Polecamy
Ścieżka powrotu
Treść strony
Gdy w Małym Bukowcu odbywa się wspólne sprzątanie nad jeziorem połączone z obchodami Dnia Dziecka, to znak, że sezon letni właśnie się rozpoczął. Tak było 10 czerwca.
WSPÓLNA PRACA I ZABAWA W MAŁYM BUKOWCU
Tradycyjnie w sprzątaniu wzięła udział spora grupa mieszkańców i działkowców, a to oznaczało bardzo szybką pracę. Podkaszarki, kosiarki, grabie i inne narzędzia w rękach tak dużej grupy osób sprawiły, że ta część spotkania przebiegła bardzo sprawnie.
Wtedy nadszedł czas na Dzień Dziecka. Na to czekali wszyscy, szczególnie najmłodsi.
Były konkursy, zawody, wata cukrowa i lody dla wszystkich dzieci, a przede wszystkim wspaniały tort i wyśmienite ciasta. Ten piękny i smaczny tort został uroczyście pokrojony przez radnego Gminy Janusza Czubka, Sołtysa Sławomira Cybulskiego i Monikę Rzoskę.
Miło nam, że pan Janusz tak często gości na naszych spotkaniach.
Wszystkie przysmaki wykonały osoby zaangażowane w te wydarzenie, między innymi członków Koła Gospodyń "Bukowianka".
Ostatnim elementem oficjalnej zabawy były prezenty. Karton z zabawkami. Dzieci przebierały w zabawkach i każde wybrało coś dla siebie.
Były też kiełbaski z grila, na które było jak zawsze wielu chętnych.
Atmosfera była świetna. Pogoda dopisała, bo pomimo czystego błękitnego nieba słońce nie zafundowało nam upału. Przyjemny wiatr sprawił, że pobyt wiele godzin nad wodą nie był uciążliwy.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów.
(Krzysztof Bagorski)