Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Już w najbliższą sobotę tj. 27 sierpnia o godz. 15:00 serdecznie zapraszamy do Pinczyna na festyn strażacki. Dodajmy - festyn wyjątkowy, bo oprócz integracji i dobrej zabawy przyświeca mu ważny cel. Jaki? Przeczytajcie...

 ZAPRASZAMY DO PINCZYNA!

To będzie fantastyczna impreza! Organizatorzy (OSP Pinczyn, KGW Pinczyn, Rada Sołecka wsi Pinczyn oraz Gmina Zblewo) zadbali o to, by w bogatym programie festynu każdy znalazł coś dla siebie.

Jak przystało na festyn strażacki, będzie więc prezentacja wozów strażackich jednostek OSP oraz historycznych pojazdów z Pomorskiego Okręgowego Muzeum PRL ze Zblewa. Nasi druhowie zaprezentują także pokazy ratowniczo-gaśnicze (m.in. pokaz gaszenia oleju) i pokaz pierwszej pomocy. Nie zabraknie też wspaniałej, strażackiej orkiestry! O godz.18:00 zagra nasza fantastyczna Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn.

A to nie koniec atrakcji - będzie można także spróbować swoich sił i szczęścia z wykrywaczem metalu dzięki detektorystom - poszukiwaczom skarbów, a także - na strzelnicy ASG. Dzięki staraniom Organizatorów, podczas festynu będzie także możliwość zarejestrowania się w bazie DKMS (w godz.15.00-19.00).

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci – przygotowano dla nich m.in. tak lubiane przez najmłodszych dmuchańce, przejażdżki kucykami oraz bryczką, świetne „Bajeczki u Aneczki” w wykonaniu Anny Wiśniewskiej oraz zabawy i konkursy.

I jak to zawsze w Pinczynie bywa - będzie też bardzo smacznie! W menu m.in. grochówka, kiełbaski z grilla, bufet z ciepłymi daniami, a także domowe, pyszne ciasta od Gospodyń z KGW i żon naszych strażaków. Do tego - kawa, herbata i ciasto, a dla dzieci – frytki, gofry, wata cukrowa i popcorn. Na zakończenie festynu (w godz.20:00-2:00) - zabawa taneczna pod gwiazdami, a zagra DJ Akordeon Paweł Spica z Pinczyna. Zapowiada się świetna zabawa!

Ważnym elementem sobotniego festynu będzie loteria fantowa, w której każdy los wygrywa. A można wygrać wartościowe nagrody (m.in. huśtawkę ogrodową, donice drewniane, piaskownicę, stoły, kosiarkę, vouchery, gminne gadżety i wiele innych). Dlaczego to ważna sprawa? Bo cel loterii jest wyjątkowy i pożyteczny, o czym mówi Filip Rytelewski, naczelnik OSP Pinczyn.

„ W imieniu OSP Pinczyn serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców i gości na sobotni festyn. Będzie to nie tylko świetna okazja, by się spotkać i wspólnie spędzić wakacyjną sobotę, ale także by wesprzeć naszą jednostkę. Dochód z festynu przeznaczony będzie bowiem na zakup drabiny mechanicznej na podwoziu samochodowym dla OSP Pinczyn. Minimalny koszt takiego sprzętu to ok.110 tys. zł. Mamy już uzbieraną część tej kwoty, jednak bez Państwa pomocy nie uda nam się osiągnąć celu. A sprzęt ten jest nam naprawdę bardzo potrzebny. Najbliższa drabina znajduje się ok. 30 km od naszej jednostki, natomiast najbliższy samochód mogący prowadzić działania na wysokości jest w odległym o 16 km Starogardzie Gdańskim. Jak wiadomo, podczas działań czas jest najważniejszy, stąd nasze starania o zabezpieczenie nie tylko naszej gminy, ale i znacznej części naszego powiatu w ten specjalistyczny samochód. Dlatego raz jeszcze – gorąco zapraszam na nasz festyn i już dzisiaj dziękuje wszystkim osobom i firmom, które pomogły nam w przygotowaniu loterii” – mówi druh Filip Rytelewski.

Warto dodać, iż trwa także zbiórka na ten cel w serwisie zrzutka.pl. Jednostkę można także wesprzeć poprzez wpłatę na konto OSP: 04 8342 0009 4002 8701 2000 0001, Bank Spółdzielczy w Skórczu, z dopiskiem "darowizna".

Ale najlepiej – przyjść w najbliższą sobotę na festyn, do czego serdecznie zachęcamy! Spotykamy się o godz.15:00 na placu przed Wiejskim Domem Kultury. Bądźcie z nami!

 

  • festyn

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne