnia 26 października 2020 r. (tj. najbliższy poniedziałek) do odwołania obsługa Klientów w Zakładzie Komunalnym Gminy Zblewo odbywa się w następujący sposób: ograniczona do odwołania zostaje bezpośrednia obsługa klientów...

STRAŻACY DZIĘKUJĄ

opublikowano: 23 października 2020

 • osp pinczyn

Serdeczne podziękowania dla firmy Air Liquide Polska za przekazanie naszej jednostce zestawu kamery cofania z monitorem oraz rejestratora jazdy. Sprzęt już zamontowany w naszym "ciężkim" Iveco. Zamontowany zestaw polepszy widoczność podczas manewrowania blisko 10 metrowym pojazdem i tym samym podniesie bezpieczeństwo.

RADOSNA JESIEŃ W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY W KLESZCZEWIE

opublikowano: 23 października 2020

 • opis: śds

W naszym zaprzyjaźnionym Środowiskowym Domu Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim – mimo pandemii – jesień upływa aktywnie, ciekawie i pełna jest pozytywnych emocji: przede wszystkim radości! Każdego dnia terapeuci dokładają starań, aby ich podopieczni choć na chwilę oderwali myśli od pandemii, by mogli się zrelaksować, złagodzić napięcie i stres. I to się znakomicie udaje!

BYŁO PIĘKNIE I WZRUSZAJĄCO... PIERWSZAKI Z PINCZYNA - PASOWANE!

opublikowano: 23 października 2020

 • zkiw pinczyn

Pasowanie na pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Pinczynie to zawsze wielkie święto! Tak było również w tym roku. Podniosła atmosfera, odświętnie ubrane pierwszaki, dekoracja sali gimnastycznej - wszystko po to, aby ślubowanie uczniów wypadło jak najbardziej uroczyście.

„mPOTĘGA” - SZKOŁA W BYTONI WŚRÓD GRANTOBIORCÓW

opublikowano: 22 października 2020

 • psp bytonia

W tym roku odbywa się już VII edycja ogólnopolskiego Programu mPotęga przeznaczona dla uczniów zainteresowanych matematyką. Spośród 523 wniosków dofinansowanie otrzymały tylko 152, w tym projekt Publicznej Szkoły Podstawowej w Bytoni pod nazwą „Matematyko, liczę (na) Ciebie!”, skierowany do uczniów klas V i VI. Zajęcia odbywają się w okresie od września do grudnia w wymiarze 2 godz. lekcyjnych tygodniowo. Działania realizowane w ramach projektu skupiają się głównie na geometrii figur płaskich i przestrzennych.

PSP W ZBLEWIE: „ŚLUBUJEMY NA SZTANDAR SZKOŁY…”

opublikowano: 22 października 2020

 • psp zblewo

Niestety, ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiologiczną w kraju, ślubowanie zblewskich pierwszaków miało bardzo kameralny charakter. Pomimo tego, że była to uroczystość tylko klasowa, dzieci podeszły do niej z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem. W obecności swoich wychowawczyń ślubowały na sztandar szkoły, po czym każdy kandydat został przez swoją wychowawczynię pasowany na pełnoprawnego ucznia zblewskiej szkoły.

PASOWANIE BORZECHOWSKICH PIERWSZAKÓW

opublikowano: 22 października 2020

 • psp borzechowo

Uczniowie klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej w Borzechowie są już po tradycyjnym ślubowaniu! To była piękna i ważna uroczystość, a emocji - zarówno wśród dzieci, rodziców jak i nauczycieli - nie zabrakło! Pierwszoklasiści przedstawili swoim rodzicom program artystyczny i udowodnili, że wiele już potrafią. Zaprezentowali się w układzie tanecznym do Marsza Radeckiego oraz w inscenizacji wiersza Jana Brzechwy pt. "Na straganie". Recytowali wiersze o swojej ojczyźnie, o odpowiednim zachowaniu się na drodze oraz o zasadach dbania o swoje zdrowie. Potrafili też zaśpiewać okolicznościową piosenkę pt. "Pierwszaczek".  Następnie  w obecności sztandaru szkoły złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani na ucznia.

LGD „CHATA KOCIEWIA” OGŁASZA DWA NABORY!

opublikowano: 22 października 2020

 • opis: nabór

W dniach 30 października – 25 listopada br. LGD Chata Kociewia, prowadzić będzie następujące nabory: nabór 19/2020 w ramach przedsięwzięcia „Niekomercyjna mała infrastruktura w zakresie turystyki/rekreacji/dziedzictwa kulturowego (turystyka, rekreacja, zabytki).”  - nabór  dla kościołów i związków wyznaniowych z zakresu ochrony Zabytów, nabór 20/202 w ramach przedsięwzięcia „Komercyjna infrastruktura w zakresie turystyki/rekreacji/dziedzictwa kulturowego (turystyka, rekreacja, dziedzictwo kulturowe, gastronomia)...

LOWE: ROZPOCZĘŁY SIĘ MEETINGI MALARSKIE

opublikowano: 21 października 2020

 • opis: lowe

Pierwsze zajęcia malarskie w Lokalnym Ośrodku Wiedzy i Edukacji Gminy Zblewo – za nami. Zajęcia prowadzi nasz wspaniały artysta z Małego Bukowca – Krzysztof Bagorski. Malarskie meetingi w LOWE odbywać będą się raz w miesiącu, a potrwają aż do maja 2021 roku. Grupę szkoleniową tworzy 8 zdolnych Pań, pełnych wrażliwości, kreatywności i miłości do sztuki. Projekt malarski ma zakończyć się wernisażem prac naszych Artystek, który z pewnością będzie pięknym wydarzeniem.

KONDOLENCJE

opublikowano: 21 października 2020

 • opis: kondolencje

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Mieczysława Kośnika, Radnego Rady Gminy Zblewo w latach 1990-1994, 1998-2002, 2006-2014. Rodzinie Zmarłego skladamy z serca płynące kondolencje...

ZE WZGLĘDÓW EPIDEMICZNYCH ZAJĘCIA AQUA FITNESS ZAWIESZONE!

opublikowano: 20 października 2020

 • opis: zajęcia

Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Zblewo informuje, iż ze względów epidemicznych zajęcia AQUA FITNESS na basenie w Ocyplu zostają ZAWIESZONE DO ODWOŁANIA. Zostaną one wznowione jak tylko będzie to możliwe, o czym niezwłocznie poinformujemy Państwa w naszych serwisach.

 

ZOBACZ, CO NASZE GOSPODYNIE PRZYGOTOWAŁY NA DZISIEJSZY BAZAREK

opublikowano: 20 października 2020

 • opis: bazarek

Dziś w Starogardzie Gdańskim odbędzie się kolejny bazarek Kociewskie Smaki. Jak zawsze można na nim znaleźć stoisko naszych Pań Gospodyń z KGW w Kleszczewie Kościerskim. A w dzisiejszej ofercie same rarytasy – m.in. potrawy wegańskie, przetwory warzywne i owocowe, pasty, pasztety, sałatki, dania obiadowe i rogale z marmoladą.

UWAGA MIESZKAŃCY! WAŻNY KOMUNIKAT!

opublikowano: 19 października 2020

 • opis: komunikat

W związku z wprowadzeniem strefy czerwonej w Powiecie Starogardzkim oraz z uwagi na rosnącą liczbę zachorowań na COVID-19, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników Urzędu Gminy Zblewo wprowadzam od dnia 20 października 2020 r. następujące ograniczenia w trybie pracy Urzędu Gminy w Zblewie: ograniczona do odwołania zostaje bezpośrednia obsługa klientów w celu załatwienia spraw w Urzędzie...

"POKAŻMY NASZYM DZIECIOM, JAK PIĘKNA JEST NASZA OJCZYZNA"

opublikowano: 19 października 2020

 • opis: morsy

Morsy Zblewo i nasze „Aerokociewianki” z rodzinami nie tylko biorą wspólnie udział w wydarzeniach sportowych, ale także razem podróżują. Zapraszamy na relację z ich ostatniej wyprawy w Góry Sowie. W wycieczce wzięły udział także dzieci, bo - jak mówi Ewa Ossowska - bardzo ważne jest to, abyśmy pokazali młodemu pokoleniu jak piękny jest nasz kraj.

CO SŁYCHAĆ U "MODNEJ I ZGRABNEJ KOCIEWIANKI"?

opublikowano: 19 października 2020

 • opis: projekt

W Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie trwa projekt „Modna i zgrabna Kociewianka”, realizowany w ramach programu „Działaj Lokalnie”. W związku z sytuacją epidemiczną były pewne obawy, czy uda się zrealizować "Modną i zgrabną Kociewiankę" stacjonarnie. Szczęśliwie udało się jednak wystartować z projektem. I trzymamy kciuki za jego dalsze powodzenie, bo projekt jest wyjątkowy i na czasie! Przypomnijmy, że projekt jest kontynuacją zeszłorocznego szycia lalek kociewianek.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM

opublikowano: 19 października 2020

 • opis: DEN

Z uwagi na obecnie panującą sytuację związaną z pandemią korona wirusa, tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim obchodziliśmy w nieco innej formie niż dotychczas. Z uwagi na bezpieczeństwo naszych uczniów zrezygnowaliśmy z części artystycznej, aczkolwiek zadbaliśmy o uroczysty nastrój w szkole. Wszyscy uczniowie przybyli odświętnie ubrani, przygotowano również dekorację i wręczono wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzenia w formie laurek.

NASI MIESZKAŃCY NOMINOWANI DO PLEBISCYTU „MISTRZOWIE AGRO 2020”

opublikowano: 19 października 2020

 • opis: plebiscyt

Oto nasi kandydaci nominowani do plebiscytu MISTRZOWIE AGRO 2020: w kategorii „Rolnik Roku”: Daniel Wieczorek – Jezierce, w kategorii „Sołtys Roku”: Renata Klimowicz – sołtys Borzechowa, Krzysztof Włoch – sołtys Białachowa, Sławomir Cybulski – sołtys Małego Bukowca, Janusz Schutzmann – sołtys Bytoni, Ryszard Gumiński – sołtys Miradowa; w kategorii „Koło Gospodyń Wiejskich Roku”: KGW „MODRAKI” w Borzechowie, KGW w Pinczynie, KGW w Kleszczewie Kościerskim...

RUSZYŁ KIERMASZ WIANKÓW I STROIKÓW NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

opublikowano: 16 października 2020

 • opis: KIERMASZ

Dziesiątki pięknych, niepotarzalnych kompozycji! Codziennie nowe wiązanki! A do tego - konkurencyjne ceny. O czym mowa? O dorocznym kiermaszu wianków, wiązanek i stroików na Święto Wszystkich Świętych i Zaduszki, który właśnie rozpoczał się w Kleszczewie Kościerskim. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kleszczewie Kościerskim serdecznie zapraszają i jednocześnie przypominają o konieczności zachowania reżimu sanitarnego. Kiermasz (w formie punktu sprzedaży, a nie w formule wystawienniczej) trwać będzie od 15 do 28 października w godz.10:00-12:00 oraz 16:00-18:00 w świetlicy wiejskiej w Kleszczewie. Zachęcamy do kontaktu: KGW w Kleszczewie Kościerskim, Maria Celej – kom. 508 144 970.

MAŁE "BIEDRONKI" PASOWANE NA PRZEDSZKOLAKÓW!

opublikowano: 16 października 2020

 • opis: pasowanie

Dziś - 16 października - był dzień bardzo uroczysty, bardzo ważny dla nas wszystkich! Mianowicie "Pasowanie na przedszkolaka" w grupie "Biedronki". Dzieci wykonały z tej okazji występ: śpiewały piosenki, tańczyły, a także recytowaly wierszyki. Pani Dyrektor pasowała na przedszkolaka " Biedronki ", które z wielką radością przyjęły dyplomy oraz medale. Na końcu czekał na dzieci słodki poczęstunek. Był to dzień pełen wrażeń i emocji. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!

BORZECHOWO: MARSZAŁEK ODWIEDZIŁ ZWYCIĘZCÓW!

opublikowano: 16 października 2020

 • opis: marszałek

W środę 14 października Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk wręczył Mieszkańcom Borzechowa tytuł „Najpiękniejsza Wieś Pomorska 2020”. Co roku gala finałowa konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2020” organizowana była w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku. Tym razem z powodu pandemii konieczna była zmiana tej tradycji i to nie laureaci przyjechali do Marszałka, a Marszałek – do zwycięzców! A ci nie kryli radości!

UWAGA MIESZKAŃCY! WAŻNY KOMUNIKAT GOPSU

opublikowano: 16 października 2020

 • opis: komunikat

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zblewie informuje, że w ostatnich dniach otrzymuje sygnały od mieszkańców naszej gminy o osobach, które podszywają się za pracowników socjalnych, którzy zbierają opłaty za usługi opiekuńcze, spisując dane z dowodów osobistych. Informujemy, że wszystkie opłaty dokonywane są na konto bankowe Urzędu Gminy w Zblewie.

JESTEŚMY W CZERWONEJ STREFIE. POLICJANCI APELUJĄ O ODPOWIEDZIALNOŚĆ I STOSOWANIE SIĘ DO PRZEPISÓW SANITARNYCH

opublikowano: 16 października 2020

 • opis: kpp

Od 17 października 2020 roku Starogard Gdański objęty jest czerwoną strefą. Dla mieszkańców i turystów wiąże się to z dodatkowymi obostrzeniami. Każdego dnia starogardzcy policjanci prowadzą wzmożone działania poświęcone walce z covid-19. W odpowiedzi na widok braku przestrzegania przepisów i zaleceń sanitarnych mundurowi stale interweniują i zwracają uwagę na zagrożenie, z jakim wszyscy mamy do czynienia.

MODERNIZACJA OCZYSZCZALNI - PRACE IDĄ ZGODNIE Z PLANEM

opublikowano: 14 października 2020

 • opis: oczyszczalnia

Trwa modernizacja naszej gminnej oczyszczalni. Ostatnio został wykonany wykop pod bioreaktory oraz wylano już płytę fundamentową. W tej chwili wykonywane jest tam szalowanie ścian. Natomiast jeżeli chodzi o osadniki wtórne to studnie zostały zapuszczone do wymaganego poziomu oraz została wylana betonowa poduszka pod płytę denną. Warto zaznaczyć, iż mimo trwających, skomplikowanych prac oczyszczalnia cały czas pracuje na bieżąco.

STAWIAMY NA DROGI!

opublikowano: 14 października 2020

 • opis: drogi

Najbliższe tygodnie upłyną w naszej gminie na intensywnych robotach drogowych. Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL) możliwa jest kontynuacja systematycznie prowadzonej przez Gminę modernizacji dróg na terenie całej gminy, zgodnie ze zgłaszanymi przez mieszkańców potrzebami. Rozstrzygnięto już pierwsze przetargi na te prace i podpisano 5 umów na przebudowę dróg gminnych. A już prowadzone są i przygotowywane kolejne postępowania.

POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020: WAŻNY KOMUNIKAT!

opublikowano: 14 października 2020

 • opis: spis

Po przeanalizowaniu gotowości rachmistrzów do realizacji spisu rolnego w terenie metodą wywiadu bezpośredniego (CAPI), podejmuję decyzję o możliwości prowadzenia wywiadów przez rachmistrzów spisowych w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji w formie wywiadów bezpośrednich w terenie, z wykorzystaniem otrzymanych urządzeń mobilnych.

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

opublikowano: 14 października 2020

 • dzien edukacji narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom Oświaty Gminy Zblewo dziękujemy za wielkie serca i codzienny trud w nauczaniu i wychowaniu młodego pokolenia, w duchu najwyższych wartości, pasji oraz prawdy. Zawsze głęboko docenialiśmy Waszą pracę, ale teraz - w tym trudnym czasie pandemii - doceniamy ją podwójnie...Życzymy Wam, Kochani - kolejnych sukcesów,  uznania i szacunku innych, ale przede wszystkim zdrowia i bezpiecznej pracy. 

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA AQUA FITNESS

opublikowano: 14 października 2020

 • opis: zajęcia

Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Zblewo zaprasza na kolejne zajęcia! Przypominamy – są one skierowane dla osób dorosłych i są one bezpłatne.  Tym razem LOWE ogłasza rekrutację na bardzo atrakcyjną formę aktywności – zajęcia AQUA FITNESS (zajęcia ruchowe połączone z muzyką). Zajęcia będą się odbywać na basenie w Ocyplu. Zapisz się już dziś! Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

LOWE ZAPRASZA NA ZAJĘCIA KOMPUTEROWE

opublikowano: 6 października 2020

 • opis: lowe

Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Zblewo ogłasza rekrutację na zajęcia komputerowe. Jeśli masz potrzebę podniesienia własnych kompetencji związanych z komputerem/internetem, to szkolenie zostało przygotowane właśnie dla Ciebie! Zapisz się już dziś! Na szkoleniu nauczymy Cię, jak: założyć profil zaufany, przeglądać, wyszukiwać i przechowywać informacje, wykorzystać internet do komunikowania, tworzyć i edytować treść, bezpiecznie obsługiwać komputer, bezpiecznie robić zakupy przez internet itp.

TRAWA I SANDWICH CZYLI MODERNIZACJA STADIONU W ZBLEWIE!

opublikowano: 6 października 2020

 • opis: stadion

Dobre wieści z placu budowy naszego nowego stadionu w Zblewie. W miniony piątek (tj. 2 października) rozpoczęły się prace związane z wykonywaniem nawierzchni bieżni typu „sandwich”. Jest to elastyczna, bezspoinowa, antypoślizgowa, nieprzepuszczalna dla wody oraz odporna na kolce nawierzchnia. Najpierw wykonywana jest warstwa podkładowa z granulatu gumowego, a następnie warstwa uszczelniająca, użytkowa i zamykająca.

Z CISA PRZEZ ŻUŁAWY DO MOSINY. WSPOMNIENIE NA STULECIE...

opublikowano: 5 października 2020

 • opis: stulecie

Los każdego człowieka, to splot różnorakich wydarzeń na drodze jego życia. Od dzieciństwa przez życie dorosłe, dojrzałe,  do późnej starości, o ile Bóg pozwoli nam dożyć sędziwego wieku. O takim szczęściu, czy łasce, może mówić Szanowna Pani Stanisława Gołuńska, która 5 września 2020 roku skończyła 100 lat swego życia. Pani Stanisława to rodowita Kociewianka, urodziła się w miejscowości Cis, z rodziców Marianny i Jana.  Według zapisu w Księdze Chrztów parafii Zblewo urodziła się 8 września 1920 w Starym Cisie.

KRAWATY I FOTO-RAMKA NA DZIEŃ CHŁOPAKA

opublikowano: 5 października 2020

 • dzień chłopaka

W minioną środę 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Jak co roku Samorząd Uczniowski w Publicznej Szkole im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim spisał się na medal. Przygotowano wszystkim chłopakom krawaty oraz słodki poczęstunek i możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia w foto-ramce, która wywołała lawinę radości. Nie zapomniano również o Panach pracujących w naszej szkole.

URODZINY JESIENI W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM

opublikowano: 5 października 2020

 • opis: jesień

Rozpoczęła się kolejna pora roku, nasza złota polska jesień. Strzeliła barwami i zapachami. Słońce również nie zawiodło i oświeciło swoim blaskiem wszystko dookoła. Uczniowie naszej szkoły, pod opieką wychowawców, postanowili uczcić to zdarzenie. Przynieśli do szkoły mnóstwo kwiatów, warzyw i owoców z własnych działek, sadów, pól lub zakupionych w sklepie. W ciągu tygodnia planowali co zrobią...

PROJEKT "MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK" W GMINNEJ BIBLIOTECE W ZBLEWIE

opublikowano: 2 października 2020

 • opis: biblioteka

Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka. Warto zatem udać się do pobliskiej biblioteki, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.

POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020: WAŻNY KOMUNIKAT!

opublikowano: 1 października 2020

 • opis: spis

W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań, spowodowanych pandemią COVID–19, podejmuję decyzję o prowadzeniu przez rachmistrzów spisowych wyłącznie wywiadów telefonicznych w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji, z wykorzystaniem otrzymanych urządzeń mobilnych.
Decyzja obowiązuje na terenie całego kraju od 1 października 2020 r. do odwołania.

PODZIĘKOWANIE

opublikowano: 1 października 2020

 • opis: tablice
W niezwykłe miłych słowach otrzymałem wiadomość od Pana Radnego Wojciecha Birny, że zrealizowany został mój pomysł upamiętnienia miejsca byłych kościołów i cmentarza w Zblewie. Stanęły pięknie wykonane tablice informacyjne mówiące od historycznych obiektach starego Zblewa. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji tego pięknego zadania, a zwłaszcza Panu Wojciechowi Birnie.

SZUKASZ ATRAKCYJNEJ DZIAŁKI ZA KORZYSTNĄ CENĘ? ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ!

opublikowano: 30 września 2020

 • opis: przetargi

Gmina Zblewo wystawiła na sprzedaż bardzo atrakcyjne działki i to za naprawdę korzystne ceny! To prawdopodobnie najlepsza oferta w regionie tym bardziej, że działki są świetnie położone. Szczegółową ofertę można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Zblewo (zakładka: przetargi). Warto tam zajrzeć, bo obecnie ogłoszonych jest kilkanaście przetargów na sprzedaż nieruchomości. Najbliższy z nich zaplanowany jest już na 6 października (najbliższy wtorek).

JUŻ NIEBAWEM – KIERMASZ WIANKÓW NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

opublikowano: 28 września 2020

 • opis: KIERMASZ

Jak co roku Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kleszczewie Kościerskim serdecznie zapraszają na doroczny kiermasz wianków, wiązanek i stroików, przygotowanych na Święto Wszystkich Świętych i Zaduszki. W ofercie wiele oryginalnych, pięknych i niepowtarzalnych kompozycji. Kiermasz trwać będzie od 15 do 28 października...

ZJADĄ DO NAS HODOWCY I WYSTAWCY PSÓW Z CAŁEJ POLSKI

opublikowano: 28 września 2020

 • opis: wystawa

Przed nami wyjątkowe wydarzenie! Już w najbliższy weekend (3-4 października) do Zblewa zjadą hodowcy psów myśliwskich z całej Polski. Oczywiście – wraz ze swoimi pupilami. Na terenie naszej gminy odbędzie się bowiem „Weekend dla polskiego spaniela myśliwskiego”. Początkowo to prestiżowe wydarzenie miało odbyć się w maju, jednak pandemia  pokrzyżowała te plany i imprezę przeniesiono na jesień.

KONDOLENCJE

opublikowano: 28 września 2020

 • opis: kondolencje

Zaledwie rok temu cieszyliśmy się z 100. urodzin Józefy Galikowskiej z Karolewa, jednej z najstarszych Mieszkanek naszej gminy. W gronie licznej, tak wspaniałej Rodziny, otoczona troską i miłością, świętowała wtedy swój piękny, tak wyjątkowy Jubileusz… Dziś, z wielkim smutkiem i żalem żegnamy śp. Panią Józefę. W tym trudnym czasie łączymy się z całą, pogrążoną w smutku Rodziną naszymi płynącymi z serca modlitwami i dobrymi myślami…

OTWIERAMY REKRUTACJĘ - LOWE CZEKA WŁAŚNIE NA CIEBIE!

opublikowano: 28 września 2020

 • opis: lowe

Już w październiku nasz LOWE planuje rozpoczęcie wielu ciekawych warsztatów. Będa to m.in.  zajęcia ekspresji kulturalnej z malarstwa olejnego i pasteli, zajęcia komputerowe,  zajęcia dla rodziców, którzy poszukują sposobu na głębsze i cieplejsze relacje ze swoimi dziećmi, zajęcia zdrowotne... Rozpoczynamy rekrutację!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W ZBLEWIE

opublikowano: 24 września 2020

 • dzien przedszkolaka

20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym roku wszystkie dzieci uczęszczające do Gminnego Przedszkola w Zblewie również świętowały. Obostrzenia związane z pandemią spowodowały, iż każda z grup cieszyła się tym dniem oddzielnie, jednak nie oznacza to, że był to dzień mniej udany dla wszystkich wychowanków – wręcz przeciwnie!

CERTYFIKATY I TABLETY DLA SENIORÓW

opublikowano: 23 września 2020

 • zakończenie kursu

Zakończył się kurs komputerowy dla seniorów z gminy Zblewo. Zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem! W kursie uczestniczyło kilkudziesięciu seniorów z gminy Zblewo. Bezpłatne zajęcia prowadzone były w Zblewie, Borzechowie i w Pinczynie, gdzie zainteresowanie było tak duże, iż powstały aż dwie grupy szkoleniowe. Po kilkunastu tygodniach zgłębiania tajników komputera i internetu, przyszedł czas na wręczenie certyfikatów.

WIELKIE SERCA MIESZKAŃCÓW PINCZYNA

opublikowano: 23 września 2020

 • opis: piknik

Mieszkańcy Pinczyna po raz kolejny pokazali, jak wielkie i szczodre mają serca. W niedzielne popołudnie (20 września) licznie przyszli na piknik charytatywny zorganizowany dla Oli Dzienniak. Maleńka dziewczynka pilnie potrzebuje kosztownej operacji serca. Podczas pikniku zebrano prawdziwie rekordowa kwotę - ponad 20 tysięcy zł!

ROLNICY PODZIĘKOWALI ZA UDANE PLONY

opublikowano: 22 września 2020

 • opis: dozynki

Rolnicy z  parafii Zblewo zorganizowali uroczystość dożynkową podczas niedzielnej mszy świętej w zblewskim kościele parafialnym. Wzięło w niej udział liczne grono rolników i ich rodzin. Byli również sołtysi, Koła Gospodyń Wiejskich, a także Lucyna Herold - Wąs, Prezes Powiatowego Zarządu PSL oraz członek Zarządu Wojewódzkiego PSL w woj. pomorskim. Sołtys Zblewa Roman Rambowski podkreśla, iż choć dożynki było skromniejsze niż zazwyczaj, rolnicy nie kryli radości, że mimo pandemii mogli spotkać się, by wspólnie podziękować.

PODZIĘKOWANIE

opublikowano: 22 września 2020

 • opis: podziękowanie

Dziękujemy wszystkim, którzy w tak bolesnych dla nas chwilach dzielili z nami smutek i żal, okazując nam tak wiele serca i życzliwości oraz uczestnicząc we Mszy Św. i ceremonii pogrzebowej mojego Męża i naszego Taty śp. Edwarda Makowskiego…

#SADZIMY LAS. PRZYJDŹ PO SWOJĄ SADZONKĘ DRZEWA! GDZIE JĄ OTRZYMASZ?

opublikowano: 17 września 2020

 • opis: las

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko! Sadzonki będą rozdawane 18 września 2020 r. w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy łącznie aż milion sadzonek. Nadleśnictwo Kaliska zaprasza po odbiór sadzonki do siedziby przy ul. Długiej 64 w Kaliskach od godziny 9.00. A sąsiednie Nadleśnictwo Lubichowo...

ZAPRASZAMY NA PIKNIK CHARYTATYWNY DO PINCZYNA

opublikowano: 17 września 2020

 • opis: ola

W najbliższą niedzielę tj. 20 września, na terenie boiska przy parafii w Pinczynie (ogrody parafialne), odbędzie się piknik charytatywny na rzecz chorej Oleńki Dzienniak ze Studzienic. Serdecznie zapraszamy w godz.14:00-18:00. W programie m.in. występ Eweliny Rytelewskiej oraz Alicji Kołoszewskiej, dmuchany zamek, ciasta, słodkości i wata cukrowa oraz sklepik Oleńki. O godz.17:00 rozpoczną się zaś atrakcyjne licytacje. Zapraszamy!

ZAPRASZAMY W TĘ SOBOTĘ DO KLESZCZEWA! PIŁKARZE ZAGRAJĄ DLA OLEŃKI

opublikowano: 17 września 2020

 • opis: ola

Już w tę sobotę rozegramy kolejne spotkanie o mistrzostwo klasy A. Na płycie boiska staną: KS GROM KLESZCZEWO V SANTANA WIELKI KLINCZ. Widzimy się na boisku w Kleszczewie Kościerskim - 19.09.2020 - godzina 16:00! Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków naszej drużyny na to spotkanie, podczas którego odbędzie się zbiórka do puszek pieniążków na leczenie małej Oleńki Dzienniak.

KGW ZBLEWO ŻEGNA SWOJEGO PRZYJACIELA...

opublikowano: 16 września 2020

 • opis: pożegnanie

Koło Gospodyń Wiejskich w Zblewie łączy się w smutku oraz modlitwie z Żoną i Rodziną śp. Edwarda Makowskiego. "Nasze serca sa dziś przy Waszych, a nasze modlitwy - przy Edku. Będzie nam Ciebie brakować, drogi Przyjacielu..."

ZAGLĄDAMY NA PLAC BUDOWY PRZEDSZKOLA W ZBLEWIE

opublikowano: 15 września 2020

 • opis: przedszole

Ruszyła najbardziej oczekiwana inwestycja w Zblewie. Po wielu latach – rozpoczęliśmy budowę nowego przedszkola i to w przepięknym miejscu! Na tę chwilę wielu naszych Mieszkańców długo czekało. I jest! W sąsiedztwie szkoły w Zblewie, na działce otoczonej zielenią i przestrzenią – powstaje wyczekiwane przedszkole.

"BAJKA O PRZEŚWIETNEJ HANI..." - HANNA BURCZYK PRZESZŁA NA EMERYTURĘ

opublikowano: 15 września 2020

 • hanna burczyk

Dawno, dawno temu, czyli… 20.08.1985 roku za 7. górami, za 7. lasami, za 7. rzekami, czyli… w progu szkoły w Pinczynie, stanęła nieśmiała dziewczyna, którą, jak się później okazało, była… Hanna Burczyk. Wstępem typowym dla baśni rozpoczęło się pożegnanie nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, a w przeszłości również języka polskiego, przechodzącej na zasłużoną emeryturę po 36. latach pracy w zawodzie. Nie mogło być inaczej, skoro Pani Hania uczyła przez tyle lat najmłodsze dzieci!

ODSZEDŁ ŚP. EDWARD MAKOWSKI...

opublikowano: 14 września 2020

 • odszedł pan edek makowski

Ta widomość wzbudziła w nas wszystkich wielki smutek i żal. Wczoraj tj. 13 września odszedł od nas śp. Edward Makowski – znany i jakże lubiany zblewiak. Zawsze uśmiechnięty, radosny, pełen żartów… Społecznik z krwi i kości, całym sercem zaangażowany w nasze, zblewskie sprawy. Nawet ostatnio, gdy rozpoczęliśmy modernizację stadionu w Zblewie czerpaliśmy z Jego rad i doświadczenia. Przez wiele lat był bowiem cenionym meliorantem.

 

NAGRODA SPECJALNA „KOCIEWSKI GRYF” DLA DRUHA WACŁAWA!

opublikowano: 11 września 2020

 • opis: nagroda

Starosta starogardzki Kazimierz Chyła wręczył właśnie statuetki Kociewskiego Gryfa za rok 2019. Jesteśmy szczęśliwi, iż nagrodę specjalną w kategorii „twórca roku” otrzymał druh Wacław Ossowski, kapelmistrz Gminnej Orkiestry Dętej działającej przy OSP Pinczyn.

ZMIANY W SOŁECTWIE JEZIERCE

opublikowano: 11 września 2020

 • opis: JEZIERCE

W sołectwie Jezierce – zmiany. Wieloletnia sołtys Maria Duraj-Rode zrezygnowała z pełnionej funkcji. Nowym sołtysem został Andrzej Ryczek, dotychczasowy członek Rady Sołeckiej, znany z dużego zaangażowania i aktywności. Pani Maria pełniła funkcję sołtysa nieprzerwanie od 14 lat. Była sołtysem bardzo konkretnym, zaangażowanym, dbającym o interesy swojego sołectwa. Zawsze uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do wszystkich, chętna do współpracy ze wszystkimi środowiskami.

WOJEWODA ODWIEDZIŁ ZBLEWO

opublikowano: 9 września 2020

 • opis: wojewoda

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich był wczoraj (tj. 8 września) gościem Gminy Zblewo. Wójt Artur Herold z satysfakcją i radością oprowadził Wojewodę po gminnych inwestycjach, które są obecnie realizowane lub zostały już ukończone. Wojewoda odwiedził m.in. przedszkole "Zielona Łąka" w Pinczynie, halę widowisko-sportową w Zblewie, plac budowy nowego przedszkola w Zblewie, a także modernizowany właśnie stadion.

BORZECHOWO NAJPIĘKNIEJSZĄ WSIĄ POMORSKĄ 2020!

opublikowano: 8 września 2020

 • piękna wieś

Znamy już wyniki tegorocznej edycji konkursu „Piękna Wieś”. Laureatem pierwszej nagrody na forum województwa pomorskiego zostało nasze Borzechowo, które zdobyło tytuł NAJPIĘKNIEJSZA WIEŚ POMORSKA 2020! Wielkie, wielkie brawa i ogromna radość, bo wszyscy wspólnie zapracowali tu na ten sukces.

 

BYTOŃSKICH PLENERÓW CIĄG DALSZY…

opublikowano: 7 września 2020

 • opis: plener

Zdawało się, że w tym roku (2020) pleneru w Bytoni nie będzie. Tymczasem, mimo trudności związanych z pandemią spowodowaną korona wirusem, odbył się XIV plener w Bytoni. Co prawda w ograniczonym stanie osobowym, ale zachowaliśmy ciągłość tej znakomitej imprezy. Plener odbył się w dniach 17 – 22 sierpnia.

"NARODOWE CZYTANIE" - TYM RAZEM ONLINE

opublikowano: 4 września 2020

 • narodowe czytanie

Lekturą tegorocznego Narodowego Czytania była Balladyna Juliusza Słowackiego, pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar w Zblewie zrealizowała czytanie w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, poprzez transmisję on-line . Zapraszamy do biblioteki po pamiątkowy stempel!

SIERPNIOWE SUKCESY NASZYCH LEKKOATLETÓW Z SOKOŁA ZBLEWO

opublikowano: 3 września 2020

 • opis: SOKÓŁ

Kończy się sierpień, miesiąc wytężonych treningów, ale też startów. Mamy sporo sukcesów. 15 sierpnia w Szemudzie odbył się XV Kaszubski Bieg Lesoków na dystansie 5 km, z wynikiem 22:18 Dawid Żardecki zajmuje drugie miejsce w kategorii wiekowej. 16 sierpnia w Chełmża Triathlon Energy wystartował Piotr Bogulski, który poprawia swój rekord na dystansie 1/8 , wynik 01:09:18 plasuje go na 12 pozycji open w zawodach...

GOK ZAPRASZA NA NOWE ZAJĘCIA SPORTOWE!

opublikowano: 3 września 2020

 • opis: zajęcia

Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie serdecznie zaprasza na nowe zajęcia sportowe: aerobik w Pinczynie, kickboxing (sala gimnastyczna w Zblewie) oraz aerobik i pilates - na hali w Zblewie. Ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 liczba miejsc w grupach jest ograniczona, dlatego zapisz się już dziś! Serdecznie zapraszamy.

"OPOWIEŚCI KOCIEWIAKÓW ROZMAITE" - PROMOCJA KSIĄŻKI ZA NAMI!

opublikowano: 2 września 2020

 • opis: książka

Pod koniec sierpnia w zblewskim GOK-u odbyła się promocja książki "Opowieści Kociewiaków rozmaite". Gośćmi byli: pani Wanda Pelowska, pomysłodawczyni i współautorka oraz Lech Zdrojewski, który stworzył formę graficzną i wydał tę książkę dzięki finansowemu wsparciu Gminy Zblewo. Spotkanie poprowadziła Beata Graban współpracująca z Fundacją OKO-LICE KULTURY. Publiczność - mimo wakacyjnej pory i utrudnień związanych z pandemią, dopisała.

ROZPOCZĘLIŚMY NOWY ROK SZKOLNY

opublikowano: 2 września 2020

 • rok szkolny

1 września to szczególna data. Tego dnia rozpoczynamy nowy rok szkolny trochę inny niż zwykle. Przez obostrzenia związane z wirusem COVID-19  uczniowie, niektóry z rodzicami, czekali w wyznaczonym miejscu na placu przed szkołą w Kleszczewie Kościerskim, następnie wraz z wychowawcą i udali się z zachowaniem odstępów do swoich sal. Nie ukrywamy, że brakowało nam uroczystej akademii, wspólnego odśpiewania hymnu i tradycyjnego przekazania proporca szkolnego nowemu pocztowi sztandarowemu.

RUSZYŁ POWSZECHNY SPIS ROLNY

opublikowano: 1 września 2020

 • opis: spis

W całej Polsce ruszył dziś Powszechny Spis Rolny. Rolnicy będą mogli udzielić informacji o gospodarstwach rolnych poprzez: samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, telefonicznie – dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie skontaktują się rachmistrzowie spisowi.

DOBRA ZABAWA I DOBRE SERCA czyli „AKTYWNI RAZEM DLA OLECZKA!”

opublikowano: 28 sierpnia 2020

 • opis: aktywni

Kochani dziękujemy Wam bardzo za tak liczny udział w naszej akcji AKTYWNI RAZEM DLA OLECZKA. To dzięki Wam i waszej hojności podczas akcji w dniu 25 sierpnia udało nam się zebrać 10 792 zł. Bardzo dziękujemy za Wasze wielkie serca! Jeszcze raz dziękujemy również wszystkim sponsorom oraz tym, którzy włączyli się do organizacji naszej akcji. Było radośnie, kolorowo, nie brakowało fantastycznych atrakcji i dobrej enegrii!

UWAGA MIESZKAŃCY SEMLINA! WAŻNA INFORMACJA W SPRAWIE WODY!

opublikowano: 28 sierpnia 2020

 • opis: komunikat

Zakład Komunalny Gminy Zblewo informuje, iż w najbliższy wtorek tj. 1 września w godz.9:00-11:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości SEMLIN, co jest spodowane niezbędnymi pracami na sieci wodociągowej. Za utrudnienia przepraszamy.

AKCJA KRWIODAWCÓW ZAKOŃCZONA PODWÓJNYM SUKCESEM!

opublikowano: 28 sierpnia 2020

 • opis: krwiodawcy

Pierwsza – a więc historyczna - akcja poboru krwi w Zblewie zakończyła się sukcesem! Krwiodawcy nie zawiedli i 21 sierpnia licznie przybyli do Zblewa, by oddać krew. Lekarze z krwiobusa podkreślali świetną frekwencję w akcji i to mimo pandemii. Dodajmy, iż w związku z wytycznymi z powodu zagrożenia COVID19,  krew można było oddawać tylko na 2 z 4 stanowisk krwiobusa, dlatego krwiodawcy musieli cierpliwie czekać w kolejce. Organizator akcji – krwiodawca Krystian Piotrzkowski – nie krył radości także z powodu udziału w zbiórce krwi pierwszorazowych dawców.

PEŁNE KOLORÓW I RADOŚCI ZAJĘCIA W LOWE!

opublikowano: 27 sierpnia 2020

 • opis: lowe

Kilka dni temu ( 19-20 sierpnia) uczestnicy i terapeuci Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim wzięli udział w zajęciach zorganizowanych w Lokalnym Ośrodku Wiedzy i Edukacji działającym w Bytoni. Pierwszego dnia grupa miała przyjemność pracować z Edmundem Zielińskim, który prowadził bardzo interesujące, kolorowe i jakże kreatywne warsztaty malowania na szkle wzorów kociewskich. Drugiego dnia na uczestników zajęć czekała pani Anna, która wprowadziła grupę w świat przepięknego haftu kociewskiego. Zajęcia bardzo spodobały się i dały wszystkim dużo radości...

"POD BIAŁO-CZERWONĄ". DRODZY MIESZKAŃCY, PROSIMY O WASZE GŁOSY!

opublikowano: 27 sierpnia 2020

 • opis: polska

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.  Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią (szczegóły w regulaminie) liczbę głosów poparcia online za pomocą niniejszego serwisu. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy. 
 

WNIOSKI O OSZACOWANIE STRAT SUSZOWYCH - TYLKO PRZEZ APLIKACJĘ

opublikowano: 25 sierpnia 2020

 • opis: SUSZA

Przypominamy, że wnioski o oszacowanie strat spowodowanych przez suszę producenci rolni mogą składać wyłącznie za pomocą publicznej aplikacji. Za pomocą tej aplikacji producent rolny, korzystając z własnego Profilu Zaufanego, określa zakres i stopień strat spowodowanych przez suszę w uprawach rolnych w swoim gospodarstwie rolnym. Aplikacja jest dostępna jest pod linkiem https://aplikacje.gov.pl/app/susza/

BENEFIS MARCINA SMUKAŁA

opublikowano: 25 sierpnia 2020

 • dla marcina

W dniu 22 sierpnia 2020 r. na stadionie w Pinczynie zorganizowano spotkanie drużyny piłki nożnej Oldbojów z Gminy Zblewo poświęcone pamięci zmarłego Marcina Smukała. Rozegrano mecz piłki nożnej, natomiast po meczu wszystkich zaproszono na poczęstunek, rozmowy i wspomnienia z boisk, które trwały do późnej nocy. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę z numerem 3 i napisem Marcin. Na spotkanie stawili się znajomi Marcina, zawodnicy i kibice piłki nożnej.

UWAGA ROLNICY - PRZED NAMI POWSZECHNY SPIS ROLNY. SPISZ SIĘ SAM!

opublikowano: 25 sierpnia 2020

 • opis: spis

W związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia Powszechnego Spisu Rolnego 2020, Wójt Gminy Zblewo zachęca wszystkich rolników, zwłaszcza tych wielkoobszarowych, do tzw.  samospisu , który będzie trwał od 1 września do 30 listopada 2020 roku. Dla tych rolników, którzy nie posiadają komputerów i dostępu do internetu, w celu ułatwienia samospisu,  przygotowaliśmy stanowisko komputerowe w Gminnej Bibliotece  Publicznej w Zblewie. Ze względu na panującą pandemię zachęcamy rolników do skorzystania z tej formy przeprowadzenia spisu rolnego. 

„KOCHAŁ POLSKĘ, KOCHAŁ POLAKÓW…” EPITAFIUM DLA KSIĘDZA KONSTANTYNA KREFFTA

opublikowano: 24 sierpnia 2020

 • ksiadz krefft

W niedzielę 23 sierpnia 2020 Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku ofiarowało społeczności Gminy Zblewo epitafium poświęcone Księdzu Doktorowi Konstantynowi Krefftowi, proboszczowi parafii św. Michała Archanioła w Zblewie z początku XX wieku, wielkiemu polskiemu patriocie, zaangażowanemu w walkę z germanizacją w czasie zaborów Polski i w akcję werbunkową do Armii Ochotniczej w czasie wojny polsko-bolszewickiej, zamordowanemu w niemieckim obozie zagłady Stutthof.

ZAPRASZAMY PO SĄSIEDZKU DO KALISK. JUŻ JUTRO (NIEDZIELA) - AKCJA DLA OLEŃKI!

opublikowano: 22 sierpnia 2020

 • opis: ola

Kochani, gorąco zapraszamy po sąsiedzku do Kalisk, gdzie już jutro tj. w niedzielę 23 sierpnia odbędzie się PIKNIK dla Oleńki. Maleńka Ola  cierpi na śmiertelnie niebezpieczną, krytyczną wadę serca w postaci wspólnego pnia tętniczego typu czwartego i zespół wad wrodzony Di George`a. Bez zabiegu korygującego wadę dziecko umrze... Piknik ma na celu zebranie jak największej sumy pieniędzy na operacje, która ma odbyć się w USA. Koszt operacji to 7 MILIONÓW złotych! W trakcie festynu będzie można wziąć udział w licytacjach oraz loteriach na rzecz małej Oleńki. Żeby umilić nam spotkanie między licytacjami odbędą się występy na scenie.

PILNE! OSTRZEŻENIE POGODOWE PRZED BURZAMI Z GRADEM/2 (ważne: 22.08. - sobota)

opublikowano: 22 sierpnia 2020

Uwaga - ostrzegamy przed niebezpieczną pogodą! Synoptycy prognozują na dzisiejsze popołudnie upał oraz burze z gradem/2 i towarzyszący im wiatr dochodzący w porywach nawet do 100km/h oraz miejscami grad. Prosimy śledzić bieżące ostrzeżenia i komunikaty! Polecamy ostrzeżenie meteo w nowym serwisie IMGW - tutaj (link): https://meteo.imgw.pl/dyn/?osmet=true.  Apelujemy o zachowanie ostrożności!

 

TRWA AKCJA KRWIODAWCÓW DLA OLUSIA. ZAPRASZAMY NA LICYTACJE O GODZ.17:00!

opublikowano: 21 sierpnia 2020

 • opis: AKCJA

PRZEDŁUŻAMY AKCJĘ! ZAPRASZAMY NA ATRAKCYJNE LICYTACJE O GODZ.17:00!!!  Kochani, od rana na Placu 700-lecia w Zblewie trwa podwójna akcja pomocy: zbiórka krwi w Mobilnym Punkcie Krwiodawstwa oraz akcja dla Olka Lewandowskiego. Gorąco zachecamy do udziału! Czekamy na Was aż do popołudnia - o godz.17:00 przeprowadzimy licytacje. Przyjdźcie, bo mamy naprawde fantastyczne upominki do wylicytowania. Oto ich lista!

 

ROLNIKU! DO 31 SIERPNIA ZŁÓŻ WNIOSEK O ZWROT AKCYZY ZA PALIWO

opublikowano: 20 sierpnia 2020

 • opis: akcyza

Wójt Gminy Zblewo informuje wszystkich producentów rolnych, że do 31 sierpnia 2020 roku można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na rok 2020.  Do wniosku należy dołączyć oryginały faktur potwierdzające zakup oleju napędowego, wystawione w okresie od 01 lutego 2020 r. do 31 lipca 2020 roku.

W CZWARTEK (20 SIERPNIA) NA TARGOWISKU – WIELKA ZBIÓRKA PODPISÓW!

opublikowano:19 sierpnia 2020

 • opis: PODPISY

Cieszymy się, że nasz apel o wsparcie starań Wójta Gminy Zblewo w sprawie modernizacji DW214 spotkał się z Państwa zrozumieniem i poparciem. Aby ułatwić Państwu udział w akcji, już jutro tj. w czwartek 20 sierpnia będziemy czekać z listami poparcia na targowisku gminnym. Nasze stanowiska będą zlokalizowane przy wejściach na rynek – szukajcie młodych ludzi w charakterystycznych, czerwonych koszulkach z logo MDP. Będą to członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze Zblewa.

TWÓJ PODPIS MA MOC! DRODZY MIESZKAŃCY, POTRZEBUJEMY WASZEJ POMOCY!

opublikowano: 19 sierpnia 2020

 • opis: AKCJA

Drodzy Mieszkańcy, jest akcja i potrzebujemy Waszej pomocy! Zbieramy podpisy Mieszkańców na liście społecznego poparcia wniosku Wójta Gminy Zblewo skierowanego do Marszałka Województwa Pomorskiego w sprawie zabezpieczenia środków w budżecie Województwa Pomorskiego 2021 na pilną modernizację drogi wojewódzkiej 214 w Zblewie (na odcinku od DK22 do przejazdu kolejowego).

JUŻ JUTRO (20 SIERPNIA) - NIEZWYKŁE SPOTKANIE AUTORSKIE I PROMOCJA "NASZEJ" KSIĄŻKI!

opublikowano: 19 sierpnia 2020

 • spotkanie autorskie

Wszyscy czekaliśmy na tę niezwykłą książkę i już jest! A jutro – w czwartek 20 sierpnia – zapraszamy na wyczekiwane spotkanie autorskie i promocję naszych „Opowieści Kociewiaków rozmaitych”, które wymyśliła i zebrała Wanda Pelowska. Czekamy na Was, Kochani o godz.16:00 w bibliotece w Zblewie. Naprawdę warto przyjść, bo premiera książki i spotkanie z jej Autorami będą niezapomnianym przeżyciem.

„DZISIAJ USŁYSZELIŚMY MIŁOŚĆ… MIŁOŚĆ DO MUZYKI!”

opublikowano: 18 sierpnia 2020

 • opis: koncert

Ten koncert był naprawdę niezapomnianym przeżyciem! Świetny popis wirtuozerii artystów, grających na organach, skrzypcach, altówce i przepiękny mezzosopran. A do tego fantastyczna akustyka naszego kościoła… Było to prawdziwe mistrzostwo! Słuchacze wysłuchali programu muzyki organowej i kameralnej. Wykonawcami byli: francusko - polski duet Duo del Gesu w składzie Aarnaud Kaminski - skrzypce oraz Krzysztof Komendarek- Tymendorf oraz małżeństwo Aleksandra Podwojska - mezzosopran, Patryk Podwojski - organy.

MOC DOBROCI, MOC ATRAKCJI! WÓJT ARTUR HEROLD ZAPRASZA: RAZEM DLA OLKA JUŻ 25 SIERPNIA W ZBLEWIE

opublikowano: 18 sierpnia 2020

 • opis: razem

Zaledwie kilka dni temu Mieszkańcy Czarnej Wody zorganizowali akcję dla chorego na SMA Olka Lewandowskiego pod hasłem przewodnim „Aktywni RAZEM dla Oleczka”.  I nominowali do dalszego działania nas – Gminę Zblewo, a my z radością włączamy się do tego wielkiego dzieła pomocy. I zapraszamy: 25 sierpnia (wtorek), od godz.17:00 na Plac 700-lecia w Zblewie. Podczas naszej zblewskiej akcji pod wspólnym hasłem „Aktywni RAZEM dla Oleczka” przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji. Wszystkie one będą dostępne za symbolicznego „piątaka”, a cały dochód z akcji przeznaczony zostanie na leczenie Olka.

„BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ…” – MIESZKAŃCY KLESZCZEWA POŻEGNALI SWOJEGO PROBOSZCZA

opublikowano:17 sierpnia 2020

 • ksiadz kampen

Z dniem 20 sierpnia ksiądz kanonik dr Edward Kampen – długoletni proboszcz parafii w Kleszczewie Kościerskim - przechodzi na emeryturę. Na pożegnanie parafianie zgotowali mu piękną uroczystość, pełną wspomnień i wzruszeń. Wielu parafian kleszczewskiej parafii mówi wprost: „Nie znam innego proboszcza mojej parafii, bo przez całe życie miałem tego jednego – Edwarda Kampena. Dlatego trudno mi uwierzyć, że go nie będzie…”.

IPN UPAMIĘTNI KSIĘDZA KONSTANTYNA KREFFTA. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W UROCZYSTOŚCI!

opublikowano: 17 sierpnia 2020

 • TABLICA KS.KREFTA

W niedzielę 23 sierpnia w kościele parafialnym w Zblewie odbędzie się uroczystość odsłonięcia i poświecenia tablicy z brązu, dedykowanej słudze Bożemu ks. Konstantynowi Krefftowi, organizatorowi punktu werbunkowego w Zblewie do ochotniczej armii polskiej w 1920 roku. Tablica sponsorowana przez  Instytut Pamięci Narodowej zawiśnie przy głównym wejściu do kościoła parafialnego.

 

W PIĄTEK 21 SIERPNIA - PODWÓJNA AKCJA POMOCY! BĄDŹ Z NAMI!

opublikowano: 17 sierpnia 2020

 • oluś i zbiórka krwi

Przypominamy, iż  21 sierpnia (w piątek) w Zblewie pojawi się Mobilny Punkt Krwiodawstwa. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku stanie przy remizie OSP Zblewo (od strony ul. Głównej) w godz. 9.00-13.00. Inicjatorem akcji jest nasz mieszkaniec – Krystian Piotrzkowski, który – poruszony losem chorego na SMA małego Olka Lewandowskiego – postanowił połączyć naszą, zblewską zbiórkę krwi z akcją charytatywną na rzecz Olusia.  Na uczestników akcji czekają niespodzianki, upominki, licytacje itd. Będzie też tradycyjna zbiórka do puszek.

DRUHOWIE CZUWAJĄ NAD BEZPIECZEŃSTWEM PODCZAS ŻNIW

opublikowano: 13 sierpnia 2020

 • opis: osp

Sierpień to czas zbiorów i okres najbardziej wzmożonych prac w rolnictwie. Jest to jednocześnie okres, w którym każdego roku dochodzi do wielu wypadków, a także pożarów podczas wykonywania prac polowych. Jedna z takich niebezpiecznych sytuacji miała miejsce w naszej gminie zaledwie kilka dni temu. We wtorek 11 sierpnia w Pinczynie na ul. Podgórnej doszło do pożaru kombajnu zbożowego. Na szczęście błyskawiczna reakcja i działania naszych niezawodnych druhów strażaków z OSP Pinczyn zapobiegły tragedii, bo – co najważniejsze - nikomu nic się nie stało.

"OPOWIEŚCI KOCIEWIAKÓW ROZMAITE" – JUŻ WKRÓTCE PREMIERA KSIĄŻKI

opublikowano: 13 sierpnia 2020

 • opis: książka

Właśnie ukazały się „Opowieści Kociewiaków rozmaite” – książka szczególnie nam bliska, bo nie dość, że o nas, to jeszcze przez nas - Kociewiaków - napisana. Książka jeszcze pachnie drukarską farbą, a my już zapraszamy na jej premierę! Warto zarezerwować sobie w kalendarzu tę datę – 20 sierpnia (czwartek), godz.16:00. Miejsce: biblioteka w Zblewie. I warto przyjść, bo premiera książki i spotkanie z jej Autorami będą naprawdę niezapomnianym przeżyciem. Dlaczego? Bo to książka absolutnie wyjątkowa!

 

JUŻ W TĘ NIEDZIELĘ - KONCERT MUZYKI ORGANOWEJ W ZBLEWIE

opublikowano: 11 sierpnia 2020

 • opis: koncert

Przed nami - Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej w Zblewie.Koncert odbędzie się w zblewskim kościele parafialnym, słynącym z doskonałej akustyki i pięknych wnętrz. Serdecznie zapraszamy w niedzielę 16 sierpnia o godz.18:00. Wystąpią: Duo Del Gesu czyli Arnaud Kamiński (skrzypce) i Krzysztof Komendarek – Tymendorf (altówka), a także Patryk Podwojski (organy). Zaśpiewa zaś wspaniale utalentowana Aleksandra Podwojska (mezzosopran).

KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE: KSIĄDZ PROBOSZCZ IDZIE NA EMERYTURĘ

opublikowano: 12 sierpnia 2020

 • ksiądz kampen

Ksiądz kanonik dr Edward Kampen, proboszcz parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Kleszczewie Kościerskim przechodzi na emeryturę. Ksiądz E. Kampen był proboszczem kleszczewskiej parafii przez 32 lata. Parafianie żegnają Go więc z nieskrywanym żalem. „Wszyscy pamiętamy, że przejmując naszą parafię, ksiądz Proboszcz dokończył budowę plebanii i domu parafialnego. To Jego dzieło.  Nasz proboszcz jest i był znakomitym gospodarzem parafii …” – mówi sołtys Kleszczewa Marian Reszka.

KOCIEWSKI WEEKEND NA JARMARKU ŚW. DOMINIKA

opublikowano: 11 sierpnia 2020

 • opis: jarmark

Lato w pełni. Jarmark św. Dominika, czyli największe wydarzenie wystawiennicze w Europie, jak co roku przyciąga turystów oraz mieszkańców Gdańska. Wśród imprez towarzyszących Jarmarkowi nie mogło zabraknąć Święta Kociewia.  W tym roku głównym elementem Święta Kociewia był finisaż wystawy Kociewie ART odbywający się w Nadbałtyckim Centrum Kultury. Ze względu na obostrzenia sanitarne nie było możliwości zorganizowania Korowodu Kociewskiego oraz Unikatów z Kociewia w takim zakresie jak w latach poprzednich.

GOK ZAPRASZA: TO PRAWDZIWA GRATKA DLA MIŁOŚNIKÓW PROGRAMOWANIA I ANIMACJI!

opublikowano: 11 sierpnia 2020

 • opis: warsztaty

Ruszył nabór na kolejne warsztaty z programowania i animacji dla dzieci i młodzieży. Poprzednia edycja cieszyła się ogromną popularnością. Tym razem cykl warsztatów potrwa 5 dni w dwóch terminach: 17-21 sierpnia oraz 24-28 sierpnia. Zapisy: w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie ( 58 588 43 77) lub bezpośrednio u instruktora Błażeja Kośnika: kom. 504 379 333, email: kosnikblazej@gmail.com. Serdecznie zapraszamy.

PREZES SOKOŁA ZBLEWO APELUJE O POMOC. TRWA ZBIÓRKA PUBLICZNA

opublikowano: 10 sierpnia 2020

 • opis: zbiórka

Prezes Sokoła Zblewo Rafał Kondysiak zaapelował o pomoc w zbiórce środków na kremację i sprowadzenie do Polski urny z prochami oraz pogrzeb zmarłego niedawno byłego zawodnika Sokoła – Wojciecha Otty. Każdy z nas może pomóc, liczy się każda złotówka! Zbiórka prowadzona jest w serwisie zrzutka.pl.

RUSZYŁY ZAPISY NA 23. KOCIEWSKO-BOROWIACKI RAJD ROWEROWY

opublikowano: 10 sierpnia 2020

 • opis: rajd

Już można zapisywać się na jednodniowy, najdłuższy rajd rowerowy organizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE. Rajd wystartuje 16 sierpnia (niedziela) o godz.10:00 spod GOK-u w Kaliskach ( ul. Długa 18). Tegoroczna trasa przebiega przez miejscowości: Kaliska-Czarna Woda-Klaniny-Lubichowo-Borzechowo-Iwiczno-Kaliska (około 60 km).

GOK ZAPRASZA: KONKURS "MAŁY ARCHITEKT"

opublikowano: 9 sierpnia 2020

 • mały architekt

GOK w Zblewie zaprasza do udziału w konkursie "Mały architekt". O tym, że budowanie z klocków to najlepsza zabawa nie trzeba przekonywać nikogo, kto bawił się nimi w dzieciństwie. Na układaniu domków, wież, placów zabaw można spędzić godziny. I właśnie do takiej aktywności chcemy zachęcić dzieci. Czekamy na zdjęcia Waszych budowli z klocków. To do dzieła Kochani!

ZAKOŃCZONO MALOWANIE ZBLEWSKIEJ ŚWIĄTYNI

opublikowano: 9 sierpnia 2020

 • opis: remont

Zakończono malowanie wnętrza kościoła parafialnego w Zblewie. Prace wykonał Zakład Malarski Pawła Lanieckiego z Morzeszczyna, któy znany jest z wielu podobnych realizacji w całej Polsce. Nasz przepiękny kościół - który od lat jest dumą kolejnych pokoleń zblewian i zblewianek - znów lśni pełnym blaskiem! Teraz czas na ostatnie prace porządkowe, do udziału w których nasz Ksiądz Dziekan Zenon Górecki zaprasza chętnych Parafian w najbliższy wtorek (11 sierpnia).

E-SENIOR W SIECI!

opublikowano: 7 sierpnia 2020

 • opis: kurs

Od kilku tygodni w gminie Zblewo trwa kurs komputerowy dla seniorów 65+. I choć seniorzy dopiero zaczynają swoją przygodę z komputerem, są pełni entuzjazmu i angażują się całym sercem! Zajęcia komputerowe dla seniorów prowadzone są w Zblewie, Pinczynie i w Borzechowie. Łącznie świat komputerów poznaje około 40 seniorów w wieku od 65 lat do 89 lat.  Najstarszym uczestnikiem zajęć jest pan Henryk z Pinczyna, który radzi sobie wyśmienicie! Większość osób nie miała nigdy kontaktu z komputerem, więc uczy się obsługi komputera i internetu od podstaw.

W BORZECHOWIE POWSTANIE OGRÓD SENSORYCZNY

opublikowano: 6 sierpnia 2020

 • opis: borezchowo

Już niebawem w Borzechowie powstanie ogród sensoryczny. To kolejna inicjatywa tutejszego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Borzechowa. Ogród zostanie założony przy szkole, która już teraz może poszczycić się przepięknie zaaranżowanymi terenami wokół budynku. Wiele z nich powstało właśnie w ramach projektów i inicjatyw oddolnych - podobnie jak ogród sensoryczny. Projekt jest realizowany w ramach "Działaj Lokalnie".

NA NASZYCH PRZYJACIÓŁ Z ŚDS-U ZAWSZE MOŻNA LICZYĆ…

opublikowano: 5 sierpnia 2020

 • opis: śds

Na naszych Przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim zawsze można liczyć! Mają piękne i wielkie serca, którymi chętnie dzielą się z potrzebującymi. Tak było i tym razem – dzisiaj (w środę 5 sierpnia) podopieczni ŚDS-u wraz  Terapeutami przywieźli do Urzędu Gminy ogromny worek pełen nakrętek! Był tak ciężki, ze aż trudno było go unieść! Tym samym Rodzona ŚDS-u wsparła akcję zbierania nakrętek dla Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody, chorującego na SMA.

MODERNIZACJA OCZYSZCZALNI – ZAGLĄDAMY NA PLAC BUDOWY

opublikowano: 5 sierpnia 2020

 • opis: oczyszczalnia

Trwa kompleksowa modernizacja oczyszczalni w Zblewie. Roboty realizowane są dwutorowo: przy rozbudowie budynku biurowo-socjalnego oraz przy zbiornikach. Na jakim etapie są prace? Obecnie fundamenty nowej części budynku biurowo-socjalnego zostały zasypane do poziomu zero i wylano beton podkładowo - wyrównawczy tzw. chudziak. Trwa stawianie ścian. Natomiast jeżeli chodzi o osadniki wtórne to wykonana została ścianka szczelna, wykopy i wylany chudziak. W tej chwili stawiane są ściany szalunkowe do osadników wtórnych, które następnie zostaną uzbrojone i zalane betonem, a potem zapuszczone w grunt na głębokość ok 11 m.

JUŻ W TĘ SOBOTĘ - FESTYN CHARYTATYWNY DLA OLECZKA

opublikowano: 4 sierpnia 2020

 • opis: festyn

Muzyka, zumba, pyszne jedzenie, licytacje i mnóstwo atrakcji dla dzieci. Po raz pierwszy w Starogardzie zaśpiewają Stashka i Antek Smykiewicz. A wszystko dla chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu 2 Olusia z Czarnej Wody. Zbieramy środki na najdroższy lek świata. Już 8 sierpnia w Parku Nowe Oblicze w Starogardzie Gdańskim. Bądźcie z nami. Zaczynamy o godz. 11:00.

RUSZA ODBIÓR FOLII I OPAKOWAŃ POCHODZĄCYCH Z DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ

opublikowano: 4 sierpnia 2020

 • opis: folie

Już jutro tj. w środę (5 sierpnia) ruszy odbiór folii i opakowań z gospodarstw położonych na terenie gminy Zblewo. Dotyczy to tych rolników, którzy zgłosili wcześniej swój udział w projekcie pn. „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Miejscem odbioru odpadów, będzie Centrum Zaopatrzenia Rolnictwa w Zblewie. Akcja potrwa do 14 sierpnia. Uprzejmie prosimy i przypominamy, aby - zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami - odpady były względnie czyste oraz posortowane.

JUNIOR W GRZE!

opublikowano: 4 sierpnia 2020

 • opis: warsztaty

Młodzi pasjonaci programowania i animacji spotkali się na warsztatach w zblewskim GOK-u. I mimo młodego wieku mają już takie umiejętności i wyobraźnię, że programują własne gry. Warsztaty z programowania i animacji prowadził Błażej Kośnik. „Od poniedziałku do piątku, każdy przy swoim komputerze, niewielka grupa młodych programistów tworzyła gry. Każdy dzień rozpoczynaliśmy od skanowania czoła niebieskim światełkiem, tak by pod żadnym pozorem na salę nie dostał się żaden wirus, również ten komputerowy.."

CO SŁYCHAĆ W SEKCJI LEKKOATLETYCZNEJ KS SOKÓŁ ZBLEWO?

opublikowano: 4 sierpnia 2020

 • opis: sokół

Do kalendarza imprez powoli wracają pierwsze sportowe wydarzenia. I jak zawsze jest na nich nasza mocna reprezentacja czyli lekkoatleci z SL KS Sokół Zblewo. W lipcu odbyły się kolejne biegi z cyklu "Kaszubi Biegają". Byli tam nasi! A na półmetek wakacji – mocny akcent czyli udział naszych zawodników w  III Cartusia Półmaraton. Liczna grupa wraz z zaprzyjaźnionymi osobami udała się także na 3 Pielgrzymkę Biegową do Piaseczna, którą spod kościoła zblewskiego pożegnał Ks. Proboszcz.

MEDAL WDZIĘCZNOŚCI DLA WÓJTA

opublikowano: 4 sierpnia 2020

 • opis: medal

Chór pw. św. Cecylii co roku honoruje osoby, które w sposób szczególny wspierają jego działalność. Kto w tym roku został wyróżniony? Medal „Zasłużony dla chóru pw. św. Cecylii” – z rąk księdza prałata Zenona Góreckiego i prezesa chóru Wojciecha Birny - otrzymał wójt Artur Herold. To dowód uznania i wdzięczności za wielkie serce i wspieranie przez wójta wszelkich działań chóru.

1 SIERPNIA O GODZ.”W” ZAWYJĄ SYRENY

opublikowano: 31 lipca 2020

 • godzina w

1 sierpnia o godz.17:00 - jak co roku od wielu lat – w naszej gminie, podobnie jak w całej Polsce, zabrzmią syreny alarmowe. Zatrzymajmy się w ciszy, choć na chwilę i wspomnijmy bohaterską walkę powstańców warszawskich. Oddajmy Im cześć. Pamiętajmy…

JUŻ W TĘ SOBOTĘ: PIERWSZY MECZ SOKOŁA W IV LIDZE. KIBICUJMY NASZYM!

opublikowano: 31 lipca 2020

 • opis: mecz

Już jutro - w sobotę 1 sierpnia - pierwszy mecz naszego KS SOKÓŁ Zblewo w IV lidze! Zapraszamy kibiców i sympatyków piłki nożnej do udziału w tym wydarzeniu i do kibicowania naszym zawodnikom. Sokół Zblewo zmierzy się KS WDA Lipusz. Mecz rozegramy na stadionie w Borzechowie, początek o godz.11:00 (wstęp biletowany – 5 zł). Serdecznie zapraszamy i gorąco zachęcamy: wspierajmy naszych zawodników gorącym dopingiem i obecnością na trybunach!

SESJA NADZWYCZAJNA RADY GMINY - O BUDŻECIE I KLUBIKU DZIECIĘCYM

opublikowano: 30 lipca 2020

 • opis: sesja

Mimo wakacji nasi radni obradowali dziś (tj. 30 lipca) na sesji nadzwyczajnej, zwołanej po to, by m.in. wprowadzić do budżetu Gminy Zblewo środki przekazane przez Premiera na realizację I etapu budowy przedszkola w Zblewie. Na sesji podjęto 4 uchwały. Oprócz zmian w budżecie i w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2020-2035, radni podjęli też uchwałę w sprawie ustalenia średniej ceny jednostki paliwa w zakresie zwrotu rodzicom kosztów dowożenia dzieci niepełnosprawnych do szkół i przedszkoli w roku szkolnym 2020/2021.

DO ZBLEWA ZAWITALI PIELGRZYMI

opublikowano: 30 lipca 2020

 • opis: pielgrzymi

Jak co roku do Zblewa zawitali pielgrzymi wędrujący w ramach Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki z Helu na Jasną Górę. To już 39. edycja tej najdłuższej w Polsce pielgrzymki. Cieszymy się, że Zblewo jest na trasie pielgrzymów i zawsze chętnie ich u nas gościmy. Tym razem grupa pielgrzymów jest dużo mniejsza niż zazwyczaj, co wynika z pandemii koronawirusa. Mimo to żarliwość i duch pielgrzymki jest silny jak zawsze, a ulice Zblewa wypełnił dziś dźwięk gitary i rad. osny śpiew pielgrzymów. Zatrzymali się oni na krótką modlitwę przed figurą Matki Boskiej Królowej Polski, a następnie udali się na plebanię, w drzwiach której witał ich serdecznie nasz ksiądz dziekan Zenon Górecki.

DRUHU EDMUNDZIE, MELDUJĘ WYKONANIE ZADANIA!

opublikowano: 30 lipca 2020

 • opis: kapliczki

W przededniu swoich 80. urodzin Edmund Zieliński, Honorowy Obywatel Gminy Zblewo miał marzenie: aby krzyże i kapliczki przydrożne w jego ukochanej gminie zaświeciły dawnym blaskiem. Ma do nich ogromny sentyment, bo wiele z nich powstało spod ręki jego samego i jego braci, lata temu. Z pomocą przyszedł mu druh Adrian Reszczyński z OSP Zblewo. Oto niezwykle poruszający zapis tej akcji, pióra samego pana Edmunda, który nie kryje wdzięczności i radości…

POŻEGNANIE… ODSZEDŁ ŚP. WOJCIECH OTTA

opublikowano: 29 lipca 2020

 • opis: pożegnanie

Z przykrością informujemy, że po przegranej walce z nowotworem odszedł na wieczny spoczynek nasz wychowanek i były zawodnik Wojtek Otta. Wojtek był podstawowym piłkarzem kadry Macieja Kubika, która rewelacyjnie grała na boiskach 5 ligowych w sezonie 2012/2013 . Na boisku był zawsze waleczny i ambitny.
Zapamiętamy jego pięknego gola, którego strzelił w meczu z Olimpią Sztum, który dał nam zwycięstwo w tym meczu. Zapamiętamy go zawsze uśmiechniętego i z poczuciem humoru. Żegnaj Wojtku nigdy Cię nie zapomnimy
Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie składa Zarząd, Zawodnicy, Kibice i cała Rodzina Sokoła.

UCHWAŁY ANTYSMOGOWE WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO - ZGŁOŚ UWAGI LUB WNIOSKI

opublikowano: 29 lipca 2020

 • opis: smog

Zarząd Województwa Pomorskiego zawiadamia, że zapewnia udział społeczeństwa w opracowaniu projektów uchwał Sejmiku Województwa Pomorskiego: w sprawie wprowadzenia na obszarze miast województwa pomorskiego, z wyłączeniem Gminy Miasta Sopotu, ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw (tzw. uchwały antysmogowej dla miast) oraz w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa pomorskiego, z wyłączeniem Gminy Miasta Sopotu i obszaru miast, ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw (tzw. „uchwały antysmogowej poza miastami). Uwagi i wnioski można składać w terminie od 13 lipca do 14 sierpnia 2020 roku.

NAKRĘTKI DLA OLKA – PIERWSZY POJEMNIK WYPEŁNIONY PO BRZEGI!

opublikowano: 29 lipca 2020

 • opis: pojemnik

Kochani Mieszkańcy – jesteście niesamowici! Zaledwie kilka dni temu postawiliśmy przed naszym Urzędem Gminy pojemnik na nakrętki i rozpoczęliśmy zbiórkę nakrętek dla Olka Lewandowskiego, a już pojemnik wypełnił się po brzegi! A mówiąc dokładniej – to Wy, drodzy Mieszkańcy błyskawicznie zapełniliście go nakrętkami, a raczej – Waszymi dobrymi sercami.

BUDOWA PRZEDSZKOLA W ZBLEWIE. WOJEWODA PODPISAŁ UMOWĘ

opublikowano: 29 lipca 2020

 • umowa podpisana

w miniony wtorek (28 lipca) w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich podpisał z Wójtem Gminy Zblewo oraz Skarbnik Gminy umowę na dofinansowanie budowy przedszkola w Zblewie. Wójt Artur Herold deklaruje, iż zamierza rozpocząć budowę przedszkola jak najszybciej. Jak mówi, to najważniejsza obecnie inwestycja, o realizację której walczył z wielką determinacją. Według wstępnych założeń, prace mogą rozpocząć się już w sierpniu. Gmina Zblewo bardzo sprawnie – bo już 17 lipca - ogłosiła przetarg na I etap budowy przedszkola. Planowany termin otwarcia ofert to 4 sierpnia, a termin wykonania zadania (etap I) ma zakończyć się do 30 listopada br.

NA NASZYCH STRAŻAKÓW ZAWSZE MOŻNA LICZYĆ!

opublikowano: 28 lipca 2020

 • opis: strażacy

Nasi strażacy po raz kolejny udowodnili, że nie ma dla nich problemów, których nie potrafią rozwiązać. Komu tym razem przyszli z pomocą? Młodemu bocianowi, który wypadł z gniazda. Ptak ten nie potrafił jeszcze latać, więc nie mógł samodzielnie wrócić do gniazda. Był osłabiony. Akcja była niełatwa, bo bocianie gniazdo położne było w trudno dostępnym terenie. Aby junior mógł wrócić do domu, konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu i dużo wrażliwości ze strony naszych ratowników. Na szczęście interwencja zakończyła się powodzeniem...

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE

opublikowano: 27 lipca 2020

 • opis: badania

Informujemy, że  LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

WRZUĆ NAKRĘTKI, POMÓŻ OLKOWI!

opublikowano: 24 lipca 2020

 • zbiórka nakrętek

Wczoraj (23 lipca) przed naszym Urzędem Gminy postawiliśmy ogólnodostępny pojemnik do zbierania plastikowych nakrętek. Znajduje się on w rogu budynku, pomiędzy wejściem do Urzędu Gminy a wejściem do GOK-u, tuż przy drzwiach do windy. Dla kogo zbieramy nakrętki? Dla małego Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody, który cierpi na SMA. Gorąco apelujemy - przyłącz się do zbiórki, bo każda, nawet najmniejsza nakrętka ma prawdziwą MOC - moc pomagania...

„OPIEKA WYTCHNIENIOWA” - PIENIĄDZE TRAFIĄ M.IN. DO GMINY ZBLEWO

opublikowano: 24 lipca 2020

 • opieka wytchnieniowa

Gmina Zblewo otrzymała dotację z programu „Opieka wytchnieniowa – edycja 2020” w ramach Funduszu Solidarnościowego . O środki te aplikował nasz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich podpisał już odpowiednie umowy. Dzięki temu środki sprawnie trafią do samorządów. Dodajmy, iż do programu przystąpiły 44 gminy i powiaty z województwa pomorskiego. Z powiatu starogardzkiego – oprócz Gminy Zblewo – o dotację postarały się także Skarszewy i Starogard Gdański.

NAJLEPSZE ŻYCZENIA DLA POLICJANTEK I POLICJANTÓW!

opublikowano: 24 lipca 2020

 • święto policji

Dzisiaj – 24 lipca – w całej Polsce obchodzimy Święto Policji. Z tej okazji wójt Artur Herold składa wszystkim funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom Policji najlepsze życzenia - przede wszystkim bezpiecznej pracy, pełnej sukcesów i zadowolenia oraz zdrowia i pomyślności w życiu prywatnym. 

STADION W ZBLEWIE – ZAGLĄDAMY NA PLAC BUDOWY

opublikowano: 23 lipca 2020

 • opis: stadion

Co słychać na placu budowy? Mamy same dobre wieści! Gotowa jest już płyta betonowa zbrojona włóknem syntetycznym pod przyszłą bieżnię. Teraz beton „dojrzewa” nabierając wytrzymałości, żeby w sierpniu można było wykonać poliuretanową nawierzchnię bieżni. Na płycie boiska zaś rozkładana jest obecnie warstwa wegetacyjna, na której wkrótce zostanie wysiana trawa. Stadion powoli nabiera kształtu, a realizacja inwestycji przebiega terminowo i zakończy się do 30 listopada 2020 r.

KONDOLENCJE

opublikowano: 23 lipca 2020

 • opis: kondolencje

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Mirosława Ćwiklińskiego, Radnego Rady Gminy w Zblewie w latach 2006-2010. Rodzinie Zmarłego składamy serdeczne wyrazy współczucia…

3 RAZY PO 10! - SPORTOWY CHALLENGE DLA MAŁEGO SZYMKA

opublikowano: 22 lipca 2020

 • opis: szymek

Nie 10, ale aż trzy razy po 10 pompek lub przysiadów! A do tego – mnóstwo dobrej energii, uśmiechu i wsparcia… Taki był finał sportowego challengu dla małego Szymka ze Starogardu Gdańskiego, który wczoraj (21 lipca) zorganizowali sportowcy z Gminy Zblewo. Dla Szymka wspólnie „pompowali” m.in. biegacze z Sekcji Lekkoatletycznej KS Sokół Zblewo oraz zawsze pełne uśmiechu Morsy Zblewo, a także piłkarze i działacze sportowi z naszego KS Sokół Zblewo i KS GROM Kleszczewo, liczne grono kibiców, a także przyjaciele małego Szymka. 

LAWENDA TO DOBRO... - LAWENDOWE POLA W RADZIEJEWIE

opublikowano: 21 lipca 2020

 • opis: lawenda

Lawendowe pola w Radziejewie cieszą się coraz większą popularnością wśród mieszkańców i turystów, którzy zjeżdżają tu z całej Polski, by podziwiać tę niezwykłą, obspypaną fioletem plantację. W miniony weekend Gospodarze lawedowego gospodarstwa szeroko otworzyli drzwi swojej plantacji dla Gości i zaprosili ich na „Dni Otwarte". W tym roku frekwencja dopisała wprost nadzwyczajnie! Gospodarze zadbali o to, by każdy czuł się tu wyjątkowo. Można było nie tylko posłuchać długich opowieści o lawendzie i poznać tajniki pracy na plantacji, ale także spędzić dzień na lawendowym pikniku...

MAŁY BUKOWIEC, WIELKIE DZIAŁANIA

opublikowano: 21 lipca 2020

 • opis: bukowiec

Mieszkańcy Małego Bukowca znani są z aktywności i wielu inicjatyw na rzecz swojej społeczności. Tu wciąż się coś dzieje! Teraz - w wakacje mają ręce pełne roboty, bo nie tylko dbają o miejscową plażę, ale walczą też ze śmieciami. Jak mówi sołtys Sławomir Cybulski, choć stałych mieszkańców nie ma tu za wielu, to mają za to wielkie serce do swojej wsi. I działają na pełnych obrotach, a pięknie wspierają ich w tym letnicy. Co tym razem wspólnie zrobili?

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY Z PROGRAMOWANIA I ANIMACJI

opublikowano: 21 lipca 2020

 • opis: warsztaty

Już za kilka dni (27-30 lipca) w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie odbędą się warsztaty z programowania i animacji. To niebywała gratka dla miłośników gier, bo podczas zajęć każdy będzie mógł stworzyć swoją własną grę! Zapewniamy dostęp do komputerów, tabletu graficznego, lustrzanki cyfrowej oraz profesjonalnego mikrofonu. Warsztaty są odpłatne – cena: 200 zł (możliwa zniżka w przypadku rodzeństwa). Zapisy: 504 379 333 lub elektronicznie na adres kosnikblazej@gmail.com. Serdecznie zapraszamy.

[KOPIA] MOC DOBROCI, MOC ATRAKCJI! WÓJT ARTUR HEROLD ZAPRASZA: RAZEM DLA OLKA JUŻ 25 SIERPNIA W ZBLEWIE

opublikowano: 18 sierpnia 2020

[KOPIA]

 • opis: razem

[KOPIA]

Zaledwie kilka dni temu Mieszkańcy Czarnej Wody zorganizowali akcję dla chorego na SMA Olka Lewandowskiego pod hasłem przewodnim „Aktywni RAZEM dla Oleczka”.  I nominowali do dalszego działania nas – Gminę Zblewo, a my z radością włączamy się do tego wielkiego dzieła pomocy. I zapraszamy: 25 sierpnia (wtorek), od godz.17:00 na Plac 700-lecia w Zblewie. Podczas naszej zblewskiej akcji pod wspólnym hasłem „Aktywni RAZEM dla Oleczka” przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji. Wszystkie one będą dostępne za symbolicznego „piątaka”, a cały dochód z akcji przeznaczony zostanie na leczenie Olka.

UWAGA NA BURZE!

opublikowano: 20 lipca 2020

 • opis: alert

Uwaga - ostregamy przed niebezpieczną pogodą! Synoptycy prognozują na dzisiejsze popołudnie burze z gradem i towarzyszący im wiatr oraz ulewny deszcz dla całego regionu. Prosimy śledzić bieżące ostrzeżenia i komunikaty - seriws IMGW: pogodynka.pl - ostrzeżenia (link). Zachowajmy ostrożność!

WAŻNY KOMUNIKAT SANEPIDU WS. WODY Z UJĘCIA JEZIERCE

opublikowano: 20 lipca 2020

 • opis: woda

Wyniki kontrolnych badań kontroli jakości wody z urządzenia zbiorowego zaopatrzenia w wodę Jezierce nie wykazały nieprawidłowości w zakresie mikrobiologicznym. Dlatego Sanepid odwołuje wydany wcześniej nakaz spożywania wody po przegotowaniu dla niemowląt i dzieci do 2 lat oraz osób z obniżoną odpornością. Woda do spożycia z urządzenia zbiorowego zaopatrzenia w wodę Jezierce może być ponownie  używana bez ograniczeń.

240 KM DLA OLKA... PO DRODZE: PINCZYN I ZBLEWO

opublikowano: 20 lipca 2020

 • osp dla olusia

W minioną niedzielę strażacy ze Starogardu Gdańskiego objechali na rowerach niemalże cały powiat! A wszystko po to, aby wesprzeć zbiórkę na leczenie małego Olusia z Czarnej Wody i zarazić chęcią pomagania całą strażacką brać. Podczas wczorajszego rajdu dla Olusia, strażacy pokonali 240 km i odwiedzili 22 jednostki OSP działające w ramach KSRG – w tym także nasze: w Zblewie i w Pinczynie.

LAWENDOWY ZAWRÓT GŁOWY - TRWAJĄ DNI OTWARTE!

opublikowano: 18 lipca 2020

 • opis: lawenda

Jeśli nie macie na ten weekend planów, warto - naprawdę warto! - wybrać się do Radziejewa w gminie Zblewo. Tu znajduje się prawdziwa, kociewska Prowansja i Toskania w jednym czyli przepiękne, lawendowe pola i przesympatyczni Gospodarze, którzy - specjalnie dla Was - zorganizowali w ten weekend Dni Otwarte w swoim gospodarstwie.

70 LAT RAZEM: KAMIENNE GODY PANI CECYLII I PANA CZESŁAWA

opublikowano: 17 lipca 2020

 • kamienne gody

Takie uroczystości nie zdarzają się często… Kamienne Gody czyli 70-lecie ślubu Cecylii i Czesława Wieczorków z Jezierc to naprawdę wyjątkowe wydarzenie. Tym bardziej, iż Jubilaci – mimo sędziwego wieku i problemów zdrowotnych – zachowali niezwykłą pogodę ducha. I bardzo lubią wspominać – a jest co, bo mieli ciekawe - choć bywało - że i trudne życie. Dziś cieszą się ze spokojnej jesieni życia, otoczeni miłością i wielką troską swoich dzieci, wnuków i prawnuków, z których są bardzo dumni.

GMINNY SYSTEM KOMUNIKACJI ONLINE

opublikowano: 17 lipca 2020

 • opis: online

Drodzy Mieszkańcy, dzięki uczestnictwu w projekcie „Pomorscy Partnerzy w e-Rozwoju”  – przygotowaliśmy dla Was bezpłatne, bezpieczne i proste narzędzie do kontaktu z Urzędem Gminy w Zblewie. Od teraz nie musicie już chodzić do Urzędu, to Urząd Gminy Zblewo odwiedzi Was w domu i załatwi wszystkie sprawy! Jak to możliwe? Zapraszamy do zapoznania się z nowym narzędziem do komunikacji!

SOŁTYS BIAŁACHOWA ZAPRASZA: JUŻ W NAJBLIŻSZY WTOREK - DOŁĄCZ DO NAS!

opublikowano: 17 lipca 2020

 • opis: SZYMUŚ

Z inicjatywy sołtysa Białachowa Krzysztofa Włocha, już w najbliższy wtorek 21 lipca na stadionie w Borzechowie odbędzie się kolejna, niezwykła akcja charytatywna. Tym razem nasi wspaniali sportowcy będą wspólnie „pompować”, a także – zbierać do puszek pieniądze na leczenie małego Szymusia ze Starogardu Gdańskiego. To kolejne dziecko ( o Olku Lewandowskim z Czarnej Wody pisaliśmy – tutaj/link), które walczy o zdrowie i życie...

STRAŻACY JADĄ DLA OLUSIA! WEŹCIE RODZINY I PRZYJDŹCIE NA TRASĘ!

opublikowano: 17 lipca 2020

 • strażacy dla olusia

Strażacy ze Starogardu Gdańskiego wspierają akcję zbiórki pieniędzy na walkę z chorobą Olusia. Zorganizowali przejazd rowerami po wszystkich jednostkach OSP w KSRG na terenie powiatu starogardzkiego, aby zarazić akcją całą brać strażacką. Planowana trasa przejazdu i orientacyjna godzina przybycia...

SEMLIN. TU WSZYSCY JESTEŚMY GOSPODARZAMI…

opublikowano: 16 lipca 2020

 • opis: semlin

Mieszkańcy Semlina dają piękne świadectwo prawdziwej troski o swoją wieś. Ostatnio w czynie społecznym zakasali rękawy i wspólnie uporządkowali tereny zielone w Semlinie. Nie po raz pierwszy i – jak zapowiadają - nie ostatni!  Inicjatorami tej akcji są: sołtys Marlena Szymczak i radny Zbigniew Bahr, którzy postanowili nie czekać, aż ktoś zadba o porządek i wizerunek Semlina za nich, tylko wzięli sprawy w swoje ręce. 

100 PORTRETÓW NA 100 LECIE POWROTU DO MACIERZY - STF ZAPRASZA NA WYSTAWĘ

opublikowano: 16 lipca 2020

 • opis: wystawa

Starogardzkie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na wystawę fotograficzną pn. "100 twarzy miasta", która powstała dla uczczenia 100-lecia powrotu Starogardu Gdańskiego i naszego regionu do Macierzy. Z pewnością zainteresuje Państwa fakt, iż na wystawie można znaleźć także portrety naszych Mieszkańców! Bardzo się cieszymy, iż Gmina Zblewo i zblewianie obecni są na tym wyjątkowym, symbolicznym wydarzeniu, organizowanym z tak szczególnej okazji...

GORĄCO APELUJEMY: POMÓŻMY MAŁEMU OLKOWI!

opublikowano: 16 lipca 2020

 • opis: oluś

Mały Olek Lewandowski z Czarnej Wody potrzebuje pomocy! Chłopiec ma zaledwie 18 miesięcy, a już musi stoczyć walkę o zdrowie i życie. Olek cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Z każdym dniem staje się coraz słabszy... Obumierające neurony sprawiają, że traci siły, nie może normalnie się rozwijać i funkcjonować. Kwota potrzebna na jego leczenie jest ogromna, a czasu jest niewiele. Wszystkim, którzy chcieliby pomóc, choćby złotówką – rodzice Olka i ich przyjaciele już dziś z góry dziękują.

SPOTKANIE ROLNIKÓW WS. USUWANIA FOLII Z GOSPODARSTW

opublikowano: 15 lipca 2020

 • opis: spotkanie

Kilkudziesięciu rolników z całej gminy wzięło udział w spotkaniu informacyjnym dotyczącym udziału w projekcie „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”, który dofinansowany został  przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Gmina na ten cel otrzymała środki w wysokości 41 620 zł i wg przeprowadzonego zapytania ofertowego zabezpieczają one w 100% zbiórkę i zagospodarowanie odpadów.

LUBISZ FOTOGRAFOWAĆ? MASZ PASJE? WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE!

opublikowano: 15 lipca 2020

 • opis: konkurs

Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie serdecznie zaprasza młodzież z naszej gminy do udziału w wakacyjnym konkursie fotograficznym. Na Wasze zdjęcia czekamy do 22 lipca, a najlepsze prace oczywiście nagrodzimy! Szczegóły – w regulaminie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i przypominamy, iż warto sledzić fanpage naszego GOK-u na fb, gdzie codziennie pojawiają się nowe, wakacyjne konkursy i niespodzianki!

LOT KOCIEWIE ZAPRASZA NA RAJD ROWEROWY!

opublikowano: 15 lipca 2020

 • opis: rajd

Choć tegoroczne wakacje różnią się od poprzednich to warto spędzić ten czas aktywnie, przy okazji odkrywając zakątki Województwa Pomorskiego. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wraz z Partnerami organizuje 6. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy, który tradycyjnie przejedzie przez most Opalenie-Korzeniewo, który „przekracza granice, łączy regiony”. Zapraszamy!

CZY WIESZ, CO ZNACZY "LOWE"?

opublikowano: 15 lipca 2020

 • opis: lowe

Juz niedługo w Gminie Zblewo ruszy LOWE - czyli Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Zblewo. Działalność LOWE ma służyć zwiększeniu udziału osób dorosłych w edukacji. Zanim się to stanie, zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety, dzięki której chcielibyśmy poznać Państwa potrzeby w tym zakresie. Cenne będą także propozycje szkoleń lub kursów, w których chcieliby Państwo wziąć udział. Link do ankiety: TUTAJ.

PROJEKT „MODNA I ZGRABNA KOCIEWIANKA” – RUSZYŁY ZAPISY!

opublikowano: 15 lipca 2020

 • opis: projekt

Już w sierpniu ruszy kolejny projekt, realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie dzięki dofinansowaniu pozyskanemu w ramach programu „Działaj Lokalnie”. W ubiegłym roku w GOK-u uszyto Lalkę Kociewiankę, tym razem też będzie szycie – ale nie tylko, bo będzie też wielkie haftowanie i gotowanie! Zapisy na warsztaty właśnie ruszyły. Podczas zajęć będzie można nauczyć się wykroju, szycia czapki, komina i chusty, które potem uczestnicy samodzielnie przyozdobią haftem kociewskim. A i to nie wszystko!

POWSZECHNY SPIS ROLNY. CO WARTO WIEDZIEĆ?

opublikowano: 15 lipca 2020

 • opis: spis

Najbliższy Powszechny Spis Rolny będzie przeprowadzony w całej Polsce od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu w dniu 1 czerwca 2020 r.  Celem PSR 2020 jest m.in.dostarczenie informacji z dziedziny rolnictwa w zakresie i terminach określonych przez Komisję Europejską na potrzeby Wspólnej Polityki Rolnej, zebranie informacji o gospodarstwach rolnych i związanych z nimi gospodarstwach domowych, koniecznych dla realizacji krajowej, regionalnej i lokalnej polityki rolnej i społecznej na wsi...

WYBORY 2020: 12 LIPCA WYBIERZEMY PREZYDENTA RP

opublikowano: 10 lipca 2020

 • opis: wybory

Już w najbliższą niedzielę 12 lipca wybierzemy Prezydenta RP. Przypominamy, iż głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie od godz. 7.00 do godz. 21.00. Udział w wyborach to nie tylko obowiązek każdego z nas, ale także – o czym często zapominamy - wielki przywilej. Wybory to przecież wielkie święto demokracji! Oddając swój głos bierzemy czynny udział w życiu naszego Państwa, dając świadectwo naszej świadomej, obywatelskiej postawy i zainteresowania naszymi wspólnymi sprawami. A zatem - do zobaczenia w niedzielę 12 lipca przy urnach wyborczych!

WYBORY 2020: WAŻNA INFORMACJA - 28 CZERWCA BYŁEŚ W SZPITALU? PRZECZYTAJ KONIECZNIE!

opublikowano: 10 lipca 2020

 • opis: wybory

Informujemy, że część wyborców przebywających w dniu 28 czerwca w szpitalu, jest skreślona ze spisu wyborców. Warunkiem ponownego dopisania do spisu w II turze jest okazanie Obwodowej Komisji Wyborczej  wypisu ze szpitala lub innego dokumentu potwierdzającego opuszczenie placówki przed 12.07.2020 r.

WYBORY 2020: II EDYCJA BITWY O WOZY. LICZY SIĘ FREKWENCJA!

opublikowano: 10 lipca 2020

 • bitwa o wozy

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów. Znamy już szczegółowe wytyczne drugiej edycji „Bitwy o wozy”.

NOWY, PIĘKNY WITRAŻ W ZBLEWSKIM KOŚCIELE

opublikowano: 10 lipca 2020

 • opis: witraż

W sobotę, 4 lipca 2020 roku, po długim oczekiwaniu, przy aprobacie księdza Prałata Zenona Góreckiego, proboszcza zblewskiego, został zamontowany nowy witraż. Umiejscowiono go w północno – zachodniej części kościoła, po drugiej stronie chóru parafialnego, równolegle do istniejącego już witraża z wizerunkami: św. Wojciech i św. Maksymiliana.

APEL O POMOC – SZUKAMY ZDJĘCIA STAREGO CMENTARZA

opublikowano: 10 lipca 2020

 • opis: apel

Szanowni Mieszkańcy, trwają starania o upamiętnienie miejsca, gdzie przed laty znajdował się w Zblewie stary cmentarz parafialny. Z inicjatywy Honorowego Obywatela Gminy Zblewo Edmunda Zielińskiego oraz radnego Wojciecha Birny ma zostać w tym miejscu posadowiona tablica z historią starych kościołów i cmentarza. W związku z tym zwracamy się z prośbą do naszych Mieszkańców – poszukujemy zdjęcia starego cmentarza w Zblewie.  Jeśli ktokolwiek z Państwa posiada taką fotografię w swoich archiwach – zwracamy się z serdeczną prośbą o jej udostępnienie.

W JAKICH GODZINACH CZYNNY JEST ORLIK W ZBLEWIE?

opublikowano: 10 lipca 2020

 • opis: orlik

Odpowiadając na Państwa pytania w tej sprawie, uprzejmie informujemy, iż Orlik w Zblewie jest otwarty dla użytkowników w następujących godzinach: poniedziałki, środy: godz.16:00-21:00; wtorki, czwartki: godz.9:00-14:00; piątki: godz.16:00-21:00; soboty: godz. 9:00-13:00. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Mieszkańców informujemy, iż istnieje również możliwość uzgodnienia innych godzin użytkowania Orlika przez zorganizowane grupy, po wcześniejszym ustaleniu tego. W tym celu prosimy o kontakt: Urząd Gminy w Zblewie, tel. (58) 588 43 81, wew.22 (Agnieszka Sender).

NOWE USTAWIENIA STRONY ZBLEWO.PL. PROSIMY ODŚWIEŻYĆ DANE PRZEGLĄDANIA

opublikowano: 10 lipca 2020

 • opis: zblewo.pl

Szanowni Państwo, w nocy z 9/10 lipca dokonaliśmy technicznej aktualizacji naszego serwisu zblewo.pl. W związku ze zmianą kodu HTML naszej strony, może ona dzisiaj (przy pierwszym Państwa wejściu na zblewo.pl) wyświetlić się nieprawidłowo. Wynika to z faktu, iż przeglądarki zapamiętują poprzednie ustawienia. W celu pobrania nowych ustawień naszej strony wystarczy ją odświeżyć...

UL.KS.KREFFTA W ZBLEWIE – TO BĘDZIE NAPRAWDĘ PIĘKNA ULICA!

opublikowano: 10 lipca 2020

 • opis: kreffta

Prace związane z budową drogi ul. Ks. Kreffta w Zblewie postępują zgodnie z planem. Roboty wykonywane są odcinkowo, by umożliwić wszystkim Mieszkańcom dojazd do ich posesji. Inwestycja, zgodnie z podpisaną umową, zostanie ukończona do 30 września 2020 r. Przypomnijmy, iż na jej realizację Gmina Zblewo uzyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, które wynosi 1 125 489,00 zł.

MODERNIZACJA OCZYSZCZALNI W ZBLEWIE - ZOBACZ, JAK POSTĘPUJĄ PRACE

opublikowano: 10 lipca 2020

 • opis: zk

Ruszyła modernizacja naszej oczyszczalni. Do tej pory przeniesiono już dmuchawy, odsłonięto częściowo bioreaktory oraz wykonano tymczasowe rurociągi technologiczne. Równolegle do prowadzonych prac przy osadnikach wtórnych, realizowane są również prace przy modernizacji budynku socjalnego. Wykonano tu już wykop oraz zalano ławy pod rozbudowę tego budynku, a wkrótce ruszy budowa ścian z bloczków betonowych.

PRZEBUDOWA STADIONU W ZBLEWIE - ZAGLĄDAMY NA PLAC BUDOWY

opublikowano: 10 lipca 2020

 • opis: stadion

Trwają prace związane z przebudową stadionu w Zblewie. Na jakim są etapie? Daleko zaawansowanym, co widać „gołym okiem”! Budowlańcy z firmy Greta Sport dwoją się i troją, by mimo kapryśnej pogody prace postępowały zgodnie z planem. I tak się dzieje! Ostatnio wykonane zostały dwie warstwy podbudowy pod bieżnię, tj. stabilizacja oraz płyta betonowa zbrojona włóknem syntetycznym.

MAMY POWODY DO RADOŚCI!

opublikowano: 10 lipca 2020

 • opis: rezerwa

To wiadomość z ostatniej chwili! Gmina Zblewo – jako jedna z nielicznych w kraju – otrzymała właśnie środki z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Na co przeznaczone są te pieniądze? Na mocy zarządzenia Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawickiego, Gmina Zblewo otrzymała dofinansowanie inwestycji pn. „Budowa gminnego przedszkola w Zblewie wraz z miejscami parkingowymi i infrastrukturą towarzyszącą – etap I”.

 

WYBORY 2020 – II TURA: CHCESZ GŁOSOWAĆ POZA MIEJSCEM ZAMIESZKANIA? WAŻNE TERMINY!

opublikowano: 7 lipca 2020

 • opis: wybory

W najbliższą niedzielę (12 lipca) odbędzie się II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Trwają wakacje, a wraz z nimi wakacyjne wyjazdy – dlatego pamiętajmy, aby już dziś zadbać o to, byśmy mogli oddać swój głos bez względu na to, gdzie będziemy. Warto więc zabrać ze sobą zaświadczenie o prawie do głosowania lub dopisać się do spisu wyborców - jeśli nie zrobiliśmy tego przed I turą. Ale uwaga – obowiązują terminy, w których możemy tego dokonać...

JUŻ W SIERPNIU - MOBILNY PUNKT KRWIODAWSTWA W ZBLEWIE

opublikowano: 7 lipca 2020

 • opis: krew

Jak nasi Mieszkańcy zapewne pamiętają, w marcu do Zblewa miał przyjechać krwiobus. Niestety, pandemia pokrzyżowała te plany i zbiórka krwi została wówczas odwołana. Znamy już jednak nowy termin akcji. Mobilny Punkt Krwiodawstwa pojawi się w Zblewie 21 sierpnia (piątek). Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku stanie przy remizie OSP Zblewo (od strony ul. Głównej) w godz. 9.00-13.00.

SPOTKANIE DLA ROLNIKÓW W SPRAWIE USUWANIA FOLII ROLNICZYCH. UWAGA WNIOSKODAWCY - OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

opublikowano: 6 lipca 2020

 • opis: folie

Mamy świetne wieści dla rolników, którzy złożyli wnioski w sprawie usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Uprzejmie informujemy, iż zadeklarowana ilość odpadów zostanie odebrana od rolników w całości, bez żadnej dopłaty. O szczegółach poinformujemy Państwa na spotkaniu, na które zapraszamy 15 lipca o godz.10.00...

NA LĄDZIE I NA WODZIE...

opublikowano: 6 lipca 2020

 • opis: osp

Wakacje, które się właśnie rozpoczęły kojarzą się wszystkim z wypoczynkiem, beztroską i oderwaniem od problemów dnia codziennego. Dla naszych druhów strażaków jest to zaś okres wzmożonej pracy i gotowości do działań nie tylko pożarniczych czy drogowych, ale także na wodzie. Nasi strażacy są do tego przeszkoleni i mają odpowiedni sprzęt, w tym m.in. łódź.

PIERWSZA EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA ZBLEWO-WIELE ZA NAMI!

opublikowano: 6 lipca 2020

 • opis: edk

Już jesteśmy po Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ze Zblewa na Kalwarię Wielewską - jedyną w diecezji pelplińskiej. Zapraszamy na krótkie podsumowanie tego szczególnego wydarzenia - oto garść wspomnień, refleksji i podziękowań Sztabu EDK Zblewo.

SIŁOWNIA W ZBLEWIE ZAPRASZA OD 6 LIPCA

opublikowano: 1 lipca 2020

 • opis: siłownia

Uprzejmie informujemy, iż już od najbliższego poniedziałku tj. 6 lipca siłownia w Zblewie wznowi swoją działalność. Siłownia będzie funkcjonować z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z obecną sytuacją epidemiczną, zgodnie z wytycznymi, z którymi można zapoznać się w serwisie gov.pl (tutaj – link).

OD 1 SIERPNIA NASZE PRZEDSZKOLA WZNOWIĄ DZIAŁALNOŚĆ

opublikowano: 1 lipca 2020

 • opis: przedszkola

Przedszkola w Pinczynie oraz w Zblewie zostaną otwarte od 1 sierpnia bieżącego roku. Również klub dziecięcy w Pinczynie przyjmie dzieci od 1 sierpnia. Kierując się troską o jak najpełniejsze zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym członkom naszej społeczności, pobyt dzieci w przedszkolach i klubie dziecięcym będzie zorganizowany przez dyrektorów wymienionych placówek zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi w zakresie profilaktyki zdrowotnej obowiązującymi w okresie epidemii.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne