Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

PRZEDSZKOLE W ZBLEWIE
TRUDNOŚCI NIE BRAKOWAŁO, ALE FINAŁ BLISKO...
 
Dzisiaj zaglądamy na plac budowy naszego przedszkola w Zblewie. Wójt Artur Herold jest tam codziennie i osobiście monitoruje realizację tej inwestycji. Wójt nie kryje bowiem, iż trudności przy budowie przedszkola nie brakowało i wciąż nie brakuje. Szalejąca inflacja, podwyżki, problemy z wykonawcami – można długo wymieniać. Mimo to – już wkrótce finał, na który tak bardzo czekamy.
 
- „Budowa nowego przedszkola w Zblewie jest dla Gminy Zblewo naprawdę wielkim wyzwaniem inwestycyjnym. Trafiliśmy na obiektywnie trudną sytuację ekonomiczną i wiele problemów po drodze, ale - udało nam się je rozwiązać. Był to swoisty krzyż… Spowodowało to u mnie jednak jeszcze większą motywację i zaangażowanie. Efektem tej determinacji są m.in. dodatkowe środki, zdobyte na budowę przedszkola w ramach RPO czy też trzykrotnie w ramach rezerwy Premiera. Trzeba walczyć. Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale wtedy szczególnie warto pamiętać, jaki mamy cel. A jest nim dobro naszych Dzieci…” – mówi wójt. I tłumaczy, na jakim etapie jest inwestycja.
 
Właśnie zakończyły się tam prace związane z wykonaniem murali dekoracyjnych na elewacji budynku. Wykonał je dla nas dobrze już Państwu znany artysta, twórca graffiti – Marek Panco Kłosowski. To on stworzył sympatyczne zwierzątka (m. in. zająca, niedźwiedzia, sowy, jeżyki, liski...), które odtąd zdobią ściany przedszkola „Leśna Przygoda”.
 
Zakończyła się już większość prac zewnętrznych – ostatnio sfinalizowano prace dekarskie. W większości wykonano także zagospodarowanie zieleni wokół przedszkola. Mamy tu nasadzenia drzew, krzewów i bylin, które wyściółkowane są korą i kamieniami. Prace te wykonaliśmy sami – nasi pracownicy włożyli w to wiele wysiłku, ale efekt jest naprawdę piękny.
 
Teraz czas na plac zabaw. W minioną środę  – 2 listopada – podpisaliśmy umowę na dostawę i montaż urządzeń na przedszkolnym placu zabaw. Będą tutaj 4 duże zestawy zabawowe, 2 huśtawki, karuzela i 3 bujaki. Nawierzchnia – piasek, a całość będzie wykończona bezpiecznymi, gumowymi obrzeżami.
 
W środku budynku trwają ostatnie prace wykończeniowe. Kiedy otwarcie?
 
 - „W tym roku budowa przedszkola będzie ukończona. W starym budynku przy ul. Głównej nasze przedszkole będzie funkcjonować jeszcze do końca I półrocza roku szkolnego czyli do początku stycznia. W czasie ferii zimowych planujemy zakończenie wielkiej przeprowadzki, by II półrocze szkolne rozpocząć już w nowym budynku. Wszyscy czekamy na otwarcie przedszkola. Doskonale rozumiem wszystkich Rodziców i wiem, jak sprawa ta jest dla Państwa ważna. Bardzo chciałem otworzyć nasze przedszkole wcześniej. Trudno było jednak przewidzieć, że wystąpią tak duże perturbacje, wymagające nadzwyczajnych środków, determinacji i absolutnego zaangażowania. Nie mniej chciałbym przeprosić, że musicie Państwo tak długo czekać. Zdaję sobie sprawę, iż jest to źródłem wielu trudności dla Waszych Rodzin. Tym bardziej cieszę się, że mimo to, nasza inwestycja zmierza do finału, bo jest to coś naprawdę wyjątkowego i dobrego dla całej społeczności naszej gminy. Nie mogę się doczekać, aż przedszkole wypełni się dziećmi. Czekam na tę chwilę i proszę Państwa o wsparcie…” – mówi wójt.
 
I jeszcze jedna informacja, istotna dla rodziców najmłodszych dzieci. Rekrutacja do klubiku dziecięcego planowana jest na przełomie listopada i grudnia. Rekrutacja zostanie ogłoszona z odpowiednim wyprzedzeniem w drodze zarządzenia wójta. Będzie w nim wzór wniosku, zasady i terminy rekrutacji. Przypominamy, iż w klubiku mamy 27 miejsc dla maluchów.
 
A już niedługo zabierzemy Państwa na wirtualny spacer po nowym przedszkolu. Tymczasem - kilka roboczych zdjęć z ostatnich tygodni...
  • przedszkole
  • przedszkole
  • przedszkole
  • przedszkole

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne