Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

To, jak pięknie druhowie z naszych OSP inspirują do działania młodzież - zasługuje na nasz szacunek. Nasi druhowie dają młodzieży wspaniały przykład i dbają nie tylko o ich edukację, ale i integrację. Ostatnio druhowie przygotowali dla młodzieży z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych kolejne ciekawe wydarzenie. Przeczytajcie Państwo relację druha Kajetana Puttkammera.

INTEGRACJA I NAUKA MŁODYCH DRUHÓW Z MDP

W niedzielny poranek 12 listopada nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wraz z Drużyną z Semlina ruszyły na wycieczkę integracyjną do Gdańska. Pierwszym celem wyjazdu był park trampolin - Jump City. Godzina skakania, zabawy, gier i rywalizacji wymęczyła zarówno najmłodszych członków jak i opiekunów. Następnie udaliśmy się do Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 6 w Gdańsku, w której funkcjonuje grupa poszukiwawczo- ratownicza. Tam spotkaliśmy się z dwoma druhami naszej OSP - Arkadiuszem i Jakubem oraz ich podopiecznymi - Kirą i Mią. Chcielibyśmy podziękować dh Arkadiuszowi za obszerne i szczegółowe przedstawienie sprzętu, jednostki oraz poligonu ćwiczebnego. Jego wiedza i doświadczenie zainteresowały nawet najmłodszych uczestników wyjazdu. Serdeczne podziękowania należą się również dh Katarzynie z Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej OSP Gdańsk za poświęcony czas i ogrom przedstawionej wiedzy. Druhna oraz jej podopieczna - Osha, pokazały nam w jaki sposób pies dociera do osób poszkodowanych na gruzowisku oraz jak Osha potrafi pracować w trudnych warunkach bez udziału komend głosowych. Mocno zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do swoich jednostek.

W imieniu swoim oraz młodzieży dziękuję za pomoc w organizacji druhom Oskarowi, Januszowi i Aleksandrowi oraz Radzie Sołeckiej Zblewa za wsparcie finansowe, bez którego wyjazdy ten byłby niemożliwy.

(dh Kajetan Puttkammer)

  • mdp
  • mdp
  • mdp
  • mdp
  • mdp
  • mdp
  • mdp

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne