Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Gorąco zachęcamy również do udziału w Dniu Dawcy Szpiku, który odbędzie się w Zblewie już 25 czerwca!

25 CZERWCA – AKCJA DKMS!

Będzie to jedno z wydarzeń zorganizowanych podczas I Zblewskiego Biegu Sokoła, objętego cyklem Grand Prix Borów Tucholskich. Sportowców łączy bowiem nie tylko chęć biegania i aktywnego spędzania wolnego czasu, ale także – ogromne serce do pomagania. Dlatego na wszystkich biegach objętych cyklem Grand Prix Borów Tucholskich przeprowadzona będzie akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

Podczas I Zblewskiego Biegu Sokoła akcja będzie przeprowadzona na stadionie w Zblewie. Namiot DKMS stanie w godzinach 13:00-18:00 (uwaga: nastąpiła zmiana podanych wcześniej w Kurierze Zblewskim godzin otwarcia punktu!). Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Inicjatywa ta zrodziła się z potrzeby znalezienia dawcy szpiku dla czteroletniego Dominika ze Śliwic. W styczniu u chłopca zdiagnozowano ciężką anemię aplastyczną szpiku. Rodzice chłopca nie mogą być dawcami. Szukają osoby, która będzie zgodnym dawcą, która może uratować Dominikowi życie.

Dlatego też liczymy nas Was – mieszkańców Gminy Zblewo i całego regionu. Może pomożecie Dominikowi, a może innej osobie, której życie może uratować tylko przeszczep szpiku. Nie odkładajcie tej decyzji na później – życie chorych na białaczkę jest w naszych rękach!

 

 

 

  • dkms

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne