Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Lato w pełni i największe inwestycje w Gminie Zblewo – też w pełni! Oto krótki meldunek z placów budowy. Dzieje się!

LATO W INWESTYCJACH

Gmina Zblewo kończy kompleksową przebudowę dróg gminnych ul. Różanej, ul. Modrzewiowej, ul. Słonecznej i ul. Akacjowej w Zblewie. Większość prac już została wykonana, pozostały jeszcze sprawy związane z całkowitym uporządkowaniem terenu wokół. W ramach inwestycji wyremontowany został także odcinek kanalizacji deszczowej polegający na wymianie starych rur betonowych na nowe typu Pragma.

Intensywne prace trwają także przy budowie nowego przedszkola w Zblewie. Tu postęp widać każdego dnia. Aktualnie trwają roboty wykończeniowe wewnątrz budynku, wykonano okładziny ścienne w postaci tapety, pomalowano ściany oraz sufity, wykonywane są prace instalacyjne elektryczne oraz biały montaż w łazienkach Wokół budynku trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu, wyprofilowano skarpę, wykonano parking wewnętrzny wraz z chodnikami i dojściami do budynku.

A na stadionie w Zblewie – trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku nowej szatni na zmodernizowanym stadionie. Zakończono układanie kostki betonowej przed budynkiem szatni. Do ukończenia pozostał budynek WC dla kibiców wraz z parkingiem.

Świetne wieści także z oczyszczalni ścieków w Zblewie. Jej modernizacja jest już u progu zakończenia prac. „Proces oczyszczania w pełni przebiega na dwóch nowych ciągach technologicznych. Kontrolowaniu oczyszczania ścieków pomaga  zautomatyzowany układ przepustnic i sond podłączony do systemu komputerowego. Na dzień dzisiejszy zostało do wykonania wymiana nowych urządzeń będących przedmiotem aneksu do umowy - krat schodkowych, separatora piasku i prasy odwadniającej osad nadmierny. W zeszłym tygodniu wymienione zostały dwie kraty, odpowiadające za pierwszy stopień mechanicznego oczyszczania ścieku. W budynku biurowym trwają prace porządkowe, i ostatnie poprawki. Mamy nadzieję, że wkrótce przeniesiemy biuro do nowego budynku!” – relacjonuje postęp prac technolog ZK - Klaudia Beling.

  • inwestycje
  • inwestycje
  • inwestycje
  • inwestycje
  • inwestycje

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne