Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

„TA, CO NIE ZGINĘŁA…”
– OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM

10 listopada uczniowie  i Grono Pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej w Kleszczewie Kościerskim uczcili 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę organizując dla społeczności szkolnej i lokalnej uroczysty apel oraz wieczornicę patriotyczną pt. „Ta, co nie zginęła”.

„Bo wciąż na jawie widzę i co noc mi się śni, że ta co nie zginęła wyrośnie z naszej krwi.” Tymi słowami uczniowie wprowadzili nas w atmosferę tamtych trudnych i ważnych dla narodu polskiego wydarzeń historycznych, będących symbolem miłości do Ojczyzny, walki o wolność i wiary w zwycięstwo. Uroczysty charakter przedstawienia podkreślały piękne utwory poetyckie, odśpiewane pieśni: hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”, „Rota” oraz „Bogurodzica”. Doskonale przygotowana młodzież zachwyciła formą przedstawienia oraz świetnie dobranymi strojami. Całość dzisiejszego wydarzenia uzupełniały piękne dekoracje oraz trafnie dobrana  muzyka – pieśni legionowe, utwory o wolności i Ojczyźnie wykonane przez wspaniały chór „Źródło” oraz solistkę.

Po zakończeniu części artystycznej zgromadzeni goście w miłej atmosferze przy świetle świec oraz gorącej herbacie wzięli udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.

(Anna Zgryza, foto: Roma Kwartnik)

  • wieczornica
  • wieczornica
  • wieczornica
  • wieczornica
  • wieczornica
  • wieczornica

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne