Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

30 czerwca 2022 r. minął ustawowy termin, do którego właściciele i zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych mieli obowiązek złożenia deklaracji do CEEB. Ważna informacja jest taka, że mimo upływu tego terminu, deklaracje wciąż są przyjmowane – zarówno w naszym UG Zblewo, jak i elektronicznie.

 TERMIN MINĄŁ, ALE …

Przypominamy: obowiązek złożenia deklaracji do CEEB wynika z ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków i nie jest to obowiązek jednorazowy. Zgodnie z przepisami, obowiązek ten nadal z nami pozostaje:

  • dla nowych źródeł ciepła – 14 dni od uruchomienia,
  • dla źródeł ciepła wymienianych na nowe - 14 dni od uruchomienia,
  • dla wszystkich zapominalskich – natychmiastowe złożenie deklaracji.

 To oznacza, że nadal przyjmujemy i wprowadzamy deklaracje do CEEB! Proces wprowadzania deklaracji do systemu w gminach wciąż jest realizowany. Dlatego zapraszamy tych, którzy nie złożyli jeszcze deklaracji, aby jak najszybciej dopełnili tego obowiązku!

W naszym Urzędzie Gminy w Zblewie mogą Państwo uzyskać pełną pomoc w tej sprawie w biurze nr 18 (I piętro), pracownik odpowiedzialny za CEEB: Julia Roskwitalska, tel. (58) 588 43 81 wew. 34. To bardzo proste i zajmie Państwu chwilę - wystarczy, jeśli zgłosi się do nas właściciel lub zarządca nieruchomości i odpowie na kilka pytań dotyczących źródeł ciepła w Państwa nieruchomości. W trakcie tego wywiadu, nasz pracownik wpisze od razu Państwa odpowiedzi bezpośrednio do systemu, a Państwo otrzymają potwierdzenie zgłoszenia do CEEB.

Ważne: jeśli właściciel lub zarządca nie dopełni obowiązku zgłoszenia źródła ciepła do CEEB, grozi mu mandat w wysokości 500 zł. Jeżeli sprawa trafi do sądu, kara może wzrosnąć aż do 5000 zł. Dlatego lepiej nie zwlekać i jak najszybciej złożyć deklarację.

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne